Dyskusja wikipedysty:Robert -Karpiak/Archiwum 0


Dyskusja wikipedysty:Robertkarpiakpl/Archiwum 0 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Robertkarpiakpl(Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Robert -Karpiak/Archiwum 0) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) oraz na Discordzie znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
 • Neutralny punkt widzenia Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Prawa autorskie Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
 • Weryfikowalność Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Drzewianin (dyskusja) 13:32, 4 sty 2013 (CET)

Spis treści

Ilustracje

Dodałem. Na przyszłość, aby samodzielnie dodać zdjęcie można wejść na stronę Wikimedia Commons (siostrzany projekt Wikipedii ze zdjęciami i innymi multimediami), poszukać zdjęć na interesujący nas temat (wyszukiwarka działa podobnie jak na Wikipedii). Następnie w artykule wstawiamy:

[[Plik:nazwa zdjęcia|thumb|rozmiar|podpis], np.

[[Plik:Heather Brooke May 12.jpg|thumb|250px|Heather Brooke]]

Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 17:44, 2 sty 2013 (CET)

Therese: The Story of Saint Therese of Lisieux (film) i Teresa (film) 1986

Bardzo dziękuję. Tobie też życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku. Chętnie napiszę artykuł o świętej Teresie z Lisieux. Aha, i artykuł Teresa z 1986 roku jest już napisany, ale z chęcią zrobię artykuł o filmie Therese: The Story of Saint Therese of Lisieux z 2004 roku. Matti1990 (dyskusja) 15:44, 3 sty 2013 (CET)

OK. Zrobiłem artykuł o filmie z 2004 roku. Jest już napisany. Matti1990 (dyskusja) 16:12, 3 sty 2013 (CET) Tobie również dziękuję :) a za podpis służą cztery tyldy. Matti1990 (dyskusja) 16:20, 3 sty 2013 (CET)

Margaret A. Brewer

Cześć, zdjęcie jest już dodane, natomiast ja nie zajmuję się kategorią o wojskowości i biografiach generałów; polecam Ci abyś zapytał się o to wikipedystę Pabla000. Drzewianin (dyskusja) 16:00, 4 sty 2013 (CET).

 • Witam hasła lekko poprawiłem, ale szczerz było ciężko. Alfie Fripp - tego hasła nie podejmuję się przetłumaczyć, mam inne zajęcia. Pozdrawiam i radzę nie używać translatorów, bo wychodzą nieakceptowalne koszmarki. Pozdrawiam --Pablo000 dysk 20:59, 4 sty 2013 (CET)

Wikipedia:Propozycje tematów

Witaj. W powyższym linku istnieje możliwość zgłaszania propozycji utworzenia tematu. Może ci się przyda. Pozdrawiam--Seti6908 (dyskusja) 23:09, 4 sty 2013 (CET)

Re:Alfie Fripp

Niestety, nie piszę na wiki takich biogramów. W tej sprawie możesz zwrócić się np. do wikipedysty Tarabosh lub Gedeon07 którzy interesują się tą tematyką. Pozdrawiam. Przystanis (dyskusja) 10:43, 5 sty 2013 (CET)

Witaj! Niestety nie piszę biogramów wojskowych, ale Przystanis polecił Ci Tarabosh i Gedeon07, więc najlpiej było by udać się do nich. Gdyby to zawiodło napisz tutaj.--Basshuntersw (dyskusja) 11:31, 5 sty 2013 (CET) OK. Zrobiłem. Pozdrawiam, --Tarabosh (dyskusja) 11:36, 5 sty 2013 (CET) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, pozdrawiam --Tarabosh (dyskusja) 11:45, 5 sty 2013 (CET)

Witaj. W poprzedniej sekcji zasugerowałem, byś skorzystał ze strony specjalnej Wikipedia:Propozycje tematów. Jest to strona, gdzie można zgłaszać propozycje utworzenia artykułu. Na wstępie tej strony jest opisane, jak z niej korzystać. Gdy tam wpiszesz swoją propozycję, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zainteresuje się tym osoba, która jest w temacie. Szczegóły są tam podane. Widzę, że nie skorzystałeś z mojej sugestii. Nie musiałeś, ale po to ta strona istnieje. Ja nie napiszę ani na ten temat, ani na żaden z tych, o których wspominałeś wcześniej na mojej stronie dyskusji, ponieważ zajmuję się na Wikipedii zupełnie czym innym i nie czuję się kompetentny w tych dziedzinach wiedzy. Pozdrawiam--Seti6908 (dyskusja) 12:35, 5 sty 2013 (CET)

Wrzuciłem parę poprawek - pozdrawiam!--Felis domestica (dyskusja) 03:42, 6 sty 2013 (CET)

Prośby o pisanie haseł

Witaj, Wikipedia nie funkcjonuje na takich zasadach, że jeden prosi drugiego, żeby coś napisał. Jak możesz przeczytać w dyskusji powyżej są miejsca do zgłaszania haseł, które według innych powinny się znaleźć w Wikipedii. Pozdrawiam --Pablo000 dysk 21:06, 5 sty 2013 (CET)

Odp:Louis Brisson

Odp:Louis Brisson

Gotowe, zobacz:) Drzewianin (dyskusja) 21:40, 5 sty 2013 (CET)

Odp:Maria Troncatti

Odp:Maria Troncatti

Załatwione --regan1973 (dyskusja) 19:56, 6 sty 2013 (CET)

Maria Luisa Prosperi

Niestety, w tym temacie również muszę odmówić. Możesz użyć tego infoboksu, jest tam również podane jak go użyć, więc nie powinieneś mieć większych problemów, ale gdyby jednak, mogę Ci w tym pomóc.--Basshuntersw (dyskusja) 23:22, 6 sty 2013 (CET)

źródła, źródła, źródła

prośba byś zanim napiszesz następny artykuł sam znalazł źródła i na nich opierał treści, które wstawiasz - John Belushi -- komentarz 18:51, 7 sty 2013 (CET)

Re:Francis Xavier Ford

Aktualnie te zdjęcie nie jest dostępne w polskiej edycji wikipedii, a ja się takimi technicznymi rzeczami nie zajmuję. Pozdrawiam Historian (dyskusja) 19:11, 7 sty 2013 (CET)

Prośby o pisanie haseł

Witam. Chyba najlepszym sposobem na dodawanie treści do haseł jest przeczytanie stron pomocy, a nie proszenie innych o dokonywanie edycji. Pozdrawiam --Pablo000 dysk 19:41, 7 sty 2013 (CET)

Patrz wyżej. Nie bardzo wiem, dlaczego miałbym "na zamówienie" pisać artykuły o sportowcach, o których nigdy w życiu niczego nie słyszałem. ZielonyGrzyb (dyskusja) 18:09, 9 sty 2013 (CET) Brudnopis jest właśnie po to, żebyś mógł w nim w spokoju coś napisać, popracować nad tym, sprawdzić, jak wygląda (a jak będzie wyglądać dobrze, przekopiować w całości do okna tworzenia nowego artykułu). Wypadałoby może rzucić okiem na strony pomocy. Ci sportowcy nie uciekną. A to, że "w angielskiej Wiki są o nich artykuły, wystarczy przetłumaczyć", to śmieszny argument. Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale w angielskiej Wikipedii jest 4140103 artykułów (4 miliony!), w polskiej jest ich 924824, czyli nawet przy bardzo heroicznym założeniu, że zbiór wspólny zawiera wszystkie artykuły polskiej wersji, nadal pozostawałoby nieco ponad 3 miliony artykułów do przetłumaczenia. Dlaczego więc właśnie ci sportowcy? Jeśli chcesz, to pisz, ja mam nieco inne priorytety. Pozdrawiam. ZielonyGrzyb (dyskusja) 19:14, 9 sty 2013 (CET)

Re:Hasła

Interesuję się sportem, jednak nie bardzo mam ochotę na pisanie tych haseł; przede wszystkim nie mam teraz zbyt dużo czasu. Z tego co wiem, to Yusek tworzył hasła o sportowcach z Rumunii, a artykuły baseballowe tworzy Cynko. A ja, jeśli już napiszę jakiś baseballowy biogram, to jest to biogram zawodnika, który ma jednak niską wartość encyklopedyczną (niszowi z USA, którzy nie osiągnęli za wiele). Niestety nie czuję się na tyle aby pisać o baseballistach z innych regionów świata. To samo odnosi się do piłkarza. Ale mimo to pozdrawiam. Karol 1111 dyskusja 19:53, 9 sty 2013 (CET)

Prośby

Pisano CI, że Wikipedia nie działa w ten sposób, że prosisz, a inni mają pisać artykuły na zamówienie. A Ty ponawiasz, co raz do kogoś z prośbą o napisanie, przy czym wcale to nie są hasła pierwszej ani drugiej potrzeby na pl-Wiki. Można Twoją działalność ocenić jako spamowanie. Zaprzestań tego, proszę. Zacznij pisać, poprawiać, w ten sposób będziesz pracował dla dobra wspólnego. Ciacho5 (dyskusja) 22:12, 9 sty 2013 (CET)

 • Nie napiszę tego artykułu ale postaram się pomóc.
  • Po pierwsze trzeba zastanowić się czy ten zawodnik jest encyklopedyczny. W tym wypadku jest, gdyż ma występy w reprezentacji.
  • Po drugie skoro jest to piłkarz to potrzebujesz odpowiedni infobox Tutaj masz odpowiedni infobox. Przy uzupełnianiu niczego nie usuwasz nawet jeśli wiadomo, że nie będzie to wykorzystane.
  • Trzeci krok to zdanie wstępne. W przypadku piłkarza wygląda to tak: Imię i nazwisko (ur. zm.) narodowość piłkarz iluśkrotny reprezentant kraju. Zawodnik Lista klubów najlepiej w kolejności chronologicznej. Do wstępu możesz jeszcze dopisać inne ważne informację np. pozycję na boisku, medale olimpijskie itp.
  • Czwarty krok to treść. Zasadniczo robi się ją chronologicznie w rozbiciu na karierę juniorską, karierę seniorską, karierę reprezentacyjną oraz karierę trenerską. Dodatkowo jeśli masz już sporo treści to możesz karierę seniorską rozbić na kluby a później na sezony.
  • Piąty krok to wykończenia. Jeśli znajdziesz informacje o rodzinie, działalności pozasportowej itp.
 • Dodatkowo kilka porad ode mnie. Pisząc o rumuńskich piłkarzach warto znać chociażby podstawy rumuńskiego, gdyż w przeciwieństwie do np. Niemców, Finów czy Holendrów, Rumuni używają w zasadzie tylko rumuńskiego. Napisz najpierw kilka artykułów o piłkarzach młodszych najlepiej o właśnie kończących kariery, gdyż wówczas jest większa szansa na znalezienie np. statystyk albo wywiadów.
 • Powodzenia w pisaniu artykułów. W razie problemów piszYusek (dyskusja) 00:16, 10 sty 2013 (CET)
  • Były literówki przy pozycjach w infoboksie. Zazwyczaj infoboxy (oraz inne szablony) kopiuje się a nie przepisuje. Yusek (dyskusja) 16:19, 10 sty 2013 (CET)
  • Szablony z przypisami możesz znaleźć tutaj Pomoc:Spis treści->Pomoc:Przypisy. Następnie wybierasz z jakiej pozycji korzystasz (książka, strona, czasopismo) i dobierasz odpowiedni szablon.Yusek (dyskusja) 17:00, 10 sty 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Cho Sung-min

Dziękujemy za napisanie artykułu Cho Sung-min. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Przypisy

Zasadniczo nie odwiedzamy siebie. Jeśli chodzi o przypisy najłatwiejszą formą przypisu jest <ref>Tekst przypisu</ref>. W ten sposób zazwyczaj umieszcza się uwagi np. PKB wynosi 2500$ na osobę<ref>Według cen miejscowych z 2011</ref>. Powoduje to, że tekst Według cen miejscowych z 2011, który zaburza czytelność tekstu zostanie odesłany na koniec.

 • Przypisy bibliograficzne umieszcza się w szablonach, jednakże jeśli masz z tym problem na początku wstawiaj sam link np. <ref>http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Cytuj_stron%C4%99</ref>. Jeśli masz kłopot z posługiwaniem się myszą to spróbuj kombinacji Ctrl+C Ctrl+V. Przy okazji przeczytaj te strony pomocy tam znajduje się wiele ważnych wskazówek dotyczących przypisówYusek (dyskusja) 17:26, 10 sty 2013 (CET)

Cho Sung-min

Witam ! Jeżeli chodzi o Cornela Pavlovci - został on już poprawiony ;) Cho Sung-minem zajmę się w najbliższych dniach ;) Morcius (dyskusja) 20:31, 10 sty 2013 (CET)

PS. Pisząc hasła pamiętaj o źródłach umieszczajac je w przypisach ! Pozdr Morcius (dyskusja) 20:31, 10 sty 2013 (CET)

Odp:Cho Sung-min

Odp:Cho Sung-min

Czy znasz stronę Pomoc:Przypisy. Chętnie pomogę ale do tego konieczna mi jest wiedza z czym masz problem w dodawaniu przypisów. Generalnie robimy to tak: <ref>opis bibliograficzny</ref> i na dole {{Przypisy}}. To ostanie jest informacją dla systemu gdzie ma się wyświetlić to co jest podane jako opis bibliograficzny. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 23:00, 10 sty 2013 (CET)

Odp:Bernadetta z Lourdes (film 2001) i Hannah Arendt (film 2012)

Odp:Bernadetta z Lourdes (film 2001) i Hannah Arendt (film 2012)

Po pierwsze wybacz ale muszę odmówić moim priorytetem są filmy hasła wyższej pilności (np. nagrodzone filmy, filmowcy) i takie które sam sobie dobiorę. Po drugie czy trzeba Ci powtarzać w niekończoność że Wikipedia tak nie działa, że ktoś ma kaprys żeby dane hasło znalazło się Wikipedii, ale nie chcąc się podjąć samodzielnie jego utworzenia pisze do tego i owego, by to hasło napisał. Błagam Cię nie rób tego, raz czy dwa to jakoś ujdzie ale Ty już wpisałeś się z taką prośbą kilkadziesiąt razy u różnych userów. Nie chcę Cię ani ja ani nikt inny znięchęcać do dalszej tu obecności w tym projekcie, lecz Ty takimi praktykami zniechęcasz nas do siebie. Pisano Ci już że to spam. Jak wikipedysta chcę utworzyć hasło i już trochę tu jest, tak jak Ty i pokazał że umie takowe utworzyć, tak jak Ty pokazałeś, to powinien to robić samodzielnie. Proszę Cię zacznij wreszcie stosować się do wskazówek konsekwentnie. Bo niby czasem się stosujesz ale zauważyli wszyscy że prędzej czy później znowu ktoś Cię poucza, żeby jeszcze za coś innego ale to wciąż ta sama melodia np. nie spamuj z prośbą o napisanie hasła lecz je napisz sam a jak nie umiesz to wczytaj się w strony pomocy lub spapuguj z jakiegoś hasła jak prawidłowo powinno wyglądać hasło danego rodzaju na przykład takie o filmie. Zastanów się jaki pożytek dla Wikipedii jest z wikipedysty po którym trzeba ciągle poprawiać, pisać za niego hasła i jeszcze pisać do niego wiadomości iżby nie robił tak a tak bo nie jest to akceptowaną praktyką. Absorbujesz mnóstwo czasu i zamiast Wikipedią zajmujemy sie Tobą, wybacz ale tak jesteś postrzegany albo to zmienisz albo coraz trudniej będzie Ci uzyskać pomoc. Nie łam się tylko popraw. Pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 13:37, 12 sty 2013 (CET)

Robercie napisałeś mi wiadomość, że napisałeś artykuł o filmie z udziałem duetu Abbott i Costello. A ja się pytam i co z tego? Fajnie że napisałeś artykuł, super, ale czy ja muszę koniecznie o tym wiedzieć. Mam wrażenie że do Ciebie pisać to jak grochem o ścianę, gdyż napisałem Ci dzisiaj wiadomość w której między innymi wspomniałem jako kolejna któraś tam osoba z rzędu byś nie spamował z prośbą o napisanie artykułu. Napisałem również że się tego nie słuchasz. Prosiłem cię o nie spamowanie a Ty co robisz tego samego dnia co otrzymałeś ode mnie Tą wiadomość spamujesz. Ręce opadają po prostu. Rozumiem że chciałbyś bym Ci odtworzył artykuł który napisałeś a który z pewnych niezrozumiałych dla mnie przyczyn (w opisie zmian gdy klinąć na link do tego filmu można przeczytać wo:katalog nie za bardzo wiem o co adminowi chodziło), ale w tym przypadku odtworzyć znaczy tyle napisz go za mnie. W kółko to samo, wybacz ale ja się tak nie bawię, nie będę marnował czasu by pisać do kogoś wskazówki jak ma postępować, udzielać mu rad gdy ta osoba pare godzin później ma w głębokim niepoważaniu, olewa sobie to co do niej się napisało. Pisałem nie spamuj a ty co robisz piszesz do mnie spam "czy mógłbyś napisać hasło". Oszczędzę sobie czasu a Tobie przykrości i zakończę na tym moją odpowiedź. Pozdrawiam. P.S. jak dopisujesz jakieś zdania do wpisanego wcześniej przez Ciebie wątku na stronie dyskusji jakiegoś wikipedysty, i wieńczysz podpisem każde z nich to bądź tak łaskaw dla przejrzystości pisać je od kolejnych nowych wersów i poprzedzać pierwszą dopiskę znakiem : drugą dopiskę :: itd. w ten sposób każde kolejne dopisane przez Ciebie zdanie do wątku który rozpocząłeś będzie z wcięciem i będzie lepiej widoczne gdy wikipedysta otrzyma wiadomość. Zauważ że druga wiadomość ode mnie w tym wątku zaczynająca sie od słowa "Robercie" jest właśnie z takim wcięciem a to za sprawą pisania jej od nowego wersu i poprzedzenia znakiem : Grzegorznadolski (dyskusja) 21:59, 12 sty 2013 (CET)

Who Done It?

Postaraj się umieszczać hasła w formie bardziej rozwiniętej, Bacus15 • dyskusja 20:20, 12 sty 2013 (CET)

nowe hasła

witam. zwolnij ze wstawianiem nowych haseł na wikipedię. przed chwilą wstawiłeś 4 nowe artykuły i prawie każdy trzeba poprawiać. ("Anna wykazała ogromne zainteresowanie w teatrze (...)" - czym się w tym teatrze zainteresowała? "Studiowała w teatrze w Centre d'Estudis Experimentals w Barcelonie" - co się studiuje w teatrze? w drugim artykule "W 1971 roku zagrała w komedii Między cudów.") piszesz niegramatycznie i nie można zrozumieć o co w tych artykułach chodzi. dltego lepiej będzie zanim poszukasz nowego obiektu byś popraciwał nad tymi, które już wstawiłeś. pracujemy na jakość nie na ilość. - John Belushi -- komentarz 10:06, 13 sty 2013 (CET)

Odp:Mariangela Melato, Anna Lizaran, Jessie White Mario

Odp:Mariangela Melato, Anna Lizaran, Jessie White Mario

Cześć, dodałem zdjęcie, interwiki, poprawiłem co niektóre zdania, dodałem linki zewnętrzne, gotowe. Nie ma sprawy, jak coś jescze masz, pisz do mnie, pozdrawiam Drzewianin (dyskusja) 10:18, 13 sty 2013 (CET)

Bernadetta z Lourdes (film 2001)

Witaj, postaram się w najbliższym czasie go utworzyć. Pozrawiam Kondziu15 (dyskusja) 12:25, 13 sty 2013 (CET)

Mariangela Melato

W 1971 roku grała w komedii „Między Cudów” - czy taki był tytuł ? Bo jest jakoś mocno nie po polsku jak na moje oko, może lepiej podać oryginalny tytuł ? A może to literówka i tam winno być "e" a nie "ę" ? Z uszanowaniem -- Mateusz Opasiński 16:50, 14 sty 2013 (CEST)

Weronika Nagroni

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Robert -Karpiak/Weronika Nagroni, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • uzupełnić treść, z hasła nie wynika ani narodowość
 • poprawić styl i język na język polski
 • usunąć elementy hagiograficzne niezgodne z WP:NPOV - nie wiadomo, kto o niej miał opinię świętości
 • "dar ekstazy i prorokowania" - to encyklopedia, nie wyznania wieszczki, brak rzetelnego źródła
 • poprawić formatowanie i linkowanie

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 18:33, 14 sty 2013 (CET)

Antoni Primaldo

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Robert -Karpiak/Antoni Primaldo, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • dodać porządne źródła, już Ci 100 razy tłumaczono, że strony typu SQPN nie mogą służyć jako źródła
 • uzupełnić treść, z obecnej formy nie wynika nawet narodowość ani żadne konkrety
 • poprawić styl na encyklopedyczny "był znany ze swojej pobożności" - przez kogo?

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 18:35, 14 sty 2013 (CET)

Weronika Nagroni

Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii. Wszystkie uwagi z poprzedniego przeniesienia aktualne. Kolejne nieprzestrzeganie zasad i celowe znowu dodawanie niedopracowanych niechlujnych haseł zakończyć się może blokadą. Elfhelm (dyskusja) 18:40, 14 sty 2013 (CET)

Stary przestań z tymi prawami autorskimi, nie jestem administratorem, ale wiem, że nic Ci nie grozi, tylko jeśli korzystasz z jakiejś strony to zmieniaj zdania i git:) jest Okey:P pozdrawiam Drzewianin (dyskusja) 21:16, 14 sty 2013 (CET).

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Weronika Nagroni i Wikipedysta:Robert -Karpiak/Antoni Primaldo

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Weronika Nagroni i Wikipedysta:Robert -Karpiak/Antoni Primaldo

Zerknij proszę, jak wygląda teraz po poprawkach Weronika Negroni'. Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 23:47, 14 sty 2013 (CET)

Antoni Primaldo

Nic nie poprawione. Elfhelm (dyskusja) 00:00, 15 sty 2013 (CET)

Cześć, już widzę inny użytkownik poprawił Twój artykuł i jest już ogólnodostępny, ale nie rozumiem, piszesz, że jesteś niepełnosprawny? Jeśli tak, to nikt Cię nie będzie dyskriminował z tego powodu. Spokojnie, patrz na przykłady, na rady, czytaj ze zrozumieniem powoli, wikipedia nie jest trudna, edytowanie jej może być nawet przyjemne, pozdrawiam ;) Drzewianin (dyskusja) 14:22, 15 sty 2013 (CET)

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Antoni Primaldo

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Antoni Primaldo

Proszę się nie uprzedzać do innych użytkowników. W kontaktach zakładamy dobrą wolę. Uwagi dotyczące publikowanych haseł kierowane do ich autorów mają na celu pomoc, a intencją doświadczonych redaktorów Wikipedii jest wyłącznie dbałość o poziom artykułów. Pracując nad zgromadzonymi materiałami nie naruszysz praw autorskich opisując własnymi słowami, z zachowaniem neutralnego punktu widzenia, najważniejsze informacje. Nie zapomnij o podaniu wszystkich źródeł i nie dodawaj informacji, których w tym źródłach nie ma. Tomasz Wachowski (dyskusja) 07:43, 15 sty 2013 (CET)

Odp:Margaret A. Brewer i Orna Barbiwaj

Odp:Margaret A. Brewer i Orna Barbiwaj

Zrobione --regan1973 (dyskusja) 09:10, 16 sty 2013 (CET)

Angelika Catalani i inne

Witam. Tak to rzeczywiście daleko, żeby przyjeżdżać do Lublina. Co do hasła Angelika Catalani, myślę, że już jesteś w stanie sam sobie poradzić, popatrz na inne hasła z grafikami. Pozdrawiam --Pablo000 dysk 17:22, 16 sty 2013 (CET)

Wikipedysta:Robert -Karpiak/Asłan Usojan

Cześć, przeniosłem hasło Asłan Usłojan do Twojego brudnopisu (link powyżej) z prośbą o dopracowanie, zwłaszcza pod kątem językowym. Pozdrawiam! --Felis domestica (dyskusja) 18:17, 16 sty 2013 (CET)

A to przepraszam - byłeś pierwszy jako autor (zapewne kolejnej wersji, odratowanej). Kłopot żaden, przepraszać nie ma za co. Na pewno nie chcesz go podszlifować? Bo właśnie piszą o nim w Wyborczej... :)--Felis domestica (dyskusja) 18:32, 16 sty 2013 (CET) Nie znam się na gangsterach, więc nie chcę wyrokować o encyklopedyczności - jeśli był faktycznie najważniejszym gangsterem w Rosji, to już jest "coś" ;) To, co napisałeś jest - w odróżnieniu od poprzednich wersji - po polsku :), więc i hasło ma się szansę utrzymać. Myślę, że warto w nim jeszcze podkreślić, że miał wyjątkowo wysoką pozycję w rosyjskim półświatku (jeśli wierzyć serwisom internetowym)--Felis domestica (dyskusja) 20:36, 16 sty 2013 (CET)

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Asłan Usojan

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Asłan Usojan

Cześć poprawiłem też Hilarię z Augsburga, ten artykuł też Asłan Usojan, zobacz. Ogólnie jest super, a wytłumacz mi tylko jedną rzecz, co znaczy został worem w zakonie? Co to wor czy wór i jaki zakon? Tylko ta kwestia, a reszta jest cacy, pozdrawiam Drzewianin (dyskusja) 21:32, 16 sty 2013 (CET)

Aha, nie wiedziałem, dzięki za wyjaśnienie ;) Dobranoc. Drzewianin (dyskusja) 22:59, 16 sty 2013 (CET) Po Twojej teraźniejszej wypowiedzi widzę, że się orientujesz na tej stronie, widząc to co piszą tu i ówdzie, to plus;) ale poza tym, udowodniono Ci, że nie ratowałeś artykuł od jakiegoś IPka (niezalogowanego użytkownika), bowiem Ti nim byłeś, a potem jako zalogowany pisałeś do admina, że chcesz ratować ten artykuł, administratorzy, redaktorzy wiedzą jak to wyłapać, dlatego tu, w tej kwestii najbardziej podpadłeś. Drzewianin (dyskusja) 19:51, 17 sty 2013 (CET)

Asłan Usojan

Grzegorznadolski (dyskusja) 00:27, 17 sty 2013 (CET)

Spokojnie coś wymyślimy, jest możliwość, że Twój artyuł będzie rozbudowany lub usunięty jeśli nie uda się go rozbuwać; uważają, że jest to za ubogie jak na takiego ważnego bantytę w Rosji. Drzewianin (dyskusja) 07:21, 17 sty 2013 (CET) Spokojnie co do artykułu i niezalogowania' teraz przede wszystkim skup się na tym o czym my piszemy, sam widisz, co jest wypisywane na Twój temat, wyciągnij z tego jakieś wnioski, ne zrażaj się, to dla dobra Twojego, naszego, wikipedii i wiedzy, Drzewianin (dyskusja) 20:28, 17 sty 2013 (CET).

instrukcja

Robercie pewnie tu i ówdzie przeczytasz słowa mojego autorstwa, które są dla Ciebie niepochlebne no ale cóż tak działasz i czasem tak to jest widziane, także nie miej do mnie żalu o to, działałbyś bardziej sensownie nie byłoby ich. A propos hasła o bandycie jak widzisz prawdopodobnie poczekalnia mu pomoże, już dziś kilkanaście godzin po moim zgłoszeniu jego jakość wspólnym wysiłkiem się poprawiła. To tyle w temacie, mniejsza już o to czy napisałeś go jako niezalogowany to już teraz nieważne. Skup się teraz, bo piszę tak właściwie w prostej sprawie Twoich wpisów na stronach dyskusji różnych wikipedystów i innych stronach dyskusji . Otóż tak dla porządku zacznij proszę dopisując zdania do rozpoczętego przez Ciebie lub kogoś innego wątku pisać to dopisywane zdanie nie zaraz po czyimś lub swoim ostatnim podpisie lecz przynajmniej od następnego wersu (wszystko sie zlewa jak piszesz ciurkiem a pomiędzy zdaniami w środku wersów są Twoje podpisy), może być z wcięciem które zrobisz umieszczając na samym początku wersu dwukropek, jak umieścisz dwa takie znaki czyli :: wcięcie bedzie odpowiednio większe czyli wers bedzie się zaczynał nieco dalej z lewej strony

przykład:  : pierwsza wypowiedź  ::druga wypowiedź  :::trzecia wypowiedź 

a wyświetli sie to jako

pierwsza wypowiedź druga wypowiedź trzecia wypowiedź

Te dwukropki stawiasz zaraz na poczatku wersu przy samej lewej ściance okna edycji tzw. szkicu. Zapamiętaj to i stosuj, a nade wszystko nie dopisuj się ciurkiem zaraz po czyimś podpisie!!! Przez takie pisanie nie wiadomo czyje słowa są Twoje a czyje tego kogoś po kim zaraz w tym samym wersie się wpisałeś, wszystko sie zlewa. Błagam Cię pojmij to i stosuj się do tego. Wcięcia nie są konieczne ale zwykle kolejne bardziej wcięte zdania są bardziej wizualnie czytelne chociaż w tej kwestii nie wszyscy się pewnie ze mna zgodzą, proszę natomiast byś kategorycznie przestał pisać nową swoja wypowiedź zaraz po swoim czy czyimś podpisie w tym samym wersie. Pisz zawsze nową wypowiedź od nowego wersu. Pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 21:02, 17 sty 2013 (CET)

Perrette Pradier

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Robert -Karpiak/Perrette Pradier, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • dopisać do podstawowego opisu cóś więcej np. francuska aktorka filmowa i telewizyjna(chociaż tyle a nie tylko dwa słowa) już Ci pisałem o tym ale znowu jak grochem o ścianę
 • tam gdzie to tylko możliwe i widnieje to w źródłach, pozamieniać francuskie nazwy filmów na ich polskie tytuły na pewno znajdzie sie choćby jeden taki, na razie w haśle nie ma żadnego
 • House of Cards patrzałeś może co to jest, wymieniłeś to jako film a jest to singiel a nie film
 • flagi w infoboksie powinny być przed nazwą miejscowości i nie pisz już kraju flaga wystarczy (to akurat jakiś ip zrobił może Ty może nie Ty nieważne), nie przecinkuj między flagą a nazwą miejsocowości
 • proszę również uźródłowić datę i miejsce śmierci, dodać stosowny przypis (w bibliografii czyli w filmwebie ani w imdb nie ma nic o tym póki co)

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Grzegorznadolski (dyskusja) 13:00, 18 sty 2013 (CET)

Kolejna Twoja niechlujna robótka, dlatego nie wybałuszaj oczu że ktoś znowu wywala Ci coś do brudnopisu. Znając Ciebie naniesiesz na odwal parę nie znaczących zmianek i za pare godzin znowu to wrzucisz na Wikipedię. Ostrzegam jak to zobaczę powędruje z powrotem to do Twojego brudnopisu, masz się postarać i naprawdę poprawić ten artykuł, zwłaszcza te kwestie które wymieniłem powyżej. I nie wyręczaj się innymi Ty jesteś autorem tego hasła i to na Tobie spoczywa obowiązek doprowadzić to hasło do minimum formy i standardów, które wymaga się od haseł, które się wprowadza do Wikipedii, potem mogą być rozbudowywane ale pewien standard na start każde hasło musi spełniać. Grzegorznadolski (dyskusja) 13:00, 18 sty 2013 (CET)

Instrukcja

I oczywiście instrukcji nie czytałeś, a dopisywanie kolejnego zdania w następnym wersie, zamiast ciurkiem zaraz po ostatnim podpisie jak to od miesiecy robisz jest dla Ciebie za skomplikowane?! Dopisując jakieś zdanie jako ciąg dalszy wcześniejszej wypowiedzi bądź tak łaskaw pisać OD NOWEGO WERSU!!!!. Przeczytaj intrukcję, którą napisałem Ci powyżej. Grzegorznadolski (dyskusja) 13:33, 18 sty 2013 (CET)

Odp:Perette Pradier

Odp:Perette Pradier

Posłuchaj proszę Robercie uważnie co napiszę:

1. Po pierwsze: Nie jestem do Ciebie uprzedzony ani się na Ciebie nie gniewam.

2. Po drugie: To, że jesteś osobą niepełnosprawną nie oznacza, że przez to będziemy tolerować ciągłe błędy i niedoróbki. Obowiązują Ciebie takie same zasady jak każdego użytkownika. Jeśli więc nie potrafisz prawidłowo uźródławiać nowych haseł i wciąż mimo wielokrotnych uwag wielu różnych edytorów dalej popełniasz te same błędy to zwyczajnie przestań wstawiać nowe hasła przynajmniej do czasu aż nauczysz się to robić prawidłowo. Zanim jakiekolwiek hasło umieścisz na wikipedii dopracuj je w swoim brudnopisie. Potem spytaj doświadczonego edytora, czy już móżna je wstawić czy coś należy dopracować. I dopiero po poprawieniu wszystkich błędów możesz wstawić hasło. Jeśli dalej nie będziesz się do tego stosował bardzo możliwe, że ktoś w końcu zablokuje Tobie możliwość edycji haseł.

3. Po trzecie: Jeśli naprawdę uważasz: "czasem myślę, że lepiej by było gdybym się nie urodził." Robert -Karpiak[odp] (dyskusja) 13:20, 18 sty 2013 (CET) (co już pisałeś różnym wikipedystom w ich dyskusjach) to zamiast edytować wikipedię powinieneś poszukać terapeuty, który pomoże Tobie akceptować samego siebie. Zamiast edytować wikipedię powinieneś chodzić na zajęcia terapeutyczne gdyż inaczej może dojść do jakiegoś nieszczęścia, którego nikt nie chce. Wikipedia nie jest w stanie rozwiązać takich problemów.

Sprawy o których do Ciebie piszę są bardzo poważne, przemyśl je proszę - John Belushi -- komentarz 13:57, 18 sty 2013 (CET)

odp.

treść: "Perrette Pradier (daty urodzenia i śmierci) - francuska aktorka. + spis filmów" nie jest hasłem bo NIE ZAWIERA ŻADNEJ TREŚCI. coś takiego może być usunięte jako stub. nawet nie próbuj tłumaczyć coś autotranslatorem z innych wersji wikipedii bo robisz to bardzo źle a także nie będziesz miał źródeł informacji. osobiście wstydziłbym się kogokolwiek pytać czy coś takiego już się nadaje. jeśli nie masz żadnych polskich źródeł odpuść ten biogram i każdy inny do którego nie masz wiarogodnych źródeł w języku polskim.

osobiście proponował bym Tobie poszukać sobie na wikipedii działalności nie związanej ze wstawianiem nowych haseł. to jak z pilotem, zanim w końcu poleci musi poświęcić kilka lat na szkolenia. Ty zanim będziesz gotowy do samodzielnego wstawiania haseł musisz wykonać bardzo dużo innych edycji by najpierw poznać podstawy edytowania na wikipedii- John Belushi -- komentarz 14:31, 18 sty 2013 (CET)

z czystej ciekawości zapytam ile masz lat? jeśli chodzi o artykuł to poprostu wstawiłeś treść, którą Seti napisał w Twojej stronie dyskusji. w pewien sposób jest to naruszenie zasad bo nie Ty jesteś jej autorem. już pomijając ten fakt zadanie: "Była obecna na francuskiej scenie filmowej już od drugiej połowy lat pięćdziesiątych" nie ma stylu ściśle encyklopedycznego bo Seti podał Tobie tylko informacje jakie powinieneś umieścić w haśle. dał przykład co nie znaczy, że masz to wkleić słowo w słowo tylko napisać swoimi słowami. wskazał też, że nagłówku powinien znajdować się przypis do daty śmierci gdyż jest to osoba niedawno zmarła. poszukaj podobnego artykułu o aktorach i zobacz jak to powinno wyglądać. - John Belushi -- komentarz 18:02, 18 sty 2013 (CET) treść hasła jest poprawna choć brakuje przypisu do daty śmierci. dla mnie hasło może w takiej formie znaleźć się na pl.wiki. ale inni edytorzy mogą mieć swoje uwagi. - John Belushi -- komentarz 18:56, 18 sty 2013 (CET) Co do tych dwóch zdań, to swoją wypowiedzią zezwoliłem na użycie tekstu w tej postaci. Więc nie było naruszenia moich praw, ponieważ pisząc słowa: mógłbyś użyć, miałem to na myśli. Więc nie ma problemu :). Pozdrawiam--Seti6908 (dyskusja) 19:13, 18 sty 2013 (CET)

Odp

Robercie, prawa autorskie są niezmiernie ważne, i cieszę się, że dbasz o to, by ich nie naruszyć. Natomiast dbałość o przestrzeganie PA w żaden sposób nie koliduje z tym, by hasła, także hasła o filmowcach przyjmowały obszerniejszą formę. Zanim wspomniany artykuł przeniesiesz do przestrzeni głównej, poszukaj dodatkowych informacji, dodaj je, wraz ze źródłem, i dopiero potem opublikuj hasło. Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 15:05, 18 sty 2013 (CET)

Przeprosiny, wyjaśnienia i a propos Twojego hasła Perette Pradier

To na początek moja skrucha. Otóż zostałem pouczony że moje ostatnie wpisy na Twojej stronie dyskusji nie są zgodne z duchem przyjętych standardów komunikacji na Wikipedii, więc przepraszam Cię za powyższe uchybienia z mojej strony. Wybacz ale powielając niekiedy pewne niedociagnięcia mimo pouczeń i wskazówek chwilami nie ułatwiasz nam w tym przypadku mnie nie ułatwiłeś by wciąż być miłym i życzliwym, niemniej jednak powinienem oprzeć się pokusie by zwracać się do Ciebie w tak szorstkim tonie jakiego użyłem. Zatem przepraszam Cię za to. Cieszy mnie, że w końcu zrozumiałeś instrukcję i wpisujesz się jak trzeba od nowego wersu. Przykro mi natomiast że odnoszę wrażenie że stało się tak tylko dlatego bo huknąłem na Ciebie, mam wielką nadzieję że jestem głęboko w błędzie i bez wpisu instrukcja tym drugim, też byś w końcu zaczął się stosować do tego, ale tego już zapewne się nie dowiemy. Co do hasła ktoś inny teraz (jestem trochę zajęty) lub też ja za pare godzin zerknę na to hasło i zobaczę jakie poprawki naniosłeś, jak będzie okey to nie będzie przeszkód by hasło cofnąć do wiki. John Belushi ma trochę racji, ja zanim seryjnie wstawiałem hasła dokonywałem tylko drobnych edycji, może warto byś to rozważył, bowiem żeby nabrać wprawy i ogarniać całość lepiej najpierw poznać poszczególne elementy całej układanki. Pomyśl o tym. Pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 15:09, 18 sty 2013 (CET)

Perrette Pradier

Tak na gorąco: w sekcji filmografia wymieniłeś m.in. to Celeste a to jest telenowela, zaś sekcja filmografia sugeruję że chodzi o filmy. Jeśli wymieniasz w tej sekcji role filmowe i serialowe powineś to rozdzielić pisząc na przykład tak:

== Filmografia == ; filmy * [[Titanic (film 1997)|Titanic]] ; seriale * [[Moda na sukces]] 

co wyświetli się mniej wiecej tak:

Filmografia

filmy
seriale

Pozdrawiam:-) Grzegorznadolski (dyskusja) 16:15, 18 sty 2013 (CET)

Może jutro pomogę, dziś chcę odpocząć. Pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 17:06, 18 sty 2013 (CET)

Perette Pradier

Może mógłbyś dodać parę zdań redakcyjnych nie wymagających dodatkowych przypisów poza tymi, które już są. Np

 • Była obecna na francuskiej scenie filmowej już od drugiej połowy lat pięćdziesiątych. Zagrała w kilkunastu produkcjach filmowych, m.in. w filmie Trzej muszkieterowie: Zemsta Milady, a także w kilku serialach, np. Celeste. Miała też kilka ról dubbingowych, m.in w filmie Dzielny szeryf Lucky Luke.

I jeszcze jedna bardzo ważna wskazówka. W przypadku informacji o śmierci opisywanej osoby podanie źródła jest nieuniknione, tym bardziej, że mowa tu o wydarzeniu sprzed zaledwie dwóch dni. Sam fakt podania tego na innej wikipedii nie wystarcza. Na angielskiej wiki są przytoczone te źródła: lexpress.fr oraz premiere.fr. Oczywiście są po francusku i nie podaję ich po to, byś ty się na nie powołał. Ale może ktoś, kto zna francuski, zechce to sprawdzić. Na razie mógłbyś umieścić te linki w sekcji Linki zewnętrzne. Myślę, że gdy zastosujesz te wskazówki, wzrosną twoje szanse na przywrócenie tego artykułu. A te linki zewnętrzne mogą być później pomocne do rozbudowy hasła dla kogoś, kto może je przeczytać i ew. po rozbudowie przeniesie je do sekcji Bibliografia lub Przypisy. Pozdrawiam--Seti6908 (dyskusja) 16:59, 18 sty 2013 (CET)

 • Tej, przypadkiem zauważyłam coś wyrzucając (po raz kolejny) Twój brudnopis z tzw. przestrzeni głównej [1]. Jeśli podajesz źródła w artykule, to faktycznie z nich korzystaj;) - według nich chodzi o film Céleste a nie o serial Celeste. Pozdr. SpiderMum (dyskusja) 17:52, 18 sty 2013 (CET)

Faktycznie chodzi o film Céleste (przez é z kreską), nie o serial. Niechcący wprowadziłem cię w błąd. Coś mi się pomieszało, mimo że podając sugestię, korzystałem ze strony w Filmwebie. Wynikało to z pośpiechu. Jest tam też sekcja seriale, ale nie w niej jest ten film. Czyli powinieneś wykreślić zdanie: a także w kilku serialach, np. Nie zrobiłem tego celowo. Szczerze przepraszam. Co do artykułu, wygląda już nieco lepiej. Mam nadzieję, że uda ci się niebawem dopracować artykuł i zostanie on przywrócony. Pozdrawiam--Seti6908 (dyskusja) 18:36, 18 sty 2013 (CET)

 • Zrobione. W trakcie edytowania powinieneś mieć na dole strony różne dodatkowe symbole - wystarczy kliknąć na wybrany, by go wstawić do artykułu. Pożądana przez Ciebie literka é znajduje się w linijce zatytułowanej "Inne litery". Spróbuj dowiedzieć się (może za pomocą wyszukiwarki google) jak wykonywać operacje typu "kopiuj wklej" na fragmentach tekstu. SpiderMum (dyskusja) 19:02, 18 sty 2013 (CET)

przypisy

Przypisy wstawiamy w sposób następujący Za zdaniem do którego chcesz dodać przypis do strony www piszesz tak:

<ref>[www.tvn24.pl serwis tvn24]</ref> 

oczywiście w miejsce www.tvn24.pl serwis tvn24 wstawiasz stosowny inny link (z opisem) w którym są źródła poświadczające prawdziwość zdania lub zdań znajdujących przed przypisem.

jeśli ma być to przypis książkowy to z kolei musi wyglądać on tak:
<ref>{{cytuj książkę|imię=Andrzej|nazwisko=Nadolski|tytuł=Grunwald 1410|wydawca=Bellona|miejsce=Warszawa|rok=2008|strony = 83-87}}</ref> 

Jeszcze jedno żeby te przypisy się wyświetliły, na końcu hasła, ale ponad sekcjami linki zewnętrzne i bibliografia, koniecznie musisz wpisać to

{{przypisy}} 

Możesz też sobie nieco pomóc przyciskami znajdującymi pod oknem edycji (w linijce wikikod) są tam przyciski

<ref></ref> 
{{Przypisy}} 

Mam nadzieję, że od teraz przypisy nie będą sprawiać Ci trudności. Pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 22:30, 18 sty 2013 (CET)

Nina Girado

Witaj. Piszesz w biografii, że jest ona "trzecim dzieckiem Filbert Girardo i Marii (z domu Barinos Daulet)". Czy to naprawdę takie ważne? Czy pan Filbert Girardo to ktoś ważny? Albo pani Maria? Jakbyś napisał jest córką/ jest dzieckiem znanego producenta filmowego Filbert Girardo / znanej projektantki mody Marii" byłoby jak najbardziej okey. Byłoby również okey gdybyś napisał, że jest córką /dzieckiem/architekta Filbert Girardo/kelnerki Maria Girardo osób nieznanych szerzej lecz zawarłbyś tą minimalną chociaż informację poza imionami i nazwiskami, kim byli jej rodzice, zwyczajowo piszemy o zawodzie rodzica lub to czym sie zajmował, z czego żył np. jej ojciec ma/miał firmę transportową. Podsumowując pisząc o encyklopedycznej postaci, wpominanie z imienia i nazwiska rodziców tej osoby ma sens w dwóch przypadkach, wtedy kiedy byliby oni lub chociaż jedno z nich kimś znanym/znaczącym lub wtedy kiedy chociaż nie będąc takimi osobami informujesz czytelnika kim Ci rodzice byli np. jej ojciec był/jest właścicielem firmy transportowej, nauczycielem muzyki itp. Samo imię i nazwisko rodzica który szerzej nie jest znaną postacią jest informacją nie tyleż błędną co raczej zbyteczną (nic nie wnosi dla czytelnika poszukującego informacji o pochodzeniu osoby o której napisałes hasło, każdy miał/ma jakąś mamę jakiegoś tatę i każde z nich jak każdy człowiek ma jakieś imię i jakieś nazwisko tylko co z tego?), chyba że właśnie dodasz informację typu jest dzieckiem/córką nauczyciela muzyki Filbert Girardo i pielęgniarki Marii Girardo (z domu Barinos Daulet). Słowem jesli możesz to popraw to a jeśli nie wiesz kim byli jej rodzice to okey niech nawet tak zostanie lecz proszę byś chociaż w przyszłości jednak wspominając o rodzicu osoby o której tworzysz hasło napisał kim był rodzin choćby jedno dwa słowa bo samo imię i nazwisko rodzica ency postaci jest dla czytelnika mało istotną informacją jeśli nic poza ich imionami i nazwiskami o nich nie przeczyta w Twoim haśle. Pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 14:39, 19 sty 2013 (CET)

Re: Marcin z Leónu i Alfonsa Clerici

Mógłbym, ale nie rozumiem, co jest w tym tak trudnego, że nie jesteś w stanie zrobić tego sam? Podrzucić Ci link do strony, skąd wystarczy skopiować kod boksu i wypełnić? Powerek38 (dyskusja) 22:19, 19 sty 2013 (CET)

Tym razem wstawiłem, ale trzymam Cię za słowo, że się nauczysz, bo to naprawdę nic trudnego. Powerek38 (dyskusja) 23:36, 19 sty 2013 (CET)

Asłan Usojan

OK. Zrobiłem, co można. Nie chce mi się grzebać dalej w tym temacie. Jak chcesz to możesz rozwinąć wątki, np. korzystając z tego artu z wyborczej (i jeśli tak to zapisz go sobie, bo wyborcza po 3 dniach przenosi arty do płatnego archiwum). Ale lepiej poczekaj na koniec DNU. Wtedy już nikt nie powinien zbytnio grymasić... Pozdrawiam Electron  ➧ 10:48, 21 sty 2013 (CET)

Odp:Ann Dunham

Odp:Ann Dunham

Cześć,niestety grafiki nie umiałem dodać, nie wszystkie pliki są wyświetlane, nie znam ptzyczyny, ale nie idzie, natomiast źródło dodałem, pozdrawiam; Drzewianin (napisz do mnie) 15:50, 21 sty 2013 (CET).

Spoko, Drzewianin (napisz do mnie) 15:59, 21 sty 2013 (CET).

Bernadetta z Lourdes (film 2001) i Hannah Arendt (film 2012)

Witaj! Mógłbym napisać te dwa artykuły, ale nie chce mi się. Może kiedy indziej to napiszę. Dziś chcę odpocząć. Matti1990 (dyskusja) 16:30, 21 sty 2013 (CET)

Anna Litwinowa

Niestety zdjęcia nie można dodać; Drzewianin (napisz do mnie) 17:37, 22 sty 2013 (CET).

Anna Litwinowa

Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Robert -Karpiak/Anna Litwinowa, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • dodać źródła
 • usunąć niedoróbki z tłumaczenia "All Russian" - na pl.wikipedia.org piszemy w języku polskim

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 18:26, 22 sty 2013 (CET)

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Antoni Primaldo

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Antoni Primaldo

Jak widzisz - a zapewniam, że tak jest - są na Wikipedii więksi znawcy świętych. Albertus teolog (dyskusja) 00:06, 23 sty 2013 (CET)

Wikipedysta:Robert -Karpiak/Anna Litwinowa

O tej modelce jest bardzo mało informacji, także w źródłach rosyjskich. Większość informacji nowych, które znalazłem dotyczy choroby albo szczegółów konkursu, w którym brała udział. Można dodać jakieś drobiazgi, ale hasło nadal będzie słabe. Pozdr--Tarabosh (dyskusja) 09:06, 23 sty 2013 (CET)

Leonardo da Pistoia (1502-1548)

Bardzo dobry, tylko kilka szczegółów poprawiłem + infobox :) Mix321 (dyskusja) 15:29, 23 sty 2013 (CET)

Następnym razem, jeśli tworzony przez Ciebie artykuł będzie tłumaczeniem innego, to wspomnij o tym w opisie zmian, najlepiej podając link do wersji artykułu, z której korzystałeś (znajdziesz go w historii artykułu). To w celach uszanowania praw autorskich, o które tak się wcześniej martwiłeś. SpiderMum (dyskusja) 14:11, 24 sty 2013 (CET)

Odp:Anna Litwinowa

Odp:Anna Litwinowa

Robert, po pierwsze nie widzę tu znamion encyklopedyczności. modelka jak modelka ale nie ma powodu by znalazła się na wiki. wygrała jakiś lokalny konkurs i zmarła. szkoda bo była młoda ale to nie czyni z niej osoby encykolpedycznej i nie zdziw się jak za chwile ktoś cofnie/usunie to hasło. po drugie, tłumaczenie zawiera poważne błędy, nie do przyjęcia: Miss Kuzbass, All-Rosji, Miss Grace. styl artykułu również jest pisany po polskiemu a nie po polsku - widać tu błędy autotranslatora. po trzecie - sam musisz sobie dawać radę ze zdjęciami, przypisami itp. każdy na wikipedii ma swoje zajęcia. pisałem Tobie to już i ja i inni - wszystko jest na tej stronie dyskusji. - John Belushi -- komentarz 16:00, 23 sty 2013 (CET)

Widzę, że koledzy ci już odpisali. Nie mam nic więcej do dodania. Średnio się interesuję tą tematyką. Zajmuję się głównie biogramami mniej znanych twórców literackich. Mogę od czasu do czasu pomóc w innej dziedzinie, ale proszę miej to na uwadze, że gros czynności każdy powinien wykonywać sam. Tak to już jest... Btw. Dla takich mało encyklopedycznych haseł została utworzona PrePedia -> http://prepedia.wikian.de Tam nikt nie będzie się czepiał, że są one nieencyklopedyczne, trywialne, albo mało ważne. Albo, że źródła są nie takie, jakie powinny być. Jest tam z zasady importowana większość haseł, które zostały skasowane w polskiej Wikipedii. Ale można też tworzyć całkiem nowe. Pozdrawiam Electron  ➧ 17:23, 23 sty 2013 (CET)

Poprawiłem conieco, ale wg mnie to mało encyklopedyczna postać. pozdr --Tarabosh (dyskusja) 17:36, 23 sty 2013 (CET)

Odp:Maria Schaumayer

Odp:Maria Schaumayer

Przejrzę go późnym wieczorem. Teraz nie mogę. Może ktoś inny do tego czasu zdąży sprawdzić.--Seti6908 (dyskusja) 07:23, 24 sty 2013 (CET)

Martin Yan

Ok. zrobione --Tarabosh (dyskusja) 22:02, 24 sty 2013 (CET)

Martin Yan

Zdaje się, że ktoś mnie wyprzedził. Mix321 (dyskusja) 22:13, 24 sty 2013 (CET)

Odp:Martin Yan

Odp:Martin Yan

Widzę że już załatwiona kwestia zdjęcia. Czy już wiesz w na czym polegał problem z jego wstawieniem? W razie problemów pisz śmiało ale osobiście doradzam pojedynczo a nie do kilku osób na raz. Jeśli jednak chcesz ogłosić jakąś sprawę wielu wikipedystą służy do tego Kawiarenka pod Wesołym Encyklopedystą Pozdrawiam Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 00:53, 25 sty 2013 (CET)

Odp:Richard G. Stern

Odp:Richard G. Stern

Zrobione. Pozdrawiam, pjahr @ 10:53, 25 sty 2013 (CET)

Fred West

Jak będę miał troszkę więcej czasu, postaram się napisać. pozdr --Tarabosh (dyskusja) 11:03, 26 sty 2013 (CET) Jest już Rosemary West, chyba nie ma sensu robić odrębnego biogramu dla Freda Westa, bo większość wiadomości się pokrywa. pozdr --Tarabosh (dyskusja) 21:34, 26 sty 2013 (CET)

Ad Barbara Leonard

Dzień dobry. Artykuł został naprawiony. Byłoby elegancko, gdybyś zobaczył przez kogo i podziękował… Mam rację? Pozdrawiam--Joanna Kośmider (dyskusja) 14:08, 26 sty 2013 (CET)

Walerij Abramkin

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Robert -Karpiak/Walerij Abramkin, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • styl
 • dodać więcej źródeł
 • ...

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 22:34, 26 sty 2013 (CET)

Troszkę uzupełniłem z rosyjskich materiałów. pozdr --Tarabosh (dyskusja) 09:36, 27 sty 2013 (CET)

Odp:Błogosławieni Agnieszka Takeya i Melchior od Św. Augustyna

Odp:Błogosławieni Agnieszka Takeya i Melchior od Św. Augustyna

Jeśli nie masz źródła, to skąd wziąłeś japoński zapis bo w fr:Inès Takeya tego nie ma. I proszę dodawać interwiki.Tanja5 (dyskusja) 14:05, 27 sty 2013 (CET)

Faktycznie...sorry. Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 14:18, 27 sty 2013 (CET) Napisałam już do Kokodyla a w googlach możesz również sam wyszukiwać brakujących źródeł jak ja to robię. Tylko tym dysponuję.Tanja5 (dyskusja) 14:23, 27 sty 2013 (CET)

odp. Daurene Lewis

Witaj! Ten artykuł jest przejrzany i poprawiony prze trzy osoby :) Zachęcam Cię do jego rozbudowania na [odstawie załączonych źródeł. Pozdrawiam--Joanna Kośmider (dyskusja) 12:01, 28 sty 2013 (CET)

odp. Bernard Dhéran

Witaj, Robercie! Chyba już wiesz, że nowe hasła, pisane przez Nowicjuszy, trafiają na listę haseł wymagających sprawdzenia. Sprawdzają je ci redaktorzy, którzy trochę interesują się tematem i właśnie mają czas. Nie musisz wysyłać takich próśb do przypadkowo wybranych kilku osób. Nawet nie powinieneś tego robić. To uznałabym za dopuszczalne, gdybyś trochę bardziej postarał się traktować tych kilku wybranych adresatów jak żywych ludzi, którzy starają się Ci pomóc, a nie jak bezduszny mechanizm do poprawiania Twoich tekstów. Ja zasugerowałam Ci ostatnio, żebyś rozbudował artykuł Daurene Lewis (sporo możesz tam dopisać na podstawie dostępnych źródeł). Nie odpowiedziałeś mi, co o tym sądzisz… Dlaczego zabierasz się do kolejnego tematu, przed solidnym zakończeniem poprzedniego zadania? Bardzo mi się nie podoba, gdy ktoś nie odpowiada na listy – zwłaszcza te pisane z dobrą wolą – ale Cię uprzedzam, że na otrzymane od Ciebie nie będę reagować, dopóki nie zmieni się ich treść. Pozdrawiam (może nie ostatni raz?)--Joanna Kośmider (dyskusja) 10:03, 29 sty 2013 (CET)

O brudnopisie

Encyklopedyczny styl można wyćwiczyć :) To wymaga pewnego wysiłku, ale warto. Proponuję Ci taki trening w brudnopisie. Wszyscy Ci chętnie pomogą, jeżeli zauważą Twoje starania i postępy. Jestem pewna, że nie będziesz musiał prosić o pomoc, bo jest tutaj wielu ludzi, którzy bardzo lubią pomagać Nowicjuszom :) Trochę już nadużyłeś Ich cierpliwości, ale to się da naprawić, jeżeli nie będziesz powtarzał błędów. Nie musisz informować o tym, na jaki etapie jesteś, bo to – dla wszystkich zainteresowanych Twoimi postępami – jest bez tego zauważalne, np. tutaj. Ja będę dokonane przez Ciebie „ostatnie zmiany” i odezwę się, jeżeli uznam, że moim zdaniem nie idziesz (w tym nowym brudnopisie) we właściwą stronę. Pozdrawiam :)--Joanna Kośmider (dyskusja) 10:35, 29 sty 2013 (CET)

Napisałeś o kilku sprawach na raz i się pogubiłam :) Zacznijmy może od kopiuj/wklej, bo to niezbędne, żeby we własnym brudnopisie (np. Wikipedysta:Robert -Karpiak/brudnopis/Daurene Lewis) poprawiać/rozbudowywać tekst już przejrzanego, więc zaakceptowanego, istniejącego hasła. Czyżbyś miał jakiś kłopot z zaznaczeniem całości (bez kategorii i interwiki) i skopiowaniem? Zupełnie nie wyobrażam sobie rodzaju tych kłopotów :) Może jakiś sąsiad albo ktoś z rodziny Ci pomoże znaleźć rozwiązanie problemu? Jak już skopiujesz, to otwórz okno edycji swojego brudnopisu, (trzeba po prostu kliknąć w czerwone powyżej), wklej ten skopiowany tekst i zapisz. Mogłabym to zrobić za Ciebie, ale warto, żebyś pokonał trudności i zrobił to sam :) Jak zapiszesz, to ja zobaczę tę oczekiwaną „ostatnią zmianę” (OZ) :), a Ty będziesz mógł spokojnie trenować encyklopedyczny styl, wstawianie przypisów, innych liter, znaków, symboli itp :) Deklaruję pomoc, w miarę moich możliwości, byle bez „poganiania” :) OK? Pozdrawiam--Joanna Kośmider (dyskusja) 11:27, 29 sty 2013 (CET) Utworzenie tego brudnopisu nie oznacza, że istniejący już artykuł zniknie z Wikipedii. Tu się nic nie zmieni po skopiowaniu tekstu. Po prostu będziesz mógł go spokojnie poprawiać i rozbudowywać, a po zakończeniu tej pracy i po konsultacjach – jeżeli będziesz ich potrzebował – wymienisz obecny tekst na rozbudowany. Ponawiam moją propozycję udzielenia pomocy w sprawach dotyczących edytowania, jak już utworzysz brudnopis :) Śmiało! Nic się nie popsuje :)--Joanna Kośmider (dyskusja) 11:45, 29 sty 2013 (CET)

Powtórzyłeś zdanie, którego sensu nie widzę! Nie proponowałam Ci przeniesienia artykułu do brudnopisu. Namawiam Cię tylko do podjęcia trudu uzupełnienia jego treści w brudnopisie, do którego ją skopiujesz. Stworzenie takiej kopii nie oznacza wycięcia tekstu z tego miejsca, w którym on jest. Gdy mi zaufasz, to obiecuję Ci pomoc w nauce edytowania (nie wszystko potrafię, ale już sporo, m.in. dzięki ludziom, którzy mi pomagali kiedyś i doradzają nadal). Jeżeli ta moja oferta Ci nie odpowiada, pogodzę się z tym bez trudu (nieprzyjemnie jest pomagać tym, którzy tego sobie nie życzą), ale nigdy nie narzekaj, że żaden z Wikipedystów nie chciał pomóc.--Joanna Kośmider (dyskusja) 12:50, 29 sty 2013 (CET)

Wikipedysta:Waszka4/Robert Morrison

Ale które to hasło? :-) Abraham (dyskusja) 08:08, 30 sty 2013 (CET)

 • Nie ma przypisów, nie ma co poprawiać. Nie jestem protestantem, nie znam się na tym. Sorry. Abraham (dyskusja) 09:08, 30 sty 2013 (CET)
  • Może: Leszek Jańczuk? Abraham (dyskusja) 09:15, 30 sty 2013 (CET)
   • Może. --Pablo000 dysk 19:07, 30 sty 2013 (CET)
    • Robercie skoro już dziugasz przy czyimś brudnopisie to nie przenoś na litość boską do przestrzeni głównej czegoś takiego. Poza tym to nie był Twój brudnopis, nie jesteś redaktorem ani adminem a przenosisz hasło do przestrzeni głównej z nie swojego brudnopisu, proszę Cię na przyszłość abyś nie przenosił haseł do przestrzeni głównej z cudzych brudopisów. Hasło, które edytowałeś i poprawiałeś przeniosłeś z widocznymi gołym okiem niedoskonałościami, z którymi hasło nie powinno się znaleźć wędrując od brudnopisu usera do przestrzni głównej. Pozdrawiam. Grzegorznadolski (dyskusja) 20:11, 30 sty 2013 (CET)

Odpowiedź

Cześć, artykuł już poprawiony, teraz wszystko jest wporządku, jak tam u Ciebie, czym się teraz zajmujesz tutaj? :) Drzewianin (napisz do mnie) 20:37, 30 sty 2013 (CET)

Też leci, mój plan co do napisania wszystkich miejscowości w Bułgarii i wszystkich miejscc geograficznych jest jeszcze daleko w tyle, ale już jakąś część napisałem, a teraz są ferie:) Drzewianin (napisz do mnie) 21:21, 30 sty 2013 (CET). Dziękuję, wzajemnie:) Drzewianin (napisz do mnie) 21:26, 30 sty 2013 (CET).

Odp:Wikipedysta:Waszka4/Robert Morrison

Odp:Wikipedysta:Waszka4/Robert Morrison
 • postać jest jak najbardziej encyklopedyczna, natomiast wykonianie artykuły jest kiepskie. mimo poprawek dalej zawiera poważne błędy. co to znaczy: "Jego tłumaczenie zostało opublikowane w następnym roku, w nakładzie wielu egzemplarzy." w następnym roku od czego? wielu egzemplarzy to znaczy ilu? 1000, 1 000 000 czy może 100 milionów. nie można puszczać bubli i niedoróbek na wikipedię. nie ma czegoś takiego, że już chcemy by coś się znalazło więc wrzucamy mimo poważnych niedoróbek. co znaczy "teść Hudsona Taylora"? kim był ten Hudson Taylor? dalej nie wiemy z artykułu. Robercie na siłę wrzucając coś na wikipedię powodujesz obniżanie poziomu bo ten artykuł dalej jest niedopacowany. moimi edycjami chciałem tylko wskazać jaki powinien być kierunek pracy a nie umieszczać niedoróbkę na wikipedii. artykuł powinien trafić dopracowany chociaż do minimalnego poziomu albo wcale, a trafił na ocenę niedostateczną i nadaje się do usunięcia. lepiej poczekać dwa miesiące niż umieszczać bubla. - John Belushi -- komentarz 00:34, 31 sty 2013 (CET)

Może to Ciebie zainteresuje? Wikiprojekt:Mitologia słowiańska

Spoko, rozumiem ;) Drzewianin (chętnie odpowiem) 13:42, 1 lut 2013 (CET).

Odp:Concetta Lombardo

Odp:Concetta Lombardo

Och teraz zajmuję się przede wszystkim szablonami map i infoboxami, zapytaj kogoś innego, jak na pierwszy rzut oka nie jest źle z artykułem; Drzewianin (chętnie odpowiem) 13:55, 1 lut 2013 (CET).

Timir Aleksjejewicz Pinegin i Fabian Bellingshausen

Sam dodaj,najlepiej z ru.wiki,tam coś jest.Pozdrawiam.--J.Dygas (dyskusja) 19:06, 1 lut 2013 (CET)

 • Mało kto potrafi pisac po rosyjsku i ma do tego dobra klawiaturę, ale łatwo można kopiować i wklejać z rosyjskiej Wiki i całego ichniego internetu. Ciacho5 (dyskusja) 19:11, 1 lut 2013 (CET)
 • Otóż to samo chciałem ci napisać,kolega był szybszy,a poza tym ta strona jest po ang.:=)wstawiłem jedno,zrobisz teraz reszte.Mi tródno pisać polskimi literami,bo mieszkam w Berlinie,pozdrawiam.--J.Dygas (dyskusja) 19:19, 1 lut 2013 (CET)
 • Aby skopiowac tekst: Ustawiasz kursor tuż przed pierwszą literą, naciskasz lewy klawisz myszy, trzymasz go i przesuwasz kursorem po tekście. Gdy puścisz klawisz, masz fragment tekstu zaznaczony. Teraz klikasz prawym klawiszem myszy, rozwija się menu kontekstowe. Klikasz na Kopiuj. Teraz przechodzisz na miejsce, gdzie trzeba wpisać, ustawiasz kursor, klikasz prawym klawiszem i z menu kontekstowego wybierasz Wklej. Gotowe. Działa w większości przeglądarek internetowych, edytorów tekstu i wielu innych programach. 19:24, 1 lut 2013 (CET)Ciacho5 (dyskusja)

Lepiej bym nie umiał tego ci wyjaśnić.:=)--J.Dygas (dyskusja) 19:27, 1 lut 2013 (CET)

Aha,przy tym drugim Fabian Bellingshausen masz do wyboru,do koloru.Np.z niem wiki.--J.Dygas (dyskusja) 19:29, 1 lut 2013 (CET)

Wykonane.--J.Dygas (dyskusja) 20:01, 1 lut 2013 (CET)

Twoja strona

A tak na marginesie mógłbyś cokolwiek o sobie napisać,możesz "zerżnąć" pasujące rzeczy z mojej strony,albo od innego wikipedysty.Np.jakie znasz języki,czym się chcesz zajmować na wiki.Itd,itp.--J.Dygas (dyskusja) 19:33, 1 lut 2013 (CET)

Trzymam za słowo:=)--J.Dygas (dyskusja) 19:45, 1 lut 2013 (CET)

Popatrz na hasła z Kategoria:Amerykańscy bokserzy i oceń. Według mnie w tej formie może być zgłoszony do usunięcia. Myślę, że po tylu pytaniach i odpowiedziach jaki otrzymałeś sam jesteś w stanie to ocenić. --Pablo000 dysk 08:07, 2 lut 2013 (CET)

Omar Henry

Witaj. Niestety boks to nie mój klimat. Co do artykułu to nie wiem, czy rozbudowanie go sprawi, że jako całość będzie encyklopedyczny. Poszukaj wikipedysty, który zajmuje się tą dziedziną sportu. Pozdrawiam --Thorongilion (dyskusja) 09:18, 2 lut 2013 (CET)

Znajdę chwile czasu to się tym zajmę. Pzdr BigEgo.

Trochę mało informacji. Spróbuj dodac infobox tak w angielskiej wiki. I trochę więcej infa (jakieś 3-4 zdania). Ale ogólnie ok. Hubercik6 (dyskusja) 11:48, 2 lut 2013 (CET)

Niestety nie mogę ci pomóc. Teraz sam jestem zatopiony w robocie. Może w maju znajdę czas. Hubercik6 (dyskusja) 11:58, 2 lut 2013 (CET)

Witam Robercie! Dorzuciłem infobox do Twego artykułu... Serdecznie pozdrawiam:-) --mirek jakubowski 14:38, 2 lut 2013 (CET) Mirek46 (dyskusja)

Artykuł widzę już poprawiony, ogólnie mi się ciężko edytuje biografie, co mogę to poprawię, przede wszystkim pytaj mnie z geografii czy botanikii, albo muzyki elektronicznej, to moja główna smykałka:P Drzewianin (chętnie odpowiem) 19:44, 2 lut 2013 (CET).

Odp:Leonid Bronevoy i Łarisa Łużyna

Odp:Leonid Bronevoy i Łarisa Łużyna

Proponuję Ci w tym pierwszym sprawdzić tytuły czy nie ma polskich odpowiedników, Tobie będzie łatwiej, bo jesteś bliżej tematu. Co do drugiego to warto to trochę rozwinąć, dodać filmografię, na zdjęcia autorki są prawa autorskie więc u niej nie da rady go wstawić. Stanko (dyskusja) 12:34, 3 lut 2013 (CET)

Acha no i jakieś źródła by się przydały (książka, strona www), jak masz pod ręką a nie wiesz jak wstawić do podeślij mi je. Stanko (dyskusja) 12:36, 3 lut 2013 (CET)

Odp:O co się pytałeś

Odp:O co się pytałeś

cześć, przyznam się, otóż usunąłem w moim wpisie wiadomość, że jadę do Bułgarii - bo nie jadę:( spoko. Drzewianin (chętnie odpowiem) 19:26, 3 lut 2013 (CET)

 • Bo w Polsce nie można wyrobić paszportu w ciągu jednego czy nawet 3 dni :( a aż 3-4 tygodnie za 140 zł, tylko dlatego a ferie powoli się kończą :( chyba, że znasz możliwość wyrobienia w 1 dzień? Byłem przygotowany zaplacić większą kwotę pieniężno, ale suma sumarów po prostu mogłem o tym pomyśleć wcześniej Drzewianin (chętnie odpowiem) 19:35, 3 lut 2013 (CET)

Demetrio Lakas Bahas

Niestety zdjęcie z angielskiej wiki nie da się przenieść na commons z powodu niejasności licencyjnych, więc nie da się go umieścić w polskiej wiki. Mix321 (dyskusja) 15:37, 4 lut 2013 (CET)

Margherita Sarfatti

Dodałem zdjęcie i naniosłem poprawki. --Lowdown (dyskusja) 10:10, 6 lut 2013 (CET)

Odp:Maria z Oignies

Odp:Maria z Oignies

Dodałem infobox, dodałem miejscowości urodzenia i zgonu oraz trochę zdań poprawiłem, choć nie wszystkie umiałem, nie wiem co miałeś na myśli, chyba 2 , 3 zdania doprecyzuj i szablon o niedoskonałości będzie usunięty ;) Drzewianin (chętnie odpowiem) 17:38, 6 lut 2013 (CET).

Roger Boisjoly

Przeczytałem art. w angielskiej Wikipedii, ale większość tego hasła dotyczy kwestii technicznych budowy promów, na czym się nie znam. Postać ciekawa, ale żeby o nim napisać ciekawy tekst, trzeba mieć pewien poziom wiedzy technicznej. Pozdr.--Tarabosh (dyskusja) 18:25, 6 lut 2013 (CET)

Re: Louis Leakey, Mary Leakey, Richard Leakey, Rachele Mussolini, Franz Xaver Messerschmidt

Witaj. Postaram sie wstawić trochę źródeł w w/w artykuły. Pozdro --bostary (dyskusja) 10:40, 7 lut 2013 (CET)

Dyskusja:Lorena D'Alessandro

Ja też trochę poprawiłem i przejrzałem.
Kenaj79 (dyskusja) 11:06, 7 lut 2013 (CET)

Uprawnienia redaktora

Warunki wniosku o wcześniejsze uzyskanie uprawnień redaktora – warunki. Tak żebyś wiedział.
Kenaj79 (dyskusja) 13:57, 7 lut 2013 (CET)

 • witam. myślę, że jest to zły pomysł. edycje wciąż pozostawiają wiele do życzenia. hasła są niedopracowane, z błędami typowymi dla autotraslatora o niezrozumiałej treści. każde nowe hasło musi być poprawiane przez różnych edytorów. wprwadzanie takich treści na wikipedię bez sprawdzenia jest niekorzystne dla wikipedii gdyż zniknie automatyczne podkreślanie tekstów wymagających poprawy. - John Belushi -- komentarz 11:38, 8 lut 2013 (CET)

Romano Mussolini

Witam ! Dodałem co nieco źródeł i infobox ;) Pozdr. Morcius (dyskusja) 10:42, 8 lut 2013 (CET)

Pokahontas

Cześć, jeden przypis dodałem, zobacz sobie na angielskiej wikipedii, tam jest multum źródeł, linków zewnętrznych i bibliografii, wiesz jak się je dodaje do artykułu ;) Drzewianin (chętnie odpowiem) 11:13, 8 lut 2013 (CET)

Maria z Oignies

W czasach jej współczesnych Belgia nie istniała. Zwracaj, proszę, na podobnego rodzaju kwestie. Pozdrawiam, Bacus15 • dyskusja 11:31, 8 lut 2013 (CET)

Maria z Oignies

Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Robert -Karpiak/Maria z Oignies, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • dodać źródła
 • napisać hasło od początku pod kątem WP:NPOV, to Wikipedia, nie miejsce przesłań religijnych, zdania typu "Była mistyczką i miała dar jasnowidzenia." są co najmniej wątpliwe

Poza tym oczekuję, że wykażesz, które dokładnie części tekstu podanego jako rzekome źródło, potwierdzają treści zawarte w haśle. Biorąc pod uwagę, że dodawany link w pierwszych wersjach nie działał, jest mocno wątpliwe, byś zapoznał się ze źródłem. Nie wiem też, skąd w tekście brały się zdania "Miała wielkie nabożeństwo do św. Jana Ewangelisty." i co miały one oznaczać. I w zasadzie takie postępowanie w kolejnym już haśle powinno się kwalifikować na blokadę przy uwzględnieniu niechlujności, udawania uźródławiania haseł i zupełnej niechęci do poprawy swoich edycji i to mimo pomocy ze strony szeregu wikipedystów. Elfhelm (dyskusja) 21:58, 8 lut 2013 (CET)

 • Cześć, zaraz się za to wezmę, wiem o co chodzi, Ty też już coś popraw o to o co Cię proszą, mam tylko nadzieję, że znajdę więcej źródłem, aby każde zdanie miało przypis. Drzewianin (chętnie odpowiem) 08:13, 9 lut 2013 (CET)

Angela Iacobellis

To też Twoje prawda? Tyle że z IP. Wikipedysta:Robert -Karpiak/Angela Iacobellis - tu masz brudnopis do napisania od nowa. Klasycznie już w zasadzie brak źródeł (jakiś blog nie może być źródłem) i niepoważne w Wikipedii zdania w stylu "Zmarła 27 marca 1961 roku w opinii świętości." - przypominam, że Wikipedia jest neutralną światopoglądowo encyklopedią. Do tego za mało treści, z hasła nic nie wynika. Elfhelm (dyskusja) 22:03, 8 lut 2013 (CET)

 • Opisałem linki, które podałeś, zapytaj Elfhelma czy jest dobrze już, ja nie wiem, szczerze to ciężko pisze mi się biografie. I dodaj coś jeszcze ze strony http://www.marek-p-t.blogspot.com/2012/11/angela-iacobellis.html nie cytuj a napisz po swojemu, tak jak np na lekcji języka polskiego, napisz o jej życiorysie coś więcej niż to, że przyjęła komunię i bierzmowanie i przede wszystkim napisz dlaczego jest służebnicą Drzewianin (chętnie odpowiem) 10:35, 9 lut 2013 (CET).
 • Drzewianin ma rację. Ciacho5 (dyskusja) 11:44, 9 lut 2013 (CET)

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Maria z Oignies

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Maria z Oignies

Robercie, przeniesienie hasła do brudnopisu nie jest niczym złym. to żadna kara tylko szansa na ratunek dla hasła. nie używaj też proszę argumentacji, że jesteś niepełnosprawny - to niczego nie tłumaczy, bo nie ma wikipedii pisanej przez pełnosprawnych i niepełnosprawnych. wszystkie hasła obojętnie kto je pisał muszą mięć odpowiedni poziom.

zobacz: w moim brudnopisie jest hasło, nad którym pracuję już kilka dni: Wikipedysta:John Belushi/brudnopisA, być może uznał byś, że dawno jest gotowe by je przenieść do przestrzeni głównej - ale ja uważam, że jest jeszcze nie gotowe i nie wiem czy umieszczę je na wikipedii dzisiaj czy za tydzień - nie jest ważne czy je umieszczę tylko czy będzie miało odpowiedni poziom. dlatego zamiast zasłaniać się niepełnosprawnością popracuj nad tymi hasłami.

i jeszcze raz też proponuję Tobie byś zamiast na przekór temu co kilka osób nie raz już pisało w Twojej dyskusji przemyślał padające tu argumenty. ułatwisz pracę innym a sobie zapewnisz radość z edytowania. zamiast wstawiać nowe kolejne nowe hasła pracuj nad tymi, które już się znalazły na wikipedii. co znaczy takie zdanie: "Miała wielkie nabożeństwo do św. Jana Ewangelisty."? albo czy coś takiego: "Tam też przyjęła I Komunię Świętą 29 czerwca 1955 roku. wkrótce też została bierzmowana. W lutym 1960 roku zachorowała na białaczkę. Zmarła 27 marca 1961 roku w opinii świętości. Miała 12 lat." - świadczy o encyklopedyczności? dlatego nie dziwię się Efhelmowi, który dba o poziom encyklopedii. wcale nie zdziwił bym się gdyby mi za wstawienie takich tekstów dał blokadę na 1 dzień bym się zastanowił co robię.

przypomina mi to sytuację gdy np. ktoś nie potrafi jeszcze jeździć autem a już uważa, że powinien brać udział w ruchu drogowym nie patrząc że może sobie wyrządzić szkodę. podobnie i TY najpierw powinieneś iść do szkoły nauki jazdy i zacząć na wikipedii od poprawiania już istniejących haseł zamiast od ich tworzenia. dzięki temu nauczysz się wszystkiego co jest do tworzenia haseł potrzebne - John Belushi -- komentarz 08:11, 9 lut 2013 (CET)

masz szansę go poprawić ale skoro uważasz, że jest niepotrzebne daj w artykule {{ek|zbędne}} i jakiś admin niedługo hasło usunie. - John Belushi -- komentarz 08:22, 9 lut 2013 (CET)
Przykro mi, ale jako początkujący redaktor wolę pozostawiać takie sprawy bardziej doświadczonym.
Kenaj79 (dyskusja) 11:53, 9 lut 2013 (CET)

Zdjęcie 2012

http://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Picture_of_the_Year/2012/Introduction Zagłosuj na najlepsze zdjęcie według Ciebie (kliknij niebieski guzik) tylko jeden głos, polecam:) Drzewianin (chętnie odpowiem) 12:42, 9 lut 2013 (CET).

Twoja prośba

Cześć, przejrzałem te artykuły, i widzę, że mają jakieś źródła, chociaż rzeczywiście słabe. Niestety nie mogę Ci pomóc, bo leżą one zupełnie poza moją tematyką. Pozdrawiam Tomasz Raburski (dyskusja) 13:07, 9 lut 2013 (CET)

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Angela Iacobellis

Prosze sprecyzuj w czym mam Ci pomóc. Artykuł został napisany z innego IP niż Twój i nie jest powiązany z Twoim IP. W tym przypadku Elfhelm pomylił się ale na podstawie stylu artykułu mógł mieć takie podejrzenia. Artykuł by zachować jego hstorię edycji powinno sie przenieść do przestrzeni głównej pod własciwy tytuł Na górze strony masz przycisk przenieś, wystarczy wstawić tam tytuł i artykuł pojawi się. Brudnopis jak chcesz mozna skasować - daj mi znac lub wstaw szablon {{ek}} --Adamt rzeknij słowo 14:27, 9 lut 2013 (CET)

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Angela Iacobellis

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Angela Iacobellis

Witaj Robercie i wczytuj się w to, co inni Wikipedyści piszą. Nikt nie chce dla Ciebie źle, ale też nie chce źle dla Wikipedii. Skorzystaj z podpowiedzi innych użytkowników i ucz się na istniejących artykułach. Ja też tak robiłam zanim napisałam samodzielnie mój pierwszy artykuł Tacjana z Rzymu. A ile zamieszania narobiłam, i ilu Wikipedystów w to zaangażowałam, aż wstyd teraz o tym mówić. Ale z czasem zrozumiałam i nauczyłam się na stare lata pokory. Miałam wiele przypadków zwątpienia, ale teraz poprawianie i pisanie nowych artykułów (głównie na temat świętych z pierwszych wieków) daje mi wiele satysfakcji, zwłaszcza, jak się taki artykuł ukaże na stronie Wikipedii, jak dzisiejszy Wirgiliusz z Salzburga. Pozdrawiam i pamiętaj: czasami trzeba małymi kroczkami dążyć do celu i nie angażować w swoje zamiary rzeszy ludzi. Wszystko możesz sam poprawić, wszystkiego możesz nauczyć się w brudnopisie - to zaleta Wiki. Pamiętaj też, że każdy ma swoje życie prywatne i swój cel na Wikipedii. Pozdrawiam serdecznie.Tanja5 (dyskusja) 17:00, 9 lut 2013 (CET)

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Maria z Oignies i Wikipedysta:Robert -Karpiak/Angela Iacobellis

Odp:Wikipedysta:Robert -Karpiak/Maria z Oignies i Wikipedysta:Robert -Karpiak/Angela Iacobellis

Cześć. Widzę, że Twoje artykuły już zostały przeniesione do przestrzeni głównej. Elfhelmowi chodziło o to, że kiedyś tworzyłeś jako anonimowy i przenosi Twoje dawne artykuły do brudnopisu. Nie wiem czy rzeczywiście jesteś ich autorem, ale styl artykułów wskazuje, że rzeczywiście mogłeś je kiedyś napisać. Poza tym, problem polega na jakości źródeł. Blogi czy strony prywatne nie mogą być wiarygodnym źródłem. W dodatku nie należy używać takich zwrotów jak "zmarł w opinii świętości", a jeśli już to należy to poprzeć mocnym przypisem, potwierdzającym jakiś kult danej osoby. W przeciwnym wypadku byłoby to naruszenie zasady neutralności. Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:27, 9 lut 2013 (CET)

David Hartman

Jeśli wspominasz w haśle, że osoba otrzymał godność doktora hc, wspomnij też, który uniwersytet to wyróżnienie przyznał, Bacus15 • dyskusja 16:52, 12 lut 2013 (CET)

David Hartman

Witaj. Twój kolejny artykuł nie nadaje się do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Robert -Karpiak/David Hartman, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • dodać źródła
 • napisać artykuł w języku polskim z zastosowaniem reguł interpunkcji i usunięciem niezrozumiałych zdań "kierował zespołem badań naukowców w badaniu i nauczaniu klasycznych źródeł żydowskich i współczesnych problemów społeczeństwa izraelskiego i życia żydowskiego"

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Ponadto z uwagi na fakt, że to kolejny artykuł, który jest niestaranny, zawiera niegramatyczne zdania, a za to nie zawiera źródeł (w pierwszej wersji dodane nieaktywne źródło, co ponownie wskazuje, że nie zapoznajesz się w ogóle ze źródłami i piszesz hasło na bazie nie wiadomo czego) - otrzymujesz jeden dzień blokady na ponowne zapoznanie się z podstawową zasadą projektu. Elfhelm (dyskusja) 17:30, 12 lut 2013 (CET)

Blokada od nowa

Witaj. Blokada została nałożona od nowa albowiem podczas poprzedniej naruszałeś zasady blokady, edytując z innego konta (Wikipedysta:Olinek 505, które zostało zablokowane bezterminowo). W czasie blokady nie masz możliwości edytowania nie tylko z konta, ale również z IP (i to żadnej przestrzeni łącznie z dyskusjami), omijanie blokady będzie wiązało się z jej restartem i ewentualną przedłużką, także radzę dostosować się i odczekać na jej upłynięcie. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 18:42, 13 lut 2013 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Robert -Karpiak/Archiwum 0" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy