Dyskusja wikipedysty:Swetoniusz


Dyskusja wikipedysty:Swetoniusz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Ad:Maksymin Dajaedytuj kod

Ad:Maksymin Daja

Miejsce pod przenoszony artykuł zwolnione. Pawel Niemczuk (dyskusja) 21:06, 3 sty 2018 (CET)

Ad:Giovanni Malabrancaedytuj kod

Ad:Giovanni Malabranca

Piszemy encyklopedię i generalnie zasada jest taka, że spolszczamy monarchów, papieży i świętych. Khan Tengri (dyskusja) 23:20, 11 sty 2018 (CET)

  • Staram się jedynie doglądać nazewnictwa haseł i nie rozumiem usilnego forsowania spolszczania imion, np. w przypadku Cesariniego, gdzie w wielu źródłach naukowych, a także np. w encyklopedii i słownikach ortograficznych PWNu jedyną podawaną formą imienia jest forma włoska. Khan Tengri (dyskusja) 17:18, 12 sty 2018 (CET)

Malabranca i inneedytuj kod

Wyluzuj, kilka głębokich wdechów i odpuść. Pomyśl sobie "po co mi to?". Czy się świat zawali albo Wikipedia padnie, bo Malabranca będzie pod imieniem Giovanni? Nie. Takich sytuacji nie unikniesz. Każdy z mniej lub bardziej zaangażowanych wikipedystów przez to przechodził, "gwałtu, rety, przecie ja mam rację, a inni to głąby" itp. itd. Skoro kilku administratorów pisze, że potrzebna jest dyskusja, to widocznie trzeba się jej podjąć. A tam, w tej dyskusji nie wykonuj nerwowych ruchów, czyli edycji ;-) Tylko ... i tu wróć na początek tego mego wpisu ;-) Pozdrawiam. --Kriis bis (dyskusja) 22:41, 16 sty 2018 (CET)

  • Ps. Nie poprawiaj w dyskusjach błędów ort. innych wikipedystów, zwłaszcza nie uwidaczniaj swoich poprawek, bo to mało eleganckie. Skądinąd wiem, że Adamt ma problemy z ortografią i znakami diakrytycznymi, on sam tego nie ukrywa. Purystami językowymi bądźmy pisząc hasła, reszta to sprawy drugorzędne. --Kriis bis (dyskusja) 22:47, 16 sty 2018 (CET)
  • E tam, zaraz wikiurlop. Wyśpij się, pospaceruj i wracaj do wikiroboty :-) --Kriis bis (dyskusja) 22:49, 16 sty 2018 (CET)
tu podsumowałem całą hucpę [1], szczerze zalecam zwłaszcza rady z drugiej części mej wypowiedzi. Póki jeszcze nie wpadłeś w wikipedioholizm i masz szansę dać drapaka:) Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 00:51, 17 sty 2018 (CET)

Bradleyedytuj kod

Przestań spamować wszystkie możliwe strony. Dyskusja toczy się w jednym miejscu. ptjackyll (zostaw wiadomość) 16:04, 18 sty 2018 (CET)

Strzelasz sobie w stopę. Z linku, który podałeś wynika, że książka ma tytuł "Adam Gurowski: 1805-1866", a Ty podałeś samo "Adam Gurowski". Na poziomie. ptjackyll (zostaw wiadomość) 16:07, 18 sty 2018 (CET) Tak samo pominięcie zbędnego inicjału błędem nie jest. A co do zarzutów o łamanie wikietykiety – ja również nie doczekałem się przeprosin za rzekome zarzuty ad personam i OR. Więc nie uważam bym był Ci cokolwiek winien. ptjackyll (zostaw wiadomość) 16:24, 18 sty 2018 (CET)

Awanturaedytuj kod

Ptjackyllowi chodziło raczej o odwołanie do źródeł pierwotnych. Ale o to już toczcie ze sobą dyskusję. I błagam, stonujcie trochę, obie strony. Ja rozumiem, że tak mogliby dyskutować np Neonek12, Misiolekar i Czytelnik Janek :) Tak, wiem, ż ez niektórymi się trudno rozmawia, miałem niedawno przejście z Adamem, ale wyjaśniliśmy to sobie kanałami pozawikipedyjnymi :) Naprawdę szkoda nerwów i mówię to do wszystkich stron konfliktu. Pzdr. kićor =^^= 00:29, 19 sty 2018 (CET)

Ad:Jan Malabrancaedytuj kod

Ad:Jan Malabranca

To jest dla Ciebie ostatnie ostrzeżenie. Sprawa była dyskutowana w Kawiarence i w żadne sposób nie wynikał z tego konsensus. Kolejne siłowe forsowanie swojego punktu widzenia zakończy się dla Ciebie blokadą. Dziękuję, ptjackyll (zostaw wiadomość) 15:04, 3 cze 2018 (CEST)

  • Zgodnie z powyższym ostrzeżeniem, wobec kolejnej próby siłowych zmian, nakładam na Ciebie jednodniową blokadę. Ponieważ jest zdecydowanie niepierwsza taka sytuacja (podobnie było przy okazji amerykańskich polityków, gdzie dokonywałeś przenosin, w trakcie trwania dyskusji w Kawiarence), uznałem że dalsza możliwość edycji wywoła tylko więcej chaosu. Uprzedzam także, że kolejne działania na zasadzie WP:POINT będą skutkowały stosownie dłuższą blokadą. Dziękuję, ptjackyll (zostaw wiadomość) 17:10, 3 cze 2018 (CEST)

DNUedytuj kod

Szwedzki to dla mnie ni brat nie swat. Ale są pewne standardy dyskusji w DNU i starajmy się ich trzymać :) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 13:12, 11 lip 2018 (CEST)

Serialeedytuj kod

Cześć. Widzę, że zacząłeś robić porządek w tym serialowym grajdole na pl.wiki. Popieram te działania, bo stan obecny jest nieporozumieniem. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 14:32, 27 lip 2018 (CEST)

Ja się z kolei obawiam, że form tych działań nie jest odpowiednia. Zasypywanie poczekalni zgłoszeniami bywało już powodem sporych zgrzytów. Uważam, że dziesiątki zgłoszeń na dzień to znacznie za dużo. Zgłaszanie grup artykułów nie powinno się dziać gwałtownie, lecz być systematyczne. Gdyby zgłaszać np. po jedynym dziennie, raczej nie miałbym obiekcji tego typu. Pozdrawiam Mithoron (pedo mellon) 00:17, 28 lip 2018 (CEST)

Ad:Kategoria:Postacie z serialu Klanedytuj kod

Ad:Kategoria:Postacie z serialu Klan

Cześć. W związku z tym, że trwa dyskusja nad usunięciem rzeczonej kategorii wycofałem wstawionego przez Ciebie EK-a. Miłego dnia! Pawel Niemczuk (dyskusja) 15:53, 27 lip 2018 (CEST)

PdAedytuj kod

Jeśli byłoby to kierowane do mnie, to pewnie machnąłbym ręką, ale tego typu żarty mogą być odebrane jako złośliwość i podgrzewanie atmosfery. Na przyszłość unikaj tego typu wpisów. Runab (dyskusja) 14:02, 28 lip 2018 (CEST)

Dziękuję za mądra ocenęedytuj kod

,Pragnę podziękować za bardzo konkretna i mądra ocenę postaci Walentego Danielaka. Postać w regionie rozpoznawalna, podobnie jak jego syn Ludwik. Dziękuję.Krzysiek62

Jan II Kazimierz Wazaedytuj kod

Mamy obowiązujące zalecenie, więc proszę abyś najpierw w drodze dyskusji doprowadził do jego zmiany czy uchylenia dla JK, a dopiero potem dokonywał przenosin. Andrzei111 (dyskusja) 18:19, 2 sie 2018 (CEST)

A jakim, jeśli nie rodowym? Zasady Poczekalni są mi znane, przed upływem regulaminowego czasu zdejmuję zgłoszenia w przypadkach określonych w pkt 3. Proszę abyś podał linki gdy zamknąłem zgłoszenie, a pkt 3 nie zachodził. Andrzei111 (dyskusja) 15:42, 7 sie 2018 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2018:08:02:O czym są moje oczyedytuj kod

Hej! Moja wypowiedź nie oznaczała, iż film nie jest OFFowy, tylko to, że jest to ten OF, który jest blisko mainstreamu: znane twarze, przyzwoity budżet, obecność w tv... Nie traktuje proszę każdej mojej wypowiedzi jak ataku na Ciebie, nie mam pojęcia skąd takie podejście – jeżeli uważasz, że kiedyś np. jakiś werdykt DNU był dla Ciebie krzywdzący to mi to po prostu napisz ;) zamiast dokonywać zgłoszeń, które angażują niemałą część Społeczności. Tu naprawdę chodzi o tworzenie encyklopedii, o nic innego. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 15:08, 7 sie 2018 (CEST)

Bez przeprosin za [2] nie wchodzę w żadne dyskusje z administratorem Nedopsem. EOT. Swetoniusz (dyskusja) 15:12, 7 sie 2018 (CEST)

Przeprosiny padły, cofam skreślenie - acz, kreślenie moich wypowiedzi przez Nedopsa uważam za co najmniej w złym smaku. Swetoniusz (dyskusja) 15:32, 7 sie 2018 (CEST) Dziękuję. Zauważ, że sam skreśliłeś moje wypowiedzi, w dodatku naruszając zasady użycia narzędzia do cofania zmian. Zupełnie poważnie i w dobrej wierze – jest pewnie na Wikipedii ktoś, komu ufasz i o kim masz dobre zdanie. Podeślij mu swój ostatni wkład i wypowiedzi – niech oceni czy mają one coś wspólnego z tworzeniem encyklopedii. Nedops (dyskusja) 15:38, 7 sie 2018 (CEST)

Blokadaedytuj kod

Zgodnie z ostrzeżeniem kilka wątków wyżej, w związku z kolejnym wszczynaniem przez Ciebie wojny edycyjnej w haśle Giovanni Malabranca nakładam na Ciebie kolejną blokadę –tym razem tygodniową. Ponadto zwracam uwagę na błędne używanie przycisku cofnij – służy on do cofanie wyłącznie oczywistych wandalizmów. Takie wpisy jak ten czy ten do nich nie należą. Dziękuję, ptjackyll (zostaw wiadomość) 21:48, 7 sie 2018 (CEST)

Re: Ad. Marek Wójcicki (ekonomista)edytuj kod

Dziękuję za zwrócenie uwagi, człowiek uczy się przez całe życie. W poczekalni powinienem był użyć PSB tylko dla wyjaśnienia dlaczego Brunon Openkowski nie jest zgłaszany. Wprawdzie ktoś urodzony w 1960 miałby szansę na biogram w PSB, ale musiałby umrzeć wystarczająco wcześnie (do 2000 roku) i mieć odpowiednie pierwsze litery nazwiska, ale to tutaj nie miało miejsca. Ktoś na literę W miałby szansę znaleźć się w PSB za kilka lat, ale też musiałby umrzeć do 2000 roku, co tu nie ma miejsca. Skreśliłem niepotrzebną część wypowiedzi i dodałem sprostowanie. PS., który twój ulubiony administrator śledzi moją stronę dyskusji na tyle pilnie, że warto go na niej pozdrawiać? ;-) KamilK7 11:46, 7 wrz 2018 (CEST)

Malabrancaedytuj kod

Witam! Piszę w związku z tą edycją. Nie mam dostępu do książki Wojciecha Barana-Kozłowskiego Arcybiskup gnieźnieński Henryk Kietlicz (1199–1219). Działalność kościelna i polityczna i w związku z tym mam pytanie: W jakiej postaci podano tam, jeśli w ogóle, imię Malabranki (na powołanej stronie 61 lub którejkolwiek innej)?
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 23:42, 21 wrz 2018 (CEST)

Niespodziewany ciąg dalszy:
1. Na temat samego przeniesienia się nie wypowiadam, ale całkowite usunięcie imienia Giovanni z artykułu to jednak przesada.
2. Powstała niezręczność stylistyczna: uwaga mówi „Ta forma imienia”, a żadnej innej formy w artykule nie ma – zaimek „ta” brzmi więc co najmniej dziwnie.
3. O słowie „obowiązuje” już pisałem w tym opisie zmian – i swoje zdanie podtrzymuję.
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 21:15, 9 paź 2018 (CEST)

Szanowny kolego! Nazywasz OR coś, co ma solidne oparcie źródłowe (Salvador Miranda, Lorenzo Cardella, Gaetano Moroni, Helene Tillmann, Werner Maleczek). Co więcej, jest to oryginalne imię tego kardynała (był on Włochem, rzymianinem z rodu Malabranca, co do tego nie ma w literaturze żadnych wątpliwości), więc tym bardziej nie rozumiem tego upartego forsowania spolszczania jego imienia. Fakt, literatura polska na ogół spolszcza imiona średniowiecznych hierarchów. Tyle, że spolszcza również imiona późniejszych nuncjuszy apostolskich w Polsce, np. [3], [4] a nawet [5]. Czy z tego jednak wynika, że w encyklopedii mamy też te imiona spolszczać? Moim zdaniem nie. Co więcej, nie uzyskano nigdzie konsensusu ws. zmiany tytułu artykułu, robisz to (po raz kolejny) całkowicie samowolnie CarlosPn (dyskusja) 22:12, 9 paź 2018 (CEST)

Jako autor przedmiotowego hasła pragnę podkreślić, że mam wykształcenie jak najbardziej humanistyczne (skończyłem prawo) i znam całkiem niemałą część literatury przedmiotu nt. dwunastowiecznych kardynałów i legatów papieskich - nie tylko polskojęzyczną. Dla mnie kryterium była oryginalna forma imienia w języku ojczystym danej postaci. Narodowość kardynała Malabranci jest znana - Włoch, rzymianin z bankierskiej rodziny. Praktyka spolszczania imion obcych hierarchów (postaci historycznych) w literaturze naukowej jest oczywiście szeroko rozpowszechniona. Ale dotyczy nie tylko postaci średniowiecznych, ale także z przeszłości całkiem niedawnej. Dziwi mnie ta walka o spolszczenie imienia akurat tej jednej konkretnej postaci. Weź przy tym pod uwagę, że polskie publikacje, które powołujesz, zajmują się kard. Malabrancą (i innymi legatami papieskimi z tego okresu) tylko w kontekście jego misji w Polsce w 1189. Raczej nie przejawiają głębszego zainteresowania, kim był, jak przebiegała jego kariera kościelna itp. Nie stwierdziłem, by w polskich publikacjach szerzej powoływano się na obcojęzyczne(głównie niemieckie i włoskie) prozopografie kardynalskie, które tych kwestii dotykają CarlosPn (dyskusja) 13:11, 10 paź 2018 (CEST)

Blokadaedytuj kod

Witam. Jak widzę, dwie wcześniejsze krótsze blokady nie poskutkowały, bowiem po dłuższej nieobecności powróciłeś do edytowania i jedną z pierwszych edycji jaką wykonałeś było kolejne przeniesienie hasła o Malabrance. Ponadto usunąłeś prawidłową oryginalną wersję imienia, nazywając ją ORem. To znakiem zapytania Twoją znajomość Projektu. Nakładam więc kolejną blokadę, tym razem miesięczną, licząc, że może to skłoni Cię do refleksji nad swoimi działaniami. Uprzedzam także, że jeśli po jej upłynięciu dalej będziesz ignorował zasady Wikipedii, jaką jest konsensus (który nie został osiągnięty w dyskusji w Kawiarence dot. polonizowania), to kolejna blokada będzie znacznie dłuższa i może się też wiązać z utratą uprawnień redaktora. ptjackyll (zostaw wiadomość) 12:21, 10 paź 2018 (CEST)

Anna Przemysłówna‎edytuj kod

"Brak źródła" na co? ptjackyll (zostaw wiadomość) 23:45, 30 lis 2018 (CET)

  • {{Duchowny infobox}}, domyślnie dla prezbiterów, zakonników i zakonnic zawsze wyświetlał się na kolor czarny (taki był zamysł przy jego tworzeniu i przez wszystkie następne lata kiedy funkcjonował). Jednakże kilka miesięcy temu wprowadzono do tego szablonu zmianę, która powoduje, że domyślnie jest on szary, jeśli żadne z pól dotyczących święceń, ślubów, ordynacji etc. nie jest wypełnione. Fraza "nieznana" tudzież "brak danych" ma jedynie wymusić na szablonie wyświetlanie prawidłowego koloru. ptjackyll (zostaw wiadomość) 00:06, 1 gru 2018 (CET)

Brunoedytuj kod

Wydaje się, że w PdA padło już wszystko, co mógłbym dodać w tym temacie ;) Dodam, że ostatnią edycję w dyskusji Ptjackylla wykonałeś w lipcu (info o zgłoszeniu do DNU), a od blokady chyba się nie odwoływałeś (?). Najlepiej opierać się na merytorycznych argumentach, a nie osobistych. Pamiętaj, że przycisk "Cofnij" służy jedynie do cofania oczywistych wandalizmów. Co oczywiście nie stoi w sprzeczności z Wikipedia:Śmiało modyfikuj strony. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 10:42, 1 gru 2018 (CET)

Moim zdaniem należy być wstrzemięźliwym z tego typu ocenami. Nie jestem pewny czy podlinkowana przez Ciebie wypowiedź ma znamiona ataku osobistego. Możesz to oczywiście zgłosić do PdA lub do Komitetu Arbitrażowego. Nedops (dyskusja) 12:34, 1 gru 2018 (CET) "Niemalże trolling" faktycznie kwalifikuje się do wykreślenia. Nedops (dyskusja) 12:56, 1 gru 2018 (CET) Ale skreśliłeś ponownie i się ostało. Nie widzę zatem przesłanek do innych działań. Nedops (dyskusja) 13:20, 1 gru 2018 (CET)

nadużywanie szablonu "Dopracować"edytuj kod

uważam, że nadużywa Pan szablonu "Dopracować" w biografiach osób, na przykład w haśle "Julia Helena". Pojawiająca się na początku hasła fraza z szablonu: "Część lub nawet wszystkie informacje w artykule mogą być nieprawdziwe. Jako pozbawione źródeł mogą zostać zakwestionowane i usunięte." jest myląca i niesprawiedliwa. Zarzut, że są to tylko źródła z epoki jest bezsensowny bo przecież są to jedyne możliwe informacje o tych osobach i ich prawdziwość zależy tylko od wiarygodności tych źródeł. Jeśli zna Pan jakieś opracowania poświęcone danej osobie (nawiasem mówiąc muszą być oparte o te źródła z epoki) proszę rozbudować bibliografię hasła. Nie powinien Pan zamiast tego stygmatyzować hasła jako prawdopodobnie nieprawdziwego. Jurekj (dyskusja) 09:50, 10 gru 2018 (CET)

Kwartalnik Historii Nauki i Technikiedytuj kod

Cześć. Zauważyłem Twoją edycję w haśle Aleksander Michajlik. Artykuły z Kwartalnika są dostępne on-line tutaj--Pbk (dyskusja) 11:32, 16 gru 2018 (CET)

Ad:Flacyllaedytuj kod

Te literaturę dodatkową skopiowałeś z de wiki. Widziałeś ją ? MOże byś tak chociaż niemieckie "sp." przetłumaczył Skoro znasz to źródło to czyżby w nich nie było daty śmierci Flacylli? Nawet w polskojęzycznym artykule jest link do strony gdzie data smierci jest podana. --Adamt rzeknij słowo 07:46, 18 gru 2018 (CET)

Isiaedytuj kod

Jak mówiłem, nie jestem w temacie. Poprawiałem informacje o Weselu i nadziałem się na konflikt edycji. Jeżeli odczuwasz taką potrzebę, cofaj zdrów. Marcowy Człowiek (dyskusja) 10:42, 5 sty 2019 (CET)

Hm, byłbym natomiast wdzięczny, gdybyś przywrócił resztę moich zmian, chyba że je też uważasz za nieencyklopedyczne? Co Ci zrobiła biedna Tetmajer-Naimska? Marcowy Człowiek (dyskusja) 10:44, 5 sty 2019 (CET)

Uprawnienia redaktoraedytuj kod

Zalecam lekturę strony Pomoc:Cofanie zmian. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 11:03, 5 sty 2019 (CET)

Andrzej19edytuj kod

Hej! Wpisałem się w dyskusji Andrzeja. Niestety ostatnio część jego wkładu zostało zgłoszone do DNU w sposób chyba nie do końca przemyślany. Mam nadzieję, że uda się nam wszystkim zachować dobre relacje. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 11:10, 5 sty 2019 (CET)

Adolfedytuj kod

Cześć, tutaj: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Adolf_(I),_hrabia_w_okr%C4%99gu_Keldach)&diff=cur&oldid=59040477 coś chyba poszło nie tak (mamy jeden nawias otwarty, a dwa zamknięte). Jaki miałeś zamiar? :) Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 11:00, 28 sie 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Swetoniusz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy