Dyskusja wikipedysty:Tokyotown8


Dyskusja wikipedysty:Tokyotown8 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum 1, Archiwum 2, Archiwum 3, Archiwum 4, Archiwum 5, Archiwum 6, Archiwum 7, Archiwum 8, Archiwum 9, Archiwum 10, Archiwum 11, Archiwum 12, Archiwum 13, Archiwum 14, Archiwum 15, Archiwum 16, Archiwum 17, Archiwum 18

Spis treści

Leonardo Helicopters AW249edytuj kod

Cześć, widzę że ty jesteś autorem tego hasła i może masz jeszcze dostęp do źródeł, na podstawie której je pisałeś. Przy okazji oznaczania jako przejrzaną tej edycji zauważyłam, że jest tam nieprawidłowy zakres dat 17–10 października (najpierw data późniejsza, potem wcześniejsza). I teraz pytanie, czy miało to być 10–17, 7–10, czy jeszcze jakoś inaczej? Masz możliwość to sprawdzić? Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 00:21, 24 kwi 2021 (CEST)

WASOedytuj kod

Do każdej zmiany dodałem odnośnik, to jest przypis zamieszczony w sekcji "Przypisy" na końcu artykułu. Treść nieuźródłowioną oznaczyłem odpowiednim szablonem AB (dyskusja) 15:05, 27 kwi 2021 (CEST)

  • Obok nazwy, pod jaką został przeniesiony artykuł (bez oznaczenia PSA) widnieje cyferka oznaczająca numer przypisu. Przypisy możesz znaleźć na końcu artykułu w sekcji "Przypisy". W tym konkretnym przypadku przed Twoją ingerencją wyglądało to tak: Woroneska Spółka Akcyjna Budownictwa Samolotowego Publiczna Spółka Akcyjna, WASO P.S.A. (rus. Публичное акционерное общество Воронежское акционерное самолётостроительное общество (ВАСО)) - rosyjskie przedsiębiorstwo przemysłu lotniczego z siedzibą w Woroneżuref name="pam" />, a odnośnik kierował do przypisu ref name="pam">ПАО «ВАСО» - КОНТАКТЫ (ros.). W: Portal internetowy ПАО «ВАСО» Публичное акционерное общество «Воронежское акционерное самолетостроительное Общество» 394029, г. Воронеж, ул. Циолковского, 27 [on-line]. [dostęp 2021-04-27].</ref>. Nazwa tego przedsiębiorstwa zawarta jest w pierwszej linijce strony Kontakt, gdzie kieruje odnośnik z przypisu: ПАО «ВАСО» Публичное акционерное общество «Воронежское акционерное самолетостроительное Общество» 394029, г. Воронеж, ул. Циолковского, 27 AB (dyskusja) 15:41, 27 kwi 2021 (CEST)
  • Tokyo, przedsiębiorstwo nazywa się "Воронежское акционерное самолетостроительное Общество". Jeśli już mamy nazwę przetłumaczoną, to niech będzie to zrobione poprawnie. Twoje przeniesienie pod "Woroneska Spółka Akcyjna Budownictwa" było całkowicie błędne, bo oznacza przedsiębiorstwo budowlane. Dlaczego usunąłeś z nazwy samoloty? Tłumaczenie AB na "Woroneska Spółka Akcyjna Budownictwa Samolotowego" jest poprawne. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:56, 27 kwi 2021 (CEST)
  • No właśnie o to chodzi, że źle przeniosłeś i dziwię się, że nie poprawiasz po sobie. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 16:36, 27 kwi 2021 (CEST)
  • "17:02, 27 kwi 2021 Tokyotown8 dyskusja edycje zablokuj usunął stronę Woroneska Spółka Akcyjna Budownictwa Samolotowego (zbędne przekierowanie → Woroneska Spółka Akcyjna Budownictwa)" - no chyba za bardzo się zaangażowałeś emocjonalnie w konflikt z AB, bo nie umiem inaczej wytłumaczyć usunięcia przez Ciebie tego przekierowania. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:49, 27 kwi 2021 (CEST)

Odp:Zabezpieczenie stronyedytuj kod

Odp:Zabezpieczenie strony

W zasadzie to mamy (chyba) tylko Wikipedia:Strona zabezpieczona. A na niej niestety/stety nie ma nic (konkretnie i wprost) na temat stron użytkowników, a raczej jest wprost o przestrzeni głównej. Dobrze to, i źle zarazem. Dla mnie jest to, nie powiem że wskazówka, ale w pewnym sensie ciche przyzwolenie na pozostawienie wolnej ręki przede wszystkim administratorom. Admin, niestety albo i stety, bardzo często musi kierować się zdrowym rozsądkiem, szóstym zmysłem i intuicją. Na pewno wielu się to nie podoba, ale są to uroki bycia arbitrem. I tak, IMO, przestrzeń nazw użytkowników jest/powinna podlegać innym zasadom niż te konkretnie opisane na w/w stronie. To jest pole do większej swobody, do szerszego (może i tylko, lub bezpośredniego) zastosowania ZR. Jckowal piszże 23:00, 2 maj 2021 (CEST)

Czy uważasz, że wszystko jest w zasadach? Czy uważasz, że wszystkie Twoje działania jako administratora i wszystkie na przestrzeni wielu lat były oparte tylko na zasadach Wikipedii? Czy uważasz, że zasady są ostateczne, idealne i niepodważalne? Czy znasz piąty filar Wikipedii? Czy moja tam wypowiedź to zasada, czy tylko mój komentarz? Pozdrawiam. Jckowal piszże 00:36, 3 maj 2021 (CEST) Chyba nie rozumiem. Czy zastosowanie przeze mnie ZR w miejscu, gdzie są luki w zasadach uważasz za tworzenie przeze mnie własnych zasad? W PdA chodziło o nieuwzględnienie prośby usera. To nie ja nie wykonałem prośby, i to nie ja zastosowałem swoje widzimisię tylko inny admin. Gdybym to ja wprowadził w czyn swoją interpretację zasad, i to ja zmienił decyzję innego admina, wtedy mógłbyś zarzucić mi, że wprowadzam swoje zasady. Ale jak na razie to tylko była moja opinia, moja interpretacja, moja sugestia. Decyzja admina o niepodjęciu działania nie była przeze mnie podważona i wycofana, a tylko skomentowana. Gdzie tu jest u mnie tworzenie własnych zasad? Jckowal piszże 01:00, 3 maj 2021 (CEST) OK. Byłem nieprecyzyjny w cytowanym przez Ciebie zdaniu. Tak, można całą stronę tego poradnika potraktować jako zbiór zaleceń do wszystkich stron. Jednocześnie są tam bardzo ogólnie i zdawkowo (bez np. podania wyjątków) podane wskazówki postępowania w określonych przypadkach (powinno być tam również rozszerzenie dotyczące przestrzeni i stron wikipedysty). Dla mnie jako starego wikipedysty i zarazem admina to za mało. Za dużom widział, za dużom działał, aby nie widzieć różnicy między przestrzeniami nazw głównej i wikipedysty. Przestrzeń wikipedysty (strona osobista i brudnopisy) jest lub powinna być inaczej traktowana, jeśli chodzi o swobodę działania i decydowania o niej, jak też traktowania przez innych użytkowników, a przede wszystkim adminów. Wszelkie prośby użytkowników (jeśli tylko nie łamią ważnych zasad wikipedii) powinny być traktowane przychylnie. Prośba o której tu dyskutujemy była tak "niewinna" (kłódeczka na najniższym poziomie), że jej niespełnienie było według mnie nie fair. Poza tym często bywało (nie pytaj mnie tylko o diffy, please), że wikipedyści prosili o autoblokadę, lub zabezpieczenie strony i najczęściej prośby te były spełniane. Więc ta odmowna decyzja mnie trochę zdziwiła. Ty się w tym przypadku powołujesz na zasady (moim zdaniem ogólne i jakieś niepełne), ja natomiast na ZR i doświadczenie. PS Ja też zadałem Ci kilka IMO ważnych pytań, na które nie dostałem odpowiedzi. Może się więc zrewanżujesz? Pozdrawiam. Jckowal piszże 18:14, 4 maj 2021 (CEST)
  • Witaj. Myślę że warto już zakończyć ten temat, a dalsze dopytywania, podpytywania itd. nie są już do niczego nam potrzebne. Trochę sobie wyjaśniliśmy, a co nie zostało dopowiedziane, niech takim na razie pozostanie. Sprawa, która nas co nieco poróżniła, nie jest warta dłuższej dyskusji, a nie daj boże sporu. Chowam więc do kieszeni swoją procę, bo widzę, że jesteś już na celowniku broni większego kalibru. Życzę powodzenia. Jckowal piszże 16:00, 5 maj 2021 (CEST)

Do uwagiedytuj kod

[1]. Nie wiem co z tym fantem zrobić. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 07:27, 3 maj 2021 (CEST)

Wyzwolenie?edytuj kod

Wyzwolenie jest terminem z epoki słusznie minionej, nieodpowiadającym obiektywnej prawdzie historycznej. Po 30 latach wolnych badań historycznych już wiemy, że to nie było żadne wyzwolenie, tylko zamiana jednej okupacji na drugą. Do dzisiaj w Polsce są wykopywane kości ofiar tamtego reżimu - "wyzwolonych" krakowian i nie tylko. Dlaczego polska Wikipedia, która powstała, jeśli się nie mylę, w 2005 roku, ma być trzymana świadomością historyczną przed 1989 rokiem? Lelek 2v (dyskusja) 14:43, 3 maj 2021 (CEST)

  • Walki są terminem neutralnym, nienacechowanym w żadną ze stron, i taki powinien być używany według zasady POV. Lelek 2v (dyskusja) 14:45, 3 maj 2021 (CEST)

Re:Fhedytuj kod

Nie ma odpowiednika fonetycznego dla dwuznaku fh, bo jest dwuznakiem niemym. To informacje co oznacza ten dwuznak na język polski się nie zinterpretuje. 85.221.137.61 (dyskusja | edycje) 14:48, 4 maja 2021 (CEST)

Re:Fhedytuj kod

Witam, ja nie użyłem tej informacji („Nie odpowiada także żaden polski fonetyczny odpowiednik dla tego używanego przez nich dwuznaku. Oficjalnie została zastąpiona przez literę f, która odpowiada jako dźwięk polskiego f, która oznaczana jest symbolem f”) jako źródła, tylko opisałem to swoją wiedzą. 85.221.137.61 (dyskusja) 15:04, 4 maj 2021 (CEST)

KAedytuj kod

Witaj, w związku z tym, jak mnie traktowałeś i z Twoją aktywnością na Wikipedii składam wniosek do KA. Pozdrawiam, Patephon (dyskusja) 08:31, 5 maj 2021 (CEST)

Wspomniany powyżej wniosek znajduje się pod linkiem: Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(2/2021) Patephon – Tokyotown8. Pozdrawiam, Openbk (dyskusja) 10:45, 5 maj 2021 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Tokyotown8" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy