Dyskusja wikipedysty:Tomasz Gołąbek


Dyskusja wikipedysty:Tomasz Gołąbek w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj...

... jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie. Śmiało edytuj strony!
... gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
... jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- Nostrix (dyskusja) 13:25, 18 wrz 2017 (CEST)

Mała poradaedytuj kod

Witaj, znakomicie radzisz sobie na Wikipedii, jak na pierwszy dzień edytowania! Pamiętaj, że dla niektórych źródeł używamy szablonów, w wypadku MathWorld jest to Szablon:MathWorld.

InternetowyGołąb (dyskusja) 15:45, 18 wrz 2017 (CEST)

Grafiki powłok w artykułach o pierwiastkachedytuj kod

Cześć :) wstawione grafiki są bez błędów i jak najbardziej mogłyby zostać. Ale w tym konkretnym przypadku jest jedno „ale”, przez które muszę wycofać te edycje :( Chodzi tylko i wyłącznie o to, że linki do tych konkretnych grafik są automatycznie wstawiane w infoboksie (zobacz w „Właściwości atomowe” wiersz „Zapełnienie powłok”) we wszystkich artykułach o pierwiastkach. W innym przypadku tak wstawiona grafika byłaby jak najbardziej poprawna (mogłaby być też wstawiona w infoboksie w parametrze 1. grafika). Liczę na zrozumienie i mam nadzieję, że nie zrazisz się do edytowania przez tę sytuację ;) W razie pytań bądź problemów, pisz śmiało na mojej stronie dyskusji. Wostr (dyskusja) 22:03, 18 wrz 2017 (CEST)

oprogramowanieedytuj kod

Dzięki PetScanowi możesz szybko wyszukać (po kategoriach) interesujące cię zestawy haseł: tutaj wyróżnione hasła o oprogramowaniu (nie licząc gier komputerowych); w tym miejscu lista wszystkich podkategorii w kolejności od najstarszych. Sławek Borewicz, → odbiór 22:21, 19 wrz 2017 (CEST)

Ad:Tytanian ołowiu i Tellurek ołowiu(II)edytuj kod

Ad:Tytanian ołowiu
Ad:Tellurek ołowiu(II)

Cześć! Dodaj proszę w obu hasłach informację o strukturze kryształu wraz z przypisem, aby było jasne, skąd taka ilustracja w infoboksie. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:34, 20 wrz 2017 (CEST)

Cześć. Dzięki za szybką reakcję! Ale jako źródło dałeś artykuł o BaTiO3, a nie PbTiO3, w związku z czym anulowałem tę edycję. Zwróć też uwagę, że określenie "Wiązania mają kształty osmiościanów foremnych i sześcianów" jest mocno nieprecyzyjne - żadne wiązanie chemiczne nie ma kształtu ośmiościanu czy sześcianu. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 09:16, 21 wrz 2017 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Tomasz Gołąbek" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy