Dyskusja wikipedysty:Urasone


Dyskusja wikipedysty:Urasone w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wypadałoby napisać datę urodzenia tego pana i dodać kategorię Frankszwajcarski (dyskusja) 15:43, 6 paź 2011 (CEST)

Spis treści

Grażyna Musiatowicz-Podbiał i inni..edytuj kod

Zapoznaj się proszę z WP:Encyklopedyczność, aby trafić do encyklopedii trzeba mieć jakieś konkretne osiągnięcia. Nie opisujemy wszystkich członków zarządów banków i ludzi z doktoratem! Staszek99 (dyskusja) 09:18, 17 paź 2011 (CEST)

Piotr Urbańczykedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 14:15, 2 lis 2011 (CET)

Meritum Bank ICBedytuj kod

Picus viridis Odpowiedz zoilowi 22:43, 2 lis 2011 (CET)

Prezesi bankówedytuj kod

Hej. Ja hasła nie usuwałem, wypowiedziałem tylko własną opinię, do której mam prawo tak jak każdy inny wikipedysta. A jej podstawą było coś takiego jak zauważalność, sukcesy itp - wszystko, co określa się u nas notability. Jeśli przejrzysz zasady wikipedii, to znajdziesz tam m. in. WP:CWNJ#KATALOG. Poza pewnymi grupami, które są encyklopedyczne z definicji (jak to się tu mówi, autoency), jak np. prezydenci państw, nobliści, aktorzy - zdobywcy Oscara itp - reszta nie trafia tu tylko dlatego, że wykonują jakiś zawód. Nie będzie tu zatem każdego pisarza, piłkarza czy szefa banku a tylko ci, którzy w jakiś sposób stali się znani: dostali cenną nagrodę, zrobili coś zauważalnego itp. Oczywiście zawsze będą wątpliwości.

Jesteś na Wikipedii od niedawna, więc nie wiesz pewnie jeszcze, że spotykają się tu dwie szkoły: delecjoniści i inkluzjoniści. Każdy ma prawo wypowiedzieć się w sprawie dowolnego hasła i głos każdego jest pełnoprawny i równoprawny. I raczej nikt poza dyskusją w poczekalni nie będzie tłumaczył swojego wyboru, bo po prostu taką ma wizję i cześć. Nie jesteśmy monolitem i nigdy nim nie będziemy. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz to bardziej. Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 10:01, 4 lis 2011 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Urasone" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy