Dyskusja wikipedysty:Szoltys


Dyskusja wikipedysty:Szoltys w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jestem tu po to, aby edytować, a nie po to, aby dyskutować.
~Szoltys

[1] Dotyczy niemerytorycznych, przydługawych i kilkuekranowych dyskusji, z których nic nie wynika – czas stracony na zbędne dyskusje lepiej jest poświęcić na edytowanie haseł w przestrzeni głównej.

[2] Nie dotyczy zwięzłych, merytorycznych dyskusji, które mogą pomóc w rozwoju Wikipedii.

[3] Jeśli masz jakiś problem i uważasz, że będę w stanie go rozwiązać – śmiało pisz, postaram się pomóc!Spis treści

Dla bota?edytuj kod

Hej. Czy da się botem anulować liczne edycje [1] (wszystkie raczej). Jak na razie zmiany typu [2] wyglądają na WP:OR. Noworocznie :) Elfhelm (dyskusja) 12:43, 1 sty 2019 (CET)

Zmiana nazwedytuj kod

Cześć, czy mógłbyś pomóc mi w zmianie nazw artykułów: Bruno Filipe Tavares Pinheiro → Bruno Pinheiro i Iñaki Astiz Ventura → Iñaki Astiz? Pozdrawiam, Chris-dlc (dyskusja) 21:24, 6 sty 2019 (CET).

Kobayashiedytuj kod

Hej! Nadaje się, nadaje - trzeba było wrzucić :) Pzdr! Nedops (dyskusja) 04:41, 7 sty 2019 (CET)

botowanie skoczkówedytuj kod

1. Hej. Tak, ogarnę to, ale chcę sobie utworzyć pełen wachlarz tych błędów, by poprawić wszystko jednocześnie i nie mnożyć edycji. Do końca roku chyba się wyrobię. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:18, 17 gru 2018 (CET). Khm khm :>

2. Ktoś kiedyś gdzieś przy mnie opowiadał że pl.wiki ma najwięcej ze wszystkich wikipedii opisanych skoczków i skoczkiń narciarskich. Jak się dziś zawiodłem, gdy porównywałem kilka wiki i okazało się że w meczu POL-GER 1937:2070. PMG (dyskusja) 17:00, 7 sty 2019 (CET)

Niestety ale chyba ja jestem główną osobą, którą można winić za to ze część tych kursyw z tego poprawiono. Sama reszta kursyw to nie problem - mogę to poprawić ręcznie. Natomiast coś, na czym mocno by mi zależało, a nie umiem tego zrobić to te wszystkie spany i smalle w legendzie. Jeżeli zajrzysz tutaj to zobaczysz serie problemów w skoczkach. Konkretnie to opisałem tu, ale takich przypadków gdy w Legendzie nie są dobrze pozamykane znaczniki są dziesiątki. Moim zdaniem to powinno zostać jakoś zszablonowane. Zająłbyś się może tym? PMG (dyskusja) 10:48, 5 lut 2019 (CET) Dlaczego tak podchodzę - bo jak przeglądam linki z tego to po kliknięciu w "edytuj" trafiam do np. tego (wejdz w Firefoxie, bo w Chromie nie działa tak dobrze - FF przewija sam, Chrome nie). I tam już zaraz od reki wiem gdzie wstawić pogrubienie, bo kursor mam dokładnie w miejscu gdzie mam wstawić koniec pogrubienia. I mogę takie hasła bez myślenia poprawiać dziesiątkami, na mentalnym automacie. A te spany i smalle to trzeba myśleć, bo jest ich ileś kombinacji. A nie ukrywam że do tego nie mam serca, ani teraz czasu, bo wolę zrobić jak najwięcej zanim mi przejdzie ochota na grzebanie się w tym :). PMG (dyskusja) 17:07, 5 lut 2019 (CET) Jest jeszcze jedna rzecz która by się mocno przydała. Takie edycje mnie irytują, bo a) to powtarzalne jest b)trzeba dokładnie trafiać. Historia jest taka - w szablonie był błąd, przez lata userzy to wstawiali zeby dobrze wyglądało, malarz to na moją prośbę poprawił w szablonie, ale trzeba posprzątać hasła. PMG (dyskusja) 12:03, 6 lut 2019 (CET) Z tego samego obszaru. PMG (dyskusja) 12:33, 6 lut 2019 (CET)

Linki do katalogu BNedytuj kod

Cześć. Wygląda, że wszędzie tu należałoby http zamienić na https. Przykładowo [3] z http nie działa, ale z [4] https już jest ok. Nie jestem pewien szablonów bota w już odhaczonych, ale może można je usunąć (najwyżej nowy link okaże się nieaktywny). Chyba też inne strony z domeny *.bn.org.pl na razie nie wymagają korekty. Dzięki z góry za zajęcie się. Elfhelm (dyskusja) 18:07, 14 sty 2019 (CET)

 • Wygląda, że korekta działa. Jeśli link przenosi do błędnej osoby w katalogu, to jest to błąd dalszych parametrów linka (zmiany elementu katalogu w BN lub w W. błędnego wprowadzenia). Sprawdziłem ręcznie jeszcze kilkanaście i wygląda, że jest ok i można dalej jechać ;) Elfhelm (dyskusja) 15:05, 15 sty 2019 (CET)

Przeniesienie strony do biuletynuedytuj kod

Widzę, że strona została przeniesiona do brudnopisu (Dragoslav Mihailović) ze względu na brak źródeł. To jest tłumaczenie strony z serbskiego, na której są tylko źródła w tym języku. Nie ma nic w języku polskim, czy w związku z tym mam zrobić odniesienie do tych przypisów z oryginalnej strony, czy zrobić to w jakiś inny sposób. Prośba o pomoc. Pozdrawiam. -- niepodpisany komentarz użytkownika Jugoblue (dyskusja | wkład) 20:44, 16 sty 2019‎

Przeniesienie stronyedytuj kod

Hej, Przeniosłem stronę (Dragoslav_Draža_Marković) po dodaniu źródeł, jednak nie wiem, czy dobrze. Poza tym trzeba dodać, że przetłumaczona. Możesz mi pomóc? Serdecznie Pozdrawiam

odp. Ad:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień Artykułu Ukraińskiego IIedytuj kod

Hej! Rozwiązanie, które proponujesz jest prawdopodobnie technicznie niemożliwe, zwłaszcza z zastosowaniem szablonu. zobacz wersję tego szablonu z zastosowaniem linku bezpośredniego - nie działa. Pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 13:50, 19 sty 2019 (CET)

Linki cd.edytuj kod

Dzięki. Widzę, że serwisy przechodzą na domenę www.gov.pl, co powoduje sporo nieakt. linków. Ale część jest archiwizowana (np. https://archiwum.mswia.gov.pl). I tak można by:

Szukam dalej ;) Elfhelm (dyskusja) 16:23, 19 sty 2019 (CET)

 • Dzięki. Czasem Mastiemu zgłaszam przekierowania, by dodał do wyjątków dla bota. Elfhelm (dyskusja) 19:04, 19 sty 2019 (CET)

Zmianyedytuj kod

Dziękuję. Dodałem kategorie. A co to oznacza, że strona jest w dyskusji, kiedy będzie ogólnie widoczna? Jest jakiś termin na jej sprawdzenie? Chciałbym, żeby była widoczna już w ten czwartek, bo to zaliczenie pracy semestralnej na studiach. Jugoblue (dyskusja) 07:57, 20 sty 2019 (CET)

Panel bocznyedytuj kod

Dziękuje za wszystko. Przypisów niestety nie mogę zrobić, bo nie ma ich w tekście oryginalnym. Ponadto mam pytanie odnośnie panelu bocznego, w oryginale taki jest (https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B), chciałem skopiować kod, ale widzę, że tu są inne zasady co do pozycjonowania, jeśli idzie o kodowanie takich rzeczy (przez jakiś czas tym się zajmowałem, ale nie jestem wielkim specjalistą). Czy jest sens się w to bawić? Widzą są jakieś szablony, ale mam problem z podziałem strony, w sensie pozycjonowania elementu. Taki sam problem miałem ze spisem treści. Jugoblue (dyskusja) 11:54, 20 sty 2019 (CET)

Panel bocznyedytuj kod

Dziękuję. Pierwsze pytanie, czy za każdym razem muszę tworzyć nowy temat, czy wystarczy edytować poprzedni temat? Drugi - wstawiłem infobox i zacząłem go uzupełniać, jednak mam cały czas ten sam problem, że zlewa się z tekstem (tekst nie jest wyraźnie przesunięty na lewo, jak w oryginale, a box na prawo). Chciałbym zachować tę samą estetykę, ale nie wiem jak to spozycjonować. Prośba o pomoc. Poza tym zdjecie - widze, że oryginalne jest sciągniete z wydania internetowego gazety i użyte w ramach dozwolonego użytku (https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0:Dragoslav_Dra%C5%BEa_Markovi%C4%87.jpg). Czy mogę się jakoś podczepić pod ten dozwolony użytek czy muszę to na innych zasadach? Jugoblue (dyskusja) 13:18, 20 sty 2019 (CET)

finanse.mf.gov.pledytuj kod

Cześć. Co do mojego zadania bot mógłby wziąć linki z IA z 2018 r. Powinny działać. Sebek A. (dyskusja) 21:22, 21 sty 2019 (CET)

Rozumiem. Dzięki. :) Sebek A. (dyskusja) 19:10, 22 sty 2019 (CET)

Re:Podgląd zmianedytuj kod

Wiem Przepraszam bardzo ale w tym wypadku podgląd zmian nie działał prawidłowo, ustawiałem element blokowy div i na podglądzie wyglądało inaczej niż po zapisaniu. Jeszcze raz przepraszam. Pozdrawiam Krzysiek 123456789 (dyskusja) 03:05, 27 sty 2019 (CET)

Dolomiti Lublanaedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Mam to w kolejce do poczekalni. Doprowadzisz do akceptowalnego stanu? Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 12:04, 27 sty 2019 (CET)

Na razie pominąłem przy zgłaszaniu. Może kolejny tydzień? W brudnopisie też się nie zgubi. Sławek Borewicz, → odbiór 12:49, 2 lut 2019 (CET) Bardzo dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 17:59, 2 lut 2019 (CET)

Portaledytuj kod

Hej, sorki-- Tokyotown8 (dyskusja) 10:55, 4 lut 2019 (CET)

Szabat w CzWedytuj kod

Cześć. Przyjęte do ekspozycji pytanie jest nieprecyzyjne i zostało dodane pod koniec. (… dlaczego podczas szabatu na stole stoją dwie świece i leżą dwie chały?). Po pierwsze, w takiej formie nazwa święta z dużej litery, ale – po drugie i ważniejsze – świece stoją długo, ale nie przez cały Szabat. Podobnie chały – leżą tylko na początku Szabatu. Chały są zjadane podczas wieczerzy szabatowej, która jest wigilią samego święta. Szabat trwa do zachodu słońca w sobotę. Więc ani świece nie stoją na stole do końca Szabatu, ani chały. Świece się wypalają i nie wolno ich wymieniać na nowe. Stąd uważam, że pytanie jest nieco nieprecyzyjne. Zmieniłbym, na któreś z pozostałych. Albo, jeśli miałoby być skorygowane to zaproponowane, to pytałbym „dlaczego na początku Szabatu...”. Plus zwróciłbym uwagę na nazwę z dużej litery. Jacek555 17:50, 5 lut 2019 (CET)

Odp:Portal:Fantasyedytuj kod

Odp:Portal:Fantasy

Przekierowanie przywróciłem. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 08:28, 6 lut 2019 (CET)

Linkiedytuj kod

Hej. Wygląda, że padł serwis archiwumrocka.art.pl a raczej został przeniesiony na polskirock.art.pl (sporo tego: [9]). Wygląda też, że prosta zamiana "archiwumrocka" na "polskirock" powinna wystarczyć (tu jest ok.). Podrzucam :) Elfhelm (dyskusja) 17:07, 6 lut 2019 (CET)

Re:Chycinaedytuj kod

Witaj, oczywiście, że mam świadomość, do czego służy przycisk "cofnij edycję". Aczkolwiek z tym użytkownikiem już wcześniej były problemy, a dyskusje i blokady (zmienne IP) na niewiele się zdały. Pozdrawiam. Lechita (dyskusja) 20:53, 8 lut 2019 (CET)

Niestety muszę przyznać, że faktycznie poszedłem "na skróty". :) Oczywiście zastosują się do tego co napisałeś, by nie było w przyszłości żadnych problemów. Pozdrawiam. Lechita (dyskusja) 14:30, 9 lut 2019 (CET)

Popr. linkówedytuj kod

Hej. Poproszę o zamianę "http" na "https" w tych linkach. Dzięki :) Elfhelm (dyskusja) 21:41, 9 lut 2019 (CET)

Odp:Ad:Dyskusja:Robert Susmagaedytuj kod

Odp:Ad:Dyskusja:Robert Susmaga

Dzięki. Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 23:33, 9 lut 2019 (CET)

Wikipedia:Lista wikipedystów-autorów artykułów medalowychedytuj kod

Hej

Widziałem twoje podsumowanie dotyczące projektu CwZ za rok 2018. To przypomniało mi projekt który kiedyś próbowałem utrzymać. To Wikipedia:Lista wikipedystów-autorów artykułów medalowych. Projekt bazował na tym co "z ręki" przygotowywałem w Wikipedia:Lista wikipedystów-autorów artykułów medalowych/tabela (ręczna analiza każdego hasła "na oko", jeżeli ktoś zwraca uwagę że też pracował to dodaje się go, ogólne założenie - lepiej żeby dziesięciu dostało jeden tekst za dużo, niż jeden za mało).

Projekt poległ bo nie miałem bota do wygenerowania tych gwiazdek itp. Raz ktoś mi to wygenerował, ale jak chciałem update'u to się okazało ze kodu generującego już nie ma (czy coś takiego).

Moje pytanie - czy podjąłbyś się aktualizowania takiej strony? Jeżeli bym miał świadomość ze raz na tydzień/miesiąc pójdzie bot który na podstawie mojej ręcznie aktualizowanej tabelki wygeneruje listy z gwiazdkami to raczej bym do tego wrócił.

Projekt jest bezlicencyjną ukradzioną i lekko zmodyfikowaną kopią en:Wikipedia:List of Wikipedians by featured article nominations, oni tam mają bota, ale mają też autogenerowane tabelki i inne cuda, których nie umiem przenieść na pl.wiki.

Zalezy mi na tym, bo chciałbym żeby ludzie którzy pracują nad wyróżnianiem haseł też mieli coś miłego dla siebie. PMG (dyskusja) 10:36, 12 lut 2019 (CET)


Hej

To co miałem w głowie to "Czy Szołtys podjąłby się wygenerowania samej strony z gwiazdkami, na podstawie tego co mu dostarczę" :). Natomiast jeżeli chciałbyś się też zaangażować w zaktualizowanie listy, to tym bardziej z chęcią się podzielę z tobą obowiązkami.

Co do analizy - możemy usiąść kiedyś razem i to przegadać? Jakoś przez Discorda albo Hangouta? Bo to co mi przychodzi do głowy to

 • wygenerowanie listy i porównanie z tą którą ja przygotowałem wtedy,
 • wyłapanie tych które straciły wyróżnienie
 • wyłapanie tych które zyskały i straciły wyróżnienie od ostatniej aktualizacji
 • dodanie nowych.

Razem to będzie kilka tysięcy haseł do przejrzenia, więc trzeba by pogenerować listy haseł i listy do historii danych haseł+jakiegoś podsumowania statystycznego (tak żeby za każdym razem nie trzeba było wchodzić - to już będzie duża skala przy tylu hasłach).

Co mamy:

Wszystko co mamy możemy zmieniać jak chcemy - czyli jezeli masz jakiś pomysł na to żeby technicznicznie to zmienić, żeby było nam łatwiej robić analizę, wpisywać nowe hasła - wszystko jest możliwe.

To co chielibyśmy mieć: stronę "Wikipedia:Lista wikipedystów-autorów artykułów wyróżnionych", gdzie byliby autorzy DA, LnM, AnM. Raczej bez ilustracji na medal - ale to jest jeszcze kwestia do obgadania (raczej byłbym za nie łączeniem - zrobić dobre hasło i zrobić dobrą ilustrację, to jednak jest coś innego).

Spis stron:

Czy to robimy, czy podejmiesz się tego technicznie? Ja mogę ciągnąć temat "kto tutaj był autorem", ale potrzebuję pomocy:

 • przed procesem oznaczania - przy wygenerowaniu list haseł które mamy sprawdzić,
 • po procesie oznaczania - gdy jest już gotowa tabelka "to hasło ma medal, głównym autorem jest ten wikipedysta" i trzeba wygenerować listę gwiazdek.

PMG (dyskusja) 12:40, 12 lut 2019 (CET)

Re Ad: Macedonia Północnaedytuj kod

O proszę - ciągle się człowiek uczy. Dziękuję i pozdrawiam :) JackStrong12 (dyskusja) 23:34, 15 lut 2019 (CET)

Co obserwować?edytuj kod

Cześć!

Zastanawiam się, jak dostawać w Obserwowanych automatyczną informację, że uzupełniłeś kolejne ekspozycje CzW i trzeba sprawdzić ich WD. Próbowałem obserwować kategorię, ale to chyba reaguje tylko na dodanie albo usunięcie z niej artykułu, a tymczasem szablony CzW na cały rok są już gotowe.

Wiesz coś o tym?

Gżdacz (dyskusja) 08:26, 17 lut 2019 (CET)

Zapytam w kawiarence technicznej. Gżdacz (dyskusja) 12:09, 17 lut 2019 (CET)

odp. Czy wiesz – Erythropsidiniumedytuj kod

Bardzo mi miło, że temat Cię zainteresował. Czytałam o tym niezwykłym jednokomórkowcu z wielkim zainteresowaniem, ale obawiam się, że nie wszystko dobrze zrozumiałam. Liczę na poprawki wyrozumiałych fachowców. Pozdrawiam serdecznie--Joanna (dyskusja) 07:15, 18 lut 2019 (CET)

Ad:Marchef w butonierceedytuj kod

Ad:Marchef w butonierce

Skąd wiesz, że url https://www.polskirock.art.pl/marchef-w-butonierce,pidzama-porno,2986,plyta.html działał 25 stycznia 2015 i co w nim wtedy było ? SpiderMum (dyskusja) 03:14, 19 lut 2019 (CET)

Linkiedytuj kod

Hej. Można by ten zamienić na ten ([10] kilkanaście wskazań). Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 20:39, 20 lut 2019 (CET)

Falkland (Szkocja)edytuj kod

Dzięki za zwrócenie uwagi, nie zauważyłem. Już poprawione. Delta 51 (dyskusja) 21:01, 21 lut 2019 (CET)

Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz/ekspozycje/2019-02-25edytuj kod

Dlaczego nie zostały uwzględnione moje uwagi? — Paelius Ϡ 20:02, 23 lut 2019 (CET)

W haśle nic na ten temat nie ma, więc problem jest (dalej). Mam ofaktować? — Paelius Ϡ 21:46, 23 lut 2019 (CET) — oczywiście nikt nie zechciał napisać, że to od biedy, bardzo marne, nie mające wartości uźródłowienie jednak się w haśle pojawiło. [Autocenzura]. — Paelius Ϡ 21:50, 23 lut 2019 (CET)

Zgłoszenie stron Kościół Santa Fede i Fides z Agen do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie ww. stron do rubryki „Czy wiesz”! Krzysztof 13 (dyskusja) 23:16, 24 lut 2019 (CET)

Statystyki – wyróżnione artykułyedytuj kod

Hej

Wiedziałem że to dużo pracy - dlatego chciałem to robić z kimś :). Sama tabelka - jest ok. Można się zastanowić czy chcesz dawać inne gwiazdki za DA i za AnM/LnM.

Sytuacji Kiedyś Medal, teraz DA - myślę że takich sytuacji będzie niewiele. Zwykle nikt nie ratuje wyróżnionych. W takiej sytuacji moim zdaniem prezentujemy obecny stan (ale dając do autorów i starego AnM i nowego DA).

Pytania:

 • jak ci mogę pomóc? Możemy się jakoś podzielić pracą? Jakoś uzgodnić zasady i później to gdzieś wrzucać?
 • czy porównywałes swoje wyniki z moimi starymi (tymi z Wikipedia:Lista wikipedystów-autorów artykułów medalowych)?
 • ja zwykle robiłem tak że jak ktoś miał na swojej stronie usera listę wyróżnionych haseł (np. Wikipedysta:Pibwl ma tak w swojej gablotce) to od ręki przydzielałem mu te wszystkie hasła. Założeniem moim było to że lepiej żeby ktoś dostał za dużo, niż żeby ktoś nie dostał.
 • jest też tak że coś może całkiem zniknąć (przykład).
 • jak tabelkę posortuję po "artykuły" to wolałbym dostać na górze listy "tych którzy mają najwięcej haseł wyróznionych" - czyli na pierwszym miejscu powinien być Filip em. A dostaję Puyola, bo sortuje po otwartej gwiazdce.

PMG (dyskusja) 17:35, 25 lut 2019 (CET)

Zerknąłem na twoją listę, porównując z moją. Widzę pierwsza różnica to ta że Tyranozaur dałeś do Wikipedysta:Adrian 1111 a ja do User:Energo. przeanalizuj dlaczego tak dałeś Adrianowi bo mocno mnie ciekawi twoja metodologia, a później zerknij dlaczego ja dałem dlaczego dałem stan dołączenia A). Z góry mówię - mam świadomość że będą różnice - dlatego wolę żeby więcej ludzi dostało, niż mniej. Co do przechowywania - zawsze możemy wrzucić do jakiegoś GoogleSpreadsheeta. PMG (dyskusja) 18:56, 25 lut 2019 (CET)

tyranozaur - bardzo dobrze. Nawet nie wiesz jak bardzo mnie cieszy że ktoś znajduje u mnie takie błędy :). PMG (dyskusja) 10:06, 26 lut 2019 (CET)

Ogólnie - nie jesteś pierwszym autorem bota, którego proszę o tę listę :P. Z historii hasła widze że prosiłem Beau, MatmęRexa i Mastiego o pomoc. Matma miał pomysł na automat i z tego wynika obecny stan listy. Tego jestem pewien (bo to tylko moje) i tam mam "Arewicz, Bambus-Klucha, KamStak23, Szoltys, mmt". Zamieszanie było pewnie też bo próbowałem utrzymać dwie listy, żeby się lepiej generowało/zliczało (co było błędem, ale wtedy w 2008, nie było google doca ani sensownych autosortowalnych tabelek w Mediawiki).

Leonard Dubackiedytuj kod

Witam, faktycznie zbyt szybko podziałałem i za dużo zostało wycofane - przepraszam i będę bardziej uważny na przyszłość. Co do daty śmierci - to jak podałeś w linku, może być prawdziwa - ale w informacja dodana na wiki nie posiadała żadnego przypisu. Mimo to będę uważniej patrzył w tekst. Razar-ww (dyskusja) 18:12, 26 lut 2019 (CET)

Pomocedytuj kod

Zauważałem ze jesteś bardzo doświadczonym wikipedystą. Mam pytanie, co zrobić w sytuacji gdy chcę wycofać kilka nieuźródłowionych edycji kilku użytkowników ? Jestem świadom że popełniłem błąd rewertująć te edycje i nie wiem jak go naprawić oraz uniknąć takich błędów w przyszłości. Powinienem wtedy przejrzeć edycje a następnie własnoręcznie edycją wykasować wprowadzone zmiany ? Z góry dzięki za pomoc :D Havarese (dyskusja) 20:17, 26 lut 2019 (CET)

CzyWieszedytuj kod

Cześć. Czy obowiązuje jakaś zasada, że w pytaniach czywieszowych umieszczamy tylko jeden link? Jeśli tak to od kiedy? Pytam bo kiedyś wyraźnie napisane było w zasadach CzyWiesza, że link do artykułu przedmiotowego umieszczamy w pogrubieniu, po to aby wyróżniał się w ten sposób od innych linków w tym pytaniu. Jest gdzieś link do dyskusji nad taką zmianą? --Matrek (dyskusja) 02:51, 28 lut 2019 (CET)

Mógłbyś w takim razie zmienić instrukcję CzyWiesza w tym zakresie, bo ja jestem w Wikipedii prawdopodobnie dłużej niż istnieje CzyWiesz, a dowiedziałem się o tej zmianie dopiero wczoraj, i to w typowy dla pewnego redaktora bardzo grubiański sposób. Tymczasem kiedyś było inaczej, i wprost zapisane w instrukcji, jak należy redagować pytania. Tymczasem dzisiaj nie ma chyba nigdzie. --Matrek (dyskusja) 07:10, 28 lut 2019 (CET) Tym razem ja nie rozumiem, zwłaszcza dlaczego zrobiło Ci się przykro. Z jakiegokolwiek powodu, przepraszam - nie miałem na myśli nic pod Twoim adresem. Ja w Wikipedię regularnie edytuję od jakoś tak własnie - około 2004 roku chyba, jeszcze jako IP początkowo. --Matrek (dyskusja) 07:29, 28 lut 2019 (CET)
 • Jak chcesz załatwić dwa CzyWiesze jednym pytaniem? Nie wiem też czy dwa artykuły na ten sam temat tylko z innej perspektywy to dobry pomysł. Specjalnie nie opisywałem przedmiotowej bitwy po raz drugi w artykule o Totim. --Matrek (dyskusja) 08:19, 28 lut 2019 (CET)
 • Moim zdaniem to dość dziwne rozwiązanie z tym nieprezentowaniem w pytaniach czywieszowych linków do artykułów niesprawdzonych, skoro bez żadnych oporów prezentujemy te same najczęściej nie sprawdzone linki w zajawkach AnM i DA na stronie głównej. --Matrek (dyskusja) 13:59, 18 mar 2019 (CET)
 • Odrębną. Ale podważa uzasadnienie wyłączenia linków. Bo skoro nie przeszkadzają tu, to dlaczego miałyby przeszkadzać tu. To w sumie drobiazg, choć nie wiem jakim cudem zmiana nastąpiła wiele lat temu, skoro ja edytuje od wielu lat, stosunkowo często wstawiam nowe artykuły do czywiesza, i aż do tej pory nie zauważyłem zmiany. --Matrek (dyskusja) 15:24, 18 mar 2019 (CET)

Myszoskoczkiedytuj kod

Oczywiście, dziękuję, poprawiłem. Mpfiz (dyskusja) 19:00, 28 lut 2019 (CET)

Zabezpieczenie stronyedytuj kod

Bardzo dziękuję za szybkie zabezpieczenie strony. Wystarczyło poczekać 10 minut 😉. Jacobskyy (dyskusja) 15:54, 1 mar 2019 (CET)

Odp. Wybory prezydenckie na Ukrainie w 2019 rokuedytuj kod

Skoro uważasz wspólnie z anonimowym użytkownikiem o znikomym wkładzie, że działam na szkodę Wikipedii to spokojnie możesz mi odebrać uprawnienia a nawet skasować konto. Jak jesteście tacy nieomylni to dlaczego piszecie Julija Tymoszenko skoro główne hasło to Julia Tymoszenko. Do tego anonim bezczelnie zarzucił mi trolling. Artykuł przygotowałem w oparciu o dostępne źródła. Qrzysztof (dyskusja) 18:03, 2 mar 2019 (CET)

Linkiedytuj kod

Redir nie jest martwym linkiem (bot mógłby być mniej czuły ;)). Jeśli jednak ;) to [11] można wszystkie shtppsować (z http na https). Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 22:43, 3 mar 2019 (CET)

 • Hm, faktycznie sporadyczne linki z independenta nie redirują się na https i wychodzi "not found". Ale wydaje mi się, że na razie można przenieść wszystkie z prefixem news/obituaries [12] (na 50 losowych wszystkie ok, więc jeśli są jakieś "not found", to jakiś margines, który bot potem i tak wyłapie ponownie). Wydaje się, że też news/people [13] i news/world [14] (w tym ostatnim wypadku z losowych kilkunastu trafiłem na 1 "not found"). Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 20:11, 6 mar 2019 (CET)

Ad:Ray BLKedytuj kod

Też nie jestem przekonany do tego słowa, ale mimo całodniowego namysłu nie wymyśliłem lepszego. Oczywiście jak masz inny pomysł, "śmiało modyfikuj". :) Niegodzisie (dyskusja) 00:32, 10 mar 2019 (CET)

Ad:Uprawnienia redaktoraedytuj kod

Witam. Do kiedy ma to potrwać?


BNedytuj kod

Hej, dobrze widzieć z powrotem i nie musieć rozmawiać z botem ;) I podrzucam przy okazji pewien problem. Mamy ok. 2,7 tys. linków do katalogu Biblioteki Narodowej [15] (tylko main, przenosiłeś z http na https, więc tu jest już raczej posortowane) - głównie wykazy publikacji, katalog czasopism, linki do wydań, przypisy do roku urodzenia. Od niedawna https://alpha.bn.org.pl/ wygląda na nieaktywną. Być może to przejściowe, ale strona BN [16] już tego linka nie podaje, a i pod inny adres kieruje nasza wyszukiwarka po ISBN (np. [17] -> [18]). Więc prawdopodobnie problem stały, choć bot jeszcze nie wyłapuje. Obecny katalog [19] wygląda na zawierający te same dane. Pozmieniałem kilka linków np. [20], nie widzę tu jakiejś sekwencji dla bota. Do tego zacząłem się zastanawiać się, na ile linki te w ogóle będą stabilne (z poprzednim katalogiem były tego rodzaju problemy, np. z uwagi na nowe wydanie, pojawienie się nowej osoby o tożsamych danych, śmierć autora i uzupełnienie daty śmierci w BN?). Podsumowując ten przydługi wywód ;) - czy może nie lepiej byłoby po prostu przelinkować do strony głównej nowego katalogu [21]? Elfhelm (dyskusja) 21:13, 10 mar 2019 (CET) (poprawka w ISBN wynikała z tej dyskusji)

 • Jasne, że najlepsze byłyby stabilne linki dokładne :) Wygląda, że dla wyszukiwania imię nazwisko w katalogu jest dość prosta konstrukcja (np. [22] - gdzie zmienną jest tylko część pomiędzy "any,contains," a "&tab="). Gdy jednak chcemy doprecyzować już do konkretnej osoby, robi się nieco trudniej [23] (trzeba by zakładać, że katalog ma w każdym przypadku rok ur. i ew. rok śm. wpisany). Tak przynajmniej dla biogramów. Dzięki jak zwykle :) Elfhelm (dyskusja) 01:14, 11 mar 2019 (CET)

Zgłoszenie strony Synagoga Canton w Wenecji do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 14:11, 11 mar 2019 (CET)

Skeletonedytuj kod

Witaj, mam takie pytanie: czy skeletoniści, ma przykład tacy mogą trafić do CzyWiesza? Bo nie jestem pewien. Dalkentis (dyskusja) 01:18, 13 mar 2019 (CET)

Prośba o poradę - chęć założenia nowego kontaedytuj kod

Dobry wieczór. W przeciągu pięciu lat działalności na Wiki nabrałam doświadczenia i zaczęłam pisać artykuły z większą starannością niż na początku, w związku z czym myślę, by rozpocząć pisanie artykułów na innym koncie. Chciałabym się zapytać Pana, czy w przypadku założenia przeze mnie nowego konta na Wikipedii zostałoby ono uznane za pacynkę? Chcę porzucić obecne konto i zacząć pisać nowe artykuły o możliwie jak najlepszej jakości, włączając w to takie, które mogłyby otrzymać status Dobrego artykułu. Jedyne co zniechęca mnie do założenia nowego konta jest to, że konta uznane za pacynkę nie mogą brać udziału w dyskusjach. Co w przypadku, gdy całkowicie porzuci się edytowanie na koncie i przerzuci na inne? Czy na innym koncie mogłabym się ubiegać o stanowisko redaktora? Chcę podkreślić dla jasności, że byłabym uczciwa - oczywiście napisałabym na stronie swojego konta, że wcześniej edytowałam z innego, nie zamierzam otrzymać blokady. Z poważaniem. Suziechan (dyskusja) 22:21, 15 mar 2019 (CET)

Nie chodziło bynajmniej, by porzucać moje artykuły. W takim razie zastanowię się nad zmianą nicku. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź, w tym miłe słowa. :) Suziechan (dyskusja) 20:10, 16 mar 2019 (CET)

Uwagaedytuj kod

Prosiłbym jednak o przenoszenie tego typu uwag: [24] do dyskusji hasła, które nie zostało wyeksponowane w CzyWieszu, bo to się gubi, a jest istotne. — Paelius Ϡ 15:03, 16 mar 2019 (CET)

Zgłoszenie strony Synagoga Lewantyńska do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 23:37, 20 mar 2019 (CET)

Odp:6 (I Have a Dream)edytuj kod

Odp:6 (I Have a Dream)

Hej! :) Mnie w sumie wszystko jedno, może pójść i w osobnej ekspozycji. Planowałem w zeszłym roku przygotować megaczywiesz dot. Martina Luthera Kinga na 50. rocznicę śmierci, ale niestety nie udało mi się dorwać książki. Teraz ją mam i kilka haseł skrobnąłem i teraz pracuję nad samym MLK, ale to pewnie trochę potrwa. Tak w ogóle to I have a dream już było w CW, ale jak zobaczyłem w jakim stanie to hasło było, to się mocno zdziwiłem. :) Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 22:52, 23 mar 2019 (CET)

CEE Spring 2019edytuj kod

Hej :) Z ogromną radością informuję, że Twój wkład w pierwszy tydzień konkursu zapewnił Ci nagrodę tygodnia - voucher do księgarni internetowej w wysokości 80 zł. Biuro skontaktuje się z Tobą na dniach, żeby uzgodnić przekazanie nagrody. Dziękuję za zasilenie działki sportowej i trzymam kciuki za kolejne znakomite i owocne edycje! :) Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 18:47, 29 mar 2019 (CET)

Re: CEE Spring 2019edytuj kod

Cześć! Nie ma sprawy, za chwilę kończę z Mołdawią na ZIO 2006 i od jutra będę robić Mołdawię na LIO, od pierwszego występu. Jeśli masz zamiar coś wziąć z tych artykułów to daj znać, żeby nie było kolizji. Pozdrawiam Bhb (dyskusja) 21:41, 30 mar 2019 (CET)

Re:Odp:Mołdawia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002edytuj kod

Hej, wejdziesz na IRCa? Chhciałbym podyskutować. Fafik Napisz coś 21:09, 2 kwi 2019 (CEST)

Dan Gîrleanu źródło – drugi link w sekcji: "Lnki zewnętrzne". Pozdrawiam, Fafik Napisz coś 19:20, 3 kwi 2019 (CEST) Poprawiłem, usadysfakcjonowany? Pozdrawiam, Fafik Napisz coś 19:49, 3 kwi 2019 (CEST) A jak byś kiedyś jeszcze o siatkarzach pisał to zapraszam:Wikiprojekt:MiniWikiProjekty/Medaliści igrzysk olimpijskich w piłce siatkowej. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś 20:05, 3 kwi 2019 (CEST)

Staty CWedytuj kod

Hej

Wydaje mi się że mocno motywujące byłoby gdybyś podawał też "ludzi którzy sprawdzili hasła". A przynajmniej zobaczyć przez 3 miesiące czy to pomaga. Jeżeli oczywiście jest to technicznie możliwe. PMG (dyskusja) 10:30, 3 kwi 2019 (CEST)

Ad:Ionela-Livia Lehaciedytuj kod

Hej, wiem, iż popełniłem błąd, nie wstawiając informacji o mistrzostwie świata, i to aż dwukrotnym. Nie jest to tak, że chciałem iść bezpośrednio na ilość, po prostu informacja ta mi umknęła. Widziałem, iż znajduje się ona na enwiki, jednak uznałem, że wymogiem encyklopedyczności jest bardziej IO, niż MŚ. Obecnie jestem troszeczkę chory, możliwe że ten czynnik również wpłynął na to, iż informacja ta została przeze mnie niewstawiona do artykułu. Gwarantuję, że naprawię swój błąd, gdy tylko będę czuł się lepiej. A, i dziękuję że napisałeś do mnie w tej sprawie. Pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 16:27, 4 kwi 2019 (CEST)

Mołdawia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 i inne a wikidataedytuj kod

Cześć,
jakie jest Twoje zdanie na temat opisu elementu wikidanych w tego rodzaju artykułu co w tytule. Fafik Napisz coś 17:19, 5 kwi 2019 (CEST)

Dezső Szabóedytuj kod

Jeśli chodzi o informację o lekkoatlecie roku, to jest to informacja z węgierskiej Wikipedii, gdzie jako źródło całego artykułu podane są roczniki sportowe. Jeśli masz pomysł, jak to oznaczyć jako źródło tej jednej konkretnej informacji, to proszę przywróć i to zrób. Przy okazji dzięki za zauważenie artykułu. Vojthas95 (dyskusja) 18:31, 5 kwi 2019 (CEST)

Szkoda trochę mieć informację, wiedzieć, gdzie się ona znajduje, a nie móc jej podać. W tym wypadku można chyba trochę te zasady nagiąć. Vojthas95 (dyskusja) 20:10, 5 kwi 2019 (CEST)

Zgłoszenie strony Kościół Santa Maria dei Carmini do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 14:03, 6 kwi 2019 (CEST)

{{Wikiprojekt:Igrzyska olimpijskie/Info}}edytuj kod

Cześć,
sprawdziłbyś botem katetorię:Olimpijczycy czy zawarte w niej artykuły mają w/w szablon w dyskusji? Jeżeli miałbyś też czas to proszę o ewentualne uzupełnienie yskusji artykułów tym szablonem. I z ciekawości ile takich szablonów wstawiłeś. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś 17:03, 6 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanie - Siemion Jelistratowedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:09, 9 kwi 2019 (CEST)

Odp:Ad:Artykuły utworzone w ramach WikiGap 2019edytuj kod

Odp:Ad:Artykuły utworzone w ramach WikiGap 2019

Hej :) Właśnie nie - testuję nowe narzędzie do zliczania Event Metrics, które wyciąga naprawdę dobre dane do raportów. Ale ono niestety wymaga, żeby hasła były w kategorii w mainie. Więc zdecydowałam się na ukrytą kategorię. Co prawda ukrytej kategorii nie można nadać szablonem na stronie dyskusji (chyba?), więc gdybym korzystała z tego narzędzia w przyszłości, to potrzebny byłby jakiś kategoryzujący bot. Ale na razie sprawdzam czy to sensownie zadziała :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 15:49, 11 kwi 2019 (CEST)

INFO DZIEŃedytuj kod

1. https://www.omediach.info/info-dzien-tvp-info-z-nowym-reporterskim-podsumowaniem-dnia/ 2. https://www.tvp.info/41857534/11042019-1529/info-dzien,odc-2822

Chusta w Czywieszuedytuj kod

Cześć! Wstawiłam dzisiaj hasło do Czywiesza, ale trzeba coś gdzieś uzupełnić w Wikidata, ale nie wiem jak. Czy mógłbyś zrobić to za mnie? Mam też jeszcze dwie małe prośby: jedna o zrobienie przekierowania z chusty z Pawłowskiego Posadu do chusta z Pawłowskiego Posadu, jak zasugerował wikipedysta Bogomolov.PL. I druga prośba o dopracowanie spraw technicznych w haśle, szczególnie grafiki rozwiniętej. Chodzi o dodanie tytułu do grafiki (teraz jest to zdanie w tekście) i być może, o ile to jest możliwe, zbliżenie wielkości czwartej grafiki do pozostałych, bo wyszła jakaś taka szeroka. Zechciałbyś to zrobić?:-) Hortensja (dyskusja) 15:38, 15 kwi 2019 (CEST)

Bardzo serdecznie Ci dziękuję za spełnienie moich wszystkich próśb! O takie właśnie przekierowanie mi chodziło. Jeszcze Gdarin wspomniał, że hasła się nie da wywołać w Czywieszu, ale być może już to zauważyłeś i naprawiłeś. Ponieważ tu na Wikipedii żyjemy w wirtualnym świecie, to odwdzięczam się wirtualnym ciastkiem. Hortensja (dyskusja) 10:31, 16 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanie - Mołdawia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:19, 16 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanieedytuj kod

Od Coulson18 za pomoc w utożsamieniu się w Wikipedii

Witajedytuj kod

Ja tylko chciałem się zapytać, kiedy moja edycja dot. Lista Burgenland będzie eksponowana na stronie głównej Wikipedii. Qba0202 (dyskusja) 15:03, 20 kwi 2019 (CEST)

Odp:8 (Altun Ha)edytuj kod

Minęło kilka miesięcy ale teraz to zauważyłem. Źródła w tym artykule zupełnie nie potwierdzają treści w artykule. Mało tego informacje zamieszczone w naszym artykule sa błędne np. U nas jest że Altun Ha powstało ok. 200 r ne a w źródłach jest że pierwsze ślady osadnictwa miało miejsce 200 r p n e To zasadnicza różnica. pozostałe informacje z tego akapitu nie maja potwierdzenia w źródlach. Ja to cofam do brudnopisu autora ale zastanawiam się czy ktoś w CzyWieszu sprawdza merytorycznie takie artykuły będące tłumaczeniem z en wiki czy tylko wyłapuje błędy ortograficzne. --Adamt rzeknij słowo 12:22, 21 kwi 2019 (CEST)

wstawianie mapedytuj kod

Jak wstawić mapę - zakładam, że np. z OSM - do infobox?
Skończyłam pisać artykuł "Möhlin (rzeka)" i utknęłam na obligatoryjnym elemencie "Mapa" w "Rzeka (Infobox)". Mapa, która ma być wstawiona do mojego infoboksu, powinna pokazać ujście rzeki Möhlin do Renu, tak jak to pokazuje ta mapa https://www.openstreetmap.org/?mlat=48.0253&mlon=7.58&zoom=15#map=15/48.0253/7.5800
Napotkane trudności:

Z góry dziękuję za pomoc! --DaL (dyskusja) 10:55, 22 kwi 2019 (CEST)

Ad dyskusjaedytuj kod

Cześć. Czy jednak mógłbyś konkretniej wytłumaczyć userowi o co chodzi? Niestety, ostatnio widziałem kilka uwag w stylu "sam/a wiesz co masz poprawić" i jednak myślę, że nie o to chodzi w Wikipedii i w interakcjach z mało doświadczonymi użytkownikami. Wojciech Pędzich Dyskusja 18:53, 22 kwi 2019 (CEST)

 • Hej. To, co napisałeś w dyskusji o poprawienie artykułu Ionela-Livia Lehaci zrobiłem tak samo jak w Alexandra Longová itp, jednak prosiłbym jasno o niepisanie "zastanów się, czego w nich brakuje (podpowiem, że nie chodzi o jedną wadę, a o kilka różnych)", a o jasną odpowiedź - bez urazy, ale administrator bądź co bądź powinien jasno powiedzieć, co jest tak, a co inaczej, a nie stwierdzać "domyśl się". Tak, wiem że czasami robię błędy, jednak staram się cały czas się udoskonalać. Jak kilka razy zwróciłeś mi jasno uwagę, co jest nie tak (np. w artykule Rosja na World Games 2017), to pojąłem co było nie tak i więcej staram się nie popełniać takich błędów. Jednak muszę Ci powiedzieć, że artykuły które wykonuję na rzecz CEE Spring 2019 wykonuję sumiennie i odpowiednio, tak jak zostałem nauczony przez 3 lata swojej przygody z Wikipedią, i, bez urazy, ale mało kto miał zastrzeżenia do ich kształtu, głównie, niestety, jedynie Ty. Przyznaję, zapomniałem o interwiki, raz czy dwa umknął mi fakt medalu MŚ i ME, za co przepraszam. Błędy się zdarzają.

A, i wypraszam sobie stwierdzenia pokroju "byle naklepać jak najwięcej stubów powyżej 2 kB kodu". Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc oraz godne porady, pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 16:38, 25 kwi 2019 (CEST)

Stabilne linki do katalogu polskiej Biblioteki Narodowejedytuj kod

Cześć. Może masz wiedzę jak możemy rozwiązać problem martwych linków do katalogu polskiej Biblioteki Narodowej? Od jakiegoś czas linki do publikacji danej osoby widniejące w https://alpha.bn.org.pl stały się nieaktywne (przykładowe artykuły z martwymi linkami alpha.bn.org.pl: Olga Trojnarska, Marcin Stopa, Marek Rękas). Czy mogę/możemy to poprawić na wersje stabilne? Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 16:00, 23 kwi 2019 (CEST)

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Będę szukał sposobu i w razie sukcesu dam znać. H.Rabiega (dyskusja) 16:09, 23 kwi 2019 (CEST)

Ad:Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Mistrzostwa Świata IBSF 2019edytuj kod

Hej,

Jeśli masz czas i chęci to poprosiłbym. W kwestiach technicznych Wiki jestem raczej raczkujący. Moje tworzenie tabel niestety póki co ogranicza się do skopiowania jej z innego artykułu i wstawienia aktualnych danych -.- Jazin (dyskusja) 18:21, 26 kwi 2019 (CEST)

Tak, wytężyłem swoje zwoje mózgowe i sobie poradziłem. Dalej brakuje jednego głosu, czekam więc cierpliwie. Zima się skończyła, więc przerzuciłem się na snookera. Raczej moje zainteresowania są dość specyficzne jak na "polską myśl sportową", ale może się kiedyś spotkamy przy bobslejach lub narciarstwie dowolnym. :) Dzięki za wskazówki odnośnie tego artykułu. Jazin (dyskusja) 16:22, 28 kwi 2019 (CEST)

Wyjazdedytuj kod

Cześć!

Wyjeżdżam na długi weekend majowy. Na pewno wpiszę jeszcze podziękowania 1 maja rano, a potem znowu dopiero 6 maja. Co będzie pomiędzy trudno mi do końca przewidzieć, może być trudno z siecią i/lub baterią telefonu.

Gżdacz (dyskusja) 06:25, 27 kwi 2019 (CEST)

Medaliści mistrzostw Holandii w łyżwiarstwie szybkimedytuj kod

Hej! Uaktualnisz w wolnej chwili? ;) Alternatywnie – znajdź chętnego :P Nic pilnego rzecz jasna. Pzdr! Nedops (dyskusja) 14:04, 27 kwi 2019 (CEST)

Odp:Ad:Łotewski koń gorącokrwistyedytuj kod

Odp:Ad:Łotewski koń gorącokrwisty

Obawiam się, że musisz przejrzeć też mój pozostały wkład na WD. Zwiadowca21 19:56, 28 kwi 2019 (CEST)

Hondaedytuj kod

Witaj! Zauważyłem dziś, że przeniosłeś moje hasła Lista motocyklów Honda oraz Lista samochodów Honda do mojego brudnopisu. Rozumiem, że mam dodać źródła. Tylko problem jest w tym skąd mam je wziąć skoro jest to lista modeli... Przy pisaniu tego sugerowałem się artykułem Lista samochodów Fiat w którym nie ma żadnych źródeł a istnieje już długi czas. Masz jakiś pomysł jak to zgrabnie połączyć?

Pozdrawiam--Lukasz19930915 (dyskusja) 08:24, 30 kwi 2019 (CEST)

Prośba o pomocedytuj kod

Właśnie zauważyłam, że stworzyłam istniejący artykuł - Ochimos (syn Heliosa) a był już wcześniej Ochimos - czy możesz pomóc mi i połączyć je? Offeliaa (dyskusja) 16:49, 1 maj 2019 (CEST)

Independent.co.ukedytuj kod

Hej. Bot dalej uważa linki za niedziałające, bo redirują się chyba z http do https. Zdaje się, że sprawdzałeś, że część redirów ma też inne zmiany. To może by zacząć od tych z sekcji "obituaries". Tu sprawdzając wybiórczo, powinno wystarczyć dodanie "s" ;) I można by trochę posprzątać. Podrzucam pod zastanowienie się :) Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 13:26, 2 maj 2019 (CEST)

 • Dzięki. Tak sobie myślę, że z całą końcówką "www.independent.co.uk/news" jest podobnie [25] i można by spróbować też podmienić na https. Sprawdziłem wyrywkowo trochę z różnymi dodatkami po /news i wygląda, że adresy redirujące są te same. Podrzucam i pozdrawiam ;) Elfhelm (dyskusja) 23:53, 4 maj 2019 (CEST)

Diana Palijskaedytuj kod

Tego artykułu nawet nie widziałem stąd jego utworzenie przeze mnie. Tworze artykuły na podstawie tabeli medaliści XXX w YYY wiec czasem zdarzy się tam niepoprawna pisownia. Co do treści przypisów będę bardziej uważał i biję się w piersi.--Lukasz2 (dyskusja) 10:46, 4 maj 2019 (CEST)

Uwaga (po raz drugi)edytuj kod

[Wklejenie poprzedniej uwagi z 16 marca 2019 ze zmianą linka] Prosiłbym jednak o przenoszenie tego typu uwag: [26] do dyskusji hasła, które nie zostało wyeksponowane w CzyWieszu, bo to się gubi, a jest istotne. — Paelius Ϡ 15:03, 16 mar 2019 (CET) [ — Paelius Ϡ 19:40, 4 maj 2019 (CEST)].

Martwe linki do haseł PWNedytuj kod

Zauważyłem że jest dużo martwych linków do haseł w słowniku PWN [27]. Co prawda większość poza main, ale na oko ze 100 z nich jest w przestrzeni głównej. Można je poprawić w taki sposób – numer hasła bez zmian, tylko inna ścieżka. Ponieważ często zajmujesz się linkami, temat może Cię zainteresować. Dzięki i pozdrawiam, ~CybularnyNapisz coś ✉ 21:50, 4 maj 2019 (CEST)

Re: Cmentarz Garnizonowyedytuj kod

Jest jeszcze wiele tematów, na które bym napisał, i zdjęć z cmentarzy, które chcę wstawić (Rakowicki i poznańskie). Mam nadzieję, że zaktywizuję się po egzaminie przewodnika po Gdańsku, czyli po 19 maja. Pozdrawiam--Kordiann (dyskusja) 16:42, 5 maj 2019 (CEST)

Wikipedysta:Brudnopis gościnny/ČT :Dedytuj kod

Może mi pan proszę powiedzieć, co jeszcze trzeba dopracować? -- 2A02:8070:87BE:5500:ACBC:6589:DF58:88A2 (dyskusja) 16:54, 5 maj 2019 (CEST)

Odp:CEE Spring – kraje spoza kalendarzaedytuj kod

Odp:CEE Spring – kraje spoza kalendarza

Hej :) Każda społeczność ustala własne reguły, więc w pewnych punktach faktycznie się różnimy. Mamy tu trzy aspekty:

 • artykuły o krajach spoza konkursu a nagroda za wyróżnione - tu regulamin stwierdza, że hasła muszą być powiązane z rundami konkursu, czyli z jego tygodniami. Więc musimy się trzymać tematów tygodni. To samo z nagrodą za hasła o kobietach;
 • ogólny wynik konkursu - nie ma przeszkód, żeby tworzyć/rozbudowywać hasła o innych krajach CEE i dodawać do nich szablon do zliczania, tyle tylko, że te hasła nie będą brane pod uwagę przy nagradzaniu.

Też bardzo mocno trzymam kciuki za nasz wynik międzynarodowy. Ale zauważyłam, że nie wszystkie hasła mają szablon (dodałam ręcznie dla 2 pierwszych tygodni), więc może wypadamy lepiej, niż nam się wydawaje ;) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 10:44, 6 maj 2019 (CEST)

J-4 Solidarność - podziękowaniaedytuj kod

Dzięki, że walczysz o ten artykuł w CzyWieszu :D. Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 11:49, 8 maj 2019 (CEST)

Tatjana Łołowaedytuj kod

Witaj :) Co jest nie tak z transkrypcją filmów? Offeliaa (dyskusja) 17:41, 8 maj 2019 (CEST)

Dziękuję bardzo to mi ułatwi bo ja nie znam wielu ułatwień i jakoś radzę sobie trochę czasem po omacku :) Offeliaa (dyskusja) 23:58, 8 maj 2019 (CEST) To już pójdę za ciosem - W ang. chakrulo, gruziński: ჩაკრულო, trb. czakrulo a na stronie Polskiego Komitetu ds. UNESCO chakrulo - i bądź tu mądrym. Jak byś dał Ty? :) Offeliaa (dyskusja) 00:20, 9 maj 2019 (CEST)

Odp:Ad: Kościół św. Józefa Rzemieślnika w Robakowieedytuj kod

Odp:Ad: Kościół św. Józefa Rzemieślnika w Robakowie

Poza tęczowym ołtarzem :) to hasło się szczególnie nie wyróżnia - nie wiem, czy nadaje się do Czywiesza... Tam nic takiego efektownego się nie wydarzyło. MOs810 (dyskusja) 12:46, 10 maj 2019 (CEST)

Syn królowej Tamaredytuj kod

Mam prośbę, czy mógłbyś sprawdzić powiązania artykułu Syn królowej Tamar? Stworzyłam ten artykuł i ktoś powiązał go z gruzińską stroną, ale to nie jest prawidłowe, bo ona odnosi się do postaci z wierzeń gruzińskich a nie do książki, ani nawet nie do postaci historycznej o której jest książka. Sprawdzałam tamto powiązanie jak pisałam artykuł więc szybko to wyłapałam. Pewnie też dlatego polski tytuł jest zupełnie inny niż gruziński bo byłby dla nas niezrozumiały. Na chwilę obecną artykuł o książce jest tylko w języku polskim. Offeliaa (dyskusja) 14:42, 10 maj 2019 (CEST)

Prośba - PZL M-17edytuj kod

Zerkniesz na Dudusia-Kudłacza w CzyWieszu? Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 23:11, 11 maj 2019 (CEST)

Przypisy poprawione w2k2 (dyskusja) 23:35, 11 maj 2019 (CEST)

PdAedytuj kod

Hej, nie rozumiem tej edycji [28]? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:06, 14 maj 2019 (CEST)

 • Hej, nadal nie rozumiem. Podałeś link do strony opisującej zasady cofania zmian. Drugi link dotyczący mnie pokazuje iż anulowałem edycje a nie ją cofnąłem. Zatem? Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:12, 14 maj 2019 (CEST)
  • Hej, nie czaje, serio, może mam jakąś "zaćmę"...wykorzystałem funkcję "anuluj" edycję, podałem powód, mam wrażenie, że wykonałem to prawidłowo...i powinienem pamiętać o tym jak to się robi i po co? Nooooo ok. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:17, 14 maj 2019 (CEST)
   • Hej. Z Twoich wyjaśnień wynika, że chodzi Ci o to aby zawiadomić mnie, że jest jakaś informacja dla mnie w PdA? Wiem :). Bo z treści tego co zamieściłeś w PdA, wynika tylko to, że przypominasz mi o zasadach cofania zmian, tak właśnie skonstruowane jest zdanie, które tam zmieściłeś. Też je znam :) A przywołany przez Ciebie/Andrzej przykład też zresztą pokazuje, iż znam owe zasady. Stąd moje niezrozumienie, czemu miała służyć Twoja edycja? Na własny użytek uznałem, że przypominanie mi zasad, które stosuje prawidłowo przynajmniej w tym przypadku, jest ok. Co szkodzi sobie przypomnieć :). Z wyjaśnień w mojej dyskusji wynika, że chodziło Ci jednak o zaalarmowanie mnie, że jest informacja dla mnie/o mnie w PdA. Ok ale stylistycznie to co napisałeś wcale tego nie oznacza, jeśli to miałeś na myśli to powinieneś to raczej inaczej sformułować. Stąd moje wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 18:40, 14 maj 2019 (CEST)

Andrzej1993edytuj kod

Przeczytaj sobie naszą tj. Tokyotown8, Smat z nim, a także jego dyskusję z Kerim44 wtedy zrozumiesz dlaczego jego wpisy są cofane i że dyskusja z nim nie ma sensu. Napisałem zresztą do niego aby nasz spór rozstrzygnął arbitraż, ale nastąpiło po tym cisza. Pozdrawiam. Smat (dyskusja) 17:44, 14 maj 2019 (CEST)

ad. usunięcieedytuj kod

Niczego się nie nauczycie: [29]. Prosiłbym o powstrzymanie się od ingerencji w moją stronę użytkownika i zdjęcie blokady. — Paelius Ϡ 22:16, 15 maj 2019 (CEST)

Liczba mnogaedytuj kod

Cześć! Chciałabym Cię poprosić, abyś w wolnej chwili zamienił chusta z Pawłowskiego Posadu na chusty z Pawłowskiego Posadu, żeby w liczbie mnogiej było głównym hasłem wywoławczym. Dzisiaj PuchaczTrado zwrócił mi uwagę, że tak będzie lepiej i wyjaśnił dlaczego. Treść w artykule już dopasowałam. Trzeba też zmienić w tytule. Hortensja (dyskusja) 22:39, 17 maj 2019 (CEST)

Wielkie dzięki! Mam nadzieję, że nie będziemy musieli tego odkręcać, bo pojawił się głos za utrzymaniem liczby pojedynczej w nazwie. W razie czego, chyba mogę Cię jeszcze raz poprosić o poprawkę? Jak powiadają: Practice makes perfect:-) Przypomniało mi się powiedzenie profesora dotyczące past do zębów: „Czy Dentosan czy Sandento, to jest wszystko g...o z miętą”. Tak na rozweselenie. Hortensja (dyskusja) 11:27, 18 maj 2019 (CEST)

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie mężczyznedytuj kod

Zgłaszałeś to kiedyś do DA, ale nikt tego hasła nie aktualizuje, sam zobacz: Mistrzostwa_świata_w_hokeju_na_lodzie_mężczyzn#Dywizje czy historia (opis kończy się na 2016 i to bez przypisów). Nawet nie warto zgłaszać do Pandy, zgłoszę do odebrania wyróżnienia, no chyba, że miałbyś ochotę zaktualizować i poprawić martwe linki zewn. Gdarin dyskusja 19:27, 19 maj 2019 (CEST)

Ad:Litwin w Wilnieedytuj kod

Faktyczne nie byłam pewna czy tytuły książek piszemy boldem i kursywą czy tylko boldem. Sprawdzałam i spotkałam się z obydwoma przypadkami, więc dziękuję, bo teraz mam pewność, a jeszcze kilka książek mam zamiar opisać więc w kolejnych uniknę błędu :). Offeliaa (dyskusja) 04:17, 20 maj 2019 (CEST)

Odp:Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie mężczyznedytuj kod

Odp:Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie mężczyzn

Hej, teraz trochę krucho z czasem u mnie; myślę że w połowie czerwca będę mógł się zająć aktualizacją Pumpernikiel90 (dyskusja) 19:40, 20 maj 2019 (CEST)


Re:Czy wiesz – Kościół św. Franciszka z Asyżu i św. Klary w Tychachedytuj kod

Dzięki za zauważenie mojej pracy :) Pozdrawiam Jacek Durski (dyskusja) 18:52, 23 maj 2019 (CEST)

José Luis Sánchez Paraísoedytuj kod

Cześć, bardzo dziękuję, to był oczywisty mój błąd (został kawałek z hasła, z którego pożyczałem część treści). Już poprawiłem. Serdecznie pozdrawiam Buldożer (dyskusja) 19:16, 23 maj 2019 (CEST)

Springedytuj kod

Witam. Możesz dodawać śmiało. bogic (dyskusja) 20:21, 23 maj 2019 (CEST)

CEE Springedytuj kod

Hej! Jasne, że pozwalam, oznaczaj :) Pozdrawiam DariaPolonia (dyskusja) 21:33, 23 maj 2019 (CEST)

Czy wiesz - Sklep z jednorożcamiedytuj kod

Dziękuję za zwrócenie uwagi na mój artykuł. :) Pozdrawiam Wajmera (dyskusja) 08:32, 25 maj 2019 (CEST)

Prośba :)edytuj kod

Hej. Zgłosiłem drobnicę na martwe, ale mam też jedną prośbę inną :) Omyłkowo w szablonie cytuj stronę wstawiłem w parametrze język "de" zamiast prawidłowego "en". Chodzi o szablony cs z linkiem [30] (czyli cała ta lista). Jakbyś mógł poprawić w tym jednym szablonie "en" na "de" w par. "język" (czyli tak), byłoby super :) Elfhelm (dyskusja) 20:44, 29 maj 2019 (CEST)

Tydzień Holenderskiedytuj kod

Cześć! Nie jestem na bieżąco z Czywieszem, ale tydzień holenderski leży mi na sercu:-) Mam pytanie: będziesz sam zgłaszał artykuły jako propozycje do CW, czy mam się szarogęsić?:-) Z tego, co widzę, to już jest wiele na pierwszy rzut oka fajnych haseł. Hortensja (dyskusja) 11:10, 1 cze 2019 (CEST)

Okey. Zauważyłam, że nie ma odrębnej selekcji TT w CW. Może to i lepiej. Trzeba odczekać i zobaczyć, jak to będzie działać. Hortensja (dyskusja) 11:42, 1 cze 2019 (CEST) Widzisz za późno zostałeś administratorem i opiekunem CW, nie z własnej winy zresztą. Ja teraz nie mam już tyle wolnego czasu i siły, jak dawniej przez wiele lat, aby wstawiać propozycje. Dla TT Hol. zrobiłam wyjątek, ale też już chyba ostatni raz. Samo wstawienie nie wystarczy, trzeba te wstawione propozycje doglądać:-) i często kończy się na tym, że samemu trzeba poprawiać. Byłoby mi miło z Tobą współpracować, ale fizycznie nie dam rady (słaby wzrok i inne). Przykro mi Ci odmawiać, bo bardzo Cię lubię i cenię. Hortensja (dyskusja) 19:39, 5 cze 2019 (CEST) Uff, już po. Widzę, że udało się zrobić ekspozycję na pojutrze. Sprawdzanie idzie jak po grudzie. Mam nadzieję, że zostanie sprawdzonych jeszcze kilka haseł na drugą ekspozycję. Ja skończyłam z wyszukiwaniem. Czy to Ty porozsyłasz uczestnikom podziękowania i zrobisz jakiś bilans, czy robi to Natalia? Hortensja (dyskusja) 21:50, 7 cze 2019 (CEST)

Czy wiesz – Lara van Ruijvenedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Hortensja (dyskusja) 10:15, 3 cze 2019 (CEST)

Odp:Ad: Sardela peruwiańskaedytuj kod

Odp:Ad: Sardela peruwiańska

Dzięki. Poprawione. Torrosbak (dyskusja) 11:28, 3 cze 2019 (CEST)

Re: ortedytuj kod

Dzięki, chyba muszę rzadziej czytywać fora internetowe. :-) KamilK7 17:23, 4 cze 2019 (CEST)

Odp:Odp:Blokadaedytuj kod

Odp:Odp:Blokada

Dałbym sobie rękę uciąć, że w tamtej chwili ta zmiana była bezsensowna, bo oba warianty działały. I niestety również z pełnym przekonaniem uważam, że za takimi edycjami tego użytkownika nie stała wyższa technologiczna idea, tylko nabijanie licznika. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 17:53, 9 cze 2019 (CEST)

Słownik Historii Szwajcariiedytuj kod

Dziś powstały 2 artykuły na ten sam temat. Słownik Historii Szwajcarii stworzony przeze mnie i Historisches Lexikon der Schweiz, pomijając że mój był pierwszy, to drugi jest bardziej pobieżnie potraktowany i zawiera błędy np. wersja drukowana była w latach 2002-2014 a online jest od 1998 - tego autor nie doczytał i podał błędne informacje. Offeliaa (dyskusja) 14:00, 10 cze 2019 (CEST)

 • W kwestii nazwy - dlaczego w takim razie akurat niemiecka a nie fr, czy włoska? Właśnie dlaczego zdecydowałam się na polską, tym bardziej, że w wiki angielskiej jest angielska. Większym problemem jest to, że w artykule IP są błędy. Offeliaa (dyskusja) 16:11, 10 cze 2019 (CEST)
 • Nie do końca zgadzam się że jest błąd w polskiej nazwie, ponieważ nie tłumaczymy dosłownie np. polski słownik określany jest jako "Słownik historii Polski" a nie "Słownik historyczny Polski", w każdym razie jeśli uważasz, że powinno być inaczej to możesz zmienić ;) Offeliaa (dyskusja) 16:22, 10 cze 2019 (CEST)

Virtual International Authority File (VIAF)edytuj kod

W naszej Wikipedii jest zrobione przekierowanie z Virtual International Authority File do Online Computer Library Center. Tymczasem OCLC jest odpowiedzialne tylko za stronę techniczną tego projektu. W angielskiej i innych Wikipediach są to dwa oddzielne artykuły. Niestety nie umiem usunąć tego przekierowania. Czy możesz mi pomóc? Moim zdaniem informacja o projekcie VIAF na stronie OCLC może zostać - dodałam informację o rozbudowie. Jotjotem (dyskusja) 21:33, 10 cze 2019 (CEST)

Tak . Dziekuję. Ale czy możesz mi wskazać gdzie znajdę informację jak to zrobić? Jako początkujący wikipedysta wciąż się uczę Jotjotem (dyskusja) 08:04, 11 cze 2019 (CEST)

Witam.edytuj kod

Czy mógłbyś spojrzeć: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje#2_(Platforma_Godno%C5%9B%C4%87_i_Prawda); https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje#3_(Partia_Akcji_i_Solidarno%C5%9Bci); https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje#2_(Demokraci_na_rzecz_Andory); https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje#10_(MeRA25) Dziękuję i pozdrawiam, Qba0202 (dyskusja) 09:35, 12 cze 2019 (CEST)

re:PDAedytuj kod

Załatwione! A miałbyś może czas i ochotę sprawdzić artykuł Północ, północny zachód. Cieszy podobnym zainteresowaniem co Bośnia, a koniec dyskusji już za 24 godziny. Pzdr. Kobrabones (dyskusja) 18:06, 12 cze 2019 (CEST)

Holenderskie drewniakiedytuj kod

Cześć! Zintegrowałam hasło klompy z hasłem sabot (obuwie), bo niestety termin klompy występuje tylko w języku potocznym. Barbara Maria Bazielich mówi o sabotach bądź drewniakach klompen. Dopracowałam tekst. Usunęłam to, niewiele, czego pomimo poszukiwań nie udało mi się uźródłowić, ale dodałam podobne informacje uźródłowione, więc w sumie na plus. IMO hasło jest gotowe. Czy zechciałbyś połączyć historie edycji? Przekierowanie z klompy do sabot zrobiłam sama:-) Zauważyłam, że większość artykułów o butach jest w liczbie mnogiej, bo jak zauważyła Marencja nikt nie chodzi w jednym bucie:-) więc dobrze byłoby zrobić z sabot (obuwie) liczbę mnogą saboty (obuwie). Może jeszcze jutro dopiszę kilka zdań ogólnie o sabotach. Hortensja (dyskusja) 23:37, 13 cze 2019 (CEST)

Nie ma sprawy. Poczekajmy, aż zajmie się tym ktoś, kto ma w tej dziedzinie doświadczenie. Szablon wstawiłam, więc wcześniej czy później ktoś zauważy. Hortensja (dyskusja) 18:37, 14 cze 2019 (CEST)

Witaj, nie potrawię nad tym zapanowaćedytuj kod

Czy mógłbyś coś z tym zrobić, bo ja za bardzo nie znam się na sprawach technicznych https://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Pa%C5%84stwo_dane_Dania#U%C5%BCycie_flag_wariantowych. Qba0202 (dyskusja) 21:15, 14 cze 2019 (CEST) Już nic, wiem o co chodziło. Problem był z moim komputerem a nie z Wiki, ale dzięki za pomoc :). Qba0202 (dyskusja) 19:45, 15 cze 2019 (CEST)

Podziękowanieedytuj kod

Cześć. Dzięki za pracę w CzyWieszu, to naprawdę dobra robota. Nie mam w tym żadnego interesu, po prostu uważam, że dobre słowo Ci się należy :) Torrosbak (dyskusja) 21:31, 14 cze 2019 (CEST)

Podziękowanie - Lara van Ruijvenedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:33, 15 cze 2019 (CEST)

Fajnie, że jesteś, by edytować, a nie tracić czas na kilometrowe dyskusjeedytuj kod

Ale coś mnie wkurzyło w Czywieszu. Poza pogodą, która niesłychanie mnie wnerwia i czyni ekstremalnie agresywną jednostką. Przy okazji tygodnia holenderskiego, oczywiście, są problemy ze sprawdzaniem haseł na SG. Są ludzie dreszczykami się napraszający, by znienacka komuś wbić szpilę. Oburza mnie jednak apelowanie do Ciebie w sprawie, jak mniemam, na ktorej się merytorycznie nie znasz. Tutaj [31] i w zgłoszeniach. Jestem tak zdegustowana wypowiedziami i zachowaniami kolegów, że po prostu nie będę się zbliżać do kolejnych zgłoszeń do CZW. Bardzo mnie jednak zdenerwowało dziwne podejście do źródeł przez dyskutantów, którzy są ewidentnymi laikami w temacie. A dokonywanie zmian merytorycznych w hasłach za ich poduszczeniem to już wyższy wymiar niecnoty. Przepraszam. ale w tym wypadku proszę sie zwrócić do speców, a nie iść za tzw. głosem ludu z CzW. Z powodu takich właśnie edycji kostiumologia w Wikipedii leży na boku, wzdycha i płacze. Spadam, bo aż mi się odechciewa tu zaglądać, nawet w chwilach wolnych, a jest ich krupka. PS: Zapomniałam zapisać, że PIERWSZY RAZ wycofałam swoje sprawdzenie z CZW. wydawało mi się to niemożliwe, ale po wprowadzeniu po moim zafiszkowaniu całkowicie zmieniających hasło poprawek (kolosów) merytorycznych (łączenie k. z s. i domaganie się integracji haseł od admina, dokładniej Ciebie) nie mogę zostawić swoich czwóreczek. to się nie godzi. Robię to pierwszy raz i ostatni, co oznacza, że więcej nie będę juz mogła spojrzeć boczkiem do CZW, żeby haseł i mnie coś podobnego to nie spotkało w przyszłości. Diabeł nie śpi... ponoć. Czyżby? [32] Odechciewa się na amen, chyba bez odbioru, ale może nie będzie tak źle, że zaklepiesz z racji "władzy"... Cziussss. Marencja (dyskusja) 02:31, 16 cze 2019 (CEST)

Drobna prośbaedytuj kod

Cześć. Czy mógłbyś botem do szablonu cytuj stronę z linkiem [33] (14 wyświetleń) dodać parametr "język=sk"? Dzięki z góry :) Elfhelm (dyskusja) 18:14, 16 cze 2019 (CEST)

Saremaedytuj kod

Witaj, może nie zauważyłeś, lecz podałem linki https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Czy_wiesz/propozycje#2_(Sarema_(prowincja))_Niezrobione. Jeżeli uznasz, że są one wiarygodne, prosiłbym Cię o zdjęcie niezrobione oczywiście wedle możliwości. Jeżeli jednak nie - będę szukał inych źródeł. Pozdrawiam, Qba0202 (dyskusja) 10:29, 17 cze 2019 (CEST)

Wyjazdedytuj kod

Cześć!

Wyjeżdżam na długi weekend i od czwartku do niedzieli nie będę wpisywał podziękowań.

Gżdacz (dyskusja) 07:20, 18 cze 2019 (CEST)

EKedytuj kod

[34] Mozesz zrobic dobry uczynek?:)...bo ... stoję z robotą..--Kerim44 (dyskusja) 12:38, 20 cze 2019 (CEST)

re:Czywiesz - zabezpieczenieedytuj kod

Wystarczyłoby ;) Tylko to wciąż jest X stron do zabezpieczenia, więc jeśli Ci się chce... Zmianami w ekspozycjach archiwalnych bym się nie martwił za bardzo; nie znam skali problemu (nie wiem czy to w ogóle jest jakiś problem) ale strzelam, że jest to kilka edycji rocznie(?). Ponadto czasem są jakieś zmiany na Commons (plik usunięty/zmieniona nazwa), a chyba lepiej byłoby gdyby to było poprawiane (osoby z Commons często nie mają tutaj redakotora/autopatrola). Pzdr, tufor (dyskusja) 18:12, 20 cze 2019 (CEST)

Zgłoszenie strony Ca’ Vendramin Calergi do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 14:26, 21 cze 2019 (CEST)

Tydzień Tematycznyedytuj kod

Tymi dwoma gigantycznymi stroopwafel chcę Ci podziękować za ułożenie aż tylu ekspozycji na SG w ramach TT Holenderskiego, a także last but not least za nominację omułków i wymyślenie świetnej zajawki. Po tej awanturze muszę sobie dłużej odpocząć. Powodzenia w czywieszowej 24/7 „linii produkcyjnej”:-) Hortensja (dyskusja) 22:31, 21 cze 2019 (CEST)

Tydzień Artykułu Estońskiegoedytuj kod

Hej Szołtys Mam jedno pytanie odnośnie zakresu tematycznego tygodnia. Czy artykuły na temat konkurencji żeglarskich na LIO w 1980 wliczają się jeszcze w zakres tematyczny. Konkurencje były owszem organizowane na terenie Estonii (w Tallinie) lecz same igrzyska były organizowane przez Moskwę czy stolicę Rosji. Pytanie może głupie, ale wolę na wszelki wypadek zapytać, niż dostawać rugi za brak związku z tematem tygodnia. Pozdrawiam, Bhb (Dyskusja) 15:31, 23 cze 2019 (CEST)

Czywieszedytuj kod

Jutro powinienem zrobić jeszcze jeden art., więc będzie ich w sumie 5. Możesz robić tematycznego Czywiesza :) Dalsze hasła też wstępnie przewiduję. Hoa binh (dyskusja) 22:10, 23 cze 2019 (CEST)

 • Gotowe. Myślę, że można zrobić Czywiesz o sztuce greckiej okresu archaicznego. Hoa binh (dyskusja) 17:09, 24 cze 2019 (CEST)

Podziękowanie - Shaoang Liuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:54, 24 cze 2019 (CEST)

Wikiprojektedytuj kod

Hej, piszę do Ciebie jako do jednego z głównych działaczy TT. Chciałem zgłosić nową propozycję tematu, jednak chyba nie wszystko zrobiłem dobrze i mi coś nie wyszło. Rzuciłbyś okiem i pomógł umieścić, gdzie trzeba? Oto link do propozycji https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Tygodnie_tematyczne/Propozycje/Tydzie%C5%84_Sportu_II

Pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 18:22, 28 cze 2019 (CEST)

Mimo wszystko dzięki, wikipedysto :D Luki4812 (dyskusja) 20:28, 28 cze 2019 (CEST)

Odp:Ad:Kick-boxingedytuj kod

Odp:Ad:Kick-boxing

Hej. Nie, w tym kontekście nie jest. Ale w tych edycjach pojawił się Rocky Marciano – i stąd wysnułem inny kontekst – na mailowej liście admińskiej dziś, ciut po północy, pojawiła się informacja o powrocie po dłuższym czasie wandala, który właśnie o Marciano pisywał. Stąd podejrzenie, że to ta persona artykuł edytowała. Dodatkowo pojawiły się w tej wiadomości, na liście, informacje o innych, dość nieprzyjemnych zwyczajach tej osoby – stąd decyzja o dłuższej blokadzie, bo może uda się typka zniechęcić do wiki. Jeśli postanowisz skrócić to nie będę oponował, ale przed podjęciem decyzji weź proszę pod uwagę kontekst, o którym wspomniałem :) pozdrawiam Piastu βy język giętki… 19:30, 30 cze 2019 (CEST)

Odpedytuj kod

Dobry wieczór. Odnośnie tej edycji, jest ona uzasadniona. Billie Eilish została wymieniona tam dwukrotnie. Po wycofaniu zmian, jest wymieniona tylko jeden raz i tak powinno przecież być, gdyż w artykule wymieniono osoby należące do Interscope Records. Nie popełniłam tutaj żadnego błędu. Odnośnie tej edycji, również nie popełniłam żadnego błędu. Złożyłam dokładne wyjaśnienia na stronie dyskusji użytkownika i na stronie rubryki Czy Wiesz - link zewnętrzny do okładki singla jest dozwolony na polskojęzycznej stronie zgodnie z wytycznymi wikiprojektu Muzyka i muzykologia. Proszę tam zajrzeć. Użytkownik usunął moje odwołanie, które nie było błędem. Fakt tylko, że nie powinnam cofać tych zmian, a je anulować. Przeczytałam już to co Pan podesłał, więcej nie będę cofać. Zamiast tego będę anulować. Bardzo przepraszam. Suziechan dyskusja 21:37, 2 lip 2019 (CEST)

Witaj,edytuj kod

Wiem, że od czasu mojego pobytu na Wikipedii nie miałeś o mnie dobrego zdania. Staram się poprawić i stosować do WP:WER, juź od kilkunastu dni zacząłem dokładnie uźródławiać swoje edycje m. in. w artykułach:

I mógłbym tak wymieniać, ponadto prowadzę w litewskim TT, proszę abyś spojrzał na mnie przez inny pryzmat. Zależy mi, abyśmy pomimo wszelkich nieścisłości i pomimo tego, że w wielu sprawach się nie zgadzamy, abyśmy wspólnie tworzyli Encyklopedię dla wszystkich. Pozdrawiam, Qba0202 (dyskusja) 19:05, 4 lip 2019 (CEST)

Odp:edytuj kod

Rozumiem, może 1 artykuł spójrz proszę na to może:

itd. itd. A to tylko ten tydzień. Naprawdę się poprawiłem. Qba0202 (dyskusja) 20:30, 4 lip 2019 (CEST) PS: Spojrzałbyś?: Manifestacja Czarnej Siły podczas Igrzysk Olimpijskich w 1968

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Estońskiegoedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Estońskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 17:16, 7 lip 2019 (CEST)

Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz/ekspozycje/2019-07-15edytuj kod

Czy doczekam się z Twojej strony odpowiedzi na zadane pytanie? Dlaczego dopasowywałeś na siłę przypisy do nazwy hasła zamiast dopasować nazwę hasła do przypisów? — Paelius Ϡ 19:49, 7 lip 2019 (CEST)

Dalej będziesz olewał moje pytanie (Dlaczego dopasowywałeś na siłę przypisy do nazwy hasła zamiast dopasować nazwę hasła do przypisów?)? — Paelius Ϡ 20:12, 7 lip 2019 (CEST) Prosiłbym o czytanie ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że edycja była robiona na siłę. I dalej nie odpowiedziałeś na proste pytanie (Dlaczego dopasowywałeś na siłę przypisy do nazwy hasła zamiast dopasować nazwę hasła do przypisów?)? — Paelius Ϡ 20:26, 7 lip 2019 (CEST) Ale dlaczego ta edycja wyglądała jak wyglądała? — Paelius Ϡ 20:44, 7 lip 2019 (CEST) Cały czas czekam na wytłumaczenie... — Paelius Ϡ 09:55, 12 lip 2019 (CEST) Nie mogę Ci napisać wprost, dlaczego Twoja edycja wyglądała jak wyglądała, bo zaraz polecisz na skargę. Myślałem (błędnie), że sam to jednak wyartykułujesz. Niestety nie zrobiłeś tego. Doszliśmy do momentu, w którym nie można w dyskusjach pisać prawdy. — Paelius Ϡ 14:17, 13 lip 2019 (CEST)

Urlopedytuj kod

Cześć!

19 lipca wyjadę w dzicz bezinternetową. Tego dnia jeszcze podziękuję autorom, ale potem mniej-więcej do końca miesiąca będę nieaktywny. Dam znać gdy wrócę.

Gżdacz (dyskusja) 11:51, 9 lip 2019 (CEST)

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2019-07-14edytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2019-07-14

Trochę zmodyfikowałem. Rymowanka Putin - Rasputin jest fajna, ale to już chyba za bardzo odbiegająca od rzeczywistości metafora z tym Władimirem P. ...Hedger z Castleton (dyskusja) 11:53, 12 lip 2019 (CEST)

To pewnie skutek zbyt długiego zajmowania się przeze mnie edytowaniem WP:NPOV ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 09:46, 16 lip 2019 (CEST)

Czywieszedytuj kod

że mamy harmonogram zapełniony tydzień do przodu i mnóstwo propozycji, które przelegują długimi tygodniami zanim trafią na główną? Wygląda na to, że mimo wakacji Twoje statystyki i w efekcie "wyścigi" czywieszowe spowodowały, że można by znów zwiększyć liczbę pozycji czywieszowych do pięciu, przynajmniej do czasu rozładowania tłoku w propozycjach. Kenraiz (dyskusja) 00:39, 16 lip 2019 (CEST)

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2019-07-23edytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2019-07-23

To jednak stanęło na św. Spasie - świętym, który nie istnieje? Micpol (dyskusja) 15:21, 16 lip 2019 (CEST)

Antoni Bogusławskiedytuj kod

Mam prośbę, czy mógłbyś sprawdzić powyższy artykuł czy nadaje się na Dobry Artykuł? Poświęciłam sporo godzin aby rozbudować go i wciągnął mnie ;) Offeliaa (dyskusja) 16:22, 17 lip 2019 (CEST)

 • Bardzo dziękuję :) Akurat poprawiłam artykuł o Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie i zaciekawiła mnie jego osoba. Offeliaa (dyskusja) 23:19, 20 lip 2019 (CEST)

Pytanie w CW Druga bitwa koło Bornholmuedytuj kod

Pytanie, które jest "zabookowane" do ekspozycji - inne niż zawnioskowane w propozycji - nie odnosi się do tej części artu, która została "w ostatnim czasie" rozbudowana. Czy tak ma być? --PawelNorbertStrzelecki (dyskusja) 01:34, 18 lip 2019 (CEST)

Podziękowanie za ekspozycję strony Ca’ Vendramin Calergi w rubryce „Czy wiesz” na SGedytuj kod

Dziękuję za ekspozycję strony! Krzysztof 13 (dyskusja) 23:19, 20 lip 2019 (CEST)

Linki do PEedytuj kod

Cześć. Mamy mały problem z częścią linków do PE [35]. Jeżeli link jest w wersji skróconej http://www.europarl.europa.eu/meps/pl/1018 to prawidłowo przekierowuje do strony [36]. Jeżeli jednak jest w wersji http://www.europarl.europa.eu/meps/pl/1018/FRANCIS_WURTZ_home.html (czyli pełnej "/FRANCIS_WURTZ_home.html"), to kieruje do ogólnej strony [37]. Można by pozamieniać na [38] ("_home.html" na "/home") i wtedy zostaje przekierowanie [39] (do podstrony ostatniej kadencji, tak samo dla zamiany "_home.html" na "/history"). Można by jednak w sumie też wszystkie linki dać do wersji skróconej ([40], czyli usunąć wszystko po oznaczeniu cyfrowym), bo te przekierowania wyglądają na bardzo stabilne (w przeciwieństwie do rozbudowanych adresów). Podrzucam :) Elfhelm (dyskusja) 15:11, 21 lip 2019 (CEST)

Re.: Czy wiesz – Syjonizm religijnyedytuj kod

Dziękuję za wstawienie CzW w artykule o syjonizmie religijnym. Chcę ten artykuł znacznie rozbudować. Ktoś, kto założył go, zostawił tam minimum. Jednak rozbudowa trochę zajmie czasu. Może lepiej, póki co, zostawić go jak jest i zobaczyć, co wyjdzie w efekcie finalnym. Pozdrawiam PawelDS (dyskusja) 20:16, 22 lip 2019 (CEST)

Zgłoszenie strony Kościół Santa Maria Mater Domini do rubryki „Czy wiesz”edytuj kod

Dziękuję za zgłoszenie! Krzysztof 13 (dyskusja) 22:13, 22 lip 2019 (CEST)

CW prośba - ITS-IVbedytuj kod

Zerkniesz - ITS-IVb? Zgłosiłem do CzyWiesza. Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 00:11, 23 lip 2019 (CEST)

Bolcomedytuj kod

No niech będzie. Ostatnio wycofałem kilka „moich” propozycji do CW, nie zgodziłem się na ekspozycję z powodu atmosfery w Projekcie. Uważam subiektywnie ten artykuł za przyzwoity (nie dobry), zwłaszcza w porównaniu z napisanymi wraz z nim (które są słabe). Jeszcze jeden kompozytor współczesny jest w opracowaniu. Hoa binh (dyskusja) 12:15, 24 lip 2019 (CEST)

 • Niech będzie. Na razie i tak po tym Clementim i remoncie Cramera nie mam pomysłu na nowe. Może urlop? Hoa binh (dyskusja) 20:55, 25 lip 2019 (CEST)

Reklamaedytuj kod

Moim zdaniem edycja Wikipedysta:Krystian KMK https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Marek_Kuchci%C5%84ski&oldid=57047898 brzmi jak reklama. Spojrzałbyś? Qba0202 (dyskusja) 19:31, 26 lip 2019 (CEST)

 • Był inicjatorem i propagatorem uchwalenia ustawy o Straży Marszałkowskiej, która weszła w życie 20 maja 2018 r., zgodnie z którą stała się ona służbą mundurową, a jej funkcjonariusze zyskali nowe uprawnienia. Wśród nowych zadań Straży Marszałkowskiej, jako formacji mundurowej podległej Marszałkowi Sejmu, znalazły się m.in. te polegające na prowadzeniu rozpoznania pirotechniczno-radiologicznego osób, pojazdów, terenów i obiektów Sejmu i Senatu, podejmowaniu działań zmierzających do neutralizacji zagrożeń czy wykrywaniu urządzeń podsłuchowych na terenach, w obiektach i w urządzeniach będących w zarządzie Kancelarii Sejmu i zarządzie Kancelarii Senatu. Decyzją marszałka Marka Kuchcińskiego wprowadzone zostały nowe mundury nawiązujące do ubiorów historycznych, rogatywki, a od lipca 2018 – za przykładem uzbrojenia straży w parlamencie węgierskim – również szable - to oznacza, że u każdego posła można dopisywać, której ustawy był inicjatorem i propagatorem?
 • Jest orędownikiem dyplomacji parlamentarnej i zacieśniania wszelkich form współpracy międzynarodowej, które podczas jego kadencji są intensywnie rozwijane. Jedną z najważniejszych koncepcji realizowanych współcześnie są cykliczne spotkania przewodniczących parlamentów państw Europy Środkowej i Wschodniej EUROWAW. Pierwsze z takich wydarzeń - „Solidarność i Suwerenność” - zostało zorganizowane latem 2016 - formy współpracy międzynarodowej są intensywnie rozwijane, ponadto wiele błedów typu jest-było,
 • Szczególne miejsce w kontaktach dyplomatycznych Marka Kuchcińskiego zajmuje Zgromadzenie Narodowe Węgier wraz z jego przewodniczącym László Kövérerem. Obaj politycy odbyli kilkadziesiąt spotkań bilateralnych, a także uczestniczyli wspólnie w specjalnie przygotowanych wywiadach dla telewizji. W 2016 r. marszałek Marek Kuchciński przemawiał w siedzibie węgierskiego parlamentu. Ich wybitny wkład we współpracę łączącą Polskę i Węgry został doceniony przez prezydentów obu krajów, którzy ich odznaczyli medalami za zasługi dla rozwoju wzajemnych relacji (Marek Kuchciński Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi, László Kövér Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej). - ich wybitny wkład, szczególne miejsce w kontaktach dyplomatycznych... - nie wiedziałem, że marszałek nawiązuje kontakty dyplomatyczne, myślałem, że odpowiedzialny jest u nas Minister SZ. Liczę na odpowiedź i pozdrawiam, Qba0202 (dyskusja) 19:59, 26 lip 2019 (CEST)

PS. Spojrzałbyś -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Micha%C5%82_Sobkowski#Podpis

Znowu się rozchodzi o Kuchcińskiegoedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Kuchci%C5%84ski. Spojrzałbyś? Moim zdaniem usunięcie zdania stwierdzającego, że latał z rodziną rządowwym samolotem było nietrafne. Sprawa była szeroko komentowana przez media, zresztą nadal jest, a moim zdaniem nie wypada pisać, że klub parlamentarny PO-KO zdecydował się złożyć wotum nieufności bez podania powodu złożenia tego wotum. Zwracam się do Ciebie, dlatego, że nie jest to wandalizm, a raczej działanie w dobrej wierze. Qba0202 (dyskusja) 12:52, 27 lip 2019 (CEST)

Wróciłem z urlopuedytuj kod

Gżdacz (dyskusja) 06:43, 30 lip 2019 (CEST)

La Pirenaedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Znasz hiszpański i piszesz o bieganiu po śniegu, a powyższe hasło jest na mojej liście zgłoszeń do poczekalni. Nie wiem, na ile kataloński jest bliski hiszpańskiemu, ale w katalońskiej wersji hasło wygląda na przyzwoicie uźródłowione (chyba też hiszpańskojęzycznymi serwisami). Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 18:05, 30 lip 2019 (CEST)

Bardzo dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 11:45, 8 sie 2019 (CEST)

Grandidierytedytuj kod

Dzięki za propozycję ekspozycji w Czywieszu :) przypis poprawiony może teraz przejdzie weryfikację pomyślnie. Albo możesz wybrać któryś z moich artykułów z aktualnego Tygodnia Tematycznego na przykład o Uniwersytecie w Gujanie. Jeśli miałbyś czas, przejrzyj proszę moje arty i zobacz czy któryś z nich nadawałby się na tę ekspozycję. Pozdrawiam :) Arek1632 (dyskusja) 20:49, 30 lip 2019 (CEST)

Linki do Forumakadedytuj kod

Cześć. Poprawiłem ręcznie kilka linków [41], [42] itp. Sprawdziłem wyrywkowo trochę kolejnych. I wygląda, że można by podmienić "http://forumakad.pl" lub "http://www.forumakad.pl" na "https://forumakademickie.pl/fa-archiwum" wg mnie we wszystkich z tej listy. Podrzucam (na pomysł w sprawie linków do PE czekam w wolnym czasie). Pozdrawiam i dziękuję :) Elfhelm (dyskusja) 18:48, 31 lip 2019 (CEST)

Chrysler Pacifica - czy wiesz że?edytuj kod

Dzięki za zgłoszenie strony do projektu, ale nie wiem za bardzo co w niej takiego specjalnego - to jest przecież artykuł dopiero w początkowym stadium. MiłyMiłosz (dyskusja) 23:43, 2 sie 2019 (CEST)

Nagroda TT-CWedytuj kod

Witam. Kiedyś w dyskusji TT zaproponowałeś nagrodę w postaci prawa do własnej ekspozycji w rubryce Czy wiesz (Propozycja "nagrody"). Od tej pory, podczas każdego kolejnego tygodnia widniała informacja o tej nagrodzie. Czy ktoś kiedykolwiek z niej skorzystał? --Maattik (dyskusja) 23:02, 5 sie 2019 (CEST)

Ok, to zostawiam ją jeszcze przynajmniej do końca roku. Jeśli nikt z tego nie skorzysta to trzeba będzie chyba rozważyć jej wycofanie. Prawdopodobnie napiszę o tym w dyskusji TT jakoś grudniu (jak nie zapomnę). Pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 23:33, 5 sie 2019 (CEST)

CW - Anna z Oldenburgaedytuj kod

Również mam taką nadzieję, planuję sporo napisać :) Szkoda tylko, że ogólnie spada liczba edytujących merytorycznie użytkowników LadyDaggy (dyskusja) 12:36, 6 sie 2019 (CEST)

Re: Odp:Zgłaszam użytkownika Chai875 za wandalizmedytuj kod

Witam, jestem wprawdzie świeżym redaktorem, być może "słownictwo" w jakim wydałem ostrzeżenie było faktycznie nie na miejscu, za co gorąco przepraszam. Ale zgodzisz się ze mną, że mimo wszystko, nie można pobłażać takim zachowaniom. Dlatego zgłaszam sprawę do administratorów, bo ja jestem za cienki w uszach na dalsze kroki. Jak to ktoś kiedyś powiedział: " Są tutaj mądrzejsi ode mnie, co wiedzą co robić". A dodatkowo dołożyłem dowody do poprzedniego zgłoszenia tutaj: Znowu to samo. Polecam się zapoznać jeszcze raz. Pozdrawiam--WujekJasiek (dyskusja) 12:02, 7 sie 2019 (CEST)

Edycjeedytuj kod

No ja rozumiem wszystko, ale też powinniśmy mieć na uwadze, że niektórzy tylko po to wchodzą na wikipedię, by w szybki sposób dowiedzieć się o prowadzących i trenerach. Może utworzymy wspólną dyskusję, a jeśli wynik będzie pozytywny, to np. usuniemy ze wszystkich infoboksów sekcję prowadzący i jury?

Źródła a uprawnienia redaktoraedytuj kod

Witaj. Już kilkakrotnie prosiłem o pomoc we właściwym wstawieniu przypisów ale bez skutku. Ok zabrałeś mi uprawnienia redaktora rozumiem, że jest to "kara". Dość przykre to, żaden z Was nie chciał pomóc ale w "karaniu" jesteście szybcy. Myślę, że to mój koniec przygody z Wiki. Jeśli dalej będziecie w ten sposób traktować redaktorów to już niedługo niewiele osób będzie chciało robić cokolwiek w tym portalu. Życzę wielu nowych edycji, w opuszczonej Wikipedii. Pozdrawiam Świętopełek 17:38, 7 sie 2019 (CEST)

Górny Śląskedytuj kod

Hej, ja nie zdążę niczego niestety napisać, a jeżeli brakuje usilnie hasła związanego z Górnym Śląskiem na 16.08, to może coś z tragicznym wypadkiem na Górnym Śląsku Bjorga Lambrechta. To nowe hasło i można być może ułożyć pytanie w sensie: Który kolarz zginął podczas etapu Tour de Pologne na Górnym Śląsku? pozdrawiam --Swd (dyskusja) 13:30, 8 sie 2019 (CEST)

Re: Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycjeedytuj kod

Strasznie przepraszam, chciałam dobrze! Będę na przyszłość wiedziala, żeby tam nie majstrować. GiantBroccoli (dyskusja) 13:45, 8 sie 2019 (CEST)

Odp.edytuj kod

Nie do końca rozumiem. Mam rozumieć że artykuł jest napisany źle? Powinienem zmienić początek np na norweski narciarz uprawiający kombinację norweską? Arek1632 (dyskusja) 23:33, 8 sie 2019 (CEST)

 • Albo lepiej; narciarz klasyczny uprawiający kombinację norweską, albo kombinator norweski?
 • Poprawione. Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 00:09, 9 sie 2019 (CEST)
 • Mógłbyś mi też wyjaśnić jedną sprawę? Nie wiem dlaczego na przykład innym użytkownikom są przywracane bądź przyznawane prawa redaktora właściwie natychmiast bo „ich błędy nie wynikają ze złej woli a z niewiedzy”. Podczas gdy ja oczywiście tez je popełniam ale broń Boże nie ze złej woli czy już tym bardziej chęci szkodzenia temu projektowi bo absolutnie tego robić nie chcę. Martwi mnie tylko że nie mogę już przeglądać swoich edycji i muszę czekać aż kto inny to zrobi. Pewnie na przywrócenie uprawnień będę musiał czekać z dobre 90 dni albo nawet więcej.., Pozdrawiam.. Arek1632 (dyskusja) 00:53, 9 sie 2019 (CEST)
 • Na sporcie się akurat znam i mam o nim pojęcie po prostu już po zapisaniu strony uświadomiłem sobie że Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym nie zaliczają się do PŚ. Mój błąd przepraszam na przyszłość będę ostrożniejszy i będę się zastanawiał trzy razy zanim coś napiszę Arek1632 (dyskusja) 01:05, 9 sie 2019 (CEST)
 • Najprędzej jeśli już to nadawałby się Uniwersytet w Gujanie tak sądzę, ewentualnie poprawiony przeze mnie już grandidieryt z nowym mam nadzieję już akceptowalnym źródłem albo któryś z moich nowych lub przyszłych artykułów o członkach Polskiej Akademii Nauk, które powstają i będą powstawać nadal. Tylko nie wiem co aż takiego ciekawego moglibyśmy przekazać Wikipedystom żeby było to warte umieszczenia w Czywieszu. Arek1632 (dyskusja) 01:31, 9 sie 2019 (CEST)
 • Co do Twojej wiadomości o wkładzie to wcale nie jest tak ze większość moich artykułów to „jakieś nic nie warte wypociny”, przy okazji zachęcam do przyglądnięcia się jemu. Owszem parę większych błędów czy pomyłek ostatnio mi się zdarzyło ale są również i całkiem dobre artykuły i bardzo wartościowe edycje. Pozdrawiam i liczę na owocną współpracę zarówno teraz jak i w przyszłości. Arek1632 (dyskusja) 03:51, 9 sie 2019 (CEST)
 • Owszem nie napisałeś, ja użyłem tego określenia tylko i wyłącznie obrazowo. Dlatego by zaznaczyć ze robię też dobre i pożyteczne edycje starając się poprawiać błędy jeśli takowe występują Arek1632 (dyskusja) 03:59, 9 sie 2019 (CEST)
 • Drogi Szołtysie mam też do Ciebie pytanie: dlaczego niektóre moje edycje oznaczane są jako filtr nadużyć pod nazwą „Artykuły prawne pisane na zaliczenie”? Co to znaczy? Arek1632 (dyskusja) 16:05, 9 sie 2019 (CEST)

Mailedytuj kod

Hej, pisałeś coś do mnie dzisiaj na mojego maila?? Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 01:12, 9 sie 2019 (CEST)

 • Hej, Hej, ahaaaa, nie, nie....to ja chyba mam już uwiąd starczy. Wielkie dzięki i sorki. Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 01:23, 9 sie 2019 (CEST)

Urlopedytuj kod

Cześć! Wyjeżdżam 17 sierpnia (najbliższa sobota), wracam 31 sierpnia. Jadę pod dach, w cywilizowany rejon turystyczny i w związku z tym zamierzam dalej normalnie wpisywać podziękowania. Gdyby jednak nie było widać moich edycji, to może oznaczać jakiś nieprzewidziany kłopot, chwilowy albo dłuższy. Zastąp mnie wtedy, proszę, i nie niepokój się. Gżdacz (dyskusja) 23:52, 9 sie 2019 (CEST)

Puchar Polski kobietedytuj kod

Nie ma przypisów, ale są linki zewnętrzne. Ciężko o przypisy przy samych wynikach. Puchar Polski w piłce nożnej (2018/2019) też ma linki zewnętrzne, które służą jako swego rodzaju bibliografia. A przypisy w tym artykule dotyczą tylko tekstu, którego akurat w PP kobiet nie ma za wiele, dlatego przypisów nie ma - bo do czego? Nie da się do takiego artykułu zrobić jakichkolwiek przypisów. Może być tylko bibliografia i linki zewnętrzne. Wolfgang (dyskusja) 15:40, 10 sie 2019 (CEST)

 • Tak, zawsze da się wstawić przypis, ale przypisu nie wstawia się przy pojedynczym wyniku meczu w turnieju, bo musiałoby to być kilkadziesiąt przypisów do jednej i tej samej strony. Zmienię sekcję "Linki zewnętrzne" na sekcję "Bibliografia". Autorowi PP mężczyzn mam nadzieję, że też zwrócisz uwagę - również potraktował dział "Linki zewnętrzne" jako wskazanie źródła, bo skąd wziął wyniki, skoro nie ma przypisów? Nie z głowy przecież, a więc z linków zewnętrznych, które potraktował jako źródła, czyli błąd. Czekam na twoją reakcję w tej sprawie. Tak samo poprzednie edycje PP. Nie widzę tam twojej reakcji, a wszędzie są linki zewnętrzne potraktowane jako źródła. Wolfgang (dyskusja) 16:11, 10 sie 2019 (CEST)

Re: Czy wiesz – Mitchell Hopeedytuj kod

Dziękuję bardzo :) :) Pozdrawiam! Chai875 (dyskusja) 16:23, 11 sie 2019 (CEST)

Uzbrojenieedytuj kod

Hej, bo chcę aby zaczął samodzielnie czytać zasady, definicję, hasła. Żeby wykazał choć trochę inicjatywy w dochodzeniu samemu do tego "dlaczego", "po co" itd. Pozdrawiam serdecznieTokyotown8 (dyskusja) 18:11, 11 sie 2019 (CEST)

 • Hej, bynajmniej nie. Nie mam takiego wrażenia. Z hejterami mam na co dzień do czynienia i z doświadczeniem wiem, że jednym z elementów hejty jest lenistwo. Nie mam nic przeciwko temu aby na Wikipedii było jak najmniej leniwych hejterów :) Pozdrawiam serdecznieTokyotown8 (dyskusja) 20:37, 11 sie 2019 (CEST)
  • Hej ależ rozumiem! Moja dyskusja pełna jest wpisów edytorów stawiających swoje pierwsze kroki, a jak pogrzebiesz bardziej, to i takich, którzy później byli autorami wyróżnionych haseł. Oczywiście że zniechęcam do robienia czegokolwiek, kierujemy się zasadami i do tego właśnie ich zachęcam. Pozdrawiam serdecznieTokyotown8 (dyskusja) 20:55, 11 sie 2019 (CEST)

Czywieszedytuj kod

Dzięki, zwłaszcza, że w tym roku nie miałem jeszcze czywieszy. mało aktywny się zrobiłem ostatnio. Trzeba będzie trochę to poprawić. LJanczuk qu'est qui ce passe 21:29, 11 sie 2019 (CEST)

Bayreuth Universitätedytuj kod

Witaj 😀 Mógłbyś wstępnie skontrolować (może być bez zatwierdzania) czy mój artykuł o powyższym uniwersytecie nadawałby się do Czywiesza? Czekam na opinię i z góry dziękuję. Pozdrawiam 😀 Arek1632 (dyskusja) 22:54, 11 sie 2019 (CEST)

 • Wszystko poprawione według życzenia :) Pozdrawiam :) Arek1632 (dyskusja) 02:50, 12 sie 2019 (CEST)
 • Dziękuję bardzo, może przejdzie weryfikację pomyślnie :) Miałbym też propozycję na jedno pytanie do tego hasła, coś na zasadzie "Czy wiesz.. na której niemieckiej uczelni polski chemik, Michał Sobkowski odbył staż naukowy?". Ta informacja również jest uźródłowiona. Pozdrawiam :) Arek1632 (dyskusja) 12:33, 12 sie 2019 (CEST)
 • Szczerze mówiąc nie do końca wiem jak robi się pauzy :) mam tez problem z wstawianiem niektórych szablonów. I tak trochę z innej beczki zawsze ciekawiło mnie jak robi się tzw. drabinki turniejowe no wiesz ćwierćfinały czy półfinały zawsze są tak fajnie w tabelkach zrobione i od razu wiadomo kto z kim w której fazie turnieju gra. Chciałbym się tego nauczyć 😀 podobnie poszczególne drabinki turniejowe i wyniki w tenisie 😀 Pozdrawiam 😀 Arek1632 (dyskusja) 21:51, 12 sie 2019 (CEST)

Odp:MWAedytuj kod

Odp:MWA

Hej :) Tak, odbędzie się! Wspaniale, że pytasz. Pozwolę sobie dzisiaj wysłać mailowo na czym polega pomysł (wyślę jeszcze do Openbk maila w temacie), bo pomysł mam trochę inny niż w konkursach dotychczas i chciałabym go skonsultować z kimś, kto ma konkursowe i wyróżnione doświadczenie, więc Twoja opinia będzie bezcenna. Zastanawiam się czy w ogóle nie zrobić wikiprojektu/listy dyskusyjnej/grupy na Telegramie/czegoś innego, gdzie moglibyśmy w grupie osób zainteresowanych rozmawiać o konkursach i akcjach edycyjnych. Jak dobrze wiesz, w CEE Spring ulepszenia, które świetnie chwyciły wyszły choćby od Ciebie czy Gdarina. Więc myślę o takiej przestrzeni na dyskusje. Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:43, 12 sie 2019 (CEST)

Re: Czy wiesz – Geertje Kuijntjesedytuj kod

Witam, przepraszam, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale mam coś z tym zrobić? Z tego co rozumiem on tam już został dodany? Bo szczerze mówiąc pogubiłem się. Pozdrawiam --WujekJasiek (dyskusja) 16:39, 12 sie 2019 (CEST)

Linkiedytuj kod

Dzięki :) Co do PE to nie wpadłem na nic lepszego niż przyjęcie wszędzie formy skróconej (czyli https://www.europarl.europa.eu/meps/pl/197740 (wyciąć wszystko po identyfikatorze)). Wygląda, że sam PE stosuje linki skrócone na swoich stronach (np. [43]). :) Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 17:05, 13 sie 2019 (CEST)

Niewczasy podlasyedytuj kod

Przepraszam, rzadko tu wchodzę, ale teraz wyjątkowo, bo zamierzam (tfu, tfu) edytować i to do spółki, bo mam chwilę wolnego. Widzę tylko początek powiadomienia o Twojej reakcji, a nie mam siły o tej porze szukać reszty tekstu w historii zmian sprzed kilku tygodni. Myślę, że przesadzasz. Nie ma mowy o tym, żebym kogoś nawet osobiście nienawidziła, a tym bardziej dużą grupę ludzi, która nie jest uznawana za najważniejszą liczebnie w Polsce mniejszość od lat, przez wiele partii, z powodów - przykro powiedzieć otwarcie - głównie finansowych. Po prostu za dużo kosztowałoby utrzymywanie edukacji dzieci śląskich w zakresie ich języka (obecnie już nie do końca ojczystego, jak i u Kaszubów), wydawania periodyków i różnych pozycji naukowych czy popularyzatorskich... A poza tym będą politycy udawać, że zaraz górale czy Kurpie się odezwą, co jest bajką bzdurną. Chodzi o kasę. Ślązaków jest więcej niż Kaszubów, a oni dużo kosztują. Zdaniem każdego rządu - za dużo. Wilamowianie to już w ogóle nie mają szans. A moja wyrzutnia słowna w Czywieszu była odruchowa, zatem całkowicie bezmyślna. Oczywiście, że była, bo tak została odebrana przez ileś osób, durna, chamska, bezsensowna itd. W ogóle nawet na to nie zwróciłam uwagi, wyrwało mi się i nie myślałam o konsekwencjach. Nawet nie wiedziałam, o czym ludzie do mnie piszą w dyskusji, o co kaman. Było to żałosne i jest mi wstyd, tym bardziej że wbrew wyobrażeniom dyskutantów mam raczej większe niż mniejsze wyobrażenie o mniejszościach w naszym kraju niż przeciętny obywatel. Z racji wykonywanego zawodu mam z nimi w miarę częsty kontakt. Dlatego tym bardziej było to niesmaczne i prostackie. Wybacz! Z przepracowania i odruchów, gdy rzadko wchodziłam na Wiki, po prostu popełniłam coś paskudnego. Ale to nie znaczy, że nie rozumiem śląskich aspiracji czy im nie kibicuję. Nie muszę kogoś bardzo lubić, żeby mu życzyć jak najlepiej, choćbym nie wiem co gadała jako zmęczona larwa. PS: Czytałam nawet książki po śląsku (jedna Kadłubka świetna, inna za bardzo polszczyzną skalaną mi zalatuje), a poza tym studiowałam podręczniki, żeby umieć zapisać Waszą mowę. Ona mi się bardzo podoba, ale jak nie udaje polskiego, bo wtedy mnie przerażała w dzieciństwie i zniesmacza do dziś. Tak jak górale. Niech mówią po swojemu, a nie wciskają inkrustacje, bo to uszy więdną i macica zaczyna wędrować :P. Marencja (dyskusja) 03:12, 14 sie 2019 (CEST)

Uprawnieniaedytuj kod

Wiesz może kiedy będę mógł złożyć wniosek o ponowne przyznanie mi uprawnień? A może dostanę je automatycznie? Myślę że rozumiem już zasady i będę się do nich stosował. Nie będę robił już kulawych tłumaczeń i ogólnie przepraszam zarówno Ciebie jak i innych z racji tego że niepotrzebnie się uniosłem i dyskutowałem w PdA. Uważam też, że zasługuję na drugą szansę. Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 18:38, 14 sie 2019 (CEST)

 • Poza tym dostałem już nauczkę, i przemyślałem parę spraw. Wiem, że liczy się nie ilość a jakość. Gdy będę miał z czymś problem albo nie do końca będę czegoś pewny zapytam Was po prostu Arek1632 (dyskusja) 18:41, 14 sie 2019 (CEST)

Zabezpieczenieedytuj kod

Hej, PdA, werdykt KA, dyskusja hasła i dyskusja użytkownika jest wystarczającą opisem zabezpieczania hasła. Wybacz ale nie będę wszystkiego teraz opisywał jeszcze raz. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 01:53, 16 sie 2019 (CEST)

 • Proszę abyś powstrzymał się przed eskalowaniem wojny edycyjnej. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 01:58, 16 sie 2019 (CEST)
  • Ok, masz rację, możesz nie wiedzieć. Przepraszam-- Tokyotown8 (dyskusja) 02:03, 16 sie 2019 (CEST)

Bitwa pod Rząbcemedytuj kod

Czy mogę prosić o interwencję w tym haśle? Administrator zabezpieczył hasło na zawsze, bo tak, chociaż żadne źródło nie zostało usunięte. Uniemożliwia to jakąkolwiek edycję.

Pozdrawiam, Andrzej1993 (dyskusja) 02:01, 16 sie 2019 (CEST)

No ale przecież treść nie jest wandalizmem, spełnia wszelkie wymogi, podane są źródła - dlaczego edycja została anulowana? Autor tego czynu nie raczył mi odpowiedzieć, a ja nie mam do kogo się zgłosić. Przecież to jest jawne nadużywanie kompetencji (blokowanie mi możliwości edycji na zawsze), a nikt nie chce zabrać głosu. Przecież technicznie wszystko było w porządku. Pozdrawiam, Andrzej1993 (dyskusja) 02:09, 16 sie 2019 (CEST)

Stefan Hahnedytuj kod

Hej. Rozumiem. W sumie szkoda bo według mnie ten artykuł ma potencjał by stać się dobrym artykułem. 2KB samej treści to niby mało ale z drugiej strony objętościowo trochę to jednak jest. Zawsze jest szansa że w oparciu o umieszczone w arcie źródła ktoś go rozbuduje aby mógł znaleźć się w CW. Ciągle trwa dyskusja więc zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam :) Arek1632 (dyskusja) 21:06, 17 sie 2019 (CEST)

 • Dobrze jutro postaram się go rozbudować - oczywiście ciagle mając na uwadze unikanie NPA. Pozdrawiam 😀 Arek1632 (dyskusja) 21:41, 17 sie 2019 (CEST)

Walenty Azarewiczedytuj kod

Zerkniesz na Walenty Azarewicz do CW? Pozdrawiam w2k2 (dyskusja) 01:14, 19 sie 2019 (CEST)

Re: Czy wiesz – Stowarzyszenie Miłośników Fotografii w Poznaniuedytuj kod

Mi miło. Dziękuję pięknie i pozdrawiam serdecznie. --Cloefor (dyskusja) 06:19, 19 sie 2019 (CEST)

Re: Ad:Škoda Tudoredytuj kod

Szoltysie kochany, Ty tak na poważnie? :) Wpisanie siedmioletniego okresu produkcji dla samochodu jaki nigdy nie wszedł do produkcji to nie jest wandalizm? :) No niech stracę, to hoax jest :) Bo Ytterby (dyskusja) 11:25, 19 sie 2019 (CEST)

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Norweskiego IIedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Norweskiego II. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 20:34, 19 sie 2019 (CEST)

Estadio Gran Canariaedytuj kod

Witaj :) mógłbyś przejrzeć mój artykuł o tym stadionie pod kątem merytorycznym, źródłowym itp? Ogólnie chciałbym wiedzieć czy moje tłumaczenie jest poprawne 😀 Pozdrawiam 😀 Arek1632 (dyskusja) 18:55, 21 sie 2019 (CEST)

 • Poprawione. Jako że nie byłem w stanie znaleźć w podanych źródłach potwierdzenia że jest to największy stadion na Wyspach Kanaryjskich zostawiłem tylko pojemność. Szablon Przetłumaczony dodałem w dyskusji arta, informację że odbywają się na nim zawody lekkoatletyczne również :) Mecze reprezentacji Hiszpanii na nim też są uźródłowione. Pozdrawiam :) Arek1632 (dyskusja) 08:55, 22 sie 2019 (CEST)

ad. Anna Oldenburskaedytuj kod

Czy jesteś świadom, ile błędów może jeszcze zawierać to hasło, skoro dwa sprawdzenia na chybił-trafił (miano i daty życia) w obu przypadkach ujawniły niezgodność z opracowaniem/uzusem nazewniczym? — Paelius Ϡ 11:57, 22 sie 2019 (CEST)

Czyli mogę pisać na Berdyczów, bo Ty i tak moją wypowiedź zignorujesz (jakoby dlatego, że jest niejasna). [Autocenzura]. — Paelius Ϡ 16:32, 22 sie 2019 (CEST) Właśnie o tym pisałem. Zignorujesz (wrzucisz do śmietnika), bo to ja ją napisałem, a nie na przykład przywoływany Felis. NB. wpis Felisa nie odniósł niestety jakiegokolwiek skutku wymiernego, ponieważ NPA dalej wisi w haśle i jakoś to nikomu nie przeszkadza. — Paelius Ϡ 13:21, 23 sie 2019 (CEST)

PGE Turów Arenaedytuj kod

Hala sportowa w której Turów Zgorzelec rozgrywał swoje mecze domowe tez już ma swój artykuł w naszej Wiki 😀 Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 20:01, 24 sie 2019 (CEST)

odp. Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycjeedytuj kod

Hej. Nie było żadnych bardzo poważnych zastrzeżeń. Opis zmian był pomyłką. pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 20:47, 24 sie 2019 (CEST)

Geertje Kuijntjesedytuj kod

Witam, niestety nie jestem w stanie tego uzupełnić. Wszystkie przypisy były oparte o gerontology.wikia, a z racji, że jest to słabe źródło, tuż po opublikowaniu ktoś mądrzejszy ode mnie, kto zna się na przypisach to pozmieniał i pousuwał, dlatego nic z tym nie mogę obecnie zrobić. Mogę jeszcze raz wrzucic to samo, tylko czy to ma sens? Pozdrwiam --WujekJasiek (dyskusja) 08:42, 25 sie 2019 (CEST)

 • Aha i jeszcze dodam, że oparte są o jeden artykuł. Ja go dodawałem co 2 linjkę, ten sam reflink w 10 miejsach .Ktoś to również skrócił.
 • Zajmę się tym wieczorem, bo teraz jestem poza domem. Pozdrawiam
--WujekJasiek (dyskusja) 08:44, 25 sie 2019 (CEST) 

Geertje Kuijntjes-poprawkiedytuj kod

Witam, dołożyłem reflinka tutaj: "Natomiast 27 sierpnia 2015 roku po śmierci Nelly de Vries-Lammerts[7]. stała się najstarszą żyjącą Holenderką na świecie." Również trapi mnie "Catharina van Dam-Groeneveld". W holenderskiej wikipedii wystarczyło by dodać tylko nawias kwadratowy i już byłby odnośnik. W tym przypadku zostaje mi albo utworzyć kolejny artykuł, albo dodać kolejnego refa, albo po prostu usnąć tą informację. Na ten moment proszę o sprawdzenie dotychczasowych poprawek. Pozdrawiam. --WujekJasiek (dyskusja) 13:40, 25 sie 2019 (CEST)

 • a mogę to zrobić potem/wieczorem/jutro? --WujekJasiek (dyskusja) 14:28, 25 sie 2019 (CEST)
 • Poprawiłem wszystkie akapity i dodałem tak jak należy. Co do 5 akapitu wgl. zastanawiałem się czy dać jakikolwiek odnośnik, bo można kliknąć w odnośnik jakim jest Hendrikje van Andel-Schipper i jest o niej utworzony już artykuł. A ktoś tam mnie jeszcze prosił o dodanie szablonu tłumaczeniowego? Niestety, nie wiem jak coś takiego dodać. Obczaisz to? Dziękuję i pozdrawiam --WujekJasiek (dyskusja) 14:49, 26 sie 2019 (CEST)
 • Edit: Serdecznie dziękuję za pomoc :). Pozdrawiam --WujekJasiek (dyskusja) 15:44, 26 sie 2019 (CEST)

Podziękowanie - Frode Håreedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:53, 27 sie 2019 (CEST)

KAedytuj kod

KA: Zgłoszone kandydatury

Cześć, Zaproponowałem Twoją kandydaturę na stronie Nominacji do KA. Myślę, że dobrze byłoby, gdybyś zasilił skład komitetu. Wystartuj proszę. Jacek555 09:39, 1 wrz 2019 (CEST)

Bardzo szkoda, że odmówiłeś. Moim zdaniem Twoja kandydatura byłaby bardzo wartościowa dla KA. Miłej niedzieli, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 11:51, 1 wrz 2019 (CEST)

Podziękowanie - Pirenaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:29, 4 wrz 2019 (CEST)

Muzeum FC Barcelona i Ferdynand Rothschildedytuj kod

Witaj. Mam prośbę, mógłbyś się przyjrzeć ww. artykułom napisanym przeze mnie? Zastanawia mnie co Gytha miała mi do zakomunikowania mówiąc że w pierwszym przypadku znalazła coś czego nie powinno być w arcie, w drugim mówiła że już w pierwszym zdaniu życiorysu o baronie wykryła dwie nieścisłości w podanym przeze mnie źródle. Jedno już wychwyciłem i poprawiłem, nie wiem gdzie jest drugie. Co do Muzeum FC Barcelony podejrzewam że chodziło jej o sekcję Dojazd, choć pewny nie jestem. Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 20:37, 7 wrz 2019 (CEST)

 • Chodzi o godziny otwarcia muzeum? Postaram się robić wikizację każdego artykułu który ma swoją wersję językową w innej Wikipedii. Szablon Kontroli autorytatywnej już wstawiam. Na razie to czarna magia dla mnie ta cała wikizacja i wikidane ale może to ogarnę. Co nie zmienia faktu ze nadal odczuwam pewien dyskomfort z powodu braku uprawnień bo nie mogę sam przeglądać już swoich edycji i choćby były nawet poprawne merytorycznie to muszę czekać.. Starać staram się ale nie wiem czy to cokolwiek da... Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 22:14, 7 wrz 2019 (CEST)
 • Co do Eveliny była ona córką Barona Lionela de Rothschilda (1808–1879), i Charlotte von Rothschild (1819–1884), powinno być w drzewie genealogicznym Rothschildów. Arek1632 (dyskusja) 22:22, 7 wrz 2019 (CEST)
 • Forma Muzeum FC Barcelona wydawała mi się sztuczna więc myślałem ze się odmienia - „idę do Muzeum FC Barcelony” a nie do Muzeum FC Barcelona, ewentualnie do muzeum klubu FC Barcelona. Swoją droga ciekawe co profesor Jerzy Bralczyk by na to powiedział 😀 Arek1632 (dyskusja) 22:55, 7 wrz 2019 (CEST)
 • Mam nadzieję że już wszystko dobrze. Dodałem nowe źródła (w tym Barcelonas) Arek1632 (dyskusja) 11:42, 8 wrz 2019 (CEST)

Wikizacja/Wikidaneedytuj kod

Wydaje mi się że połączyłem stronę Muzeum FC Barcelona z innymi wersjami językowymi Wikipedii i projektami w których to hasło występuje. To jest Wikizacja? Arek1632 (dyskusja) 00:21, 8 wrz 2019 (CEST)

Wojskowy Obóz Szybowcowyedytuj kod

Nie mogę się odnieść do Twojej uwagi w CW dot. pisowni Krajowe Zawody Szybowcowe, bo temat już nie jest dostępny. w2k2 (dyskusja) 21:48, 8 wrz 2019 (CEST)

 • OK, a zdjęcia nie można wykorzystać? Fajne jest... w2k2 (dyskusja) 23:33, 8 wrz 2019 (CEST)
  • Dzięki za wyjaśnienie, wiem teraz jak pisać pytania do CW.w2k2 (dyskusja) 06:40, 9 wrz 2019 (CEST)

Wersje oczekujące na przejrzenieedytuj kod

Czy mógłbyś przejrzeć moje ostatnie wpisy i je zaakceptować jeżeli są dobre?

Czy wieszedytuj kod

Witaj Szołtysie. Mam pytanie, mianowicie jakie dokładnie wymagania są potrzebne by artykuł pojawił się na stronie głównej w rubryce Czy wiesz? Chciałbym napisać jakiś artykuł nadający się do ekspozycji, ale nie wiem co by ciekawiło społeczność. Obawiam się że nie potrafię pisać artykułów na poziomie Czywieszowym, ponieważ parokrotnie próbowałem już zgłaszać artykuły mojego autorstwa ale nic z tego i trochę się zniechęcam (jeden co prawda był w CW, ale nie był on w sumie stricte mojego autorstwa, bo to Pan Michał Sobkowski go poprawił i rozbudował na tyle że się tam znalazł). Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 14:47, 10 wrz 2019 (CEST)

 • Propozycja poszła, dodałem dwa pytania: pierwsze bardziej ogólne na zasadzie "Czy wiesz kim jest Feliks Przytycki", a drugie pytanie bardziej szczegółowe jest o uczelnie które wizytował bo to również jest w arcie.Przyjrzę się też tym butom czy nie byłoby jeszcze jakiegoś innego źródła potwierdzającego tę informację. I dziękuję za przywrócenie uprawnień, dołożę wszelkich starań żeby utrzymać je na stałe :) Pozdrawiam :) Arek1632 (dyskusja) 08:08, 11 wrz 2019 (CEST)

Poprawione braki w artykułachedytuj kod

Witam. Mógłbyś sprawdzić ostatnio moje poprawione dodane artykuły: Klubowe Mistrzostwa Azji w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2016, Cuneo Volley, Piłka siatkowa na Igrzyskach Panamerykańskich 2019 - turniej kobiet, Puchar Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2019 i Puchar Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2019. Oraz chciałbym zapytać kiedy znów uzyskam status redaktora, bo bardzo mi zależy, żeby mieć go 12 września. Obiecuję od teraz zawsze będą źródła w dodanych moich nowych artykułach, bo nie chciałbym być już więcej w podobnej sytuacji jak teraz.

UR.edytuj kod

Witaj, mam pytanie.. może to nie jest jakoś bardzo ważne ale zastanawia mnie jedna kwestia. Otóż zauważyłem że każdy lub prawie każdy Wikipedysta który otrzymał UR ma na swojej stronie dyskusji takową informację wraz z odpowiednim komentarzem. Dlaczego ja jej nie mam? Nie dostałem jej zarówno teraz przy otrzymaniu UR po raz drugi jak też wcześniej przy włączeniu ich po raz pierwszy. Od czego to zależy? Czy po otrzymaniu UR na wniosek osoby zainteresowanej inaczej patrzy się na tą sprawę niż dajmy na to po automatycznym ich otrzymaniu? Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 22:25, 12 wrz 2019 (CEST)

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2019-09-22edytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje/2019-09-22

Jest literówka " kkpt " zamiast " kpt". Czy zabezpieczenie na poziomie tak wysokim że muszę do Ciebie pisać w tej sprawie ma sens?

Gżdacz (dyskusja) 11:23, 13 wrz 2019 (CEST)

Re: Najstarsi ludzieedytuj kod

Witam, Mam mały problem, dylemat: Otóż użytkownik Evans444 na liście w artykule: "Najstarsi ludzie" usilnie za każdym razem usuwa Chitestsu Watanabe z tej listy, kiedy został oficjalnie zweryfikowany przez GRG. Wytłumaczyłem mu, na czym to polega, pomimo, że nie ma tytułu z dyplomem, GRG oficjalnie uznało go za najstarszego żyjącego mężczyznę. Nie mogę go też zgłosić za jakiś wandalizm, bo robi to w dobrej wierze, tylko szukam kogoś trzeciego, kto mógłby spojrzeć na to swoim okiem i stąd moja prośba- Zrobiłbyś to? Ponieważ, nie chcę tworzyć jakiegoś sporu lub coś takiego, a moje argumenty do niego nie trafiają, nawet nie wiem czy przeczytał moje wyjaśnienia w zakładce "Dyskusja", ponieważ nie odpowiedział mi nawet. Pozdrawiam --WujekJasiek (dyskusja) 18:03, 13 wrz 2019 (CEST)

 • Źródło jest proste i znajduje się tutaj na oficjalnej stronie GRG, 1907 Gallery: [44]. Wystarczy zjechać niżej, tam jest Chitetsu Watanabe, a pod zdjęciami opis, który brzmi następująco: "Watanabe became the oldest validated man in Japan and the world, following the death of Masazo Nonaka". A ten Pan Evans444 ciągle edytuje to tak, żeby nie miał tego tytułu. Ja się z nim po części zgadzam, fakt, nie uzyskał oficjalnego dyplomu z tytułem, ale: dyplom z tytułem a tytuł najstarszego żyjącego mężczyzny to są 2 odrębne sprawy, zwłaszcza że GRG uznało pana Chitetsu, że od śmierci p. Masazo Nonaki, to on jest najstarszym żyjącym i to on przejął tytuł najstarszego żyjącego mężczyzny z potwierdzonym wiekiem. Myślę, że tutaj nie ma co dywagować. Ale zostawiam to do rozstrzygnięcia komuś trzeciemu czyli Tobie, chyba że ktoś jeszcze się zechce dołączyć do dyskusji. Pozdrawiam --WujekJasiek (dyskusja) 09:07, 14 wrz 2019 (CEST)

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Katalońskiegoedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Katalońskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 06:57, 14 wrz 2019 (CEST)

Twórczość własnaedytuj kod

Mam takie wątpliwości. Pewien prawnik z Zielonej Góry napisał książkę. A teraz na Wikipedii obficie ją cytuje w przypisach: Europejska konwencja praw człowieka, Pakt antykominternowski i inne, ma dotychczas 20 edycji. Czy to nie jest przedstawianie twórczości własnej? Jeżeli napisał książkę naukową (tak myślę) to przecież może przytaczać źródła z tej książki zamiast własnej twórczości. Pozdr. Gbylski (dyskusja) 08:04, 14 wrz 2019 (CEST)

Reprezentacja Austrii w Piłce Nożnej Mężczyznedytuj kod

Witaj, mam pytanie. Mogę przejrzeć artykuł o reprezentacji Austrii czy lepiej będzie zaczekać aż ktoś inny przejrzy? Poprawiłem ten artykuł w ramach Tygodnia Austriackiego nie mając jeszcze UR tak więc chyba lepiej zaczekam a nie chcę też wywoływać niepotrzebnie wojen edycyjnych czy tym podobnych spraw. Pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 21:51, 15 wrz 2019 (CEST)

Odp:Blokadaedytuj kod

Odp:Blokada
Niestety z powyżej podlinkowanej treści uzasadnienia nie za bardzo jestem w stanie wywnioskować o naruszenie jakich regulacji chodzi, począwszy od stwierdzenia "Niestety zignorowałeś moją wiadomość" - bo to w zasadzie tak samo jak i Ty moją. I jaki z tego logicznie miałby wynikać wniosek? Tak więc niniejszym wnioskuję o odpowiednie uściślenie ww. uzasadnienia lub też ewentualnie zweryfikowanie swoich działań w tym zakresie.--Alan ffm (dyskusja) 23:33, 15 wrz 2019 (CEST)
Odp:Blokada
" nie było to jasne" - no nie za bardzo, w ówczesnej odpowiedzi podałem regulacje/dyskusje na jakie się powołuję i pytam o to samo. "Chętnie zobaczę, którą Twoją wiadomość zignorowałem" - potwierdzenie przyjęcia informacji do wiadomości jest choćby tu. Również trudno byłoby uwierzyć aby ta wiadomość dokonała się nieświadomie. Tak więc niniejszym ponawiam powyższy wniosek, sformułowany w ostatnim zdaniu poprzedniej wiadomości.--Alan ffm (dyskusja) 14:37, 16 wrz 2019 (CEST)
Odp:Blokada
"Nie jest to tylko moja opinia" - dziwię się że zmuszony tu jestem przypominać, ale powołując się w uzasadnieniu działań administracyjnych na opinie innych użytkowników wypadało przytoczyć odpowiednie linki, bo nie za bardzo mi dotychczas wiadomo o jakie opinie czy dyskusje miałoby w tym przypadku chodzić.--Alan ffm (dyskusja) 18:00, 16 wrz 2019 (CEST)

Opisedytuj kod

Hej, masz całkowitą rację ale...kiedy o tym zapomniałem? Pozdrawiam serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 00:03, 16 wrz 2019 (CEST)

 • Hmmmmmmmmmmmmm, no nie wiem. Z jednej strony pamiętam o tym, stąd moje pytanie i szczere zdziwienie, z drugiej....faktycznie. Cóż, nie umiem Ci tego w rozsądny sposób wyjaśnić lub wytłumaczyć (sobie zresztą również). Pozdrawiam serdecznie...nie będę Cię oszukiwał, że się postaram....bo, nie wiem, nie mam pojęcia dlaczego tak jest :). Tym niemniej, pozdrawiam serdecznie :)-- Tokyotown8 (dyskusja) 00:14, 16 wrz 2019 (CEST)

Pewność edycjiedytuj kod

Uważam, że to zdecydowanie futurologia. Ale jeśli jesteś przeciwnego zdania, to cofnij moją edycję, nie jest to ranga, sprawy, która by wymagała wojen edycyjnych. Pozdrawiam! Wulfstan (dyskusja) 00:47, 16 wrz 2019 (CEST)

Oj, faktycznie! Umknęło mi! Dzięki za czujność! Pozdrawiam, Wulfstan (dyskusja) 19:22, 17 wrz 2019 (CEST)

Pomysł na Megaczywieszedytuj kod

Tak się złożyło, że w ostatnim czasie powstało kilka haseł o kościołach katolickich i protestanckich: 1., 2., 3., 4., 5., 6. (autorstwa niżej podpisanego). Może ten materiał mógłby posłużyć do zmontowania Megaczywiesza o świątyniach chrześcijańskich? Jak uważasz? Dalkentis (dyskusja) 15:49, 17 wrz 2019 (CEST)

 • No, już zgłosiłem wszystkie te artykuły do CzyWiesza. Nie ukrywam, nie było łatwo w każdym przypadku wymyślić ciekawe pytanie, ale jakoś dałem radę. Teraz trzeba by ułożyć z tego MegaCW w propozycjach do ekspozycji - ale to już chyba twoje zadanie szanowny panie administratorze ;). Dalkentis (dyskusja) 17:28, 17 wrz 2019 (CEST)
  • Dzięki za pomoc we wcieleniu mojego pomysłu w życie. Dalkentis (dyskusja) 19:29, 17 wrz 2019 (CEST)

Linki do PE cd. ;)edytuj kod

Cześć. Pomęczę Cię jeszcze ;) Wydaje mi się, że jeżeli by to w ogóle poprawiać, to nie wymyśli się nic lepszego niż zamiana "_home.html" na "/home" w linkach z taką końcówką (czyli zamiast [45] -> [46]). Jeśli by to się kiedyś "zepsuło", zawsze będzie można wyciąć do oznaczenia liczbowego (czyli do [47]). W każdym razie nie pali się, bo obecnie po prostu przerzuca do wyszukiwarki, więc nie jest bardzo źle :) Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 22:50, 17 wrz 2019 (CEST)

Status redaktoraedytuj kod

Hej, W związku, że moje wpisy niektóre są jeszcze nie przejrzane i nadal oczekują na przejrzenie jak ostatnio przez pół dnia turniej Puchar Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2019, gdzie powinien być aktualizowany na bieżąco. Więc zrobiłem ponad 1000 artykułów siatkarskich i to nie są niewiarygodne artykuły. W większości autorstwa David93 artykuły poprawiałem, gdzie zawsze o połowę było więcej bajtów. Wystarczyło tylko poinformować, żeby te artykuły poprawił i dodał źródła, bo jak robię artykuł o zawodnikach to są zawsze źródła a np. turnieje czasami zapominam. (Bardzo przepraszam, że tak pisze, ale ciągłe „oczekuje na przejrzenie” mnie dobija). Krzysio.szubzda.1 00:49, 18 wrz 2019 (CEST)

Alterlaa (osiedle)edytuj kod

Cześć, hasło (jak w tytule) zgłoszone do Czywiesza, nie wiem jak to było zgłaszane i dlaczego tak się stało, ale nie ma szablonu "Czy wiesz do artykułu". Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 22:28, 18 wrz 2019 (CEST)

MegaCzywiesz o wróblachedytuj kod

Cześć, co powiesz na MegaCzywiesz o wróblach? Zrobiłam już 5 do MWA, planuję 6. bo mi nie styka z wyróżnieniem „łańcuchem” (nawet kladogramu nie umiem znaleźć kompletnego...), więc to już niezła liczba na osobny CzyWiesz poświęcony wróblom. Zresztą biorąc pod uwagę liczbę wyróżnionych artykułów to nawet i oszczędzi czas oglądania użytkownikom na SG codziennie wróbli :) Soldier of Wasteland (dyskusja) 23:37, 18 wrz 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Szoltys" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy