Dyskusja wikipedysty:Voronwe


Dyskusja wikipedysty:Katafrakt w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Dyskusja wikipedysty:Voronwe) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Co do Wettonów i in.edytuj kod

Katafrakcie, nie mam dalszych uwag do tekstu, który poza tym przecież nie wzbudza zastrzeżeń. Wybacz mi może zbyt obcesową formę uwagi, ale doraźnie podyktowana była zniecierpliwieniem/desperacją, jaka ogarnia starego fachowca na widok tego, co dzieje się w naszej Wikipedii. Jest nas zaledwie garstka dbających o kulturę i czystość naszego języka wobec infekowania go obcojęzycznością. I dlatego wyzwala to czasem aż niewłaściwe reakcje. W dziedzinie starożytności i literatury dzisiejsza nowomowa Polaków (w której język rodzimy miesza się z wszechwładną angielszczyzną) robi wrażenie szczególnie deprymujące. W przyszłości powstrzymam się od takich sformułowań wobec wieloletnich wikipedystów (będąc zresztą już niedaleki odejścia z Wiki, podobnie jak paru naszych bardziej zasłużonych kolegów). - Cyborian (dyskusja) 12:32, 19 sty 2018 (CET)

Podziękowanie - Y Gaeredytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:00, 28 sty 2018 (CET)

Czy wiesz – North Carr (latarniowiec)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 00:08, 8 mar 2018 (CET)

  • Czy jesteś pewien, że waga (masa) owego latarniowca wynosiła 250 ton? Część źródeł podaje tonaż i chodziłoby o tony rejestrowe. Podawanie tonażu jest dużo bardziej popularne w żegludze, podawanie wagi jest rzadkie (bo i trzeba byłoby określać w jakim stanie balastowym, czy chodzi o masę samej konstrukcji itd). Myślę, że trzeba to zmienić na tonaż, chyba, że najpoważniejsze źródła podają, że to waga, albo gdzieś jest podany inny tonaż. Ciacho5 (dyskusja) 19:43, 11 mar 2018 (CET)
  • Może to być. Ale to jest mniej więcej tak, jakby przy opisywaniu sportowca (lekkoatlety) podawać obwód w pasie a nie podać wzrostu. Kilka z przywołanych źródeł (oraz en-Wiki) podaje te 250 jako tonaż, dlatego byłbym za usunięciem informacji o masie, bo najprawdopodobniej jest to jednak pomyłka. Ciacho5 (dyskusja) 12:08, 12 mar 2018 (CET)

Czy wiesz – Cahersiveenedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 16:59, 19 mar 2018 (CET)

Odp:Wikipedia:CEE Spring 2018/Kalendarzedytuj kod

Odp:Wikipedia:CEE Spring 2018/Kalendarz

Hej. Brak niektórych krajów wynika z tego, że po prostu nie zgłosiły się do konkursu. Estonia dołączyła dosłownie dzisiaj (i już jest na liście :) ), a Finlandia i np. Czechy nie zdecydowały się włączyć. Błąd z Litwą już poprawiam, dzięki za wyłapanie :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 23:13, 20 mar 2018 (CET)

Odp:odp. Losowania Tygodni Tematycznychedytuj kod

Odp:odp. Losowania Tygodni Tematycznych

Hej. Sytuacja TT jest o tyle skomplikowana, że zasadniczo są one organizowane i zarządzane przez społeczność wikipedystów. Stowarzyszenie opiekuje się tylko częścią związaną z nagrodami rzeczowymi. Ale już nie wybiera tygodni, nie ustala kolejności, nie organizuje ich i nie przyznaje gwiazdek. Szanujemy tu całkowicie autonomię społeczności, do której ten konkurs należy. Więc myślę, że z gwiazdkami jest jak ze wszystkimi rzeczami w Wikipedii - jeśli ktoś chce się podjąć tego zadania, to może się go podjąć, na chwałę wiki :) Pozdrawiam cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 23:20, 20 mar 2018 (CET)

Podziękowanie - North Carr (latarniowiec)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 06:37, 23 mar 2018 (CET)

Interwikiedytuj kod

Zauważyłem, ze nie dodajesz interwik do napisanych przez siebie artykułów. To nie jest trudne, można to zrobić od razu na stronie danego hasła. W menu po lewej na dole w sekcji Języki jest link Edit links, po kliknięciu którego otwiera się okienko, w którym wystarczy wpisać kod języka (zazwyczaj to będzie en) i nazwę hasła w danym języku (w przypadku Rosslare Europort zwykłe kopiuj-wklej wystarczy). W razie dalszych wątpliwości daj znać. Stanko (dyskusja) 09:05, 24 mar 2018 (CET)

A, to nie ma problemu, bywa że ktoś czegoś nie robi, bo nie wie jak, stąd mój post. A zapomnieć zdarza się każdemu :) Stanko (dyskusja) 13:04, 24 mar 2018 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Otwartych i wolnych treściedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global surveyedytuj kod

Witaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości. Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.

Weź udział w ankiecie teraz!

Możesz dowiedzieć się więcej na temat tej ankiety na stronie projektu. Zobacz jak Twoje zdanie pomaga Wikimedia Foundation wspierać edytujących takich jak Ty. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności (po angielsku). Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail poprzez funkcję wysyłania e-maili do użytkownika, do WMF Surveys, aby usunął Cię z listy.

Dziękujemy!

WMF Surveys, 20:20, 29 mar 2018 (CEST)

Czy wiesz – Angular (framework)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Sidevar (dyskusja) 11:45, 30 mar 2018 (CEST)

Crystal -> włóknaedytuj kod

Crystal uses green threads, called fibers, to achieve concurrency. Fibers communicate with each other using channels, as in Go or Clojure, without having to turn to shared memory or locks. Nigdy nie programowałem w Crystalu, ale faktycznie to jest to samo. Już poprawiam :). Vebace [dyskusja] 15:15, 30 mar 2018 (CEST)

Btw. tutaj źródło. Vebace [dyskusja] 15:16, 30 mar 2018 (CEST) Poprawiłem na ...implementuje zielone wątki (nazywane tutaj fibers, pol. włókna).... Nie wiem, czy tak już może zostać, czy usunąć to tłumaczenie? W Internecie można się z nim spotkać, ale w literaturze to raczej nie widziałem tego określenia (zapewne nawet nie ma jeszcze i długo nie będzie polskojęzycznej literatury o crystalu). Vebace [dyskusja] 15:23, 30 mar 2018 (CEST) Zrobione Poprawiłem. Vebace [dyskusja] 16:59, 30 mar 2018 (CEST)

Tydzień Otwartych i wolnych zasobówedytuj kod

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Otwartych i wolnych zasobów. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 20:17, 7 kwi 2018 (CEST)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia surveyedytuj kod

Każda odpowiedź w tej ankiecie może pomóc Wikimedia Foundation ulepszyć Twoje doświadczenia w projektach Wikimedia. Jak dotąd wysłuchaliśmy 29% współautorów projektów Wikimedia. Ankieta jest dostępna w różnych językach i jej wypełnienie może zająć od 20 do 40 minut. Weź udział w ankiecie.

Jeżeli już wypełniłeś tę ankietę, z góry przepraszamy za to przypomnienie. Tę ankietę stworzyliśmy tak, aby nie dało się zidentyfikować użytkowników, którzy ją wypełnili, więc musimy rozesłać to przypomnienie wszystkim. Jeżeli chcesz wypisać się z listy adresatów przypomnień i informacji o kolejnych badaniach, wyślij e-mail do WMF Surveys. Możesz też wysyłać do niego zapytania odnośnie tego badania. Dowiedz się więcej o tej ankiecie na stronie projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności Wikimedia Foundation. Dziękujemy!

WMF Surveys, 03:18, 13 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - Angular (framework)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:57, 14 kwi 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Zabawa edycyjna 2018edytuj kod

Ad:Wikipedia:Zabawa edycyjna 2018
A tu specjalna zabawka, bo ty te statystyki konkursowe (jeśli liczysz, to) bardzo fajnie zliczasz Hedger z Castleton (dyskusja)

Ojojoj, to już 13. wykonane zadanie. Nie wiem, jak ja to liczyłem, że nie zauważyłem, kiedy wykonałeś 12 :/ W każdym razie cieszę się, że dołączasz do kolejnego etapu :) Hedger z Castleton (dyskusja) 16:09, 18 kwi 2018 (CEST)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyedytuj kod

Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 23 kwietnia 2018 (07:00 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.

Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy! Tę ankietę stworzyliśmy tak, aby nie dało się zidentyfikować użytkowników, którzy ją wypełnili, więc musimy rozesłać to przypomnienie wszystkim. Aby wypisać się z przyszłych badań, wyślij e-mail poprzez funkcję wysyłania e-mail do WMF Surveys. Na ten e-mail możesz wysłać również zapytania. Dowiedz się więcej o tej ankiecie na stronie projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu Wikimedia Foundation w sprawie prywatności.

WMF Surveys, 02:28, 20 kwi 2018 (CEST)

Re:Ad: Wikipedia:CEE Spring 2018/Gruzja, Węgry i Kosowoedytuj kod

Cześć,
dodaję, ponieważ akcja CEE Spring cały czas trwa. Podział na rindy jest po to żeby nie ominąć żadnego kraju. Pozdrawiam, Fafik Napisz coś® 12:44, 24 kwi 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Portugalskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Cautínedytuj kod

Witaj. Dlaczego przypisy dodałeś tylko w dwóch miejscach? Cała treść artykułu musi być uźródłowiona. Eurohunter (dyskusja) 12:09, 14 maj 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Izraelskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Ad:Newag 311Dedytuj kod

Ad:Newag 311D

Jeżeli zużywa 20% mniej na 1000bruttotonokilometrów to na każdą inną liczbę km chyba też... Therud (dyskusja) 14:37, 3 sie 2018 (CEST)

odp. Aktualny tydzień tematyczny: Tydzień z muzyką IVedytuj kod

Czy falstart? Poprzednio też wstawiałem link do tygodni gdy już były zrobione ich strony. 1 października dam ogłoszenie na tablicy o rozpoczynającym się dzień później tygodniu. link w szablonie {{Aktualny tydzień tematyczny}} może posłużyć jako informacja: "strona tygodnia jest gotowa, można zacząć przygotowania, pisać pierwsze artykuły". --Maattik (dyskusja) 15:31, 29 wrz 2018 (CEST)

Results from global Wikimedia survey 2018 are publishededytuj kod

Hello! A few months ago the Wikimedia Foundation invited you to take a survey about your experiences on Wikipedia. You signed up to receive the results. The report is now published on Meta-Wiki! We asked contributors 170 questions across many different topics like diversity, harassment, paid editing, Wikimedia events and many others.

Read the report or watch the presentation, which is available only in English. Add your thoughts and comments to the report talk page. Feel free to share the report on Wikipedia/Wikimedia or on your favorite social media. Thanks!
--EGalvez (WMF)

21:25, 1 paź 2018 (CEST)

Podziękowanie – Tydzień roku 1918edytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień roku 1918. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 20:37, 15 gru 2018 (CET)

CEE Spring 2019 - zaproszenieedytuj kod

Hej :) Ponieważ rok temu brałeś dość aktywny udział w konkursie CEE Spring 2019, chciałabym zaprosić Cię do udziału również w tym roku. Konkurs potrwa do 31 maja, więc zostało jeszcze mnóstwo czasu. I mnóstwo fajnych haseł do napisania :) Pozdrawiam cię serdecznie i zapraszam! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:40, 9 kwi 2019 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Katalońskiegoedytuj kod

Pomyślałem, że może się zainteresujesz, Aʀvєꝺuι + 22:42, 24 sie 2019 (CEST)

Sambúedytuj kod

Witam. Co innego jest w tekście, a co innego w infoboxie. 2000 czy 2010? Pozdrawiam! --Ludek Geograf (dyskusja) 20:41, 14 kwi 2020 (CEST)

Średnica drzewaedytuj kod

--katafrakt () 14:36, 30 kwi 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Voronwe" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy