Dyskusja wikipedysty:Tenautomatix/Archiwum 3


Dyskusja wikipedysty:Tenautomatix/Archiwum 3 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Tenautomatix Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Imiona

Micpol się u ans zajmuje imionami. owocnych edycji w 2010 :) Przykuta (dyskusja) 22:01, 8 sty 2010 (CET)

Głos w dyskusji zgadza się z innymi źródłami. Jesli chcesz poprawiać, nie ma przeszkód. Hasla o imionach są regularnie wandalizowane. Micpol (dyskusja) 22:09, 8 sty 2010 (CET)

Kiedyś to już poprawiałam. Jeśli jednak poprawiasz artykuł, nie twórz kolejnych bytów, tj. tego o barci. Poza tym w słownikach mamy syna Tolmaja, a nie Tolmy. Micpol (dyskusja) 23:42, 8 sty 2010 (CET)

Dziękuję, skanów nie potrzebuję, mam wystarczającą ilosć literatury pod ręką (łącznie z pozycją, na którą się powołujesz). Tolmaj jest w słowniku imion PWN u Grzeni, twoją zmianę sobie obejrzałam i jak przyjdzie kolej na to, żebym pracowała nad Bartlomiejem, na pewno coś z tym fantem zrobię. Micpol (dyskusja) 17:00, 9 sty 2010 (CET)

Jarema

Dlaczego anulowałeś moją edycję. Podałem wiarygodne źródło, więc nie rozumiem o co chodzi ??? Marek9 (dyskusja) 12:28, 16 sty 2010 (CET)

re:Wątke w kafe

Dziękuję za cynk, odpowiedziałem. Pozdrawiam serdecznie, Paterm >Odpisz< 22:14, 3 lut 2010 (CET)

Kronika Parafialna

Kronika parafialna jest dostępna teraz i miałem ją w domu. To w czym problem? Kronika to nie źródła? Ciekawe --Pawo (dyskusja) 15:00, 5 lut 2010 (CET)

A jeśli książka nie posiada ISBN?

A co jeśli książka nie posiada numeru ISBN, ponieważ wydana została jako publikacja przy wsparciu Urzędu Miasta. Dokładniej chodzi mi o "Kętrzyn. Z dziejów miasta i okolic", Pojezierze, Olsztyn, 1978. Nie mogę przecież wymyślać ISBN-u samodzielnie :)

Pawłowice (powiat pszczyński) tor do curlingu.

Witam. W artykule "Pawłowice" umieściłem informację o istnieniu toru do curlingu, jest to jedyny tor w Polsce, który warto wymienić w tym artykule ale nieoczekiwanie mój artykuł został anulowany. Jeżeli ten tor nie znajduje się w Gminnym Ośrodku Sportu przy Szkolnej 1B to wystarczyło to poprawić lub napisać że artykuł do poprawy. Innej przyczyny anulowania nie dostrzegam zwłaszcza, że wymienione są takie instytucje jak urząd pocztowy, biblioteka, szkoła czy przychodnia zdrowia, które nie zostały anulowane a są to obiekty znajdujące się we wszystkich miastach i wsiach gminnych. Proszę o odpowiedź co wolno a co nie wolno wstawiać do artykułów bo chyba gubię się w tym po paru latach działalności na Wiki? --Bogusław Pab (dyskusja) 10:23, 1 mar 2010 (CET)

Odp:49 Prośba i zarazem pytanie

Odp:49 Prośba i zarazem pytanie
hej, zwróciłem uwagę na potrzebę dodania lepszych źródeł na stronie dyskusji, natomiast nie mogę wskazać dokładnie gdzie są nieścisłości/błędy, więc najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z nim w tej sprawie bez mojego pośrednictwa :-) oczywiście, służę pomocą w razie potrzeby. Pozdrawiam Filip em 20:38, 31 mar 2010 (CEST)

Zakrzów

Witaj. Czy możesz mi wytłumaczyć na jakiej podstawie anulowałeś moje poprawki do artykułu? --Tomen (dyskusja) 18:01, 5 kwi 2010 (CEST)

Cieszę się że jednak zauważyłeś błąd dotyczący DLK, co do drugiej kwestii to się mylisz, bo każdy szynobus jest pociągiem, ale nie każdy pociąg jest (obsługiwany) szynobusem. W każdym, bądź razie nie zamierzam prowadzić wojny edycyjnej. Pozdrawiam i Wesołych Świąt Wielkanocnych. --Tomen (dyskusja) 18:13, 5 kwi 2010 (CEST)

niemieccy różni

eki nie spełniały warunków WP:EK. WP:DNU lub WP:BAR proponuję. maikking dyskusja 23:13, 5 kwi 2010 (CEST)

przeczytaj proszę moją propozycję: [1] pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:15, 7 kwi 2010 (CEST) Pytasz o link do dyskusji, którą sam założyłeś ?:) ale OK, tu masz: [2] Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:49, 8 kwi 2010 (CEST) "temat wydał mi się zakończony ostatni post był 5 kwietnia " ech fastpokolenie internetu :))) 3 dni minęly bez głosu w dyskusji i już wątek przechodzi do prehistorii ? :) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 20:01, 8 kwi 2010 (CEST)

Szablon Prezydenci Polski

Szczerze mówiąc sam do końca nie wiem jak powinno być, ale zrobiłem tak jak był wcześniejszy p.o. w tym szablonie, jeśli jesteś pewien, że powinno być na odwrót to popraw obu. Viatoro (dyskusja) 14:51, 10 kwi 2010 (CEST)

A mógłbyś jakoś sprawdzić to w słowniku lub czymś takim? Lepiej poprawić raz a dobrze, jeśli jesteś pewien takiej zmiany, to ją wprowadzę. Viatoro (dyskusja) 15:03, 10 kwi 2010 (CEST) Ok, poprawiam już szablon i hasła powiązane, chociaż te powiązane mają właśnie zdejmowane zabezpieczenia. Viatoro (dyskusja) 15:15, 10 kwi 2010 (CEST)

Infobox

Cześć. Nie znam się zbyt na szablonach. Zrobiłem na szybko taką edycję z linkiem wewnętrznych i pogrubieniem. Trochę chyba wyjaśnia? Elfhelm (dyskusja) 16:01, 10 kwi 2010 (CEST)

Jelena Pawłowna Romanowa

Cześć! Jeżeli zgłaszasz hasło do usunięcia, to proszę popraw linkujące, żeby linki w innych hasłach nie prowadziły do próżni :). Pozdrawiam, Wiktoryn <odpowiedź> 21:49, 13 kwi 2010 (CEST)

Jak kolega wyżej :) ułatwisz pracę usuwającym. Jak i nie narobi się bałagan. pitak dyskusja 22:14, 13 kwi 2010 (CEST)

Katastrofa polskiego Tu-154 w Smoleńsku

Witam, piszę w sprawie Brazylii. Zacznę od tego, że katastrofa samolotu Air France, której dotyczy podany przez Ciebie artykuł miała miejsce 10 miesięcy temu. Poza tym wszystko wskazuje na to, że w ciągu ostatnich dni w Brazylii dwukrotnie ogłaszano 3-dniową żałobę narodową. Raz, 8 kwietnia z powodu rosnącej liczby ofiar powodzi [3], drugi – 10 kwietnia z powodu katastrofy w Smoleńsku. Nota z kondolencjami na stronie brazylijskiego MSZ w pierwszym zdaniu jednoznacznie mówi, że żałoba narodowa trwająca trzy dni ogłoszona została z tego powodu: O Governo brasileiro decretou luto oficial de três dias pelo falecimento do Presidente da Polônia, Lech Kaczynski, sua esposa e grande número de autoridades polonesas, em acidente aéreo ocorrido na manhã de hoje, 10 de abril, na região de Smolensk, na Rússia. [4]. Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 21:07, 15 kwi 2010 (CEST)

re: pytanie

Odpowiedziałem. Pozdrawiam Maglocunus (dyskusja) 22:19, 18 kwi 2010 (CEST)

kosierady wielkie

witam serdecznie. chciaż mam pełną ochotę zwymyślać pana za zmianę edycji opisu wsi Kosierady Wielkie. jestem mieszkańcem tej wsi i w końcu napisałem coś o niej, poświęciłem prawie 2 tyg na zgromadzenie materiałów, bez uzasadnienia zmienił pan moje rozszeżenie. troszkę kultury człowieku. Daniel Strus. strusdaniel@wp.pl, gg 7295531, tel. 511 *** 656. może te dane udowodnia panu zę nie jestem jakimś tam tylko osobą wiarygodną. jeśli pan sobie życzy udostępnie równiez nr dowodu osobistego i nr pesel. nr ksiażeczki wojskowej itd.... a nawet zaproszę do znajomych na naszej klasie. pozdrawiam

Rollback

Cześć! Link – rollback służy do cofania oczywistych wandalizmów, NPA wandalizmem nie jest. Zobacz Pomoc:Cofanie zmian. Pozdrawiam serdecznie :), Wiktoryn <odpowiedź> 14:14, 20 kwi 2010 (CEST)

Biogramy niemieckich nazistów

Wiem że nie możesz kasować ale zrób moze jakąs liste spis biogramów opartych na forum i wówczas wszystko sie hurtowo przeniesie do brudnopisu autora Wstawianie po 4 do poczekalni to taka lekka zabawa:) Pozdrawiam Adamt rzeknij słowo 23:55, 21 kwi 2010 (CEST)

Pytanko

Jest, ze w chwili aresztowania (1947) mial 25 lat, stad mozna wnioskowac o roku urodzenia. Nie ma nic o dniu. Reszta ok. Masur juhu? 19:42, 25 kwi 2010 (CEST)

Otto Krause, Heinrich Zwickl

Szanowny Panie, w związku z całkowicie bezzasadnym anulowaniem przez pana moich edycji, dotyczących dat dziennych urodzenia ww. esesmanów, uprzejmie informuję, że daty te znajdują się w podanym przeze mnie źródle, tj. Miejscu Pamięci Buchenwald i Mittelbau-Dora. Jak rozumiem nie ma pan jednak zamiaru wejść na te strony, w związku z czym podaję, krok po kroku, dla ułatwienia, w jaki sposób dotrzeć do informacji o ww. datach dziennych.

  1. Wejść na stronę Miejsca Pamieci wskazaną w danej biografii (dla ułatwienia, jest to drugi link pod hasłem Źródła), otworzy się nam wówczas strona ze zdjęciem interesującej nas postaci
  2. Pod zdjęciem znajduje się zakładka Mehr Informationen (pol. Więcej Informacji), na którą należy kliknąć, po czym pojawiają się informacje o osobie znajdujacej się na fotografii, w tym data dzienna urodzin.

W związku z powyższym usuwam pańskie "mistyfikacje" i "celowe wprowadzanie czytelników w błąd", iż brak jest we wskazanych hasłach źródeł dotyczących dat urodzin ww. esesmanów. Robię to drugi, ale ostatni raz, bo przestaje to już być zabawne.

Johnnyblaze (dyskusja) 19:01, 26 kwi 2010 (CEST)

Jeremi Wiśniowiecki

Dzień dobry!

usuwanie portretu ks. Jeremiego z tableau wilanowskiego jest niedobre, bo na nim jest jedyny wizerunek szabli księcia, która jako votum za bitwę berestecką znajdowała się w kościele pw. św. Trójcy w Beresteczku do czasu zrabowani przez kozaków Budionnego w 1920. Proszę uprzejmie o uzasadnienie podjętego działania

z poważaniem Stefs (dyskusja) 13:58, 11 maj 2010 (CEST)

Ludwig Gleich i inni

Witaj! Wstawiłeś wczoraj kilkanaście eków do haseł nie spełniających WP:WER. Jakkolwiek zgadzam się co do tego, że jako hasła nie spełniające jednej z najważniejszych zasad wiki nie powinny się w takiej formie znajdować, to jednak nie wypełniają one zasad ekspresowego kasowania. Sugeruję zatem zgłoszenie tych biogramów do poczekalni. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 15:14, 17 maj 2010 (CEST)

Jak pisałem wyżej – zgłaszane przez Ciebie hasła nie spełniają wymogów ekspresowego kasowania. Jeżeli uważasz, że kwalifikują się do usunięcia, sugeruję zgłoszenie artykułów do poczekalni. Nedops (dyskusja) 16:45, 17 maj 2010 (CEST)

Odp:Zerknij proszę na

Witaj Wersja szablony wymagała zatwierdzenia, rzadki przypadek ale się zdarza :0 O szczegóły nie pytaj bo nie znam się na technikaliach. Teraz jest ok--Adamt rzeknij słowo 20:44, 17 cze 2010 (CEST)

Odp:Zerknij proszę na

Odp:Zerknij proszę na

Leinad bardziej śledził zmiany w przejrzanych. Wiem tylko, że po zmianach w angielskiej Wiki u nas zmieniło się jednak więcej niż można było się spodziewać. --Nux (dyskusja) 22:26, 17 cze 2010 (CEST)

Papowo Biskupie i Żygląd

Czemu w tych artykułach moje edycje zostały anulowane? Ananas96 Dyskusja 16:44, 2 lip 2010 (CEST)

Góry Świętokrzyskie

jesli masz jakieś uwagi to jest dział dyskusja, nie kasuj odruchowo--Pikczu 13:15, 3 lip 2010 (CEST)dyskusja


nie ma sprawy, wystarczyło powiedzieć, zaraz bedą a nie podawałem źródeł bo znaczna część wiadomości przy tym haśle nie jest nimi podparta... --Pikczu 13:20, 3 lip 2010 (CEST)dyskusja

Re

Nie wiem, nie zajmuję się infoboksami. Herr Kriss 14:12, 3 lip 2010 (CEST)

Rokitno

Źródło jest podane. Artykuł dodałem do linków zewnętrznych.Konarski (dyskusja) 21:52, 16 lip 2010 (CEST)

wieś borowiacka

panie kolego borowiacy tucholscy w zwartej masie zamieszkują powiat tucholski, więc wsie w całym powiecie są borowiackie!!!Dedo

wieś borowiacka

panie kolego borowiacy tucholscy w zwartej masie zamieszkują powiat tucholski, więc wsie w całym powiecie są borowiackie!!!

wieś borowiacka

panie kolego borowiacy tucholscy w zwartej masie zamieszkują powiat tucholski, więc wsie w całym powiecie są borowiackie!!!

Borowiacy

Witaj. Czemu z uporem usuwasz informacje wprowadzane przez Dedo, są one prawdziwe. A co do artykułu Legbąd usunąłem twój szablon, bo wcześniej usunąłem nie sprawdzalne informacje, więc z nim cofniesz czyjąś edycję zastanów się. Pozdrawiam. Smat (dyskusja) 16:43, 24 lip 2010 (CEST)

wieś borowiacka

proszę sprawdzić Borowiacy Tucholscy, generalnie jesteś z innego regionu Polski, więc co Ty możesz wiedzieć o tych terenach!!!!!!!!!

dałem godzinę na zapoznanie się z pytaniami do niego. Jak dalej będzie kontynuował napisz do innego sysopa - akurat zaraz będę poza siecią. Mam trochę literatury, ale nie wiem czy o tych wsiach. Postaram się sprawdzić. Przykuta (dyskusja) 17:16, 24 lip 2010 (CEST)

Borowiacy znów

Możesz mi wyjaśnić dlaczego cofasz moją edycję, bo się pogubiłem. W artykule Borowiacy Tucholscy są podane źródła a ty cofasz informację. Proszę o odpowiedź. Smat (dyskusja) 17:32, 24 lip 2010 (CEST)

Wejdź ma stronę Urzędu MiG Tuchola tam są te informację. Może jednak Dedo ma racje. Smat (dyskusja) 17:46, 24 lip 2010 (CEST)

Nie chodzi o twórców ludowych a informację wyżej, gdzie zamieszkują Borowiacy. Smat (dyskusja) 17:52, 24 lip 2010 (CEST)


Trochę posprawdzałem tu masz wykaz wsi zamieszkałych przez Borowiaków

Miasteczka i wsie zamieszkane przez Borowiaków położone są w okolicach
Czarnej Wody, Osiecznej, Osówka, Szlachty i Śliwic i są to głównie: Bysław, Bysławek, Cekcyn, Zdroje, Drzycim, Jeżewo, Osie, Osiek, Lipinki, Lniano, Lubiewo, Legbąd, Czersk, Osieczno, Śliwice, Śliwiczki, Tuchola, Rytel, Łąg i Szlachta.

(źródło: Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi, patrz w części Tradycja, pochodzenie oraz historia produktu:), raczej bardzo wiarygodne, więc popraw to co usunęłeś, choćby tylko z tych co są tu wymienione. Smat (dyskusja) 18:12, 24 lip 2010 (CEST)

Widzę, że masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu. Wsie to: Bysław, Bysławek, Cekcyn, Zdroje, Drzycim, Jeżewo, Osie, Osiek, Lipinki, Lniano, Lubiewo, Legbąd, Czersk, Osieczno, Śliwice, Śliwiczki, Tuchola, Rytel, Łąg i Szlachta. A co do innych mieszkańców, to nigdzie na świecie, ani w Polsce nie ma miejscowości jednolicie etnicznych, tylko z przewaga jakiejś grupy. Biorąc pod uwagę że musi tam mieszkać jednolita grupa etnicznie wtedy można ją zaliczyć do określonego obszaru. Takich obszarów w Polsce nie ma i chyba nigdy nie było, a jednak wydzielona grupy etniczne i obszary ich zamieszkiwania. Smat (dyskusja) 18:30, 24 lip 2010 (CEST)

kolega Smat ma absolutną rację i dobrze, że znalazł te informacje może w końcu niedowiarkowie uwierzą!!! --Dedo (dyskusja) 18:51, 24 lip 2010 (CEST)

Widzę, że nadal twierdzisz, że jak w miejscowości nie mieszka 100 % mieszkańców Borowiaków to nie można jej zaliczyć do miejscowości borowieckiej, więc mam propozycję napisz, ze Warszawa nie jest miastem polskim, tam też nie mieszka 100 % Polaków. Taki jest absurd twojego rozumowania. Smat (dyskusja) 20:04, 24 lip 2010 (CEST)

Odp:Pawel Komorek

Witaj Zanim zgłosisz kolejny art na Poczekalnie zgłoś to do mnie Troszke skróci to procedure i nie będzie zapychało Poczekalni Dziękuje --Adamt rzeknij słowo 18:08, 24 lip 2010 (CEST)

???

więc kogo kolega uważa za borowiaków??? mieszkańców jakich wsi i okolic???--Dedo (dyskusja) 18:59, 24 lip 2010 (CEST)

!!!

kolego, Ty po prostu nie wiesz z czym masz do czynienia!! a twoja wiedza na temat borowiaków i pomorza jest zerowa!!! i powinieneś zrezygnować z zajmowania się tym tematem a zająć się swoimi okolicami!!!--Dedo (dyskusja) 19:07, 24 lip 2010 (CEST)

!!!

2. Osoby dodające do artykułu nowy materiał powinny wskazać wiarygodne źródła, inaczej każdy wikipedysta może ten materiał usunąć. MOŻE ten materiał usunąć, a Ty nagminnie usuwasz!!!!--Dedo (dyskusja) 19:10, 24 lip 2010 (CEST)

wikipedia

moja rodzina w okolicach tucholi mieszka od XIV wieku, jestem borowiakiem niekaszubującym, znam te tereny i wiem kto tu mieszka, więc proszę mi uwierzyć a nie się wymądrzać.--Dedo (dyskusja) 19:22, 24 lip 2010 (CEST)

Wyszukiwanie

Dzieki wielkie, z tym że w tym linku jest wersja strony ministerstwa z 2008 i w dodatku nie ma tego artykułu. Czy ta data z 2008 to oznacza, że to jest pierwsza wersja strony ministra? Wcześniej nie było. Data jej powstania? A jak znaleźć w archiwum dokładnie tę stronę [5] - bo jak chcę sprawdzić czy wiki zwaliła od nich czy odwrotnie to musiałbym mieć archiwum konkretnej strony. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 01:06, 25 lip 2010 (CEST)

Dzieki raz jeszcze. A więc raczej to oni nas skopiowali. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 18:46, 25 lip 2010 (CEST)

Dobrodzień

Wg mnie zupełnie mylna jest nazwa sekcji – co to znaczy „Nazwy miejscowości obowiązujące na przestrzeni wieków”? Bo pierwsze trzy nazwy to raczej formy zapisane w jakiś dokumentach i trudno mówić o ich obowiązywaniu. Natomiast niemiecka nazwa Guttentag obowiązuje przez cały XX i XXI wiek, z tym, że najpierw jako nazwa urzędowa, potem wyłącznie jako nazwa tradycyjna stosowana przez lokalną społeczność niemiecką, a od 2008 r. jest ponownie ustalona urzędowo. Polska nazwa od 1945 r. to co najwyżej nazwa nieformalna, dopiero po jej urzędowym ustaleniu (pierwsze nazwy ustalono dopiero w 1946 r., a kiedy konkretnie tą, to należałoby sprawdzić) stała się nazwą urzędową. Aotearoa dyskusja 14:10, 27 lip 2010 (CEST)

Zduny (województwo zachodniopomorskie)

Uźródłowienia jakich informacji oczekujesz w w/w artykule? Pozdrawiam --Ankry (dyskusja) 21:40, 29 lip 2010 (CEST)

herb

witam, czy kolega zna zasady heraldyki, że tak uparcie cofa moje edycje??--Dedo (dyskusja) 16:29, 9 sie 2010 (CEST)

herby

i w tym momencie wikipedia zaczyna trcić, staje się mało wiarygodna, widzę, że tracę czas edytując tu, czy ktoś może wie jak zlikwidować konto, bo ja rezygnuję--Dedo (dyskusja) 19:10, 9 sie 2010 (CEST)

re

No faktycznie, gdzieś był (ale czy ciągle jest?) taki zapis. Według mnie, jeśli ktoś dodaje tylko interwiki, albo zamienia grafiki rastrowe na wektorowe, to można śmiało dać temu komuś redaktora. Powinien jednak być poinformowany, że inne edycje nie mogą być oznaczane. Jak ktoś się bawi w zmiany merytoryczne, a ma pl-0, to raczej bym nie dawał. Herr Kriss 17:18, 13 sie 2010 (CEST)

Cofanie zmian

Bardzo proszę cofając zmiany, które nie są oczywistym wandalizmem podawać powód usunięcia. W tym przypadku została usunięta uźródłowiona informacja. Źródło znajdowało się w docelowym artykule. Album dotyczy trzech aktorów i np. u Rafała Mohra została uznana za encyklopedyczną.

witaj, też bym prosił o uzasadnianie zmian. To nie był wandalizm, jestem zdania że nie jest to materiał na osobną sekcję w haśle, ale informacja jako taka jest ency. Chciałbym znać Twoje zdanie. Pozdrawiam Filip em 16:00, 17 sie 2010 (CEST)

stwierdzenie "nie była opatrzona stosownym materiałem źródłowym" jest nieprawdą - kiedy skasowałeś edycję po raz drugi, miałeś już w swojej dyskusji wpis (ten wątek) o tym, że informacja jest uźródłowiona w artykule docelowym i miałeś to samo w opisie edycji wycofującej Twoją zmianę (a link do historii edycji z opisem tej zmiany był również we wpisie na Twojej stronie dyskusji). Mimo to ponownie skasowałeś ją.

!!

KOLEGA POWINIEN BYĆ USUNIĘTY Z WIKIPEDII ZA SWOJE GŁUPIE ZACHOWANIE--Dedo (dyskusja) 23:39, 18 sie 2010 (CEST)

!?

mówisz, że wiki to nie herbarz i opisy mają być zrozumiałe dla każdego nawet dla niepełnosprawnych, ciekawe czemu by niepełnosprawny miałby nie zrozumieć prostego opisu??? i według twojego rozumowania zawiłe zagadnienia np. z fizyki muszą być równie prosto napisane tak, że dziecko z podstawówki powinno zrozumieć!!! wydaje mi się, że w tym wypadku tych twoich zasad nie stosujesz!!! --Dedo (dyskusja) 19:45, 19 sie 2010 (CEST)

herb ostrogski

czemu kasujesz poprawny opis i zostawiasz puste pole to jest wandalizm jeszcze jeden taki wybryk a będziesz zablokowany--Dedo (dyskusja) 16:54, 20 sie 2010 (CEST) dotyczy to również herbu wyssogota--Dedo (dyskusja) 16:56, 20 sie 2010 (CEST)

!

może przestaniesz mi bałagan robić na stronie dyskusji, jesteś żałosny!!!--Dedo (dyskusja) 17:09, 20 sie 2010 (CEST)

Szlachtowa

Jeżeli możesz mi pomóc, to wstaw proszę w to miejsce źródło (nie znam się na znacznikach), a mianowicie:

Polska na weekend. 52 trasy po najpiękniejszych miastach i regionach. Przewodnik turystyczny Pascal, wyd. 3, 2001, ​ISBN 83-7304-008-0​, s. 583

Będę wdzięczny. Sverige2009 (dyskusja) 20:04, 21 sie 2010 (CEST)

Re: Proszę oblokadę

Odmawiam zablokowania tego wikipedysty w trybie natychmiastowym. Muszę przyjrzeć się całemu waszemu sporowi i dopiero wówczas zostaną wyciągnięte konsekwencje. Na chwilę obecną proszę Ciebie o to samo, o co poprosiłem Dedo, czyli proszę powstrzymać się od edytowania haseł, co do których tyczył się wasz spór. Pozdrawiam, Patrol110 (dyskusja) 21:23, 21 sie 2010 (CEST)

Tramwaje w Elblągu

Nie rozumiem o co chodzi. Napisałeś, że w Wikipedii "nie opisujemy rzeczy / zdarzeń przyszłych zwłaszcza jeśli są daty w tym wypadku termin oddania do użytku trasy tramwai". Nową trasę otwarto 19 sierpnia 2010 r., czyli dwa dni temu. Czemu jest to przyszłe wydarzenie? Proszę o odpowiedź.--Sebosław (dyskusja) 22:38, 21 sie 2010 (CEST)

Re: prosże o przywrócenie i zabezpieczenie strony

Wikipedysta został już zablokowany na dwa tygodnie. Chciałem jutro rozwiązać sprawę i dogłębnie wyjaśnić każdemu z was, co robiliście źle i czego powinniście się wystrzegać. Niestety wikipedysta Dedo zrezygnował z drogi mediacji, więc już dzisiaj poniósł konsekwencje swych czynów. Dla Ciebie też mam kilka gorzkich słów. Po pierwsze, po raz drugi w przeciągu dwóch miesięcy wdałeś się w wojnę edycyjną i to na dodatek z tym samym wikipedystą. Chłodne nastawienie wraz ze zdrowym rozsądkiem powinny Tobie od razu podpowiedzieć, że zamiast rewertować należy czym prędzej powiadomić jakiegoś administratora, tym bardziej, że już raz zostałeś zablokowany za szybkie palce na przycisku cofnij. Jako że zachowałeś spokój i zajmujesz się teraz "swoją działką" odstąpię od wymierzenia jednodniowej blokady dla twojej osoby. Niech to będzie dla Ciebie lekcja, że w takich sytuacjach kontakt z administratorem jest obowiązkowy, a nie dopuszczalny. PS proszę również zwróć uwagę na swoją pisownię; w tytułach wpisów na mojej stronie dyskusji popełniłeś brzydkie błędy nieuwagi (brak spacji, zbędne "krzaczki"). Pośpiech nie jest wskazany - lepiej napisać wolniej, zobaczyć podgląd i poprawić błędy niż zostawiać po sobie potworki :) Zarówno to, co piszemy, jak i to, jak piszemy, świadczy o nas :) Dbajmy zatem, żeby czytelnik rozumiał nas i miał komfort czytania. Patrol110 (dyskusja) 22:57, 21 sie 2010 (CEST)

Tak jest! Popełnianie literówek i zjadanie literek to zbrodnia przeciwko ludzkości :D A teraz już na poważnie, zazwyczaj nie zwracam aż takiej uwagi na błędy u swoich rozmówców, ale tytuły wiadomości są wyboldowane i ciut większe, więc twoje "oblokadę" i "prosże" było bardziej niż zauważalne :) Pozdrawiam, Patrol110 (dyskusja) 23:59, 21 sie 2010 (CEST)

Iznota

uzupełniłem, oba źródła odnoszą się także do części-sekcji turystycznej.--czachorek (dyskusja) 17:22, 22 sie 2010 (CEST)

już działa, popełniłem mały bład techniczny.--czachorek (dyskusja) 17:27, 22 sie 2010 (CEST) ps. ową Galindię zwiedzałem osobiście i sprawdzałem "naocznie" :). Być może warto uzupełnić o więcej, dostępnych źródeł internetowych, jak równiez artykułów prasowych - tych jest dużo. --czachorek (dyskusja) 17:30, 22 sie 2010 (CEST)

Borecki Dwór

Witaj

Jest w TERYT, dodałem źródło. Może się jednakże zdarzyć, że którejś z dodanych przeze mnie miejscowości nie będzie tam teraz - zdarza się, że rozporządzeniem MSWiA znosi się miejscowość, wówczas zostaje ona usunięta także z bazy TERYT. Zapewniam, że wszystkie moje wpisy w momencie gdy powstawały miały pokrycie w źródłach.

Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 18:23, 22 sie 2010 (CEST)

Abisynia (powiat bielski)

Witaj. Taka miejscowość istniej tutaj masz W oficjalnym spisie miejscowości w baza TERYT MSWiA, a tutaj Ogłoszenie o przetargu na przewóz dzieci do szkół z UG Leśna Podlaska poz. G. Chyba to wystarczy, jest to kolonia wsi Stara Bordziłówka albo Nowa Bordziłówka. Pozdrawiam. Smat (dyskusja) 20:43, 22 sie 2010 (CEST)

Re: Witaj !

Cześć! Aż tak dobrze nie ma, żebym żył w nadmiarze czasu ;-) W kwestii tego zdania to jestem jego gorącym przeciwnikiem, gdyż było ono dodawane, jak zauważyłeś, bez podawania jakichkolwiek źródeł. Wierzę i ufam takim wikipedystom jak Lajsikonik, ale trzymając się WP:WER te wpisy powinny być wyeliminowane jako nieweryfikowalne. Warto by było, gdybyś po powrocie z urlopu poruszył sprawę w kawiarence. Osobiście się tym nie zajmę, gdyż to nie "moja działka" ;-) Pozdrawiam! Patrol110 (dyskusja) 20:32, 24 sie 2010 (CEST)

Odp:Artykuł nadal budzi moje wątpliwości

Odp:Artykuł nadal budzi moje wątpliwości

Miejscowość istniała przed 1945 pod nazwą Borkenhof, źródło dodałem. To, że nie mogła leżeć w innym niż suwalskie województwie wynika z dowolnej mapy.

Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 22:03, 24 sie 2010 (CEST)

Re: pytanie

Cześć! Już podjąłem interwencję [6]. Patrol110 (dyskusja) 21:08, 25 sie 2010 (CEST)

kosierady wielkie - wycofanie edycji

witam. proszę odpowiedzieć mi na pytanie dlaczego usunieto moją edycję opisu wsi Kosierady?? w edycji podałem dane autora tekstu oraz stronę internetowa z której legenda została zaczerpnięta. uważam że przesadzacie. jednym razem edycja zostaje odrzucona ponieważ nie wskazałem autora innym razem odrzucona bo wskazałem. ludzie zdecydujcie się, to nie jest poważne zachowanie to co robicie

Kosierady wielkie... dlaczego automatycznie ciagle i namolnie odrzucasz??

człowieku nie mam juz dla Ciebie sił.... Kur....wa uzasadnij dlaczego odrzucasz cały czas moja edycje opisu Wsi Kosierady!!!! tylko dajesz inf że automatycznie przejrzana, odrzucona no ku.....rwa litosci, wiesz ile w to pracy włozyłem?? to moja rodzinna wies i chce by o niej było cos wiecej niż że położona w powiecie sokołowskim i ze tablice rejestracyjne WSK....

odp.

Witaj. Fakt, że Ciacho jest autorem propozycji nie oznacza, ze to on musi rozpoczynać dyskusję na stronie swojego projektu. On jedynie prosił o głosy, a wypadek losowy sprawił, ze Psyche zrobił to jako pierwszy i dlatego jego wpis jest na samej górze, z jego podpisem. Nie widzę podstaw do poproszenia CU o sprawdzenie. Pozdrawiam. Stefaniak ---> śmiało pytaj 21:06, 3 wrz 2010 (CEST)

Re: Witaj

Cześć! Dziękuję za powiadomienie mnie o tej dyskusji. Już wypowiedziałem się :) Pozdrawiam, Patrol110 (dyskusja) 22:45, 10 wrz 2010 (CEST)

Wieś infobox

Przy przerabianiu infoboksu zgubiłem tę zmienną. Dzięki za zwrócenie uwagi. Teraz powinno być już ok. ~malarz pl PISZ 21:54, 12 wrz 2010 (CEST)

Tablica ogłoszeń

Faktycznie nie ma regulaminu TO. Jest jednak informacja o tym, że jest to podstawowy kanał komunikacji na portalu wikipedystów. Gdyby zwyczaj informowania o brakujących i wartych opisania hasłach na tablicy ogłoszeń się upowszechnił musielibyśmy ujednolicić z TO stronę Wikipedia:Brakujące artykuły. W efekcie potrzebowalibyśmy nowego kanału informacji o najważniejszych sprawach dotyczących społeczności... Kenraiz (dyskusja) 21:09, 16 wrz 2010 (CEST)

RE: Zalesie

1) Razi mnie, jeżeli w haśle o nazwie "Zalesie (powiat XYZ)" czytamy: "Zobacz też: Zalesie". Przecież ja właśnie czytam o Zalesiu? Musiałem dopiero kliknąć w link, żeby dowiedzieć się, że prowadzi on do strony ujednoznaczniającej. A przecież nie o to chodzi. Wydaje mi się więc, że nie jest to przerost formy nad treścią.

2) Całkowicie i absolutnie niepojmuję stwierdzenia: "NPA". W czym według Ciebie naruszyłem prawa autorskie? Czyż zmiana słowa "Zalesie" na "Inne miejscowości o nazwie Zalesie" jest plagiatem czy piractwem? Przyznam się szczerze, że czuję się tym oskarżeniem nieco dotkięty. Sprecyzuj proszę swoje zarzuty.

Pozdrawiam, Marcgal (dyskusja) 19:46, 25 wrz 2010 (CEST)

Odp. wsie

Witaj. A może jeszcze bardziej elegancko - Miejscowości Botswany? Tak, jak jest to zrobione dla krajów europejskich i kilku państw Afryki. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 20:41, 25 wrz 2010 (CEST)

Miasta zawsze mogą być podkategorią w miejscowościach, przynajmniej na chwilę obecną. Natomiast nazwa wsie Botswany jest jak najbardziej poprawna. Loraine (dyskusja) 20:48, 25 wrz 2010 (CEST)

Pytanko

Dla mnei takie hasla to bezsens. Znaczy z rozkladami jazdy, czesto nieaktualnymi czy cos. Ale nie zamierzam tracic czasu na walke z takim bezsensem. Masur juhu? 22:51, 27 wrz 2010 (CEST)

Pytanko

Dla mnei takie hasla to bezsens. Znaczy z rozkladami jazdy, czesto nieaktualnymi czy cos. Ale nie zamierzam tracic czasu na walke z takim bezsensem. Masur juhu? 22:51, 27 wrz 2010 (CEST)

PUA

Witaj! Była już kiedyś podobna sytuacja (niestety nie pamiętam przy czyim PUA) i po gorącej dyskusji w miarę zgodnie społeczność doszła do wniosku, że zegar ma jedynie charakter pomocniczy. Więc chyba tego trzeba się trzymać :) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 13:42, 2 paź 2010 (CEST)

witaj, uważam tak samo jak Nedops, zobacz też wpis Awersowego w dyskusji głosowania. Pozdrowienia Filip em 13:45, 2 paź 2010 (CEST)

blokada

powód nr 1 o insynuacje i oskarżenia chodzi, w nosie mam to, jak głosujesz, ale bardziej za to, uzupełnione tym. Trolling. podpada aż miło. maikking dyskusja 16:52, 2 paź 2010 (CEST)

Płazy i myślniki

Witam. Mam 2 sprawy:

Primo: obiecałeś poprawić kaskadówkę i inne moje arty we wrześniu. Czekam :-) Secundo: proszę o sotoswanie dywizów i półpauz zgodnie z Pomoc:Powszechne błędy językowe. Pozdrawiam. Mpn (dyskusja) 18:17, 3 paź 2010 (CEST) Ostatni z brzegu: Bokspits. Mpn (dyskusja) 18:28, 3 paź 2010 (CEST)

Kasowanie

I to akurat w czasie gdy formalnie posiadasz te uprawnienia (zostały ci nadane z pominięciem PUA tylko ze względu na WP:KA) tylko nie możesz z ich oficjalnie korzystać jako osoba zalogowana z konta Sebk.(w usuwaniu pomaga ci program typu bot)? - z tego co wiem to bot kasuje wszystkie strony dyskusji przekierowań, które same są przekierowaniami. Więc obojętnie czy to przenosił Sebk czy nie i tak by zostało usunięte. PMG (dyskusja) 21:30, 3 paź 2010 (CEST)

Twardyś Waść

Ale powiedz mi dlaczego bronisz tego drobiazgu odnośnie Gór Słonnych, ale nieprawdziwego?

Góry Słonne

Proszę o zaprzestanie wojny edycyjnej i dogadanie się w dyskusji, ewentualnie gdy to nie jest możliwe, to proszę zgłosić się z problemem do Wikiprojekt:Geografia. Każdy kolejny revert bez porozumienia się, obojętnie czy dobry, czy nie, będzie skutkował blokadą. Herr Kriss 21:52, 7 paź 2010 (CEST)

Mnie nie chodzi kto ma racje, tylko o to, że się "bijecie" przy braku kontaktu. Herr Kriss 22:06, 7 paź 2010 (CEST)

Odp:Ukwi

Odp:Ukwi

Przy weryfikacji kierowałem się mapą, ale skoro twierdzisz, że nie są wiarygodne ze względu na rozbieżności, to nie upieram się. Chrumps 23:06, 7 paź 2010 (CEST)

Mógłbym prosić o uźródłowione uzasadnienie tej edycji, zaznaczonej przez Ciebie jako mój błąd ortograficzny? Chrumps 22:18, 10 paź 2010 (CEST)

Odp: ?

Odp: ?

Nie zauważyłem wcześniej dwóch Twoich wpisów w dyskusji, dlatego na pierwszy odpowiadam dopiero teraz. Odpowiedź sprowadza się właściwie do zasad przyjętych w WP:SK i myślę, że tam powinieneś zgłaszać swoje zastrzeżenia. A moim zdaniem zapis 1 345 jest zupełnie bez sensu, bo niby ma zwiększać czytelność, a robi coś dokładnie odwrotnego. Czy jeśli widzisz 1345, to jest to dla Ciebie nieczytelne? Jeśli tak, to bądźmy konsekwentni i zapisujmy bieżący rok jako 2 010... Pozdrawiam, Chrumps 20:06, 8 paź 2010 (CEST)

Góry Słonne

Kolejny raz apeluje o podjecie dyskusji zaznajomienie się z jej wcześniejszym przebiegiem, a nie bezmyślne kasowanie cudzych edycji. Wikipedysta:Mądrala

Blokada

Cześć. Za wojny edycyjne w haśle Góry Słonne zostałeś zablokowany na 24 godziny. Po powrocie z blokady proszę na stronie dyskusji uzgodnić obowiązującą wersję według standardów przyjętych w Wikipedii - do tego czasu hasło będzie zablokowane. Ponadto proponuję przyjrzenie się zasadom użycia rewertu administracyjnego - używamy go do wandalizmów a nie do prowadzenia sporu merytotycznego oraz zasadom ogólnym cofania zmian. Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 19:42, 15 paź 2010 (CEST)

Co do komórki i później edycji spod IP - wybaczam :) Wiem co to znaczy uzywać telefonu komórkowego - nie ma żadnego narzędzie gorszego niż to. Tak samo rozumiem edycję spod IP - broniłeś swoich racji i nie mogłeś przysłać maila, OK. Rozumiem też chęć wyjaśnienia sytuacji - o ile wiem, zainteresował się tym JDavid. Generalnie zgadzam się z waszą linią, ale w takim wypadku trzeba wcześniej było poprosić o interwencję. Jednak musiałem zablokować obie strony tego sporu i IP-ka robiącego kolejny rewert. Na przyszłość po prostu daj znać kilku adminom w dyskusji (bo nie ircujesz). Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 21:06, 15 paź 2010 (CEST) Przekonałeś mnie w sprawie wprowadzenia zmian - blokadę tekstu cofnąłem. Natomiast wojna pozostaje wojną. Jak wykonasz te zmiany, daj mi znać. obejrzę. I nie walczcie, obie strony powinny zachować więcej chłodnego nastawienia, Pozdrawiam.kićor wrzuć jakiś txt! 21:26, 15 paź 2010 (CEST)
  • Mądrala przedstawił źródła kwestionujące zasięg Gór Słonnych na wschód m.in. [7][8]. Kwestia ta podlegała dyskusji, w której i ja zabrałem głos. Natomiast Mądrala zaczął wprowadzać kij w mrowisko jak to ujął i praktycznie usunął zdanie o które walczyliście. Stanowiło to kontynuowanie wojny edycyjnej z jego strony. Wracając do Ciebie, piszesz Kiciorowi, że "Regulamin Wikipedii nie zabrania korzystania z w/w urządzenia., ale korzystanie z tego urządzenia nie zwalnia z zasad Pomoc:Cofanie zmian. Jeżeli działanie tego oprogramowania skutkuje używaniem rollback, to ponosisz tego konsekwencje. Pozostaje faktem, że zaczęła się dyskusja hasła, a Ty dalej zacząłeś rewertować i nie próbując dyskutować. Treść hasła nie powinna ulegać zmianom, które nie są kontrowersyjne, a sam spór był merytoryczny. Działanie obu edytorów było nieodpowiednie i pozbawione chłodnego nastawienia, przez co Kicior99 podjął decyzję o blokadach dla uspokojenia atmosfery. Proszę Ciebie o analizowanie zaistniałych sytuacji niż rewertowanie od razu z komórki jakoby był to wandalizm. Takie wojny wprowadzają zamęt w społeczności. Powinniście od razu przedyskutować kwestię zlewni w dyskusji niż tworzyć pole bitwy z historii edycji. JDavid dyskusja 22:15, 15 paź 2010 (CEST)
  • Zapomniałeś chyba, że należy przedstawiać informacje także ze weryfikowalnych źródeł o innych informacjach. Dziwi mnie to, że przyjmujesz sobie ogólne źródło i nie starasz się dociec co o tym mówią inne źródła. Skoro informacja granicy działów przedstawia podane przez Ciebie źródło, to potwierdź to przypisem, bo jak na razie jest źródło internetowe. JDavid dyskusja 18:00, 17 paź 2010 (CEST)

Botowe przypisy

Cześć,

ja tylko sprzątałem, bo po poprzednim botowaniu Karola007 wyświetlał się błąd (zobacz w historii edycji). A jeszcze wcześniej z tego co wiem linki były do tych samych dokumentów, tylko inaczej technicznie. Cała operacja nie zmieniła więc wcale treści artykułów i znaleziony przez Ciebie błąd jest od tego niezależny. Proponuję tę kwestię omówić w kawiarence. Pozdrawiam ToSter→¿? 22:09, 22 paź 2010 (CEST)

Przyjrzę się temu dokładniej, zobaczę, co da się zrobić. Pozdrowienia ToSter→¿? 22:36, 22 paź 2010 (CEST)
Ad infoboks 
Błąd był w wersji angielskiej, literówka we współrzędnych przeliczonych z jednego systemu na drugi. Z infoboksem wszystko gra. Poprawiłem. Pozdrawiam ToSter→¿? 21:47, 23 paź 2010 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Tenautomatix/Archiwum 3" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy