Dyskusja wikipedysty:Skalee/2011-12


Dyskusja wikipedysty:Skalee/2011-12 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Skalee Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Zwijane tabele, revisited ;)edytuj kod

Czołem,

Pomogłeś mi ostatnim razem, może teraz też Ci się uda ;) Odnośnie tych zwijanych tabel - da się zrobić, żeby wysokość wiersza była "normalna" (jak w zwykłej tabeli)? Po Twoich uwagach jest lepiej, ale mimo to szybko się rozrasta...

Pozdrowienia,

Robpal (dyskusja) 22:09, 6 lip 2011 (CEST)

  • Dokładnie o to mi chodziło, dziękuję! Robpal (dyskusja) 17:44, 8 lip 2011 (CEST)

Akademik Łomonosowedytuj kod

Pozwól, że zwrócę Ci fachową uwagę:

  • Stępkę pod pierwszy obiekt położono, nie pod pierwszym obiektem.
  • Sekcja o rozmiarach brzmi jak z gazetki codziennej, nie z encyklopedii. Statek ma długość raczej niż mierzy (dobrze byłoby podać czy całkowitą czy między pionami, a może linii wodnej)(fakt, w źródłach nie widać), podejrzana jest też wysokość, prawdopodobnie to wysokość samego kadłuba, a nadbudówka, kominy, maszty? (patrz zdjęcie). Ciężar wypartej wody to fachowo wyporność. Wystarczy też pozbawiona napędu dodawanie jakiegokolwiek wydaje mi się zbędne.

A sprawa rzeczywiście ciekawa. Ciacho5 (dyskusja) 19:53, 17 sie 2011 (CEST)

Odp:3edytuj kod

Odp:3

Zerkniesz? -- Bulwersator (dyskusja) 20:36, 19 sie 2011 (CEST)

Szablon:Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polskiedytuj kod

~malarz pl PISZ 07:50, 22 sie 2011 (CEST)

Ad:Dębicaedytuj kod

Możemy poprzestać na tym, że nie ma dowodów na związek T. Orlowski z Dębicą. Pozdrowienia. Srk (dyskusja) 22:38, 23 sie 2011 (CEST)

Akademik Łomonosowedytuj kod

Czesc. Umiesciłes w tekscie zdanie:

"„Akademik Łomonosow” ma być zdolny do zaopatrzenia w energię elektryczną dwustutysięcznego miasta[uwaga 1][2]. Planuje się, że będzie on pracować przez ok. 40 lat. Pręty paliwowe mają być wymieniane co trzy lata. Co dwanaście lat jednostka ma być odholowywana do stoczni macierzystej w celu przeprowadzenia przeglądu technicznego[7]."

Troche to się kupy nie trzyma. Sprawdzilem w zródle, ono rowniez tak podaje, ale kazda wymiana rdzenia reaktora - zawierającego paliwo jądrowe, jest najbardziej powazną i najdroższą operacją na kazdym objekcie pływajacym wyposazonym w reaktor jadrowy. W przypadku amerykańskich, czy rosyjskich okretów wojennych z siłownia jadrowa, trwa to plus minus dwa lata za kazdym razem. Tymczasem aertykuł przewiduje wymiane rdzenia reaktora plywajacej elektrowni co 3 lata, a co 12 lat gryuntowny remont silowni. Wlasnie wymiana rdzenia (to w rdzeniu reaktora znajduje sie paliwo jadrowe, a wymiana paliwa polega na wymianie rdzenia wlasnie) jest najbardziej zaawansowaną ingerencją w kazdy reaktor - trudno wyobrazic sobie jeszcze bardziej gruntowny remont. --Matrek (dyskusja) 11:26, 26 sie 2011 (CEST)

Odp:Ad:Akademik_Łomonosowedytuj kod

Odp:Ad:Akademik_Łomonosow

Też nie będę dyskutować bo fakty mówią za siebie i czas aby przestać ośmieszać Wikipedię. Michał Rosa (dyskusja) 12:36, 26 sie 2011 (CEST)

To nie jest "standard" to jest "zalecenie" przyjęte przez paru kumpli wbrew zaleceniom językoznawców i wbrew zwyczajom w poważnych publikacjach - o się ciągnie od lat. Trawestując co powiedział Aureliusz Augustyn z Hippony (An unjust law is no law at all) jestem już zmęczony walką z odpornymi na argumenty osobami które nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Fakt - "zalecenia" są nielogiczne, niespójne i niepoprawne, i nie mam zamiaru w ich obecnej postaci się do nich stosować. Jeżeli się to komuś nie podoba to niech to zgłosi do dowolnego komitetu, może w końcu głos rozsądku osób które nie są bezpośrednio związane z tematem ale potrafią czytać w jakiś sposób wpłynie na tę farsę. Michał Rosa (dyskusja) 13:27, 26 sie 2011 (CEST) No właśnie, o konsekwentny zapis mi chodzi. - jeżeli tego chcesz to na pewno nie możesz komunikować się z Rosą. Ten użytkownik wprowadził taką zmianę miesiąc temu gdy próbowaliśmy z nim rozmawiać. Bo wtedy twierdził że taki sposób zapisu jest najlepszy, jedyny i jedynie słuszny. Teraz przechodzi kolejną fazę. Zastanów się - wolisz zmieniać na 5000 haseł formatowanie nazw według zdania kolesia, który dopiero po pół roku rozmowy sięgnął do źródeł, a przy zmianie swoich "faz zapisu" nie poprawia wszystkich swoich zmian z poprzedniej fazy. PMG (dyskusja) 13:37, 26 sie 2011 (CEST)

Wikipedia:Dzień Nowego Artykułu/Podaj cegłęedytuj kod

W DNA 8.08 zająłeś 4 miejsce, możesz wybrać spośród "cegieł" dwie sztuki. Farary (dyskusja) 21:18, 27 sie 2011 (CEST)

NPAedytuj kod

Hej, jak jest oczywiste NPA w słabym tekście ([1]), to można śmiało ekować :) Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 14:49, 31 sie 2011 (CEST)

Most w Połańcuedytuj kod

Moj wpis presentuje fakty i nie preferuje zadnej ze stron. Nie ma tu znaczenia stanowisko w tej sprawie mieszkancow innych miast. Wydaje sie ze to twoj komentarz nie jest obiektywny. Pozdrawim Kgbo (dyskusja) 14:24, 5 wrz 2011 (CEST)

Ad:Klub_Piłki_Siatkowej_Kobiet_Stal_Mielecedytuj kod

Ustawienie wyjściowe powinno dodawać się przy meczach, bo nie wiesz czy zawsze będzie takie i z doświadczenia wiem że cała szóstka nigdy nie gra razem całego sezonu. Poza tym jak już takie coś jest to powinno być napisane z jakiego spotkania to ustawienie. --Trelik (dyskusja) 14:28, 7 wrz 2011 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:5

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 21:09, 8 wrz 2011 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Bulwersatoredytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Bulwersator

Gdzie indziej nie będę -- Bulwersator (dyskusja) 12:59, 10 wrz 2011 (CEST)

Kazimierz Górnyedytuj kod

Moążew arto by było to przykroić i zostawić a nie wstawiać szablon. Nawet najmniejszy poprawny art jest lepszy niż jego brak. przerabiałem go ale wyskpoczył mi KE z Tobą.Frankszwajcarski (dyskusja) 12:59, 14 wrz 2011 (CEST) Przepraszam nie zauważyłem że artykuł o tym biskupie już jest, to przez to że ipek utworzył go pod jakąś dziwną nazwą.Frankszwajcarski (dyskusja) 13:04, 14 wrz 2011 (CEST)

Podeslij mi tego linka z którego skopiowano tekst zobaczę co sie da zrobić z tym biskupem.Frankszwajcarski (dyskusja) 13:07, 14 wrz 2011 (CEST)

Dzięki Przyda się przy poprawianiu~tego i kolejnych haseł bo jak obejrzałem to jest skarbnica biskupów.Frankszwajcarski (dyskusja) 13:14, 14 wrz 2011 (CEST)

Nowa Sarzyna i Więcej przypisówedytuj kod

Czy możesz wskazać po co wstawiłeś do artykułu w tej edycji szablon:Więcej przypisów? Artykuł nie zawiera w ogóle źródeł przecież tym momencie. Dzięki za odp. JDavid dyskusja 21:22, 17 wrz 2011 (CEST)

Szablon wstawia się do artykułów, które mają źródła a nie mają przypisów [2], więc proszę o nie wrzucanie tak tego specjalistycznego szablonu. Dziękuję JDavid dyskusja 20:49, 28 wrz 2011 (CEST) Tak, ale pamiętaj proszę, że sekcja Linki zewnętrzne nie oznacza sekcję źródeł. JDavid dyskusja 21:41, 28 wrz 2011 (CEST)

Odp:30 sierpniaedytuj kod

Odp:30 sierpnia

Przestrzeń archiwum chyba wyparowała - znaczy była wcześniej w opcjach na OZ, teraz jej nie ma. Przykuta (dyskusja) 07:43, 21 wrz 2011 (CEST)

colorbox a infoboxedytuj kod

Widziałem na ZDB. Z mojego, technicznego punktu widzenia (infobox) to czy w nim są kolorowe kwadraciki czy nazwy kolorów jest obojętne. Argumenty za zmianą na nazwy są słuszne, więc nie protestowałem. ~malarz pl PISZ 22:21, 2 paź 2011 (CEST)

botedytuj kod

gotowe. maikking dyskusja 12:16, 4 paź 2011 (CEST)

Forum Liberalne (Austria)edytuj kod

Dzień dobry. W kwietniu wstawiłeś do tego hasła szablon NPA, ale niestety nie dopisałeś go do Listy NPA, wobec czego nikt się nim nie zajął w porę... Nie podałeś też, skąd hasło zostało skopiowane. Szablon wisi na tyle długo, że trzeba coś z tym zrobić, czyli zapewne usunąć splagiatowany fragment. Jeśli pamiętasz źródło, skasuj proszę tę część tekstu, podając w opisie, skąd pochodzi. Dziękuję, Cancre (dyskusja) 17:44, 5 paź 2011 (CEST)

MediaWiki 1.18 i starsze przeglądarkiedytuj kod

Cześć. Ponieważ wstawiłeś się za mną w dyskusji w Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne (za co Ci dziękuję), pozwolę sobie opisać Ci dokładniej mój problem. Skopiuję tu mój list do Gythy, która pytała mnie o szczegóły. Może jako fachowiec znajdziesz w nim jakieś istotne informacje.

Hej. Problemy z wyświetlaniem stron wiki pojawiły się u mnie już dawno. Najpierw komp zaczął się zawieszać przy przeglądaniu Commons (dławił się tłumem wyświetlanych miniatur) i musiałem z wchodzenia na Commons zrezygnować. Potem, po poprzedniej zmianie oprogramowania, strony niekiedy zaczęły, zwłaszcza w enwiki, pojawiać się w wersji "z Wikipedii, wolnej encyklopedii" ("retrieved from..."), co zrozumiałem jako wynik działania jakiegoś mechanizmu generującego wersję dla przestarzałych systemów. Po obecnej zmianie ten sposób wyświetlania zaczął pojawiać się nagminnie w plwiki, choć niekiedy wyświetla się poprawnie. W skórce "Książka" ta uproszczona wersja była w skrajnie niepoprawnej postaci, to, co ma być z lewej strony, właziło na okno edycji i ją blokowało. Mogłem edytować tylko bez zalogowania, bo wtedy domyślną skórką jest "Wektor". Zmieniłem więc moją skórkę na "Wektor", i mogę już edytować z konta, choć strony nadal wyświetlają się w wersji uproszczonej. Sprawdziłem podgląd innych skórek, i w większości ta uproszczona wersja wyświetla się poprawnie. Coś jest więc nie tak w monobooku. Natomiast pojawianie się wersji uproszczonych jest dla mnie zagadką. Może idzie o zbyt mało RAMu (tylko 128 MB)? Może strony w nowych wersjach kodu mają większą objętość i się nie mieszczą, serwer to wykrywa i ładuje wersję uproszczoną, a w monobooku nie daje rady poprawnie jej utworzyć. To doprawdy ciekawe, dlaczego u Ciebie, mimo identycznego zestawu (Win98se, IE6), wszystko działa poprawnie. Gadzety mam wyłączone, z wyjątkiem kolorowania linków do przekierowań i ujednoznacznień. Może po akcji sprzątania, działanie się poprawi.

Dodam jeszcze, że przeglądając podglądy strony głównej w preferencjach stwierdziłem, że wersja uproszczona błędnie wyświetla się (fragmenty włażą na siebie) w Książka (monobook) i Prosta (simple). W miarę poprawnie (linki nawigacyjne i techniczne w dole strony) w Moja skórka (myskin), Nowoczesna (modern) i Wektor (vector) oraz (linki w górze strony) w Tęsknota (nostalgia). Poprawnie (linki nawigacyjne i techniczne po lewej) w Kurczaczek (chick) i Standardowa (standard). Najładniej (choć bez logo u góry) w Błękit (cologneblue). Pozdrawiam. Belfer00 (dyskusja) 23:20, 6 paź 2011 (CEST)

Ekstraklasa w piłce ręcznej 2011/2012edytuj kod

Nie wspomagam się żadnym botem.Dlaczego miałbym to robić ? Rafix1995 (dyskusja) 19:06, 10 paź 2011 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Michał_Rosaedytuj kod

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Michał_Rosa

Słowem - dwoma słowami - Twoim zdaniem. Moim zdaniem linkowanie do dat jest dziecinna, infantylną chorobą Wikipedii, link wewnętrzny ma pomóc w ewentualnym zrozumieniu szczegółu hasła - link do daty w żaden sposób hasła nie objaśnia dalej.

Co do Twoim zdaniem „zamieszania” z chronologią, to ja uważam, że ZANIM poda się informację co stało się po aresztowaniu jej męża należy podać informację o tym co robiła WCZEŚNIEJ aby czytający miał odpowiedni kontekst. Michał Rosa (dyskusja) 14:05, 22 paź 2011 (CEST)

Re:edytuj kod

Ten parametr jest robiony tak aby jak ktoś chcę to spisuje a ja to nic się nie dzieje. Lispir 15:57, 24 paź 2011 (CEST)

Pol Potedytuj kod

Zajrzyj do monografii Moniki Warneńskiej'Śladami Pol Pota',w której odnajdziesz rok 1925 jako datę narodzin Pol Pota.Czekam na odpowiedż.--Don Tomaso (dyskusja) 18:34, 24 paź 2011 (CEST)Don Tomaso

Dzięki za radę.Ale moją opcją jest bardziej 1925.--Don Tomaso (dyskusja) 19:08, 25 paź 2011 (CEST)Don Tomaso

Re: HotCat pod Operą nie działa i rzuca wyjątkamiedytuj kod

Hej. Możesz sprawdzić i potwierdzić, czy twój problem został rozwiązany? Dzięki, Beau (dyskusja) 20:05, 24 paź 2011 (CEST)

Re: Artykuł nie pojawia się na liście obserwowanychedytuj kod

Hej. Pozwoliłem sobie oznaczyć wątek jako załatwiony w kawiarence, pomimo tego, że problem nie został rozwiązany. Pozdrawiam, Beau (dyskusja) 08:10, 10 lis 2011 (CET)

MotoGPedytuj kod

To samo zrób w hasłach o MotoGP by ujednolicać te kolorki, a przy niech twój bot zmieni szablon Moto GP/Oznaczenia na Sporty motorowe/Oznaczenia. By używać jednego szablonu. Lispir 14:42, 7 gru 2011 (CET)

  • Te sekcje maja różne nazwy chodzi o które mają tabelki z wynikami gdzie są pisane np. bgcolor="#000000"|5 itd. Tak samo jest w MotoGP jak F1. Lispir 16:26, 7 gru 2011 (CET)PS: Czyli wszystkie tabelki z wynikami z wyścigów w sezonach, podsumowaniach, bolidach i kierowców. Lispir 20:14, 7 gru 2011 (CET)

Odp:Ad:Wikipedia:Tablica_ogłoszeń/Ogłoszeniaedytuj kod

Odp:Ad:Wikipedia:Tablica_ogłoszeń/Ogłoszenia

Wchodzi sobie na WP:TO, albo w historię, albo w RSS i wszystko ma jak trzeba. --Nux (dyskusja) 02:26, 8 gru 2011 (CET)

FC Felgueirasedytuj kod

Wiem. Już tego nie stosuje. Pozdro. Rambo22 (dyskusja) 13:50, 9 gru 2011 (CET)

Odp:Szablon:Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polskiedytuj kod

Witaj faktycznie coś tu nie działa: Wkleję ci to co było w szablonie i jak możesz zrób cos w tym artykule, (zobacz podgląd) --Adamt rzeknij słowo 13:19, 10 gru 2011 (CET)

 {{{1}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{Z82}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{Z83}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{Z84}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{L84}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{Z85}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{L85}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{Z86}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{L86}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{Z87}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{L87}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{Z88}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{L88}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{Z89}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{L89}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{Z90}}}}} | {{Bożena Dudek/Medale Mistrzostw Polski, komórka|{{{L90}}}}} 
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Skalee/2011-12" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy