Dyskusja wikipedysty:Szoltys


Dyskusja wikipedysty:Szoltys w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Zygmunt Rajskiedytuj kod

Dzień dobry - a propos dyskusji o Zygmuncie Rajskim i źródłach informacji: są to informacje prywatne - o tyle, że Z. Rajski był bratem mojej babci i mam te informacje po prostu w ramach dokumentów rodzinnych. Chyba linka do nich na wiki dawać nie muszę? Przepraszam też za umieszczanie tego tutaj - przechodząc do dyskusji w linku, który podałeś, jestem przekierowywany na tą stronę i zupełnie nie wiem, jak tu zainicjować rozmowę.

Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2020-01-06edytuj kod

Zmieniłeś pytanie z:

…korzenie których roślin stosowane są przez zalotników w celu wywoływania… wymiotów?

na

…że w południowej Afryce korzenie pewnych roślin w czasie zalotów stosowane są przez młodych mężczyzn do wywoływania wymiotów?

Pierwsza wersja jest intrygująca i krótka, druga zabija emocje swoją długością i nadmiarem szczegółów, w tym wskazujących na to, że nie dotyczą (nie interesują) czytelnika (bo Afryka południowa, młodzi mężczyźni). Wolałbym, byś przywrócił pierwotną propozycję. Kenraiz (dyskusja) 18:44, 4 sty 2020 (CET)

Ok, dzięki. Kenraiz (dyskusja) 13:24, 5 sty 2020 (CET)

CzyWiesz — przenoszenie do zajawekedytuj kod

[1] — jak rozumiem, było to działanie celowe? — Paelius Ϡ 16:04, 6 sty 2020 (CET)

Odp:Styczeń 2020edytuj kod

Odp:Styczeń 2020

Cześć. Pomożesz przy organizowaniu TT: Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień Państw Nieuznawanych III? Zostało jeszcze parę dni, a szkielet strony już jest gotowy. Hedger z Castleton (dyskusja) 17:13, 7 sty 2020 (CET)

Chyba najbardziej to podpowiadając, co jeszcze się w tym TT robi :))) Czy ty teraz tylko przygotowujesz czywiesze tematyczne? Hedger z Castleton (dyskusja) 12:39, 8 sty 2020 (CET) Na razie nie ma w TT raczej nikogo, kto by sprawdzał, czy artykuły są zgodne z zasadami - język, przypisy itepe. Nie wszystkich trzeba sprawdzać, ale nowicjuszom można wtedy pomóc, zanim się przetoczy burza w barze. BTW - wydawało mi się, że ty przy jakichś akcjach robiłeś botem jakieś zestawienia. Ale to chyba nie były TT ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 12:20, 9 sty 2020 (CET)

Czy wiesz - Libensky i Brychtovaedytuj kod

Czołem! Chciałabym prosić o połączenie zgłoszeń dwóch biogramów w ramach Czywiesza – 11 stycznia Jaroslava Brychtová i 6 stycznia Stanislav Libenský. Artykuł o Brychtovej trochę nieoczekiewanie wypączkował z biogramu Libenskiego. Proponowane pytanie: ...w jakim materiale tworzyli wspólne dzieła Jaroslava Brychtová i Stanislav Libenský? Jeśli o czymś zapomniałam, albo powinnam pisać do kogoś innego, daj proszę znać. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie - Ysska (dyskusja) 11:01, 18 sty 2020 (CET)

Ekspozycja na 20 styczniaedytuj kod

Cześć. Mam lekkie wątpliwości, w jaki sposób wstawiać w nawiasach wzmianki o tym, że dany podmiot artykułu znajduje się na fotografii. Na przykładzie dwóch jutrzejszych sfomułowań:
…które afrykańskie zwierzę (na zdjęciu) nie pije wody?
…co miał na głowie Augustynolophus (na ilustracji rekonstrukcja)?
W pierwszym pytaniu na zdjęciu widać wypchany eksponat, więc on... nie pije wody. Więc może lepiej:
…które afrykańskie zwierzę nie pije wody? (eksponat na zdjęciu)
A w drugim, to nie rekonstrukcja ma coś na głowie, więc może:
…co miał na głowie Augustynolophus? (rekonstrukcja na ilustracji)
Miłej niedzieli! Jacek555 10:20, 19 sty 2020 (CET)

AWBedytuj kod

Cześć. Czy działa u Ciebie AWB? Zainstalowałem Windows 7 i zaktualizowałem framework, to wywala błąd [2], bo chciałem spróbować złożyć wniosek o flagę bota. Pozdrawiam serdecznie, --Andrzej94 (dyskusja) 18:44, 23 sty 2020 (CET)

Teraz działa. Pobrałem AWB z nowego systemu i się zainstalował bez problemu. Na pierwszy rzut oka trzeba się sporo nauczyć, ogrom opcji, powoli się zapoznaję z programem. Chciałbym go używać, jeśli chodzi o poprawę transkrypcji nazwisk napisanych "cyrylicą" (na dobry początek). --Andrzej94 (dyskusja) 22:38, 23 sty 2020 (CET) Na próbę poprawa linkowania "Barys Pukhouski" na Barys Puchouski w 5 hasłach. --Andrzej94 (dyskusja) 22:49, 23 sty 2020 (CET) Na razie umiem zamieniać tekst i ustawić program, aby wykonywał to automatycznie, chętnie nauczyłbym się nowych rzeczy. Najgorszym problemem jest obsługa programu w języku angielskim (jakbyś mógł mi pokrótce opisać wszystkie opcje). Ponadto nie wiem, jak wyłączyć opcję automatycznego poprawiania twardych spacji. Zauważyłem, że dużych artykułów program nie otwiera. Jakie inne edycje można wykonać za pomocą tego programu? --Andrzej94 (dyskusja) 23:09, 28 lut 2020 (CET) Jak na razie nauczyłem się wykonywać podobne edycje jak Ty, np. rekategoryzację, poprawę pisowni nazwisk, poprawę wikilinków (ogólnie zamiana tekstu), wprawdzie mógłbym wszystko poprawiać botem (jeśli otrzymałbym uprawnienia), ale jak widać po wkładzie idzie i bez nich :) --Andrzej94 (dyskusja) 23:41, 2 mar 2020 (CET)

Re:Odp:3 (Yuka Komatsu (himalaistka))edytuj kod

Było to moje pierwsze zgłoszenie, i mam prawo nie wiedzieć o warunkach zakwalifikowania artykułu na CW. Ale, przy kolejnych będę zwracać uwagę na spełnienie odpowiednich kryteriów. Także pozdrawiam. Pachidensha (dyskusja) 16:47, 1 lut 2020 (CET)

Henryk Martyna "Czy wiesz"edytuj kod

Kadra zagrała 4 sparingi, Martyna zagrał w jednym. Sformułowane pytanie jest błędne, gdyż napisałeś, nie że nie zagrał w żadnym. Pozdrawiam. --Przemek2901 (dyskusja) 15:01, 4 lut 2020 (CET)

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Południowokoreańskiegoedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Południowokoreańskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 14:19, 6 lut 2020 (CET)

Odp:Odp:2 (Franz Stark)edytuj kod

Odp:Odp:2 (Franz Stark)

Zrobione, dziękuję za informację ;) Jeremski (dyskusja) 23:55, 6 lut 2020 (CET)

Wniosek do KAedytuj kod

Przed złożeniem wniosku do KA na Twoją działalność w CW ignorującą wszelkie moje uwagi, zwracam się z pytaniem o ewentualne Twoje typy w zakresie mediacji. — Paelius Ϡ 14:39, 9 lut 2020 (CET)

Ono nie jest mylne. Na ostatni wpis w dyskusji nawet nie dostałem odpowiedzi. — Paelius Ϡ 15:57, 9 lut 2020 (CET) Przykro mi. Bardziej łopatologicznie niż tutaj pisać nie umiem. — Paelius Ϡ 16:14, 9 lut 2020 (CET) Nie rozumiem Twojego zachowania. Ale wpis Torrosbaka przekazuje, że mam nie wnikać. Toteż nie wnikam. Chciałem po prostu byś bardziej uważnie podchodził do swoich działań w CzyWieszu. Taka była intencja. — Paelius Ϡ 21:12, 9 lut 2020 (CET)

Mediacjaedytuj kod

Cześć! Paelius poprosił mnie o mediację między Wami. Na razie poprosiłem go o opis konfliktu i wypunktowanie protokołu rozbieżności. Osobiście wolałbym, żebyś odniósł się do poszczególnych zarzutów, jeśli się już pojawią – wtedy będę ewentualnie mógł rozmawiać na temat ustępstw z obu stron. Natomiast jeśli wolisz mi opisać konflikt, widziany Twymi oczyma, też nie zgłaszam sprzeciwu. Na razie chcę po prostu ogarnąć sytuację, zobaczyć, o co stronom chodzi, jak trudne/proste będzie osiągnięcie porozumienia itp. Pzdr. kićor =^^= 16:51, 9 lut 2020 (CET)

Spokojnie, nie unoś się. Jeszcze nie teraz. Jeszcze tak nie bylo, by wszystkim podobało się to, co robimy. Poza tym każdemu zdarzają się blędy i wpadki. Może zacznę od zadawania pytań: Paelius ma pretensje, że nie dodajesz jego uwag do stron dyskusji czywieszowych artykułów. Jaki jest uzus i czy dodawanie tych pytan jest zwyczajowe? kićor =^^= Hmmm... Może wkrótce się okazać, że jedyny Twój błąd polega na tym, że nie wychowaleś sobie następcy :) To ja może jeszcze zapytam, jakie jest Twoje zdanie o zdjęciu do wrocławskiego czywiesza, o którym pisze Gdarin? kićor =^^= 19:22, 9 lut 2020 (CET)

Bot?edytuj kod

Ewidentnie na Twoim koncie działa bot. Może byś go zarejestrował i poprosił o nadanie flagi? Prośba moja wynika stąd, że zaśmiecasz OZ. Z góry dziękuję. 83.24.54.192 (dyskusja) 01:38, 13 lut 2020 (CET)

Ad:Adam Chełmoński (1929–2001)edytuj kod

Cześć Odpuszczę to poprawianie linków. Nie ma sensu dostarczać pracy innym.--Lukasz2 (dyskusja) 18:08, 14 lut 2020 (CET) Tak jak mówię nie chcę innym dostarczać pracy. Po prostu widząc ilość martwych linków zastanawialem się nad jakąś poprawą bo jednak co 5 artykuł wikipedii ma coś czego zweryfikować niesposób. Swoją droga mam takie pytanie czy wywalenie martwego linka i wstawienie szablonu fakt jest dopuszczalne? --Lukasz2 (dyskusja) 18:22, 14 lut 2020 (CET)

Linkiedytuj kod

Dzięki wielkie :) Właśnie zauważyłem, że popsuło się część linków do tvn24.pl (starsze linki), ale chyba da się znaleźć jakąś zasadę do podmiany ;) Elfhelm (dyskusja) 18:20, 14 lut 2020 (CET)

  • Ech, na razie to wygląda słabo. Tu [3] widać różne przykłady. Elfhelm (dyskusja) 18:44, 14 lut 2020 (CET)

Odp:CWedytuj kod

Odp:CW

Nie podejmę się tego – wolę pisać artykuły do Czywiesza niż go redagować. Poza tym nie mam charakteru, na zajmowanie się stałą rubryką (nawet w botanice skaczę stale z kwiatka na kwiatek – raz rozwijam istniejące hasła o rodzinach, a potem przez parę tygodni piszę nowe o rodzajach, by przez kolejne tygodnie zająć się jakimś jednym artem w celu zgłoszenia go do medalu). Wiem, że powinienem społeczności pozwolić zderzyć się ze ścianą, ale najbardziej liczę na to, że wrócisz. Dodam twarde spacje, a reszty nie jestem w stanie ogarnąć, bo wszystko pływa w zależności jak ustawię szerokość okna. Kenraiz (dyskusja) 13:02, 17 lut 2020 (CET)

Taka uwaga ode mnie. Masz absolutnie rację, że po niezasłużonej krytyce pokazałeś im modny ostatnio gest, należało im się. Odwalałeś porządny kawał pracy i jeśli będę mógł Ci kiedykolwiek w czymś pomóc, daj znać. Pozdrawiam Cię. Thraen (dyskusja) 13:10, 17 lut 2020 (CET)

Ad:Wikipedysta:Szoltys/common.jsedytuj kod

Ad:Wikipedysta:Szoltys/common.js

Witaj. Może byś polecił Kenraizowi wykorzystanie tego skryptu. Jckowal piszże 09:17, 20 lut 2020 (CET)

@Jckowal CzyWiesz pełni kilka ważnych ról: 1) pokazuje czytelnikom atrakcyjną, bo urozmaiconą i zmienną treść dobrej jakości i w ciekawej formie (przyciąga czytelników do Wikipedii i dba o jej dobry wizerunek), 2) wyznacza (wysokie) standardy jakościowe dla autorów nowych artykułów, 3) należy do najbardziej dynamicznych przedsięwzięć projektu (codziennie zmienny) będąc przejawem jego żywotności, co dla wielu edytorów w pojedynkę rozwijających wielkie partie tematyczne projektu jest znaczące. W tej sytuacji tu nie chodzi tylko o przesuwanie sprawdzonych artykułów na stronę ekspozycji. Szoltys zrobił z tego projektu sprawnie działającą machinę po latach nieustannie wracających kłopotów z aktywnością użytkowników, jakością i brakiem artykułów do ekspozycji. Jego statystyki aktywności sprawdzających i rywalizacja na hasła tchnęły życie w ten projekt – mamy codziennie materiał na 6 nowych zajawek, podczas gdy niedawno bywało, że dawaliśmy 3-4 w okresach posuchy. Ja mogę doraźnie coś tam poprzesuwać, by ekspozycja się pokazała, ale nie mam możliwości i ochoty (inne, silniejsze, botaniczne pokusy mnie tu trzymają), by ciągnąć to choćby z trochę zbliżonym zaangażowaniem. Czekam, aż Szoltys wróci. Kenraiz (dyskusja) 10:05, 20 lut 2020 (CET)

Odp.edytuj kod

Przed chwilą poprawiłem na poprawną formę, „kolei”. Bart0012 (dyskusja) 21:00, 8 mar 2020 (CET)

WikiGap Challengeedytuj kod

Hi! I noticed that you took part in WikiGap Challenge last year. I just wanted to inform you that we are running the Challenge this year too, to improve the representation of women on Wikipedia! For WikiGap Challenge 2020, the first prize is to go to Geneva and visit UN Human Rights. Writing one of the bonus points articles, about women active in human rights, yields double points in the competition. I hope you join this year too! Best, Eric Luth (WMSE) (dyskusja) 11:31, 9 mar 2020 (CET)

Odp:Linki do wyjątków – 12.03.2020edytuj kod

Odp:Linki do wyjątków – 12.03.2020
dzięki. chyba idzie pora, żeby posprzątać bo lista wyjątków ma już ponad 1100 wyrażeń :) masti <dyskusja> 10:47, 12 mar 2020 (CET)

Linki do bazy FIS-uedytuj kod

Hej! Widzę, że pozmieniałeś botem linki do starej bazy FIS-u na te do nowej. Problem w tym, że w obecnej formie większość z nich prowadzi w nieodpowiednie miejsce. Na przykład w haśle Yoshiharu Ikeda ten link przenosi do zakładki Summary, a powinien prowadzić do zakładki Cups (czyli tu). W haśle Stanisław Biela to powinno pokazać wszystkie wyniki z FIS Cupu (czyli ten link), z kolei to ma pokazywać rezultaty z sezonu 2012/13 (czyli ten link), podobnie dla pozostałych 5 linków. Zamiast tego wszystkie pokazują to samo: główną stronę zakładki Results. Dokładniej taki sam efekt dawały stare linki, a przynajmniej widać było po ich domenie, że są stare, więc obawiam się, że nie jest to zmiana na lepsze. Barcival (dyskusja) 12:24, 14 mar 2020 (CET)

To super. W parudziesięciu artykułach poprawiałem już te linki ręcznie. Te zmiany są dość reprezentatywne jako przykłady, może się przydadzą: [4], [5], [6], [7]. Barcival (dyskusja) 17:55, 14 mar 2020 (CET) Hej, teraz zauważyłem jeszcze, że bot nie zamienił wszystkich linków, nie wiem czy celowo. Na przykład u Bieli 4 z 9 zostało zamienionych, a pozostałe 5 nie (a wyglądały identycznie, jak np. zamieniony "sez15" vs. pozostawiony "sez17"). Barcival (dyskusja) 21:16, 16 mar 2020 (CET)

Brydź i linkiedytuj kod

Hej Właśnie przeglądam swój starszy wkład. Mam takie pytanie czy jeśli usunę martwy link bez archiwizacji to bot go ponownie zwróci i dokona wpisu w dyskusji? Lukasz2 (dyskusja) 08:41, 18 mar 2020 (CET)

Prosba o pomocedytuj kod

Witam! W kawiarence jest dyskusja w temacie kategorii. Bardzo bym prosil o merytoryczny komentarz - chodzi o prawo zamieszczania kategorii. Rozumiem kategorie za i przeciw ale prosilem rowniez o merytoryczna rozmowe w sensie rozwiazania problemu. W sensie kwestii poruszonej, czy mam prawo dodawac kategorie czy nie? Jezeli nie, to bylbym wdzieczny o zapis odwolujacy sie do zasad Wiki. Dziekuje za przeczytanie tej prosby i jezeli mozna, ustosunkowanie sie do niej. Link:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Artyku%C5%82y#Podw%C3%B3jna_kategoryzacja_herbowych

Pozdrawiam camdan (dyskusja) 04:40, 19 mar 2020 (CET)

Dzien dobry! Dziekuje za odpowiedz i opinie. Widze ze na pl:wiki jest troche inaczej niz w en:wiki bo takiego problemu tam nie zauwazylem. Ja tych kategorii nie zalozylem i ich nie budowalem, po prostu zauwazlylem problem i stad dyskusja. Tak, widze dublowanie i rozumiem problem - natomiast nie wiem jak go rozwiazac. W obecnej chwili jest kategoria rodziny X, klikajac znajde sie na stronie wszystkich z tym samym nazwiskiem. Isnieje tam subkategoria "Ostojowie" i wtedy wyswietlaja sie rodziny X, pod nimi czlonkowie danej rodziny (opisani na Wiki). Nie ma natomiast kategorii, ktora uwzglednia na jednej i tej samej liscie wszystkich osob, nalezacych do Ostoi jako jednosc pewnej grupy rodzin (w wielu przypadkach jest to ta sama rodzina tyko z innym nazwiskeim od wsi, gdzie mieszkali - wiec dwuch braci moglo miec rozne nazwiska). Dla mnie obecne kategorie odnosza sie do rodzin, ktore maja herb Ostoi i sa to poszczegolne rodziny ale nie ma ktegorii przynaleznosci do Rodu. Rozumiem ze to co proponuje laczy sie z dublowaniem ale dublowanie nie jest zabronione? Nie wiem jak ten problem rozwiazac, moze masz jakis pomysl? Pozdrawiam Pozdrawiam camdan (dyskusja) 14:12, 19 mar 2020 (CET)

karol maczka-polonia bytom 1978/79edytuj kod

Nie wiem kto jest odpowiedzialny za podanie daty urodzenia tego zawodnika ale jest ona nieprawidlowa. Karol Maczka urodzil sie 25 lutego 1949 r.

odp: Ad:Latarnia morska w Bałtyjskuedytuj kod

Hej! Nie spodziewałem się że tych linków jest aż tyle. Sam zacząłem je aktualizować, przy okazji poprawiać artykuły. Oczywiście, zamiana ma sens, bardzo bym o to prosił, nawet myślałem zgłosić to do wp:ZdB. --Maattik (dyskusja) 18:02, 30 mar 2020 (CEST)

Niedawno zgłosiłem kolejny link na zadaniach dla botów. --Maattik (dyskusja) 19:16, 30 mar 2020 (CEST)

Flaga Pljevljiedytuj kod

Mathieu Mars (dyskusja) 18:29, 31 mar 2020 (CEST)

Balmèsedytuj kod

Mathieu Mars (dyskusja) 12:10, 4 kwi 2020 (CEST)

Ad:Goraždeedytuj kod

Ad:Goražde

Cześć! Goražde w 2013 roku nie liczyło 22 080 mieszkańców. Tyle liczyła jednostka administracyjna o nazwie Miasto Goražde. W państwach byłej Jugosławii "Miasto" jest synonimem naszej gminy miejsko-wiejskiej. W Wikipedii przypisywanie liczby ludności jednostki administracyjnej miejscowości o tej samej nazwie jest częstym błędem. Sama miejscowość Goražde liczyła w tym czasie 11 806 osób. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 15:38, 11 kwi 2020 (CEST)

Najbardziej aktywni autorzy artykułów w CzyWieszu (2020)edytuj kod

Cześć, zabrałem się za zliczanie autorów artykułów w CzyWieszu w lutym i marcu 2020 i mam jedno pytanie do Ciebie w związku z tym. Czy w rozbudowanych artykułach liczyłeś autora rozbudowy, czy początkowego? Spokojnych Świąt. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 17:56, 11 kwi 2020 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Gretchen Whitmeredytuj kod

Witaj, bardzo proszę o przeczytanie artykułu Gretchen Whitmer i (jeśli byłoby to możliwe) wpisanie się do listy osób, które sprawdziły w/w artykuł przy propozycjach do DA (link do głosowania - Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Gretchen Whitmer), Qba0202 (dyskusja) 12:04, 12 kwi 2020 (CEST).

Odp:STOPedytuj kod

Witaj, spokojnie, chciałem tylko zachęcić osoby związane z Wikiprojektem:Polityka, czy sprawdzające artykuły przy CzyWieszu, aby spojrzały. Zależy mi na tym, aby osoby, mające pojęcie o polityce, bądź o zasadach wikipedii mogły się wypowiedzieć. Naprawdę, nie masz powodów do niepokoju, ale OK, zapewne potem się ktoś przy mojej propozycji wypowie, więc już nic nie będę wysyłać na ten temat. Nie chciałem, abyś uznał moje wiadomości/zaproszenia jako spam, z tamtymi (wysłanymi) niestety nie mogę nic zrobić, ale następnych nie będę wysyłał Qba0202 (dyskusja) 12:14, 12 kwi 2020 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Cześć!

Czy mógłbyś jutro wpisać podziękowania CzW? Wśród autorów jestem ja i aktualny opiekun Kenraiz.

Z góry dziękuję jeśli się zgodzisz.

Gżdacz (dyskusja) 07:08, 14 kwi 2020 (CEST)

  • Byłoby dobrze gdybyś wrócił. Ja nie jestem "opiekunem Czywiesza" tylko Cię zastępuję i wciąż robię to doraźnie. Ten projekt zasługuje na taką opiekę jaką miał wcześniej i statystyki miały w tym swój duży udział. Ja tam tylko przenoszę zajawki – wykonuję czynności techniczne. Kenraiz (dyskusja) 11:05, 16 kwi 2020 (CEST)

Uwagi na temat artykułu Teodor Peterek i refleksje ogólneedytuj kod

Uwagi zamieściłem w dyskusji strony - https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Teodor_Peterek Jarek O (dyskusja) 22:44, 18 kwi 2020 (CEST)

Botedytuj kod

Hej

Czy umiałbyś zrobić coś takiego? Byłoby to dla mnie ważne bo naprawdę najdłuższą część sprawdzania martwych linków jest szukanie tego URL w haśle. A jak mam sprawdzić więcej haseł to jest to mocno problematyczne.

Zakładam że w szablonie byłby albo przycisk "tak to ten link" (w najprostszym zastosowaniu) i przyciśnięcie tego przycisku wysyłałoby na którąś stronę informację "w tym haśle taki link zamień na taki". (Zasada działania taka jak wikidata game i ta strona).

Umiałbyś zrobić coś takiego? PMG (dyskusja) 09:28, 23 kwi 2020 (CEST)

Ad:Dyskusja:Wydział Nauk Społecznych Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawieedytuj kod

Dziękuję za wskazówkę, będzie mi łatwiej, bo często mi się zdarza to robić :) Pozdrawiam, N Ivy (dyskusja)

"chodzi bez archiwum"edytuj kod

Hej Dzięki za wyjasnienie. Teraz to martwicę usuwam jedynie przy okazji dodawania boxów Lukasz2 (dyskusja) 21:48, 2 maj 2020 (CEST)

Martwe linki do "Życia zakonnego"edytuj kod

Cześć, ja w sprawie tej edycji twojego bota. Nie wiem, czy bot archiwizował też inne linki z tej samej domeny (www.zyciezakonne.pl), ale one całkiem martwe nie są – artykuły są nadal na stronie, tylko pod innym urlem, więc nie powinno się ich zmieniać na zarchiwizowane, ale na aktualne. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 22:02, 2 maj 2020 (CEST)

Stefan Fursedytuj kod

Hej Przypinając infoboxy zauważyłem taką sytuację że szachiści są w "niedocenieni". wynika to z faktu że nie monżna skutecznie dodać odznaczeń czy da radę coś z tym zrobić? Lukasz2 (dyskusja) 13:21, 3 maj 2020 (CEST)

Faktoidyedytuj kod

Faktoidy wisiały DWAroki

IAAFedytuj kod

Hej! Dzięki za wpis i Twoją robotę :) Ja bym się wstrzymał (ale zachował sprawę gdzieś w pamięci) – wydaje się, że na dłuższą metę te linki powinny być przez światową federację naprawione (bo teraz jest tak, że jak np. klikamy na takiego zawodnika na listach startowych jakichś mistrzostw to też wyskakuje Error - łudzę się, że nie pozwolą sobie by takie niedoróbki trwały wiecznie). Pzdr! Nedops (dyskusja) 14:25, 11 maj 2020 (CEST)

Pytaj, pytaj – lubię takie konkretne sprawy, a nie dyskusje w BARze bez żadnego wpływu na kształt haseł :) Oczywiście źródła za paywallem nie są zakazane – ale w takiej sytuacji archiwum jest dużo lepszą opcją (bo chodzi o to, żeby możliwie duży % czytelników miał dostęp do źródeł). Nedops (dyskusja) 16:06, 11 maj 2020 (CEST)

Weryfikacja medalu Eldfelledytuj kod

Zgłosiłem artykuł do weryfikacji medalu, kuleją przypisy. PozdrawiamCyku new (dyskusja) 21:01, 15 maj 2020 (CEST)

Miejscowości Słowacjiedytuj kod

Tu jest [8] i ona działa z tego co widzę. Nie wiem czemu podlinkowany wówczas nie chciał chodzić nie mniej zaraz się wezmę za poprawę Lukasz2 (dyskusja) 19:03, 24 maj 2020 (CEST)

Strona hardcoregaming101.netedytuj kod

Cześć. Dzięki za poprawę martwych linków do tej strony :). Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 22:08, 26 maj 2020 (CEST)

No właśnie tak lukam, ale raczej nietrywialne przypadki występują. Np. GameSpot: https://www.gamespot.com/pc/rpg/theelderscrollsivoblivion/review.html -> https://www.gamespot.com/reviews/the-elder-scrolls-iv-oblivion-review/1900-6146657; praktycznie cały URL jest wymieniony. Podobnie jest ze stroną gram.pl. Ale jak znajdę coś co jest łatwe do nauczenia bota, to dam znać. Sir Lothar (dyskusja) 03:16, 7 cze 2020 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod


Rżyskoedytuj kod

Chyba trocxhę za bardzo nachodzi na tekkst z linku. Popracuję jeszcze trochę nad tym, by nie było NPA. Lukasz2 (dyskusja) 12:05, 6 cze 2020 (CEST)

Podziękowania z CzWedytuj kod

Cześć!

Wyjeżdżam dziś w dzicz i wracam dopiero w niedzielę. W związku z tym proszę, wpisz podziękowanie CzW jutro, bo Kenraiz jest autorem. O wpisy w piątek, sobotę i niedzielę poprosiłem jego.

Z góry dziękuję,

Gżdacz (dyskusja) 07:55, 10 cze 2020 (CEST)

Na mojej stronie dyskusji Kenraiz pyta czy nie mógłbyś mnie zastąpić na cały długi weekend, bo on też "jedzie w teren". Gżdacz (dyskusja) 08:11, 10 cze 2020 (CEST)

NPAedytuj kod

Witaj Widzę ze niektóre moje artykkuły niestety nie nadają się do wikipedii. W związku z taką sytuacją mam pytanie czy jest jakiś problem który okreslałby pooziom zapożczeń aby po pierwsze posprawdzać już napisane hasła a po drugie unikać plagiatów w przyszłości. Lukasz2 (dyskusja) 14:19, 13 cze 2020 (CEST)

Wiesz teraz jak widze to moze byc tego dosłownie kilak przypadków nie mniej uwazam że jest to niedopuszczlane i nie bęe dodaował nowych haseł puki nie sprawdzę NPA. jedynie co będe dodawał jedynie foty.Lukasz2 (dyskusja) 22:15, 13 cze 2020 (CEST)

Zdechła stronaedytuj kod

Hej. Nie wiem czy wiesz, ale nie istnieje już strona www.sports-reference.com/olympics/. Mamy mnóstwo linków do niej i nie wiem jaki byłby najlepszy sposób na poprawę. Strona się przeniosła na olympedia.org jednak tamtejsze url-e zależą od id, których nie można wyciągnąć z adresów poprzedniej strony. Np. artykuł Fredi Albrecht:

Podrzucam, bo jak nie podrzucę to zapomnę. Ufam, żeś zdrów. Pzdr, tufor (dyskusja) 01:11, 19 cze 2020 (CEST)

Podziękowanie - Nicky Goochedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:27, 19 cze 2020 (CEST)

Historieedytuj kod

W zasadzie to muszę te hasła porządnie przejrzeć tak na poważnie to jestem w stanie zająć się Historią Rosji. Ponieważ źrodła mam na półce w domu, Co do Historii Szwajcarii muszę kupić tę książkę w jakimś sklepie ze starociami, ponieważ lata temu gdy jeszcze studiowałem na AON miałem ją fizycznie w ręku, podonie jak historię holandii Luxembugra Belgii Jugosławii i innych tego typu artykułów. Było to jednak koło 10 lat do tyłu. Jedyne co mogę zaproponowac to pojechać do biblioteki i napisać te hasła porzadnie bez NPA. W zasadzie to jest mi bardzo głupio że takie kwiatki wychodzą bo obiecałem sobieże po powrocie będe się bardzo pilnował. Lukasz2 (dyskusja) 13:49, 19 cze 2020 (CEST)

Od wczoraj spadki dziś drugi dzień wyprzedaży :) --Lukasz2 (dyskusja) 10:16, 20 cze 2020 (CEST)

Jak możesz to przejrzyj napisane przeze mnie historię państw a ja przygotuję spadki na giełdach NPA. :) Lukasz2 (dyskusja) 15:40, 20 cze 2020 (CEST)

Z Historią jest jeden zasadniczy problem, tu sie opisuje suche fakty i jedyne co zostaje to zmiana słów na synonimy, ewentualnie zmiana szyku zdania.Jeśli uważasz inaczej to powiedz jak zrobić, jak wg Ciebie powinny być napisane, dlatego, że chcę to zrobić dobrze, a bardzo trudno napisać inaczej np o wojnie w Bośni czy powołaniu SHS bo to są suche fakty.

Nawet jeśli miałbym to przerobić na podstawie Dragutina Pavličevića to i tak zostaje zmiana słów na synonimy. Bo historii się nie zmieni. Lukasz2 (dyskusja) 23:44, 21 cze 2020 (CEST)

Pszczółka narozrabiałaedytuj kod

Generalnie wszystkie edycje Pszczółki przeglądam przed zatwierdzeniem, ale jakoś tego nie zauważyłem. Będę bardziej uważał:) Therud (dyskusja) 08:25, 22 cze 2020 (CEST)

Informacje dotyczące kariery zawodnika w infoboksieedytuj kod

Witaj. Mam pytanie. Kiedy chcę umieścić informację dotyczącą kariery juniorskiej czy seniorskiej w poszczególnych klubach danego zawodnika nie umiem przejść do następnego akapitu. Zawsze kopiuję infobox piłkarza/trenera (na przykład Henryk Kasperczak) i go modyfikuję dostosowując do aktualnie opisywanej przeze mnie osoby. Jednak kopiując informacje z punktu kariera juniorska czy seniorska mam te wykrzykniki i kluby ciągiem zamiast w następnym akapicie. Mogę coś z tym zrobić? Arek1632 (dyskusja) 13:17, 24 cze 2020 (CEST)

  • Podesłałem Arek1632 (dyskusja) 17:31, 24 cze 2020 (CEST)
  • Chyba rozumiem już w czym problem, ponieważ w większości artów używam edytora wizualnego zamiast edytora kodu źródłowego... będę musiał się przełączać między tymi edytorami chyba i wstawiać po prostu entery tam gdzie są potrzebne Arek1632 (dyskusja) 17:57, 24 cze 2020 (CEST)

Odp. Ad:Jose Palmaedytuj kod

Cześć :) OK, postaram się dostosować w przyszłości. Bartos005 (dyskusja) 20:55, 25 cze 2020 (CEST)

Blokadyedytuj kod

Witaj, postaram się o tym pamiętać. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 12:51, 26 cze 2020 (CEST)

Ad:Janusz Kalbarczykedytuj kod

Cześć

Były to moje pierwsze edycje i bazowałem tylko na tym źródle - jedynie tak mogę to wyjaśnić. Piozdrawiam AndyAn

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Włoskiego IIIedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Włoskiego III. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 17:34, 30 cze 2020 (CEST)

Tabela Ekstraklasyedytuj kod

Witaj Szoltysie. Mam pytanie czy mogę już wprowadzić wyniki meczów ŁKSu, Korony i Arki jako że ich pozycja po tej kolejce już się nie zmieni i poczekać na rozegranie innych meczów (taka Wisła Kraków może jeszcze zmienić swoją pozycję na przykład) czy muszę czekać na koniec tej kolejki? Bo to w sumie już wiadomo ze Korona spadła a Arka może spaść już w poniedziałek. Dzięki. Arek1632 (dyskusja) 10:54, 4 lip 2020 (CEST)

Odp:CWedytuj kod

Odp:CW

Wspaniale! Nie żebym się męczył okrutnie, ale jest to trochę czasochłonne, a wiosną i latem mam bardzo mało wolnego czasu i wciąż mnie zaskakuje konieczność przygotowania kolejnej porcji ekspozycji. W dodatku mamy tradycyjny kryzys wakacyjny – trzeba samemu wyszukiwać propozycje do ekspozycji, bo mało ich dopływa i samemu sprawdzać (czego próbowałem unikać, jako opiekun, ale bez tego przepadałoby sporo propozycji bez sprawdzenia). Kolejną porcję pytań przygotuję już w liczbie 4, a i to obawiam się czy dotrwamy do końca wakacji z tyloma... Kenraiz (dyskusja) 14:43, 4 lip 2020 (CEST)

Ekspozycje CW przygotowane są do końca lipca. Pociągniesz dalej, czy przygotować parę na kilka pierwszych dni sierpnia? Kenraiz (dyskusja) 09:54, 26 lip 2020 (CEST)

Odp:Działający link zew. Ad Dyskusja:Niederbarnimer Eisenbahnedytuj kod

Jak się człowiek cieszy, to się diabeł cieszy. Faktycznie namieszałem, poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi :) Michozord (dyskusja) 20:36, 5 lip 2020 (CEST)

Cyrylica kursywą w Komitet Centralny Komunistycznej Partii Związku Radzieckiegoedytuj kod

Kiedyś zwróciłeś mi uwagę na zwyczaj niepisania cyrylicy kursywą. Przyjąłem i stosuję. Teraz dostaję komentarze o destrukcyjnej korekcie. Mogę prosić o komentarz w dyskusji kolegi MZM? Kelvin (dyskusja) 13:08, 11 lip 2020 (CEST)

odp. Listy medalistów olimpijskichedytuj kod

Hej! Mój plan na najbliższe miesiące to dokończenie listy medalistów o siatkówce i w międzyczasie tworzenie/poprawianie kolejnych, nie koniecznie z pisaniem biogramów. Najprawdopodobniej będą to listy związane z badmintonem, rugby, triathlonem, golfem i piłką nożną. Może uda się doprowadzić do porządku wszystkie te listy do IO w Los Angeles :D. pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 14:55, 11 lip 2020 (CEST)

Derby Trójmiasta 31 maja 2020edytuj kod

Witaj. Nie wiem co wpisać odnośnie tego meczu w statystykach goli samobójczych – 90minut podaje że piłkę do własnej bramki skierował Pietrzak natomiast inne serwisy podają że Kubicki. Może napiszę obu z odpowiednią adnotacją/przypisem? Arek1632 (dyskusja) 12:28, 16 lip 2020 (CEST)

re:Shim Suk-heeedytuj kod

Witaj! Pewności nie mam, ale w google wyszukałem jej nazwisko z dopiskiem miasta Gangneung, znalazłem również wywiad z jej ojcem, w którym ten twierdził, iż dziewczyna urodziała się i do 6 roku zycia wychowywała w ww mieście. Oczywiście kategorię usunę. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 19:16, 19 lip 2020 (CEST)

Odp:Odp:Odp:CWedytuj kod

Odp:Odp:Odp:CW

Cieszę się! Gżdacz (dyskusja) 23:27, 26 lip 2020 (CEST)

Jutro jestem autorem...

Poza tym gdy kliknąłem w link do Twojej dyskusji w podpisie to, ku mojemu zdumieniu, przeniosło mnie do Twojej dyskusji w WikiDanych. Gżdacz (dyskusja) 11:57, 27 lip 2020 (CEST)

Błędna edycja botaedytuj kod

Moim zdaniem edycja dokonana przez bota w haśle Maska przeciwgazowa MP-4 jest błędna. Szablon {{Cytuj stronę}} zawiera już parametr archiwum= z podanym linkiem do wersji zarchiwizowanej przez web.archive.org, więc nie ma potrzeby ustawiać tego samego linku w parametrze url=. Wyświetla się to następująco:

Można by poprawić bota, by sprawdzał istnienie parametru archiwum= w szablonie.

Pozdrawiam, LimaMario (dyskusja) 22:28, 30 lip 2020 (CEST)

Zgłoszenie strony Nessa Cohen do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 00:10, 2 sie 2020 (CEST)

Podziękowanie - Mialitiana Clercedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:35, 2 sie 2020 (CEST)

odp. Odp:9 (Brickaville)edytuj kod

Hej! Czytałem już wcześniej artykuł. Do tej pory myślałem że zgłaszający nie może się wpisać jako sprawdzający, albo że zgłoszenie artykułu oznacza jednocześnie jego sprawdzenie.

Widziałem pierwszą rubrykę CW dotyczącą tygodnia japońskiego - trochę mi się nie podoba, są trzy artykułu związane z biologią i jeden z historią. Mógłbyś to nieco urozmaicić (nawet nie teraz tylko jak coś innego zostanie sprawdzone)? --maattik (dyskusja) 18:01, 3 sie 2020 (CEST)

Odp. Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycjeedytuj kod

Nie. --Pablo000 (dyskusja) 20:38, 3 sie 2020 (CEST) Sam nie wiem co lepsze? Czy po żołniersku, w numeracji: burdel czy sporadyczne utracenie linków. Może jak wiesz dokładnie jak to działa, to lepiej uporządkować numerację i odnośniki w szablonach? --Pablo000 (dyskusja) 21:28, 3 sie 2020 (CEST)

Rozumiem, że lepszy jest bałagan :) Pozdrawiam. --Pablo000 (dyskusja) 21:41, 3 sie 2020 (CEST)

Re: Janusz Garbaczedytuj kod

Zrobione :) Kaffeemuehle (dyskusja) 20:43, 5 sie 2020 (CEST)

Odp:statystyki CWedytuj kod

Odp:statystyki CW

Ooo. Pamiętam ten przypadek, bo po zgłoszeniu zastrzeżeniu do pytania, coś tam w nim zmieniłem i przy okazji sprawdziłem artykuł (nie podpisując się, bo nie robiłem tego, chyba, że groziło któremuś nieuzasadnione przeterminowanie). I chyba zajęty artykułem i poprawką pytania przeniosłem go odruchowo i "niechcący" do przygotowywanej wówczas ekspozycji (działo się to 18.06 – zajrzałem do historii). Kenraiz (dyskusja) 21:00, 5 sie 2020 (CEST)

Urlop w CzWedytuj kod

Cześć! W sobotę wyjeżdżam na tydzień w dzicz. Tego dnia jeszcze podziękuję, ale następny raz dopiero tydzień później w niedzielę. Potem w dość krótkim odstępie znowu wyjadę, ale jeszcze nie znam szczegółowych dat. Z góry dziękuję za zastępstwo. Gżdacz (dyskusja) 15:11, 6 sie 2020 (CEST)

Odp:Ad:Zwyciężczynie konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskichedytuj kod

Odp:Ad:Zwyciężczynie konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich

Hej, nie ma problemu :) To nie oko, tylko na szybko sobie przygotowałem w Excelu taką samą tabelę i wyłapałem różnice ;) → Snoflaxe (dyskusja) 16:25, 9 sie 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Szoltys" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy