Dyskusja wikipedysty:Tadam


Dyskusja wikipedysty:Tadam w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum dyskusji (2007 - 2009)

Spis treści

DA - pyt.edytuj kod

Co o tym sądzisz: Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Dąbrówka Mała? Pozdrawiam! Lahcimnitup 18:04, 26 sty 2010 (CET)

Światowy orgazm.edytuj kod

Witam.Taki dzień i wiele innych zwariowanych dni porządkuję właśnie (święto) i istnieją takie dni o których istnienie nawet wcześniej nie podejrzewałam.Chociażby jak ostatnio relacjonowany w TV "Dzień bez spodni".Podałam odpowiedź i przypisy na stronie Zgłoś błąd.A swoją drogą również do 21 grudnia dałam w ub.r. przypis do istniejącego już o wiele wcześniej tego dnia na wiki.Pozdrawiam.--Tanja5 (dyskusja) 02:34, 28 sty 2010 (CET)

Re:Pimpekedytuj kod

Mówisz i masz. Pozdrowienia, Refycul (dyskusja) 00:40, 7 lut 2010 (CET)

Mapy Zgorzelcaedytuj kod

Po lewej wygląda lepiej - kiedy się schowa spis treści powstaje dziura, pozatym dodałem nazwy pod mapami świadczące o ówczesnym nazewnictwie miasta. Dzidan (dyskusja) 11:03, 8 lut 2010 (CET)

Re:edytuj kod

Rozmowa w tej sprawie toczy się w dyskusji hasła i tam odsyłam. Szwedzki (dyskusja) 01:19, 24 lut 2010 (CET)

Biogramy w poczekalniedytuj kod

Jak wstawiasz biogramy do poczekalni, to nalezy je zglaszac do innej sekcji. Herr Kriss 19:04, 22 kwi 2010 (CEST)

Re: N!KOedytuj kod

Cześć! Użytkownik został zablokowany na dwie godziny i poinformowany stosownie na stronie dyskusji. Dziękuję za zgłoszenie i pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 16:00, 24 kwi 2010 (CEST)

Pawlakedytuj kod

W podanym w przypisie źródle (tj. wywiadzie w PR, który nawiasem mówiąc najpierw słyszałam na własne uszy) Pawlak wyraźnie mówi o trzech synach (co oczywiście nie wyklucza, że istnieją inne dzieci). Teoretycznie można by się także zastanawiać (bo to z jego wypowiedzi jasno nie wynika), czy aby na pewno jesteśmy uprawnienie stwierdzać Żonaty z Elżbietą, z którą ma trzech synów. I czy aby na pewno żonaty. A sprawa córki... hm... bo ja wiem? Nie wiem.

A ta "Polityka" podana jako źródło, nie przeze mnie zresztą, to ewidentnie bazuje na wiki :-) Cancre (dyskusja) 21:36, 11 maj 2010 (CEST)

Re: Bogatynia na starych pocztówkachedytuj kod

Witaj! Nieznany jest status prawny tych prac, a więc zgodnie z WP:LZ nie wstawiamy takich linków. Ponadto jeśli jest ustalony status starych pocztówek, czyli wiadomo, że przeszły do domeny publicznej, to nic nie stoi na przeszkodzie by wgrywać je do Wikimedia Commons, a tym samym zbędne jest robienie reklamy zewnętrznemu serwisowi. LeinaD dyskusja 13:09, 19 sie 2010 (CEST)

Zgłoś błądedytuj kod

Tak, moja pomyłka, zrewertowałem prawie od razu. Przepraszam za kłopot.  « Saper // @dyskusja »  21:29, 30 sie 2010 (CEST)

Zgłoś błąd - Moczaredytuj kod

Przepraszam, ale cofnąłem Twoją edycję (usunięcie zgłoszenia z ZB). Zgłoszenie było mocno emocjonalne, ale przynajmniej ja rozumiem, o co autorowi chodziło. I uważam, że powinno wisieć przynajmniej regulaminowe 3 dni, bo nie zostało załatwione. Nawet, jeżeli nie jest to precyzyjnie rzecz biorąc zgłoszenie błędu, a sugestia uzupełnienia, na przykład. Obecność zgłoszenia na ZB dopinguje niektórych Wikipedystów do zajęcia się danym hasłem. Po usunięciu zgłoszenia nikt tam nie zajrzy przez najbliższe 3 lata. Pozdrawiam, mulat(napisz) 12:58, 20 wrz 2010 (CEST)

  • Rozumiem. Ja jestem dość tolerancyjny w stosunku do ludzi zgłaszających błędy, zwłaszcza w bardziej emocjonalnych tematach, ale rozumiem, że może komuś przeszkadzać. Ja jednak odbieram tą wypowiedź merytorycznie: w haśle MM nie ma wystarczająco mocnych sformułowań na temat zasług tej postaci. A świnia... Może to jednak delikatny epitet wobec takiego życiorysu? Co do zgłoszenia: przeczytałem biogram i rzeczywiście może w nim brakować pewnych faktów. Może ktoś poszpera w nowszych wydawnictwach IPN, na przykład? Zostawmy tą świnię na widoku, może kogoś zainteresuje – z korzyścią dla Wikipedii w ogólnym rozrachunku. mulat(napisz) 14:25, 20 wrz 2010 (CEST)

Przenoszenie artykułówedytuj kod

Jeśli przenosisz art. to: 1. poprawiaj wszystkie hasła na prawidłowe w treści artykułu; 2. poprawiaj dolinkowania. Nie wystarczy tylko wstawić ek.--Cojan (dyskusja) 08:22, 1 kwi 2011 (CEST)

Re: Debrzno-Wieśedytuj kod

Zrobione. Lampak Dysk. 21:58, 1 kwi 2011 (CEST)

Zgłoś błądedytuj kod

Fajnie, że załatwiasz błędy na ZB, ale mam jedną prośbę: podpisuj się, kiedy wstawiasz szablon "Załatwione". Mamy tam bota, który usuwa załatwione po dwóch dobach, a jak nie ma daty przy tym szablonie, to bot zostawi na zawsze i trzeba ręcznie wydłubywać. Poza tym, dobrze jest, kiedy wiadomo, kto i kiedy załatwił. Idealnie też by było, gdyby były też dwa słowa jak załatwione: np. poprawiłem czy usunięte. Z góry dziękuję i pozdrawiam, mulat(napisz) 12:09, 6 kwi 2011 (CEST)

Dzięki za pomysłedytuj kod

[1]. Chyba wypełniłem warunki licencji?;)--Ciacho5 (dyskusja) 19:23, 26 maj 2011 (CEST)

Odp:Pomnik Małego Powstańca w Warszawieedytuj kod

Odp:Pomnik Małego Powstańca w Warszawie

Do takich celów polecam ten skrypt -- Bulwersator (dyskusja) 15:21, 27 maj 2011 (CEST)


Odp: Waris Dirieedytuj kod

Faktycznie, powinienem był sprawdzić tę datę. Jestem nowym redaktorem i jeszcze nie mam doświadczenia, dziękuję za zwrócenie uwagi.

Re: Ślęzaedytuj kod

Wg mnie dużo lepiej tłumaczy to Śląsk#Toponimia, a sam artykuł który przytoczyłeś jest połowicznie uźródłowiony. Jeżeli masz źródło to może jednak i tak dodać taki przypis do artykułu. Jednakże należy zaznaczyć, że jest to jedna z hipotez. Twoja edycja[2] usunęła dość ważną informację tj. że "W bulli papieża Hadriana IV z 1155 roku rzeka ta widnieje pod nazwą Selenza." – ta informacja jest jednoznaczną względem rzeki Ślęzy. Hipotezy możemy podawać w art. Śląsk lub tym Pochodzenie ..., ale same wzmianki w źródłach historycznych, bez interpretacji (hipotez) powinny się znaleźć w artykule Ślęza. Napisałeś, że możesz dodać źródło, więc bardzo Ciebie o to proszę. JDavid dyskusja 18:49, 7 wrz 2011 (CEST)

Prowincja Suk Ahrasedytuj kod

Możesz zgłosić się do któregoś z operatorów botów (Wikipedia:Zadania dla botów?). Wstawienie Ek-a do przekierowania, które linkowało w kilkudziesięciu artykułów, było błędne. Najpierw należy poprawić linkujące, później usuwać przekierowanie. Ponadto w tytule utworzonego przez Ciebie artykułu była literówka – prowincja w nawiasie bez potrzeby była pisana z wielkiej litery. No i jeżeli zmieniać w ten sposób, to kompleksowo wszystkie 48 prowincji. W nazewnictwie powinno się utrzymywać jakiś standard zapisu. Bukaj (dyskusja) 19:35, 15 wrz 2011 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:1

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 02:48, 3 paź 2011 (CEST)

Młyn trójkołowyedytuj kod

Dzisiaj kończy się już mój czas - liczę na pomoc. Spróbuj ewentualnie to przeredagować bo na szybko to niemam pomysłu. Pozdrawiam. Dzidan (dyskusja) 10:56, 4 paź 2011 (CEST)

Jastrowo-Majątekedytuj kod

To nie jest nazwa obwodu wyborczego, bo czegoś takiego jak nazwa obwodu wyborczego po prostu nie ma.

To określenie jednostki osadniczej będącej w granicach obwodu. Niestety w Polskim podziale terytorialnym mamy burdel. Niektóre miejscowości nie są podawane w TERYT, więc formalnie nie są miejscowościami, choć posiadają wszystkie cechy, a nawet samorząd terytorialny uznaje je za miejscowość. Ale do rzeczy.

Wiele jednostek osadniczych ma niepełną nazwę w TERYT. Samorządy często stosują też nazwy, które wyszły formalnie z użycia. Przykładowo, w żadnej jednostce osadniczej w Polsce nie ma już nazwy „PGR”. Mimo to samorządy, dla rozróżnienia tych osad od „wsi właściwych”, w dalszym ciągu stosują „PGR” w nazwie, co właśnie ma odzwierciedlenie w rejestrach PKW. Na Wikipedii widziałem wiele jednostek osadniczych, które właśnie jako źródło podają rejestry PKW. Wystarczy wpisać „PGR” w wyszukiwarce na WP, a zobaczymy mnóstwo miejscowości z tym skrótem w nazwie, choć tak jak wspomniałem, żadna miejscowość nie ma już skrótu „PGR” w nazwie.

Skoro więc PKW podaje Jastrowo PGR, a nie Jastrowo-Majątek, to znaczy że samorząd terytorialny, wbrew TERYT, posługuje się tą pierwszą nazwą. Dlatego w nagłówku warto odnotować obie.

-- Mariusz W. 212.14.0.156 (dyskusja) 04:25, 28 paź 2011 (CEST)

Pozwolę sobie zacytować Aotearoa jako odpowiedź:
  • Samorządy w Polsce często stosują jakieś własnego chowu nazwy czym wprost łamią zapisy ustawy o nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych – są zobowiązane stosować nazewnictwo urzędowe. W Terycie faktycznie mogą zdarzać się błędy – nazwy urzędowe najlepiej sprawdzać w wykazach nazw urzędowych lub w państwowym rejestrze nazw geograficznych. W tym wypadku nazwą urzędową jest Jastrowo-Majątek. Tego co podaje PKW nie można brać na poważnie, bo wg nich to w ogóle jest samodzielna wieś [!] (ponadto wg PKW istnieją wsie Otorowo Mielno, Otorowo Poświętne, Otorowo Kamionka, Otorowo Las, a o takich nie wspomina rejestr urzędowych nazw, pomijając że ich zapis jest nieortograficzny) – skoro to jest błędem to i sama podana nazwa może być błędna (nie możemy uznać, że w jednym zdaniu, w którym jest kilka ewidentnych błędów, ta informacja jest akurat podana poprawnie). Nieoficjalne nazwy oczywiście można, a czasami wręcz należy podać w artykule, ale trzeba wykazać, że faktycznie są często stosowane – użycie na jednej stronie, gdzie w dodatku są rażące błędy, nie jest jakimkolwiek wykazaniem stosowania takiej nazwy. Aotearoa dyskusja 14:40, 28 paź 2011 (CEST)

Haloedytuj kod

Halo, mogą pomóc rozwiązać ten artykuł, to bym bardzo wdzięczny: Bazylika Matki Boskiej z Candelaria. Dzięki.--83.41.94.16 (dyskusja) 14:44, 7 mar 2012 (CET)

Stały stół niemieckich wikipedystówedytuj kod

Witaj Tadam. Niektórze niemiecki wikipedyści planują małe spotkanie niemieckich wikipedystów z Łużyc Górnych w Görlitzu sobotą (12. maj). Ponieważ mieszkasz w Zgorzelciu, chciałbym cie szczególnie przepraszać. Pozdrowienia, --Michawiki (dyskusja) 15:49, 9 maj 2012 (CEST)

ad. Polacy w Vuelta a España 2012 i podobnychedytuj kod

Piszę tutaj odnośnie dyskusji w Kawiarence bo tam to już byłby straszny OT. W tej dyskusji tylko rozmawialiśmy, padły propozycje, trwała dyskusja i chyba dalej będzie trwać. Nerwy temu nie służą, nie trzeba podnosić tonu aby coś przekazać. Decyzją większości, jak widać, moja propozycja była niewłaściwa, więc się wycofałem - bez nerwów. Stanko (plé) 11:02, 31 sie 2012 (CEST)

Nikos Rusketosedytuj kod

Zsuetam (Dyskusja) 11:05, 13 wrz 2012 (CEST)

Lista najwyższych budynków w Nowym Jorkuedytuj kod

Witaj,

Cofam Twoje zmiany, ponieważ mają masę błędów redakcyjnych i gramatycznych - "o wysokościach co najmniej 183 metry", "most brookliński", 100x "budynek wybudowany", "budowa budynku" (w każdym zdaniu jest co najmniej raz odmiana słowa budowa/budynek, co nie brzmi dobrze). Słowo "skompletowanie" można oczywiście zastąpić ukończeniem na przykład (to właśnie poprawiam w odrębnej edycji), ale "konstrukcja" jest używana w języku polskim w tym samym kontekście, co angielskim. Odsyłam: http://sjp.pwn.pl/slownik/2473383/konstrukcja. Pozdrawiam, Avangarde D. 11:10, 19 wrze 2012 (CEST)

Zmieniłam wstęp zgodnie z en., łącząc w sumie te zbędne sekcje "przegląd" i "konstrukcja". Pozdrawiam, Avangarde D. 11:50, 19 wrze 2012 (CEST)

Nikos Rusketosedytuj kod

Hasło skasowałem, ale niektórzy zauważyli jakąś encykloepdyczność (Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2012:09:13:Nikos Rusketos), zatem może będziesz chciał je poprawić. Masur juhu? 09:50, 7 paź 2012 (CEST)

Pisz - "baszta"edytuj kod

Witaj. Konkretnie chodzi mi o zdjęcie pod adresem http://www.bildarchiv-ostpreussen.de/suche/showfoto.html?lang=polski&id=35566 , zatytułowane "Johannisburg, Schmiedestraße, Wohnhaus Schlonsack" [tłum. Pisz, ulica Kowalska, dom mieszkalny Ślązaka] i opis do niego "Zwischen Rathaus und der Mälzerei, das Wohnhaus Schmiedestraße 1a, das Wohnhaus Schlonsack" [tłum. "...Między ratuszem i słodownią dom mieszkalny przy ulicy Kowalskiej 1B (dziś Ratuszowa), dom Ślązaka]. Fragment budynku podpisany na zdjęciu "Mälzerei" (słodownia) to właśnie dzisiejsza "baszta", na załączonym do zdjęć planie opisywana jako "Mälzerei der Brauerei Bayer" (słodownia browaru Bayera). Browar "Masovia" należący do rodziny Bayerów, do którego przynależała, znajdował się naprzeciwko, po drugiej stronie ulicy Terpitzstraße (dziś 1. Maja). Mieszkający w tym domu na zdjęciu Gustav Schlonsack był właścicielem młyna i tartaku nad Pisą (dziś na jego fundamentach stoi hotel "Nad Pisą"). Sądzę, że to wystarczy. Zdjęcia opisane wyjątkowo dokładnie, a plan szczegółowy aż do bólu. Opisane jest nawet, do kogo należały konkretne posesje i kto mieszkał z poszczególnych budynkach. Ja sam pochodzę z Pisza i bardzo dobrze znam miasto, choć ze zdjęć i planów z ww. strony dowiedziałem się wyjątkowo dużo. Harryangel (dyskusja) 22:24, 8 sty 2013 (CET)

Agnieszka Radwańska-Błąd3 w arcieedytuj kod

Dzięki tobie,to samo chciałem zrobić,byłeś szybszy,ale tylko dlatego,że ja mam problemy z pl.literami,mieszkam w Berlinie.Pozdrawiam.--J.Dygas (dyskusja) 22:47, 24 lut 2013 (CET)

Nie musiałeś,na dole są polskie diaktryki.Zobacz sam.--J.Dygas (dyskusja) 23:08, 24 lut 2013 (CET)

polskaedytuj kod

A jak często i skąd pochodzisz?ja jestem 2 razy w miesiącu,ale tylko w tu pochodzę z a właściwie z Cieplic to teraz dzielnica miasta zob. tu Pozdro aus Berlin.:=)--J.Dygas (dyskusja) 23:25, 24 lut 2013 (CET)

Wikiekspedycja 2013edytuj kod

Witaj. Piszę do Ciebie w sprawie Wikiekspedycji - corocznej fotograficznej wyprawy wikipedystów, która w tym roku będzie miała miejsce na terenie województwa dolnośląskiego (http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikiekspedycja_2013). Znalazłem Twój nick w Atlasie Wikipedystów z tego województwa i chciałem spytać, czy masz ochotę przyłączyć się do naszej wyprawy - wskazać jakieś interesujące miejsca warte sfotografowania, przyłączyć się w charakterze lokalnego przewodnika lub pomóc nawiązać kontakt z lokalnymi organizacjami? Będziemy się poruszać po terenie od Zgorzelca do Dzierżoniowa w dniach 19-28 lipca. W razie interesowania, poproszę o kontakt. :) --CLI (dyskusja) 19:27, 25 cze 2013 (CEST)

Odp:Konserwatzymedytuj kod

Odp:Konserwatzym

Witaj. Po pierwsze - sprawa miała miejsce pół roku temu. Z lekką i żartobliwą złośliwością powiem - nieźle :) Po drugie: fakt, może "pojechałem" trochę z automatu - widząc w diffach fragment z podanym źródłem, a usunięty przez anonimowego użytkownika - przywróciłem go uznając za pochopne działanie niedoświadczonego użytkownika. Po trzecie - może faktycznie w haśle budzącym często gorące emocje, jakim jest "konserwatyzm|" trzeba było być bardziej uważnym, a może po prostu nie ruszać tego i zostawić aż sprawą zajmie się ktoś bardziej zaangażowany w sprawę. To tyle. Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie. Pawel Niemczuk (dyskusja) 12:15, 13 wrz 2013 (CEST)

Ad:Stadion_Miejski_we_Wrocławiuedytuj kod

Ad:Stadion_Miejski_we_Wrocławiu

Oto źródło - Wrocławski magistrat

Jednoczeście informujemy, że wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy na ferie zimowe 2014 zmianie ulegną nazwy trzech linii tramwajowych. Linie 31 Plus, 32 Plus i 33 Plus będą oznaczane na pojazdach i w rozkładach jazdy jako linie 31, 32 i 33.

--a (dyskusja) 14:52, 22 lut 2014 (CET)

Pleszewedytuj kod

Witaj

Mogą być, ale nie muszą, zależy co kto lubi. StoK (dyskusja) 19:52, 12 sie 2014 (CEST)

Re Przejście graniczne Kaczyce Górne-Karviná Ráj IIedytuj kod

Witaj, wszystko jest ok. W tym samym miejscu było przejście mrg od 19 lutego 1997, a od 13 kwietnia 2005 r. na szlaku turystycznym. Są to przejścia graniczne, gdzie obowiązywały różne przepisy i przekraczanie odbywało się na podstawie różnych dokumentów. Pozdrawiam Wlodek k1 (dyskusja) 14:48, 8 gru 2014 (CET)

Wykosy, Bielinka, Grzybnoedytuj kod

Znalazłem jeszcze niemieckojęzyczne źródło dla miejscowości Ficksradung: tutaj, na dole podana bibliografia. I jeszcze wzmianka w googlowych booksach. Sławek Borewicz, → odbiór 02:30, 23 gru 2014 (CET) Wpisze się tu, by nie zakładać nowego wątku. Co do tytułów stron (z dzisiejszego oglądu): Lista postaci z cyklu "Zmierzch", Lista postaci serialu animowanego Chojrak - tchórzliwy pies. Jeśli by to miało być robione z cudzysłowem, to najlepiej od razu z „polskim”. Swego czasu parę stron poprzenosiłem: Wikipedysta:Sławek Borewicz/przekierowania. A żeby te szablony związane z tytułami można łatwiej znaleźć, to wrzuciłem do jednej kategorii: Kategoria:Szablony do formatowania tytułu strony. Tylko trzy znalazłem, ale w anglojęzycznej wersji jest nieco więcej. Sławek Borewicz, → odbiór 19:09, 10 mar 2015 (CET)

Ad:BTKedytuj kod

Ad:BTK

Napisałeś: "BTK – rodzaj chromosomu" - skąd ten pomysł? A tak przy okazji to czerwone linki na stronach ujednoznaczniających powinny mieć podane przypisy. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 07:22, 20 sty 2015 (CET)

Odp:Wyspa Salisbury’egoedytuj kod

Odp:Wyspa Salisbury’ego

Różnią się apostrofami. W samym haśle jest , natomiast w przekierowaniu '. Khan Tengri (dyskusja) 16:26, 13 mar 2015 (CET)

Peter Barnes (reżyser)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:34, 24 mar 2015 (CET)

Odp: Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zawadzieedytuj kod

Chciałem anulować też edycję Macuka (blankującą przekierowanie), ale z jakiegoś powodu ta edycja mi się nie zapisała. Zrobiłem to przed chwilą, ale obecna nazwa artykułu na pewno nie jest prawidłowa (jeśli używany jest dywiz, to nie powinno być spacji). Sprawdzę to jeszcze później. PG (dyskusja) 14:00, 25 mar 2015 (CET)

ODP: "autoency tężni?" cokolwiek to znaczy ;)edytuj kod

Jeśli bym nie uważał, że należy stworzyć hasło, to bym go nie tworzył. Znam zasadę encyklopedyczności i jak najbardziej stworzone hasło ją posiada. Jest znaczące ze względu na znaczenie (po pierwsze: druga tężnia na Mazowszu; po drugie: jedyna bezpłatna), istota tej tężni polega również na tym, iż nie znajduje się w uzdrowisku; dalej - przejawia istotną przynależność do Kategorii:Architektura Legionowa. Co najistotniejsze ma duże znaczenie lokalne, co jest najlepiej weryfikowalne dla samych mieszkańców miasta i okolic, aczkolwiek przypisy i bibliografia daje możliwość zweryfikowania także i innym. W związku z tym, uważam że to konkretne hasło powstało zgodnie ze standardami i jest istotne dla powiększenia zbiorów polskiej wersji Wikipedii. pke1 (dyskusja) 11:51, 10 sie 2015 (CEST)

filia GR a Stalagedytuj kod

Taka informacja pojawiła się na stronie Zgorzelca - przeniosłem ją wraz z odnośnikiem do źródła. Tam też niepasowała :). Dzidan (dyskusja) 09:19, 21 paź 2015 (CEST)

Odp.edytuj kod

O którąś z kolei niezrozumiałą decyzję tego administratora w Poczekalni z głupkowatym uzasadnieniem. Hoa binh (dyskusja) 13:55, 30 paź 2015 (CET)

Strzecha budowlana w CWedytuj kod

W CW padło kilka uwag odnośnie Twojego zgłoszenia, mógłbyś się do nich ustosunkować/poprawić? Stanko (dyskusja) 14:44, 7 lip 2017 (CEST)

Prośby o przejrzenie edycjiedytuj kod

Cześć. Widzę, że zaangażowałeś się w przeglądanie zgłoszonych edycji. Pamiętaj proszę, żeby po przejrzeniu edycji zmienić nie tylko szablon zgłoszenia, ale również dopisać odpowiedni komentarz (typu  Przejrzane lub N Odrzucone) wraz z własnym podpisem (4 tyldy). Pomaga to zachować przejrzystość i szybko zorientować się kto rozpatrzył zgłoszenie. Dziękuję i pozdrawiam, Mitrovitz (dyskusja) 12:51, 5 wrz 2018 (CEST)

Lista najwyższych budynków w Nowym Jorkuedytuj kod

Even if the numbers are changing very fast, there should still be a column for them. Eli355 (dyskusja) 18:21, 6 gru 2018 (CET)

Podziękowanie - Reichswald Forest War Cemeteryedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:03, 1 kwi 2019 (CEST)

Czy wiesz – Citronexedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 15:56, 13 paź 2019 (CEST)

Stadionedytuj kod

Uważam, że treści bez podanych źródeł należy cofać, a takie kalendaria (choćby i ze źródłami) sa zbyt szczegółowe. Widzę, że się tym zajęliście. Ciacho5 (dyskusja) 17:33, 30 gru 2019 (CET)

Odp. Prolifeedytuj kod

Nie mam nic przeciwko temu, aby artykuł Pro-choice również miał zmienioną nazwę. Jednak nazwa "ruch proaborcyjny" mogłaby sugerować, że osoby będące częścią tego namawiają lub nawet zmuszają do dokonywania aborcji. A jest to z jednej strony nielegalne, a z drugiej strony nieprawda. Sporo osób pro-choice są generalnie przeciwni aborcji, uważają to za zły wybór i sami nigdy by jej nie wykonali, ale po prostu uważają, że inni ludzie mają do tego prawo. Na angielskiej wikipedii alternatywną nazwą dla "pro-choice" jest "abortion-rights movement", więc może coś pokroju "ruch pro prawo do aborcji". Oczywiście jeśli będą źródła na to, że ruch pro-life zajmuje się czymś więcej niż tylko walką z aborcją, to można też przywrócić poprzednią nazwę. Jednak chyba nawet jedno ze źródeł, które przytoczyłam wskazuje na to, że oni sami się tak określają. Matinee71 (dyskusja) 18:21, 29 sty 2020 (CET)

Preceledytuj kod

Witaj, jeśli wiesz z której powieści Prusa pochodził cytat z literą „B”, to, proszę, dodaj o tym informację. Wzbogaciłoby to ten artykuł. Pozdrawiam --Czyz1 (dyskusja) 19:00, 22 lut 2020 (CET)

Och, okazało się, że to w noweli „Antek”....Świetnie to zrobiłeś. Pozdrawiam serdecznie --Czyz1 (dyskusja) 23:05, 22 lut 2020 (CET)

Ad:Wikipedia:Standardy artykułów/Zespół muzycznyedytuj kod

Ad:Wikipedia:Standardy artykułów/Zespół muzyczny

Witaj. Powód anulowania opisałem w dyskusji zalecenia. Ented (dyskusja) 23:19, 26 lut 2020 (CET)

R. Jędrzejczakedytuj kod

Cześć, dzięki za poprawki do strony. Strona źródłowa, z której są pobrane dane, należy do Wydziału Zarządzania UŁ, ja jestem jego przedstawicielem.

Flaga_Konstancina-Jeziornyedytuj kod

Witaj, wyjaśniłem w opisie anulowanej edycji. Popełniłeś podstawowy błąd w definiowaniu definiując to samo przez to samo. Poznaniak odpowiedz 15:24, 25 mar 2020 (CET)

Ogólnie z flagami samorządowymi jest problem. W wielu przypadkach trudno o nich coś więcej napisać niż jedno zdanie. Flagi te przeważnie powtarzają symbolikę herbu albo po prostu zawierają w sobie herb, zatem dublowanie opisu herbu mija się z celem. Osobiście raczej nie tworzę artykułów o flaga jst, a jedynie o herbach. W mojej ocenie struktura artykułu powinna być mniej więcej taka: Wstęp, w którym będzie zawarty opis, akt prawny ustanawiający, ewentualne dane o projektancie itp.; Historia; Symbolika. Jak łatwo zauważyć w przypadku nowych symboli sekcja historia automatycznie odpada. Z symboliką też często jest problem, gdyż nie wszystkie samorządy publikują uzasadnienia do uchwał. Jako przykład mogę podać krótkie artykuły o herbach, które jednak zawierają trochę więcej informacji niż jedno zdanie: Herb gminy Strzelce, Herb powiatu siedleckiego. W każdym razie uważam, iż definiowanie w taki sposób, iż flaga X jest symbolem X jest całkowicie błędne i nic nie wnosi. Natomiast bezspornie do większości artykułów należałoby dodać informacje o ustanowieniu symboli, tym samym zostanie poszerzona treść, ale również zostanie ona uźródłowiona. Poznaniak odpowiedz 15:58, 25 mar 2020 (CET) Tak jak już wcześniej wskazywałem definiowanie to samo przez to samo nie ma sensu. Zatem definicja "Flaga X - jeden z symboli X w postaci flagi" nic nie wnosi do hasła. To jest jedynie sztuczne powiększanie artykułu bez wpływu na rzeczywistą ilość treści. Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: Błędne koło w definiowaniu. Ponadto data przyjęcia flagi nie jest najistotniejszą informacją. W zaproponowanej przez Ciebie formie, zważywszy, iż pierwsze zdanie definicji nie wnosi żadnej treści, jedyną informacją w definicji jest data uchwalenia. Zobacz np. edycję. Po zmianie artykuł ma optycznie jedną linijkę tekstu więcej, ale tak na prawdę nic nie dodałeś. Natomiast najistotniejszą informacją definiującą flagę jest jej forma przyjęta stosownym aktem prawnym. Od tego też należałoby zacząć. Proponowałbym budować definicję w następujący sposób: "Flaga X stanowi płat o proporcjach Y:Z przedstawiający...". Wszelkie dane takie jak, data ustanowienia, uchwała, autor, symbolika, historia itp. winny być na dalszych miejscach. Wskazany artykuł o fladze gminy Nowa Sól przebudowałem. Jak widzisz nawet najbardziej lakoniczne treści można rozbudować, znajdując odpowiednie dane i to bez dodawania treści stanowiących "masło maślane". Zaproponowany przez Ciebie szablon zawiera jeszcze inne poważne błędy. W Polsce miasto i gmina wiejska zawsze są odrębnymi jednostkami i nie mogą posiadać tych samych symboli. Ponadto flagi nie mają co do zasady określonych wymiarów, a jedynie proporcje poszczególnych boków. Prosiłbym zatem abyś pochopnie nie zmieniał setek artykułów. Tutaj należy w pierwszej kolejności uzupełnić źródła i podstawowe informacje, a nie jedynie dodawać nagłówki sekcji. Poznaniak odpowiedz 18:42, 26 mar 2020 (CET) No właśnie próbuję wytłumaczyć, że błędnie budujesz definiens poprzez powtórzenie definiendum. Kwestia łącznika definicyjnego jest całkowicie wtórna. Można zarówno użyć "myślnika" jak i zwrotów typy "jest to", "stanowi" itp. Podstawową kwestią jest natomiast to aby definicja była poprawnie zbudowana pod względem logicznym. Definiowanie przy użyciu tych samych pojęć co w definiendum jest podstawowym błędem. Nie ma tu znaczenia, że wyrażenia w definiensie będą dodatkowo linkowały do określonych haseł. Ciągle taka definicja nic nie będzie wnosiła. Nie uważam również za konieczne wyjaśniać podstawowe pojęcia z języka polskiego. W artykule o fladze konkretnej jst nie wyjaśniamy czym jest flaga w ogólności tylko czym jest ta konkretna flaga. Strony pomocy również nie zalecają linkowania do pojęć trywialnych. Założenie, że czytelnik władający językiem polskim w takim stopniu, że jest w stanie przeczytać artykuł o fladze danej jst nie będzie wiedział czym w ogóle jest flaga jest nieracjonalne. Kolejna kwestia to to "urzędowe przyklepanie". W większości przypadków w Polsce tak na prawdę jest bardzo trudno ustalić czy insygnia zostały poprawnie "urzędowo przyklepane" wynika to ze znacznego bałaganu prawnego panującego w tym zakresie szczególnie w latach 90. Wiele symboli było radosną twórczością włodarzy danych jednostek bez nadmiernego troszczenia się o kwestie formalne. Ponieważ Wikipedia jedynie opisuje rzeczywistość, a nie ją kreuje, zatem nawet jeżeli jakieś symbole nie zostały poprawnie pod względem prawnym ustanowione, ale są używane to należy je również opisać, gdyż nie jesteśmy od rozstrzygania co jest legalne a co nie. Swoją drogą taką nieformalną proweniencję ma flaga Warszawy wprowadzona przez prezydenta Starzyńskiego bodajże w 1938 r. i dopiero w 1990 r. oficjalnie zatwierdzona przez radę miasta. Odnośnie zaś miast i gmin to w Polsce są 3 rodzaje gmin: miejskie, wiejskie i miejsko-wiejskie. Gmina miejska to gmina o statusie miasta - czyli cała gmina stanowi miasto. Gmina wiejska nie posiada statusu miasta. Natomiast gmina miejsko-wiejska to taka, w której jedna miejscowość posiada status miasta, ale istnieje również obszar wiejski bez tego statusu. Tylko w przypadku tego ostatniego rodzaju gmin można mówić, iż symbol jest jednocześnie symbolem miasta i gminy, gdyż miasto nie posiada odrębnego bytu prawnego od gminy. W przypadku Gniezna, stanowi ono gminę o statusie miasta. Istnieje również odrębna gmina wiejska Gniezno, która swoją siedzibę ma na terenie miasta. Zatem miasto Gniezno i gmina Gniezno to dwa całkowicie różne byty prawne. Flaga Gniezna nie jest flagą gminy Gniezno. Gmina posiada odrębne symbole, w tym flagę. Co do zaś artykułu o fladze Francji to osobiście uważam, że jest on tak samo przypadkowy jak sama flaga. Nie zawiera praktycznie żadnych szczegółowych treści, jest chaotyczny, a do tego dane w artykule są niezgodne z tymi w infoboxie. Znacznie lepszym przykładem jest np. artykuł o fladze Niemiec. Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 19:14, 28 mar 2020 (CET)

Wikipedysta:Tadam/Flagaedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 02:59, 26 mar 2020 (CET)

Czy wiesz – Lubencjusz z Kobernedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 10:20, 28 mar 2020 (CET)

Ad:Instytut Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiegoedytuj kod

Ad:Instytut Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego

Cześć. To nie była jakaś tam lista nazwisk, tylko lista samodzielnych pracowników naukowych, którzy w pl:wiki są autoency. Mamy mnóstwo haseł dot. polskich jednostek naukowych, w których są wymieniani wszyscy zatrudnieni samodzielni. Uważam, że słusznie i nie widzę powodu, żeby tu było inaczej. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 12:00, 31 mar 2020 (CEST)

Cześć. Mamy nieprzebraną liczbę haseł z wiedzą wyrywkową, np. obejmującą tylko część tematu, a pomijającą inne ważne aspekty, które powinny być opisane, albo - jak tutaj - dotyczącą jakiegoś zakresu czasowego (w tym szczególnie bolesny i powszechny brak aktualizacji danych). Aby to naprawić, proponuję zamiast kasować pół Wikipedii ( ;-> ) lepiej podać kryteria, np. "Pracownicy samodzielni" → "Pracownicy samodzielni (stan w 2016 r.)" itp. Potem można rozwijać w sekcje "Pracownicy samodzielni (stan w 2020 r.)" + "Byli pracownicy samodzielni". W ten prosty i szybki sposób można zachować i ponadczasowość, i encyklopedyczne informacje dotyczące podmiotu. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 09:58, 1 kwi 2020 (CEST) Domagając się dat rozpoczęcia i zakończenia pracy/pełnienia funkcji itp. żądasz rzeczy niemożliwej, bo takich danych jednostki nie publikują w materiałach ogólnodostępnych. To mogą podać jedynie ludzie mający wgląd w materiały wewnętrzne, takie jak np. sprawozdania roczne z działalności instytutu. Choć może przesadzam – to nie są zapewne rzeczy tajne i można do nich dotrzeć w trybie dostępu do informacji publicznej. Więc teoretycznie możliwe, praktycznie nierealne. Podział na obecnych (tj. na chwilę edycji, z podaniem daty) i byłych profesorów jest wg mnie narzucający się i stosunkowo prosty do wykonania. Niektóre jednostki naukowe podają nawet listy swoich dawnych profesorów. Dziwi, że za niewłaściwe uznałeś podanie struktury instytutu w 2013 r. wraz z 12 autoencyklopedycznymi naukowcami, a zostawiłeś inne przynajmniej częściowo nieaktualne informacje. Jak już, powinieneś wyciąć w zasadzie wszystko poza sekcją „Historia”. Argument „kto ma dbać o aktualizację?” dotyczy – jak już pisałem – mnóstwa haseł. Więc jeszcze raz – zamiast ciąć wszystko, lepiej przeredagować na formę ponadczasową, co nie jest jakoś strasznie skomplikowane. Co do hasła Instytut Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, to problem był inny – była tam bezsensowna lista płac instytutu. Oczywiście nie należało szukać, czy bibliotekarka XXX ciągle tam pracuje, ale skasować ją natychmiast razem z połową ludzi z tej listy jako nieency. Tak właśnie zrobiłem 5 lat temu z IS UR i stąd mam go w obserwowanych i marudzę :-). Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:14, 1 kwi 2020 (CEST)

Flagi gmin województwa małopolskiegoedytuj kod

Cześć. Na jakiej podstawie przenosisz artykuły o flagach gmin do hasła zbiorczego? Pozdrawiam Tomasz91 (dyskusja) 22:41, 2 kwi 2020 (CEST)

Landtagedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Sejm_Krajowy_(Galicja)&diff=59511636&oldid=59402168

barwy kluboweedytuj kod

Witam. Kolory są również o klubach w hiszp., franc., włos., ros. wiki. Chociaż są ikonki kolorów w info, ale w sekcjach o barwach wygląda to bardziej czytelnie. Na temat napisów w prostokącie, to zgadzam się z tobą, można te nazwy kolorów usunąć. bogic (dyskusja) 18:29, 30 kwi 2020 (CEST)

Np. w ros. wiki o klubie Spartak, taka sekcja jest również w wielu innych klubach. ros. We włoskiej, francuskiej i hiszpańskiej to kolor tła i tytułu infoboksu mówią o barwach klubowych wł., fr., hiszp. . A nazwy kolorów już usunąłem i już bardziej estetycznie bogic (dyskusja) 19:11, 30 kwi 2020 (CEST) Może być i takiego rozmiaru jak podałeś, ważne żeby były kolory, bo często strój jest w innych kolorach. bogic (dyskusja) 21:34, 30 kwi 2020 (CEST)


Eliezer Grynfeldedytuj kod

W biogramie Eliezera „Lolka” Grynfelda sprawa nazwy miejscowości Holon. Otóż przed laty niektórzy wikipedyści preferowali hebrajską nazwę Cholon (moim zdaniem niepoprawną i tego dotyczył pytajnik). Tak było wtedy, kiedy pisałem ten artykuł – w 2011. Uszło mojej uwadze, że powinienem był teraz pominąć tę wersję z Ch. Zresztą do dziś na mapie okolic Tel Awiw-Jaffa zamieszczonej w polskiej wikipedii znajduje się nazwa Cholon. Dziękuję za zwrócenie uwagi i wkrótce poprawię.

Proszę nie zwracać mi uwagi, że mam używać pełnej nazwy. Zrozumiałego skrótu MZW używam celowo. Nie chcę, aby wyszukiwarki internetowe znajdowały i umieszczały w internecie pod moim nazwiskiem wszystkie moje wypowiedzi z dyskusji w wikipedii, wyrwane z kontekstu, bez powiązania z tekstem na który odpowiadam, czasem w ten sposób fałszywie bądź niezrozumiale dla osób postronnych przedstawiające problemy wikipedii. Wystarczy, że w internecie moje nazwisko występuje setki razy jako autora książek oferowanych do sprzedaży przed np. 25 laty i dawno już sprzedanych. Pozdrawiam bardzo serdecznie, życząc wielu satysfakcjonujących edycji MZW 15:28, 2 maj 2020

odpowiedź na usuwanie edytowanego artykułuedytuj kod

Tak w trakcie pracy nad artykułem o reakcji nad która pracuje w tym roku "na szybko" wrzucilem definicje reakcji konkurencyjnej nad która pracowalem rok temu. Chcialem żeby linki juz byly na miejscu zebym nie musial do tego wracac. Daruj sobie dawanie nauczek komuś kto za darmo dzieli się specjalistyczą wiedzą. Powinniście obaj przeprosić bo to wy jesteście wandalami, nadużywacie władzy bo wam się wydaje, że jak ktoś jest nowy na wikipedii to jest od was gorszy. Naprawde karygodne zachowanie, myslalem, ze troche innych ludzi tu spotkam. --Borys Banecki (dyskusja) 15:15, 5 maj 2020 (CEST)

Flagiedytuj kod

Zerknij proszę na Flaga Polski, sekcja Podobne flagi. Jak dla mnie wątpliwa momentami (Singapur i Teksas to już jest jakieś kuriozum), a na pewno bez źródeł. Hoa binh (dyskusja) 10:13, 7 maj 2020 (CEST)

[3]edytuj kod

Cześć. Nie do tego użytkownika napisałeś ;-). Ten to podszywający się pod innych notoryczny wandal, Twoja uwaga powinna trafić raczej tutaj (aczkolwiek podejrzewam, że też pozostanie bez odpowiedzi). Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 10:28, 13 maj 2020 (CEST)

Odp:Herb Dynowaedytuj kod

Odp:Herb Dynowa

Szkoda twoich nerwów. Mathieu Mars (dyskusja) 10:53, 29 maj 2020 (CEST)

Arubaedytuj kod

Hej, domyślam się, że artykuł wymaga wypolerowania. Populacja Aruby jest wielojęzyczna, hiszpański powszechnie obecny, natomiast z pewnym peryferyjnym posmakiem. Jak mówi jeden z artykułów, które podałem w źródłach Si hace unas décadas, miles de venezolanos afluentes llegaban a Aruba y Curazao como turistas, en la actualidad lo hacen como inmigrantes. El español, idioma asociado antes con personas cultas y de alto poder adquisitivo, es hoy en día la lengua del inmigrante indocumentado y carente de recursos. (Kilka dekad wcześniej Wenezuelczycy kojarzyli się na Curacao i Arubie z tysiącami zamożnych turystów. Obecnie natomiast kojarzą się głównie z imigrantami. Hiszpański, język kapłanów i ludzi władzy zmienił się zatem w język nieposiadającego dokumentów i dochodu imigranta.). Dzięki za czujne oko, Bacus15 • dyskusja 12:06, 29 maj 2020 (CEST)

Zerknij teraz, Bacus15 • dyskusja 13:03, 29 maj 2020 (CEST) Miłego dnia! Bacus15 • dyskusja 13:36, 29 maj 2020 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Tadam" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy