Dyskusja wikipedysty:Selso


Dyskusja wikipedysty:Selso w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Archiwum dyskusji wikipedysty Selsoedytuj kod

Archiwum 1, Archiwum 2, Archiwum 3, Archiwum 4, Archiwum 5, Archiwum 6, Archiwum 7, Archiwum 8, Archiwum 9, Archiwum 10, Archiwum 11, Archiwum 12, Archiwum 13, Archiwum 14, Archiwum 15, Archiwum 16, Archiwum 17, Archiwum 18, Archiwum 19, Archiwum 20, Archiwum 21, Archiwum 22, Archiwum 23 Archiwum 24 Archiwum 25 Archiwum 26 Archiwum 27 Archiwum 28 Archiwum 29 Archiwum 30

Podziękowanie - Mykobiota Polskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:46, 22 sty 2020 (CET)

Alboleptoniaedytuj kod

Najwyraźniej rodzaj Alboleptonia znów zmienił nazwę na Entoloma http://www.indexfungorum.org/Names/Names.asp?strGenus=Alboleptonia ZneryS (dyskusja) 00:06, 23 sty 2020 (CET)

Podziękowanie - Jaskinia Mamutowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:20, 23 sty 2020 (CET)

Czy wiesz – Kocioł Morskiego Okaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 12:23, 25 sty 2020 (CET)

Komin (formacja skalna)edytuj kod

Nadal uważam że cały ostatni akapit, o który się tak sprzeczamy, nie wnosi nic do tematu jakim jest komin we wspinaczce górskiej. Art. encyklopedyczny nie powinien zawierać tak głębokich odniesień do innego tematu. Żebyś nie zrozumiał mnie źle, nie chodzi mi o merytoryczność artu bo masz w tym temacie większą wiedze, chodzi mi jedynie o formę i "czystość" tegoż artu.

  • Co człowiek, to inna opinia. Są różne poglądy na te mat encyklopedycznośći. Wg mnie powinno się tu znaleźć odniesienie do innego tematu - bo pojęcie komin jest często mylone. Zdawkowość nie zawsze jest dobra.
    • Oczywiście, że różnica pomiędzy pojęciami powinna być zaznaczona i pokrótce opisana, ale nie sądzę by temat potrzebował wzmianek historycznych, które tłumaczone są we właściwym temacie. Zwróć proszę uwagę na ostatnie 2 zdania w arcie : wskazujesz w nim że to co historycznie nazywano kominami jaskiniowymi obecnie nazywa się studniami, lecz z konstrukcji tego akapitu równie dobrze może wynikać że we współczesnej speleologii komin == studnia. Moim zdaniem jest to zbyt wieloznaczne, a we właściwych artach jest to odpowiednio jednoznaczne opisane więc wystarczy jedynie zaznaczyć istnienie tych tematów i podać odnośniki.

Podziękowanie - Naciek grzybkowyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:46, 1 lut 2020 (CET)

Podziękowanie - Srebrny Ogródekedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:16, 8 lut 2020 (CET)

Podziękowanie - Wielki Złoty Ogród, Mały Złoty Ogródedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 09:00, 10 lut 2020 (CET)

Ad:Ściana Kaltsteinaedytuj kod

Ad:Ściana Kaltsteina

Cześć :) Nie byłem pewien, więc nie dokończyłam, czy ten drugi Pan to też Kaltstein, czy jednak Kalstein. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 22:14, 13 lut 2020 (CET)

Ad:Steżkowy Działedytuj kod

Ad:Steżkowy Dział

Widzę, że chciałeś dodać przypis z Wielkiej Encyklopedii Tatr, ale coś się nie udało :( Proszę o poprawienie i ewentualnie o oznaczenie w tabeli projektu Sprawdź Wikipedię. Do zobaczenia w Tatrach ,Mario58 -- Skrobnij zdanko 21:22, 15 lut 2020 (CET)

Biała Woda Kieżmarskaedytuj kod

Przepraszam, telefon płata mi figle i jedno kliknięcie za dużo na OZetach spowodowało uruchomienie "Cofnij" : ( --MemicznyJanusz || Pokaż mi swoje towary 09:06, 16 lut 2020 (CET)

Podziękowanie - Kocioł Morskiego Okaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:35, 17 lut 2020 (CET)

Znowu o pomocedytuj kod

Cześć. Kojarzysz, co to może być? Sfotografowałem w obszarze użytku ekologicznego Torfowisko Dobra. Wygląda jak jakaś wczesna faza rozwoju siedzunia sosnowego ;) Torrosbak (dyskusja) 19:01, 18 lut 2020 (CET)

Sikornik (Kraków)edytuj kod

Niepotrzebnie wycofujesz moje poprawki. Zobacz tutaj jak powinny wygladać poprawnie przypisy <ref>. Cudzysłów jest wymagany. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Przypisy. Może tego nie widzisz, ale po "Twoja" strona trafia do ukrytej kategorii ze zepsutymi przypisami. Poprawa nie jest taka prosta. Możesz zawsze zmienić na zwykle przypisy i będzie ok. Jotjotem (dyskusja) 07:59, 24 lut 2020 (CET)
To są podstawy html. Jesli napiszesz stronę z błędami ona może działać lub nie. W tym przypadaku działa, ale gdy strona zostanie rozbudowana i zostaną dodane kolejne odsyłacze będzie problem. Może masz rację, że nie warto poprawiać, a może nie. Lepiej od razu zrocić coś poprawnie, tak, aby nikt nie musiał po nas poprawiać. Nie będę już zmieniać "Twojej" strony. Jotjotem (dyskusja) 08:43, 24 lut 2020 (CET)

Ciężki Kociołedytuj kod

Czy w zdaniu: Po lewej (patrząc od dołu) stronie ograniczona jest gładkimi i stromymi płytami Zmarzłych Spadów, po lewej podobnymi płytami Spadów pod Rysami. ma być dwa razy po lewej. Pozdrawiam Braniewiak (dyskusja) 21:32, 25 lut 2020 (CET)

Niżnia Tomkowa Przełączkaedytuj kod

Cześć - tam opis zdjęcia dotyczy chyba Tomkowych Igieł. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 10:38, 27 lut 2020 (CET)

  • To może by trochę doprecyzować, bo laik nie od razu załapie :) MOs810 (dyskusja) 10:43, 27 lut 2020 (CET)

Geoportaledytuj kod

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w Geoportalu pojawiły się wcześniej zdezaktywowane opcje. W zakładce "widok" jest opcja "dodaj mapę". Można korzystać m.in. z mapy rastrowej. Sławek Borewicz, → odbiór 18:38, 27 lut 2020 (CET)

Czy wiesz – Tomkowe Igłyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 20:10, 27 lut 2020 (CET)

Smrekowy Działedytuj kod

Wydaje mi się, że artykuł zawiera sprzeczne informacje. Skoro Smrekowy Dział znajduje się na zamkniętym dla turystów obszarze ochrony ścisłej, to dlaczego biegnie tamtędy żółty szlak turystyczny? Proszę to zweryfikować, ewentualnie dodać do artykułu jakieś informacje wyjaśniające. Maurycek (dyskusja) 15:26, 4 mar 2020 (CET)

Podziękowanie - Tomkowe Igłyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:43, 11 mar 2020 (CET)

Ścianka przy Grotceedytuj kod

Znajduje się bezpośrednio na uskoku, jakim Wyżyna Olkuska opada do Rowu Krzeszowickiego (części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej)

A może tak:

Znajduje się bezpośrednio na uskoku, jakim Wyżyna Olkuska opada do Rowu Krzeszowickiego będącego częścią Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej

Pozdrawiam Januszk57 (dyskusja) 19:18, 15 mar 2020 (CET)

Czy wiesz – Strzępiak perłowyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Carabus (dyskusja) 13:07, 23 mar 2020 (CET)

Projektedytuj kod

OK, tylko zwróć uwagę na to że poprawiłeś najpierw na # Projekt''{{r|topo}} . I ten znak kursywy tam był. Stąd założyłem że to ma być kursywą, a nie że ktoś nie usunął znaku kursywy.

Jak będzie jeszcze taki błąd to skasuję.PMG (dyskusja) 10:04, 30 mar 2020 (CEST)

Ponieważ nie wiem jak chcesz to zapisywać, to czy mogłbyś mi wyjaśnić czy twoim zdaniem na pewno tak powinno zostać? PMG (dyskusja) 17:59, 30 mar 2020 (CEST)

Dolina Sąspowskaedytuj kod

Dzień dobry, Zauważyłem, że wycofałeś moje poprawki do artykułu o Dolinie Sąspowskiej. Dlatego chciałbym przedstawić wyjaśnienia. Po pierwsze, sprostowałem tam błędy dotyczące filmu, który był kręcony w Dolinie. Z całą pewnością jest to film "Marysia i Krasnoludki". Źródło nr 1 - Filmoteka Narodowa - link na stronie filmu Marysia i Krasnoludki. Źródło nr 2 - moja rodzina brała udział w powstaniu tego filmu. Film też oglądałem i jestem na 100 % pewny. Czy był tam kręcony film "Jaś i Małgosia" - nie wiem, ale raczej zakładam pomyłkę. Tym bardziej, że pierwotne źródło było źródłem wtórnym (chyba ze strony gminy). Po drugie, kwestie mogił chciałem umieścić w kontekście II wojny Światowej, aby czytelnik mógł lepiej odczytać kontekst i artykuł był bardziej czytelny. Na pewno dwie mogiły są z czasów II wojny Światowej (Żydów i pojedyncza mogiła). Trzeci grób, nie za bardzo kojarzę, ale pozostawiłem treść bez zmian (sprawdzę i ewentualnie skoryguję). Proszę o wycofanie zmian lub odpowiednie skorygowanie ich. Pozdrawiam

Dziękuję za wprowadzenie zmian i zrozumienie. Pozdrawiam

Odp:Johannes Baptista von Albertini i inniedytuj kod

Odp:Johannes Baptista von Albertini i inni

Selso, Ty uważasz, że to jest zbędne, ale w polskojęzycznej Wikipedii jest to niepisany standard. Na tej samej zasadzie trzeba usunąć datę urodzenia z leadu, bo jest powtarzana w dalszej treści i w infoboksach. Doceniam twoją skrupulatną pracę na różnych płaszczyznach, więc nie spierajmy się o takie kwestie. Proszę o to. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 14:13, 6 kwi 2020 (CEST)

Powiem Ci, że trochę nie wierzę w to, co właśnie przeczytałem. Nie wiem, jak mając taki wkład jak Ty, można być nieświadomym pewnych reguł. W sprawie "r." napisz sobie tutaj proszę zastrzeżenia, bo nie ja o tym decydowałem. Nie mam również powodów, aby "nabijać licznik edycji". Nie odpowiadam za to, kto i jak z Tobą tu pogrywał i co forsował. Powiem więcej, gdy widzę u Ciebie błędy polegające na zostawieniu dat urodzenia i śmierci, albo miejsc zaistnienia tych wydarzeń, z innych biogramów, to to koryguję, a nie wypisuję pouczeń. O taką samą powściągliwość w uwagach proszę. To co robisz względem mnie, to zwykłe czepialstwo bez pokrycia. Miejsca urodzenia i śmierci w leadach były, są i pozostaną. I tak na marginesie, nie ma czegoś takiego jak "twoje arty". Po 14 latach powinieneś do tego przywyknąć. To jest moja ostatnia wypowiedź w tej dyskusji. Dalsze uwagi na temat r. i leadów kieruj proszę tutaj: Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły. Mathieu Mars (dyskusja) 14:58, 6 kwi 2020 (CEST)

Ad:Ciemnotwardnik łuskowatyedytuj kod

Ad:Ciemnotwardnik łuskowaty

Cześć :) Pod koniec w sekcji Cechy mikroskopowe coś jest nie tak. Również szablon cytowania popsuty. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 00:24, 8 kwi 2020 (CEST)

Ad:Eksykatedytuj kod

Ad:Eksykat

Cześć :) Pierwszy przypis chyba się pomylił, bo wskazuje na Jundziłła a nie eksykat - a takiego w PWN pod linkiem niestety brak. Znasz może określenie na eksykat w jakimś innym języku, żeby można to było połączyć w wikidata? Czy to po prostu zielnik grzybów - fungarium?. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 21:01, 9 kwi 2020 (CEST)

Odp:Żabie Zęby i inneedytuj kod

Odp:Żabie Zęby i inne

Zgodnie z moim stanem wiedzy (błędnym) powinno być spójnie tzn. jeżeli po wcześniejszych punktach pojawiają się przecinki, to na końcu ostatniego powinna być kropka. Jeżeli jednak w tych wcześniejszych punktach przecinków brak, to i w ostatnim punkcie kropki być nie powinno. Sprawdziłem to teraz jednak szczegółowo i okazuje się, że się MYLIŁEM np. tu i Twoja wersja jednak jest poprawna. Przepraszam za błędne podejście. Jestem pewien, że temat potwierdzi nam Beno (którego niniejszym wołam), który w moim odczuciu jest ekspertem w tej dziedzinie. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 13:06, 14 kwi 2020 (CEST)

@Emptywords Potwierdzam. Kropka zawsze na końcu wykazu (żeby czytelnik nie szukał gdzieś dalszego ciągu). Acha, same przypisy też kończymy kropką (co poprawiłem w omawianym artykule). Beno @ 14:50, 14 kwi 2020 (CEST)

Odp:Meinhard Michael Moser i inneedytuj kod

Odp:Meinhard Michael Moser i inne

Słusznie. Tak będę robił. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 08:10, 20 kwi 2020 (CEST)

Grzyby niejadalneedytuj kod

Jakie są inne potoczne nazwy grzybów niejadalnych? I nawet jeśli w jakichś rejonach są nazywane inaczej, to czemu usuwać informację o określeniu psi grzyb/psiak, które jest na tyle rozpowszechnione, że jest notowane przez słownik PWN? Krzys Pe (dyskusja) 09:56, 29 kwi 2020 (CEST)

Kozie Górki (Rudawy Janowickie)edytuj kod

Cześć. W tym haśle jest niemieckojezyczna nazwa Galgen Berg, ale nie wiem, czy to się nie odnosi do sąsiedniej Szubienicznej (700 m n.p.m.)? Mógłbyś ewentualnie to zweryfikować? Pzdr. MOs810 (dyskusja) 18:12, 18 maj 2020 (CEST)

Gorczyca polnaedytuj kod

Witaj

Czy spojrzałeś na źródło przywracanych informacji?

Tytuł przypisu jest niezgodny z treścią wyświetlanej strony. Po przejściu na kraj Poland nie ma tam nic o gorczycy.

Gdzie w tym źródle jest opisane, uzyskał bowiem w wyniku mutacji odporność na glifosat , jakoś nie mogę tego znaleźć.

Czy w źródle użyto nazwy Roundup?

Po co w tym akapicie jest rozciąganie poza temat? np. będący głównym składnikiem herbicydu Roundup A przy okazji czy to ten fragment jest poprawny? Jak należy rozumieć w tym zdaniu główny składnik?

Oznacza to, że stał się trudny do zwalczania chemicznego. - czy z tego powodu? Czy tak jest napisane w źródle?

Superchwasty są głównym zagrożeniem upraw Roundup Ready - czy to jest na temat, czy to jest w źródle?

StoK (dyskusja) 21:51, 24 maj 2020 (CEST)

Wszystko co piszesz to typowe czepianie się - to nie jest typowe czepianie się, to jest szczególna analiza treści artykułu, a jest w nim wiele propagandy a nie zgodnych ze źródłami faktów.

zapewne też jest odporna, bo to ten sam gatunek - jeżeli powstały osobnik bardziej odporne na jakichś środek, to muszą dotrzeć do nas, nie ma znaczenia gatunek. A w tamtym artykule nie ma nic o mutacjach, oni rejestrują problemy z chwastami zgłaszane przez rolników. Wg specyfikacji glifosatu, gorczyca polna jest chwastem średniowrażliwym, zwalczana w dawce 5 l/ha. Są chwasty które wymagają około 10 l/ha. Częstsze występowanie gorczycy może wiązać się z innymi czynnikami, takimi jak krótki okres wegetacji, małe i trwałe w glebie oraz w przewodzie pokarmowym nasiono. Jeśli pole, zostanie zanieczyszczone gorczycą, to trzeba z nią walczyć przez 10 lat.

glifosat jest głównym składnikiem preparatu Roundup jest oczywistością - pierwszy problem, to patent na glifosat już wygasł i obecnie jest kilkadziesiąt środków zawierających glifosat, Roundup był pierwszym i przez intensywną reklamę jest najbardziej znanym. W zdaniu jest taki szczegół głównym, a tak naprawdę jest jedyną substancją czynną w Roundupie, nie występuje w nim jako związek chemiczny, ale jest elementem większego związku a to jest w jaiś sposób dyspergowane z olejem nośnym, glifosat stanowi około 10 % w całości. Więc w odniesieniu do czego jest główny?

Aby cię zadwolić dodałem źródło do nazwy Roundup - to akurat odwrotnie, moim zdaniem linki wewnętrzne prowadzące do niekontrowersyjnych powszechnie znanych i łatwych do znalezienia pojęć, są wystarczającym uźródłowieniem, nie lubię nadmiaru oprzypisowania, tak że nie zadowoliłeś mnie. Problem tu polegał na zbytnim odejściu od tematu, zdanie do wyrzucenia a jak chcesz to należy je tak sformułować, by było w nim napisane np. herbicydów totalnych w tym i Roundupie.

Akapit wcześniej też był niezgodny ze źródłem i zawierał ogólne stwierdzenia. Lekko podczyściłem.

Lepsze czepianie się niż bezkrytyczne przywracanie. StoK (dyskusja) 11:16, 25 maj 2020 (CEST)

Masz jakąś osobistą awersję do niego, - wręcz lubię środki zawierające glifosat, ale nie lubię pisania o wszystkim co się wiąże. Rozciąganie artykułów wszerz, powtarzanie tego co jest pod linkiem wewnętrznym, ukrywa istotne treści wśród wodolejstwa i jak to ktoś powiedział jest to robienie z czytelnika .... co nie potrafi kliknąć w link. A jak to napisać, by było neutralnie, a nie tylko o produkcie jednej firmy to już wskazałem. Tamto zdanie odpowiada temu, jakbyś pisał artykuł o np kwarcu i napisał, że kwarc zawarty tynku psuje Boscha udarowego przy wierceniu w suficie. StoK (dyskusja) 13:41, 25 maj 2020 (CEST)

Ad:Walter Henry Snelledytuj kod

Ad:Walter Henry Snell

Cześć :) Tak spojrzałem na ten biogram i nie ma tam jakiejś pomyłki? Na en.wiki piszą, że w MLB grał dla Boston Red Sox a nie Philadelphia Athletics. Emptywords (dyskusja) 08:45, 26 maj 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Selso" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy