Dyskusja wikipedysty:Stefaniak/2


Dyskusja wikipedysty:Myopic pattern/2 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Myopic pattern(Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Stefaniak/2) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum nr 1

Spis treści

Archiwizacja

Cześć! Archiwizację najlepiej wykonywać poleceniem "Przenieś". Wtedy wszystkie linki do starych dyskusji zachowują ważność, prawidłowa jest też historia edycji. Pozwoliłem sobie trochę Ci pogrzebać w tej archiwizacji, żeby była przeprowadzona właśnie w ten sposób. Mi tego sposobu nikt nie podpowiedział i pierwsze archiwa mam przenoszone ręcznie... :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 19:11, 29 kwi 2009 (CEST)

Re: Szablon?

Nie ma konkretnego szablonu pod takimi nazwami, jakie podałeś, ale jest jeden ogólny (nieodnoszący się tylko do pisarzy, ale do artystów w ogólności) - {{Artysta infobox}}. Używany bardzo powszechnie w biografiach pisarzy, zob. Juliusz Słowacki. Pozdrawiam, awersowy # 20:28, 29 kwi 2009 (CEST)

PDA

Myślę, że należałoby zwrócić uwagę użytkownikowi Master Ren' za notoryczne łamanie pkt 5 regulaminu PDA. Jak widzę po stronie jego dyskusji, inne osoby również to zauważyły. Zgłaszam tutaj, bo nie wiem, który z administratorów byłby w tym przypadku najbardziej właściwy. Krzysiek10 (dyskusja) 19:05, 1 maj 2009 (CEST)

Wpisy

Ok ale pewne formalne zasady obowiazują, można zwrócić uwagę. Sagi2007 (dyskusja) 14:56, 10 cze 2009 (CEST)

Paweł Brożek

Dodałem szablony cytowania do pozostałych przypisów. Pozdrawiam --Oleola (dyskusja) 22:48, 2 maj 2009 (CEST)

Schalke 04 Gelsenkirchen

Witaj. Dlaczego uznałeś, że artykuł nie przeszedł głosowania na medal? Błędy, które wytknął Picus viridis zostały poprawione. Natomiast jeśli chodzi o argumenty Paeliusa to powinniśmy spuścić nad nimi zasłonę milczenia, bo szkoda nerwów. Sprzeciw został uzasadniony "rozbuchaniem poza granice percepcji" sekcji piłki nożnej, który jest wręcz śmieszny... zresztą wyjaśnił już tę kwestię w dyskusji głosowania PS. Hamburger SV dostał medal przy identycznym sprzeciwie ze strony Paeliusa, więc dlaczego nie dostało go Schalke 04? Zgłaszanie sprzeciwu na zasadzie "nie bo nie" (kolejny przykład to sprzeciw DingirXula przy arcie Cesc Fàbregas) należałoby karać, a nieprzyznanie artykułowi medalu jest imho krzywdzące wobec Puyola, który włożył w niego masę pracy. Pozdrawiam serdecznie :) harum don't use 20:29, 3 maj 2009 (CEST)

Nikt go nie ruszał, bo nikt nie wiedział co ma z nim zrobić. :) Nie będę zgłaszał się do innych opiekunów, bo wiem że cokolwiek byś nie zrobił w tej sprawie, ktoś zawsze miałby pretensje. ;P Niemniej jednak, coraz częściej ów zdrowy rozsądek przegrywa z regulaminem Wiki, który jak to regulamin, czasem nie przystaje do realiów. Szkoda tylko, że osoby takie jak Ty czy Puyol powoli odchodzą z projektu m.in. z powodu takich sprzeciwów. Pozdrawiam. harum don't use 21:34, 3 maj 2009 (CEST) Co do Schalke wypadaloby poinformowac, czemu nie dostal medalu ??? pomimo braku jakichkolwiek merytorycznych i slusznych glosow przeciw ?? Co jeden moj artykul jest zalatwiany w taki sposob, a nie inny, co powoduje juz zenade i utrate checi do pisania, bo szkoda mojego cennego czasu na ulepszanie wikipedii, jak i tak nie jest to docenione przez innych, a na pytanie moje, czemu Schalke nie dostalo medalu, nie dostalem do dzis odpowiedzi. No trudno... Zegnam. Puyol Dyskusja 14:23, 7 maj 2009 (CEST) Dziekuje za merytoryczna odpowiedz, na taka wlasnie czekalem i o taka mi chodzilo. Puyol Dyskusja 16:32, 7 maj 2009 (CEST) Czekam wciąż. Doczekam się ???? Puyol Dyskusja 23:49, 7 maj 2009 (CEST)

Wikiprojekt:Bieżące wydarzenia

Witam, Serdecznie zapraszam do nowego projektu, który będzie tworzył nowe artykuły, a stworzone już aktualizował, na temat bieżących wydarzeń.

Wikiprojekt:Bieżące wydarzenia

Serdecznie pozdrawiam Adik7swiony Pisz do mnie

propozycja

Witaj

Proponuję by w miejsce wklejania treści z PAnM w dyskusji wklejać info np tak jak tu lub tu. Propozycja jest dyskutowana w kawiarence.

StoK (dyskusja) 18:54, 6 maj 2009 (CEST)

Topologia

Głosowanie na DA odbyło się tutaj. Nie wiem czemu nie ma znaczka DA. 87.206.176.22 (dyskusja) 21:02, 6 maj 2009 (CEST)

Hmm. Trochę dziwne to głosowanie. Połowa głosów miała miejsce miesiąc po ustawowym zakończeniu głosowania. Może dlatego nie było DA, gdyż Qblik wycofał swój głos przeciw już po jego zakończeniu. Co prawda Bielik amerykański też dostał medal w podobny sposób (dwa głosy przeciw wycofane po zakończeniu głosowania na medal). A D Kuba prosi o podobny tryb dla trzeciego artykułu Dyskusja wikipedysty:Polimerek#Traktat z Kanagawy tutaj. Może wypracujcie jakieś spójne zasady? Pozdrawiam, 87.206.176.22 (dyskusja) 21:27, 6 maj 2009 (CEST)

wiatr gwiazdowy

Ale ja sie gubie w tych kategoriach. Dodac jako kategorię Gwiazdy? Chyba nie. BCzerny

Albert Einstein

Ad:WP:PAnM/Albert Einstein

Witaj. W powyższym głosowaniu oddałeś głos przeciw. Od tego czasu znacznie go poszerzyłem, dodałem źródła itp. Nie wiem, czy jest to już medalowe hasło, bo się nie znam, ale zechciałbyś może zweryfikować swoją opinię? Fizykaa (dyskusjaE-mail) 19:26, 7 maj 2009 (CEST)

PS: Wybacz, że tak pokreśliłem po Twojej liście, ale przez to stała się ona bardziej czytelna.

Szablon dyskusji

Szablon dyskusji w PDA chyba nie działa, bo nie pokazuje, że głosowanie jest zakończone. Np. głosowanie nad artykułem Bacary Sagna w dyskusjach przedłużonych zakończyło się wczoraj ok. 22, a nadal w dyskusji jest napis "głosowanie trwa". Wcześniej też zmieniało się to z opóźnieniem, ale nie całodziennym. Krzysiek10 (dyskusja) 22:06, 7 maj 2009 (CEST)

StoK już wyjaśnił sytuację. Krzysiek10 (dyskusja) 17:54, 8 maj 2009 (CEST)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Klondek

Ad:Dyskusja wikipedysty:Klondek

Masz trochę racji,ale.. z doświadczenia wiem, że czasami administrator mechanicznie zlicza głosy i nie stosuje zasad przyjetych w głosowaniu (zobacz np. głosowania DA, może przyczyną jest to narzędzie ?). Pozdrawiam i życzę Tobie i sobie by liczono się z głosami merytorycznymi i postępowano zawsze zgodnie z zasadami. Klondek dyskurs 07:47, 8 maj 2009 (CEST)

Wikipedysta:Stefaniak/podpis

Czemu tak? Myślisz, że jesteśmy tu po, aby się wzajemnie obrażać? :( Pzdr, Gdarin dyskusja 09:27, 8 maj 2009 (CEST)

Miło mi, że zmieniłeś podpis. Większość osób zachowuje się przyzwoicie, czemu więc miałbyś sugerować się tymi, którzy, nie mając do zaoferowania nic co pomogłoby Wikipedii, próbują przynajmniej wywołać jakieś zamieszanie? Obrażających najlepiej ignorować lub zgłaszać do zablokowania. Gdarin dyskusja 15:55, 8 maj 2009 (CEST)

Ojej, jaka szkoda! Właśnie chciałem Cię pochwalić, a tu nie ma odpowiedniej strony... Buuu. :( Gratuluję odwagi. Podjęcie decyzji w sprawie opatki z pewnością nie było łatwe. Gdybyś zdecydował inaczej, nikt nie mógłby mieć do Ciebie pretensji, a jednak zaryzykowałeś. Moje wyrazy uznania. Blaise Niepascal 14:09, 8 maj 2009 (CEST)

Tabelka

Witaj, może będziesz umiał mi pomóc. Chodzi o tą tabelkę i kolumnę "rozgrywki". Dałoby radę zrobić tak jak w pozostałych kolumnach (bez pogrubienia i tego szarawego koloru)? Roddick (dyskusja) 22:20, 8 maj 2009 (CEST)

 • Dobra, już wiem jak to zrobić :) . Roddick (dyskusja) 22:32, 8 maj 2009 (CEST)

WP:Przyznawanie uprawnień/ToSter

Witaj. Podpisujemy się zawsze, wstawiając 4 tyldy (~~~~). Piszę w związku tej edycji. Pozdrawiam. KamStak23 dyskusja► 22:37, 8 maj 2009 (CEST)

Nie podpisujemy się w taki sposób. Zawartość z szablonu przenieś do preferencji (preferencje->Dane wikipedysty->Twój podpis). Pozdrawiam:-). KamStak23 dyskusja► 15:48, 9 maj 2009 (CEST) Nie wychodziło, bo pewnie nie odznaczyłeś tej opcji (pod polem tekstowym): "Podpis bez automatycznego linku (nie używaj w swoim podpisie szablonów ani linków zewnętrznych)". KamStak23 dyskusja► 15:53, 9 maj 2009 (CEST)

WPN npa

Witam. Sprawdziłem, tekst dodano w 2006 roku. Sprawdziłem jak wyglądała strona w styczniu 2006 i 2005 i się nie zmieniła, czyli nie skopiowali tego od nas. Tekst był momentami ciężki, a ja nie mam czasu na redakcję tekstu, którego napisanie od nowa zajęłoby mi mniej czasu. Pozdrawiam JDavid dyskusja 23:20, 9 maj 2009 (CEST)

Hull

I jaka jest w końcu decyzja? Głos sprzeciwu oddany w ostatniej chwili, poprawiłem styl jeszcze w czasie głosowania. kićor wrzuć jakiś txt! 17:25, 10 maj 2009 (CEST)

Walki o Wyspy Marshalla

Na en-wiki to jest wręcz wymóg. Jak kiedyś zrobiłem <ref=name> to mi odrzucili. Ale być może u nas tak trzeba. Możesz pomóc? belissarius (dyskusja) 18:23, 10 maj 2009 (CEST)

Dzięki wielkie! A co rozumiesz przez poprawienie przekierowań? Mało dzisiaj kumaty jestem... :) belissarius (dyskusja) 22:11, 10 maj 2009 (CEST)

Przekierowania poprawiłem. Dobrze na razie jest. Zrewertować zawsze się zdąży (pamiętaj, że wtedy trzeba będzie robić wiele rzeczy jeszcze raz). Dzięki za wszystko! belissarius (dyskusja) 05:53, 14 maj 2009 (CEST)

Reprezentacja ZSRR

Dzięki, pozdrawiam, Kimodin (dyskusja) 22:02, 10 maj 2009 (CEST)

USS Albacore

Witam. Mógłbys wyrazic swoją opinię na ten temat? --Matrek (dyskusja) 01:23, 12 maj 2009 (CEST)

Tu nie chodzi nawet o jego głos, lecz o brak glosów w ogole :/ Poki co art nie przejdzie z powodu braku co najmniej 3 glosów w glosowaniu, a glosowanie konczy sie za 24 godziny --Matrek (dyskusja) 15:02, 12 maj 2009 (CEST)

Medal

Mogę wycofać z głosowań na medal dwa zrobione przeze mnie arty (Antonio Cassano i Daniele De Rossi)? Mam już dosyć gadania z osobami pokroju DingirXula, bo jest to tylko strata czasu, a rzeczy jakie ten wikipedysta wypisuje przy swoich głosach przeciw powinny budzić politowanie dla niego. I tak pewnie te dwa hasła nie dostaną medali, bo niby nie wykorzystałem wszystkich źródeł (włoska prasa, w przypadku Cassano autobiografia). A to samo ja mogę powiedzieć o prawie wszystkich medalowych artach i to nie tylko tych starych. Roddick (dyskusja) 14:10, 14 maj 2009 (CEST)

 • Zrobiłem tak jak poradziłeś, reszta należy do kogoś z trójki Ty, Polimerek, Lukasz Lukomski. Pozdro – Roddick (dyskusja) 21:29, 14 maj 2009 (CEST)
  • Śmiało można zrobić to już teraz (jeśli te dwa dni to na wypadek jakbym zmienił zdanie, a nie zmienię na 100%). Roddick (dyskusja) 21:34, 14 maj 2009 (CEST)
   • Dziękuję. Rozumiem, że De Rossiego mogę teraz spokojnie zgłosić do DA? Roddick (dyskusja) 21:40, 14 maj 2009 (CEST)

Odp:Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Zwiadowca21

Odp:Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Zwiadowca21

Dziękuję, ale jednak nie. Zwiadowca21 22:07, 14 maj 2009 (CEST)

Prośba

Mógłbyś przeczytać artykuł "Moskiewski system antybalistyczny" i napisać mi jak to się czyta, czy jest klarowne, itp? To surowa wersja nowego artykułu, własnie skończyłem ją pisać i z tego powodu czuje nawet niechęć do jego czytania w całosci. To dopiero pierwsza wersja na podstawie jednego źródła zaledwie, stąd może nie być poprawna, logiczna, cos może byc niejasne, chaotyczne i niespójne. Ewentualnie sprawdź jakieś literówki, czy tez zawłaszcza polskie "ogonki". Dopiero teraz będe szlifował ten artykuł i dopisywał informacje z innych źródeł. Będe wdzięczny za korektę. Pozdrawiam. --Matrek (dyskusja) 11:26, 16 maj 2009 (CEST)

Dzieki. Zwracaj jesli możesz uwagę, w miare jak będę dokonywał zmian i rozbudowywał. Wszystko czego Ty nie rozumiesz, nie bedzie tez zrozumiałe dla innych.--Matrek (dyskusja) 11:50, 16 maj 2009 (CEST)

Re:towarzysko

Dzięki za info. Cóż, niekoniecznie akurat o taki głos mi chodziło :-) Mpn (dyskusja) 20:38, 17 maj 2009 (CEST)

eki

Nie ma sprawy. Polecam się na przyszłość. ;) Gdarin dyskusja 20:56, 17 maj 2009 (CEST)

cmentarz

Dodałem przypisy (mam 2 z 3 wymienionych źródeł) i tylko nie mogę znaleźć dokładnej daty konfiskaty (pewnie będzie w 3. pozycji). Merytorycznie hasło bez zarzutu (Augiasz napisał wiele świetnych haseł odnośnie Śląska Cieszyńskiego). Mógłbyś zająć się rozszerzeniem wstępu, bo przez najbliższe dni mam mało czasu, a hasło jest na tyle dobre, że powinno być wizytówką polskiej Wikipedii. Pozdrawiam Maglocunus (dyskusja) 23:16, 17 maj 2009 (CEST) ps. Po dalszych poszukiwaniach znalazłem odpowiedni fragment, zatem wszystkie przypisy uzupełnione. Maglocunus (dyskusja) 07:21, 18 maj 2009 (CEST)

Przeczytałem hasło i moim zdaniem styl jest OK. Nieprzegadany, naukowy, a jednocześnie dobrze się czyta. Maglocunus (dyskusja) 16:50, 20 maj 2009 (CEST) Uzupełniłem 2 przypisy i nieco poprawiłem wstęp. Myślę, że teraz hasło jest bez zarzutu. Pozdrawiam Maglocunus (dyskusja) 22:43, 22 maj 2009 (CEST)

Albrecht Schläger

Cześć. Widzę, że zostało uzupełnione przez sagiego, chociaż z lekkimi povami (typu "jest znany z rewanżystowskich poglądów"). Osoba raczej encyklopedyczna. Chociaż przydatne byłyby lepsze źródła niż "Rz". Pozdrawiam. Elfhelm (dyskusja) 17:14, 18 maj 2009 (CEST)

Witanie, nie witajkowanie

Cześć. Ten tekst wpisuję na Twoją stronę dyskusji, ponieważ jesteś aktywnym członkiem komitetu powitalnego :) Mój apel kieruję do Ciebie i pozostałych członków tegoż komitetu, ponieważ mimo wstawiania szablonów z choćby najbardziej wyselekcjonowanymi linkami, nowicjusz (może nie każdy) nadal będzie miał problemy z poruszaniem się po Wikipedii. Ja lub Ty możemy mu bardziej pomóc. Sprawdzając wkład użytkownika, możemy sprawdzić czy z czymś nie ma problemów, a nawet jeśli ich nie ma, to możemy wskazać na podstawie tego wkładu strony, które mogą mu się przydać - np. do wikiprojektów, stron z zaleceniami, standardami opisów haseł w danej dziedzinie itd. My szybciej je znajdziemy, on może nie znaleźć ich przez długie miesiące.

Poza tym pierwsze słowa, jeśli będą skierowane od człowieka do człowieka, a nie od witajki do loginu, będą lepiej odczytane, niż sztampowy tekst szablonu (który w treści nie do każdego musi pasować - ten tekst wpisuję na twoją stronę dyskusji oraz innych członków komitetu bez sprawdzania szczegółowo wkładu, ale my się już tak czy siak znamy, a na pewno znamy lepiej Wikipedię). Podobny tekst wstawiłem na stronę: Wikipedia:Komitet powitalny/członkowie, którą wyczyściłem z osób od miesięcy nieaktywnych w witaniu. Dodaj ją do obserwowanych. Jeżeli pojawi się ktoś nowy w komitecie, napisz mu o naszych praktykach witania.

Proponuję zamiast witania na szybko userów, których widzimy na OZ (nie licząc IPków), zaglądanie co jakiś czas, choćby i raz w miesiącu, na stronę Specjalna:Rejestr/newusers - jest dostępna z poziomu OZ (trzeci wiersz od góry, drugi link od prawej) i poświęcenie kilkunastu, czy kilkudziesięciu minut na przejrzenie wkładu nowicjuszy oraz przywitanie z odniesieniem się do ich wkładu. Jeżeli chodzi o IP, to tu trzeba jednak działać szybciej, bo IP zmienne jest :) Ale nie oznacza to, ze do wkładu nie możemy się odnieść: ta strona jest także dostępna z poziomu OZ, po wybraniu opcji "Ukryj zalogowanych". Tu do wykorzystania jest szablon {{anonim}}, który warto byłoby odświeżyć ;)

Co jeszcze?

 • Wpisując się z powitaniem, napisz użytkownikowi, że może się do ciebie zwrócić o pomoc - wpisując się na twojej stronie dyskusji. Jeśli to napiszesz własnymi słowami, efekt będzie lepszy, niż wówczas, gdy będziesz liczyć na to, że user to wyczyta z szablonu - tam niech to wisi jako przypomnienie :)
 • Możesz także dołączyć do wikiprojektu dotyczącego pomagania nowicjuszom. Jego reaktywacja jest możliwa.
 • Jeżeli działasz od co najmniej pół roku, rozważ czy nie dołączyć do przewodników (jeśli jeszcze cię tam nie ma).
 • Wikipedia:Prosimy nie gryźć nowicjuszy - to od czasu do czasu warto sobie przeczytać, może powiesić na stronie usera?
 • I jeszcze jedna sprawa - używaj tych szablów, w których kieruje się po pomoc użytkowników w takie miejsca (np. IRC, lista dyskusyjna), gdzie jesteś często obecny i możesz pomóc. Nie licz na to, że inni wikipedyści Cię wyręczą. Na IRC czasami są tak żywiołowe dyskusje, że pytania nowicjuszy są ignorowane.

Im więcej nowych zostanie w wiki, tym mniej roboty dla Ciebie i dla mnie :) Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 10:54, 19 maj 2009 (CEST)

Dzięki :) Przykuta (dyskusja) 14:42, 19 maj 2009 (CEST)

Lednica 2000 i dobry art.

Właśnie zauważyłem, ale po czasie już. Sorry za kłopoty. Rafał Gawlik (dyskusja) 16:38, 19 maj 2009 (CEST)

Lista kobiet szefów państw i rządów - głosowanie

Piszę odnośnie Twojego głosu i opinii w głosowaniu. Mam kilka pytań natury ogólnej, może pomożesz mi na nie odpowiedzieć. "Brak czerwonych linków - jeżeli lista zawiera spis linków do innych haseł, to wszystkie te hasła muszą istnieć." - jak to rozumieć? czy muszą istnieć wszytskie artykuły, które są podmiotem listy, czy w ogóle wszystkie hasła ujęte w liście. Wg mnie bardziej sensowne wydaje się pierwsze rozwiązanie. W kontekście linkowania zagadką jest dla mnie hasło Burmistrzowie Cieszyna, gdzie bardzo, bardzo wielu z tych burmistrzów nie jest nawet w ogóle podlinkowanych, a lista ma medal...

Piszesz żeby podlinkować encyklopedyczne partie polityczne. Kwestia partii nurtowała mnie od początku. Jak Twoim zdaniem zdaniem je linkować, pod oryginalną nazwą czy nazwą polską. Nazwy polskie, które są w liście to moje tłumaczenia z nazw oryginalnych lub angielskich, które są w źródłach. Czy zatem linkowac je pod nazwami polskimi czy oryginalnymi - jesli nie ma do nich oczywiście polskich źródeł, które by to wyjśniały. Innym rozwiązaniem tego kontrowersyjnego tematu, jest całkowite usunięcie z tabeli kolumny dotyczących partii politycznych - wtedy cały artykuł, po ewnetualnym uzupełnieniu o kilka artykułów o paniach prezydent i premier, spełni formalne wymogi Listy na Medal. Jeżeli możesz, napisz swoją opinię na tema najlepszego rozwiązania wg Ciebie. Pomoże mi to w poprawie Twoich zastrzeżen. Pozdr. Seb.K let’s talk 21:05, 19 maj 2009 (CEST)

Zasada braku czerwonych linków, że ją tak określę, w tym akurat wypadku wydaje mi się tak nielogiczna, że postanowiłem odpowiedziec na ten zarzut w dyskusji głosowania. Z tymi partiami postaram sie cos jutro zrobić, poprawie te kwestię. Ale mam pytanie: jezeli wszystkie byłyby odpowiednio podlinkowane, a wówczas około 50% linków do partii byłoby czerwonych, czy nie zmniejszałoby to szans tej listy na medal? Wg mnie nie powinno, bo one nie są podmiorem listy. Seb.K let’s talk 22:34, 19 maj 2009 (CEST)

Pierwsze państwo bułgarskie

Witaj zauważyłem, że w ostatnim czasie znacznie Rozbudowałeś. Sugeruję więc zgłosić hasło do medalu - ma ogromne szanse. Jedak jednym poważniejszym problemem są nieprzetłumaczone mapki (jak ktoś się uprze może dać przez to  Przeciw). Ja na tłumaczeniu sięnie znam, ale można znasz kogoś, kto tu na wiki, byłby wstanie je przetłumaczyć? :-)

Pierwsze państwo bułgarskie

Te w SVG bez problemu ino potrzebuje tekstu, zeby niczego nie pokićkać. Zrobie to tak, ze przetlumacze to co wiem, a reszte zostawie, wrzuce na swoj serwer zebys obejrzal, a ty mi pozniej podasz liste tlumaczen, i dokoncze. Moze byc? Jakos w weekend bym machnal. Masur juhu? 06:17, 21 maj 2009 (CEST)

 • o kurtka. Trza sie bylo narzucac, bo zwyczajnie i bezczelnie zapomnialem :) Powalcze dzis wieczorem. Dzieki! Masur juhu? 17:25, 6 cze 2009 (CEST)
  • [1] - tutaj wszystko poza 4ma niebieskimi nazwami przyladkow (bo nie wiem jakie sa polskie odpowiedniki) przetlumaczylem. Btw jest niezgodnosc w nazewnictwie bitwy u nas na wiki. W hasle o historii Bułg jest bitwa nad Achelo, w hasle o bitwie jest Bitwa pod Anchialos (917) (nota bene chyba nie podlinkowane w glownym), podczas gdy rzeka to byla Acheloos. Zatem prosze, zdecydujcie sie na cos... najlpiej zgodnego z polska literatura. Masur juhu? 02:22, 7 cze 2009 (CEST)
   • i chyba to koniec. Bo ten plik z infoboxu ma mase bledow. Wyswietla sie dobrze, ale ma bledy - widoczne w edytorze. Ktos strasznie go schrzanil. Zreszta ten drugi tez nie jest idealny, ale poprawilem. Tutaj natomiast to sieczka. Postaram sie go ugryzc, ale w takim stanie jak jest, to de facto na nowo tzreba robic. Masur juhu? 02:54, 7 cze 2009 (CEST)
    • Czekaj. 1. co z tymi 4rema nazwami przylądków? One sa w oryginale, bo nei znam pl odpowiednikow; 2. co z ta nazwa bitwy? Dalej mamy 3 (!) rozne zapisy{ Pierwsze państwo bułgarskie#Zwycięstwo nad Achelo (sekcja), Bitwa pod Anchialos (917) (hasło o bitwie, dodatkowo NIE linkowane w hasle głownym), "Bitwa nad Acheloos" (mapka). Wypadaloby, zeby wszedzie bylo tak samo i to zgodnie z polska literaturą! Masur juhu? 16:53, 7 cze 2009 (CEST)
     • To skoro rzeka - to bitwa nie moze byc POD :) A jak grafika jest ok, to mam ja ladowac na COmm? Masur juhu? 17:14, 7 cze 2009 (CEST)
      • ale 1szej mapki niestety nie zrobie bo ona ma bledy. Ja od poczatku rysowac tzreba. Masur juhu? 16:21, 8 cze 2009 (CEST) bledy teczhniczne ma :) w pliku. Otwieram i mym oczom ukazuje sie (doslownie!) sieczka. Milion trzysta warstw, tekst jest na sciezkach a nie polach tekstowych, nie moglem sie w tym polapac. A poniewaz tych nazw jest kilkadziesiat + warstwy mapy.. przyrownam to do bardzo skomplikowanej, ale blednie technicznej tabeli w hasle (np zrpbionej html'em a nie wikikodem) - wyswietla sie ok, ale jest tak zagmatwana, ze jak chcesz cokolwiek zmienic, to w sumie szybciej jest ja od poczatku pisac w wikikodzie niz probowac edytowac kod istniejacy. Masur juhu? 16:27, 8 cze 2009 (CEST)

Da Capo ,Cruel Summer

Po co dodawać kategorię Albumy popowe jeśli kategoria Albumy Ace of Base już w niej jest?Plushy (dyskusja) 17:33, 22 maj 2009 (CEST)

portal chrześcijańtwo

Cześć żeglarzu. Zrobiłem portal o chrześcijaństwie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Portal:Chrze%C5%9Bcija%C5%84stwo

No i chciałbym żeby to gdzieś było zaznaczone. Generalnie nie wiem jak mam to rozpowszechnić. Pytam Ciebie bo raz mnie upominałeś i tak na drodze upierdliwego narzucania się proszę o pomoc. Chciałbym też wiedzieć jak rozwinąć ten portal. Za pomoc dzięki z góry ;) Rafał Gawlik (dyskusja) 20:19, 24 maj 2009 (CEST)

 • Halo. Proponuję zwrócić się bezpośrednio do projektu Chrześcijaństwo, który ze swojej natury powinien mieć pieczę nad portalem. Z racji ograniczonego obecnie czasu na Wikipedię niestety nie mogę pomóc. rdrozd (dysk.) 22:54, 24 maj 2009 (CEST)

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Tak, rzeczywiście, zbyt pochopnie postąpiłem z ek przy tym haśle, które samo w sobie jest encyklopedyczne. Widziałem, że zostało już poprawione. Dopiero od niedawna uczę się zasad Wikipedii, więc proszę o wyrozumiałość. Serdecznie pozdrawiam, --Kojote (dyskusja) 20:29, 24 maj 2009 (CEST)

odrobina złośliwości ;)

Trochę czepialstwa nigdy nie zaszkodzi ;) aczkolwiek fajnie byłoby, gdyby ktoś zechciał sprawdzić ten artykuł i częściowo go poprawić, ponieważ najlepiej widzi się cudze błędy, a nie swoje ;) ja się artem w najbliższym czasie zająć nie dam rady, a Kobrabones zrobił mi niedźwiedzią przysługę :) Pozdrawiam. harum don't use 20:05, 28 maj 2009 (CEST)

Lewandowski

Nie tam nie ma problemu przecież :) miałem na myśli, że jakby ktoś się przyczepił stylu, to niech go zmieni niż jak miałby tylko napisać "zły styl" i nic poza tym :) Ja na PANDE dawałem paraze razy artykuły, ale tam prawie zero odzewu jest, a myślę, iż Lewandowski już ma lepszy styl jak poprzednie artykuły, więc zgłosiłem. Pozdro. Puyol dyskusja 20:47, 28 maj 2009 (CEST)

Dzień Znaczka Pocztowego

kazda wolna chwile na Wiki spedzam od miesiaca nad artykulem Dniepropetrowsk także srednio mam czas. jesli masz jakis konkretny fragment albo problem do znalezienia na ru wiki to pomoge szybko, ale artu tlumaczyc teraz nie mam czasu. --Bmalina (dyskusja) 16:50, 31 maj 2009 (CEST)

W tej chwili piszę artykuł o Pucharze Ukrainy w piłce nożnej (2008/2009), który akurat ukończył się. Jak skończę mogę spróbować.bogic (dyskusja) 19:24, 31 maj 2009 (CEST)

Dobre Artykuły

Witaj. Mam pytanie odnośnie regulaminu DA, a dokładnie jego sprecyzowania? Jest w nim napisane, że tolerowana będzie niewystarczająca liczba lub jakość ilustracji, jeśli nie stanowi zasadniczej wady artykułu. Pytałem kilka osób i większość odpowiedziała, że w DA nie musi być zdjęć, chociaż niektórzy odpowiedzieli inaczej. Może warto byłoby przeprowadzić na przykład jakieś głosowanie na ten temat? To samo dotyczy cytatów w tekście. Tutaj są one zarzutem przeciw, a na przykład tutaj nikt się ich nie czepia. Roddick (dyskusja) 10:27, 3 cze 2009 (CEST)

 • Dzięki za odpowiedź :). A że artykuł DingirXula podałem za przykład, po prostu oprócz moich jest to obecnie jedyne nominowane do DA hasło biograficzne z cytatami. Rzecz jasna nie zaprzeczę, że sympatią tego wikipedysty nie darzę :P . Pozdrawiam – Roddick (dyskusja) 14:43, 3 cze 2009 (CEST)

Perfect

Hej,

ich strona jest zrobiona na podstawie ramek - zrobili dwie "sztuczne" ramki, z których jedna zawiera tylko odtwarzacz muzyki, a druga to właściwa strona - w ten sposób przy przechodzeniu ze strony na stronę nie przerywa grać muzyka. Jest sposób na podejrzenie adresu tej właściwej strony - na wybranej stronie trzeba kliknąć (chyba) gdziekolwiek prawym przyciskiem i wybrać z menu coś w stylu "otwórz ramkę w nowej karcie" czy "pokaż ramkę" - co dokładnie, to zależy od Twojej przeglądarki. I masz właściwą stronę, z właściwym adresem. Przejście na inną znowu chyba załaduje stronę w "opakowaniu". Powodzenia :) Pozdrawiam ToSter→¿? 21:41, 3 cze 2009 (CEST)

No to fajnie, że się udało :) Może zrób w tych bestofach jakiegoś disambiga albo krótką stronkę o tym, że jest dużo takich płyt ;) Pozdrawiam ToSter→¿? 23:01, 6 cze 2009 (CEST)

Peru (Indiana)

Szczęść SF, Masur. Ja w sprawie ogólnej, przykładowo: Mamy powyższe hasło, a one rozsiane zostały w postaci disambigów, jako logiczne konstrukcje o nazwie en:closure (→ scheme) przez starego bota dawno temu. I (z tego powodu) nieprawda. Takie Peru jako kraj oczywiście powinno królować pod Peru. Ale często Peru (ujednoznacznienie) jest lepszym miejscem na te ujednoznacznienia od nazwy, przykładowo Dayton. Nie masz pojęcia ile ja się naużerałem na polskiej Wikipedii z użytkownikami, nawet zakładając dobrą wolę, o te sprawy, np. właśnie w kwestii miast Dayton czy skrótowca ATF. I to z osobami skrajnie niepoinformowanymi o USA, a ja przecież USA znam prawie tak dobrze jak user:.... Oh, uck it. YouknowhatImeat. --Mareklug dyskusja 18:04, 7 cze 2009 (CEST) P.s. Popraw pod moją nieobecność w radzie powierniczej czy na kanale IRC-u klimat w tej kwestii, jeżeli masz na to czas, a nawet i jeżeli nie masz. To tyle. Ciepło, --Mareklug dyskusja 18:04, 7 cze 2009 (CEST) P.s. Po ludzku, closure w en:lambda calculus to nie wykomputowanie od razu czegośtam, tylko zapewnienie komuś wyboru pomiędzy konkretami na kiedyś w przyszłości. Np. podarunkiem w torebce, zawierającym pierwszy i drugi podarunek, z instrukcją jak to ma być rozprowadzane, ale bez siłowego ciskania się. xxxxzeroZerozeroZero I heartu ou.

Mapy do Pierwszego państwa

Chętnie to zrobię, wskaż mi tylko która z map sprawia wam trudności. --Ałiku (dyskusja) 10:33, 8 cze 2009 (CEST)

Dzień Sztuki

Za 10 dni kolejna edycja Czy wieszowego Dnia Sztuki. Patronem miesiąca czerwiec jest Rogier van der Weyden tematem na DS jest Ołtarze gotyckie i malarstwo tablicowe pod którym jednak kryje się wszystko co związane jest ze sztuką gotycką czyli biogramy, obrazy, rzeźby, architektura, literatura. Zapraszam do pisania artykułów na powyższe tematy.--Adamt rzeknij słowo 11:23, 8 cze 2009 (CEST)

Pierwsze państwo bułgarskie

Nie znam się zbytnio na nazwach historycznych, podaję zatem zapisy dla nazw współczesnych (niektórych miejscowości, które na mapie mają wyłacznie nazwy historyczne nie udało mi się zidentyfikować). Aotearoa dyskusja 15:10, 8 cze 2009 (CEST)

Plik:Bulgaria Simeon I (893-927).svg

 • Pest → Peszt (polski egzonim)
 • Szolnok – bez zmiany
 • Bilhorod → Białogród nad Dniestrem (polski egzonim; poprawna współczesna nazwa ukraińska to Biłhorod-Dnistrowśkyj)
 • Chersonesos – Chersonez
 • Silistra – historycznie: Drystra obecnie bez zmiany
 • Varna → Warna (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji)
 • Preslav → Presław (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji)
 • Tărnovo → Tyrnowo, obecnie: Wielkie Tyrnowo (polski egzonim; poprawna współczesna nazwa bułgarska to Weliko Tyrnowo)
 • Plovdiv → Filippopolis lub Filipopol, obecnie: Płowdiw (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji)
 • Sofia – historycznie: Sredec obecnie: Sofia
 • Vidin → Widin (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji), częściej: Widyń
 • Belgrade → Belgrad (polski egzonim)
 • Niš → Nisz (polski egzonim)
 • Ras – bez zmiany
 • Dubrovnik → Dubrownik (polski egzonim), również: Raguza
 • Durrës – historycznie: Dracz lub Dyrrachion, obecnie bez zmiany
 • Ohrid → Ochryda (polski egzonim)
 • Athens → Ateny (polski egzonim)
 • Larissa → Larisa (nazwa grecka w polskiej transkrypcji)
 • Thessaloniki → historycznie: Sołuń lub Tesalonika obecnie: Saloniki (polski egzonim)
 • Edirne → Adrianopol (polski egzonim)
 • Constantinople → Konstantynopol (nazwa historyczna; współczesny polski egzonim to Stambuł)
 • Tisza → Cisa (polski egzonim)
 • Olt → Aluta (polski egzonim)
 • Danube → Dunaj (polski egzonim)
 • Prut – bez zmiany
 • Dniester → Dniestr (polski egzonim)
 • Dnieper → Dniepr (polski egzonim)
 • Marica – bez zmiany
 • Vardar → Wardar (nazwa macedońska w polskiej transkrypcji)
 • Morava → Morawa (polski egzonim)
 • Drava → Drawa (polski egzonim)
 • Sava → Sawa (polski egzonim)

Plik:Territorial expansion during the reign of Khan Krum (803-814).png

 • Pesht → Peszt (polski egzonim)
 • Solnigrad – ? (Szolnok???)
 • Morisena → Morisena, obecnie: Cenad (współczesna nazwa rumuńska)
 • Belgrad (Rumunia) – ?
 • Belgrad (Serbia) – bez zmiany
 • Srem – Sirmium, obecnie Sremska Mitrovica, bez zmiany (to nazwa regionu, a nie miasta)
 • Branichevo – w opracowaniach: Braniczewo, Braničevo
 • Rasa → Ras
 • Vidin → Widin (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji), częściej: Widyń
 • Nish → Nisz (polski egzonim)
 • Sofia – historycznie: Sredec, obecnie bez zmiany
 • Skopie → Skopje
 • Ohrid → Ochryda (polski egzonim)
 • Plovdiv → historyccnie Filippopolis lub Filipopol, obecnie: Płowdiw (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji)
 • Verea – Weroja, obecnie: Stara Zagora
 • Odrin → Adrianopol (polski egzonim; współczesna nazwa turecka to Edirne)
 • Provat – Prowat
 • Sozopol – bez zmiany
 • Nesebar → Messembria, obecnie: Nesebyr (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji)
 • Varna → Warna (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji)
 • Drastar → Drystra, obecnie: Silistra (współczesna nazwa bułgarska)
 • Pliska – bez zmiany
 • Madara – bez zmiany
 • Khan Krum – Chan Krum
 • Konstantinopol → Konstantynopol (nazwa historyczna; współczesny polski egzonim to Stambuł)
 • Arkadiopol – Arkadiopol
 • Redesto – Redestos
 • Filipi – Filippi
 • Siar → Seres (współczesna nazwa grecka)
 • Solun → Sołuń albo Tesalonika, obecnie: Saloniki (polski egzonim; współczesna nazwa grecka to Tesaloniki)
 • Tisza → Cisa (polski egzonim)
 • Olt → Aluta (polski egzonim)
 • Danube → Dunaj (polski egzonim)
 • Prut – bez zmiany
 • Dnestar → Dniestr (polski egzonim)
 • Marica – bez zmiany
 • Vardar → Wardar (nazwa macedońska w polskiej transkrypcji)
 • Morava → Morawa (polski egzonim)
 • Drava → Drawa (polski egzonim)

Plik:Bulgaria Samuil raster.png

 • Srem – Sirmium, obecnie: Sremska Mitrovica
 • Sarajevo → Vrhbosna, obecnie:Sarajewo (polski egzonim)
 • Ston → Ston
 • Dubrovnik → Raguza, albo Dubrownik (polski egzonim)
 • Ulcinj – bez zmiany
 • Durrës – Dracz lub Dyrrachion, obecnie: Durrës
 • Belgrade → Belgrad (polski egzonim)
 • Ras – bez zmiany
 • Niš → Nisz (polski egzonim)
 • Vidin → Widin (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji), częściej: Widyń
 • Skopje – bez zmiany
 • Ohrid → Ochryda (polski egzonim)
 • Devoli – Dewol
 • Prespa – bez zmiany (tyle, że to nazwa jeziora...), także jednej ze stolic Samuelowego państwa
 • Larissa → Larisa (nazwa grecka w polskiej transkrypcji)
 • Athens → Ateny (polski egzonim)
 • Thessaloniki → Sołuń albo Tesalonika, obecnie:Saloniki (polski egzonim)
 • Plovdiv → Filippopolis lub Filipopol, obecnie: Płowdiw (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji)
 • Pernik – bez zmiany
 • Sofia – Sredec, obecnie: Sofia
 • Preslav → Presław (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji)
 • Pliska – bez zmiany
 • Silistra – Drystra, obecnie: Silistra
 • Varna → Warna (nazwa bułgarska w polskiej transkrypcji)
 • Anchialos (Pomorie) – bez zmiany
 • Edirne → Adrianopol (polski egzonim)
 • Constantinople → Konstantynopol (nazwa historyczna; współczesny polski egzonim to Stambuł)
 • Nufăru – Presławiec, obecnie: Nufăru

Jako że listy już są uzupełniłem tylko kursywą tam, gdzie to było potrzebne. Proponuję trzymać się nazw historycznych, ewentualnie z nazwami współczesnymi w nawiasach. Używanie nazw współczesnych w mapach historycznych jest anachronizmem. Nie polecam. I powodzenia. --Ałiku (dyskusja) 10:24, 10 cze 2009 (CEST)

Szablon źródła

Witaj. [2] -> prosiłbym o większą uwagę w dodawaniu szablonu źródła, zwłaszcza tam, gdzie można uźródłowić w ciągu minuty, a przede wszystkim o dodawanie oznaczenia datowego do szablonu (źródła|data=2009-06). Wstawiać same szablony co do zasady mógłby bot przecież. Pozdrawiam. Elfhelm (dyskusja) 18:27, 8 cze 2009 (CEST)

śpiew

Ale auto-magicznie przenoszone jest przekierowanie nie? to znaczy przenosi do starego hasła a potem idzie dalej.

W każdym razie ktoś mi cofnął moje edycje.

--Comicspiotrus (dyskusja) 23:57, 8 cze 2009 (CEST)

Robię to o co prosiłeś. --Comicspiotrus (dyskusja) 00:33, 9 cze 2009 (CEST)

Dyskusja:Władysław_Orkan

Witam, zostawiłam Ci wiadomość. Jadwiga (dyskusja) 14:50, 10 cze 2009 (CEST)

odpowiedź zostawłam Ci w mojej dyskusji, jeszcze raz przepraszam, miłego popołudnia. Jadwiga (dyskusja) 15:57, 10 cze 2009 (CEST)

DA

Witaj. Już pisałem do Ciebie w tej sprawie, niestety muszę napisać jeszcze raz. Marek Hamšík nie dostał DA, ponieważ... nie ma zdjęcia. Zapewne z Alberto Paloschim będzie podobnie. Dziwi mnie trochę, że porządnie zrobione hasło nie dostaje DA z powodu takiej błahostki. Nawet niektóre medalowe arty nie mają zdjęć, przykład – Peter Ebdon. Może jednak warto przedyskutować kwestię zdjęć w DA w szerszym gronie, bo teraz dochodzi do wielu nieścisłości, jedni uważają że fotki powinny być, inni – że nie są konieczne. Pozdrawiam – Roddick (dyskusja) 12:24, 11 cze 2009 (CEST)

 • Szukałem zdjęć na wolnej licencji, jednak nic nie znalazłem. Filip em wysłał zapytanie na użycie któregoś ze zdjęć z flickr.com, jednak jak na razie bez odpowiedzi. Roddick (dyskusja) 13:49, 11 cze 2009 (CEST)

Myśliwiec TIE - wycofanie

jeśli chodzi o wycofanie, to na przyszłość - zgłoś się do jednego z opiekunów (np. do mnie - listę opiekunów masz na stronie WP:PdAnM) i po prostu spytaj o taką możliwość. Czasem nie ma to sensu, bo ktoś inny może mieć taką ochotę, by artykuł poprawić (wspomniane już widzimisię ;) ). Ostatnio była taka sytuacja z jednym z artów o piłce nożnej i nie było problemów z wycofaniem. pzdr. Stefaniak (dyskusja) 10:20, 12 cze 2009 (CEST)

dzięki za informację. Główną motywacją do wycofania jest pewna "kontrowersja": jedni wikipedyści chcą "spójnego" opisu opartego o cały kanon star wars, a inni wyróżnienia części filmowej, książkowej i innej. Ponadto padały zarzuty "nieencyklopedycznego stylu" bez konkretnych uwag jak poprawić. ostatecznie jednak dałem tematowi szansę - może coś się wyklaruje i będziemy wiedzieć jak i co poprawić... mamy jeszcze tydzień głosowania ;-)--Rdo (dyskusja) 10:27, 12 cze 2009 (CEST)
 • Cóż, to jest często kwestia subiektywnej oceny. Pożyjemy, zobaczymy... ;). Stefaniak (dyskusja) 11:14, 12 cze 2009 (CEST)
 • co do stylu - daj komuś poprawiającemu w czywieszu, np. Gycie, Łebie, Picusowi, Gładkiej, lub też Magalii. Poproś jedną/jednego z nich o przejrzenie pod kątem stylu. Stefaniak (dyskusja) 11:17, 12 cze 2009 (CEST)
  • Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem, jak zasugerowałeś. Może coś jeszcze z tego wyjdzie. --Rdo (dyskusja) 11:37, 12 cze 2009 (CEST)

Re:Linn Berggren

W sumie masz rację. Pośpieszyłem się trochę. Po prostu uznałem, że nikt tego nie skasuje, "bo może się przyda", ale rzeczywiście lepiej będzie to zintegrować. Pozdrawiam. Czopek27 (dyskusja) 15:21, 15 cze 2009 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Kur (herb szlachecki)

Cześć, trochę się pogubiłem z tym formularzem. Tak więc zrobiłem wpis ręcznie. Jeśli zechciałbyś poprawić moje uchybienia to bardzo proszę. Pozdrawiam --Adam.Kurowski (dyskusja) 22:10, 16 cze 2009 (CEST)

Matthew Ashman

Źródełka i min. z 2 zdania (stare czasy, rozumiem). Discogs jako źródło będzie ok. Pozdrowienia. Elfhelm (dyskusja) 00:39, 20 cze 2009 (CEST)

Londyn

Zgadzam się, to tragedia. Anglia jest nie lepsza. Ale nie pcham się nigdzie tam, gdzie doradców i pomocników nieraz jest więcej niż chcących rzeczywiście coś zrobić, a nawet niewielka zmiana jest roztrząsana w nieskończoność. Wolę bardziej kameralne tematy, na wiki jest jeszcze masa do zrobienia. :) Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 08:09, 21 cze 2009 (CEST)

Poprawka do zasad GnM

Zbliża się koniec głosownia. Wstrzymałeś się od głosu, choć ten rodzaj opinii o zmianach nie jest uwzględniany w głosowaniu. Chcę więc raz jeszcze zwrócić Twoją uwagę na propozycje i prosić byś (jeżeli chcesz i możesz) opowiedział się po jednej ze stron. Jednoznaczność jest przejrzysta. Pozdrawiam. Albertus teolog (dyskusja) 23:20, 22 cze 2009 (CEST)

 • ależ ja się nie gniewam :-) to są uroki propozycji i głosowań nad nimi. piękni dziękuję za reakcję. Albertus teolog (dyskusja) 23:26, 22 cze 2009 (CEST)

Dobry wieczór :)

W Twoim wkładzie można dostrzec, że w wielu artykułach zmieniłeś link z synth pop na synthpop. Od długiego czasu w nomenklaturze Wikipedii, mimo poprawności obu form funkcjonowała wersja ze spacją. Dokonane przeniesienie z wersji ze spacją na wersję bez spacji zostało dokonane z naruszeniem licencji i bez zmiany nomenklatury w innych miejscach, takich jak np. nazwy kategorii. Obecnie to przeniesienie zostało wycofane a tym samym Twoje zmiany przekierowań są skierowane "w złą stronę" ;) Miłego wieczoru, ... bo to da ćma co dać ma! 18:52, 24 cze 2009 (CEST)

W powyższym opisie sytuacji mowa jest o przeniesieniu dokonanym przez innego użytkownika o czym został on poinformowany osobnym wpisem. Celem powyższego wpisu było jedynie zwrócenie uwagi na to iż efekt jaki miało wywołać poprawienie przekierowań jest obecnie odwrócony. Jeśli chodzi o to skąd się pierwotnie wzięła spacja w gatunkach muzycznych zapisywanych w polskiej Wikipedii, to oczywiście nie mam na ten temat wiedzy, bo nie jest to inicjatywa mojego autorstwa i nie było mnie wówczas. Nie potrafię się również ustosunkować do tego dlaczego Wikipedie w innych językach owej spacji nie stosują, bowiem nie znam zasad języków w jakich one zostały napisane. Być może dlatego że języki zachodnie częściej stosują zrosty (niemiecki czy szwedzki) niż języki słowiańskie. Skoro jednak padło pytanie... Adam Wolański w wydanym przez PWN Słowniku Terminów Muzyki Rozrywkowej (​ISBN 83-01-12966-2​) na stronie 225 nazywa ten gatunek synthi pop (ze spacją w środku, ale za to z dodatkowym i). Miłego wieczoru :) ... bo to da ćma co dać ma! 21:45, 24 cze 2009 (CEST)

Odp:prośba dla bota - Firmware w konsoli PlayStation 3

Odp:prośba dla bota - Firmware w konsoli PlayStation 3

Zrobione, ale przekierowanie o którym wspominałeś zrobię nieco później. Zacząłem już nawet, ale tego jest trochę i nie chciałbym puszczać bota z tą drobną zmianą. Jak dopracuję to o czym wspominałem to wówczas puszczę, żeby mnie nie zjedli za poprawianie jednego przekierowania:) Pozdrawiam Karol007dyskusja 00:16, 28 cze 2009 (CEST)

bałagan w DA

Jakiś bałagan się w DA zrobił. Ktoś wyciął część zakończonych głosowań (no i dobrze), ale nie zawsze przeniósł dyskusje do historii. Budowniczy (wzorzec projektowy) nawet szablonu informującego o głosowaniu nie ma zdjętego. Mogę to oczywiście sam zdjąć, ale nie wiem, czy to odosobniony przypadek. Pozdrawiam, Markotek (dyskusja) 11:11, 30 cze 2009 (CEST)

Re: apel o rozwagę

Rozumiem Cię i Twój apel o rozwagę jaki do mnie skierowałeś. Jednak jezeli nie zauważyłeś jedynym artykułem jaki zgłosiłem do DA było Gniezno, które tego odznaczenia nie uzyskało a ponadto było to z dobre dwa miesiące temu za nim zacząłem bardziej interesować się DA. Druga pomyłka jest taka, że w żadnym z artykułów, którym przyznałem DA nie jest mojego autorstwa, żadnego nie zgłosiłem i żadnego w dużej ilości bądź w ogóle nie edytowałem. Owszem brałem udział w głosowaniu nad tymi artykułami. Zastosuję się oczywiście do Twojej prośby i będę bardziej uważnie przeglądał PDA. Rw23 (dyskusja) 12:25, 30 cze 2009 (CEST)

Mam pytanie apropo DA - czy wstawiając do dyskusji artykułu dyskusję głosowania nad przyznaniem tytułu DA można użyć linku przenoszącego do danej podstrony czy wstawiać całą stronę głosowania? Rw23 (dyskusja) 10:49, 1 lip 2009 (CEST) Aha, dzięki:) Rw23 (dyskusja) 14:51, 1 lip 2009 (CEST)

Poczekalnia

Zajrzyj proszę do poczekalni (o ile zdążysz). Adamt chce wyrzucić hurtem tak ze 100 artykułów o różnych utworach, w tym np. całe King Crimson, całą Nirvanę, czy Floydów. Pozdrawiam, Olaf @ 23:50, 30 cze 2009 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Stefaniak/2" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy