Dyskusja wikipedysty:Szoltys


Dyskusja wikipedysty:Szoltys w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Narobiłem bałaganu w propozycjachedytuj kod

Coś mi nie wyszło albo właśnie wyszło za dobrze. Wczoraj zgłosiłem Max Morgenthaler i Ernest Guglielminetti. Przy tm drugim dostałem wiadomość od automatu że był konflikt edycji. Sprawdziłem i odkryłem dwie kopie Maxa (jakim cudem?) i (przysiągłbym) żadnej kopii Ernesta. Pracowicie przerobiłem jednego Maxa na Ernesta. Dziś rano widzę dwóch Ernestów, obaj edytowani. Nie wiem co się wyrabia, czy może co ja wyrabiam... Tych dwóch trzeba scalić i to pewniej lepiej wyjedzie, jeśli to nie ja będę przeklejał sobie ślady sprawdzeń.

Gżdacz (dyskusja) 07:56, 2 sty 2021 (CET)

Rekord skoczni na Bergiseledytuj kod

Może i masz rację z HSem, ale zimowym rekordzistą skoczni jest Stefan Kraft i 137m, bo skok został podparty Grzechu63Beta (dyskusja) 09:54, 5 sty 2021 (CET)

Re: demiseksualizmedytuj kod

Cześć! Chętnie rozwinę artykuł, ale może mi to zająć kilka dni. Dziękuję za wiadomość :) Czarcicha (dyskusja) 20:01, 12 sty 2021 (CET)

@Czarcicha Temat mnie zainteresował, więc rozbudowałem artykuł, który zbliżył się nieco się do poziomu CzW. Gżdacz (dyskusja) 13:35, 22 sty 2021 (CET)

@Gżdacz Super! Bardzo się cieszę i dziękuję Czarcicha (dyskusja) 16:02, 22 sty 2021 (CET)

Odp:Skoki :)edytuj kod

Odp:Skoki :)

Hej, zgodnie z obecnym konsensusem Giancarlo Adami chyba jednak spełnia kryteria :) Może warto przywrócić stuba nawet w tej formie sprzed usunięcia? → Snoflaxe (dyskusja) 18:33, 13 sty 2021 (CET)

Stronie z aktualnościamiedytuj kod

Cześć! Czy mógłbyś zmienić portret Armina Lascheta na stronie z aktualnościami na Plik:Grundsteinlegung MiQua-7004 (cropped).jpg? --Rossel44 (dyskusja) 16:51, 17 sty 2021 (CET)

Podziękowaniaedytuj kod

Dziś jestem autorem...

Gżdacz (dyskusja) 08:21, 22 sty 2021 (CET)

Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycjeedytuj kod

Trochę właśnie odchudziłeś, ale przydałoby się zejść do jakichś 150 kB. Nie wiem jak u innych, ale u mnie tak duża strona bardzo długo się zapisuje i sprawdzanie staje się męczące... Wiąże się z tym jeszcze jedna rzecz – wybuchło kilka gorących dyskusji na stronie, nabijających kB i na tyle gorących, że już Mpn zrezygnował (mam nadzieję okresowo z edytowania). Poszło o kwestie rygorystycznie interpretowanych reguł językowych i to w rubryce, która pod tym względem jest najbardziej frywolnym miejscem w Wikipedii. Przydałaby się interwencja i zamknięcie dyskusji. Interweniowałem właśnie przy "Tambja olivaria"... Kenraiz (dyskusja) 12:44, 27 sty 2021 (CET)

Medaliści igrzysk olimpijskich w short trackuedytuj kod

Po głębszym namyśle przyznam, że nie mam pełnego przekonania do żadnej wersji. Z tego co widzę, MKOl przy różnych okazjach żongluje trochę nazewnictwem (raz "China", a raz "People's Republic of China"; raz "Korea", raz "South Korea", a raz "Republic of Korea"...), ale nie to jest ważne - wygląda na to, że w najważniejszych miejscach przedstawia ten team jednak pod szyldem PRC (początkowo oparłem się niestety na tych nieco mniej ważnych miejscach...). Wobec tego powinienem teraz zmienić na "Chińską Republikę Ludową", ale... Wybierając tę opcję zabraknie tu stosowania się we wszystkich przypadkach do jednolitej zasady; aby osiągnąć taką jednolitość musielibyśmy albo pisać Chiny i np. Korea Południowa, Mołdawia itd. zgodnie z polskimi zasadami stosowania nazw podstawowych (czyli niejako w kontrze do MKOl i w kontrze do tego, co naskrobałem w opisie zmian :-) ), albo zastąpić Koreę Południową Republiką Korei, Mołdawię Republiką Mołdawii, Syrię Syryjską Republiką Arabską, a Hongkong - "Hong Kong, Chiny"! A i to nie wszystkie śmieszne przypadki jakie oficjalnie stosuje MKOl. Popatrzyłem sobie jak chiński dylemat rozwiązano na innych Wikipediach, no i w prawie wszystkich posługujących się alfabetem łacińskim wersjach ta reprezentacja to dla nich po prostu Chiny (wyjątkiem wiki polska, niemiecka (Volksrepublik) i rosyjska Народная Республика). Niemiecka i rosyjska wersja nie trzymają się jednak kurczowo wersji "ludowej" i często w artykułach o IO stosują po prostu formy China i Китай. Tak to wygląda - niby są dwa państwa chińskie, ale tylko więksi mogą nazywać siebie Chinami; mniejsi też by chcieli, ale świat ma to gdzieś i nikt poważny państwa na Tajwanie Chinami nie nazywa... Konkludując, skłaniałbym się do formy Chiny w tym i innych artykułach. Zgrzyta mi to trochę względem tego, co podaje MKOl, ale w stosowanych przezeń nazewnictwach jest wiele pułapek... I patrząc na inne wikipedie, chyba starali się pójść w miarę możliwości w tych dylematach drogą rozsądku...

Co do roku 1992, to na polskojęzyczne źródła za bardzo bym nie liczył, chyba że gazetowy artykuł jakiegoś bardziej dociekliwego autora z epoki (w który też wątpię). Sytuacja pojawienia się okołorosyjskiego zespołu na miejsce radzieckiej sbornej była krótkotrwała i polscy dziennikarze - nigdy nie słynący z literalnego przekładania zagranicznych terminów, częściej robili to kompletnie od czapy - nie zaprzątali sobie głowy jak się to dziwo oficjalnie nazywa - było związane z WNP i to im wystarczało, by tak je przedstawiać, tym bardziej, że w innych imprezach (Euro 1992) oficjalnie grali jako WNP. Wikipedie (nie tylko polska, inne też) po latach przetłumaczyły na swoje języki oficjalne nazewnictwo MKOl, a jak media przedstawiały ją w różnych krajach w 1992? Tu jest jednak inna sytuacja, niż choćby z Chinami i Koreami, bo przecież WNP nie była/jest państwem i nie miała swojego komitetu olimpijskiego, który byłby członkiem MKOl, nie startowała pod swoją flagą; Wspólna reprezentacja została awaryjnie stworzona przez Międzynarodowy Komitet, aby umożliwić sportowcom start w IO, gdy komitet radziecki przestał istnieć. Zatem nie ma dylematu czy stosować Wspólną reprezentację czy WNP, bo z założenia to nie była reprezentacja nieistniejącej w sensie organizacyjno-sportowym WNP, tak jak OAR-owcy z założenia nie są reprezentacją Rosji, choć w praktyce sport Federacji Rosyjskiej reprezentują, tak jak tamci reprezentowali sport Wspólnoty :-)

A przy okazji, skoro już do Ciebie piszę: czemu usunąłeś flagi przy lokalizacjach skoczni w tym artykule? Ogólnie zrobiłeś dobrą robotę z całym tym zestawieniem, teraz wygląda dużo profesjonalniej, tylko przez brak flag za bardzo przypomina książkę telefoniczną. Takie kolorowe elementy - stosowane z umiarem i wyczuciem - służą komfortowi psychicznemu czytelnika :-) Dużo miejsca też nie zajmują... Najntisy (dyskusja) 18:00, 27 sty 2021 (CET)

Re: Czy wiesz – Zbrodnia w Lesie Wełeckimedytuj kod

Dzień dobry,

dziękuję za zgłoszenie artykułu.

Mam prośbę o dodatkową poradę. Otóż robię szablon obejmujący miejsca takich zbrodni z podziałem terytorialnym. Wersja wstępna jest w moim brudnopisie po artykułem o Lesie Wełeckim. Czy aby opublikować taki szablon i "włożyć" go w odpowiednie artykuły muszę to z kimś ustalić, dostać jakąś akceptację? Artykuły ogarniam, z takim formularzem pierwszy raz się bawię. Pozdrawiam Wkaczmarczyk (dyskusja) 09:40, 29 sty 2021 (CET)

 • Dzięki, dopracuję go i wrzucę. Taka idée fixe mi się narodziła w głowie, że fajnie byłoby te miejsca zaprezentować w sposób usystematyzowany. Wkaczmarczyk (dyskusja) 10:54, 29 sty 2021 (CET)

Zgłoszenie artykułu Saudade do rubryki "Czywiesz"edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 22:46, 29 sty 2021 (CET)

V.S. Achuthanandanedytuj kod

Hej, to hasło wyleciało z propozycji do Czywiesza ostatnio, zabrakło jednego sprawdzenia. Podejrzewam, że nie będzie problemu z ponownym zgłoszeniem po rozbudowaniu, prawda? Pozdrowienia, Bacus15 • dyskusja 16:55, 30 sty 2021 (CET)

Jama, kabaret i Licedytuj kod

Cześć. Zrobiłem 3 artykuły o zbieżnym wątku „Jama Michalika” (Jama Michalika, Kabaret Jama Michalika i Lesław Lic). Gdybyś chciał to spiąć w jakiś MegaCzW, to daj znać i coś jeszcze stworzę. Jacek555 10:09, 1 lut 2021 (CET)

 • Dorobiony art o Karolu Fryczu artyście Jamy. Jacek555 22:48, 2 lut 2021 (CET)
 • +Teka Melpomeny. Jacek555 20:02, 4 lut 2021 (CET)
 • + Kazimierz Sichulski. Jacek555 00:02, 9 lut 2021 (CET)
 • OK. Kabaret Jama Michalika zacząłem rozbudowywać. Więc będzie mocniejszy. Jacek555 18:28, 10 lut 2021 (CET)
 • W odniesieniu do art Jama Michalika zdecydowanie dałbym inne pytanie, bo to wybrane nastręcza wątpliwości. «…kim był założyciel kawiarni „Jama Michalika”» sugeruje że taka nazwa była od razu po założeniu lokalu. Dałbym raczej: «…jaka była pierwotna nazwa krakowskiej kawiarni Jama Michalika?» lub «…dlaczego krakowska cukiernia została nazwana Jamą Michalika?». Jacek555 17:11, 12 lut 2021 (CET)
 • OK. Jacek555 19:42, 12 lut 2021 (CET) PS: Choć raczej (jako jedyna ilustracja) uniwersalny byłby obraz Kabaret szalony bo dotyczy Jamy, są na nim dwie opisywane postaci. A karykatura z Teki Melpomeny dotyczy tylko jednego pytania, a nie odnosi się do pozostałych artykułów. :) Jacek555 19:57, 12 lut 2021 (CET)
 • Jasne. Dopasuj. Jacek555 08:23, 13 lut 2021 (CET)

Przekierowanieedytuj kod

Cześć. Mam pytanie w sprawie przekierowań. W artykule TNA No Surrender w rozdziale Lista gal, są wymienione poszczególne wydarzenia, np. No Surrender (2006). Chciałbym utworzyć do nich osobne hasła, lecz nie wiem jak usunąć przekierowania. Kiedyś z tym eksperymentowałem, usuwałem szablon #PATRZ Strona docelowa, jednak to nic nie dawał. Dlatego pytam kogoś doświadczonego. Nowy15 (dyskusja) 19:39, 2 lut 2021 (CET)

Ekspozycje do Czywieszaedytuj kod

Witaj! Mam pytanie, dlaczego jest ekspozycja na 17 lutego, a nie ma jej na dzień wcześniej? Czy jest to związane z jakąś akcją tematyczną? Pozdrawiam serdecznie, Bolszewski Wikipedysta (dyskusja) 07:57, 3 lut 2021 (CET)

Dziękuję za informację. Pozdrawiam :-) Bolszewski Wikipedysta (dyskusja) 15:44, 3 lut 2021 (CET)

odp. Ad:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/10–lecie tygodni tematycznychedytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/10–lecie tygodni tematycznych

Hej. Zgadza się, nie zwróciłem na to uwagi. Zmieniłem nazwy wszystkich stron. Mógłbyś usunąć przekierowania powstałem po przenoszeniu stron? --maattik (dyskusja) 14:47, 7 lut 2021 (CET)

Gwiazdka za udział w 1lib1ref 2021edytuj kod

Bardzo mi miło w imieniu koordynatorów tegorocznej akcji #1lib1ref 2021 wręczyć Ci wirtualnie Specjalną Gwiazdkę, przyznawaną za uźródłowienie przynajmniej 3. haseł w czasie trwania kampanii. Niech źródła zawsze będą wiarygodne, a edytowanie przyjemne!

Barnstar 1lib1ref library

Klara Sielicka-Baryłka (WMPL) (dyskusja) 13:46, 15 lut 2021 (CET)

Nie wstawiłam tyld?edytuj kod

Pewnie za krótko spałam ;) To w takim razie spytam Jamnika na jego stronie dyskusji. Jestem wręcz zaszokowana, że w Tarnowie już pod koniec XIX w. istniały aż trzy szkoły realne. Warto zalinkować do strony, bo taki absolwent to złoto. Dzięki.

A przy okazji, czy nie można szybciej usuwać zgłoszeń do Czywiesza w sensie umieszczania w planowanej ekspozycji? Już w łykend mi się zdarzyło, że chciałam potwierdzić sprawdzenie haseł ze stycznia, które wisiały i się marnowały, a tu klops, nie było ich już, bo zapewne bez trzech sprawdzaczy zniknęły w niebycie i nie będzie ich na SG. Bardzo mi się nie podobają tak długo wiszące hasła z wymaganą liczbą sprawdzeń, a także kilometrowe dyskusje o bzdurach (za przeproszeniem, ale w sensie merytorycznym takie są, bo nie służą poprawie zgłoszenia) pod hasłami, co zniechęca ludzi do ich sprawdzania. Mógłbyś jakiegoś magicznego środka użyć i to poprawić? Marencja (dyskusja) 09:35, 16 lut 2021 (CET)

 • Dzięki za propsa, ale przecież jak hasło zgłoszono bity miesiąc temu, a powstać musiało wcześniej, to byłoby łamanie zasad. Nie pikam pretensją w Twoją pierś, że taki zator jest teraz (a może i od jakiegoś czasu), bo rozumiem, że już dużo haseł jest zarezerwowanych do ekspozycji, ale wiecie, rozumiecie, o co mnie biega ;) Tworzenie dyskusji o pytaniach na kilkanaście osób pod hasłami to ewidentne ZUO. To zniechęca do sprawdzania tego konkretnego hasła, a poza tym niepojtrzebnie rozdyma całość i nie służy temu, do czego poczekalnia jest stworzona. To mnie strasznie razi, bo jest po prostu szkodliwe (społecznie). Marencja (dyskusja) 10:27, 16 lut 2021 (CET)
 • Tak tylko na marginesie, żeby puryści językowi nie ośmieszyli Twojej wypowiedzi merytorycznej z powodu błędu. Poprawnie jest "odnośnie DO". Ta żadna złośliwość, więc nie miej za złe, ale obawiam się troszkę o przyszłość. A to stare, ale jare [1]. Polecam. A wszystko to, bo Ciebie koch... Yyy, co tu się wyczynia? Wszystko to w nawiązaniu do niedawnej kilometrowej dyskusji [2], która mnie i zniesmaczyła, i przeraziła, bo szkodzi zgłoszeniom, a zleciało się tak wielu wikipedystów, których nawet nie podejrzewałabym o siedzenie w Czywieszu, że głowa mała, a sabat był tłustoczwartkowy, czyli zamiast pączki zajadać, nasi koledzy woleli ujadać. Po co, na co, kto za to płaci? Smuteczek. Marencja (dyskusja) 12:07, 16 lut 2021 (CET)

Mistrzostwa Europy w Short Tracku 2021edytuj kod

Witaj :) Mógłbyś w wolnym czasie zerknąć do mojego artu o tym wydarzeniu sportowym? Dopiero co go utworzyłem, mam nadzieję że wszystko jest dobrze, a tak na przyszłość pytanie: czy do ogólnej klasyfikacji medalowej wlicza się medale zdobyte w wieloboju i superfinale 3000 metrów? Bo z tego co zauważyłem w opisie do tego wydarzenia na stronie roku 2021 zanim utworzyłem to hasło ktoś napisał że klasyfikację wygrała Holandia przed Rosją i Francją a po podliczeniu medali wychodzi że Włosi mają ich więcej więc to Włosi powinni być wyżej :) Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 15:39, 17 lut 2021 (CET)

Czy wiesz na 8 marcaedytuj kod

Witaj! Wiem, że obecnie w czywieszu panuje klęska urodzaju, ale czy byłaby możliwość poświęcić na Dzień Kobiet wyłacznie kobietom, tak jak to było przed rokiem? Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 23:16, 17 lut 2021 (CET)

Constancia Mangueedytuj kod

Hej, dzięki za wstawienie mego artykułu do okolicznościowego czywiesza. Czy aby na pewno jednak dłuższe pytanie jest lepsze? Pozdr, Bacus15 • dyskusja 13:54, 19 lut 2021 (CET)

 • Podmień, pytanie powinno przyciągać, nie przerastać. Pozdrowienia, Bacus15 • dyskusja 23:16, 19 lut 2021 (CET)
 • W porządku. Mam rację, czasem zresztą nieco trudno to wychwycić. Nie, może być uwiązana do baryłki ropy, to już wszakże inna kwestia jednak ;) , Bacus15 • dyskusja 23:58, 19 lut 2021 (CET)

CzyWieszedytuj kod

Cześć, widzę, że Ty odpowiadasz za tworzenie zajawek ze sprawdzonych artykułów na różne dni w CzyWieszu. Moje pytanie brzmi czy nie chciałbyś pomocy w tym, ponieważ dość często zaglądam na CzyWiesza, sprawdzam różne artykuły i często widzę te już sprawdzone przez wymagane trzy osoby i chętnie bym Ci pomógł w tworzeniu zajawek itp. Ale jeżeli wolisz robić to sam i nie chcesz, aby Ci się mieszać to rozumiem :) Pozdrawiam Aramil (Napisz do mnie!) 12:38, 21 lut 2021 (CET)

Musisz, bo pieska udusisz?edytuj kod

No proszę, no naprawdę... [3]. Po co takie komentarze w Czywieszu? Róbmy wszystko, żeby było słodko, Szarlotko, choć nie za cukrowo. Mnie to nie razi wcale, choć ten region znam z dawna całkiem dobrze, a że Ślązaczką nie jestem... Nie tylko Ślązacy to czytają. Tak Cię to razi? W kwestii przesiadek w Warszawie (wiem, to nie jest analogiczne) do innych miejscowości, czyli połączeń, nie byłoby chyba takich zadaszeń, ale czy musimy to komentować dosadnie? Nie było tam uźródłowienia? Chciałabym uniknąć kilometrowych komentarzy pod hasłami, które nie są sprawdzone przez trzech userów. Swoją drogą, zaimponowałeś mi jedną z ostatnich zajawek na SG. To tak prywatnie, proszę nie odpowiadać na widoku, ale na pewno wiesz, o co kaman. PS: Siemianowic zawsze będę bronić, choć niby jestem anty, bo tam się nauczyłam jeździć na rowerze. Całe prawie miasto zjeździłam z bąblami na łapach, ale się nauczyłam. Miałam jakieś 7-8 lat. Do dziś Siemianowice są dla mnie nietykalne. Marencja (dyskusja) 16:15, 23 lut 2021 (CET)

Tak krótko... do mnie? Ale u Ciebie w dyskusji czy w ogóle wpisami gdziekolwiek? Tu całkiem ciepło, więc musiałabym coś zimnego do łba sobie przystawić. Rozumiem, że ktoś mnie obserwuje? :P Jakieś wulgaryzmy poleciały czy co, że tak reagujesz? Gdzie pogrzebany problem? Mogę się w Czywieszu w ogóle nie odzywać. Naprawdę to nie jst poświęcenie. Odezwać się po miesiącu, kwartale, roku? Marencja (dyskusja) 16:42, 23 lut 2021 (CET) Po raz trzeci przeczytałam na zimno Twoją wiadomość i jestem zaszokowana, jak Micpol ostatnio. To ja się wylogowuję i na CW na pewno nie wejdę. Spokojna głowa. Nie wiem, o co Ci chodzi, ale to nie moja sprawa. Do niewidzenia. Marencja (dyskusja) 16:44, 23 lut 2021 (CET) Coś mi tu kasuje słowa, ale jeśli w worku z inną koleżanką mam być zatopiona, to powiem odważnie, byśmy dawali czadu. My, nie wy. Uścisk z daleka na odlew czeka. ;) Marencja (dyskusja) 16:55, 23 lut 2021 (CET) Dyrdymalne Wikipedystki ignoruj! Wspieram pieseczkowo. Marencja (dyskusja) 17:10, 23 lut 2021 (CET) Chyba oboje powinniście ochłonąć. Ostra wymiana zdań, jakieś trzaskanie drzwiami i to z powodu błahej edycji. Przecież oboje chcecie dla Czywiesza jak najlepiej, a mówicie w jakichś zupełnie niezrozumiałych językach, oboje. Szkoda byłoby, aby CW ucierpiał, w jakikolwiek sposób, z powodu tak durnego nieporozumienia. Apeluję o chłodne spojrzenie na tę dyskusję raz jeszcze. Na pewno zauważysz, że spora część wypowiedzi Marencji była pochwałą Twojej działalności i w ogóle była ona przyjazna, a Ty potraktowałeś ją jakby dokonała jakiegoś niewybaczalnego ataku osobistego. Na swój gadułowaty styl, ale nieraz rozładowuje to atmosferę w CW, a przede wszystkim wnosi ona do Wikiprojektu dużo pozytywnego wkładu, w odróżnieniu od niektórych, co tylko rozdmuchują dyskusje, a sami niczego nie sprawdzą, nie poprawią. Spójrz na nią łagodniejszym okiem ;-) Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 18:44, 23 lut 2021 (CET) Szoltys, przepraszam Cię. Dobrze odczytałeś mój pierwszy wpis, choć nie był agresywny, a pieskowo-dyrdymałowy dla niepoznaki, ale myślę, że merytorycznie masz rację. Jako użytkowniczka komunikacji miejskiej mam pewnie kompletnie inne poczucie dotyczące połączeń. Może tylko bezpośrednie można tak nazywać. Okej. Twój pierwszy już wpis uznałam za atak i nawet łezka poleciała, ale pewnie to nie był Twój zamiar, a wcale się nie znamy. Dla dobra Czywiesza może warto uznać, że to był wypadek przy niepracy. A że wyjdę na przecholeryczną kretynkę, to nieważne. Ku chwale Wikipedii. PS: A wcale ironicznie nie oceniam Twojego wkładu w Czywiesz. Jesteś jednak uprzedzony, stąd taka reakcja. Marencja (dyskusja) 08:29, 24 lut 2021 (CET) @Szoltys, nie ma sprawy. Wiem, że nie chciałeś mnie poniżyć i to bylo kompletnie przypadkowe, choć zaczęłam płakać (po raz pierwszy na Wiki). Graba. Marencja (dyskusja) 20:01, 24 lut 2021 (CET)

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2021-02-27edytuj kod

Cześć. Przywróć proszę poprzednią wersję (Zmienioną przez PawełMM). Plik jednej grafiki był (bezpodstawnie) usunięty na Commons, ale już jest dostępny. Jacek555 11:15, 27 lut 2021 (CET)

KAedytuj kod

Cześć. Pozwoliłem sobie zgłosić Twoją kandydaturę do kolejnej kadencji KA. Jacek555 22:06, 1 mar 2021 (CET)

Zgódź się, proszę! Masz mój głos w ciemno, a i założę się, że czywieszowcy są na tak. Może nawet trzy razy tak. Garda i do przodu! Marencja (dyskusja) 01:17, 4 mar 2021 (CET) Jestem wdzięczna, że się zgłosiłeś. Ogromny plusssss(z) na widoku. Ale czekam na rozwój sytuacji, kolejne pytania i w ogóle. Twoja lakoniczność jest zjadliwa, choć mnie i tak od razu jelita zaczynają śpiewać pieśni żałosne. Jednak to, co tam się stało wczoraj na stronie wyborczej wcale mnie lepiej nie nastraja do kandydatów bardziej ekspresyjnych i wygadanych. A Marencja zawsze i wszędzie za Tobą będzie. Na razie się przyczaiłam ;) Trzymam kciuki za Ciebie. W końcu to aż pięć foteli do obsadzenia, chociaż niby to nie jest Akademia Francuska, więc nie ma takiego ciśnienia i (domyślnego) oczekiwania na czyjś zgon. Marencja (dyskusja) 15:32, 6 mar 2021 (CET)

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021edytuj kod

Hej, mam pytanie: czy można używać szablonu Skład sztafety do pisania składów innych konkurencji niż sztafety? Np. konkurs drużynowy w skokach czy konkurs drużyn mieszanych? Próbując pisać lub aktualizować wyniki tych mistrzostw głównie właśnie drużynówki lub sztafety w Historii edycji strony widzę że moje edycje są poprawiane właśnie z użyciem tego szablonu. Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 12:15, 5 mar 2021 (CET)

 • Wszystko zaktualizowane :) jeszcze tylko skoki dzisiaj :) Arek1632 (dyskusja) 16:57, 5 mar 2021 (CET)
 • Zastanawiam się nad dodaniem krótko po konkursie szablonu W edycji bo mam zamiar zaktualizować wszystko, tabelę medalistów plus klasyfikację medalową a nie chcę żeby był jakiś konflikt edycji :) Arek1632 (dyskusja) 17:20, 5 mar 2021 (CET)

Doktor Strange (film) wielkość grafikedytuj kod

Nie za bardzo rozumiem powodu zmniejszenia przez Ciebie grafik? Mike210381 (dyskusja) 00:21, 7 mar 2021 (CET)

Na stronie pomocy, którą podajesz napisane jest „Dlatego też niezalecane jest podawanie rozmiarów ilustracji w pikselach” i w pikselach nie są podane. Tutaj jest stosowany parametr „upright”. Mike210381 (dyskusja) 01:50, 7 mar 2021 (CET) Nigdzie nie jest napisane, że jest to to samo. To po pierwsze. Po drugie, po Twoim zmniejszeniu grafik są bardzo małe, nawet po zapisie w pdf. Mike210381 (dyskusja) 02:02, 7 mar 2021 (CET) I wybacz, ale nie przywrócę do tamtego stanu, ponieważ „niezalecane” nie jest równoznaczne z „zabronione”, przejrzałem właśnie kilkadziesiąt losowych artykułów wyróżnionych i znaczna ich część stosuje różne wielkości ilustracji, a na dodatek stosując parametr „px”. Mike210381 (dyskusja) 02:33, 7 mar 2021 (CET)

Mistrzostwa Świata w Short Tracku 2021edytuj kod

Kolejna impreza rangi mistrzowskiej utworzona :) Po Mistrzostwach Europy w Gdańsku zabrałem się za Mistrzostwa Świata w Dordrechcie i tą imprezę też już mamy :) może zrobię brakujące mistrzostwa w najbliższych dniach :) Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 18:14, 7 mar 2021 (CET)

 • Wcześniejsze edycje Mistrzostw Europy w Short Tracku też już mamy jeszcze nie wszystkie ale prawie :) Arek1632 (dyskusja) 22:07, 14 mar 2021 (CET)

Islandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 (DA)edytuj kod

Wydaje mi się, że w tym artykule jest błędnie jest podany wiek zawodników. "Najmłodszą członkinią kadry olimpijskiej Islandii była Íris Guðmundsdóttir, która w dniu otwarcia igrzysk miała 19 lat i 284 dni, z kolei najstarszym był Björgvin Björgvinsson (30 lat i 48 dni)."

O ile formuła w excelu, której użyłem jest poprawna:

=DATA.RÓŻNICA(A1;B1;"y")&" lat"&", " & DATA.RÓŻNICA(A1;B2;"yd") & " dni" 

gdzie w kolumnie A jest podana data urodzenia, a w B data otwarcia igrzysk, to w przypadku Íris wychodzi mi, że w dniu otwarcia igrzysk miała 19 lat, 275 dni, a Björgvin 30 lat, 32 dni. Nie mając do końca pewności przeliczyłem ręcznie różnice między datą urodzenia Björgvina a datą otwarcia (bo i liczba dni niewielka) i rzeczywiście między 11 stycznia, a 12 lutego są 32 dni różnicy. 48 dni wychodzi w chwili zakończenia igrzysk.

Czy to moja metoda jest niepoprawna, czy może faktycznie wkradł się błąd? Co ciekawe sam ten artykuł sprawdzałem do DA :)

--Grisha12 (dyskusja) 21:18, 12 mar 2021 (CET)

Giacomettiedytuj kod

W sumie powstały 3 artykuły o artystach Giacomettich, jeszcze jednego brak i go dorobię. To już prawie porcja na megaczywiesz. Napisałem do Nadzika, który pisuje o szwajcarskich gminach, żeby opisał ich rodzinną gminę Stampa i wioskę Borgonovo. Jeśli się zgodzi, to razem by się złożyło na prezentację. Co o tym myślisz? Gżdacz (dyskusja) 21:39, 20 mar 2021 (CET)

Napisałem co umiałem. Jest 6 artykułów w sumie, 5 moich o ludziach (4 artystów i prawnik) i jeden Wiklola o planetoidzie poświęconej jeszcze jednemu Giacomettiemu (artykuł u nas był już wcześniej). @Nadzik jest na urlopie, ale deklarował napisać o ich rodzinnej miejscowości - na razie nie słychać, żeby artykuł powstał.

Gżdacz (dyskusja) 22:58, 1 kwi 2021 (CEST)

@Gżdacz, mam u siebie, do jutra podrzucę :D Nadzik (dyskusja) 02:05, 2 kwi 2021 (CEST) @Gżdacz, @Szoltys łapcie Stampa, póki gorące. Jestem zdumiony jak dużo źródeł udało mi się jednak znaleźć na temat tej gminy. Chyba poprawię od razu de.wiki i en.wiki, które mają suchą statystykę (której u nas niestety nie będzie, bo wszystkie linki wygasły, a i moje źródła nie mają danych nieistniejących już gmin). Polecam się na przyszłość! Nadzik (dyskusja) 20:28, 2 kwi 2021 (CEST) Rozbudowałem jeszcze znacznie artykuł Alberto Giacometti. Zgłosiłem go do CzW osobno, ale pytanie ma wspólne z artykułem o planetoidzie. Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno, żeby go dołączyć. Gżdacz (dyskusja) 13:23, 9 kwi 2021 (CEST) Cześć! Właśnie zorientowałem się, że w propozycjach został samotny artykuł Alberto Giacometti, który nie trafił do przygotowanej przez Ciebie ekspozycji. Dziwnie wyjdzie, gdy będzie CzW tematyczny o Giacomettich, a później jeden artykuł osobno. Czyli trzeba by go dołączyć albo zrezygnować w ogóle z jego prezentacji. Pytanie do niego już jest, bo wystarczy go podlinkować w pytaniu o planetoidę, która została nazwana na jego cześć. Gżdacz (dyskusja) 06:47, 20 kwi 2021 (CEST) Dzięki! Gżdacz (dyskusja) 15:26, 20 kwi 2021 (CEST)

Podobozy Auschwitz-Birkenauedytuj kod

Witaj! Wraz z @Ynnarski pracujemy obecnie nad podobozami Auschwitz-Birkenau. I pomyśleliśmy sobie, że moglibyśmy zrobić z tych artykułów MegaCzyWiesz 27 kwietnia (tego dnia Henrich Himmler wydał rozkaz założenia obozu w Oświęcimiu). Mamy jak na razie 2 artykuły z 6, ilustracje do nich będą w tym tygodniu. Czy zgodziłbyś się, aby połączyć je w CzyWiesza (oczywiście po zgłoszeniu)? Pozdrawiam serdecznie i czekam na (mam nadzieję) pozytywną odpowiedź. Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 12:19, 22 mar 2021 (CET)

Pytanie – kwestie techniczneedytuj kod

Witaj, pomogłeś mi w załadowaniu pliku [[Plik:Swing states.png]] na Commons. Utworzyłem nowy plik, będący pochodną innego, napisz mi proszę jak zrobić aby na Commons wyświetlało się: Ten plik jest pochodną pracą: [tu nazwa]. Qba0202 (dyskusja) 17:56, 23 mar 2021 (CET)

Odp:3 linki do wyjątków + prośba o aktualizacjęedytuj kod

Odp:3 linki do wyjątków + prośba o aktualizację
dodane. A z tą stroną zaraz popatrzę bo przenoszę własnie skrypty i nie wiem czy go znajdę :) masti <dyskusja> 20:04, 23 mar 2021 (CET)

CEE Spring 2021edytuj kod

Hej. Mam do Ciebie pytanie - czy byłaby możliwość zorganizowania ekspozycji tematycznej w CzyWieszu (jednej lub wielu) z hasłami napisanymi w ramach CEE Spring 2021? Haseł z tej akcji jest już sporo i będą pojawiać się kolejne (Żeby można było łatwiej je znaleźć, mają swoją sekcję w propozycjach). Pozdrawiam Jamnik z Tarnowa Napisz coś 20:37, 23 mar 2021 (CET)

Genshin Impactedytuj kod

Hej, możesz jednak wstawić Genshin Impact do ekspozycji? Wstawiłem brakujący przypis. Sidevar (dyskusja) 12:48, 28 mar 2021 (CEST)

Odp:Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2021-04-01edytuj kod

Odp:Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2021-04-01

Hej, tak wiem już, wyjaśniłem z Jamnikiem. Cofam. Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 10:42, 30 mar 2021 (CEST)

Odp.edytuj kod

Oczywiście, że o tym wiem. Napisałeś do mnie o mojej edycji sprzed...4 lat! Trochę poniewczasie. --Czyz1 (dyskusja) 18:32, 5 kwi 2021 (CEST)

Odp:Ad:Wikipedia:CEE Spring 2021/Albania, Erzja, Słowenia, Tatarzy Krymscyedytuj kod

Hej, wielkie dzięki za zwrócenie uwagi. Literówka, z rozpędu napisałam z wielkiej litery i później nie zwracałam uwagi przy kopiowaniu :) Już poprawione :) Dzięki i miłego dnia! Paulina Studniczka (WMPL) (dyskusja) 10:11, 6 kwi 2021 (CEST)

Wikiprojekt:Czy wiesz/Zalążkiedytuj kod

Czy ta strona jest do czegoś potrzebna? Jest składowe są na tyle duże, że i tak nie ładuje się w całości. Czyszczę Kategoria:Strony, w których przekroczone jest ograniczenie wielkości użytych szablonów i chętnie bym ja usunął. ~malarz pl PISZ 23:27, 6 kwi 2021 (CEST)

Olimpijczycyedytuj kod

Witaj! Piszę do Ciebie bo jesteś biegły w tematyce olimpijskiej. Użytkownik VanWiel dokonał liczny dyskusji tego typu. Kilka poprawiłem, ale jest tego więcej. Wg. mnie powinno pozostać Czechosłowacki/a. Co sądzisz? Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 17:35, 7 kwi 2021 (CEST)

Cieszę się, że się zgadzamy. Jeszcze nie sprawdzałem wnikliwie historii tego użytkownika, ale obawiam się, ze będzie sporo do korygowania. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 19:54, 7 kwi 2021 (CEST)

Pinarayi Vijayanedytuj kod

Hej, wspomniany artykuł gościł już w czywieszu, został jednak znacząco rozbudowany. Czy można zgłosić go ponownie? Pozdr, Bacus15 • dyskusja 18:30, 7 kwi 2021 (CEST)

 • Czyli, innymi słowy, pójdzie do DA ;). Po dalszej rozbudowie, rzecz jasna, Bacus15 • dyskusja 16:41, 8 kwi 2021 (CEST)

George A. Smithedytuj kod

Hej, zdaje się, że omyłkowo zdjąłeś z propozycji do CW moją niesprawdzoną jeszcze, kilka godzin temu wstawioną propozycję. Pozdrowienia serdeczne, Bacus15 • dyskusja 00:34, 11 kwi 2021 (CEST)

Odp:Skoczkinieedytuj kod

Odp:Skoczkinie

Cześć, dzięki, oczywiście nie mam nic przeciw oznaczeniu tych haseł :) Pozdrawiam, → Snoflaxe (dyskusja) 14:00, 11 kwi 2021 (CEST)

Aleś mnie zabiłedytuj kod

Jak mogłam tego nie wyłapać? [4]. Oczywiście, że to liczba, nie ilość. Jak się człowiek (zwłaszcza płci żeńskiej) nastawia na poważniejsze sprawdzanie przy czołgach, to przepuszcza oczywistości do natychmiastowej zmiany językowej... Hm. Swoją drogą, chociaż jesteś teraz komarem, to nawet sprawniej niż wcześniej czywieszowa winda działa. Czyli nie było się czego bać ;). Cieszę się ogromnie. Marencja (dyskusja) 07:26, 12 kwi 2021 (CEST)

Wysyp jest od dawna, ale moim zdaniem hasła jednak szybciej i sprawniej trafiają na tę zapchaną listę do ekspozycji. Życzmy sobie przede wszystkim, żeby było więcej zaangażowanych sprawdzających, bo to jest kluczowe, ale nie jest tak źle ;) Marencja (dyskusja) 17:34, 12 kwi 2021 (CEST) Dobrze, jutro sprawdzę te hasła, bo teraz muszę się porządnie wyspać ;). Dawaj znać, jak coś za długo wisi w CW, bo faktycznie nieraz człowiek nie zauważa, jeśli się mocno w oczy nie rzuca. Marencja (dyskusja) 21:47, 13 kwi 2021 (CEST)

ad Stampaedytuj kod

Jakby napisał Dzięki za uwagi, Paeliusie, i @Szoltys (o braki w interpunkcji kruszył kopii nie będę), to bym się zgodził z Twoją wypowiedzią. Ale tak nie napisał. Napisał coś więcej. Paelius (dyskusja) 16:57, 14 kwi 2021 (CEST)

Odp:Ad: Michal Silorád Patrčkaedytuj kod

Odp:Ad: Michal Silorád Patrčka

Ale to był oczywisty wandalizm. Samą edycję można by jeszcze od biedy uznać za bardzo, bardzo nieudany eksperyment edycyjny. Jednak opis „Poprawiono gramatykę”, gdy w rzeczywistości wklejono jakieś seriale do biogramu XIX-wiecznego poety, nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, że chodziło po prostu o głupi żart. Kolejna edycja tego samego autora w tym samym artykule potwierdza to w całej rozciągłości. PG (dyskusja) 16:31, 16 kwi 2021 (CEST)

Odp:6 (Janis Moralis)edytuj kod

Cześć! Oczywiście, śmiało uzupełnij ekspozycję tym artykułem, on i tak będzie się zliczać do statystyk CEE. Niestety, nie ma zdjęcia na commons, na którym by można zobaczyć całość kompozycji Moralisa, ale na potrzeby CW wejście z fragmentem powinno wystarczyć. GiantBroccoli (dyskusja) 09:12, 21 kwi 2021 (CEST)

Mazurski CzyWieszedytuj kod

Cześć! W ostatnich dniach rozbudowałem trochę artykułów dotyczących kanałów i śluz w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, przede mną jeszcze kilka (m.in. Śluza Karwik, Kanał Węgorzewski). Z racji tego, że są one ze sobą powiązane, pomyślałem, że można by zmieścić je w jednej rubryce CzyWiesza, co o tym sądzisz? Nadzik (dyskusja) 09:27, 21 kwi 2021 (CEST)

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2021-05-09edytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2021-05-09

Raczej nie upieram się przy swoich pytaniach, ale akurat tutaj Twoja zmiana chyba nie jest najlepsza "pod wpływem czego" może kojarzyć się raczej z alkoholem czy narkotykami, a nie poważnym powodem politycznym ;-) Gdybyś ją zaproponował w dyskusji Czywiesza, to pewnie więcej osób zwróciłoby na to uwagę. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 22:11, 21 kwi 2021 (CEST)

"dlaczego" jak najbardziej może być. Co do wyborów, to nie upieram się, chociaż wydawało mi się, że "brzeskie" bardziej przykuwają uwagę, zwłaszcza, jak ktoś się tam w datach nie rozeznaje ;-) Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 08:57, 22 kwi 2021 (CEST)

Megaczywiesz CEEedytuj kod

Cześć. W propozycjach do czywiesza z obecnego tygodnia CEE pojawiło się sporo haseł o kolejach i kolejkach w Azerbejdżanie i jego terytoriach zależnych. Myślę, że azerbejdżański megaczywiesz kolejowy z CEE byłby ciekawy. Bardzo proszę powiedz, co o takiej ekspozycji sądzisz. --Jamnik z Tarnowa Napisz coś 19:26, 22 kwi 2021 (CEST)

Kraje iberyjskieedytuj kod

Geografią polityczną raczej się nie zajmujesz, ale znasz dobrze hiszpański, więc pewnie też nieco kulturę Hiszpanii. Byłbyś w stanie sprawdzić istnienie tego terminu? W wersji angielskiej tu nic takiego nie ma, może w wersji hiszpańskiej byłby odpowiednik. Sławek Borewicz, → odbiór 17:19, 27 kwi 2021 (CEST)

Też mi coś nie pasowało. Iberoameryka już jest. Sławek Borewicz, → odbiór 18:38, 27 kwi 2021 (CEST) W wersji hiszpańskiej dalej nie znalazłem śladu tego terminu. Są za to Iberismo i Paniberismo (w wersji angielskiej to jedno hasło). Sławek Borewicz, → odbiór 18:03, 13 maj 2021 (CEST)

Linkiedytuj kod

Cześć. Pozwoliłem sobie podesłać mailem arkusz z linkami do hiszpańskiego Kongresu Deputowanych do poprawy w wolnej chwili :) Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 14:46, 29 kwi 2021 (CEST)

Edycje po archiwizatorzeedytuj kod

Hej

Po takiej edycji czy umiałbyś puszczać bota, który czyścił by szablony w stronie dyskusji? Bo uważam że tamten bot jest bardzo przydatny, ale jak się rozkręci to nasze strony dyskusji będą nieaktualne mocno. PMG (dyskusja) 14:20, 1 maj 2021 (CEST)

Podziękowaniaedytuj kod

Cześć, Gżdacz jest na wyjeździe, więc poprosił mnie o wpisywanie podziękowań, jednak jutro w CzyWieszu jest mój artykuł, więc czy mógłbyś jutro Ty wpisać podziękowania? Pozdrawiam, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 15:48, 3 maj 2021 (CEST)

Odp:Odp:Mazurski CzyWieszedytuj kod

Odp:Odp:Mazurski CzyWiesz

Dzięki wielkie! :D Zerknę, być może do 24go uda mi się coś jeszcze napisać. Nadzik (dyskusja) 14:37, 4 maj 2021 (CEST)

Odp:Odp: 4 majaedytuj kod

Cześć Szoltys! Dzięki bardzo za pomysł! Dzisiaj wrzuciłam na TO te informacje razem z informacją o zwyciężczyni ostatniego tygodnia :) Pozdrawiam, Paulina Studniczka (WMPL) (dyskusja) 10:38, 6 maj 2021 (CEST)

Hafiz Osmanedytuj kod

Przecież ci tego usunięcia podwójnego wyróżnienia nie cofnąłem. Cofnąłem tylko szablon języka arabskiego w infoboxie.--Nous (dyskusja) 20:25, 9 maj 2021 (CEST)

Ok, teraz rozumiem. Cofnąłem.--Nous (dyskusja) 23:23, 9 maj 2021 (CEST)

Czy wiesz 11 majaedytuj kod

Hej, w czywieszu na jutro znajduje się mój jeden artykuł, chociaż docelowo miały być dwa, tzn. w jednym pytaniu linki do dwóch artów: Swaroga i Swarożyca. Zdanie powinno wyglądać tak: …kto jest słowiańskim bogiem ognia i czyim jest synem? Sławobóg (dyskusja) 11:03, 10 maj 2021 (CEST)

O MegaCzyWieszach (znowu)edytuj kod

Witaj! Ostatnio napisałem po cztery artykuły o komunikacjach miejskich i organizacjach międzynarodowych? Czy gdybym dopisał po co najmniej dwa z obu kategorii, dałoby się zrobić dwa MegaCzyWiesze? Liczę na pozytywną odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 09:59, 12 maj 2021 (CEST)

Witaj! Po ośmiu dniach przychodzę z krótkim raportem nt. MCW.

 • wszystkie planowane artykuły o komunikacji miejskiej i organizacjach międzynarodowych już powstały (dzisiaj zgłosiłem ostatni)
 • z artykułów o komunikacji miejskiej żaden nie ma, niestety, choćby jednego sprawdzenia
 • z organizacji międzynarodowych dwa z nich (EuroMed 7 i Bukaresztańska Dziewiątka) mają już wszystkie sprawdzenia, Grupa Craiova tylko 1, natomiast trzy pozostałe nie mają ani jednego (w dwóch przypadkach pojawiły się uwagi, już poprawione).

Pozdrawiam serdecznie, Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 11:58, 20 maj 2021 (CEST)

Od razu informacja - stosowne wikiprojekty zostały powiadomione w większości już przy zgłaszaniu. Pozdrawiam serdecznie, Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 12:06, 20 maj 2021 (CEST)

Bardzo się cieszę, dziękuję za pomoc i informację. Pozdrawiam serdecznie, Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 12:35, 26 maj 2021 (CEST)

MegaCzyWiesz dotyczący artykułów związanych z pieniędzmiedytuj kod

Cześć! Ostatnio napisałem trzy artykuły związane z pieniędzmi i zgłosiłem je do CzyWiesza (20 złotych 200. rocznica urodzin Juliusza Słowackiego, 20 złotych 1050. rocznica Chrztu Polski i Funt nowozelandzki) i planuje dopisać jeszcze trzy (najprawdopodobniej Mennica Nowy Orlean i dwa artykuły dotyczące polskich banknotów kolekcjonerskich). Czy dało by się z nich stworzyć MegaCzyWiesza (jedynie z tworzeniem tych trzech pozostałych artykułów może mi zejść do przyszłego czwartku)? Nikodem62 (dyskusja) 13:30, 19 maj 2021 (CEST)

Odp:Ad:Chorzówedytuj kod

Odp:Ad:Chorzów

A skąd ten artysta wziął daty dzienne? To jego stała zabawa. Zobacz wkład 79.191.78.8. PawełMM (dyskusja) 10:05, 26 maj 2021 (CEST)

King Folletedytuj kod

Hej. Połączenie tych zgłoszeń jest prawdopodobnie dobrym pomysłem. Jakkolwiek zauważalność Kinga Folletta wykracza poza słynne kazanie, to przy źródłach którymi dysponuję trudno byłoby dodać do jego biografii coś więcej, Bacus15 • dyskusja 13:00, 28 maj 2021 (CEST)

Podczepiam się. Serwus! Weszłam na sekundę, kliknęłam w powiadomienie od Ciebie i skierowało mnie na podstronę, której się nie przyjrzałam [5]. Troszeńkę mnie ubodło to pingowanie, ale mocniej zdziwiło, bo akurat bardzo nie lubię, gdy nawet osoby, za którymi moooocno nie przepadam (choć to nie ten przypadek), mają dość wikipedystów, bo na pewno nie Wikipedii jako takiej, a czują, że zostały w pewnym momencie o krok za daleko poniżone/wyszydzone/niezrozumiane/pomijane, przestają edytować. Widzę, że to strona archiwalna. Czy można moją ostatnią wypowiedź jakoś usunąć albo ukryć, czy to nie jest jakieś wielkie przestępstwo albo po prostu zachowanie, którego nie wypada uskuteczniać? Marencja (dyskusja) 23:59, 28 maj 2021 (CEST) Ojej, pod tym szablonem to mi wlazło, a nawet nie widziałam, gdy pisałam. Nie czuję, gdy rymuję, ale może angina mnie usprawiedliwi. Dobra, jak to nie jest jakieś wikiprzestępstwo, to nie ma co szyfonowych szat na widoku rozdzierać pazurami. Muszę bardziej patrzeć na to, gdzie mnie wezwanie kieruje, a nie odpisywać ;). Ale fajnie już ułożyłeś kolejne dnie na SG. Pięknie Ci to idzie, a przecież tyle zgłoszeń! Marencja (dyskusja) 00:31, 29 maj 2021 (CEST)

Wojny chłopskieedytuj kod

Cześć. Dzięki za zwrócenie mi na to uwagi. Gungir1983 (dyskusja) 15:35, 29 maj 2021 (CEST)

Czy wiesz – Żaqqedytuj kod

Dziękuję :) Muscat2021 (dyskusja) 14:22, 30 maj 2021 (CEST)

Odp:Ukrainkaedytuj kod

Odp:Ukrainka

Hej. Litera ь w pozycji między spółgłoską a o, z wyjątkiem zbitki льo, oddawana jest jako i - zatem Terioszyna. Khan Tengri (dyskusja) 22:43, 2 cze 2021 (CEST)

To jakaś osuwkaedytuj kod

Żeby nie osuwisko [6]: Ranking sprawdzających; najwięcej „sprawdzeń” (maj) 3. Jamnik z Tarnowa – 49 3. Marencja – 45. Nie jestem na trzecim miejscu ex aequo z Jamnikiem z Tarnowa, bo mam kilka sprawdzeń mniej. Albo to źle wyliczone, albo mam jednak tyle samo ptaszków "sprawdzone" co Jamnik, ale źle to jest wycyfrowane. Nie sprawdzę tego sama raczej, bo idę w kimę, a i nigdy nie robiłam ;). Swoją drogą jestem i tak zdziwiona, bo wydawało mi się, że w maju prawie wcale na Wikipedię nie wchodziłam i nie robiłam niemal niczego z braku tzw. laku czasowego. Mogę to sama edytować czy powinieneś Ty jako opiekun Czywiesza? Marencja (dyskusja) 00:56, 3 cze 2021 (CEST)

A to miło mimo wszystko. to Ci nawrzucam (pochwalę się nieskromnie), że wczoraj uśmiech niemały się zdarzył, że teksty po wilamowsku zapisałam poprawnie. No ale z pomocą użytkownika języka ;). Ze śląskim czy kaszubskim nie miałabym takiego problemu, a przynajmniejrozumiem, choć śląski dużo bardziej, bo dawno kaszubskiego radia nie słuchałam, ale do dziś pamiętam kaszubskie bajki z dzieciństwa. Wilamowskiego prawie wcale nie kumam, choć potrafię wskazać części mowy. Marencja (dyskusja) 12:06, 3 cze 2021 (CEST)

Debiutedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Znalazłbyś źródła do tego hasła? I może jakąś węższą kategorię. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 12:37, 3 cze 2021 (CEST)

Mennica w Nowym Orleanieedytuj kod

Cześć. Ostatnio zgodnie z sugestiami z CzyWiesza przeniosłem zgłoszony do niego artykuł Mennica Nowy Orlean pod nową nazwę (Mennica w Nowym Orleanie). Od tego czasu (przynajmniej u mnie) w propozycjach do CzyWiesza pokazuje, że artykuł ma 35 kilobajtów (w rzeczywistości ma około 5 kilobajtów). O ile u ciebie jest tak samo to czy mógłbyś spróbować to jakoś naprawić? Nikodem62 (dyskusja) 20:38, 3 cze 2021 (CEST)

Już naprawiłem. Nikodem62 (dyskusja) 21:59, 3 cze 2021 (CEST)

Podziękowaniaedytuj kod

Cześć! Kolejny raz się tak złożyło, że Gżdacza nie ma a w CzyWieszu mój artykuł ;D. Wpisałbyś jutro podziękowania? Pozdrawiam, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 17:21, 5 cze 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Szoltys" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy