Dyskusja wikipedysty:Skotos


Dyskusja wikipedysty:Skotos w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że do nas dołączyłeś! Na początek polecamy przydatne informacje:

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź portal wikipedystów!
--Chepry˙˚° 20:29, 6 lut 2005 (CET)

Opt-inedytuj kod

I agree to the edit counter opt-in terms

Notyedytuj kod

Witaj, widze, że się zajmujesz m.in. biografiami. Fajnie by było, jakbyś dodawał je do not biograficznych pod odpowiednią literkę. Np Andrzeja Grubbę dodałem tutaj: Noty biograficzne - G. Pozdrawiam i życze miłej pracy na Wiki :) Kotasik


Kategoria gotowa, czeka na obsadę. Przepraszam, że z godzinnym opóźnieniem, nie było mnie akurat. Kiedyś moja rodzina mieszkała w Oliwie, na Poczty Polskiej... Pozdrawiam Berasategui 21:37, 22 mar 2005 (CET)


Czyli jak dobrze wpływa zastanowienie :)

Hasła się nie dublują tylko raczej co naturalne nakładają i nie widzę w tym nic złego czy dziwnego.

Sławek 19:15, 29 mar 2005 (CEST)

Częstochowianieedytuj kod

Jeśli chcesz to popraw, proszę. Ja nie mam już siły do tych wszystkich... Pozdrawiam serdecznie, Reytan 21:54, 31 mar 2005 (CEST)


Jak być może zauważyłeś, głosowania na Wikipedii są skomplikowane i wielostopniowe;). Dokonując takiej zmiany kierowałem się opcją najbliższą wygrania w tym głosowaniu ([1]), ale tak szczerze mówiąc nie wiem, czy słusznie. Zanim ta sprawa wypłynęła, przez prawie rok wpisywałem daty biograficzne w ogóle bez skrótów "ur." i "zm." Przy okazji - bo jak przypuszczam zauważyłeś mój wpis w haśle Bernardo Attolico - czy określenie Wysocy Przedstawiciele Ligi Narodów w Wolnem Mieście Gdańsku jest nazwą własną? Zmieniłem na "wolnym mieście", a dopiero potem zauważyłem, że główne hasło jest właśnie pod nazwą z "wolnem". Pozdrawiam Berasategui 20:57, 18 kwi 2005 (CEST)

Fair useedytuj kod

Grupa Wikipedystów fanatycznie traktujących wolną licencję, chce pozbawić Wikipedię legalnej i bardzo ładnej grafiki. Chcą skasować ogromne zbiory grafiki fair use.

Nie bądź bierny(a)!!! Podpisz się pod zbiorowym protestem!!!

Superborsuk 05:06, 30 kwi 2005 (CEST)

Kardynałowieedytuj kod

Na ujętej przeze mnie liście jest 630 kardynałów. Są to wszyscy kardynałowie koscioła katolickiego. No, lista jest aktualna na 1-2 miesiące temu :)

Joymaster 12:24, 7 maj 2005 (CEST)

Przepraszam, ale nie stłumaczyłem sobie dokładnie: 630 kardynałów mianowanych pomiędzy 1903-2003. To akurat pewnik. Joymaster 12:41, 7 maj 2005 (CEST)

Hej! Jak skończysz to daj znać - nie będziemy przecież sobie przeszkadzać. Joymaster 14:19, 7 maj 2005 (CEST)

Czemu cofnąłeś moje zmiany w kardynałach? Beno Moja dyskusja 14:29, 8 maj 2005 (CEST)

Nie sądzę, żebym mógł dać głos rozstrzygający, ale ja jestem zwolennikiem traktowania tych niezwykłych literek jak pozostałe polskie. Przyjmując inne rozwiązanie obawiam się, że mielibyśmy kłopot przy literach "inaczej znakowanych" w polskim i innych językach, np. a (polskie "a" i "ą", ale obce "á" - mamy porządek ustalony w polskim alfabecie, ale jak odnieść ten porządek do alfabetu hiszpańskiego, gdzie "ą" nie ma?). Moim zdaniem także czytelnik będzie kierował się zasadą poszukiwania według polskich liter. Dlatego m.in. nie jestem zadowolony z dodania dodatkowych liter w "notach biograficznych", ale cóż, szanuję czyjąś pracę i po prostu zrobię tam odpowiednie odsyłacze. Przy okazji mam pytanie - czy nie pora już pomyśleć o podzieleniu listy kardynałów na strony literowe; obawiam się, że lista na jednej stronie zrobi się mało czytelna. Pozdrawiam. Berasategui 22:59, 10 maj 2005 (CEST)

Stokkos, mam wrażenie, że kardynał święty Damaso to Papież Damazy I, nie dałoby się tego jakoś zweryfikować. Ja mogę się tym zająć, ale mi powiedz, skąd on został wpisany na listę kardynałów. Alx D 20:45, 12 maj 2005 (CEST)

Komentarze w opisie zmianedytuj kod

Witam. Daruj sobie proszę komentarze typu "rewert po wandalu - kretynie", nie ma żadnego powodu aby używać takiego słownictwa. Staraj się proszę zachować jakiś rozsądny poziom kultury osobistej na Wiki. Pozdrawiam, Roo72 01:40, 6 cze 2005 (CEST)

Hej, nie wiem jak nazwalbym takiego ****** ale mysle, ze zrobilbym to w myslach, ewentualnie pomamrotal to sobie pod nosem i zrobil rewert. Niestety, Wiki przyciaga takich ***** czasami i treba z tym zyc :( Wiem, ze kazdego moze poniesc, po prostu staraj sie nie uzewnetrzniac tego w opisach :) Pozdrawiam, Roo72 22:33, 6 cze 2005 (CEST)

Ok. wames 23:04, 14 cze 2005 (CEST)

Wikipedia:Regulamin głosowańedytuj kod

Zapraszam do głosowania nad regulaminem głosowań. Termin głosowania upływa jutro o godzinie 24:00. Jest 17 głosów za i 12 przeciw.

Niektórzy Wikipedyści sądzą, że głosowanie i jego regulamin są niepotrzebne. Nasz projekt powinien kierować się konsensusem. Autorzy regulaminu uważają, że głosowań nie da się uniknąć, w coraz większej społeczności Wikipedystów. Demokracja nie jest idealna, ale nic lepszego nie wymyślimy.

Superborsuk 16:47, 21 cze 2005 (CEST)

Senatorowieedytuj kod

Witaj,

dobra robota z senatorami, ale mała uwaga zgadzasz się żeby nazywać artykuły w sposób jednolity małymi literami tak jak jest w Polscy senatorowie I kadencji ?

Pozdrowienia,
Kpjas 3 lip 2005 21:33 (CEST)

Lśnienie/Jasnośćedytuj kod

Film Kubricka jest już opisany w osobnym artykule - Lśnienie (film). Może warto byłoby zrobić disambig. Przykuta 18:05, 15 lip 2005 (CEST)

Wikipedia:Atlas Wikipedystów/Sprawy pomorskieedytuj kod

Witaj! Postanowiłem rozpocząć inicjatywę spotkań regionalnych jako przeciwwagę dla zlotów ogólnopolskich, na które nie każdy ma czas, możliwości i finanse. Liczę, że dopiszesz się w adekwatnych dla siebie datach i wspomożesz mnie w ewentualnym wyborze miejsca spotkania oraz jego przebiegu. Mam nadzieje, że inicjatywa ta rozwinie się i będziemy się zbierać co pewien czas celem wymiany poglądów, omówienia różnych spraw tudzież celem zwykłej towarzyskiej pogawędki. Z serdecznym żołniersko-lotniczym pozdrowieniem Joy dyskusja

Victoriaschuleedytuj kod

Zastanawiałem się, czy napisać przez "k" czy "c" - zdaje się, że zdecydowałem się na wersję z "c", bo tak już ktoś napisał w artykule Obrońcy Poczty Polskiej. Ale z kolei przegapiłem, że w Lista obozów niemieckich (1933–1945) jest przez "k". W literaturze jest rozmaicie. Np. dość istotne opracowanie - monografia KL Stutthof Konrada Ciechanowskiego, podaje - przynajmniej w wersji dostępnej na necie - pisownię przez "c" (ale z kolei pisane oddzielnie Victoria Schule). Więc trzeba by chyba zrobić tak żeby dopuścić obie wersje pisowni. Ale ja mam małe doświadczenie w edytowaniu Wikipedii, może ty będziesz wiedział jak to zrobić żeby było porządnie?

pozdrawiam, --Pumeks 14:13, 10 paź 2005 (CEST)

PS. Odradzam traktowanie książek J. Sampa jako "źródła" - roi się w nich od błędów, i to najróżniejszego kalibru.

I jeszcze coś - zerknąłem wieczorem do kilku książek. W "Dziejach Gdańska" E. Cieślaka i Cz. Biernata (wydanie z 1994) jest "Victoria-Schule", "Poczta Polska w Gdańsku" F. Bogackiego, 1978: "Victoria Schule" (bez kreseczki) a w "Neugarten 27. Z dziejów gdańskiego gestapo" A. Męclewskiego jest nawet "szkoła Victoria".

To ja jeszcze raz: w książce Gabrieli Danielewicz "W kręgu Polonii Gdańskiej" też jest Victoriaschule. A w "Gdańsk 1939. Wspomnienia Polaków gdańszczan" jest wprawdzie w tekście wersja przez "k", ale na ilustracjach są reprodukcje dwóch kartek wysyłanych przez więźniów - jeden z nich podał adres Viktoria-Schule, drugi Victoria-Schule. Generalnie myślę że sami Niemcy odczuwali już w latach trzydziestych pisownię z "c" jako archaiczną i odruchowo - tak jak obecnie Dieter Schenk - pisali przez "k". Ale nad wejściem do budynku wciąż było napisane "Victoria-Schule" (ślady widoczne są do dziś) i u wielu Polaków taka wersja się utrwaliła. W sprawie biografii - dziękuję za zwrócenie uwagi. Jestem tu dosyć nowy i nie orientuję sę we wszystkich możliwościach.

--Pumeks 09:06, 12 paź 2005 (CEST)

Ruman Driecnyedytuj kod

Moja korekta oparta jest na Wielkiej Encyklopedii Tatrzańskiej, która jest OIMW rozwinięciem i reedycją ET. 85.89.162.110 14:15, 6 lis 2005 (CET)

Przepraszam, coś na łączach się pokręciło.padre EL MAKAR 14:20, 6 lis 2005 (CET)

Analizator cyklotronowyedytuj kod

To jest odprysk ze Spektrometria mas - zacząłem po prostu przenosić z tego hasła przydługie teksty do odpowiednich haseł. Istotnie, mogą one być osobno niezbyt zrozumiałe - mam nadzieję, że z czasem się wyklarują. Polimerek 00:31, 20 lis 2005 (CET)

Ech.. te dwa hasła po prostu wpisałem pod odwrotne nazwy - teraz jest OK. Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Polimerek 00:57, 20 lis 2005 (CET)

Szablon:Santiagoedytuj kod

OK, zmienię kolor, bo miałem także i wcześniej głosy, że jest to mylące, chociaż szkoda, bo tak wygląda fajnie. Dzięki i pozdrawiam Janmad 20:43, 27 lis 2005 (CET)

Medaliściedytuj kod

Witaj,

Miałem do Ciebie napisac w weekend, jak obrobię "moich" olimpijczyków. Twoją listę znam - czy mogę ją trochę poprawić (jest parę literówek, a poza tym niektóre kobiety sa podwójnie, bo zmieniały nazwiska)?

Widzę też, że pracujesz nad medalistami MŚ w ciężarach. Mam wątpliwość do wyników MŚ w Columbus w piórkowej, bo tam chyba wygrał nasz Mieczysław Nowak. Tak samo w paru innych miejscach. Może uda mi sie to wyłapać w niedzielę. Przy okazji, zawsze jest kłopot z nazwiskami rosyjskimi, ukraińskiemi, bułgarskimi itp. Jak je pisać - ja konsekwentnie "spolszczam" i tak chyba przeważa w polskiej Wiki. U medalistów MŚ jest to rozbieżne (pisownia polska i angielska) - mogę spróbować ujednolicić na spolszczoną modłę, ale nie chcę Ci grzebać w haśle. Serdecznie pozdrawiam, Buldożer 14:45, 9 gru 2005 (CET)

Witaj, zaraz się wezmę za twoją listę medalistów (jeno literówki), a na razie podaję kilka linków,które może Ci pomogą przy Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów: http://www.sport-komplett.de/sport-komplett/sportarten/g/gewichtheben/_historie.htm http://sports123.com/wei/index.html http://www.hickoksports.com/history/worldweightlift.shtml Serdecznie pozdrawiam, Buldożer 10:37, 10 gru 2005 (CET)

Mistrzostwa Świata w judoedytuj kod

Ten artykul zgodnie z j. polskim powinien miec oczywiecie tytul "Mistrzostwa świata w judo". Pozdrawiam PALLADINUS talk 20:02, 11 gru 2005 (CET)

Polscy medaliściedytuj kod

Witaj, myślę na gorąco: na pewno jestem za kategorią Mistrzowie olimpijscy (nie tylko polscy), bo to jest w końcu szczyt chwały sportowca. Natomiast co do Polskich medalistów (z ew. rozbiciem na 3 podkategorie), to też jestem w zasadzie za, tyle że zastanawiam się, co zrobić z uczestnikiem kliku olimpiad, z których przywiózł 1 medal. Czy umieścić go zarówno w kategorii Polscy medaliści olimpijscy, jak i Polscy olimpijczycy? Chyba nie, bo to niezgodne z zasadami wiki (kategoria szczegółowa wypiera ogólną) i w ogóle z zasadami porządkowania logicznego. Skoro tak, to chyba należy zostawic stronę Polscy olimpijczycy jako alfabetyczny spis wszystkich uczestników igrzysk (myślałem początkowo o zgłoszeniu jej do skasowania, bo jej rolę odgrywa teraz kategoria). Jak widzisz, nie mam zdecydowanego zdania. Pozdrawiam świątecznie. Buldożer 12:38, 24 gru 2005 (CET)

re: biografieedytuj kod

Ok! Będę pamiętał! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

paterm 14:34, 1 sty 2006 (CET)

Plebiscyt Przegląduedytuj kod

Liczbe głosów podałem za: "Przegląd Sportowy - Plebiscyty - od Kuchara do Maliny" Kazimierza Marcinka (wydanie z 1988 roku). Pozdrawiam. Arewicz 23:14, 9 sty 2006 (CET)

Poprawiłem punkty na głosy. Faktycznie, w mojej książeczce nie ma wyników Plebiscytu z 1953 roku, nigdy wcześniej tego nie zauważyłem. Co do numeracji nie potrafię pomóc, ponieważ jak piszesz rozstrzygnięcie nastąpiło w 1989, a moje wydanie książki jest z 1988. Co do innych spraw - też nie posiadam wiedzy kiedy dokładnie wprowadzono możliwość głosowania za pomocą sms-ów oraz jak zmieniała się nazwa Plebiscytu na przestrzeni lat. --Arewicz 23:38, 9 sty 2006 (CET)

Liczba haseł biograficznychedytuj kod

Liczbę haseł zawdzięczamy tsca, od niego dostałem w swoim czasie informację z identyczną sumą ([2]). Liczba pochodzi zatem ze ssumowania haseł na podstawie artykułów "Noty biograficzne", co oznacza, że daleka jest od rzeczywistej - zawsze jednak daje jakieś orientacyjne dane. Ze względu na możliwości skorzystania z bota, a także posiadane już w tej dziedzinie doświadczenie, tsca jest prawdopodobnie najwłaściwszą osobą do ewentualnej aktualizacji. Pozdrawiam Berasategui 19:47, 13 sty 2006 (CET)

Ujednoznacznianieedytuj kod

Przeglądałem twój wkład i widzę, że sporo ujednoznaczniasz. Nie wiem czy wiesz, ale jest fajne Javascriptowe narzędzie które znacznie to ułatwia :-)

Tu jest opis ze screenshotami:

Tu jest wersja polska do użycia:

Taw 12:30, 15 sty 2006 (CET)

Re: Noty biograficzneedytuj kod

Dzięki za info! SłowackiPsychoKiller 21:48, 15 sty 2006 (CET)

Uprawnienia administratoraedytuj kod

Zgodnie z decyzją społeczności nadałem ci uprawnienia administratora. Co prawda trochę za wcześnie (za co przepraszam), ale wszystko gra, więc najwidoczniej nie namotałem za bardzo. ;) Miłego adminowania.

W razie jakichkolwiek problemów/pytań pytaj mnie lub dowolną koleżankę/dowolnego kolegę admina z dłuższym stażem.

Pozdrawiam,
Łukasz "TOR" Garczewski

Re: Grafiki ze strony Prezydenta RPedytuj kod

Na pl-wiki ten zabieg nie przejdzie, jest to ewidentne naruszenie praw autorskich (tylko, ze trudne do wylapania). Pozdr. MatthiasGor 23:05, 1 lut 2006 (CET)

PS. Ci na en-maja jescze kilka wynalazkow, ktore u nas nie przejda :)

Wikipedia:WikiFaktoria/Pierścień i Różdżkaedytuj kod

mógłbyś zostać wikimistrzem?--Sobol 08:43, 17 lut 2006 (CET)

Lwowscy uczeniedytuj kod

Witaj, Dzięki za propozycję. Oczywiście jestem chętny do współpracy w tej dziedzinie . Pozdrawiam. Stako dyskusja 19:57, 17 lut 2006 (CET)

Głosowaniaedytuj kod

Kazik 13:08, 2 mar 2006 (CET) Wiktoryn za, to ja przeciw... Ciekawe umotywowanie. Czy ten głos jest ważny? Joy dyskusja A dlaczego miałby nie być ważny? Głosów nie trzeba uzasadniać, a poza tym przy głosach za nie masz takich uwag. Skotos 22:09, 3 mar 2006 (CET) Słuszna uwaga Kazik 11:26, 4 mar 2006 (CET)

Nachtigall nie był jednostką SSedytuj kod

Xx236 14:55, 9 mar 2006 (CET)

Też nie jestem ekspertem, ale prawie wszystkie wzmianki o Nachtigall określaja go jako jednostkę Wehrmachtu, związaną ewentualnie z Abwehrą. Xx236 11:10, 10 mar 2006 (CET)


Pytałeś kiedyś o to: wg stanu na 18.02.2006 12:00, w "Notach biograficznych" mamy skatalogowane 17679 osób. tsca

Noty biograficzneedytuj kod

Jasna sprawa. Jesli nie robie tego od razu to uzupełniam (od niedawna) po jakimś czasie. Pozdrawiam Astromp 23:07, 21 mar 2006 (CET)

P.Uszokedytuj kod

hi, info do art. pochodzi ze strony związku, wydawalo mi sie, ze zródlo jest "pewne" pozdr. New European  !? 19:41, 4 kwi 2006 (CEST)

[3] - tu jest mowa o zwiazku miast. New European  !? 20:03, 4 kwi 2006 (CEST) [4] moze jest prezesem jednego i drugiego?New European  !? 20:11, 4 kwi 2006 (CEST) [5] tu znalazlem : "Prezes Związku Miast Polskich w latach 1998-2002. Od 2002r. Prezes Zarządu Unii Metropolii Polskich. " pozdr. New European  !? 20:19, 4 kwi 2006 (CEST)

biografieedytuj kod

jasne, jakoś do tej pory nie wiedziałam o takiej konieczności.. a tak nawiasem mówiąc - czy nie mógłby sie dodawaniem zajmowac jakiś bot, bo zapewne jest dużo więcej Wikipedystów, którzy nie wiedzą o takiej liście :P ? Cancre 21:10, 23 kwi 2006 (CEST)

Wikipedia:Wikipedyści według roku urodzeniaedytuj kod

Witaj!
Napisałem do Ciebie, gdyż Twój nick pojawił się na wyżej wymienionej stronie. Jeśli jest to możliwe - wpisz, proszę, dokładną datę urodzin. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam Z serdecznym żołniersko-lotniczym pozdrowieniem Joy dyskusja

Sat-Okhedytuj kod

Witam, datę urodzin wziąłem z materiałów z archiwum Rzeczpospolitej, znalezioną prawdopodobnie w jego "teczce" - również tekst z Rzepy podaje ją - "Odszedł Sat-Okh" (1925-2003)", Rz. 7.07.2003. Jeśli na Wybrzeżu są bardziej sprawdzone źródła (to prawdopodobne), proszę o ponowną korektę, pozdr. Kmarius


Witam. Widzę że czuwasz nad poprawnością biogramu Sat-Okha, za co dzięki. Osobiście przyjąłem z pełnym zrozumiemiem, że jakis IP-ek uznał za stosowne dopisać go do kategorii "osobowości telewizyjnych" - obok sporej liczby uwzględnionych tam już innych osób znanych z TV w latach 70. i 80. Podobnie jak Michał Sumiński czy Wiktor Zin, Sat-Okh miał też swoje cykliczne programy, był postacią powszechnie znaną (w znacznej mierze właśnie dzięki TV) i bardzo charakterystyczną. Może byś tak przywrócił prawo do tej kategorii innemu nietuzinkowemu Gdańszczaninowi (bez cienia NPOV ;))? Pozdrawiam. Cień napisz 00:33, 6 cze 2006 (CEST)

re: Lorenz Frølichedytuj kod

Dlaczego cofnąłeś moją edycję? Skotos 15:00, 7 maja 2006 (CEST)

Ponieważ link do galerii na Commons już tam jest; dodałeś drugi raz to samo. Na dodatek dodałeś to szablonem pod grafiką, co mocno zepsuło układ graficzny tego hasła: utworzyło do połowy pustą kolumnę. Właśnie po to, aby uniknąć tych pustych przestrzeni link do Commons podany jest tak, a nie inaczej. Pracujmy z głową... tsca @ 17:07, 7 maja 2006 (CEST)

† i *edytuj kod

Nie, gdyby tak było, najprawdopodobniej zmieniono by to automatem. Zdaje się, że standardem jest "zm" i "ur". Jednakże zmian tych dokonuję jedynie przy okazji innych poprawek. Pozdro, 4@ 10:11, 14 maja 2006 (CEST)

Jeszcze nie ma, ale jest usus na ich nie stosowanie, bo nie ma takiej praktyki w polskiej typografii, natomiast na poczatku artykułu musi być ur. i zm. aby nie było wątpliwości, że daty dotyczą życia, a nie np. panowania. A automatem nie można, bo znaki te wykorzystywane są w niektóych innych miejscach, jak np. wymarłe taksony. Beno @ 15:58, 14 maja 2006 (CEST)

== Prośba o wsparcie w głosowaniu nad zachowaniem hasła Mirosław Kowalczykedytuj kod

mam nadzieję że po zapoznaniu się z treścią hasła zechce je Pan poprzeć.pozdrawiam kurator

Dziękiedytuj kod

Witaj, dzięki za poradę. Popatrzyłem na stronę i pewnie to dla mnie za trudne, ale może sie sprężę. Przy okazji, świetną robotę robisz z hokeistami!. Pozdrawiam, Buldożer 21:44, 25 maja 2006 (CEST)

Artykuł o ks. Józefie Zator Przytockimedytuj kod

Zgodnie z moimi informacjami nazwisko Zator Przytocki pisze się bez myślnika. Tak jest w przypadku nazwy ulicy w Gdańsku-Wrzeszczu, i tablicy pamiątkowej w Kolegiacie na tejże ulicy.

--Winiar 13:55, 2 sie 2006 (CEST)

Imre Pozsonyiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Roo72 Dyskusja 10:13, 26 sie 2006 (CEST)

Noty biograficzneedytuj kod

Jestem za tym, by pociąć je tak, jak pocięte jest SDU - nowych podstron wiele przybywac nie będzie, dla edytujacych to nie będzie prawie żadna zmiana, poza tym, że wszystko będzie chodzić nieco szybciej i będzie nieco mniejsze obciążenie bazy. Berasategui zasugerował, bym się z tobą skontaktował. Jak to widzisz? Ręcznie to jest kilkaset edycji - nieco uciążliwe - może zgłosić botom? Przykuta 20:40, 28 sie 2006 (CEST)

A, B, C pocięte :) Przejrzyj czy w kategorii nie machnąłem się gdzieś. Przykuta 16:15, 18 wrz 2006 (CEST)

Re:Noty biograficzneedytuj kod

Dziękuję za cenną uwagę. Oczywiście będę uzupełniał na bieżąco kategorię not biograficznych. Pozdrawiam. --haLevi 21:02, 11 wrz 2006 (CEST)

PROSBA O GLOSedytuj kod

Prosze o zaglosowanie w sprawie powstajacego na Wikipedii hasla "Krytyka IPNu". http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:SDU/Krytyka_Instytutu_Pami%C4%99ci_Narodowej Jest to juz trzecie nieencyklopedyczne haslo na Wikipedii (po "Krytyce Papieza JP2" i "Krytyce kosciola katolickiego"). Moj glos to "Usunąć z przyczyn formalnych bo haslo nieencyklopedyczne (nie wnikajac w meritum)".

Chińskie biogramyedytuj kod

Sortować raczej należy wg pierwszego członu, bo to na ogół jest nazwisko. Choć zdarza się, że zostanie to przez kogoś odwrócone (np. Xiong Ni na en wiki figuruje jako Ni Xiong) i wtedy jest kłopot, bo z pisowni łacińskiej nie zawsze łatwo się domyślić co jest imieniem a co nazwiskiem. Ale wydaje mi się, że w większości publikacji przyjęty jest raczej zapis na sposób chiński, z nazwiskiem na pierwszym miejscu i ostrożność należy zachowywać głównie w przypadku Chińczyków mieszkających na Zachodzie, bo dość często sami używają zachodniej kolejności.

Kiedy jeden z członów jest dłuższy (dwusylabowy), to niemal na pewno jest to imię (wyjątkowo zdarzają się nazwiska dwusylabowe, najczęściej spotykane to Ouyang i Sima, np. Sima Qian).

Przeglądam właśnie kategorie i poprawiam błędy. Cyon 21:48, 20 wrz 2006 (CEST)

Henryk Wielowieyskiedytuj kod

Nie zastanawiałem się nad tym, ile procent społeczeństwa uważa którąś z tych form za lepszą, zwróciłem uwagę na niechlujstwo w datach, resztę zrobiłem z marszu. Pzdr., Bansp 23:18, 2 paź 2006 (CEST)

Listaedytuj kod

Gdybyś w przyszłości znalazł chwilę, mam prośbę by zrobić listę w wadze półciężkiej, na wzór listy walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Może być nawet niepełna, na początek powiedzmy ostatnie 10 lat. Arewicz @ 20:01, 8 paź 2006 (CEST)

< br >edytuj kod

Dzięki za pomoc ! --Birczanin 08:23, 14 paź 2006 (CEST)

ok. będe tak robił choć nie zawzze zdołam na bierzaco Alb 19:55, 16 gru 2006 (CET)

Biografieedytuj kod

Hej. Obawiam się, że teraz nie zdążę, od poniedziałku nie będę miał dostępu do komputera z botem, a do poniedziałku mam jeszcze inne sprawy do zrobienia. Będę mógł dokonać aktualizacji dopiero na początku stycznia. Pozdrawiam, tsca @ 23:58, 16 gru 2006 (CET)

Wikipedysta:Słodko śledziowa dziurkaedytuj kod

Prosze o admińską interwencję. Cancre 10:21, 13 sty 2007 (CET)

Nagłówek wojskowychedytuj kod

W związku z tym, że na moje pytanie nikt nie zechciał odpowiedzieć, pozwalam sobie zwrócić się do Cibie bezpośrednio z prośbą o wypowiedź: Dyskusja Wikiprojektu:Biografie#Nagłówek wojskowych. kkic (dyskusja) 20:46, 23 kwi 2007 (CEST)

biografieedytuj kod

Zacząłem generować nowe listy biografii niedopisanych do "not" → Wikipedysta:Tsca/testbio. // tsca [re] 16:00, 25 kwi 2007 (CEST)

Re: biografieedytuj kod

Witaj. Nie widzę przeszkód :) Pozdrawiam pjahr ۞ 06:30, 15 maja 2007 (CEST)

Witaj ponownie. Czy dobrze dodałem Zdenko Kožula do sekcji Koz? Zasugerowałem się tym, iż w tej sekcji był już Karel Koželuh, ale nie wiem, czy nie bliżej im do sekcji Koż. A może założyć nową: Kož (ale nie jestem pewien, czy to jest dobry pomysł). Pozdrawiam pjahr ۞ 11:21, 19 maja 2007 (CEST) Zgoda, pytanie tylko czy Kožul powinien być pod Koz czy Koż. Nie wiem, czy po polsku czyta się Kozul czy Kożul. Ja bym przeczytał Kożul, ale się nie znam :) Pozdrawiam pjahr ۞ 11:55, 19 maja 2007 (CEST) OK, You're the boss :) Nie mam więcej pytań (na razie) ;) pjahr ۞ 12:04, 19 maja 2007 (CEST)

Włodzimierz Komorskiedytuj kod

Widziałem, że się trochę hokejem zajmujesz, wiec zajrzyj. Art. w poczekalni SDU. Adam Dziuradysk. 16:29, 2 lis 2007 (CET)

Michał Kirkoredytuj kod

Dlaego usunąłeś moją edycję? --Marcin Kacper (dyskusja) 14:40, 24 kwi 2008 (CEST)

Zacznijmy od tego, że jeste wilu ludzi na Wikipedii(także admini!), którzy nie szukają, tylko zlecają autorom poszukac źródła. Po drugie, jakie znowu nabijanie edycji? Liczba edyji nie świadczy o rzeczywistym wkładzie w Wikipedię - bardzo szkoda, że nie wiesz, że nie patrzy się na głupi licznik, no chyba, że nic się nie wie o Wikiinteresie. Po trzecie, każdy Wikipedysta musi podawac źródła do tego co pisze. Takie zasady. A ty źródła nie podałeś rzadno. Bardzo mnie to dziwi, skoro twierdzisz, że jest tak wiele źródeł. Nawet w hasłach o Janie Pawle II trzeba podawac źródła. Tak więc podaj jedno z tych wielu źródeł, albo wkleję szablon we wszystkich twoich niewyryfikowalnych hasłach.--Marcin Kacper (dyskusja) 19:57, 24 kwi 2008 (CEST)

No cóż... Na hasło wpadłem przypadkowo, szukałem kogoś innego o imieniu Michał i akurat niechcący kliknąłem na Kirkora. I zobaczyłem artykuł bez źródeł. Tak więc kleiłem szablon i znalazłem tego Michała, na którym mi zależało. Dodam, że miałem w tedy ledwie 10 min. do dyspozycji, więc nie mogłem rajzować po necie w poszukiwaniu źródeł, którymi można by poprzeć artykuł. Poza tym, to trochę dziwne, abym dawał źródła do czegoś, czego sam nie pisałem bo a) autor mógł korzystać z innego źródła i b)każdy piszący ma dawać źródła. Chcę po prostu wiedzieć, dlaczego tego nie zrobiłeś? Tak samo zdziwiło mnie więc, że usunąłeś moją prośbę o podanie źródeł. A w pierwszej prośbie nie było żadnej bezczelności, żadnej amatorszczyzny i żadnych wymysłów, tylko coś w stylu "Podać przynajmniej jedno źródło mówiące, że ta osoba w ogóle kiedyś istniała!". Ewentualnie można przyczepić się do wykrzyknika. A na kim się wzoruje? Zerknij do artykułu Agencja towarzyska, do którego ostatnio zaglądałem. W historii edycji znajdziesz co chcesz. A którą cześć hasła wymyśliłeś. Po pierwsze dopiero w drugim sablonie użyłem słowa wymyślanie, a po drugie jak nie ma źródeł, to wszystko może być wymyślone. To tyle. Na razie nie będę wstawiał kolejnego szablonu, najpierw się porozumiejmy. --Marcin Kacper (dyskusja) 21:19, 24 kwi 2008 (CEST)

Kanon Polskiej Wikipediiedytuj kod

Witaj!

Piszę do Ciebie, jako uczestnika projektu Biografie z prośbą o pomoc w przeglądzie i dopracowaniu haseł z sekcji Sportowcy, trenerzy, komentatorzy Kanonu polskiej Wikipedii. Jest to projekt ukierunkowany na poprawę jakości haseł dotyczących Polski i Polaków, a więc dobrze wpisuje się w ogólny kierunek rozwoju Wikipedii oraz w ogłoszoną przez Przykutę pełną mobilizację przed osiągnięciem liczby pół miliona artykułów.

Jeśli możesz, zachęć innych do pracy, pozdrawiam Nutaj (dyskusja) 17:03, 30 kwi 2008 (CEST)

Wikimania 2010 naprawdę może być w Polsce!edytuj kod

Jak zapewne wiesz, staramy się zorganizować Wikimanię 2010 w Polsce. Nie jest to proste i wymaga wiele pracy. Trochę zrobiliśmy, jednak wciąż zbyt mało osób aktywnie włączyło się w nasze działania. Potrzebujemy również Ciebie!

Co zrobiliśmy?

 1. Uruchomiliśmy specjalną roboczą wiki http://agb.waw.pl/wiki/ oraz kanał IRC: irc://freenode/wikimania-gdansk
 2. Przygotowaliśmy wstępne założenia techniczne i organizacyjne
 3. Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta Gdańska i jesteśmy umówieni na rozmowę - miasto jest zainteresowane i chce nam pomóc

Co zostało do zrobienia?

 1. Wszystko inne:
 • grafika i materiały promocyjne
 • pozyskiwanie potencjalnych sponsorów
 • ustalenie konkretnego już miejsca wykładów
 • zorganizowanie zaplecza technicznego
 • zorganizowanie zaplecza gastronomicznego (m.in. catering)
 • zapewnienie miejsc noclegowych
 • zorganizowanie imprez (dla VIP-ów i członków konferencji)
 • kwestie medyczne
 • ochrona
 • itd...

Liczymy na Ciebie. Jeśli chcesz się przyłączyć, zaloguj się na roboczej wiki, pojaw się na naszym kanale IRC, lub zgłoś do wpedzicha (wpedzich@wp.pl lub GG 7694126).

Witamedytuj kod

Witam również. Ja też miałem swoje różne przerwy w edytowaniu, no ale na razie coś tam próbuję pisywać. Pozdrawiam Berasategui (dyskusja) 05:39, 3 lis 2008 (CET)

Wikiprojekt Gdańskedytuj kod

Ruszamy z nadzieją, że artykuły poświęcone miastu będą perełką Wikipedii. Przed nami mnóstwo mrówczej pracy i wciąż niepewna ekipa. Dołączysz? Jeśli tak to na stronie dyskusji projektu rozpocząłem dyskusję poświęconą kanonowi... powiedzmy, że liście najważniejszych artykułów. Jeśli nie chcesz włączać się w prace to też zerknij. Może podrzucisz jakieś dobre pomysły. A teraz szablon-zaproszenie:

Witaj serdecznie!

Chciałbym uprzejmie zaprosić Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie Gdańsk. Pozdrawiam, Mintho (dyskusja)

Wikipedia:Wersje przejrzaneedytuj kod

Witaj, na stronie Specjalna:Uprawnienia/Skotos możesz nadać sobie uprawnienia redaktora. Yarl 21:45, 17 lis 2008 (CET)

Popupsedytuj kod

Po co w wielu artykułach dodajesz te Popups, które wymagane NIE JEST?? Np. w artykule Droga krajowa nr 66 link S8 działał spokojnie bez Popupsa. Z kolei w artykule San Andreas dałeś przeniesienie do Golden Gate, który ma artykuł,a że dopisałeś do tego "Cieśnina" to dałeś niepotrzebny popups i to na dodatek do nie istniejącego artykułu. Widocznie nabijasz sobie licznik edycji po prostu. Koniar (dyskusja) 15:56, 20 lis 2008 (CET)

Mówisz, że o Popups możemy pogadać, jak przeczytam tamte lektury,ok. Ale odpowiadam na pytanie, które mi zadałeś.

No ponoć jak się ma min. 1000 edycji artykułów to można startować do jakieś ważnej funkcji na Wikipedii. Koniar (dyskusja) 14:21, 21 lis 2008 (CET)

Napięcie bezpieczneedytuj kod

Obawiam się, że ostatnia Twoja poprawka nie jest niestety prawidłowa. Zdanie

Przyjmuje się, że w normalnych warunkach oporność ciała ludzkiego ma wartość około 1 kΩ.

odnosi się do oporności, bo mówi o tym, jaką oporność wykazuje ciało pomiędzy dwoma punktami na skórze. Dlatego wyrażona jest w omach (tu: kiloomach). Tyle mniej więcej pokazuje omomierz, kiedy się złapie ręką obie jego końcówki.

Tymczasem po twojej poprawce idzie przekierowanie do "rezystywność", a to nie to samo. Rezystywność wyrażana jest w omometrach (Ω×m) i oznacza oporność stawianą przez metr bieżący ciała o powierzchni metra kwadratowego. Nie mam pewności, ile wynosi w rzeczywistości rezystywność ludzkiego ciała, ale ilekolwiek by to nie było, to nie będą to omy ani kiloomy, tylko jakieś kiloomometry albo omometry. A prawdopodobnie nawet - miliomometry.

Pozdrawiam Julo 22:07, 20 lis 2008 (CET)

re: Ujednoznacznienia linkówedytuj kod

Witam i dziękuję za informacje. Ostatniego linku, tego do szablonów faktycznie nie znałem. Pozdrawiam noworocznie Staszek99 (dyskusja) 11:43, 31 gru 2008 (CET)

Mam sprawę a raczej prośbę o interwencjęedytuj kod

Otóż mam zastrzeżenia poważne do zmian i sposobu w artykułach jakie wprowadza Wikipedysta:KrejZii ja twierdzę że wprowadza tzw. futurologię, Jego zmiany powodują konflikt z dostępnymi danymi z oficjalnych stron Urzędu Gminy Zobacz jakie wystosowałem do niego uwagi (znajdziesz tam odnośniki do stron UG) oraz jego odpowiedź. Szanuję jego pracę ale dane oficjale są chyba lepszym wykładnikiem niż mapa która jest zazwyczaj mało precyzyjna.

Dlaczego zwracam się do ciebie w tej sprawie gdyż samemu nie jestem w stanie mu przemówić do rozsądku a chcę zapobiec tzw. wojnie edycyjnej która rozegrała się tutaj oraz moja prośba link

Czy jego edycje nie naruszają zasady opisanej tutaj WP:WER?

Uprawnienia administratoraedytuj kod

Witaj! W imieniu społeczności administratorów zwracam się do Ciebie z prośbą o wypełnienie obowiązku administratora jakim jest podanie adresu e-mail w preferencjach (zakładka Dane wikipedysty). Podanie adresu w preferencjach nie wiąże się w żaden sposób z jego ujawnieniem. Nikt nie każe Tobie podawać adresu publicznie, a jedynie ma zostać włączona funkcja, która pozwoli skontaktować się z Tobą jako administratorem – osobą znającą doskonale ten projekt i będącą w stanie pomóc mniej doświadczonym użytkownikom. Jeśli po upływie dwóch tygodni od momentu napisania tej wiadomości nie zostanie uregulowany status Twojego adresu e-mail zostanie złożony wniosek do Stewardów Fundacji Wikimedia o odebranie Ci uprawnień administratora. Pozdrawiam, LeinaD dyskusja 01:40, 26 sty 2009 (CET)

Ponawiam moją prośbę, pozostałeś jedynym administratorem, wykazującym aktywność, bez działającej strony specjalnej pozwalającej kontaktować się z Tobą za pomocą e-mailu. Pozostał Tobie czas już tylko do poniedziałku. LeinaD dyskusja 21:41, 5 lut 2009 (CET)

Potwierdzam, teraz jest ok. LeinaD dyskusja 22:51, 5 lut 2009 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Roo72edytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Roo72
Tak, są sprzeczne z Wikipedia:Linkowanie. roo72 (dyskusja) 21:21, 12 lut 2009 (CET) To są ogólne zasady, nie należy linkować do stron niezwiązanych z tematem. To jest zasada która do tej po ry była po prostu ignorowana - umyślnie czy nie. Czas zacząć traktować siebie i Wikipedię poważnie. roo72 (dyskusja) 21:48, 12 lut 2009 (CET) Wszystkie najlepsze zmiany na Wikipedii zaczynały się od krucjat osób które wiedziały, że trzeba poprawić ze złego na lepsze. roo72 (dyskusja) 09:42, 13 lut 2009 (CET)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 22:26, 13 lut 2009 (CET)

Re:Hokejowy brudnopisedytuj kod

Witam! Bardzo mi miło, w szczególności, że jako kibic Podhala życzę Stoczniowcowi jak najlepiej ;] Sam mieszkam gdzieś 500-100 m od lodowiska ;]

A co do sprawy - ok, nie ma problemu. Jednak mogę pomóc tylko przy rozbudowie byłych hokeistów Podhala Nowy Targ. Mam monografię na 40- i 75-lecie klubu, a niedługo ma mi przyjść na 50-lecie i stąd czerpię głownie wiedzę na temat starszych hokeistów. Teraz ma wyjść po sezonie "Rocznik hokejowy 2009" w którym mają być zamieszczone biografie (czyli pewnie daty urodzenia, ew. śmierci i statystki) wszystkich hokeistów którzy rozegrali przynajmniej jeden mecz w Ekstralidze, więc to może być pomocne źródło wiedzy ;]

Pozdrawiam! Christofor Discussion 14:01, 14 lut 2009 (CET)

Wykazu trenerów reprezentacji nigdzie na wierzchu nie mam - w wolnym czasie spróbuje poszukać jeszcze dokładniej. Christofor Discussion 01:01, 15 lut 2009 (CET)

Poprawa linków do ujednoznacznieńedytuj kod

Cześć. Zauważyłem ostatnio, że poprawiasz linki do ujednoznacznień przy pomocy popups m.in. w hasłach medycznych. Mam dla Ciebie moim zdaniem znacznie lepszą propozycję: to narzędzie. Za jednym razem można poprawić wszystkie linki do disambigów i automatycznie do przekierowań. Naprawdę polecam. Pozdrawiam, kauczuk (dyskusja) 10:24, 21 lut 2009 (CET)

Hmmm, ale jeśli masz zamiar poprawiać nawet tylko jeden link do disambiga, to warto moim zdaniem od razu przynajmniej poprawić przekierowania. Pozwoli to czasem na usunięcie niepotrzebnych przekierowań typu "xxx (yyy)", jeśli nic już nie będzie do nich linkować. kauczuk (dyskusja) 15:16, 21 lut 2009 (CET) To prawda, że trzeba się wczytać, ale w tym narzędziu masz strzałkę w dół, która kieruje do konkretnej linii, gdzie występuje dany link do ujednoznacznienia i w ten sposób też łatwo dojść, o jaki link chodzi. Poza tym, gdy poprawiam linki do ujednoznacznień w hasłach medycznych, to najczęściej nie muszę nawet patrzeć do tekstu, o co może dokładnie chodzić, bo najczęściej wiem od razu (w kontekście medycznym). Natomiast w przypadku haseł z innej dziedziny, to musiałbym raczej trochę pogłówkować, co wiązałoby się ze znaczym wydłużeniem wykonywania tego typu poprawek w hasłach i dlatego nawet się za nie nie zabieram :) kauczuk (dyskusja) 15:35, 21 lut 2009 (CET)

re: disFixeredytuj kod

re: disFixer

W Firefoksie są jakieś problemy z polskimi znakami, niestety nie wiem, co je powoduje. Postaram się je obejść. Matma Rex aka matematyk 18:56, 21 lut 2009 (CET)

Prośbaedytuj kod

Witam!

Na podstawie Twoich edycji wnioskuję że masz dostęp do Encyklopedii sportów świata. Mógłbyś coś dla mnie sprawdzić? Chodzi o hasło baksi. Czy jest to zapisywane w tej książce właśnie jako baksi czy może jako baxi? Stoigniew >pogadaj< 21:24, 17 sie 2009 (CEST)

 • Cóż, niestety chyba musimy zachować tę nazwę. Nie wiem, czy możemy ją przenieść. Innych źródeł na to chyba nie ma, nie googluje też się nic w żadnym języku. Samo spolszczenie jako takie jest błędne - chińskie x to nasze "ś" a nie "ks". Stoigniew >pogadaj< 10:02, 23 sie 2009 (CEST)

Wikiprojekt:Biografieedytuj kod

Część. Wpisuję ci się, ponieważ jesteś w tabelce projektu :) Na stronie dyskusji wpisałem problem z pewną kategorią. W projekcie ostatnio mało się dzieje (choć biografie powstają :). W dyskusji zazwyczaj cisza, może dlatego, że uczestnicy nie mają jej w obserwowanych. Jeżeli nie obserwujesz, proszę dodaj do obserwowanych. Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 14:11, 28 wrz 2009 (CEST)

Józef Zator-Przytockiedytuj kod

Witam serdecznie. Czy masz może źródła lub pamietasz z czego korzystałeś w tym biogramie? Może dałbyś radę uzupełnić? Pomijając ogólne zasady, to jestem prywatnie zainteresowany tą posatcią i chciałbym by biogram był uźrłowiony. Znalazłem trochę materiałów w necie i drukowanych o tej postaci, ale wszystkie są młodsze niż Twoje hasło, więc nie wiem czy nie bazowały na plwiki:) Totez nie mogę ich dać jako źródła. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:43, 21 kwi 2010 (CEST)

Byłoby fajnie jakby się udało. Obecnie tyle artykułów korzysta z wiki, że po prostu boję się wziąć artykuł prasowy by uźrdłowić hasło z 2005, bo całkiem realne, że ten artykuł bazował na Twym hasle i kółko się zamknie. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 20:45, 21 kwi 2010 (CEST) Wspaniale, super, wielkie dzięki :) Już wstawiłem wraz z info, że od Ciebie. Pomęczę jeszcze inne osoby, które rozszerzyły hasło:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 21:35, 21 kwi 2010 (CEST)

Konstanty Damrotedytuj kod

Witam serdecznie. B. fajne hasło, ale czy mógłbyś może sprawdzić, czy nie ma błedu w bibliografii: Zasłużeni ludzie Pomorza Nadwiślańskiego , skoro postać działała na Śląsku chyba całe życie? Cóż on mógł mieć wspólnego z Pomorzem? A może jednak miał? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:28, 23 maj 2010 (CEST)

Rajd Warszawskiedytuj kod

Witam uzupełniłem o jedno zdanie hasło Rajd Warszawski, ale coś nie tak jest z przypisem. Prosił bym o poprawienie, bo ja niestety nie umiem. Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam. Z uszanowaniem -- Mateusz Opasiński 16:20, 12 czer 2010 (CEST)

Cześćedytuj kod

Witam, miło mi widzieć ponownie. Byłem na spokojnym wypoczynku od Wikipedii, ale zakłóciły mi go urodzinowe obchody w Olsztynie za sprawą prof. Czachorowskiego (spotkanie wikipedystów, kilka słów do radia itp.). No to i tak powoli edytuję, chociaż jak widać w mojej dyskusji, czuję mocno zaduch poczekalnianej "życzliwości". Pozdrawiam Berasategui (dyskusja) 16:34, 4 paź 2010 (CEST)

Wunderteamedytuj kod

Masur juhu? 11:26, 29 paź 2010 (CEST)

Piotr Alkantary Donimirskiedytuj kod

Poproszę o źródła.

Poprawa linkówedytuj kod

Witaj! Poprawa linków do przekierowań z punktu widzenia czytelnika niczego nie zmienia, najlepiej jej dokonywać przy okazji większych edycji. Co innego poprawa linków do stron ujednoznaczniających, z punktu widzenia czytelnika zmieniają one sporo :) Owocnych edycji! Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 20:29, 23 wrz 2011 (CEST)

Cofnięcie byłoby absurdalne :) Po prostu jeżeli zmiana nie poprawia hasła dla czytelnika, to lepiej z nią poczekać na inną edycję. Literówka, interpunkcja itp. poprawiają hasło, ale to chyba oczywiste. Nedops (dyskusja) 22:54, 23 wrz 2011 (CEST) Poprawa linków do przekierowań jest trochę jak WP:SK, przydatne, ale "za mało" na poszczególną edycję. Ale oczywiście nie jest to sprawa życia i śmierci. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 00:02, 24 wrz 2011 (CEST)

Najgłębsze jaskinie świataedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 09:13, 2 gru 2011 (CET)

Najdłuższe jaskinie świataedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 09:13, 2 gru 2011 (CET)

Odp Izabela Dylewskaedytuj kod

Witam. Mam propozycję aby przyjąć pisownię Izabela (i na taką pisownię dokonam poprawek w artykule) która jest na stronie firmy DIsport (http://www.disport.com.pl/pl/Izabela-Dylewska.html), której właścicielem jest Izabela Dylewska. Jeżeli masz jakieś inne propozycje, to daj znać. Pozdrawiam. AndyAn (dyskusja) 08:39, 2 sty 2012 (CET)

Keibaedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 12:47, 16 sty 2012 (CET)

Facebook+Myspace itp.edytuj kod

Witaj na jakiej zasadzie można wytłumaczyć wikipedyście że te strony nie są źródłami,gdyż Wikipedysta:Milosza kłuci się zt mną o tę sprawę.Sprawdź to na jego stronie dyskusji.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 12:54, 29 sty 2012 (CET)

Ad:Lista_walk_o_bokserskie_mistrzostwo_świata_w_wadze_junior_koguciejedytuj kod

Ad:Lista_walk_o_bokserskie_mistrzostwo_świata_w_wadze_junior_koguciej

"w wadze junior koguciej" A nie w wadze koguciej juniorów. Brzmi jak pomidor zupa ;) Przykuta (dyskusja) 01:00, 12 kwi 2012 (CEST)

Ok, straszna kalka :) A mamy artykuł na temat tej kategorii wagowej? Przykuta (dyskusja) 09:29, 12 kwi 2012 (CEST)

ODP:TAUedytuj kod

Cieszę się, że akcja wypaliła. Może przez to odznaczenie ;) Aczkolwiek można by zrobić TA Boliwijskiego, jestem jak najbardziej za Karol 1111 dyskusja 10:10, 15 lip 2012 (CEST) Przed chwilą przejrzałem czerwone linki z Boliwii i Ekwadoru, i widać po samym sporcie, że więcej roboty będzie przy Ekwadorze, może lepiej będzie jak zgłosisz propozycję do TAEkwador. Pozdrawiam Karol 1111 dyskusja 10:14, 15 lip 2012 (CEST).

Gwiazdkaedytuj kod

Za udział w akcji "Tydzień Artykułu Urugwajskiego" od Karol1111

Dziękuję za udział w akcji i zapraszam do uczestnictwa w następnych! Karol 1111 dyskusja 09:51, 19 lip 2012 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007 dyskusja 19:21, 30 lip 2012 (CEST)

Ad:niosący flagęedytuj kod

Można to zrobić tak jak ten artykuł: Lista chorążych reprezentacji Finlandii na igrzyskach olimpijskich, jeżeli się zdecydujesz robić artykuły tego typu umieść je jakoś w infoboksie. pozdrawiam Fafik Napisz coś® 21:19, 14 sie 2012 (CEST)

Tzn. W infoboksach już istniejących miało by to znaleźć miejsce tak jak jest np. tu: , mogłoby być obok napisu Nowozelandzki Komitet olimpijski. Apropo komitetów też trzeba zrobić arty. Informuj mnie o postępach. Fafik Napisz coś® 21:35, 14 sie 2012 (CEST)
 • Ja także bym zatytułował tak jak to zaproponował Fafik wyżej ;) Lista chorążych reprezentacji xxx na igrzyskach olimpijskich będzie najlepsze. W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą ;) Pozdrawiam, Mateuszek045 napisz 22:06, 14 sie 2012 (CEST)
Spójrz na szablon Finlandii: {{Szablon:IO Finlandia}} i zrób tak jak tam jest zrobione w innych szablonach. Tzn. dodaj listę chorążych i Komitet. W razie pytań pisz. Fafik Napisz coś® 09:54, 15 sie 2012 (CEST) Proszę: Kategoria:Listy chorążych państw uczestniczących w igrzyskach olimpijskich, Fafik Napisz coś® 10:32, 15 sie 2012 (CEST) Pamiętaj, żeby dodać później te wszystkie arty do listy artykułów w wikiprojekcjie. :) Pozdrawiam Fafik Napisz coś® 10:19, 16 sie 2012 (CEST)

Serbia i Czarnogóryedytuj kod

Witam! Nie do końca się zgodzę. Zmiana ta utworzyła nowy, luźniejszy związek, była de facto końcem marzeń o Wielkiej Serbii. Również w przypadku Zair-DR Kongo był to koniec pewnej epoki, obwarowany zmianami symboli państwowych, ustroju itd. Birma i Mjanma to inna sprawa. Pozdrawiam. OK1997 (dyskusja) 17:35, 16 sie 2012 (CEST)

Prędzej umieściłbym te lata w Jugosławii. Ze względu na nazwę. Inny kruczek już widzę w szablonie chorążych. W państwach historycznych Europy jest RFN. Tymczasem RFN ciągle istnieje. Z punktu prawnomiędzynarodowego to RFN dokonała inkorporacji, a nie zjednoczenia z NRD. To NRD przestało istnieć, a RFN zachowało ciągłość państwową. Pozdrawiam OK1997 (dyskusja) 17:39, 16 sie 2012 (CEST)

Ja jestem za włączeniem do przyszłego artykułu o chorążych Jugosławii. OK1997 (dyskusja) 17:46, 16 sie 2012 (CEST)

Lista chorążych reprezentacji Tuvalu na igrzyskach olimpijskichedytuj kod

Witam! W tym haśle jest błąd, ponieważ Asenate Manoa nie była chorążym, a był nim Tuau Lapua Lapua(Już to poprawiłem). Przy hasłach o chorążych zawsze korzystaj ze strony sports-reference - to jest najlepsze źródło, i z pewnością tam są podani prawidłowi chorążowie. Pozdrawiam i życzę wielu owocnych i przede wszystkim rozważnych edycji :) Karol 1111 dyskusja 21:31, 16 sie 2012 (CEST)

To źródło po prostu zawierało niewłaściwą informacje. Zresztą oglądałem ceremonię otwarcia i wyraźnie komentator mówił o Lapui (nie wiem, jak zgrabnie odmienić ;) Pozdrawiam Karol 1111 dyskusja 21:48, 16 sie 2012 (CEST) Jak komentator w telewizji zaczął opowiadać o jego wzroście (140 cm), to nie dało się tego nie zapomnieć . Pozdrawiam~i miłej pracy Karol 1111 dyskusja 22:04, 16 sie 2012 (CEST)

Lista chorążych państw uczestniczących w igrzyskach olimpijskichedytuj kod

Jeśli nie masz nic przeciwko, to pomogę ci zrobić trochę haseł :-). Pozdrawiam Karol 1111 dyskusja 13:29, 17 sie 2012 (CEST)

Ten Jemen to chyba niepotrzebnie robiłem, tylko co teraz z nim zrobić? Karol 1111 dyskusja 19:08, 17 sie 2012 (CEST) To poproszę jakiegoś admina, żeby to usunął Karol 1111 dyskusja 19:12, 17 sie 2012 (CEST) Nawet nie wiedziałem, że jesteś adminem :-) Karol 1111 dyskusja 19:24, 17 sie 2012 (CEST) Usunąłem Jemen Południowy z szablonu {{IO Chorąży}}. Skoro nie znamy żadnego chorążego tej reprezentacji, to po co ma być w szablonie ;-) Karol 1111 dyskusja 19:31, 17 sie 2012 (CEST)

Medalik :-)edytuj kod

Złoty medal akcji: Tydzień Igrzysk Olimpijskich II za wiele nowych artykułów (i nie tylko) oraz za ogromną aktywność
Karol 1111 dyskusja i Fafik Napisz coś®

W imieniu moim i Fafika. Karol 1111 dyskusja 11:34, 20 sie 2012 (CEST)

Re: Państwo x na igrzyskach yedytuj kod

Hmm, trudno mi odpowiedzieć. Jest on mojego autorstwa, ale nie wiem, czy jest wzorcowy, lecz jest całkiem dobry. Uganda na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984. A dlaczego się mnie pytasz (jeśli mogę wiedzieć) :-) Karol 1111 dyskusja 21:12, 21 sie 2012 (CEST)

Tak, to jest to samo co w tabelkach, ale co z tego? Karol 1111 dyskusja 21:36, 21 sie 2012 (CEST) Teraz jest dobrze :-) ? Karol 1111 dyskusja 21:54, 21 sie 2012 (CEST)

Re:Pływanieedytuj kod

Niestety nie wiem. Karol 1111 dyskusja 20:33, 23 sie 2012 (CEST)

Niestety nie bardzo wiem, kto mógłby to wiedzieć (może Fafik, 99kerob). Karol 1111 dyskusja 20:50, 23 sie 2012 (CEST)

Trójmiejski Park Krajobrazowy - początekedytuj kod

Witaj. Wiem, że minęło sporo czasu i włożyłeś wtedy sporo wysiłku w tworzenie treści Wikipedii. Jednak gdybyś uźródłowił treść którą dodałeś w tych edycjach, bylibyśmy Tobie bardzo wdzięczni. JDavid dyskusja 09:01, 16 wrz 2012 (CEST)

Znajdywanie takich informacji nie jest niczyim obowiązkiem. Jak widać źródło nie potwierdza wszystkich informacji. Dziękuję JDavid dyskusja 12:52, 16 wrz 2012 (CEST) Czyli rozumiem, że wg twojego zdania, powinienem w każdy weekend iść do biblioteki i uźródawiać każdą treść którą ktoś dodał przed 2006 r. Osoby które dodawały treść przed 2006 r. powinny być pod specjalnym immunitetem i nie powinno się składać wobec takich osób żadnych zapytań, próśb o pomoc ponieważ ... "jest to pójście na łatwiznę" a ja jestem leniem tak? JDavid dyskusja 13:09, 16 wrz 2012 (CEST)

Lista chorążych reprezentacji Nauru na igrzyskach olimpijskichedytuj kod

Nedops (dyskusja) 16:00, 7 paź 2012 (CEST)

Czy wiesz – Katastrofa lotu Avianca 671edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże ! 16:30, 29 cze 2013 (CEST)

Czy wiesz – Nuncjatura Apostolska na Kubieedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Stanko (dyskusja) 10:00, 30 cze 2013 (CEST)

Czy wiesz - Katastrofa lotu Avianca 671 i Nuncjatura Apostolska na Kubieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:27, 7 lip 2013 (CEST)

WG 2013-12edytuj kod

Witaj. W imieniu Komisji Wikigrantów informuję Cię, że wnioskowi został nadany bieg - zostanie rozpatrzony w ciągu najbliższych 3 dni. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 22:12, 16 lip 2013 (CEST)

Wikigrant 12/2013edytuj kod

Witaj. W imieniu Komisji Wikigrantów informuję Cię, że Komisja rozpoznała Twój wniosek o grant i po przeprowadzeniu dyskusji podjęła decyzję o przyznaniu dofinansowania (szczegóły na stronie wniosku). Z pozdrowieniami, Elfhelm (dyskusja) 10:10, 20 lip 2013 (CEST)

Zaproszenie na Tydzień Artykułu Meksykańskiegoedytuj kod

Pozwoliłem sobie zrealizować już twój pomysł. Zapraszam do akcji. Maattik (dyskusja) 14:29, 8 wrz 2013 (CEST)

TABULedytuj kod

Drzewianin (dyskusja) 13:22, 22 wrz 2013 (CEST).

Ad:Lista_Kawalerów_Orderu_Uśmiechuedytuj kod

Ad:Lista_Kawalerów_Orderu_Uśmiechu

Ale tak to nie rób. Zmieniasz [[Dagmar Havlova]] na [[Dagmar Havlová|Dagmar Havlova]] czyli czytelnikowi dalej pokazuje się "Havlova". Taka zmiana nic nie wnosi, jest nawet szkodliwa. Albo poprawiasz i link, i także część wyświetlaną ([[Dagmar Havlová|Dagmar Havlová]]) albo wcale. --WTM (dyskusja) 00:35, 11 paź 2013 (CEST)

Poprawnie jest Havlová. Poprawnie, ale nie do końca poprawnie (brakujące diakrytyki) jest Havlova. Chcemy, żeby Czytelnik widział Havlová. Jeśli zostawisz [[Dagmar Havlova]], to jest wysoka szansa, że ktoś poprawi zapis prezentowany Czytelnikowi. Ktoś (np. ja) zauważy to miejsce (wychwycą to różne narzędzia, przy czytaniu będzie innym kolorem) i zmieni nie do końca poprawne [[Dagmar Havlova]] na poprawne [[Dagmar Havlová]]. Natomiast poprawa typu [[Dagmar Havlova]][[Dagmar Havlová|Dagmar Havlova]] jest o tyle nieprzemyślana (czy gdzieś napisałem, że wandalizm?), że dalej prezentuje Czytelnikowi tę mniej poprawną formę – natomiast wtedy nie kwalifikuje się już do poprawy dla różnych gadżetów (w tym kolorowania na zielono), zatem dramatycznie zmniejsza się szansa, że ktoś to zauważy i poprawi pisownię. Dobitniej to widać przy ewidentnie błędnej pisowni, np. fatalna jest naprawa [[Maria Sharapova]][[Marija Szarapowa|Maria Sharapova]]. Po edycji Czytelnik widzi dalej błędny angielski zapis – ale linkowanie jest już ok, więc szansa na poprawę pisowni spada. "Ogólnie masz z nią problem to ją popraw" - tak, mamy z taki zmianami problem. Ale na tym właśnie polega problem, że nie ma łatwego sposobu na ich poprawę – żadne narzędzie nie wychwyci, że w [[Marija Szarapowa|Maria Sharapova]] jest coś do poprawy. --WTM (dyskusja) 11:23, 11 paź 2013 (CEST)

Nagroda Brama Stokera w 1989edytuj kod

Cześć! Utworzyłeś artykuł Nagroda Brama Stokera w 1989; czy mógłbyś go jeszcze uźródłowić? Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 20:19, 4 sty 2014 (CET)

Lista najbogatszych ludzi świata Forbes 2005edytuj kod

Ptaq dyskusja 23:06, 29 mar 2014 (CET)

PS. Co Ci się stało z dyskusją, że na końcu jest żółte tło? Ptaq dyskusja 23:06, 29 mar 2014 (CET)

Potrzebne źródłaedytuj kod

Dzień dobry administratorze, tu są założone przez Ciebie artykuły nieposiadające źródeł (najstarsze): Maciej Czyżowicz, Aleksander Polus, Paweł Skrzecz, Grzegorz Skrzecz. A tu jest strona powstała z inicjatywy wikipedystek Marychy80 i Soldier of Wasteland: Wikipedia:BATUTA 2014. Panie obawiają się, że same nie dadzą rady z doprowadzeniem ich pomysłu do odpowiednich rezultatów. Czy mogą liczyć na wsparcie z Twojej strony? Zostało jeszcze 10 dni na przygotowania (maj za pasem). Kłaniam się nisko, Sławek Borewicz (dyskusja) 18:27, 26 kwi 2014 (CEST)

Nagroda Nagroda Brama Stokera w kategorii Powieśćedytuj kod

Witam. W Twoim artykule brakuje kursywy w przypadku dzieł literackich, co jest stosowane w innych artykułach tego typu (Nagroda Literacka NikeNagroda im. Jana Długosza, czy choćby Wisława SzymborskaCzesław Miłosz). Należałoby to zmienić, by zachować standard w tworzeniu/edycji artykułów z zakresu literatury. W przypadku pozycji zwycięskich należałoby zastosować pojedyncze wyróżnienie, by uniknąć podstawowych nieprawidłowości. Mogę się tym zając – ale chcę to wpierw poddać dyskusji. Pozdrawiam--Pit rock (dyskusja) 23:26, 9 lis 2014 (CET)

Zmodyfikowałem formatowanie tekstu artykułu w sekcjach ze zwycięzcami i nominowanymi. Dodałem 2 szczeble w tej części artykułu. Jedno ze zdjęć nieco pomniejszyłem dla lepszego layoutu (poza tym autorka Brite była jedynie nominowana, a Joyce Oates zdobyła nagrodę–jej zdjęcie było 2–3x mniejsze…). Myślę, że teraz jest OK. Co do nazwy to może po prostu – „Nagroda Brama Stokera za powieść” (powieść z małej bo to już nie jest nazwa własna). Pozdrawiam--Pit rock (dyskusja) 13:51, 11 lis 2014 (CET) Jeśli chodzi o hasła dotyczące nagród z poszczególnych lat, to wydaje mi się że kolorystykę tabelek należałoby zmienić. Ten żółty kolor jedna z Wikipedystek nazwałaby „oczoje*nym”;) Tło szare natomiast nie poprawia czytelności. Może by to jednak zmienić?--Pit rock (dyskusja) 13:55, 11 lis 2014 (CET)

File i plikedytuj kod

Hej

Pod względem działania nie ma żadnej różnicy - to dokładnie to samo tylko pod inną nazwą. To akurat jest poprawiane przez WP:SK. A konkretnie w tej edycji chodziło o to że w nagłówku nie powinno być dwukropka na końcu - bo nagłówek z definicji oznacza że później coś będzie jeszcze pisane. PMG (dyskusja) 14:19, 11 lis 2014 (CET)

Przypomnienie o możliwości utraty uprawnieńedytuj kod

Drogi Wikipedysto!

Piszę tę wiadomość, ponieważ w związku z przyjętymi zasadami odbierania uprawnień nieaktywnym użytkownikom Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Odbieranie_uprawnień_nieaktywnym_użytkownikom zobligowani jesteśmy do odebrania ich wszystkim, którzy nie wykonali widocznej w rejestrach akcji związanej z posiadanymi uprawnieniami w ciągu ostatniego roku. Jeżeli masz zamiar nadal być administratorem polskojęzycznej Wikipedii, prosimy potwierdź to akcjami. Społeczność przyjęła tę zasadę, powołując się na zapis, że użytkownik posiadający zaawansowane uprawnienia to „zaangażowany i godny zaufania” uczestnik projektu. Jeśli z różnych powodów powrót do edytowania obecnie nie jest możliwy, to – zgodnie z przyjętą przez społeczność zasadą – w przypadku dalszego braku akcji do 4 stycznia 2016 uprawnienia zostaną Ci odebrane. Wniosek o odebranie uprawnień złożyć możesz na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedii:Odbieranie_uprawnie%C5%84_nieaktywnym_u%C5%BCytkownikom lub w projekcie Meta-Wiki.

Oczywiście w razie późniejszego powrotu do Wikipedii możesz ubiegać się o ponowne przyznanie uprawnień w przyjętym trybie, czyli przez PU. Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy wkład w rozwój projektu i liczymy na ponowne zaangażowanie.

Z najlepszymi życzeniami w imieniu społeczności Wikipedii, Openbk (dyskusja) 23:21, 21 gru 2015 (CET)

Lista chorążychedytuj kod

Cześć. A co z tymi czerwonymi linkami w szablonie, będą też uzupełniane? Pzdr. --Andrzej94 (dyskusja) 19:43, 5 sty 2016 (CET)

Jeśli mogę się spytać, z jakiego powodu? --Andrzej94 (dyskusja) 19:49, 5 sty 2016 (CET)

Charles Martinedytuj kod

Witaj. Nie twórz ujednoznacznień dla tylko dwóch artykułów, w takiej sytuacji w zupełności wystarczy informacja w artykule, czego tu brakuje, a jest właściwie kluczowa. Eurohunter (dyskusja) 23:12, 19 sty 2016 (CET)

Zatem dodawaj minimum trzy osoby/pojęcia, aby nie było wątpliwości. Eurohunter (dyskusja) 23:19, 19 sty 2016 (CET)

Polon kelesedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 22:34, 19 sie 2016 (CEST)

Podsumowanie Dwóch Tygodni Igrzysk Olimpijskichedytuj kod

Wieniec olimpijski za udział w Dwóch Tygodniach Igrzysk Olimpijskich

Cześć! Dzięki za udział w akcji. W związku z tym otrzymujesz pamiątkowy wieniec olimpijski. Pozdrawiam, RoodyAlien (dyskusja) 14:22, 22 sie 2016 (CEST)

Przypomnienie o możliwości utraty uprawnieńedytuj kod

Drogi Wikipedysto!

Piszę tę wiadomość, ponieważ w związku z przyjętymi zasadami odbierania uprawnień nieaktywnym użytkownikom Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Odbieranie_uprawnień_nieaktywnym_użytkownikom zobligowani jesteśmy do odebrania ich wszystkim, którzy nie wykonali widocznej w rejestrach akcji związanej z posiadanymi uprawnieniami w ciągu ostatniego roku. Jeżeli masz zamiar nadal być administratorem polskojęzycznej Wikipedii, prosimy potwierdź to akcjami. Społeczność przyjęła tę zasadę, powołując się na zapis, że użytkownik posiadający zaawansowane uprawnienia to „zaangażowany i godny zaufania” uczestnik projektu. Jeśli z różnych powodów powrót do edytowania obecnie nie jest możliwy, to – zgodnie z przyjętą przez społeczność zasadą – w przypadku dalszego braku akcji do 11 stycznia 2018, godz. 00:13:20 uprawnienia zostaną Ci odebrane. Wniosek o odebranie uprawnień złożyć możesz na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedii:Odbieranie_uprawnie%C5%84_nieaktywnym_u%C5%BCytkownikom lub w projekcie Meta-Wiki.

Oczywiście w razie późniejszego powrotu do Wikipedii możesz ubiegać się o ponowne przyznanie uprawnień w przyjętym trybie, czyli przez PU. Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy wkład w rozwój projektu i liczymy na ponowne zaangażowanie.

Z najlepszymi życzeniami w imieniu społeczności Wikipedii, Openbk (dyskusja) 00:13, 28 gru 2017 (CET)

Zgodnie z procedurą uprawnienia zostały odebrane. Dzięki za lata pracy jako admin, zachęcam do powrotu do edytowania :) Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 07:52, 14 sty 2018 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Skotos" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy