Dyskusja wikipedysty:Rekrutacja


Dyskusja wikipedysty:Rekrutacja w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

SDUedytuj kod

Masz zbyt mało edycji, by brać udział w głosowaniach. Twój głos został skreślony. -- (lcamtuf)° 22:05, 3 lis 2006 (CET)

Popracuje nad tym :-)Rekrutacja 11:19, 6 lis 2006 (CET)


Cześć :) Jeśli używasz w artykule znaczników <ref> i </ref> to musisz też utworzyć sekcje "Przypisy" i wstawić tam szablon <references/>. Inaczej cłość nie działa jak trzeba. Pozdrowienia. Nemo5576 Dyskusja 16:26, 11 lis 2006 (CET)

problem z wiarygodnosciaedytuj kod

Czesc Rek... Jaroslawie. Wiec zapytam Cie, bo nie wiem kogo pytac. Slabo nam sie juz tu robi od oskarzen bohaterow artykulow o to, ze zlosliwie i zawistnie chcemy art.o nich usuwac. Pojawil sie nowy tego rodzaju twor, nie jest to jednoznaczna autobiografia, moze pan O. Miller ma po prostu nienajuprzejmiejszy fanklub. Pomyslalam sobie tedy, ze jako osoba kompetentna w poczynaniach literackich, wiesz cos o naszym bohaterze, i potrafisz nam pomoc w wydaniu jakiejs uczciwej opinii na jego temat? Jakakolwiek uwaga bedzie cenna: Wikipedia:SDU/Oskar Miller. Dzieki, i klaniam sie. ziel & 00:37, 29 lis 2006 (CET)

Moje niekompetentne, nieuczciwe zdanie jest takie, ze nalezy to usunac. Jezeli autor jest cos warty, to haslo pojawi sie ponownie za jakis czas, napisane przez innego autora. W obecnej formie nie nadaje sie ono do niczego. Rekrutacja 01:47, 29 lis 2006 (CET)

Zostawić w okrojonej wersji???edytuj kod

Dziekuję za bardzo konkretny opis zjawiska. Fakt, moje wpisy zbiegły się z promocją Postmodernistów. Np. wczoraj czytał fragmenty tej książki w metrze znany aktor - kolega i było TV i duzo szumu. I rzeczywiście robi się dużo szumu, ponieważ w dzisiejszych czasach poważne pisma "branżowe" w Polsce czyta może 1000 osób, a książki tam recenzowane kupuje może 500? Jednak całkowicie przypadkowo odkryłem Wiki i pomyślałem sobie, że to fajne miejsce, aby usłyszał o mnie świat. Raczej przeczytał. Nie jestem osobą medialną. Nie znaczy, że grzeszę nadmierną skromnością, ale na czwartej stronie okładki chciałem tylko napisać OM - poezja, malarstwo, literatura. Jednak wybił mi to z głowy mój wydawca Adam Gutowski i napisano tak jak zamieściłem tę notkę w Wikipedii. I bardzo się cieszyłem, że pod kliknięciem klawisza mogę sobie przeczytać o sobie, a nie tylko o Panie Oskar von Miller - znanym Niemcu. Cieszyłem się też, że i inni mogą o mnie poczytać. Może wtedy też przeczytają "Postmodernistów"? Teraz jednak mam nadzieję, że moja notka zostanie w Wiki i postaram się ją maksymalnie okroić, bo przeczytałem kilka takich not o moich "bardzo znanych" kolegach lub przyjacielach. Fakt poniosła mnie pycha. Ale też kilka miesięcy temu miałem w rozmowie z moim wydawcą więcej skromności, bo on chciał dużo napisać o opozycji w czasach komunizmu, o "partyzantce miejskiej", o więzieniu itp. Ja mam dzisiaj 45 lat i mój stosunek do tamtych czasów jest raczej sentymantalny, ale i przypadkowy, bo wiąże się tylko ze środowiskowym aspektem całej sprawy. Po prostu takich miałem przyjaciół i kolegów i taką formę spędzania czasu lub nawet sposobu życia. Wszystko co napisałem w swojej nocie jest prawdziwe, ale gdybym się bardziej rozpisał, to może wyszłoby z tego, że nie Jan Paweł II i Lech Wałęsa doprowadzili do upadku komunizmu tylko Ja. Reasumując, taka, czy podobna droga życiowa jest szarym udziałem wielu moich przyjaciół, a tylko nieliczni i rzeczywiście chwała im za to - mają już za życia lub pośmietnie "Spirzowe Pomniki" (!!!) Żal mi tylko, że o Teosiu Klincewiczu jest tak mało??? Ale postaram się to nadrobić. A propos: Nawet jeżeli jest promocja, to czy autor nie istnieje? Nie ma tego człowieka? Dlaczego nie możemy się pozbyć syndromu kartofla i dyktatury ciemniaków? Pozdrawiam,

Szanowny Panie, niepisana, ale zdroworozsadkowa zasada mowi, ze nie piszemy i nie edytuemy hasel o sobie samych. To uczciwa zaasda i szczerze je zalecam: pisanie o sobie jest zawsze pisaniem bez dystansu, nieobiektywnym, narazonym na smiesznosc. Osoby ktore powinny trafic do encyklopedii wczesniej czy pozniej do niej trafia, troche cierpliwosci. Za to pisanie o sobie w celach promocyjnych to juz wyrazne wykroczenie przeciwko regulom. Encykopedia nie jest witryna ogloszen. Rekrutacja 02:02, 29 lis 2006 (CET)

A proposedytuj kod

Szkoda, że Pan nie rozumie co wczesniej napisałem? Dziekuję za bardzo konkretny opis zjawiska. Fakt, moje wpisy zbiegły się z promocją Postmodernistów. Np. wczoraj czytał fragmenty tej książki w metrze znany aktor - kolega i było TV i duzo szumu. I rzeczywiście robi się dużo szumu, ponieważ w dzisiejszych czasach poważne pisma "branżowe" w Polsce czyta może 1000 osób, a książki tam recenzowane kupuje może 500? Jednak całkowicie przypadkowo odkryłem Wiki i pomyślałem sobie, że to fajne miejsce, aby usłyszał o mnie świat. Raczej przeczytał. Nie jestem osobą medialną. Nie znaczy, że grzeszę nadmierną skromnością, ale na czwartej stronie okładki chciałem tylko napisać OM - poezja, malarstwo, literatura. Jednak wybił mi to z głowy mój wydawca Adam Gutowski i napisano tak jak zamieściłem tę notkę w Wikipedii. I bardzo się cieszyłem, że pod kliknięciem klawisza mogę sobie przeczytać o sobie, a nie tylko o Panie Oskar von Miller - znanym Niemcu. Cieszyłem się też, że i inni mogą o mnie poczytać. Może wtedy też przeczytają "Postmodernistów"? Teraz jednak mam nadzieję, że moja notka zostanie w Wiki i postaram się ją maksymalnie okroić, bo przeczytałem kilka takich not o moich "bardzo znanych" kolegach lub przyjacielach. Fakt poniosła mnie pycha. Ale też kilka miesięcy temu miałem w rozmowie z moim wydawcą więcej skromności, bo on chciał dużo napisać o opozycji w czasach komunizmu, o "partyzantce miejskiej", o więzieniu itp. Ja mam dzisiaj 45 lat i mój stosunek do tamtych czasów jest raczej sentymantalny, ale i przypadkowy, bo wiąże się tylko ze środowiskowym aspektem całej sprawy. Po prostu takich miałem przyjaciół i kolegów i taką formę spędzania czasu lub nawet sposobu życia. Wszystko co napisałem w swojej nocie jest prawdziwe, ale gdybym się bardziej rozpisał, to może wyszłoby z tego, że nie Jan Paweł II i Lech Wałęsa doprowadzili do upadku komunizmu tylko Ja. Reasumując, taka, czy podobna droga życiowa jest szarym udziałem wielu moich przyjaciół, a tylko nieliczni i rzeczywiście chwała im za to - mają już za życia lub pośmietnie "Spirzowe Pomniki" (!!!) Żal mi tylko, że o Teosiu Klincewiczu jest tak mało??? Ale postaram się to nadrobić. A propos: Nawet jeżeli jest promocja, to czy autor nie istnieje? Nie ma tego człowieka? Dlaczego nie możemy się pozbyć syndromu kartofla i dyktatury ciemniaków? Pozdrawiam,

W świecie pisanym istnieją tylko pisane zasady. Po prostu ma Pan żal sam do siebie o siebie...edytuj kod

"Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju" - szczególnie w kraju w którym ekspertem od literatury ponowoczesnej jest prowincjonalny bibliotekarz (patrz korespondencja lcamtuf z 28.11.br) W kraju w którym jak pisał Boy "chłop spod Bochni od rana chodzi wściekły, bo przeczytał w gazecie, że obcy mu proboszcz z parafii podpoznańskiej został prałatem". Szanowny Panie, Wikipedia nie zabrania pisać o sobie (SIC!), ani na szczęście społeczność internetowa i ta inna też... Dzięki takim ludziom jak Pan kraj nasz jest synonimem ciemnogrodu i zacofania. Kraj w którym gazety codzienne cytują obcych filozofów zapominając, że obecną rzeczywistość zdefiniował taki Polak - Z. Bauman. Gratuluję Panu!!! Szczerze gratuluję tamu narodowi Takich ludzi, bo tylko dzięki nim pozostaniemy w zaścianku, ale ze swoim własnym smrodem. Dobrym bo znanym. Kochanym, bo własnym. Szkoda, że nie czytał Pan "Szablonu" lub "Postmodernistów" i pewnie nie pójdzie Pan do EMPiKu, ale tym samym pozbawi się Pan możliwości poznania literatury, która niesie nowatorski przekaz. Niestety nie jest to syndrom "prowincjusza" - to przede wszystkim jest syndrom elit kulturalnych tego kraju w którym czas się zatrzymał na Wielkiej Literaturze XIX w. Ale to inny dłuższy temat... Pozdrawiam Pana serdecznie i życzę dużo zdrowia!!!

Odpowiedziedytuj kod

Przypadkowo kliknąłem na twoją stronę dyskusji (ach ta myszka:)) i widzę że odpisujesz innym wikipedystom na swojej stronie dyskusji. Znacznie lepiej robić to na ich stronach dysk., gdyż wtedy dostają powiadomienie o nowej wiadomości, co znacznie skraca czas odpowiedzi. Pozdrawiam --  EMeczKa dyskusja 18:40, 7 gru 2006 (CET)

Dziekuje za dobra rade ;-))) Rekrutacja 10:49, 8 gru 2006 (CET)


Portal:Antropologiaedytuj kod

Witam serdecznie! chciałbym Cię gorąco zaprosić do wsparcia nowego WikiPortalu Antropologia. Ruszył wczoraj, razem z WikiProjektem. Co zrozumiałe, bardzo potrzebuje uczestników i opiekunów - ogromnie liczę na Twoje fachowe wsparcie. Może dołączysz do projektu? W portalu też dopiero się kształtują kategorie, nie wspominając o mocno przykurzonej liście pod wdzięczną nazwą Przegląd_zagadnień_z_zakresu_antropologii... pozdrowienia, Pundit | mówże 11:09, 26 sty 2007 (CET)

Kuroń i List Otwartyedytuj kod

Dodałem do artykułu Jacek Kuroń załącznik z treścią 'listu otwarego do partii'. Widziałem ze prowadziliście ożywioną dyskusję odnośnie znalezienia treści, łącznie z nawiązaniem kontaktu z Modzelewskim. Sam zas byłeś mocno w sprawę zaangażowany. A wystarczyło poszperać w internecie:) pozdrawiam serdecznie Markozz

Taternicyedytuj kod

Nie wiem. Rola J. jest niestety chyba brzydka. Był - jak mi się zdaje - świadkiem oskarżenia w procesie taterników. Wiem, że ostatnio parokrotnie odnosił się do tego publicznie w tonie wyrzutów sumienia. Ale nie zmienia to historii. Osobiście mam duży szacunek do J. za wiele innych rzeczy. Ale, jak chcesz, mogę poszperać w historii. Wulfstan 00:34, 21 paź 2007 (CEST)

Zdjęciaedytuj kod

Niestety fotki o które prosiłeś wyszły słabo. Jak chcesz mogę je podrzucić na priv, może znasz kogoś kto z nich cos wyciśnie. Nemo5576 Dyskusja 12:01, 26 maj 2008 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:00, 2 sty 2009 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej Zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

PS. Limity zabezpieczają nas przed wandalami, ale komu jak komu, ale osobom zaufanym nie widzę przeszkód, aby ich nie nadawać. LeinaD dyskusja 23:01, 3 sty 2009 (CET)

Jan Bazyl Lipszycedytuj kod

chyba ency ;-) Picus viridis Odpowiedz zoilowi 12:17, 12 lut 2009 (CET)

Michał Zygmuntedytuj kod

Z tymi polskimi znakami to przesadziłem. Przepraszam, sam jetem z czasów "ogonków" i internetu CERNU. Pozdrawiam Paweł --Pablo000 (dyskusja) 00:10, 1 cze 2009 (CEST)

Z przymrużeniem oka :)edytuj kod

Ponieważ nie cierpię wypełniać szablonów "cytuj coś tam" (a kto lubi? chyba dlatego nasze teksty są ubogie w źródła) mam przygotowanych kilka gotowców, oczywiście z domyślnym językiem angielskim, przez co czasem angielski rozciąga się czasem na francuski, niemiecki czy - o zgrozo - polski :) Dzięki za wychwycenie :) Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 14:27, 16 cze 2009 (CEST)

Keczupedytuj kod

Nie reklama a historia. Proszę pokaż mi inne wielkie zakłady w Polsce z czasów PRL, które nie należą do Heinza, a produkują nieprzerwanie na ogromną skalę ketchup od lat 70. do dzisiaj. Czy ten artykuł sponsoruje firma Heinz i nawet stare komunistyczne zakłady nie mogą do niego trafić? Nie uważasz, że to źle gdy artykuł prezentuje jako historię ketchupu tylko historię firmy Heinz? To jest dopiero komercja. Może tylko niepotrzebnie napisałem, że ketchup włocławski jest znaną marką (tak napisała lokalna gazeta), bo widocznie zeźliło to człowieka, który nigdy się z nim nie zetknął. Anuluję Twoją edycję i ze swojej obcinam tylko sformułowanie, że włocławski jest znaną marką. Ten artykuł wymaga rozbudowy o inne stare polskie ketchupy ("Słodka Ania", "Krzepki Radek" itp.), a nie wycinek. Pozdrawiam. Jamzewsizazamcze (dyskusja) 20:49, 21 paź 2009 (CEST)

Szczecin: szkolenie "Wolna kultura i edukacja"edytuj kod

Być może umknęło Twojej uwadze, więc podsyłam linka. Tak na marginesie to mógłbyś dodać datę urodzenia, miejsce i parę szczegółów do swojego biogramu. :) Zwiadowca21 22:47, 3 lis 2009 (CET)

Lista pasażerów samolotu prezydenckiego w czasie katastrofy w 2010edytuj kod

Źródła, pliz... Dwoimy się i troimy, żeby nic niepotwierdzonego nie było. Gytha (dyskusja) 11:21, 10 kwi 2010 (CEST)

  • ponadto 1) albo wklejamy ja do hasla, 2) albo czekamy poza przestrzenia glowna na oficjalne doniesienia po czym integrujemy albo wydzielamy. Wiki to nie brudnopis, gdzie wrzucamy dane bez ładu, składu i formatowania. Skopiowac z artykulu w gazecie potrafi kazdy. Masur juhu? 11:24, 10 kwi 2010 (CEST)
    • najlepiej sie wstrzymaj. Edytuje to kilka osob juz i kazda inaczje. Masur juhu? 11:27, 10 kwi 2010 (CEST)

Kazimiera Dębskaedytuj kod

Czy możesz mi wytłumaczyć co ma wspólnego ten przykład jpg.z tym artykułem?--J.Dygas (dyskusja) 00:40, 6 cze 2011 (CEST)

Dzień Domeny Publicznejedytuj kod

Piotr967 podyskutujmy 18:47, 1 sty 2013 (CET)

Re: Joanna Kiliszekedytuj kod

Wykonanie tego hasła takie niekoniecznie spójne ze standardami, źródeł mi brakło. Mogę odtworzyć. Wojciech Pędzich Dyskusja 16:24, 3 gru 2013 (CET)

Odtworzyłem, tak z redaktorskiego obowiązku dodałem szablony wołające o kategorie i źródła. Nie dotykam już pani Kiliszek :) Wojciech Pędzich Dyskusja 16:28, 3 gru 2013 (CET)

Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2013:12:21:Katarzyna Bratkowskaedytuj kod

Witaj. Proszę Cię o [1] powstrzymanie się od tego rodzaju wpisów w przyszłości, które nie służą jakości dyskusji nad danym artykułem. Wypowiedzi w stylu "W tej dyskusji widzę po prostu manipulowanie zasadami Wikipedii do walki politycznej, i jest to skandaliczne." czy "Bez żartów." nie zawierają żadnych merytorycznych argumentów i mogą być ocenione jako prowokacyjne. Pozdrawiam. Elfhelm (dyskusja) 13:03, 25 gru 2013 (CET)

Szablon:Wolnelektury-autoredytuj kod

John Belushi -- komentarz 13:00, 14 sty 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Rekrutacja" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy