Dyskusja wikipedysty:Teflon94/Archiwum1


Dyskusja wikipedysty:Teflon94/Archiwum1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Teflon94 Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Nieencykolpedyczny wpis

Witaj. Twoja edycja treści w Wikipedii powiodła się. Była ona jednak w tym przypadku niezgodna z zasadami, jakie przyjęliśmy w projekcie, dlatego została anulowana. Jeżeli coś jest dla Ciebie problemem w edytowaniu, możesz zapytać mnie na mojej stronie dyskusji. (Proszę tylko, nie reaguj gwałtownie. Większość z nas na początku popełniała błędy). Możesz popróbować testowych wpisów w swoim brudnopisie lub na stronach testowych. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz także skorzystać ze stron pomocy, zajrzeć na najczęstsze pytania internautów lub skontaktować się z którymś z administratorów. Ponieważ początkowe edycje mogą być nieco stresujące, zamów sobie przewodnika po Wikipedii :) stub --Pablo000 (dyskusja) 14:09, 19 sty 2011 (CET)

Krzysztof Ławrukajtis

Zobacz Wikipedia:Encyklopedyczność/hierarchowie katoliccy. Czy on pasuje do którejś z grup? Czy też ma inne wskazania encyklopedyczności? Jeżeli nie, biogram będzie usunięty z Wikipedii. Ciacho5 (dyskusja) 21:53, 1 lut 2011 (CET)

 • Do żadnej z tych kategorii nie pasuje ale jest kaznodzieją, w związku tym uznałem że jest wart wpisania, w dodatku jest kierownikiem Gdańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę . Teflon94 (dyskusja)
 • Jak widać, za mało. Ciacho5 (dyskusja) 15:37, 2 lut 2011 (CET)
 • OK,trudno , zmarnowałem tylko swój czas ... Teflon94 (dyskusja) 15:51, 2 lut 2011 (CET)

Odpowiadanie

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.Ciacho5 (dyskusja) 15:37, 2 lut 2011 (CET)

Puchar Świata 2011

Serbia nie będzie wyżej w tabeli od Iranu mimo, że ma taką samą liczbę punktów, ponieważ najpierw liczy się liczba punktów a później liczba zwycięstw, a Iran ma 5 zw., natomiast Serbia 4. później dopiero ratio setów i ratio małych punktów.

Twoja strona użytkownika

Witaj serdecznie. Tabelki się zamyka. To znaczy, w składni Wiki, każda tabela, która rozpoczyna się znakami {| MUSI być zakończona znakami |}. W przeciwnym razie całość się rozjeżdża.

Tak to się załatwia: [1] – po wstawieniu brakujących elementów formatowania Wiki samo się uporządkowało :)

Pozdrawiam, --WTM (dyskusja) 22:02, 3 gru 2011 (CET)

 • Wielkie dzięki za pomoc, wiedziałem zę to coś małego gdzie brakuje ale nie mogłem zaskoczyć gdzie jest ten błśd :) Teflon94 (dyskusja) 22:26, 3 gru 2011 (CET)
 • A mam jeszcze jedno pytanie jak łatwo odnaleźć powiedzmy 100 edycje ? Czy tylko i wyłącznie trzeba liczyć po kolei ? Chciałbym dodać do statystyk a nie wiem który był ten 100 ... Teflon94 (dyskusja) 22:36, 3 gru 2011 (CET)

Marcin Możdżonek

Hej. TU już jest informacja o tym osiągnięciu. :) Openbk (dyskusja) 14:17, 4 gru 2011 (CET)

 • Mój błąd nie zauważyłem że już jest. Teflon94 (dyskusja) 14:20, 4 gru 2011 (CET)
Jasne, każdy może nie zauważyć. :) Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:
 • Na stronach dyskusji, głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach.
 • Nie podpisujemy się w artykułach - Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem masz nową wiadomość, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona. Openbk (dyskusja) 14:23, 4 gru 2011 (CET)
 • Dopiero zaczynam swoją działalność na wikipedii także dzięki za wyrozumiałość :)

A mam jeszcze jedno pytanie jak łatwo odnaleźć powiedzmy 100 edycje ? Czy tylko i wyłącznie trzeba liczyć po kolei ? Chciałbym dodać do statystyk a nie wiem który był ten 100 ... --Teflon94 (dyskusja) 14:28, 4 gru 2011 (CET)

Puchar Świata

Jeśli chodzi o tabelkę końcową to zostaw jak jest, jeśli chodzi o wyniki to zrób takie jak w tegorocznym Pucharze Świata. malax5 (dyskusja) 17:29, 4 gru 2011 (CET)

Myślę podobnie jak przedmówca. Chyba nie ma sensu tworzenia odmiennych sposobów zapisywania wyników, bo teraźniejsze tabele są naprawdę przejrzyste, a to chyba jest najważniejsze. W ogóle świetna praca. :) Openbk (dyskusja) 17:39, 4 gru 2011 (CET) Tu możesz zobaczyć swoje 100 pierwszych edycji. Żeby zmienić np. na 500/250/50/20, to po prostu klikasz na daną liczbę na samym dole podanej strony. Masz tam też (100 nowszych|100 starszych), a wtedy przeniesiesz się na kolejną stronę. Jeśli klikniesz od końca/od początku, to przeniesiesz się na początek/koniec. Na górze strony masz też wyszukiwanie o jaką przestrzeń Ci chodzi. Wysuwasz (Przestrzeń nazw WSZYSTKIE) i klikasz (ARTYKUŁ), jeżeli chodzi Ci tylko o artykuły. Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne. Pozdrawiam :), Openbk (dyskusja) 19:57, 4 gru 2011 (CET)

Roman Jakowlew

Hej. Masz coś przeciwko przeniesieniu hasła Roman Yakovlev pod Roman Jakowlew? Taki dałeś tytuł, więc sądziłem, że to dobra nazwa. Poza tym Google daje dobre wyniki dla polskiej sfery internetowej, ale jakby co, to anuluj zmianę. Openbk (dyskusja) 22:01, 4 gru 2011 (CET)

Zawsze lepiej zapytać niż później to wycofywać, a takie problemy już niegdyś miałem. :) Poza tym nie znam się na językach słowiańskich, a ich transkrypcja jest dla mnie przykrą sferą. :) Pozdrawiam i życzę wielu wspaniałych artykułów. Openbk (dyskusja) 22:09, 4 gru 2011 (CET) Nawet w naszej wiki gdzieś znajduje się fraza Roman Jakowlew, a poza tym Google ma tego wiele stron, więc chyba będzie dobrze, ale jak chcesz, możemy się jeszcze kogoś zapytać. ;) Openbk (dyskusja) 22:16, 4 gru 2011 (CET)

Dzięki. :) Ja jakoś się nie mogłem zmotywować, ciągle brakuje mi czasu. :) Za jakąś chwilkę (godzina, półtorej) sprawdzę. :) Openbk (dyskusja) 20:51, 5 gru 2011 (CET)

Odp. Tłumaczenie z Francuskiego

Chętnie Ci pomogę w tłumaczeniu. Nie sprecyzowałeś tylko czy chodzi Ci o tłumaczenie z polskiego na francuski, czy odwrotnie z francuskiego na polski. Niestety napisałeś trochę tak, że nie zrozumiałem Twoich chęci i Twojego pytania. Tłumaczenie tego tekstu to sama przyjemność, bo siatkówka nie jest mo obca ;-). I jeszcze jedno ale ... Jak piszesz do kogoś, to nie zapomnij się podpisać. Naprawdę ułatwia to korespondencję. Pozdrawiam Lech42 (dyskusja) 22:56, 7 gru 2011 (CET)

Przepaszam, że tak długo Ci nie odpisywałem. Komputer mi padł i nie miałem jak Ci odpisać. Przedstawiam Ci interesujące Cię francuskie zwroty i ich polskie odpowiedniki: MVP (Meilleur joueur) - MVP (Najbardziej wartościowy gracz) Meilleur marqueur - Najlepszy punktujący Meilleur contreur - Najlepszy blokujący Meilleur attaquant - Najlepszy atakujący Meilleur serveur - Najlepszy zagrywający Meilleur réceptionneur - Najlepszy przyjmujący Meilleur passeur - Najlepszy rozgrywający Meilleure défenseur - Najlepszy broniący Meilleur libéro - Najlepszy libero Mam nadzieję, że nie będzie już Ci sprawiał kłopotów język francuski ;-) Pozdrawiam Lech42 (dyskusja) 08:42, 11 gru 2011 (CET)

Odp:Tłumaczenie z rosyjskiego

Odp:Tłumaczenie z rosyjskiego

Problem polega na tym, że w przypadku tych nazwisk potrzebna jest znajomość tych innych języków (hiszpańskiego, angielskiego i chińskiego). W jednym przypadku znam gościa. Jest to Raul Diago (występował w Europie; może występuje do dziś), a dokładniej Raúl Diago Izquierdo. Jest na wikipedii polskiej. O zawodniku Acosta też słyszałem. Nie pamiętam tylko, czy jego imię pisze się przez "w", czy przez "v" (Uwald czy Uvald), a nie znam hiszpańskiego (sic!). Możemy jednak poszukać na stronach fivb lub cev Januszkaja (dyskusja) 19:22, 14 gru 2011 (CET) Podaj, jakie hasło tłumaczysz. Januszkaja (dyskusja) 19:28, 14 gru 2011 (CET)

Mam jedno nazwisko (90% pewności; porównałem tłumaczenia na rosyjski z innymi, których Rosjanie tak nazwali) Bryan Ivey. Januszkaja (dyskusja) 21:00, 14 gru 2011 (CET)

No właśnie. Ja znalazłem Ivey. Tłumaczenie z rosyjskiego na angielski to zdecydowanie nie jest dobry pomysł. A jak przetłumaczyć z rosyjskiego na chiński (nawet w transkrypcji), to zupełnie nie mam pomysłu. Trzeba gości poszukać w internecie! Nie ma innego wyboru. Zwłaszcza, że w samych Chinach inaczej się mówi na północy, a inaczej na południu. Januszkaja (dyskusja) 22:10, 14 gru 2011 (CET)

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem, ale nie zaglądałem do wikipedii

 • Лучший нападающий Najlepiej atakujący
 • Лучший блокирующий Najlepiej blokujący
 • Лучший на подаче Najlepiej serwujący
 • Лучший связующий Najlepiej rozgrywający
 • Лучший на приёме Najlepiej przyjmujący
 • Лучший в защите Najlepiej broniący
 • Лучший либеро Najlepszy libero
 • Самый результативный Zdobywca największej liczby punktów

Pozdrawiam serdecznie Januszkaja (dyskusja) 20:02, 17 gru 2011 (CET)

Biegi

Zapraszam na stronę [2]. malax5 (dyskusja) 21:28, 30 gru 2011 (CET)

Gdy wchodzisz na podstronę z wynikami z konkretnych zawodów to są tam pliki, które można uruchomić. Jednym z nich (zawsze u mężczyzn) jest klasyfikacja Pucharu Narodów. malax5 (dyskusja) 10:40, 1 sty 2012 (CET) wchodzisz w interesującą cię konkurencję, np. sprint = SP C Final. Jak już wspominałem Puchar Narodów jest tylko w dziale mężczyzn więc szukasz literki M i wchodzisz. Patrz tu: [3]. Potem po prawej stronie u góry masz Download PDF Files i tam masz do wyboru 10 plików. Szukasz Nations Cup i klikasz. Masz wtedy takie coś: [4]. malax5 (dyskusja) 11:12, 1 sty 2012 (CET)

Redaktor

Witaj, złożyłem wniosek o nadanie Ci uprawnień redaktora. Masz dobry wkład i przemyślane edycje, mam nadzieję, że uprawnienia otrzymasz. Pozdrawiam Briegers (wypowiedz sięnapisz e-mail) 21:19, 31 gru 2011 (CET)

 • Tak jak pisałem tak się stało! Witamy w gronie redaktorów :) Zapoznaj się proszę ze stroną redaktorzy i wszystkimi podstronami i przeglądaniu artykułów! :) Pozdrawiam, Briegers (wypowiedz sięnapisz e-mail) 11:49, 1 sty 2012 (CET)

Zaproszenie

Jaroz86 (dyskusja) 17:15, 1 sty 2012 (CET)

Odp:Podziękowanie

Odp:Podziękowanie

Nie ma za co dziękować, zawsze jestem zdania, że użytkownicy, którzy wiedzą co robią i ich edycje są wartościowe zasługują na bycie redaktorem tak szybko jak to tylko możliwe :) Strona, na której są artykuły do przejrzenia to na przykład ta. Na liście ostatnich zmian też zauważysz artykuły wymagające przejrzenia.

A propos projektów - to zależy od konkretnego projektu, ale najczęściej wystarczy dopisać się do listy znajdującej się na stronie projektu i skontaktować w jakikolwiek z podanych sposobów z którymś z aktywnych jego uczestników/koordynatorów.

Pozdrawiam serdecznie i miłego redaktorowania ;) Briegers (wypowiedz sięnapisz e-mail) 22:09, 1 sty 2012 (CET)

Odp.

Witaj.

1. Widziałem, że się zapisałeś i bardzo się z tego cieszę - rąk i głów do pracy nigdy za wiele. :) Przejrzałem Twoje hasła (przyznaję, że pobieżnie) i są to IMHO dobre stuby, które dostarczają podstawowych informacji, a jednocześnie nie straszą jak (niestety) spora część naszych haseł. Takie hasła, jak stworzone przez Ciebie, są przydatne, w związku z czym bez przeszkód pisz je dalej! Oczywiście pamiętaj, aby się upewnić czy dany zawodnik/zawodniczka spełnia wymogi encyklopedyczności. :) 2. Nigdy nie byłem specem od technicznych spraw, więc zbyt wiele nie pomogę. Na pewno jakoś da się to zrobić - podejrzewam, że trzeba zmniejszyć szerokość szablonu, ale jak to zrobić, to nie mam pojęcia. ;) 3. Listą haseł do zrobienia już od dłuższego czasu się nie zajmowałem, ale tak naprawdę wystarczy znaleźć hasło o starych mistrzostwach świata (także w lotach), igrzyskach olimpijskich, TCS czy PŚ i znajdzie się cała masa czerwonych linków. O ile współczesnych skoczków mamy opisanych dość dobrze, o tyle tych sprzed kilku lat już bardzo kiepsko. Zazdroszczę ferii... ;) Widziałem, że wpisałeś się też do Tygodnia Polskich Skoków Narciarskich. Masz już jakieś plany co do opracowywanych haseł? Bardzo jestem ich ciekaw, bo sprawiasz bardzo dobre wrażenie. :) PS Prawdopodobnie przez przypadek wpisałeś wiadomość na moją archiwalną stronę dyskusji. Jeśli możesz, to następnym razem pisz proszę na aktualnej, bo archiwum mogę przeoczyć. :P Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 22:49, 6 sty 2012 (CET) Tych starych też wiele osób szuka, więc też warto. Ale oczywiście współczesnych też nam brakuje, więc jak coś znajdę, to Ci napiszę. Aktualnie mam tylko sporą listę zawodników sprzed kilkudziesięciu lat i nad nią pracuję - przygotowania do DNA. ;) Raczej nie trzeba tworzyć nowego szablonu, tylko pokombinować w aktualnym. Matura to bzdura, przekonasz się na studiach. Ja aktualnie jestem tuż przed sesją i z chęcią napisałbym zamiast tego maturę. ;) Głównym zadaniem projektu jest poprawa jakości istniejących haseł, ale jeśli dodasz nowe dobrze opracowane hasło, to raczej też będzie się liczyło. Byle nie byłoby to masowe dodawanie stubów jak w przypadku Tygodni Tematycznych. Jeśli chodzi o encyklopedyczność zawodników i zawodniczek z uniwersjady (pisane małą literą:P) to nie mamy żadnych kryteriów. Należy zatem powołać się na zasadę zdrowego rozsądku i uznać, że medaliści są encyklopedyczni. Podobnie postępuje się z medalistami mistrzostw krajowych. Takie jest przynajmniej moje zdanie. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 14:09, 7 sty 2012 (CET) Ja przygotowuję czerwonych zawodników z MŚ 1962. :) Nie będzie prościej niż na maturze, choć wszystko zależy od kierunku studiów. Na technicznych kierunkach ciągle trzeba pracować nad różnego rodzaju projektami, które mogą być odrzucone za byle bzdurę, więc łatwo nie ma. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 16:38, 8 sty 2012 (CET) Na pewno tych niebieskich też jakoś uda się wykorzystać. W końcu nie tylko o tworzenie haseł chodzi, ale i o ich rozbudowę. LPK wygląda dobrze. :) Szoltys [DIGA] 14:21, 10 sty 2012 (CET) Jeśli szukasz jeszcze jakichś haseł do napisania, to tutaj masz całą porcję (wszyscy jako medaliści są autoencyklopedyczni) ;). 99kerob (dyskusja) 09:52, 11 sty 2012 (CET) Poprawiłem kilka drobnostek i usunąłem szablon. Najlepiej pracować w zgodzie z tym lub też wzorować się na hasłach, które otrzymały medal/DA. Osobiście doradzam dopracowywać je na podstawie hasła, które niedawno zostało wyróżnione, bo jesteśmy coraz bardziej wymagający i niektóre ze starych haseł mogłyby dzisiaj nie otrzymać wyróżnienia. Na stronach: AnM, DA i LnM hasła podawane są według kategorii, a wewnątrz nich według daty przynania wyróżnienia. Dlatego najlepiej patrzeć na ostatnie hasła w każdej kategorii. ;) Co do LPK, to najlepiej byłoby zacząć od jakiegoś sezonu. Takie dane nigdy się nie zdezaktualizują (w haśle głównym o LPK bardzo szybko mogłyby) i łatwiej jest wszystko opisać. Myślę, że należałoby podać kontekst (faworytki; kto wcześniej zdobył już LPK itp.), pełne wyniki konkursów, klasyfikację generalną, jakieś personalne statystyki (ilość zwycięstw/podiów/występów w sezonie), może nagrody dla najlepszych zawodniczek? Nie mamy jeszcze żadnego medalowego sezonu, więc trudno jest się do tego jakoś odnieść. Pomyślę jeszcze i najwyżej dam znać. :) W razie jakichkolwiek problemów, służę pomocą. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 15:19, 11 sty 2012 (CET) Kontekst jest ważny, bo hasło musi być dostosowane do czytelnika, który nie ma zielonego pojęcia o skokach. Zerknij tutaj. Co prawda to nie opis sezonu, a periodu, ale IMHO powinno to wyglądać dość podobnie. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 12:20, 12 sty 2012 (CET) Tak gwoli ścisłości mam nadzieję, że się na mnie nie obrazisz za ten nasz spór wokół pewnego hasła ;). Cenię ogromnie Twoje zainteresowanie skokami kobiet i Twój wkład w Wikipedię. Jak znajdziesz czas, to może skrobniesz coś na ten temat? To Twoja działka, a hasło bardzo by się u nas przydało ;). 99kerob (dyskusja) 14:05, 15 sty 2012 (CET) Hej. Hasełka (Alpen Cup i PK) sprawdzę w przyszłym tygodniu, bo teraz jestem tuż przed sesją i wykładowcy "głupieją". ;) Na wypowiedź w dyskusji o skoczkini już się nie załapałem, ale zdrowy rozsądek i obiektywizm podpowiadają mi, że głosowałbym za usunięciem. Żadnego z formalnych wymogów nie spełniła, a brązowy medal w krajowych mistrzostwach kobiet to troszkę mało... Zwłaszcza, że dosyć często w tych zawodach startuje zaledwie kilka skoczkiń. Najlepiej wyszukuj zawodniczki, które spełniły przynajmniej jedno z kryteriów. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości. :) I zgadzam się z wypowiedzią z Poczekalni - każdy przez to przechodził, że jego hasło trafiło do usunięcia. Dlatego nie przejmuj się, tylko potraktuj to jako znak, że ktoś czuwa nad dobrem wspólnym i sprawdza czy wszystko jest w porządku. :) Co do zmiany kryteriów - myślę, że nie ma takiej konieczności. Chyba od czasu ich przyjęcia nie przybyły nam żadne prestiżowe zawody rozgrywane poza PŚ, IO czy MŚ. W przypadku zawodów takich jak FIS Cup czy Alpen Cup, które są stosunkowo młode, byłbym bardzo ostrożny. Gdybyśmy włożyli do kryteriów wzmiankę o Alpen Cupie czy FIS Cupie, to mielibyśmy wysyp nikomu nieznanych zawodników i zawodniczek, którzy tak naprawdę niczego nie zrobili. Mamy wielu skoczków, którzy są czerwoni, a zajęli wysokie miejsca w MŚ czy też stawali na podium konkursów TCS. ;) PS Co do medalistów ECTS - napisałem to już w dyskusji, ale może nie widziałeś. W razie czego zajmuję się Słoweńcami - kilku mam już gotowych na DNA. ;) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 14:16, 17 sty 2012 (CET) LPK kobiet to jednak nie to samo co PK, podobnie jak LGP to nie to samo co Puchar Świata. :) Alpen Cup i FIS Cup - co najwyżej zwycięzcy jak dla mnie. To jednak zawody bardzo niskiej rangi. Zresztą, kilka lat temu zgłaszałem propozycję odnośnie encyklopedyczności trzech najlepszych zawodników w FIS Cupie i nie przeszło. Dlatego lepiej unikać pisania haseł o tych zawodnikach, chyba że spełnili inne kryteria. :) ECTS - przepraszam, widać że jestem przed sesją... ECTS to system punktowy na uczelniach w Europie, więc nie o to mi chodziło. :D Miałem na myśli Europejski Festiwal Młodzieży czyli EYOF. Bardzo dobrze, że zajmujesz się kobiecymi skokami, bo wyglądają słabo na pl.wiki. Co do brakujących haseł, jeśli coś znajdę, to napiszę Ci to na Twojej stronie dyskusji. Nie lubię szperać w czyichś brudnopisach. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 16:21, 18 sty 2012 (CET) IMHO to byłaby już nadinterpretacja kryteriów. Puchar Kontynentalny owszem, był najważniejszymi zawodami kobiecymi, ale to raczej wskazywało, że kobiece skoki same w sobie są mniej rozwinięte niż męskie. Dlatego też nie można porównywać LPK kobiet z LGP mężczyzn, a co najwyżej z LPK mężczyzn. Zwycięzcy FIS Cupu są w mojej ocenie encyklopedyczni, ale to tylko moje zdanie i nie jest to prawomocne. ;) Szablonowego stubowania nie popieram, chyba że w każdym przypadku opisuje się stan faktyczny zawodniczki/zawodnika, czyli nie tylko tak jak w szablonie np. same wyniki w PŚ, ale też inne zawody, w których brał(a) udział. Osobiście uważam, że lepiej napisać jedno hasło i zrobić to dobrze, niż dwa hasła pachnące stubem na kilometr. ;) W przypadku kobiet zwykle bazuję na tym haśle, które kiedyś stworzyłem. ;) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 13:51, 19 sty 2012 (CET) Pisz śmiało, mam masę innych haseł na głowie :). 99kerob (dyskusja) 12:42, 21 sty 2012 (CET)

Malika Schuepbach

99kerob (dyskusja) 12:02, 13 sty 2012 (CET)

Re: ZIOM

Hej. Co do ZIOM: nie jestem przekonany co do encyklopedyczności 10 pierwszych zawodników. To nie igrzyska olimpijskie, a igrzyska olimpijskie młodzieży, więc jak dla mnie trzeba postąpić analogicznie jak przy mistrzostwach świata seniorów i juniorów. Skoro zgodnie z kryteriami encyklopedyczny jest tylko zwycięzca mistrzostw świata juniorów, to i w ZIOM powinno tak być. Przyjęło się, że srebrni i brązowi medaliści MŚJ też są ency (powołując się na zdrowy rozsądek), więc IMHO pierwsza trójka ZIOM może zostać opisana, ale niżej sklasyfikowani raczej już nie. Nie ma tu znaczenia czy mówimy o medalistach indywidualnych czy drużynowych. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 10:37, 26 sty 2012 (CET)

Nie jest to pisanie bzdur tylko składy poszczególnych reprezentacji. Zauważ, że nie jest napisane jak tam im poszło, tylko kto został wystawiony do jakich konkursów. W składzie zazwyczaj jest przynajmniej jeden zawodnik rezerwowy, który nie startuje w żadnej konkurencji. Z oczywistych względów w składach kobiet nie ma opisów - rozegrana została tylko jedna konkurencja kobieca, więc każda zgłoszona zawodniczka wystartowała w konkursie. Osobiście uważam, że jest to konieczne do uzyskania odznaczenia, chyba że np. przeprowadzona została tylko jedna konkurencja. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 12:31, 27 sty 2012 (CET)

Man of the Year

Cześć, skąd informacja, że Hilde zdobył tytuł Man of the Year? → Alfons6669 (dyskusja) 19:06, 26 sty 2012 (CET)

Jakiś czas temu oszukałem się źródeł, ale nie znalazłem. Man of the Year na pewno był przyznawany w sezonach 2007, 2009, 2010 (do sprawdzenia chyba tylko na transmisjach telewizyjnych) tylko w 2010 roku na innej zasadzie. Nie wiadomo więc na jakiej podstawie, był przyznany w roku ubiegłym, o ile w ogóle był, a tym bardziej nie wiadomo komu by go miano przyznać. Przydałoby się, aby osoba posiadająca pełne transmisje z finałowych konkursów mogła to sprawdzić. Nie jest to do końca zgodne z WER, ale w tym przypadku nie pozostaje nam nic innego, póki nie mamy żadnych wiarygodnych linków. → Alfons6669 (dyskusja) 23:42, 26 sty 2012 (CET) Napisać zawsze można, w szczególności, że mi prawie za każdym razem odpisują :) Skontaktuję się z nimi. Pozdrawiam → Alfons6669 (dyskusja) 15:08, 28 sty 2012 (CET) Dostałem odpowiedź. Niestety nigdzie na stronie FISu nie ma informacji o przyznawaniu tytułu. Pozdrawiam → Alfons6669 (dyskusja) 22:01, 31 sty 2012 (CET) Tak, już to zrobiłem :) → Alfons6669 (dyskusja) 22:16, 31 sty 2012 (CET)

Tłumaczenia nazwisk

Białoruś : Aliaksei Muravitski, Vasiliy Tomilov => Alaksiej Murawicki, Wasil Tamiłau
Bułgaria : Vasil Ivanov, Bogomil Pavlov = > hm, tu nie wiem, prawdopodobnie Wasil Iwanow i Bogomił Pawłow
Rosja : Ilmir Khazetdinov, Ivan Savvateev = > Ilmir Chazietdinow, Iwan Sawwatiejew
Pozdrawiam! Bladyniec (dyskusja) 18:27, 29 sty 2012 (CET)

Białorusini : Alaksandr Hancharou, Siargei Hancharou => Alaksandr Hanczarou, Siarhiej Hanczarou Rosja : KHARLOV Yevgeniy => Jewgienij Charłow

MŚJ 2008

Dnia ósmego Szoltys przeczytał hasło, trochę je poprawił i ma następujące uwagi i zażalenia:

 1. Linkowanie dla np. Zakopanem wygląda tak: [[Zakopane]]m co jest równoznaczne z [[Zakopane|Zakopanem]], ale prostsze w użyciu i zajmujące mniej miejsca.
 2. Zgodnie z WP:WER nie powołujemy się w przypisach na nasze hasła (wyjątek: hasło Wikipedia), więc usunąłem przypisy do haseł o MŚ kobiet i mężczyzn.
 3. Jest zalecenie, aby we wstępie nie dawać przypisów, gdyż wstęp ma pokrótce przedstawić co znajduje się w haśle, a zatem w późniejszych sekcjach wszystkie informacje powinny zostać rozwinięte (i tam powinien znaleźć się ref). Wyjątek stanowią krótkie wzmianki typu "Skoczkowie na mistrzostwach świata rywalizowali po raz trzydziesty", które zwykle nie są rozwijane (bo nie ma takiej potrzeby) i wówczas przypis/uwaga znajduje się we wstępie.
 4. Przydałoby się napisać trochę więcej o przeniesieniu konkursów ze Szczyrku do Zakopanego. Wówczas z wstępu można przenieść ref do odpowiedniej sekcji (Przed mistrzostwami). Na razie go tam zostawiłem. :)
 5. Warto konsekwentnie trzymać się jednego zapisu odnośnie parametrów skoczni. W 2008 roku stosowany był już zapis z HS, natomiast punkt K podawany był tylko orientacyjnie. Oficjalnie skakano zatem na skoczni HS 94. ;)
 6. Zgodnie z polską ortografią, kropka (ewentualnie !, ?) zawsze kończy zdanie. Dlatego przypisy stawiamy przed kropką/przecinkiem. Natomiast przed refem nie dajemy spacji. :)
 7. Jesteśmy encyklopedią, więc musimy pisać w encyklopedycznym stylu. Dlatego (mimo że jest to powszechny błąd w naszych hasłach) nie powinno się pisać w stylu "Jacqueline prowadziła", gdyż nadaje to dziennikarski charakter.
 8. Wśród faworytek do medalu były także wymieniane reprezentantki Niemiec : Melanie Faißt, Anna Häfele, Juliane Seyfarth i Lisa Rexhäuser, które prezentowały wysoką formę przed mistrzostwami - potrzebny ref ;)
 9. Było to związane z prezentowaną formą podczas zawodów rozgrywanych przed mistrzostwami. - jw.
 10. znał skocznie doskonale - POV :)
 11. do nieobecności Schlierenzauera - brakuje ref
 12. faworyci w drużynówce - jw.
 13. Nazwy narodowości są nazwami własnymi i pisze się je wielką literą.
 14. Należy unikać wyrażeń zwodniczych typu "ogromny", "wielki", "świetny", gdyż naruszają one neutralny punkt widzenia.
 15. Pierwsza seria odbywała się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Od samego początku w Zakopanem wiał silny wiatr, czego skutkiem było nieustanne wydłużanie konkursu. Niektórzy zawodnicy musieli kilkukrotnie wchodzić na belkę startową. Ponadto podmuchy powietrza sprawiły, że kilku faworytów oddało bardzo krótkie skoki i straciło szansę na końcowy triumf. W drugiej serii warunki się poprawiły i zawody przebiegały już płynnie. - NPA z [5]. Przeredagowałem, ale proszę więcej tego nie robić.
 16. Kilka minut później na pierwszym miejscu znalazła się Sarah Hendrickson po skoku na odległość 82,5 metra. Na pierwszym miejscu nadal była Hendrickson, jednak krótko później prowadzenie objęła Maja Vtič - trochę nielogiczny ciąg.
 17. Ogólnie sekcja o przebiegu zawodów pozostawia wiele do życzenia (straszna wyliczanka się zrobiła) i musi się nią zająć jakiś fachowiec od stylu. Swego czasu w tych sprawach pomagała mi Tilia.
 18. Należy uważać na poprawne linkowanie, zwłaszcza jeśli chodzi o Polaków. Tutaj dość często mamy kilka osób o tym samym imieniu i nazwisku, w związku z czym stosowane są ujednoznacznienia. Zatem: Łukasz Rutkowski, a także np. Stefan Hula.
 19. Shuuta Hirabayashi - pisownia do sprawdzenia (chyba zamiast uu powinno być ū)
 20. Sortowanie wg nazwisk w tabelkach. Nieencyklopedycznych odlinkowuje się w tym przypadku tak: {{sortname|István|Pungor|nolink=1}}. Inaczej sortowanie nie miałoby sensu. (Nie zmieniłem, bo za dużo do roboty, a nie mam za dużo czasu.)
 21. Kluby - do sprawdzenia. Zawodnicy często zmieniają przynależność klubową i należy odnaleźć w jakich klubach wówczas startowali. (powinno to być w pdfach na stronie FIS-u)
 22. "Skok z upadkiem" trzeba zmienić na jedną uwagę za pomocą <ref group=uwaga name=nazwa>.
 23. Zalecane jest używanie przypisów bez cudzysłowu w nazwie. Nie trzeba bowiem dodawać cudzysłowów, aby ref działał, a jest to zbyteczne nabijanie bajtów. ;)

Ogólnie nie jest źle, ale do medalu jeszcze sporo brakuje. Wierzę jednak, że się uda. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 13:54, 30 sty 2012 (CET)

Szoltys wrzucił Ci wyżej całą porcję rzeczy do poprawek, ja dodam tylko, że całkiem spora część odlinkowanych zawodników jest encyklopedyczna:
 1. Mika Kauhanen - 3. msc MŚJ'07 ([6]),
 2. Illimar Pärn - wielokrotny medalista mistrzostw Estonii ([7], [8], [9], [10], [11] itd.),
 3. Toenis Kartau (za linkowanym przeze mnie pdf'em poprawna forma powinna brzmieć Tōnis Kartau - brązowy medal w drużynowym konkursie mistrzostw Estonii 2010 ([12]),
 4. Julien Dorme - srebrne medale w konkursach drużynowych podczas mistrzostw Francji 2009, 2010 (podobnie jak u Pärna lista ta zapewne nie jest kompletna: [13], [14]),
 5. Christoph Hänel - brązowy medal w drużynowym konkursie podczas mistrzostw Niemiec 2009, przy czym były to zawody letnie, więc najpierw radziłbym się skonsultować jeszcze z Szoltysem w sprawie jego encyklopedyczności ([15]),
 6. Aleksander Sardyko - wielokrotny medalista mistrzostw Rosji ([16], [17]), reszty Rosjan nie chciało mi się już szukać, ale możliwe, że jakieś medale też się znajdą (zwłaszcza w konkursach drużynowych),
 7. mam też wątpliwości, czy Tudor nie jest encyklopedyczny - latem zdobył złoty medal w mistrzostwach Rumunii, a tej zimy został rekordzistą tego kraju w długości skoku, ale tutaj podobnie jak wyżej musisz się skonsultować jeszcze z innymi,
 8. Robert Kartik i Denis Sindler (poprawnie powinno być Denis Šindler) - medaliści mistrzostw Słowacji 2010 ([18]),
 9. Adrian Schuler - medalista EYOF'u (linki znajdziesz w haśle o medalistach tej imprezy ;)),
 10. István Pungor - medalista mistrzostw Węgier ([19], [20], [21]),
 11. Armin Csukovics (prawidłowo powinno być Ármin Csukovics - medalista mistrzostw Węgier ([22])
 12. Amerykanina i Włochów nie sprawdzałem, podobnie zresztą jak kobiet. Znalazłem też błąd przy zapisie, nie Thomas Wit, a Thomas de Wit ;). 99kerob (dyskusja) 17:13, 30 sty 2012 (CET)
Sprawdziłem Amerykanina i Włochów, ogólnie nic nie osiągneli, jest informacja o medalu de Crignisa chociaż w sumie nie pewna ... [23] rok 2009, odnośniki do wyników na medal nie wskazują ... --Teflon94 (dyskusja) 20:52, 30 sty 2012 (CET) Ad. 1., 5., 6., 13. Tak, poprawiłem. Tylko zwróciłem Ci uwagę na przyszłość. :) Ad. 4. Myślę, że może być. Przecież powołujemy się też na pozycje książkowe, do których dostęp nie wszyscy mają. Ad. 8., 9. Wystarczą, ale wtedy nie można napisać, że były wymieniane do medalu, czy że prezentowały wysoką formę. Po prostu można napisać, że taka i taka zawodniczka wygrała tyle konkursów (albo stanęła tyle razy na podium) w sezonie itp. Ad. 10. doskonale - dla jednego doskonale, dla innego nie. Neutralnym określeniem to to nie jest. :) Ad. 11. Ja bym to jednak zostawił, bo mógł startować w tych mistrzostwach, ale jednak wybrał starty seniorskie. Jeśli źródła się nie znajdą, to coś wymyślimy. ;) Ad. 12. Komentarze to żadne źródło niestety... Pozostaje opierać się na faktach (sytuacja w PK/PŚ zawodników startujących w mistrzostwach itp.). Ad. 15. Już nie wiem jak jest z tą zgodą. W każdym razie na pewno trzeba wtedy dodać jakąś informację o tym, skąd pochodzi tekst. Zawsze jednak lepiej napisać to po swojemu, bo serwis sportowy a encyklopedia to dwie różne rzeczy. Ad. 19. Raczej w ten sposób się tego nie znajdzie (nie startował w igrzyskach olimpijskich, a tylko sports-reference.com podaje prawidłową pisownię imion i nazwisk). Można się w tej sprawie zwrócić do jakiegoś speca z Wikiprojektu:Japonia. Ad. 20. Sprawdzę zatem swoje medalowe hasła, bo to jest pewne niedociągnięcie. :) Ad. 21. Oczywiście, że są aktualne... ale przez cztery lata sporo mogło się zmienić... Jeśli nie uda się ich znaleźć (postaram się pomóc), to najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie usunięcie klubów z tabelek. Lepiej pisać mniej, ale rzetelniej. Ad. 23. Tego nie zmieniałem, bo zauważyłem to dopiero pod koniec hasła, a poprawek było już dosyć i nie chciało mi się wracać do początku. ;) Odnośnie wpisu 99keroba: Kauhanen na pewno jest encyklopedyczny, resztę musimy przedyskutować i ostatecznie ustalić jak postępujemy z medalistami krajowymi. Były już dwie czy trzy dyskusje na ten temat i nigdy do niczego nie doszliśmy... Zdrowy rozsądek mówi, że są ency (w końcu medaliści), ale żadnego jednoznacznego potwierdzenia w kryteriach nie ma. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 17:37, 30 sty 2012 (CET) Ad. 4. Tak, lepiej linkować do gazety. Forum to żadne źródło (w końcu każdy może tam coś napisać, nawet nie znając się na temacie albo chcąc puścić plotkę). Ad. 21. Pomyślę nad tym. Może jednak uda mi się coś znaleźć. :-) Ad. 8., 9. Trochę przeredagowałem (neutralność musi być) i teraz wydaje mi się, że jest OK. Ad. 11. Wystarczy, ale jeszcze później czegoś poszukam i najwyżej wrzucę. :-) Ad. 4. (brudnopis) Zerknę na to w wolnej chwili, bo mam teraz trochę spraw do zrobienia. Ad. 17. Niestety hasła sportowe charakteryzują się tym, że wyliczanki się w nich pojawiają... Wiem z doświadczenia, że trudno napisać to w inny sposób. No, ale jednak warto dać to jakiemuś specowi od stylistyki. Czasami są w stanie zdziałać cuda - nasuwa mi się jako przykład hasło Kim Clijsters, które zostało poddane zabiegom stylistycznym i z monotonnej wyliczanki zrobiło się ciekawe. :-) Co do medalistów krajowych. Proponuję na razie ich nie podlinkowywać i wstrzymać się z pisaniem haseł. We wszystkich moich medalowych listach też (jak się okazuje) są odlinkowani zawodnicy, którzy zdobywali krajowe medale. Wrzucę w najbliższych informację do Kawiarenki (muszę tylko napisać dłuższą przemowę, bo krótka nie dociera do większości użytkowników), a podczas głosowania na PLnM wystarczy napisać, że sprawa medalistów jest w toku i nie wiadomo jak się rozwiąże. Nie mam natomiast wątpliwości co do encyklopedyczności Miki Kauhanena i Adriana Schulera. Raczej ency będzie też Remus Tudor skoro jest rekordzistą kraju (nie sprawdziłem tego, ale wierzę 99kerobowi na słowo). Alessio de Crignis na pewno medal zdobył, ale źródło zniknęło. Pamiętam jednak, że o tym kiedyś czytałem i nawet wrzuciłem sobie tą informację do brudnopisu, żeby nie zapomnieć. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 12:43, 31 sty 2012 (CET) Ilmir Chazietdinow też jest ency, jako rekordzista skoczni K-90 w Ufie - [24]. Co do medalistów, to nie sądzę, żeby jakiekolwiek kryteria były potrzebne, na Wiki naprawdę nie wszystko musi być ustalane zasadami, wystarczy, że mamy wieloletni konsensus - analogicznie nikt nie kwestionuje encyklopedyczności olimpijczyków, mimo że nigdzie nie mamy kryteriów mówiących o tym, iż są oni autoencyklopedyczni ;). Wątpliwości mam tylko i wyłącznie do zawodników, których jedynym osiągnięciem jest medal w letnich mistrzostwach, bo to jednak nie jest olimpijska dyscyplina, a tylko medalistów takowych dotychczas uznawaliśmy za autoencyklopedycznych. Zresztą mamy już nie jeden precedens - choćby Medalistki mistrzostw Polski seniorów w skoku o tyczce, czy Medaliści mistrzostw Polski seniorów w rzucie oszczepem, na które zawsze można się powołać ;). Ja ze swojej strony mogę obiecać hasełko o Schulerze (o ile nikt go wcześniej nie napisze ;)), może skrobnę też coś o Węgrach, więcej w tej chwili nie obiecuję, bo mam już takie zaległości, że nie wiem za co się brać. 99kerob (dyskusja) 18:15, 31 sty 2012 (CET) Hasło było usuwane, bo (zapewne) nie było w nim informacji o medalach mistrzostw kraju, które dają encyklopedyczność - bez nich Pärn kryteriów nie spełnia, więc hasło mogło zostać usunięte. W każdym razie, jeżeli utworzysz te biografie od razu dodając informacje o medalach, to nie powinno być żadnego problemu (w razie jakby jednak były, to daj znać ;)). 99kerob (dyskusja) 18:56, 1 lut 2012 (CET) Zajmę się tym, ale dopiero po DNA. Spokojnie, medal nie zając i nie ucieknie. :-) Co do medalistów - jeśli 99kerob uważa, że są autoency, to się z nim w pełni zgadzam (nie zgadzam się tylko ze stwierdzeniem: nikt nie kwestionuje encyklopedyczności olimpijczyków, mimo że nigdzie nie mamy kryteriów mówiących o tym, iż są oni autoencyklopedyczni, bo jest to jasno określone w kryteriach:) ). Jeśli masz chwilę, to uzupełnij brakujące hasła. Mam tylko nadzieję, że Twój wysiłek nie pójdzie na marne i nikomu nie zachce się tego usuwać. Niestety mam wrażenie, że niektórzy są tu tylko po to, żeby zgłaszać hasła do usunięcia... ale to inny temat. ;) Pozdrawiam i do usłyszenia w piątek! Szoltys [DIGA] 23:14, 1 lut 2012 (CET) Hej. Trochę poprawiłem, ale ręka Tilii niewątpliwie się przyda. Bardzo ładne hasło będzie. :) Co do klubów/numerów - napisałem wiadomość na stronie dyskusji wikiprojektu. Po jednej z Twoich ostatnich wiadomości doszło do mnie, że w sumie takie dane jak klub, data urodzenia nie mają znaczenia z punktu widzenia hasła (co innego np. w mistrzostwach Polski). Zerknij proszę co myślisz o mojej propozycji i zobaczymy co powiedzą inni. ;) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 12:27, 4 lut 2012 (CET)

Japoński skoczek

Hej! Prawidłowa transkrypcja to Shūta Hirabayashi - w takiej kolejności, Hirabayashi to nazwisko - Japończycy co prawda podają zawsze nazwisko jako pierwsze, ale w języku polskim stosuje się kolejność "polską" (w chińskim czy koreańskim już nie, nieco to skomplikowane dla laika, ale takie są konwencje). Kreseczka nad samogłoską oznacza, że samogłoska ta jest długa, stąd niektórzy piszą Shuuta, albo po prostu długości nie uwzględniają. Pozdrawiam, Wicki (dyskusja) 12:05, 31 sty 2012 (CET)

Interwiki

Witaj! Przy nowych hasłach warto dodawać Interwiki, bardzo przydatna jest ta wyszukiwarka :) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 22:33, 31 sty 2012 (CET)

EYOF

Udało mi się rozwiązać zagadkę tego "tajemniczego" skoczka z Norwegii ;). To po prostu błędnie zapisany (zresztą podobnie jak Kordež, którego ktoś nieopatrznie zapisał jako Kordeca) Morten Gjesvold, którego pełne imiona i nazwiska brzmią Morten Roang Gjesvold ([25]). A naprowadził mnie na to ten artykuł. 99kerob (dyskusja) 12:41, 4 lut 2012 (CET)

Daijiro Higuchi

Witaj! "zawodnik niezrzeszony z żadnym klubem" (pomijając składnie, powinno być raczej "niezrzeszony w żadnym klubie" lub "niezwiązany z żadnym klubem"), to do tego typu informacji powinien być odpowiedni przypis – fakt, że w profilu zawodnika na stronach FISu nie ma klubu może być przecież wynikiem brakach w ich bazach. Nie wspominając o tym, że Skijumping.pl podaje klub "FIT Ski"... Nedops (dyskusja) 16:08, 6 lut 2012 (CET)

Podobnie rzecz się ma z hasłem Aleksander Sardyko, w nim mamy także "Zadebiutował 15 grudnia 2007 roku w Harrachovie podczas zawodów FIS Cup, oddając skoki na odległość odpowiednio 90,5 m i 78,5 m na skoczni normalnej." – niezbyt obeznany w temacie skoków narciarskich czytelnik może dojść do wniosku, że były to pierwsze skoki zawodnika w życiu ;) (wystarczy chyba dodać w "znaczących międzynarodowych zawodach" czy coś w tym stylu), z tego co widzę to podobne sformułowania pojawiają się w wielu innych biogramach, przeredaguj w wolnej chwili jeśli możesz ;) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 16:14, 6 lut 2012 (CET) Jeśli uważasz, że moje powyższe uwagi są bezzasadne to napisz :) Bo dla mnie wciąż "Zadebiutował 20 stycznia 2002" (w nowiutkim Jewgienij Płechow) brzmi niezręcznie. Nedops (dyskusja) 23:10, 6 lut 2012 (CET) Dla mnie to też oczywiste, że to nie są pierwsze skoki ;) Ale poziom wiedzy o skokach narciarskich wśród czytelników może być różny. Być może faktycznie przesadzam, najlepiej chyba spytać kogoś trzeciego. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 23:46, 6 lut 2012 (CET) Widziałem ;) Nedops (dyskusja) 19:21, 7 lut 2012 (CET)

Re: Zadebiutował czy nie?

Hej. Postanowiłem mimo wszystko odpisać na Twojej stronie dyskusji, bo to do Ciebie kieruję odpowiedź. ;-) Tworzymy encyklopedię, którą może czytać każdy użytkownik Internetu. Należy pamiętać, że duża część internautów nie ma pojęcia o sporcie, a już na pewno nie o skokach narciarskich. Dlatego też musimy starać się pisać w taki sposób, aby każdy, nawet najbardziej zielony czytelnik wiedział o czym mowa. W związku z tym IMHO najlepszym rozwiązaniem jest podanie informacji, że chodzi o debiut na arenie międzynarodowej - tak też jest w większości haseł, w których widnieje informacja o pierwszych występach. Sam debiut oznaczałby faktycznie pierwszy skok zawodnika w karierze. W związku z tym raczej należałoby to poprawić. Wiem z własnego doświadczenia, że tego typu edycje w masowej ilości są dość nużące, dlatego proponuję poprawiać po kilka haseł dziennie zamiast kilkudziesięciu na raz. W razie czego oferuję również swoją, doraźną pomoc w tym zakresie. Daj tylko znać, które to dokładnie są hasła. :-) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 10:12, 7 lut 2012 (CET)

Przy okazji powyższych poprawek "niezrzeszonych" też możesz pousuwać/popoprawiać. Kilka sekund zajęło mi znalezienie choćby tego. ;-) Szoltys [DIGA] 10:19, 7 lut 2012 (CET) Tak naprawdę większość serwisów powiela informacje, które są na stronie FIS-u, więc dopóki nigdzie nie jest napisane, że zawodnik jest niezrzeszony, dopóty nie możemy o tym pisać, bo to WP:OR. :-) Aktualnie mam trzech czerwonych zawodników do opisania, tj. William Erickson, Gerry Gravelle i Rickard Fröier, ale nie wiem czy Cię to interesuje, bo to zawodnicy starszej daty. ;-) Jest jeszcze Stefan Przybyła, ale nie znalazłem żadnych faktów, które potwierdzałyby jego encyklopedyczność. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 08:37, 8 lut 2012 (CET) Dzięki za linki, na pewno kiedyś ułatwią mi pisanie. :) Nie przejmuj się - każdy przez to przechodził i po pewnym czasie zrozumiesz, że wszyscy mieli dobre intencje. Sam przez to przechodziłem... siedem lat temu (szybko ten czas leci...) i też na początku irytowało mnie, że wszyscy mnie pouczają i się o coś czepiają. Po pewnym czasie zrozumiałem jednak, że na Wikipedii jest trochę norm, do których powinno się dostosować, aby uniknąć niepotrzebnych sporów i bezproduktywnego tracenia czasu. Też wydawało mi się, że każdy mój krok jest śledzony (niemal dziennie dostawałem wiadomości tutaj lub na gg/e-mail od Wiktoryna i Roo72). To raczej nie chodzi o śledzenie konkretnego użytkownika, ale kategorii. Jeśli pojawiają się nowe hasła o skokach, to wiele osób do nich zagląda i czytając je sprawdza. A to, że wszyscy się do Ciebie zwracają z problemami - tak po prostu jest najlepiej, bo jesteś autorem haseł i IMHO to znak, że ktoś docenia Twój wkład, ale chce go udoskonalić. Każde hasło można napisać jeszcze lepiej, nawet medalowe. :) Co do infoboxów - nie spotkałem się z takim zaleceniem, ale być może takowe funkcjonuje. Osobiście zdarzało mi się dosyć często wrzucać krajowe medale do infoboxów, choć miało to miejsce wtedy gdy dany zawodnik/zawodniczka nie zdobył(a) medalu międzynarodowego. Nie widzę nic złego w dodawaniu takiej informacji do infoboxu, ale to tylko moja opinia. :) Tak więc krótko mówiąc - nie zrażaj się i pisz dalej, bo potrzeba nam nowych użytkowników znających się na skokach, a początki zawsze są trudne. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 13:48, 8 lut 2012 (CET) HS pojawiło się latem 2004. :-) Szoltys [DIGA] 23:03, 8 lut 2012 (CET)

Remus Tudor

Hej! Przez pomyłkę wstawiłeś hasło do harmonogramu, zamiast na stronę czywieszowej kolejki. Wycięłam Twoje hasło z harmonogramu, bo było niesprawdzone i wstawiłam do kolejki tutaj link. Dopiero po sprawdzeniu przez 3 Wikipedystów hasło zostanie wstawione do harmonogramu. Proszę zaglądaj na stronę czywieszowej kolejki, abyś mógł odpowiedzieć na ewentualne pytania od osób sprawdzających. W przyszłości proszę wstawiaj swoje nowe hasła najpierw do kolejki. Do tej strony możesz łatwo dotrzeć klikając na niebieski link "Zaproponuj hasło do ekspozycji", który znajduje się na stronie głównej tuż pod Czywieszem. Pozdrawiam. --Hortensja (dyskusja) 16:54, 7 lut 2012 (CET)

Czepiam się po raz ostatni ;)

[26] Wandalizm to nie był ;) (a tylko takie edycje cofamy za pomocą "Cofnij"), Contador faktycznie stracił pierwsze miejsce, po 1,5 roku od wyścigu... Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 19:48, 7 lut 2012 (CET)

Myślę, że mimo wszystko jakąś tam wzmiankę o dopingu contadora (oczywiście z przypisem!) warto zamieścić już dziś ;) Tutaj jest mniej więcej opisane co i jak, w razie jakichkolwiek wątpliwości pomogę. Nedops (dyskusja) 20:20, 7 lut 2012 (CET)

Illimar Pärn

Hej! Zwykliśmy nie dodawać medali imprez krajowych do infoboksów Misiek2 PISZ 09:06, 8 lut 2012 (CET)

Re: FIS Ladies Winter Tournee

W skokach kobiet jakoś bardzo nie siedzę, więc przy samej rozbudowie zbytnio nie jestem w stanie pomóc. Co do Turnieju Nordyckiego, to właśnie ostatnio uzupełniłem braki w tym haśle i myślę, że obecne wymogi nadal spełnia.

 1. Nie wiem, ale jak dla mnie to ency są te zawodniczki, które zajęły miejsca na podium klasyfikacji generalnych.
 2. U nas loga nie wstawisz. :) Grafika znajduje się na de.wiki i tylko na niej może być użyta. Odbyło się u nas kiedyś głosowanie w sprawie grafik i uznano, że na naszej Wiki grafiki takie jak loga nie mogą się pojawiać.
 3. Nie bardzo wiem jak to trzeba rozdzielić. Ogólnie jednak przyjęło się, że kategorię tworzy się gdy są w nim min. trzy hasła lub gdy jest to kategoria rozwojowa, w której kiedyś może przybyć haseł.
 4. A więc tak:
  1. Należy poprawić linki do Breitenberg, Schönwald, Schonach i Seefeld, bo obecnie wskazują na ujednoznacznienia.
  2. Jeśli link występuje więcej niż raz w danym akapicie, to należy go odlinkować.
  3. Gwiazdki w sekcji "Obiekty" należy zamienić na "uwagi".
  4. W sekcji "Wyniki turniejów" opisałbym krótko każdą edycję + {{main}} do haseł o poszczególnych cyklach.
  5. W tej samej sekcji: Punkty K/HS wyodrębniłbym albo do osobnej kolumny, albo do kolejnej linijki - wizualnie lepiej będzie to wyglądało.
  6. Skoro na dole wrzucony jest szablon, to hasło powinno być w nim podlinkowane.
  7. Mamy ustaloną kolejność: {{uwagi}}, niżej {{przypisy}} a potem ewentualnie "Bibliografia" czy "Linki zewnętrzne".
 5. Źródła są konieczne, aby zapewnić weryfikowalność. Nie tylko po to, aby uzyskać DA czy medal, ale po to, aby hasło nie zostało w przyszłości częściowo usunięte. :) Aby doprowadzić hasło do znaczka konieczne są natomiast przypisy.

Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 15:55, 9 lut 2012 (CET)

Ad. 2. Loga są objęte prawami autorskimi, a na pl.wiki mamy tylko pliki na wolnej licencji. Ad. 4.4. Artykuły zbiorcze o różnych imprezach są po to, aby opisać wszystko co jest z nimi związane. Nie da się ukryć, że najważniejszą rolę odgrywają tu poszczególne cykle imprezy, czyli w tym przypadku poszczególne edycje FIS Ladies Winter Tournee. Najlepiej by było gdyby były niebieskie, ale skoro planujesz DA a nie LnM, to nie muszą być. Najwyżej, gdyby ktoś miał co do tego jakieś zastrzeżenia, to od czego jest wikiprojekt? Poprosimy kilka osób i jeśli każdy napisze po jednym hasełku, to wszystko przejdzie bezboleśnie. ;) Ad. 4.4. - historia: To zależy, czy będą to zdania proste, czy złożone. :P A tak serio, to wystarczą trzy zdania. Byle nie był to słowny opis tabel, bo takie coś nie ma sensu. :) Ad. 4.7. Chyba tak jak jest teraz. Nie wiem tylko czy jest sens pisać: "Zobacz też: Turniej Czterech Skoczni", skoro link do TCS jest już we wstępie. :) Ad. 5. Nie mówimy o obcojęzycznych Wiki, tylko o polskojęzycznej Wiki. To co się dzieje w innych projektach, to zupełnie inna sprawa i nie mamy na to wpływu. Na naszej mamy znacznie bardziej restrykcyjne zasady (i dobrze, bo to zapewnia większą wiarygodność) i należy się ich trzymać. Dlatego też nie powinniśmy się wzorować na innych Wikipediach bez podawania źródeł. Szoltys [DIGA] 21:37, 9 lut 2012 (CET) Uważam podobnie jak Szoltys - tzn. zawodniczki, które stawały na podium klasyfikacji generalnej są encyklopedyczne. Co do pozostałych to szczerze mówiąc nie mam zdania, ale zważając na to, że skoki kobiet nie były wówczas zbyt popularne jeśli chodzi o ilość uprawiających je zawodniczek, to byłbym raczej ostrożny w kwestii ich encyklopedyczności. A co do Tudora to zdecydowanie nie jestem przekonany. Hasło w obecnej postaci nie wyróżnia się absolutnie niczym spośród kilkuset podobnych, jeżeli mamy już coś prezentować na stronie głównej, to warto, żeby wyglądało to w miarę porządnie, a hasło miało chociaż podstawowy opis kariery + szczegółowe dane dotyczące osiągnięć w tabelkach (tak jak to jest np. tutaj). 99kerob (dyskusja) 15:22, 10 lut 2012 (CET) Wszystko musi być uźrodłowione. Tylko rzeczy oczywiste (np. wyniki obliczeń) nie muszą. :) Szczerze mówiąc nie wiem co mogłoby się tam znaleźć. Nie interesowałem się wtedy w ogóle kobiecymi skokami, więc nie wiem jak to wyglądało. Nie da się takich opisów określić szablonowo - po prostu trzeba napisać to, co było najważniejsze. Każde zawody to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także przedsięwzięcie medialne, impreza rozrywkowa itp. itd. W wyróżnionych hasłach przydałoby się to uwzględnić. :) Co do linku do TCS, to teraz do mnie doszło, że link jest też w szablonie, więc osobiście bym go wyrzucił. Ale to drobnostka, więc nie nalegam. ;) Coś na pewno w sieci się znajdzie, ale nie podejmuję się szukania - trzeba bowiem siedzieć w temacie, żeby móc coś wyszukać, a w kobiecych skokach czuję się słabo. ;) Jeśli chodzi o zgłaszanie do LnM - jak najbardziej może się udać, ale wówczas trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie czerwone zawodniczki i upewnić się, czy nie spełniają któregoś z wymogów encyklopedyczności. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 22:28, 10 lut 2012 (CET) Dzięki za wskazanie - dodałem brakujący ref (ten, który był, odnosi się do całej reszty w sekcji, więc nie trzeba go wstawiać 3 razy:) ). Braki w jednych hasłach (nawet tych wyróżnionych) nie zwalniają z przestrzegania zasad w innych hasłach. Także nie ma się co na nie powoływać. :) Skoro tak jest, to śmiało odlinkowywuj. Zresztą (przy całym szacunku dla skoczkiń) wątpię, aby któraś np. poprawiła oficjalny rekord skoczni, a taką encyklopedyczność najtrudniej wyłapać. ;) Gdybyś zawracał głowę (zapewne to miałeś na myśli :P), to bym Ci o tym powiedział. Chętnie pomagam kiedy jestem w stanie, zwłaszcza kiedy widzę kogoś nowego w swojej ulubionej tematyce. ;) Także bez problemu pisz (zdecydowanie wolę taką opcję jak teraz niż wypracowanie na kilka stron:P). Za dwa tygodnie będę odpowiadał z mniejszą częstotliwością, bo wakacje studenckie mi się kończą, ale na pewno będę tu zaglądał. ;) Szoltys [DIGA] 23:46, 11 lut 2012 (CET) Skoro nie liczyłby się rekordzista mężczyzn gdyby oficjalny rekord należał do kobiety, to i w drugą stronę IMHO tak to działa. Oficjalny rekord to oficjalny zimowy rekord niezależny od płci. :) Szoltys [DIGA] 00:41, 12 lut 2012 (CET) Michaela Schmidt (skoczkini narciarska), a rekordzistą jest Johannes Rydzek. :-) Szoltys [DIGA] 19:51, 12 lut 2012 (CET) Kliknij w plus obok "Schanzenrekorde K75:" na skisprungschanzen.com. Tam masz oficjalne, zimowe rekordy, chyba że w nawiasie napisane jest inaczej (rzadko się to zdarza). :-) Przejrzałem ostatnio dodane stuby i nie są złe. Trudno wyciągnąć wiele więcej o takich zawodniczkach. Wczoraj przeglądałem kategorię o czechosłowackich olimpijczykach i tam rzeczywiście jest kiepsko, a nie w Twoich stubach. Szoltys [DIGA] 20:25, 12 lut 2012 (CET) Pewnie ma, ale skisprungschanzen.com, mimo że jest najlepszą bazą skoczni, to też ma pewne braki. Tak czy siak, rekordzista wskazanej przez Ciebie skoczni i tak nie będzie ency (przynajmniej ze względu na ten rekord), bo to jest skocznia K-62, a kryteria mówią o skoczni K-70 lub większej. :-) Szoltys [DIGA] 20:58, 12 lut 2012 (CET) Wystarczy do szablonu {{cytuj stronę}} dodać komendę "strony", czyli w tym przypadku będzie to wyglądało tak: {{cytuj stronę|url (+inne użyte komendy jak np. tytuł, opublikowany, język, data)|strony=3-4}}. Nie powoduje to otwarcia dokumentu na podanej stronie, ale daje czytelnikowi jasną informację, że chodzi o określoną stronę. :) Szoltys [DIGA] 21:32, 16 lut 2012 (CET)

Sportowcy rosyjscy

Cześć. Przeniosłam stworzony przez Ciebie artykuł pod nazwę, będącą transkrypcją z języka rosyjskiego wg zasad PWN. Taką praktykę stosuje się na Wikipedii. Gdybyś w przyszłości miał wątpliwości, to zwracaj się do mnie na mojej stronie dyskusji. Farary (dyskusja) 11:34, 12 lut 2012 (CET)

Puchar Świata w skokach narciarskich 2011/2012

Cześć, wycofałem Twoją ostatnią edycję, bo period się jeszcze nie zakończył i sprawa kwot startowych na kolejny jest jeszcze otwarta. → Alfons6669 (dyskusja) 22:38, 14 lut 2012 (CET)

Skocznia narciarska

Czy znasz zasady używania przycisku cofnij? Na jakiej podstawie wycofałeś te edycje? → Alfons6669 (dyskusja) 15:44, 18 lut 2012 (CET)

Nie chodziło mi o sam fakt anulowania edycji, tylko o to, że przycisku cofnij używamy jedynie w przypadku oczywistych wandalizmów (Pomoc:Cofanie zmian). Edycja ta wandalizmem w żadnym wypadku nie była. Jeśli edycja nie jest wandalizmem, a należy ją wycofać, to trzeba dokładnie wypełnić opis zmian (Pomoc:Rewert, Wikipedia:Opis zmian). Jak najbardziej zgadzam się z Tobą w kwestii, że te małe skocznie nie są encyklopedyczne. Nie ma rzeczywiście konkretnych zaleceń, ale nie odbywały się tam żadne specjalne zawody i skocznie już nie istnieją. Tylko wycofałeś też linki do dużej skoczni w Rosji, na której odbędą się w tym roku zawody LGP, co jest dla mnie niezrozumiałe. Wystarczyło te mniejsze skocznie usunąć, większą zostawić i w opisie zmian napisać o braku encyklopedyczności. Mam nadzieję, że się rozumiemy i zgadzamy :) Pozdrawiam → Alfons6669 (dyskusja) 15:35, 19 lut 2012 (CET) Skocznia jest ukończona, a nawet została już otwarta [27]. Poza tym wydaje mi się, że każdą skocznię dużą można uznać za ency, ale oczywiście zdania mogą być różne. Odnośnie sprzeciwiania się administracji, administrator to osoba posiadająca dodatkowe uprawnienia, a nie ktoś wszechwiedzący sprawujący kontrolę merytoryczną nad hasłami. Mamy wolność słowa, to, że masz inne zdanie niż administrator, nie znaczy w żadnym wypadku, że jest ono gorsze i masz mieć problemy z tego powodu. PS. Nie nazwałbym tego walką, ale czasami jest to uciążliwe. Wszyscy nawzajem powinniśmy sobie pomagać i wskazywać błędy ;) Pozdrawiam :) → Alfons6669 (dyskusja) 19:19, 19 lut 2012 (CET) Administrator ma prawo do blokowania, ale tylko wtedy, jeśli ktoś uporczywie łamie zasady, nie wtedy, gdy ktoś ma inne zdanie, więc nie ma się czego bać ;) A ostrzegać, przestrzegać i pouczać może każdy. → Alfons6669 (dyskusja) 20:54, 19 lut 2012 (CET) Bez przesadyzmu, admina, nie Admina ;) Nie sądzę, by dyskusja na ten temat miała sens. Jeśli już, to zapraszam do kontaktu przez e-mail. → Alfons6669 (dyskusja) 23:05, 19 lut 2012 (CET)

no właśnie

Dlaczego usunles te skocznie przeciez ja chce w tym artykule stworzyc baze ze wszystkimi skoczniami swiata i nie chodzi tu czy skocznia istnieje czy nie, ale chodzi o pamiec o tych skoczniach. rozumiesz.

FIS Ladies Winter Tournee

Oj, przepraszam, nie zauważyłem Twojej poprzedniej wiadomości, bo w międzyczasie dostałem inne. Pisz proszę nowe wiadomości na dole, to nic mi nie umknie. :) 1. Letni Puchar Kontynentalny 2006 generalnie nie łapie się chyba ani pod sezon 2005/2006, ani pod 2006/2007, a raczej pod letni sezon 2006. Postępując jednak analogicznie do LGP i PŚ, powiedziałbym już bardziej, że to 2006/2007. A do czego Ci to potrzebne? Może uda się to jakoś inaczej załatwić. :) 2. Użytkownicy z bardzo dobrą znajomością angielskiego są tutaj, a ze znajomością niemieckiego - tutaj. :) O załadowanie jakich wyników chodzi? Może strona była archiwizowana? 3. Obliczeń nie trzeba uźródławiać, zresztą bibliografia częściowo potwierdza to co jest w tamtych wierszach. Skoro jest na podstawie własnych obliczeń, to tyle IMHO wystarczy. Jeśli ktoś się do tego doczepi, to można będzie wstawić przypisy do wszystkich konkursów, ale to tylko w razie gdy ktoś coś takiego zasugeruje. Pamiętam przy głosowaniu nad DA dla Turnieju Nordyckiego, że zrobiłem tabelkę z obliczeniami na prośbę jednego z głosujących. Myślę jednak, że nie ma takiej konieczności. 4. Osobiście dodałbym jeszcze przypisy w sekcji "Obiekty", aby nikt nie miał wątpliwości co do parametrów/u>) 22:38, 14 lut 2012 (CET)

Skocznia narciarska

Czy znasz zasady używania przycisku cofnij? Na jakiej podstawie wycofałeś http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Skocznia_narciarska i nazwy skoczni. ;) Poza tym nie widzę źródła na stwierdzenie: bardzo często porównywany do Turnieju Czterech Skoczni.

5. Ten turniej jest rozgrywany w ramach PK czy jak? Jeśli tak, to wypadałoby umieścić taką informację we wstępie. :) 6. Co do FIS Ladies Tournee: zielone linki są do poprawy, przydałoby się też podlinkować reprezentacje zamiast państw (tam gdzie dotyczy to zawodniczek). Tyle na pierwszy rzut oka. Zaznaczę w czywieszu jak później przeczytam. ;) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 17:33, 20 lut 2012 (CET) 1. Aha, no to zrób tak jak u Benkoviča i IMHO będzie dobrze. 2. Wejdź na tą stronę i wpisz adres, gdzie były wyniki. Jeśli sobie nie poradzisz (to dość skomplikowane za pierwszym razem), to prześlij mi linka i sprawdzę. ;) 4. No to niestety trzeba będzie to wywalić, bo w obecnej sytuacji to mimo wszystko OR. Chyba że znajdzie się jakieś źródło. :) Co do skoczni - najlepiej do skisprungschanzen, bo polskie serwisy leżą jeśli chodzi o aktualizacje. Proponuję zrobić to np. w taki sposób albo w formie nowej kolumny o nazwie "źródło". Jeśli masz inny sposób, to zrób po swojemu. :) 5. Przydałoby się dodać to do definicji. W końcu wstęp ma być streszczeniem całego hasła i "wyłowieniem" najważniejszych jego treści. 6. Zielone linki czyli linki do przekierowań. Polecam Ci włączenie opcji wyróżniania przekierowań i ujednoznacznień w "Preferencjach". Po wejściu w "Preferencje" trzeba wybrać "Gadżety", a następnie przejść do "Wygląd" i odhaczyć interesujące Cię opcje. :) Co do linków do reprezentacji, to właśnie o coś takiego chodzi. :) Przepraszam za tyle uwag, ale widzę Twoje zaangażowanie i wolę oszczędzić Ci niepotrzebnych nieprzyjemności na PDA/PLnM/PAnM. Dlatego wolę napisać Ci wszystko wcześniej. Widać, że szybko się uczysz, więc nie będę musiał się powtarzać. ;) Pamiętam jak dziś jedno z moich pierwszych głosowań (dot. hasła o Małyszu). Wówczas z trzema innymi użytkownikami pracowaliśmy praktycznie non-stop przez miesiąc, a i tak nawet ostatniego dnia zgłaszano kolejne uwagi. Ledwo medal udało się uzyskać. ;) Nikomu nie życzę takiego maratonu, więc tak naprawdę to wszystko dla Twojego dobra. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 22:01, 20 lut 2012 (CET) Proszę, brakujące źródło do tego TCS. ;) Szoltys [DIGA] 22:05, 20 lut 2012 (CET) Troszkę poprawiłem, ale ręka kogoś od stylu by się przydała, bo sporo jest powtórzeń. Nie powinno to być czynnikiem dyskwalifikującym na DA, więc może lepiej zacząć od zgłoszenia na PDA? To krótszy maraton, który w razie potrzeby zawsze można dodatkowo przedłużyć. O wiele łatwiej jest walczyć o medal mając DA, niż walczyć o DA nie uzyskawszy medalu. ;) Zgodnie z obietnicą (po przeczytaniu) oznaczyłem Twoje hasło w propozycjach Czywiesza. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 21:51, 21 lut 2012 (CET) Napisz w Kawiarence, że poszukujesz kogoś dobrego od stylu albo zgłoś do WP:PANDA. Tam również powinny wyjść wszystkie ewentualne braki. Jak dla mnie wystarczy na DA, ale to tylko moja opinia. ;) Na technicznych sprawach znam się średnio, więc nie wiem o co chodzi. Być może trzeba jeszcze coś zmienić w preferencjach albo dodać jakiś skrypt. Szoltys [DIGA] 22:25, 21 lut 2012 (CET) A spróbuj skopiować to i to na strony ze swoim nickiem o takich samych nazwach, tj. Wikipedysta:Telfon94/monobook.js i Wikipedysta:Teflon94/monobook.css. Dodatkowo powinna włączyć Ci się opcja, że po najechaniu na link kursorem wyświetli Ci się wstęp artykułu, różnica między poszczególnymi wersjami itp. Bardzo ułatwia to pracę, np. przy sprawdzaniu czy dany link odnosi się do skoczka, czy to tylko zbieżność nazwisk. ;) Szoltys [DIGA] 14:30, 22 lut 2012 (CET) Właśnie chyba za pomocą tych skryptów. Do czasu aż nie znajdziesz rozwiązania, które wyjaśniłoby tę sprawę, mogę poprawiać po Tobie te linki. Do żaden problem, a raczej rodzaj czepialstwa na PAnM/PDA/PLnM. ;) Szoltys [DIGA] 22:13, 22 lut 2012 (CET) No, to o to chodziło mi na samym początku i dziwiłem się, że nie zadziałało. Spróbuj odhaczyć "Navigation popups". Wybacz, ale sporządzenie listy zaznaczonych opcji zajęłoby mi sporo czasu. Dużo tego jest. ;) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 00:03, 23 lut 2012 (CET) Raczej tak jak wyżej: Navigation popups – skrypt wyświetlający miniaturową i uproszczoną stronę po wskazaniu kursorem myszki dowolnego linku wewnętrznego. Oprócz treści wyświetlane jest też menu ułatwiające między innymi przywracanie starych wersji artykułu, czy zostawianie komentarzy użytkownikom. Obrazek pokazujący jak to wygląda potwierdził moje przypuszczenia. ;) Szoltys [DIGA] 23:38, 23 lut 2012 (CET) To super, cieszę się. :) Nie wiem czy tak powinno się to robić, ale osobiście zrobiłem to tak -> zobacz: Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1962 (przypisy 4, 11, 12). Tak naprawdę strony były publikowane na portalach, które już nie istnieją, a web.archive.com tylko je archiwizuje, więc takie rozwiązanie wydaje mi się najbardziej logiczne. Na jednym głosowaniu nad PLnM zresztą to już przeszło. :) Szoltys [DIGA] 21:58, 24 lut 2012 (CET) Jeśli chcesz, to możesz coś takiego utworzyć i z chęcią się dopiszę. Co zrobią inni, to nie wiem, bo aktywność niektórych uczestników pozostawia wiele do życzenia (niektórzy od miesięcy/lat są już nieaktywni na pl.wiki). ;) Tak naprawdę pierwotnie podobną funkcję miała sprawować ta kolumna, która istnieje czyli wspomniane Jak mogę pomóc?, ale z czasem niektórzy zaczęli wpisywać coś w stylu "wszystko" i faktycznie w obecnej formie straciło to sens. Na pewno porządne zestawienie się przyda. ;) Szoltys [DIGA] 23:40, 24 lut 2012 (CET)

Re:Pöhla

Cześć, postaram się napisać coś do końca tygodnia ;) Pozdrawiam, allgäu/dyskusja 17:23, 22 lut 2012 (CET)

Skoczkinie

Chciałeś kiedyś, żeby Ci podrzucać biografie encyklopedycznych skoczków i skoczkiń do napisania, to podrzucam 2 brakujące hasełka: Li Xueyao (1. miejsce w mistrzostwach Chin 2009 - [28]) oraz Jenny Rautionaho (2. miejsce w mistrzostwach Finlandii 2011 - [29], [30]). Z góry dzięki! :) 99kerob (dyskusja) 12:03, 23 lut 2012 (CET)

pomoc stylistyczna i gramatyczna

Cześć! Jeśli chodzi o kwestie językowe to świetna jest Magalia, jeśli chodzi o encyklopedyczny styl to dobrze sprawdza się Robpal. Nie wiem jednak jak stoją oni z czasem, więc chyba najlepiej zgłosić te hasła do PANDY ;) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 18:43, 24 lut 2012 (CET)

Grzebanie w arcie i tak Cię pewnie czeka w momencie zgłoszenia hasła do znaczka :P Nedops (dyskusja) 14:34, 25 lut 2012 (CET) Już napisałem wyżej – to zależy jakich poprawek wymagają te hasła ;) Kolektywne edytowanie na dłuższą metę ma więcej zalet niż wad :) Nedops (dyskusja) 15:03, 25 lut 2012 (CET)

Czy wiesz...

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 02:53, 26 lut 2012 (CET)

Czy wiesz...

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 03:23, 26 lut 2012 (CET)

Transkrypcja

Gotowe:) Wieszczikowa w angielskim źródle zapisana jest z błędem (Veschekova). W oryginale drugą samogłoską jest i.Farary (dyskusja) 14:36, 26 lut 2012 (CET)

Czy w tym haśle Synne Steen Hansen jest reprezentantką Rosji (ma flagę rosyjską przy nazwisku)? Farary (dyskusja) 15:38, 26 lut 2012 (CET)

Odp.

I ponownie proszę o wrzucanie nowych wiadomości na dół, kiedy kilka osób jest już pod Tobą. Nie zauważyłem Cię. ;) Myślę, że można taki rozdział wstawić w "Użytkownikach". Do artykułu głównego myślę, że tak (oczywiście z źródłami i pod warunkiem, że hasło nie zawiera samej tabelki), ale jeśli chodzi o wyniki w biografiach, to raczej nie jest to aż tak znaczna rozbudowa, aby ją odznaczać. Choć oczywiście warto się tym zająć. ;) Twoja pozycja w miesięcznym rankingu jest już raczej niezagrożona. :) Szoltys [DIGA] 20:29, 26 lut 2012 (CET)

To i tak bardzo szybko, choć zdecydowanie Ci się należy. :) Ja pierwszą gwiazdkę dostałem po około dwóch latach, ale wtedy rzadko kto je przyznawał i było o nie wyjątkowo trudno. ;) Szoltys [DIGA] 21:21, 26 lut 2012 (CET) Myślę, że ma on rację. Co prawda moja znajomość niemieckiego jest kiepska, ale w przypadku nazw z nazwą własną w dopełniaczu należy ją zapisywać z myślnikami (ewentualnie jako jeden wyraz jeśli nazwa własna składa się z jednego członu). Zerknij do Kategoria:Skocznie narciarskie w Niemczech – mamy więcej takich przypadków. :) Nie był to wielki błąd z Twojej strony (zwłaszcza, że źródło podaje wersję ze spacjami), ale jeśli mamy być konsekwentni co do stosowania oficjalnego nazewnictwa, to raczej powinno pozostać tak jak jest teraz. :) Nie mam natomiast pojęcia czemu skisprungschanzen.com podaje wersję bez myślników... Szoltys [DIGA] 22:14, 27 lut 2012 (CET) Oj tam, po staropolsku też mówiło się np. dwa i dwadzieścia, przynajmniej na południu naszego kraju. A niemiecki jest przynajmniej precyzyjny i zawsze wiadomo o co chodzi. ;) Szoltys [DIGA] 22:33, 27 lut 2012 (CET) Wyniki uniwersjady są tutaj: ind. K90, druż. K90, ind. K120. :) Btw tak sobie pomyślałem, że może pomogę Ci przy pierwszym zgłoszeniu do DA/medalu? Zawsze to lepiej wygląda gdy ktoś inny zgłasza pierwsze hasło. W razie czego jestem do dyspozycji. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 17:55, 28 lut 2012 (CET) Mnie to odpowiada – z tego co rozumiem, to większą rolę odgrywały noty, a nie miejsca, więc jak najbardziej jest wskazane ich umieszczanie w tabelkach (zwłaszcza, że konkursów w poszczególnych edycjach nie było zbyt wiele i nie spowoduje to problemów technicznych ani wizerunkowych). Na wszelki wypadek spytaj jeszcze Alfonsa, bo on zna się na tych wszystkich tabelkach. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 22:43, 29 lut 2012 (CET)

Poprawa stylu

Nie ma sprawy, tylko ostatnio krucho u mnie z czasem :/ Jak będziesz miał coś gotowego to podrzuć, postaram się w wolnej chwili zerknąć Robpal (dyskusja) 17:54, 27 lut 2012 (CET)

Czy wiesz...

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 00:10, 28 lut 2012 (CET)

Tabelki

Cześć, wymyśliłem taką tabelkę, ale Twoja również wydaje się jak najbardziej w porządku, więc sam zdecyduj :) → Alfons6669 (dyskusja) 00:18, 1 mar 2012 (CET)

Poprawiłem tę tabelę, spójrz na mojej stronie dyskusji. Taka pusta kratka niefajnie wygląda. Wystarczy w komórce Suma i 942,7 dodać colspan=x (scala x komórek w danym wierszu). W wierszu o największej liczbie komórek (czyli tu w sezonie, w którym rozegrano najwięcej konkursów) ma nie być tego colspana. Gdybyś nie mógł sobie poradzić czy coś to pisz śmiało. A co do Justyny to nie bardzo rozumiem, co ja mam tam zrobić, jakie błędy tam są i dlaczego Ty nie możesz czegoś poprawić. Pozdrawiam → Alfons6669 (dyskusja) 19:37, 1 mar 2012 (CET)

Gwiazdka

Brązowa Gwiazda Wikiprojektu Skoki Narciarskie za największy wkład w rozwój haseł o skokach narciarskich w lutym 2012. Szoltys [DIGA] 15:32, 1 mar 2012 (CET)

Witaj. Przyjmij proszę Brązową Gwiazdę Wikiprojektu Skoki Narciarskie za największy wkład w rozwój haseł o skokach narciarskich w lutym 2012. :-) Jednocześnie informuję, że za zwycięstwo w dwóch miesięcznych akcjach z rzędu (czyli w Twoim przypadku - za największy wkład w marcu) możesz otrzymać srebrną gwiazdkę. Polecam zatem uczestnictwo i rozwój skokowych haseł. ;-) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 15:32, 1 mar 2012 (CET)

Może nie było to bezpośrednio związane z Turniejem Nordyckim, ale warto ze dwa zdania o tym napisać, bo w końcu Holmenkollen Festival był ściśle z nim związany. Dzięki za linka, jutro go wykorzystam. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 20:19, 3 mar 2012 (CET)

Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich 2008/2009

Hej. O źródłach zapomniałeś. :P Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 22:16, 7 mar 2012 (CET)

Zastanawia mnie jeszcze kwestia ze wstępu: W Polsce odbyły się 2 konkursy w Zakopanem., bo późniejsza sekcja mówi co innego. :) Swoją drogą mam dla Ciebie skoczkinię do opisania, którą znalazłem podczas poprawek przy MŚ 2009 -> Barbara Stuffer (medalistka mistrzostw Włoch). ;) Borek nie pisał do mnie od 24 lutego, ale aktywnie edytuje, więc być może przeoczył Twoją wiadomość. Napisz raz jeszcze i pewnie odpowie. ;) Szoltys [DIGA] 23:13, 7 mar 2012 (CET) Z góry dziękuję za Włoszkę, choć nie pali się. :) Co do wstępu to przydałoby się go trochę rozbudować, skoro pracujemy nad poprawą jakości. Raczej Borek nie zauważył Twojej wiadomości, bo dodałeś ją dość wysoko. W przypadku jeśli ktoś inny do niego napisał, to o przeoczenie takiego faktu nietrudno. Wiem to po sobie. ;) Dlatego lepiej dodawać nowe wiadomości na dole strony. Obrażanie się raczej w jego przypadku nie wchodzi w grę. :) Szoltys [DIGA] 23:38, 7 mar 2012 (CET) Sorry, że tak późno, ale tak jak pisze Szoltys - po prostu mi to gdzieś umknęło, nie jestem z takich co to by mieli się bez powodu obrażać ;). Prawdę mówiąc nie wiem, o którą konkretnie edycję Ci chodzi. Owszem, tutaj coś poprawiałem przez to narzędzie, ale zmieniłem linkowanie z Juliane Seyfahrt (błędne) na Juliane Seyfarth (poprawne), a nie na odwrót jak Ty piszesz ;). A co do tamtych dwóch zawodniczek, to nie musisz mieć żadnego innego potwierdzenia - wystarczy, że napiszesz w artykule, że zdobyły taki i taki medal takiego i takiego roku (analogicznie np. tutaj nie mam szczegółowych danych co do jego medali, bo takowych nie znalazłem), nie musisz potwierdzać tego pełnymi wynikami zawodów (podobnie np. przy Spulberze napisałem tylko ile razy zdobył mistrzostwo kraju, bez pisania kiedy to było). 99kerob (dyskusja) 11:01, 8 mar 2012 (CET) Obok nazwisk podałem Ci przecież linki zewnętrzne uźródławiające te medale ;). Ale jak nie chcesz pisać tych artykułów, to nie ma sprawy i tak to nie jest jakaś paląca potrzeba (oba artykuły potrzebowałbym do tego hasła, które chciałem rozbudować, ale póki co nie wiem kiedy się za nie w końcu zabiorę ;)). 99kerob (dyskusja) 08:58, 9 mar 2012 (CET) Dzięki, nie obrażę się jeszcze za to hasło, wczoraj zdobyła pierwsze punkty PŚ ;). 99kerob (dyskusja) 11:15, 10 mar 2012 (CET) Pozwoliłem sobie przenieść hasło pod poprawny tytuł i poprawić linki. ;) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 22:36, 10 mar 2012 (CET) Akurat w tym przypadku wiedziałem to dzięki hasłu o MŚ 2009, przy którym ostatnio dłubałem. :P Poza tym tutaj i tutaj występuje wersja z akcentem, a Czesi chyba najlepiej wiedzą jak pisać imię swojej zawodniczki. :) Szoltys [DIGA] 22:48, 10 mar 2012 (CET) Wygląda ładnie, choć trochę nie podobają mi się sformułowania "lubi"/"nie lubi". Może "lubi" zamienić na "ulubiona dziedzina" albo "zakres działań"? Wydaje mi się, że "nie lubi" jest zbędne, bo może wzbudzić negatywne odczucia przyszłych uczestników projektu, którzy musieliby już na początku wskazywać czego nie lubią robić. ;) Poza tym przydałoby się dodać przed tabelką coś w ten deseń: Uwaga! Wpisy w stylu wszystko, różne, rozbudowa artykułów itp. będą usuwane. Prosimy o wskazanie konkretnych zakresów działań bądź specjalności. Na pewno bez tej informacji znowu pojawią się tego typu wpisy, a niczego nam to nie daje. To tylko moje propozycje i pierwsze odczucia, nie musi więc być tak jak napisałem. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 13:05, 11 mar 2012 (CET) A może prościej po prostu połączyć dwie tabelki? Tzn. zamiast "W czym mogę pomóc" wstawić tą Twoją? ;) Szoltys [DIGA] 13:40, 11 mar 2012 (CET) Pewnie. Proponuję to co jest w tej kolumnie przenieść na stronę dyskusji i zostawić puste pola. Potem informacja na stronie dyskusji i niech ludzie na nowo wpisują swoje mocne strony. Przy okazji zobaczymy, kto tak naprawdę jest jeszcze aktywny. ;) Szoltys [DIGA] 17:20, 11 mar 2012 (CET) Zrobione. Zostawiłem niektóre wpisy, ale tylko te, które wskazują coś konkretnego. Dodałem też znaczki "nieaktywny", choć mam nadzieję, że tamci uczestnicy wrócą do aktywnego edytowania, bo czasami bardzo mi ich brakuje. :( Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 21:01, 11 mar 2012 (CET)

Poprawa linków

Witaj! Istotniejsze od tego czy linkujemy do przekierowania jest to, czy czytelnik widzi prawidłowy zapis. Np. jeśli prawidłowa pisownia to Olga Zawjałowa, to linkowanie typu [[Olga Zawjałowa|Olga Zawiałowa]] jest bezcelowe, a nawet błędne :) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 21:00, 12 mar 2012 (CET)

A propos tego, co napisał Nedops i tej edycji, należałoby poprawić link na [[Dienis Korniłow]], a nie [[Dienis Korniłow|Denis Korniłow]]. Pozdrawiam → Alfons6669 (dyskusja) 21:54, 13 mar 2012 (CET) Nie do końca o to chodzi. Linki do stron ujednoznaczniających są poprawne, bo przecież chodzi o to by wyglądał on [[Jan Ziobro (skoczek narciarski|Jan Ziobro]], a nie [[Jan Ziobro (skoczek narciarski]]. Używając tego narzędzia w takich przypadkach po prostu poprawiam w sposób podany w powyższej wiadomości. Nie wiem, czy jest to kwestią dopracowania, czy nie. Zawsze można zapytać w Kawiarence. Pozdrawiam → Alfons6669 (dyskusja) 23:00, 13 mar 2012 (CET) Dla mnie jest jak najbardziej przydatne, ale trzeba po prostu zerknąć, jak to wygląda po poprawie. Jak więc uważasz ;) → Alfons6669 (dyskusja) 23:20, 13 mar 2012 (CET)

Re: Eva Ganster

Hej. Mam niewiele czasu, bo mam sporo roboty związanej ze studiami, w związku z czym odpowiem krótko.

Ad. 1. Z tego co widzę, to strona zbyt wiele nie wnosi, więc w ogóle nie dodawałbym do niej linka. Jeśli uważasz inaczej, to dodaj ten z archiwum. ;) Ad. 2. Trzeba by było poszukać analogicznego przypadku u jakiejś innej zawodniczki. Mnie osobiście przychodzi do głowy takie rozwiązanie, aby napisać "Bischofshofen" i dodać uwagę z odpowiednim komentarzem. Ad. 3. W sprawie zdjęć ze Skijumping.pl nie powinno być problemu. Wystarczy, że napiszesz do p. Tadeusza Mieczyńskiego z prośbą o przesłanie zgody. Już ostatnio to zrobił, więc raczej się zgodzi, o ile zdjęcia są własnością serwisu. Ad. 4. Nie wiem czy ency jest Hannes Wenninger. Odlinkowałem go podczas dopracowywania hasła o 49. TCS i wówczas nie znalazłem żadnych przesłanek, które czyniłyby go ency. ;) W każdym razie czerwone linki są mankamentem jedynie przy zgłaszaniu haseł na PLnM. W pozostałych przypadkach nie mogą wpływać na głosy. Ad. 5. Starty w mistrzostwach Austrii jak najbardziej są wskazane, zwłaszcza że sądząc po infoboxie jest ich dość sporo. Zdaję sobie sprawę, że szczegółowe dane mogą być trudne do znalezienia (choć na pewno gdzieś są), ale choćby miejsca by się przydały. Ad. 6. Nie czytałem całości, a jedynie przejrzałem. Na pewno do poprawy są błędy ortograficzne w wyrażeniach typu: "mistrzostwa świata juniorów", "mistrzostwa Austrii", "uniwersjada". Należy pisać je małymi literami, o ile nie stanowią nazwy własnej jak np. "Mistrzostwa Świata Juniorów 2012", "7. Mistrzostwa Świata" itp. Ad. 7. Dawno temu przy poprawkach pomagał mi Beli. Co prawda w kwestii encyklopedyczności sportowców mieliśmy często odmienne zdania, ale nigdy nie zdarzyło mi się, aby odmówił mi pomocy w jakiejkolwiek sprawie. :) PS O podpisie zapomniałeś. :)

Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 17:23, 17 mar 2012 (CET)

Ad. 1. Rzuciłem tylko okiem na tą stronę, więc mogłem nie zauważyć. Jeśli jest tak jak piszesz, to na pewno warto dodać link (archiwalny). :) Ad. 2. Faktycznie, kojarzę coś takiego. Tak jak zrobiłeś jest IMHO bardzo dobrze. Ad. 4. Nie daje mu to encyklopedyczności. Też to kiedyś wyłapałem (podobna sytuacja miała miejsce z niejakim Gerhardem Niederhammerem - też trenerem osobistym jednego z Austriaków), ale jeden zawodnik to nie reprezentacja. :) Co do linków, to niektórzy zachowują się tak jakby czerwień była czynnikiem dyskwalifikującym, ale na szczęście opiekunowie DA/PAnM/PLnM wykazują się zdrowym rozsądkiem i lekceważą takie wpisy. Ad. 5. Jakiegoś konkretnego pomysłu nie mam, ale to co napisałeś (data, miejsce, skocznia, pozycja, zwyciężczyni) wydaje się OK. Ad. 6. W razie czego służę pomocą, bo to wszystko jest dość skomplikowane. ;) Też jestem ścisłowcem (choć w średniej szkole chodziłem do klasy humanistycznej) i z poprawną pisownią miewam czasem poważne problemy, ale akurat gramatyka i ortografia rządzą się pseudo-matematycznymi zależnościami, które umożliwiły mi ich pojęcie. ;) Ad. 7. Widzę, że błyskawicznie uzyskałeś odpowiedź od Beli, co zresztą mnie nie dziwi. Nie przesadzę jeśli powiem, że jest to wikipedysta o najbardziej pożytecznym wkładzie w nasz projekt. Gdyby nie Beli, to krucho byłoby z setkami/tysiącami naszych haseł. Na szczęście jest wśród nas i zawsze można na niego liczyć. :)

Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 20:35, 18 mar 2012 (CET)

Kwestie językowe

Nie ma problemu, mogę pomóc. A przy okazji: na Wikipedii nie ma pań ani panów. Niezależnie od wieku mówimy sobie na "ty" :). Pozdrawiam serdecznie i czekam na artykuły do przejrzenia. Belissarius (dyskusja) 21:43, 17 mar 2012 (CET)

 • Od początku do rozdziału Jury zrobiłem. A oto uwagi: zgłaszając hasło do DA, a następnie do AnM musisz pamiętać, że ani w infoboksie ani we wprowadzeniu nie może być odnośników. W tym celu przeniosłem ostatni rozdział wprowadzenia do 1. rozdziału, do którego jak najbardziej pasuje. Do Ciebie należy usunięcie ich z infoboksu. Po prostu dopisz gdzieś (może w rozdziale o przebiegu zawodów?) zdanie o ilości zawodników i drużyn. Za dużo powtórzeń niebieskich linków: wystarczy jeśli cośtam-cośtam-cośtam podlinkowane będzie tylko raz. To dotyczy zarówno samej konkurencji, jak i nazwisk zawodników, a bez podania ich narodowości. Czytelnik nie będzie klikał na nazwisko żeby sprawdzić skąd dany zawodnik jest; woli mieć to obok w nawiasie: Hans Kloss (Niemcy). I jeszcze przed tabelkami reprezentacji: nie wymieniaj wszystkich z imienia i nazwiska skoro są (podlinkowani) w tabelkach poniżej; zostaw tylko informacje którzy w czym startowali. Trochę się zmęczyłem, bo trudno się połapać w tym gąszczu przypisów, na szczęście tekstu jako takiego zostało mi już niewiele. Postaram się zrobić to jutro, ale już dziś mogę powiedzieć, że DA powinieneś dostać bez problemu. Belissarius (dyskusja) 02:29, 18 mar 2012 (CET)
 • We wprowadzeniu (a infobox jest jego częścią) nie ma miejsca na odnośniki. Dlaczego? Bowiem wprowadzenie jest tylko streszczeniem artykułu, które ma z grubsza zapoznać czytelnika z treścią. Dopiero w następnych rozdziałach jest miejsce na szczegóły i objaśnienia w postaci uwag i przypisów, believe me! Co do narodowości zawodników: tylko za pierwszym razem i w postaci (Włochy); to samo dotyczy wyniebieszczeń: każda nazwa, każde nazwisko winno być zaniebieszczone tylko raz. Mnożenie bytów na siłę nie jest nam potrzebne. Pytasz gdzie? W całym artykule poczynając od wprowadzenia. Belissarius (dyskusja) 20:54, 18 mar 2012 (CET)
 • Za parę godzin. Teraz jestem w pracy, ale jak wrócę do domu to zajrzę i dam Ci znać. Belissarius (dyskusja) 21:25, 20 mar 2012 (CET)

Odp:Kwestia językowa

Odp:Kwestia językowa

Hej :) W ostatnim czasie (jak widać po szybkości mojej odpowiedzi) nie mam na wiki tyle czasu, ile bym chciała, więc obawiam się, że trudno byłoby mi pomóc. Nie wiem czy kontaktowałeś się z Ludmiłą Pilecka albo Tilią? Są świetne w sprawach językowych miejmy nadzieję, że mogłyby ci pomóc. Pozdrawiam serdecznie Magalia (dyskusja) 11:23, 19 mar 2012 (CET)

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2008

Cześć, skąd informacja, że Kruczek i Else byli rekordzistami Średniej Krokwi? Podane w haśle źródło nic na ten temat nie mówi. → Alfons6669 (dyskusja) 00:23, 20 mar 2012 (CET)

Na jakiej stronie Kruczka? Żadnej oficjalnej nie znalazłem. W ogóle nic na ten temat nie mogę znaleźć. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że jak jeszcze byli rekordzistami skoczni, to było to zaznaczone na skisprungschanzen, a jak ich rekord został pobity, to ich usunięto. No ale nic, będę szukać dalej. → Alfons6669 (dyskusja) 00:49, 21 mar 2012 (CET) Już napisałem. Teraz czekać tylko na odpowiedź. Oni z reguły szybko odpisują :) → Alfons6669 (dyskusja) 22:20, 21 mar 2012 (CET) Niestety jeszcze nie. → Alfons6669 (dyskusja) 22:32, 27 mar 2012 (CEST) Wyszperałem jeszcze, że Wołodymyr Werediuk też jest encyklopedyczny - ostatnio zdobył srebrny medal mistrzostw Ukrainy w drużynie (źródło: [31]). 99kerob (dyskusja) 17:27, 23 mar 2012 (CET) Chonan i Żuriakiwskij jak najbardziej. Reszta nie spełnia wymogów, a przynajmniej takowych się nie doszukałem. Podejrzewam, że Hammer i Glasder dość szybko staną się ency (Hammer raczej będzie startował w PŚ, a Glasder stara się o igrzyska w Soczi), ale to najwyżej wówczas się ich podlinkuje. Z tego co widzę, to niebieskolinkowość wymienionych zawodników nie jest konieczna, bo linki znajdują się w przypisach i dotyczą tematu pobocznego, ale na pewno nie zaszkodzi ich opisać. Rzuciło mi się jeszcze w oczy nazwisko: Sutor i sprawdziłem - powinno być Martin Šútor. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 10:02, 24 mar 2012 (CET) Jak tak szukasz tematów, to z hasła o MŚJ 2008 jeszcze Kristjan Ehman jest ency, zdobył jeden srebrny medal mistrzostw Estonii drużynowo - [32] i dwa medale letnich mistrzostw Estonii drużynowo - [33], [34]. 99kerob (dyskusja) 13:15, 24 mar 2012 (CET) Przejrzałem hasło od początku do 2000 roku i pozwoliłem sobie nanieść pewne poprawki. Usunąłem wzrost i wagę (jakiś czas temu ustaliliśmy w wikiprojekcie, że takie dane są zbędne i mogą szybko się zdezaktualizować), poprawiłem trochę drobnostek. Dwie drobne uwagi na przyszłość: przypisy stawiamy przed kropkami, dopełniacz słowa "punkt" to "punktu" a nie "punkta". ;) Postaram się w przeciągu kilku dni przejrzeć hasło do końca, ale i tak ręka Beli się przyda, bo całość czyta się trochę monotonnie (choć wiem, że w hasłach sportowych zwykle tak jest). I jeszcze taka sprawa: czasami dość daleko odbiegasz od głównego tematu hasła (jak choćby przy rekordach), co w artykule prasowym jest zaletą, ale tutaj raczej nie. Z doświadczenia na PDA wiem, że dla niektórych użytkowników takie coś jest czynnikiem dyskwalifikującym. ;) Trochę żartobliwie mówiąc, taka umiejętność na pewno przyda Ci się na studiach - tzw. metoda oka i ucha. :) W skrócie rzecz ujmując: merytorycznie nie ma się do czego przyczepić, ale jest jeszcze trochę pracy przed nami. Mimo to trzeba być dobrej myśli i z cierpliwością czekać na pierwsze wyróżnione hasło o skoczkini. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 13:28, 24 mar 2012 (CET) Zmieniłem flagi na symbole stanowisk na wieży, bo kiedyś padło zastrzeżenie, że flagi w tabelce z medalistami czynią hasło choinkowatym. We wstępie stworzyłem definicję, bo niektórzy uważają ją za czynnik konieczny we wszystkich artykułach. ;) Poza tym wszystko wydaje się być w porządku, więc IMHO spokojnie można zgłaszać. :) Szoltys [DIGA] 17:24, 26 mar 2012 (CEST) Poprawiłem kilka drobnostek i zgłosiłem. Przy czym wspomniane przez Ciebie zgłaszanie uwag podczas głosowania to plus, bo zawsze można poprawić ewentualne niedociągnięcia. ;) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 06:50, 27 mar 2012 (CEST) Ponownie powołam się na zdrowy rozsądek. Jeden link na cały tekst (zwłaszcza tak długi) przeciętnemu czytelnikowi utrudnia nawigację. Takie zalecenie to jak dla mnie "zasada dla zasady", czyli komuś się nudziło i coś takiego wymyślił. Oczywiście nie popieram takiego samego linkowania po pięć razy w każdym akapicie, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Niestety, jak widać na tym przykładzie, mamy na pl.wiki sporo różnych wizji i dlatego być może masz już mętlik w głowie. Trzeba po prostu do tego przywyknąć. :) Przy okazji: jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to dodaj sobie stronę głosowania do obserwowanych i śledź na bieżąco komentarze/sugestie. W końcu to Twoja robota. ;) W razie jakichś pytań/wątpliwości, pisz śmiało. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 19:37, 27 mar 2012 (CEST) Co do rekordu Średniej Krokwi: tutaj na stronie 4 jest informacja o tym, że Else był rekordzistą (wrzesień 1999, COC). Nigdzie natomiast nie ma informacji o rekordzie Kruczka (tutaj niby jest, ale możliwe, że źródłem było hasło na Wikipedii), natomiast wszystko wskazuje na to, że Kruczek na uniwersjadzie skoczył 92,5 metra i tym samym rekordu nie pobił... Trzeba to szybko wyjaśnić. :) Najlepiej byłoby zwrócić się z prośbą do kogoś z Muzeum Tatrzańskiego, ale jaki przyniesie to skutek, to nie wiem. Ostatnio otrzymałem bowiem odmowną odpowiedź w kwestii pomocy przy ustaleniu rekordzisty Średniej Krokwi w 1962 roku. Szoltys [DIGA] 22:07, 27 mar 2012 (CEST) Bardzo Cię proszę, abyś więcej tego nie robił. Opieramy się na źródłach, a nie na naszych hasłach. Potem wychodzą takie kwiatki... Co do nazewnictwa, to IMHO jest OK, ale jakąś wyrocznią nie jestem. ;) Szoltys [DIGA] 22:32, 27 mar 2012 (CEST) Napisałem maila do redaktora Szatkowskiego z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu rekordzisty skoczni. Zastanów się na wszelki wypadek, czy coś jeszcze pisałeś na podstawie haseł z Wikipedii. Szoltys [DIGA] 18:45, 28 mar 2012 (CEST) Tabelka z wierszem "Konkurs główny" przeznaczona jest do haseł, które w jednej tabeli podają wyniki kwalifikacji i konkursu. W tym przypadku jest to zbyteczne, bo (jak mniemam) kwalifikacje nie były rozgrywane. Szoltys [DIGA] 12:31, 29 mar 2012 (CEST) Zapraszam na stronę głosowania, bo Alfons wskazał dość istotną informację do uzupełnienia. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 16:27, 29 mar 2012 (CEST)

Odp:Pomoc

Odp:Pomoc

Trochę trudno mi wykroić czas na gruntowne sprawdzenie artykułu, w dodatku z nie mojej działki, jak zauważyłeś. W kolejce czeka jeszcze okręt od PMG. Niczego zatem nie obiecuję, ale podrzuć linka, może mi się uda. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 22:47, 23 mar 2012 (CET)

W wolnych chwilach spróbuję przejrzeć choćby po akapicie. Zaczęłam właśnie i nie rozumiem tego zdania: Zwyciężczyni Alpen Cup w sezonie 2001/2002, w którym trzykrotnie stawała na podium (2 razy była druga i raz trzecia). To w końcu była zwyciężczynią czy tylko zajęła dwa drugie i trzecie miejsce? Sprawdź to, proszę. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 13:40, 24 mar 2012 (CET)

Transkrypcja

Na początek:

 • Wołodymyr Werediuk (Володимир Вередюк) – jest w porządku
 • Nazarij Prokopiuk (Назарій Прокопюк) – Ukrainiec
 • Ołeksij Chomyn (Олексій Хомин) – Ukrainiec
 • Wasyl Żurakiwśkyj (Василь Жураківський) – poprawiony
 • Iwan Czumyszew (Иван Чумышев) – Rosjanin

Co do Białorusinów: podaj mi link do strony, z której wypisałeś ich imiona. Aleksandr Chepkasov (Александр Чепкасов) to transkrypcja z rosyjskiego na angielski. Na pewno jest Białorusinem? Evgeniy Khabryeh w ogóle nie googluje się, ale imię na pewno jest transkrypcją z rosyjskiego na angielski. Farary (dyskusja) 18:09, 24 mar 2012 (CET)

Szukam jeszcze wariantów nazwisk dla tych dwóch. Wydają się być zbyt nieznani:) W nazwisku Khrabryeh może być jeszcze jedna literówka. Jest nazwisko Chrabrych (Храбрых), wówczas w transkrypcji z białoruskiego byłoby Jauhien Chrabrych (Яўген Храбрых). Ale w połączeniu z imieniem nie występuje w Internecie. Co do drugiego, do imienia nie mam wątpliwości: Alaksandr (Аляксандр), mam natomiast do nazwiska. Będę miała jutro więcej czasu, więc pogoogluję, być może trafię. Cierpliwości:) Farary (dyskusja) 15:23, 25 mar 2012 (CEST) PS. Transkrypcję w haśle Mistrzostwa Ukrainy w Skokach Narciarskich 2012 również poprawię jutro. Farary (dyskusja) 15:26, 25 mar 2012 (CEST)

Są Rosjanami, reprezentowali Białoruś w 2007 roku:

 • Aleksandr Czepkasow
 • Jewgienij Chrabrych
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Teflon94/Archiwum1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy