Dyskusja wikipedysty:Teukros


Dyskusja wikipedysty:Teukros w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pytanieedytuj kod

By nie powiększać wątku w barze - co to jest EEML? I jaki był udział Piotrusia w tym? --Piotr967 podyskutujmy 13:25, 16 paź 2019 (CEST)

dziękuję. Tak podejrzewałem, że chodzi o tamtą sprawę, którą z grubsza znałem, tylko nie kojarzyłem skrótowca. Ciekawa sprawa - jeśli złodziej przyniesie mi części samochodu kradzionego, a ja wiedząc, że kradzione je wezmę i zrobię z nich użytek to jestem złodziej/paser, ergo - przestępca. Jeśli jednak przyniesie mi skradzione (ujawnione bez zgody wypowiedzi innych osób) cudze wypowiedzi a ja je wezmę i zrobię z nich użytek to nie jestem złodziej, a arbitrem angielskiej wikipedii gadający o zasadach etycznych i oceniający bliźnich etykę:) Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 18:02, 16 paź 2019 (CEST) a faktycznie powinno być w plwiki takie hasło, zwłaszcza że i u nas w orzeczeniach sądów i to tych wyższych powołują się na "owoce zatrutego drzewa" (jakiś tydzień temu czytałem wypowiedź sądu w jakiejś sprawie, gdzie to to padło). Choć nie wiem, czy mamy takie pojęcie w kodeksach. No, ale ja nie napiszę - prawo to nie moja działka. --Piotr967 podyskutujmy 22:01, 16 paź 2019 (CEST)

EEMLedytuj kod

Teukrosie, własne słowa zawsze ważę skrupulatnie, ale jeszcze skrupulatniej powinien ważyć je admin (choć to podobno nic wielkiego), były członek KA (hm, wikisędzia) i zapewne prawnik (skoro deklarujesz znajomość terminologii prawniczej). Wypominanie innemu koledzie sprawy sprzed wielu lat, bez związku z tym, z czym się do nas zwrócił, jest dla mnie nękaniem. Które co do zasady, zwłaszcza w prawie karnym, miewa charakter wielokrotny i uporczywy, ale nie zawsze dla mnie tak jest. Niezasadnione, nieoczekiwane, poniżające może być jednokrotne, i mnie to wypominanie w naszej społeczności - używając kolokwializmu ni z gruszki ni z pietruszki - zaszokowało. Ponieważ jednak według ciebie przekroczyłem granice, to jak najbardziej mogę nazwać je, bo nazwać jest rzeczą słuszną, zamiast nękania wykroczeniem (jednokrotnego jak sam się zobowiązujesz) złośliwego niepokojenia. A tak w ogóle co napisałeś to napisałeś i wystarczyło by zamknąć to stwierdzeniam, że było to niepotrzebne. Z uszanowaniem, Ency (replika?) 20:37, 18 paź 2019 (CEST)

prokonsuledytuj kod

Przypadkiem zauważyłem to nieudane pingnięcie. Ja mam tę lacanowską analizę edytowania historii I RP na innym komputerze, więc szybko bym nie przesłał. Sławek Borewicz, → odbiór 19:14, 28 paź 2019 (CET)

Stanisław Rafajłowiczedytuj kod

Hej. Dzięki za merytoryczną wypowiedź :) Postaram się poprawić rzeczy o których wspomniałeś :) Jeszcze jedno, mógłbyś korzystać z szablonu @login Wikipedysty pisząc komentarz pod czyjąś propozycją do CW? Bo nie powiadomiło mnie o Twojej wypowiedzi w wątku o Stanisławie Rafajłowiczu Arek1632 (dyskusja) 21:36, 7 lis 2019 (CET)

Podziękowanieedytuj kod

Gdzie mogę wysłać jakiś znakomity alkohol z podziękowaniem dla Ciebie? Mój Boże, tyle lat na Wikipedii i pierwsza uprzejma osoba, która, o zgrozo, chce pomóc...! Andrzej1993 (dyskusja) 19:31, 10 lis 2019 (CET)

Lucidusedytuj kod

Samo istnienie biskupstwa kruszwickiego nie zostało udowodnione, to są prawdopodobnie postacie legendarne, kategoria:Biskupi kruszwiccy jest zatem błędna, Nitecki Swidgera (postać historyczna) nazywa biskupem "kruszwickim". Mathiasrex (dyskusja) 16:11, 16 lis 2019 (CET)

nie, jest dobrze opisany spór historyków i hipotezy kim mógł być, tylko jak usuniemy kategorię biskupi kruszwiccy to w jakiej go umieścimy? Mathiasrex (dyskusja) 16:23, 16 lis 2019 (CET) to jest bardziej skomplikowane, to, że dotychczas nie udowodniono ich istnienia, nie musi oznaczać, że nigdy nie istnieli, po prostu to aktualny stan badań naukowych. Lepsza jest chyba Postacie polskiego średniowiecza których istnienie jest przedmiotem kontrowersji. Mathiasrex (dyskusja) 20:21, 16 lis 2019 (CET)

Masz rację, przyjacieluedytuj kod

Usuńmy strony Grzegorz Hołówko i Lech Wierzbowski, a następnie przenieśmy je do mojego brudnopisu. Nie ma co nad nimi dyskutować.Temuera (dyskusja) 17:38, 24 lis 2019 (CET)Temuera

Komentarzedytuj kod

"nagle pacynkujący rzucą się do przeglądania? Marnie to widzę" - chodzi o coś innego. Ja mam np. parę pacynek, w tym redaktorskich używanych w zbożnych celach i potrzebnych mi do rozdzielenia przestzreni działań lub np. do ewentualnych zajęć dydaktycznych, dlatego nie chcę by były one jawne. Zanim pacynka dostała owego redaktora, to musiała natrzaskać multum edycji, które ktoś musiał przejrzeć, a więc stracić czas. Teoretycznie sam mogłem oznaczać edycje swej pacynki, ale nie byłem i nie jestem pewny, czy przy ogólnej pacynkofobii takiego kroku nie odebrano by jako nieetycznego, a moze nawet zakazanego, choć nie wiem jaki punkt zasad bym łamał. Na wszelki wypadek więc nie ruszałem. I ja też w sumie traciłem czas, bo by w miarę szybko uzyskać wymaganą liczbę edycji trzaskałem poprawki wg klucza wyszukiwania pospolitych błędów ort. lub łasic (np. "niestety"). Oczywiście takie poprawki są w każdym razie sensowne i potrzebne, ale i tak mogłem w tym czasie robić ważniejsze rzeczy na wiki, gdybym mógł poprosić prywatnie admina o nadanie red. mej pacynce. W końcu skoro nie psuję haseł jako Piotr967, to zakładając i edytując pacyną nie stracę dotychczasowych umiejętności wystarczających na redaktora. --Piotr967 podyskutujmy 19:55, 4 sty 2020 (CET)

  • @Piotr967 Pozwólcie, że się wtrącę. Osoby z takim dorobkiem dostaną uprawnienia dla pacynki po mailu do większości (przypuszczam) adminów. Ciacho5 (dyskusja) 20:00, 4 sty 2020 (CET)

Odp:Angelina Kokoledytuj kod

Odp:Angelina Kokol

Dzięki za wyłowienie. Co prawda nie jestem autorem ale dobre i to.--|"|"|"|"| Rosewood (dyskusja) 12:37, 23 lut 2020 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Maitakeedytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Maitake

Ja nigdzie nie napisałem, że to jest łatwe. Napisałem, że „nie powinno stanowić problemu”. No i nigdzie nie wspomniałem o „ kilku minutach”, a wręcz ostrzegłem, że „wymaga oczywiście czasu”. Nie wiem, co mi Pan usiłuje zarzucić. — Co do słowników, to SSNO podaje, że dane imię było w okresie staropolskim używane, więc pozwala wyłapać fałszywki (albo inaczej: potwierdzić, że dane imię rzeczywiście istniało). Natomiast SEMSNO podaje etymologię, którą można zreferować w haśle, choć oczywiście etymologia wymaga pewnego przygotowania (po to, żeby zrozumieć informację podaną w słowniku, i po to, żeby jej potem nie przekłamać). Ale tego to wymaga w ogóle edytowanie encyklopedii, bez względu na dziedzinę, więc należy to uznać za rzecz oczywistą. W swojej wypowiedzi nie napisałem przecież także, że trzeba umieć czytać, ale to też chyba oczywiste i pisać o tym nie trzeba. – W przypadku haseł poświęconych imionom staropolskim trudno liczyć na coś więcej niż: (1) informacja, że imię istniało, (2) od kiedy jest zaświadczone w tekstach, (3) jakie jest jego pochodzenie. Można by jeszcze dodać sławnych nosicieli. A wszystko poza tą ostatnią informacją można znaleźć właśnie w tych dwu dostępnych w Internecie słownikach. I to był jedyny cel moje wypowiedzi. — Nie wiem, czego się Pan po mnie spodziewał, ale w ogóle mnie to nie interesuje, proszę mi takie oceny w przyszłości darować. Maitake (dyskusja) 17:01, 18 mar 2020 (CET)

Kawiarenkaedytuj kod

Witam! Powoli wracam do pisania na Wiki. istnieje pewien problem, czy moglbys pomoc i ten problem jakos rozwiazac, cos doradzic. Dyskusja w kawiarence - https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Artyku%C5%82y#Podw%C3%B3jna_kategoryzacja_herbowych Bylbym wdzieczny za kazde madre slowo! :) Pozdrawiam camdan (dyskusja) 20:41, 18 mar 2020 (CET)

Bar/wikipedyści: sprawa Konarskiegoedytuj kod

"Może poprosić, by dżentelmeńsko zrezygnował z edytowania Wikipedii i odszedł z projektu?". Teukros, czy tak sobie wyobrażasz zachęcanie do uczestnictwa w projekcie? forsowanie prawa do odejścia, nawet prośba o odejście jest niezgodne z wikietykietą. kiedyś była o tym nawet sprawa w KA, a ja naprawdę nie chcę, żeby ktoś cię tam zgłosił. Admin ma być wzorcowym userem, a nie człowiekiem który prosi o odejście.--Nokiewicz (dyskusja) 20:50, 13 maj 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Teukros" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy