Dyskusja wikipedysty:Szumo


Dyskusja wikipedysty:Szumo w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.Szumo/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij [{{fullurl:Dyskusja wikipedysty:{{{1}}}|action=edit&section=new}} tutaj], aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!

VindicatoR ۞ 20:12, 12 wrz 2005 (CEST) 

Przygody Ibo-Wanaedytuj kod

Zamieściłem artykuł na WP:SDU. Było już EK, ale najwidoczniej uparłeś się, że komiks internetowy istniejący od zaledwie paru dni który nie zdobył jeszcze popularności to temat encyklopedyczny. Niestety, ale tak nie jest. A.J. 21:42, 12 wrz 2005 (CEST)

Wikipedia:Wikipedystów portret własnyedytuj kod

Jest w zwyczaju, że w Wikipedia:Wikipedystów portret własny nikt sam siebie nie opisuje. Pozdrawiam Radomil dyskusja 22:19, 17 gru 2005 (CET)

Bo robię portal o Hearts of Iron i dlatego stworzyłem te artykuły. Zresztą możesz zobaczyć wyniki mojej dotychczasowej pracy http://pl.wikipedia.org/wiki/Portal:Hearts_of_Iron

Pozdrawiam Szumo

Dobrym zwyczajem na Wikipedii jest odpowiadania na stronie dyskusji osoby która zadała pytania, a nie na własnej. To, że odpowiedziałeś na moje pytanie zobaczyłem zupełnie przez przypadek - ja nie śledzę zmian na stronach dyskusji innych użytkowników.

Wracając do tematu - "portal" o tak wąskim znaczeniu nie jest potrzebny i nie ma zwyczaju tworzenia takich portali. Wystarczy główne hasło "Hearts of Iron" i kategoria o tej samej nazwie w której można umieszczać inne hasła o tej grze. Nie ma potrzeby aby tworzyć portal dla tak wąskiego tematu. Roo72 Dyskusja 10:11, 18 gru 2005 (CET)

Zgadzam się z Roo72. W tej chwili sam artykuł dotyczący gry to zaledwie stub, w projekcie portalu są zaledwie trzy linki. Gdyby na temat gry istniało kilkadziesiąt, kilkaset artykułów, wtedy robienie portalu miałoby sens. Wpierw może postaraj się rozbudować hasło o grze, chociażby do takiej formy, jak Civilization. Pozdrawiam Przykuta 10:33, 18 gru 2005 (CET)

Portal może powstać jeżeli będzie odpowiednio dużo haseł na dany temat. Na razie nie ma nawet jednej setnej tego co jest wymagane aby powstał portal monotematyczny. Aha, podpisuj się proszę pod swoimi wypowiedziami - najprościej w taki sposów "~~~~" Roo72 Dyskusja 10:39, 18 gru 2005 (CET)

Usunąłem ten portal z przestrzeni głównej ale samo hasło przeniosłem do Wikipedysta:Szumo/Hearts of Iron, pozdrawiam. Roo72 Dyskusja 10:58, 18 gru 2005 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Szumo" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy