Dyskusja wikipedysty:Segu


Dyskusja wikipedysty:Segu w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Poprzednie wątki dostępne w Dyskusja wikipedysty:Segu/Archiwum do20100810 Poprzednie wątki dostępne w Dyskusja wikipedysty:Segu/Archiwum do20090814 Poprzednie wątki dostępne w Dyskusja wikipedysty:Segu/Archiwum do20080305 dodaj nowy wątek w mojej dyskusji

Spis treści

Wzniesienia polskich nizin i Wzniesienia polskich wyżynedytuj kod

Witaj. Jaki jest zakres tych kategorii? Co one porządkują? Jakie są granice polskich nizin i polskich wyżyn? Co ma decydować o dodania artykułu do tych kategorii? JDavid dyskusja 11:28, 11 sie 2010 (CEST)

To jest nielogiczne i niezrozumiałe kategoryzowanie. Jakie są rodzaje kategoryzacji wg mezoregionów, czy wrzucacie do jednostek administracyjnych? JDavid dyskusja 12:39, 11 sie 2010 (CEST) Po prostu nie rozumiem podziału polskie niziny i polskie wyżyny. Gdzie przebiegają granice tych "zakresów"? Powinna być Kategoria:Wzniesienia Polski, a potem wg ustalonej kategoryzacji. JDavid dyskusja 13:00, 11 sie 2010 (CEST)
  • Wzniesienia kieleckie? Nie idźcie tą drogą. Nie wiem skąd ten nawyk, się bierze. Przecież przymiotnik jest mocno subiektywny, tak samo jak polskie wzniesienia. Już widzę, jak ktoś z Kresów będzie dodawał górę spod Lwowa. Odnośnie zmian kat. w Kikut itd. To jak mam już jest kat. Pasmo Wolińskie w artykule to rozumiem, że usuwamy z Wzniesień, tak? Tylko, że jak w Pasmie Wolińskim jest już jezioro (a jest) to mamy dodać do Jeziora Polski to pasmo (bo jest mikroregionem) i usunąć z sam art. jeziora z kat. Jeziora Polski? Po prostu plątanina kategorii wychodzi. Kategorie jak Pasmo Wolińskie nie powinno być w Wzniesienia Polski, prędzej Wzniesienia Pasma Wolińskiego. Wikiprojekt działa już dość długo zatem jak została opracowana ta kategoryzacja? Czym zajmuje się wikiprojekt? JDavid dyskusja 17:36, 11 sie 2010 (CEST)

Edycje geo..edytuj kod

Dziękuję za zaproszenie. Ostatnie moje edycje geomorfologiczne wykonałem na podstawie dostępu do źródła (Atlasu rzeźby terenów Polski) i traktowałem raczej jako działalność incydentalną. Chodziło o wzbogacenie opisu niektórych haseł i nawiązanie do warunków polskich, gdzie przecież rzeźba terenu pochodzenia glacjalnego i fluwioglacjalnego jest bardzo bogata. Tematyka Wikiprojekt:Kategoryzacja/Geologia, Portal:Geologia mnie interesuje, lecz w tej chwili planuję dokończenie innych projektów, w których się angażuję. --Pit1233 (dyskusja) 08:43, 12 sie 2010 (CEST)

Nazwy własneedytuj kod

Witaj. Piszę ws. tej edycji. Jeżeli to nie są nazwy własne, to jest to sformułowanie naukowe czy też możliwe prawdziwe kamienie Szatana? W regionie tym pełno jest takich artykułów, gdzie ktoś poprzemieniał wszystko na małe litery. JDavid dyskusja 23:20, 14 wrz 2010 (CEST)

integracja Budynek infoboxedytuj kod

Właśnie się przymierzam do posprzątania wywołań tego szablonu. Roboczo powstaje {{Budynek infobox/temp}}. Mam problem z kodem, który wprowadziłeś w tej edycji dotyczącym kraju/państwa/lokalizacji i paru innych parametrów. Czy możesz go jakoś opisać tak abym mógł go szybciej zrozumieć. W docelowym infoboksie chciałbym doprowadzić do prostej konstrukcji parametrów (mój bot ew. je poprzekształca na docelowe) a ta konstrukcja jest trochę kłopotliwa i wydaje mi się, że niektóre warunki chyba ani razu nie występują. ~malarz pl PISZ 09:54, 28 wrz 2010 (CEST)

Wydaje mi się, że ten docelowy szablon doprowadziłem do stanu prawie końcowego. Byłe wywołania {{Wieżowiec infobox}} przygotowuję do podmiany. Można je oglądać w parach z nowymi na Wikipedysta:Malarz pl/szablony/Wieżowiec infobox. Został mi jeszcze do wprowadzenia jakiś sposób zamiany państwa z miejscowością (w kilkudziesięciu artykułach są te parametry potraktowane zamiennie). ~malarz pl PISZ 13:12, 28 wrz 2010 (CEST) Budynek infobox też już przygotowany do botowania. Zastanawiam się jeszcze czy wprowadzić do szablonu parametry "znaczek" i "opis" służące do określenia szczegółów na mapie lokalizacyjnej: znaczek zamiast kropki, opis zamiast nazwy. W dotychczasowym były one fakultatywne i użyte w ponżej 1% przypadków. ~malarz pl PISZ 10:36, 30 wrz 2010 (CEST) Chodziło mi o konstrukcję kolejności wstawiania "państwo", "kraj", "miasto" i zależności (IMO zbyt skomplikowane) między tymi parametrami. Kod był straszny, ale go w końcu rozgryzłem i uprościłem. Jakbyś mógł to odpowiedz mi jeszcze na pytanie dotyczące parametrów "opis" i "znaczek". Ja bym się ew. skłaniał do innego znaczku automatycznie wybieranego dla zabytków, a te istniejące skasował. ~malarz pl PISZ 11:42, 2 paź 2010 (CEST) Dziś przebotuję wszystkie wywołania i posprzątam. Wszystkie uwagi uwzględniłem. ~malarz pl PISZ 11:00, 4 paź 2010 (CEST) Skończyłem. ~malarz pl PISZ 16:19, 4 paź 2010 (CEST)

Tabelka dla witaczyedytuj kod

Cześć. Wpisuję ci się z prośbą o krótki opis w tabelce na stronie Wikipedia:Komitet powitalny/członkowie. Dopiero co ją wysmażyłem. Po prostu w polu pod nickiem wytnij komentarz i napisz jak ci idzie z witaniem. Ewentualnie w kolejnym polu - pod szablonem z twoim nickiem zamieść jakieś uwagi. Opis co i jak dałem na górze tabelki - przypisy. Polecam stronę Specjalna:Wkład/newbies (jest do niej link na OZ). Przykuta (dyskusja) 11:27, 30 wrz 2010 (CEST)

Wikipedia:Warsztat PANDA#Geologia Raciborzaedytuj kod

Witam,

W userboksach masz informację, że znasz się na geologii. Czy uważasz, że miasto jest zbyt małe, aby mieć artykuł na temat geologii? Stworzyłem takowy artykuł Geologia Raciborza w oparciu o różne publikacje UM. W PANDzie jednak padła opinia, że miasto jest za małe na taki artykuł i powinien dotyczyć szerszego rejonu. Co o tym myślisz? Pozdrawiam serdecznie, ToAr dyskusja 23:51, 5 sty 2011 (CET)

W związku z tym Kotlina Raciborska? Pozdrawiam, ToAr dyskusja 12:02, 13 sty 2011 (CET) Artykuł opisuje raczej geologię całej ziemi raciborskiej, oprócz kotliny raciborskiej jest jeszcze tam płaskowyż głubczycki i rybnicki. Czy zatem mógłby być tytuł Geologia ziemi raciborskiej? Ziemia raciborska to kraina geograficzno-historyczna. Pozdrawiam, ToAr dyskusja 15:30, 14 sty 2011 (CET)


Powiat sochaczewskiedytuj kod

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Powiat_sochaczewski&diff=24949534&oldid=24945434 o.Kolbe działał przed wojną w Niepokalanowie czyli na terenie powiatu sochaczewskiego. Zdjęcie które zamieściłem nie ma żadnych ograniczeń wynikających z praw autorskich - w związku z tym dlaczego je usunąłeś? Czy o.Kolbe jest Twoją własnością że decydujesz kto ma do niego prawo a kto nie? Niedługo zabronisz nam wykorzystywania Chopina bo tutaj mieszkał tylko 2 lata. 11:03, 22 sty 2011 Soheaux

Powiat sochaczewskiedytuj kod

Przepraszam że się uniosłem ale chyba już 2 lub 3 raz ktoś usunął to zdjęcie. Co do ilustracji osób związanych z powiatem, biorąc pod uwagę ich ubóstwo na Wikipedii, wolę wrzucić kogoś kto naprawdę spędził trochę czasu i pozostawił trwały ślad w powiecie sochaczewskim. Nie chcę być monotematyczny i wykorzystywać po raz n-ty wszechobecnego Chopina. Tak czy owak dzięki. --Soheaux (dyskusja) 19:36, 24 sty 2011 (CET)

Re: Góra infoboxedytuj kod

Dla większości wywołań infoboksu te parametry nigdy nie będą potrzebne. Parametry wulkanu w Kasprowy tylko prowokowałyby do wpisywania głupot. Dodatkowe parametry mapy lokalizacyjnej w większości (IMO wszystkich) wywołań są całkowicie zbędne, ale czasami ktoś chce poprawić wygląd mapy i one mogą to umożliwić. Poza tym zobacz moją dyskusję. Zdanie zaś usunąłem chyba trochę za szybko i bez zwrócenia uwagi. Szablon jest tak skonstruowany, że można bezkarnie pominąć pojedynczo dodatkowe parametry mapy lokalizacyjnej oraz razem parametry wulkanu. Wpisanie do infoboksu przynajmniej jednego paramery skutkuje aktywacją całej części infoboksu dotyczącej wulkanów.~ ~malarz pl PISZ 08:49, 18 maj 2011 (CEST)

Miejscowości olęderskieedytuj kod

Witaj. Jesteś autorem kategoria:Miejscowości olęderskie. Na czym polega definicja "miejscowość olęderska"? Na jakiej podstawie coś może zostać zakwalifikowane jako m. olęderska? JDavid dyskusja 01:01, 19 wrz 2011 (CEST)

Kategoria:Miejscowości olęderskieedytuj kod

Alan ffm (dyskusja) 19:18, 12 mar 2013 (CET)

Rezerwat przyrody Kalina-Lisiniecedytuj kod

Majonez truskawkowy (dyskusja) 13:10, 18 kwi 2014 (CEST)

Kategoria:Geologia złożowaedytuj kod

WiRyedytuj kod

Hej. Z edycji wynikało, że po apelu faktycznie coś powstało, tymczasem doszło tylko do przemianowania kanapowej partyjki UL na równie kanapową partyjkę WiR, a prof. Grabowska bodajże poza apelem w nic się nie zaangażowała. Same apele, zwłaszcza takie niezbyt znaczące, szczególnie encyklopedyczne nie są. Elfhelm (dyskusja) 23:40, 12 mar 2016 (CET)

  • Ano właśnie o to chodzi, że... tu nie było żadnego zaangażowania (z wyjątkiem Hartmana, o czym niżej). A biogramy w Wikipedii powinny jednak zawierać istotne (i prawdziwe) informacje. Hasło Wolność i Równość jest przepompowane w części dotyczącej zeszłorocznego apelu i też wg mnie wymaga poprawy. Tak naprawdę stwierdzenie "[...] w tworzenie ruchu Wolność i Równość" jest co najmniej przesadzony i nie wynika ze źródeł... bo żaden taki ruch nigdy nie powstał (a przynajmniej na poważnie nie potwierdzają tego źródła). O ile jeszcze Hartman wykazał minimalną aktywność (ponoć został jakimś szefem jakiejś anonimowej rady w kanapowej partyjce), o tyle aktywność pozostałych (Ś, K, G) ograniczyła się do mignięcia przy jakimś apelu. Bodajże nikt z pozostałej trójki nie wziął udziału w wyborach (a gdy byli wymieniani jako kandydaci to raczej indywidualnie). Musiał na swojej stronie pisze coś w stylu "Zarząd Ruchu „Wolność i Równość”", tyle że istnienia takiego tworu nie potwierdzają żadne źródła, a i dalsza aktywność Hartmana w UL/WiR jest nieznana (nieistniejąca?). Pzdr. :) Elfhelm (dyskusja) 00:25, 13 mar 2016 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:25, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:39, 10 cze 2017 (CEST) 

Synaczewska Maguraedytuj kod

Hej, szukając informacji o Magurze Synaczewskiej trafiłem na Twój dawny wpis w dyskusji strony Magura. Według mapy WIG najwyższy szczyt pasma nazywa się po prostu Magura, tak jest też w przewodniku Ukraińskie Karpaty i Podkarpacie wyd. Rewasz, na radzieckiej mapie wojskowej i na ukraińskiej Wikipedii. Synaczewska Magura to według mapy WIG wierzchołek 1335 m n.p.m. położony na południe od Magury. Jak w końcu jest z tymi nazwami i czy są jakieś wiarygodne źródła na taką nazwę pasma górskiego? --Litacz (dyskusja) 19:44, 26 gru 2017 (CET)

Anna Germanedytuj kod

Cześc. Ad. tej edycji [1] skąd wziąłeś info, że rodzice Anny poznali się na granicy irańskiej? On uciekał, więc powiedzmy, że mógł dotrzeć do granicy. A ona? Służyła w ichnim WOPie? I skąd to wiadomo, bo źródła na to nie dałeś. "uciekał przez Środkową Azję i Iran" dziwne. Czyli był już w Iranie, więc jak znalazł się z powrotem w ZSRR? A nade wszystko - opatrzyłeś tę ucieczkę przez Iran przypisem z Chomickiej. Tyle, że tam nic takiego nie ma. Jest, że pisał do brata, że będzie tą trasą uciekał, nie że uciekał. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 22:11, 27 cze 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Segu" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy