Dyskusja wikipedysty:Ruin


Dyskusja wikipedysty:Ruin w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Trzy słowa do ojca prowadzącego, HWDPedytuj kod

Lepiej nie wpisywać wulgaryzmów do wikipedii. Minimus disputatio 16:43, 29 cze 2007 (CEST)

Obawiam się, że nie do końca rozumiesz znaczenie słowa cenzura. Minimus disputatio 16:50, 29 cze 2007 (CEST) Chciałem rzec: mam inne zdanie na ten temat :) Minimus disputatio 12:42, 1 sie 2007 (CEST)

Artykułyedytuj kod

Nie jest zalecane pisać cały wyraz wulgaryzmów. Stosujemy np. ku*wa. Pozdrawiam KamStak23 dyskusja► 17:08, 29 cze 2007 (CEST) Jeśli będziesz wandalizował, wpisywał wulgaryzmy, otrzymasz bana. KamStak23 dyskusja► 17:21, 29 cze 2007 (CEST) Proszę zapoznać się z zasadami Wikipedii: Wikipedia:Wandalizm. Wstawianie określeń należących do języka wulgarnego jest wandalizmem. Pozdrawiam Minimus disputatio 17:26, 29 cze 2007 (CEST)

Czy widziałeś kiedyś, żeby w encyklopedii były wulgaryzmy? Zamiast za wszelką cenę udowadniać swoje zdanie lepiej rozwijaj Wikipedię! Minimus disputatio 17:51, 29 cze 2007 (CEST)

trzy slowa...edytuj kod

Usunalem testy z Twojej dyskusji poniewaz byly one niesluszne, oczywiscie masz racje, jesli jest to cytat to nie powinien byc ocenzurowany --Szczepan talk 19:58, 29 cze 2007 (CEST)

Hello, z Kawiarenki wynika, że ten problem edycyjny wywołał Twoje duże emocje. Przepraszam, że wystawiałem te testy i rewertowałem artykuł, wiele wskazuje na to, że miałeś rację, a moje reakcje były przesadzone. Jeszcze raz przepraszam w imieniu swoim i Kamstaka. Pozdrawiam, Minimus disputatio 20:19, 30 cze 2007 (CEST) OK, pozdrawiam :) Minimus disputatio 21:03, 30 cze 2007 (CEST)

World of Spectrumedytuj kod

Proszę, używaj przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem artykułu. Można w ten sposób uniknąć wielu niepotrzebnych edycji.
Zobacz też: Wikipedia:Poradnik autora Wikipedii Zwiadowca21 Skreśl słówko 18:27, 1 lip 2007 (CEST)

SDUedytuj kod

dzięki za poprawkę :) Radomil dyskusja 01:39, 3 lip 2007 (CEST)

Ściemodynamika kwantowaedytuj kod

user:lcamtuf będzie tu zdecydowanie bardziej kompetentny:) za słabą mam orientację. pozdrawiam Szwedzki 02:02, 4 lip 2007 (CEST)

 • Jasne - poczekałbym chwilę na odpowiedź od tego Wikipedysty, nic się nie stanie jeśli powisi w obecnej formie jeszcze przez dwa-trzy dni. Jakieś tłumaczenie dać wypada, myślałem nad bogodynamika kwantowa (dosłowne), ale to też się nie gugluje, więc taki sam OR ;) -- (lcamtuf)° 14:22, 4 lip 2007 (CEST)

Dyskusjaedytuj kod

A to tak a propos czego? Minimus disputatio 21:11, 7 lip 2007 (CEST)

Eeee... szukasz dziury w całym ;) Minimus disputatio 21:15, 7 lip 2007 (CEST) Eeee.. przeciez jak w czyms nie ma zgody to mowi sie, ze to cos jest dyskusyjne. :) Minimus disputatio 21:21, 7 lip 2007 (CEST)

RE: DMedytuj kod

Hej. Fakt, obie są poprawne - a zmieniłem ponieważ wydaje się popularniejsza, a jednocześnie trochę lepiej brzmi :). Poza tym kierowałem się tu trochę wypowiedzią prof. Miodka, cyt. "A jakie są moje odczucia gramatyczne? - Absolutnie takie same jak wskazania słownikowe - z jednym wyjątkiem: jeszcze ani razu w życiu nie powiedziałem postaci; w moim języku osobniczym funkcjonują w mianowniku liczby mnogiej tylko (te) postacie - z końcówką -e. Takie przyzwyczajenie gramatyczne wyniosłem z domu rodzinnego i pozostanę mu wierny do końca - jak... Ruchowi Chorzów!" oraz "Lecz nie mogę jednocześnie nie zauważyć, że forma młodsza - postacie - jest korzystniejsza z punktu widzenia komunikacyjnego. Korzystniejsza, bo spolaryzowana, różniąca się końcówką -e od dopełniacza, celownika i miejscownika liczby pojedynczej oraz dopełniacza liczby mnogiej, w których mamy końcówkę -i (nie ma tej postaci, przyglądam się tej postaci, myślę o tej postaci, nie ma tych postaci). Mówiąc jeszcze inaczej: końcówka -e odciążyła wyjątkowo obciążoną w odmianie rzeczownika postać końcówkę -i.". Ale upierać się nie będę przy tej akurat wersji, coby nie wywoływać wojny edycyjnej ;). Pozdrawiam :) Lothar (dyskusja) 21:37, 15 lip 2007 (CEST)

Clonkedytuj kod

Przykro mi, że nie rozumiesz, dlaczego skasowałem tamtą stronę. Wydaje mi się to jasne i jednoznaczne. Nie spełniała ona najbardziej podstawowych wymogów strony encyklopedycznej. Było to coś na pograniczu własnych przemyśleń, recenzji a reklamy. Tutaj skopiowałem Ci tekst skasowany. Może Ci się to przyda. Ale ostrzegam: w takiej postaci - to nie ma najmniejszych szans. Wulfstan 00:52, 16 lip 2007 (CEST)

Clonk - gra zręcznościowa, z domieszką strategii i taktyki, ukazana jest w trybie 2D - 2,5D. Można w nią grać zarówno w pojedynkę, jak i ze znajomymi na wspólnym komputerze (do 4 osób) lub przez sieć lokalną i internet(w nowszej wersji nawet do 24 osób).

Gra bardzo przypomina stary hit - 'Diggers' na Amigę. Clonk rozgrywa się w rundach, w których każdy gracz kontroluje swoją drużynę Clonków w czasie rzeczywistym w celu wydobywania surowców, rozbudowy bazy lub wyeliminowania drużyny przeciwnej.

Mapy tworzone są dynamicznie lub zapisane w pliku, znajduje siew nich wszystko, jak np. góry, jeziora, pustynie, lodowce, tereny wulkaniczne, wyspy zawieszone w powietrzu lub krajobraz dna oceanu. To zapewnia niewiarygodne zróżnicowanie scenariuszy.[[Grafika:C:\WINDOWS\Temporary Internet Files\Content.IE5\YTSJ69KL\battle[1].png]]

Świat tej gry jest w pełni interaktywny (wszystkiego można użyć/zniszczyć) doświadczysz w nim zmieniającej się pogody, z deszczem, śniegiem, piorunami, tak samo jak trzęsienia ziemi czy oddziaływanie dzikich zwierząt.

Można w nim budować nowe budynki, na które sam pozyskujesz materiały, rozwinąć swoją bazę, i przygotować się do walki przez wynajdywanie i tworzenie nowych broni i taktyk (również można ustawić szybką rozgrywke, gdzie nie trzeba pozyskiwać materiałów, czekać na narzędzie etc,).

Dzięki skryptom i możliwości tworzenai nowych obiektów, można stworzyć niepowtarzalny scenariusz, doświadczeni gracze moga stworzyć własne scenariusze, i ustawić dla nich specyficzne cele gry.

Najnowsza wersja (z lepszą grafiką i większą ilością przeciwników/obiektów) jest shareware, natomiast starsze (również bardzo grywalne) można znaleźć pod adresem: clonk.de --83.13.10.82 22:39, 15 lip 2007 (CEST) Adam xsa

Propagandaedytuj kod

Czy Ci się to podoba, czy nie prawica=faszyzm, a środowiska szerzące mowę nienawiści są neonazistami więc trzeba to napisać w tym homofobicznym artykule Danielek69 16:09, 24 lip 2007 (CEST)

hasło zostało zachowane, zgodnie z nazwą Propaganda Homoseksualna jest szczególnym rodzajem propagandy, dlatego revertuje Twoje zmiany Farmer Jan 16:18, 28 lip 2007 (CEST)

jest nazwana tak i tym jest, próby dochodzenia czy słusznie są niedozwoloną tu twórczością własną Farmer Jan 16:21, 28 lip 2007 (CEST)

jak dobrze napisałeś obecny wpis tak mówi... wbrew nazwie hasła, i (patrz dyskusja) robi to w sposób skrajnie POV Farmer Jan 16:48, 28 lip 2007 (CEST)

Zoofiliaedytuj kod

Widzę, że dokonałeś pewnych korekt. Warto byłoby jednak zaznaczyć, że z parafilią mamy do czynienia tylko wtedy, gdy satysfakcja seksualna może być osiągana tylko lub przede wszystkim poprzez kontakt z danym nietypowym przedmiotem, względnie w nietypowy sposób. Niektórzy idą dalej twierdząc, że możemy mówić o parafilii tylko wtedy, jeżeli zainteresowana osoba czuje dyskomfort, cierpienie czy też jest w jakiś sposób niezadowolona ze swojej preferencji. Jeżeli zdefiniujemy zoofilię jako pociąg emocjonalny, bądź seksualny, odczuwany przez człowieka wobec zwierząt innego gatunku to w domyśle przekażemy komunikat, że dotyczy to jakiegokolwiek pociągu emocjonalnego bądź seksualnego, co w moim przekonaniu nie jest dobrym rozwiązaniem. Minimus disputatio 22:37, 24 lip 2007 (CEST)

Raczej Ty powinieneś uzasadnić zmianę, będącą w sprzeczności z dotychczasowymi ustaleniami; Twoja definicja jest błędna, zoofilia odnosi się do realizowanego seksu ze zwierzętami, a nie abstrakcyjnego pociągu emocjonalnego/seksualnego. Szwedzki 01:57, 25 lip 2007 (CEST) W en. masz do czynienia z podziałem na zoophilia i bestiality; o ile się orientuję, w języku polskim takiego rozróżnienia nie ma i zoofilia ma wąską konotację (właśnie jako parafilia, warunkiem sine qua non jest popęd seksualny). Nie widzę natomiast problemu w rozbudowie artykułu i uzupełnieniu go o aspekt - nazwijmy to - emocjonalny - ale bez refów się nie obejdzie. Szwedzki 02:23, 25 lip 2007 (CEST) Owszem, ale superostrożnie i tylko z bardzo mocnymi refami; w polskiej terminologii tych rozróżnień nie ma i pewnie długo nie będzie, o czym pisałem wyżej. Przy tłumaczeniu z en. musisz brać pod uwagę, że masz tam do czynienia z masą informacji wrzucaną przez freaków z furry fandom itp; odsiew musi być bardzo restrykcyjny. Pozdrawiam, Szwedzki 02:59, 25 lip 2007 (CEST) Powiem tak; na en. freaki (nie używam tego słowa w pejoratywnym znaczeniu, jestem fanem Zappy) mają się dużo lepiej, niż na de. i innych projektach. Ich zdanie ma szczególne znaczenie, jeśli mówimy o jakimś zjawisku kulturowym, natomiast w tym wypadku mamy do czynienia z terminem seksuologicznym i nie ma możliwości opierania treści na czymś innym, niż fachowe piśmiennictwo i oficjalne klasyfikacje. Kościec artykułu musi być na nich oparty, natomiast rsezta może się znaleźć w sekcjach, odpowiednio uźródłowionych. Nawiasem mówiąc w przypadku futrzaków trudno ich posądzić o szczególne zainteresowanie zoofilią, to raczej odmiana fetyszyzmu. Szwedzki 03:24, 25 lip 2007 (CEST)

Strona wikipedystyedytuj kod

Link do Twojej strony wikipedysty ciągle pozostaje czerwony, może reflektowałbyś napisanie czegoś o sobie? :) Pozdrawiam, Minimus disputatio 11:09, 26 lip 2007 (CEST)

Ojtam. :) Ktoś niedługo wstawi Ci pewnie [[kategoria:Wikipedyści]], więc czerwoność zniknie :) Pozdrawiam, Minimus disputatio 16:49, 26 lip 2007 (CEST) Niektórzy wikipedyści odznaczają się wysokim poziomem ciekawości poznawczej, narazisz ich na frustrację :) Minimus disputatio 16:56, 26 lip 2007 (CEST)

Szablon:LGBTedytuj kod

Co Ty tam tak przerabiasz? :) Minimus disputatio 13:42, 29 lip 2007 (CEST)

Szablon jednak trzeba podzielić na dwa tak jak jest na en. Tylko że po podziale nic ciekawego do szablonu LGBT nie zostanie... Do tego jeszcze wszystkie arty pod tytułem "tożsamości płciowe" napisane są na poziomie parafiańskim. No i nie ma artykułów "panseksualizm" "autoseksualizm" bo w Polsce jeszcze nikt o czymś takim nie słyszał... Minimus disputatio 13:47, 29 lip 2007 (CEST) Ach, i tak już postawiłem krzyżyk na tym szablonie. Zobaczymy jak będzie wyglądał po podziale. ;) Minimus disputatio 13:53, 29 lip 2007 (CEST)

Witaj, Czy mógbyś uzasadnić usunięcie do homofobia w szablonie LGBT? Pomijając kontrwersje w nazewnictwie wysuwane przez "przeciwników", myślę, że jest to bardzo ważny link w tym szablonie.. rzeczywistość, z która zmagają się wieksza cześć osób LGBT. Pozdrawiam! --Plywak 21:49, 30 lip 2007 (CEST)

Linki wewnętrzne w Erisedytuj kod

Jeśli w jakimś artykule są czerwone linki to nie należy ich usuwać. Nieistniejące jeszcze hasła dsą celowo linkowane, by w razie gdy powstanie to hasło, jego twórca nie musiał linkować do niego we wszystkich hasła które o tym wspominają.--Czarnoglowa 17:57, 30 lip 2007 (CEST)

Ale na temat mitologii są różne źródła i Hezjod nie jest jedynym. To, że te dzieci nie występują u Hezjoda nie oznacza, że nie wierzono w nie w innych regionach. A te "literówki" to nie muszą by wcale błędy. Po prostu w różnych miejscach nadawano różne nazwy jednej postaci np. Hypsipile i Hypsipyle, Herakles i Herkules i w.in.--Czarnoglowa 16:54, 1 sie 2007 (CEST)

Wikiprojekt:filozofiaedytuj kod

Hello, interesujesz się trochę filozofią? Może chciałbyś dołączyć do naszego kameralnego, dwuosobowego grona projektowiczowego? :) Minimus disputatio 12:42, 1 sie 2007 (CEST)

Na razie projekt jest w fazie tworzenia i zbierania chętnych. Niestety liczbę osób edytujących hasła filozoficzne można policzyć na palcach jednej ręki. Jeżeli nie chcesz formalnie dołączyć, to możesz zaglądać tam co jakiś czas i zwracać uwagę na przedstawione propozycje. Pozdrawiam, Minimus disputatio 14:23, 1 sie 2007 (CEST)

Link (gra)edytuj kod

Bluźnierstwo powiadasz? Czyżbyś był fanem Linka i pięknej księżniczki Zeldy? :) Mat86 ^^ 14:20, 3 sie 2007 (CEST)

 • Drogi Ruinie, nie zrozum mnie źle. Artykuł o Linku jest potrzebny i to bardzo! Ale jest wg mnie zbędny w takiej formie. Kto wie, może moje zgłoszenie do SDU zmobilizuje kogoś do napisania porządnego? :) Jeśli nie, to postaram się siąść pewnego dnia i coś mądrego napisać. Denerwuje mnie taka tendencja, która jest obserwowalna na pl Wikipedii - stworzyć artykuł (może być to lipny stub), którego treść spokojnie mogłaby być częścią artykułu nadrzędnego, i zostawić. Np. na niemieckiej Wikipedii wydaje mi się, że sytuacja wygląda lepiej - jest art. główny i jeśli jakaś sekcja jest na tyle rozbudowana, że powinna być osobnym artykułem, to ktoś ją właśnie wyodrębnia. Inna kwestia: Simpsonowie. Ktoś zadeklarował kiedyś, że będzie tworzył osobne hasła o każdej postaci (no bo "na en Wiki przecież tak jest") i mocno obruszył się, gdy padł pomysł, żeby pisać krótkie notki o bohaterach w ramach hasła głównego. I co? Niestety strona główna straszy czerwonymi linkami (których ja nienawidzę, bo są wg mnie nieestetyczne, zwłaszcza, że na pl Wikipedii jest ich IMO za dużo - tzn. czerwony link prowadzi np. do osoby, która, jestem tego na 100% pewien, nigdy nie doczeka się własnego hasła). Wybacz, że tak się rozpisałem ;) pozdro, Mat86 ^^ 17:36, 3 sie 2007 (CEST)
Dobra robota :) Mat86 ^^ 00:26, 6 sie 2007 (CEST)

Mu Onlineedytuj kod

Witam. Jeśli chodzi o powyższy szablon, to możesz sam go usunąć, a co do linka to:
 • nie jest to strona oficjalna,
 • nie jest to strona gdzie łatwo znaleźć informacje (nie są one uporządkowane),
 • nie jest to strona polskojęzyczna, jeśli ktoś zna angielski na pewno wejdzie także na en-wiki, gdzie znajdzie odnośnik do tej strony.

pozdrawiam Beau (dyskusja) 15:57, 4 sie 2007 (CEST)

Wikipedia:SDU/August Kleinedytuj kod

Głosowałeś za zostawieniem tego hasła. W związku z tym, że pojawiły się poważne zastrzeżenia przytoczone przez Beax co do weryfikowalności, a także prawdziwości podanych informacji proszę zajrzyj tam ponownie i ewentualnie rozważ zmianę głosu. Galileo01 Dyskusja 11:05, 23 sie 2007 (CEST)

Dziodziec i głupotyedytuj kod

Po raz kolejny wybraniam się zielonym listkiem po prawej stronie na głównej, potajemnie notując wskazania. :) Pozdr. Michał Garbowski 04:42, 3 wrz 2007 (CEST)

.edytuj kod

Szkoda nawet naglowka. Inkluzjonista jeden ;P Spike78 (dysputa) 04:21, 8 wrz 2007 (CEST)

Gutsy Gibbonedytuj kod

Hej, zauważyłem spory na linii tłumaczenia nazwy kodowej Ubuntu. :]

Nie chcę w tej chwili dociekać, czy śmiały jest dobrym tłumaczeniem, z całą pewnością nie jest nim jednak gibki. :> Problemem z tłumaczeniami polskiego forum Ubuntu jest to, że:

 1. Są one dramatycznie niedokładne i gubią tak żartobliwość jak istotne meritum;
 2. Nie są oficjalne. Jeszcze kiedy patrzyłem ostatnio, oficjalna polska dokumentacja używała nazw bez żadnych tłumaczeń.

Z dwóch powyższych względów w parę osób zainteresowanych tematem odważyliśmy się postawić weto i stworzyć, IMO poprawne, tłumaczenia - i takie (bądź oryginały) stosować na Wikipedii, Kocio tak pisał na LinuxNews.pl itp. Wszystko po to, by przybliżyć czytelnikowi nie musiejącemu genialnie znać angielskiego sensu oryginalnej nazwy. Wbrew moim obawom czytelnicy docenili wysiłek i tłumaczenia mimo późnego startu przyjęły się - może z powodu znacznie większego uroku osobistego Rozbrykanego jelonka. ;)

Wyjaśnienie formalne w przypisach w samym haśle. Nie wiem, jakie jest Twoje zdanie na ten temat, ale gdybyś chciał nas zmotywować i pomóc w kolejnym wiernym tłumaczeniu, byłoby IMVHO wspaniale. :)

Pozdrawiam serdecznie,

aegis maelstrom δ 23:03, 11 wrz 2007 (CEST)

Re:edytuj kod

Nie ratuję artykułów o piosenkach z zasady. Generalnie uważam, że dopuszczenie na Wikipedii artykułów o singlach to żenadka i sztuczne nadymanie licznika haseł. Szwedzki 01:26, 14 wrz 2007 (CEST)

R.edytuj kod

Hejka! :) Przy pisaniu lat raczej nie jest zalecane używanie r. albo roku, lepiej napisać po prostu sam rok, dlatego, chociaż linki w tej edycji są dobre, to te dwa skróty usunę :-) Pozdrowienia, Kangel !? 21:12, 28 wrz 2007 (CEST)

"Językoznawcy dopuszczają zarówno 7 maja 2005, 7 maja 2005 r., jak i 7 maja 2005 roku". W każdym bądź razie zalecenia mimo wszystko są zaleceniami :) Mnie na przykład lepiej się czyta bez czysty rok. -- Kangel !? 00:04, 29 wrz 2007 (CEST)

Szyperedytuj kod

Eugeniusz Koczorowski, "Bitwa pod Oliwą", Wydawnictwo Morskie, Gdynia 1968 Pibwl ←« 01:46, 1 paź 2007 (CEST)

Re: Maniac Mansionedytuj kod

No właśnie coś mi się wydaje że Hołek zbyt dosłownie (jak wrzucał tą kategorię) skalkował tą nazwę z angielskiego :). Może się mylę ale nigdy nie słyszałem o gatunku "gry komediowe". Grałem w Kyrandię, Larry'ego, Curse of Monkey Island, Gobliins i zawsze na te gry mówiło się "przygodówki", "point and click". Szukałem takiej nazwy "comedy games" ale nigdzie żadnego źródła :). Jak coś znajdziesz to przywróć. Pzdr Lothar (dyskusja) 01:07, 2 paź 2007 (CEST)

No można by ją jakoś unormalnić :) i wrzucić inne gry z różnych gatunków. Hołek z tego co widzę kalkuje sporo z ang. wiki nawet nie sprawdzając czy takie coś istnieje. Pozdrawiam Lothar (dyskusja) 01:41, 2 paź 2007 (CEST)

Re: "dyskusja"edytuj kod

 • "skoro nikomu nie chciało się kliknąć, podam te dane wprost: na gamespocie 82,95% głosujących (176 głosów) uznało VCO za grę co najmniej dobrą. dla porównania, o KAL Online sądzi tak 62,22% graczy (180 głosów), a o Conquer Online 82,96% (88 głosów). na mmorpg.com VCO znajduje się obecnie na 12 miejscu" - to czemu od razu nie wstawiłeś źródeł, zamiast toczyć bezsensowną wojnę z "bezczelnymi delecjonistami" ;)) ? Wystarczyło wstawić do artykułu i byłoby po krzyku
 • "ciężko mi coś dodać, skoro zignorowałeś zupełnie to pytanie." - kompletna bzdura ... czemu zarzucasz mi coś czego nie zrobiłem ? prosiłem o źródła - podałeś statystyki dopiero teraz ... możesz się ze mną zgadzać lub nie (każdy ma prawo do swojej opinii) ale proszę .. nie zarzucaj mi takich rzeczy (czytam i odpowiadam na wszystkie Twoje pytania) ...
 • mówi tylko tyle, że nie znasz danego zagadnienia i nie chce ci się poszukać informacji na jego temat - owszem, szukałem znalazłem niewiele informacji - stąd moje wątpliwości i zgłoszenie na poczekalnię SDU, która ma na celu również wyjaśnienie wszystkich wątpliwości i po dyskusji ewentualne zostawienie arta
 • czy pisałem już że zarzucasz mi coś czego nie stwierdziłem a propos źródeł ?;-P
 • "zapraszam do tworzenia nowych artykułów. braki są rzeczywiście dość znaczne" - odpowiedź co prawda do kol. MieszaU'a ale tu tez się ustosunkuję; dokładnie, sam zamierzam utworzyć kilka brakujących w kategorii "Nostalgia Lothara;)" (np. przydałby się Frontier, Legend of Kyrandia) i tu jak najbardziej jestem przekonany co do encyklopedyczności

Lothar (dyskusja) 19:57, 3 gru 2007 (CET)

 • Edit: proponuję podchodzić do zawartości wikipedii i dyskusji dotyczących artykułów mniej ambicjonalnie i z większym dystansem - no a tu już w ogóle zgłupiałem ... rozumiem że to było do MieszaU'a? Jestem tu od lutego 2006 i nie przypominam sobie żebym podchodził do jakiegokolwiek artykułu w sposób osobisty (zresztą zawsze zakładałem dobrą wolę drugiej strony - niestety nie wszyscy wikipedyści ją zakładają) Lothar (dyskusja) 22:20, 3 gru 2007 (CET)
No więc ten link do Gamespotu by wystarczył. Nawet tu Dyskusja Wikipedii:Encyklopedyczność - gry komputerowe jest poruszona kwestia obecności w branżowych portalach typu Gamespot, Mobygames, GameFAQ itp. jako jeden z czynników encyklopedyczności. BTW jak weźmiesz się za Frontiera to zostaw dla mnie Kyrandię (za tą druga muszę się w końcu wziąć - to moja pierwsza gra na Piecyk :D). Pozdrawiam. Lothar (dyskusja) 23:30, 3 gru 2007 (CET)

EJedytuj kod

Ale moja definicja jest lepsza.

Re: Grabowskiedytuj kod

OK. Ale czy bedziesz stosowal Ty masaz danych do "wikipedysty" ktory zrobil haslo? Skad wiesz z jakich zrodel zrobil i czy spelniaja kryteria weryfikowalnosci. No ale OK. Taka tradycja ze sie wali najpierw wszystko bez patrzenia na zasady (dobre czy zle) a potem batutami oklada. Spike78 (dysputa) 03:36, 5 gru 2007 (CET)

Drimedytuj kod

Co robimy z tym artykułem ? Bo wspominałeś coś o nim (projekt gry upadł, strona internetowa nie działa itd.). Poczekalnia SDU ? Pozdrawiam, Lothar (dyskusja) 22:03, 5 gru 2007 (CET)

Pieczęć Prorokówedytuj kod

No, na razie częstotliwość wandalizmów nie jest aż tak wielka, żeby go (hasło) blokować. Poczekajmy jeszcze, zobaczymy co i jak. IP dałem do sprawdzenia, może to jakieś open proxy. Masur juhu? 16:18, 10 gru 2007 (CET)

Lista 500 utworów wszech czasów wg magazynu Rolling Stoneedytuj kod

Masz rację. Inna sprawa, że na niektorych obcojęzycznych wiki ta lista jest zamieszczona. Mniejsza z tym, niepotrzebnie skasowałeś całą moją poprzednią edycję. Tam było info, które prawami autorskimi chronione nie jest. --Tornador (dyskusja) 18:10, 17 gru 2007 (CET)

Re:Lista emotikonedytuj kod

Samo hasło Emotikon zawiera tyle samo przykładów, więc po co mnożyć byty i tworzyć hasełko li i jedynie z listą paru emotikonów? :) Cancre (dyskusja) 21:32, 17 gru 2007 (CET)

Grafika:Édouard-Henri Avril (28).jpgedytuj kod

Ten plik jest umieszczony na Commons. Więc jeśli chcesz go usunąć - musisz tam to zgłosić. Pozdrawiam. Lothar (dyskusja) 06:36, 22 gru 2007 (CET)

Zastanawiam sie dlaczego zalezy Ci na umieszczeniu w definicji astrologii okreslenia "wiedza". Czy nie uwazasz, ze o wiele bezpieczniej jest uzywac okreslen, ktore nie rozstrzygaja statusu logicznego tresci gloszonych przez te dyscypline? Wszak zgodnie z klasyczna definicja, wiedza to przekonanie prawdziwe i uzasadnione. Wiele zas osob uwaza, ze astrologia to falszywe mniemanie. Pozdrawiam serdecznie, Orton (dyskusja) 02:44, 26 gru 2007 (CET)

Chodzilo mi oczywiscie o klasyczna definicje wiedzy sformulowana przez Platona (zob. wiedza). Mimo wszystko nadal obawiam sie, ze obecna wersja moze nie spelniac zasad zawartych w WP:POV. Pozdrawiam serdecznie, Orton (dyskusja) 02:56, 26 gru 2007 (CET)

EKedytuj kod

Dzięki za info, nie bardzo działam w tej sferze, więc tak zrobiłem i dałem info na tamtej części strony z błędami aby admini nie przeoczyli tego, zawsze zapominam, że coś takiego istnieje :):) Dzięki i pozdro Emkaffe (dyskusja) 09:33, 29 gru 2007 (CET)

Re:Przekierowaniaedytuj kod

Sorki, znalazłem gdzieś pusty link i przekierowałem, przyznam się że nie spojrzałem na co. Na przyszłość będę uważniejszy ;-) --Michał Radecki (dyskusja) 05:47, 30 gru 2007 (CET)

Maczugowiec błonicyedytuj kod

Chyba nie miałeś racji w zgłoś błąd - są pałeczki gramm dodatnie (Corynebacterium jest przykładem), przynajmniej według podręcznika z mikrobiologii który mam :) Kkaktus 21:10, 23 sty 2008 (CET)

No i chyba dotyczy niestety. Za kilka dni będę miał trochę więcej czasu, na pewno to popoprawiam. Teraz nie mam czasu (przez kilka dni) wcale, a muszę się upewnić, że po poprawkach będzie już dobrze. Przez te kilka dni zostawie to w "błędnej" wersji, jak wisiało to miesiące to kilka dni więcej nie zaszkodzi. Dziękuję za informacje. Pozdrawiam, Kkaktus 10:20, 24 sty 2008 (CET)

Lista niewierzącychedytuj kod

Ponieważ ponownie poddaje się hasło o Internetowej Liście Ateistów i Agnostyków pod głosowanie, chciałbym Cię prosić byś dołączył się do tworzenia hasła o niej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:SDU/Internetowa_Lista_Ateist%C3%B3w_i_Agnostyk%C3%B3w Pozdrawiam. --83.23.138.230 (dyskusja) 12:09, 2 lut 2008 (CET)kimak

[1]edytuj kod

Widzisz, na mnie narzekasz. A tu proszę administrator usuwa artykuł bez żadnego wcześniejszego głosowania/dyskusji. A podobno ja delecjonistą jestem ;)). Pozdr, Lothar (dyskusja) 06:03, 5 lut 2008 (CET)

hmm czyli dążysz do tego że decyzja podjętą przez jedną osobę (w tym wypadku admina) jest OK. Z kolei dyskusja prowadzona przez społeczność jest "be". Jednym słowem - nabijasz się ze mnie ;) (mimo że sam próbuję bronić wartościowe artykuły - vide ten dotyczący Stare Miasto (Kalisz) - rzeczowa dyskusja jednak coś daje, podobnie jak z tym linkiem wymienionym w tytule). Dzięki i pozdro. Lothar (dyskusja) 01:38, 6 lut 2008 (CET) Admin ma zawsze rację (jest nieomylny ;). Społeczność będąca od paru lat na Wiki i znająca jej zasady - no już nie bardzo ;)))). Lothar (dyskusja) 02:34, 6 lut 2008 (CET) OK, nadinterpretuję ;). Nie ma o co wszczynać kłótnie w sumie. Peace & pozdro :). Lothar (dyskusja) 09:19, 6 lut 2008 (CET) Faktycznie sprawa jest skomplikowana, bo jedni będą uważali każdy gatunek pokemonów za coś ważnego, inni skupią się nad Bitwą pod Cedynią patrząc z góry na np. miecz świetlny. Ale z drugiej strony bez jakichkolwiek zasad stworzylibyśmy Chaos Wiki lub coś w tym stylu :-). Lothar (dyskusja) 09:24, 6 lut 2008 (CET)

Wirtualne Miastoedytuj kod

Kojarzysz może tą grę ? Stronka gry nie działa, działalność ekipy tworzącej zawieszona, więc ciężko zweryfikować informacje na jej temat. Masz może jakieś informacje o niej ? Pozdr, Lothar (dyskusja) 18:11, 11 lut 2008 (CET)

Furcadiaedytuj kod

Witam, gdybyś się mógł powstrzymać od "poprawiania" platform w tym artykule i zapoznać z tą stroną [2], to jest nieoficjalny klient na Mac'a jednak powstały z pomocą firmy odpowiedzialnej za oficjalną wersję więc się raczej kwalifikuje. Natomiast chyba to że gra działa, lub nie działa lub dziwnie działa pod wine nie powino być umieszczane, zwłaszcza że [3] oficjalnie stwierdza że nie działa tak do końca. Pozdrawiam Plushy (dyskusja) 10:50, 13 lut 2008 (CET)

Wikipedia:Encyklopedyczność/gry komputeroweedytuj kod

Witaj :). Przydałoby się coś ruszyć w tym temacie (leży nieruszony od września 2007). Może ożywić jakoś dyskusję i zrobić w końcu głosowanie co do zasad encyklopedyczności naszej kategorii ? Pozdrawiam serdecznie :), Lothar (dyskusja) 16:10, 19 lut 2008 (CET)

Nom bo póki co mamy wolną amerykankę :). Ktoś tworzy np. kolejne artykuły o NPC-ach z Obliviona albo Gothica bo: w kategorii Morrowinda już takie arty są więc czemu nie tu ? No a tak, jakby były jakieś konkretne zasady to może nowicjusz by przemyślał sytuację ? Lothar (dyskusja) 22:45, 22 lut 2008 (CET) Lara Croft (oj jak najbardziej jedna z moich ulubionych gier - TR swego czasu :), Mario, Link, Donkey Kong, Pac-Man - wszystko jak najbardziej. Lećmy dalej (książki, filmy) - Indiana Jones, Frodo itd. również. Pierwszoplanowe, charyzmatyczne postacie powinny mieć swój osobny artykuł. Xardas z Gothica ? No tu już bym się spierał i bez zastanowienia zrobił redira na Gothica 2 .... Lothar (dyskusja) 03:10, 23 lut 2008 (CET) Lares akurat przekierowuje do Lary ;). Gorn jest ładnie opisany wewnątrz bodajże artykułu Gothic 2 i IMHO taka zbiorcza lista wystarczy. Co do Xardasa można się spierać, ale to szczegół. Jedno jest pewne - potrzebujemy artykułów na temat ważnych, witalnych postaci a nie opisywania wszystkich możliwych NPC'ów jakie komuś przyjdą aktualnie do głowy. Kategoria:Postacie z serii gier Warcraft - to nie jest OK. Pozdr, Lothar (dyskusja) 17:00, 23 lut 2008 (CET) ciężko będzie dobrze to rozegrać - no fakt póki co zostaje nam PoczSDU i tego typu narzędzia. Faktem jest, że kontrolę musimy jakąś sprawować bo inaczej, brzydko mówiąc, stworzy nam się burdel w kategoriach ;-). Pozdrawiam ! Lothar (dyskusja) 17:14, 23 lut 2008 (CET)

Odp.edytuj kod

Ja już o tym ze Spikiem gadałem. Takie szablony u nas wstawia się, kiedy zaistnieje problem, kiedy art "prosi się" o źródła ze względu na nietypowść, kontrowersyjność itp. Inaczej jest na en-wiki, gdzie wstawia się takie szablony właściwie do wszystkich artykułów bez źródeł. I zwyczaj na en-wiki jest absurdalny, bo jeśli w artykule nie ma podanych źródeł, to to po prostu widać. Szablon jest więc potrzebny tylko jako konserwacyjny, nie jako sztuka dla sztuki.

W tym przypadku nie podawałem źródeł celowo, o czym zresztą wspomniałem w poczekalni tego hasła. To było pisane tylko ze Słownika termniów literackich, bo nic innego tak ad hoc nie znalazłem. Równie ważne, jak podawanie źródeł jest właściwe z nich korzystanie i właściwe ich podawanie. Jedno hasło ze słownika to prawie nigdy nie jest właściwa bibliografia. Laforgue (niam) 06:07, 25 lut 2008 (CET)

 • Niech więc tak będzie wtym przypadku, bo to mała zmiana. Ale jednak moim zdaniem zmiana na gorsze. Ze Słownikiem terminów literackich jest taki prolem, że to jest słownik "wzorcowy". W przypadku setek haseł inne niż STL źródła można znaleźć tylko w obcojęzyczbych czasopismach, i to długo szukając - dotyczy to zwłaszcza mało znanych i dawnych gatunków literackich, mniej ważnych terminów teorii literatury z innych krajów, . Tak na oko dla jakiejś 1/3 wszystkich haseł literackich mamy marne szanse rzeczywiście dotrzeć do czegoś innego. Co więcej, ten słownik w dużej mierze ustalił dużo obowiązujących terminologicznych konwencji. Dlatego powiedzmy, że w tym jednostkowym przypadku nie chce mi się kłócić, natomiast na pewno będę się sprzeciwiać, jeśli takie użródławianie miałoby przybrać jakiś masowy charakter. Laforgue (niam) 19:00, 25 lut 2008 (CET)

re: linkiedytuj kod

Witaj! Z linkami to jest ciężka sprawa, tu raczej jestem delecjonistą. W Wikipedii za dużo czasem wg mnie linków. Co nie znaczy, że nie jestem niereformowalny ;) W tym przypadku co pisałeś, to może masz i rację. Jeszcze trochę posprzątam. A Ty czasem skontroluj, czy nie psuję :) Miłego wieczoru! Mat86 ^^ 17:49, 29 lut 2008 (CET)

[4]edytuj kod

Rozumiem, że chciałeś dobrze ale w tym przypadku to podchodzi pod wycieczkę osobistą, a z talowymi typu "bzdury piszesz" "jak sie nie znasz to nie wtrącaj" itd. już się kilka razy spotkałem ;). Kolega w dyskusji mógł sformułować trochę inaczej, kulturalniej. Pozdrawiam, Lothar (dyskusja) 18:20, 5 mar 2008 (CET)

Co do checkusera zgadzam się - tu masz rację, co do wypowiedzi o tamtej dyskusji nie - sam widziałem jak administrator przekreślał lub usuwał fragment naruszający netykietę i nikt nie widział w tym nic złego - można dyskutować na temat argumentów a nie na temat czyjejś osoby. To nie pierwsza taka sytuacja gdy komuś grzecznie coś tłumaczę a ktoś naskakuje na mnie (a jestem tu już trochę bo od 2006). Także takich "akcji" tolerował więcej już nie będę. W dodatku drogą mailową (z K3rnellem) wyjaśniliśmy sobie i sam przyznał że jego ton był zbyt ostry i przeprosił. Lothar (dyskusja) 19:13, 5 mar 2008 (CET) usiłujesz zatuszować krytykę względem siebie - w którym miejscu ;)? Mógłbyś pokazać ? Usunąłem krytykę mojej osoby. Krytyka dotycząca wart. napięcia ładowania akumulatora została (3.6V vs 4.2V), więc nie bardzo wiem w którym miejscu złamałem zasady. EOT Lothar (dyskusja) 19:24, 5 mar 2008 (CET) Ja nie roztrząsam konfliktów :) tylko uważam że - praca w Wikipedii to praca zbiorowa setek osób i powinna się odbywać w jako-takiej kulturalnej atmosferze a nie na zasadzie "a bo ja wiem lepiej a Ty się nie odzywaj" ;) - to nie forum Onetu tylko projekt największej encyklopedii a jak się ludzie szanują to praca łatwiej idzie IMHO. Tak już na marginesie cenię Twoją wiedzę na temat gier komp. i uważam że Twoje wypowiedzi w dyskusjach są bardzo rozsądne i przemyślane, ale w tym przypadku Twoja ingerencja była nieuzasadniona (tym bardziej że sprawa była między K3rnellem a mną i sobie wyjaśniliśmy). Pozdrawiam, peace Lothar (dyskusja) 20:13, 5 mar 2008 (CET)

Legend of Kyrandiaedytuj kod

Zmieniając trochę temat :). Jak myślisz czy warto zrobić oddzielne artykuły o 1,2, 3 części czy taki zbiorczy podobnie jak to jest na en.wiki: Kyrandia. Pozdrawiam, Lothar (dyskusja) 20:51, 5 mar 2008 (CET)

Na razie zrobię jak na en.wiki, najwyżej później jak ktoś dorzuci więcej informacji to się wydzieli do osobnych artykułów. W sumie przydałoby się więcej weteranów bo jest sporo ciekawych starych gier do opisania - z Amigi i pc-towego DOS-a. A może Ty jakiś planujesz rozpocząć artykuł ? Można by zrobić jakiś podział pracy czy coś w tym guście. Pozdrawiam, Lothar (dyskusja) 23:53, 5 mar 2008 (CET)

Pytanieedytuj kod

Witaj ! MieszaU zostawił mi w dyskusji info o niejakiej grze Venatios (Dyskusja_wikipedysty:Lothar#Venatios). Artykuł ładnie rozbudowany, uźródłowiony ale podobno gra jest świeża i nieznana ? Co o tym sądzisz? Pozdr, Lothar (dyskusja) 17:18, 6 mar 2008 (CET)

8-bit::)edytuj kod

No i cóż, 8-bit i 16-bit zostawiam Tobie :). Pozdrawiam and may force be with you friend Ruin. Lothar (dyskusja) 02:35, 8 mar 2008 (CET)

:)edytuj kod

Witaj Ruin. Serdeczne dzięki za głos:) Cieszę się, że są osoby, ktore czytają informacje zawarte w poddanym dyskusji haśle zanim na nie zgłosują, nie działając na zasadzie kostek domina, gdzie piewsza wyznacza drogę pozostałym. Pozdrawiam Yde (dyskusja) 08:53, 12 mar 2008 (CET)

Re: ejedytuj kod

No kaktusujesz no. Prawie nigdy nie uzasadniasz glosu / w poczekalni tez cisza / A potem czysta loteria jak zaglosujesz (w wlasciwie 99% ze zaglosujesz na "zostawic"). I sa takie glosowania ze to przeszkadzac moze. A Kkaktus tak zrobil m.in. na "mijankach" (bo na SDU tez tak lecial z tym ze statystycznie 50/50 zostawic/usunac). Poszukaj a znajdziesz. Ja wiem ze tak mozna bo jest bajzel na kolkach tylko ze ja na przyklad czytam opinie przed zaglosowaniem i nie wiem czemu akurat Ty glosujesz tak a nie inaczej.SPIKE RSVP? 02:08, 13 mar 2008 (CET)

Mozna i tak - ja po prostu zawsze jestem ciekaw jakie inni maja argumenty wiec i Ty tez. Ale przymusu nima. SPIKE RSVP? 19:19, 13 mar 2008 (CET)

[5]edytuj kod

Hmm, ale to nie jest tak że oni oceniają wstęp gry tzn. chodzi mi o trailery, media (tak przynajmniej wyczytałem ze strony) a nie o ostateczną wersję gry ? Bo w sumie w tekście jest mowa o ostateczną grywalną grę GTA IV która jeszcze nie ukazała się na rynku. Nie wiem czy dobrze się wyraziłem :). Pozdr, Lothar (dyskusja) 02:41, 8 kwi 2008 (CEST)

Właśnie (3:53) wszedłem na Wiki i tu odpowiedź. Czy Ty skanujesz moje IP czy jak ?;) <joke> Pozdrawiam, Lothar (dyskusja) 03:55, 8 kwi 2008 (CEST)

Beryl (menedżer okien)edytuj kod

Jak widzisz coś takiego jak zrobił Ryczypisk wpisuj mu {{test}}a :). Pozdrówka, Lothar (dyskusja) 04:02, 8 kwi 2008 (CEST)

Ikariamedytuj kod

WP:NPOV - Ważne jest, aby wszystkie te stanowiska były przedstawione tym samym, neutralnym językiem, w którym należy unikać przymiotników wartościujących, z których można by "między wierszami" wyczytać, które stanowisko jest właściwe. - słowo "ambrozja" użyte tu wyraźnie cechuje emocjonalnie fakt opłat za grę - pokazując że jest to czymś negatywnym. A wyrażeń cechujących emocjon. zgodnie z zasadą NPOV powinniśmy unikać. Pozdr, Lothar (dyskusja) 23:06, 8 kwi 2008 (CEST)

No chyba że tak Lothar (dyskusja) 00:06, 9 kwi 2008 (CEST) Ale na przyszłość powinieneś wypełniać opis zmian przy rewercie/anulowaniu, żeby było wiadomo o co chodzi. Bo tak, często wynikają z tego niepotrzebne nieścisłości i niezrozumienie. Pozdr, Lothar (dyskusja) 00:09, 9 kwi 2008 (CEST)

Re:edytuj kod

Fakt, mój błąd :). Czyli robimy Kategoria:Gry wydane przez firmę Sierra ? Lothar (dyskusja) 18:55, 14 kwi 2008 (CEST)

Chociaż już sam nie wiem, Kategoria:Gry komputerowe według firmy - tutaj jest po prostu "wydane przez nazwa" np. wydane przez Interplay, wydane przez Lucas Arts bez słowa firma. Może zrobić tak żeby było jednolite ? Lothar (dyskusja) 19:02, 14 kwi 2008 (CEST) właśnie nie wiem :), chyba się odmienia ? To jaką wersję ostatecznie weźmiemy ? Pozdr.,Lothar (dyskusja) 19:09, 14 kwi 2008 (CEST)

Odp: Kategoria:Muzycy awangardowiedytuj kod

Czesc. Dzieki za notke. Spojrzalem wlasnie na en Wiki, i nie znalazlem tam rozbicia muzykow na zespoly i solowych, przynajmniej nie w en:Category:Musicians by genre, gdzie ulokowany jest nasz odpowiednik. Poza tym, u nich maja znacznie wiecej do skategoryzowania, a i istny metlik - tam wyswietla sie obecnie brazowy pasek z ogloszeniem u gory kategorii, ze wlasnie porzadkuja, wiec glowy bym nie dal za poprawnosc tego co tam widzimy. A jesli chodzi o nas, to nawet po Twoich dodatkach mamy ledwo 10 pozycji. Jak sie nam uzbiera z 60-100 to wtedy bedzie czas na dalsze rozszczepianie... Ale, prosze, dodawaj tylko takich muzykow/zespoly co rzeczywiscie byli/byly/sa awangardowymi, a nie po prostu elektroniczni, wszak popularni. Awangardowi musza byc przynajmniej po czesci w swojej dzialalnosici i artykul/infoboks powinien zawierac popierajace tresci. Pozdrawiam, --Mareklug dyskusja 20:41, 14 kwi 2008 (CEST)

8, 16-bitedytuj kod

Może jakiś miniprojekcik/inicjatywa na gry 8- 16-bitowe ?:).Żeby tak kilka artykułów skrobnąć ? Tylko, kurcze żeby kilku graczy znaleźć, a to już ciężko będzie... Bo strona Wikiprojektu/Portalu chyba rzadko odwiedzana jest :( Pozdr, Lothar (dyskusja) 02:57, 17 kwi 2008 (CEST)

No właśnie, z tym czasem to najgorzej, żeby wygospodarować. Co do gier no to chociażby jak przeglądałem ostatnio art. dotyczący Sierry - to rzucił mi się w oczy brak King's Quest, Space Quest itp. No co tam jeszcze może być - Lands of Lore. Jka mi coś wpadnie do głowy to podorzucam do Wikiprojekt:Gry komputerowe/Do zrobienia/tekst :). Lothar (dyskusja) 06:39, 19 kwi 2008 (CEST)

Wikipedysta:Louve/MMOGedytuj kod

Wyczekuje Twojej opinii. Pozdrawiam, louve/kaktus (RSVP * B * R) 19:58, 1 maj 2008 (CEST)

Wikipedia:SDU/Kategoria:Odcinki serialu Świat według Kiepskichedytuj kod

Witam. Odcinki Kiepskich zostały po raz drugi zgłoszoe do SdU. W poprzednim głosowaniu zagłosowałeś za zostawieniem. Od tego czasu 10 pierwszych artów zostało przebudowanych. Jeśli nadal chcesz, aby te odcinki zostały, proszę, oddaj swój głos. Pozdrawiam--Zakfen (dyskusja) 19:22, 2 maj 2008 (CEST)

Ad:Wikipedia:SDU/Kategoria:Cnotyedytuj kod

Proszę o przeczytanie dodanego uzasadnienia i ponowne rozważenie głosu. Szczerze mówiąc wątpię, żeby dało się to dobrze, jasno i przystępnie wytłumaczyć, ale zawsze można się starać. Laforgue (niam) 22:21, 3 maj 2008 (CEST)

Coiledytuj kod

Przyznam że sam nie wiem. Sam mówię Coil-Coila, ale pisząc mam wątpliwości; nazwy wielu zespołów/projektów muzycznych na Wikipedii są niepoodmieniane i na piśmie wygląda to trochę dziwnie. Mogę zasięgnąć opinii jakiegoś naszego językoznawcy, jeśli nie masz nic przeciwko. Filip em 21:04, 10 maj 2008 (CEST)

 • Gytha mi odpisała w dyskusji - sukcesywnie pozamieniam niepoodmieniane Coile:-) Jak na coś niepoprawionego natrafisz, to proszę o poprawki. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zwrócenie uwagi, Filip em 21:51, 12 maj 2008 (CEST)

John Cale i muzycy awangardowiedytuj kod

Czesc. Wymienislismy notki przy okazji stworzenia Kategoria:Muzycy awangardowi. Wlasnie niedawno wstawilem nowy biogram John Cale do glosowania na Dobry Artykul. Nie wiem czy bierzesz udial w takich glosowaniach, ale czy moglbys sprawdzic tresc artykulu pod katem muzyki awangardowej i ewentualnie uzupelnic? Pozdrawiam, --Mareklug dyskusja 19:22, 12 maj 2008 (CEST)

Dzieki. Wlasnie wprowadzilem reszte zmian we wszystkich przypadkach wymienionych przez DingirXul w jego 2. rzucie uwag, i przy okazji, sprostowania i dodatki, w wtym nowe zrodla. IMHO, osuszenie stylu w wyniku Twojej interwencji jeszcze bardziej przyblizy artykul do medalowego (co bardzo Cale'owi by sie nalezalo), a Dobrym juz chyba (prawie) jest po przerobkach pod kazdym wzgledem jeno nie z tytulu. :) Oczywiscie, brakuje mu zgody co najmniej 2 wikipedystow wiecej. Zakladam docelowo, ze DingirXul go poprze, szczegolnie w wersji suchszej. No, prosze bardzo - jestem ciekaw, co i jak zmienisz. :) Pozdrawiam, --Mareklug dyskusja 05:46, 13 maj 2008 (CEST) Moze jeszcze nie zakonczyles "osuszanie hasla" :), ale juz w stanie obecnym czyta sie dobrze (Widze, ze powrociles do "niepokojacego" przy Heartbreak Hotel", ktore to DingirXul skrytykowal, a przypis wlasnie uzywa "depresyjny"). Mam jeno watpliwosci co do trafnosci tlumaczenia "Chicken Shit" jako "tchorz", szczegolnie w wersji napisanej w dwoch wyrazach, a nie po prostu "chickenshit". Najczesciej widzi sie to przymiotnikowo. IMHO "chicken", samo przez sie, byloby na 100% wylacznie "tchorzem", a tak, to zaistnial pewien ukosny rozdzwiek :) co do odniesienia zamierzonego scislego znaczenia tym jednym slowy. Tak mysle, po przeczytaniu slow tekstu utworu i komentarza na odpowiedniej Cale'owskiej podstronce witryny "Fear - is man's best friend". IMHO rzeczywiscie chodzi tu o kamuflujaca wypowiedz zastraszonego czlowieka, no, moze, ogolnie i luzno, tchorzostwo, ale nie konkretnie: "tchorz". Ale powiedz, prosze, dlaczego tak wybrales, a ja raczej nie ujalem tego lakonicznie. Poza tym, unikam r./roku po datach konsekwentnie, jak i wiekszosc hasel, ktore wyswietlamy w czywieszu, totez gdy wybiora ten (przyszly) DA w rotacji, bedzie wystawac. Cale linkowane daty nie tylko wyswietla sie wg ustawienia w preferencjach, ale ich niebieskosc odrywa role tradycyjnej notacji w zuplenosci, i tekst wyglada schludniej, szczegolnie w szeregu wyliczen dat. Ale to drobnostka. Dzieki! --Mareklug dyskusja 01:36, 20 maj 2008 (CEST) Ano, niech juz ten "tchorz" zostanie sobie. Co do "bezsprzecznego wplywu na muzyke nowoczena", to dokladny cytat z biografii BBC -- wlasnie posprzatam tam i zredaguje z atrybucja, zeby bylo "bezsprzeczne" kto tak uwaza. Moim zdaniem, tak tez jest, wiec nie czuje poczucia winy :), ze tak jest napisane. Zreszta, ta jego autobiografia tak obszernie wskazuje na jego detaliczne wyklocania sie z innymi muzykami, ze nie sposob nie znajdowac i tam poparcia tej tezy -- sam Lou Reed nazywa go Beethovenem naszych czasow. To dopiero bylby cytacik jak w morde... Co do tego innego, charakteryzujacego jedno nagranie jako stare eleganckie wplywy polaczone z niepokojacymi nowymi, a efekt w ogole meczacy, to tez prawda, tylko moznaby to lepiej uzrodlowic, poza All Music Guide, wiec nie jest tak zle i tam. Co do DA, glosowanie konczy sie 21 maja, a obecny stan jest 3-0 za, dokladnie minimum do przyznania statusu Dobrego Artykulu, i nie wyglada na to, ze zaden inny sprzeciw sie zmaterializuje. Twoje poprawki jeszcze bardziej ugruntowaly encyklopedycznosc stylu artykulu ...potrzebny do jego medalowania. Totez wlasnie medalowanie powinnismy miec na uwadze, i z osobnych uwag DingirXula, jak i po jego wypelnieniu co poniektorych czerwonych linkow w dyskografii Cale'a, moge liczyc na jego pomoc w procesie medalowym. DA juz raczej wyglada na zaklepane. Ale to tylko taki latwiejszy etap. Sam John Cale jest takim ciekawym facetem, ze bardzo wypada, aby wreszcze nie straszyl czerwonym linkiem lokalnie, a mial rzetelne haselko w polskiej Wikipedii, lepsze niz na en Wiki... Slucham wlasnie jego "Wall" (6-minutowy dodatek na solo altowke z elektrycznym wzmocnieniem, z 2001, umieszczonym we wtornym wydaniu plyty solowej/debiutanckiej z 1970, Vintage Violence, i jest to pierwszej klasy awantgarda. Co zreszta wymienilem przelotem w artykule o plycie, skad inand folkowo-popowej. Facet ten jest niesamowicie zroznicowany w dorobku, nawet na takiej niby ze zwyczajnej plycie... --Mareklug dyskusja 06:00, 20 maj 2008 (CEST)

Nickedytuj kod

Informuję o zmianie nicka z Lothar na Sir Lothar. Pozdrówka :) Sir Lothar (dyskusja) 18:02, 30 maj 2008 (CEST)

Laura Jediedytuj kod

3 dni w poczkelani - dalej brak źródeł, dalej brak podst. danych (data urodzenia), zainteresowały się sprawą raptem 3 osoby (ze zgłaszającym włącznie) - sprawa była jednoznaczna. Jak chcesz, odtwórz hasło i je uzupełnij - ze źródłami i datą winno być ok. Masur juhu? 07:27, 4 cze 2008 (CEST) ps. o 23 to ja śpię :) Masur juhu? 07:27, 4 cze 2008 (CEST)

 • Wikipedysta:Ruin/brudnopis - prosze. Masur juhu? 20:45, 4 cze 2008 (CEST)
  • Powiedzmy ze tekst wroci tak przeredagowany, ze nie ma sie co martwic o licencje, ponadto pierwszym autorem byl IPek. Masur juhu? 07:37, 5 cze 2008 (CEST)
  • dokleiłem ci w brudnopisie to o co prosiłeś. Masur juhu? 10:01, 6 cze 2008 (CEST)

Re:edytuj kod

Aha, już przywracam (zbyt dużo problemów osobistych+zawodowych ostatnio mam by wdawać się w konflikty edycyjne na Wikipedii - czerwona linia jest wyjątkowa cienka w tym wypadku:). Prosiłbym tylko o wytłumaczenie co jest nie tak w związku z tym słowem. Pozdrawiam serdecznie, Sir Lothar (dyskusja) 17:38, 17 cze 2008 (CEST)

Po prostu wydawało mi się, że to słowo jest witalne w tym wypadku (co do uwagi Adama) i dlatego je przywróciłem. Sir Lothar (dyskusja) 17:51, 17 cze 2008 (CEST) Ok, przywrócone. Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 05:09, 18 cze 2008 (CEST)

Re:edytuj kod

No to jakby Derbeth wyjaśnił to w rewercie to by nie było nieporozumień.... Przeszedłem całego Kwaka (i to po 2 razy) i nie widziałem odniesień do Lovecrafta, stąd wątpliwości. Chyba oczywiste... kolego. Sir Lothar (dyskusja) 04:25, 5 lip 2008 (CEST)

BTW odniosłem to do całości gry wzorowanej na książce (co nie było sprecyzowane w zdaniu podanym przez Derbetha - które zmienia sens zdania) a nie do pojedynczego bossa (czyli wlasciwie elementow gry). Jeżeli ja dałem sie zmylić, to również i inny czytelnik mógłby pomyśleć że cała gra jest wzorowana na twórczości autora, co jest nieprawdą. Pozdrawiam :)Sir Lothar (dyskusja) 04:35, 5 lip 2008 (CEST) Nie, no jasne że nie żywię urazy :). Ja też właściwie pospieszyłem się i nie sprawdziłem dokładnie usuwając. Ku chwale Innosa :), Sir Lothar (dyskusja) 13:23, 5 lip 2008 (CEST)

Lenistwoedytuj kod

Przezwyciężając ogromne ogromną niechęć do ruszania palcem w bucie (ech te upały) czuję się jednak w obowiązku na skreślenie tych słow kilku:

>1. na wewnętrzne żarciki wikipedii nie ma miejsca w jej przestrzeni głównej, dlatego grafika, którą przywróciłeś, powinna zniknąć z artykułu.

Zgadzam się, że to lenistwo to sprawa poważna i dlatego uważam, że ten obrazek jest bardzo poważną i celną ilustracją rzeczonego akapitu

>2. zdanie Cechuje głównie istoty rozumne bo tylko one potrafią je zdiagnozować i ocenić. to po pierwsze POV, po drugie OR, po trzecie zwykła nieprawda, a po czwarte brak w nim przecinka przed bo. ;)

Lenistwo to jest pojęcie w samej swej istocie bardzo subiektywne. Całodzienne leżenie plackiem na plaży jeden uzna za totalne lenistwo a ktoś inny za zasłużony odpoczynek i "ładowanie akumulatorów". Oczywiście ta dyskusja jest bezprzedmiotowa jeśli ktoś/coś (czytaj np. zwierzę) nie może w ogóle koncypować tego pojęcia. Jak ktoś nie wie co to jest to trudno mu to wytykać (jest to równie produktywne jak w tym znanym powiedzeniu: "Gadał dziad do obrazu")

>3. zdanie Dyskusyjna jest także sprawa czy lenistwo może czasami prowadzić także do rzeczy pozytywnych. nie zawiera treści, nie podaje żadnych informacji, jest więc redundantne w projekcie o charakterze encyklopedii. o przecinku nie wspomnę, bo pomyślisz, że się czepiam. :)

Nie bardzo rozumiem - to zdanie jest właśnie dla podkreślenia, że występuje tu różnica zdań co do istnienia pozytywów. Co do przecinka ... pomyślałem że się czepiasz ;) - to oczywiście typowa "pierdółka" i poprawia się takie rzeczy w pomiędzy jednym a drugim łykiem herbaty :) Pozdrawiam Electron <Odpisz> 10:34, 29 lip 2008 (CEST) Koty lubię ale nie mam na ich punkcie kota. Wątpię aby dowolny leniwy kot zdawał sobie sprawę z tego że się opie... i tak po prostu nie można. Może wmówisz mi, że mają jeszcze co do swego lenistwa dylematy moralne? Jak już jesteśmy przy zwierzętach: administrator wikipedii to nie jest jakaś święta krowa i do ilustracji problemu nadaje się jak każdy inny śmiertelnik. W całej reszcie podtrzymuję to co już napisałem... BTW: Może byś coś wniósł do tego hasła merytorycznego a nie uprawiał mentorstwa i czepialstwa? Starczy bo mi na więcej lenistwo nie pozwala ;) Pozdrawiam Electron <Odpisz> 09:09, 31 lip 2008 (CEST) A dlaczego niby to ja mam chodzić po administratorach? Nie uważasz, że jeśli Ci tak na tym zależy to ty raczej powinieneś ruszyć pewną część ciała. Przedstawiłem Ci moje racje, a ty swoje. W tym punkcie nie mam nic do doadania. Jeśli uwazasz, że to jest buta to masz do tego prawo... Ale moim zdaniem tak nie jest... I to ty zacząłeś jak to ująłeś tę "wojnę". Po za tym popełnieniłem to hasło lenistwo z lenistwa i do czegoś to jednak zobowiązuje ;) Pozdrawiam Electron <Odpisz> 11:01, 31 lip 2008 (CEST) I kto tu jest uparciuszkiem i za wszelką cenę chce postawić na swoim... Nie tylko Ty ale i ja też umiem podsyłać linki do poczytania, rozważenia i ochłonięcia -> Wikipedia:Nie przeszkadzaj w pracy Wikipedii tylko po to, aby coś udowodnić. Z doswiadczenia wiem, że neofici są zwykle bardziej papiescy od Papieża, traktują wszystko bardziej poważnie niż na to zasługuje i obrażają się na kaźdą uwagę na ich temat. I cechuje ich słomiany zapał - zwykle jak szybko przyszli tak szybko wyszli. Pozdrawiam jak zwykle serdecznie bo świat jest piękny i świeci słoneczko ;) Electron <Odpisz> 11:40, 31 lip 2008 (CEST)

SDU - 24 hedytuj kod

Ruin - oni mają rację jednak, a na mnie spadł fire-ball ;]. A że źle zinterpretowałem zasady to ten fireball zadał 2x damage ;). Pozdr., Sir Lothar (dyskusja) 03:15, 31 lip 2008 (CEST)

No ja tak samo interpretowałem :) od MarcinaS i Leinada dostałem ochrzan :). MarcinS oddał "strzał" pewnie dla zasady i przy okazji podobno "obdarzyłem" go atakiem osobistym, Sir Lothar (dyskusja) 03:47, 31 lip 2008 (CEST) Waalić to jedziemy z koksem i dalej edytujemy - przecież przygodówki Sierry czekają na stworzenie ;], Sir Lothar (dyskusja) 03:56, 31 lip 2008 (CEST)

Jeśli miałoby być tak jak Ty piszesz, to nie widziałbym sensu nazywać tego "trybem 24-godzinnym". Bo jak nie 24h, to kolejnym regulaminowym progiem jest 168h. LeinaD dyskusja 12:49, 31 lip 2008 (CEST)

Pejotledytuj kod

Pejotl to jednak określenie popularne, ludowe. Prawidłowa, botaniczna nazwa rośliny to Lophophora williamsii (polskiej nazwy zdaje się nie ma, nazwy gatunków są dwuwyrazowe; pierwsza nazwa określa rodzaj, druga gatunek). Ponieważ tytuły wszystkich art. o roślinach są wg nazwy naukowej, art. musi być przeniesiony pod właściwy tytuł, co zrobiłem, zachowaniem redirectu od pejotl i peyotl. Jeśli komuś bardzo zależeć będzie, by istniał jednak oddzielny art. pod tytułem pejotl, to musi rozdzielić go od art, o gatunku rośliny, określając pejotl, jako część jadalną tej rośliny. Selso (dyskusja) 20:40, 9 sie 2008 (CEST)

Zbrodnia_w_Sahryniuedytuj kod

Cześć. Wcześniej zgłoszenie na sdu było anulowane z powodu niepodania uzasadnienia, teraz uzasadnienie było. Nie jestem pewien czy słuszne, z drugiej strony hasło podaje jedynie źródła internetowe i poczekalnia albo sdu tylko wyszłyby mu na dobre. Albo wyjaśnij (mi bądź zgłaszającemu) przyczynę rewertu, albo przywróć poprzednią wersję.. pozdrawiam Filip em 11:25, 15 sie 2008 (CEST)

oki, dzięki. Filip em 16:52, 15 sie 2008 (CEST)

Publikacje ŚJedytuj kod

Może znasz kogoś, kto zechciałby się włączyć, by pchnąć tę sprawę? Może uda Ci się namówić kogoś z przytoczonego przez Ciebie głosowania do dyskusji w kawiarence? Stoigniew >pogadaj< 14:14, 2 paź 2008 (CEST)

MUOn.edytuj kod

Ok, ok. Ale na słowo forum reaguję alergicznie (podobnie jak na fanklub, najlepsza nieoficjalna strona, wszystko o i pierwszy polski blog). Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 23:28, 28 paź 2008 (CET)

Re: linkiedytuj kod

Z rozpędu potraktowałem to jako jeden z wielu nieoficjalnych fansajtów. Fakt, przyznaję Ci rację, tu się pomyliłem. Będę uważniej przeglądał działy linków zewn. następnym razem. Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi to nie mój wymysł i "naleganie", tylko zalecenie ustalone już parę lat temu aby wszelkie edycje nie będące wandalizmami opisywać podczas rewertowania (czyli: Wikipedia:Rewert). Pozdr., Sir Lothar (dyskusja) 15:25, 29 paź 2008 (CET)

Ależ ja nie mam do Ciebie pretensji o niewypełnianie pola edycji przy rewercie :). Przyznałem przecież że pospieszyłem się z wyrzuceniem linków. A co do tej ilości edycji w przestrzeni głównej to Bukaj (to chyba on o ile pamiętam ?) IMHO przesadził z tymi oskarżeniami Ciebie o to że większość Twoich edycji to głosowania na SDU. Moim zdaniem wykonujesz dobrą robotę :). Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 18:04, 29 paź 2008 (CET)

SDUedytuj kod

Gdarina się czepiasz niepotrzebnie, facet wykonuje robotę naprawdę na poziomie. Już można prędzej Masurowi, Elfhelmowi, oczywiście Szwedowi :D to przypisać. Gdarin raczej na luzie podchodzi do tego i stara się tworzyć nowe arty na Wiki. Pozdro :), Sir Lothar (dyskusja) 23:12, 6 lis 2008 (CET)

Wersje przejrzaneedytuj kod

Witaj. Może włączyć Ci uprawnienia redaktora w ramach wersji przejrzanych? W sumie wymogiem jest posiadanie strony użytkownika (chociażby takiej, na której jest tylko np. Szablon:Strona użytkownika), chociaż chyba nie jest to jakimś bezwzględnym wymogiem. Pozdrawiam. PS Rozważam blokadę Lothara za wpis powyżej ;))) Elfhelm (dyskusja) 21:26, 30 lis 2008 (CET)

Zrobione. Jako nawiedzony z bożej łaski redaktor nie muszę być formalistą ;) Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 20:41, 1 gru 2008 (CET)

Marysiaedytuj kod

Fragment nie ma źródeł, poza tym odniosłem wrażenie że nadaje się bardziej do tabloida niż encyklopedii. Pozdrawiam, Grimsson (dyskusja) 22:26, 7 gru 2008 (CET)

Jak chcesz to możesz poedytować. Licho wie jak to było naprawdę z tym raportem. Podejrzewam, że jakaś część nie została opublikowana ze względu na problemy metodologiczne w badaniach. Ktoś się o tym dowiedział, zrozumiał po swojemu i zaczął się lament o "cenzurze" i "skandalu". Nie chce tego edytować, bo nie mam żadnych źródeł. Grimsson (dyskusja) 23:21, 7 gru 2008 (CET)

Witkaedytuj kod

Witam. Po długiej nieobecności zajrzałem na Wiki. Mało tu się dzieje oprócz ciągłych kłótni i niesnasek, ale to chyba standard na naszej pl.wiki:)., Pozdrówka. Sir Lothar (dyskusja) 14:23, 22 lut 2009 (CET)

No ja tam nie wiem, raczej jestem niemile widzianą osobą na Wiki ze względu na blokadę ;). Wpadam sporadycznie od przypadku do przypadku. Motywacji zero, myślałem coś o 8-bit wiki coś na kształt http://atariki.krap.pl/ tylko ludzi mało, ale werbunek trwa :) Jutro popytam w pracy. Jeśliś chętny to zapraszam, PozdroSir Lothar (dyskusja) 23:57, 5 mar 2009 (CET)

Ad:ikonkaedytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Adi

Poprzednia dublowała WP:PANDA, fajnie, że się podoba ;) Pozdrawiam!--Adi (discuss) 10:04, 5 mar 2009 (CET)

/edytuj kod

No witam :). Jak tam leci ? Jak edycje w naszej kategorii :D. Bo u mnie klaps, raz na jakiś czas zaglądam na Wiki. Pozdrówka. Sir Lothar (dyskusja) 17:01, 18 kwi 2009 (CEST)

wieszanie komuchówedytuj kod

zareagowalem [6]. Moim zdaniem powinno sie ich wieszac - sa gorsi od faszystow (mam tutaj poglady podobne do Korwina Mikke - "moze trzeba bylo z Hitlerem isc na Moskwe, mielibysmy jedne wielkie niemcy, pozniej umarlby Hitler, nastapilaby odwilz i lepsze czasy" - cytat z pamieci). z reszta to co napisalem jest poniekad parafraza slynnego wierszyka "zamiast lisci beda wisiec komunisci", ktory to wierszyk znala i powtarzala kiedys cala polska. umowmy sie ze zmienie napis - ale nie uznaje pretensji co do jego "rzeczowości" - po prostu nie mam ochoty wiecej wdawac sie w podobne dyskusje. być może mnasz także racje że Wikipedia nie jest miejscem do ostentacyjnego prezentowania swoich poglądów - choć z drugiej strony - Wieża Babel właśnie do tego służy.


co do zestawienia symboli - na tym polega "wieza babel" ze wszystkie symbile zbiera sie w jednym miejscu - tutaj wolalbym zeby zostalo jak jest, jeśli ma być Ci od tego lepiej to moge pozamieniać miejscami boksy... ale to juz byloby czepialstwo z Twojej strony. Pozdrawiam --'''Malina''' (dyskusja) 10:18, 26 kwi 2009 (CEST)

to co piszesz to pouczenia a nie rady. zachowaj wiec je sobie dla mlodszych i glupszych od siebie. Ja nie wiem czy jestem mlodszy i szczrze wątpie abym mógł czegokolwiek się od CIebie nauczyć (no chyba że ekspresowego prowokowania awantur). Nie czuje się więc zobowiazany do wysluchiwania twoich pouczen (spróboj na wlasnych dzieciach na przyklad). nie podoba mi sie sposob w jaki sie do mnie zwracasz - ani ja ci kum ani swat zebys w ten sposob do mnie mowil. Odpowiedziałem Ci z szacunkiem i przychyliłem się nawet do tego o co prosiłeś - i żądam żebyś tak samo zwracał się do mnie. Nie umiesz tego - nie umiesz z szacunkiem prowadzić rozmowy. Zwracasz się do mnie, a na pozytywną odpowiedź z mojej strony reagujesz posyłając mnie ... To trolling. Nie będe z trolem rozmawiał, po prostu troche za wysoko zadarłeś głowę, poszukaj sobie podobnego do siebie do prowadzenia podobnych awantur - żegnam. p.s. a co do twojej definicji Babel to 90% wikipedystow ją łąmie. --'''Malina''' (dyskusja) 19:35, 26 kwi 2009 (CEST) dziekuje za tym razem kulturalna odpowiedz. strona o mnie juz dawno zmieniona. --'''Malina''' (dyskusja) 20:31, 26 kwi 2009 (CEST)

Dyskordianizmedytuj kod

Czemu linki zostały usunięte? W linkach są adresy anglojęzycznych portali a nie ma żadnego polskiego, chyba że dla kogoś joemaster to jest coś poważnego. Pozdrawiam

Dyskordianizm cdedytuj kod

Nie uważam, że te strony są nieznaczne. Zarówno Dragon Coterie jak i Coterie Joker istnieją od 2003 roku czyli już 6 lat (najdłużej działające koterie dyskordiańskie w Polsce) To, że mamy już własne nowe domeny nic nie znaczy, że zmieniliśmy tylko adres. Linki zewnętrzne służą uzupełnieniu treści bo na stronach znajduje się wiele artykułów, książek dyskordiańskich. Ave Eris!

Re: Dyskusja:Marihuanaedytuj kod

A, faktycznie - mój błąd :). Wydawało mi się, że to ogólne pytanie o legalność "ganji" w Holandii, bez związku z aktualnym kształtem artykułu. Pozdr., Sir Lothar (dyskusja) 10:10, 24 lip 2009 (CEST)

Re:edytuj kod

Bo nikt inny po wstawieniu mojego {{linkizew}} nie oczyścił. Więc ja to zrobiłem. Opensursowe Liero można przywrócić, Sir Lothar (dyskusja) 22:39, 7 sie 2009 (CEST)

Odp:link w e-papierosedytuj kod

Odp:link w e-papieros

Witaj! Artykuł zawiera już 4 linki zewnętrzne, co jest aż nadto i nie ma powodu dodawać kolejnego, tym bardziej, że linki do forów nie są zalecane i wstawiamy je w ostateczności. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:43, 18 kwi 2010 (CEST)

To, że dana strona spełnia warunki wymienione w WP:LZ nie uprawomocnia jeszcze jej wstawienia do artykułu, gdyż Wikipedia nie jest zbiorem linków. Zadaniem Wikipedystów jest pisanie artykułów, a nie wyszczególnianie linków na dany temat. Taki jest sens Wikipedii. Ponadto linki zewnętrzne w artykule powinny prowadzić do uporządkowanych zbiorów informacji, a siłą rzeczy na forum informacje są rozproszone i z elementami chaosu. Jest to jedna z przyczyn, dla których linkowanie do forów jest niezalecane. Widzę, że forum zaleca lekturę http://www.digicig.pl/; ten link jest także w naszym artykule i to w zupełności wystarczy. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 18:46, 18 kwi 2010 (CEST) Link do tvn24 usunąłem, dzięki za zwrócenie uwagi. Nie zmieniłem natomiast zdania co do linkowania do forów. Ich chaotyczny, wielowątkowy charakter jest dokładnym przeciwieństwem encyklopedii, gdzie uporządkowanie i usystematyzowanie informacji odgrywa ogromną rolę. POnadto w tym konkretnym wypadku papierosyforum odsyła do digicig jako swojego FAQ, a digicig linkuje do papierosyforum, a więc osoba zainteresowana forum łatwo do niego dotrze także tą drogą. Pozdrowienia, Michał Sobkowski dyskusja 23:56, 18 kwi 2010 (CEST)

[7]edytuj kod

Słucham ? Sir Lothar (dyskusja) 22:07, 18 lut 2011 (CET)

OK, już nieważne. Coś mi się pokręciło ;). Pozdr., Sir Lothar (dyskusja) 13:14, 19 lut 2011 (CET)

"Niemerytoryczny głos" w Poczekalnia/Underdarkedytuj kod

Cześć Ruin,
Zauważyłem twój wpis odnośnie głosowania nad usunięciem artykułu Underdark przy którym pozwoliłeś sobie wykreślić mój głos. Ja z kolei pozwoliłem sobie cofnąć twoją edycję. Przyznam, że trochę obraził mnie twój zabieg, ale rozumiem, że nie miałeś złych intencji. W swoim głosie stwierdzam, że artykuł jest nieencyklopedyczny, co uważam za w pełni merytoryczny głos. Takich głosów było i jest wiele w Poczekalni, i jakoś nigdy nie sprawiały problemu. Specjalnie dla ciebie rozbudowałem swój argument i sprecyzowałem dlaczego uważam, że artykuł jest nieencyklopedyczny. Na przyszłość uważałbym z wykreślaniem cudzych głosów. BeŻetmsg 17:16, 23 lip 2011 (CEST)

Nie zgadzam się z tobą. Należy udowodnić, że artykuł jest encyklopedyczny, a nie odwrotnie. Argument w stylu "Uważam, że ten artykuł jest encyklopedyczny" rzeczywiście byłby niemerytoryczny. Jeśli artykuł nie posiada znamion encyklopedyczności, nie trzeba udowadniać ich braku, więc stwierdzenie "ten artykuł jest nieencyklopedyczny" jest jak najbardizej na miejscu. Tak jak mówiłem, argument ten pojawiał się wielokrotnie i nie stwarzał nikomu problemu. Pozdrawiam. BeŻetmsg 18:53, 23 lip 2011 (CEST)
Jednocześnie chcę podkreslić, że będę starał się zamieszczać bardziej szczegółowe wyjaśnienia by uniknąć takich sytuacji w przyszłości. BeŻetmsg 19:02, 23 lip 2011 (CEST)

Piotr Napierała - Rafał Dobekedytuj kod

Witam. Gorąco apeluję o obronę moich 2 artów:

 • Piotr Napierała. Chcą skasować biogram gościa - dr. nauk humanist., który w wieku lat 29 ma 4 książki naukowe!
 • Dobierają się też do mojego artu: Rafał Dobek też dra nauk hum. który ma wprawdzie 2 książki na kocie , ale za to, wygraną dyskusję o usunięcie (w dyskusji tej między innymi Twoim głosem art. zachowano, za co dziękuję i proszę znów o pomoc.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Rafa%C5%82_Dobek http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:SDU/Rafa%C5%82_Dobek

Jak to jest usuwa się naukowców i nie respektuje się dawnych głosowań??? Może mógłbyś zmobilizować z parę osób przeciwko temu "radosnemu" delecjonizmowi?

Pozdrawiam serdecznie, Tomaso Albinoni (dyskusja) 21:12, 25 paź 2011 (CEST)

Interwikiedytuj kod

Proszę, nie dodawaj interwiki w sytuacjach kiedy mogłoby to wzbudzić wątpliwości a tak jest w przypadku "Związku bez zobowiązań". Nie jest to sensu stricte "casual sex", równie dobrze (a nawet lepiej" pojęcie tłumaczy się przez en:Casual relationship. Proszę takie wątpliwe edycje najpierw konsultować na stronie dyskusji artykułu. Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 17:23, 21 lis 2011 (CET)

Masz o tyle rację, że artykuł jest typowym "dwa w jednym" a tak naprawdę to spory w nim bałagan (bezpodstawnie na poczekalnie go nie dałem). Problem w tym, że mimo wszystko artykuł jest szerszy niż tylko seks a zahacza o długotrwałe relacje zatem moim zdaniem należy w tym przypadku zastosować pojęcie szersze, ewentualnie dążyć do jego dalszego rozwinięcia w tym właśnie kierunku. Ale jeśli uważasz, że Twoja opcja jest lepsza - wróć do niej, ja nie mam patentu na nieomylność. Pzdr. kićor wrzuć jakiś txt! 23:48, 21 lis 2011 (CET)

Ikariamedytuj kod

Wycofałem wandalizm, a nie poprawną decyzję. Gdybyś nie zauważył to wcześniej (gdy Sir Lothar napisał do mnie) też udowodniłem, że miałem rację. Vebace (dyskusja) 16:43, 20 lut 2012 (CET)

To, że nie było to celowe niszczenie artykułu, to nie znaczy że była to poprawna edycja. Nie musisz podawać mi linków wyjaśniających słowo wandalizm, bo dobrze wiem co to znaczy. Vebace (dyskusja) 18:27, 20 lut 2012 (CET) Mylisz się, ale nie mam zamiaru wyprowadzać cię z tego błędu. Może źle się wyraziłem, że był to wandalizm, ale nadal podtrzymuje swoje stanowisko, że ta edycja nie była prawidłowa. Vebace (dyskusja) 19:43, 20 lut 2012 (CET) I kto to mówi? Osoba, która "czepia się" innych użytkowników. Wycofanie tej edycji było prawidłowe (możesz się z tym nie zgadzać, mało mnie to obchodzi). Przyznajesz to pisaniem, że to strata energi. Myślisz że ci nieodpisze i pozostawie twoje zarzuty bez odpowiedzi, a poprostu wiesz, że się mylisz. Vebace (dyskusja) 08:56, 21 lut 2012 (CET)

:)edytuj kod

Kogo moje spaczone gapieniem się w monitor oczy widzą (trochę mniej w grach, bo i żona i zajęcie pracą zawodową :). Wracaj do nas i dyskutuj w wikiprojekcie, Twoja wiedza jest nader cenna. Bardzo się cieszę, że wypowiedziałeś się nt. postaci fikcyjnych w kawiarence. Pozdr. Sir Lothar (dyskusja) 02:24, 24 lip 2012 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Ruin" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy