Dyskusja wikipedysty:ToSter/archiwum 1


Dyskusja wikipedysty:ToSter/archiwum 1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:ToSter Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Powitanieedytuj kod

{{witaj}} :)

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawieedytuj kod

Ty też z Gottwalda/Staszica? Picus viridis RSVP? 19:52, 3 paź 2006 (CEST) To witam. Na wikistronie liceum jest link do nostalgii; napisz mejla do Behra, to Cię dopisze. Picus viridis RSVP? 22:54, 3 paź 2006 (CEST)

Odp:Magura Witowskaedytuj kod

Witaj Pogórze Spisko-Gubałowskie z tego co wiem stanowi najwyższą część Podhala a ta z kolei jest 'krainą historyczno-etnograficzną u północnego podnóża Tatr i uważana za część Tatr. Oczywiście bardziej odpowiednią była by kategoria Kategoria:Karpaty Zachodnie i na taką proponuję zmienić. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 12:49, 5 sty 2008 (CET)

Garłuchedytuj kod

Napisałem o tym właśnie dlatego, że mnie to zdziwiło. Można wybrać wersje Gierlach. Oba słowniki zgadzają się, że jest poprawna. I trzeba dopisać, co uważają o innych nazwach. (gorzej, że Encyklopedia PWN podaje Gerlach, ewentualnie Gerlachovský štít albo Garłuch) Zgoda? BartekChom (dyskusja) 21:10, 27 sty 2008 (CET)

Przenoszę. Jeśli możesz, dodaj źródła, do których masz dostęp. Poprawiłem też Zadni Gierlach. BartekChom (dyskusja) 16:15, 29 sty 2008 (CET)

Góra infoboxedytuj kod

Cofnąłem twoją zmianę, ponieważ czasami zdobywców było kilku, wtedy głupio by brzmiało:

Zdobywca: Pani X, Pan y...

23:58, 29 sty 2008 (CET)

lalala

Tatryedytuj kod

Zauważyłem wiele cennych poprawek. które wprowadzasz, ale mam też pewne zastrzeżenia. Art. Orla Perć wymaga poprawnego sformatowania, strona rozsypuje się, są duże puste przestrzenie (przynajmniej tak jest w IE). W artykułach nagminnie zmieniasz format nagłówka. Jest przyjętym na Wiki dobrym zwyczajem, by tego raczej nie robić. Rodzaj nagłówka jest bowiem sprawą gustu, ale często też wewnętrznych ustaleń na danym profilu. Czy sensowne jest, by każdy nieustannie zmieniał rodzaje nagłówków wg własnego uznania? To jałowa praca, nie tworząca postępu i właściwie raczej szkodliwa. Ja celowo tworzyłem nagłówki do szlaków turyst. i przypisów typu ; by nie generować takich dużych liter. Nagłówki typu ===, a tym bardziej == dają ogromne litery zupełnie nie licujące z krótkim tekstem. Nagłówek == dodatkowo poziomą linią szatkuje stronę na oddzielne fragmenty. To wyraźny przerost formy nad treścią i graficznie daje kiepski efekt. Jeżeli już koniecznie chcesz zmieniać te nagłówki to raczej wstawiaj typu =====. Selso (dyskusja) 22:36, 23 mar 2008 (CET)

 • Wkrótce coś napiszę o specyfice flory Tatr Wysokich. Istnieje artykuł flora Tatr, nie wydaje się więc sensowne pisanie oddzielnych obszernych art. o florze T. Wysokich i Zachodnich. Co do plagiatów - spotkałem już kilka, szczególnie z pierwszych lat Wikipedii, teraz świadomość praw autorskich jest większa. Istotnie, najlepiej po prostu je przerobić; po zgłoszeniu NPA długo trzeba czekać na ich usunięcie. Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 17:36, 27 mar 2008 (CET)

WP:SKedytuj kod

Zrobione. Kłopoty są z łączami itp., np. [[Grafika:Map Italophone World - updated.png|thumb|300px|Mapa zasięgu występowania języka włoskiego]], ale to rzadkie. BartekChom (dyskusja) 19:27, 25 mar 2008 (CET)

Zaproszenie do Wikiprojektu:Nauki medyczne | edytuj kod

Witam serdecznie!

Zapraszam Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie:Nauki medyczne, zajmującym się zagadnieniami medycznymi i weterynaryjnymi na polskiej Wikipedii.

Jeśli zdecydujesz się do nas dołączyć:

Pozdrawiam, kauczuk (dyskusja) ~~~~~

podwójne puste linieedytuj kod

witam, ja tam nie widzę potrzeby zostawiania podwójnych pustych linii, ręcznie bym też usuwał, kiedyś wstawiałem przypadkowo 2 puste linie przed stubami to też było źle, u mnie też nie widać tam zbyt wielkiego odstępu ale jakoś mi to nie przeszkadza, mam Firefoxa --gregul (dyskusja) 19:55, 2 kwi 2008 (CEST)

Tatry Bielskieedytuj kod

Witam! Widzę, że masz o wiele lepszą wiedzę i źródła na temat Tatr Bielskich niż ja. Może dokończysz wypełnianie szablonu {{Główna grań Tatr Bielskich}}? W maju będę na Słowacji i może przy odrobinie szczęścia (pogoda) uda mi się obfotografować, to co widać z Drogi Wolności. Pozdrawiam Staszek99 (dyskusja) 22:11, 2 kwi 2008 (CEST)

Tak przy okazji, znalazłem w necie fragment książki szczegółowo opisujący dolinki Tatr Bielskich tutaj. Może Cię zainteresuje, nie mam pojęcia z jakiej to książki, podejrzewam przewodnik Cywińskiego. Pozdro. Staszek99 (dyskusja) 22:33, 2 kwi 2008 (CEST) Witam! Pytanie pewno banalne. Znasz stare przewodniki Chmielowskiego i Świerza? Staszek99 (dyskusja) 11:34, 5 kwi 2008 (CEST) Znajdziesz tutaj, polecam i pozdrawiam Staszek99 (dyskusja) 11:40, 5 kwi 2008 (CEST)

[[Skupniów Upłaz

Może być ewentualnie w obydwu kategoriach. Właściwie Skupniów Upłaz w dawnym rozumieniu, oraz wg WET to były tylko wschodnie zbocza nad Doliną Olczyską, a nie grzbiet. Później dopiero upowszechniło się rozumienie Skupniowego Upłazu również jako grzbietu (jest to opisane w art.). Wprowadziłem nową kat. zbocza i upłazy, gdyż niektóre art były dotąd nieprawidłowo sklasyfikowane, np. jako polany. Staram się teraz to wyłapać i zmienić. Selso (dyskusja) 11:58, 3 kwi 2008 (CEST)

Jeszcze mam prośbę: Czy mógłbyś wprowadzoną przeze mnie nazwę kategorii Zbocza i upłazy tatrzańskie zmienić na Równie, zbocza i upłazy tatrzańskie ? (okazuje się bowiem, że równi nie byłoby gdzie zaklasyfikować). A może wymyślisz inną, lepszą nazwę. Selso (dyskusja) 12:05, 3 kwi 2008 (CEST)

Dzięki. Selso (dyskusja) 14:40, 3 kwi 2008 (CEST)

Szablony nawigacyjneedytuj kod

Jaką funkcję spełniają te znaczki, które powstawiałęś w szablonach, np. Szczyty Beskidu Wyspowego ? (zewnętrznie nie widać żadnego ich działania). Selso (dyskusja) 08:23, 13 kwi 2008 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 23:28, 13 kwi 2008 (CEST)

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, ABX - (O mnie dyskutuj) 21:09, 18 kwi 2008 (CEST)

Główna grań Tatr Bielskichedytuj kod

Przeczytałem, wygląda bardzo dobrze :) Przydałyby się opisy bielskich dolinek :) Myślisz o tym? Pozdrawiam Staszek99 (dyskusja) 18:37, 16 kwi 2008 (CEST)

Seks analnyedytuj kod

Witaj. Jaki był powód wstawienia eka do tej strony przekierowującej? Monopol (dyskusja) 22:14, 16 kwi 2008 (CEST)

Ok. Szablon eka nie wyświetlał sie poprawnie. Osobiście nie wiem czy odwrócenie redirectów jest słuszne, choć rzeczywiście w przypadku seksu oralnego jest odwrotnie. Ponadto w en.wiki mamy hasło Anal sex. Może na razie zaproponować zmianę w dyskusji? Monopol (dyskusja) 22:29, 16 kwi 2008 (CEST) Przepraszam, musiałem się oderwać od wiki. Jeśli jesteś przekonany do planowanej przez siebie edycji, to wstaw eka ponownie. Niech tę kwestię zweryfikuje jeszcze inny admin. Pozdrawiam serdecznie Monopol (dyskusja) 00:16, 17 kwi 2008 (CEST)

WikiTatryedytuj kod

Ponieważ nagłówki typu ===== nie są raczej zalecane, postanowiłem w art. o Tatrach (tych mniejszych, jak np. Hala Upłaz, gdzie nagłówki Bibliografia, Szlaki turystyczne, Przypisy nie będą już rozdrabniane na podsekcje) przejść na nagłówki typu ==== . Oczywiście nie warto edytować artykułów tylko w celu przerabiania nagłówków, ale warto o tym pamiętać i przy okazji redagowania artykułu zmienić również nagłówki.

Zaliczam się również do przeciwników infoboksów; z reguły dublują one tylko treści artykułu. Najgorsze jednak jest to, że zajmują miejsce na grafikę - w rezultacie zamiast zdjęć mamy zbędny, bo dublujący treść art. infobox. Większość artykułów o Tatrach jest krótka - infobox w ogóle wykluczy możliwość wstawienia zdjęcia. Uważam, że zdjęcie jest lepsze od infoboxu, odsyłanie do commons nie rozwiązuje sprawy. W sprawie tych odstępów - dobrze byłoby, gdybyś mi podał jakiś przykład. Będę przeglądał wszystkie napisane przez siebie art., uzupełniał bibliografię, to i odstępy poprawię. Co do myślników - nie przywiązuję do nich wielkiej wagi, zapewne dlatego, że u mnie nie widać żadnej różnicy. O tym, że poprawiasz myślniki wiem tylko z czerwonych kresek w historii edycji. W artykule u mnie nie ma żadnej różnicy w długości kreski, nawet gdy dam najwiękiszą czcionkę (być może jest to sprawa przeglądarki lub programu biurowego - używam IE i Open Office). No, ale skoro to dla was ważne, to będę się starał dawać właściwe myślniki, choć to więcej roboty, bo na klawiaturze nie ma takiego znaku. W sprawie wikiprojektu Tatry - może wystarczyłoby w ramach wikiprojektu Góry odrębna sekcja. Obawiam się jednak, czy nie będzie to martwy wikiprojekt - nie ma nas wielu w tej dziedzinie, wikiprojekt Góry, mimo, że szerszy jest właściwie martwy - prócz wykazu art. do zrobienia niewiele tam jest.Selso (dyskusja) 12:40, 21 kwi 2008 (CEST)


W Tatrach zrobiłem tak wiele, gdyż przez ostatnie 2 lata w zakresie T. Zach, zarówno polskich, jak i słowackich działałem niemal wyłącznie sam, w dziewiczym terenie. Inni pojawiali się tutaj tylko sporadycznie, z doskoku i tylko z drobnymi korektami. Ty jesteś pierwszy, który od 2 lat zaangażował się bardziej w Tatry (podziwiam b. ładną panoramę z Trzydniowiańskiego!). Wbrew temu, co mogłoby się jednak wydawać jest jeszcze w T. wiele do zrobienia. Docelowo powinniśmy mieć tyle haseł co w WET, a wtedy Wikipedia stanie się największym w Internecie opracowaniem o Tatrach - już obecnie większość art. jest znacznie szersza niż w WET i gdzie indziej (no i udokumentowana graficznie, czego brak w WET!), ale jeszcze znacznie ustępujemy w ilości tych art. - wiele z nich wymaga też sprawdzenia pod względem merytorycznym. Zamiast więc wstawiać zbędne (moim zdaniem) infoboksy jest do zrobienia (oprócz oczywiście uzupełniania i poprawy już istniejących art.):
 • szlaki tatrzańskie – można by wreszcie rozpocząć opisywanie poszczególnych szlaków: stworzyć zbiorcze zestawienie, podzielić szlaki np. wg kolorów, ponumerować (może wg przewodnika Nyki lub innego dostępnego w Internecie zestawienia), stworzyć art. dla każdego szlaku i linkować go z poszczególnych art. o Tatrach.
 • Polskie Tatry Wysokie – do opisania jeszcze wiele pojęć i brak dokumentacji graficznej wielu art. (przydałaby się wyprawa z aparatem).
 • Tatry Słowackie, szczególnie Wysokie - jeszcze wymagają stworzenia znacznej ilości art. (wiele pojęć jest nawet w ogóle nie linkowane) i uzupełnienia grafiki.
 • hale tatrzańskie – do opisania jeszcze ponad 20 (tu niezbędny jest oprócz WET cytowany przez mnie Tatrzański Park Narodowy prof. Szafera, a jeszcze lepiej specjalistyczne, wymienione w nim opracowania o pasterstwie w T.)
 • różnego rodzaju zbiorcze opracowania typu hale tatrzańskie i flora Tatr, np. jeziora tatrzańskie, doliny, polany, fauna itp. Napisanie takiego art. to oczywiście postawienie sobie bardzo wysokiej poprzeczki - ale warto spróbować. Selso (dyskusja) 13:48, 21 kwi 2008 (CEST)

Henryk Bednarski i inniedytuj kod

Mam zamiar uzupełnić notki biograficzne o ludziach związanych z Tatrami, wielkie braki są w tej dziedzinie. Np. Henryk Bednarski linkował do działacza komunistycznego. Dlatego byłbym wdzięczny gdybyś mógł przeglądać mój wkład i poprawiać nieścisłości czy błędy, które zawsze się pojawiają. Zadanie raczej długofalowe, ale od czegoś trzeba zacząć. Wcześniej napisałem Bartłomiej Obrochta, Stanisław Mierczyński i kilka innych. Pozdrawiam Staszek99 (dyskusja) 20:22, 24 kwi 2008 (CEST)

RE:Szablonik tabelkowyedytuj kod

Poprawione. Pozdrawiam Staszek99 (dyskusja) 20:37, 28 kwi 2008 (CEST)

PS. Najbliższe dni będę w Tatrach. Postaram się zrobić dużo zdjęć :) Oby tylko pogoda wytrzymała...

Morskie Okoedytuj kod

Co sądzisz o typie genetycznym Morskiego Oka (zobacz Dyskusja:Morskie Oko)? Zostawić karowe czy zmienić? --ŁukaszWu (dyskusja) 16:11, 29 kwi 2008 (CEST)

Zauważyłem jeszcze, że w wykazie szczytów położonych nad Morskim Okiem są te, które nie wznoszą się bezpośrednio nad Morskim Okiem, lecz nad Czarnym Stawem (np. Rysy, Wołowy Grzbiet). Poza tym brakuje tych, które leżą na wschód i zachód od jeziora. Przydałoby się doprecyzować, co (i czy w ogóle) usunąć, a co dodać. --ŁukaszWu (dyskusja) 16:47, 29 kwi 2008 (CEST)

schroniskaedytuj kod

jasne, może być j_a1arvedui 13:11, 30 kwi 2008 (CEST)

Kropkaedytuj kod

OK. To lepiej

Jamska Czubaedytuj kod

Nic na to nie poradzę, może to sprawa gustu, ale nie podoba mi się wtrącanie w tekście szablonów szlaku turyst. Wg mnie lepiej jest wydzielić podsekcję Szlaki turyst. i tutaj opisać szlak. A jeśli już ktoś nie chce opisywać szlakiu, to w tekście wystarczy podać słownie kolor (bez szablonu, bo to wtedy jakoś tak wydaje mi się to zeszlaczkowane).Pozdrawiam Selso (dyskusja) 12:03, 6 maj 2008 (CEST)

Męski układ rozrodczyedytuj kod

Witaj! Między przeniesieniem szablonu pod prawidłową nazwę a jego usunięciem niezbędne jest jeszcze poprawienie jego wywołań we wszystkich artykułach, gdzie się znalazł. Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 21:41, 6 maj 2008 (CEST)

Kategoryzacja Tatredytuj kod

Jeśli uważasz za potrzebne zrobić porządek z kategoriami – to to zrób. Kategorię Jeziora łańcucha tatrzańskiego należałoby zlikwidować, podobnie niekonsekwencje w katalogowaniu (ktoś postanowił np. rozdzielić doliny polskie od słowackich, ale niekonsekwentnie do końca. Nie wszystko jednak jest bałaganem, np. nie ma kategorii Żleby słowackich Tatr – bo nie ma takich art. Nie tworzy się pustych kategorii. A dlaczego nie utworzyłem po prostu Żleby tatrzańskie – bo widziałem, jak ktoś edytował art. i przerabiał kategorie przełęczy i dolin na pol. i słow. Nie jestem też do końca pewny czy należy dzielić wszystkie kategorie na polskie i słowackie. Wcale mi to nie przeszkadza, że np. w kategorii Obiekty tatrzańskie są zarówno polskie, jak i słowackie. Jest trochę art. niesklasyfikowanych w podkategorie, część udałoby się jeszcze sklasyfikować w podkat (np. Szlaki tatrzańskie), ale reszta jest tak pojedyncza, że lepiej zostawić bez zmian, niż tworzyć dużą liczbę podkat . Dla niektórych art. nie mogłem wymyślić sensownej podkat. (np. Banikowski Kocioł – nie jestem pewien czy to można nazwać doliną, pasowałyby Kotły lodowcowe czy coś podobnego, tylko, że wtedy wypadałoby przeglądać wszystkie art. i dodawać im tę kategorię, kotłów jest w T. sporo, jak masz pomysł to to zrób). Może przydałoby się zmienić nazwę podkat. Czasopisma tatrzańskie na jakąś bardziej ogólną, np. Bibliografia tatrzańska, Piśmiennictwo czy coś w tym stylu, niektóre trzeba wyrzucić z Tatr (np. Żłóbcoki, Podhale).

Linkowanie szlaków turyst. lub nie i inne tego typu poprawki – to sprawa dla mnie drugorzędna, może być bez linku. Szlaczkowanie natomiast tekstu różnymi ozdobnikami nie podoba mi się, bo odbiega od wszystkiego co pisane (no może z wyjątkiem tego co dla przedszkolaków). Selso (dyskusja) 08:52, 7 maj 2008 (CEST)

I jeszcze w prawie kategorii: podział na szczyty, polany itd. jest sensowny. Tworzenie zaś drygiego podziału na T. Zach., Wys. i Bielskie nadmiernie skomplikowałoby system kategorii - tu prostota wydaje mi się ważniejsza, niż tworzenie sztuki dla sztuki. Selso (dyskusja) 09:37, 7 maj 2008 (CEST)

Z kategoriami po twojej poprawce jest teraz rzeczywiście dużo lepiej. Nowy szablon przypisów został niedawno wprowadzony. Dyskusja była tutaj (za bardzo się tam nie wczytywałem). Obecnie stosujemy go na botanice. Dzięki za informacje o modyfikacji tego szablonu. Selso (dyskusja) 10:34, 8 maj 2008 (CEST)

Galeria commonsedytuj kod

Osobiście wolę, by link do commons znajdował się w odzielnym szablonie {{Commons|coś tam}}. W szablonie góry litery są bardzo małe, link zlewa się z tabelą i praktycznie jest dla większości (z wyjątkiem stałych bywalców) niezauważalny. Dlatego w dyskusji Wikiprojektu góry wnioskowałem o powiększenie czcionki dla galerii commons (na wzór angielskiej Wiki). Sądzę jednak, że na odzew i rozstrzygnięcie trzeba będzie długo czekać. Sam jestem w zakresie informatyki dość kiepski, czy nie potrafiłbyś tego zrobić ? Selso (dyskusja) 19:43, 11 maj 2008 (CEST) Selso

 • Dzięki, jest już dużo lepiej. Selso (dyskusja) 12:41, 12 maj 2008 (CEST)

Dane dot. jaskiń tatrzańskichedytuj kod

Sugerowałbym jednak pozostawić dane które wprowadziłem na podstawie tej strony. Jest ona regularnie aktualizowana, czego nie można powiedzieć o stronie SKTJ. Oczywiście moim błędem jest to, że nie podałem jej jako źródła w artykułach, co mogło sprawić wrażenie wyssania tych danych z palca ;) Pozdrawiam — EMeczKa dyskusja 23:29, 12 maj 2008 (CEST)

Dzięki. Po maturach postaram się jeszcze nieco wzbogacić artykuły o tatrzańskich jaskiniach i nie tylko :) — EMeczKa dyskusja 19:37, 13 maj 2008 (CEST) Dzięki, chyba pomogło :) — EMeczKa dyskusja 19:18, 15 maj 2008 (CEST)

Sprzątanie koduedytuj kod

Otrzymałem informację, że bot do sprzątania kodu nie może być używany sam w sobie, lecz tylko przy okazji dokonywania zmian w artykule. Rzecz w tym, że każda edycja art. powoduje zdublowanie informacji na dysku .10 edycji to 10-krotne zdublowanie kilobajtów. Przy milionach artykułów to już nie jest byle co. Zatem nie należałoby używać go do zmian typowo kosmetycznych nie mających żadnego wpływu na poziom merytoryczny i na wygląd art np. zamiana grafika na Grafika, [[Giewont|Giewontu]] na [[Giewont]]u itp. Selso (dyskusja) 12:30, 13 maj 2008 (CEST)

Współrzędne geograficzneedytuj kod

Myślę, że sprawa dojrzała już do tego, by zastanowić się nad zmianą współrzędnych geogr. w Szablon:Góra infobox. Coraz bardziej wzrasta popularność urządzeń GPS, większość map turystycznych podaje już współrzędne w systemie GPS (w tysięcznych częściach minuty). Na niektórych mapach w ogóle nie ma już tradycyjnych współrz. geogr, przeliczenie z tysięcznych części minuty na minuty i sekundy jest możliwe, ale nie każdy to umie. Większość szczytów, przełęczy, miejscowości i innych punktów ma już w Internecie opracowane współrzędne GPS (tzw. waypointy, np.tutaj) – wystarczyłoby je przepisać do zmodyfikowanego szablonu. W pozostałych przypadkach można je odczytać z map – z reguły nowe mapy posiadają siatkę GPS, dzięki której odczytanie współrzędnych jest dokładniejsze, niż w tradycyjnej siatce geogr. Są podobno różne systemy tych współrzędnych. Może ktoś znający się na tym zabierze głos ? Poddałem tę sprawę pod dyskusję w Wikiprojekcie:Góry Polski Dyskusja Wikiprojektu:Góry Polski. Selso (dyskusja) 14:11, 13 maj 2008 (CEST)

 • No to będziemy musieli jeszcze poczekać ze zmianą współrzędnych na jakiegoś fachowca. Niewątpliwie jednak sprawa jest przyszłościowa i kiedyś musimy to zrobić. Współrzędne GPS szczytów podane są ze średnią dokładnością do 6 m (a gdy zostaną na orbicie umieszczone satelity nowego europejskiego systemu Galileo będzie jeszcze dużo większa), przy pomocy mapy w skali 1:25 000 uzyskujemy dokładność rzędu ok. 50 m. Współrzędne zostały przeniesione na górny margines celowo, bez mojego udziału, ale ja uważam, że tak jest lepiej - w przyszłości, gdy wprowadzimy nowe współzędne będziemy znowu nad tym się zastanawiać. Pozdrawiam.

Odp:Opis szablonu Przypisyedytuj kod

Odp:Opis szablonu Przypisy

Usunąłem ten opis bo de facto nie był on do tego szablonu, ponieważ opisywał wersje rozbudowaną nad która teraz trwa sonda (link w wiadomościach lokalnych na stronie obserwowanych link) i w instrukcji była tam taka tabelka jak na tej stronie. Niedługo zrobi się do niego instrukcję. Pozdrawiam Karol007dyskusja 12:20, 15 maj 2008 (CEST)

Kategorie Tatr i inneedytuj kod

 • Kategoria Kotły w porządku, te które są, są dobrze wstawione, ale jest jeszcze wiele innych, które tu by się powinny znaleźć, stopniowo będzie się je dopisywać. Kotłami lodowcowymi są też niemal wszystkie jeziora, ale nie wiem, czy trzeba je dopisywać do tej kategorii.
 • Przestawiłem kolejność zdjęć Żółtej Turni, gdyż twoje jest gorszej jakości (zamglone, chyba widoczność była nienajlepsza).
 • W sprawie jakiegoś komitetu arbitrażowego - Wikipedia jest dziełem wspólnym i nie mogę sobie rościć prawa wyłączności do żadnego art. Często tak bywa, że np. dziewięćdziesiąt kilka procent treści art. wniósł jeden autor, a w historii edycji widnieje dłuuuuuga lista edycji różnych autorów, którzy dokonywali drobnych poprawek. Ale są one również potrzebne i odgrywają potrzebną rolę w standaryzacji artykułów (z wyłączeniem oczywiście wandalizmów). Uważam tylko, że należy się starać w jednej edycji poprawić możliwie jak najwięcej. Jeśli coś mnie denerwuje to tylko edytowanie art. do poprawek nie podnoszących w żaden sposób poziomu art. (np. zmiana grafika na Grafika, itp. - te poprawki można robić tylko przy okazji).

mm³edytuj kod

Hm... a dlaczego ma go nie być? — EMeczKa dyskusja 20:06, 15 maj 2008 (CEST)

Heh, faktycznie był mililitr sześcienny. Zwracam honor :) Tak, już po wszystkim, teraz mam zamiar wykorzystać wolny czas na Wikipedię i góry. Właściwie góry i Wikipedię ;) Pozdrawiam — EMeczKa dyskusja 20:13, 15 maj 2008 (CEST) Na mnie uroki studiów dopiero czekają (mam nadzieję). BTW myślę, że wartoby pomyśleć w przyszłości nad zniebieszczeniem tego linku: Portal:Tatry. Materiałów jest sporo, osób zainteresowanych tą tematyką chyba też :) — EMeczKa dyskusja 20:20, 15 maj 2008 (CEST) Przede wszystkim należy tę sprawę dobrze przemyśleć, aby "nasz" portal nie umarł śmiercią naturalną tak jak wiele innych. Myślę, że: po pierwsze trzeba się jeszcze przespać z tym pomysłem ;), po drugie należy się dokładnie zastanowic nad strukturą i zawartością. Poza tym, myślę że jednym z powodów porzucania innych portali jest zła struktura organizacyjna. A właściwie jej brak :) Moim zdaniem trzeba poszukać 3-5 ludzi regularnie pojawiających się ma Wikipedii (niekoniecznie bardzo aktywnych) i podzielić między nich pracę nad regularną aktualizacją portalu. W ten sposób każdy ma mniej roboty i odwik 1-2 osob nie powoduje katastrofy :) Tak więc dziś przystępuję do realizacji punktu pierwszego :) Pozdrawiam — EMeczKa dyskusja 13:52, 16 maj 2008 (CEST) Z dalszą dyskusję przenieśmy się tutajEMeczKa dyskusja 14:07, 16 maj 2008 (CEST) Też uważam że nie warto się śpieszyć - pierwsze przymiarki stworzyłem tylko w celach propagandowo-zachęcających ;) Wkleiłem krótkie info na stronie wikiprojektu Góry polski, może uda się kogoś zwerbować. Na razie portale są dość skutecznie ukryte przed czytelnikiem, ale gdy wprowadzimy nową jakość to będzie można z tym powalczyć ;) — EMeczKa dyskusja 21:57, 16 maj 2008 (CEST)

Tatryedytuj kod

 • Akurat w przypadku hal sortowanie kategorii nie jest potrzebne, ponieważ wszystkie art. zaczynają się od słowa Hala, program i tak je posortuje według następnych wyrazów.
 • W sprawie portalu Tatry - popieram jego tworzenie, choć nie sądzę, bym miał dużo czasu, by aktywniej w nim wziąć udział.
 • W Wielkiej Enc. Tatrz. są biografie ludzi Tatr. Zastanawiam się, czy nie warto byłoby stworzyć u nas w kategorii Tatry nowej kategorii o nazwie np: Ludzie zasłużeni dla Tatr. Ludzie Tatr, Ludzie związani z Tatrami, lub tym podobna nazwa. Są na Wiki liczne biografie - wystarczyłoby tylko dorzucić im tę kategorię. Selso (dyskusja) 13:29, 16 maj 2008 (CEST)
 • Kategoria:Ludzie związani z Zakopanem nie całkiem pokrywa się z Ludzie związani z Tatrami (nie można tu zaliczyć np. Żeromskiego, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, itd.), choć będzie przydatna przy tworzeniu tej kategorii. Myślę, że trzeba utworzyć tę nową kategorię. Jak masz ochotę, to to zrób - nie to kiedyś w wolnej chwili to zrobię. Myślę, że za kryterium czy ktoś jest związany z Tatrami można wykorzystać dostępną również w Internecie Wielką Encyklopedię Tatrzańską. Selso (dyskusja) 07:48, 17 maj 2008 (CEST)

WP:SKedytuj kod

Dziękuję. Nie widziałem. Mam nadzieje, że kiedyś znajdę czas. BartekChom (dyskusja) 21:28, 16 maj 2008 (CEST)

FAQ i statsyedytuj kod

Link do statystyk jest tu Pomoc:FAQ/Funkcjonowanie Wikipedii. Przykuta (dyskusja) 09:57, 19 maj 2008 (CEST)

No, jasne, można dodać :) Przykuta (dyskusja) 10:20, 19 maj 2008 (CEST)

Hala Mała Łąkaedytuj kod

Jakie masz zdanie w kwestii przedstawienia Hala Mała Łąka do DA ? Bo to chyba jest kompletny tekst i uźródłowiony (szkoda że nie przy pomocy refów. PMG (dyskusja) 11:56, 19 maj 2008 (CEST)

Wikipedia:Listy dyskusyjneedytuj kod

Dzięki, to oczywista pomyłka - chyba o jeden paste za dużo.  « Saper // @dyskusja »  13:17, 19 maj 2008 (CEST)

Długości penisaedytuj kod

Wiem, że ciekawy ;-) Poprawię. Dziękuję za uwagę :) louve 15:50, 19 maj 2008 (CEST)

Męskie formy w pomocyedytuj kod

Tak, przeczytałam, dziękuję! Zastanawiamy się tylko, gdzie to wszystko umieszczać. Możemy oczywiście przesyłać to do Ciebie, ale chyba lepiej bedzie stworzyć jakąś stronę, na którą będziemy to wrzucać. To może być jakiś podpunkt na stronie z poradami na temat wrażliwości genderowej, ale nie wiem, gdzie (i jak) tę strone umieścić. Bo to nie może być strona artykułu, tylko coś w rodzaju strony pomocy. Moze masz jakiś pomysł, jak to zrobić? Pozdrawiam! --Clau (dyskusja) 17:01, 20 maj 2008 (CEST)

Wikifaktoriaedytuj kod

Czy bierzesz udział w Wikifaktorii ? Selso (dyskusja) 22:20, 20 maj 2008 (CEST)

Jak cię nie kręci to nie ma o czym gadać. Selso (dyskusja) 23:41, 20 maj 2008 (CEST)

Odp:Re:Zgłoś błąd na kilku stronach na razedytuj kod

Odp:Re:Zgłoś błąd na kilku stronach na raz

Poprawione. Adam Dziuradysk. 16:06, 22 maj 2008 (CEST)

Panorama z Trzydniowiańskiegoedytuj kod

Przepraszam, że męczę Cię takimi amatorskimi pytaniami, ale jestem strasznie ciekawski człowiek. Z czego korzystałeś tworząc tą panoramę? Automat w aparacie łączący zdjęcia, czy może jakiś programik, który pozwala ładnie skleić kilka zdjęć w panoramę? Przyznam, że sam chciałbym umieć robić takie ładne panoramy, a dotychczasowe moje próby stoją na wyjątkowo niskim poziomie (Panorama Przemyśla). Goku122 ☼Gadu☼ 21:30, 24 maj 2008 (CEST)

CSSedytuj kod

Hm, według opisu to nie działa dla IE... Obecnie nie ma stylu dla tych znaczników (przynajmniej w skórce standard) poza zmniejszeniem wysokości linii - czy problem jest naszym CSS-ie czy w jego interpretacji przez przeglądarki? Co do WP:SK to nie zaglądałem tam jeszcze do kodu i musiałbym się dopiero wdrożyć. Będę śledził dyskusję wikiprojektu i przyjrzę się temu.  « Saper // @dyskusja »  22:53, 24 maj 2008 (CEST)

Przejrzyj mw:Manual:Skin_configuration, mw:Manual:Interface/JavaScript oraz Wikipedia:Personalizacja. Ja do szybkiego wyszukania gdzie co jest używam rozszerzenia Web Developer, do pisania skryptów - rozszerzenia GreaseMonkey (używam SeaMonkey).  « Saper // @dyskusja »  23:31, 26 maj 2008 (CEST)

Szablonedytuj kod

Przykro mi, może się nie obrazisz za despekt, ale w ogóle się na tym nie znam i nie bardzo chcę. Ja tu w zasadzie jestem przypadkiem, bo akurat czytałem materiały na jutro i chciałem poczytać coś więcej, i nie było hasła, więc napisałem, a potem zobaczyłem, że ktoś jest nieporadny, więc poprawiłem, itd. resztę już znasz. Muszę spać! Bocianski (dyskusja) 01:09, 26 maj 2008 (CEST)

Wikipedysta:ToSter/clearedytuj kod

Witam. Podczas pisania artykułu w brudnopisie nie wstawiaj brudnopisu do kategorii, czyli zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu "wisi" w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać :-) Beau.bot (dyskusja) 05:06, 26 maj 2008 (CEST)

NPAedytuj kod

Poprawiłem również ten drugi szablon. Oczywiście powinny być konsekwentnie podobne. Idea poprawki była taka, by nie był to szablon podobny do klepsydry. Dziękuję za zwrócenie uwagi. sp5uhe dyskusja edycje 14:25, 26 maj 2008 (CEST)

Re:Zasadyedytuj kod

Witam! Ponieważ strona ta cieszy się szczególną ochroną (i nie chodzi mi tylko o jej zabezpieczenie, ale przede wszystkim o kapitalne znaczenie dla projektu), nawet przy jej technicznych edycjach należy zachować szczególną ostrożność. Dlatego wstaw proszę link do swojej wersji w jej dyskusji i daj ludziom 3-4 dni na jej analizę. Jeśli nie będzie żadnych uwag, chętnie to podmienię. Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 00:09, 27 maj 2008 (CEST)

Re:Wikipedia:Zalecenia edycyjneedytuj kod

Witaj! Dzięki za przypomnienie tego. Obecne ustalenia są tu (figuruje tu jeszcze kilka wątpliwości). W wakacje powinniśmy to uporządkować. Wiktoryn <odpowiedź> 21:55, 27 maj 2008 (CEST)

Grafika na Medaledytuj kod

Cześć,
oczywiście nie była to grafika na medal, nie odbyło się nawet nad nią głosowanie. Wstawił ją tam jeden z wikipedystów i edycja nie została zauważona. Grafika już została usunięta z galerii. allgäu/umræðan 22:32, 28 maj 2008 (CEST)

DAedytuj kod

a może zaatakować Dwoiśniak albo Samotniak (choć w tym drugim nie ma fotki co jest dość dużym mankamentem)? :) PMG (dyskusja) 12:30, 29 maj 2008 (CEST)

Dolinaedytuj kod

No to trzeba ujednolicić na wzór innych artykułów a nie OR-wzoru jakiejś małej grupki Wikipedystów, która wymyśliła sobie rozmiar 85%. Normą jest rozmiar 100%, bo przy mniejszych literkach może być problem z czytelnością tekstu (monitory są różne). Osoby krótkowzroczne mają czytać biografię 1 cm od monitora? Pytanie retoryczne.

Mylisz przypisy i bibliografię. Przypisy owszem generowane są mniejszą czcionką ale bibliografię piszę się normalnie. Podobnie jest w opracowaniach papierowych, i tak samo jest na Wiki. Kilka osób wymyśli sobie, że w artykułach o Tatrach będzie 85% wielkości bibliografii, w pokemonach 90%, w Formule 1 - 80% i będzie bałagan nie do opanowania. Bibliografia ma być we wszystkich artykułach taka sama, bez faworyzowania żadnego z tematów szczególnym formatowaniem. Nawet na angielskiej, francuskiej, czy niemieckiej Wiki nie pomniejszają bibliografii, bo tak po prostu się nie robi. W sprawie nagłówków nie będę się natomiast upierał, to nie aż tak istotne.
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:ToSter/archiwum 1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy