Dyskusja wikipedysty:Tournasol7/Archiwum005


Dyskusja wikipedysty:Tournasol7/Archiwum005 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Tournasol7 Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

To jest archiwum dyskusji użytkowynika Tournasol7. Aby przejść na stronę dyskusji kliknij tutaj.

Spis treści

Odp:Brzozaedytuj kod

Odp:Brzoza

Dodałem pełną listę akceptowanych gatunków. Po lekturze publikacji usiłujących uporządkować systematykę rodzaju – odpuściłem podział na podgatunki i sekcje. Tam jest tygiel taki, że nie ma sensu w to wnikać – za dużo i szybko to się zmienia. Kenraiz (dyskusja) 11:16, 1 lut 2013 (CET)

Zdjęcie 2012edytuj kod

http://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Picture_of_the_Year/2012/Introduction Głosowałeś?:) Drzewianin (chętnie odpowiem) 12:43, 9 lut 2013 (CET).

Rzeki Francjiedytuj kod

Zauważyłem, że w tygodniu tematycznym piszesz artykuły o rzekach Francji. Dodawaj proszę od razu linki (wikidata) do innych wersji językowych - to tylko minuta dłużej, a artykuł już na starcie będzie kompletniejszy. Dziękuję.

Jest też problem z Ardèche (rzeka we Francji) - ta rzeka ma już artykuł: Ardèche (rzeka) i raczej tam powinieneś był dodać informacje i infobox. To trzeba zlepić. Bonvol zostaw wiadomość 20:23, 16 lis 2013 (CET)

Witam. W artykułach o francuskich rzekach i innych obiektach geograficznych dodawaj proszę kategorie departamentów, w których się znajdują, a także linki do galerii Commons. Pozdrawiam, Delta 51 (dyskusja) 22:45, 16 lis 2013 (CET) Zgłosiłem do usunięcia Alzon (rzeka), bo to dubel hasła Alzon (rzeka we Francji) napisanego 2 dni temu (EDIT: ok, ta sprawa nieaktualna, hasła zostały zintegrowane). Mam też przy okazji prośbę żebyś w przypisach podawał dokładne linki do tych rzek w bazie danych, bo to co teraz dajesz to wyszukiwarka. Pikador (dyskusja) 18:08, 20 lis 2013 (CET) Jeśli chodzi jeszcze o rzeki, to proszę, posprawdzaj, czy nie ma tam czasem źle porobionych przypisów. Korzystaj z szablonu cytowania, wtedy będzie w tym porządek. Z resztą 1 przypis na cały artykuł to stanowczo za mało. Poza tym hm... nie da się ukryć, że idziesz troszkę na łatwiznę i nie wykorzystujesz wszystkich danych, które są np. w niemieckiej czy angielskiej wersji Wikipedii. Nie mówiąc już o francuskiej! Mattiego1990 bardzo się o to przyczepili, natomiast Ciebie to ominęło. No więc ja Tobie chcę zwrócić uwagę - mianowicie na JAKOŚĆ tych Twoich rzek. I jak Cię Delta51 prosi o kategorie departamentów, to je dodawaj, a tego nie robisz. Pozdrawiam, Marycha80 (dyskusja) 15:34, 23 lis 2013 (CET) Też jestem inkluzjonistką, ale jak tylko mam informacje, to z nich korzystam. Nie, że się czepiam, ale bardziej po przyjacielsku daję rady. Mimo że jesteś starszym wikipedystą ode mnie i powinieneś to wszystko wiedzieć i tego przestrzegać ;) Marycha80 (dyskusja) 16:09, 23 lis 2013 (CET)

Odp:TAFedytuj kod

Odp:TAF

Tak, ja to liczę. I jeśli pytasz (pozwolę sobie dokonać presupozycji), ile tego natworzyłeś, to już odpowiadam: raz, dwa, trzy, ..., dwieście! Tak, 200 artykułów w zaledwie 5 dni! Piękny wynik. Mam nadzieję, oczywiście, że nie pozostawisz ich [artykułów] stubami. Dziękuję Tobie serdecznie za branie udziału w TAF. Mam nadzieję, że będę mogła za jakieś 2 dni wręczyć Tobie Gwiazdkę :D. Pozdrawiam, Marycha80 (dyskusja) 22:59, 20 lis 2013 (CET)

Dzięki za odrobinę współczucia ^^. Pomysły na kolejne Tygodnie Tematyczne są zawarte tutaj: Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne. W ogóle zapraszam do dołączenia do naszego Wikiprojektu Tygodni tematycznych, wtedy będziesz na bierząco. A jeśli chodzi o jakiekolwiek tygodnie europejskie, to ja się wstrzymuję - mogę tworzyć stronę projektu, tworzyć Morze Czerwone, zliczać hasła i przyznawać gwiazdki (co widać na przykładzie TAF2), ale sama haseł piszę mało (tym bardziej w porównaniu do Cienie!). Angażuję się we wszystkie projekty, w których mogę napisać coś o uniwersytetach i bibliotekach. Ale tu we Francuskim tak dużo czasu poświęcam na zliczanie Twoich rzek, że nie mam jak zrobić artykułu Université de Savoie... Za to na pewno w 2014 będę organizować Tydzień Nauki 2, bo akcja fajnie ruszyła w tym roku, a Morze Czerwone jak czerwone było, tak nadal jest ;). Jeśli chcesz zaproponować jakiś tydzień, to nie krępuj się. Nasza ekipa jest bardzo przyjazna :D Marycha80 (dyskusja) 23:17, 20 lis 2013 (CET) Kurcze, to bardzo fajnie :D Cieszę się, że tak się stało. Na pewno warto :D Marycha80 (dyskusja) 16:14, 23 lis 2013 (CET)

Odp:Podsumowanie TAF2edytuj kod

Odp:Podsumowanie
Za Twoje wielkie zaangażowanie w TAF2 pragnę wręczyć Ci tę oto gwiazdkę: Gwiazdka Tygodnia Artykułu Francuskiego II - I miejsce (298 artykułów). Marycha80 (dyskusja) 18:36, 23 lis 2013 (CET)

Salatedytuj kod

Witam Proszę przywróć artykuł dotyczący modlitwy pod przestrzeń nazwy Salat, ponieważ jest to o wiele ważniejsze pod względem encyklopedycznym niż rzeka we Francji o długości zaledwie 75 km. Tajniak (dyskusja) 23:57, 27 lis 2013 (CET)

W takim razie ja to zrobię. Ta konkretna modlitwa jest o wiele ważniejsza od jakiejś rzeki we Francji. Tajniak (dyskusja) 16:11, 28 lis 2013 (CET) Proszę spojrzeć obiektywnie. Nie toleruję tego co muzułmanie wyprawiają w Europie, ale człowiek światły powinien się orientować w podstawach wiedzy wszelakiej. Takimi podstawami są to co muzułmanie robią 5 razy dziennie, czyli modlą się. Nie faworyzuję islamu, jestem katolikiem i proszę na prawdę spojrzeć na to pod względem encyklopedycznym. Tajniak (dyskusja) 17:26, 28 lis 2013 (CET)

Tydzień Artykułu Arktycznegoedytuj kod

Za znaczący wkład w Tygodniu Artykułu Arktycznego. Drzewianin (dyskusja) 17:06, 3 gru 2013 (CET).

Odp: TA Madagarskiegoedytuj kod

Odp:TA Madagaskarskiego

Ruszy jeśli mi pomożesz z utworzeniem morza czerwonego. Ja w tym tygodniu będę mieć skandalicznie mało czasu, dlatego nie wiem, jak będę w stanie zliczać te artykuły. Ale zobaczymy... Marycha80 (dyskusja) 14:18, 8 gru 2013 (CET)

Geografia Madagaskaruedytuj kod

Hej, musiałem poprawić nazwy przylądków, zatok i półwyspów, które podałeś. Zgodnie z tym co podaje Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych Poza Granicami Polski przy Głównym Geodecie Kraju nazw tych nie tłumaczymy z malgaskiego na polski np: Tanjona Masoala na "Półwysep Masoala". Ponadto nazwy malgaskie, jako rodowite, mają pierwszeństwo przed francuskimi więc Tajona Vohimena raczej, a nie Cap Sainte-Marie. Wiem, że my się tu dobrze bawimy, ale jednak tworzymy encyklopedię i musimy zwracać uwagę na takie rzeczy -ja sam się na tym z początku klika razy przejechałem, zanim mnie ludzie z projektu geograficznego naprowadzili na dobrą drogę ;) Nie możemy sami sobie tłumaczyć nazw i jeśli nazwa nie występuje przetłumaczona w krajowej literaturze, to należy ją pozostawić w oryginale. Dlatego mamy "Mout Everest", a nie "Góra Everest" i "Nosy Be", a nie "Wyspa Be" tak samo będzie w tym przypadku, chociaż wg. mnie też to trochę głupie momentami, to KSNGPGP jest nieubłagana ;) Oczywiście są od tego liczne wyjątki, jeśli jakaś nazwa jest już u nas powszechna, ale nie tutaj. Pozdrawiam i mam nadzieję, że oprócz pisania nw. artów uda nam się poświęcić choć troszkę czasu na poprawę tych kilku już istniejących :) Powodzenia, Carabus (dyskusja) 19:22, 8 gru 2013 (CET)

Moja strona dyskusji.edytuj kod

Hallo Krzysztof,mam malutki problem,powitałem nowego usera na pl.wiki po francusku (automatycznie:Bienvenue z witajki)Ale chyba on nie wiedząc o tym że to automatyczne powitanie,odpowiedział mi coś po francusku.Ja nie znam francuskiego,a widzę,że ty dobrze znasz.Co on mi tam napisał?Odpowiedz proszę.Nie musi być dokładnie tylko o co chodzi.Dzięki z góry.--J.Dygas (dyskusja) 18:53, 9 gru 2013 (CET)

Dzięki,"mój francuski jest wyśmienity" LOL,ja w ogule nie znam,jak już mówiłem to była witajka,a więc szablon:=)Ale niech mu tak będzie.jeszcze raz dzięki.Pozdrawiam serdecznie z Berlina,jak by to samo napisał po niemiecku,to bym wiedział.Super.Merci.--J.Dygas (dyskusja) 19:17, 9 gru 2013 (CET)

TAMdgedytuj kod

Hej! Skończyłem tworzyć szablony z podziałem regionów na dystrykty i kaominina. Gdybyś mógł używać ich w przyszłych artykułach o miejscowościach, a także znalazł czas żeby dodać je do tych, które już utworzyłeś byłbym wdzięczny :) Powodzenia, Carabus (dyskusja) 18:19, 10 gru 2013 (CET)

Nie ma w tym nic dziwnego ;) Jeżeli książka wyszła na początku 2009, a nowy podział był z końca 2007 -napisanie i wydanie książki zwykle trwa powyżej roku. Zresztą w mojej entomologii żadna książka nie nadąża za zmianami w systematyce owadów :P A informacje o prowincjach też są ważne, bo podział ten się utrwalił w pamięci mieszkańców i przyjezdnych i jest pewnie na wszystkich mapach. Swoją drogą likwidacja jednego stopnia podziału to mniej urzędów i urzędników do utrzymania :) Apropos map, to są one źródłem jak każde inne. Nawet mapy google -więc pisząc o położeniu (nad rzeką, jeziorem, oceanem, przy drodze itp.) można linku do wyników wyszukiwania w google maps użyć jako przypisu do tych informacji, to wtedy się nikt nie przyczepi ;) Swoją drogą całkiem nieźle się ten tydzień zapowiada :) Powodzenia i pozdrawiam, Carabus (dyskusja) 08:28, 11 gru 2013 (CET) Ojojoj! A ja liczyłem, że dzięki Twojej pomocy uda nam się te kilka-kilkanaście tysięcy artykułów natworzyć ;) Ale wyjazdu oczywiście gratuluję :) Francuzi mają fajny gust kulinarny -też lubię ślimaki i surowe małże :D chociaż rzadko mam okazję je zjeść, bo sezon na winniczki u nas tylko w maju, a małże rzadkie i pod ochroną... Udanego wyjazdu, Carabus (dyskusja) 09:08, 11 gru 2013 (CET)

Czy wiesz – Park Narodowy Andasibe-Mantadiaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Stanko (dyskusja) 21:11, 10 gru 2013 (CET)

Czy wiesz – Manambolo (rzeka)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Tournasol Demande-moi! 08:53, 11 gru 2013 (CET)

Czy wiesz - Sos bologneseedytuj kod

W imieniu wikipedystów zajmujących się tą rubryką i moim własnym, Einsbor (dyskusja) 08:44, 12 gru 2013 (CET)

Czy wiesz - Vis (rzeka)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Nedops (dyskusja) 00:10, 13 gru 2013 (CET)

Czy wiesz - Hof (Islandia)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 00:18, 14 gru 2013 (CET)

Wstęp w artach biologicznych i Parkedytuj kod

Cześć. Nie bardzo widzę pisania "X y – gatunek z rodzaju X. Masło maślane. Aha, zauważyłem też pewien błąd tyczący lemurów, zaznaczyłem w CzyWieszu. Mpn (dyskusja) 19:31, 17 gru 2013 (CET) Lepilemur sahamalazensis to lepilemurowate, Eulemur w porządku, Hapalemur też, Phaner lemurkowate. Szczerze mówiąc widzę problem z tłumaczeniem angielskiego „lemur”. Bo mamy Lemuridae, Lemuroidea i Lemuriformes. I Strepsirrhini jeszcze. Ang. lemur odpowiada najbardziej temu 2., ale trzeba patrzeć na kontekst. Mpn (dyskusja) 19:46, 17 gru 2013 (CET)

moim zdaniem można je nazywać lemurami (w szerszym znaczeniu), mozna pisać o małpiatkach, ale to już też przestarrzałe określenie, a na Strepsirrhini język mi się łamie :-( Zostałbym więc przy tych lemurach, też tak piszę, ale trzeba zwracać uwagę na linkowanie Mpn (dyskusja) 22:10, 17 gru 2013 (CET)

Roślinyedytuj kod

Miło widzieć znów Twoją aktywność w tematyce botanicznej. Proszę tylko o korektę paru drobiazgów. 1) Wszystkie nazwy naukowe, też w nagłówku w infoboksie powinniśmy pisać jednolicie tj. kursywą. 2) Odsyłacze w języku polskim wstawiamy przed kropką w zdaniu, ale skróty są wyjątkiem – odsyłacz w przypadku gdy skrót kończy zdanie musi być wstawiony za kropką. Kenraiz (dyskusja) 22:32, 17 gru 2013 (CET)

Odp:Odnośnie TAMdgedytuj kod

Odp:Odnośnie TAMdg

łał, dziękuję... No właśnie dzisiaj miałam się brać za liczenie a to co wysłałeś, skróci czas mojej pracy. Dziękuję serdecznie! Marycha80 (dyskusja) 09:47, 19 gru 2013 (CET)

Ad:Wikiprojekt:Tygodnie_tematyczne/Tydzień_Artykułu_Madagaskarskiego/Wynikiedytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Tygodnie_tematyczne/Tydzień_Artykułu_Madagaskarskiego/Wyniki
Za 152 artykuły i II miejsce w Tygodniu Artykułu Madagaskarskiego Za 10 artykułów powyżej 5kb i II miejsce w Tygodniu Artykułu Madagaskarskiego

Dziękujemy i prosimy o jeszcze w kolejnych tygodniach tematycznych :) Marycha80 (dyskusja) 15:02, 19 gru 2013 (CET)

Odp:Gwiazdka :)edytuj kod

Odp:Gwiazdka :)

Serdecznie dziękuję za Śliczną Gwiazdkę! Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie - być docenioną przez tak doświadczonego Wikipedystę jak Ty. Dzięki temu odznaczeniu na pewno będę jeszcze bardziej ochoczo zabierać się za tworzenie projektów TT i za liczenie artykułów! Dziękuję z całego serca! Marycha80 (dyskusja) 18:07, 19 gru 2013 (CET)

Mjanmaedytuj kod

Na języku birmańskim to ja też się nie znam ni krzty... Hoa binh (dyskusja) 19:56, 19 gru 2013 (CET)

Zajrzyj do publikacji KSNG o Azji Pd.-Wsch., tam jest i oficjalne brzmienie nazw, i uniwersalne terminy, i tablica transliteracji, gdybyś potrzebował coś samodzielnie przełożyć. Podobnie jest dla innych problematycznych języków (np. laotańskiego). Szczureq (π?) 21:13, 30 gru 2013 (CET)

Dypsisedytuj kod

Cześć. Zostało jeszcze 14 czerwonych linków... Świetna robota... w życiu bym nie przypuszczał, że może być aż tyle gatunków palm... Mmm5 (dyskusja) 12:12, 21 gru 2013 (CET)

Gratulacje z powodu Dypsis sahanofensisedytuj kod

Za botaniczny artykuł nr 10000 w polskiej Wikipedii od Kenraiza

Hasło w tytule powstało jako artykuł numer 10000 w drzewie kategorii botanicznych w polskiej Wikipedii! Bardzo dziękuję w imieniu uczestników wikiprojektu, czytelników i świata roślin. Kenraiz (dyskusja) 21:41, 22 gru 2013 (CET)

Klon wytwornyedytuj kod

Strasznie mało o A. olivaceum jest źródeł. Najpewniej byłoby uznać, że to synonim skoro sami Chińczycy tak to robią w swojej florze. Oczywiście trzeba by zaznaczyć, że diagnoza rozróżniająca oba gatunki opublikowana przez W.P.Fanga i P.L.Chiu w 1979 akceptowana jest także w niepublikowanych materiałach do World Checklist of Selected Plant Families w Kew Gardens, i za nimi w The Plant List. Kenraiz (dyskusja) 23:13, 23 gru 2013 (CET)

Czy wiesz - Park Narodowy Andasibe-Mantadia & Manambolo (rzeka)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 00:04, 24 gru 2013 (CET)

Odp. Leptolaena abrahamiiedytuj kod

Znalazłam tylko 3 zgubione nawiasy :) Pozdrawiam i również życzę Wesołych Świąt :) --Joanna Kośmider (dyskusja) 07:54, 25 gru 2013 (CET)

Odp:TASEedytuj kod

Odp:TASE

No wiesz, nie ma co do tego żadnych ustaleń, ale ja w zasadzie wliczam wszystkie artykuły powstałe od momentu utworzenia tygodnia do momentu ich zliczania. Wiem, w ogóle po tym, jak utworzyłam stronę tego TT i spojrzałam na spis treści, to się przeraziłam. Trzeba będzie na przyszłość głosować za tygodniami jednopaństwowymi, bo to co teraz ten TASE przyniesie będzie masakrą. Tak więc miłego tworzenia artykułów. Tobie również - wszystkiego dobrego i szczęśliwego Nowego Roku :) Marycha80 (dyskusja) 18:21, 26 gru 2013 (CET)

Grafikiedytuj kod

Witaj. Przy pisaniu nowych artykułów zwracaj proszę uwagę, czy grafiki są na Commons. Kilka razy poprawiałem już Twoje edycje po tym, jak wstawiłeś linki do grafik, które nie są umieszczone na Commons. Dziękuję. pjahr @ 10:40, 28 gru 2013 (CET)

Czy wiesz - Dypsis decaryi & Park Narodowy Kirindy Miteaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 12:35, 28 gru 2013 (CET)

Dypsisedytuj kod

Liczne gat. tego rodzaju powstawiałeś do kat. Arekowce, tymczasem właściwym miejscem na to jest kat. Arekowate. Wiem, że Arekowce to rząd monotypowy, jednak właśiwą kategoria d;a Dypsis będzie rodzina, nie rząd. Ponieważ niektóre rodzaje arekowatych są liczne w gatunki, można ewentualnie dla nich wydzielić w obrębie rodziny podkategorię. Selso (dyskusja) 16:25, 28 gru 2013 (CET)

Filipińska United Football Leagueedytuj kod

Czy na pewno "Filipińska" w tytule jest potrzebne? Wydaje mi się, że powinno być samo United Football League, ew. United Football League (Filipiny). W końcu nazwa ligi to United Football League, a nie "Filipińska United Football League". Pozdrawiam, Żyrafał (dyskusja) 19:20, 31 gru 2013 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Tournasol7/Archiwum005" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy