Dyskusja wikipedysty:Ventic


Dyskusja wikipedysty:Ventic w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.


Pozdrawiam -- Alan ffm (dyskusja) 13:25, 22 maj 2012 (CEST)

Spis treści

Prośba o źródła w artykule Wogezy Północneedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Wogezy Północne. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Teukros (dyskusja).)

Ad:Park_krajobrazowyedytuj kod

Ad:Park_krajobrazowy

Proszę o źródła Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 20:04, 30 maj 2012 (CEST)

Ad:Park_krajobrazowy

Fajnie że dodałeś źródła. Mam jeszcze drobną uwagę techniczną. "Linki zewnętrzne" jak podałeś w opisie zmian są u nas pojęciem które oznacza "strony internetowe nie użyte jako źródło" Natomiast strony internetowe użyte jako źródło powinny znajdować się pod nagłówkiem Bibliografia (razem z ewentualnymi książkami na ten temat). Może to szczegół ale uważam że ważny dla lepszego zrozumienia mechanizmów wiki. Dodatkowo chce Ci bardzo polecić mechanizm przypisów który pozwala powiązać źródło z konkretnym fragmentem artykułu. W razie wątpliwości chętnie pomogę. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 09:56, 31 maj 2012 (CEST)

Lista parków narodowych w Niemczechedytuj kod

Ad:Lista_parków_narodowych_w_Niemczech

Przecież nie ma artykułu Ochrona przyrody w Niemczech, po co taki link w zobacz też? Nie ma co zobaczyć ;) Cofnąłem, jak artykuł będzie, to można dodać. pozdrawiam Piastu βy język giętki... 15:32, 28 gru 2013 (CET)

  • Rozumiem. Jakby to w tekście było, to ok, linki do nieopisanych, ale encyklopedycznych tematów są ok. Ale zobacz też dziwnie wygląda z czerwonymi linkami. Jak już powstanie za te kilka minut, to można wycofać moją ostatnią edycję w liście parków. pozdrawiam Piastu βy język giętki... 15:54, 28 gru 2013 (CET)

Szablon:Rezerwat_biosfery_infoboxedytuj kod

Myślę, że najlepszym miejscem na przedyskutowanie w weryfikację Twoje szablony będzie Dyskusja wikiprojektu:Infoboksy. --PNapora (dyskusja) 06:58, 21 sty 2014 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 15:00, 22 sty 2014 (CET)

Ytresedytuj kod

O co tu chodzi? En 1077, un droit d'octroi fut instauré de Ytres à Ginchy : une obole pour une brouette chargée, un denier par bête chargée au col, deux sous par charrette portant marchandises attachées par une corde. Mati7 (dyskusja) 18:29, 3 mar 2014 (CET)

Opactwo św. Bartłomieja w Heidelberguedytuj kod

Witam serdecznie nowego Wikipedystę. Nie znalazłem Cię w atlasie, więc zapytam: Czy mieszkasz może w Heidelbergu lub okolicach? Zwiadowca21 19:49, 5 mar 2014 (CET)

W takim razie przesyłam serdecznie pozdrowienia z Bammental. Zapraszam do dopisania się tu Wikipedia:Atlas wikipedystów/Europa#Niemcy. Zwiadowca21 20:12, 5 mar 2014 (CET) A to pewnie szukałeś pana Homo heidelbergensis. Ale to w Mauer. Zwiadowca21 19:47, 6 mar 2014 (CET)

Inseeedytuj kod

http://www.insee.fr/fr/themes/tableau_local.asp?ref_id=FAM&millesime=2010&nivgeo=COM&codgeo=80015#infos-connexes Czy tutaj chodzi o rodziny mieszkające w tym miasteczku? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc Mati7 (dyskusja) 15:12, 10 mar 2014 (CET)

Thingstätte (Heidelberg) i inneedytuj kod

Gdybyś zdecydował się napisać hasło na któryś z tematów:

to służę pomocą. Byłem tam parę dni temu i mam kilka świeżych zdjęć. Zwiadowca21 21:55, 1 kwi 2014 (CEST)

Re: rezerwat biosfery / obszar chroniony infoboxedytuj kod

Twój brudnopis to przekierowanie do szablonu rezerwat biosfery. Zatem o jakim brudnopisie piszesz? Chwilowo nie mam czasu aby porównać różne szablony i się wypowiedzieć. Zajrzę do nich za kilka dni i rozpocznę nowy wątek w wikiprojekcie infoboksowym. ~malarz pl PISZ 22:43, 24 cze 2014 (CEST)

Chrześcijaństwoedytuj kod

Przepraszam bardzo za to zamieszanie, ale dane PEW nie otwierają sie u mnie poprawnie więc nie mogłem się z nimi zapoznać. I nie wiem jakich kryteriów uzyto przy podawaniu liczby wiernych poszczególnych wyznań, ani według jakich kryteriów uznano dane wyznania za Ewangeliczne (jeśli dobrze sie orientuje to rowniez w amerykanskim nazewnictwie metodystów uważa się za "mainline"). Ale bardzo dziekuje za te poprawki w mojej edycji, i mysle ze teraz jest jak najbardziej dobrze.

Max-Planck-Institut für Kernphysikedytuj kod

Jutro od 10 do 17 jest Dzień Otwartych Drzwi w Max-Planck-Institut für Kernphysik. Artykuł jest bez zdjęć, więc ja jadę trochę porobić. Ciebie też serdecznie zapraszam. :) Tu link Zwiadowca21 18:40, 19 lip 2014 (CEST)

Heidelberg#Historiaedytuj kod

Super, temu hasłu tego brakowało. Bardzo się cieszę, że wziąłeś się za redagowanie Heidelbergu. Zauważ jednak, że nie podajesz kompletnie źródeł. Zwiadowca21 15:10, 14 sie 2014 (CEST)

Ty dodajesz informacje do hasła i na Tobie spoczywa obowiązek podania wiarygodnych źródeł. Jeśli jako źródło używasz niemieckiej strony internetowej to podaj ją w przypisach używając szablonu {{cytuj}}. Tłumacząc tekst z niemieckiej Wikipedii możesz użyć tych samych przypisów co w pierwotnej (oczywiście po polsku). Zobacz: WP:WER, WP:Ź Zwiadowca21 21:08, 14 sie 2014 (CEST)

Odp:Szwajcarski Park Narodowyedytuj kod

Odp:Szwajcarski Park Narodowy

Artykuł mamy pod nazwą angielskojęzyczną. Aby zachować jednolitość w ramach wikipedii najlepiej jest stosować tę nazwę pod którą mamy artykuł. Jeśli uważasz, że artykuł mamy pod niewłaściwą nazwą proponuję problem omówić na stronie dyskusji artykułu (czyli w tym wypadku Dyskusja:International Union for Conservation of Nature) Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 20:39, 18 sie 2014 (CEST)

Odp:Szwajcarski Park Narodowyedytuj kod

Odp:Szwajcarski Park Narodowy

To ze istnieje najpierw powinno być wykazane ze źródłami w linkowanym artykule. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:01, 18 sie 2014 (CEST)

Odp:Parki narodowe Europyedytuj kod

Odp:Parki narodowe Europy

Dzięki za info i za wkład. Z chęcią przeczytam. A co do "więc ukułem proste dwa zdania na bazie obcojęzycznych wikipedii)" to wskazane jest ze względu na prawa autorskie pisać o tym w opisie zmian. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 12:32, 21 sie 2014 (CEST)

Odp:Kategoria:Ochrona przyrody w Niemczechedytuj kod

Odp:Kategoria:Ochrona przyrody w Niemczech

Odpowiedziałem Ci na stronie dyskusji Dyskusja kategorii:Ochrona przyrody w Niemczech. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:59, 26 sie 2014 (CEST)

Fortyfikacje Carcassonneedytuj kod

W związku z Twoimi uwagami na temat tego hasła w CW: jeśli masz tak dobre rozeznanie to popraw co w nim złego. Pozdrawiam. Belissarius (dyskusja) 23:50, 29 sie 2014 (CEST)

Re: Zoo i inneedytuj kod

Przez ogród botaniczny przechodziłem kilka razy i jak dla mnie nie ma szału i za bardzo nie wiem co można by tam sfocić, ale spróbuję. Może jak ktoś jest botanikiem, to co innego. Parę razy namawiałem żonę na szpaciren do zoo. My płacimy tylko 6€ więc nie jest to problemem. Będę miał w pamięci. Ogólnie wybieram się na Neuenheimer Feld. Niedługo ma tam być budowana linia tramwajowa i chcę porobic zdjęcia póki jej nie ma. Zwiadowca21 21:55, 30 sie 2014 (CEST)

Mönchhofstraße 18-25edytuj kod

Czy potrafisz rozszyfrować co tam jest napisane?

Na jednym wydaje mi się, że jest Mädchen-Schule, ale nie wiem jaka by miała być nazwa na drugiej fotografii. "KNABRN"-schule? Powinno być raczej manner- oder herren-. Zwiadowca21 20:53, 13 wrz 2014 (CEST)

Odp:Wikiprojektedytuj kod

Odp:Wikiprojekt

Witaj. Od blisko czterech lat ogarniam i planowo rozwijam ten temat. ;) Kontynentalne turnieje r7 idą z reguły na bieżąco, podobnie żeńska światowa seria, teraz nadganiam też męski cykl. Z piętnastoosobowej wersji zajmuję się głównymi turniejami międzynarodowymi (PŚ, 6NC, TRC, PNC, MŚ/ME juniorów) oraz krajowymi rozgrywkami we Włoszech, Rumunii, Czechach i na południowej półkuli (RPA/AUS/NZL). No i cała rośnie cała sterta biogramów, ze szczególnym uwzględnieniem Australijczyków. Co do wikiprojektu – nie załatwi on nic, czego nie da się na stronie dyskusji użytkownika obgadać, i nawet duża liczba osób nie gwarantuje, że takowy będzie działać (vide Wikiprojekt:Igrzyska olimpijskie). Mıodzıo3 • dyskusja 19:10, 13 lip 2015 (CEST)

Co do ME7 mężczyzn – nie to, że nie są aktualizowane, tylko że dopiero powstają... Dotarłem do 2012, kolejne trzy edycje wkrótce. I mała uwaga (odnoszę się do zmiany miała/ma przy udziale Brazylii w IO), artykuły z reguły piszemy w czasie przeszłym, dlatego wyraz "miała" jest tam jak najbardziej uzasadniony. Mıodzıo3 • dyskusja 20:34, 13 lip 2015 (CEST)

Jakoś nie mam przekonania do przymierających wikiprojektów, w których działają cztery osoby na krzyż. Niemniej bardzo się cieszę, że znajdzie się ktoś, kto będzie chętny do edytowania tematów związanych z rugby, bo braki są olbrzymie. Brakuje artykułów o ważnych rozgrywkach (nawet tych ogólnych, dopiero jakiś czas temu naskrobałem coś o Currie Cup), zespołach z najmocniejszych lig europejskich (Francji, Anglii), drobnych artykułów o reprezentacjach, związkach sportowych (np. South African Rugby Union) i przede wszystkim mnóstwa biogramów (bieżących, bo o tych historycznych – gigantach z lat 70., 80. 90. – nawet boję się wspominać). Prawda jest taka, że oprócz kol. Miodzia, sporadycznie mnie i może jeszcze ze dwóch osób nikt na takie tematy nie pisze. Dlatego zachęcam, ale może niekoniecznie w formie projektu, bo moim zdaniem byłby to przerost formy nad powoli przyrastającą treścią. Aʀvєδuι + 22:26, 13 lip 2015 (CEST)

Odp:Jahorłyk / Jagorlâcedytuj kod

Odp:Jahorłyk / Jagorlâc

Powoływanie się na pozycję sprzed ponad stu lat to kiepski pomysł. Już wielokrotnie dyskutowano czy SGKP jest odpowiednim źródłem nazewniczym i konkluzja była taka, że nie jest, natomiast polskie egzonimy należy brać z wykazów KSNG, a w przypadku braku takowych stosować nazewnictwo oryginalne. I w wym właśnie przypadku przeniosłem hasło pod nazwę oryginalną w języku mołdawskim, czyli języku urzędowym Mołdawii. Khan Tengri (dyskusja) 21:05, 3 wrz 2015 (CEST)

Odp:Miłdawia a Mołdowaedytuj kod

Odp:Miłdawia a Mołdowa

Podana przez ciebie publikacja została wydana w 2006 roku, a w protokole z 2011 roku można przeczytać, że "na wniosek Departamentu Wschodniego, MSZ postanowiło przychylić się do stanowiska Komisji i przyjąć długie nazwy państw w formie [...] i Republika Mołdawii (zamiast dotychczas stosowanej nazwy Republika Mołdowy)." Khan Tengri (dyskusja) 12:56, 7 wrz 2015 (CEST)

Podziękowanie - Albisedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 04:40, 11 wrz 2015 (CEST)

Podziękowanie - Pădurea Domneascăedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 03:56, 29 wrz 2015 (CEST)

Szablon:Rezerwat biosfery infoboxedytuj kod

frees (dyskusja) 02:05, 1 sie 2016 (CEST)

File:RegionyHistPolski.pngedytuj kod

Gratuluje bardzo obrazowej mapy File:RegionyHistPolski.png. Naprawdę dobra robota. Chciałem jedynie zwrócić uwagę na drobny szczegół. Teren ziemi nyskiej na Śląsku powinien być raczej zaliczony do Dolnego Śląska. Przemawia za tym kilka powodów: leży za Przesieką Śląską, Księstwo Nyskie było domeną biskupów wrocławskich, do pruskiej rejencji opolskiej trafiło dopiero w 1818 r. - smyru (dyskusja) 23:15, 12 wrz 2016 (CEST)

Zredukujmy wpływ na środowisko naturalne ruchu Wikipediaedytuj kod

Witaj Ventic, kontaktuję sie z Tobą gdyż na swojej stronie użytkownika wykazałeś zainteresowanie sprawami ochrony środowiska. Chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z projektem Wpływ na środowisko naturalne na Meta, gdzie chcę zebrać wsparcie dla redukcji wpływu ruchu Wikimedia na nasze środowisko naturalne. Moim pierwszym celem jest to by wszystkie serwery Wikimedia korzystały wyłącznie z energii odnawialnej. Może mógłbyś okazać swoje poparcie dla tego projektu? Dziękuję, --Gnom (dyskusja) 11:30, 22 lut 2017 (CET)

Las Palatynackiedytuj kod

Witaj, zupełnie nie rozumiem z jakiego powodu usunąłeś bez jakiegokolwiek wyjaśnienia lub podania argumentacji moją edycję na tej stronie, skoro dobra praktyka mówi, by stosować w tekstach encyklopedycznych jednolite i najbardziej powszechne (tj. zalecane prze normatywne słowniki ewentualnie instytucje zajmujące się nazewnictwem), tym bardziej, że druga rzadsza nazwa została podana. Niby każdy może redagować? Co? Śmiech na sali, skoro bez jakiejkolwiek argumentacji cofa się poprawną edycję! Po jakiego diabła Fundacja wydaje zatem kasę na przyciągnięcie nowych redaktorów, skoro starzy i tak pokażą czyje zdanie jest najważniejsze i cofną zmianę, bez podania argumentacji, bo mogą. Cofnięcie poprawek uważam za złośliwe. Pozdrawiam i życzę miłego tupania i zniechęcania innych pragnących, by artykuły były bardziej przyjazne czytelnikowi. Tak już na marginesie podam, że np.: Wielka encyklopedia PWN, z 2005 pod red. Jan Wojnowski, właśnie tę nazwę wymienia jako pierwszą. Poza tym nie wiem czy wiesz, iż istnieje taka instytucja jak Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej[1], która jednoznacznie zaleca używanie właśnie nazwy 'Las Palatynacki NAZEWNICTWO GEOGRAFICZNE. ŚWIATA. Zeszyt 12. Europa. Część II., str 157 [2]. Krokus (dyskusja) 09:02, 29 mar 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:28, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:43, 10 cze 2017 (CEST) 

Ogrody zoologiczne w PLedytuj kod

Witam, świetna mapa, tylko wkradły się małe błędy w Słupsku nie ma zoo, jest w miejscowości Strzelinko, druga rzecz to zoo w Lisowie (ul. Wygwizdów) na mapie jest podana nazwa ulicy a nie nazwa wsi. Pozdrawiam--Koroniec (dyskusja) 21:06, 12 sie 2017 (CEST)

Usunięcie edycjiedytuj kod

Zupełnie nie rozumiem usunięcia mojej edycji w haśle Las Palatynacki. Usunąłem link zewnętrzny, który przenosi do strony zupełnie niezwiązanej z tematem: http://www.biosphere-vosges-pfaelzerwald.org/. Chyba że komuś zależy żeby tam właśnie przenosiło ;) Geralt Riv (dyskusja) 18:47, 22 paź 2017 (CEST)

Usunięcie wpisuedytuj kod

Przy usuwaniu edycji powinno się podać powód usunięcia. Po przyznaniu się do błędnego usunięcia, wypadało by przywrócić tą wersję a nie edytować na nowo Geralt Riv (dyskusja) 18:54, 22 paź 2017 (CEST)

Wódkaedytuj kod

Przypis usunąłem nie bez przyczyny – ciekawostkihistoryczne.pl trafiły na spamlistę i nie mogą być uznane za dobre źródło. Rzuć okiem na koniec strony dyskusji, gdzie wszystko zostało wyjaśnione. Runab (dyskusja) 22:09, 19 lis 2017 (CET)

Ad:Krainy historyczne w Polsceedytuj kod

Bardzo proszę, nie wstawiaj uparcie tej grafiki. Były już dyskusje na ten temat, mapa zawiera błędy, kontrowersyjne granice obszarów Więcej na ten temat jest w ostatniej dyskusji [3] Wobec tego lepiej by artykuł nie posiadał grafiki niz by miał być z tego powodu uznawany za niewiarygodny. Jeżeli masz inne zdanie możesz rozpocząć kolejny wątek w kawiarence i przedyskutować to z większą ilością Wikipedystów. --Adamt rzeknij słowo 08:17, 22 lis 2017 (CET)

Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Ventic,

Fundacja Wikimedia pragnie poprosić cię o Twoją opinię w ankiecie na temat doświadczenia związanego z Wikipedia i fundacją. Celem tego badania jest dowiedzieć się w jaki sposób Fundacja wspiera twoją pracę na wiki i jak możemy to zmienić lub poprawić w przyszłości. Twoje przemyślenia będą miały bezpośredni wpływ na obecną i przyszłą pracę Fundacji Wikimedia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 16:43, 6 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Ventic,

Kilka tygodni temu zapraszaliśmy Cię do wypełnienia ankiety Community Insights. Jest to coroczne badanie społeczności na całym świecie, organizowane przez Wikimedia Foundation. Chcemy dowiedzieć się jak bardzo nasza praca wspiera wiki. We are 10% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Twój głos ma dla nas znaczenie.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 17:11, 20 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Ventic,

Zostało już tylko kilka tygodni na wypełnienie ankiety Community Insights! We are 30% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Dzięki tej ankiecie Wikimedia Foundation uzyska opinie na temat tego, jak dobrze wspiera Twoją pracę na wiki. Wypełnienie zajmie tylko 15-25 minut, a ma bezpośredni wpływ na jakość udzielanego przez nas wsparcia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 21:49, 3 paź 2019 (CEST)

Re: Wojenka edycyjna o historię Warszawyedytuj kod

Witaj, już kiedyś był o to spór. „Wyzwolić spod okupacji niemieckiej“ jest stosowane również współcześnie, jak i samo słowo „wyzwolić“ jest także stosowane w innych hasłach o Warszawie, np. Wyzwolenie KL Warschau, czasownik „wyzwolić“ występuje także m.in. w haśle Auschwitz-Birkenau. Jest ono stosowane przez autorów publikujących w prasie varsavianistycznej, którą regularnie czytam, w kontekście 17 stycznia, widziałem także to określenie w rocznicowym poście na FB jednej z „moich“ dzielnic (Praga-Południe) w styczniu tego roku. Jeżeli jedynym powodem zmiany – niezgodnej z podanym źródłem – jest to, że komuś źle się to określenie źle kojarzy, proponuję żebyś rozpoczął dyskusję w Kawiarence, żeby więcej Wikipedystów mogło się wypowiedzieć. Bo może warto to szeroko przedyskutować i zapisać w postaci zalecenia, tak jak zrobiliśmy w przypadku słów sowiecki i radziecki. Pozdrawiam serdecznie Boston9 (dyskusja) 18:51, 29 lip 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Ventic" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy