Dyskusja wikipedysty:Viatoro


Dyskusja wikipedysty:Viatoro w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum 1 - lipiec 2008 - marzec 2010 | Archiwum 2 – marzec 2010 – 24 października 2010 | Archiwum 3 – 25 października 2010 – 10 lipca 2011 | Archiwum 4 – 11 lipca 2010 – 24 września 2014 | Archiwum 5 – 25 września 2014 – 20 lipca 2020

Spis treści

Proszę o sprawdzenie zmianedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_O.S.T.R.-a#Wyst%C4%99py_go%C5%9Bcinne_i_produkcje Dodano dwa albumy na końcu w "Występy gościnne i produkcje" Pozdrawiam serdecznie Deton24 (dyskusja) 23:26, 17 paź 2020 (CEST)

Proszę o pomoc przy stworzeniu nowego artykułu - tylko techniczną.edytuj kod

Szanowny Panie, pragnę stworzyć artykuł o katastrofie lotniczej w Nowym Mieście nad Pilicą, która miała miejsce 13 lipca 1982 r. Jeżeli chodzi o tekst, to ja wszystko napiszę, a jedyne o co proszę to stworzenie szablonu artykułu. Tabelki, układu itp. Bardzo proszę o kontakt, Marcin Klimek (e-mail: Klimescu@wp.pl)

Proszę o pomoc techniczną przy napisanym artykule.edytuj kod

Szanowny Panie, nazywam się Marcin Klimek i pochodzę z Nowego Miasta nad Pilicą. W 1982 r. w tej miejscowości wydarzyła się katastrofa lotnicza, w której zginęło 4 pilotów. Aby uczcić ich pamięć napisałem w brudnopisie artykuł odnoszący się do tej katastrofy. Niestety, nie potrafię technicznie "obrobić" tego artykułu. Przedmiotowy wątek znajduje się na moim koncie w Wikipedii tj. Alicja2012. Artykuł nosi tytuł: Katastrofa lotnicza w Nowym Mieście nad Pilicą. O jaką pomoc proszę. Po pierwsze nie wiem jak przenieść ten artykuł z mojego brudnopisu do kategorii i zarazem katalogu: katastrofy lotnicze w Polsce. Po drugie nie wiem jak zrobić w tym artykule kosmetykę tabelki, w której znajdują się informacje odnośnie: państwa (PRL), miejsca katastrofy itp. O pomoc przy tych dwóch problemach gorąco proszę. Sam nie dam rady, a zależy mi by uczcić pamięć osób, które zginęły w wymienionej katastrofie. Z góry Panu dziękuję za pomoc, Alicja2012 (dyskusja) 23:15, 7 sie 2020 (CEST) Marcin Klimek. (e-mail: Klimescu@wp.pl)

Zmiany w artykule.edytuj kod

Szanowny Panie, zgodnie z Pana uwagami dodałem nw. zmiany w artykule dotyczącym katastrofy. Po pierwsze: - w dziale przyczyny katastrofy podałem źródła archiwalne, które były podstawą do przedstawienia przyczyn tego zdarzenia lotniczego (jest to drugie źródło dla artykułu oprócz mojego zasobu wiedzy, dzięki któremu powstał artykuł). Mamy więc już dwa źródła. Po drugie dodałem wątek - zmiany po katastrofie. Opisałem w nim modyfikację szkolenia, co wpłynęło na bezpieczeństwo personelu latającego. Proszę o analizę artykułu i ew. kolejne uwagi lub jego publikację na stronach Wikipedii. Z poważaniem, Marcin Klimek.

Kolejne korekty w artykule.edytuj kod

Szanowny Panie, w nawiązaniu do sugestii dodałem przypis w części: "Przebieg katastrofy", który potwierdza śmierć załóg. Dodałem jeszcze jeden przypis powołujący się opracowanie "Polskie Lotnictwo Wojskowe 1945-2010" pod redakcją płk. rez nawig. dr. Józefa Zielińskiego w zapisie podającym wykonywane zadanie. Podsumowując swoje działania chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Jedyne opracowanie tej katastrofy znajduje się w publikacji: "Polskie Lotnictwo Wojskowe 1945-2010". Nigdzie indziej nie ma żadnych wzmianek dotyczących tej katastrofy. Niestety taka jest prawda. Chciałbym podać jeszcze inne źródła ale takich niestety już nie ma. Chcąc przybliżyć tę katastrofę różnym czytelnikom zrobiłem na jej temat artykuł, który w formie darowizny literackiej przekazałem Wydawnictwu GAPA. Zrobiłem to bezinteresownie i bezkosztowo. Tylko po to, by czytelnicy mogli wspomnieć ofiary tej tragedii. Do niedawna w artykule znajdującym się w Wikipedii tj. "Katastrofa lotnicza na Ławicy (1977)" nie znajdowały się żadne przypisy. Nieskromnie dodam, że obydwa dodałem jakiś czas temu ja sam. Nie powinno być tak, że wobec jednego artykułu narzuca się szereg obostrzeń, a inne takich nie mają i mimo to jednak ukazują się. Bardzo proszę o akcepatcję utworzonego artykułu nie przez wzgląd na moją osobę, czy moją pracę, ale mając na uwadze hołd poległym pilotom i ich rodzinom. Z poważaniem, Marcin Klimek.

Przypisy w artykule.edytuj kod

Witam, rozumiem wymogi formalne i też mnie to martwi, że artykuł o katastrofie lotniczej w Nowym Mieście nad Pilicą posiada tylko 2 przypisy. Niemniej jednak stoję na stanowisku, że lepszy jest artykuł z bardzo ubogą bazą źródłową niż żaden. Czy dlatego, iż baza źródłowa jest mierna, to mamy go usunąć? Ja książki o tej katastrofie nie napiszę (nie mam tego w planach). Podejrzewam, że inne osoby też nie napiszą o tym tragicznym zdarzeniu. Zatem baza źródłowa raczej się już nie powiększy. Jednak czy to jest podstawa do usunięcia prawdziwego, rzetelnego artykułu? Nie mogę tego zrozumieć, że są wytyczne by usuwać artykuły ze skąpą bazą źródłową. Nie pojmuję, że lepiej jak artykułu nie ma, niż on jest, choćby ubogi źródłoznawczo. Na koniec mam jeszcze jedno pytanie. Mam dwa zdjęcia z akt tej katastrofy. Czy można je zamieścić na stronie artykułu czy to też zakazane? Pozdrawiam, Marcin Klimek

prośba wpis wikipedysta Maciej Gawrońskiedytuj kod

Dzień dobry, mam pytanie a zarazem prośbę, utworzyłem wpis na temat prawnika Maciej Gawroński, zgodnie z wytycznymi które otrzymałem w trakcie tworzenia od supportu Wikipedii wpis działa ale czy można sprawić by był widoczny dla użytkowników wikipedii po wyszukaniu z nazwiska? Aktualnie wpis ma przedrostek wikipedysta

będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

pozdrawiam, z upoważnienia Macieja Gawrońskiego Filip Czubak

Growth team newsletter 14edytuj kod

Witamy w czternastym wydaniu newslettera zespołu Growth!

Celem zespołu Growth jest praca nad zmianami w oprogramowaniu, które pomogą pozyskiwać nowych użytkowników w projektach Wikimedia o średnim rozmiarze.

Sukces z mechanizmem "oprowadzanie"edytuj kod

Gwiazdka wskazuje tydzień, w którym wprowadzono "oprowadzanie".

15 czerwca wprowadziliśmy mechanizm "oprowadzania".

Ta funkcja przy wykorzystaniu panelu pomocy objaśnia co zrobić po wybraniu zasugerowanej propozycji edycji. Na przykład, jeżeli nowicjusz wybierze zadanie polegające na poprawkach redakcyjnych, zostanie on poinstruowany na jakie błędy zwracać uwagę. Zobaczą oni przykłady jak można przeredagować tekst. Tę funkcję można przetestować na test.wikipedia.org. Należy najpierw tam włączyć w preferencjach funkcję Strona domowa nowicjusza i panel pomocy.

Odkąd uruchomiliśmy "Oprowadzanie", zbierane przez nas dane pokazały dobre rezultaty (zobacz ilustrację). Możemy zauważyć, że więcej użytkowników dokonuje zasugerowanych edycji niż zanim wprowadzono funkcję wspomagania.

Zadania strukturyzowaneedytuj kod

Koncepcja zadania strukturyzowanego "dodaj link"

Zadania strukturyzowane to projekt polegający na podzieleniu procedury edytowania na serię kroków. Mamy nadzieję, że nowicjusze będą mogli wykonywać z łatwością te zadania.

W poprzednim newsletterze, prosiliśmy o wyrażenie przez społeczność zdania o tym pomyśle. Odbyliśmy zadowalające rozmowy w sześciu językach z 35 członkami społeczności (tutaj podsumowanie). Zamieściliśmy już nowe wizualizacje. Mamy nadzieję, że członkowie społeczności zapoznają się z tymi projektami i odniosą się do nich (w dowolnym języku). Obok nich znajdują się kluczowe pytania, które zadajemy sobie w miarę opracowywania naszych planów.

Inne nowości techniczneedytuj kod

Podgląd wariantu D strony domowej w wersji na komputery stacjonarne.
  • Obecnie pracujemy nad wariantami C i D (na zdjęciu obok) strony domowej. Celem jest zwiększenie liczby nowicjuszy, którzy rozpoczną przechodzenie zadań dla nowicjuszy. To jest obecnie główny projekt realizowany przez nasz zespół.
  • Ułatwiliśmy ukrywanie panelu pomocy gdy nie jest on potrzebny. [1]
  • Ankieta powitalna ma nowe pytanie skierowane do ludzi, którzy utworzyli konto: umiejętności językowe. Celem jest określenie, jak wielu nowicjuszy zna wiele języków, dzięki czemu dowiemy się, czy dobrym pomysłem będzie zintegrowanie Tłumaczenia Treści jako zadanie dla nowicjuszy. Aby zwolnić miejsce na umieszczenie tego pytania, usunęliśmy inne, którego już nie wykorzystujemy. [2]

Docieranie do społecznościedytuj kod

Newsletter zespołu Growth przygotowany przez zespół Growth rozsyłany przez botaWyraź opinięSubskrybuj lub wypisz się.

11:33, 7 wrz 2020 (CEST)

Pytanie Sylwia z rodu Świętorzeckich (12:00, 29 wrz 2020)edytuj kod

Dzień dobry --Sylwia z rodu Świętorzeckich (dyskusja) 12:00, 29 wrz 2020 (CEST)

Stanisław Palleedytuj kod

Dzień dobry,

skończyłem pisanie hasła ,,STANISŁAW PALLE"(pod względem merytorycznym), potrzebuję pomocy 

co muszę zmienić, usunąć, etc...), by biogram Stanisława Palle był ogólnie dostępny, zarówno na bliskie więzy rodzinne jakie łączą mnie z osobą Stanisława Palle, jak również, ze względu na jego życiorys. Oczywiście jako wikipedysta jestem nowicjuszem. Proszę o odpowiedź. Z poważaniem (Taddaiszg (dyskusja) 10:55, 2 paź 2020 (CEST))Tadeusz Szmechtig--Taddaiszg (dyskusja) 10:55, 2 paź 2020 (CEST)

prośba o sprawdzenie nowego artykułuedytuj kod

Cześć

Przygotowałem mój pierwszy artykuł na Wikipedii o moim macierzystym klubie aikido "Shin Dojo".

Poproszę o przejrzenie i informację zwrotną czy powinienem go uzupełnić o jakieś informacje dodatkowe przed publikacją.

Link do artykułu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:SzyWesolowski/brudnopis

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdr.

Szymon Wesołowski SzyWesolowski (dyskusja) 17:58, 9 paź 2020 (CEST)

Pytanie Bartosz "copy" Grajda (19:21, 11 paź 2020)edytuj kod

Witam, Czy mogę coś z edytować ponieważ jestem początkującym i nie do końca wiem jak --Bartosz "copy" Grajda (dyskusja) 19:21, 11 paź 2020 (CEST)

Pytanie Siwa1234 (22:20, 16 paź 2020)edytuj kod

La Via --Siwa1234 (dyskusja) 22:20, 16 paź 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Viatoro" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy