Dyskusja wikipedysty:Slav


Dyskusja wikipedysty:Slav w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tomasz Mańkowski był moim ojcem. Mieszkam w Krakowie. Źródła na potwierdzenie mojego istnienia to mój akt urodzenia i ewentualne zaświadczenie ze strony mojej siostry Ewy.

Pozdrawiam, Marcin Mańkowski

Spis treści

Jankiel Herszkowicz, foto grobuedytuj kod

Z danych tego zdjęcia wyczytałem, że zostało wykonane w 2008 r. (Data i czas utworzenia oryginału 06:16, 31 mar 2008). Ogromnie mnie to zdziwiło ponieważ ponad wszelką wątpliwość na cm. żydowski w Łodzi Herszkowicz został eksumowany wraz z pomnikiem dopiero w 2012 r. !!!, Sam odiwedziłęm ten grób w 2011 r. !!! Zrobiłem nawet fotkw, tylko musze ja poszukać. Dokładnie przyjrzałem się Twojemu zdjęciu, fakt, zostało wykonane na cm. żydowskim. Mógłbyś mi wytłumaczyć te sprzecznosći ??? Lodz (dyskusja) 12:52, 6 wrz 2012 (CEST)

Odp:Dyskusjaedytuj kod

Odp:Dyskusja

Sorki, nie zauważyłem że archiwizujesz, pora zrobić przerwę. Przepraszam The boss (dyskusja) 15:01, 27 gru 2009 (CET)

Nie wiem czy wpisałem się w dobrym miejscu - nie jestem zaawansowanym wilipedystą. Proszę nie podawać bez mojego upoważnienia żadnych informacji osobistych, nie udokumentowanych i nie sprawdzonych

 i najlepiej 

NIE WTRĄCAĆ SIĘ DO MOJEJ STRONY!!!

Znalazła się ona w Wikipedii z racji moich działań zawodowych i to JA decyduję, co ma być zamieszczone w moim biogramie. Proszę przywrócić stronę do pierwotnego stanu sprzed nieuprawnionego wpisu!!!

Romanek47 (dyskusja) 12:01, 19 lut 2010 (CET) 

Synagogi w Nowym Sączuedytuj kod

Witaj, w artykule Stara Synagoga w Nowym Sączu wisi szablon {{integracja}}. Nie wiem czy jest sensowny, artykuły dotyczą dwóch różnych budynków, ale w sumie nowa synagoga powstała na miejscu poprzedniej zniszczonej podczas pożaru, więc może wystarczy o starej synagodze zrobić sekcję w artykule Synagoga w Nowym Sączu? Pozostawiam do oceny osobie kompetentnej, jeżeli uznasz, że powinny istnieć dwa artykuły, zdejmij szablon, Jeżeli sensowniej jest zintegrować, daj znać. Pozdrawiam Bukaj Dyskusja 00:55, 29 gru 2009 (CET)

Janina Baumanedytuj kod

hi, daj mi, proszę, jeżeli masz gdzieś, źródło tej przygnębiającej wiadomości o Jej śmierci. Pundit | mówże 13:02, 30 gru 2009 (CET)

już znalazłem - w brytyjskich serwisach nic o tym nie ma :( Pundit | mówże 13:37, 30 gru 2009 (CET)

Fryszmanedytuj kod

witaj, wiem że był urologiem i autorem około 20 prac. Myślę że jest ency i chętnie bym go opisał, ale zanim zdobędę źródła minie pewnie trochę czasu. Zmarł przed wybuchem wojny i w Warszawskim czasopiśmie Lekarskim ukazał się artykuł wspomnieniowy, ale ten numer nie jest dostępny w żadnej z bibliotek akademii medycznych i nie znalazłem go jeszcze w innych katalogach. Oprócz Aleksandra i Jerzego był jeszcze Wiktor Fryszman, sądząc po pracach lekarz internista. Filip em 19:34, 30 gru 2009 (CET)

Wanda Mejbaum-Katzenellenbogenedytuj kod

Czy mozesz mi powiedziec, ktore zrodlo mowi o jej zydowskim pochodzeniu? Bo te na ktorych oparlem jej biografie nic nie mowily nawet o sprawach prywatnych. Masur juhu? 09:17, 3 sty 2010 (CET)

Prof. dr med. Anna Margolisedytuj kod

Jako neofita wszystkie zmiany mogę zrozumieć i wyciągnąć nauki, ale dla czego Pan pozbawił dr.Annę Margolis tytułu profesora? --RMargolis (dyskusja) 01:03, 6 sty 2010 (CET)

Czy Pańska ostatnia zmiana coś wnosi, poza pakowaniem intymnego zdjęcia w niepotrzebną machinę i powtarzaniem czegoś, co jest tusz obok. Dla czego nie robi Pan takich poprawek w innych hasłach? Czy może chodzi o "kocenie młodego"? Jeżeli tak nie jest, proszę wycofać zmianę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.--Rmargolis (dyskusja) 15:16, 10 sty 2010 (CET) To, że uważa Pan za normalne, nie jest argumentem. Natomiast jest argumentem, bezsens używania rozbudowanej formy do powtarzania informacji, która w oczywistej formie została przedstawiona tuż obok. Infobox ma sens w sytuacji, kiedy gromadzi "w pigułce" to istotne, co zawiera rozbudowana zawartość hasła, lub to informujące, czego w tekście nie ma. Patrz np.Zachęta. Może przyjął by Pan pewien kompromis, mianowicie zdjęcie z podpisem "Anna Margolis (1892-1987)". Pozdrawiam, --Rmargolis (dyskusja) 10:48, 15 sty 2010 (CET)

Michał Hakmanedytuj kod

Czy masz jakąś podstawę, poza wzmiankowaną publikacją, by twierdzić, że jako jeden z nielicznych podał narodowość żydowską? Warschauer (dyskusja) 12:54, 15 sty 2010 (CET)

 • Wydaje mi się, że ta teza to jakiś POV Krzysztofa Szwagrzyka. Otwieram opracowanie autorstwa Mirosława Piotrowskiego Ludzie bezpieki w walce z narodem i Kościołem : Służba Bezpieczeństwa w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1944-1978 – Centrala, przykładowo, na literach M i N i narodowość żydowską podają tam następujące osoby: Madalińska Anna, Majzels Samuel (major), Malik Marta, Mańkowska Wendel Janina, Marecki Ignacy, Markowicz Helena, Melchior Roman, Merz Emil, Minkendorf Marian, Nadel Bernard, Nechamkis Bronisław, Nierańska Emilia, Nowakowska Krystyna, Nowakowska Maria, Nowicki Jerzy. To te dwie litery. Dawałoby to około 33-50% pracowników pochodzenia żydowskiego (zaznaczam, że chodzi tylko o te dwie litery, całość możesz sobie przejrzeć w wolnej chwili). W świetle powyższego teza Szwagrzyka wydaje się naciągana. PS. Przejrzałeś biogramy, które Ci przesłałem na mejla? Pozdr. Warschauer (dyskusja) 23:09, 15 sty 2010 (CET)

Karaimi w Polsceedytuj kod

Slav, mam prośbę - skontaktuj się ze mną pod adresem: lip3012@neostrada.pl --Anthropo (dyskusja) 22:18, 26 sty 2010 (CET)

Synagoga w Brzozowieedytuj kod

Czy masz jakiekolwiek informacje na temat, gdzie w ogóle mogła znajdować się ta synagoga? W mieście nie po niej najmniejszego śladu, nawet fundamentów, a wg Twojego opisu była murowana, a nie drewniana. Swoją drogą, skąd masz w ogóle o niej informacje? Proszę również o podanie źródła informacji, jakoby część Żydów uciekła z transportu do Brzozowa-Zdroju i ukryła się w bożnicy, którą później podpalono. - Karol91 (dyskusja) 18:39, 3 mar 2010 (CET)

Synagoga_w_Jarosławiu_(Rynek_17)edytuj kod

Witam Masz jakieś potwierdzone informacje, że w tej kamienicy była synagoga ? Wiem, że to była siedziba cechu rzemiosł i działał tam również teatr. Przydały by się referencje do artykułów które tworzysz. Pozdrawiam Mcdrwal (dyskusja) 10:55, 8 lut 2010 (CET)

może nie do końca jasno się wyraziłem - chodzi o ten artykuł Synagoga_Jad_Charuzim_w_Jarosławiu, Ty utworzyłeś ten artyukuł, więc Ciebie proszę o odpowiedź, prosze wypowiedz się na stronie mojej stronie dyskusji lub na stronie dyskusji Dyskusja:Synagoga Jad Charuzim w Jarosławiu, pozdrawiam Mcdrwal (dyskusja) 17:18, 15 lut 2010 (CET)

RE
Synagoga_w_Jarosławiu_(Rynek_17) przydały by się porządne źródła, swoją opinię umieściłem w dyskusji artykułu Mcdrwal (dyskusja) 21:08, 30 mar 2010 (CEST)

Alfred Tarskiedytuj kod

Przykro mi, że musiałam usunąć kategorię "Polscy Żydzi" z artykułu o Tarskim. Jednak zalecenia edycyjne są następujące: Kategoria obejmuje Żydów, którzy są lub byli związani z państwem polskim lub zamieszkiwali ziemie kiedyś doń należące. Nie należy do niej dodawać osób, które, mimo żydowskiego pochodzenia, nie deklarują przynależności do narodu żydowskiego bądź nie wynika ona wprost z ich działalności. Szczególną ostrożność należy stosować w przypadku biogramów ludzi żyjących. Tarski zmienił nazwisko, był ateistą i konwertytą, patriotą polskim i nie określał się jako Żyd. Można to akceptować lub nie, ale taka jest jego biografia. Nie wiem jaka jest Twoja motywacja, żeby przypisywać kogoś do kategorii, do jakiej on sam się nie poczuwał. Wiem natomiast, że temat należy do "wrażliwych" i należy tu zachować szczególną ostrożność. Ja np. porównuję co o kimś piszą Wikipedie w innych językach. Ilmatar (dyskusja) 22:51, 13 lut 2010 (CET)

No tak, kwestia pozostanie być może nierozstrzygnięta. Wyraziłam się niezręcznie, skoro wyszło, że polski patriota nie może być Żydem. Może nawet powinien ;-) Ale poważnie: wygląda na to, że nie da się ustalić "przynależności" na potrzeby Wikipedii, skoro opieramy się o różne kryteria. Dla mnie "kryterium krwi" pachnie ustawami norymberskimi, Ty wyraźnie opierasz się na tradycji żydowskiej (pochodzenie po matce, a jak ojciec się dołoży, to już nawet 200%). Mnie bardzo razi jak np. Adorno jest zaliczany do Żydów w polskim wydaniu, ale nie we francuskim, Theodor Adorno: "urodził się we Frankfurcie jako jedyne dziecko Oscara Alexandra Wiesengrunda (1870–1941, pochodzenia żydowskiego, konwertyty na protestantyzm, handlarza winem) i śpiewaczki Marii Barbary z domu Calvelli-Adorno, katoliczki, której drugą połowę nazwiska panieńskiego przekształcił we własne nazwisko, przy czym dodał też za swoim imieniem "W.", skrót od nazwiska ojca "Wisengrund"." Jeszcze gorzej ma się sprawa z Raymondem Aronem - u nas jest zaliczony do Żydów tylko w ramach kategorii, bez podania faktów z życia, a jest to filozof francuski. Francuzi nawet nie wspomnieli, czy był czy nie był Żydem, za to jest przypisany do 21 innych kategorii. Osobiście jestem za tym, żeby - gdy jest taka możliwość - iść tropem jaki wskazała osoba zainteresowana. Na zasadzie: jestem kim chcę być. Tarski nie czuł się Żydem, bez oceniania jego postawy możemy ją chyba uszanować? Jeśli masz inne zdanie, to zaproponuj jak mamy rozstrzygnąć ten spór? Ilmatar (dyskusja) 00:53, 14 lut 2010 (CET) Pozwolilam sobie na komentarz. ziel & 12:08, 21 lut 2010 (CET) 

Informacja o kradzieży praw autorskich / Information on copyright theftedytuj kod

Informuję, że Twoja fotografia, przedstawiająca grób M. Gottlieba, została bezczelnie skradziona przez ukraiński portal zaxied.net. Zostało to dokonane w ten sposób,że wbrew licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. został na nią naniesiony napis sugerujący, że jest własnością tego portalu. Zobacz http://www.zaxid.net/article/57387/ Fotografia został nieco skadrowana, ale nie ulega wątpliwości, że jest to ta sama, co przedstawiona na http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Maurycy_Gottlieb_gr%C3%B3b.JPG

Wraca Szczukaedytuj kod

Dokonałam drobnej poprawki. Nie zmierzam do wojny edycyjnej, więc jeśli masz zastrzeżenia, to bądź tak miły i daj mi znać. Ilmatar (dyskusja) 19:09, 19 lut 2010 (CET)

Synagogi Warszawyedytuj kod

Witam! Jak to zrozumieć:

?

Bo wychodzi mi, że dwie: Targowa 50/52 (w oficynie?) oraz Szmula Eksztajna również przy Targowej 50/52 (przy ulicy). Ale tzeciej tu nie widzę.

Oraz pytanie: czy są jakieś dane adresowe do wskazanych synagog na Kłopotowskiego oraz Okrzei? Czy one oby na pewno są zachowane? Pozdrawiam! Sverige2009 (dyskusja) 17:17, 21 mar 2010 (CET)

Teodor Toeplitzedytuj kod

Czemu usunąłeś szablon "stub"? Przecież to nikczemny zalążek; i do tego kategoria "Polscy Żydzi" - o ile mnie pamięć nie myli, to on jest pochowany na cmentarzu ewangelickim. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 01:10, 5 kwi 2010 (CEST)

Edward Łukaweredytuj kod

Proszę uzupełnić to hasło o źródła. Jeśli linki w LZ są źródłami proszę je przesunąć do odpowiedniej sekcji. Plushy (dyskusja) 18:28, 26 kwi 2010 (CEST)

Słonimskiedytuj kod

Pięknie dziękuję za pomoc. Niestety udało mi się zebrać niewiele informacji. Pozdrowienia Szczebrzeszynski (dyskusja) 17:30, 15 maj 2010 (CEST)

Synagoga w Strzelcach Opolskichedytuj kod

Witam serdecznie. Dodałbyś źródła nt. daty budowy i zniszczenia? Dzięki --Piotr967 podyskutujmy 23:37, 19 maj 2010 (CEST)

Edward Łukaweredytuj kod

Usuwanie szablonu {{Źródła}} nie załatwia sprawy braku źródeł. Te podane w sekcji Linki zewnętrzne zdecydowanie nie zawierają materiału podanego w artykule. Proszę o podania źródeł do artykułu i nieusuwanie na przyszłość szablonu bez załatwienia sprawy. masti <dyskusja> 18:46, 21 maj 2010 (CEST)

Adam Ważykedytuj kod

Dlaczego usunąłeś "komunista"? Ważyk był członkiem PKWN i ZPP - organizacja polityczna, powołana w lutym 1943 przez komunistów polskich w ZSRR; narzędzie polityki Stalina w kwestii polskiej - przygotowywał warunki do przejęcia władzy przez komunistów w powojennej Polsce. Doczytaj, a nie wybielasz...

Hej. Twój rewert w tym haśle był całkowicie słuszny, ale na przyszłość pamiętaj, żeby nie ukrywać cofania pod mylącym opisem "drobne redakcyjne" - to zafałszowuje historie zmian i nie pozwala zobaczyć co się właściwie stało. Pozdrowienia :) Magalia (dyskusja) 12:30, 31 maj 2010 (CEST)

Stara Synagoga w Opoluedytuj kod

Witaj. W w/w haśle dodałem źródło, ale musiałem Twe hasło ofaktować, by zaznaczyć ajkoś czego źródlo nie dokumentuje. Może zdołasz uźrdłowić resztę? Przypominam też mą prośbę o to samo dla syn. w Strzelcach Op. Pozdrawiam serdecznie --Piotr967 podyskutujmy 01:17, 3 cze 2010 (CEST)

Cmentarz żydowski w Warszawieedytuj kod

witaj, kiedyś pisałem do Ciebie w podobnej sprawie, może potrafisz mi odpowiedzieć; czy zachowały się wykazy pochowanych na tym cmentarzu osób? chodzi mi o lata okupacji i pochówki mieszkańców getta, a konkretnie o o Maurycego Ursteina (zm. 1940). Nie ma go w bazie http://cemetery.jewish.org.pl/. Pozdrawiam Filip em 17:10, 30 cze 2010 (CEST)

Zdjęcia do biogramów osób pochowanych na cmentarzu żydowskim na Woli w Warszawieedytuj kod

Hej! Wiem, że aktywnie tworzysz biogramy osób pochowanych na cmentarzu żydowskim na Woli w Warszawie. Ba, aktywnie tworzysz masę innych rzeczy :) Ja ostatnimi czasy bawię się w ilustrowanie tych biogramów odpowiednimi zdjęciami nagrobków. W związku z tym prośba, oferta i zachęta. Prośba i oferta jest taka, byś, jeśli stworzysz jakiś nowy biogram w tej kategorii, dał mi znać, to pójdę zrobić tam zdjęcie. Albo bezpośrednio na stronie dyskusji albo poprzez stronę specjalną z zamówieniami na grafiki. Może nie tak, że będę fotografował po jednym, ale powoli powoli zrobię wszystkie potrzebne :) A zachęta - byś, jeśli masz czas i źródła, tworzył, tworzył, tworzył... Pozdrawiam Mzungu (dyskusja) 15:40, 1 lip 2010 (CEST)

Hej! Jasna sprawa jeśli tylko dwa warunki będą spełnione - przestanie padać i faktycznie będzie nowy nagrobek. Zamierzam się wybrać w czwartek najpewniej. Pzdr Mzungu (dyskusja) 14:25, 26 lip 2010 (CEST)

Mówisz - masz :) Kilka innych też dodanych. Pzdr Mzungu (dyskusja) 20:25, 18 sie 2010 (CEST)

OK. Właśnie siedzę nad tą mapą i dodaję serią. Zobaczę szablon, który wstawiłeś, będę go używał i przy okazji porządkował kategorie tam gdzie trzeba. Pzdr Mzungu (dyskusja) 22:17, 21 wrz 2010 (CEST)

Hej! Czy możesz mi powiedzieć, czy jesteś w stanie wejść na stronę z bazą danych nagrobków cmentarza na Okopowej? Bo mi od jakiegoś tygodnia wejść się tam nie udaje... I zastanawiam się czy to coś u mnie nie tak, czy im serwer siadł tudzież inny remont sobie robią... Pzdr Mzungu (dyskusja) 23:59, 25 wrz 2010 (CEST)

Jakub Mülleredytuj kod

Informacja o pobycie w Szwecji jest nieprecyzyjna.Xx236 (dyskusja) 09:36, 5 lip 2010 (CEST)

Jakub Zonszajnedytuj kod

Dlaczego uważasz, że Jakub Zonszajn jest polskim pisarzem, prozaikiem, poetą? Przecież z hasła wynika, że pisał tylko w jidisz. Hebius (dyskusja) 13:23, 15 lip 2010 (CEST)

 • Ja to widzę zdecydowanie inaczej – Tuwim, czy Słonimski to są bez wątpienia polscy poeci – Zonszajn nie. Bo liczy się tylko język, w którym dany twórca tworzy, a nie fakt urodzenia, zamieszkania. Hebius (dyskusja) 14:03, 15 lip 2010 (CEST)
  • [1] Przekład Ficowskiego. Zresztą zauważyłem, że to jakaś maniera pisarzom jidisz urodzonym w Polsce dodawać także kategorię pisarz polski. Wg mnie to błąd, ale może się mylę – wrzuciłem pytanie na portal Literatura żeby się dowiedzieć, jak tam widzą całą sprawę [2] Hebius (dyskusja) 14:19, 15 lip 2010 (CEST)

Shoshana Ronenedytuj kod

Zmieniłam na "Shoshana", bo to jest oficjalna transkrypcja, którą dr hab. Shoshana Ronen się posługuje. Potwierdzona w publikacjach i na stronie hebraistyki UW. Pozdro:) Nevermore (dyskusja) 13:58, 29 lip 2010 (CEST)

Stowarzyszenie Kobiet Żydowskich w Polsceedytuj kod

Stowarzyszenie Kobiet Żydowskich w Polsceedytuj kod

Odnoszę wrażenie, szczególnie przy martwych od dawna linkach do strony organizacji, że jes to formacja bardzo niszowa. Jeśli jest inaczej, to przydały by się informacje aktualne - liczba członkiń, adres strony organizacji, publikacje, inicjatywy, dzialalność, oddźwek medialny. Pozdrawiam, steifer (dyskusja) 04:39, 5 sie 2010 (CEST)

błędy w biogramie ewy gordonedytuj kod

Witam, nazywam się ewa gordon (www.donieba.com) w biogramie na mój temat znalazłam kilka błędów nieprzyjemnych dla mnie. Bardzo proszę o poprawienie wpisu na mój temat, począwszy od tego: skąd wzięto informację,że urodziłam się w Kielcach???????????????????????? w razie wątpliwości proszę o kontakt przez moją stronę www.

Cmentarz w Dukliedytuj kod

Hej! Jeśli by było to dla Ciebie interesujące to artykuł o cmentarzu żydowskim w Dukli został zgłoszony do DA. Jeśli masz uwagi czy dodatkowe źródła, którymi można by uzupełnić artykuł, to zachęcam zgłaszania uwag/edycji. Pzdr Mzungu (dyskusja) 02:14, 13 sie 2010 (CEST)

No fajnie...edytuj kod

Widzę że jesteś zaznajomiony z tematyką żydowską i dlatego tutaj zwracam się z pewnym pytaniem, to znaczy mam jeden ważny powód aby uznawać że ogólny artykuł o judaizmie jest przejaskrawiony pozytywnie, to znaczy nie ma słowa ani o "kwestii gojów" i "Jezusa we wrzącym ...) w Talmudzie,ani o traktowaniu pierwszych chrześcijan przez żydów (np św Szczepan) no i dzisiejsi fanatycy z armii izraela również zostali pominięci. Czyżby autorzy bali się oskarżenia o antysemityzm ? Żydzi nie są gorsi od Polaków ale nie są i lepsi i należy się prawda historyczna. Będąc 'wybranymi' łatwo innych traktować jako gorszych i w historii parę razy tak było. Artykuł jest zupełnie inny niż te o katolicyzmie czy islamie, jest "poprawny światopoglądowo", aż zanadto. Właśnie widząc Twój ogromny wkład w tematykę żydowską, mógłbyś tutaj się jakoś ustosunkować do ogólnego hasła "Judaizm" i je poprawić by mówiło również o ciemnych stronach "narodu wybranego"?? Pozdrawiam Serdecznie !!

Linki zewnętrzneedytuj kod

Czy ich masowe dodawanie było jakoś przedyskutowane? Bulwersator (dyskusja) 12:45, 22 wrz 2010 (CEST)

Rafał Molskiedytuj kod

Cześć. Jesteś autorem hasła Rafał Molski. Napisałeś, że specjalizował się w "topologii filzofii matematyki" czy miałeś na myśli "topologii i filozofii matematyki"? Pozdrawiam, Loxley (dyskusja) 20:53, 24 wrz 2010 (CEST)

Synagoga w Bielsku-Białej (ul. Mickiewicza 26)edytuj kod

Proszę, zwracaj uwagę na prawa autorskie, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne. Wikipedia nie może zawierać tekstów ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Dlatego Twój wkład został oznaczony jako podejrzany o naruszenie praw autorskich.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z naszą licencją, proszę, napisz o tym fakcie na stronie Wikipedia:Lista NPA. Aby tekst nie naruszał praw autorskich, należy wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego treści; możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj. Osoba, która posiada prawa autorskie i chce zezwolić na wykorzystanie treści, powinna zastosować procedurę opisaną tutaj. Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie treści, przeredaguj treść własnymi słowami. W przeciwnym razie administratorzy będą zmuszeni go usunąć. Dziękuję. (przekreślił WTM (dyskusja))

Na podstawie dat utworzenia artykułów na Wikipedii i na Wirtualny Sztetl stwierdzam, że nie doszło tutaj do NPA. Mam nadzieję, że to nieporozumienie nie zniechęci Cię do dalszej pracy na Wikipedii. --WTM (dyskusja) 00:30, 4 paź 2010 (CEST) Sprawa wyjaśnione, w tej sytuacji oznaczam artykuł jako przejrzany. Pozdrawiam --Rivita (dyskusja) 12:37, 4 paź 2010 (CEST)

Synagoga w Rawiczuedytuj kod

Witaj. Tutaj masz kolejny szablon NPA. Wyjaśnij sprawę z PMG to będzie możną oznaczyć artykuł jako przejrzany (przy okazji popraw go pod względem technicznym). Pozdrawiam--Rivita (dyskusja) 13:54, 4 paź 2010 (CEST)

Szablon:Synagogi polskich miastedytuj kod

JDavid dyskusja 20:12, 4 paź 2010 (CEST)

Synagoga w Lesznie (ul. Średnia)edytuj kod

Witam. Dodałem zdjęcie do tego hasła. Jeśli będzie potrzeba mogę rozbudować hasło. Mógłbym także podjąć się opisania całej dzielnicy żydowskiej w Lesznie, choć na to potrzeba więcej czasu. Z pozdrowieniem Arkadiusz84 (dyskusja)

Wątek żydowski w serialu Simpsonowieedytuj kod

Masur juhu? 07:55, 27 lis 2010 (CET)

Kategoria: Polscy Żydziedytuj kod

Kategoria ma wyraźny opis [3] przez kogoś ułożony. Samo pochodzenie nie wystarczy do umieszczenia danej osoby w tej kategorii. Jeśli uważasz, że powinna inaczej wyglądać - od tego jest np. kawiarenka, itp. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 14:35, 27 lis 2010 (CET)

Kirkut w Radomiuedytuj kod

Dodałem ciut ciut info o radomskim kirkucie, w tym o interesujących Cię powojennych pochówkach. Jeśli życzysz sobie foto jak z Nekropolii poprzednio to daj znać. Pzdr Mzungu (dyskusja) 03:01, 6 sty 2011 (CET)

Synagoga w Mlawie nowe zdjęcieedytuj kod

Możesz zajrzeć pod adres http://collections.yadvashem.org/photosarchive/en-us/5933.html, zostało tam opublikowane fajne zdjęcie mławskiej synagogi, o wiele lepsze niż to, które zamieściłem w artykule, ja niestety nie znam języka i nie potrafię doczytać jakie są na tej stronie obwarowania prawne publikowanych zdjęć Czonek (dyskusja) 14:06, 27 sty 2011 (CET)

Powstanie w getcie w.edytuj kod

Ten artykuł się mocno rozrósł ostatnio, czy miałbyś ochotę sprawdzić go merytorycznie i pod kątem NPA, bo ktoś dość dziecinne orty sadzi? Ampersand (dyskusja) 11:40, 9 mar 2011 (CET)

Grzegorz Smolaredytuj kod

Witaj. Przede wszystkim dziekuję za poprawkę przy Ehrlichu. Co do Smolara to zapis הערש סמאָליאַר stosuje konsekwentnie pismo Forverts. Zob. אַנטפּלעקונגען, וואָס זײַנען ניט געווען אין ניקיטאַ כרוטשטשאָווס רעדע, czy לעאָן קרישטאָל: אַ זשורנאַליסט מיט אַ שפּור אין דער געשיכטע. Oczywiście, jeśli dysponujesz źródłami wydanymi w Polsce z odpowiednim zapisem, to moja uwaga staje się bezprzedmiotowa. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 23:31, 14 mar 2011 (CET)

Adam Kwaterkoedytuj kod

Mam numery "Fołks-Sztyme", w których A. Kwaterko jeszcze w 1990 r. podpisuje się jako Abraham. W najbliższych dniach postaram się rozbudować biogram. Pozdr. Warschauer (dyskusja) 22:35, 23 mar 2011 (CET)

M. Edelmanedytuj kod

Hej! Będąc dziś na Okopowej widziałem nowy nagrobek Edelmana. Zdjęcie przyślę Ci w środę. Pzdr Mzungu (dyskusja) 22:44, 10 kwi 2011 (CEST)

Kazimiera Szczukaedytuj kod

Witaj! Nie wchodząc w kwestie merytoryczne – [4], zmiana IPka z pewnością nie wypełniała znamion wandalizmu, więc zgodnie z Pomoc:Cofanie zmian, powinienneś raczej użyć opcji "anuluj edycję". Drobnostka, ale jednak :) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 18:14, 21 kwi 2011 (CEST)

Cmentarz żydowski w Lutowiskachedytuj kod

Rzuć proszę okiem na powyższe, może trzeba coś jeszcze uzupełnić? Pzdr Mzungu (dyskusja) 10:09, 8 maj 2011 (CEST)

Bieleckiedytuj kod

IP zakwestionował dziś informację o ojcu [5], reszta jego edycji merytorycznie poprawna, więc to nie wandalizm. Jeśli byś chciał tę informację przywrócić, trzeba by jakieś źródło podać. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 15:31, 12 maj 2011 (CEST)

Chaskiel Kamerazedytuj kod

Na ZB [6] zgłosił się wnuk bohatera tego biogramu z zastrzeżeniami co do pewnych faktów z biografii. Doszedłem, że to Twoja edycja. W haśle nie ma podanego źródła, czy możesz sprawdzić zasadność zgłoszenia? Z góry dziękuję i pozdrawiam, mulat(napisz) 14:47, 13 cze 2011 (CEST)

Macewyedytuj kod

Zerknij: he:שיחת משתמש:Przykuta - kilka z kilkudziesięciu tysięcy, ale mylę że warto. Przykuta (dyskusja) 20:59, 22 cze 2011 (CEST)

Leopold Lewinedytuj kod

Hej! Czemu usunąłeś mu kat. "absolwentów WPiA UW", którą dodałem? Z tekstu wynika, że ukończył... Pzdr Mzungu (dyskusja) 16:33, 23 cze 2011 (CEST)

Abraham Alter Fiszzonedytuj kod

Brak informacji o innych rolach.Xx236 (dyskusja) 13:45, 28 cze 2011 (CEST)

Synagogi w Górze Kalwariiedytuj kod

Wrzuciłem fotki obydwu synagóg w Górze Kalwarii. Niestety opisy synagóg w obydwu artykułach są pomieszane. Potrzebne źródła. Pozdrawiam. Lysy (dyskusja) 14:34, 7 sie 2011 (CEST)

Ad:Stara_Synagoga_w_Lipnieedytuj kod

Ad:Stara_Synagoga_w_Lipnie

Witaj, Z rozmowy z osobą, która trochę Lipno zna wynikło, że kino mieści się w budynku dawnej cerkwi, a nie synagogi. Zerknij zresztą na File:Lipno Cinema.jpg i porównaj z File:Synagoga w Lipnie.gif. Pozdrawiam Margoz Dyskusja 19:55, 19 sie 2011 (CEST)

Art. Pszczyna i jej historia z 2005 r.edytuj kod

Witaj. Jesteś autorem tekstu dodanego do art. Pszczyna w tych edycjach. Jest to pokaźny tekst, który widniał w ww. artykule. Wiem, że zasady wyznaczane przez społeczność tego projektu były inne, ale po latach chciałbym Ciebie zapytać, czy jesteś w stanie szczegółowo uźródłowić, pomóc w uźródłowieniu tego tekstu? Czy pamiętasz cokolwiek skąd czerpałeś swoje informacje? Dziękuję za odpowiedź JDavid dyskusja 04:24, 4 wrz 2011 (CEST)

Domy modlitwyedytuj kod

Witaj, wiesz może czy ustalono kiedyś strategię co do haseł dotyczących żydowskich domów modlitwy - ogromna większość z nich w tytułach haseł występuje jako synagogi. Poprawiałem ostatnio zgłoszenie z WP:ZB, w którym ktoś zrozumiał, że ten budynek był w całości synagogą, podczas gdy dom modlitwy znajdował się tylko w jego części. Traktowanie wszystkich miejsc modlitwy jako rodzaju synagog wydaje się rozsądne, chociaż w sumie precyzyjne też nie jest. Czy było to kiedyś ustalone? Pozdrawiam serdecznie, Konradm (dyskusja) 00:37, 4 paź 2011 (CEST)

Dyskusja:Jesziwa Chabad w Warszawieedytuj kod

Zobacz proszę na to zgłoszenie. Jesteś autorem, ale hasło nie jest przez nikogo obserwowane, więc pewnie nie zauważyłeś. Dziękuję, Cancre (dyskusja) 11:32, 16 lis 2011 (CET)

Michał Hakmanedytuj kod

Pbk (dyskusja) 15:16, 26 lis 2011 (CET)

Linki zewnętrzne znówedytuj kod

Witaj

Mam wątpliwości co do zgodności z zaleceniami opisanymi w WP:LZ wstawianie przez Ciebie linków zewnętrznych do portalu http://www.sztetl.org.pl.

StoK (dyskusja) 22:13, 13 gru 2011 (CET)

Partia Agralnaedytuj kod

Kuba G (dyskusja) 17:36, 6 sty 2012 (CET)

Monika Krajewskaedytuj kod

Masur juhu? 15:22, 15 sty 2012 (CET)

I wojna izraelsko-arabskaedytuj kod

Witaj. Zapraszam Cię do dyskusji nad Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/I wojna izraelsko-arabska 1948-1949. Pozdrawiam, Gedeon07 (dyskusja) 12:19, 24 sty 2012 (CET)

Sholemedytuj kod

T. Wachowski dyskurs 08:53, 27 lut 2012 (CET)

Nakhesedytuj kod

T. Wachowski dyskurs 21:57, 1 mar 2012 (CET)

Ruachedytuj kod

T. Wachowski dyskurs 22:02, 1 mar 2012 (CET)

Antygoizmedytuj kod

Jeśli ekujesz takie hasło, dodaj powód usunięcia. Tar Lócesilion|queta! 16:52, 5 mar 2012 (CET)

Kategoria:Polscy aktorzy żydowskiego pochodzeniaedytuj kod

SpiderMum (dyskusja) 13:34, 20 mar 2012 (CET)

Adam Gessleredytuj kod

Witaj. Dlaczego edytujesz hasło Adam Gessler, po czym usuwasz własne zmiany?

PS. Powinieneś uźródłowić informację o tym, że p. Gessler jest Żydem (czy w ogóle jest?). Pozdrawiam Kanion (dyskusja) 12:39, 10 kwi 2012 (CEST)

Synagoga w Stalowej Woliedytuj kod

Spójrz proszę i ustosunkuj się do zarzutów. Może były dwie synagogi? --Adamt rzeknij słowo 22:08, 30 kwi 2012 (CEST)

Wikiprojekt:Fotografiaedytuj kod

Właśnie powstał Wikiprojekt:Fotografia. Jeśli interesujesz się robieniem zdjęć i chcesz wspierać swoimi fotografiami Wikipedię, zapraszam do współpracy. :) -- CLI (dyskusja) 16:38, 23 maj 2012 (CEST)

Gross i młody/stary Komaredytuj kod

Czemu usunąłeś fragment z artykułu o Grossie dotyczący Aleksandra Kwaśniewskiego? Nie sądzisz że do artykułów o Komarach przydałoby się źródło dotyczące Marii Komar? Po co dodawać kategorie polscy żydzi do syna Wacława Komara? Czy uważał się on za żyda? Był wyznawcą judaizmu? Wolałbym nie stosować tych kategorii w sposób etniczny. Polack (dyskusja) 16:15, 25 cze 2012 (CEST)

Jankiel Herszkowiczedytuj kod

Hej. Zastąpiłeś informację uźródłowioną taką bez źródła — [7] — chyba jednak warto by jakieś podać, bo tak mamy wśród źródeł Spacerownik podający Doły, i artykuł w Wiki podający Nowy Cmentarz Żydowski bez źródła. pozdrawiam Piastu βy język giętki... 14:27, 27 cze 2012 (CEST)

Natan Tenenbaumedytuj kod

Dalej uważam, że przestawienie którego dokonałeś w tym zdaniu jest bez sensu; przecież w obecnym brzmieniu mamy, że żydowskiego pochodzenia są teksty sceniczne a nie Natan Tenenbaum. Przecież ta informacja o żydowskim pochodzeniu jest związana z przymiotnikiem "polski". Nie będę tego poprawiał kolejny raz bo znając życie będziesz to poprawiać w nieskończoność. irenaeus.cerasus

Cmentarz żydowski w Białymstoku (ul. Bema)edytuj kod

Hej, kiedyś prosiłeś (w 2007 :P) Ejkuma o zdjęcia cmentarza żydowskiego w Białymstoku przy ul. Bema. Dodałem parę dni temu, coś jeszcze trzeba? Sunridin (dyskusja) 12:35, 23 lip 2012 (CEST)

Synagoga w Nowej Brzeźnicyedytuj kod

Peter1975 (dyskusja) 15:31, 9 sie 2012 (CEST)

Leo Baeckedytuj kod

Jeśli jesteś zainteresowany materiałami z konferencji Leo Baeck (1873 - 1956). Najsławniejszy Żyd z Leszna to służę pomocą. Pozdrawiam Luca [conversacione] 17:19, 25 sie 2012 (CEST)

Historia Żydów w Liechtensteinieedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 02:00, 31 sie 2012 (CEST)

Historia Żydów w Andorzeedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 02:04, 31 sie 2012 (CEST)

Sabina Wójcikiewiczedytuj kod

Gasikot (dyskusja) 00:48, 12 wrz 2012 (CEST)

Oliwia Angersteinedytuj kod

Gasikot (dyskusja) 21:13, 16 wrz 2012 (CEST)

Izydor Koperedytuj kod

Witam. Czy możesz powiedzieć na podstawie jakiego źródła dodałeś kategorię "Polscy Żydzi" do biogramu gen. bryg. Izydora Kopera? Biorąc pod uwagę fakt, że generał ten zrobił karierę po 1968 roku, mam wątpliwości co do tej kategorii. pozdrowienia chaplin2222

Kategoria:Polscy malarze żydowskiego pochodzeniaedytuj kod

Damian Sapis (dyskusja) 21:18, 25 wrz 2012 (CEST)

Kategoria:Polscy matematycy żydowskiego pochodzeniaedytuj kod

Damian Sapis (dyskusja) 21:24, 25 wrz 2012 (CEST)

Infoboxyedytuj kod

Jeśli nadal tworzysz artykuły, proszę abyś dodawał przy tym infoboxy.
Pozdrowienia
Kenaj79 (dyskusja) 16:59, 6 lut 2013 (CET)

Synagoga w Dąbrowie Tarnowskiejedytuj kod

Witam. Hasło to zostało zgłoszone do odebrania mu DA. Mogę się mylić, ale z tego co widzę, nikt nie raczył poinformować o tym Ciebie, głównego autora tego hasła. Chyba że zrobił to przez priv, w takim wypadku przepraszam. Piszę tylko i wyłącznie z troski o artykuł, szkoda byłoby stracić takie opracowanie przez to, że jego część jest nieaktualna. Sam zupełnie nie siedzę w temacie Judaizmu, ale jeśli mi się uda to coś podrzucę do artykułu. Pozdrawiam frees (dyskusja) 00:34, 14 lut 2013 (CET)

Wanda Zamenhof-Zaleskaedytuj kod

Pbk (dyskusja) 21:31, 29 kwi 2013 (CEST)

Stefan Bergman (ur. 1904)edytuj kod

Witam! Dopisałeś do tej biografii pewne szczegóły, ale nie podałeś ich źródeł. Skąd pochodzą te informacje? Pamiętaj proszę, że wszystkie wprowadzane do Wikipedii informacje powinny powoływać się na źródła. Bladyniec (dyskusja) 14:36, 21 maj 2013 (CEST)

Zamiast rewertować moje zmiany, proszę odnieść się do nich w dyskusji. Bladyniec (dyskusja) 14:08, 25 maj 2013 (CEST) Wielokrotnie rewertujesz treść artykułu, ignorujesz moje pytania w dyskusji i wreszcie zwracasz się do mnie lekceważąco, nie odnosząc się do meritum. Formułuję jeszcze raz pytanie: część informacji, które napisałeś, nie mają podanych źródeł. Proszę o podanie źródeł. Jeżeli nasza „rozmowa” będzie nadal wyglądać w ten sposób, zgłoszę Twoje zachowanie. Bladyniec (dyskusja) 14:38, 25 maj 2013 (CEST)
 • nie umieszczamy słowa "roku" i skrótu "r." po dacie rocznej! – gdzie to jest napisane?
 • wszystko co napisałem jest uźródłowane - oryginalne nazwisko Bergmana jest na jego nagrobku - to że nie potrafisz czytać po hebrajsku to nie mój problem. Ja potrafię i dzięki temu mogłem umieścić oryginalne nazwisko w haśle, co uźródłowałem, a co ty usuwałeś!!! – owszem, jest to Twój problem, ponieważ posiadając specjalistyczną wiedzę czy umiejętność jesteś zobowiązany wyjaśnić, skąd uzyskałeś tę informację, jeżeli inny wikipedysta Cię o to pyta. Zadałem pytanie grzecznie i oczekuję również grzecznej, kulturalnej odpowiedzi. Informację usunąłem dopiero kilka dni po tym, jak skierowałem do Ciebie pytanie o źródła. Odpowiedzi się nie doczekałem, dlatego uznałem, że mam prawo usunął informacje bez źródeł. Wracając do meritum, jako „oryginalne nazwisko” podałeś Benjamin Epstein, podczas gdy w źródle napisane jest Biniamin Epstein. Z czego wynika różnica? W źródle napisane jest ponadto, że Epstein to nazwisko rodowe, a Ty podałeś, że oryginalne. Czy to na pewno to samo? Dlaczego ten człowiek miał dwa różne nazwiska?
 • Bergmanowie, zarówno Stefan jak i Aleksandra byli Żydami - po pierwsze bo ich znałem, a po drugie bo spoczywają na cmentarzu żydowskim - a na cmentaach żydowskich mogą być chowani tylko i wyłacznie Żydzi! – w Wikipedii nie używamy argumentu „bo ich znałem”. Możemy tu wpisywać tylko i wyłącznie informacje mające potwierdzenie w postaci źródeł drukowanych – książek, czasopism, stron internetowych. Dlatego zapytałem o źródło. To, że zostali pochowani na Cmentarzu Żydowskim, jest pewną poszlaką, natomiast przydałoby się jawne źródło mówiące, że urodzili się w rodzinie żydowskiej, jak to napisałeś.
 • Zofia Bergman-Zarębska była córką Aleksandry Bergman, co non stop usuwałeś – a w jakim źródle to jest napisane? Nie podałeś go. Artykuł o tej osobie w Wikipedii nie istnieje, więc nie można tego również tam sprawdzić.
 • pseudonimy piszemy po personaliach, nie po datach! – gdzie to jest napisane?
 • po miejscowościach w infoboxach nie umieszczamy nazw krajów! – tu się zgadzam, masz rację. Pozdrawiam! Bladyniec (dyskusja) 15:24, 25 maj 2013 (CEST)
Po raz kolejny zignorowałeś moje pytania i dokonałeś rewertu edycji bez uzasadnienia. Dołączając do tego Twoje niegrzeczne i lekceważące odpowiedzi, skłaniam się ku decyzji, by Twoje nie licujące z powagą Wikipedysty zachowanie zgłosić osobom trzecim. Dziś wieczorem mam zamiar zwrócić się o mediację do osób do tego uprawnionych. Bladyniec (dyskusja) 17:29, 30 maj 2013 (CEST)

nie umieszczamy słowa "roku" i skrótu "r." po dacie rocznejedytuj kod

Przypadkowo rzucił mi się w oczy Twój wpis, jak w tytule sekcji, w dyskusji innego wikipedysty. Czy mógłbyś pokierować mniej dokładnie, gdzie taka zasada jest zapisana (odnośnie RTMF, Pomoc:Styl – poradnik dla autorów nie wyklucza pisania "roku", czy "r."). Pozdrawiam --Dotz Holiday (dyskusja) 13:00, 2 cze 2013 (CEST)

Wojny edycyjneedytuj kod

Witaj trafiła do mnie prośba o mediacje w sprawie artykułów Stefan Bergman i Aleksandra Bergman od Wikipedysty Bladyniec. Przeczytałem waszą wymianę uprzejmości na stronach dyskusji Nie mogę powiedzieć by była ona życzliwa. Jesteś doświadczonym Wikipedysta i jestem pewien że możesz z większą cierpliwością wyjaśnić drobne błędy edycyjne jakie wg Ciebie popełnia oponent. Rewertowanie i opryskliwa odpowiedź nie służy wyjaśnieniu nieporozumienia. Masz racje co do kilku punktów jednakże sprawa z wstawianiem slowa rok po dacie niekoniecznie jest błędne, wstawiłem również prośbę o źródło w artykule A. Bergman. Proszę dopisz tam przypis. Prosiłbym byś podał kilka słów wyjasnienia co do kilku kwestii:

 • oryginalne nazwisko Bergmana jest na jego nagrobku (to że nie potrafisz czytać po hebrajsku) - przyznasz że to nie jest argument anie dowód źródłowy Jestem pewien że masz racje ale chyba niezaszkodzi podania źródła lub zamieszczenie grafiki.
 • nie umieszczamy słowa "roku" i skrótu "r." po dacie rocznej! - wystarczy link do zasad pisowni i oponent ma argument

Mam nadzieję że sprawę będzie mozna rozwiązać w szybki i kulturalny sposób Pozdrawiam.--Adamt rzeknij słowo 19:46, 3 cze 2013 (CEST)

Mosze Kusewickiedytuj kod

urodzony 1889 czy 1899 i zmarły 1965 czy rok później jak chcą inne wersje językowe? Kocurwaclaw (dyskusja) 21:17, 8 cze 2013 (CEST)

Gruzińscy Żydziedytuj kod

Wiklol (Re:) 23:03, 28 lip 2013 (CEST)

Zdjęcia synagogi w Ziemięcinieedytuj kod

Tak się składa, że mam zdjęcia tej synagogi, mojego autorstwa, mogę udostępnić. Proszę o kontakt: cleaner@zhr.pl

Ze zgłoś błądedytuj kod

Witam. Na ZB kwestionowana jest sprawa wnuczki. Ponieważ Ty wstawiłeś, to przekazuję informację "W informacji o rabinie Nachumie Aszu jest inf,że jego wnuczką jest polsko-izraelska pisarka Irit Amiel.To nie jest prawda. Krewną rabina Asza jest Elżbieta Mundlak-Zborowska mieszkająca w Nowym Jorku a Irit Amiel w żadnym wypadku.Mieszkam w Częstochowie jestem w kontakcie z kuzynką Irit Amiel też mieszkającą Czestochowie jak również z samą Irit Amiel Zgłasza: Halina Wasilewicz 83.22.181.103 (dyskusja) 12:38, 30 wrz 2013 ". Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 00:00, 3 paź 2013 (CEST)

Ludmiła Sirotaedytuj kod

IP Man (dyskusja) 20:00, 13 paź 2013 (CEST)

Henryk Markiewiczedytuj kod

Witam!

Proszę o dodanie przypisu do Twojej edycji. Pozdrawiam Politicus (dyskusja) 21:38, 31 paź 2013 (CET)

Witaj!

Jesteś pewien, że Henryk Markiewicz został pochowany na cmentarzu wojskowym przy ul. Prandoty w Krakowie? Źródło mówi co innego. Jeśli jednak masz rację to czy powinna być umieszczona ta kategoria w haśle? Pozdrawiam Politicus (dyskusja) 15:01, 8 lis 2013 (CET)

Jan Szternedytuj kod

hej- w haśle podana jest data zgonu 13 grudnia - Ty dodałeś 23 grudnia. Możesz zerknąć, bo nie ma źródła--Pbk (dyskusja) 13:18, 4 sty 2014 (CET)

Zespół Tańca Izraelskiego "Snunit"edytuj kod

Emptywords (dyskusja) 13:11, 10 sty 2014 (CET)

Ryszard Winteredytuj kod

Witam, mam pytanie: dlaczego mimo przypisu i wytłumaczenia potrzeby użycia informacji, kasuje pan moją edycję Ryszarda Wintera?

Konkurs im. Abrahama Heschelaedytuj kod

Witaj Slav!

Już rzadko kiedy edytuję coś w Wiki, więc zatraciłam ciągłość umiejętności praktycznych potrzebnych do tworzenia nowych artykułów. Jakiś miłośnik Warmii i Mazur oraz lokalnego Konkursu im. Abrahama Heschela] wpisuje informacje o tym konkursie w taki sposób, że biogram ulega deformacji. Lokalne władze pewnej gminy stały się ważniejsze od samego filozofa. Tak nie powinno być, należałoby utworzyć nowy artykuł z odrębnym drzewkiem kategorii i zostawić tylko krótką informację, np. taką:

"Abraham Joshua Heschel został obrany patronem konkursu organizowanego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego".

Pomijając wszelką dumę i patriotyzm lokalny, wchodzi tu w grę kwestia ency i jeszcze niejawna reklama jakiejś inicjatywy. Najlepszy dowód to ton notatki prasowej, a także sporo uchybień co do NPW. A nazwanie Heschela patronem, zamiast uznano/obrano/wybrano go patronem, sugeruje, że on sam udzielił patronatu. Link do "Strony o konkursie" nie działa, zaraz go usunę. Nie umiem już przenosić treści do nowego artykułu. Czy mógłbyś się tym zająć lub przekazać sprawę komuś, kto to zrobi?

Serdecznie pozdrawiam mile wspominając nasze dawniejsze wspólne akcje na wiki. Ilmatar (dyskusja) 12:28, 23 mar 2014 (CET)

Wanda Gołębiowskaedytuj kod

Proszę, zaprzestań wojny edycyjnej. Jaki sens widzisz w podawaniu tego samego nazwiska dwa razy obok siebie? Z domu wpisujemy wyłącznie wtedy, kiedy nazwisko panieńskie różni się od aktualnego nazwiska danej osoby, lub, jak w przypadku pani Gołębiowskiej, tego, które nosiła przed śmiercią. Poza tym w drugim akapicie artykułu jest wyraźnie napisane, że była córką Mieczysława Gołębiowskiego, co zawiera informację o nazwisku panieńskim. Pozdrawiam, Kanion (dyskusja) 06:56, 28 mar 2014 (CET)

Powrót Batutyedytuj kod

Mateusz Kosedytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 13:21, 5 lip 2014 (CEST)

Niemiecka Synagoga w Warszawieedytuj kod

Dlaczego nie Synagoga Niemiecka w Warszawie (zgodnie z powołanym źródłem)? Pozdrawiam AB (dyskusja) 19:53, 17 sie 2014 (CEST)

Helena Łuczywoedytuj kod

Jesteś b. doświadczonym i cenionym również przeze mnie merytorycznym redaktorem. Nie nadużywaj proszę tych uprawnień. Czytam wnikliwie opis tej kategorii i nie wynika nijak z hasła, by HŁ należało tak kategoryzować. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 22:53, 6 wrz 2014 (CEST)

 • To że ktoś jest błędnie skategoryzowany albo inaczej, skategoryzowany wbrew opisowi kategorii istniejącemu już wiele lat, nie jest przecież usprawiedliwieniem powielania błędnej kategoryzacji. Kategoria (w obecnie obowiązującym opisie) musi wynikać z hasła, nie odwrotnie. Jeżeli uważasz, że opis kategorii jest zbyt wąski, można go zmienić - należy przeprowadzić stosowną dyskusję w WP:BAR. Elfhelm (dyskusja) 23:01, 6 wrz 2014 (CEST)

Ad:Mieczysław_Bermanedytuj kod

Ad:Mieczysław_Berman
 • Witaj. W tej edycji dodałeś fakty bez wskazania na konkretne źródło. Czy w kontekście informacji zawartych na tej stronie jesteś pewien, że rozchodzi się o tego właśnie Mieczysława Bermana? Przyznam, że poza Wikipedią (i jej mirrorami) nie znalazłem w necie informacji potwierdzających jakoby miał rodzeństwo wymienione przez Ciebie. Pozdrawiam. Ented (dyskusja) 23:39, 3 gru 2014 (CET)

Synagoga w Łodzi (ul. Pomorska 18)edytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Synagoga w Łodzi (ul. Pomorska 18) nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie.

Chciałem zmienić LZ na "Bibliografię", ale nie widzę tam niektórych informacji, które podałeś w haśle, więc musiałeś korzystać z innego źródła. Podaj je proszę.

Poza tym napisałeś "nabożeństwa w niej odbywają się codziennie, we wszystkie szabaty oraz święta". To zdanie jest nielogiczne. Może miało być "nabożeństwa w niej odbywają się w dni powszednie, wszystkie szabaty oraz święta"? A może po prostu "regularnie"? Na tę ostatnią wersję zmieniłem. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 19:50, 7 gru 2014 (CET)

Zbór Kościoła Wolnych Chrześcijan we Wrocławiuedytuj kod

Marycha80 (quaere) 22:44, 3 sty 2015 (CET)

Hasło po dyskusji w Poczekalni przeniosłem do twojego brudnopisu. --Pablo000 (dyskusja) 21:53, 11 sty 2015 (CET)

Zbór Kościoła Wolnych Chrześcijan w Warszawieedytuj kod

--Felis domestica (dyskusja) 23:14, 3 sty 2015 (CET)

Global accountedytuj kod

Hi Slav! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (dyskusja) 13:14, 17 sty 2015 (CET)

Piotr Kadlčikedytuj kod

Dodał Pan informację że Piotr Kadlčik był działaczem opozycji PRL bez podania źródeł czy posiada je Pan?

Szymon Lewinsonedytuj kod

Chrumps 03:33, 9 lut 2015 (CET)

Józef Lewinsonedytuj kod

Chrumps 03:34, 9 lut 2015 (CET)

Synagoga Chewra Lomdei Misznajot w Oświęcimiuedytuj kod

Artykuł wymaga dopracowania źródeł i weryfikacji. --Kszapsza (dyskusja) 16:49, 16 lut 2015 (CET)

Synagoga Polska w Wiedniuedytuj kod

Witaj. Poprawiłam w twoim haśle Synagoga Polska w Wiedniu mapę; widzę, że nie ma źródła. Będzie WP:BATUTA 2015, w związku z tym mam pytanie: czy pamiętasz może, z jakich źródeł korzystałeś przy tworzeniu? Jeśli tak, prosiłabym o dodanie. Soldier of Wasteland (dyskusja) 17:54, 8 mar 2015 (CET)

 • To w kwestii źródeł niedobrze; jeśli tam są źródła, mógłbyś je podać też na pl.wiki. Soldier of Wasteland (dyskusja) 17:57, 8 mar 2015 (CET)

Ważne informacje dotyczące Twojego konta użytkownikaedytuj kod

Cześć, tufor z tej strony ;-) Do połowy kwietnia 2015 mają zakończyć się prace związane z unifikacją nazw użytkowników (SUL – Standard Unified Login). W związku z tym, nie będzie już kont lokalnych i wszystkie konta będą globalne. W zdecydowanej większości przypadków, nazwa użytkownika konta lokalnego zostanie przymusowo zmieniona na NazwaUżytkownika~projekt. Zauważyłem, że wciąż korzystasz z konta lokalnego (stan możesz zobaczyć na Specjalna:Zarządzanie kontem uniwersalnym). By za miesiąc uniknąć potencjalnych problemów, proszę wejdź na stronę Specjalna:Łączenie kont i postępuj według podanych tam instrukcji. Zajmie to dosłownie minutę-dwie. W ten sposób utworzysz swoje konto globalne. Konto globalne nie jest zagrożone przymusową zmianą nazwy. W razie jakichkolwiek problemów lub pytań proszę o kontakt ze mną: chętnie odpowiem i pomogę; pomocny może być również polskojęzyczny steward einsbor. Serdecznie pozdrawiam, tufor (dyskusja) 20:29, 14 mar 2015 (CET)

Maria Szandleredytuj kod

Coka7196 (dyskusja) 20:06, 6 maj 2015 (CEST)

Henryk Herschelesedytuj kod

Nie przyjmuję takiej argumentacji. Stworzyłem to hasło i wypełniłem infoboks w takim wymiarze na ile pozwalają jego sekcje. Tak jak w tekscie uzupełniłes odlinkowania, to tak samo wypełnia sie infoboks ktory umozliwia czytelnikowi przejrzyste odczytanie danych biograficznych. To usuniecie ktore robisz jest bezpodstawne. Wyobraz sobie, że ja usunę np wszystko z infoboksu bo tak uznam za stosowne, mozna tak? Infoboks jest po to aby to wypelnic. Lowdown (dyskusja) 23:04, 13 maj 2015 (CEST)

Michał Apfelbaumedytuj kod

Coka7196 (dyskusja) 13:15, 21 maj 2015 (CEST)

Michał Kleinedytuj kod

Coka7196 (dyskusja) 13:18, 21 maj 2015 (CEST)

Michał Mordechajedytuj kod

Coka7196 (dyskusja) 13:19, 21 maj 2015 (CEST)

Miriam Lancmanedytuj kod

Coka7196 (dyskusja) 11:53, 23 maj 2015 (CEST)

Mojżesz Szpiroedytuj kod

Coka7196 (dyskusja) 11:58, 23 maj 2015 (CEST)

Motl Ajzenbergedytuj kod

Coka7196 (dyskusja) 12:01, 23 maj 2015 (CEST)

Natalia Lipmanedytuj kod

Coka7196 (dyskusja) 12:24, 23 maj 2015 (CEST)

Abraham Kamineredytuj kod

~Cybularny Speak? 00:30, 26 maj 2015 (CEST)

Abraham Alter Fiszzonedytuj kod

~Cybularny Speak? 00:41, 26 maj 2015 (CEST)

Ad:Noemi_Jungbachedytuj kod

Ad:Noemi_Jungbach

Witaj, przypuszczam, że edycja, w której usunąłeś przypisy to pomyłka, dlatego ją anulowałem. Dla przypomnienia: WP:WER i Pomoc:Przypisy. pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 20:36, 17 cze 2015 (CEST)

Linki zewnętrzne w ogóle nie są źródłem, tylko dodatkowymi informacjami etc. Strony takie jak FP, IMDb czy e-teatr są dla artykułów o aktorach bibliografią, zaś dodawanie przypisów, jest jak najbardziej z duchem jednej z ważniejszych zasad Wikipedii czyli weryfikowalności. Jeżeli uważasz inaczej, wskaż proszę zasadę Wikipedii, która wskazuje, że należy takie przypisy usuwać. Andrzei111 (dyskusja) 20:47, 17 cze 2015 (CEST)

Markus Steineredytuj kod

Hello, I am interested in this entry as he was my great grand father. Could you please give me your sources for the article you created?--Yoavd (dyskusja) 08:16, 19 lip 2015 (CEST)

I spoke with my cousin Maya and read the letter you sent her. Thanks! --Yoavd (dyskusja) 14:47, 19 lip 2015 (CEST)

Jakub Rajnglasedytuj kod

Andrzej19@. 08:54, 21 sie 2015 (CEST)

Dawid Luiedytuj kod

Dodałem przy aktorze datę urodzenia, ale nie bardzo mam teraz czas rozwinąć ten tekst. Mógłbyś to zrobić? http://www.museumoffamilyhistory.com/yt/lex/L/lui-david.htm - tutaj jest sporo informacji o tym człowieku. Marekos (dyskusja) 18:05, 30 sie 2015 (CEST)

Help with Wieliczka Jewish placesedytuj kod

Hello, and sorry for the English. Yesterday an article about Wieliczka was written in the Hebrew Wikipedia, and I tried to add pictures of the jewish places in the city but I got confused. I saw you photographed some of the pictures, saw I wondered if you can help me to clarify few things. First - this is the jewish cemetary of Wieliczka or Grabówki? I tried to use Google translate but it was not very helpful. Does this memorial is found in that cemetary or somewhere else? And are there (or maybe were there) two different synagogues in Seraf street? Because I can see in Google map street that this building and this building are not the same one. And one last question: Can you please wxplain to me what was found in this building else than the cheder? Thank you very much in advance! Mbkv717 (dyskusja) 21:26, 5 paź 2015 (CEST)

Ad:Jakub_Mortkowiczedytuj kod

Ad:Jakub_Mortkowicz

Patrz i ucz się jak się pisze po polsku. Khan Tengri (dyskusja) 18:36, 8 paź 2015 (CEST)

Simche Balanoffedytuj kod

Coka7196 (dyskusja) 13:46, 17 paź 2015 (CEST)

Nowa Synagoga w Lesznieedytuj kod

Cześć. Zgłaszałeś ten artykuł do DA, więc może będziesz zainteresowany weryfikacją, do której właśnie go zgłosiłem. PG (dyskusja) 20:19, 19 sty 2016 (CET)

Ad:Natan_Tenenbaumedytuj kod

Ad:Natan_Tenenbaum

Witaj, czemu usuwasz z infoboksu informacje o kraju, w którym urodził się NT? Nie jest to oczywiste. Chciałbym się też dowiedzieć, co zyskał tern artykuł na usunięciu sekcji dwóch dość standardowych linków wewn. oraz na usunięciu sekcji odznaczenia (oczywiście powielała ona informacje z życiorysu, ale jest to zabieg stosowany wielokrotnie w hasłach na Wiki). pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 20:25, 25 lut 2016 (CET)

Tendencyjne? Tzn? Co do kraju - to tam gdzie to jest oczywiste (np. Warszawa, Londyn, Nowy Jork) można pominąć podawanie państwa. Tam gdzie to nie jest- – zwłaszcza przy zmianach granic – warto jednak państwo podać. Jak ktoś kliknie w Witebsk to zobaczy, że jest on na Białorusi a NT urodził się na terenie ówczesnego ZSRR. Gdyby urodził się rok później w tym samym mieście to już by to nie było ZSRR, tylko Komisariat Rzeszy Wschód. O ile w przypadku innych Twoich zmian w artykule to jest to kwestia innego podejścia, to usuwanie informacji o państwie jest ewidentnym działaniem na szkodę hasła/ czytelników. Andrzei111 (dyskusja) 20:58, 25 lut 2016 (CET)

Synagoga w Bobowieedytuj kod

Są podnoszone poważne wątpliwości co do istnienia tej synagogi. Czy mógłbyś podać źródło, z którego korzystałeś lub jakieś inne ową synagogę opisujące/wspominające? Może to o inne Bobowo chodzi? Ciacho5 (dyskusja) 08:18, 22 mar 2016 (CET)

Historia Żydów w Lublinieedytuj kod

Ojoj. Z Twojej strony dyskusji wynika, że jesteś na bakier z WER od kilku lat. Mam nadzieję, że to tylko skrzywienie strony dyskusji, bo zwykle częściej dostajemy burę z jakiegokolwiek powodu, niż gratulacje z powodu wyraźnej poprawy. Kiedyś zgłaszałeś artykuł Historia Żydów w Lublinie do DA, a ja dziś zaproponowałem odebranie mu wyróżnienia. Mam nadzieję, że masz źródła i zdołasz to odratować. Tar Lócesilion (queta) 02:26, 20 maj 2016 (CEST)

Rozalia Zamenhofedytuj kod

Runab (dyskusja) 09:48, 15 cze 2016 (CEST)

Henryk Zamenhofedytuj kod

regan1973 (dyskusja) 10:17, 15 cze 2016 (CEST)

Ida Zimmermannedytuj kod

regan1973 (dyskusja) 10:18, 15 cze 2016 (CEST)

Salomon Gurariedytuj kod

AB (dyskusja) 23:52, 7 lip 2016 (CEST)

Synagoga chasydów z Czwartku w Lublinieedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 17:12, 11 sie 2016 (CEST)

Emilie Schindleredytuj kod

Proszę o dodanie źródeł/przypisów do artykułu, który stworzyłeś. Konrad Czub (dyskusja) 00:13, 2 paź 2016 (CEST)

Monika Soszkaedytuj kod

Dzień dobry – kilka lat minęło od napisania tego hasła, ale może potrafisz poprawić: „W latach 1984-1998 oraz ponownie od 1997 roku aktorka Teatru Żydowskiego w Warszawie” – przypuszczalnie błędny jest rok 1998 – pozdrawiam – Darekm135 (dyskusja) 20:50, 19 paź 2016 (CEST)

Shoshana Ronenedytuj kod

Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 06:40, 7 lis 2016 (CET)

Stara Synagoga w Wieleniuedytuj kod

Czy te dwa hasła nie powinny być zintegrowane Stara Synagoga w Wieleniu i Najstarsza Synagoga w Wieleniu. Januszk57 (dyskusja) 20:15, 7 sty 2017 (CET)

Kara Boża i Fatalna klątwaedytuj kod

Witaj

Mógłbyś spojrzeć na dwa artykuły Kara Boża i Fatalna klątwa, które utworzyłeś dawno temu. Zasugerowano by je połączyć. Mają identyczne infoboksy, ale w treści są drobne różnice. Czy dotyczą one różnych filmów, czy tego samego. Mógłbyś poprawić?

StoK (dyskusja) 08:09, 22 sty 2017 (CET)


A mógłbyś poprawić? StoK (dyskusja) 17:10, 22 sty 2017 (CET)

Synagogiedytuj kod

Witaj

Spójrz na te dwa artykuły Synagoga w Krakowie (ul. Józefa 36) i Synagoga Chewra Ner Tamid w Krakowie zapoczątkowane przez Ciebie. Moim zdaniem to to samo i jeden trzeba skasować. Zdecyduj który. StoK (dyskusja) 09:08, 5 lut 2017 (CET)

Synagoga Dorożkarzy w Lublinieedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 17:37, 6 mar 2017 (CET)

Stara Synagoga w Czudcuedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 19:15, 8 kwi 2017 (CEST)

Żydowski Salon Literackiedytuj kod

Hej, trzeba by nieco uzupełnić to hasło, ŻSL już nie istnieje. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 02:02, 10 kwi 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:25, 10 maj 2017 (CEST)

Jusuf Hobaish z Sahel Almaedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • styl
 • źródła
 • forma

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Invisible kid (dyskusja) 19:35, 13 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:39, 10 cze 2017 (CEST) 

Gotyk w architekturze synagogedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 10:55, 22 cze 2017 (CEST)

Stara Synagoga w Ośnie Lubuskimedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 17:04, 1 sie 2017 (CEST)

Synagoga w Wieleniuedytuj kod

Pachidensha (dyskusja) 15:31, 11 sie 2017 (CEST)

Synagoga w Krakowie (ul. Józefa 36)edytuj kod

StoK (dyskusja) 08:57, 22 sie 2017 (CEST)

Odp:Transkrypcjaedytuj kod

Odp:Transkrypcja

Nie chodzi o akcent. W uproszczonej polskiej transkrypcji znak ’ (jako oznaczenie litery א) powinno się zaznaczać wówczas, gdy występuje pomiędzy dwiema samogłoskami. Khan Tengri (dyskusja) 22:40, 22 sie 2017 (CEST)

 • Naliczyłem 15 biogramów z formą Jisra’el, z Jisrael - żadnego. Khan Tengri (dyskusja) 22:55, 22 sie 2017 (CEST)
  • Nie wiem, ale to żaden problem dołożyć apostrof. Khan Tengri (dyskusja) 15:01, 23 sie 2017 (CEST)

Stanisław Baranekedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 18:44, 2 gru 2017 (CET)

Józef Grabowski (kantor)edytuj kod

Michał Wadas (dyskusja) 11:50, 14 gru 2017 (CET)

Abram Fogeledytuj kod

Michał Wadas (dyskusja) 15:11, 15 gru 2017 (CET)

Jakub Kusewickiedytuj kod

Michał Wadas (dyskusja) 15:13, 15 gru 2017 (CET)

Michał Romankiewiczedytuj kod

Michał Wadas (dyskusja) 15:15, 15 gru 2017 (CET)

Stara Synagoga w Lipnieedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 22:17, 7 lut 2018 (CET)

Leopold Sobeledytuj kod

Dwa źródła nie są dostępne.Xx236 (dyskusja) 10:58, 25 maj 2018 (CEST)

Dominika Dawidowiczedytuj kod

Thraen (dyskusja) 13:11, 18 cze 2018 (CEST)

Najstarsza Synagoga w Jarosławiuedytuj kod

Brak źródeł.Xx236 (dyskusja) 10:07, 30 sie 2018 (CEST)

Włodzimierz Kacedytuj kod

Gower (dyskusja) 19:10, 12 paź 2018 (CEST)

Chór Żydowski „Clil”edytuj kod

KamilK7 13:05, 2 sty 2019 (CET)

Jesziwa Chabad w Warszawieedytuj kod

Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 10:28, 3 sty 2019 (CET)

Prośba o konsultacjęedytuj kod

Dzień dobry, w ramach siostrzanego projekty opracowujemy tekst Koranu. Występują tam dwa słowa pisane alfabetem hebrajskim. Możesz sprawdzić, czy poprawnie je odpisałem [8] [9] Pozdrawiam Draco flavus (dyskusja) 09:47, 17 sty 2019 (CET)

Synagoga w Bobowejedytuj kod

Cześć. Niestety musiałem dziś zgłosić art. Synagoga w Bobowej do weryfikacji odznaczenia . Widzę jednak, że Ty byłeś jednym z głównych autorów hasła. Może udałoby Ci się je naprawić i uzupełnić przypisy? Na przestrzeni lat zmieniły się (zaostrzyły) wymagania dla odznaczanych artykułów. Jacek555 12:02, 21 sty 2019 (CET)

Najstarsza Synagoga w Jarosławiuedytuj kod

Pozdrawiam (dyskusja) 19:57, 26 sty 2019 (CET)

Ignacy Dawid Iedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 10:19, 22 lut 2019 (CET)

Pałac Wahdat w Duszanbeedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 18:07, 10 mar 2019 (CET)

Synagogaedytuj kod

Sprawa sprzed lat, ale [10] czemu usunąłeś "" i końcówkę z obecnej nazwy. Po tej edycji mamy dość dziwny zapis, że nazywa się 1905. gada. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 18:30, 21 mar 2019 (CET)

Lili Haberedytuj kod

Andrzei111 (dyskusja) 01:10, 7 maj 2019 (CEST)

Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule - wieża Babel - wymowaedytuj kod

Cześć, pomożesz w tym zgłoszeniu? Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule#Wieża Babel. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 16:23, 30 cze 2019 (CEST)

Piotr Zmarzłyedytuj kod

Piastu βy język giętki… 12:39, 31 sie 2019 (CEST)

Jan Hartmanedytuj kod

Dlaczego usunąłeś moją edycję artykułu o Hartmanie w której piszę o jego wypowiedzi na temat krzyża na Giewoncie i liście otwartym władz Zakopanego? Podaj proszę punkty regulaminu Wikipedii, które Twoim zdaniem naruszała moja edycja.

Bluffer8 (dyskusja) 18:56, 11 wrz 2019 (CEST)

Wniosek do Komitetu Arbitrażowegoedytuj kod

Zgodnie z regulaminem informuję Cię o złożeniu wniosku do Komitetu Arbitrażowego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Komitet_Arbitra%C5%BCowy/Wnioski_o_arbitra%C5%BC/(3/2019)_Bluffer8_%E2%80%93_WTM

Bluffer8 (dyskusja) 19:20, 12 wrz 2019 (CEST)

Synagoga w Duszanbeedytuj kod

Napisałeś, że z pocz. XX w. + źródło BBC. Ale w tym źródle nic nie widzę o XX w. Skądinąd na innych wikach jest koniec XIX w. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 22:54, 13 gru 2019 (CET)

Synagoga Abrama Erlingera w Lublinieedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 22:05, 15 mar 2020 (CET)

Synagoga Ajzyka Rozenfelda w Lublinieedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 22:07, 15 mar 2020 (CET)

Synagoga chasydów z Bełżyc w Lublinieedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 22:08, 15 mar 2020 (CET)

 • Twoje artykuły sa zgłaszane do DNU. Po raz kolejny zauważam że kiedyś stworzyłeś różne sztuczne byty często mieszając lub nadinterpretując fakty. Tak było z synagogami czy domami modlitwy we Wrocławiu myląc lata i ulice tak jest i teraz z podobnymi budynkami w Lublinie. Może możesz się wypowiedzieć w DNU na ten temat? --Adamt rzeknij słowo 12:26, 28 mar 2020 (CET)

Zbór Kościoła Wolnych Chrześcijan w Krakowieedytuj kod

mark1615 (dyskusja) 12:45, 16 kwi 2020 (CEST)

Zbór Kościoła Wolnych Chrześcijan w Chełmkuedytuj kod

mark1615 (dyskusja) 12:46, 16 kwi 2020 (CEST)

Refusenikedytuj kod

Mógłbyś utworzyć ten artykuł z angielskiej wikipedii? Była Feministka (dyskusja) 10:44, 17 kwi 2020 (CEST)

Federacja Stowarzyszeń Żydowskich w Polsceedytuj kod

tadam (dyskusja) 20:08, 28 kwi 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Slav" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy