Dyskusja wikipedysty:Stefaniak


Dyskusja wikipedysty:Myopic pattern w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Stefaniak) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Karen Pence - przetłumaczenieedytuj kod

Witaj, na Twojej stronie piszę Chętnie pomogę w tłumaczeniach angielski-polski, polski-angielski [...]. Proszę o kontakt na mojej stronie dyskusji." Czy mógłbym Cię prosić abyś przetłumaczył artykuł o przyszłej drugiej dame USA; to jest na podstawie angielskiej wersji tego artykułu ? Tylko bym prosił, abyś nie przenosił gdyż chciałbym abyś tą czynność zostawił dla mnie . Z góry dziękuję. Pozdrawiam :) TharonXX (dyskusja) 09:46, 13 sty 2017 (CET).

Już napisałem sam :). Pozdrawiam Kamil.ryy (dyskusja) 18:23, 21 sty 2017 (CET).

User:EGalvez (WMF)/Sandbox/MassMessageTestedytuj kod

Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[1] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[2] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.


Weź udział w ankiecie teraz!


Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.

Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:45, 13 sty 2017 (CET)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey (revised heading)edytuj kod

Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[3] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[4] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.


Weź udział w ankiecie teraz!


Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.

Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:50, 13 sty 2017 (CET)

Dyskografia Sashy Struninedytuj kod

Cześć. Czy istnieje możliwość cofnięcia przekierowania tej strony? Obecnie dyskografia się powiększyła, może nie drastycznie, ale uważam, że na tyle, że zajmuje niepotrzebnie sporą część hasła głównego. Pozdrawiam. ArturSik (dyskusja) 09:57, 17 sty 2017 (CET)

 • nie ma żadnego problemu ;) dzięki za odpowiedz. ArturSik (dyskusja) 13:20, 21 sty 2017 (CET)

Zlotedytuj kod

Hej :) Wysłałem maila Ented (dyskusja) 22:07, 23 sty 2017 (CET)

Single muzyczneedytuj kod

Hej :) jak to jest z artykułami o singlach muzycznych? to i to znalazłem przy patrolowaniu OZ. Zero źródeł i linków zewnętrznych, ale EK-i usunięte. Rw23 (dyskusja) 16:06, 9 lut 2017 (CET)

Dzięki wielkie za odpowiedź. Przyda się na przyszłość. Pozdrawiam Rw23 (dyskusja) 16:58, 9 lut 2017 (CET)

Opinie po PUOSedytuj kod

 • Serdecznie gratuluję Ci uzyskania nowych uprawnień. Stój dzielnie na straży prywatności użytkowników :). Niestety nie ma witajki dla rewizora, ale znalazłem inny miły szablon. Z najlepszymi pozdrowieniami, Neonek12 (dyskusja) 18:29, 11 lut 2017 (CET)

Guzikiedytuj kod

Cześć,

z tego co widziałem Savh włączył Ci już uprawnienia. Gratuluję i w razie problemów technicznych ofiaruję pomoc. einsbor dyskusja 13:11, 14 lut 2017 (CET)

Tłumaczenie tytułów piosenekedytuj kod

Witam!
W ostatnich dniach, a wcześniej miesiącach, utworzyłem kilkanaście artykułów na temat albumów białoruskich zespołów Lapis Trubieckoj, Brutto i Trubetskoy (m. in. Rodny kraj, Magister Bibendi, Rabkor, Zołotyje jajcy). Na listach utworów tłumaczyłem nazwy poszczególnych piosenek.
Czy powinno się tak robić, czy może tłumaczenie nazw utworów jest zbędne i powinienem usunąć polskie wersje nazw z już istniejących artykułów, a także nie dodawać ich do przyszłych artykułów?
Pozdrawiam,
tslipa (dyskusja) 21:46, 17 lut 2017 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Kościół bł. Michała Kozala w Gnieźnieedytuj kod

Hej, mógłbyś przyznać DA? Od tygodnia dyskusja jest zakończona, a mi jako zgłaszającemu nie wypada samemu przyznawać :) Rw23 (dyskusja) 09:42, 22 lut 2017 (CET)

IM 2edytuj kod

Cześć. Rozpatrzyłbyś to? Takie artykuły nie powinny otrzymywać status AnM, DA, ani nawet nie powinny być eksponowane w CW. Eurohunter (dyskusja) 20:04, 22 lut 2017 (CET)

Nie zgodzę się z Twoja edycją. Idąc Twoją logiką to przykładowo zamiast „MTV Movie Awards” powinno być „Złoty Popcorn”, a zamiast „People's Choice Awards” – „Kryształowa Statuetka” (a to mało komu, cokolwiek powie). Kolumna zawiera nazwy ceremonii a nie nagród. "efekty specjalne" to kategoria nominacji do nagrody podczas ceremonii. Mike210381 (dyskusja) 01:14, 23 lut 2017 (CET) Zapomniałem wspomnieć, że „Nagroda” dotyczy wygranej, a tabeli są też i nominacje. Mike210381 (dyskusja) 01:24, 23 lut 2017 (CET) Nie znam się specjalnie na semantyce, jednak staram się popatrzeć ze strony logicznej na całość sekcji „Nagrody i nominacje”, całość mam na myśli również jej tytuł. Jeżeli mamy „Nagrody i nominacje”, gdzie Nagroda = wygrana i w kolumnie wymienione są nazwy ceremonii rozdania nagród, to może lepiej zamienić tytuł kolumny „kategoria” na „kategoria nagrody” i pozostawić „ceremonia” lub zmienić na „ceremonia rozdania nagród”? Jak myślisz? Nie zrozum mnie źle, ale zależy mi na tym, aby artykuły, które tworzę i edytuję były na jak najwyższym poziomie, a patrząc ze strony laika, to „Nagroda” mi w tej kolumnie obecnie nie gra. Pozdrawiam, Mike210381 (dyskusja) 02:00, 23 lut 2017 (CET) No to w tym momencie zgłupiałem Mike210381 (dyskusja) 02:18, 23 lut 2017 (CET) Akurat nie zależało mi na przekonaniu Ciebie, tylko na tym, aby artykuł był poprawny i zrozumiały. Mike210381 (dyskusja) 02:31, 23 lut 2017 (CET) Sorki, ale trochę to wygląda, jakbyś wycofał swoją edycję, bo Ci się nie chce dyskutować z głupkiem... może jestem przewrażliwiony. Mike210381 (dyskusja) 02:34, 23 lut 2017 (CET)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyedytuj kod

(Sorry to write in English)

Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 28 lutego 2017 (23:59 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.

Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy!

O tej ankiecie: Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu tutaj lub zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub nie chcesz dalszego kontaktu związanego z tą ankietą, wyślij e-mail poprzez funkcję EmailUser do User:EGalvez (WMF). O Wikimedia Foundation: Wikimedia Foundation wspiera Cię pracą nad oprogramowaniem i technologią, aby nasze strony działały szybko i bezpiecznie oraz były dostępne dla każdego. Tak samo wspiera różne inicjatywy związane z rozszerzaniem zasięgu dostępu do wolnej wiedzy. Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 09:04, 23 lut 2017 (CET)

Ad:Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2017-03/Nominacjeedytuj kod

Ad:Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2017-03/Nominacje

Nie ma za co :) Pozdrawiam Kamil.ryy (dyskusja) 19:30, 1 mar 2017 (CET).

KAedytuj kod

Zauważyłem że nie dałaś znać twoim kandydatom że są właśnie kandydatami do KA, na pewno zapomniałaś. Popraw, gdyż tak nie dojdą do tego. Pozdrawiam serdecznie. --J.Dygas (dyskusja) 05:06, 2 mar 2017 (CET)

Odp:Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2017-03/Nominacjeedytuj kod

Odp:Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2017-03/Nominacje

Witaj, dziękuję za zaufanie i propozycję, ale nie skorzystam. Czas wikipedyjny wolę poświęcić na edytowanie, a są dobrzy kandydaci :) Andrzei111 (dyskusja) 11:35, 2 mar 2017 (CET)

Piotr Stefankiewiczedytuj kod

Dlaczego usunął Pan temat Piotr Stefankiewicz skoro innu administrator z dłuższym starzem go poprawił i zaakceptował? Chyba coś jest tutaj nie tak? Czy tak traktuje się nowicjuszy na wikipedii? Proszę o podanie informacji do wyższych przełożonych ponieważ ja również kwestionuje Pana zachowanie choć mam młodszy staż na wikipedii. Chyba coś tutaj jest nie tak! piotrstefan10 (dyskusja) 13:54, 3 mar 2017 (CET)

Staż nie powinien mieć znaczenia i po dwóch złych opiniach nie usuwa się tematu na który trzeba było poświęcić czas! Dziwne zachowanie! Tym bardziej że temat został przywrócony przez osobę dłuższą stażem! Niestety dziwne podejście do sportu i kobiet bo taki niby był problem z tym tematem! Czy prowadzenie kobiecego zespołu obniża range? Chyba nie? Chyba że Pan również dyskryminuje kobiety?! piotrstefan10 (dyskusja) 13:59, 3 mar 2017 (CET)

Re: Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2017-03/Nominacjeedytuj kod

Hej, dziękuję Ci serdecznie, jednak niestety czasu nie starcza mi nawet na main. Jeszcze raz dzięki. Boston9 (dyskusja) 14:33, 3 mar 2017 (CET)

KAedytuj kod

Hej, wielkie dzięki ale czas, czas, czas...niestety muszę odmówić, tym niemniej dziękuje i pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 23:08, 3 mar 2017 (CET)

Re: KAedytuj kod

Dziękuję za nominację, ale w tych wyborach wolę skorzystać z czynnego, a nie biernego prawa wyborczego.

Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 21:39, 4 mar 2017 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Entededytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Ented

Hej :) Zbyt długo się zastanawiałem nad tym, czy podołam pracy w razie wpłynięcia wniosku (niestety mam osobiste powody niezwiązane z Wikipedią, że może brakować mi czasu), a jak wiesz należę do sumiennych osób (POV), które biorąc na siebie odpowiedzialność starają się nie zawieść pokładanego zaufania. Raz jeszcze dzięki za nominację i jeżeli za pół roku będę nadal godzien zaufania, to wystartuję w wyborach :) Pozdrawiam serdecznie. Ented (dyskusja) 22:28, 5 mar 2017 (CET)

Odp:Dyskusjaedytuj kod

Odp:Dyskusja

Cześć. Dopiero zauważyłem, że nasze pytania poruszają podobny problem. Rzuciłem pobieżnie okiem i nie zauważyłem wcześniej niczego podobnego, a jednak ;) Sytuacja przeprosin wraca czasami we wnioskach, stąd pomyślałem sobie, że dobrze o to zapytać i uwrażliwić potencjalnych arbitrów na takie sytuacje. W pytaniu poszedłem trochę szerzej, zapytałem o kwestię przeprosin w ogóle we wniosku, jak również jako środek wykonawczy. Myślę, że moje pytanie można potraktować jako rozszerzenie Twojego :) Torrosbak (dyskusja) 20:41, 6 mar 2017 (CET)

Odp:Do ukrycia?edytuj kod

Odp:Do ukrycia?

Hej. Zerknij proszę jeszcze w historię hasła, bo może być potrzebna Twoja pomoc. THX ;) Ented (dyskusja) 19:14, 10 mar 2017 (CET)

KAedytuj kod

Jasne, dzięki :) Wostr (dyskusja) 00:21, 13 mar 2017 (CET)

Dzięki wielkie. Tylko, zwróć uwagę proszę i podaj Saperowi mój zaktualizowany adres mailowy, ten który mam na swojej stronie użytkownika. Rozumiem, że wówczas dostanę na niego info o dostępie do listy. Pozdr. Sebk. let’s talk 11:24, 13 mar 2017 (CET)

TOedytuj kod

Oczywiście że pomyłka, uaktualnia mi się właśnie Computer i zacina się, nawet nie wiem jak ja to zrobiłem, oczywiście przepraszam za to.--J.Dygas (dyskusja) 09:43, 13 mar 2017 (CET)

FIS Sommer Ladies Tournee 2001edytuj kod

Witaj! Czy mógłbyś już zamknąć dyskusję nad przyznaniem Medalu powyższego artykułu? PZdr. Kobrabones (dyskusja) 16:13, 25 mar 2017 (CET)

Wikipedia:Standardy artykułów/Album studyjnyedytuj kod

Witaj. Zauważyłem, że Wikipedia:Artykuły o muzyce/Albumy wygląda na dość przestarzały standard i nie uwzględnia pewnych aspektów hasła. Postanowiłem napisać standard artykułu konkretnie dla albumu studyjnego pod odpowiednią nazwą, który mógłby być wykorzystywany również dla innych typów albumów. Opisowe sekcje są dość płynne i w zależności od informacji jakie mamy można różnie je nazywać. Może masz odnośnie tego uwagi i co sądzisz o możliwości zastąpienia poprzedniego standardu? Dodam, że wzorowałem się na artykule o albumie LOL <(^^,)>, który doprowadziłem do wyróżnienia. Eurohunter (dyskusja) 17:20, 3 kwi 2017 (CEST)

Zgadza się sam wspomniałem, że nazwy sekcji są bardzo płynne. Dzięki za opinię. Eurohunter (dyskusja) 17:26, 6 kwi 2017 (CEST)

Feliks Piętaedytuj kod

Cześć, czy mógłbyś przesłać mi artykuł do ewentualnego uzupełnienia? Poza tym, dlaczego tabliczek nie uznaje się za upamiętnienie? Twnt22 (dyskusja) 14:25, 6 kwi 2017 (CEST)

@Myopic_pattern Czy mógłbyś zobaczyć, czy teraz artykuł ma już nieco więcej encyklopedyczności? Wikipedysta:Twnt22/brudnopis/Feliks_Pięta Twnt22 (dyskusja) 21:28, 6 kwi 2017 (CEST)

Re: Wikipedia:Propozycje do List na medal/Dyskografia Loreenedytuj kod

Ok, załatwione. Pozdr. Sebk. let’s talk 21:16, 11 kwi 2017 (CEST)

PDA:Thriller (album)edytuj kod

Doszło do nieporozumienia. Wcale nie było z mojej strony braku woli przedłużania dyskusji. Po prostu myślałem, że się skończyła to załatwiłem pewne formalności. Tak czy inaczej teraz już jest chyba za późno na przedłużenie.Velvet Underground 1967 (dyskusja) 17:19, 12 kwi 2017 (CEST)

W sumie nawet dobrze zrobiłeś, bo może rzeczywiście potrzebowałem więcej czasu. Pozdrawiam :), Velvet Underground 1967 (dyskusja) 20:43, 12 kwi 2017 (CEST)

Buslavedytuj kod

Witaj. Czy może być przypis z wikia.com. Jeśli tak to proszę dodaj ten link http://pl.wim.wikia.com/wiki/39._Worldvision_Song_Contest Ja się boję ruszać przy tym artykule, żeby mi znowu nie chcieli usunąć go. Z góry dzięki. Autori76 (dyskusja) 21:54, 13 kwi 2017 (CEST)

Szustakedytuj kod

Dziękuję--Pbk (dyskusja) 20:46, 20 kwi 2017 (CEST)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Archiwum sprawedytuj kod

Czy tu też pozmieniacie?--J.Dygas (dyskusja) 17:30, 21 kwi 2017 (CEST)

Odp:https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Specjalna:Linkujące/Zbigniew_Kozłowski_(aktor)edytuj kod

Odp:https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Specjalna:Linkujące/Zbigniew_Kozłowski_(aktor)
Zrobione masti <dyskusja> 18:05, 24 kwi 2017 (CEST)

wyróżnieniaedytuj kod

Cześć, czy możesz jako doświadczony opiekun tych sekcji spojrzeć na to zgłoszenie? To ja zgłaszam artykuł z wadami, nikt ich nie poprawia, a @Rw23 nawet nie przedłuża głosowania tylko je wycofuje. Uważam, że bardzo źle się stało i proszę o przedłużenie głosowania. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 10:51, 2 maj 2017 (CEST)

Odp. wyróżnieniaedytuj kod

Hej, wiem, że podlegają, aczkolwiek regulamin odbierania nie określa, kiedy wyróżnienie jest odbierane. W tym przypadku nikt się nie wypowiedział przez dwa tygodnie. Z resztą - wystarczy, że jedna osoba zgłosi i na tej podstawie mamy odebrać wyróżnienie? Tym bardziej, że Zgłaszający nie dopełnił wymogów i nie zgłosił do PANDY, bo, cytując: zgłosiłem tam parę innych i nikt nic nie zrobił przy nich, więc pozwoliłem sobie zignorować to zalecenie, tym bardziej, że skala wymaganych poprawek jest tu bardzo duża. Myślę, że mamy tu problem z nieprecyzyjnym regulaminem. Taka sytuacja już nie raz się powtórzyła. Rw23 (dyskusja) 09:31, 3 maj 2017 (CEST)

Ok, dzięki, rozumiem. Pozdrawiam, Rw23 (dyskusja) 08:39, 5 maj 2017 (CEST)

Prośba o pomoc w tłumaczeniuedytuj kod

Witam. Na swojej stronie użytkownika napisałeś, że chętnie pomożesz w tłumaczeniach z języka angielskiego. Czy mógłbym Cię prosić o pomoc w przetłumaczeniu strony Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band?--Velvet Underground 1967 (dyskusja) 15:36, 4 maj 2017 (CEST)

Podejrzewam, że nie masz zbyt dużo czasu, więc mógłbyś przetłumaczyć jakąś krótszą sekcję.--Velvet Underground 1967 (dyskusja) 13:22, 5 maj 2017 (CEST) Może miałbyś własną propozycję podziału pracu, dostosowaną do ilości swojego czasu? Póki co tłumaczę sam.--Velvet Underground 1967 (dyskusja) 20:30, 6 maj 2017 (CEST) A dałbyś radę przetłumaczyć to zdanie?:The album was recognized for its innovations in music production, songwriting and graphic design, bridging a cultural divide between popular music and legitimate art, and symbolizing the 1960s counterculture Artykuł znajduje się w tym brudnopisie.--Velvet Underground 1967 (dyskusja) 14:36, 8 maj 2017 (CEST) Byłbyś tak dobry, żeby przetłumaczyć ten cytat :)?: Music papers started to slag us off ... because [Sgt. Pepper] took five months to record, and I remember the great glee seeing in one of the papers how the Beatles have dried up ... and I was sitting rubbing my hands, saying "You just wait". Moje tłumaczenie wychodzi dość sztucznie.--Onemusic (dyskusja) 12:05, 13 maj 2017 (CEST) Mam pewną wątpliwość. Jak przetłumaczyć nazwę instrumentu, która w angielskim brzmi Hohner Pianet? Czy może nie tłumaczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pzdr, Onemusic (dyskusja) 17:34, 17 maj 2017 (CEST) Oczywiście, doskonale to rozumiem. Może czasami poproszę o przetłumaczenie jakiegoś fragmentu lub cytatu. Pzdr, Onemusic (dyskusja) 12:57, 30 maj 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:20, 10 maj 2017 (CEST)

Michał Szczerbaedytuj kod

Proponuję to zabezpieczyć przed atakami anonimowych trolli. Invisible kid (dyskusja) 22:47, 10 maj 2017 (CEST)

Odp:Dyskusje nad przyznaniem wyróżnieńedytuj kod

Odp:Dyskusje nad przyznaniem wyróżnień

Tak też będę robił :). Pozdrawiam, Onemusic (dyskusja) 15:14, 15 maj 2017 (CEST)

Re:edytuj kod

Grazie mille, signor ex-Stefaniak! Mam nadzieję że dobrze ci się żongluje rewizoroguzikami. Powodzonka! tufor (dyskusja) 21:06, 24 maj 2017 (CEST)

plejadaedytuj kod

hej, piszę z zapytaniem o plejadę jako źródło. pamiętam że kilka lat temu w jednym z głosowań do DA hasło nie przeszło głosowania, gdyż plejada, se i fakt były jednymi z przypisów. chciałem się dowiedzieć jak sytuacja wygląda obecnie, czy w jaki kolwiek sposób się to zmieniło? czy jeżeli jest to wywiad z samą gwiązdą czy można tego wtedy użyć? ArturSik (dyskusja) 13:38, 29 maj 2017 (CEST)

Wikiprojekt:Listy przebojówedytuj kod

Witaj. Długo nie widziałem Cię w wątkach muzycznych, mimo to może mógłbyś pomóc w wikiprojekcie Listy przebojów? Eurohunter (dyskusja) 16:54, 8 cze 2017 (CEST)

Jakakolwiek aktywność byłaby na plus. Dodaję tam też informacje o nowych artykułach dotyczących list i problemach, więc dobrze byłoby aby inni byli na bieżąco. Eurohunter (dyskusja) 22:11, 8 cze 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:33, 10 cze 2017 (CEST) 

Odp:Odp:Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Sugerujesz że mam się wypisac z listy witających czy mam poprzeć likwidacje witania nowych użytkowników. Tak jestem za tym by witajki wstawiane były tylko u tych nowych Wikipedystów, którzy dokonali jedną- trzy zatwierdzone edycje. To rozwiązało by problem witania trolli i im podobnym --Adamt rzeknij słowo 20:10, 11 cze 2017 (CEST)

 • O czym Ty piszesz ? Przecież to robi automat rotacyjnie. Ja nawet nie wiem kogo witam. Sens witajki ma/ miał inny cel - osoba witająca wyraża chęć pomocy nowemu Wikipedyście. Jako przewodnik zgodiziłem się by mój nick był automatycznie wstawiany do witajki. Podobnie jak kilkunastu innych osób. Dziś, gdy mamy tak wielu dowcipnisiów i wandali należało by nieco zmienić wstawianie powitań o czym dyskutowano w ostatnio w kawiarence --Adamt rzeknij słowo 21:39, 11 cze 2017 (CEST)
 • Zgadzam się z Toba Zobacz ten ost watek [1] Podniesiono tam powyższą kwestię Według mnie powinno się zmodyfikować funkcje automatycznych witajek. Dobóki tak sie nie stanie będą takie kwiatki Mam nadzieję że dyskusja pójdzie właśnie w takim kierunku. --Adamt rzeknij słowo 22:57, 11 cze 2017 (CEST)

Odp:Odp:Rafael Nadaledytuj kod

Odp:Odp:Rafael Nadal

Będę się starał poprawić, ale to plan na trochę dłuższy okres. Spróbuję teraz podziałać podczas długiego weekendu, ale jeśli nie będę się umiał za to zabrać, to potem najwyżej zgłoszę do wyróżnienia. Openbk (dyskusja) 00:27, 14 cze 2017 (CEST)

Ad:Krzysztof Fordońskiedytuj kod

Re: [2]. Dziękuję, będę pamiętał. Meo Hav (dyskusja) 09:39, 21 cze 2017 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Kościół św. Jerzego w Gnieźnieedytuj kod

Cześć. Możesz rozstrzygnąć, czy art spełnia wymogi DA? Rw23 nie może tego zrobić, bo jest autorem, natomiast są regulaminowe trzy głosy "za" sprawdzających a także uzasadniony głos sprzeciwu w dyskusji. Ja z kolei często występuję w roli zgłaszającego, więc nie chcę brać się za rozstrzyganie. Odwołuję się więc do Twojego wyczucia, pozdrawiam Gdarin dyskusja 15:48, 21 cze 2017 (CEST) Dziękuję. Gdarin dyskusja 18:59, 21 cze 2017 (CEST)

Hej. Nadal nadal z medalem. A nic się w haśle nie zmieniło. Na DA kilka zgłoszeń do rozpatrzenia. Chyba wszyscy się wczasują... Gdarin dyskusja 13:59, 6 lip 2017 (CEST)

cytowanie programuedytuj kod

hej, piszę w sprawie cytowania programu tv, a dokładnie śniadaniówki. Mamy na wikipedii szablony 'cytuj... pismo, książkę czy odcinek'. Ten ostatni wymaga takich informacji jak tytuł odcinka, sezon, numer odcinka itp. Śniadaniówki raczej nie mają sezonów, numerów odcinków czy tytułów odcinków, a jedyne informacje jakie mógłbym podać to data emisji, stacja i nazwa programu. Ostatecznie zamieściłem to w takiej formie (<ref>{{cytuj odcinek|tytuł=Wspomnienie matur z Sashą i Andrzejem|url=https://dziendobrypolsko.tvp.pl/30155178/wspomnienie-matur-z-sasha-i-andrzejem|serial=Dzień dobry, Polsko!|autorzy=[[Anna Popek]] (prowadząca), [[Tomasz Mandes]] (prowadzący)|stacja=[[TVP1]]|miasto=[[Warszawa]]|emisja=2017-04-28}}</ref>), ale nie jestem do tego przekonany przede wszystkim dlatego że jest to link do wideo które w każdej chwili może zostać skasowane. Czy jeżeli link przestanie działać to zawarte tutaj informacje wystarczą? czy jest może jakiś inny sposób w jaki można zacytować taki program? pozdrawiam:) ArturSik (dyskusja) 17:11, 17 lip 2017 (CEST)

niestety wideo nie da się zarchiwizować, ale dzięki za odpowiedź. na razie zostawię tak jak jest a może w między czasie znajdzie się coś innego. pzdr. ArturSik (dyskusja) 17:44, 18 lip 2017 (CEST)

Sasha Struninedytuj kod

Witaj, piszę akurat do Ciebie bo pamiętam że głównie przed laty mocno udzielałeś się w hasłach o tematyce muzycznej. później chyba miałeś małą przerwę. w każdym bądź razie potrzebuję opinii eksperta, mimo że sprawa częściowo została już załatwiona. jakieś pół roku temu udało mi się uzyskać medal dla Sasha Strunin. około tygodnia temu pomimo uzyskanego już medalu postanowiłem usiąść i na spokojnie przeredagować całe hasło. i muszę przyznać, że kilka rzeczy stamtąd poleciało, co znacznie skróciło artykuł. nie oznacza to jednak że stracił na jakości. Tutaj możesz zerknąć jak hasło wyglądało przed zmianą. Dzisiaj temat moich edycji został poruszony w kawiarence i wszystko tam wyjaśniłem, ale pomyślałem że może przeczytasz hasło, zerkniesz na starszą wersję, porównasz i wypowiesz się na ten temat jako ekspert w dziedzinie tak aby sprawa była jasna. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam:) ArturSik (dyskusja) 02:20, 8 sie 2017 (CEST)

Usunięcie biogramu Tomasz Pauszekedytuj kod

Witam, proszę o umożliwienie poprawienia usuniętej strony. to mój pierwszy artykuł i wzorowałam się na innych stronach muzyków polskich. Niektóre z nich nie posiadają żadnych odnośników. Strona nie została stworzona przez zainteresowana osobę a artykuły cytowane były wydane w wiarygodnych źródłach, chyba że Gazeta wyborcza takową nie jest. Jeśli popełniłam błędy to proszę mi je pokazać. Łatwo jest krytykować i usuwać biogramy. Przykro mi ze ktoś w ten sposób potraktował moją pracę zamiast pomóc. Po wpisach w dyskusji przeredagowałam ten artykuł i mimo wszystko jest nie tak jak trzeba? Chwilami mam wrażenie że żeby kogoś można było dodać do Wikipedii to musi być znany na całym świecie tak jakby ludzie zajmujący się niszową działalnością nie mieli prawa do zauważenia ich pracy. Jeszcze raz proszę o pomoc w poprawieniu tego biogramu i udostępnienie jego kopii do poprawy. Wikipedysta:Ge2mma 15.57, 10 paź 2017 (CEST)

Przetłumacz biografię z angielskiego na polski- en:John Serry Sr.edytuj kod

Hello Myopic pattern - I am an English Speaking reader of Wikipedia located in the USA. (Sorry --I do not speak Polish. I will try to use the Google Translator to write to you.) I have enjoyed reading your articles in the Classical Music Project including: Michael Tilson Thomas. Perhaps if you have time you might enjoy creating or translating the article en:John Serry Sr. (it:John Serry) for the Classical Music Project. Serry was an Italian/American accordionist and composer in New York City - America. He studied with the composer en:Robert Strassburg (a student of Igor Stravinsky, Paul Hindemith and en:Walter Piston. He also performed with the orchestra conductoren:Alfredo Antonini -- (a student of Arturo Toscanini) and en:Julius Baker (principal flute player at theNew York Philharmonic under Leonard Bernstein). He also performed with several international singers and composers from Mexico, Argentina and Latin America including: es:Juan Arvizu, es:Elsa Miranda, en:Terig Tucci and en:Miguel Sandoval (composer), en:Shep Fields, Guy Lombardo, en:Andre Kostelanetz, and Percy Faith. He also appeared in the orchestra with the actor Bob Hope in the movie Wielka transmisja in 1938. He also composed and published several works for classical accordion including en:American Rhapsody and en:Concerto for Free Bass Accordion. I hope that you enjoy reading about this musician and have time to create an article about him for the enjoyment of our fellow scholars in Poland. Thank you once again for your kindness and consideration. Respectfully, Peter PS72.69.152.90 (dyskusja) 01:03, 20 paź 2017 (CEST)

Hello Myopic - z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. (Przepraszam - nie mówię po polsku, spróbuję posłużyć się Tłumaczem Google, aby napisać do Ciebie). Cieszyłem się, czytając artykuły z tego projektu muzycznego: Michael Tilson Thomas . Być może jeśli masz czas, lubisz stworzyć lub przetłumaczyć artykuł en:John Serry Sr. na projekt muzyki klasycznej. Serry była włoską i amerykańską akordeonistką i kompozytorem w Ameryce. Studiował u kompozytora en:Robert Strassburg (studenta Igor Stravinsky,Paul Hindemith i en:Walter Piston, występował również z dyrygentem orkiestry en:Alfredo Antonini - studentka Arturo Toscanini, występował również z wieloma międzynarodowymi śpiewakami i kompozytorami z Meksyku, Argentyny i Ameryki Łacińskiej, m.in.: es:Juan Arvizu, es:Elsa Miranda, en:Terig Tucci i en:Miguel Sandoval (composer), en:Shep Fields, Guy Lombardo, en:Andre Kostelanetz, Percy Faith, a także wystąpił w orkiestrze z aktorem Bob Hope w filmie Wielka transmisja w 1938 r. Opublikował i opublikował kilka utworów na akordeon klasyczny, w tym en: American Rhapsody i en:Concerto for Free Bass Accordion. Mam nadzieję, że lubisz czytać o tym muzykucie i mieć czas na stworzenie artykułu o nim dla przyjemności z innymi uczonymi w Polsce. Jeszcze raz dziękuję za życzliwość i uwagę. Z szacunkiem, Peter PS72.69.152.90 (dyskusja) 01:03, 20 paź 2017 (CEST)

Odp:Mario Hossenedytuj kod

Odp:Mario Hossen

Cześć, wydaje się jednak, że w tej dyskusji osiągnęliśmy natomiast konsensus co do formy biogramu... --Mozarteus (dyskusja) 23:10, 3 lut 2018 (CET)

 • ? No... otwartej gęby Ci tutaj nie namaluję, bo (jeszcze) nie umiem, ale szczena to mi naprawdę opadła... Czyli może być byle jaka forma, byle tylko artykuł (w tym akurat przypadku biogram) miał encyklopedyczny temat? Rozumiem, że każdy tutaj pisze tyle, ile da radę, jednak pewne elementy IMO być raczej muszą, bo inaczej jest to w zasadzie przyklepywanie bylejakości i zgoda na to, by obniżać poziom. kiedy w innych przypadkach wymaga się poważnych, a niekiedy nawet i bardzo poważnych źródeł. Zauważ też, proszę, że w sumie wszyscy tam się zgodziliśmy, że to co jest, to zbyt mało. --Mozarteus (dyskusja) 21:21, 4 lut 2018 (CET)
  • Cześć, widzę, że mamy jakiś mały komunikacyjny problem i jeden drugiego nie bardzo może zrozumieć. To może jakoś postaram się to uporządkować. Nigdzie nie twierdzę, że zgłoszenie czegokolwiek do poczekalni powoduje ogólny wzrost wymagań dotyczących tego, co tutaj piszemy, jest raczej nieco w drugą stronę. Stare treści sprzed wielu lat wypadają na tle pisanych dzisiaj jednak czasami blado i dlatego bywają do poczekalni zgłaszane. Oprócz jednego "argumentu" (KamilK: ale międzynarodowa zauważalność większa, niż 2/3 opisanych u nas piłkarzy), wszyscy mówią to samo, bo głosy takie jak ten Paeliusa, a nawet to, co mówi Anagram16, są neutralne. Zresztą KamilK konkluduje następująco: to [praktycznie wszystkie istotne informacje] trzeba by potwierdzić w artykule niezależnymi źródłami i poprawić formę, aby artykuł mógł pozostać. Czyli też tam jest za (warunkowym) usunięciem tego biogramu i jest to opinia, którą uważam za najlepsze podsumowanie całej tej dyskusji. Oczywiście szanuję tutaj Ciebie jako bardzo doświadczonego użytkownika i to ciszącego się ogromnym zaufaniem, bo przecież i sprawującego różne tutejsze funkcje, jednak tym bardziej dziwi mnie tutaj Twoje stanowcze przekonanie o absolutnej pewności własnych działań. Proszę też, byś nie wziął tego za jakiś wytyk, ale... czegoś takiego jak dział naprawa zwyczajnie (a może mniej zwyczajnie) nie ma. Wobec tego, reasumując, od administratora zamykającego dyskusję raczej można by oczekiwać, że taki biogram stąd usunie, a skoro go tutaj zostawiłeś i skoro pytasz, to tak, w takim razie również od Ciebie, a może tym bardziej, należałoby oczekiwać, że to poprawisz samodzielnie. Widzisz... niektóre niedociągnięcia, niektóre braki, łatwiej przechodzą u nowicjuszy, a teraz ten artykuł jest według mnie w pewnym sensie Twój. --Mozarteus (dyskusja) 11:59, 5 lut 2018 (CET)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Myopic pattern -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 23:31, 23 wrz 2019 (CEST)

BlackCaredytuj kod

tadam (dyskusja) 09:43, 7 lis 2019 (CET)

Ad:Wikipedysta:Myopic patternedytuj kod

Ad:Wikipedysta:Myopic pattern

Cóż, szkoda. Mathieu Mars (dyskusja) 15:35, 8 cze 2020 (CEST)

Dzięki za lata ciężkiej pracy :) Mam nadzieję, że wciąż będę widywał Twój nick na OZetach ;) Pzdr! Nedops (dyskusja) 15:54, 8 cze 2020 (CEST) Cześć, liczę, że to nie koniec Twojej przygody z Wikipedią, pozdrawiam Gdarin dyskusja 16:08, 8 cze 2020 (CEST) Hej hej, dzięki za wszystko i oby do zobaczenia! aegis maelstrom δ 21:08, 14 cze 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 06:55, 12 cze 2020 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:12:04:Język praindoirańskiedytuj kod

akademickie źródła na prawdziwość PII - to nie nie hoax

http://projekty.ncn.gov.pl/opisy/466743-pl.pdf strona RZĄDOWA: "z czasów wspólnoty praindoirańskiej" jest na pierwszej stronie

http://dspace.uni.lodz.pl:8080/xmlui/bitstream/handle/11089/14515/Acta%20Universitatis%20Lodziensis.%20Folia%20Linguistica%2004.%201983.pdf strona 97 ma zdanie ze słowami "praindoirańskiej postaci"

http://polonica.ijp.pan.pl/index.php/polonica/article/download/129/76/ strona 4 ma zdanie "długie w praindoirańskim"

http://rcin.org.pl/Content/67670/14.pdf strona 4 ma zdanie "długie w praindoirańskim"

Wikisłownikowa opozycja obala hoax-ocenę:

https://pl.wiktionary.org/wiki/Wikisłownik:Zgłoś_błąd_w_haśle#hoaksy,_pra-_czy_nie_pra

https://pl.wiktionary.org/wiki/Dyskusja_wikisłownikarza:Maitake#Język_praindoirański

artykuł do natychmiastowej rehabilitacji. 61.93.31.210 (dyskusja) 09:30, 20 sie 2020 (CEST)

 1. Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
 2. Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.
 3. Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
 4. Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Stefaniak" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy