Dyskusja wikipedysty:Smyru


Dyskusja wikipedysty:Smyru w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Stare rozmowyedytuj kod

W czym problem z tym tworzeniem linków na nowym softwarze ?
Kpjas pon gru 16 19:06:59 CET 2002

Postępowałem zgodnie z opisem poradnika Wikipedysty i w ten sam sposób, który działał na starym oprogramowaniu i jakoś nie fungowało. Sam zmieniałeś link do mojej strony własnej ze Smyru na Wikipedysta:Smyru. --Smyru

Wg mnie zmiany są niezbyt duże. Przynajmniej od strony użytkownika, a nie sysopa. Dyskusja jest tworzona automatycznie, powstały namespaces i interwiki links. W każdym razie jak by był problem skontaktuj się ze mną. Jestem codziennie na Wikipedii.
Kpjas wto gru 17 21:36:19 CET 2002

Smyrusiu. Do rekordu nt. Alego Agcy wstawiłeś info, że był on członkiem "Szarych Wilków". Na czym opiera się to stwierdzenie? Bo sam Agca opowiada różne rzeczy (a to "Szare Wilki" mu kazały, a to KGB, a to sam działał, niedługo powie, że przyśniła mu się Matka Teresa i kazała zabić papieża), więc nie jest chyba zbyt wiarygodnym źródłem.

Stwierdzenie oparłem na mojej pamięci. Nic nie stoi na przeszkodzie, co byś je zweryfikował. Sam Agca rzeczywiście jest niemiarodajnym źródłem informacji, w przeciwnym razie musiałbyś napisać, że jest Mesjaszem. Tak. ---smyru

P.S. Coś mało Cię na Wiki :(

Bo mam trochę dosyć. ---smyru 11:13, 30 maj 2003 (CEST)

P.P.S. A gdzie PBN? Słoniu 10:49, 26 maj 2003 (CEST)


Faktycznie Nanker nie jest prawie wcale widoczny w necie. Za to Nankier owszem. Wziąłem ze słownika historii Polski Wiedza Powszechna 1959 staroć więc może dlatego.
Rozwiązaniem jest jak zwykle redirekt.
Pozdrowienia,
Kpjas 19:54, 9 cze 2003 (CEST)


Czy Rpm to nie to samo co RPM? Nie znam się na tym za dobrze, ale tak mi się wydaje. Może Ty wiesz? Gdarin 08:42, 26 paź 2003 (CET)

Pewnie tak. Trzeba to ujednolicić i zrobić jakiś redir, bo rpm to także prędkość obrotowa w minutach (np. dysków twardych). Beno 09:59, 26 paź 2003 (CET)

Dzień dobry wieczór, Smyru. Miło Cię znowu widzieć :-) Silthor 00:00, 21 mar 2004 (CET)

:) Youandme 00:41, 21 mar 2004 (CET) 

prior artedytuj kod

zgadza się, chociaż sprawdziłem już po napisaniu tekstu w dyskusji... ale z tym, że nadal chyba nie ma sensu powoływać się na prior art w takim przypadku, bo tutaj działa prawo autorskie ... i o ile nie nastąpi przeniesienie majątkowych praw autorskich do danego utworu, to autor może zawsze opublikować dany utwór na dowolnej licencji i jego wcześniejsza publikacja na GFDL, CC, czy jakiejkolwiek innej licencji nie ma żadnego znaczenia... (poza tym, że inni oczywiście mogą używać tej wersji utwóru, która była opublikowana na wolnej licencji wedle zasad tejże i oczywiście twórca nie może im z kolei tego zabronić...) - pozdrowionka, Blueshade 01:40, 25 mar 2005 (CET)

mapa Wrocławiaedytuj kod

Na stronie tej ilustracji na Commons - http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Ortsnamen_breslau_1900.jpg - napisałem, iż dostałem zgodę od autora portalu http://www.breslau-wroclaw.de o Wrocławiu, Egona Höckera. Oryginał mapy ma ponad sto lat, a Egon Höcker każdym razie jest autorem wersji elektronicznej tej mapy i zgodził się na jej rozpowszechnianie na zasadach {GNUFDL}. Trudno więc mówić o prawach autorskich. Pozdrawiam. --Julo 20:32, 10 kwi 2005 (CEST)

Podział Hiszpaniiedytuj kod

Ja w oparciu o zmianę w artykule Kraj Basków. Mamy tam teraz dwa razy to samo, bo szablon z regionami Hiszpanii i kategorię "Regiony Hiszpanii". MSZ to o jedną rzecz za dużo. Od czasu pojawienia się kategorii, takie szablony są raczej zbędne. Cieszę się, że wróciłeś Silthor Moja dyskusja 12:29, 12 kwi 2005 (CEST)

Adminowanieedytuj kod

Kapituła Adminów

Andrzej z HeluLIST 20:54, 8 maj 2005 (CEST)

licencje grafikiedytuj kod

Jaka jest licencja do Grafika:Aleksander_Wolszczan_znaczek.jpg? -- kocio 14:08, 11 maj 2005 (CEST)

Wydawało mi się, że reprodukcję można u nas dystrybuować, ale IANAL. --smyru 23:09, 11 maj 2005 (CEST)

Protonaródedytuj kod

Baskowie i Czeczeni też są protonarodem, tzn. Baskowie mają ten sam status co Kurdowie - naród bez państwa, Czeczeni walczą o uznanie swojego narodu, więc także podpadają pod tą kategorię. Przykuta 11:08, 16 maj 2005 (CEST)

Odpowiedź zamieszczam na str. dyskusji artykułu. --smyru 14:47, 16 maj 2005 (CEST)

Zdjęcie Kuroniaedytuj kod

Witaj,

piszesz "podmienić?"

Jeśli licencja na to pozwala, to czemu nie.

Pozdrowienia,
Kpjas Σ 22:39, 5 cze 2005 (CEST)

Określ licencję grafikedytuj kod

Drogi wikipedysto, poniższa lista została wygenerowana automatycznie przez bota.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o określenie licencji, na podstawie której poniższe grafiki zostały umieszczone w Wikipedii. Na stronie Wikipedia:Opisy licencji grafiki znajdziesz szablony, których możesz w tym celu użyć. Uprzedzamy, że grafiki o niejasnym statusie prawnym mogą być usuwane bez ostrzeżenia.

Silingowieedytuj kod

Poszukuje informacji na podstawie jakich zrodel powstal ponizszy frag.opisu hasla Silingowie :

"Silingowie i Śląsk (...) Zdaniem niektórych badaczy, nazwa Śląsk, staropolski Ślążsk (-o), starosłowiańskie *Sьlьąžьskъ (<*Sьlьąg-ьskъ) da się regularnie wyprowadzić ze starogermańskiego *Siling-isk (land) "kraj Silingów (dosł. siliński)" (równie regularnie jak: książę, księży, ksiądz < kъnьędz, kъnьęgь z germ. kuning-). Powyższa etymologia odnosi się również do wymienionych wcześniej toponimów, w tym i do góry Ślęży, która w czasach przebywania na Śląsku Silingów (jak i wcześniej) była prawdopodobnie dużym (może nawet centralnym) ośrodkiem kultowym dla plemion skupionych w "związku lugijskim". Istnieją jednak także poglądy, wg których wzmianki dotyczące Silingów świadczą, że należy ich siedzibę łączyć z Łużycami a nie ze Śląskiem."

Bede b.wdzeczny za wszelkie dane na ten temat.pzdr.p.o.lee+ 1.11.2005 22:00 CET

NIe jeste auterrem tego fragmentu, zresztą jego twierdzenia uważam za spekulację. Podobny fragment znajduje się w wersji angielskiej i jego autor chyba dopisał go podpisując się nickiem. Jego bym zapytał. --smyru 20:11, 4 lis 2005 (CET)

administratorzeedytuj kod

Proszę o wypowiedź: Wikipedia:Głosowania/Wykluczenie Kwietnia Kwiecień 21:16, 12 listopad 2005 (CET)

SUUM CUIQUEedytuj kod

twe tłumaczenie dewizy było niewłaściwe. Poprawione.

--Alexvonf 12:58, 6 sty 2006 (CET)

Pkdragonedytuj kod

Siema Jestem z siecienia 13 km od płocka Przemek K 19:19, 9 sty 2006 (CET)

Quarkedytuj kod

Proszę o uzasadnienie tej [1] edycji. Beno @ 17:46, 18 sty 2006 (CET)

Wydawało mi się bardziej poprawne, ale chwilę potem zauważyłem na stronie Quarka, że nawet oni sami piszą się razem, więc wycofałem tą edycję. Dzięki za patrzenie na ręcę. --smyru 21:40, 21 sty 2006 (CET)

Pogrom Aleksander IIIedytuj kod

W tym sformułowaniu w jakim tam było, wydało mi się gołosłowne i wymagające jakiegoś argumentu, uzasadnienia czy przykładu. „Powszechnie znana sprawa” nic nie znaczy, „Powszechnie” przyjmuje się wiele nietrafnych poglądów. Ponadto zdanie to sugerowało, że główną przyczyną pogromów był antysemityzm cara, co z pewnością jest uproszczeniem.Władysław Łoś 18:07, 21 sty 2006 (CET)

W państwie autorytarnym - jakim była Rosja carska - bez akceptacji władz tak silna kampania nie zaznałaby miejsca. Antysemityzm cara nie był główną przyczyną pogromów, ale był czynnikiem rzutującym na ich skalę i nasilenie w krótkim okresie czasu. --smyru 21:34, 21 sty 2006 (CET)

nazwa Śląskedytuj kod

Drogi Smyru. Objaśnienia Nazwy "Śląsk", którą usunąłeś z hasła "Śląsk" nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek nacechowaniem nacjonalistycznym! Skąd ten pomysł? Przecież są tam przedstawione wzmianki o pojawianiu się nazwy i RÓŻNE interpretacje przedstawione m.in. w książce Historia Ślaska bodajże z 2002 roku autorstwa wybitnego znawcy tej problematyki prof. Korty z Uniwersytetu Wrocławskiego! Jest to jedna z najlepszych publikacji na ten temat! Gdzie tu jest nacjonalizm?

Katalończycyedytuj kod

No wybacz, ale skoro Ślązacyprotonaródem, to Katalończycy również...

Do hasła protonaród dodałem bibliografię. Rzeczywiście od jakiegos czasu trwa akcja medialna związana z separatyzmem Katalonii. Pojęcie to (protonaród) jest jednak juz trochę stare (1993), a dzis pojawiaja się żartobliwe separatyzmy, nie związane z grupami etnicznymi - cosik takiego dzieje się w północnych Włoszech bodajże. To tak jak z wyznawcami Jedi :) Niestety w socjologii nikt nie kataloguje grup etnicznych (choć może się mylę) według typologii Eriksena. Przynajmniej nie znam opracowań - nowe przykłady podałem za Bursztą. Przykuta 08:34, 12 lip 2006 (CEST)

Unia brzeskaedytuj kod

Witam. Z racji, że jestem również Płoczczaninem zwracam sie z małym zapytaniem. Czy nie chciałbyś zerknąć na mój artykuł Unia brzeska i oddać na niego swój głos? (najlepiej pozytywny :))) Pozdrawiam Arturek28

Linki w nagłówkachedytuj kod

Witam, zwróciłam uwagę na Twoją edycję w konflikatach polsko-czechosłowackich. Niejednokrotnie zastanawiałam sie nad zasadnością takich linków, nigdy jednak ich nie usuwałam. Widzę, że Ty to zrobiłeś. Czy jest jakieś zalecenie w tej sprawie, mógłbyś mnie gdzieś odesłać, czy to tylko takie intuicyjne zachowanie? Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka dyskusja 17:55, 27 lip 2006 (CEST)

Trudno mi powiedzieć, czy jest jakieś zalecenie w tej kwestii. Od dawna nie śledzę listy. Niemniej moim zdaniem powinno być. Funkcją nagłówek jest wyróżniać, oznaczać, rozpoczynać pewien fragment artykułu. Natomiast konsekwencją użycia linku jest niejako odwrócenie uwagi – mam oczywiście na myśli odesłanie do innej treści. Tak więc czynienie nagłówków linkami wydaje mi się pewną - akurat dla mnie - rażącą sprzecznością. Czy miałoby sens, gdyby tytuł książki odsyłał do innej publikacji? Pomijam tu fakt, że w mojej osobistej ocenie wygląda to brzydko, bowiem ten aspekt jest najmniej ważny. --smyru 20:20, 29 lip 2006 (CEST)

Jan Dzierzonedytuj kod

Witam, Jesteś jednym z administratorów. Jakiś czas temu wprowadziłeś informacje na temat narodowości Dr Jana Dzierżona. Dzierżon jest moją ulubioną postacią ponieważ jestem pszczelarzem. Bardzo wiele o nim czytałem, nie mam wątpliwości ze czuł się Polakiem. Ktoś zmieniał – wymazał jego narodowość, a ja wpisałem na nowo. Sprawdzałem też i poprawiałem informacje o Jego narodowości na stronach niemieckich. Niemcy zaangażowali „śląskiego” nacjonalistę (NewEuropean). Ten z pomocą kumpla (Gdarin) administratora zablokował artykuł. Oczywiście nie przyjmują argumentów historycznych (spójrz dyskusja). Szukam pomocy żeby umieścić prawdę zamiast tych przekrętów. Jeśli Ty nie chcesz się angażować może znasz kogoś kto „kocha” tę nową nacje – dla mnie to Piąta Kolumna. Ślązakiem można sobie być, ale nie współpracować z obcymi arogantami. Andrzej

Drogi współużytkowniku UNIX-aedytuj kod

Znak towarowy UNIX jest zasadniczo nieodmienną nazwą własną (a nie nazwiskiem, ani imieniem) spoza obszaru języka polskiego.

Jeżeli należy dokonać jej odmiany ze względu na składnię zdania, wtedy według reguł języka polskiego mamy w liczbie pojedynczej

stąd właśnie

Oraz w mianowniku liczby mnogiej UNIX-y → Unixy.

Porównaj do hasła PAX.

Ta sama reguła odnosi się do znaków towarowych AIX, A/UX, HP-UX, IRIX, ULTRIX oraz XENIX, ale już językoznawcom pozostawiam jak odmieniać nazwę Linux; bo mimo iż to też jest obca nazwa i też zarejestrowana (przez Linusa Torvaldsena) to nie jest jak te inne wyrazy pisana wersalikami.

Czyli nie ma w pisanym języku polskim Aiksa, Auksa, HP-uksa, Iriksa, Ultriksa, Xeniksa, mimo iż potencjalnie byłby możliwy taki zapis fonetyczny.

Pozdrawiam – Absolwent 21:06, 27 wrz 2006 (CEST)

Blokada G8edytuj kod

Nie wydaje ci się, że zablokowanie strony G8 przez Wikipedysta:Mrug dla nowych userów tylko dlatego że ktoś odwołuje się do Centrum Informacji Anarchistycznej jest lekką przesadą? I to bez podjęcia dyskusji na stronach dyskusyjnych, która już wcześniej była i został osiągnięty kompromis jak się wydaje (skoro nikt potem tego nie zmieniał już?). Może to jest dziwne dla mnie bo więcej brałem dotąd udziału w edycjach na stronie angielskiej Wikipedii i czegoś takiego tam nie widziałem, przynajmniej nie na taką skale jak w polskiej wikipedii, gdzie tyle arbitralnych decyzji jest podejmowanych i kasuje się źródła bo komuś strona się nie podobała. --XaViER 21:37, 9 cze 2007 (CEST)

Imiona władców Kongaedytuj kod

Witaj! Zauważyłem, że stworzyłeś nieco artykułów dotyczących władców Portugalii. Czy w przypadku pisowni ich imion istnieje na wikipedii jakaś zasada? Czy piszemy Pedro V czy Piotr V. Czy - idąc za dostępną literaturą pozostawiamy owe imiona w wersji oryginalnie, czy je spalszczamy. Zapytuję, bowiem chcę stworzyć kilka artykułów o władcach historycznego Królestwa Kongo, a w ich przypadku istnieje dokładnie ten sam problem - pojawia się zatem Henrique I, Affonso I, Bernardo I etc. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Bacus15 14:21, 11 paź 2008 (CEST)

Płocki Park Przemysłowo-Technologicznyedytuj kod

Jest potrzebna ilustracja do hasła. mogę na Ciebie liczyć? Zwiadowca21 10:20, 2 sty 2009 (CET)

Plik:Herb Wroclaw 1938 150.gif może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Smyru! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Herb Wroclaw 1938 150.gif. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 17:56, 29 cze 2010 (CEST)

Pradzieje Śląskaedytuj kod

Ponadto zostały zgłoszone artykuły: Śląsk polski i niemiecki (1922-1945), Śląsk prusko-niemiecki, Śląsk dzielnicowy, Śląsk czeski, Śląsk Habsburgów, Śląsk po II wojnie światowej, Śląsk w monarchii wczesnopiastowskiej, Kalendarium historii Śląska. JDavid dyskusja 17:24, 12 gru 2010 (CET)

odbieranie uprawnieńedytuj kod

Informuję, że zgodnie z przyjętą zasadą, wysłałem do Ciebie maila odnośnie Twojej nieaktywności. szczegółowe przedstawienie wysłanych maili jest w tej tabeli. Informuję również, że w każdym czasie możesz zrzec się uprawnień na odpowiedniej stronie. maikking dyskusja 19:09, 12 mar 2011 (CET)

Totartedytuj kod

--ThePolish 22:20, 21 wrz 2014 (CEST)

Ziębiceedytuj kod

Te dodatkowe linie wszędzie zbędne były. Żaden artykuł nie ma infoboksu rozbitego aż tak. Nie ma też potrzeby trzech linijek tekstu rozwalać na całą stronę. Ciacho5 (dyskusja) 22:51, 9 gru 2015 (CET)

Hmm, nie wiem, jakim cudem te nadmiarowe linie powstały. Dzięki za poprawę. --smyru (dyskusja) 23:04, 9 gru 2015 (CET)
  • Może użyłeś Visual Editora? Podobno potrafi różne dziwne rzeczy zrobić. Ciacho5 (dyskusja) 23:06, 9 gru 2015 (CET)
Sęk w tym, że nie. Jestem tu od 2002 roku i wolę edycję ręczną. Co prawda wizualny załadował się najpierw, ale od razu bez zmieniania i zapisywania czegokolwiek przełączyłem się na źródłowy. --smyru (dyskusja) 23:08, 9 gru 2015 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 21:15, 6 gru 2016 (CET)

Zapraszamyedytuj kod

Witaj serdecznie!

Chciałbym uprzejmie zaprosić Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie Płock. Pozdrawiam, Snobscarde (dyskusja) Snobscarde (dyskusja) 16:58, 13 sty 2017 (CET)

Herb Śląskaedytuj kod

A jakie jest merytoryczne uzasadnienie usunięcia całej galerii herbów? To miało być "drobne techniczne"? -- Pudelek (dyskusja) 23:34, 11 lut 2017 (CET)

To była cała seria edycji, która nie została dokończona. Obecna postać galerii jest chaotyczna, nieadekwatna do treści artykułu. --smyru (dyskusja) 22:25, 12 lut 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:25, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:40, 10 cze 2017 (CEST) 

Ad:Jacek Karpińskiedytuj kod

Ad:Jacek Karpiński

Cześć. Ja w sprawie pisowni nazwiska ("M" lub "N"). Nie mam żadnych opracowań monograficznych, ani książkowych, ale kwerenda w necie daje pisownię przez "M" małżeństwa: Elżbieta Jezierska-Ziemkiewicz - żona Andrzeja i tu, tu również, w Bibliotece Narodowej są: Sztuka dobrego programowania / Krzysztof Jassem, Andrzej Ziemkiewicz. – Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2016. – 235 stron: ilustracje; 24 cm. oraz Ziemkiewicz, Andrzej (elektronik), natomiast wyszukiwanie frazy "Ewa Jezierska, Andrzej Zienkiewicz" nie daje rezultatów. No i jeżeli zmieniać to należałoby przede wszystkim w K-202, gdzie nazwiska (w tym i małżeńskie p.Ewy) pojawiają się bodaj trzykrotnie. Pzdr. Ented (dyskusja) 17:53, 4 mar 2018 (CET)

Właśnie kwerendą w sieci się posiłkowałem. Nie upieram się, starałem się zredagować artykuł do czytelnej postaci po anonimowej edycji. --smyru (dyskusja) 18:05, 4 mar 2018 (CET)
  • Nie wiem jakie strony udało Ci się wyszukać, ale dla mnie strony Polskiej Akademii Nauk i Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz BN (wszystkie podlinkowane powyżej) są jednak dość rzetelnymi źródłami, tym bardziej, że pierwsze dwie są dedykowane Elżbiecie Jezierskiej-Ziemkiewicz. Ented (dyskusja) 18:13, 4 mar 2018 (CET)
Szukałem w frazy Andrzej Zienkiewicz k202. Jak wspomniałem, nie upieram się, śmiało koryguj. -smyru (dyskusja) 19:35, 4 mar 2018 (CET)

Machaedytuj kod

Cześć :) -- Kangel !? 16:42, 28 wrz 2018 (CEST)

Ahoj! smyru (dyskusja) 20:14, 28 wrz 2018 (CEST)

Odpisywanieedytuj kod

Cześć, Odpisuj na czyjejś stronie dyskusji, ponieważ ktoś może nie zauważyć twojej odpowiedzi.

Pozdrawiam, Komiksomaniak (dyskusja) 17:25, 5 cze 2019 (CEST)

Odp: Mapowanie zmiennych w szablonachedytuj kod

Możliwość jest ale ja jej nie chcę implementować bo to robi więcej problemów. To jak osiołkowi w żłoby dano. Jeśli byłoby pole data=1989 i pole rok=1998 jednocześnie, to które pole wybrać? Jeśli wyboru nie ma to problemów nie ma. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:50, 16 kwi 2020 (CEST)

ORP Błyskawicaedytuj kod

Dzień dobry.

Dodaj proszę źródło do tej edycji. Bo edytujesz hasło medalowe i dodając tam nieuźródłowione fragmenty obniżasz jakość tego hasła. PMG (dyskusja) 18:46, 9 lip 2020 (CEST)

Cześć, dzięki za czujność. Byłem zaskoczony, że te informacje znajdują się w wersji angielskiej, ale nie ma ich w polskiej. Dodając je starałem się zweryfikować jednocześnie aktualność tamtejszych źródeł. Jedno zniknęło a źródło z BBC okazało się notką, więc chwilowoo zrezygnowałem z sygnatur, nie chciałem jednak kasowac gotowej redakcji. NB, chciałem dodać jeszcze inne redakcje, np. dlaczego akurat Błyskawica eskortowała transatlantyk. Zamierzałem wrócić do edycji z aktualnymi metrykami źródeł. Jestem tu od 2001 i także zależy mi na jakości treści. Pozdrowienia! -- smyru (dyskusja) 21:43, 9 lip 2020 (CEST) Spoko. W przypadku haseł medalowych przykładam szczególną uwagę do źródeł - bo zdarza się że ludzie dopisują dziwne rzeczy do bardzo dobrych haseł. PMG (dyskusja) 01:21, 10 lip 2020 (CEST) Wszystko jasne. Tak trzymaj! Jeśli masz uwagi lub poprawki, nie krępuj się. smyru (dyskusja) 01:47, 10 lip 2020 (CEST)

Usuwanie treściedytuj kod

Witaj. IP ma rację w tej edycji [2]. Rzeczywiście, że zacytuję "usuwanie treści ze źródłem! Jeśli masz jakieś wątpliwości, to proszę o dokładne wyjaśnienie w dyskusji artykułu". Zanim na dobre rozpoczniesz wojnę edycyjną, a widzę że już rozpocząłeś, proszę najpierw opisać problem w dyskusji hasła i poczekać na odpowiedź innych. Subtropical-man (dyskusja) 12:27, 25 sie 2020 (CEST)

Usunąłem z uzasadnieniem w podsumowaniu treść, która ma się nijak do rozdziału pt. Warunki naturalne, w którym została umieszczona, która duplikuje treści znajdujące się we właściwych dla niej rozdziałach. Równie adekwatna byłaby w ramach prognozy pogody. Moja edycja została usunięta przez anonima, jak mam z nim dyskutować? 15:31, 25 sie 2020 (CEST) Z IP można normalnie dyskutować, zwłaszcza, że sam Ipek poprosił abyś uzasadnił twoje zmiany w dyskusji hasła. Rzeczywiście, teraz zrozumiałem o co chodzi. Jednakże z twojego skrótowego opisu w historii zmian nie wiele da się zrozumieć. Nawet teraz do końca nie wiem co miało znaczyć, tu cytuję "Warunki nat. bez zduplikowanych inf. historycznych". Wracając do tematu: rzeczywiście, te informacje niezbyt pasują do sekcji pt. Warunki naturalne, zatem zabłąkaną treść należy przenieść do sekcji historia a nie usuwać. Subtropical-man (dyskusja) 18:22, 25 sie 2020 (CEST)

Interwiki i tłumaczeniaedytuj kod

Cześć. Gdy tłumaczysz hasła pamiętaj o tym, by dodać do nich linki interwiki (zob. Pomoc:Interwiki) i oznaczyć tłumaczenie. Sugeruję stosowanie w tym celu szablonu {{przetłumaczony}}. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 22:23, 29 sie 2020 (CEST)

Dzięki za podpowiedzi. Z jakiegoś powodu byłem przekonany, że interwiki są passe i nowym porządkiem świata jest to nieszczęsne Wikidata. -- smyru (dyskusja) 16:52, 30 sie 2020 (CEST)

Ad:Fosforowodóredytuj kod

Ad:Fosforowodór

Cześć. W przypisie podałeś niedziałający link, w dodatku z jutrzejszą datą dostępu (???). Poprawisz? Mam też wątpliwości merytoryczne - powstanie fosforiaku z fosforu i wodoru w warunkach utleniających to bardzo prosta reakcja, więc dość zaskakujące jest uznanie jego obecności za przejaw życia. Takie kontrowersyjne stwierdzenia wymagają podania źródła naukowego (recenzowany artykuł naukowy, podręcznik akademicki), a w ostateczności bardzo wiarygodnego serwisu (NASA, ESA itp.). Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:28, 13 wrz 2020 (CEST)

Pozwoliłem sobie odpowiedzieć w PM, daj znać czy otrzymałeś wiadomość. -- smyru (dyskusja) 13:18, 14 wrz 2020 (CEST) Tak, dostałem, dzięki. Link do ceche'a też nie działa, poczekajmy chwilę na właściwy. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:12, 14 wrz 2020 (CEST)

Re: najbardziej potrzebne stronyedytuj kod

Ta lista przynajmniej od 15 lat jest mało użyteczna. Polecam w zastępstwie:

~malarz pl PISZ 19:40, 14 wrz 2020 (CEST)

Proszę sprawdzić emailedytuj kod

Witaj, Smyru: Proszę sprawdzić email! Temat: "The Community Insights survey is coming!" Jeśli masz jakieś pytania, wyślij e-mail na adres surveys@wikimedia.org.

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email surveys@wikimedia.org.)

Sorry for the inconvenience, you can read my explanation here.

MediaWiki message delivery (dyskusja) 18:23, 25 wrz 2020 (CEST)

Nazwy statkówedytuj kod

Hej

Statków konkretnie chyba nie mamy, natomiast mamy Wikipedia:OKRĘT. Natomiast z doświadczenia powiem że MS Rigel to moim zdaniem dobra nazwa, nikt się raczej nie powinien przyczepić. PMG (dyskusja) 22:18, 21 paź 2020 (CEST)

@PMG, w moim brudnopisie znajduje się kolejny artykuł poświęcony statkowi. Znowu mam dylemat, jak do nazwać. Istniał względnie istnieje szereg statków o takiej nazwie. -- smyru (dyskusja) 20:30, 13 gru 2020 (CET) Wydaje mi się że nazwa Armenia (1928) jest sensowna i sprawdzi się. PMG (dyskusja) 19:56, 21 gru 2020 (CET) Już go opublikowałem. Po namyśle wstawiłem artykuł pod nazwą: Armenia (statek szpitalny) -- smyru (dyskusja) 15:39, 22 gru 2020 (CET)

Bednarekedytuj kod

Cześć. Raczej zwiodła Cię baza Ludzie Nauki Polskiej. Profesor Bednarek nie habilitował się na podstawie jednej pracy. Zob. https://docplayer.pl/5850618-Autoreferat-wroclaw-15-viii-2013-dr-boguslaw-bednarek-instytut-filologii-polskiej-uniwersytet-wroclawski-pl-bp-nankiera-15-50-140-wroclaw.html--Pbk (dyskusja) 21:21, 28 paź 2020 (CET) PS. link do postępowania awansowego https://www.ck.gov.pl/promotion/id/15020/type/l.html

Dzięki za czujność i poprawkę. Muszę sobie odnotować wskaźniki to narzędzi, które cytujesz. Dobrego dnia! smyru (dyskusja) 08:39, 29 paź 2020 (CET)

MS Rigeledytuj kod

Witaj. Podstawowym parametrem 'statków (nic nie wskazuje, aby Rigel był okrętem, czyli jednostką wojskową) jest pojemność rejestrowa, którą do 1994 podawano w tonach, ale rejestrowych. Taka "tona" ma 2,86 metra sześciennego. I własnie pojemność Rigela wynosiła 3828 BRT. Natomiast nośność według Byggeliste, 6785 ton (tutaj już zwykłych, po 1000 kg).

Dalej: Czy masz jakieś porządne źródła na dwa silniki? Rzecz dziwna byłaby, zdecydowana większość takich statków miała jeden.

Czy możesz odróżnić owych trzech pilotów? Czy to byli lotnicy, czy piloci morscy (czyli marynarze)?

I jeszcze zdanie Rok później powstał Cmentarzu Wojennym w Tjøtta, na którym wszystkie groby są anonimowe. Powstał Cmentarz czy coś na cmentarzu. Zmieniłem, ale mam wątpliwości. Ciacho5 (dyskusja) 09:54, 30 paź 2020 (CET)

Wzmiankę o silnikach pamiętam, z któregoś ze źródeł wymienionych w tekście, ale nie przywiązywałem do tego wagi. Odnośnie pilotów, to byli piloci morscy, przynajmniej jeden z nich był Norwegiem. Co do cmentarza, to tak powstał cmentarz, tak jak literalnie stoi w tekście. Pierwotnie statek był traktowany jako cmentarz morski, ale podjęto decyzję o zebraniu szczątków, założeniu cmentarza i finalnym złomowaniu wraku. Śmiało poprawiaj tonaż/pojemność itp. nie jestem specjalistą od spraw morskich. -- smyru (dyskusja) 10:09, 30 paź 2020 (CET) Co do silników: Machinery: 2 x 6 cyl. B&W diesel engines, 2076 ihp, 11 knots. za http://www.warsailors.com/homefleetsingles/rigel.html -- smyru (dyskusja) 12:53, 30 paź 2020 (CET) @Ciacho5, byłbym wdzięczny za przejrzenie mego brudnopisu pod kątem twych poprzednich uwag, czy aby znowu czegoś nie pokręciłem. -- smyru (dyskusja) 20:25, 13 gru 2020 (CET)

Odp:Jerzy Sosnowskiedytuj kod

Odp:Jerzy Sosnowski

Z mojego punktu widzenia argumentacja w opisie zmian nie miała żadnego sensu. Ani z otrzymania awansu 1 września, ani z uczestnictwa w bitwie pod Komarowem nie wynika data, kiedy przestał dowodzić szwadronem. Można się oczywiście bawić w wyciąganie takich wniosków, ale nie w Wikipedii, tutaj wymagamy po prostu powołania się na źródło, w którym jest jasno podana odpowiednia data. PG (dyskusja) 22:17, 14 lis 2020 (CET)

Podziękowanie - MS Rigeledytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:53, 19 lis 2020 (CET)

Podziękowanieedytuj kod

Dziękuje za poradę Makiary (dyskusja) 14:04, 1 gru 2020 (CET)

Łużyce a Śląskedytuj kod

Prowincja Śląsk w 1905 r.

To, że jakiś region w jakimś okresie historycznym był/jest częścią Łużyc nie stoi w sprzeczności z przynależnością tych ziem do Śląska. Hrabstwo (tzw. graniczne, czyli Markgrabstwo) Łużyce (Markgrafschaft Lausitz) w swej historii było przez chyba co najmniej ponad sto lat mniejszą jednostką niż zwierzchnie nad nim Księstwo Śląsk (Herzogtum Schlesien), a przez inne sto lat wchodziło w skład pruskiej prowincji Śląsk. Warto też poczytać np historię Łużyc Dolnych w niemieckiej Wikipedii i obejrzeć tam np. mapkę "Lausitz unter Böhmen.jpg" pokazującą ten region w średniowieczu (niestety jest ona plikiem lokalnym, bo nie spełnia niezbędnych kryteriów i nie ma jej na Commons). Nieustannie dochodziło do zmian przynależności tego regionu do różnych hrabstw, księstw, królestw i prowincji, np. raz była to Saksonia, raz Brandenburgia, raz królestwo Prus. W XIX wieku podjęta została np. polityczna decyzja, że Łużyce stały się częścią Provinz Schlesien, co widać na mapie (z 1905 r.) obok. Widać na niej, że w granicach prowincji Śląsk znalazły się nie tylko - co oczywiste - Wrocław albo Legnica, nie tylko Bolesławiec i Zgorzelec, ale także Muskau (czyli Mużaków) i ziemie znacznie dalej na zachód, waz z Hoyerswerdą, aż do rzeki Czarnej Elstery i do miasta Ruhland. O miastach tych czytamy w naszej polskiej Wikipedii, że

Mużaków:
Wzmiankowany w 1249, Mużaków powstał w XIII wieku w miejscu dawnego grodu słowiańskiego. Wraz z ziemią zgorzelecką w 1319 znalazł się w granicach piastowskiego księstwa jaworskiego, jednego z polskich księstw dzielnicowych na Dolnym Śląsku, by jeszcze w XIV wieku przejść pod panowanie czeskie. W XIV wieku powstał tutaj zamek, wokół którego rozwinęła się osada, która w 1452 roku otrzymała prawa miejskie.

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1.

Hoyerswerda:
W 1815 r. na mocy postanowień kongresu wiedeńskiego wraz z częścią Górnych Łużyc miasto zostało oderwane od Saksonii i przyłączone do Prus. W 1825 zostało włączone w granice rejencji legnickiej Prowincji Śląsk. Miasto dzieliło historię Śląska do 1945 roku jako część prowincji Śląsk (1825-1919, 1938-1941) oraz Dolny Śląsk (1919-1938, 1941-1945). Było siedzibą władz najbardziej na zachód wysuniętego powiatu prowincji.

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1.

Ruhland:
Na mocy postanowień kongresu wiedeńskiego miasto przypadło w 1815 Królestwu Prus, które najpierw włączyło je do Prowincji Brandenburgia, a w 1825 przeniosło do rejencji legnickiej Prowincji Śląsk. Historię Śląska Ruhland dzielił do 1945 roku jako część prowincji Śląsk (1825-1919, 1938-1941) oraz Dolny Śląsk (1919-1938, 1941-1945).

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1.

Zmianę wprowadzoną wczoraj przez IP 80.68.231.217 cofnąłem zaś wcale nie dlatego, że jakoś mi "zależy" na poszerzaniu granic Dolnego Śląska poza rzeczywisty ich zasięg, ale głównie dlatego, że ten IP "uzasdnił" swoją edycję tylko i wyłącznie tym, że Park Mużakowski nie znajduje się na Dolnym Śląsku, a w województwie lubuskim, co jest niedopuszczalnym uproszczeniem tematu. Tak naprawdę, to przy wspomnieniu w tym artykule Parku Mużakowskiego powinien się znaleźć przypis czy też raczej uwaga objaśniająca, że ta część historycznego Śląska (Dolnego) zaliczana jest do Łużyc, które w różnych okresach historycznych podlegały różnym przynależnościom terytorialnym.

Pozdrawiam

Julo (dyskusja) 20:21, 11 gru 2020 (CET)

Odp:Podział adm. Wrocławiaedytuj kod

Odp:Podział adm. Wrocławia

Artykuł o Wrocławiu jest już i tak duży, więc wstawianie do niego tej samej mapki, która i tak jest umieszczona w wydzielonym artykule o podziale (jest podlinkowany, jak sam zauważasz), wydaje mi się trochę bez sensu. Zauważ, że jeśli nastąpią jakiekolwiek zmiany w podziale administracyjnym, to trzeba będzie je wprowadzić w obydwu tych mapach – po co dokładać sobie roboty? Czytelnik też będzie raczej wolał krótszą wersję, szczególnie jeśli szuka innych informacji niż podział. PG (dyskusja) 12:46, 19 gru 2020 (CET)

Masz rację. Przekonałeś mnie. -- smyru (dyskusja) 12:52, 19 gru 2020 (CET)

Kategorieedytuj kod

Hej

Po twojej edycji kategorie wyglądały tak:

[[Kategoria:Absolwenci i studenci Uniwersytetu Franciszkańskiego we Lwowie]] [[Kategoria:Polscy prawnicy]] [[Kategoria:Działacze polistopadowych organizacji rewolucyjnych i niepodległościowych]] [[Kategoria:Absolwenci Wydziału Prawa Uniwersytetu Lwowskiego]] [[Kategoria:Pochowani na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie]] '''[[Kategoria:Uczestnicy Zjazdu Słowiańskiego w Pradze 1848]]''' [[Kategoria:Urodzeni w 1807]] [[Kategoria:Zmarli w 1886]] [[Kategoria:Działacze Ruskiego Soboru]] [[Kategoria:Żołnierze powstania listopadowego]] '''[[Kategoria:Uczestnicy Zjazdu Słowiańskiego w Pradze 1848]]''' 

Ja po prostu skasowałem zdublowaną kategorię. PMG (dyskusja) 13:15, 1 sty 2021 (CET)

Hmm, mam zainstalowany rozszerzenie, który ma ułatwiać prace z kategoriami. To stało się bez mej świadomości. Dzięki za czujność! -- smyru (dyskusja) 13:18, 1 sty 2021 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Smyru" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy