Dyskusja wikipedysty:Thic33


Dyskusja wikipedysty:Thic33 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w Wikipedii, Thic33!edytuj kod

Cieszymy się, że utworzyłeś(aś) konto użytkownika. Mamy nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej. Na początek przedstawiamy kilka informacji o tym, jak włączyć się do tworzenia największej encyklopedii świata.

Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami:

Należy pamiętać, że odrębne artykuły tworzyć można dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności).

Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie śmiało edytuj strony!

W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści z pewnością odpowiedzą na każde pytanie dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, najlepiej zacznij od tej strony (w menu po lewej „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).

Kilka rad na koniec. Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: podlinkowany nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Aha, jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika. Powodzenia!

-- //Halibutt 10:07, 25 lip 2016 (CEST)

Leszek Bosekedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 12:42, 26 lip 2016 (CEST)

Przeczytaj to co Ci napisałem. W artykule muszą być źródła, tj. przypisy do pozycji bibliograficznych i stron internetowych na których opierałeś się podczas pisania artykułu. --The Polish (query) 12:52, 26 lip 2016 (CEST)

Przeczytałem, uzupełnię przypisy.

The Polish, uzupełniłem przypisy, proszę o ponowne wrzucenie artykułu. Notka została napisana na życzenie Leszka Boska, dlatego proszę to mieć na uwadze. Thic33(query) 13:37, 26 lip 2016 (CEST)

  • Hej a co z przypisami? Bo linkują do....Twojego brudnopisu? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 11:49, 27 lip 2016 (CEST)

Dzięki za uwagę. Już poprawione. Thic33, 16:26, 27 lip 2016 (CEST)

Pozwolenie na wykorzystanie grafikiedytuj kod

Witaj, wgrane przez Ciebie zdjęcie zostało zgłoszone do usunięcia na Commons w związku z niewyjaśnionym statusem praw autorskich. Prośba o pilne wyjaśnienie statusu fotografii zgodnie z informacjami tutaj i/lub wskazówkami na tej stronie. Dzięki. Boston9 (dyskusja) 15:58, 10 sie 2016 (CEST)

Boston9, pracuję w Prokuratorii, wpis i zdjęcie zostały opublikowane z upoważnienia Leszka Boska. Czy wystarczy mój mail wysłany z urzędowego adresu PGSP, czy chcecie koniecznie skan pisemnej zgody Prezesa? Jesteście trochę przewrażliwieni... Thic33

Witaj, na początek uwaga techniczna: w polskiej Wikipedii zawsze odpowiadasz na stronie rozmówcy, przy nicku masz (tak jak u mnie) zwrot „dyskusja”, lub zbliżony). Jeżeli odpowiesz na swojej, nikt nie zauważy tego, co napisałeś. W kwestii grafiki: prawa autorskie to naprawdę poważna sprawa, a na zdjęcie wgrywane na Commons muszą dodatkowo spełniać wymogi amerykańskiego prawa autorskiego. W praktyce problemy dotyczą polskich fotografii wykonanych przed 1994, co do współczesnych sytuacja jest jasna. Zerknij proszę do stron, które Ci podlinkowałem powyżej. Uwolnienie fotografii do domeny publicznej, jeżeli www nie ma oznaczeń, że grafika jest w domenie publicznej lub na licencji Creative Commons, wymaga zarejestrowania przez nas złożonego oświadczenia woli w systemie OTRS. Może to uczynić wyłącznie ktoś, kto ma autorskie prawa majątkowe do zdjęcia. Taka decyzja jest bowiem nieodwoływalna. Jeżeli ta fotografia została wykonana w ramach stosunku pracy przez kogoś, kto pracuje w Prokuratorii, taką zgodę musi wyrazić pracodawca. Wiem, że są honorowane zgody rzeczników prasowych, dyrektorów ds. kontaktów zewnętrznych, oczywiście członków zarządów. Jeżeli natomiast znasz autora fotografii, a Prokuratoria nie ma przejętych majątkowych praw autorskich, to najlepiej/najszybciej poprosić autora, niech przeklei tekst i wyśle taką zgodę na adres podany w mailu. Gdyby były jakieś niejasności, kolega, który będzie prowadził tę sprawę, poprosi Cię drogą mailową o dodatkowe wyjaśnienia. Wiem, że jest może to wyglądać na dość skomplikowane, ale chodzi nie tylko o bezpieczeństwo prawne Wikipedii, ale również Twoje. Fotografia p. Leszka Boska została usunięta za NPA (naruszenie praw autorskich), ale jeżeli dopełnisz tych formalności, zostanie odtworzone (nie musisz go wgrywać jeszcze raz). Gdybyś miał pytania, daj znać. Boston9 (dyskusja) 18:59, 18 sie 2016 (CEST) Cześć, całą procedurę, treść zgody do przeklejenia do maila oraz adres mailowy masz na tej stronie. Mail wysyła osoba, która posiada majątkowe autorskie do fotografii. Gdyby były potrzebne dodatkowe dokumenty lub zgody, kolega obsługujący zgłoszenie OTRS poprosi o to. Boston9 (dyskusja) 10:21, 8 wrz 2016 (CEST) Adres usuniętego, tj.https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Leszek-Bosek.jpg napisz, że prosisz o odtworzenie pliku w Wikimedia Commons. Możesz też dodatkowo przesłać go w załączniku. Boston9 (dyskusja) 16:29, 8 wrz 2016 (CEST)

Leszek Bosek - ad vocemedytuj kod

Chociażby na podstawie informacji na stronie Katedry Prawa Karnego UJ, zakładka Zakład Bioetyki i Prawa Medycznego

http://web.archive.org/web/20150509034356/http://www.law.uj.edu.pl/karne/index.php/zaklad-bioetyki-i-prawa-medycznego

Re: Prośba o przejrzenie strony Radca Prokuratorii Generalnejedytuj kod

Zrobione. Pytania jeszcze: 1. czy tytuł hasła nie powinien być pełny, tj. „Radca Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej”. 2. Czy stan prawny linkach zewnętrznych jest aktualny? Mamy tam odesłanie do art. 26-54 poprzedniej ustawy. Boston9 (dyskusja) 15:47, 23 sty 2017 (CET)

Leszek Bosekedytuj kod

W przedmiotowym artykule odnotowany jest fakt kontrowersji prawnej związanej z nominacjami do Sądu Najwyższego kandydatów zgłaszanych prezydentowi RP przez Krajową Radę Sądownictwa powołaną w sposób niezgodny z Konstytucją RP. Nie widzę podstaw do usuwania danych w tym zakresie. Przy okazji chciałbym poprosić o uźródłowienie podanych przez Pana/Panią danych nie posiadających przypisów. W przeciwnym razie trzeba je będzie usunąć jako bezpodstawne. Miejsca wymagające podania źródeł zaznaczyłem. Łączę pozdrowienia, Ytabak (dyskusja) 22:27, 19 lis 2018 (CET)

  • Chyba nie muszę Panu tłumaczyć, że ilekroć jest spór prawny to po obu jego stronach stoją "niektórzy prawnicy". Tak jest, co oczywiste, także w przypadku sytuacji KRS. I to właśnie relacjonuje Wikipedia, także w przypadku art. o p. L. Bosku. Ytabak (dyskusja) 00:46, 20 lis 2018 (CET)
  • Proszę być precyzyjnym. Nie napisałem "nie podano źródeł" lecz "Wiele info bez źródeł". Prawda, że jest różnica? Większość Pańskiej edycji była w mojej opinii wadliwa, dlatego usunąłem ją całą, w tym elementy, które miały prawo pozostać. Proszę dodać dane uźródłowione a zobaczymy, czy są dopuszczalne. Proszę też unikać "pompowania" tekstu danymi nieencyklopedycznymi oraz reklamiarstwa w rodzaju wstawiania informacji o zajmowaniu stanowiska profesora na pierwszym miejscu: w tzw. "główce" najpierw wskazujemy stopnie i tytuły naukowe a następnie zajmowane stanowiska uczelniane. Ytabak (dyskusja) 08:59, 28 lip 2019 (CEST)
  • W odpowiedzi na Pana replikę - chętnie poprawię co trzeba, proszę jednak o dokładniejsze instrukcje, co dokładnie należy poprawić. Źródła zostały podane niemal w przypadku wszystkich zdań - czy do nich też ma Pan zastrzeżenia? Jeśli tak, to jakie? Czy też chodzi tylko o zdania, w których nie podano przypisu? I co należy rozumieć przez "dane nieencyklopedyczne"? Jeśli chodzi o poszerzenie opisu sporu dotyczącego SN, to chciałbym zauważyć, że wszystkie wpisy na temat nowych sędziów zawierają co najmniej wzmiankę na ten temat (niektóre dłuższy fragment).

--Thic33 (dyskusja) 17:21, 31 lip 2019 (CEST)

Propozycja przekazania sprawy do mediacjiedytuj kod

Ponieważ mamy trudności w znalezieniu porozumienia, proponuję przekazać nasz spór do mediacji. Co Pan na to? Thic33 (dyskusja) 23:24, 12 sie 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Thic33" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy