Dyskusja wikipedysty:Spacejam2


Dyskusja wikipedysty:Spacejam2 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

 • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
 • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.

Japanriver (dyskusja) 13:02, 20 gru 2009 (CET)

Spis treści

Odp:Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzeguedytuj kod

Odp:Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu

Nie zdążyłem oznaczyć. Kto inny to już zrobił. Usunąłem jednak kilka ilustracji i zminiejszyłem galerie. Podstawą encyklopedii jest tekst, a zdjęcia są wyłącznie dodatkiem. W infoboksie jest już link do galerii na Commons więc nie ma też powodu by to dublowac. Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego na Swięta jak i na przyszłowsć z Wiki. Albertus teolog (dyskusja) 10:47, 23 gru 2009 (CET)

W galerii na Commons równiez możesz dodac opisy, a kolejności nie zmienialem. Wyciąłem jedynie kilka zdjęć. Albertus teolog (dyskusja) 11:26, 23 gru 2009 (CET) Eeeee... Luzuj i nie odchodź :-) Albertus teolog (dyskusja) 11:32, 23 gru 2009 (CET)

Las Zwierzynieckiedytuj kod

Nie robi się tak, jak Ty - nad artykułem masz guzik "przenieś", służący do zmiany nazwy. Poprawiłem. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 14:37, 23 gru 2009 (CET)

Osiedla Tarnobrzegaedytuj kod

Jak uważasz, Kamionka może być, czy tak jak napisano jest to część Miechocina - popatrz tu?

A może dodać coś w stylu "Las Kamionka w Tarnobrzegu"? Kzk (dyskusja) 18:59, 27 sty 2010 (CET) Nadole - trzeba dodać artykuł z podtytułem, np. "Nadole (część Tarnobrzega)" - teraz jest strona ujednoznaczniająca, na której nie ma tego osiedla. Kzk (dyskusja) 19:03, 27 sty 2010 (CET)

Plik:Hospicjum Ojca Pio Tarnobrzeg.JPG może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Spacejam2! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Hospicjum Ojca Pio Tarnobrzeg.JPG. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję. Masur juhu? 11:42, 7 mar 2010 (CET)

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.

 • na przyszlosc po prostu wpisz swoj nick wikipedysty i zaznacz "praca wlasna". Wszystko jest wyjasnione w zasadach przesylania plikow, z ktorymi oczywiscie sie zapoznales? Masur juhu? 12:18, 7 mar 2010 (CET)


Proszę, przestań.
Jeżeli nadal będziesz niszczyć strony, zostanie Ci zablokowany dostęp do ich edycji.

The boss (dyskusja) 14:14, 7 mar 2010 (CET) 

re: Dominikańska Szkoła Wiaryedytuj kod

Zalążek hasła musi spełniać parę zasad, np. musi wskazywać na encyklopedyczność rzeczy którą opisuje. Cykl wykładów nie jest ency sam z siebie a do tego dochodzi jeszcze zarzut reklamy. Przesunąłem ci hasło do Wikipedysta:Spacejam2/Dominikańska Szkoła Wiary, dokończ jeśli chcesz ale nie wstawiaj do głównej przestrzeni haseł które nie są ency.Plushy (dyskusja) 20:03, 23 kwi 2010 (CEST)

Dominikańska Szkoła Wiaryedytuj kod

Dominikańska Szkoła Wiary - cykl otwartych wykładów charakterystyczny dla Zakonu Kaznodziejskiego mający charakter duszpasterstwa osób dorosłych. Szkoła Wiary organizowana była dotychczas w klasztorach dominikańskich w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Jarosławiu, Szczecinie, Lublinie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Wykłady podejmują naukowe aspekty teologii katolickiej i współczesnej nauki. Wykładane są także tematy zwykle unikane w trakcie homilii na Mszy świętej, np.: wierność małżeńska, feminizm, homoseksualizm, katolicka nauka o kapłaństwie powszechnym (kapłaństwo osób świeckich znane dotychczas w kościołach protestanckich), spowiedź, rytualność Mszy świętej (ryt trydencki, ryt dominikański, ryt rzymski), zbawienie poza kościołem katolickim, relacje z judaizmem. Ta specyficzna forma duszpasterstwa skierowana jest głównie do osób wykształconych (studentów, absolwentów wyższych uczelni) i jest realizacją strategii obranej przez polskich dominikanów skupienia wokół siebie wykształconego, wielkomiejskiego środowiska klasy średniej, któremu nie wystarczą nauki w ich własnych parafialnych kościołach, a wśród których to zauważalny jest największy odsetek laicyzacji i indyferencji religijnej[1]. Prelegentami są w przeważającej większości sami dominikanie polskiej prowincji przyjeżdżający okazjonalnie na wykłady z miejsc stałej pracy duszpasterskiej. Pozostałymi wykładowcami są pracownicy uniwersyteccy i uczelni politechnicznych (m.in.: psychologowie, pedagodzy, teologowie, poloniści, historycy, filozofowie) oraz przedstawiciele innych środowisk katolickich (benedyktyni, księża diecezjalni). Słuchacze przed wykładem proszeni są o przeczytanie kilku tekstów oraz zapraszani na Mszę świętą celebrowaną do nich. Cykl spotkań ma charakter jednoroczny. Wykłady rozpoczynają się w październiku a kończą w czerwcu.

Lista Przebojów Programu Trzeciegoedytuj kod

Witam. Co ma wspólnego "Lista Przebojów Programu Trzeciego" z "Teatrzykiem Zielone Oko"? Chyba tylko to, że był emitowany tuż po Liście po 22:00 chyba? Nie widzę potrzeby umieszczenia linku w dziale "Zobacz też". Idąc takim tokiem myślenia powinniśmy jeszcze dodać odnośnik do audycji "Offensywa", która jest obecnie nadawana po Liście. Także usuwam odnośnik do "Teatrzyku Zielone Oko". Danco28 (dyskusja) 00:50, 28 maj 2010 (CET)

Zobacz teżedytuj kod

Linki zewnętrzneedytuj kod

Kategoria:Inicjatywy związane z dominikanami Kategoria:Teologia katolicka

Zobacz teżedytuj kod

Linki zewnętrzneedytuj kod

Kategoria:Inicjatywy związane z dominikanami Kategoria:Teologia katolicka

Hasła Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu i Kościół św. Jakuba w Sandomierzuedytuj kod

Witaj! Zauważyłem Twoje zmiany w tych hasłach. Nie pogniewaj się na mnie, ale mnie z punktu widzenia redakcyjnego to rozbudowywanie czarnych nagłówków na początku strony niezbyt się podoba - moim zdaniem poprzednio było lepiej. To się teraz zrobiło strasznie długie: Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu nazywana też Królową Zagłębia Siarkowego lub Matką Bożą Tarnobrzeską, Kościół Wniebowzięcia Matki Bożej, Klasztor oo. Dominikanów (konwent Wniebowzięcia Matki Bożej). Przestaję się orientować, o czym właściwie to hasło ma być: czy o sanktuarium, czy o obrazie? (bo przecież podajesz w tytule aż 3 nazwy tego obrazu). Co o tym sądzisz? Pozdrawiam. Dodsosk (dyskusja) 22:14, 24 kwi 2010 (CEST)

 • Witaj, też odpisałem na stronie dyskusji. Przenieśmy te rozważania tam. Niestety, wcale nie prościej. Pozdrawiam. Dodsosk (dyskusja) 10:46, 25 kwi 2010 (CEST)

Dominikańska Szkoła Wiaryedytuj kod

Plushy (dyskusja) 18:19, 26 kwi 2010 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 21:30, 26 kwi 2010 (CEST)

Dominkankiedytuj kod

Pomijając to, co jest w Poczekalni, mam do Ciebie inną sprawę, bo widzę, że zajmujesz się szerzej dominikanami. Otóż mam w brudnopisie dość dużo tekstu o dominikankach:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Laforgue/dominikanki

Może chciałbyś tego użyć do rozbudowy hasła? Ja od lat nie mam czasu tego napisać. To wszystko opiera się zresztą na haśle w Encyklopedii katolickiej i kilku innych zamieszczonych w niej hasłach, tylko w małej mierze na takiej Encyklopedii zakonów. Laforgue (niam) 12:17, 29 kwi 2010 (CEST)

 • Przede wszystkim trzeba zchować obiektywizm i postarać się sobie samemu odpowiedzieć na pytanie, czy hasło jest rzeczywiście encyklopedyczne. A o tym, czy jest rzeczywiście encyklopedyczne świadczą potencjalne źródła: ich ilość, jakość i wartość. Gazeta Wyborcza jest źródłem raczej marnym, ale własna strona organizacji, zwłaszcza kiedy to źródło jedyne, nie najlepiej świadczy o popularności, rozgłosie czy doniosłości przedmiotu hasła. Więcej mówi o tym Wikipedia:Weryfikowalność, która jest naszą najważniejszą zasadą. Jeszcze więcej Wikipedia:Encyklopedyczność, w rozdziale o źródłach. Laforgue (niam) 15:34, 29 kwi 2010 (CEST)

Honorowi Obywatele Miasta Tarnobrzegaedytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 13:29, 1 maj 2010 (CEST)

Honorowi Obywatele Miasta Tarnobrzega - tytuł ustanowiony 27 marca 2008 r. przez Radę Miasta Tarnobrzega[2]. Tytuł przyznaje Rada Miasta na wniosek Kapituły. Najwyższym odznaczeniem nadawanym przez władze Tarnobrzega pozostaje Sigillum Civis Virtuti. W 2000 r. Rada Miasta przyznała tytuł "Tarnobrzeżanina XX wieku" i otrzymał go ks. prałat Michał Józefczyk.

 1. Słownik zakonów: Dominikanie (pol.). W: Encyklopedia Katolicka. T. 4: Docent-Ezzo. Lublin 1983 [on-line]. polska.pl. [dostęp 29.04.2010].{{Cytuj stronę}} Nieznane pola: "format".
 2. Uchwała Rady Miasta o ustanowieniu Tytułu Honorowy Obywatel Miasta Tarnobrzeg
 3. Uchwała Rady Miasta o nadaniu Tytułu Honorowego Obywatela Tarnobrzega dla Edwarda Frankowskiego
 4. Uchwała Rady Miasta o nadaniu Tytułu Honorowego Obywatela Tarnobrzega dla Tadeusza Nowaka
 5. Lech Kaczyński Honorowym Obywatelem Tarnobrzega
 6. Prezydent Lech Kaczynski w Tarnobrzegu - zdjęcie nr 1 - 12 maja 2009

Camino Polacoedytuj kod

Trasa zaczynała się na granicy. Kiedy? Jeżeli ma ponad 70 lat, to tam chyba nie było granicy. A jeżeli to nowe założenie, to zaczyna się i warto opisać, kiedy powstała. Ciacho5 (dyskusja) 23:35, 2 cze 2010 (CEST)

Żałoba w Niemczechedytuj kod

Komentarz jakiegoś Piotra czy Pawła w poważnej gazecie jest co najmniej równorzędną informacją, jak komentarz Jana czy Krzysztofa na stronie dość poważnej telewizji. Znajdź mi proszę jakieś oficjalne źródło, w którym mowa o ogłoszeniu żałoby narodowej (np. dziennik urzędowy). Dałem źródło nieoficjalne, bo przecież na oficjalnych stronach rządowych czy prezydenckich nikt nie ogłosił niezarządzania żałoby. Wypraszam sobie nazywanie mnie nienormalnym i zarzucanie mi antyniemieckich poglądów. Proszę o przeprosiny, daję Ci na to 15 minut. Shaqspeare (dyskusja) 23:02, 6 cze 2010 (CEST)

[1]edytuj kod

Dostajesz dzień za ataki osobiste. Kolejne ataki będą skutkowały dłuższymi blokadami. Herr Kriss 23:08, 6 cze 2010 (CEST)

Kategoria:Eurosceptyczne partie polityczneedytuj kod

Jesteś pewien, że ta kategoria to dobry pomysł? Zupełnie inne jest przecież stanowisko np. Libertasu (reformować) i UPR-u (wyjść, niech się rozleci). Samo pojęcie eurosceptycyzm jest dość szerokie i jest raczej wykorzystywane jako slogan polityczny, z racji tego, że jest mało konkretne. Bądź łaskaw napisać tutaj, że stworzyłeś taką kategorię, bo sądzę jednak, że ona raczej wprowadza w błąd. TR (dyskusja) 00:22, 23 cze 2010 (CEST)

Kategoria:Eurosceptycyzmedytuj kod

Również 2 pozostałe podkategorie. Elfhelm (dyskusja) 17:49, 23 cze 2010 (CEST)

Europeistykaedytuj kod

Cytuję opis kategorii: W tej kategorii mieszczą się artykuły dotyczące nauk o Europie, nauk o Unii Europejskiej i procesie integracyjnym w Europie oraz jednostki naukowe zajmujące się tymi zagadnieniami. Przecież Europa ojczyzn i Stany Zjednoczone Europy to właśnie teoretyczne modele integracji europejskiej. Czemu zatem wyciąłeś tę kategorię? TR (dyskusja) 23:07, 23 cze 2010 (CEST)

To jak takie znajdziesz, to dopisuj, a nie wyrzucaj obecne. TR (dyskusja) 23:12, 23 cze 2010 (CEST) Bo to pierwsze, to czysta teoria, koncepcja. A podana przez Ciebie organizacja to konkretny twór polityczny. TR (dyskusja) 23:36, 23 cze 2010 (CEST) No na pewno by się przydało, podobnie jak stworzenie paru innych haseł. Tylko, że obecnie nie bardzo mam źródła, w dodatku zaangażowałem się w parę innych tematów i chcę to pokończyć. Ale docelowo taka kategoria byłaby chyba najlepszym rozwiązaniem. TR (dyskusja) 00:30, 24 cze 2010 (CEST)

Ad:Historia edycji „Unia Europejska”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Unia Europejska”

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi. Lukasz Lukomski (dyskusja) 00:06, 24 cze 2010 (CEST)

Szablon:Rząd światowyedytuj kod

~malarz pl PISZ 00:28, 27 cze 2010 (CEST)

Traktatyedytuj kod

Czy konieczne jest istnienie trzech odmiennych artykułów o tym samym traktacie (ustanawiający EWG, ustanawiający WE, o funkcjonowaniu UE), którego nazwa zmieniała się w czasie? Gdyby kolejna wersja uchylała poprzednią byłoby to uzasadnione, jednak z formalnego punktu widzenia tak nie było. Np. o konstytucji PRL mamy jeden artykuł, choć w 1989 roku zaszły w niej olbrzymie zmiany, ze zmianą nazwy państwa włącznie. Dotyczy to zwłaszcza traktatów EWG i WE, bo konstytuowały one istnienie tej samej organizacji, niezależnie od tego, że zmieniła ona swoją nazwę (zresztą zmiana ta polegała jedynie na skreśleniu przymiotnika "gospodarcza"). Pozdrawiam. Krzysiek10 (dyskusja) 22:15, 2 lip 2010 (CEST)

PS. Jeśli chodzi o zachodzące w traktatach zmiany, to wystarczające są opisy w artykułach o nowelizujących traktatach. Obecny stan prawny przedstawia artykuł o UE i artykuły szczegółowe dotyczące różnych polityk UE. Krzysiek10 (dyskusja) 22:19, 2 lip 2010 (CEST)

Pomijając to, w jakim stopniu twoja wypowiedź jest sprzeczna z zasadami wikipedii, co już zauważono w dyskusji nad szablonem "Rząd światowy", to zupełnie się nie zgadzam. Z formalnego punktu widzenia to jeden i ten sam traktat, niezależnie od tego, jakie zmiany by w nim nie nastąpiły. Nie potrafię powiedzieć, jaka część ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (pierwotnie: PRL) jest identyczna z wersją pierwotną (podejrzewam, że nikła), ale nie zmienia to faktu, że jest to ta sama ustawa. Powinien istnieć jeden artykuł zbiorczy, uwzględniający historię zmian nazw i kolejnych nowelizacji. Krzysiek10 (dyskusja) 22:39, 2 lip 2010 (CEST)

Anna Laszukedytuj kod

Witaj! Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego. Przeczytaj, jak stworzyć poprawnie nowy artykuł oraz zapoznaj się z zasadami encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby artykuł miał swe miejsce w Wikipedii, opisz go szerzej i podaj źródła.Nedops (dyskusja) 22:29, 8 lip 2010 (CEST)

Re: Szablon / Bieg Alfreda Freyeraedytuj kod

Moje uszanowanie! Szablon znalazł się w dyskusji hasła podobnie jak znajduje się we wszystkich hasłach związanych z lekkoatletyką, nawet jeśli powstały one poza wikiprojektem lub przed jego utworzeniem. Jest to znak, że artykuł znalazł się pod opieką wikiprojektu. Zupełnie nie rozumiem Twojego oburzenia :/ Kleszczu (dyskusja) 22:34, 8 lip 2010 (CEST)

Kategoria:Herby miast według tematykiedytuj kod

Chrumps 01:48, 11 lip 2010 (CEST)

Proponuję nie tworzyć nowych podkategorii do czasu rozstrzygnięcia dyskusji. Pozdrawiam, Chrumps 22:48, 11 lip 2010 (CEST)

Bardzo Cię proszę, wstrzymaj się z tworzeniem tych kategorii, dopóki nie zostanie ustalona zasadność ich istnienia. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 10:49, 12 lip 2010 (CEST)

Prawo europejskieedytuj kod

To porozmawiaj o tym z prof. Ewą Łętowskąhttp://www.psep.pl/grundtvig/2/prawo_europejskie.pdf . Nazwy potoczne i nieformalne w sposób naturalny współegzystują z nazwami oficjalnymi. Sformułowania typu „nie ma czegoś takiego, jak prawo europejskie” jedynie ośmieszają Wikipedię i obrazują niezrozumienie zasad języka. Krzysiek10 (dyskusja) 12:24, 12 lip 2010 (CEST)

 • Zresztą sam w swojej edycji przyznałeś, że takie coś jak „prawo europejskie” jest, tylko ma szersze znaczenie. Oceń więc teraz prawdziwość twierdzenia „Nie ma czegoś takiego jak prawo europejskie, jest tylko i wyłącznie prawo Unii Europejskiej”. Krzysiek10 (dyskusja) 12:28, 12 lip 2010 (CEST)

Kategorie herbów miastedytuj kod

Trwa dyskusja na temat usunięcia tych kategorii, poza tym. Artykuły herbów miast to nie jest Commons. Nawet przyjąwszy kategoryzowanie wg różnych motywów to nazwy tych kategorii są niepoprawne bo wrzucasz herby do kategorii Orłów, bram itp. a to powinno być raczej coś a'la "Herby miast wg motywu orła". Jednakże ponieważ trwa dyskusja uważam, że tworzenie kolejnych kategorii i podkategorii stanowi jest niestosowne i będzie generowało tylko dodatkową pracę innych wikipedystów by je sprzątać. Dlatego sugeruję powstrzymać się od tej twórczości, do czasu ustalenia jakiegoś konsensusu. Ponadto chciałbym przedstawić opinię, że tworzenie kategorii uważam jest przerostem techniki nad zamierzonym celem i sugeruję opisywania konkretnych motywów w artykułach tych motywów np. Gryf czy też rozwinięcie Ziemniak#Pomniki_ziemniaka. W przypadku pojawienia się wartościowej literatury sądzę, że można pisać wartościowe podartykuły na temat tych motywów heraldycznych. Sam tworzyłem na Commons galerie commons:Pomeranian Griffin czy też commons:Acanian Eagle. Dziękuję JDavid dyskusja 20:48, 18 lip 2010 (CEST)

UEedytuj kod

o jaki wandalizm ci chodzi? Odpowiedniejsze szablony to te dotyczące sekcji, a nie całego artykułu.--Pozdrawiam - Wiggles007 @ 16:57, 21 lip 2010 (CEST)

Niestety - każdy art bez źródeł powinien tak wyglądać. Ja niestety nie jestm specjalistą od UE, w przeciwieństwie do Ciebie i lepiej by było, gdybyś Ty się zajął tym tematem. Co do mojego szablonu: mam namyśli te 2 ostatnie opcje.--Pozdrawiam - Wiggles007 @ 16:05, 22 lip 2010 (CEST) Niestety na Wiki są pewne zasady - WP:WER. I sekcję bez ani jednego przypisu nie można uznać za uźródłowioną.--Pozdrawiam - Wiggles007 @ 17:24, 22 lip 2010 (CEST)

Małopolska Droga św. Jakuba i Drogi św. Jakuba w Polsceedytuj kod

Witaj. W odpowiedzi na twoje zapytanie muszę jednak zrezygnować. Po pierwsze nie mogę już więcej czasu poświęcić na Wikipedię, ani też sam temat nie jest mi bliski. Pozdrawiam, Qqerim (odpowiedz) 11:58, 25 lip 2010 (CEST)

Niestety, nic mi do głowy nie przychodzi. Pozdrawiam, Qqerim (odpowiedz) 22:18, 25 lip 2010 (CEST)

Po pierwsze, przepraszam za brak odpowiedzi – nie za bardzo miałem czas, aby przemyśleć temat, a potem wypadło mi to z głowy. Niestety jak Qqerim nie za bardzo mam czas zajmowania się obecnie mapami. Może znalazłbym czas na jakąś schematyczną mapę (tzn. szlak z zaznaczonymi wszystkimi koniecznymi miejscowościami + ograniczona pozostała treść) jednak nie wcześniej niż za miesiąc-półtora. Bo, jeśli jest tak jak piszesz, że nie znasz się na robieniu mapy, to „prowadzenie” Ciebie byłoby chyba bardziej czasochłonne niż samemu zrobienie mapy od podstaw... Aotearoa dyskusja 13:47, 31 lip 2010 (CEST)

grafikiedytuj kod

Witaj, zapoznaj się proszę z Wikipedia:Miniaturki na początku artykułów. Bukaj (dyskusja) 00:35, 28 lip 2010 (CEST)

Plik:Matka Boża Dzikowska.jpgedytuj kod

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.Masur juhu? 21:21, 28 lip 2010 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Witam. Czy mógłbyś wstawić źródło z jakiego korzystałeś przy pisaniu [Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Chotlu Czerwonym]. A przy okazji usunąć wulgaryzm ch.. ze swej strony usera (Twoja, ale jednak wulgaryzmom mówimy stop:). Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:51, 29 lip 2010 (CEST)

hm, zauważyłem też, że inne "Twoje" kościoły też nie posiadają jakichkolwiek źródeł, a przydałoby się dać jakąś książkę, z której korzystałeś. --Piotr967 podyskutujmy 00:54, 29 lip 2010 (CEST) Dzieki za korektę. Faktycznie różne rzeczy i ludzie mogą na wiki wpieniać, z tym że akurat problem osób nie będących specami w edytowanej tematyce, a mimo edytujących, jest chyba nie do obejścia, on jest wpisany w strukturę wiki. Mocno podejrzewam, że 90% edycji robią zapaleńcy, ale nie specjaliści w danej dziedzinie. To oczywista wada wiki, ale też mniej oczywista zaleta (bo gdyby tylko specjaliści mieli edytować na warunkach wolontariatu, to wiki byłaby b. niszową encyklopedią ze znikomą ilością króciutkich haseł). Tak więc najlepiej pogodzić się z myślą, że różni "nie wiedza lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" będą się ustawicznie pojawiać. W sumie chcą jak najlepiej:) Co do kościołów to nie zauważyłem, że Ty przenosisz. Myślałem, że tworzysz od podstaw i myślałem, że jak tworzysz to masz jakąś książkę, którą wystarczy wpisać. Jednak przy przenoszeniu neisety gorzej, bo jak haslo ma kilka pozycji bibliografii to tylko autor pierwotny wie, którą pozycję powinno się przerzucić do nowo wydzielonej części. ja niestety nie mam tych książek i nie mogę pomóc. Ale gdzieś mam coś o tej świątyni, jak znajdę to uźrdłowię. Innych nie dam rady, bo o nich to na 100% nic nie mam. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:45, 29 lip 2010 (CEST)

Re: Pomorska Droga św. Jakubaedytuj kod

Nie wiem, ale ja się zastanawiam czy jest za nieumiejętność czytania map i przedstawionych stwierdzeń w artykule. Na mapie nie ma informacji przez jakie wydawnictwo została wydana owa mapa, nie ma słowa o średniowieczu, nie ma informacji jaka instytucja stworzyła ten szlak. Ponadto warto zwrócić uwagę, że sekcja Linki zewnętrzne nie jest sekcją uźródławiającą, ale zawierającą dodatkowe linki zewnętrzne uzupełniające przedstawioną treść. Chciałbym także uwagę, że moja edycji została oznaczona opisem z odwołaniem od zasady Wikipedii, którą przyjęła społeczność tego projektu. Ponieważ jesteś autorem zawartego materiału winieneś przedstawić źródła skąd pochodzą owe informacje. Radzę także zamiast pretensjonalnego tonu zwracać się z szacunkiem i dobrą wolą innych wikipedystów, ponieważ ktoś może mieć większą wiedzę i doświadczenie w edytowaniu tego projektu. Dziękuję za podanie weryfikowalnych i publikowanych źródeł do artykułu. Źródła podajemy za pomocą Przypisów bibliograficznych. Pozdrawiam JDavid dyskusja 16:53, 1 sie 2010 (CEST)

Małopolska Droga św. Jakubaedytuj kod

Witam, wydaje mi się, że dodawanie w bardzo licznych artykułach na temat rozmaitych obiektów informacji, że są one położone na trasie Małopolskiej Drogi św. Jakuba ma w sobie trochę przesady. Rozumiem dodanie tej informacji w haśle kościół św. Jakuba Apostoła w Krakowie, gdyż w jego historii fakt, że jest położony na tej trasie mógł mieć jakieś znaczenie. W przypadku ulicy Mikołajskiej w Krakowie z pewnością tak nie jest. Dodawanie w haśle Wawel linku do Drogi też jest nieporozumieniem, bo nijak nie rozszerza to treści zawartych w artykule. Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 15:24, 3 sie 2010 (CEST)

Camino de Santiago był w przeszłości ważnym szlakiem (ba, jest nim nadal), ale nie jest nim Małopolska Droga św. Jakuba. Zarówno w przeszłości, jak i - szczególnie - obecnie, nie miał on żadnego wpływu na historię czy teraźniejszość Wawelu albo ul. Mikołajskiej (zresztą mówienie o przeszłości w przedmiotowym wypadku jest nieporozumieniem, bo artykuł Małopolska Droga św. Jakuba odnosi się do szlaku wytyczonego w 2007 r. i w tym kontekście porównanie z Małopolską Drogą Owocową, czymkolwiek ona jest, nie jest od rzeczy :)). Ba, umieszczanie - jak w przypadku Wawelu - tak nieistotnej sprawy w definiensie zaprzecza charakterowi tego elementu artykułu. Umieszczenie informacji o nim w hasłach o Burgos czy Vezelay jest jak najbardziej uzasadnione, Wawelu - w żadnym stopniu. Chciałbym także powiedzieć, że nieco wzburzyły mnie opisy ostatnio dokonanych przez Ciebie zmian, m.in. określanie moich edycji jako wandalizm (WP:Wandalizm: "świadome działania dokonywane w złej wierze i mające na celu obniżenie jakości treści Wikipedii"). Zwracam też uwagę na fakt, że nie zawierają one żadnego wartościowego argumentu za pozostawieniem tych informacji - fakt, że jakaś informacja jest prawdziwa nie oznacza, że jest ona na tyle istotna, by znaleźć się w Wikipedii (WP:WER: "To, że dana informacja jest weryfikowalna, nie oznacza od razu, że Wikipedia jest dobrym miejscem do jej publikowania"; WP:NIEŁAD: "To, że coś jest w 100% prawdziwe, nie oznacza automatycznie, że jest odpowiednie by znaleźć się na Wikipedii"). Pragnąłbym zatem, abyś swoje edycje uzasadnił podając źródło wskazujące na istotność dla - na przykład - ulicy Mikołajskiej albo Wawelu faktu, że przebiega tamtędy Małopolska Droga Św. Jakuba, a nie uciekał się do wycieczek osobistych w opisach zmian. Z czystej ciekawości mam natomiast pytanie dotyczące stwierdzenia, że "Małopolska Droga jest bardzo dobrze oznaczona jakubowymi muszlami oraz charakterystycznymi żółtymi strzałkami. Znaki znajdują się w odległości co ok. 100 metrów". W wielu miejscach w Krakowie, znajdujących się na podanym w tekście szlaku jestem codziennie, mimo to nigdy nie dostrzegłem ani znaków muszli, ani żółtych strzałek. Czy faktycznie jest ona tak oznakowana? Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 20:00, 3 sie 2010 (CEST) Hmm. Ja nie prosiłem o mapę potwierdzającą przebieg szlaku, ale o potwierdzenie "istotności dla - na przykład - ulicy Mikołajskiej albo Wawelu faktu, że przebiega tamtędy Małopolska Droga Św. Jakuba". To coś zupełnie innego. To, że z Wawelu jednym szlakiem możnaby dotrzeć do Santiago de Compostela byłoby ważną informacją, gdyby ten szlak faktycznie był wykorzystywany. Tymczasem mówimy o szlaku otwartym "dopiero co", który nie ma właściwie żadnego znaczenia w społeczeństwie poza garstką zapaleńców - bo w odniesieniu do Małopolskiej Drogi św. Jakuba o niczym więcej mówić nie można, to nie jest jeden z głównych tradycyjnych szlaków we Francji i Hiszpanii, które faktycznie odżyły w dużym stopniu, zresztą Twoje sformułowanie "będzie popularne" mówi samo za siebie. Ba, np. na oficjalnej stronie Wawelu nie ma nawet najmniejszej wzmianki o takim fakcie. W tym kontekście umieszczanie takiej informacji - i to w przypadku Wawelu na tak poczesnym miejscu, gdzie powinny znajdować się informacje tylko najistotniejsze - jest moim zdaniem nieporozumieniem. A odnosząc się do oznakowania, w Krakowie nie jest brak "dobrego oznakowania", ale - jak mi się zdaje - jakiegokolwiek. Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 09:50, 4 sie 2010 (CEST) OK. Jednak proponowałbym, abyś przejrzał i poprawił pod tym kątem inne artykuły, w których dokonywałeś takich zmian. Unikaj też robienia z wiki choinki (tak trzeba traktować wstawianie grafiki The Lesser Polish Way of Saint James.PNG na potęgę)... Grzegorz B. (dyskusja) 22:20, 4 sie 2010 (CEST) Ps. Swoją drogą, przyszło mi do głowy, ujmowanie tej informacji w sekcji "szlaki turystyczne" lub podobnie zatytułowanej, dzięki czemu możnaby w niej od razu skumulować informacje o innych podobnych szlakach (a namnożyło się ich ostatnio). Grzegorz B. (dyskusja) 22:24, 4 sie 2010 (CEST) W kwestii nadużywania grafik, sporo w ostatnich miesiącach było mowy w Kawiarence, z dość jednolitym stanowiskiem społeczności. Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 23:05, 4 sie 2010 (CEST)

Droga św. Jakubaedytuj kod

Staraj się używać podglądu przed zapisaniem, zastanowiłoby CIę pewnie, dlaczego widać tekst zamiast grafiki i wstawiłbyś brakujący znacznik. Ciacho5 (dyskusja) 16:58, 3 sie 2010 (CEST)

Traktat Lizboński a prawo do życiaedytuj kod

Witam. Jako, że jesteś specjalistą od UE mam do Ciebie pytanie. Czy to prawda, co jest np. tutaj napisane? Czy oficjalne brzmienie tego artykułu to: "Prawo do życia (art. 2 Konwencji). 1. Prawo każdego człowieka do życia jest chronione przez prawo. Nikt nie może być umyślnie pozbawiony życia, wyjąwszy przypadki wykonania wyroku sądowego, skazującego za przestępstwo, za które prawo przewiduje taką karę. 2. Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem, jeżeli nastąpi w wyniku bezwzględnie koniecznego użycia siły: a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawną przemocą b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania lub uniemożliwienia ucieczki osobie pozbawionej wolności zgodnie z prawem c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania."

Na bip.ms.gov.pl/prawa_czlowieka/wyroki_polska/wasilewska_kalucka.rtf i tutaj znalazłem informację, że nie jest to fragment TL, a Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Z góry dziękuję za odpowiedź --Pozdrawiam - Wiggles007 @ 15:05, 6 sie 2010 (CEST)

Ziemia sandomierskaedytuj kod

Gdy mowa o woj. tarnobrzeskim, warto dodać, że pierwotnie jego stolicą miał być własnie Sandomierz... Warschauer (dyskusja) 22:57, 7 sie 2010 (CEST)

Plik:Czteromiasto.PNG może zostać usuniętyedytuj kod

Witaj, Spacejam2! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Czteromiasto.PNG. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikipedii (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{PD-self}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia galerii. Dziękuję.

Zanim zaczniesz przesylac pliki, zapoznaj sie bardzo dokladnie z zasadami ich przesylania, a szczegolnie z wymaganiami stawianymi przez poszczegolne licencje. Krotka pomoc na ten temat znajdziesz na Commons, w dziale pierwsze kroki: Commons:Pierwsze kroki. Pliki, ktore naruszaja zasady licencji sa kasowane. Masur juhu? 10:22, 8 sie 2010 (CEST)

 • dlatego mowie - zapoznaj sie z haslami pomocy, o tym co nalezy podac zapozyczajac czyjas prace i jakie obowiazki naklada licencja. Bardzo chce, zebys to przeczytal i wiedzial na przyszlosc. Skrot tych zasad jest dostepny takze u nas: Wikipedia:Zasady przesyłania plików. Dopiero jak czegos nie zrozumiesz, to chetnie ci wyjasnie. Masur juhu? 10:31, 8 sie 2010 (CEST)
 • podpowiem ci tak: 1) na jakich licencjach jest udostepniony oryginal, a na jakich twoja praca pochodna; 2) do czego obliguje licencja oryginalu? 3) czy poprawnie zrealizowales pkty 1 i 2? Masur juhu? 10:38, 8 sie 2010 (CEST)
  • widzisz. Ja wychodze z zalozenia, ze lepiej cos zrozumiec, niz miec podana odpowiedz. Ale jak chcesz, to odpowiem: nalezy podac autora oraz, jesli licencja tego wymaga (a tu wymaga), zastosowac licencje zgodna z oryginalem, a nie wybrana przez siebie. Jest to opisane w szabloniku licencji w oryginale: Na następujących warunkach: uznanie autorstwa – Utwór należy oznaczyć w sposób określony przez Twórcę lub Licencjodawcę, na tych samych warunkach – Jeśli zmienia się lub przekształca niniejszy utwór, lub tworzy inny na jego podstawie, można rozpowszechniać powstały w ten sposób nowy utwór tylko na podstawie takiej samej licencji.. Masur juhu? 10:46, 8 sie 2010 (CEST)
   • jeszcze tylko poprawny szablon licencji i jest ok. Zauwaz, ze technicznie (bo merytorycznie tak) szablony Commons i pl-Wiki nie sa kompatybilne. Stad, m.in. zaleca sie wysylanie plikow na Comomns, szczegolnie, jak znajduje sie tam oryginal - wtedy nie ma problemow z tym, jaki szablon zastosowac, zeby dzialal. Takze mowia o tym zasady przesylania plikow, z ktorymi powinienes sie zapoznac .Masur juhu? 10:55, 8 sie 2010 (CEST)
   • i widzisz. Czemu nie czytasz, tego co ci podrzucam? Przeciez jest napisane: Określ licencję pliku, wybierając ją z rozwijalnej listy lub wstawiając odpowiedni szablon. w zasadach. A tam link do: Wikipedia:Opisy licencji grafiki, skad tzreba wybrac i wstawic szablony, tak by byly zgodne z oryginalem Masur juhu? 11:10, 8 sie 2010 (CEST)

Konurbacja Tarnobrzesko-Sandomierskaedytuj kod

Masur juhu? 10:28, 8 sie 2010 (CEST)

Ziemia sandomierskaedytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Ziemia sandomierska nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Masur juhu? 10:28, 8 sie 2010 (CEST)

Wszędzie ORedytuj kod

Czy mógłbyś zacząć pisać z książek zamiast z głowy? Proszę Ciebie szczególnie o przeczytanie Wikipedia:Nie przedstawiamy twórczości własnej. JDavid dyskusja 12:34, 8 sie 2010 (CEST)

KTSedytuj kod

Wikipedysta:Spacejam2/Konurbacja Tarnobrzesko-Sandomierska - coby się nie zagubiło. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 12:46, 14 sie 2010 (CEST)

Kategoria:Ślązacyedytuj kod

Mamy taki zwyczaj, że autorom zgłaszamy chęć usunięcia, i wstawiamy odpowiedni szablon. Zrobiłem za Ciebie. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 23:28, 14 sie 2010 (CEST) A, już wiem ;-) Picus viridis Odpowiedz zoilowi 20:02, 15 sie 2010 (CEST)

Odp. Kalendarz liturgiczny.edytuj kod

Witaj. :-) Ale mnie zaskoczyłeś. Muszę pomyśleć, czy to ma sens. Na razie pytanie, czy ja dobrze zrozumiałam - taki artykuł chcesz dać na wiki? W takim razie tytuł tabeli winien być chyba: Kalendarz wspomnień świętych i błogosławionych kościoła rzymskokatolickiego (wszystkich obrządków i rytów).

To duże przedsięwzięcie - ogrom pracy i czasu + źródła. Wystarczy, że przeczytałam teraz PODZIAŁ ADMINISTRACYJNY KOŚCIOŁA W POLSCE i spojrzałam na artykuły: święci i błogosławieni Kościoła katolickiego (a więc święci Kościoła rzymskokatolickiego, greckokatolickiego czy obrządku bizantyjsko-ukraińskiego) oraz polscy święci i błogosławieni. Jest również Kategoria:Święci katoliccy, Kategoria:Włoscy święci katoliccy i Kategoria:Błogosławieni katoliccy (święci papieże, itp.). To setki błogosławionych i świętych, których wspomnienia są częstokroć obchodzone w kilku terminach, w zależności od Kościoła i kraju - po kilku świętych na jeden dzień w roku, a rok ma 365 dni. Taka megatabela? Nie widzę tego.

Swego czasu podjęłam próbę zrobienia tabeli świąt katolickich i prawosławnych razem oraz dni świątecznych (a czemu nie innych wyznań - padło pytanie? I odpuściłam, bo inne wyznania nie interesują mnie}. Tabela zaczęła się jawić w jednym miejscu przeładowana, w drugim świeciła pustkami. Zaniechałam pomysłu. Tak może być i w tym przypadku, tym bardziej, że rok liczy 365 dni.
Czy artykuł byłby encyklopedyczny? Pewnie tak , ale czy bardziej nie nadawałby się do innego projektu wikiźródła, jak s:Tablice świąt ruchomych? Czy ma więc rację bytu osobna tabela?

Czy podjęłabym się jakiegoś m-ca? Na obecną chwilę chyba nie, ale nie zarzekam się. W kalendarium dzień po dniu od ub.r. (chyba od października) dodaję święta (świeckie i katolickie i ONZ) i wspomnienia, porządkując przy okazji artykuły lub tworząc nowe. Pracy jeszcze ogrom w tym.

Czy mogę kogoś podpowiedzieć? Chyba Cię zawiodę. Jak potrzebuję pomocy, to z reguły nikt nie siedzi w świętych oprócz Klondka, który portalem "święci" opiekuje się. Jest również Albertus. Można też zerknąć tu: Wikiprojekt:Religioznawstwo (i podrzędne projekty). Można dać ogłoszenie i zaprosić do współpracy.

To chyba na razie tyle, tak na "gorąco", co mi się na myśl nasunęło. Pozdrawiam i dobranoc. Tanja5 (dyskusja) 00:52, 17 sie 2010 (CEST)

Odp:Kalendarz liturgicznyedytuj kod

Odp:Kalendarz liturgiczny

Chciałem zacząć od zależy, ale powstrzymam się od dowcipów bo sprawa jest poważna. Jeżeli zapoznałeś się z przebiegiem tej dyskusji to wiesz jak daleko od planów do ich realizacji. Nie możesz też oczekiwać konsensusu w takim projekcie. Zawsze znajdzie się ktoś kto może (a ma takie prawo) zakwestionować artykuł. Tym bym się nie kierował. Jeżeli nie widzisz możliwości przeredagowania artykułu Święci i błogosławieni Kościoła katolickiego przez wzbogacenie o proponowane dane w sortowanej tabeli to uważam, że ten pomysł tak czy siak jest wart realizacji, a zestawienie przydatne. Klondek dyskurs 09:11, 17 sie 2010 (CEST)

Ad:Historia edycji „Szablon:Patroni Polski”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Szablon:Patroni Polski”

Czemu służą takie edycje? Czytałeś Dyskusja szablonu:Katoliccy patroni Polski? Klondek dyskurs 09:52, 17 sie 2010 (CEST)

Re: Kalendarz liturgiczny - JDedytuj kod

Po pierwsze powinieneś zapytać Wikiprojekt:Chrześcijaństwo, a nie spamować dyskutantów, co nie jest mile widziane. Po drugie uważam, że mogłoby to być rozwinięcie art. Kalendarz liturgiczny bądź wydzielona nowa lista Kalendarz liturgiczny w Polsce bądź Kalendarz liturgiczny Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce. Nie jestem specjalistą w dziedzinie liturgii czy tym podobnym, jednakże jeżeli art. będzie zawierał odpowiednie i rzetelne źródła to Masur nie będzie chciał go skasować. Być może przebudować lub przenieść :P Takie pomysły powinny być konsultowane w Kawiarence bądź w odpowiednim Wikiprojekcie. JDavid dyskusja 10:12, 17 sie 2010 (CEST)

Czyżbym się zaliczał do malkontentów? :) Porozmawiaj nad formą tabelki w Wikiprojekcie, bo chyba główna kwestia. JDavid dyskusja 11:11, 17 sie 2010 (CEST)

Odp:Kalendarz liturgicznyedytuj kod

Odp:Kalendarz liturgiczny

Myslę, że lista, którą proponujesz w tej formie nie ma racji bytu. Kolumna Diecezja, państwo, obszar szczególnego kultu jest niewłaściwa, ponieważ nie jesteś w stanie uwględnić kalendarza dla wszystkich prowincji kościelnych i wszystkich obrządków, a to bedzie sprzeczne z zasadą tworzenia list. Ponadto kolumna Święto, Święty, wezwanie maryjne ma złą nazwę. Wytarczy Wspomnienie. Zbedna jest kolumna Alternatywne daty wspomnień bo nie ma takich alternatyw dla dni kalendarza. Konieczna jest kolumna o typie obchodów (wspomnienie dowolne lub obowiązkowe, święto, uroczystość). Z tych wszystkich powodow, myślę że jedyna możliwa lista, którą możesz stworzyć to Kalendarz liturgiczny dla katolickich diecezji w Polsce. Albertus teolog (dyskusja) 12:43, 17 sie 2010 (CEST)

Odp:Kalendarz liturgiczny3edytuj kod

Nie znam się na temacie, więc ciężko coś mi powiedzieć. Jeśli lista będzie pełna, poprawna merytorycznie, dobrze uźródłowiona (nie wiem czy podane dwie strony wyczerpują temat) i poprzedzona wstępem wyjaśniającym laikom o co w tym wszyskim chodzi, to chyba nie byłoby powodu jej usuwania. Aotearoa dyskusja 12:54, 17 sie 2010 (CEST)

Userboxyedytuj kod

Ta kombinacja jest naprawdę ciekawa:

Ten użytkownik uważa, że - spośród znanych mu mediów - tylko BBC jest wiarygodnym źródłem informacji. Reszta to tania sensacja. Ten użytkownik bardzo lubi telewizję TVP Kultura

Bulwersator (dyskusja) 23:58, 17 sie 2010 (CEST)

Odp:Szablon:Patroni Polskiedytuj kod

Odp:Szablon:Patroni Polski

Na stronie dyskusji padła taka propozycja i ona jest ostatnim głosem. Uważam proponowane rozwiązanie za zasadne. Szablon w okrojonej formie traci sens. Pozdrawiam Klondek dyskurs 09:22, 18 sie 2010 (CEST)

Co tak ostro w Poczekalni? To najwłaściwsze miejsce w/s spornych. Pozdrawiam. Tanja5 (dyskusja) 21:35, 20 sie 2010 (CEST) ~Moją intencją była modernizacja zapisu szablonu i weryfikacja świętych. Z mojej strony dyskusję zakończyłam w Poczekalni. Tanja5 (dyskusja) 22:26, 20 sie 2010 (CEST)
Rzymskokatoliccy patroni Polski

Oki-zajmę się tym wieczorem. Pozdrawiam. Tanja5 (dyskusja) 11:41, 21 sie 2010 (CEST)

Odp:Kalendarz liturgicznyedytuj kod

Odp:Kalendarz liturgiczny

Przykro mi, ale kalendarze liturgiczne oraz ich encyklopedyczność to temat mi obcy, nie jestem w stanie merytorycznie się na ten temat wypowiadać. Andrzej19@. 18:47, 18 sie 2010 (CEST)

Pomnik JPedytuj kod

Szablon DNU|zostawiono i tak nie linkuje do dyskusji na DNU wprost. Szczerze mówiąc, nie jestem wielkim zwolennikiem jego wstawiania. Dyskusję można znaleźć po linkujących. Elfhelm (dyskusja) 18:04, 19 sie 2010 (CEST)

Plik:Matka Boża Łaskawa.jpgedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 12:15, 28 sie 2010 (CEST)

Plik:Matka Boża Łaskawa.jpgedytuj kod

1. Plik ma gorzej niz fatalna jakosc - jest totalnei niewyrazny, rozmazany. Postaraj sie znalezc lepsza reprodukcje. 2. PD-old/art (nie ma znaczenia) tyczy sie dwuwymiarowej czesci obrazu, podczas gdy na tej reprodukcji/zdjeciu/skanie (ciezko poznac) widoczna jest rama i inne elementy 3d (korona), ktorych fotografia niekoniecznie kwalifikuje sie jako "wierna reprodukacja dziel dwuwymiarowych" (taka sama sytuacja, jak wobec fotografowania np. plaskorzezb). Poniewaz ty nie jestes (?) autorem tego zdjecia (zrodla nie podales) to je kasuje. Ale glownie ze wzgledu na fatalna jakosc. W sfzerze graficznej, jak i tekstowej winnismy dbac o najwyzsza jakosc. Zapoznaj sie takze z zasadami wysylania plikow - gdzie, jak etc. Masur juhu? 20:23, 28 sie 2010 (CEST)

 • a ponadto, czy "twoja" wersja, to aby nie "crop + retusz" tego pliku? Bo wygladaja uderzajaco podobnie. Masur juhu? 20:33, 28 sie 2010 (CEST) ps2. a poniewaz ta reedycja/crop i tak nic nie wnosza, po prostu przywrocilem ten plik w haslach Masur juhu? 20:34, 28 sie 2010 (CEST)

Odp:Rzymskokatoliccy patroni Polskiedytuj kod

Odp:Rzymskokatoliccy patroni Polski

Przeniosłem pod Katoliccy..., ponieważ jest to pojęcie szersze i właściwsze. Albertus teolog (dyskusja) 19:57, 31 sie 2010 (CEST)

Lefebryści są katolikami i chociaż są zgromadzeniem zawieszonym to, jeżeli nie chcą popaść w schizmę to muszą respektować postanowiania wszystkich papieży i soborów. Odnośnie wyznań starokatolickich, do których na naszym podwórku należy Kościół polskokatolicki, to klasyfikowanie ich we wspólnej gałęzi obrządkow katolickich jest metodologiczną pomyłką. Albertus teolog (dyskusja) 20:22, 31 sie 2010 (CEST) Wikipedia nie jest źródłem sama dla siebie. Albertus teolog (dyskusja) 11:39, 1 wrz 2010 (CEST) Poruszyłeś kilka spraw. Zacznę od końca. Zgodnie ze statutem KEP zwierzchnicy Kościołów wschodnich należą do konferencji więc postanowienia KEP, jeżeli są wiążące, to dotyczą rownież grekokatolików, ormian itd. Jezeli łacinski biskup siedlecki, który decyzją papieża, jest zwierzchnikiem Koscioła bizantyjsko-słowiańskiego ustanowi coś dla tej wspólnoty to jest to obowiązujące. Podobnie, jeżeli łaciński biskup Warszawy postanowi coś dla ormian, to obowiązuje to również w Gdansku i Gliwicach. Odnośnie Twojego europejskiego przykładu - istniej rożnica, pomiędzy tym co popularne lub aspirujące, a tym co rzeczywiste i sklasyfikowane (np. przez religioznawców). Innymi słowy: Turcja i Izrael, choćby należały do Unii i grały w mistrzostwach Europy, nie są państwami europejskimi - ani kontynentalnie, ani mentalnie. Albertus teolog (dyskusja) 12:41, 1 wrz 2010 (CEST) Powiem krótko: proszę o źródła religioznawcze. Albertus teolog (dyskusja) 13:32, 1 wrz 2010 (CEST)

Emarkingedytuj kod

Słyszałeś o tym pojęciu? Dałem do Poczekalni. Bluszczokrzew (dyskusja) 20:33, 1 wrz 2010 (CEST)

 • Już sam znalazłem. Autor hasła nie znal angielskiego, bo tu chodziło o słowo embarking, czyli właśnie zobowiązywać się. W każdym razie nie zasługiwało to na odrębne hasło. Bluszczokrzew (dyskusja) 23:12, 1 wrz 2010 (CEST)

Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi w Sandomierzuedytuj kod

A źródła? Wygląda na OR. Ciacho5 (dyskusja) 18:56, 9 wrz 2010 (CEST)

 • Nie jesteś takim nowicjuszem, żeby nie wiedzieć, że piszący ma obowiązek podania źródeł, ani że moje zobaczenie nic nie zmieni, bo ja też źródłem nie mogę być. Ciacho5 (dyskusja) 11:10, 10 wrz 2010 (CEST)
  • Pomijając w/w problem, to jeden akapit był bardzo, bardzo podobny do strony PTTK. Proszę, przy następnych artach spróbuj bardziej przerobić językowo. Swoją drogą czy jest jakieś źródło na nazwę ze świętą ? Bo PTTK podaje Wąwóz Królowej Jadwigi Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 22:05, 10 wrz 2010 (CEST)

Ad:Stanisław Dziwiszedytuj kod

Ad:Stanisław Dziwisz

Cześć! A nie lepiej ustawić szerokość na 250px, aby wyrównać z szerokością infoboksu? Pozdrawiam, Wiktoryn <odpowiedź> 20:12, 10 wrz 2010 (CEST)

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowieedytuj kod

Nie rozumiem jakie znaczenie dla hasła ma dodane przez Ciebie zdjęcie? Moim skromnym zdaniem nie wnosi ono nic ciekawego ani nie odnosi się do żadnych istotnych informacji z tekstu. Grzegorz Artur Górski (dyskusja) 20:35, 10 wrz 2010 (CEST)

Europejska Nagroda Muzyczna MTV dla najlepszego czeskiego i słowackiego wykonawcyedytuj kod

Witaj. Proszę dodaj źródło do artykułu i nie zapominaj o tym przy pisaniu nowych artykułów. Przy okazji: nie wystarczyłby tytuł Europejska Nagroda Muzyczna MTV ? Pozdrawiam. --Tanja5 (dyskusja) 00:04, 22 wrz 2010 (CEST)

Szablon:Katoliccy patroni Polskiedytuj kod

Cofnąłem Twoją edycję. Miała sie nijak do rzeczywistości. Albertus teolog (dyskusja) 23:13, 28 wrz 2010 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Wiktoryn <odpowiedź> 11:46, 12 paź 2010 (CEST) 

Problems with a uploaded grafic fileedytuj kod

Hello, I found a info about signet ⇒ via jagiellonica.png to complet the file description. My problem: dont speak polnish and so it's realy possible the file will be delete soon. Can you help? All the best (Metilsteiner) --91.43.158.212 (dyskusja) 20:19, 12 paź 2010 (CEST)

edycjeedytuj kod

słyszałeś o czymś takim jak opis zmian ?, jeśli tak to łaskawie go uzupełniaj DX Dyskusja 13:50, 31 paź 2010 (CET)

Opis zmianedytuj kod

Witaj. Proszę, abyś podczas edycji uzupełniał pole „Opis zmian”. Pomaga ono weryfikować, co zostało zedytowane, upraszcza sprawdzanie edycji, pozwala na znalezienie wprowadzenia zmiany w historii artykułu oraz odróżnić edycje redakcyjne od merytorycznych. Wiele wpisów można wstawiać z szablonów (zielone ramki nad pole opisu zmian), więc zajmie Ci to tylko chwilkę. Viatoro (dyskusja) 14:04, 31 paź 2010 (CET)

Wikipedia:Narzędzia/HotCatedytuj kod

Witaj! Widzę że dodajesz kategorie do artykułów - zobacz, może to narzędzie ułatwi Ci pracę. A. Bronikowski zostaw wiadomość 14:20, 31 paź 2010 (CET)

edycjeedytuj kod

na jakiej podstawie dodajesz do artykułów kategorię Numer 1 Listy Przebojów Programu Trzeciego skoro w większości przypadków nie ma w nich ani słowa o tym iż były notowane na tej liście ? DX Dyskusja 14:45, 31 paź 2010 (CET)

a ja nie życzę sobie wpisywania treści bez źródeł DX Dyskusja 14:49, 31 paź 2010 (CET)

Numer 1 na liście trójkiedytuj kod

Cześć!

DX ma trochę racji - wystarczy w artykule krótka wzmianka o tym, że piosenka znalazła się na pierwszym miejscu listy, najlepiej w treści artykułu i w infoboksie. Tu jest trochę o artykułach o singlach. Masz książkę, jest internetowe archiwum, więc źródło masz - wystarczy tylko je dodać. Wtedy nikt nie będzie mógł mieć zastrzeżeń do edycji. A. Bronikowski zostaw wiadomość 15:14, 31 paź 2010 (CET)

Ja to wiem. Ty to wiesz. Ale chodzi o to żeby czytelnik każdego artykułu to też wiedział - o tym mówi zasada weryfikowalności. Ważne jest, żeby każda informacja miała podane źródło - żeby zawsze można było to sprawdzić. A. Bronikowski zostaw wiadomość 15:18, 31 paź 2010 (CET)

Przykładedytuj kod

Zrobiłem tak, jak należy w artykule Californication (singel) - najlepiej żebyś zrobił tak samo w każdym innym. A. Bronikowski zostaw wiadomość 15:24, 31 paź 2010 (CET)

Śmierć na pięćedytuj kod

Witaj, po pierwsze nie wiadomo, czy córka Ciechowskiego rzeczywiście udzieliła zgodny na publikację tekstu, i to na odpowiedniej licencji. Od takich rzeczy jest OTRS, dopisek o zgodzie może sobie wstawić każdy. Po drugie - nie wiadomo nawet, czy córka Ciechowskiego ma prawa autorskie. Poza tym - nie krzycz w opisach zmian, to utrudnia śledzenie ostatnich zmian. Bukaj (dyskusja) 15:38, 31 paź 2010 (CET)

 • A może najpierw warto podjąć dyskusję – z tego co widzę on zakwestionował te kategorie wskazując, że nic takiego nie wynika z artykułu. I w sumie ma rację. Ty natomiast cofając jego zmiany nie dość, że stosujesz opisy zmian przeszkadzające śledzenie OZ-ów, to jeszcze cofasz na ślepo inne poprawki DX, między innymi kodowanie i wstawione przez niego źródła. Bukaj (dyskusja) 15:43, 31 paź 2010 (CET)

Wandalizmyedytuj kod

Właściwą drogą postępowania w przypadku podejrzenia o wandalizm jest w pierwszej kolejności dyskusja. Jeśli uważasz, że DingirXul dokonuje wandalizmu, to najpierw zapytaj go o powód tych zmian i spróbuj wypracować jakiś kompromis. Szczególnie, że cofając jego edycje usuwasz m.in. przypisy i szablony techniczne oraz przywracasz zwyczajowo niestosowane polskie cudzysłowy. McMonster (会話) 15:40, 31 paź 2010 (CET)

Nie widzę śladu dyskusji, tylko jedna, niezbyt kultralna wiadomość bez czekania na odpowiedź. Działania DingirXula nie mieszczą się w granicach jawnego wandalizmu, więc masowe cofanie edycji z takim opisem zmian są bardzo nie na miejscu. Proponuję po ustaniu blokady zacząć prawdziwą dyskusję. McMonster (会話) 16:05, 31 paź 2010 (CET)

Ad:Śmierć na pięćedytuj kod

Ad:Śmierć na pięć

Tekstów piosenek nie powinno być w artykułach, bo narusza to prawa autorskie. Po za tym - zamiast anulować edycje, spróbuj dodać źródła jak Ci pisałem wyżej. Nie ma co wdawać się w wojny edycyjne i awantury, bo to nic dobrego nie przyniesie. A. Bronikowski zostaw wiadomość 15:41, 31 paź 2010 (CET)

Dyscyplinaedytuj kod

Zachowanie użytkownika DingurXul to inna sprawa. Przede wszystkim zapoznaj się z uwagami w Twojej dyskusji. A. Bronikowski zostaw wiadomość 15:44, 31 paź 2010 (CET)

Linki do ujednoznacznieńedytuj kod

Witaj! Postaraj się nie umieszczać w nowych artykułach linków do stron ujednoznaczniających (np. Perfect albo Lombard). Pozdrawiam, A. Bronikowski zostaw wiadomość 20:08, 3 lis 2010 (CET)

Lp3edytuj kod

Sam osobiście głosowałem na i BiFF, i na Behemotha, już nie mówię o tym że piosenka z udziałem Ani Brachaczek zajęła pierwsze miejsce. Sprawdź zestawienia do głosowania. A. Bronikowski zostaw wiadomość 23:07, 23 lis 2010 (CET)

PS. sformułowanie "jeżeli musisz, odpowiedz tu" raczej może zniechęcać, niż zachęcać do odpowiadania... A. Bronikowski zostaw wiadomość 23:07, 23 lis 2010 (CET)

История Тарнобжегаedytuj kod

Sześć! Czy możesz wysłać twój tekst w języku polskim na temat historii Tarnobrzegu na mój e-mail: lytasov@rambler.ru? Mnie tak łatwie wyrównać tekst w porządek.

Jeszcze prosze:

 • Chcę przetłumaczyć artykuł o Zwierzynieckiem lasu. Bez źródeł może być usunięty. Trzeba źródła.
 • Gdzie mogę znaleźć informacje na temat konfederacji Dzikowskiej? Przynajmniej polski źródła, żeby mogłem przeczytać.

Dziękuję, Władimir --Rartat (dyskusja) 15:28, 25 lis 2010 (CET)

Lista Przebojów Programu Trzeciegoedytuj kod

Witaj!

Zdecydowałem się usunąć z artykułu całą sekcję dyskusja, jako niezgodną z trzema podstawowymi zasadami wikipedii: weryfkowalności, neutralności i zakazu przedstawiania twórczości własnej. Sekcja nie jest podparta źródłami, które przedstawiają że lista była krytykowana i wysunięto wobec niej takie zarzuty. W razie wątpliwości – śmiało pytaj. A. Bronikowski zostaw wiadomość 01:01, 26 lis 2010 (CET)

ekedytuj kod

Nie na cofaniu szablonów polega merytoryczna dyskusja nad artykułami. Albertus teolog (dyskusja) 22:26, 28 lis 2010 (CET)

Szablon:Wezwania maryjneedytuj kod

Albertus teolog (dyskusja) 01:47, 5 gru 2010 (CET)

Ad:Historia edycji „Szablon:Wezwania maryjne”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Szablon:Wezwania maryjne”

Oczywiście masz prawo rewertować. Zasadą jest swobodna edycja więc nie muszę tłumaczyć, ale zwracam uwagę, że w tej formie szablon ma duże szanse zostać skasowany w całości, a znalazł się w miejscu gdzie pracuje się nad jego poprawą co uczyniłem. Pozdrawiam Klondek dyskurs 20:06, 6 gru 2010 (CET)

Ad:Historia edycji „Sen o Warszawie”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Sen o Warszawie”

Czemu tak? Jeżeli już, to powinno być Sen o Warszawie (album), ewentualnie Sen o Warszawie (album Czesława Niemena). Poczytaj zresztą Wikipedia:Artykuły o muzyce/Albumy#Nazwa artykułu. A. Bronikowski zostaw wiadomość 20:44, 15 gru 2010 (CET)

? A. Bronikowski zostaw wiadomość 21:08, 15 gru 2010 (CET) :). Sen o Warszawie - pozwoliłem sobie usunąć wszystkie covery. Nie są to inne utwory, a jedynie kolejne wersje tego samego. Można o tym wspomnieć w haśle o utworze - nota bene chyba nie jest to oficjalny hymn Legii? A. Bronikowski zostaw wiadomość 21:24, 15 gru 2010 (CET) Że nieoficjalny hymn kibiców to jasne - pytanie czy jest oficjalnym hymnem klubu. Na razie zmienię na nieoficjalny. A. Bronikowski zostaw wiadomość 21:36, 15 gru 2010 (CET)

"Orzeł wielkopolski"edytuj kod

co to takiego "orzeł wielkopolski"?, czyż Mazowsze i Wielkopolska nie używały w swej heraldyce piastowskiego orła?

Współczesne prześladowania chrześcijanedytuj kod

Kto i jak zmierzyl przesladowania? Policzysz wszystkich przesladowanych w Chinach i procent chrzescijan wsrod nich? Art wyglada jak dzielo poczatkujacego, który zasad Wikipedii nie zna. Ciacho5 (dyskusja) 18:24, 3 lut 2011 (CET)

 • Proszę, nie obrażaj się, ale nawet en-Wiki podaje, że według Benedykta XVI są najbardziej prześladowani. To śmiech, nie źródło. Pomijając fakt, że en-Wiki nie może być źródłem. A Ty wyjeżdżasz z kategorycznym stwierdzeniem że są najbardziej prześladowani. Ciacho5 (dyskusja) 19:26, 3 lut 2011 (CET)
 • Przeniosłem do Twojego brudnopisu. Wikipedysta:Spacejam2/brudnopis2. Ciacho5 (dyskusja) 19:44, 3 lut 2011 (CET)
Proponuje na razie rozbudowywać sekcje Chrześcijaństwo#Prześladowania chrześcija. Oczywiście w oparciu o źródła. Marek M (dyskusja) 20:51, 9 lut 2011 (CET)

Polska prezydencja w Radzie UEedytuj kod

Przejrzyj proszę ten artykuł pod kątem ostatnio wprowadzonych zmian. Przydałoby się oznaczyć ten artykuł jako przejrzany, żeby mieć dobrą bazę do sprawdzania wprowadzanych zmian. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Stiepan Pietrov (dyskusja) 10:48, 3 mar 2011 (CET)

Plik:Logo polskiej prezydencji.jpg

Proszę cię, nie ładuj na Wikipedię plików, których nie jesteś autorem, nie posiadasz do nich praw autorskich lub plików, które nie są na wolnych licencjach.
Działania niezgodne z obowiązującym prawem (np. nadawanie fałszywych licencji lub przypisywanie sobie autorstwa) są podstawą do zablokowania użytkownika, dlatego proszę zapoznaj się z informacjami na temat licencji dopuszczalnych na Wikipedii oraz zasadami przesyłania plików.

Na http://prezydencjaue.gov.pl/logo jest wyraźnie napisane, że "wykorzystanie ww. logo przez instytucje, podmioty publiczne, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, które nie otrzymały zgody Ministerstwa Spraw Zagranicznych na korzystanie z logo, jest bezprawne." Michał Sobkowski dyskusja 20:00, 19 cze 2011 (CEST)

"Wykorzystanie logo musi być konsultowane z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, jeśli jest przeznaczone do celów innych niż własny użytek osobisty". Zamieszczenie w Wikipedii to nie jest użytek własny, a Ty bez zgody MSZ wprowadziłeś go do domeny publicznej, zgodnie z licencją {{PD-symbol}}. Poza tym, czy zdajesz sobie sprawę, że to Ty odpowiadasz z własnej kieszeni, jeśli MSZ uzna, że poniosło straty finansowe w wyniku Twoich działań? Więc zastanów się, czy jesteś na 100% przekonany, że wygrasz w ewentualnym procesie. Jeśli mimo tego nadal chcesz ładować ten plik, to skonsultuj to jeszcze z Masurem, który dobrze orientuje się w PA. Michał Sobkowski dyskusja 08:24, 20 cze 2011 (CEST) Wątpię, czy mamy odpowiednią licencję, bo ideą Wikipedii jest publikowanie z możliwością dowolnego wykorzystania. Ale możesz spytać Masura, może coś podpowie. Michał Sobkowski dyskusja 23:10, 20 cze 2011 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu Bieżące wydarzenia | edytuj kod

Adik7swiony Pisz do mnie 22:15, 2 lip 2011 (CEST)

Kategoria:Byli członkowie Organizacji Narodów Zjednoczonychedytuj kod

Jeśli tworzysz kategorię, to powinieneś do niej wstawiać tylko artykuły jej dotyczące. Połowa to wymienionych „państw” to zadni „byli członkowie”, tylko obecnie członkowie. Zmiana nazwy państwa nie powoduje, że powstaje nowe państwo, dlatego ani PRL, ani ZPA, ani BRL, ani Niemcy Zachodnie i inne nie są byłymi członkami. Są to państwa cały czas istniejące, tylko pod inną oficjalną nazwą. To, że na Wikipedii mamy opisane w osobnych artykułach okresy historyczne niektórych państw, to nie znaczy, że są to oddzielne, już nie istniejące państwa. Aotearoa dyskusja 09:04, 22 lip 2011 (CEST)

Kategoria nie powinna być wyznacznikiem (informować) o ważności. Informacja o członkostwie w ONZ jest przy głównym artykule o danym państwie i to wystarczy. Nie musi się taka informacja pojawiać przy każdym innym artykule opisującym dane pastwo w pewnym przedziale czasowym, tym bardziej, że wstawianie wtedy „byli” (czyli już nie są) jest błędem. Tu powinna być zasada jedno państwo jedno przyporządkowanie do kategorii – jak państwo istnieje, to do obecnych członków, jak państwo przestało istnieć (lub opuściło ONZ), to do byłych członków. Dlatego pozwoliłem sobie pousuwać kategorie, z tych artykułów, w których nie są uzasadnione. Aotearoa dyskusja 09:25, 22 lip 2011 (CEST) Tanganika to być może, ale Czeska i Słowacka RF to nie za bardzo. Po prostu Československá socialistická republika zmieniła 29 marca 1990 r. nazwę na Československá federativní republika, a 22 kwietnia 1990 na Česká a Slovenská Federativní Republika – jednak cały czas było to to samo państwo. Tu nastąpiła tylko zmiana nazwy, tak samo jak np. z Dahomeju na Benin, Zairu na Demokratyczną Republikę Konga, czy z Tanganiki i Zanzibaru (początkowa nazwa zjednoczonego państwa) na Tanzania. Wątpliwości mam także, czy Serbia i Czarnogóra powinna być wyróżniona – to była tylko zmieniona nazwa dla Jugosławii. Aotearoa dyskusja 14:05, 22 lip 2011 (CEST)

Kategoria:Biografie według lat życiaedytuj kod

Powstrzymaj się proszę przed dodawaniem haseł do tych kategorii przed zakończeniem dyskusji. Elfhelm (dyskusja) 11:11, 13 sie 2011 (CEST)

Jak wyżej, nie należy tworzyć nowych wątpliwych kategorii, jeśli trwa nad nimi dyskusja. Jeśli kategoria nie zostanie skasowana, to utworzysz kolejne, ale na razie się powstrzymaj :) Nedops (dyskusja) 12:25, 13 sie 2011 (CEST) Ze względu na dalsze kontynuowanie powyższego procederu, ponawiam po raz trzeci prośbę o wstrzymanie się z powyższą kategoryzacją "według lat życia" do czasu zakończenia dyskusji i podjęcia decyzji w Poczekalni, w szczególności, że powyższy sposób kategoryzacji wyraznie nie znajduje obecnie w Poczekalni akceptacji! -- Alan ffm (dyskusja) 21:44, 13 sie 2011 (CEST)

Kategoria:Pierwsze miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciegoedytuj kod

SpiderMum (dyskusja) 02:31, 17 wrz 2011 (CEST)


Кто это: Бильан; Альсоу; Вяхэсльав Бутусов? итп...edytuj kod

„Nie znam się na fizyce i nie próbuję udawać, że jest inaczej.” – to cytat z twojej strony wizytowej. Na tej samej stronie nie zauważyłem też byś pochwalił się jakąkolwiek znajomością języka rosyjskiego. Może więc wytłumaczysz dlaczego w całości usunąłeś moje poprawki dotyczące bezsensownej (niezgodnej z rosyjskim oryginałem) pisowni nazw i nazwisk rosyjskich wykonawców? Tylko bez „argumentu”, że to twój artykuł, albo "bo tak jest na w jakiejś anglo-saskiej publikacji"! Haliak (dyskusja) 18:31, 1 paź 2011 (CEST)


Chętnie bym zmienił, ale nie mam uprawnień administratora, by zmieniać błędne nazwy artykułów. Choć sam pomysł mi się bardzo podoba!!! ;-) To, że w jednym miejscu jest błąd ortograficzny - nie znaczy jeszcze, że należy powielać go (błąd) na kolejnych stronach.

Ja znam rosyjski na poziomie RU-3, ale wydaje mi się, że nawet poziom b-1 powinien wystarczyć by wiedzieć, że <<Алсу>> - po polsku powinno zapisać się jako "Ałsu", gdyż <<л>> bez miękkiego znaku, to "ł przedniojęzykowe" na dźwięk, a zwłaszcza etymologicznie będące odpowiednikiem polskiego "ł". Wciskanie do składającego się z 4 głosek wyrazu dodatkowych liter (nie ważne: o, g, b, czy m) jest nie tylko błędne, ale po prostu absurdalne... Haliak (dyskusja) 16:14, 2 paź 2011 (CEST)

Nie wiem dokładnie co miałeś na uwadze pisząc: "ja to wiem, ty to wiesz" - jeśli zasady pisowni rosyjskiej i transkrypcję jej na polski - to niekonsekwentnym było cofnięcie mojej edycji w całości... Mnie osobiście bardziej ciekawi zawsze meritum - treść artykułu, niż szczegóły języka HTML i techniczne kruczki wikipedii. Bo jeśli chodzi o zmienianie nazw artykułów - to nie wiem jak to robić i jestem (byłem) przekonany, ze może to robić tylko ktoś o uprawnieniach administratora. Jeśli (nie będąc administratorem - jak twierdzisz) wiesz, jak to zrobić - podziel się tą wiedzą, lub sam popraw nazwy błędnie transkrybowanych wykonawców rosyjskich. Haliak (dyskusja) 10:24, 12 paź 2011 (CEST)

Drobne wyspy Guernseyedytuj kod

Wycofałem informacje, które dodałeś do kilku niewielkich wysp Baliwatu Guernsey dotyczące tego, że nie są częścią Unii Europejskiej. Takie informacje nie powinny być zamieszczane przy wysepkach wchodzących w skład jakiegoś terytorium, tylko przy tym terytorium. Gdyby dodać analogiczną informację do wysp Chorwacji, czy Norwegii (albo do w opisie wyspy Wolin napisać, że wchodzi w skład UE) to wyglądałoby to śmiesznie. Tu jest podobnie. Aotearoa dyskusja 22:16, 12 lis 2011 (CET)

Ad:Światowe_Dni_Młodzieży_2015edytuj kod

Ad:Światowe_Dni_Młodzieży_2015

Witam. Tytuł powinien być Światowy Dzień Młodzieży 2015 bo to konkretny rok i takowy ustanowił Jan Paweł II. Światowe Dni Młodzieży zawierają poszczególne lata. Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 20:12, 3 gru 2011 (CET)

Przyjrzałam się tematowi i sporo tego jako "Światowe Dni". Nie będę więc nic ruszać. Może być tak i siak. Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę.Tanja5 (dyskusja) 10:32, 4 gru 2011 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:4

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 01:36, 19 gru 2011 (CET)

Dodawania zdania do biogramów świętychedytuj kod

Witam. Możesz swoje ostatnie edycje w tej materii poprawić na bardziej encyklopedyczne i poprawnie zapisane? Felicyta z Kartaginy: "Święta ten wymieniana jest w Modlitwie Eucharystycznej (Communicantes) Kanonu rzymskiego". Raz, to błędy i po co "ten", "ta", "ci"? Nie można po przecinku np. święta Kościoła katolickiego, anglikańskiego, ewangelickiego, prawosławnego i ormiańskiego, wymieniana w Modlitwie Eucharystycznej (Communicantes) Kanonu rzymskiego? A najlepiej to w kulcie?. Zastanawiam się, czy nie cofnąć Twoich edycji, chyba że sam poprawisz. Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 01:02, 8 sty 2012 (CET)

Sporo tego, a już nikt prawie świętymi nie zajmuje się. Nie daję rady sama nawet aktualizować portalu Święci ani przenoszenia stron na właściwe tytuły czy wstawiania infoboxów. :( Zaniechałam tego, bo nie dysponuję teraz czasem jak kiedyś. Chcę teraz zająć się tym, co sprawia mi przyjemność. Dlatego napisałam do Ciebie. Nie złość się. Wiem, że nie sztuką jest cofanie edycji i wiele razy poprawiałam czyjeś błędy. Ale wikipedyści ze stażem takich podstawowych błędów nie powinni robić, nie uważasz? Pozdrawiam i dobranoc.Tanja5 (dyskusja) 01:12, 8 sty 2012 (CET)

Tarnobrzegedytuj kod

Hello. The reason I reverted your change is that those lists are not accepted in Hebrew Wikipedia. Tomer T

Kategoria:Grammy dla albumu rokuedytuj kod

to ma być żart tak ?, bo jeśli tak to bardzo kiepski, już pomijając fakt że taka kategoria jest zbędna to powinna nosić nazwę w rodzaju Albumy nagrodzone Grammy w kategorii album roku, w tej chwili to co wpisałeś jest niezrozumiałe, ponadto sprawdzając artykuły z brzegu widzę że informacji nie odnotowano w samym artykule albo nie ma potwierdzających źródeł, przecież takie działanie jest bezsensu DX Dyskusja 18:42, 14 lut 2012 (CET)

to samo dotyczy Kategoria:Laureaci Nagrody Cezar (osoby), jeśli już to Laureaci Cezarów analogicznie Kategoria:Laureaci Oscarów DX Dyskusja 18:45, 14 lut 2012 (CET)

Wikiprojekt:Filmyedytuj kod

W związku z twoimi ostatnio utworzonymi hasłami związanymi z tematyką tego projektu, zapraszam do współpracy--Damian Sapis (dyskusja) 20:25, 20 lut 2012 (CET)

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzuedytuj kod

Musiałem to usunąć bo była to wklejka z neta, a następnym razem jak będziesz coś przesuwał to możesz też podać oryginalnego autora lub link do diffa, będzie klarowniej :). Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 22:28, 28 lut 2012 (CET)

Kategoria:Polskie przedsiębiorstwa według daty założeniaedytuj kod

Alan ffm (dyskusja) 12:49, 23 mar 2012 (CET)

Nagrody Węże 2012edytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Spacejam2/Nagrody Węże 2012, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

 • poczekać, aż nagroda stanie się ency.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Pablo000 (dyskusja) 16:36, 8 kwi 2012 (CEST)

Kategorieedytuj kod

Witaj. Zauważyłem, że od kilku dni walczysz z kategoryzacją wg kontynentów i lat. Co byś powiedział na stworzenie dodatkowej kategorii w ramach lat z XXI w.: Konflikty w 2012? Do każdego roku nazbierało by się kilkanaście artów. Pozdrowienia, Omega933 (dyskusja) 21:12, 18 kwi 2012 (CEST)

 • O! Zauważyłem nowe kategorie indyjskie (np. Kategoria:2010 w Indiach, Kategoria:Indie w XXI wieku, ...) ciekawe... ciekawa inicjatywa. Pozdrawia autora --Indu ( विकिपीडिया ) 23:16, 18 kwi 2012 (CEST)
Odnośnie kategoryzacji, to i ja się włączę: czemu taka edycja, a jeśli już, to czemu tylko 2006? TR (dyskusja) 16:47, 19 kwi 2012 (CEST)

Dałbyś więc, radę utworzyć takie kategorie? Omega933 (dyskusja) 17:43, 21 kwi 2012 (CEST)

Sandomierski Jarmark św. Dominikaedytuj kod

Nonander (dyskusja) 15:30, 22 kwi 2012 (CEST)

Kategorieedytuj kod

Dlaczego dodajesz kategorie typu 2010 na Białorusi? jeden z przykładów. Fafik Napisz coś® 15:24, 26 kwi 2012 (CEST)

[2]edytuj kod

Witaj! Dlaczego dodałeś taki opis edycji?--Basshuntersw (dyskusja) 20:08, 29 kwi 2012 (CEST)

Unia Europejskaedytuj kod

Cześć. Nie powinno się w taki sposób reagować przy opisywaniu zmiany. Farary (dyskusja) 20:11, 29 kwi 2012 (CEST)

Kategorieedytuj kod

Witaj. Zwróć proszę uwagę przy masowym wstawianiu kategorii, czy na pewno są poprawne – przykładowo w tej edycji nie powinna się znaleźć Kategoria:2005 w rugby union. Mıodzıo3 • dyskusja 10:28, 6 maj 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Ulica Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnobrzeguedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Ulica Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Teukros (dyskusja).)

Kategoria:Ludzie urodzeni w Dzikowieedytuj kod

Alan ffm (dyskusja) 15:46, 26 maj 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Craig Thomsonedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Craig Thomson. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Mateuszek045 (dyskusja).)

Zbędne przekierowaniaedytuj kod

Czy uważasz, że trójliterowe kody portów lotniczych to tak istotny synonim ich nazwy, że należy masowo tworzyć z nich przekierowania? Szczególnie, że chodzi o dość ogólne skróty, które napewno oznaczają wiele innych rzeczy (dane trzy litery niekoniecznie odwołują się wyłącznie do lotnisk, a w wielu wypadkach do o wiele bardziej znanych rzeczy - choć może jeszcze u nas nieopisanych). A ty "wtłaczasz" je pod to jedno, niekoniecznie najważniejsze znaczenie oraz "blokujesz" (dla niedoświadczonego usera) daną nazwę pod redirect; podczas gdy mogłoby pod nią powstać coś dla czego dane trzy litery są bezsprzecznie bardziej ważną nazwą. Zerknij na enwiki - ile tam masz disambigów pod trójliterówkami. Masur juhu?

 • A tak w ogóle to pisałem ci o tym o 13 a ty sobie mnie lekcezważyłeś, w żaden sposób nie ustosunkowałeś do moich słów, a kontynuowałeś swoją w większości niczemu niepotrzebną, a często bezsensowną robotę. Mam nadzieję, że nie znajdę więcej takich lapsusów jak CIA czy GRU. Masur juhu? 21:04, 15 cze 2012 (CEST)
 • Ponadto, jak już przenosisz hasło spod skrótu na pełny tytuł (vide Land Grid Array), co zresztą w większości wypadku jesy słuszne, gdyż jak tylko nie ma jakiś językowych przeciwwskazań, to hasła winny być pod pełnymi nazwami; to zadaj sobie trud i popraw pierwsze słowa definicji. Masur juhu? 21:08, 15 cze 2012 (CEST)

CIAedytuj kod

Z mieszanymi odczuciami patrzę na te rediry, które robisz. Robiono podobnie (nie dokładnie) rediry z rejestracji na powiaty i miasta. Po dyskusji, sprawa upadła i rediry skasowano. Mało jest prawdopodobne, że ktoś szuka portów lotniczych po kodach. 99% lub więcej wpisujących CIA będzie szukało agencji. Dlatego cofnąłem Twoją edycję. Może należałoby zrobić CIA (ujednoznacznienie)? i disambigR w haśle o agencji?

 • jw. Strona ujedn. dla GRU, gdzie podstawowym znaczeniem tego skrótu w jęz. pol. była i jest agencja wywiadu? Zauważ, że jak coś jednoznacznie i naczelnie kojarzy się z główną nazwą (CIA, GRU, USA, PRL etc.) to wtedy z tego robimy redirect, a strony ujednoznaczniające pod XXX (strona ujednoznaczniająca). Redirect ma odzwierciedlać także uzus językowy, co właśnie oznacza, że niektóre znaczenia mogą być nadrzędne. Masur juhu? 20:59, 15 cze 2012 (CEST) ps. vide [3]. Chyba nic co dotyczy lotniska?

GRUedytuj kod

To samo jak z CIA. To są żarty? Monty Python? Może zrobić disambigi z rejestracji samochodowych, bo do tego się to na dziś sprowadza. Andros64 (dyskusja) 20:52, 15 cze 2012 (CEST)

Ad:Dyskusja:AvtoZAZedytuj kod

Ad:Dyskusja:AvtoZAZ

Hej!

Trzeba by jakoś uporządkować disambigi ZAZ i Zaz - masz jakiś pomysł? A. Bronikowski zostaw wiadomość 21:23, 15 cze 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Ratachizmedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Ratachizm. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Anton Abeleedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Anton Abele. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Marcin Plichtaedytuj kod

Bacus15 • dyskusja 23:27, 13 sie 2012 (CEST)

Marcin Stefańskiedytuj kod

Witaj! Po przenosinasz trzeba zawsze poprawić linkujące. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 15:34, 20 sie 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Niderlandy Karaibskieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Niderlandy Karaibskie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule Feliks Matteucciedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Feliks Matteucci. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Tarnobrzeg i okoliceedytuj kod

Witaj!

Gdybyś był chętny razem ze mną edytować hasła dotyczące Tarnobrzega (zabytki, sport, ulice itp.) byłbym wdzięczny. Wiele z tych stron wymaga poprawek. Niestety obecnie nie jestem na bieżąco z informacjami o siarkowym grodzie :) Od kilku lat nie mieszkam w Tbg. Myślę, że razem moglibyśmy poprawić istniejące już artykuły lub stworzyć kilka nowych. Co dwie głowy to nie jedna :) Kontakt do mnie masz na mojej stronie Roburek (dyskusja) 22:52, 5 wrz 2012 (CEST)

Protesty w Grecji (2010-2012)edytuj kod

Bacus15 • dyskusja 23:58, 27 wrz 2012 (CEST)

Kategoria:Muranów (Wola)edytuj kod

Prosił bym Cię abyś dopracował założenia albo usuną Kategorię:Muranów (Wola). Rzecz polega na tym iż nie wiadomo co sumuje i według jakich kryteriów. Pojęcie Muranowa może dotyczyć trzech rzeczy: Projekt architektoniczny Muranów (składający się właściwie z kilku mniejszych projektów), historyczne osiedle osadzone na planie założenia architektonicznego czy osiedle w sensie administracyjnym w ramach podziału dzielnicy (gminy). To ostatnie zdawało by się najtrafniejszym podziałem, ale wtedy jest problem bo w kategorii znajdują się obiekty nie znajdujące się na Muranowie po ostatnim podziale administracyjnym w obrębie miasta, a sama kategoria nie wyjaśnia tego podziału. Większość obiektów podanych w kategorii nie znajduje się obecnie na Muranowie a na osiedlu Nowolipki. Mam nadzieję że weźmiesz pod uwagę moją wątpliwość. Z uszanowaniem -- Mateusz Opasiński 05:23 22 paź 2012 (CEST)

 • Pozwoliłem sobie jednak umieścić w kategorii wyjaśnienie. Sam od urodzenia mieszkam na Nowolipiu więc tematykę Muranowa znam z pierwszej ręki i jest mi ona niezmiernie bliska. Moje wątpliwości wynikały z tego że ja wiem, że to jest historyczny Muranów i Pan wie, ale tak jak mówiłem sama nazwa może dotyczyć trzech zagadnień co nie będzie oczywistością dajmy na to dla osób spoza Warszawy i może wprowadzać dla nich zamęt. Myślę że teraz jest wszystko jasne. Jeśli ma Pan jakieś uwagi to proszę o opinię. Serdecznie pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie i moją nadgorliwość. Z uszanowaniem -- Mateusz Opasiński 02:02 23 paź 2012 (CEST)

Traktat o Unii Europejskiej a Traktat z Maastrichtedytuj kod

Z tego, co wiem, traktat z Lizbony to w skrócie umowa międzynarodowa nowelizująca, tzn. zmieniająca brzmienie TUE i TFUE. Tymczasem traktat podpisany w Maastricht jest nazywany Traktatem o Unii Europejskiej tak, jakby istniał między tymi nazwami znak równości. Opisz mi konkretnie różnicę między desygnatem nazwy TUE a TM. Ze swojej strony mogę obiecać, że skonsultuję to z prof. Ryszardem Skubiszem. Tar Lócesilion|queta! 20:01, 23 paź 2012 (CEST)

Meritum: sam fakt, że akt prawny zmienia swoje brzmienie, nie znaczy, że jest to inny akt prawny. Najlepszym przykładem jest BGB obowiązujący w Niemczech od 1900 roku. Sprawdzę tę kwestię. W zdaniu TM modyfikował TRzymski z 1957 r. widzę iskierkę zrozumienia mojego pytania. Sprawy porządkowe: primo jestem studentem prawa, co widać na mojej stronie użytkownika. Secundo co do zasady czytania książek, nasz profesor nie wydał dotąd podręcznika o prawie UE, zawierającego stan prawny po Lizbonie, a do KUL-u pałamy taką miłością, jak Toruń do Bydgoszczy. Tertio, co do Zakładu Wspólnot - UMCS ma to do siebie, że z opóźnieniem dochodzą tam pewne wiadomości, jak np. o upadku ZSRR, o odzyskaniu przez polskiego orła korony czy o końcu „Wspólnot”. Władze uczelni nie zmieniły profesorowi nazwy jego komórki. Quatro, co do myśli, sądzę, że to sformułowanie jest nieco OR/POV-owe. Można sformułować myśl inaczej, np. zajmuję się tym i tym. Trudno wymagać od wikipedystów, by uznali za obiektywne czy rzetelne sądy innego wikipedysty o sobie samym... Tar Lócesilion|queta! 21:31, 23 paź 2012 (CEST)

Protais Zigiranyirazoedytuj kod

To artykuł o rwandyjskim polityku czy mogę prosić o pomoc w dodaniu źródeł do artykułu 77.112.116.4 (dyskusja) 17:16, 25 paź 2012 (CEST)

Ad:Traktat_paryski_(1954)edytuj kod

Ad:Traktat_paryski_(1954)

A gdzie masz źródła do tego hasła?--Damian Sapis (dyskusja) 17:22, 25 paź 2012 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Traktat paryski (1954)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Traktat paryski (1954). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Układy paryskie (1954) - integracja artykułówedytuj kod

Witaj, widzę że napisałeś artykuł Traktat paryski (1954). W literaturze najczęściej spotykałem się z określeniem "Układy paryskie" (Accords de Paris). Ponadto ze względu na bliskość dat tytuł "Traktat paryski (1954)" mógłby być mylnie kojarzony z traktatem z 1951 (a inne historyczne układy paryskie są z 1973). Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie zamiana strony "Traktat paryski (1954)" na przekierowanie do artykułu "Układy paryskie (1954)". Pozdrawiam --Hektor Absurdus (dyskusja) 23:38, 27 paź 2012 (CEST)

EMEAIedytuj kod

To nie jest ujednoznacznienie tylko skrót angielskiego terminu. Xx236 (dyskusja) 15:40, 12 lis 2012 (CET)

Atosedytuj kod

Zamiast bawić się w reverty i linkowaniu do Wiki greckiej, proszę Cię o źródło. W chwili obecnej mamy tylko tyle, że klasztory na Atos mogą posługiwać się żółtą flagą z orłem Paleologów. Ale to jest tradycyjna flaga kościelna greckiej Cerkwi ortodoksyjnej. Gdyby to była flaga urzędowa, to byłoby na to jakieś potwierdzenie. Takie rzeczy mają swoje jasne i jednoznaczne dokumenty, są opisane w konstytucjach, ustawach (w tym wypadku powinien być to jakiś statut autonomiczny Atosu czy inny dokument wydany przez tę republikę i regulujący kwestię symboli państwowych. A tego nie ma). Hoa binh (dyskusja) 18:14, 21 lis 2012 (CET)

Prośba o źródła w artykule Osiedle Prezydenckie w Warszawieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Osiedle Prezydenckie w Warszawie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Adam Michnikedytuj kod

Klikedytuj kod

Przypomnij sobie, do czego służy opis zmian. Wojciech Pędzich Dyskusja 14:17, 27 gru 2012 (CET)

Kategorieedytuj kod

Witam. Widzę, że tworzysz setki kategorii, zwróć więc proszę uwagę na to, czy wstawiasz dobre interwiki/kategorie (jak w tych przypadkach [4] i [5]). Mıodzıo3 • dyskusja 09:28, 10 sty 2013 (CET)

Anna Grupińskaedytuj kod

Więcej ostrożności, pozdrawiam, Kimodin (dyskusja) 21:46, 12 sty 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Ulica Gęsia w Warszawieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Ulica Gęsia w Warszawie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Masa Powstańczaedytuj kod

A czemu akurat 2007 a inne nie? TR (dyskusja) 23:29, 18 lut 2013 (CET)

Czy te kategorie roczne przy wydarzeniu cyklicznym to jednak nie jest pewna przesada? Przecież cyklicznych imprez w Polsce jest mnóstwo... Czy na pewno tego rodzaju przypadków dotyczą te kategorie, czy raczej ważnych pojedynczych wydarzeń (trwających niekiedy po kilka lat, ale które nie są cykliczne)? TR (dyskusja) 20:48, 19 lut 2013 (CET)

Kategorie roczneedytuj kod

Moim zdaniem śmiecisz dodając je na prawo i lewo. Do wojny trzydziestoletniej dodasz 30 kategorii? Może lepiej byłoby przedyskutować zasadność dodawania kategorii rocznych do wydarzeń które trwały dłużej? Tomasz Raburski (dyskusja) 17:46, 21 lut 2013 (CET)

Incydent w Mainilaedytuj kod

Co do Twojej edycji polegającej na zmianie kategorii w haśle dotyczącym fińskiej wojny zimowej z "wydarzenia 1939" na "1939 w Azji". O co chodzi? Z tego co wiem Finlandia leży w Europie... Oruniak (dyskusja) 13:22, 22 lut 2013 (CET)

Ulica Nalewki w Warszawieedytuj kod

Obecna ulica Nalewki nie spełnia kryteriów dla ulic. Artykuł jest poplątaniem informacji o historycznej ulicy z obecną; napisany fatalnym stylem. Jeżeli chcesz napisać artykuł o dawnej przedwojennej ulicy Nalewki uczyń to. Wówczas można wspomnieć o obecnej ulicy. W tej chwili historia ulicy Nalewki, jej znaczenie dla społeczności żydowskiej i przeznaczenie opisane jest w haśle Ulica Bohaterów Getta w Warszawie dlatego zrobiłem redirect do tego hasła. Proszę nie przywracaj artykułu ze starą treścią. --Adamt rzeknij słowo 19:30, 28 lut 2013 (CET)

 • Artykuł o dzisiejszej ulicy Nalewki jest nieencyklopedyczny i nie spełnia kryteriów WP:ULICA. Artykuł o przedwojennej ulicy Nalweki byłby niewątpliwie encyklopedyczny lecz skasowany przeze mnie artykuł w sposób bardzo niejasny jedynie wspominał o niej. Obecna ulica Nalewki leży zupełnie gdzie indziej niż przedwojenna ulica o tej samej nazwie. Obecnie częścią tej starej ulicy jest Ulica Bohaterów Getta w Warszawie W artykule poświęconym tej ulicy znajduje się rys historyczny ulicy Nalewki. Ulica Gęsia nie istnieje obecnie a z treści artykułu nie wynikało nic co wskazywało by na jej wyjątkowość (nie twierdzę że nie nie jest). Żródła do wiki.warszawa nawet nie ma co komentować. --Adamt rzeknij słowo 22:26, 28 lut 2013 (CET)

Nalewki, Gęsiaedytuj kod

Przywróciłem te artykuły, niemniej jednak warto by było uporządkować opisy ulic Gęsiej, Anielewicza, Andersa, Bohaterów Getta i Nalewek (tych przedwojennych i powojennych) - bo obecnie mamy pewien bałagan. Dodaj też odwołania do źródeł w artykule o Gęsiej. A. Bronikowski zostaw wiadomość 22:47, 28 lut 2013 (CET)

RKEedytuj kod

Tu nie ma kilku możliwości, więc albo trzeba uzupełnić, albo zrobić przekierowanie.Xx236 (dyskusja) 14:33, 20 mar 2013 (CET)

Kategoria:Architektura Warszawy w latach 1945-1989edytuj kod

~malarz pl PISZ 15:56, 30 kwi 2013 (CEST)

Kategoria:Warszawskie Powiśleedytuj kod

~malarz pl PISZ 19:42, 30 kwi 2013 (CEST)

Anulowanie zmian Nouillaedytuj kod

Czy mógłbyś mu wytłumaczyć, dlaczego anulowałeś jego zmiany? Poza tym, że jest to ogólną praktyką w Wikipedii, dochodzi to, że Nouill jest nowicjuszem i trzeba mu wyjaśniać, z jakich powodów jego zmiany zostały odrzucone. Dzięki z góry.

PS pamiętaj o „witajce”. Tar Lócesilion|queta! 18:23, 6 maj 2013 (CEST)

No więc mu wyjaśnij bez zbędnych wykładów, bo inaczej człowiek będzie zdezorientowany. Tar Lócesilion|queta! 18:42, 6 maj 2013 (CEST)

Chorwacjaedytuj kod

Witaj! Poco dodałeś Chorwację, jak dzisiaj mamy dopiero 29 czerwca?--Basshuntersw (dyskusja) 13:07, 29 cze 2013 (CEST)

70. rocznica Rzezi Wołyńskiejedytuj kod

Dziękuję za tą pracę, przydatny artykuł. Pozdrawiam--Paweł5586 (dyskusja) 09:51, 11 lip 2013 (CEST)

 • I ja przyłączam się do podziękowań za ten artykuł.

Jak sami nie będziemy dbać o własne sprawy, to nikt tego za nas nie zrobi. Pozdrawiam - --Adam.Kurowski (dyskusja) 13:31, 13 lip 2013 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Scouseedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Scouse. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

ujednoznacznienieedytuj kod

Na ile rozumiem ujednoznacznienie musi mieć przynajmniej dwa warianty, dlatego przerobiłem VXO na przekierowanie.Xx236 (dyskusja) 14:54, 23 sie 2013 (CEST)

Kategoria:Budynki oddane do użytku w Polsce w XX wiekuedytuj kod

Alan ffm (dyskusja) 17:18, 28 sie 2013 (CEST)

Re:Oddanie do użytkuedytuj kod

Odp:PRZESTAŃ!

Ależ gdzieżbym śmiał:) Proszę jedynie każdorazowo o podanie źródła na deklarowane kategoryzacyjnie "oddanie do użytkowania" zgodnie z wymogami prawa budowlanego. Przy tym proszę w szczególności też każdorazowo naświetlić, jeśli ma ona zastosowanie w przypadku danego budynku, kwestie ewentualnego "oddanie do użytkowania" w wyniku odbudów, rozbudów, nadbudów lub też remontów tegoż budynku, co jak zakładam nie będzie stanowić dla Ciebie najmniejszego problemu. Inaczej nie da się uniknąć ryzyka zakwestionowania tego typu nieweryfikowalnych edycji. --Alan ffm (dyskusja) 14:31, 29 sie 2013 (CEST)

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiegoedytuj kod

Witam, czy możesz wytłumaczyć tą edycję? Jej opis ma się nijak do zmian. Moja edycja natomiast uzasadniona była tym, że przedmiotowe obrazki są zwykłymi obrazkami jak w każdym innym artykule i nie ma potrzeby robić je większymi niż Użytkownik ustawi sobie w Preferencjach. Pozdrawiam, --RaNo (dyskusja) 19:28, 30 sie 2013 (CEST)

Ad:70._rocznica_Rzezi_Wołyńskiejedytuj kod

Ad:70._rocznica_Rzezi_Wołyńskiej

Uzupełnisz datę? --WTM (dyskusja) 20:30, 30 sie 2013 (CEST)

Cześć, ta edycja [6] to prawie czysty OR. Większości tego co napisałeś, nie ma w cytowanym źródle, zresztą PolskaTimes to nie jest źródło najbardziej kompetentne w poruszanym temacie. Nie do końca rozumiem, po co wstęp w tym brzmieniu. Nagłówek powinien streszczać hasło a nie tłumaczyć, dlaczego to co jest w haśle opisane, jest takie ważne. Powinieneś to uźródłowić i zmienić. Glaube (dyskusja) 17:16, 12 wrz 2013 (CEST)

Teraz jest lepiej, ale dalej będę się "czepiał". Należy uźródłowić to: "Były to pierwsze obchodzone na tak dużą skalę uroczystości upamiętniające ofiary pogromu." Nie mam wątpliwości, że te obchody były największe z dotychczasowych, ale dopóki nie będzie na to źródła, będzie to POV. To samo z "Ogólnonarodowe obchody w szeregu miast polskich miały za zadanie przywrócenie zbiorowej pamięci o masowych ofiarach z Wołynia w pamięci Polaków oraz Ukraińców." Nie wątpię, że tak było, ale może były jeszcze inne zadania? A jeśli były zadania - kto je postawił? Glaube (dyskusja) 21:09, 12 wrz 2013 (CEST)

70. rocznica Rzezi Wołyńskiejedytuj kod

Blackfish (dyskusja) 00:03, 6 wrz 2013 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Eliezer Horowitzedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Eliezer Horowitz. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

inneedytuj kod

W wikipedii nie powinniśmy dyskryminować żadnej z religii. Religia Świadków Jehowy nie jest gorsza od innych religii. pozdrawiam

Napisałeś, Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanmi, gdyż nie uznają Trójcy Świętej!

Otóż nie jest to prawda a na dodatek zdanie to jest nie na temat. ŚJ są wspólnotą wyznaniową działajaca w Sandomierzu i jako taka wspólnota muszą być zgodnie z zasadami wikipedii wymienieni w artykule, bez dyskryminacyjnego słowa - inne.

Jeśli wikipedię opanują ŚJ i umieszą Katolicyzm pod określeniem "inne" ja również się temu sprzeciwię. pozdrawiam

Sandomierz woja edycyjnaedytuj kod

Odsyłam do dyskusji hasła. PawełMM (dyskusja) 17:08, 22 paź 2013 (CEST)

Komisja Europejskaedytuj kod

Witaj, z artykułu o KE usunąłem dwa fragmenty pochodzące z ostatniej edycji IPka. Stwierdzenie o tym, że KE nie jest wybierana w wyborach powszechnych i bezpośrednich jest zbędne, skoro dwa akapity wcześniej porównano ją do krajowej egzekutywy – rząd co do zasady jest wybierany pośrednio, poza przypadkami, kiedy cała władza wykonawcza należy do prezydenta. Drugi to opinia o tym, że szerokie uprawnienia KE nie mają odzwierciedlenia w żadnym istniejącym demokratycznym państwie świata – nieuźródłowiona i niejasna, nie wiadomo, co jest porównywane do czego. Wcześniej wycofałem tę edycję, chyba zbyt pośpiesznie, ale cóż, jestem uprzedzony do opisów edycji "aktwdss". Pozdrawiam, --Hektor Absurdus (dyskusja) 20:04, 24 paź 2013 (CEST)

Państwa członkowskie Unii Europejskiejedytuj kod

Witaj! To nie jest informacja do definicji, nieprawidłowa interpunkcja. Anulowałem edycję.--Basshuntersw (dyskusja) 07:51, 27 paź 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Frenkieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Frenkie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Dawid12373 (dyskusja).)

Rada UEedytuj kod

Witaj! Przez długie opisy historia edycji robi się nieco nieczytelna, tym bardziej, że wystarczyło napisać raz.--Basshuntersw (dyskusja) 17:56, 30 paź 2013 (CET)

DisambigRedytuj kod

Nie wstawiaj proszę błędnie disambigów. DisambigR wstawia się wówczas, gdy zachodzi taka konieczność - co do zasady do haseł bez nawiasów. Prawidłowo jest to np. w haśle Bronisław Komorowski. W haśle Andrzej Biernat (polityk) zbędny jest disambig do Andrzej Biernat, bo osoba zainteresowana sportowcem na hasło o polityku nie trafi (wpisze Andrzej Biernat i trafi na disambig). Elfhelm (dyskusja) 16:56, 31 paź 2013 (CET)

"Prawo wspólnotowe"edytuj kod

Jak uważasz, czy można obecnie stosować tę nazwę na równi z „prawo Unii Europejskiej”? Potrzebuję rzetelnej opinii. W Wikipedii mamy redir prawo wspólnotowe, a jaki powinien być usus w publikacjach naukowych poświęconych UE? Czy może rozróżniamy poprzedni stan, kiedy „prawo wspólnotowe” było poprawne, i obecny, kiedy lepiej stosować „prawo UE”? Tar Lócesilion|queta! 20:46, 9 lis 2013 (CET)

Futurologiaedytuj kod

Hasło przywrócone. Na przyszłość proszę bez ataków osobistych. PawełMM (dyskusja) 23:08, 10 lis 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Rada Współpracy Państw Języków Tureckichedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Rada Współpracy Państw Języków Tureckich. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Protesty na Ukrainie (2013)edytuj kod

Witaj! Czy 2013 jest potrzebne? Nie mamy innego wydarzenia o tej samej nazwie.--Basshuntersw (dyskusja) 22:37, 3 gru 2013 (CET)

Thomas Kelatiedytuj kod

Witaj! [7], [8] – to skąd w końcu pochodzi? :) Generalnie moim zdaniem te kategorie są wysoce problematyczne (te nie mają nawet definicji!), co było już wielokrotnie omawiane na DNU... Pozdrawiam serdecznie, Nedops (dyskusja) 21:48, 17 gru 2013 (CET)

No i? :) Nedops (dyskusja) 21:54, 17 gru 2013 (CET)

G4 i V4edytuj kod

Dodałem łącze ze względu na pomyłki jak w tytule. Twoja zmiana: [9].

Robisz zmianę bez uzasadnienia w komentarzu. Dziennikarze RP wczoraj pomylili G4 z V4 (przy próbie wyjaśnienia ich błędu idą w zaparte); czy nadal uważasz, że Twoja zmiana jest sensowna?

Sprawdź sam [10], pzdr -- C12 (dyskusja) 09:03, 31 sty 2014 (CET)

 • Merytoryczne przekonałeś mnie, jednak na przyszłość mógłbyś podawać swoje uzasadnienie już w komentarzu przy zmianie - po to m.in. to miejsce jest (studzi to emocje), tak np. robią (szanujący się) administratorzy Wikipedii, na których warto się wzorować. Poza tym proponowałbym bardziej stonowane i wyważone wypowiedzi (prowadzi to wtedy do merytorycznej a nie emocjonalnej dyskusji), zgodnie z WikiLove (: i zasadą nie gryzienia :) , tak pasuje też ludziom, którzy przyznają się do chrześcijaństwa, miłego dnia pzdr, -- C12 (dyskusja) 09:19, 3 lut 2014 (CET)

Upamiętnienia Muranowaedytuj kod

Cześć, lista jest bardzo solidna, wydaje mi się, że brakuje chyba jednak kilku tablic m.in. tych wchodzących w skład Traktu (na gmachu Wydziału Psychologii oraz na budynku szkoły naprzeciwko), tablicy na d. Befehlstelle na Żelaznej 103, nie jestem pewien czy ta tablica jest ujęta? Na Pawiaku jest mnóstwo tablic, nie wyróżniałbym akurat tej dotyczącej HP. Albo wszystkie (w oddzielnej sekcji), albo jakoś zbiorowo. Czy tablica upamiętniająca mur getta na Dzikiej to nie jest przypadkiem pomnik granic getta? Chyba, że się pojawiła jakaś nowa na tym murze za szkołą na Stawkach. Nie pisałbym też chyba o elementach Traktu, że są to pomniki – wszyscy nazywają je blokami granitowymi. No i czy drzewo może być pomnikiem? Nie jestem pewien:) W tablicach Tchorka podałbym tylko adresy (bez „Miejsce Uświęcone....”), na Żelaznej jest inny. To tak na gorąco:) Boston9 (dyskusja) 14:31, 5 mar 2014 (CET)

Dobry strzał. Bardzo OK strona, sam ją kilka razy linkowałem do artykułach o pomnikach. Są też bardzo otwarci na zgłaszanie błędów – dziękują, i poprawiają w pdf. błyskawicznie. To mi się bardzo podoba. Boston9 (dyskusja) 21:55, 19 mar 2014 (CET)

Odp:Sadok i 48 Sandomierskich Dominikańskich Męczennikówedytuj kod

Odp:Sadok i 48 Sandomierskich Dominikańskich Męczenników

Czego konkretnie mam jeszcze szukać?Tanja5 (dyskusja) 21:11, 25 kwi 2014 (CEST)

Prośba o źródła w artykule Cmentarz karmelitów w Warszawieedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Cmentarz karmelitów w Warszawie. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Ad:Marek_Niedźwieckiedytuj kod

Ad:Marek_Niedźwiecki

Takie informacje tylko na podstawie publikacji naukowych o dużej wiarygodności. Michał Sobkowski dyskusja 22:21, 4 maj 2014 (CEST)

Prośba o zaprzestanie dodawania informacji na podstawie ksiązki publicystycznej, o której sama autorka mówi, że powstała w celu zdyskredytowania przeciwników politycznych. masti <dyskusja> 10:02, 5 maj 2014 (CEST)

Praga-Północedytuj kod

Hej, tak, bez dywizu jest niestety błędnie. Zerknij na dyskusję o tym w Kawiarence (wątek Praga-Północ czy Praga-Północ? na samym dole) Boston9 (dyskusja) 01:09, 9 maj 2014 (CEST)

Czas honoruedytuj kod

Niewątpliwie sa to ciekawostki ale jednak ciekawostki mało encyklopedyczne i istotne oraz w wiekszości przypadków; to są OR produkcje bez źródeł. Takie uwagi jak np w "odc. 32" o Lenie i jej znajomości języka to dywagacje. Takich obserwacji jest wiele zupełnie bez znaczenia. To jest dobre na strone fanowską serialu ale chyba jednak nie na Wikipedię Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 10:53, 18 maj 2014 (CEST)

Prośba o źródła w artykule 25. rocznica wyborów 1989 rokuedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu 25. rocznica wyborów 1989 roku. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Matma Rex (dyskusja).)

Przyłączam się nieautomatycznie. Dodałem linki wewnętrzne. Bonvol zostaw wiadomość 23:42, 7 cze 2014 (CEST)

Marek Niedźwieckiedytuj kod

Po pierwsze zapoznaj się proszę z Pomoc:Cofanie zmian, by nie nadużywać więcej uprawnień redaktora. Po drugie przypominam, że piszemy encyklopedię, a nie serwis lustracyjny, a więc w biogramach zamieszczamy informacje istotne, a nie medialną czy publicystyczną sieczkę. Po trzecie WP:WER wymaga używania do kwestii kontrowersyjnych źródeł poważnych i niekontrowersyjnych, a wiadoma publikacja ze swej istoty nie nadaje się do uźródławiania takich kwestii. Elfhelm (dyskusja) 22:41, 17 cze 2014 (CEST)

 • Podzielając Twój pogląd (korzystajmy jednak z wielkich liter, zwłaszcza przy nazwiskach bohaterów biogramów, jest to jednak jakiś element kultury czy szacunku), można by w Wikipedii dodać wiele bredni, mających poparcie w źrodłach (np. brukowce, blogi, fora). Więc jest to pogląd błędny i niezgodny z zasadami projektu. Jeżeli mamy informację kontrowersyjną, to wymagane bezwzględnie są źródła neutralne i niebudzące wątpliwości. Publicystyką dziennikarską takich kwestii uźródławiać się nie powinno, nie mówiąc już o dziennikarzach skrajnych (z każdej strony) czy mających różne problemy (kwestia ogólna). Tego wymaga WP:WER oceniana w kontekście WP:ENCY czy WP:NPOV. Odrębną kwestią jest, że w zasadzie sam w wypowiedzi u mnie potwierdziłeś, że ta kwestia jest mało ważna, skoro mógł być KO, nie wiedząc, że nim jest. To co w tym istotnego? Na tej samej zasadzie nie opisujemy, jakie miał oceny w podstawówce, czy jakie najbardziej lubi potrawy/filmy. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 22:57, 17 cze 2014 (CEST)
 • Zdecydowanie nie chcę zachowywać poziomu dyskusji z Twojego wpisu mojej (od kwestii etykiety związanej z używaniem wielkich liter po insynuacje). Naprawdę mam napisać, że uporczywe dodawania w haśle informacji nieencyklopedycznej, wątpliwej, niezależnej być może od opisywanej osoby i opartej na co najmniej kontrowersyjnych źródłach, uważam za właśnie za przejaw stronniczości a może promocji książki? Bądźmy poważni. Piszemy encyklopedię, a nie forum lustratorskie. W biogramach nie opisujemy każdego drobiazgu, a kwestii kontrowersyjnych nie uźródławiamy publicystyką czy źródłami wątpliwymi. To nie kwestia poglądów, a szacunku do dóbr osobistych osób opisywanych, a przede wszystkim do podstaw tego projektu. Elfhelm (dyskusja) 11:52, 20 cze 2014 (CEST)

Kategoria:Polacy azjatyckiego pochodzeniaedytuj kod

Blackfish (dyskusja) 11:15, 25 cze 2014 (CEST)

Przecież zostałeś powiadomiony, o, tutaj? Matma Rex dyskusja 23:44, 27 cze 2014 (CEST)

Plebiscyt „25 książek na 25-lecie”edytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 17:47, 25 cze 2014 (CEST)

Zasada Migalskiego 90/90edytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 22:45, 28 cze 2014 (CEST)

 • Przypominam Ci o Pomoc:Cofanie zmian, więc nie nadużywaj znowu uprawnień redaktora. Ponadto Twoja edycja była forsowaniem nieencyklopedycznych treści naruszających WP:OR i bez podjęcia dyskusji, która się przecież toczy na DNU pod powyższym linkiem. Nieenycklopedyczność hasła, na co wskazuje cała dyskusji na razie, nie oznacza, że nieencyklopedyczne treści należy wieszać do innych haseł (por. Wikipedia:Wieszak). Elfhelm (dyskusja) 10:53, 29 cze 2014 (CEST)

Plik:Katolicka Telewizja Serbinów.jpgedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 09:00, 16 sie 2014 (CEST)

Projekt Darienaedytuj kod

Delta 51 (dyskusja) 23:12, 29 sie 2014 (CEST)

Nazewnictwo artykułówedytuj kod

Witam. Zmienione przez Ciebie nazwy haseł związanych z nagrodą MTV nie są właściwe, ponieważ dokonane modyfikacje tytułów stron nie są zbieżne ze standardami Wikipedii. Zamiast „pospolitej” kreski w nazwach artykułów stosujemy półpauzę (alt+0150) (półpauza w tytule art. jest stosowana na podobnej zasadzie co w definicji). A poza tym zwróć uwagę, że kategoria MTV Video Music Award - najlepsza reżyseria artystyczna zupełnie nie ma związku z właściwym tytułowaniem zasobów wiki. „Art Direction” to nie jest reżyseria, a dyrekcja artystyczna. Inna strona – najlepszy teledysk rock – nie uważasz, że brzmi to nieporadnie? Trzeba będzie zmienić te „szyldy”. Dodatkowo art. najlepszy teledysk żeński i najlepszy męski teledysk – kolejność wyrazów zastosowana pierwotnie powinna być zachowana do ostatniego tego typu artykułu. Z kolei w najlepszy teledysk dance – albo po polsku, albo po angielsku. Lepiej chyba brzmi – „Najlepszy taneczny teledysk”? Jeśli masz jakieś wątpliwość pisz śmiało. Pozdrawiam--Pit rock (dyskusja) 11:56, 6 wrz 2014 (CEST)

Proszę o wyjaśnienieedytuj kod

Proszę o wyjaśnienie dlaczego w tekście o najwyższych budynkach w Warszawie [11] poprawiłem niegramatyczny tekst: liczący początkowo 231 metrów (obecnie 237 metrów) na prawidłowe sformułowanie liczący początkowo 231 metrów (obecnie 237 metry), a ty moją edycję anulujesz? Czy to ma być jakiś żart? Proponuję abyś mniej się spieszył oceniając cudze poprawki. Pozdrawiam 83.6.148.60 (dyskusja) 19:52, 29 lis 2014 (CET)paweł

Dzików (Tarnobrzeg)edytuj kod

Czy możesz zrobić porządek z mapką, którą dodałeś do hasła w 2010 roku? --Jacek Halicki (dyskusja) 22:57, 13 gru 2014 (CET)

NPA Gwarancje Kulturyedytuj kod

Witaj. Wszystkie teksty w Wikipedii przechowywane są na licencji CC-BY-SA 3.0, która wymaga utrzymania historii edycji wraz z ich autorami. Zapoznaj się ze stroną Pomoc:Jak_unikać_podejrzeń_o_NPA#Wydzielanie_cz.C4.99.C5.9Bci_tekstu_do_oddzielnej_strony. SpiderMum (dyskusja) 21:37, 2 cze 2015 (CEST)

Portal Spraw Zagranicznychedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 08:51, 19 lip 2015 (CEST)

Uczniowski Klub Sportowy Wspólnota Serbinów w Tarnobrzeguedytuj kod

99kerob (dyskusja) 15:46, 8 sie 2015 (CEST)

TV Dominikanieedytuj kod

Sidevar (dyskusja) 19:59, 16 wrz 2015 (CEST)

Portal Spraw Zagranicznychedytuj kod

The Polish (query) 16:49, 13 lis 2015 (CET)

Kategoria:Osoby z zespołem Downaedytuj kod

Andrzei111 (dyskusja) 17:09, 14 lis 2015 (CET)

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawieedytuj kod

Dlaczego wycofałeś tę edycję? PG (dyskusja) 23:42, 18 cze 2016 (CEST)

EurActivedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Hasło wymaga uzupełnienia źródeł wszystkich podanych informacji najlepiej w formie przypisów (patrz: WP:WER, Pomoc:Przypisy)
 • Hasło wymaga uzupełnienia linków wewnętrznych (patrz: WP:L, WP:LW)
 • Hasło wymaga poprawy formatowania teksu i układu sekcji (patrz: Pomoc:Formatowanie)


W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mateusz Opasiński (dyskusja) 15:32, 26 lip 2016 (CEST)

Honorowi Obywatele Miasta Tarnobrzegaedytuj kod

Lukasz Lukomski (dyskusja) 22:48, 29 lip 2016 (CEST)

Możesz się odnieść do zadanego pytania? --Pablo000 (dyskusja) 06:41, 9 sie 2016 (CEST)
 • Wpis sprzed ponad tygodnia zauważyłem dopiero teraz, ale bez reakcji nie pozostawię. Kolejna odzywka w stylu leczycie kompleksy czy macie za dużo czasu? zostanie potraktowana jako atak osobisty i będzie się wiązać z blokadą na edytowanie Wikipedii. Proponuję przed kolejną wypowiedzią wziąć głęboki oddech i ochłonąć. Bukaj (dyskusja) 11:48, 18 sie 2016 (CEST)

UniaEuropejska.orgedytuj kod

Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 10:50, 13 gru 2016 (CET)

Osiedle Prezydenckie w Warszawieedytuj kod

Boston9 (dyskusja) 08:30, 23 kwi 2017 (CEST)

CzessBandedytuj kod

Masur juhu? 22:02, 8 maj 2017 (CEST)

Ulica Esperanto w Warszawieedytuj kod

Boston9 (dyskusja) 23:47, 15 gru 2017 (CET)

Aleja Ireny Sendlerowej w Warszawieedytuj kod

Boston9 (dyskusja) 10:21, 13 maj 2018 (CEST)

Mural Ludziom Alei „Solidarności”, dawnej Ulicy Lesznoedytuj kod

Boston9 (dyskusja) 22:04, 8 wrz 2018 (CEST)

Skauci Świętego Bernarda z Clairvauxedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Hasło wymaga uzupełnienia źródeł wszystkich podanych informacji najlepiej w formie przypisów (patrz: WP:WER, Pomoc:Przypisy)
 • Hasło wymaga jednoznacznego wykazania encyklopedyczności; np. nagrody


W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mateusz Opasiński (dyskusja) 14:16, 28 gru 2018 (CET)

 • Witaj. Hasło pozbawione było źródeł to raz, a dwa nie wykazano w haśle encyklopedyczności, a Wikipedia nie jest katalogiem stowarzyszeń i organizacji. Hasło musi wskazywać np. zauważalność w postaci opracowań, nagród itp. Hasło nie zostało usunięte w trybie ekspresowego kasowania natomiast zostało przeniesione do twojego brudnopisu wraz z uzasadnieniem byś tam mógł je ewentualnie poprawić. Z uszanowaniem Mateusz Opasiński (dyskusja) 15:53, 28 gru 2018 (CET)
 • Nie zamierzam przywracać artykułu. Autora obowiązuje wykazanie źródeł w postaci przypisów, albo bibliografii. Storna internetowa w infoboxie nie jest równoznaczna ze źródeł hasła i nie mam obowiązku się domyślać, że wszystkie informacje zostały zaczerpnięte właśnie z niej. Na przyszłość proszę stosować źródła/przypisy/bibliografię. Dwa hasło dalej nie spełnia kryteriów encyklopedyczności i powoływanie się na inne hasła tego nie zmienia. Trzy; wiele lat temu nie było obligatoryjnego obowiązku uźródławiania haseł jak w przypadku Chór Żydowski „Clil” i było to niezwykle szkodliwe. Dzisiaj wszystkie nowe hasła, które trafiają do przestrzeni głównej powinny być opatrzone źródłami. Cztery; strona organizacji nie jest źródłem niezależnym, a takich również wymaga się przy tworzeni haseł Wikipedia:Weryfikowalność. Z wyrazami szacunku Mateusz Opasiński (dyskusja) 16:07, 28 gru 2018 (CET)

Skauci Świętego Bernarda z Clairvauxedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 19:07, 28 gru 2018 (CET)

Stronniczośćedytuj kod

Jeśli chodzi o uprawnienia, to tutaj jest opis, a ponieważ jestem zwolennikiem możliwości łatwego odwoływania, to należę do tej kategorii, możesz zainicjować głosowanie/dyskusję. Ciacho5 (dyskusja) 09:32, 29 gru 2018 (CET)

Odbieranie uprawnieńedytuj kod

Cześć, wniosek o weryfikację uprawnień powinieneś zgłosić raczej w tym miejscu. Openbk (dyskusja) 10:45, 29 gru 2018 (CET)

 • Żeby było jasne: Nie mam najmniejszych pretensji o zgłoszenie. Co więcej, uważam, że admini powinni być oceniani co jakiś czas, więc może i dobrze się stało.

Jednak:

 • Chyba nikt (na poważnie) nie zarzucił i nie zarzuci mi nadużycia uprawnień admińskich powodowanego nieneutralnością. Nawet do DNU zgłaszam jednakowo często duchownych jak aktorów, autorów, działaczy.
 • Jak na razie ataki i zastraszenia to Ty najmocniejsze wykonujesz, reszta pozostała w sferze słów, Ty jedyny przeszedłeś do czynów.
 • Coś było w stylu jeśli jedna osoba mówi Ci, że jesteś pijany, przejdź się po linii. Jeżeli 4 osoby mówią, że jesteś pijany, połóż się spać. Często nie zgadzam się z postanowieniami (czy to DNU, czy w Kawiarence), ale jeśli większość ma merytoryczne argumenty - daję spokój. Ciacho5 (dyskusja) 12:32, 29 gru 2018 (CET)

Odp.edytuj kod

Ten lapsus nie ma nic wspólnego z historią, kulturą czy geografią tego konkretnego państwa. To tak (zachowawszy wszelkie proporcje), jakby w kategorię "Polska" włożyć Króla Ubu. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 09:53, 14 sty 2019 (CET)

Donald matole, twój rząd obalą kiboleedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 10:45, 14 sty 2019 (CET)

Michał Boniedytuj kod

W tych artykułach nie ma niczego, o czym bym nie wiedział. Podtrzymuję moją prośbę. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 13:22, 14 sty 2019 (CET)

Przypominam o skreśleniach (także tej obraźliwej wypowiedzi na mój temat w DNU). Naprawdę lepiej żebyś to Ty sam to zrobił niż ktoś inny. Nedops (dyskusja) 11:44, 15 sty 2019 (CET) Hm? Nedops (dyskusja) 12:27, 16 sty 2019 (CET) Kolejny raz przypominam o wykreśleniach – nie możesz obrażać innych, a potem udawać że nic się nie stało. Nedops (dyskusja) 23:54, 18 sty 2019 (CET) Właśnie tych, których dokonałeś. Lepiej późno, niż wcale ;) Nedops (dyskusja) 18:59, 20 sty 2019 (CET)

Blokadaedytuj kod

Witaj, zablokowałem Ci możliwość edycji na sześć godzin. Powodem jest złamanie przez Ciebie wikietykiety a był tym opis edycji jakie wykonał w haśle Nedops [12]. Wikipedia nie jest cenzurowana z jednej strony, z drugiej, edytując musisz przestrzegać neutralnego punktu widzenia. Swoimi edycjami naruszyłeś te zasady. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 18:59, 14 sty 2019 (CET)

Nagroda Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowychedytuj kod

Witaj, stworzyłeś artykuł Nagroda Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Z Twoich zgłoszeń z Poczekalni wynika, że zasada WP:WER jest ci znana, dlaczego w tym artykule nie dodałeś źródeł? KamilK7 09:24, 15 sty 2019 (CET)

 • Zapoznaj się proszę z WP:LZ (tej dyskusji dotyczy szczególnie uwaga, w której mowa o tym, że sekcja „Linki zewnętrzne” nie służy do wskazywania źródeł informacji podanych w artykule). Treści zawarte w infoboksie powinny wynikać z treści artykułu i podanych w nim źródeł, a nie na odwrót. KamilK7 12:17, 16 sty 2019 (CET)

Odp.edytuj kod

Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak "Fundacja Wikimedia Polska", jest stowarzyszenie Wikimedia Polska. Po drugie, stowarzyszenie to w żaden sposób nie sprawuje nadzoru nad projektami ani w nie nie ingeruje. Po trzecie, nawet gdyby sprawowało, nie mam pojęcia, dlaczego akurat ja miałabym mieć coś z tym wspólnego z "zajmowaniem oficjalnego stanowiska". Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 20:17, 20 sty 2019 (CET)

Nie, nie ma żadnej "ścieżki odwoławczej". Jeśli uważasz, że jakiś administrator nadużył uprawnień, możesz zwrócić się do Komitetu Arbitrażowego. Gytha (dyskusja) 23:18, 20 sty 2019 (CET)

Lotnisko Tarnobrzegedytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Lotnisko Tarnobrzeg nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Nedops (dyskusja) 23:02, 23 sty 2019 (CET)

Kowal bezskrzydłyedytuj kod

Cześć! Czy to jest z Sandnera? Grzegorz Browarski [🍺] 23:30, 5 kwi 2019 (CEST)

Dworek opacki w Koprzywnicyedytuj kod

O źródłach zapomniałeś czy nie zdążyłeś? ;(

Przy okazji zobacz może o tym sklepieniu, wygląda, jakbyśmy nie mieli o nim artykułu sklepienie kolebkowo-krzyżowe, może jest pod inną nazwą? Ciacho5 (dyskusja) 14:35, 23 lip 2019 (CEST)

Wykaz żydowskich nazw polskich miejscowościedytuj kod

Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 13:26, 30 lip 2019 (CEST)

Ad:Wykaz żydowskich nazw polskich miejscowościedytuj kod

Ad:Wykaz żydowskich nazw polskich miejscowości

Takie edycje pozbawione są jakiegokolwiek sensu. To kolejne nazwy pozbawione źródeł, kolejne błędne zapisy (w każdym razie w jidysz) i kolejne błędne transkrypcje (Rudem, Zamisz). Bez choćby podstawowej znajomości hebrajskiego i jidysz nie ma się co brać za edytowanie tego hasła, trzeba przynajmniej być w stanie porównać zapis oryginalny z transkrypcją. Ja w każdy razie rezygnuję z dalszej pracy nad tak tworzonym hasłem. Maitake (dyskusja) 11:12, 2 sie 2019 (CEST)

 • Autotranslator to jest zawsze zły pomysł, ale może chodziło o transliterator (czy transkryptor), o ile takie nazwy funkcjonują. Dla języka jidysz przydatnym rozwiązaniem jest Yiddish Typewriter, gdzie można w okienko wkleić wyraz(y) jidyszowe, u dołu wybrać „Input form = Unicode” oraz „Output form = YIVO transcription” i po wciśnięciu „Submit” dostaje się transkrypcję. Ale jest to transkrypcja oparta na ortografii angielskiej, nie polskiej, więc trzeba ją potem dostosować. Odpowiednie wyjaśnienia i tabele są w Wikisłowniku (jest też strona z samą tabelą), więc szczególnie trudne to nie jest, na polskiej ortografii oparta jest „Transkrypcja fonetyczna” w tych tabelach. Ale form hebrajskich czy jidyszowych nie można brać z Wikipedii, bo to słabe źródło (a np. jidyszowa Wikipedia nie trzyma się żadnych zasad ortograficznych). Nazwy jidyszowe warto brać z Yiddishlandu (u dołu trzeba wybrać „Poland”), ale tylko w zapisie alfabetem hebrajskim, bo ich transkrypcje są niestandardowe, oddają zwykle lokalną wymowę. Zmieniając temat: transliterację z cyrylicy obsługuje w Wikipedii szablon {{xlat}}, bardzo wygodny, więc to w ogóle nie powinno być problemem. — Z kamieniem z Koprzywnicy nie pomogę, bo nie mam zdjęcia, a przede wszystkim napis jest pewnie po hebrajsku, a tego języka nie znam. Maitake (dyskusja) 19:43, 2 sie 2019 (CEST)

ad. Dworekedytuj kod

Wnoszę o przeczytanie: WP:Zasady (tam m.in. znajduje się zdanie: Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą) oraz WP:WER. W tej chwili gros hasła nie wiadomo skąd pochodzi. — Paelius Ϡ 13:19, 3 sie 2019 (CEST)

Blokadaedytuj kod

Blokade za ataki osobiste powinieneś otrzymać już za tę wypowiedź [13]. Byłeś już wcześniej ostrzegany i blokowany za zbyt ostre atakowanie swoich rozmówców i łamanie wikietykiety. Po tej wypowiedzi [14] nie mogłem już nie zareagować. Naucz się dyskutować na poziomie, który nie obraża innych nawet, gdy Ci mogą być w błędzie lub czegoś nie wiedzą. Ps. Co do sporu W pierwszej kolejności należy zmienić definicje I RP i jej zakres czasowy. Następnie potępiać innych, że według definicji tworzą kategorię. Blokada trwa 24h --Adamt rzeknij słowo 18:51, 9 sie 2019 (CEST)

Czy wiesz – Okjökulledytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Panek (dyskusja) 08:46, 21 sie 2019 (CEST)

Kategorieedytuj kod

Może by tak od razu dawać budynki do kategorii Budynki na Saskiej Kępie czy innej Warszawie _Pradze-Południe. Wrzucanie razem miejsc pamięci, wydarzeń, budynków i ulic zdaje mi się nienajlepszym wyjściem. A skoro już się tym zajmujesz.... Ciacho5 (dyskusja) 09:38, 21 sie 2019 (CEST)

 • Nie chodzi mi o usuwanie, lecz o podział na poszczególne rzeczy w ramach dzielnicy. Budynki na Saskiej, osobno Pomniki i miejsca pamięci tamże oraz ulice Saskiej Kępy. Ciacho5 (dyskusja) 09:45, 21 sie 2019 (CEST)
 • Właśnie o to mi chodzi. Jeżeli nie posiadała, to proponuję ją założyć. A skoro akurat się parasz poprawą kategoryzacji, to proponuję, żebyś ją właśnie Ty dokładniej robił. W tej chwili nie mam możliwości masowej rekategoryzacji (wolne łącze), i po co dwa razy. Ciacho5 (dyskusja) 10:06, 21 sie 2019 (CEST)

Tarnobrzegedytuj kod

A gdzie źródło? Ciacho5 (dyskusja) 14:59, 28 sie 2019 (CEST)

Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Spacejam2,

Fundacja Wikimedia pragnie poprosić cię o Twoją opinię w ankiecie na temat doświadczenia związanego z Wikipedia i fundacją. Celem tego badania jest dowiedzieć się w jaki sposób Fundacja wspiera twoją pracę na wiki i jak możemy to zmienić lub poprawić w przyszłości. Twoje przemyślenia będą miały bezpośredni wpływ na obecną i przyszłą pracę Fundacji Wikimedia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 16:48, 6 wrz 2019 (CEST)

Podziękowanie - Okjökulledytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:39, 17 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Spacejam2,

Kilka tygodni temu zapraszaliśmy Cię do wypełnienia ankiety Community Insights. Jest to coroczne badanie społeczności na całym świecie, organizowane przez Wikimedia Foundation. Chcemy dowiedzieć się jak bardzo nasza praca wspiera wiki. We are 10% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Twój głos ma dla nas znaczenie.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 17:14, 20 wrz 2019 (CEST)

Ad:Żydowskie nazwy polskich miejscowościedytuj kod

Ad:Żydowskie nazwy polskich miejscowości

Coś nie tak z tą edycją, wszystko pomieszane. Maitake (dyskusja) 20:06, 20 wrz 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Spacejam2 -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 23:16, 23 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Spacejam2,

Zostało już tylko kilka tygodni na wypełnienie ankiety Community Insights! We are 30% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Dzięki tej ankiecie Wikimedia Foundation uzyska opinie na temat tego, jak dobrze wspiera Twoją pracę na wiki. Wypełnienie zajmie tylko 15-25 minut, a ma bezpośredni wpływ na jakość udzielanego przez nas wsparcia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 21:52, 3 paź 2019 (CEST)

Lista posółów wielu kadencji (III RP)edytuj kod

Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 15:09, 18 paź 2019 (CEST)

Polinaedytuj kod

Hej! Nie zakładamy oddzielnych artykułów o różnych wariantach danego imienia w obcych językach. Nową treść należy dopisać w artykule, dotyczącym imienia w polskiej wersji językowej. Nie ma w języku polskim "drugiego największego" - coś może być albo drugie pod względem wielkości, albo największe. Żaden odpowiednik greckiego imienia nigdy nie stanie się imieniem słowiańskim. Dziękuję za wkład treściowy, przeniosłam go do Apolinarii. Micpol (dyskusja) 11:33, 1 lis 2019 (CET)

Odp.edytuj kod

Witaj. Edycja w świetle pozostałego wkładu użytkownika Swietowit nie była oczywistym wandalizmem w rozumieniu WP:W, a prawdopodobnie zwykłą pomyłką. Skoro wkład usera nie zawierał oczywistych wandalizmów, został oznaczony, a tym samym mogła zostać oznaczona i edycja merytorycznie błędna. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 18:45, 4 gru 2019 (CET)

Ukryedytuj kod

Gdarin dyskusja 18:22, 21 gru 2019 (CET)

Dominikanie Klimontówedytuj kod

Skąd informacja o reaktywacji klasztoru dominikanskiego w Klimontowie? nie potwierdzają jej cytowane zrodla. --Winnetou14 (dyskusja) 04:09, 18 lut 2020 (CET)

Honorowe Wyróżnienie „Bene Meritus”edytuj kod

BasileusAutokratorPL (dyskusja) 23:21, 22 mar 2020 (CET)

Honorowi obywateleedytuj kod

Kolejne seryjne zgłoszenie tego typu artykułów potraktuję jako sprzeczne z WP:POINT i jako "odwet" za usunięcie tej kategorii: Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2020:03:22:Honorowe Wyróżnienie „Bene Meritus”. Bukaj (dyskusja) 14:57, 30 mar 2020 (CEST)

 • Prosiłem, bez skutku. Nałożyłem na Ciebie jednodniową blokadę. Zastanów się nad swoim zachowaniem i poczytaj Wikietykietę. Bukaj (dyskusja) 15:05, 30 mar 2020 (CEST)

Lista piosenek Polskiego topu wszech czasówedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

 • Hasło wymaga uzupełnienia źródeł wszystkich podanych informacji najlepiej w formie przypisów (patrz: WP:WER, Pomoc:Przypisy)
 • Uzupełnić

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mateusz Opasiński (dyskusja) 15:32, 12 maj 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 03:48, 12 cze 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Spacejam2" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy