Dyskusja wikipedysty:Roberto625


Dyskusja wikipedysty:Roberto625 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w Wikipedii, Roberto625!edytuj kod

Cieszymy się, że utworzyłeś(aś) konto użytkownika. Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj...

... jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie śmiało edytuj strony!
... gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, najlepiej zacznij od tej strony (w menu po lewej „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia). Aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w Wikipedii, odwiedzaj portal wikipedystów.
... jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: podlinkowany nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika. A jeśli czujesz, że możesz się przydać w konkretnej dziedzinie, zapisz się do któregoś z aktywnych wikiprojektów.

Czy powyższy komunikat powitalny jest dla Ciebie przydatny/pomocny? Swoją opinię możesz wyrazić tutaj.

-- Viatoro (dyskusja) 16:12, 13 paź 2016 (CEST)

Ad:Wikipedysta:Roberto625edytuj kod

Ad:Wikipedysta:Roberto625

Ohoho. Podróżniku. Może ciekawą dla ciebie byłaby ta siostra Wikipedii; voy:Wikipodróże:Pomoc ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 16:44, 24 paź 2016 (CEST)

James Bondedytuj kod

A po co osobna wiki o Jamesie Bondzie, skoro wszystko co go dotyczy można opisać w już istniejącej Wikipedii? Jeśli tylko są na coś źródła i jest to w jakiś sposób istotne - śmiało. Ale oczywiście jest też wielojęzyczna wiki na temat Jamesa Bonda, o tutaj: [1]. //Halibutt 15:51, 28 paź 2016 (CEST)

Przepraszam, ale nie rozumiem co masz na myśli. Czy możesz rozwinąć temat? //Halibutt 23:13, 29 paź 2016 (CEST) Trochę mi zajęło, ale obstawiam, że chodzi Ci o to, aby do kalendarium dopisać dodatkowe miesiące (patrz: Szablon:Wydarzenia w innych miesiącach). Czy dobrze rozumiem? Jeśli tak - WP:ŚMIAŁO!, nikt Ci przecież nie broni utworzyć strony Styczeń 2001 na podobieństwo Styczeń 2003 albo January 2001. No i skoro takie strony nie powstały, to pewnie znaczy, że nikt za Ciebie tego nie zrobi... //Halibutt 01:53, 31 paź 2016 (CET) Technicznie rzecz biorąc strona Styczeń 2001 to artykuł jak każdy inny w Wikipedii. Rzuć okiem na stronę Pomoc:Pierwsze kroki i linki podane już powyżej na Twojej stronie dyskusji, poeksperymentuj nieco na istniejących hasłach, może stwórz brudnopis albo napisz jakieś prostsze hasło na rozgrzewkę (pomocą służy strona Pomoc:Jak napisać nowy artykuł), i wio. Jeśli chcesz żeby coś się w Wikipedii znalazło - musisz sam o to zadbać. Wszyscy tu jesteśmy wolontariuszami, mało kto pisze hasła na zamówienie. //Halibutt 23:29, 31 paź 2016 (CET) Tak jak pisałem, wzoruj się na już istniejących hasłach. Jeśli chcesz utworzyć stronę Styczeń 2001 - wzoruj się na Styczeń 2003 albo January 2001 na angielskiej wiki. Strona w kalendarium o roku 2001 już istnieje, więc nie trzeba jej tworzyć od zera. //Halibutt 23:31, 19 lis 2016 (CET) No to śmiało! Twórz. //Halibutt 20:37, 3 gru 2016 (CET)

Ad:2002edytuj kod

Ad:2002

To z całą pewnością nie jest zdjęcie, które może ilustrować to hasło. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 09:30, 15 sty 2019 (CET)

Jak łatwo zauważyć, w pl:wiki hasła dot. lat nie mają ilustracji. Więc najlepiej trzymaj się tego i nie wrzucaj żadnych plików. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:11, 16 sty 2019 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Roberto625" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy