Dyskusja wikipedysty:Tokyotown8


Dyskusja wikipedysty:Tokyotown8 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum 1, Archiwum 2, Archiwum 3, Archiwum 4, Archiwum 5, Archiwum 6, Archiwum 7, Archiwum 8, Archiwum 9, Archiwum 10, Archiwum 11, Archiwum 12, Archiwum 13, Archiwum 14, Archiwum 15

Spis treści

Mijankaedytuj kod

Wątek założony przed: 6:17, 5 lut 2020 (CET)

Zadałeś pytanie "a skąd o tym wiemy" przy mojej edycji doprecyzowującej pewne terminy na stronie. Ale o czym skąd wiemy? O tym, że jest w Polsce wielu zarządców linii kolejowych? Ja po prostu o tym wiem, ale jak potrzebuje Kolega jakichś źródeł, można poszukać dla przykładu na stronie UTK (polskiego urzędu regulacyjnego).

Odp:Kawiarenkaedytuj kod

Odp:Kawiarenka

Cofnąłem się bo, nie zauważyłem tego. Ale Twoje uwagi o tym, że hasło "wymaga dużego skrócenia" a liczba domów jest nieencyklopedyczna uważam za dość dziwne. Hasło naprawdę nie jest złe i w mainie może wylądować z drobnymi poprawkami (których nowicjusz może nie uchwycić). Pzdr, IOIOI2 19:35, 7 lut 2020 (CET)

  • To daj mi szansę, bo cofnąłeś do brudnopisu 5 sek. po tym, jak ja przeniosłem do głównej :) Zaraz go poprawię i przeniosę. IOIOI2 19:43, 7 lut 2020 (CET)

Poprawioneedytuj kod

Wątek założony przed: 6:17, 8 lut 2020 (CET)

Artykuł poprawiony, może być czy raczej bardziej go poprawić?

Wojska australijskieedytuj kod

Czy możesz zobaczyć wkład Danio7851576455 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik). Dużo dodaje, źródeł zaś nie (chyba). Ciacho5 (dyskusja) 09:31, 11 lut 2020 (CET)

Operacje MOSTedytuj kod

Czemu anulowałeś moje poprawki, w tym haśle, twierdząc, że "było dobrze" - NIE BYŁO, w twojej wersji są rażące błędy, w tym brednia, że jeden człowiek "miał dostarczyć rakietę". RysMZ (dyskusja) 13:11, 11 lut 2020 (CET)

Bardzo przeprtaszam za ten "krzyk", rzeczywiście zapomniałem co oznaczają wersaliki. Nie było moim zamiarem krzyczeć, jeszcze raz przepraszam. Mam nadzieję, że zostanie mi wybaczone :) RysMZ (dyskusja) 14:08, 11 lut 2020 (CET)

Teraz jest poprawnie - było "miał dostarczyć rakietę", poprawiłem na "miał dostarczyć elementy rakiety" - można sprawdzić w historii. Pozdrawiam RysMZ (dyskusja) 18:52, 11 lut 2020 (CET)

Dokładnie tak było, widocznie ktoś w pośpiechu nie zauważył niedorzeczności, bo rakieta zbyt cięzka aby ktokolwiek ją podniósł:) Jest w opisie info o poprawieniu tego błedu. Pozdrawiam RysMZ (dyskusja) 19:33, 11 lut 2020 (CET)

ELAS raz jeszczeedytuj kod

Witaj, ja niestety znów w sprawie ELAS. Mam nadzieję, że nie weźmiesz tego za czepialstwo, po prostu — we własnym pojęciu przynajmniej — staram się dbać o jakość artykułów. Pisałeś do Piotra, ponad tydzień temu, że prawie udało Ci się sprawdzić w źródle. Czy udało Ci się już sprawdzić zupełnie? Biorąc pod uwagę zarówno wynik dyskusji w Kawiarence, jak i wypowiedź wikipedystki Loraine https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Dyskusja_wikipedysty%3AKriis_bis&type=revision&diff=58629393&oldid=58606630, czy nie miałbyś nic przeciwko przywróceniu prawdopodobnego właściwego sensu zdania? Pozdrawiam, Marcowy Człowiek (dyskusja) 10:27, 12 lut 2020 (CET)

Witaj, ależ nie ma powodu się tłumaczyć, wszyscy tutaj jesteśmy wolontariuszami. Robisz i tak dużo więcej ode mnie, nieraz bywam nieaktywny całymi tygodniami, zresztą między innymi dlatego nigdy nie myślałem o kandydowaniu do administracji. Pisałem, aby upewnić się, że wciąż pamiętasz o sprawie. Nie żartuj z wysyłaniem skanów książki, nikt przecież tutaj nie wątpi, że potrafisz czytać ze zrozumieniem. Zdawałoby mi się wprawdzie, że w sytuacji zawieszenia lepiej pozostawić na razie wersję pierwotną i bardziej prawdopodobną, ale pozostawiam to Twojemu osądowi jako bardziej doświadczonego i obeznanego w tematyce historycznej. Ostatecznie nie ma wielkiego pośpiechu, to nie jest szturmowany artykuł — byłoby dużo gorzej, gdyby coś takiego wisiało w haśle o AK. Pozdrawiam ciepło, Marcowy Człowiek (dyskusja) 23:04, 12 lut 2020 (CET)

Odp:Banderowiecedytuj kod

Odp:Banderowiec

Nie mam nic przeciwko. ;) Torrosbak (dyskusja) 20:55, 12 lut 2020 (CET)

Cichociemniedytuj kod

Jest zgoda administratora strony,już wstawiam RysMZ (dyskusja) 00:23, 14 lut 2020 (CET)

Nie kopiuję, tylko tworzę, w oparciu o wskazane źródła :(. Nie widzę powodu dla którego "mam się powstrzymać" - przed czym? RysMZ (dyskusja) 00:38, 14 lut 2020 (CET) Jestem administartorem tej strony i mogę zrobić z tą treścią co zechcę, więc podarowuję ją wikip[edii, żeby zastąpić publikowane bzdury RysMZ (dyskusja) 00:38, 14 lut 2020 (CET) Stawiasz zarzuty - to w taki spsob, aby można się było rzeczowo odnieść. Które sformułowania są wg Ciebie nieencyklopedycznne? te o okupacji sowieckiej? . Strona w budowie nie ma nic do rzeczy, oznacza że treść będzie uzupełkniana, a nie kasowana. Obawiam się, że szukasz dziury w całym, to już czwarty czy piąty wątek tej dziwacznej dyskusji RysMZ (dyskusja) 00:49, 14 lut 2020 (CET)

Sprawdż proszę, czy prawidłowo wstawiłem, bo wygląda na to, że z podpisem kogoś innego ;P Nie wiem, czy tak może być RysMZ (dyskusja) 00:26, 14 lut 2020 (CET)

Tereny okupowane przez Rosjanedytuj kod

Nie wiem po co mnie pytasz "Jakie tereny były okupowane przez Rosjan?" Moze przeczytaj choćby to hasło - https://pl.wikipedia.org/wiki/Okupacja_sowiecka_ziem_polskich_(1939%E2%80%931941) RysMZ (dyskusja) 00:29, 14 lut 2020 (CET)

Chyba Ci się nudzi, po co pytasz mnie o datę pierwszego zrzutu, nie mozesz spytać google? 1/ po pierwsze przeczytaj ze zrozumieniem to zdanie - "W świetle prawa międzynarodowego terytorium Rzeczypospolitej Polskiej okupowane i anektowane przez ZSRR, podobnie jak terytorium Rzeczypospolitej Polskiej anektowane przez III Rzeszę, stanowiły nadal integralną część Rzeczypospolitej Polskiej" - cytat z hasła które podesłałem. 2/ pierwszy zrzut - 15/16 lutego 1941, resztę info możesz sobie poszukać w sieci. Założenie, że Sowieci nie okupowali terutorium Polski jest fałszywe. RysMZ (dyskusja) 00:45, 14 lut 2020 (CET)

Rzombiec/Żombiecedytuj kod

O nie nie nie, drogi Tokyo, jeśli gazety to źródła, to jest to broń obosieczna, będę tego bronił. ;-) Jeśli masz takie życzenie, to anuluję edycję i zrobię rano poprawniej. Pzdr., Andrzej1993 (dyskusja) 01:55, 14 lut 2020 (CET)

Wycofałem edycję. ;-) Pzdr., Andrzej1993 (dyskusja) 02:14, 14 lut 2020 (CET)

Bitwa pod Rząbcemedytuj kod

Czoł(g)iem Tokyo, byłbym wdzięczny, gdybyś rzucił okiem: [1]. Pzdr., Andrzej1993 (dyskusja) 19:35, 14 lut 2020 (CET)

Re:Małżeństwoedytuj kod

W wyniku dyskusji została podjęta decyzja, że definicja ma być konkretnym cytatem. Książka „Cultural Anthropology: The Human Challenge” została zaakceptowana jako źródło cytatu, więc definicja została odpowiednio zmieniona. Pozostałe przypisy zostały usunięte, ponieważ nie były już dłużej używane, a także, aby nie było wątpliwości skąd pochodzi cytowana definicja. Matinee71 (dyskusja) 18:43, 15 lut 2020 (CET)

Przede wszystkim ta sekcja plus dla kontekstu sekcje Zmiana definicji i Restrykcyjne zasady edycji definicji. Oczywiście jestem zdania, że generalnie lepiej byłoby przypisy do tych źródeł raczej przenieść niż usunąć. Tylko pytanie gdzie? Poza tym, że najpewniej do sekcji o definicjach. Brakuje jednak treści, przy której te przypisy miałyby stać. Osobiście nie mam problemu z dotychczasową definicją, ale rozumiem argument, że w przypadku definicji, kiedy to jest kompilacja definicji z wielu różnych źródeł, wtedy taka definicja tak naprawdę nie jest zgodna z żadnym ze źródeł, na które się powołuje. A jeśli definicja ma być dokładnym cytatem z jednego źródła, to pozostawienie przy tym cytacie przypisów do innych źródeł będzie wprowadzać niepotrzebne zamieszanie. Nie mam nic przeciwko, aby te źródła zostały w przyszłości wykorzystane do np rozbudowy sekcji definicje, jednak na te chwilę niczemu one nie służą. Poza tym wydawało mi się, że co do zasady we wprowadzeniu raczej nie powinno być przypisów, ponieważ powinno ono być podsumowaniem treści artykułu, a przypisy powinny znajdywać się w odpowiednich sekcjach. Do tego do 11 źródeł w większości zawierają cytaty, które nie do końca mają coś wspólnego treścią przy, której stoją. Byłoby oczywiście lepiej opisać dokładniej punkt widzenia tych źródeł zamiast je usuwać, ale tego się nie podejmuję. A bez tego, moim zdaniem, obecność tych przypisów bardziej szkodzi niż pomaga. Matinee71 (dyskusja) 04:49, 16 lut 2020 (CET)

ELASedytuj kod

Dzięki za trud sprawdzenia. Brak wyniku też wynik:) Oczywiście jest cień szansy, że w oryginale, czyli greckim wydaniu autor podał taką bzdurę, a w angielskim wydaniu nie podał. Czasem tak bywa, że się pisze trochę pod czytelnika. Ale tak naprawdę to jestem prawie pewny, że i w greckim tego nie ma - za bardzo to nonsensowna teza by zawodowy historyk tak się błaźnił, tylko po to by podlizać się czytelnikom w Grecji. Twoja poprawka z dziś w ELAS jest wg mnie OK. I przepraszam za nowy wątek, ale stary dałeś do archiwum, a zwykle nie edytuje się już archiwów, stąd mój wpis tutaj. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 22:50, 15 lut 2020 (CET)

Poprawka niestety nie jest dobra. Korzystałeś z wersji angielskiej (do weryfikacji), więc powinieneś dokonać podmiany w odnośniku na wersję angielską z dokładnym podaniem stron, na których występuje fragment, do którego jest (obecnie) odnośnikiem wersja grecka. — Paelius Ϡ 23:15, 15 lut 2020 (CET) No to wybacz, ale nie rozumiem po co zabierałeś się za rzecz, której (z założenia) nie chcesz zakończyć. — Paelius Ϡ 23:54, 15 lut 2020 (CET)
  • Hej, Tokyotown, ale tu chyba Paelius ma rację z propozycją podmiany, nie zwróciłem uwagi na ten aspekt, i nie wygląda to na kłopotliwe, skoro masz dostęp do tej książki. Zakładam, że w tej angielskiej wersji było to co zostawiłeś (ELAS jako największe ugrupowanie greckie itp.) więc wystarczy dać miast greckiej angielską, oczywiście ze stronami z tej ostatniej. Oczywiście pozostanie jeden hipotetyczny problem - jeśli jakieś zmienne IP doda znów 1 zdanie, a w nim te kontrowersyjne stwierdzenia + przypis do greckiej, a jak to ze zmiennym - dopytać czy zna grecki się nie da. I będziemy w pkt. wyjścia. No, ale to hipotetyczna sytuacja nie warto o nią teraz się martwić. --Piotr967 podyskutujmy 00:56, 16 lut 2020 (CET)
ach, myślałem, że masz może wypożyczoną tę pracę i jest pod ręką. o, ale pośpiechu nie ma, może kiedyś tam będziesz w innej sprawie? --Piotr967 podyskutujmy 01:09, 16 lut 2020 (CET)
  • Cieszę się, że udało Ci się zweryfikować źródło i usunąć z artykułu błędne stwierdzenie. Dziękuję. Marcowy Człowiek (dyskusja) 13:02, 16 lut 2020 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Tokyotown8" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy