Dyskusja wikipedysty:Umix


Dyskusja wikipedysty:Umix w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

 1. neutralnym punktem widzenia
 2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.Umix/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!

Berasategui 15:04, 31 sie 2005 (CEST) 

Głosowanie i podpisyedytuj kod

Cześć, na SDU i w innych miejscach podpisuj się tak, żeby było wiadomo, kim jesteś, a podpis prowadził do Twoich stron użytkownika z tej edycji tego nie widać, prowadzi do nieodpowiedniej (nieistniejącej) strony użytkownika. Pozdrawiam serdecznie! Mlepicki Dyskusja 13:51, 6 maja 2006 (CEST)

Olsztynedytuj kod

Takie szablony nawigacyjne powinny być z reguły "zwinięte" - taka jest idea ich tworzenia. Chyba jest sposób, by w jednym haśle (Olsztyn) wymusić "rozwinięcie" tego szablonu, tylko muszę poszperać, jak to zrobić. 3 godej 12:21, 9 maja 2006 (CEST)

Historia Olsztynaedytuj kod

Witaj. Mam nadzieję, że zamierzasz rozwinąć ten artykuł, bo w obecnej postaci kwalifikuje sie do eka. Pozdrawiam i zyczę owocnych edycji, kirq dyskusja 09:33, 17 cze 2006 (CEST)

SdUedytuj kod

Strony na SdU dodajemy na górze. Pozdrawiam Xabi talk 15:28, 5 lip 2006 (CEST)

Olsztyn edycjaedytuj kod

Zgadzam się z Tobą w tych kwestiach. Trzeba by w dyskusji olsztyńskiej zamieścić propozycję, wypisać tak, jak mówisz listę potrzebnych artykułów i zaprosić też chętnych do pomocy.
maasteer 10:07, 26 lip 2006 (CEST)
Co do samego portalu to myślę, iż można byłoby wykonać coś podobnego, jak portal łódzki. Oczywiście sam szablon musiałby być nieco inny, lecz chodzi mi przede wszystkim o zawartość. Jestem chętny do współpracy więc czekam tylko na Twoją odpowiedź i wszelkie propozycje.
maasteer 23:21, 26 lip 2006 (CEST)
Według mnie istnieje sens utworzenia takiego portalu. Czekam więc na pierwsze propozyjce, sam też coś pokombinuję.
--Maasteer 09:47, 27 lip 2006 (CEST)
Zapraszam Cię teraz na stronkę mojej dyskusji. Oceń jak wygląda sam tytuł.
--Maasteer 10:02, 27 lip 2006 (CEST)
Ja akurat stworzyłem próbną wersję szablonu wydarzeń. Sam możesz zobaczyć w swoim szkielecie jak to wygląda.
--Maasteer 10:24, 27 lip 2006 (CEST) Wklejaj ten szablon do artykułów przeznaczonych do rozbudowania (z dwoma nawiasami z każdej strony oczywiście ;) ==> {Olsztyn stub}
Maasteer 00:34, 1 sie 2006 (CEST)

Portal:U.m.i.xedytuj kod

Nieco dziwnie brzmi ten portal, nie sądzisz? ;) Przenieś pod właściwą nazwę i daj ek do redirecta.Przykuta 23:27, 5 sie 2006 (CEST)

Portal Olsztynedytuj kod

Popracowałem dziś trochę nad naszym portalem. Przeniosłem go do odpowiedniej nazwy, wpisałem na listę portali, które są w trakcie tworzenia (umieściłem tam siebie i Ciebie jako opiekunów portalu), utworzyłem większość portalowych szablonów (ich treść jest na razie próbna), zmieniłem też kolorystykę. Pozdrawiam --Maasteer 22:25, 8 sie 2006 (CEST)

Stomiledytuj kod

O takim połączeniu myślę już od jakiegoś czasu. Postaram się w najbliższym czasie pogodzić ze sobą oba artykuły. Pozdrawiam --Maasteer 09:53, 12 sie 2006 (CEST)

Radni miasta Olsztyn w kadencji 2002-2006edytuj kod

Wzorowałem się na podobnym haśle: Radni miasta Gdańska w kadencji 2002-2006. Ale nie mam nic przeciwko pomysłowi zmiany hasła na Radni miasta Olsztyn, chociaż mi się bardziej podoba rozdzielenie ze względu na przejrzystość.

Co do pytania Czy okręgi wyborcze w Olsztynie (i liczby mandatów) są stałe czy przy każdych wyborach jest to ustalane inaczej? to sprawa wygląda tak. Podział gminy na okręgi wyborcze jest zwykle stały, a zmian dokonuje się jedynie w wypadku zmian w podziale terytorialnym państwa albo gminy. Obecny podział obowiązuje od 2002 roku, czyli od ostatnich wyborów i będzie obowiązywał w tegorocznych. Poprzednie wybory z 1998 załapały się jeszcze na stary podział terytorialny i okręgi były inne. Liczba mandatów jest uzależniona od liczby mieszkańców danego okręgu, ale w przypadku gdy cała gmina ma powyżej 20 000 mieszkańców musi się mieścić w przedziale 5-8 (czy będzie to 5, 6, 7 czy 8 zależy od tego, który okręg wyborczy liczy najwięcej mieszkańców, a który najmniej). Liczbę mandatów ustala się przy okazji okręgów wyborczych i jest z założenia stała (chyba, że zmieniają się granice i co za tym idzie liczba mieszkańców).--Relimon 16:33, 14 sie 2006 (CEST)

Autobusyedytuj kod

W olsztyńskim artykule to też ja podawałem konkretną liczbę (wówczas 155). Liczba ta była podana na stronie MPK po wycofaniu dwóch Jelczów PR 110. Od tego czasu MPK zakupiło 5 VOLVO (6 ma jeszcze dokupić bodajże we wrześniu) i oddała na złom kolejne dwie PeeRki (wychodzi więc 158 ;). Przegubowce natomiast (Solarisy) dojadą do Olsztyna w grudniu.

Portal jest jeszcze w trakcie tworzenia, ale myślę, że można traktować go jako działający ;) Pozdrawiam --Maasteer 10:26, 22 sie 2006 (CEST)

Trackedytuj kod

Grafika została usunięta z commons ([1]), bo przez 17 dni nie miała informacji o źródle, a ja tylko usunąłem linki. Dostałeś ostrzeżenie na commons, mimo tego, do teraz nie uzupełniłeś informacji. Napisz przynajmniej "own work", bo inaczej nadal będą to usuwać. messerWoland dyskusja 10:57, 13 wrz 2006 (CEST)

z tym też coś zrób. messerWoland dyskusja 10:59, 13 wrz 2006 (CEST)

Mapa Olsztynaedytuj kod

Do działu administracja w portalu przydałaby się taka mała mapka Olsztyna. Może posiadasz coś takiego w jpg, co mógłbyś umieścić na wiki. Maasteer 09:33, 16 wrz 2006 (CEST)

No to niezły zbieg okoliczności, bo akurat 5 minut temu usunąłem ten dział z portalu. Ja mam również pewien pomysł. Mianowicie aby odróżnić wygląd naszego portalu od Łodzi przydałoby się zmodyfikować od razu nagłówek, a pod nim umieścić np. część artykułu Jeziora w Olsztynie, z jakimiś ciekawymi grafikami jezior. Dostałem zgodę od autora strony fotografii z Olsztyna więc można korzystać z większości zbiorów. Maasteer 09:42, 16 wrz 2006 (CEST)

Chciałbym stworzyć pod nagłówkiem sekcje JEZIORA, ale miałaby ona wyglądać, tak jak dwie scalone ze sobą (jedna duża). Nie bardzo wiem jak to zrobić, może Ty się orientujesz? Maasteer 12:40, 16 wrz 2006 (CEST)

Portaledytuj kod

Zmieniłem dziś szatę portalu. Wydaję mi się, że wygląda to nieźle. Problem jest z białymi plamami pod działami. Pojawiają się wtedy gdy sąsiedni dział jest dłuższy. Może coś jeszcze wykombinuję. Poza tym myślę, że dla uatrakcyjnienia portalu, można zrobić inny układ. Mianowicie:

 • 1 linijka: jeziora (tak jak teraz)
 • 2 linijka: wydarzenia + administracja (też może zostać, można też zmienić)
 • 3 linijka: np. historia (już sama w postaci 100% czyli te całe rozciągnięcie tak jak w jeziorach)
 • 4 linijka: znów normalnie coś + coś
 • 5 linijka: 100%

Czyli powiedzmy na zmiane 1 - 2 - 1 - 2.... Można też w którejś linii zrobić 3 artykuły po 33% każdy lub np. 50 + 25 + 25. Może coś pokombinuję :)

Maasteer 23:09, 19 wrz 2006 (CEST)

Artykuł na medaledytuj kod

Jestem za, ale radziłbym jeszcze poczekać i gdy zrobimy to o czym mówisz i jeszcze pare innych rzeczy to wtedy można zgłaszać. Przynajmniej ja tak myślę :) Maasteer 20:00, 20 wrz 2006 (CEST)

Tak jak pisałeś zamieniłem w kulturze listę na tekst. Podobnie trzeba zrobić z resztą list w artykule.Maasteer 13:28, 23 wrz 2006 (CEST)

A poza tym jak Ci się podoba nowy wygląd portalu?Maasteer 13:29, 23 wrz 2006 (CEST)

Dobra robota z gospodarką. Postaram się dziś zająć sportem i zabytkami. Zostawie tam listy, ale je troche upiększe - dodam troche tekstu. Maasteer 10:13, 27 wrz 2006 (CEST)

Czy obecnie Małkowski nie jest przypadkiem niezrzeszony w żadnej partii? Maasteer 17:17, 15 paź 2006 (CEST)

Ja zaraz zagłosuję. A Ty jako dający propozycję nie możesz głosować? Maasteer 19:39, 16 paź 2006 (CEST)

Niestety nie mam takiego programu (potrzebny jest np. Correl). Mogę jednak wykonać screena z mapki i pokolorować ją np. w Photoshopie. Co Ty na to? Jaka miałaby być kolorystyka itp? Maasteer 19:22, 26 paź 2006 (CEST)

Wydaje mi się, że dobrze to wygląda. Ogólnie nie widzę tam większych niedociągnięć więc myślę, że spokojnie można wrzucić to do artykułu i portalu również (tak jak kiedyś pisałem do działu Administracja) Maasteer 21:25, 27 paź 2006 (CEST)

A poza tym mamy pierwszego minusa w głosowaniu ;/ Trzeba byłoby conieco poprawić, ale szczerze to nie wiem za bardzo co ;] Maasteer 21:27, 27 paź 2006 (CEST)

Czy mógłbyś mi podać skąd dokładnie zdobyłeś mapkę dzielnic w formacie SVG bo z wikipedii została ona już usunięta? Maasteer 19:05, 6 lis 2006 (CET)

Dzielniceedytuj kod

Masz może informacje dotyczące powierzchnii i liczby ludności poszczególnych dzielnic Olsztyna? Maasteer 21:53, 4 lis 2006 (CET)

toaleta na placu puławskiegoedytuj kod

Dlaczego moja zmiana została usunięta ? na placu Puławskiego nie ma już toalety. Rok temu został na tym miejscu wybudowany budynek o przeznaczeniu handlowym. (wojtek k.)

Portal:Olsztynedytuj kod

Dodałem na stronę główną. messerWoland dyskusja 15:54, 8 lis 2006 (CET)

Olsztyńska Korporacjaedytuj kod

Stworzyłem artykuł na temat Okejek. Niestety poszedł na SdU Wikipedia:SDU/Olsztyńska Korporacja. Jeśli masz ochotę wyraź zdanie na temat artykułu na stronie SdU :) Maasteer 10:12, 9 sty 2007 (CET)

pocztówki z Olsztynaedytuj kod

Witaj

W ostatnim czasie użytkownicy Wikimedia Commons zakwestionowali prawidłowość nadanych licencji kilku spośród załadowanych grafik:

Zobacz do swojej dyskusji w Commons.

Na moje oko, to te zakwestionowane grafiki powinny mieć licencję {{anonymous work}}, bo mają ponad 70 lat i prawdopodobnie nie jest znany autor, przy czym na odwrocie pocztówki zapewne jest napisane, jaka firma wydrukowała i wydała tę pocztówkę - warto by było tę informację podać. Popatrz, jak ja oznaczyłem całą serię podobnych pocztówek: z Rygi, znad Łaby albo z Pompei.

Pozdrawiam Julo 19:59, 20 sty 2007 (CET)

Jeśli masz pewność, że one są takie stare - to moim zdaniem możesz użyć {anonymous work}. Pospiesz się, bo jak widzę Olszt1.jpg już skasowano (musisz załadować raz jeszcze, ale z prawidłową licencją). Julo 10:59, 21 sty 2007 (CET)

nazwy miastedytuj kod

ok.Pisz angielskie - to teraz język światowy, wczesnopruskie - jeśli jest on znany. Ale eksponowanie nazw niemieckich na tzw ziemiach odzyskanych jest ..delikatnie rzecz ujmując hm...nietaktem i dość ryzykowne. Oczywiście zgadzam sie z Tobą że i to jest ważne. Myślę jednak że dział Historia jest dobrym miejscem do tego. Cofnąłeś moje...ja cofnę Twoje :).Szukajmy kosensusu.--kerim44 13:58, 1 lut 2007 (CET) pozdrawiam;)))

 • ps Oczywiście zwróciłeś uwagę iż w swojej wcześniejeszej wersji jednynie pzresunąłem informacje o nazwie niemieckiej. A swoja drogą- czy wiesz jak to robią Litwini?--kerim44 14:30, 1 lut 2007 (CET)

Las Miejskiedytuj kod

Jak są inne lasy w Polsce, to zrób disambig. Pozdrawiam KamStak23 dyskusja► 15:17, 11 lut 2007 (CET)

reedytuj kod

To napisz prośbę także z tamtego konta, żebym wiedział że oba należą do 1 osoby i spróbuję przenieść wtedy. Gdarin dyskusja 08:26, 17 lut 2007 (CET)

SDU/Galeria Bałtyckaedytuj kod

Witam. Jako że głosowałeś za usunięciem artykułu Galeria Bałtycka z wikipedii w wyżej zalinkowanym głosowaniu, proponuję jeszcze raz rozważyć swój głos wobec pojawienia się nowych dowodów rzeczowych w dyskusji głosowania. ;) Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 14:43, 18 lut 2007 (CET)

CCC + NPAedytuj kod

Witaj, jestem prawie pewien, ze Wikipedysta:Arturek28 twórca i głowny autor hasła Constitutio Criminalis Carolinae jest Arturem Markiem Wójtowiczem, autorem tekstu na wskazanej przez Ciebie stronie. Arturek został zablokowany na 3 miesiące (m.in. za NPA). Wydaje mi się, że można wycofać szablon NPA z hasła i zapytać go po upływie terminu blokady. Pozdrawiam, Eteru 22:30, 22 lut 2007 (CET)

Galeria Graficaedytuj kod

Anulowalem Twoja wersje, poniewaz w podobnych artykulach dotyczacych galerii handlowych sa podawane marki wystepujace w nich. Za literowke przepraszam. Nie kasuj listy sklepow, bo to nie reklama, a wtedy artukly o danych firmach nie maja sensu. To takie domino.--Pawel bielsko dyskusja► 11:49, 10 mar 2007 (CET)

Nie, chodzilo mi o firmy, czyli marki. O nich sa artykuly. Tam tez jest napisane, w jakich miastach sie znajduja. Ale skoro te dzialania sa konsekwentne, to ok.--Pawel bielsko dyskusja► 12:31, 10 mar 2007 (CET)

Galeria Bałtyckaedytuj kod

Witam. Czy możesz wyjaśnić, proszę, dlaczego usunąłeś listę sklepów z powyższego artykułu? Nie mówię, że to źle, tylko jestem ciekaw powodów. Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 13:52, 11 mar 2007 (CET)

Aglomeracja Olsztynaedytuj kod

Witaj, z tego co widzę, to co jakiś czas podejmowane są próby reedycji wielkości OLSZTYŃSKIEJ AGLOMERACJI. Myślę, że podanie odpowiedniego źródła uwairygodniłoby podawaną obecnie wartość.

Aglomerację oraz składowe wpływające na jej wielkość, tj. liczbę uczniów i studentów dziennych poszczególnych szkół i uczelni oraz ludność zamieszkującą w obszarze (bodaj 30km - do sprawdzenia) od miasta, warto podać przy opisie demografi miasta.

Mam też sugestię, aby uaktualnić przypis odnoszacy się do Ludność Olsztyna na przestrzeni wieków i podać publikacje Urzędu statystycznego w Olsztynie.

Oczywiście mógłbym to niby zrobić sam, ale wolałbym pierw skonsultować się na ten temat z Toba. pozdrawiam, serdelll****** 12:55, 12 mar 2007 (CET)

?????????????edytuj kod

czemu usunąłes liste sklepów w manufakturze ???

Centra handloweedytuj kod

Kolego Twoja wizja jest Twoja wizją. Jak już zauważyłeś większość wikipedystów jest zdziwiona Twoim uporem w namolnym usuwaniu listy sklepów ze stron o centrach handlowych. To sa informacje które sa tak również wykorzystywane. Argument, że nie sa encyklopedyczne jest bezsensowny bo wg Twojego toku myślenia powinniśmy zaprzestąc publikacji informacji o sieciach i centrach handlowych w ogóle. To jest specyficzna encyklopedia a nie wydanie PWN w 12 tomach. Nie narzucaj swojego zdania. Dodatkowe informacje jeszcze chyba nikomu nie zaszkodziły a chyba wręcz przeciwnie martinextra

==Centra handlowe== ok to Twoje zdanie szanuje choc mam odmienna opinie na ten temat pozdrawiam martinextra

Handeledytuj kod

Owszem, uważam, że centra handlowe,poza najwybitniejszymi, długoletnimi, słynnymi z czegoś innego niż handlu powinny polecieć, ale zdaję też sobie sprawę, że regułą jest na wiki, że marne poziomy wypierają dobre - a więc że większość się z tym nie zgodzi. Wulfstan 17:45, 30 mar 2007 (CEST)

Ulice i place Olsztynaedytuj kod

Cześć, dzięki za porady, będę starać aby dotrzymać się tych porad i pisać stylistycznie lepiej. Jak zobaczysz te merytoryczne pomyłki to poinformuj, to chcę wiedzieć gdzie one są, i gdzie one są w tych artykułach, bo wtedy będę wiedzieć gdzie poprawić. Te informacje pochodzą z książek historyczych Olsztyna, te już nie są w druku, wiedzy rodziców, mieszkańców miasta Olsztyna od roku 1945, a dawne nazwy ulic ze starej mapy wydanej w Olsztynie w roku 1943r. lub ze strony internetowej : http://www.trzeciarzesza.info/wykaz-nazw-ulic-z-lat-1892-1945-i-ich-obecne-polskie-nazwy-olsztyn-r170.htm, są i stare 'przed-hitlerowskie' nazwy także.

Mam pytania: 1. jeżeli strona należy być w kategorii 'Główne arterie komunikacyjne Olsztyna' i jest link w artykule, to czemu nie pokazuje się to w stronie, np. Aleja Niepodległości w Olsztynie? 2. Widzę że artykuł jest pt. 'Ulica Warszawska w Olsztynie', w prawdzie powiedziawszy powinno to być 'Aleja Warszawska w Olsztynie', powinno to się zmienić? Pozdrawiam Slubicer |D| 23:40, 19 kwi 2007 (CEST)

Zaproszenie do WikiProjektu:Olsztyn | edytuj kod


Wikipedia:SDU/Ulice osiedla Jaroty w Olsztynieedytuj kod

Mój artykuł o ulicach poleciał na SDU. Liczę na wsparcie, moje argumenty są pod moim głosem. Pozdrawiam i dziękuję Maasteer 20:05, 28 maja 2007 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu Prawoedytuj kod

Witaj serdecznie, zapraszamy do Wikiprojektu Prawo.

Jeśli jesteś prawnikiem, studiujesz prawo lub interesujesz się prawem, to ten wikiprojekt może Cię zainteresować. Projekt został utworzony, aby pomagać we współpracy z innymi wikipedystami nad hasłami prawniczymi. Dzięki Tobie ta tematyka może być jeszcze lepiej opracowana na Wikipedii!!

Pozdrawiam, Eteru 23:12, 5 lip 2007 (CEST)

Zaproszenie do WikiProjektu:Województwo warmińsko-mazurskie | edytuj kod


Spotkanie Wikipedystów w Olsztynieedytuj kod

Serdecznie zapraszam na spotkanie w kawiarni Gazeta Cafe, 26 września o godz. 17. http://pl.wikimedia.org/wiki/6._urodziny_polskiej_Wikipedii Myślę, że będzie okazja porozmawiać o projektach i nie tylko.--czachorek 08:01, 29 sie 2007 (CEST)

Nic nie jest za późno! Spotkanie 26 września, a więc prawie za miesiąc :) --czachorek 12:15, 29 sie 2007 (CEST)

niedbalstwoedytuj kod

Witaj, usunąłem utworzone przez Ciebie hasło niedbalstwo (prawo), ponieważ dublowało w części hasło niedbalstwo. Twoje autorstwo części hasła zostało jednak odnotowane w opisie mojej zmiany [2]. Pozdrawiam, Eteru 17:07, 3 wrz 2007 (CEST)

zlotedytuj kod

witam mam pytanie czy bedziesz na zlocie??

Os. Generałówedytuj kod

Wiosną tego roku Rada Miejska zadecydowała o podziale Jarot na Os. Generałów i Jaroty. Obecnie trwają prace na ustaleniem statutu osiedla. Poza tym chyba jakoś niedługo ma dojść do wyboru rady osiedla. Maasteer 20:37, 25 paź 2007 (CEST)

czyli jeszcze nie otwarte usuwamy wszytko, ok ?!

galerie handlowe w budowieedytuj kod

Coś się tak człowieku na nie uwziął? To, że są w budowie, nie znaczy, że nie mamy takiego zbioru faktów, z których nie dałoby się ułożyć informacji na ten temat. Poza tym - jest taki fajny szablonik, a wygląda on tak: Szablon:Projekt Po co on w takim razie jest, jeśli nie do stron do rzeczy, które są w trakcie budowy/pisania/projektowania? Pozdrawiam, Wojciech Maj 11:57, 28 paź 2007 (CET)

??edytuj kod

Centrum handlowe Gemini Jasna Park w Tarnowie przestało już istniec na wikipedii, a tu kolejne centra juz sa (nieotwarte), np. [[Centrum Handlowe Karolinka]]. Trzeba cos z tym zrobic... Jo0aanna (dyskusja) 13:27, 23 gru 2007 (CET)

Olsztynedytuj kod

Witam. Opis zmian nie służy do prowadzenia dyskusji, tylko jak sama nazwa wskazuje: do opisywania zmian. Jeśli chcesz zostawić wiadomość wikipedyście, zrób to na jego stronie dyskusji. pozdrawiam Beau (dyskusja) 09:31, 26 lut 2008 (CET)

Olsztyn - odbieranie medaluedytuj kod

serdelllSMS 01:56, 12 maj 2008 (CEST)

Zaproszenie do Nocy Naukowców 2008edytuj kod

Wikiprojekt:Portaleedytuj kod

Witaj,

Chciałbym poinformować Cię o nowym wikiprojekcie:Portale. Jego głównym celem jest uporządkowanie spraw związanych z portalami na Wikipedii. Serdecznie zapraszamy do współpracy!
Chciałbym Cię prosić (jako osobę która zadeklarowała opiekę nad portalem) o potwierdzenie aktualności tej deklaracji na stronie dyskusji wikiprojektu. Pozdrawiam serdecznie Witold (dyskusja) 11:49, 11 lut 2009 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 23:31, 27 cze 2009 (CEST)

Kartyedytuj kod

Proszę o przejrzenie moich edycji w:

Uzupełniłem artykuły tak żeby uwzględniały zarówno brydża jak i tarota. 79.191.246.158 (dyskusja) 17:32, 1 lip 2009 (CEST)

Staraokeedytuj kod

 • Witam! Mógłbyś sprawdzić to jeszcze raz, nieco poprawiłem ten artykuł. Morcius (dyskusja) 08:36, 4 lip 2009 (CEST)
 • Dzięki, pozdr. Morcius (dyskusja) 08:45, 4 lip 2009 (CEST)

Ekedytuj kod

Proszę nie korzystaj z szablonu Ek bez żadnego powodu. W ten sposób administratorzy nie dowiedzą się, dlaczego jest do ekspresowego usunięcia. XDaniX Dyskusja E-mail 11:48, 18 lip 2009 (CEST)

Re: Jezioro Czarneedytuj kod

Bardzo dziękuję za sprostowanie danych. Pozdrawiam -- Simpledot (dyskusja) 09:05, 30 lip 2009 (CEST)

Ulica Armii Krajowej w Olsztynieedytuj kod

Cześć. Fajnie, że przejrzałeś zmiany, ale ja nie dokończyłem dzieła bo net mi padł:) Czy mógłbyś zweryfikować początek tego artykułu bo ja czytam to i nie wiem już co z czym się łączy i co gdzie prowadzi...Pytam bo widzę że w Olsztynie mieszkasz. Pozdrawiam, Refycul (dyskusja) 21:42, 31 lip 2009 (CEST)

Ulica Grunwaldzka w Olsztynieedytuj kod

Cześć. Trochę poprawiłem ten artykuł, ale mam jedną wątpliwość...Czy 4 września 1877 ukończono budowę hali sportowej czy synagogi? Za odp z góry dzięki. Refycul (dyskusja) 14:43, 4 sie 2009 (CEST)

Bielsko-Białaedytuj kod

A, to cofnij moją zmianę. Wpisuj w takich przypadkach w opisie zmian, dlaczego usuwasz. Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 23:12, 4 sie 2009 (CEST)

Re: Ulice i place w Olsztynieedytuj kod

Witaj. Właśnie chciałem zapytać czy mógłbyś po mnie jeszcze przejechać, bo ja w Olszynie dawno nie byłem, a moje pojęcie o ulicach i placach w tym mieście jest dosłownie zerowe;) Dlatego nie wiem czy czasem czegoś nie przekręcę. Staram się trochę wyprostować te artykuły, żeby bardziej polsko brzmiały, ale szczerze mówiąc nie jestem za dokładny:) Co do sekcji to nie ma problemu, mi po prostu wygodniej było tak robić. Jak czegoś nie będę wiedział to będę pytał. Również pozdrawiam, Refycul (dyskusja) 09:39, 5 sie 2009 (CEST)

 • Witam ponownie. Przerobiłem co-nieco "Ulice i place osiedla Kortowo w Olsztynie" i będę wdzięczny za dalsze poprawki. M.in. dodałem linki do wydziałów UWM, ale nie wiem teraz jak jest z Wydziałem Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. Czy w ogóle taki wydział jeszcze istnieje, czy może jego nazwa została skrócona do Wydziału Geodezji (co zresztą Wiki potwierdza), czy może są to dwa odrębne wydziały. Przyjemnych poprawek:) Refycul (dyskusja) 13:59, 5 sie 2009 (CEST)

PS. Takie kwiatki jak "ulica zawdzięcza swoją nazwę księżycowi albo astronomowi" od ręki kasuję.

Chełmżaedytuj kod

..., że niby co, już nie jest kuj-pom? CudPotwórca (dyskusja) 10:41, 16 sie 2009 (CEST)

William Davidsonedytuj kod

Jak poprawiasz link to stwórz od razu disambig bo ktoś inny może opisać tą postać pod inny tytułem czy coś.Plushy (dyskusja) 11:55, 22 sie 2009 (CEST)

Barczewoedytuj kod

Czemu usunąłeś zabytki barczewa i gminę żydowską? Możesz mi to wytłumaczyć?

Przywróciłem tamto, jeśli widzisz jakieś błędy to popraw, bo nie masz praw ciągle tego usuwać !!!!

Wikiprojekt:Prawoedytuj kod

Witaj! chciałbym zaprosić Ciebie do dyskusji nad ożywieniem Projektu Prawo. Najbardziej zależy mi na Twoim zdaniu w zakresie: odchudzenia i uproszczenia strony projektu i portalu Prawo; usunięcia podstron i zadań, które zostały porzucone; dodania nowych sekcji (np. "Ważne głosowania i dyskusje", jak proponował (Wikipedysta:Bluszczokrzew); wykasowania martwych i za długich sekcji na portalu Prawo; dodania sekcji "Nowe artykuły" na portalu Prawo (to zdanie moje i Bluszczokrzewa). Wszystkie uwagi wpisuj na stronie dyskusji projektu, w sekcji "Ożywienie projektu" o tutaj. Pozdrawiam! --Karol Dąbrowski (dyskusja) 20:45, 15 paź 2009 (CEST)

Witajkiedytuj kod

Hej. Skoro już witasz nowych to wrzuć im coś lżejszego, np. {{witaj2}}. Mintho (dyskusja) 21:23, 14 lis 2009 (CET)

DisambigRedytuj kod

Witaj. Zauważyłem, że często wstawiasz szablon {{disambigR}} do artykułów o ulicach. Proszę o przemyślenie tej praktyki. Takie szablony służą generalnie temu, by w przypadku dwóch (kilku) artykułów odnoszących się do rzeczy/pojęć o tych samych nazwach człowiek, który trafi do nie tego artykułu, którego potrzebuje, mógł łatwo odnaleźć ten potrzebny. Tak jak w pliku Gerlach (podstawowe znaczenie to szczyt w Tatrach, ale może tam trafić ktoś, kto poszukuje informacji o fabryce Gerlach S.A.) czy Helena (gdy istnieje wiele innych niż to podstawowe znaczeń opisanych w ujednoznacznieniu). W przypadku ulic trudno oczekiwać, by ktoś kto szuka artykułu o ul. Bema w Raciborzu trafił na artykuł Ulica Józefa Bema w Warszawie - taka osoba najpewniej trafi od razu we właściwe miejsce lub na ujednoznacznienie Ulica Józefa Bema, nigdzie indziej. DisambigR w takim wypadku (jak to ktoś kiedyś mi powiedział i miał rację) stanowi tylko "oszpecacz" :) Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 11:14, 18 lis 2009 (CET)

Cóż, na swoje usprawiedliwienie powiem tyle, że zerknąłem tylko na pierwszą stronę wkładu. Jeśli jednak moja uwaga powstrzyma Cię przed dodawaniem tych szablonów w przyszłości, to już jakiś plus. Malutki bo malutki, bo faktycznie okazuje się, że sporo takiego towaru jest w Wikipedii, ale zawsze pozytywny... :) Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 12:37, 20 lis 2009 (CET)

Wiemedytuj kod

Chciałem wnieść do wikipedii coś dobrego Kiedyś zgłosiłem do usunięcia "pijak" artykuł istnieje a jest to potoczne ?!--Edytorex (dyskusja) 09:12, 1 maj 2011 (CEST)

Wreszcieedytuj kod

Ale był.--Edytorex (dyskusja) 09:19, 1 maj 2011 (CEST) I to długo nie usuwany!--Edytorex (dyskusja) 09:19, 1 maj 2011 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu Prawoedytuj kod

Witaj serdecznie, zapraszamy do Wikiprojektu Prawo.

Jeśli jesteś prawnikiem, studiujesz prawo lub interesujesz się prawem, to ten wikiprojekt może Cię zainteresować. Projekt został utworzony, aby pomagać we współpracy z innymi wikipedystami nad hasłami prawniczymi. Dzięki Tobie ta tematyka może być jeszcze lepiej opracowana na Wikipedii!!

Pozdrawiam,

P. S. kiedyś byłeś w naszym projekcie, zapraszam ponownie, gdyż każda pomoc się przyda, niestety artykuły prawnicze na wiki potrzebują pomocy, a dzięki projektowi łatwiej o lepszą koordynację ;-) Malyadik (dyskusja) 11:06, 1 lip 2011 (CEST)

Wiki Lubi Zabytki — nowy raport i znacząca aktualizacjaedytuj kod

Witaj,
na stronach Wikiprojektu:Wiki Lubi Zabytki opublikowałem raport z działań projektu za okres 19 maja-10 lipca, który, mam nadzieję, może okazać się dla Ciebie interesujący. Informuję w nim m.in. o bieżących działaniach projektu w Wikipedii i Wikimedia Commons, a także bardzo szczegółowo poruszam kwestię współpracy instytucjonalnej pomiędzy Stowarzyszeniem Wikimedia Polska a Narodowym Instytutem Dziedzictwa (NID); nieco miejsca poświęciłem również objęciu patronatu honorowego nad naszym projektem przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Głównym powodem, dla którego przesyłam do Ciebie tę wiadomość, jest jednak nieco inna kwestia; dzięki uprzejmości MatmaReksa od soboty, 9 lipca, w projekcie opublikowane zostały wykazy przekazane nam przez NID. Powinno mieć to ogromny wpływ na rozwój naszego projektu; dzięki temu nie będziemy musieli już „ręcznie” tworzyć nowych wykazów, mogąc po prostu skorzystać z tych dostarczonych nam przez tę instytucję. Proszę, abyś indeksie wykazów przekazanych przez NID odnalazł interesujące Cię pozycje oraz w ciągu najbliższych tygodni w miarę możliwości uzupełnił interesujące Cię wykazy o przesłane przez Instytut dane.

Przekazane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa wykazy w wielu miejscach różnią się od tych stworzonych przez nas ręcznie, w związku z czym w najbliższym czasie (prawdopodobnie jest to kwestia kilku dni) opublikuję wspomniany w raporcie miniporadnik, w którym postaram się wyjaśnić, w jaki sposób można rozwiązać nieco kontrowersyjne i zagmatwane sytuacje mogące pojawić się przy integracji wykazów NID-u. Proszę o czujność i częste odwiedzanie strony naszego Wikiprojektu. Z góry dzięki, pozdrawiam! ;-) Tomasz „odder“ Kozłowski (dyskusja) 02:23, 11 lip 2011 (CEST)

PS Niniejsza wiadomość została wysłana automatycznie do wszystkich uczestników Wikiprojektu; jeśli nie życzysz sobie otrzymywania podobnych informacji w przyszłości, bardzo proszę o informację.

Ad:Dyskusja_Wikiprojektu:Wiki_Lubi_Zabytkiedytuj kod

Ad:Dyskusja_Wikiprojektu:Wiki_Lubi_Zabytki

Chyba przypadkowo coś ci się przycisnęło. Przykuta (dyskusja) 15:28, 5 sie 2011 (CEST)

Witajedytuj kod

Witaj czy mógłbyś napisać na gg - 9223063 , jestem początkującym wikipedystą i chciałbym coś od ciebie się nauczyć :) Damian Gawryluk (dyskusja) 11:34, 6 sie 2011 (CEST)

Sprawdzenieedytuj kod

Cześć jakbyś mógł sprawdź moje edycje :) Damian Gawryluk (dyskusja) 14:12, 6 sie 2011 (CEST)

Odp:Wikipedyści zaangażowani w to zadanieedytuj kod

Odp:Wikipedyści zaangażowani w to zadanie

Cześć, zostało nam jeszcze ok. 15% powiatów z gminami do wprowadzenia do wykazów: Wikiprojekt:Wiki Lubi Zabytki/wykazy. Na podstawie danych zindeksowanych na stronie www.nid.pl uzupełniamy i tworzymy wykazy. Przy okazji dodajemy (jeśli mamy możliwość) koordynaty i wklejamy zdjęcia z Commons (jeśli są). Piszę o tym do wszystkich, którzy wpisali się do projektu, bo na razie z pozostałymi pracami jeszcze nie ruszamy (info od oddera), a dobrze by było, by mieć jak najwięcej mieć przygotowane na 1 września. Każda, nawet drobna edycja mile widziana. Przykuta (dyskusja) 21:09, 21 sie 2011 (CEST)

MPK Olsztynedytuj kod

W najbliższym czasie (postaram się w ten weekend) uzupełnię ten artykuł o przypisy, ew. bibliografię. Jakby co, będę pytał, bo jeszcze nie do końca to wszystko ogarnąłem, ale postaram się. :D W najbliższym czasie mam nadzieję jeszcze dodać tabelkę z biletami - tutaj również będę zapewne potrzebował pomocy.

Konradols (dyskusja) 17:22, 29 paź 2011 (CEST)

Zabytki, zdjęcia, przygotowaniaedytuj kod

Cześć. W tym roku odder zajął się organizacją na poziomie europejskim, a lokalnie nikt nie podjął się organizacji, więc dwie sprawy. Bez zobowiązań oczywiście:

 1. Stowarzyszenie Wikimedia Polska podjęło decyzję, aby zatrudnić koordynatora na umowę zlecenie: wmpl:Oferty pracy/Koordynator konkursu Wiki Lubi Zabytki. Może ktoś z wikipedystów podejmie się tego zadania. Co prawda wisi na TO, ale puszczam tez na priv uczestnikom konkursu - nie każdy musiał na to zwrócić uwagę, a dobrze, by była to jednak doświadczona w wiki osoba.
 2. Druga kwestia. Wikiprojekt:Wiki Lubi Zabytki/wykazy. Powoli zapełniamy te tabelki i w tym roku powinniśmy mieć znacznie lepsze rozeznanie, jakich zdjęć zabytków brakuje na Commons. Ale też myślę, nie wiem, czy dobry trop, wiec i z ta kwestią się zgłaszam. Może w tegorocznym konkursie warto byłoby zaakcentować kwestię fotografowania zabytków, których w Commons jeszcze nie mamy. Ale też i szkoda czekać z tym do września. Rok temu Paelius dość celnie zauważył, że wiosną da się zrobić zdjęcia bez przesłaniających obiekty drzew - znaczy się wczesną wiosną są jeszcze bezlistne. Może warto byłoby coś zorganizować w trakcie, albo przed długim weekendem majowym.

Pozdrawiam i jak coś, to zapraszam na stronę dyskusji projektu Dyskusja wikiprojektu:Wiki Lubi Zabytki. Przykuta (dyskusja) 23:36, 15 kwi 2012 (CEST)

Odp:Wikipedyści zaangażowani w to zadanieedytuj kod

Odp:Wikipedyści zaangażowani w to zadanie

Cześć. Proszę wpisz w tabelce 'Status=aktywny' jeżeli chcesz także pomóc w tegorocznych przygotowaniach do Wiki Lubi Zabytki, lub, jeśli nie dasz rady 'Status=nieaktywny'. Chcemy w najbliższym czasie określić ile zdołamy zrobić przed rozpoczęciem wrześniowego konkursu. Na razie mamy w miarę przejrzane 2 województwa, jeżeli chodzi o określenie ilu zdjęć zabytków brakuje. Koordynaty systematycznie są dodawane do tabelek. Liczę oczywiście na twoją pomoc. Pozdrawiam. Przykuta (dyskusja) 14:08, 8 cze 2012 (CEST)

Wikiekspedycja 2012edytuj kod

Hej. Zauważyłem, że w Atlasie Wikipedystów występujesz w kategorii województwo warmińsko-mazurskie. W tym roku urządzamy Wikiekspedycję właśnie do tego województwa. Jeśli miałbyś ochotę wspomóc nas swoją wiedzą przy planowaniu trasy lub dołączyć do jednej z ekip w charakterze lokalnego przewodnika, poproszę o informację mailową. :) -- Pozdrawiam, CLI (dyskusja) 03:48, 3 lip 2012 (CEST)

Komunikacja miejska w Olsztynieedytuj kod

Hi,zobacz jest napisane o tramwajach,trolejbusach,i autobusach w Olsztynie,czy nie sądzisz,żeby to razem powiązać jako omunikacja miejska w Olsztynie,napewno jest to jakoś w Olsztynie uregulowane.Tak jak w Warszawie,Poznaniu,czy w innych miastach polskich.Ja nie wiem,gdyż nie mieszkam w Polsce,a ty pochodzisz z tego regionu.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 22:56, 7 lip 2013 (CEST)

Zabytki: brakujące artykułyedytuj kod

Zajrzałem do tabel z listami zabytków do sfotografowania oraz do kategorii zabytków wg województw. Okazuje się, że tylko ok. 10% zabytków jest opisanych w artykułach. Wobec powyższego w tym miejscu opracowałem listę rzeczy do przygotowania, m.in. kwestię identyfikacji brakujących artykułów. Zwróć proszę uwagę na propozycje 3 i 4 – jeśli masz jakąś koncepcję rozwiązania przedstawionego tam dylematu, napisz proszę o tym na stronie dyskusji. Z ukłonami, Sławek Borewicz (dyskusja) 15:25, 13 sty 2014 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Umix" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy