Dyskusja wikipedysty:Sciencedigger


Dyskusja wikipedysty:Sciencedigger w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Dome Fujiedytuj kod

Hmmmm,nie wiem czy wiesz ale Antarktyda na podstawie układu bodajże z Buenos Aires nie należy do żadnego kraju.--J.Dygas (dyskusja) 22:20, 1 mar 2012 (CET)

Wszystko jedno.--J.Dygas (dyskusja) 22:32, 1 mar 2012 (CET)

To ja również wiem,ale oni(japończycy) mogą tam robić swoje badania,ale muszą po 1). podzielić się wynikami tych badań,wpuścić innych uczonych,nawet jak oni mieliby wizy do Japonii mieć,

2).Nie mogą mieć żanych wojsk na terenie bazy.

3).Nie mogą z rządu tym zarządzać (wybory) itd.--J.Dygas (dyskusja) 22:44, 1 mar 2012 (CET)

Ok,nie w Buenos Aires tylko tu.Ale to wszystko jedno.--J.Dygas (dyskusja) 22:58, 1 mar 2012 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 00:59, 4 mar 2012 (CET)

UFKedytuj kod

Ok. Powinienem był najpierw sam utworzyć to hasło. teraz nie zdążę. Następnym razem zrobię na odwrót. Dzięki--Mika58 (dyskusja) 12:38, 7 mar 2012 (CET)

Dyskusja wikipedysty:Scooby2003edytuj kod

Ja bym zareagował znacznie łagodniej :) Użytkownik ma 2 edycje i mogło to być zwykłą niewiedzą. Lepiej było zareagować tym: {{test}}. Mateuszek045 napisz 19:12, 8 mar 2012 (CET)

Stavovské divadloedytuj kod

Dzięki ;-) --CudPotwórca (dyskusja) 22:15, 14 mar 2012 (CET)

[1]edytuj kod

Już nie przesadzaj, dobra? :) Yurek88 (vitalap) 19:51, 19 mar 2012 (CET)

Jaką tam zasłużoną... Ale bardzo dziękuję, dostrzeżenie działalności to coś bardzo miłego :) Pozwoliłem sobie przenieść gwiazdkę do babelki. Pozdrawiam serdecznie :) Yurek88 (vitalap) 19:55, 19 mar 2012 (CET)

Regulamin DNUedytuj kod

Poczytaj sobie regulamin DNU. Lispir (会話) 20:12, 21 mar 2012 (CET)

  • Co mnie staż interesuje możesz mieć go nawet 100 lat którego nie zwalnia trzebię z regulaminu, by czasie dyskusji w DNU przestawiać merytoryczne argumenty. A nie niemerytoryczne komentarze. Lispir (会話) 20:30, 21 mar 2012 (CET)PS: PS: Oraz uważaj na słowa do innych bo następne zasady złamiesz. Lispir (会話) 20:42, 21 mar 2012 (CET)
  • Admini też muszą trzymać się zasad~bo nie są panami wiki, nie jestem dokładnych w zasadach ale próbować można, a przeważnie trzymam się zasady tego:) ~~

Peter Kostialedytuj kod

Cześć, czy orientujesz się w jaki sposób należy napisać nazwisko tego Słowaka? Jest to Kostial czy Koštial? → Alfons6669 (dyskusja) 17:22, 22 mar 2012 (CET)

Super, dzięki piękne. Pozdrawiam :) → Alfons6669 (dyskusja) 20:33, 22 mar 2012 (CET)

Wikiprojekt "Muzyka poważna"edytuj kod

Witam,

Ze względu na Twoje zainteresowanie artykułami dotyczącymi muzyki poważnej proszę Cię o współudział w uruchomieniu wikiprojektu Muzyka poważna — żeby zajmującym się tym tematem łatwiej było współpracować.

Mamy Wikiprojekt:Muzyka i muzykologia, ale działa on pianissimo, w moim (i nie tylko moim) przekonaniu m.in. dlatego że jest za szeroki. Związane z nim narzędzia – strona dyskusji, listy artykułów "do zrobienia" i "do dopracowania", szablony, zalecenia edycyjne itp. są zdominowane przez muzykę rozrywkową i zainteresowanym muzyką poważną może być trudno się w nich odnaleźć. Inne projekty, np. "Czywiesz" czy "Zgłoś błąd" przez tę znikomą aktywność niezbyt mogą liczyć na pomoc "Muzyki i muzykologii" w sprawach muzyki poważnej.

Mamy też Wikiprojekt:Chóralistyka (porzucony), Wikiprojekt:Kompozytorzy i Wikiprojekt:Chopin (oba od dość dawna działają decrescendo). Te są za wąskie, żeby pomogły w większości spraw muzyki poważnej.

Dyskusje poszczególnych artykułów też nie są dobrym miejscem współpracy — umieszczone tam uwagi pozostają długo bez reakcji, bo trudno przecież umieścić w obserwowanych wszystkie artykuły związane z muzyką poważną.

Możemy łatwo stworzyć miejsce, gdzie się nawzajem odnajdziemy, wymienimy pomysłami i opiniami, pomożemy innym. Wystarczy:

  • uporządkować strony, na których są gromadzone propozycje nowych artykułów, artykuły do dopracowania, propozycje zasad redakcyjnych, szablony i infoboksy itp. (trochę z tego już przejrzałem, da się to zrobić),
  • stworzyć stronę projektu (to proste, nie chodzi o wodotryski, tylko o miejsce kontaktu),
  • dodać kilka stron do obserwowanych...

...i dalej robić to, co się dotychczas robiło, tylko czasem łatwiej i lepiej.

Jeśli znajdzie się kilkoro zainteresowanych — techniczne prace jestem gotów wykonać.

Czekam na opinie i oczywiście na propozycje udziału w projekcie — pisz tutaj.

Z kameralnym pozdrowieniem Papageno (Pisz do mnie tu) 15:08, 24 mar 2012 (CET)

Wikiprojekt Muzyka poważna – startedytuj kod

Witam, już jest tutaj :-) Wersja beta, do wspólnego dopracowania; kilka przydatnych do niego stron przygotowałem i trochę uporządkowałem. Pozdrawiam Papageno (Pisz do mnie tu) 20:57, 28 mar 2012 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 15:43, 5 kwi 2012 (CEST)

Hasła-choinkiedytuj kod

FYI :) alx d 11:08, 13 kwi 2012 (CEST)

Biogramy matematyków itp.edytuj kod

Hej. Zerknąłem na stronę wikiprojektu matematyka, ale wygląda na pierwszy rzut oka na mało aktywny. Bulwersator zbotował listę biogramów XX-wiecznych z dużą liczbą interwiki (nieposortowane w tym miejscu). Pierwsze 380 posortowałem i co ciekawe sporo z nich matematyków Wikipedia:Propozycje tematów/Biogramy (tematycznie), łącznie z laureatami Medalu Fieldsa. Podrzucam więc Tobie do wykorzystania lub podrzucenia komuś poszukującemu podobnych tematów. Pozdrawiam :) Elfhelm (dyskusja) 13:16, 14 kwi 2012 (CEST)

Tydzień Luzofońskiedytuj kod

Cześć, w ramach TT przygotowuję Tydzień Luzofoński, dlatego prosiłbym o opowiedzenie się za lub przeciw. Dzięki! ARvєδuι + 20:59, 8 wrz 2012 (CEST)

Wandalizm na Twojej stronie wikipedystyedytuj kod

Witaj. Dzisiaj (12 września) dokonano wandalizmu na Twojej stronie użytkownika, wycofałem tę treść po zablokowaniu adresu IP. Pozdrawiam, Viatoro (dyskusja) 13:00, 12 wrz 2012 (CEST)

Tydzień powstania styczniowegoedytuj kod

Cześć, w ramach TT przygotowuję Tydzień Powstania Styczniowego, dlatego prosiłbym o opowiedzenie się za lub przeciw i wzięcie udziału w dyskusji. Dzięki! Kapsuglan (dyskusja) 14:44, 15 wrz 2012 (CEST)

Zakłady Wyrobów Cukierniczych Miśedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 13:03, 12 mar 2013 (CET)

Szablon:Tabor Tokyo Metroedytuj kod

Therud (dyskusja) 11:48, 3 lip 2013 (CEST)

Veľká Biela vodaedytuj kod

Po jakiego grzyba zrobiłeś taki rozbudowany infoboks ? Zobacz jak to teraz wygląda: drobnymi literkami cała informacja w tabelce po prawej stronie, a większość ekranu pusta; bo niby co opiszesz przy tym potoku, skoro całą informacje wstawiłeś do infoboksu ? Co najwyżej można zdublować ją, ale po co ? Moim zdaniem takie rozbudowane infoboksy przy potokach i rzeczkach są zupełnie bezsensowne. Są to z reguły króciótkie artykuliki i lepiej by po prostu istniały bez infoboksu, który nie wnosi tu nic nowego, znacznie zwiększa objetość artykułu, obciąża serwery, zajmuje niepotrzebnie czas przy edycji i powoduje, że strona staje się niepodobna do niczego co pisane. To, że ktoś wymyślił infoboksy nie znaczy, że muszą być stosowane bezkrytycznie, odrobina zdrowego rozsądku nie zaszkodzi. Selso (dyskusja) 10:36, 13 wrz 2013 (CEST)

  • jednak co nieco poprawiłem, a przede wszystkim uźródłowiłem. Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 13:21, 16 wrz 2013 (CEST)

Szablon:Zoo infoboxedytuj kod

Cześć. W tym infoboksie brakuje mi parametru "dyrektor" - myślę że pasowałby pomiędzy "adres" a "powierzchnia". Stworzyłeś ten infoboks więc wolę Ciebie poinformować i zaproponować zmianę którą mógłbyś wprowadzić niż samemu coś strugać. Pozdrawiam :) --Gungir1983 (dyskusja) 12:39, 18 wrz 2013 (CEST)

Buleąićedytuj kod

Istnieje już hasło o tym człowieku - patrz tutaj. Khan Tengri (dyskusja) 13:31, 29 wrz 2013 (CEST)

  • Nie powiedziałbym, że solidniej. Artykuł wygląda jak hagiografia i wymaga niezwłocznej poprawy, więc jeśli miałbyś ochotę, to mógłbyś przerobić to hasło po swojemu, żeby nie było w nim śmiesznych zwrotów typu "gorliwy kapłan, który szybko poznał wielkie przymioty duchowe małego chłopca", "Miro już w wieku 10 lat poczuł on w sobie powołanie kapłańskie", "...rozwścieczeni bojówkarze komunistyczni wpadli do kościoła w Buzecie, aby przeciwstawić się obrzędowi. Ksiądz własnym ciałem nie dopuścił do sprofanowania Najświętszego Sakramentu.", "Zanim zginął, ks. Bulešić zdołał jeszcze dwukrotnie zawołać: „Jezu, przyjmij moją duszę”.", "mężny kapłan", itd. Nie krępuj się zamienić obecny tekst tym ze swojego hasła :) Khan Tengri (dyskusja) 13:41, 29 wrz 2013 (CEST)

Zakłady Wyrobów Cukierniczych Miśedytuj kod

slodki (dyskusja) 15:30, 1 paź 2013 (CEST)

Cześć, trochę Ci poprawiałem, zaraz napiszę komentarz w Poczekalni. Mam nadzieję, że artykuł uda się obronić, a jeżeli tak się stanie, warto rozważyć przeniesienie go pod nazwę z cudzymsłowem, tak jest w KRS. Cudzysłowy spokojnie mogą być w tytule artykułów, za wyjątkiem pierwszego słowa (zobacz komentarz Kenraiza). Pozdrawiam! Boston9 (dyskusja) 17:25, 2 paź 2013 (CEST)

Orkiestraedytuj kod

Dokonałem dodatkowych korekt w temacie orkiestry. Dodałem bibliografię. Dzięki za wsparcie, ale bardzo proszę o aktualny komentarz. Z góry dzięki:) https://pl.wikipedia.org/wiki/Orkiestra_Wojskowa_Garnizonu_Stargard_Szczeci%C5%84ski#Historia_stargardzkiej_orkiestry

Rynio55 (dyskusja)4 października 2013 (CET)

Uprawnienia redaktora - odpedytuj kod

Uprawnienia redaktora

Witam. Powiem Ci że nie myślałem nad tym, by być redaktorem,może pomyśle nad tym ale wątpię żebym dostał. Pozdr.Margedon (dyskusja) 21:14, 5 paź 2013 (CEST)

Witam.Na początku to dziękuję serdecznie za ciepłe słowa. Czytałem teraz twoją dyskusje z ptjackyllem i czytając jednak trochę miał racji.I Czy po dodaniu przez niego opinii w sprawie przyznania mi upewnień redaktora to już definitywnie koniec czy jeszcze ktoś może dodać opinię i ile to trwa ??? Pozdrawiam Margedon (dyskusja) 19:48, 6 paź 2013 (CEST)

Odp:Przyznawanie uprawnień - Margedonedytuj kod

Odp:Przyznawanie uprawnień - Margedon

Oo, witam dawno niewidzianego kolegę! :) Mam nadzieję, że wróciłeś na dłużej. :) Masz rację, że Margedon odwala sporo dobrej roboty, ale jego edycje często wymagają poprawek. Np. tutaj brakuje 3 przecinków i niegramatyczny styl (to tylko przykład, takie edycje widywałem wielokrotnie wcześniej). Najbardziej jaskrawe przykłady są tutaj: Kalendarium pontyfikatu Franciszka. Jak się ogarnę ze swoimi rzeczami, to porządnie przeredaguję ten tekst. Większość, albo aż kipi od POVu, albo brakuje tam cudzysłowów, określających cytaty (wtedy byłby problem NPA, ale musiałbym się temu dokładniej przyjrzeć). Śledzę wkład Margedona już od dłuższego czasu (często edytuje hasła z mojej dziedziny) i dlatego z uprawnieniami jeszcze bym się wstrzymał. Pozdrawiam serdecznie :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 23:46, 5 paź 2013 (CEST)

Dzięki za ciepłe słowa. :) Ja pamiętam Twoje edycje, kiedy jeszcze poprawialiśmy wspólnie biogramy o świętych i błogosławionych. Teraz ich autor jest już zarejestrowanym użytkownikiem (Robertkarpiakpl), edytuje z dziedziny aktorów i zdecydowanie lepiej sobie już radzi, co bardzo mnie cieszy. :) Cieszę się również, że wracasz na dłużej do nas Pozdr. :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 12:32, 6 paź 2013 (CEST)

Czywieszedytuj kod

Dzięki. Sam nie mam na to czasu, przyznaję zresztą, że wolę pisać i poprawiać arty, ale dobrze, że na wikipedii są specjaliści od różnych zadań, w tym również od czywiesza. Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 22:37, 6 paź 2013 (CEST)

Japońskie imiona i nazwiskaedytuj kod

Witam. Zwracam się do Ciebie, gdyż jak widzę, zajmujesz się imionami japońskimi i znasz język japoński. Administratorzy odmówili rozstrzygnięcia mojego sporu z wikipedystą Hoa Binh. Jeden z nich poradził zwrócenie się do kogoś, kto edytuje "personalia" japońskie. Napisałem także do Camomilli, ale nie mam odpowiedzi. Spór dotyczy stosowania spacji pomiędzy nazwiskami i imionami japońskimi w szablonach artykułów o Japończykach. Czy byłbyś uprzejmy pomóc w rozstrzygnięciu sporu? Wystarczy jak przeczytasz wpisy na naszych stronach dyskusyjnych. Zajmie to 15 minut. Z góry dziękuję. Pozdrawiam, --Votar (dyskusja) 15:57, 7 paź 2013 (CEST)

  • Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Szkoda, bo sprawa jest bardzo prosta i oparta na potężnych źródłach. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. --Votar (dyskusja) 14:15, 8 paź 2013 (CEST)

Re:Tyran różanyedytuj kod

I tak jak podejrzewałeś, propozycja została dodana. Dziękuję za zainteresowanie moimi edycjami. Soldier of Wasteland (dyskusja) 20:13, 7 paź 2013 (CEST)

Blokada Margedonaedytuj kod

19 października załadował na commons i wstawił na pl.wikipedia co najmniej 4 grafiki (lub więcej) naruszające prawa autorskie, w których przypisał sobie autorstwo. Ponieważ linkował do nich w tym projekcie, więc doszło do NPA także tutaj. Wikipedysta upominany i blokowany za NPA, które jest jednym z najbardziej szkodliwych dla wizerunku projektu przewinień. Blokada jest po 2 dniach od wykrycia, bo liczyłem, że być może jakoś przekonująco się wytłumaczy. Niestety do tego nie doszło, co potwierdza świadome przywłaszczenie czyjejś twórczości i jej rozpowszechnianie również na pl.wikiedia. Elfhelm (dyskusja) 20:18, 21 paź 2013 (CEST)

Odp. Kościół św. Eliasza w Lublinieedytuj kod

Ok. Spróbuje jakoś przeredagować sekcję o wnętrzu. Pozdrawiam serdecznie. Macuk (Macuk) 17:01, 24 paź 2013 (CEST)

Cichociemni w Czywieszuedytuj kod

Hej. Jest mi bardzo miło, że wstawiasz "moich cichociemnych" do Czywiesza. To dla mnie zaszczyt i mobilizacja. Ale liczba zaproponowanych przez Ciebie biogramów przekroczyła już nawet ramy "Megaczywieszowe". Ja systematycznie i alfabetycznie tworzę biogramy wszystkich cichociemnych, ale nie wyobrażam sobie, żebyśmy wspólnie zanudzili recenzentów Czywiesza i Czytelników SG Wikipedii 316 biogramami. Czy masz jakąś koncepcję? Serdecznie pozdrawiam, Happa (dyskusja) 17:47, 2 lis 2013 (CET)

Zygmunt Dadlezedytuj kod

Dziękuję za dostrzeżenie postaci doktora Dadleza. Był dobrym duchem istebniańskiego sanatorium. MBi (dyskusja) 22:30, 5 lis 2013 (CET)

Megaczywiesz o cichociemnych – dziękujęedytuj kod

Dziękuję ci, że doprowadziłeś do powstania Megaczywiesza o cichociemnych. Serdecznie pozdrawiam, Happa (dyskusja) 12:45, 17 lis 2013 (CET)

Odp:Blokada Wikipedysta:Margedonedytuj kod

Witaj. Tu bardziej działa inny mechanizm. Margedon dostał trzecią blokadę za łamanie praw autorskich Dwie poprzednie były nałożone na okres 1 dnia a kolejna 1 tygodnia. 2 tygodnie normalnie jest za długą blokadą jednakże działa tu zasada recydywy za to samo przewinienie. Podobny przypadek był rozpatrywany ostatnio w KA (sprawa Spike'a) gdzie zadziała właśnie mechanizm recydywy i tym samym podwojenia okresu blokady. Dla uspokojenia dodam że nałożenie na Margedona kolejnej blokady - miesięcznej powinno byc ustalone z kilkoma administratorami idąc za słowem wyrażonym w decyzji KA w tej samej p/sprawie odnośnie nakładaniu długoterminowych blokad. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 20:27, 18 lis 2013 (CET)

Kalendarium pontyfikatu Franciszkaedytuj kod

Witam po mojej dwu tygodniowej blokadzie. Dzięki Ci serdecznie, że podczas kiedy byłem zablokowany, teraz i wcześniej na tydzień wspomniałeś o mnie ws tej blokady. Przez te dwa tygodnie zastanawiałem się czy i jak edytować ten artykuł. Martwi mi jedno, że nikt nie ruszył tego artykułu i obawiam się że ten artykuł będzie jak kalendarium pontyfikatu Benedykta XVI który w ogóle ma wielkie braki. Zastanawia mnie też czy kiedykolwiek zapytał deon.pl o pozwolenie o kopiowanie artykułów, gdyż nie ma jej na liście. Miałem zamiar też ponownie zgłosić, to dokładnie dzisiaj siebie o nadanie mi uprawnień redaktora, ale niestety mogę już se pomarzyć bycia redaktorem. Ja mam do Ciebie pytanie jakbyś zaproponował edytować kalendarium Franciszka???? Gdyż trzeba jakoś je uzupełnić. Pozdr.Margedon masz pytanie ??? 20:33, 1 gru 2013 (CET)

delecjonizmedytuj kod

Odp:Przeciw

by nie powtarzać tego samego - John Belushi -- komentarz 13:03, 12 sty 2014 (CET)

z tą uwagą, że kandydat nigdzie tak nie głosował bo raczej nie wydawał merytorycznych opinii na temat encyklopedyczności bądź jej braku w Poczekalni. w całym głosowaniu na PUA nikt nie przedstawił ani jednego linku dowodzącego rzekomego delecjonizmu, za to pojawił się głos wstrzymujący ze względu na zbytni inkluzjonizm... pozdrawiam - John Belushi -- komentarz 22:22, 12 sty 2014 (CET)

Odp:Belissarius jedzie po bandzie?edytuj kod

Polemika, porównanie ostre ale chyba nie dotyczyło Ciebie bezpośrednio. Podałeś przykład absurdu naśmiewający się z zawiłości i z nadmiaru zasad na Wikipedii. Belissariuszowi ta żartobliwa forma się nie podoba i odciąć sie od tych co uważają to za żart a nie naśmiewanie się z projektu w którym zostawiamy jednak część siebie. Tak to rozumie i chyba nie ma co brać to do siebie. --Adamt rzeknij słowo 21:23, 31 mar 2014 (CEST)

Muzeum Garnizonu i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiejedytuj kod

Uwaga techniczna: dokonując poprawek w haśle wstawionym do CW informuj. Ja nie mam czasu czytać każdego hasła za każdym wejściem do sekcji 'propozycje'. Tylko przypadkiem zauważyłem, że artykuł poprawiono. Belissarius (dyskusja) 15:21, 16 kwi 2014 (CEST)

Skasowanieedytuj kod

Niczego nie kasowałem... Nigdy tego nie robię. Może wpisaliśmy się w tym samym czasie i mój wpis wlazł na Twój? Nie wiem. Odtwórz i już. Belissarius (dyskusja) 23:01, 22 kwi 2014 (CEST)

Telewizja Trwamedytuj kod

Witaj! Dlaczego wycofałeś usunięcie logo TV TRWAM. Widziałem jego ocenę ale nie sadzę, aby w Polsce nie było to zastrzeżone logo. --PNapora (dyskusja) 17:04, 11 sie 2014 (CEST)

Skoro uważasz proszę wycofaj te edycje. Nie będę tego uważał za wojnę edycyjną, ale może poradzimy się jeszcze kogoś w tej sprawie? --PNapora (dyskusja) 21:47, 12 sie 2014 (CEST)

Odp:Logo TV

Przepraszam że dopiero teraz. Te loga faktycznie naruszaja prawa autorskie, nie są to prace własne jak chce autor. Znaki towarowe są zastrzeżone a logo TV jest takim znakiem. --Adamt rzeknij słowo 18:40, 14 sie 2014 (CEST)

KAedytuj kod

Dziękuję. Zastanowię się. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 19:34, 1 wrz 2014 (CEST)

SableCCedytuj kod

Cześć. Dziękuję za wyjaśnienia. A czy mógłbyś spróbować lekko rozbudować hasło? Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 10:03, 18 paź 2014 (CEST)

Poczekalnia.edytuj kod

Witaj. Czy od końca stycznia udało Ci się znaleźć coś na temat Chitarra Battente? Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 10:19, 14 lut 2015 (CET)

Cześćedytuj kod

Słyszałem że potrzebna jest wam tutaj wiedza o IIWŚ :)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Sciencedigger" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy