Dyskusja wikipedysty:Sebosław


Dyskusja wikipedysty:Sebosław w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w gronie Wikipedystów!

Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

A poza tym śmiało edytuj strony!

Paterm >Odpisz< 14:43, 29 paź 2008 (CET)

Spis treści

podpisedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

  • Na stronach dyskusji, głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach.
  • Nie podpisujemy się w artykułach - Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
  • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem masz nową wiadomość, tak jak Ty przed chwilą.

--JDavid dyskusja 15:27, 14 lis 2008 (CET)

Jerzy Stanisław Skarżyńskiedytuj kod

W tamtej formie naruszało to prawa autorskie z podanego źródła [1], które nie jest na wolnej licencji i ma zastrzeżone pr. aut. Dla uniknięcia naruszenia praw autorskich nie wystarczy kilka mikro przeróbek. Elfhelm (dyskusja) 22:05, 4 sie 2010 (CEST)

O Wikipediiedytuj kod

Nie opisujemy tu rzeczy / zdarzeń przyszłych zwłaszcza jeśli są daty w tym wypadku termin oddania do użytku trasy tramwai.--Tenautomatix (dyskusja) 22:18, 21 sie 2010 (CEST)

Ta ;) każdemu się zdarzy wtopić. --Tenautomatix (dyskusja) 22:41, 21 sie 2010 (CEST)

Re: Dyskusja:Elblągedytuj kod

Jeśli uważasz, że hasło w Wikipedii wymaga zmian, poprawek lub rozbudowy - kliknij przycisk Edytuj u góry strony. Każdy może wprowadzać zmiany, nawet nie trzeba się w tym celu logować! Należy tylko pamiętać o podaniu źródeł. Nie obawiaj się, że popełnisz błędy. Zajrzyj na stronę dotyczącą tworzenia haseł lub poeksperymentuj na stronach testowych. Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do mnie lub do kogokolwiek innego. Dla ułatwienia kontaktu podpisz się, wstawiając na końcu wiadomości 4 tyldy: ~~~~. ~ Marcin Łukasz Kiejzik (d) 23:31, 23 paź 2011 (CEST)

Twoje pisanieedytuj kod

Jeśli mogę zapytać,czemu tak nieregularnie redagujesz?--J.Dygas (dyskusja) 07:30, 3 lut 2013 (CET)

30 wrześniaedytuj kod

Ad:30_września

Do tej pory był taki zwyczaj (wychodzący od podziału na: Wydarzenia w Polsce – Wydarzenia na świecie – Urodzili się – Zmarli), że w sekcji "wydarzenia" nie umieszczamy wpisów o śmierci osoby, jeżeli nie ma przy tym żadnych ważnych dodatkowych okoliczności.

Przyjęło się, że unikamy redundacji i fakt śmierci człowieka odnotowujemy w hasłach-kalendariach raz tylko, w sekcji "zmarli". A drugi raz w sekcji "wydarzenia", tylko wtedy gdy rzeczywiście wiąże się to jakimś specjalnym wydarzeniem. Moim zdaniem byłoby więc dobrze usunąć Zmarł książę krakowsko-sandomierski Leszek Czarny z "wydarzeń w Polsce". --WTM (dyskusja) 17:49, 4 lut 2013 (CET)

re: 13 styczniaedytuj kod

A gdyby dodać do kalendarium wszystkie nadania praw miejskich?

I do tego dziesiątki innych wydarzeń.

W tego typu zestawieniach zamieszczamy tylko, te które mogą zainteresować współczesnych. Zamieszczenie zbyt wielu wpisów sprawia że otrzymujemy zestawienie którego przeglądanie czytelnik przerwie już po kilkunastu wpisach, bo uzna że nie ma tu nic interesującego.

StoK (dyskusja) 19:45, 18 lut 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Drewnik (Elbląg)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Drewnik (Elbląg). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Mecze z Polskąedytuj kod

Hej - proszę przestań dodawać tę sekcję do haseł, bo jest błędna - zgodnie z zasadami nie możemy wyróżniać tylko jednej. Dlatego zamiast zapełniać hasła listami meczów ze wszystkimi przeciwnikami, lepiej zrobić tabele, jak to ma miejsce np w hasłach o rugby na en:wiki. Lukasz Lukomski (dyskusja) 21:38, 9 gru 2015 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Sebosław" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy