Dyskusja wikipedysty:Ricardo77


Dyskusja wikipedysty:Ricardo77 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Usunałem: "Jednakże granice państw z obydwu brzegów nie stykały się, gdyż rozdzielały je wody międzynarodowe Morza Czerwonego." Tymczasem z hasła "Bab al-Mandab" wynika ze "Wody cieśniny na całej szerokości stanowią morze terytorialne państw nadbrzeżnych a żegluga odbywa się na zasadach prawa przejścia tranzytowego." Zatem jest bardzo prawdopodobne ze mógł tam występować czwórstyk między: Jemenem Północnym, Jemenem Południowym, Dzibuti a Etiopia, jednakże nie znalazłem nigdzie mapy rozgraniczającej wody terytorialne w cieśninie Bab al-Mandab więc nie mam pewności czy występował tam wtedy idealny, "punktowy" czwórstyk między tymi państwami. Z mapy wód terytorialnych Erytrei: http://3.bp.blogspot.com/_6izHM7-NzcQ/TM7RgSb4ElI/AAAAAAAABF8/AX9xEtdi3V0/s1600/Eritrean+territorial+waters+map.jpg której granice terytorium morskiego zostały przejęte od Etiopii wynikać może iż morskie obszary Etiopii Jemenu Południowego i jednak się nie stykały gdyż mogła je rozdzielać granica wód terytorialnych Dżibuti i Jemenu Północnego (ok 5 km) - czyli że czwórstyku nie było - co jednak wynika z symulacji na podstawie mapy na której nie przedstawiono granic pozostałych państw w cieśninie Bab al-Mandab.

Spis treści

Prośba o źródłaedytuj kod

Czy mógłbyś uzupełnić Referendum w ZSRR w 1991 roku o dane skąd brałeś informacje do hasła? Wstawić je należy za pomocą przypisów. Gdybyś miał jakiś problem pisz do mnie (link w słowie dyskusja w moim podpisie) -- Bulwersator (dyskusja) 08:50, 13 mar 2011 (CET)

George Modelskiedytuj kod

Witaj, czy mógłbyś podać powód dla którego usunąłeś część hasła? Przywróciłem treść ale jeśli uważasz i masz na to argumenty, że usunięte treści nie powinny znaleźć się w haśle możemy je usunąć. Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 01:55, 16 mar 2011 (CET)

Usunąłem część szczegółowo omawiającą teorię cykli hegemonicznych gdyż utworzyłem odrębne hasło dla tej teorii, zaś hasło George Modelski niech pozostanie hasłem o charakterze ściśle biograficznym

 • Ok, zatem jeśli mogę Cię prosić o powtórne usunięcie twoim zdaniem zbędnych treści to ok i przepraszam za kłopot. I taka drobna uwaga, jeśli chcesz komuś coś powiedzieć/odpowiedzieć za nickiem osoby, która się z Tobą kontaktuje lub do której Ty chcesz coś napisać jest słówko "dyskusja", klikasz na nie i już jesteś na stronie dyskusji tej osoby, tam zostawiamy swoje informacje. Pisząc na stronie własnej dyskusji wygląda to tak jakbyś pisał sam do siebie :). Pozdrawiam serdecznie--Tokyotown8 (dyskusja) 02:17, 16 mar 2011 (CET)

Triumwiratedytuj kod

Cześć, czy mógłbyś chwilkę poczekać z drobnymi zmianami, aż skończę edytować ten artykuł? To mi bardzo pomoże. Dzięki z góry, Tar Lócesilion|queta! 23:15, 29 mar 2011 (CEST)

Dziękuję, skończyłem. Przy okazji dam Ci kilka rad, dzięki którym Twoje edycje będą poprawne technicznie. Kiedy dodajemy przypisy, na końcu artykułu (przed bibliografią) dodajemy też szablon {{Przypisy}}. Popatrz też sobie tutaj, gdzie są wyjaśnione m.in. sposoby tworzenia list i robienia nagłówków. Nie linkujemy dat (dziennych, rocznych, wieków) ani danej rzeczy wielokrotnie (chyba, że linki są od siebie bardzo oddalone w tekście, tzn. na więcej niż jedną wysokość ekranu). Jakby co, służę dalszą pomocą. Tar Lócesilion|queta! 23:41, 29 mar 2011 (CEST) jesteś nowym wikipedystą? Tar Lócesilion|queta! 23:50, 29 mar 2011 (CEST)

nie ,a czemu pytasz?

a bo po prostu nie widzę witajki na Twojej str dyskusji :) Tar Lócesilion|queta! 00:22, 30 mar 2011 (CEST)

Czy wiesz że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Viatoro (dyskusja) 00:56, 15 kwi 2011 (CEST)

MIŁO MI :) (Ricardo77 (dyskusja))

Lepperedytuj kod

[1] To jest encyklopedia, a nie przegląd złotych myśli różnych osób. Nie prowadzimy serwisu prasowego ;) Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 17:38, 16 kwi 2011 (CEST)

Cyba że byłaby to "złota myśl" takiego np. J. Buzka że trzeba zbombardować Libię w imię "obrony praw człowieka" to co innego....(Ricardo77 (dyskusja))

Ad:Historia edycji „Karolina Lewicka”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Karolina Lewicka”

Cześć! Jeśli chcesz podać datę urodzenia, to proszę podaj źródło, z którego ją zaczerpnąłeś. I proszę nie korzystaj z tej strony – nie wygląda na taką, której można zaufać. Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 23:45, 2 maj 2011 (CEST)

Opis zmianedytuj kod

WP:OZM. Być może jeszcze na to nie trafiłeś. Polecam. DrPZodpowiedz 00:10, 4 maj 2011 (CEST)

Modalizmedytuj kod

Proszę o podanie źródła informacji zgodnie z tą zasadą Wikipedii. Farary (dyskusja) 12:37, 4 maj 2011 (CEST)

Odp:Benedykt XVIedytuj kod

Odp:Benedykt XVI

Obojętne jakiej funkcji dotyczy, nie wnosi żadnych istotnych informacji, zajmuje tylko miejsce. Infobox dla infoboksu nie ma racji bytu, unikamy takich rzeczy dla zachowania jako takiej klarowności artykułów, które i tak są przeładowane szablonami. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:29, 3 lip 2011 (CEST)

Bolesław I Chrobryedytuj kod

Zajrzyj do sekcji Koronacja, gdzie wypisane są przyczyny dla których data koronacji jest kontrowersyjna. Mix321 (dyskusja) 22:52, 6 lip 2011 (CEST)

Państwa świataedytuj kod

Angielski termin „state” nie odpowiada dokładnie polskiemu „państwo”. „Państwo” po polsku ma zdecydowanie węższy zakres i obejmuje tylko niepodległe jednostki polityczne. „State” zaś to zarówno państwa niepodległe, jak i terytoria zależne posiadające szeroką autonomię (częściowo suwerenne), jak i np. stany w USA, czy Indiach. Zupełnie innym przypadkiem jest wolne stowarzyszenie dwóch niepodległych państw (np. Mikronezja i Stany Zjednoczone), a czym innym stowarzyszenie terytorium zależnego z metropolią (np. Niue i Nowa Zelandia). Nie ma jakiegokolwiek merytorycznego sensu wydzielanie spośród terytoriów zależnych akurat terytoriów stowarzyszonych. A dla czego nie wydzielać również innych? Np. terytoriów samorządnych (proste kryterium bo wg list ONZ-owskich), terytoriów bezludnych itp. A co do Stolicy Apostolskiej i Zakonu Maltańskiego to nie są państwa i nie ma powodu ich wymieniania – podmiotami prawa międzynarodowego są także inne organizacje, więc nie ma powodu wymieniania akurat tylko tych. Istnieją publikowane listy państw i listy terytoriów zależnych. U nas taka publikuje Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej w porozumieniu z MSZ (i na tej podstawie jest opracowany nasz artykuł). Podobne listy publikują inne państwa (w sieci bez problemów można znaleźć niemieckie, francuskie, brytyjskie czy amerykańskie) i są one zbieżne z listą polską. Lista na Wikipedii nie może zatem być wynikiem czyichś poglądów tylko odzwierciedlać stan podawany w wiarygodnych źródłach. Aotearoa dyskusja 09:30, 1 sie 2011 (CEST)

Osoby pełniące urząd głowy więcej niż jednego państwaedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 07:26, 18 lis 2011 (CET)

Ad:Lista_największych_imperiów_w_historiiedytuj kod

Ad:Lista_największych_imperiów_w_historii

Coś było nie tak - czemu użyłeś przypisów bez treści? Pamiętaj iż nie powinno się kopiować treści z enwiki, bez potwierdzenia zgodności ze źródłami -- Bulwersator (dyskusja) 10:53, 9 gru 2011 (CET)

Czwórstykedytuj kod

Proszę, podaj źródła tych informacji (proszę, przeczytaj WP:WER, WP:Źródła) -- Bulwersator (dyskusja) 12:47, 17 gru 2011 (CET)

Rękawkaedytuj kod

Rekawka.JPG - witaj, czy jesteś pewien, że to święto rękawki na pewno, a nie odbywające się w tym samym czasie obchody dni Podgórza? Wiem że tak było przed paru laty, że na Wzgórzu Lassoty było święto rękawki, a pod kopcem - dni Podgórza. Pozdrawiam --RaNo (dyskusja) 19:35, 25 gru 2011 (CET)

Blokadaedytuj kod

Za ten atak osobisty dostajesz dzień blokady. Proszę przez ten czas zapoznać się z wikietykietą. kićor wrzuć jakiś txt! 12:24, 13 sty 2012 (CET)

Ad:Lista_najkrócej_urzędujących_przywódców_państwowych + Wikipedysta:MalarzBOT/brakujące grafiki prośba o źródłaedytuj kod

Ad:Lista_najkrócej_urzędujących_przywódców_państwowych

Zdjęcia trzeba załadować na Commons przed użyciem w hasłach. Pamiętaj jednak iż takie zdjęcie może zostać udostępnione tylko na wolnej licencji, pozwalającej na powtórne wykorzystanie do dowolnych celów. Dokładniejsze wyjaśnienia są tu: Pomoc commons

Proszę, podaj na podstawie czego to napisałeś. Najlepiej użyj wp:przypisu (po prostu zrób tak: jakaś informacja<ref>skąd pochodzi ta informacja</ref>). Jeśli jednak nie potrafisz - napisz do mnie (link w słowie dyskusja) a pomogę -- Bulwersator (dyskusja) 14:48, 14 sty 2012 (CET)

Odp:Lista_najkrócej_urzędujących_przywódców_państwowychedytuj kod

Odp:Lista_najkrócej_urzędujących_przywódców_państwowych

Powinno się podać źródła - za rok/dwa/trzy/dziesięć nikt nie zgadnie skąd takie danych (tak przy okazji, inne hasła nie są wystarczającym źródłem) -- Bulwersator (dyskusja) 20:34, 15 sty 2012 (CET)

Monarchiaedytuj kod

Czemu ciągle dodajesz plik, którego nie ma na Commons? Wizikj (dyskusja) 00:31, 17 sty 2012 (CET)

Diarchiaedytuj kod

Zapoznaj się proszę ze stronami pomocy dotyczącymi formatowania tekstu (wszystkie znaczniki br możemy zastąpić wikikodem). Nie wstawiamy w tym samym artykule apostrofu „”, "" i pochylenia, raczej staramy się wybrać jedną opcję (chyba, że rozróżniamy ze szczególnych względów, jak np. przy wpisywaniu nazw dzieł artystycznych). I jeszcze drobna uwaga, nie stosujemy dywizu - w miejsce półpauzy –, która to swoją drogą w ortografii polskiej jest słabsza (sygnalizuje słabsze wtrącenie) od przecinka, a ten słabszy od nawiasu. Nie wstawiaj także wielokrotnych spacji.

Poprosiłbym o większą liczbę źródeł, bo ogólnie artykuł wygląda na OR. Kto np. napisał, że tandem Putin-Miedwiediew to diarchia? Kto nazwał tak system rządów PRL itd? Według kogo osoby wykonujące czyjś mandat współtworzą diarchię? Szczerze powiem, że albo uźródłowisz informacje dot. diarchii de facto, albo wytnę całe kilobajty jako potencjalny or/hoax. Tar Lócesilion|queta! 15:53, 18 sty 2012 (CET)

Bardzo Cię proszę, pilnuj estetyki haseł. Zawsze możesz zwrócić się o pomoc do kogoś doświadczonego. I nie zapomnij mi przedstawić źródeł, na podstawie których piszesz o diarchii de facto. Tar Lócesilion|queta! 13:50, 22 sty 2012 (CET)

Karolina Lewickaedytuj kod

Cześć! Wykonanie tzw. screenshota to nie jest praca własna, tylko naruszenie praw autorskich. Plik graficzny nadaje się do usunięcia. Wiktoryn <odpowiedź> 15:42, 20 sty 2012 (CET)

Unia dynastycznaedytuj kod

Ok. Po prostu ta tabela którą dodałeś jest nie potrzebna, gdyż występuje w innych artykułach o uniach. Dodaj ten ten artykuł do ujednolicenia lub damy to do ogólnej dyskusji. Co ty na to. Pozdrawiam--Adek87 (dyskusja) 20:48, 25 sty 2012 (CET)

Już zgłoszone do ujednolicenia artykułu. Pozdrawiam.--Adek87 (dyskusja) 21:24, 25 sty 2012 (CET)

Giennadij Janajewedytuj kod

Może to słowo "samozwańczy" na jakieś inne słowo zmienić.Nie bardzo pasuje.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 13:15, 28 sty 2012 (CET)

No,tak to już lepiej.Dziękuję.Pozdro.--J.Dygas (dyskusja) 13:29, 28 sty 2012 (CET)

Ruch Ludowo-Narodowyedytuj kod

Dodaj jakieś źródło.Wszystko jedno jakie.Pozdro z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 01:04, 1 lut 2012 (CET)

No i super.Pozdro.--J.Dygas (dyskusja) 01:12, 1 lut 2012 (CET)

Hehe,super jesteś.--J.Dygas (dyskusja) 01:17, 1 lut 2012 (CET)

Twoja strona.edytuj kod

Dodaj coś,jakaś marna ona jest:=).--J.Dygas (dyskusja) 01:19, 1 lut 2012 (CET)

Dönitzedytuj kod

Moge się tylko domyślać o co Ci chodzi z tymi datami, choć tak na prawdę nie wiem. Jeśli jednak wpisałeś dwie daty urodzenia do infoboksu, nie możesz tego tak zostawić i wyjaśnić to oraz źródłowość w tekście. Inaczej Twoje zmiany nie nadaja sie do i-boxu bo wprowadzają zamęt --Matrek (dyskusja) 14:35, 2 lut 2012 (CET)

Cokolwiek to jest, nie mozesz zostawic tego jedynie w infoboksie - bez wyjasnienia o co chodzi w tekscie, i to z przypisami, bo takie watpliwosci musza byc uźródłowione. --Matrek (dyskusja) 00:19, 3 lut 2012 (CET)

Lech Trandaedytuj kod

Plushy (dyskusja) 15:34, 25 lut 2012 (CET)

Roman Mikleredytuj kod

Plushy (dyskusja) 15:36, 25 lut 2012 (CET)

Lech Trandaedytuj kod

Witam. Zauważyłem, że poprawiałeś datę ordynacji Lecha Trandy. Data, którą podałem, pochodzi z książki "Kto jest kim w Kościele". nie mogę wykluczyć, że jest tam błąd, ale do poprawienia konieczne jest lepsze źródło--Pbk (dyskusja) 22:14, 29 lut 2012 (CET)

Katastrofa kolejowa pod Szczekocinamiedytuj kod

Witaj! Doceniam Twój (nie mały) wkład w hasło o tym wydarzeniu - proszę jednak używaj przy okazji cytowania źródeł bardzo przydatnego Szablonu:Cytuj stronę. Owocnych edycji! Kleszczu (dyskusja) 22:31, 4 mar 2012 (CET)

Reakcje międzynarodoweedytuj kod

Artykuł o reakcjach po smoleńsku był zgłoszony do usunięcia w Poczekalni. Reakcje wynikają z protokołu i są nieencyklopedyczne. kićor wrzuć jakiś txt! 23:06, 4 mar 2012 (CET)

Do widzeniaedytuj kod

Witaj, Postanowiłem zrezygnować z uczestnictwa w Wikipedii z powodu usuwania treści artykułów i samych artykułów w większości uważanych za potrzebne. Nie widzę sensu pisania artykułów, wkładania w to czasu i chęci skoro potem jakiś pseudoadmin usunie wszystko, bo uważa się za najważniejszego. Głównie chodzi o artykuły dotyczące bieżących wydarzeń, ale także wiele innych. Chciałem podziękować za dotychczasową współpracę, prosić o wybaczenie za wszystkie błędy. Życzę miłego użytkowania tej coraz bardziej biurokratycznej Wiki... Pozdrawiam Adik7swiony Pisz do mnie 17:36, 5 mar 2012 (CET)

Roman Mikleredytuj kod

Wiesz, co to jest naruszenie praw autorskich? To powinno 5 minut po stworzeniu polecieć. Na przyszłość zapoznaj się z podstawowymi zasadami projektu. Specjalnie po to podlinkowałem w DNU poradnik o NPA. Masur juhu? 21:13, 6 mar 2012 (CET)

Objęcie urzędu prezydenta Niemiecedytuj kod

Niemiecka konstytucja mówi w art. 56, że prezydent składa przysięgę, ale nie mówi czy przed, po, czy z objęciem urzędu. Ustawa o wyborze prezydenta mówi, że kadencja zaczyna się w momencie zakończenia kadencji poprzedniego prezydenta, ale najwcześniej z momentem potwierdzenia przyjęcia wyboru. Jako że kadencja poprzednika Gaucka zakończyła się w momencie rezygnacji, jego kadencja zaczęła się z momentem przyjęcia wyboru, co nastąpiło jakieś 3 minuty po ogłoszeniu wyboru. Taką interpretację podają również niemieckie komentarze do Art. 56 GG oraz służby naukowe Bundestagu. Shaqspeare (dyskusja) 23:27, 18 mar 2012 (CET)

Dziękuję za przyjęcie moich uwag - w każdym razie żadne niemieckie źródła nie twierdzą inaczej. Sprawa była już wałkowana 1,5 roku temu po rezygnacji Köhlera - konstytucyjnie była to ta sama konfiguracja i wtedy wielu dziennikarzy dopytywało się, jak to właściwie jest. Dodatkowo dodałem do artykułów stronę urzędu prezydenckiego, która to również wyjaśnia. Jest faktycznie podobnie jak z papieżem i jego inauguracją, z tą różnicą, że normalnie następca wybierany jest przed końcem kadencji poprzednika. Zaprzysiężenie ma natomiast miejsce po objęciu urzędu, choć możliwe byłoby wedle większości prawników (tzw. vorherrschende Meinung) za kadencji poprzednika, czego się nie praktykuje z uwagi na respekt wobec odchodzącego prezydenta. Co ciekawe, przysięga składana przez prezydenta jest jedyną przysięgą, której złożenia nie można ze względów religijnych odmówić i zastąpić ją potwierdzeniem własnych słów mającym moc przysięgi, co jest możliwe na przykład w przypadku (rzadko praktykowanym) składania zeznań przed sądem pod przysięgą. Shaqspeare (dyskusja) 23:52, 18 mar 2012 (CET) Prezydentem elektem był ostatnio Köhler w roku 2004, wybrany za kadencji Raua. W Niemczech przez pośredni wybór nie ma potrzeby sprawdzania - jak np. jest w Polsce - ważności wyboru przez Trybunał Federalny itd., toteż bezpośrednie objęcie urzędu jest zrozumiałe. Shaqspeare (dyskusja) 23:56, 18 mar 2012 (CET)

Tramwaje w Krakowie - źródłaedytuj kod

Witaj. Prosiłbym o dwie rzeczy w związku z przypisami: stosowanie odpowiednich szablonów (i ogólnie składni wiki + większej staranności przy pisaniu) oraz o niezamieszczanie źródeł, których żaden normalny człowiek nie może zweryfikować. Założę się, że nikt z Wikipedystów i czytelników, wliczając w to Ciebie, nie posiada numeru 226 Głosu Narodu z 1902 roku. Dodatkowo, we wcześniejszej edycji dałeś ten przypis przy innej informacji. Jeśli zaczerpnąłeś to z jakiejś książki, która powołuje się na ten numer (np. Krakowskie tramwaje Jacka Kołodzieja), to powołaj się na tę książkę. Jeśli nie, podaj np. link do internetowego archiwum zawierającego skan tego numeru tak, by jakieś osoby postronne miały możliwość jego weryfikacji. Z zasad Wikipedii: Ze względu na możliwość łatwiejszej weryfikacji wprowadzanych treści preferować należy źródła łatwiej dostępne. Na razie edycję wycofuję. --Zyx (dyskusja) 09:15, 27 mar 2012 (CEST)

Witaj, prosiłem o podanie, skąd wziąłeś ten przypis. Czy mógłbyś udzielić tej informacji? Mam wątpliwości co do jego prawdziwości, gdyż za pierwszym razem podałeś wraz z nim informacje, które nie zgadzają się z tym, co mam napisane w książce Krakowskie tramwaje autorstwa Jacka Kołodzieja i popartej innymi źródłami. Jeśli źródło do Głosu narodu wziąłeś z jakiejś konkretnej książki, odwołaj się do tej książki, a nie do Głosu narodu. --Zyx (dyskusja) 20:56, 27 mar 2012 (CEST) OK, zatem sprawa jest załatwiona. Jak będziesz wiedział, że jest on już udostępniony w ramach tej biblioteki cyfrowej, to śmiało umieść odnośnik w artykule, gdyż się on przyda. Hasła o tramwajach są trudne w utrzymaniu, dlatego tak zwracam uwagę na te przypisy, tym bardziej że kłóciło się to z tym, co mam napisane w Krakowskich tramwajach, dlatego potrzebnych było trochę wyjaśnień. Dzięki za zrozumienie. --Zyx (dyskusja) 20:12, 29 mar 2012 (CEST)

II wojna stuletniaedytuj kod

zajrzyj do kawiarenki zobaczysz jakie są zastrzeżenia do artykułu i nazywania nie powiązanych ze sobą wojen jednym terminem przez kogoś - John Belushi -- komentarz 13:55, 14 kwi 2012 (CEST)

Odp:II wojna stuletniaedytuj kod

Odp:II wojna stuletnia

w odpowiedzi na Twoje pytanie: A niech tam sobie mają "zastrzeżenia". Przecież Wikipedia jest w końcu "wolnym" źródłem informacji i każdy sobie może dać swoją opinię, nie? odpowiadam: nie. w przeciwieństwie do forów i blogów wszelakich wikipedia publikuje tylko i wyłącznie treści opublikowane i uźródłowione. - John Belushi -- komentarz 02:07, 15 kwi 2012 (CEST)

Lista największych imperiów w historiiedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 12:09, 20 cze 2012 (CEST)

Apeluję o spokój i uzasadnienie, dlaczego należy pozostawić hasło na Wiki. Przy pomocy takich wykrzykników nie osiągniesz zbyt wiele. Farary (dyskusja) 13:46, 20 cze 2012 (CEST)

re:Imperiaedytuj kod

Masz zapewne rację, szczerze mówiąc nie sprawdzałem dokładnie ani teraz ani wtedy - ale nie jest to w gruncie rzeczy istotne: istotne jest, że z definicji imperium to państwo, które posiada kolonie/dominia/terytoria zależne itp. Zależność Kanady od Wlk. Brytanii - nawet całkowicie symboliczna (królowa) dyskwalifikuje ją jako "imperium". Gdyby Kanada była imperium, to Wlk. Brytania byłaby zależna od niej ;) --Felis domestica (dyskusja) 15:59, 20 cze 2012 (CEST)

Zgadzam się z propozycją Nousa, żeby przemianować na "największych terytorialnie państw" i po sprawdzeniu danych, będę absolutnie za pozostawieniem. Natomiast nie należy mieszać kryterium siły politycznej (imperium) z geograficznym (obszar)--Felis domestica (dyskusja) 07:50, 21 cze 2012 (CEST)

Paraponera clavataedytuj kod

Cześć. Skąd wniosek, że to ten gatunek mrówek? Wskazane źródło tego nie potwierdza. Ark (dyskusja) 22:15, 3 lip 2012 (CEST)

Nie oglądałem, ale ten link mnie przekonał :-) Dziękuję za uzupełnienie i pozdrawiam. Ark (dyskusja) 22:30, 3 lip 2012 (CEST)

Flagi w infoboksachedytuj kod

Nie dodajemy flag do infoboksów. Elfhelm (dyskusja) 12:54, 3 sie 2012 (CEST)

Libiaedytuj kod

Przypominam, że instytucje ustanowione za rządów Kaddafiego obecnie już nie istnieją, Bacus15 • dyskusja 11:30, 9 sie 2012 (CEST)

 • Po pierwsze obecne Zgromadzenie Narodowe jest parlamentem, a Powszechny Kongres Ludowy nim nie był (odsyłam do Zielonej książki). Po drugie, skoro istnieją w źródłach nazwy polskojęzyczne to używamy właśnie tych nazw, nie tłumaczymy samodzielnie, Bacus15 • dyskusja 11:38, 9 sie 2012 (CEST)
  • Nie był to w parlament w powszechnym tego słowa rozumieniu - zresztą potwierdza to nawet przywołane przez Ciebie hasło pełnia władzy ustawodawczej należała do 178 lokalnych zgromadzeń i komitetów ludowych, Bacus15 • dyskusja 11:48, 9 sie 2012 (CEST)
   • Sprawy podejmowane przez kongresy ludowe, komitety ludowe, zrzeszenia i związki zawodowe znajdują swą ostateczną formę w Powszechnym Kongresie Ludowym, który skupia sekretariaty kongresów ludowych, komitetów ludowych, zrzeszeo i związków zawodowych. Bacus15 • dyskusja 11:52, 9 sie 2012 (CEST)
    • Powszechny Kongres Ludowy nie jest zbiorem członków czy fizycznych osób wchodzących np. w skład parlamentów, lecz stanowi płaszczyznę spotkao podstawowych kongresów ludowych, związków, zrzeszeo oraz innych ogniw zawodowych. - za Zieloną książką, Bacus15 • dyskusja 11:53, 9 sie 2012 (CEST)
     • Być może, z tym, że nie powinno się naginać odmiennych, dość oryginalnych rozwiązań ustrojowych do powszechnego rozumienia, może być to bowiem mylące, Bacus15 • dyskusja 11:59, 9 sie 2012 (CEST)
 • Nie są to niuanse. Jeśli opisuje się jakiś model ustrojowy na płaszczyznie teoretycznej to trzeba się trzymać źródeł tej teorii. Poza tym czy także niuansami jest to, że Powszechny Kongres Ludowy jedynie dopracowywał to co przedłożyły jednostki niższego szczebla czy też to, że nie był wyłaniany w wyborach? Bacus15 • dyskusja 12:03, 9 sie 2012 (CEST)
  • Była to fikcja w tym sensie, że głównym czynnikiem decyzyjnym był Muammar Kaddafi. Jest jednak faktem, że instytucje istniejące za jego rządów trudno dopasować do zachodnich, niekoniecznie też można opisywać je za pomocą pojęć zachodnich. Poza tym jest chyba jasne, że po obaleniu Kaddafiego nie kontynuuje się funkcjonowania instytucji będących podstawą jego władzy. Dlatego też obecne Zgromadzenie Narodowe nie ma żadnych związków z Powszechnym Kongresem Ludowym, Bacus15 • dyskusja 12:13, 9 sie 2012 (CEST)
   • Jeżeli w przekazach polskojęzycznych pojawi się jakaś inna, być może bardziej adekwatna nazwa, będzie można wprowadzić zmianę w odnośnych artykułach. Obecnie powinniśmy się trzymać nazwy Zgromadzenie Narodowe, z uwagi na zasadę unikania twórczości własnej. Przy czym - nie istnieje jakakolwiek ciągłość między instytucjami istniejącymi za rządów Kaddafiego, a obecnymi, Bacus15 • dyskusja 12:24, 9 sie 2012 (CEST)

Magariafedytuj kod

Długoletni przeciwnik władzy nie brzmi zbyt dobrze; mógłbyś przeredagować? Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 15:42, 10 sie 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Josep Maria Mauriedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Josep Maria Mauri. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

A barnstar for you!edytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 22:29, 18 lis 2014 (CET)

Finisażedytuj kod

--Felis domestica (dyskusja) 11:52, 19 kwi 2015 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Ricardo77" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy