Dyskusja wikipedysty:Strug


Dyskusja wikipedysty:Strug w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hej, niezłą "jabolową" robotę odwalasz ;-) Dopisz się do Atlasu wikipedystów, jeśli jeszcze Cię tam nie ma.

A tak poza tym to oficjalnie witamy w gronie Wikipedystów (chociaż widzę, że masz już tutaj długi staż).

pozdrawiam, Macieias 11:27, 19 cze 2005 (CEST)

  • haha... teraz dopiero zobaczyłem, że masz konkretny numerek... ;-) chyba wyczyściłeś sobie dyskusję, co? :-) pozdrawiam, Macieias 11:29, 19 cze 2005 (CEST)

PS: to chyba Ty powinienes mnie przywitać ;-)))))


nic sobie nie czyściłem, po prostu nie robiłem nic kontrowersyjnego :-) udzielam sie faktycznie od dośc dawna, ale faktycznie kilka razy w roku mi się włącza opcja wikipedii i przez pare dni coś sobie skrobie, a potem mi się nudzi...

ad ps: witam serdecznie ;-)

hmm. na tyle jestem cienki w obyczajach obecnie tu panujących, że nie wiem, czy powinienem odpisać ci tu, na Twojej dyskusji, czy wogóle :/ strug 15:00, 19 cze 2005 (CEST)

  • Z zasady odpowiada się na stronie Wikipedysty, z którym prowadzimy rozmowę ;-) Łatwiej zorientować się w udzielonej odpowiedzi :-))) pozdrawiam, Macieias 20:09, 19 cze 2005 (CEST)

A z którego wydziału mechanicznego jakiej uczelni? ;> KrzysztofLis 23:33, 13 gru 2005 (CET)

odpowiedziałem już na twojej dyskusji ale tu też napiszę, żeby się ini ciekawscy dowiedzieli. MEiL PW strug 21:05, 14 gru 2005 (CET)

Spis treści

gazyfikacja węglaedytuj kod

Czy na pewno wychodzi z tego CO2 a nie CO + H2? Krzysztof Lis dyskusja 18:13, 30 mar 2006 (CEST)

biomasa / energia biomasyedytuj kod

Cześć Krzysztofie! :)

Przeglądałem artykuł biomasa, w którym są fragmenty napisane przez Ciebie w artykule energia biomasy. Pytanie: jak to jest z tym gazem ze zgazowania -- zgazowanie jest niekoniecznie w zamkniętych reaktorach (przy czym przez 'zamknięty' rozumiem że ma tylko wylot gazu a ciepło się z zewnątrz dostarcza i to wtedy jest piroliza). To, co ja zawsze rozumiałem przez zgazowanie jest zgodne praktycznie z tym, co napisałeś o niezupełnym spalaniu. Z kolei wykorzystanie tych gazów ja napisałbym na odwrót -- gaz z pirolizy raczej do kotła (bo ma smołę, którą trzeba usunąć z gazu zanim trafi do silnika) a gaz z niezupełnego spalenia (czyli ze zgazowania) do kotła albo silnika (ma już mniej smoły niż tamten). Nie chcę popsuć artykułu, stąd zawracam Ci głowę. :) Krzysztof Lis dyskusja 17:54, 25 wrz 2006 (CEST)

Szablon:Energetyka stubedytuj kod

Może cię to zainteresuje. Pozdr. --Hiuppo (zagadaj) 11:55, 31 lip 2007 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 12:15, 6 gru 2012 (CET)

  • Moje gratulacje! Może nowe uprawnienia cię zainspirują i zaczniesz częściej z nami edytować?Plushy (dyskusja) 12:48, 6 gru 2012 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:26, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:40, 10 cze 2017 (CEST) 
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Strug" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy