Dyskusja wikipedysty:WTM/Archiwum 11


Dyskusja wikipedysty:WTM/Archiwum 11 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:WTM Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Ad:Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule

Ad:Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule

Cześć. Koordynaty łatwo jest uzyskać z map, np. na Targeo wpisujesz "Straszów", z listy wybierasz ten właściwy (http://mapa.targeo.pl/Strasz%C3%B3w%20%28woj.%20lubuskie%20pow.%20%C5%BCarski%20gm.%20Przew%C3%B3z%29), w menu po prawej stronie klikasz na "więcej" i wybierasz "Pokaż współrzędne miejsca". I już.

Przy okazji: jeśli zgłaszasz błąd ręcznie, a nie przez kliknięcie w "Zgłoś błąd" w panelu bocznym hasła, to pamiętaj o umieszczeniu na początku {{Status zgłoszenia|nowe}}. Na podstawie statusu bot podejmuje decyzję o archiwizacji lub przenosinach zgłoszenia na stronę dyskusji. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 10:37, 21 sie 2014 (CEST)

No koordynaty też nie są moją pasją, ale wg powyższego schematu korekta jest prosta. :-) Co do "Zgłoś błąd" w pasku bocznym, to faktycznie kiedyś nie był wyświetlany dla adminów, ale AFAIK dawno temu wycofano się z tego po jakiejś dyskusji, kawiarenkowej chyba. W każdym razie ja go mam, pierwsza grupa linków, 5 od góry. W tym samym miejscu jak dla niezalogowanych. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 11:33, 21 sie 2014 (CEST) Ktoś zapomniał podać sekund. T Załatwione, 11:48, 21 sie 2014 (CEST)Michał Sobkowski dyskusja

Rocznice

Coś się sypie w składni (fotka Mazowieckiego). Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:16, 23 sie 2014 (CEST)

Algorytm dodający "a także" też jest do bani. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:25, 23 sie 2014 (CEST)

A w ogóle to ja się rąbnąłem, a Tyś nie zauważył - zob. [1]. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:29, 23 sie 2014 (CEST)

I zmień. proszę, w Szablon:Aktualności "niespełna" na "niemal". Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:51, 23 sie 2014 (CEST)

Wywal tę żałosną fotką Mazowieckiego, pls. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 00:04, 24 sie 2014 (CEST)

1912

Nie jestem pewien ale chyba trzeba anulować tę edycję [2]. Linkuje do Facebooka, bez którego będzie to wiadomość wyssana z palca. Nie ma oddzielnego hasła o OSP w Ślesinie. Paweł Ziemian (dyskusja) 17:36, 24 sie 2014 (CEST)

Czy zachod zmusil rosyjskie banki do przestrzegania prawa Ukrainy na Krymie

Twierdzi pan, ze zachodowi nie udalo sie zmusic wiekszosci bankow, w tym rosyjskich do przestrzegania prawa Ukrainy na terenie Krymu (co spowodowalo opuszczenie Krymu prez wszystkie banki). Jakie ma pan zrodla, skoro zaprzecza pan innym zrodlom? Teraz pytam sie bo nie wiem. Moze pan ma racje, ale skoro Ameryce udalo sie zlikwidowac tanie linie lotnicze do Krymu i rozne zrodla pisza, ze banki Rosji zaprzestaly dzialalnosci na Krymie, to brzmi to wiarygodnie.

 • Jesli nie ma zrodel wskazujacych, ze Ukrainie i wspolnocie miedzynarodowej udalo sie zmusic banki (w tym rosyjskie) do przestrzegania prawa Ukrainy to moze powino zostac jak bylo.
Drogi zielony ludziku. Po swojemu i błędnie interpretujesz fakty. Twoje interpretacji nie znajdziemy w źródłach. Twierdzisz: "Ukraina i społeczność międzynarodowa wymaga od przedsiębiorstw prowadzących działalność na Krymie". Ukraina tymczasowo utraciła jakąkolwiek możliwość wymagania czegokolwiek od podmiotów gospodarczych z Krymu. Ukraina teraz to im może odciąć wodę i zablokować możliwość wywozu wyprodukowanych produktów przemysłowych, ale nie może do niczego zmusić. Takoż społeczność zachodnia też nie ma możliwości, żeby do czegoś zmusić rosyjskie banki, może co najwyżej straszyć sankcjami. Chwilowo to Rosja dysponuje możliwością skutecznego zmuszenia podmiotów na Krymie (np. banków ukraińskich) do przestrzegania prawa rosyjskiego. WTM (dyskusja) 21:18, 25 sie 2014 (CEST)
   • Dzieki za sugestie zmaian.Zrodlo wskazuje, ze pod wplywem presji miedzynarodowej wielkie przedsiebiorstwa zlikwidowaly swoja dzialalnosc na Krymie (w tym banki rosyjskie),poniewaz nie chca narazic sie na sankcje i kary, za udzial w aneksji i lamania prawa Ukrainy. Czy w ten sposob nalezy napisac o tym. Inne zrodla wskazuja, ze Stany Zjednoczone uniemozliwily Rosji stworzenie tanich linii lotniczych do Krymu i zabraly linimo lotniczym samoloty. Jest dyskusyjne, na ile Rosja konktroluje Krym, skoro rosyjskie przedsiebiorstwa nie moga tam prowadzic dzialalnosci gospodarczej.

Okupacja Krymu podczas referendum

Przeciez prezydent Putin powiedzial, ze najpierw armia rosyjska zajela Krym, a potem bylo referendum. Dlatego informacja, ze referendum bylo przeprowadzone w okupowanym juz Krymie jest faktem, ktory minimalnie zmienia tresc artykulu. Interpretacja jej zalezy od tego na ile czytelnik wierzy rosyjskim wojskowym. Czytelnik uprzedzony do armii rosyjkiej bedzie uwazal, ze bylo sfalszowane. Taki czytelnik czesto tez uwaza, ze referendum listopadowe z 1939 roku, kiedy mieszkancy bylej Polski zaglosowali za wlaczeniem obszarow wschodnich Polski do ZSRR, bylo sfalszowane. Czytelnik bardziej przyjaznie nastawiony do Rosji uzna, ze wschodnia Polska z radoscia przywitala Armie Czerwona w 1939 roku i ze mieszkancy rzeczywiscie zaglosowali za wlaczeniem jej do ZSRR. Taki czytelnik tez uzna, ze w obecnym referendum mieszkancy Krymu tez zaglosowali za wlaczeniem do Rosji. Nie interpretujmy za czytelnikow faktow.

Kochany zielony ludziku, w takiej postaci nie zaakceptuję twojej edycji. Twoje porównania są zbyt daleko idące. --WTM (dyskusja) 13:46, 26 sie 2014 (CEST)

Nie rozumiem powodu cenzurowania. Po co ukrywac, ze Krym byl okupowany w czasie referendum przed czytelnikiem

Faktem jest, ze referendum odbylo sie w okupowanym Krymie i jest to encyklopedyczna informacja. Moze nie jest to encyklopedyczna informacja dla np. rosyjskiej, czy polnocnokoreanskie wikipedii. Czytelnik ma prawo, wiedzac, ze referendum przeprowadzono po rosyjskiej inwazji wyrobic sobie zdanie o calej tej sytuacji. Czasami odnosze wrazenie, ze sympatyzuje pan z Rosja i chce pan ukryc informacje, ktore sugeruja, ze Rosja zrobila cos zlego. Natomiast rozumiejac pana sympatie polityczne, nie rozumiem, dlaczego pan zaklada, ze nalezy ukrywac fakt, ze referendum przeprowadzila armia rosyjska. Odnosi sie wrazenie, ze nawet sympatycy Rosji i rdzenni Rosjanie uwazaja, ze oczywiste jest, ze armia Rosji falszuje wybory na obszarch okupowanych i to trzeba ukryc.

Re:Stenodema

Tak, to ten sam gatunek, przy czym nazwa S. laevigatum jest niepoprawna gramatycznie (pozostałość po jakiś rewizjach zapewne). Artykuł Mściel natrawny wypadałoby IMO usunąć (stub bez źródeł, nie ma co integrować), a Stenodema laevigata zostawić. Jak znajdę źródło na pl. nazwę mściel natrawny, to tam przeniosę :) Carabus (dyskusja) 17:15, 26 sie 2014 (CEST)
PS. Niestety w swoich źródłach nie znalazłem nazwy "Mściel natrawny", a w necie są same mirrory wiki i blogi, które też z niej korzystały. Ale nie my jedni: anglojęzyczni też zrobili dwa arty i jeszcze to powielili w szablonie. Chociaż to i tak pikuś, przy szwedach, którzy mają dwie kategorie dla tej samej rodziny [Kategori:Forficulidae] i [Kategori:Forficulidae (Forficuloidea)]. Oczywiście dla tej drugiej zrobili też zbędny element w wd :P Carabus (dyskusja) 17:36, 26 sie 2014 (CEST)

Tryb https.

Dzięki za zainteresowanie. Tryb powinien być opcjonalny, ale niestety nie jest. Opcja jest oczywiście odznaczona, od kiedy tylko dowiedziałem się o takiej możliwości. Niestety nic to nie daje. Cała sesja jest w https. Myślałem, ze to wina mojego przestarzałego systemu operacyjnego i przeglądarki, ale identycznie jest przy łączeniu w czytelni, gdzie jest Win XP i nowe przeglądarki (np. Mozilla), czy w cyberkafejce. Nic nie pomaga. Przez ten ...olerny tryb już od roku nie mogę tyle edytować, ile bym chciał. Jedna edycja z mojego kompa to ok 20 - 30 minut. Oczywiście szybkie kompy z czytelni czy kafejki łączą szybciej, ale też wyraźnie wolniej niż w zwykłym http. IMO jest coś skopane w oprogramowaniu, ale ponieważ innym to widocznie nie przeszkadza, to nikt nie poprawia. Doszło do tego, że edytuję bez zalogowania, a potem raz na jakiś czas zatwierdzam własne edycje (albo inni to robią). Nawet kupiłem lepszy komp, ale ciągle z mojej renty nie mogę odłożyć na Win XP (prawdziwy, nie piracki). Nowszego ani mój stary, ani nowy komp nie udźwignie. Ceny na XP mimo wycofania wsparcia wcale nie spadły. :( Pozdrawiam. Belfer00 (dyskusja) 16:15, 29 sie 2014 (CEST)

Po dłuższej przerwie zalogowałem się w czytelni z przeglądarki IE nowszej wersji i już nie włącza się https. Przedtem przeglądałem przez Mozillę, a ta domyślnie nie pokazuje trybu. Może z mojego domowego IE6 też będzie działać poprawnie. Pewnie ktoś coś naprawił. Jeśli wiesz kto, to przekaż mu moje podziękowania. Pozdrawiam. Belfer00 (dyskusja) 18:19, 30 paź 2014 (CET)

Przykazania kościelne

http://www.diecezja.elblag.opoka.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=470:uchwaa-nr-153642014-konferencji-episkopatu-polski-z-dnia-13-marca-2014-r-w-sprawie-zatwierdzenia-iv-przykazania-kocielnego-i-promulgacji-jednolitego-tekstu-przykaza-kocielnych-po-ich-nowelizacji-wraz-z-wykadni-&catid=49:episkopat&Itemid=121

http://gosc.pl/doc/1925889.Nowa-wersja-IV-przykazania-koscielnego

Szanowny Panie, w czerwcu 2013 r. popdjeto decyzję co do zmiany brzmienia IV przykazania koscielnego. I zgoda - to jeszcze nie było prawnie wiążące. 13 marca 2014 r. jednak zatwierdzono Uchwałą 15/364/2014 nowy tekst przykazań kościelnych i go promulgowano rozsyłając każdej diecezji co jest od tego dnia prawnie wiążące. Nie rozumiem pańskiego uporu w usuwaniu zmian na stronie które są podparte promulgacją przez KEP (za uprzednią zgodą Stolicy Apostolskiej) - Proszę zauważyć że od decyzji do uchwały minął prawie rok (9 miesięcy).

Z poważaniem Kacper Lawera

Odp. Filareta (Kałaczowa)

Witaj, masz oczywiście rację. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 19:08, 30 sie 2014 (CEST)

Władysław Micewicz

Czy istnieje jakaś zasada, reguła, przepis albo zabobon niepozwalający cytować obcojęzycznych Wiki? Na przykład zdobycie wiadomości, że dwór Pelisze istnieje, jako ruina w dobrym stanie i nazywa się dziś Sedeiki Dvaras zajęła mi kilka dni. Oczywiście nikt w sposób prosty nie dotrze do tej wiadomości.

Pozdrawiam pwf 23:38, 30 sie 2014 (CEST)

Napisane masz w swoim opisie, że pomagasz. Proszę więc o pomoc, albo najlepiej o odpowiedź na to pytanie, które zadałam. Przyjrzałem się i nie rozumiem. Pozdrawiam pwf 00:01, 31 sie 2014 (CEST)

Aha, dojrzałem, że nie widać w ogóle odsyłaczy do wersji innojęzycznych. Kiedy je wstawiałem były widoczne. Czy coś się zmieniło w mechanizmie Wiki? pwf 00:05, 31 sie 2014 (CEST)

Wygląda, że znalazłem powód: kiedy wstawiałem odsyłacze działały jak [[:en: i tak dalej... teraz spacja stała się zbędna. przywróciłem, dziękuję za zwrócenie uwagi.pwf 00:24, 31 sie 2014 (CEST)

Były z dwukropkiem, tyle że przed nim była spacja. I działało. Skoro jest mechanizm, to znaczy, że powinno być można go używać. Znaleźć odsyłacz do polskiej Wiki będzie łatwo znaleźć, bo będzie widoczna w sekcji jeżyki,. Da się tez prosto zrobić bota. pwf 00:48, 31 sie 2014 (CEST)

Super! Nie wiedziałem o tym szablonie. Jest logiczny i zachęca do opracowania haseł. Może nawet sam niektóre zrobię. Pozdrawiam

Zobacz Tu

--Wojciech Słota (dyskusja) 22:51, 31 sie 2014 (CEST)

KA

Aż jestem zdziwiony, że umknęło mi że nikt Cię nie zgłosił (bo sam miałem to zrobić). :) Tak czy siak, już ten błąd naprawiłem. Pozdr. :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 21:28, 4 wrz 2014 (CEST)

Również przychylał bym się do tego Mpn (dyskusja) 21:46, 4 wrz 2014 (CEST)

Wikipedia:Strona główna/Rocznice

Czy rozważałeś zmianę z

{{Wikiprojekt:Rocznice/ekspozycje/{{#timel:m-d|{{{data}}} }} }}<div style="text-align:right; margin-top:5px;">''[[{{#timel:j xg|{{{data}}} - 1 day}}]] • [[Kalendarium dzień po dniu]] • [[{{#timel:j xg|{{{data}}} + 1 day}}]]''</div>

na

{{#invoke:Kalendarium|Rocznice|{{#timel:Y-m-d|{{{data}}} }} }}<div style="text-align:right; margin-top:5px;">''[[{{#timel:j xg|{{{data}}} - 1 day}}]] • [[Kalendarium dzień po dniu]] • [[{{#timel:j xg|{{{data}}} + 1 day}}]]''</div>

To pozwoli się uniezależnić od starych stron ekspozycyjnych. Chyba, że są jakieś przeciwwskazania lub zalety obecnego rozwiązania. Paweł Ziemian (dyskusja) 15:51, 7 wrz 2014 (CEST)

A gdzie Bitwa pod Orszą (1514)? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 19:30, 8 wrz 2014 (CEST)
 • Zmieniłem algorytm. Sklejam urodziny i zgony w jedno wydarzenie. Sklejam też pozostałe w jedno wydarzenie, ale nie łączę z urodzinami lub zgonami:

9 września: imieniny obchodzą m.in.: Ścibora, Gorgoniusz i Radosława
Okrągłe, pięcioletnie rocznice:

Iwan Kotlarewski I bitwa nad Marną Czyli będzie wydarzenie „urodzili się: ... oraz ...; tegoż dnia zmarli: ... oraz ...”, i drugie inne wydarzenie „...; a także ...”. Teraz kod który znajduje się w Moduł:Brudnopis/Paweł Ziemian/Kalendarium trzeba skopiować do Moduł:Kalendarium. Ja nie mam wystarczających praw. Jeśli chodzi o główną stronę rocznic, skrót, linki i interwiki to faktycznie nie warto zmieniać głównej. Tak jest spójnie z interfejsem. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:31, 9 wrz 2014 (CEST) Ewentualnie, zamiast zmieniać kod modułu można w rocznicach, o których wiemy, że są newralgiczne jeśli chodzi o sklejanie dopisywać oddzielny = true. Może to będzie prostsze rozwiązanie. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:45, 9 wrz 2014 (CEST)

Tomasz Stańko

Dobry wieczór. Bardzo proszę o przywrócenie poprzedniej formy nazwiska Pana Tomasza Stańko. Mam za sobą już jedną taką akcję. Przez cały dzień poprawiałem artykuły , w których pozmieniano tę formę na "poprawną". Jeszcze raz więc wytłumaczę: Wielki słownik języka polskiego dopuszcza taką sytuację (że nazwisko nie będzie odmieniane). Pan Tomasz Stańko w wywiadach informował, że jego nazwisko nie odmienia się i bardzo prosił, by tego nie robić (mam na to zresztą osobiste potwierdzenie). Irena Bajerowa to jedno, a Wielki słownik języka polskiego i posiadacz nazwiska to drugie. Pozdrawiam Sławomir Wieszczycki (dyskusja) 03:36, 9 wrz 2014 (CEST)

Wielka, większa i największa

Witam. Z moich informacji wynika że Długi deszczowy tydzień to kontynuacja powieści Wielka, większa i największa, a więc stanowi cykl. Informuje też o tym Biblionetka ([3]) Gregok (dyskusja) 18:27, 9 wrz 2014 (CEST)

 • W artykule Długi deszczowy tydzień jest na początku zdanie "Książka jest drugą częścią cyklu przygód Iki i Groszka napisanych przez Broszkiewicza". Czy zbyt swobodnie traktuje słowo "cykl"? Nie wiem, ale jeżeli w "Ddt stykamy się z dwójką tych samych bohaterów, parę lat później" to jest to dla mnie powieść kontynuująca ich losy - a więc dalszy ciąg. Podobnie jak powieść Dwadzieścia lat później opisuje dalsze losy bohaterów powieści Trzej muszkieterowie (całkiem nowe przygody) i jest częścią cyklu (trylogii) o muszkieterach.Gregok (dyskusja) 19:46, 9 wrz 2014 (CEST)

KA

Po Twojej edycji [4] mamy 3 userów, którzy zrezygnowali z kandydowania. Patrz spis treści --Piotr967 podyskutujmy 15:36, 10 wrz 2014 (CEST)

chyba PG poprawił. W każdym razie po jego edycji było OK, a po Twojej znów pojawiło się 3 rezygnantów. --Piotr967 podyskutujmy 15:55, 10 wrz 2014 (CEST)

Bułak

O Boże, ale ftopa! Dzięki za interwencję [5], nie wiem jakim cudem to wyciąłem. Chciałem tylko dopisać słowo rosyjski i nic więcej, jakim cudem zdołałem zaznaczyć i wyciąć taki duże tekst w innym miejscu - nie mam pojęcia. Chyba przypadkowo coś nacisnąłem, a że noc była głęboko to nie skontrolowałem efektu. Jeszcze raz dzięki. --Piotr967 podyskutujmy 14:15, 12 wrz 2014 (CEST)

Pytania do WLZ

Cześć. Czy na pytania odpowiadasz z własnej inicjatywy, jako wikipedysta, czy oficjalnie - jako przedstawiciel organizatora?--Jacek Halicki (dyskusja) 12:39, 14 wrz 2014 (CEST)

Odp:WP:USURP

Odp:WP:USURP

OK, więc przywrócę instrukcje, ale bez opcji składania wniosków. Tar Lócesilion|queta! 11:57, 16 wrz 2014 (CEST)

Zastanawiam się, czy nie rozdzielić jakoś funkcji strony, która informuje o lokalnych archiwalnych wnioskach z tą, która by wymieniała zasady postępowania. Trzeba by to przetłumaczyć na angielski i zostawić jako, ja wiem, czystą zasadę? a może da się zrzucić na meta-wiki nasze regulacje (może tak będzie) i wtedy instrukcje zupełnie znikną z plwiki. Warto zwrócić uwagę, że nasi biurokraci nie mają już nic wspólnego z rename czy usurp, a na meta-wiki wciąż nie ma przetłumaczonych komunikatów, zasad itd. Tar Lócesilion|queta! 12:24, 16 wrz 2014 (CEST)

S. Oleszczuk

Według mnie informacje o wyrokach skazujących można podać, źródło jest w miarę neutralne, podaje też pełne dane osoby publicznej. Cofającemu należy się solidne upomnienie i być może odebranie uprawnień? (Pomijam nadużycia i WE, ale mamy też dziwne edycje typu [6]). Hasła nie tykam, bo mierzi mnie w nim cieniutko uźródłowiona lukrowana sekcja [7]. A na marginesie wygląda, że powstało jako typowe hasło wyborcze. Elfhelm (dyskusja) 22:34, 17 wrz 2014 (CEST)

Odp:HHVM

Odp:HHVM

Nowa funkcja eksperymentalna. Mam zaznaczone automatyczne włączanie nowych. Tar Lócesilion|queta! 20:21, 19 wrz 2014 (CEST)

[8] Tar Lócesilion|queta! 20:36, 19 wrz 2014 (CEST)

Odp:MediaWiki:Newarticletext

Odp:MediaWiki:Newarticletext

Dzięki, poprawię to. Tar Lócesilion|queta! 21:36, 19 wrz 2014 (CEST)

Rocznice - ekspozycje

Nudzi mnie wstawianie szablonu {{Wikiprojekt:Rocznice/podgląd<includeonly>|ekspozycja=</includeonly>|miesiąc|dzień}} (np. [9]). Czy miałbyś coś przeciwko zgłoszeniu do WP:ZdB, który to zrobi w minutę dla pozostałych dni w roku? Paweł Ziemian (dyskusja) 23:49, 20 wrz 2014 (CEST)

Prawie 10 miesięcy, od października do lipca, bez kilku(nastu) dni. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:12, 22 wrz 2014 (CEST)

Zapewnienie

Znalazłem w obserwowanych edycję [ https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia:Pro%C5%9Bby_do_administrator%C3%B3w&curid=1763118&diff=40518930&oldid=40518902mającą związek z konfliktem, w którym brałem udział. Z góry prostuję, że nie mam z nią nic wspólnego. ~KillFighter Speak? 22:55, 25 wrz 2014 (CEST)

Separatory

Przejrzyj swoje ostatnie edycje, w niektórych brakuje jednego znaku. PG (dyskusja) 21:25, 26 wrz 2014 (CEST)

Proszę: [10] PG (dyskusja) 08:00, 27 wrz 2014 (CEST) Nie ma za co. Fajnie, że się tym zajmujesz, bo błędy w zapisie dużych liczb są bardzo powszechne, a już na widok przecinków w roli "rozdzielaczy" nóż się otwiera w kieszeni. PG (dyskusja) 10:42, 27 wrz 2014 (CEST) W tym samym temacie – widziałeś wkład tego użytkownika? Damianek1986 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) Jest w nim pełno błędów związanych z zapisem liczb. Może przejrzałbyś przy użyciu AWB? Ja tego typu nowinek technicznych nie używam, więc zajęłoby mi to wieki :-). PG (dyskusja) 09:39, 28 wrz 2014 (CEST)

/portale

Śmiało edytuj właściwą stronę, zostawiłem kolumnę na uwagi. Tar Lócesilion|queta! 23:00, 27 wrz 2014 (CEST)

Popatrz

na WP:PdA. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 00:40, 28 wrz 2014 (CEST)

Misha Cross

Kierowałem się tym ze strona została usunięta już dwa razy jako nieency. Ale OK. --ThePolish 21:12, 28 wrz 2014 (CEST)

Miller

[11]
Miller był (przynajmniej w teorii) konstruktorem Indianapolis 500 w czasach, gdy wyścig był eliminacją MŚ F1, a dokładniej w latach 1950 i 1952. Oczywiście za każdym razem nie zakwalifikował się do wyścigu. Pozdrawiam, Yurek88 (vitalap) 00:01, 1 paź 2014 (CEST)

Pytanie o edytowanie modułu rocznic

Hej, chciałam poprawić literówkę tutaj, ale przestraszyłam się okienka „pozwól na zapisywanie kodu z błędami”. O co chodzi? Czy tę stronę można edytować bez ryzyka, że się coś popsuje? Pozdrawiam --Mkw98 (dyskusja) 22:32, 1 paź 2014 (CEST)

Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie! Mkw98 (dyskusja) 23:40, 1 paź 2014 (CEST)

Aktualności

Tak, tak, dzięki za poprawkę. Nie ja pierwszy i pewnie nie ostatni :( Pzdr! Nedops (dyskusja) 11:44, 2 paź 2014 (CEST)

Robbo

Tlumaczylem to naprawde wiele raz wielu ludziom ale taki juz urok pedi niestety ze sie ludzi ma gdzies. Ja tu wroce....

Odp: Wikipedysta:Paweł Ziemian/Galeria ilustracji na medal

Czy mógłbym Cię prosić o wklejenie poniższego kodu do Moduł:Kalendarium przed ostatnim nawiasem klamrowym? Pozwoli mi to przygotować nowy szablon do wybierania obrazków na stronie głównej.

 ["Ilustracja na medal"] = function (frame) local function PrepareDisplayQueue(sources) local buffer = {} for _, v in ipairs(sources) do table.insert(buffer, v) end table.sort(buffer, function(a,b) return a.frequency < b.frequency end) local result = {} for _, v in ipairs(buffer) do local c = v.frequency local n = c + #result local d = n/c local i = 0 while i < c do local t = math.floor(i*d) + 1 table.insert(result, t, { frequency=v.frequency, index=i, namespace=v.namespace, title=v.title}) i = i + 1 end end return result end local function LoadGalleries(source) local sections = mw.text.split(mw.title.makeTitle(source.namespace, source.title):getContent(), "=+[^=]+=+\n") local result = {} for i, v in ipairs(sections) do local gallery = string.match(v, "<gallery.->(.+)</gallery>") if gallery then table.insert(result, gallery) end end return result end local function LoadFiles(gallery) local files = mw.text.split(gallery, "\n") local result = {} for i, v in ipairs(files) do local file, description = string.match(v, "^(Plik:.-)|(.+)") if file then table.insert(result, { file = file, description = description }) end end return result end local function ChooseImage(date, sources) local lang = mw.getContentLanguage() local timestamp = lang:formatDate("U", date, true) local daystamp = math.floor(math.abs(timestamp) / 86400) -- seconds per day -> number of days since epoch local queue = PrepareDisplayQueue(sources) local sourceIndex = 1 + math.fmod(daystamp, #queue) local gallerystamp = math.floor(daystamp / #queue) -- number of full periods local selectedSource = queue[sourceIndex] mw.log(selectedSource.title.." ("..daystamp..", "..gallerystamp..", "..sourceIndex..")") local galleries = LoadGalleries(selectedSource) local sourceDisplays = (gallerystamp * selectedSource.frequency) + selectedSource.index local galleryIndex = 1 + math.fmod(sourceDisplays, #galleries) local filestamp = math.floor(sourceDisplays / #galleries) -- number of full periods in selected source mw.log("frequency: "..selectedSource.frequency..", index: "..selectedSource.index..", displays: "..sourceDisplays..", galleryIndex: "..galleryIndex..", filestamp: "..filestamp) local files = LoadFiles(galleries[galleryIndex]) local fileIndex = 1 + math.fmod(filestamp, #files) local filerecord = files[fileIndex] mw.log(filerecord.file.."|"..filerecord.description.."| ("..galleryIndex..", "..filestamp..", "..fileIndex..")") local width, height = string.match(filerecord.description, "<!%-%-PANORAMA (%d%d?%d?%d?%d?)x(%d%d?%d?%d?)%-%->") local image = (width and (tonumber(height) > 0)) and string.format("<div class=\"thumb\" style=\"width:100%%;margin-left: auto; margin-right:auto;\"><div class=\"thumbinner\"><div style=\"overflow:auto; overflow-y:hidden; overflow-x:auto;\">[[%s|%dpx]]</div></div></div>", filerecord.file, math.floor(250*tonumber(width)/tonumber(height))) or string.format("[[%s|400x400px]]", filerecord.file) return string.format("<div style=\"text-align:center; clear:both;\">%s<div style=\"margin-top:5px;\">%s<br /></div></div>", image, filerecord.description) end local sources = { { frequency = 3, namespace = "Wikipedia", title = "Ilustracja na medal/architektura", }, { frequency = 7, namespace = "Wikipedia", title = "Ilustracja na medal/biologia", }, { frequency = 1, namespace = "Wikipedia", title = "Ilustracja na medal/chemia", }, { frequency = 5, namespace = "Wikipedia", title = "Ilustracja na medal/geografia", }, { frequency = 1, namespace = "Wikipedia", title = "Ilustracja na medal/heraldyka", }, { frequency = 1, namespace = "Wikipedia", title = "Ilustracja na medal/ludzie", }, { frequency = 1, namespace = "Wikipedia", title = "Ilustracja na medal/rysunki i schematy", }, { frequency = 2, namespace = "Wikipedia", title = "Ilustracja na medal/sztuka", }, { frequency = 2, namespace = "Wikipedia", title = "Ilustracja na medal/technika", }, { frequency = 1, namespace = "Wikipedia", title = "Ilustracja na medal/inne", } } local status, result = pcall(ChooseImage, frame.args[1], sources) mw.log("status: "..(status and "SUCCEEDED" or "FAILED")..", result: "..(result or "")) return status and result or nil end, 

Przewiduję, że docelowy kod tego szablonu będzie wyglądał podobnie jak ten. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:45, 2 paź 2014 (CEST)

No to tak jak przewidywałem nowy szablon Wikipedia:Strona główna/Ilustracja na medal zaimplementowany tutaj powinien wyglądać tak: {{#ifexist: Szablon:Ilustracja na medal/{{{data}}} | {{Ilustracja na medal/{{{data}}} }} | {{#if:{{#invoke:Kalendarium|Ilustracja na medal|{{{data}}}}}|{{#invoke:Kalendarium|Ilustracja na medal|{{{data}}}}}|{{Ilustracja na medal/default}}}} }}<div style="text-align:right; margin-top:5px;">''[[Wikipedia:Ilustracja na medal|Inne ilustracje na medal]] • [[Pomoc:Ilustrowanie|Jak zilustrować artykuł?]]''</div> Podgląd mojego brudnopisu można zobaczyć tutaj na dziś a tutaj na jutro. Są jeszcze następujące kwestie:
 1. efektem ubocznym działania modułu wybierającego obrazek jest linkowanie do strony z galerią przez którą obrazek został odczytany. Więc dopóki obrazek będzie na SG to jego galeria będzie zablokowana (przynajmniej dla mnie) przez dziedziczenie zabezpieczenia. Ale to chyba nie jest problem dla adminów.
 2. ewentualna archiwizacja daty prezentacji obrazka na SG.
 3. trzeba przejrzeć pozostałe galerie i pouzupełniać znaczniki przy obrazkach kwalifikujących się na panoramy.
To chyba wszystko. Więcej na razie mi nic do głowy nie przychodzi. Chyba, że lepiej to jeszcze przedyskutować w kawiarence. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:41, 2 paź 2014 (CEST)
 • Jedyne co zrobiłem to ustawiłem ograniczenie na rozmiar do 400x400px. Jeśli jest coś wąskie jak długopis to efekt będzie pewnie porównywalny jak w panoramie tyle, że pionowo. Ciekawe, czy zadziałała by Twoja propozycja dla panoramy ale w pionie. Muszę to sprawdzić. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:24, 2 paź 2014 (CEST)
 • Przykład w pionie - na razie tylko HTML:
Wieża telewizyjna w Bettingen
Ale jutro się zabiorę za znalezienie dat, dla których wyświetlane będą pionowe przypadki aby przetestować nowy skrypt. Paweł Ziemian (dyskusja) 00:29, 3 paź 2014 (CEST)
 • Oto nowy fragment kodu odpowiedzialnego za panoramę:
 local width, height = string.match(filerecord.description, "<!%-%-PANORAMA ([1-9]%d?%d?%d?%d?)x([1-9]%d?%d?%d?%d?)%-%->") if width then width = tonumber(width) height = tonumber(height) end local image = false if width and (height > 0) and (width > (2 * height)) then image = string.format("<div class=\"thumb\" style=\"width:100%%;margin-left: auto; margin-right:auto;\"><div class=\"thumbinner\"><div style=\"overflow:auto; overflow-y:hidden; overflow-x:auto;\">[[%s|%dpx]]</div></div></div>", filerecord.file, math.floor(250*tonumber(width)/tonumber(height))) elseif width and ((2 * width) < height) then image = string.format("<div class=\"thumb\" style=\"width:280px; margin-left: auto; margin-right:auto;\"><div class=\"thumbinner\"><div style=\"height:400px; overflow:auto; overflow-x:hidden; overflow-x:auto;\">[[%s|250px]]</div></div></div>", filerecord.file) else image = string.format("[[%s|400x400px]]", filerecord.file) end return string.format("<div style=\"text-align:center; clear:both;\">%s<div style=\"margin-top:5px;\">%s<br /></div></div>", image, filerecord.description) 
Pierwsza linia nowego kodu jest inna niż w oryginale. Ostatnia linia return ... jest identyczna z oryginałem. Dodałem aby łatwiej było namierzyć stare 5 linii na te nowe do wymiany. Paweł Ziemian (dyskusja) 00:47, 3 paź 2014 (CEST)

Strona główna na jutro

A co jest do skrytykowania? Belissarius (dyskusja) 23:52, 2 paź 2014 (CEST)

Wandalizm

Zobacz tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Lubi_Zabytki/Pytania#Statystyki_ilo.C5.9Bciowe - czy nie można zabezpieczyć strony pytań WLZ dla edycji przez IP? To jest robota tego usera https://commons.wikimedia.org/wiki/User_talk:Skibaa1 , mści się za wrócenie uwagi na ładowanie zdjęć seryjnych na konkurs WLZ. --Jacek Halicki (dyskusja) 21:17, 3 paź 2014 (CEST)

Rocznice na 4 Oktobra

"dziś lub jutro w islamie początek święta Kurban Bajram"

"rzeźbiarz Frédéric Auguste Bartholdi, autor Statuy Wolności"

Pozdrawiam. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:53, 3 paź 2014 (CEST)

Re:Myszołów siwogłowy

Załatwione. Nie podoba mi się, co tam na 'Kompletnej liście ptaków świata' robią z linkami, najpierw w ogóle zmienili klasyfikację to się dostosowaliśmy, jednocześnie linki, to mieliśmy mnóstwo martwych linków (i mamy nadal), a teraz w ogóle The requested URL was not found on this server... Soldier of Wasteland (dyskusja) 20:18, 7 paź 2014 (CEST)

Kategorie usunięte

Administrator @Michał Sobkowski usunął wszystkie nowo utworzone kategorie. Temat zamknięty. Pochopne decyzje w trybie hurtowym – zupełnie nietrafiony pomysł. Tyle mogę od siebie dodać. Pozdrawiam--Pit rock (dyskusja) 21:35, 8 paź 2014 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2014:10:13:Arpitania

Umiałbyś może poprawić DNU, bo ja nie umiem, znowu coś z nim zepsułem :(. Pozdr., Laforgue (niam) 09:33, 13 paź 2014 (CEST)

KBW czy KGB

Co za różnica, to i tak było pro memoria. Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 08:10, 16 paź 2014 (CEST)

Tomasz Stańko

Dzień dobry. Chciałbym tylko Wam powiedzieć, że to nie Tomaszowi Stańko przypominacie. Jeżeli już, to tylko mnie (mnie można odpowiadać w liczbie pojedynczej) a jeśli ostatni raz, no to ostatni raz, trudno, ja się na siłę wpraszać do Was nie będę. Sławomir Wieszczycki (dyskusja) 18:56, 16 paź 2014 (CEST)

Magdalena Mołek

Witam, dlaczego anulowano po raz kolejny edycję strony Magdalena Mołek? Źródła informacji, które podaję są wiarygodne- jest to oficjalna strona na portalu facebook: www.facebook.com/MagdaMolekOfficial, oraz z powstajacej strony www.magdamolek.pl. Proszę o wyjaśnienie. pozdrawiam

Na powstającej stronie to akurat nie ma nic (taka dygresja). Chodzi o to, żeby napisać swój tekst OPIERAJĄC SIĘ przy tym na wcześniej opublikowanych źródłach. Wikipedia nie polega tym, żeby skopiować coś ze strony źródłowej i tu wkleić. --WTM (dyskusja) 17:41, 22 paź 2014 (CEST)

czerwone maki

Mało kto wie, że kilka procent opłat za biletowane wykonanie tej pieśni płynie do Niemiec, gdyż prawa do tantiem za „Czerwone maki” pobiera GEMA, niemiecki odpowiednik ZAIKS-u, jako że po śmierci Alfreda Schütza właścicielem praw do melodii stała się Bawaria

Dlaczego skasowałes to w całości? Jest niewłaściwie udokumentowane? Nawiasem mówiąc - ja tego nie wiedziałem--Kerim44 (dyskusja) 21:17, 23 paź 2014 (CEST) :) Nie ma sie nad czym zastanawaić - to należy przywrócić. Wikipedia jest wielka i pomiesci te informację jako...hm...chichot historii --Kerim44 (dyskusja) 15:57, 24 paź 2014 (CEST)

Sacrum .. w Poczekalmni

Mam nadzieję, że ktoś poprawi. Jeżeli jednak społeczność uzna, że i stub nie spełnia standardów...wtedy usunięcie. Znasz miejsce w sieci, gdzie coś poważnie o tej książce napisano? Bym poprawił stub, ale są tylko serwisy typu blogowego/forumowego. Ciacho5 (dyskusja) 17:08, 26 paź 2014 (CET)

Re: gęstość gmin

Spróbuję, ale jak widzę w moim zestawieniu takich przypadków było ok 10, więc efekt prawdopodobnie będzie żaden. W każdym razie uruchomiłem bota do przejrzenia wszystkich {{gmina infobox}}. ~malarz pl PISZ 18:19, 26 paź 2014 (CET)

Skończyło się na 7 poprawkach. ~malarz pl PISZ 18:38, 26 paź 2014 (CET)

Odp:Sacrum, mit, historia

Odp:Sacrum, mit, historia

faktycznie, śmiesznie wyszło. a ponieważ teraz w takich sytuacjach nie ma konfliktu edycji, zrobiły się dwa zgłoszenia :-) napiszę do Ciacho - John Belushi -- komentarz 18:22, 26 paź 2014 (CET)

ASZ

Też miałem wątpliwości, ale fakt jest faktem: nazwa Wikipedii jest w tytule i Wikipedia jest głównym tematem tego artykułu. A poza tym sam tekst nie szkodzi wizerunkowi projektu. Julo (dyskusja) 10:53, 30 paź 2014 (CET)

Wikipedia:Wikipedia w mediach

Żart, satyra dziennikarska, to też informacja. Nigdzie nie jest napisane, że WWM gromadzi tylko to, co o Wikipedii pisze się na bardzo serio. To Wasza prywatna interpretacja. Tar Lócesilion|queta! 16:08, 30 paź 2014 (CET)

 • "WWM jest pomyślana..." - przez kogo? Bo nie przeze mnie. Dla mnie powinno być tam wszystko, także oceny i komentarze niesprawiedliwe, niesłuszne lub żartobliwe i ironiczne. Julo (dyskusja) 16:36, 30 paź 2014 (CET)

rocznice

Tuszę, żeście ujęli Święto Reformacji? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:14, 30 paź 2014 (CET)

Odp: Moduł:Kalendarium/11-21

O jedno słowo za mało [12]. Ale Ty na pewno znajdziesz ciekawsze rocznice w zamian. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:27, 30 paź 2014 (CET)

Stan wojenny 1905

Chyba lepsza jest przyjęta w historiografii nazwa Królestwo Kongresowe, gdyż odróżnia ten twór zaborcy od państwa polskiego [13]. Mathiasrex (dyskusja) 08:26, 31 paź 2014 (CET)

błędne interwiki

Korzystam z Specjalna:UnconnectedPages. Parę dni temu na tej stronie znajdowało się ponad 2300 elementów, teraz jest ich mniej niż 2000. Dążę do oczyszczenie tej strony, jeżeli chciałbyś mi pomoc to bardzo proszę. --ThePolish 17:04, 2 lis 2014 (CET)

Hej, czy mógłbyś usunąć interwiki z Wikipedia:Strony do usunięcia/Wstęp i z Wikipedia:Tablica ogłoszeń/2004? W pierwszym przypadku interwiki dotyczą Wikipedia:Strony do usunięcia a w drugim przypadku dotyczą Wikipedia:Tablica ogłoszeń. Dziękuję. Serdecznie pozdrawiam. --ThePolish 19:37, 3 lis 2014 (CET)

youtube

Ad:Marsz_Niepodległości

Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób można zalinkować prywatne nagrania dostępne na youtube jeżeli nie wolno linkować youtube? pozdrawiam Agnes86 (dyskusja) 22:39, 4 lis 2014 (CET)

Odp: W takim razie wnioskuję o ponowne rozpatrzenie skasowania całości mojej edycji, której jedynie niewielka część została opatrzona przypisami zawierającymi prywatne nagrania na youtube. Z przyczyn podanych w artykule nie były one publikowane w innych, bardziej naukowo wyglądających miejscach. W przypadku ponownego odrzucenia (całości? proszę..) proszę o bardziej merytoryczny powód niż bycie ostrożnym, ponieważ w artykule nie lobbuje niczyich poglądów, a jedynie przedstawiam fakty.

Mąż Anny Przybylskiej

 • Skoro naprawdę nie istnieje to dlaczego nie dodałeś dotąd jakiegokolwiek źródła które potwierdzałoby zasugerowaną przez Ciebie formę jego nazwiska ? Wszelkiej maści źródła internetowe (nie tylko te plotkarskie) podają: Dominik ZYGRA ! Zasadą Wikipedii jest przecież "wiarygodność, nie prawda absolutna" !
 • Więc dlaczego nie dodałeś od razu tych źródeł ????? Pleonazm9084 (dyskusja) 13:58, 6 lis 2014 (CET)

Beqir Balluku

Nie wiem, dlaczego wszędzie (czy prawie wszędzie) jest rok 1974. W przypisie 2 podaje artykuł z prasy albańskiej, gdzie jest fotokopia wyroku. Przypis jest do całego akapitu. Pozdr Tarabosh (dyskusja) 19:13, 6 lis 2014 (CET)

Odp: Attu

Informacja została podana na podstawie Przewodnika po świecie - ilustrowanej encyklopedii geograficznej Przeglądu Readers Digest 1998. Przytoczę dosłownie czwarte zdanie w haśle Alaska na stronie 20 (​ISBN 83-909366-2-3​):

„W jej skład wchodzą Wyspy Aleuckie, z których najbardziej wysunięta na zach. wyspa Attu znajduje się w Cieśninie Beringa i leży w odległości zaledwie 85 km od Rosji”

Na stronie 4 i 5 owej encyklopedii jest stopka redakcyjna, gdzie są wyszczególnieni autorzy informacji podanej w książce. Jest ich kilkunastu i nie wiem, który z nich odpowiada za konkretną informację. Oczywiście Readers Digest nie jest wydawnictwem stricte geograficznym, więc dla pewności w następnej kolejności usunę wątpliwy tekst w artykule i umieszczę podobny komentarz w dyskusji artykułu. Pozdrawiam--Seti6908 (dyskusja) 14:05, 11 lis 2014 (CET)

Nonsens

Cześć. Usiłuję zapisać nowe hasło i nie mogę - mam taki komunikat:

Tworzenie Kościół św. Józefa w Lubiatowie Strona nie istnieje. Ta akcja została automatycznie zidentyfikowana jako szkodliwa, w związku z tym została odrzucona. Jeśli uważasz, że ta edycja była zasadna, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zaistniałej sytuacji. Krótki opis reguły nadużycia, do której Twoja akcji została dopasowana: Tworzenie kopii stron Nonsensopedii

Czy wiesz może o co tu chodzi? Pzdr. MOs810 (dyskusja) 17:41, 12 lis 2014 (CET)

Odp:Anthony Peeler

Odp:Anthony Peeler

już poprawiłem. Literówka w filtrze :( masti <dyskusja> 18:09, 12 lis 2014 (CET)

"Interwencjonizm"

Witaj! Tak to sie konczy, kiedy pisze sie na szybko przed pojsciem na wyklad: To, co napisalem na jego strone dyskusji, wcale nie mialo sie tam znalezc, pomylilem pootwierane karty. A wracajac do tego artykulu, moznaby wrzucic info o nim np na portal ekonomia? Nie zajme sie nim, bo studiuje prawo, a nie ekonomie - a artykuly powinny byc przeciez pisane przez ludzi, ktorzy maja jednak glebsza wiedze na dany temat. Pozdrawiam!

--193.174.122.44 (dyskusja) 16:50, 14 lis 2014 (CET)

Marcelina Zawadzka

Witaj,

nie rozumiem nieco Twojej edycji. Po pierwsze tego typu tabelki u "celebrytów" to chyba nic dziwnego, wyrzucisz w jednym, powstaną w drugim. Nie widzę nic w tym dziwnego - stwierdza fakt, ktoś się tym interesuje, ktoś chce poczytać w biogramie o takich występach. Poza tym uzasadnienie zmian: "wstawcie se te tabelki u Pudzianowskiego", no, co najmniej nie na poziomie admina. Pozdrawiam, D kuba (dyskusja) 12:38, 15 lis 2014 (CET)

Wikia wikią, ale dlaczego to Ty masz ustalać co ma się znaleźć w wikipedii, a co nie. A sposób, w jaki to opisałeś, jest fatalny, nawet jak na redaktora, nie mówiąc o administratorze. Takie uprawnienia nie są nadawane sobie a muzom. Szlachectwo zobowiązuje. D kuba (dyskusja) 13:05, 15 lis 2014 (CET)

deklaracja nt. TD

Zauważyłem Twoją edycję na liście uczestników B+R. Spójrz na najnowszą informację o TD: [14]. Tar Lócesilion|queta! 00:35, 18 lis 2014 (CET)

Stieglitz

Dlaczego usuwasz tabelkę? Równie dobrze można pousuwać wszystkie pojedynki tenisistów. Wielu już bokserów na polskiej wikipedii ma tabelki z pojedynkami. Nie doceniasz pracy użytkowników?

Odp: Formatprice

zmiany {{Formatprice|1234}} → 1,23 tys. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:50, 19 lis 2014 (CET)

Sciadedza

A ja mu właśnie pisałem by jak najbardziej interweniował w świecie międzynarodowym. Zauważ że wówczas będzie zawracał głowę nie nam, a Jimbo i spółce, my zaś zyskamy spokój. Jimbo też nie straci, bo podejrzewam, że oni muszą mieć od dawna wdrożony system spławiania nawiedzonych. Wynika to z wielkości grona odbiorców enwiki. --Piotr967 podyskutujmy 18:51, 20 lis 2014 (CET)

Kościół św. Marcina w Poznaniu

Cieszę się, że poprawiasz błędy w artykułach, ale przy okazji zrobiłeś orta. W wolnej chwili poczytaj http://sjp.pwn.pl/zasady/;629401. Pozdrawiam. Grzegorz (dyskusja) 21:12, 20 lis 2014 (CET)

Poprawiłeś św. Marcina na ul. świętego Marcina (linia 74). Powinno być ul. Świętego Marcina, czyli wielką literą. Pewnie to tylko literówka. Grzegorz (dyskusja) 12:45, 21 lis 2014 (CET)

Jean Chardin

jubiler nie ma hasła po polsku, zredlinkowałem go fr.wikipedia.org/wiki/Jean_Chardin Kocurwaclaw (dyskusja) 14:10, 21 lis 2014 (CET)

Parafia Wawrzyńca w Kutnie

Witam,

Jestem autorem tej edycji o ocenzurowaniu artykułu o tej parafii w Wikipedii. (Zapomniałem się zalogować.)

Dlaczego usunąłeś moją edycję? Patrz dyskusja w tym artykule. Poradź mi proszę, jak lepiej to przeredagować (źródła), zamiast usuwać en masse. Ukłony, Zezen (dyskusja) 17:01, 23 lis 2014 (CET)


Przenoszę z mojej strony dyskusji, bo tu ją rozpoczęliśmy:

A co nas to obchodzi? I tak nie zgadniesz co Google miało na myśli. --WTM (dyskusja) 17:10, 23 lis 2014 (CET)

Bardzo nas obchodzi. To nie Google "miał na myśli", tylko parafia, która tę stronę zgłosiła do Google'a, wykorzystując nowe unijne prawo. Moim zdaniem jest to fakt encyklopedyczny, patrz na przykład ta biografia muzyka, o takiej samej cenzurze wspominająca. Proponuję jedną z trzech opcji:

1. Przywróć moją wersję wpisu o parafialnej cenzurze,

2. Uzasadnij swą edycję (cofnięcie) lepiej, powołując się na nieznane mi jeszcze zasady Wikipedii Polskiej o ency, lub

3. Poradź, jak to lepiej zredagować.

Ukłony Zezen (dyskusja) 17:30, 23 lis 2014 (CET)

Odp:Halina Chrząszcz-Bartkowiak

Odp:Halina Chrząszcz-Bartkowiak

Ciekawe, log utajniania również czysty zarówno dla hasła jak i dla logów usuwania. Wobec tego nie wiem jak to się stało, że masz to w obserwowanych. Chyba, że obserwujesz wkład Halibutta (nie wiem jak to zrobić). Pozdrawiam, Einsbor (dyskusja) 20:34, 25 lis 2014 (CET)

@Einsbor, @WTM, bo to było tak. Zadzwoniła do mnie dzisiaj córka pani Chrząszcz-Bartkowiak z informacją, że napisała kiedyś jakąś notkę o niej, ale chyba ktoś jej to skasował, i że chyba coś o prawach autorskich tam było itd. Jako że nieco mi się spieszyło, a wyjaśnianie przez telefon komuś zupełnie zielonemu ency vs. nieency, zawiłości prawa autorskiego, podstaw Wiki itd jest zadaniem karkołomnym, uznałem, że trzeba uciec do przodu. Na szybko rzuciłem okiem czy są źródła (są, jak widać), czy notka tej pani o jej mamie się nadaje (raczej nie bałdzo). I zamiast zgłaszać, myśleć, dyskutować itd, w pół godziny machnąłem ten artykuł od nowa, w formie jak widać. Żeby pani miała punkt odniesienia do dalszej pracy, i żeby nikt jej tego nie wrzucił od razu do przechowalni.

Nawet się zdziwiłem że mi się nie wyświetliło, że tworzę artykuł który już ktoś kiedyś usunął, ale widocznie to było uznane za copyvio... //Halibutt 21:39, 25 lis 2014 (CET)

Ad:Wikipedia:Portal_wikipedystów

Ad:Wikipedia:Portal_wikipedystów

100! No i pozdrawiam jubilata ;) Ented (dyskusja) 19:01, 26 lis 2014 (CET)

Ad:(2072)_Kosmodemyanskaya

Ad:(2072)_Kosmodemyanskaya

Puszczasz bota z konta głównego? Einsbor (dyskusja) 19:23, 26 lis 2014 (CET)

Ad:Katarzyna_Månsdotter

Ad:Katarzyna_Månsdotter

Witaj. Proszę żebyś przestał robić sobie żarty. To jest ponad stuletnie źródło. Lagerqvist podaje datę dzienną. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 12:20, 28 lis 2014 (CET)

Nie ma sprzeczności. Widocznie "przyjaciele" również korzystają ze starych źródeł bo głównie takie są dostępne w necie. Dla nas to nie powinno być źródło, a niestety zbyt często jest. W tym przypadku ufam współczesnym szwedzkim genealogom. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 13:03, 28 lis 2014 (CET) Jeżeli tylko o tę sprzeczność chodzi to trzeba posprzątać.:) Poprawiłem datę ale królową Kasię zostawiam Tobie. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 15:50, 28 lis 2014 (CET)

Monika Olejnik

Witaj, wykreśliłeś informację o Monice Olejnik jako Monice Ewie Wasowskiej. Dlaczego podejrzewasz, że miałaby ta informacja być błędna ? Czy to wynika z dyskusji w haśle ? Jeśli nie i to tylko Twoje prywatne nie przedyskutowane gdzie indziej podejrzenie to można by ocenić Twoją edycją jako szkodnictwo. Może przywrócisz poprzednią treść ? Pozdrawiam, Zbigniew Lisiecki (dyskusja) 09:02, 30 lis 2014 (CET)

> Czy masz lepszy pomysł?

Tak, może warto warto zaznaczyć np. w <ref , że jest jeszcze inna data i tak to pozostawić bez rozstrzygania, która jest prawidłowa. Zbigniew Lisiecki (dyskusja) 21:05, 30 lis 2014 (CET)

Ewa Filipiak

Zmiany w Ewa Filipiak: ale to oficjalne wyniki

Tadeusz Szetela (polityk)

Moja pomyłka w linkach. Zgodnie ze zrodłem to był Krzyż Oficerski OOP. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Antypapież Feliks V

https://sv.wikipedia.org/wiki/4_december Wina Szwedów. Kocurwaclaw (dyskusja) 13:01, 4 gru 2014 (CET)

Arka Bożek

Na podstawie źródła w haśle podanego. Ale inne 28 XI podają, to dopisze 28 lub 29. Kocurwaclaw (dyskusja) 13:37, 4 gru 2014 (CET)

6 grudnia

Czemu Marc Lépine nie jest wart redlinka i być może kiedyś dzięki niemu artykułu? W czym jest gorszy od kolegów i koleżanek po fachu? https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Kategoria:Masowi_mordercy&mobileaction=toggle_view_desktop Kocurwaclaw (dyskusja) 06:33, 6 gru 2014 (CET)

Jan Paweł Woronicz

Nie wiem co z nim. Może JP Woronicz przyśni się znowu Mannowi i wyjaśni kiedy zmarł dokładnie. http://natemat.pl/7457,woronicz-odwiedzil-manna-we-snie-millera-szmajdzinski-o-snach-ktore-zmieniaja-rzeczywistosc Kocurwaclaw (dyskusja) 13:49, 6 gru 2014 (CET)

Jerzy Owsiak

Pytasz czy nie można poczekać co na to Sąd Okręgowy. Oczywiście można ale wygląda na to, że odwołania nie będzie. Nawet jak będzie, to i tak nie zmieni sprawy że Owsiak odmówił sądowi dostarczenia dokumentacji źródłowej WOŚPu i Złotego Melona. W międzyczasie Owsiak próbował zrobić Wielguckiemu jeszcze dwie sprawy, obie zostały utrącone w sądach jako bezzasadne: http://kontrowersje.net/s_d_apelacyjny_w_warszawie_oddala_za_alenie_wo_p_owsiak_na_deskach_r_iwicki_po_pierwszym_nokaucie Z wikipedycznego punktu widzenia linki do bloga są wystarczające, gdyż Wielgucki publikuje wszystkie źródła pierwotne. Pzdr. pawelboch (dyskusja) 23:16, 8 gru 2014 (CET)

Hrud

09:48, 14 lis 2013 - wprowadziłem wpis odnośnie proboszcza parafii Hrud. Obecnie w związku z nieszanowaniem mojej pracy dla Wikipedii kasuję wszystko co napisałem. Proszę samemu dokonać ponownego wpisu w oparciu o ŹRÓDŁA. Proszę nie naruszać moich praw autorskich. Robin000 (dyskusja) 21:19, 9 gru 2014 (CET)

Krystyna Szczepańska

Wyszukiwarka na stronie starepowazki.pl wskazuje datę 23.01.1917, podobnie wynika z fotografii nagrobka załączonej do biogramu. Pozdrawiam. --regan1973 (dyskusja) 14:12, 12 gru 2014 (CET)

Ad:Lista_elektrycznych_zespołów_trakcyjnych_i_wagonów_eksploatowanych_w_Polsce

Ad:Lista_elektrycznych_zespołów_trakcyjnych_i_wagonów_eksploatowanych_w_Polsce

Hej, ten linka jest w szablonie nawigacyjnym na górze artykułu. Therud (dyskusja) 09:55, 16 gru 2014 (CET)

Nie tnij bezwzględnie, daj szansę ludziom się poprawić (Państwa nieuznawane , Bolesław Tejkowski)

Czcigodny WTM!

Cenię Twą energię, ale nie ciachaj pałaszem wszystkiego, co Ci nie pasuje. Nie zawsze cięcie prowadzi do utworzenia imperium, a nawet gdyby, to imperia też od czasu do czasu padają.

Ja naprawdę z chęcią dowiedziałbym się, co mieli na myśli autorzy, piszący o sprzecznościach między interesami lobby żydowskiego (co to za jedno, jakie ma interesy, jakie źródło o tym pisze), interesami polskimi (jakimi, kto je sprecyzował i w jakim źródle) i rusofilstwem (co to takiego, jakie źródło to definiuje?). Czy jest na przykład opublikowane źródło, które wykazało, że Polak z dziada pradziada(chyba powinien kierować się własnym interesem, czyli polskim), studiujący księgi Starego Testamentu (a więc żyd z małej litery, gdyż zainteresowany judaizmem), słuchający pieśni Wysockiego (po rosyjsku, czyli rusofil), otóż czy taki obywatel musi popaść w sprzeczność z samym sobą, co na to źródła, i czy na wyjście z tego stressu wystarczy kiszony ogórek.

Gdybyś był łaskaw w takiej sytuacji napisać "potrzebne źródło" i dać autorom troszkę czasu na poprawienie tekstu i podanie odnośnika, to by było zdecydowanie bardziej mobilizujące do twórczej działalności.

A jeśli chodzi o stronę Państwa nieuznawane i mapkę, którą usunąłeś - to wygląda na działanie na zamówienie urzędu cenzury z upoważnienia jakiegoś departamentu MSZ. A cenzura została podobno zlikwidowana... , to jak to jest z tymi urzędami nieistniejącymi a uznawanymi lub nieuznawanymi... hmmm... Pozdrowienia --C. Trifle (dyskusja) 15:00, 16 gru 2014 (CET)

Radio Bielsko

Witam, Wczoraj przeglądając Wikipedię wszedłem na hasło Radio Bielsko jako podmiot , którego byłem inicjatorem, pomyslodawcą i zbudowałem je wraz z Jerzym Handzlikiem. Jakież było moje zdziwienie gdy przeczytałem , że twórcami Radia Bielsko byli Przemyslaw Niżnik i Mateo Szklarz. Byli to nasi pracownicy , którzy z pewnością mieli swój udział wsród 25-cio osobowej załogi w tworzeniu radia ale absolutnym kłamstwem był wpis jakoby oni tylko mieli takowy wkład w tworżenie radia. Radio Bielsko funkcjonuje w ramach spółki z o.o. , której prezesem byłem przez prawie 3 lata od chwili założenia. W roku 1997 sprzedałem swoje udziały mojemu wspólnikowi Jerzemu Handzlikowi i on aż do dnia dzisiejszego prowadzi i prezesuje Radiu. Dane te są oczywiście do sprawdzenia w KRS dla Radio Bielsko Sp. Z o.o. W przypisach jest także załączony artykuł Przemysława Niznika pt. "Wynieśli stosy butelek...." , który pięknie opisuje tworzenie radia. Niestety brakuje w nim podstawowej informacji o mnie i Jerzym Handzliku , jako osobach , które podjęły trud tworzenia Radia. Gwarantuje , ze ani pan Niżnik ani Szklarz żadnej butelki pustej!!! nie wywieźli. Jest to przykład absolutnej nierzetelności dziennikarskiej pana Niznika przy wszelkich walorach, które on posiada. Uważam za stosowne aby nazwiska twórców radia były zapisane w Wikipedii. Wszelkie pytania prosze kierować do mnie i obecnego prezesa radia. Z poważaniem Jan Wiencek

Tabela

Witam. Czy da się tak sformatować tekst, by opływał tabelę? (inaczej strona będzie brzydko rozepchana) Soldier of Wasteland (dyskusja) 21:27, 26 gru 2014 (CET)

Dziękuję, wykorzystam. Soldier of Wasteland (dyskusja) 21:57, 26 gru 2014 (CET)

Senatorowie Wilsona

Dzięki za informację. Pozdrawiam Poznaniak odpowiedz 20:20, 29 gru 2014 (CET)

Pedolino

Czemu napasałeś że to bzdura że Perolino nie wyjedzie po za granice polski przez 10 lat a, czytałeś linki. Pozdrawia.

Odpowiedziałem tutaj. Wpis zawierał wyłącznie informacje nieprawdziwe. Sugerował istnienie jakiegoś zakazu. Tymczasem chodzi o okres trwałości projektu z wkładem finansowym UE. --WTM (dyskusja) 14:55, 31 gru 2014 (CET)

3 stycznia

Czemu usuwasz bez słowa wyjaśnienia rocznice tajnej konwencji austriacko-rosyjskiej z 3 I 1795 roku? Ja tego z brudnego palca nie wyssałem tylko rok, albo kilka lat temu przekleiłem z artykułu II rozbiór Polski. Kocurwaclaw (dyskusja) 19:17, 2 sty 2015 (CET)

Lista zborów Kościoła Wolnych Chrześcijan

Hej, czy według Ciebie ta strona powinna być ujednoznacznieniem czy normalnym artykułem? --ThePolish 18:53, 3 sty 2015 (CET)

Rocznice na 6 stycznia

Może by zamiast "1960 – urodziła się brytyjska dziennikarka, autorka książek kucharskich i prezenterka telewizyjna Nigella Lawson" dać "1285 – arcybiskup gnieźnieński Jakub Świnka zwołał synod, który nakazał głoszenie kazań w języku polskim"? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 22:55, 5 sty 2015 (CET)

Drwęca

Bardzo proszę o wskazanie źródła, które potwierdza, że ostatnie 100 metrów Drwęcy należy do Torunia.--aKramm (dyskusja) 22:59, 5 sty 2015 (CET)

Wikipedysta:193.218.177.125

Stestowałem go,myślę że odczekamy trochę.2 wandalizmy w krótkim czasie.Co ty na to?--J.Dygas (dyskusja) 20:04, 10 sty 2015 (CET)

Re: Przekierowania

Witaj. Z tym "a za chwilę" to moze sie nie rozpedzajmy- to jednak dzien roznicy. Przejrze jeszcze raz stworzone przeze mnie przekierowania pod tym katem i bede poprawial w razie problemow. Sorry za klopot. pzdr Hoodinski (dyskusja) 20:56, 10 sty 2015 (CET)

Jest to dla mnie jakaś detektywistyczna historia

Tak myślę, kto jest odpowiednio detektywistyczny na Wiki, i jeszcze @Teukros przychodzi mi do głowy. Otóż jest sobie art. Faustina Amerbach, w którego dyskusji potomek Amerbachów (Iselin) oświadcza, że zlecił tłumaczenie mojego skromnego artykuliku na angielski. Zastanawia mnie po co, w ogóle nie mieści mi się to w głowie. Przecież oni mają o sobie napisane całe książki, choćby te, z których korzystałem. W ogóle nie rozumiem komunikatu, który przekazali, a zwłaszcza jego intencji - może jakoś błędnie go odczytuję? Nie rodzi to pewnie żadnych konsekwencji (chociaż jako "her intellectual property" tekst w dysk. ewentualnie można ukryć), jest jednak znacznym dysonansem poznawczym. Laforgue (niam) 21:44, 11 sty 2015 (CET)

Brytyjska Formuła 3

Prawda jest taka że mam aktywny gadżet Kolorowanie linków wewnętrznych do stron ujednoznaczniających ale z powodu mojego daltonizmu nie mogę rozróżnić dziwnego koloru stron ujednoznaczniających od koloru normalnych niebieskich linków. Jest to kwestia accessibility, nie moich gustów. IMHO będzie trzeba to zmienić, będę musiał gdzieś poruszyć kwestię. Co do odwracania tabel: skopiowałem sobie tabelę, wrzuciłem ją do arkusza kalkulacyjnego, ustawiłem kolejność rosnącą według lat, znowu skopiowałem tabelę, wrzuciłem ją do pierwszego lepszego excel2wiki, następnie wkleiłem kod wiki do artykułu i za pomocą funkcji Wyszukaj i zamień dodałem szablony i linki. --The Polish (query) 22:58, 12 sty 2015 (CET)

Dzięki, pomógł już Tufor, pozdrawiam. --The Polish (query) 23:12, 12 sty 2015 (CET)

Cielcza i inne

Dawidst dokonał jeszcze kilku nnych tego typu edycji. Wszystkie wycofuję, gdyż są błędne. Wszystkie tegoroczne powiększenia granic miast (oczywiście poza Zieloną Górą i utworzeniem nowych miast) nie skutkowały włączeniem jakiejkolwiek wiejskiej miejscowości w granice miasta. Aotearoa dyskusja 08:28, 14 sty 2015 (CET)

Wikipedysta:31.61.129.58

Zrób coś z nim proszę.Dzięki z góry.Pozdro.--J.Dygas (dyskusja) 22:19, 14 sty 2015 (CET)

Wołnowacha

Dlaczego w tym wątku jest napisana kłamliwa informacja że to Noworosjanie ostrzelali autobus? A jeżeli tak, to informacja nie jest potwierdzona, a skopiowana z podrzędnej gazety medialnej.

Odp:Żywoty Świętych

Odp:Żywoty Świętych
pracuję teraz nad skryptem, który to posprząta. przerabianie tego od szukania nie ma sensu bo jest zbyt skomplikowane. Także powyrzucam zbędne szablony masti <dyskusja> 13:53, 15 sty 2015 (CET)

Odp: Firma

Proszę

 • przeczytać co to jest ⇒ Savoir-vivre,
 • nauczyć się na pamięć
 • proszę stosować w dyskusji z wikipedystką Agnes86.
 • pozdrawiam i dziękuję Agnes86 (dyskusja) 23:02, 15 sty 2015 (CET)

[15]

To piszę ja, Laforgue. A to tak, bo ja się boję zrobić to niezręcznie, skoro to wikipedysta. Uważasz, że on jest ency? Bo moim zdaniem to są same ogony; ale ja się tak nie znam na operetkach i o wielu pierwsze słyszę, więc może się mylę. Nie bardzo więc wiem, jak zarazem zręcznie i merytorycznie zrobić DNU :( . A Maxa Loreza to nie mamy. 83.6.14.204 (dyskusja) 19:30, 17 sty 2015 (CET)

Kochany, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem. Nie mnie oceniać czy same ogony, nie siedzę w temacie. Wydawało mi się, że na granicy ency. --WTM (dyskusja) 21:38, 17 sty 2015 (CET)

Rocznice 17 Januara

Oswobodzenie Warszawy od Teutonów nie zechciało się wylosować? Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:38, 17 sty 2015 (CET)

Szablon:Szefowie państw i rządów Europy

Przewodniczący Senatu nie jest szefem państwa. To prawda, ale jeśli pełni obowiązki prezydenta, traktujemy go jak głowę państwa. Sebek A. :) (dyskusja) 18:48, 18 sty 2015 (CET)

Skoro Turczynowa można było wpisać przed czerwcem, dlaczego teraz nie Grasso (mimo, że to p.o.)? Sebek A. :) (dyskusja) 21:35, 19 sty 2015 (CET)

Odp:Niemieccy secesjoniści

Taka sama jak między polskim artystą a polskim wokalistą jazzowym:). W stylu secesji tworzono obrazy, rzeźby pisano wiersze. Sa więc secesjoniści malarze, rzeźbiarze itp --Adamt rzeknij słowo 16:48, 20 sty 2015 (CET)

 • Faktycznie Dzięki za zwrócenie uwagi Juz poprawilem --Adamt rzeknij słowo 18:12, 20 sty 2015 (CET)

Andrzej Rodan

Spójrz na ostatni wpis IP-ka.Moim zdaniem link jakiś nieency.Co ty na to?--J.Dygas (dyskusja) 05:10, 21 sty 2015 (CET)

Członkowie Komisji Edukacji Narodowej

Odpowiadam w sprawie Kategorii: Kategoria czy nie, Hugo Kołłataj nie był członkiem Komisji Edukacji Narodowej.

Szablon:Link-interwiki

Lukasz Lukomski (dyskusja) 23:06, 21 sty 2015 (CET)

Jan Świdziński

Witaj! Wycofałeś moją edycję, opatrując ją komentarzem tak jak by była błędna, a do tego była celowym wandalizmem. Natomiast edycja w stronach poświęconych datom dziennym była zgodna z danymi w biogramie, a błąd jak sam piszesz (ale tylko w biogramie) był po Twojej stronie. Oczywiście można wszytko sprawdzać z danymi źródłowymi ale czyni to naszą pracę na Wikipedii praktycznie całkowicie bezwartościową i przeczy samej idei Wikipedii tak jak ją rozumiem. Chyba, że pojawiające się czasem w kawiarence opinie o całkowitej słabości pl.wiki są prawdziwe, a Ty jako doświadczony użytkownik i administrator to po prostu wiesz. Pozdrowienia z Wrocławia. --PNapora (dyskusja) 14:18, 22 sty 2015 (CET)

Na podstawie dat w artykule o Janie Świdzińskim opublikowanym na pl.wiki w przejrzanej wersji w momencie dokonania zmian [16]. --PNapora (dyskusja) 14:28, 22 sty 2015 (CET) Moim zdaniem zasada WP:WER w tym przypadku nie ma nie ma zastosowania ponieważ strony poświęcone datom dziennej w ogóle nie zawierają źródeł i są wyłącznie pochodną stron macierzystych, do których linkują. Naprawdę uważasz, że Twój komentarz przy wycofaniu moich edycji [17], zwłaszcza w zestawieniu z komentarzem przy edycji artykułu [18] był całkowicie chłodny i obiektywny i podyktowany jedynie troską o dobro i jakość naszej pl.wiki? Jeżeli tak to przyjmij moje przeprosiny za wywołanie tej niepotrzebnej dyskusji. --PNapora (dyskusja) 15:00, 22 sty 2015 (CET) Co prawda to prawda. Masz rację zawsze należy zachować czujność rewolucyjną. --PNapora (dyskusja) 16:08, 22 sty 2015 (CET)

KORWiN

Jesteś pewien, że usunięcie tego artykułu i to z EK to dobry pomysł? Znając aktywność "korwninistów" za moment powstanie kolejny. Partia wg podawanego przeze mnie źródła jest już zarejestrowana. Oczywiście jest to tylko zacytowana deklaracja jednego z polityków... Hasło Polska Razem też powstało przed oficjalnym zarejestrowaniem partii. A partia będzie automatycznie encykloepdyczna jako posiadająca parlamentarzystę i europarlamentarzystę. pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 16:53, 22 sty 2015 (CET)

PPP

[19] Pozwoliłem sobie trochę posprzątać. Nie wiem, jaki był cel dodawania bezlinkowych haseł. Jeśli już należało myśleć o czymś na kształt aktualnego rejestru (lub najlepiej rejestru od nowej ustawy o pp z chyba 1997/1998, choć podejrzewam, że to mało wykonalne...). Elfhelm (dyskusja) 22:25, 22 sty 2015 (CET)

Dzięki

widziałem, że coś nie działa :) Teraz jest świetnie. --Piotr967 podyskutujmy 19:42, 24 sty 2015 (CET)

dziś nie dam rady, jutro się przyjrzę. A na razie - czy mógłbyś te info o wątpliwości w/s Pulitzera wkleić też do dyskusji hasła? Jak zacznie się czyścić hasło, to dobrze by było wiadomo czemu, czyli że są wątpliwości miękko mówiąc. Więc niech będzie ślad tych wątpliwości w dyskusji hasła. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 21:19, 24 sty 2015 (CET) najlepiej by było, gdyby ktoś zgromadził literaturę nt. Halika i zweryfikował, wywalając wszystko co bez źródeł. Bo jak się teraz wywali bez źróeł, to mało co zostanie. Ale to chyba chciejstwo z mej strony. Może jednak zacząć odchudzać hasło o te info bezźródłowe i o nieistotne duperele, typu pralka i jaguar polujący na dziecko? Info o druku w czasopiśmie w czasie pobytu w szpitalu wg mnie jest uźródłowione - jakas dziennikarka pisała, że to było amerykańskie. Nie musimy wszak znać tytułu, ważne że źródło wspomina. --Piotr967 podyskutujmy 14:56, 25 sty 2015 (CET)

Ciągle spada kurs rubla i Rosja wchodzi w hiper-inflacje, artykuł powinien to pokazywać

Obecnie artykuł jest już zupełnie przeterminowany, bo pokazuje fakty sprzed lat (np. duże zasoby walutowe, wprawdzie per-capita mniejsze niż Polski), a nie pokazuje kryzysu finansów publicznych i stopniowego załamania gospodarki, na skutek spadku ceny ropy naftowej, konfliktów z sąsiadami oraz sankcji. Sytuacja zmienia się bardzo szybko, Rosja jest w coraz większym kryzysie i dlatego też trzeba często uaktualniać Wikipedie.

edycje

dlaczego wycofujesz moje edycje? --Winnetou14 (dyskusja) 22:43, 29 sty 2015 (CET)
dlaczego niby nie są wolne? to są loga instytucji publicznych, więc na mocy prawa autorskiego: Ustawa o prawie autorskim Rozdz. 1, Art. 4, pkt. 4: Nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole. --Winnetou14 (dyskusja) 22:46, 29 sty 2015 (CET)

Kategoria:Strony internetowe

Cześć, możesz jakoś uzasadnić zdjęcie zabezpieczenia? To jedna ze stron notorycznie niszczona przez wikingera, wystarczy podejrzeć historię edycji. Ponownie zabezpieczyłem. Einsbor (dyskusja) 12:01, 30 sty 2015 (CET)

Tyle tylko, że o ile techno czy policję edytować mogą IP merytorycznie, o tyle edytować stronę kategorii - raczej nie mają powodu. Einsbor (dyskusja) 12:16, 30 sty 2015 (CET)

Rodan

Hej. Zdecydowaną większość informacji o życiorysie wraz z datą urodzin można znaleźć w Kto jest kim w Polsce z 2001, trudno dawać przypisy do poszczególnych zdań--Pbk (dyskusja) 22:45, 2 lut 2015 (CET)

Interwencja w sprawie wojny edycyjnej

Dziękuję za zabezpieczenie hasła Kolej Koszycko-Bogumińska. Przed chwilą napisałem temu anonimowemu użytkownikowi coś na jego stronie dyskusji, zobacz proszę: Dyskusja wikipedysty:178.183.135.84. Może także ty, jako administrator, powinieneś go dodatkowo upomnieć, aby więcej na przyszłość tak robił. Z góry dziękuję. Halavar (dyskusja) 15:32, 3 lut 2015 (CET)

Rocznice 3 lutego

"jest to jak dotąd najdrożej sprzedane na aukcji dzieło sztuki w historii" Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 23:20, 3 lut 2015 (CET)

Odp:John Beaumont

Odp:John Beaumont

Hej, jeśli prześledzisz moje przenosiny to zobaczysz, że bardzo pilnuję aby główny bez nawiasowy artykuł był zawsze na disambiga. Poprawiałem nawet po Powerku:) Zastanawiałem się nad tym co robić jeżeli jest inaczej. Do tej pory po prostu patrzyłem na interwiki i jeżeli nie widziałem tam kogoś ewidentnie znano-sławnego, o którym brakuje artykułu - to uznawałem, że nie ma sensu "rezerwować" i tak jak w tym przypadku przenosiłem pod art gł. Uważasz, że zawsze jak są interwiki to należy zostawiać główne "puste" (lub najlepiej od razu disambig?) ? Andrzei111 (dyskusja) 14:56, 5 lut 2015 (CET)

Stacja Riecznoj wokzał (Nowosybirsk)

Co myślisz o zaproponowanych przeze mnie nazwach w Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule#Stacja_Riecznoj_wokza.C5.82_.28Nowosybirsk.29? Jeśli uważasz, że są ok to poprzenoszę artykuły. Myślę że nie ma sensu sprawy załatwiać w kawiarence bo jest raczej bezdyskusyjna. Therud (dyskusja) 17:59, 5 lut 2015 (CET)

Girolamo Savonarola

Błędem merytorycznym i teologicznym jest nazywanie Kościołem eklezjalnych wspólnot protestantyzmu i anglikanizmu. Co najwyżej kościołem (z małej litery) mogą nazywać się wspólnoty mariawickie ze względu na zachowanie ważnej Eucharystii i sukcesji apostolskiej (por. deklaracja Dominus Iesus). Liczba mnoga od słowa "Kościół" jest takim samym nadużyciem, jak liczba mnoga od słowa "Bóg". Nie ma wielu Kościołów ani wielu Bogów. "Jeden jest prawdziwy Święty Kościół, to jest Kościół katolicko-apostolsko-rzymski; jedna jest tylko Katedra na Piotrze słowem Pańskim ufundowana, poza którą ani prawdziwej wiary znaleźć, ani wiecznego zbawienia dostąpić nie można" (bł. Pius IX, encyklika Singulari quidem). A jedynym Bogiem jest Przenajświętsza Trójca. To tyle, tytułem wyrażenia własnej opinii. Jednocześnie akceptuję edycję na stronie "Girolamo Savonarola", ponieważ jestem świadomy panującego na Wikipedii relatywizmu. Pozdrawiam. Kneste (dyskusja) 21:37, 6 lut 2015 (CET)

Ewangelicy w Hrabstwie Kłodzkim

Witam. Po 1620/1622 r. a przed aneksją przez Prusy, zatem także w roku 1710, ewangelicy mogli stanowić najwyżej nicnieznaczący ułamek ludności Hrabstwa Kłodzkiego. Nie mogliby zatem wtedy w żadnym razie postawić takiego kościoła jak ten w Kamieńczyku k. Międzylesia. Dlatego nie można pisać o tym kościele, że jest to kościół "poewangelicki". Możliwe, choć mało prawdopodobne, że kościół ten powstał na miejscu użytkowanym wcześniej przez ewangelików (najdalej do ok. 1620-1622 r.). Warto też zwrócić uwagę, że ewangelicy nie musieli budować w XVI-XII w. wielu świątyń w Hrabstwie Kłodzkim, bo przejmowali stare.

Edycja hasła Jarosław Kulczycki

Proszę o info dlaczego w haśle o Jarosławie Kulczyckim usuwana jest informacja o niedopuszczalnym zachowaniu względem Warzechy?

Strona Czym Wikipedia nie jest, sekcja Wikipedia nie jest bezładnym zbiorem informacji, punkt 8. --WTM (dyskusja) 00:41, 13 lut 2015 (CET)

NATO

Ponownie ktoś grzebie przy artykule o NATO. Jeśli masz czas to sprawdź to. Pozdrawiam --Casfaber (dyskusja) 12:34, 14 lut 2015 (CET)

Wada

Ja już to kiedyś przeniosłem [20] i zrobiłbym to samo teraz, bo znowu ktoś zmajstrował potworka. Ale może znowu przyjdzie Piotr, a raz dziennie w zupełności wystarczy. Tym razem chyba tzlko te, co są nie wiedzieć czemu w "zobacz też" się do czegoś nadają. Laforgue (niam) 19:07, 14 lut 2015 (CET)

Kościół w Kamieńczyku

Zgłaszający ma rację. To zawsze był kościół katolicki. Problem powstał przy tłumaczeniu tekstu. Chodzi o konsystorz biskupi w Pradze, a nie konsystorz ewangelicki. Szczegółowo wypowiedziałem się na prośbę Litwina w zgłoś błąd. Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 20:19, 14 lut 2015 (CET)

Re:Ad:Wada

Może nie znaczenia, a rodzaje wad. Chciałem zebrać różne wady w jednym haśle, bo ten termin jest bardzo pojemny, podobnie jak jest z artykułem kara, aczkolwiek mogę to hasło poprawić, nie żeby zgłaszać je do Poczekalni. Nie chciałem, żeby ten artykuł był przykładem wady w Wikipedii. :) Sebek A. :) (dyskusja) 14:54, 15 lut 2015 (CET)

Ponadto zwróciłem uwagę na to z WP:SU: Strona ujednoznaczniająca może mieć tytuł, który jest nazwą wspólną dla wszystkich artykułów, np. obieg. Nie ma tam definicji obiegu, tylko wymieniono jego rodzaje. Sebek A. :) (dyskusja) 15:11, 15 lut 2015 (CET)

artysta muzyczny infobox

Co było przyczyną tej edycji? ~malarz pl PISZ 20:01, 16 lut 2015 (CET)

Dzięki za przykład. {{infobox grafika}} jest już odporny na takie przypadki. Na razie jednak go nie wprowadzam do boksów, bo muszę przemyśleć całość szablonu. ~malarz pl PISZ 20:35, 16 lut 2015 (CET) Jak nic nowego nie wyskoczy (ktoś utworzy nowy szalenie dobry, ale niedopracowany szablon i zacznie go masowo wprowadzać) to w tym tygodniu powinienem dokończyć prace nad szablonem i mogę go testowo wstawić do AM. ~malarz pl PISZ 13:17, 3 maj 2015 (CEST) Wstawiłem szablon {{infobox grafika}} do artysty muzycznego. Jeżeli w jakimś artykule jeszcze się zły opis wyświetla to trzeba wykonać na nim null edit i będzie ok. ~malarz pl PISZ 15:17, 8 maj 2015 (CEST)

prośba

widzę Ciebie na OZ - zablokuj proszę dyskusję Radwana - wikinger się bawi - John Belushi -- komentarz 19:28, 20 lut 2015 (CET)

Thor (film) / Chronologia MCU

Hej, sorki za cofnięcie Twojej edycji, ale nie rozumiem, na jakiej podstawie to zrobiłeś. Temat ruszyłem na Dyskusja:Marvel Cinematic Universe właściwie bez odzewu. Jedynie UżytkownikWiki wypowiedział się w tej sprawie na mojej stronie dyskusji. Nie potrafię stworzyć strony z szablonem, dlatego tak postąpiłem. Jeżeli jesteś w stanie pomóc mi to zrobić ,to będę wdzięczny... Jeden szablon dla filmów, czysty jest w moim brudnopisie oraz drugi dla seriali, na postawie umieszczonego w artykule Agenci T.A.R.C.Z.Y.. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Mike210381 (dyskusja) 16:22, 21 lut 2015 (CET)

Poruszyłem ten temat na Dyskusja:Marvel Cinematic Universe. W dyskusji z UżytkownikWiki stwierdziliśmy, że to dobry pomysł w przypadku coraz bardziej rozległego MCU. Mike210381 (dyskusja) 16:51, 21 lut 2015 (CET)

E-papieros

Chyba w arcie niepotrzebne ceny.Co ty na to?--J.Dygas (dyskusja) 20:57, 21 lut 2015 (CET)

Genau:=) --J.Dygas (dyskusja) 21:12, 21 lut 2015 (CET)

Odp:Kategoria:Wsie Macedonii

Odp:Kategoria:Wsie Macedonii
dziwne. zaraz to posprawdzam masti <dyskusja> 21:03, 21 lut 2015 (CET)

Ad:Dominik_Merlini

Ad:Dominik_Merlini

Był w końcu konsensus na linkowanie do konkretnych wersji językowych? Wydawało mi się że dyskusja stanęła na tym że linki mają pozostać po teremu czerwone. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 23:29, 21 lut 2015 (CET)

Odp:Odp. Ad:Dominik_Merlini

Odp:Odp. Ad:Dominik_Merlini

Zapewne zewnętrzny jest niezgodny. Ale proponuję go jednak zmieniać na czerwony a nie wprowadzać szablon co do użycia którego są nie ma konsensusu. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 11:51, 22 lut 2015 (CET)

Odp:Edycja bota Pszczółka Linia kolejowa Čelákovice – Neratovice

Odp:Edycja bota Pszczółka Linia kolejowa Čelákovice – Neratovice

Dzięki za zwrócenie uwagi, już naprawiłem. Therud (dyskusja) 18:13, 22 lut 2015 (CET)

Goggomobil

Mozesz linki sprawdzic?Nie mam tak szybkiego polaczenia.Prosze!!!Dzieki.--J.Dygas (dyskusja) 17:51, 23 lut 2015 (CET)

Odp:Odp. Thor (film)

Odp:Odp. Thor (film)

Słusznie uważasz, że ten infoboks to pomyłka, ale zrezygnowaliśmy z {{Władca}} i {{Poprzednik Następca}} na rzecz navboksów ;) Tar Lócesilion|queta! 02:34, 24 lut 2015 (CET)

No oczywiście, zerknij na kawiarenkę techniczną, tam są linki. Tar Lócesilion|queta! 14:38, 24 lut 2015 (CET)

Odp:Strona główna - czerwony link

Odp:Strona główna - czerwony link

Cześć. Na przyszłość wolę się upewnić. Twoją wypowiedź mam traktować jako zabawny komentarz, czy też Twoim zdaniem nie powinno się zastępować czerwonego linku takim "niecoponadstubem" jak Luca Ronconi. pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 08:16, 26 lut 2015 (CET)

Manjola Nallbani

A na jakiej podstawie zmieniłeś datę urodzenia z 1968 na 1966? Encyklopedia Sokola Shupo podaje 1968. pozdr --Tarabosh (dyskusja) 23:55, 26 lut 2015 (CET)

1454 - usunięcie wydarzenia

Witam.

Chciałbym się zapytać, dlaczego cofnął Pan wydarzenie o głodzie jednego królika? Jeżeli ifnromacja wydaje się być Panu zmyślona odsyłam tutaj do anglojęzycznej wikipedii, do tematu o głodzie, http://en.wikipedia.org/wiki/Famine gdzie to w podrozdziale dot. Ameryki Łacińskiej jest właśnie informacja o głodzie jednego królika właśnie na rok 1454. Z dłuższej perspektywy wydarzenie to było istotne dla politycznych sytuacji wśród ludów nahuatl.

Hokej na lodzie

Widze ze nie jestes za linkowaniem dat.Czasami sie przydaje.Mysl czasami glowa szukajacego z zewnatrz.Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 10:51, 2 mar 2015 (CET)

Propozycja

Pozwoliłem sobie na złożenie takiej propozycji. Mpn (dyskusja) 18:22, 2 mar 2015 (CET)

Prezydenci

Szybkie łapki... Poprawiłem, dzięki. BTW Zgódź się na to co wyżej ;) Elfhelm (dyskusja) 19:16, 4 mar 2015 (CET)

Żubrówka (wódka)

Witaj

Proszę o uzasadnienie wycofania zmian w artykule o Żubrówce - na chwilę obecną artykuł nie zawiera informacji, które w moim odczuciu są istotne (a więc dokładniejszy niż "spirytus mieszany z wywarem" opis procesu produkcji, szczegółowy opis eksportu) oraz interesujące (rys historyczny opisujący produkcję alkoholi ziołowych w Polsce).

Pozdrawiam Navias

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Dostosuję artykuł do wskazówek - na tyle, na ile źródła na to pozwolą.

Pozdrawiam Navias

Przypisy / źródła

Hej. Spójrz – w tej edycji popsułeś przypisy (zerknij na wygląd przypisów w obecnej wersji hasła). Do usuniętych przez Ciebie źródeł odnosiły się także inne stwierdzenia w tekście. Poprawisz? Pozdrawiam, tsca (dyskusja) 12:29, 5 mar 2015 (CET)

Odp:Abdelkrim Zbidi

Odp:Abdelkrim Zbidi

Dzięki za poprawienie. Czasem rzeczywiście mi się te June i Julymi mylą :) Andrzei111 (dyskusja) 16:24, 5 mar 2015 (CET)

Ad:Aleister_Crowley

Ad:Aleister_Crowley

Dyskusja_Wikipedii:Szablony#Szablon:Błędny_ISBN SpiderMum (dyskusja) 15:23, 6 mar 2015 (CET)

Powszechna Encyklopedia Filozofii

Zobacz wpis w dyskusji artykułu. Wikipedysta: noychoH (dyskusja) 10:02, 8 mar 2015 (CET)

Dlaczego przy okazji wpisywania swoje odpowiedzi usunąłeś drugą część mojego wpisu, dotyczącą hasła "Człowiek" (i innego wykipedysty). Wypadek przy pracy?? Wikipedysta: noychoH (dyskusja) 11:51, 8 mar 2015 (CET) Tak podejrzewałem, dzięki. Wikipedysta: noychoH (dyskusja) 12:14, 8 mar 2015 (CET)

Getto warszawskie

Helo, uprzejmie informuję, że niestety coś jest nie tak z Twoją korektą przypisów. Pozdrawiam, --Paterm (dyskusja) 14:52, 9 mar 2015 (CET)

Sprawdziłem z książką Sakowskiej w ręku, przy okazji poprawiłem też trzy inne. Teraz już jest OK. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Boston9 (dyskusja) 20:53, 9 mar 2015 (CET)

Quatra

Dziękuję, za pinga. Minęły prawie 2 lata. Proponuję hasło zgłosić do DNU. Pozdrawiam. --Pablo000 (dyskusja) 22:40, 9 mar 2015 (CET)

Zmiany brzuchomowstwo

W nawiązaniu do Pańskiego pytania jak rozumieć aktualnie, mozemy pominąć to słowo o wtedy wszystko edzie sie zgadzać, łącznie ze źródłami.

Odp:tytuł kursywą

Odp:tytuł kursywą

Sęk w tym, że całkiem niedawno bo długiej dyskusji mój wniosek o bota odrzucono (Wikipedysta:KszapszaBOT). Nie wiem czy się w to bawić... (we flagę) – czy to tymczasowe? Poza tym jak będą przerwy w pracy i będę robić jeszcze dzisiaj coś innego? No nie wiem. A takich rzeczy nie jestem w stanie dodać do WP:ZdB bo to wybiórcze szukanie artykułów z łacińskim tytułem. Kszapsza (dyskusja) 19:02, 10 mar 2015 (CET)

Półpauza w przedziałach dat

Przeniosłeś artykuł „Literatura bizantyńska epoki Komnenów i Angelosów (1081–1204)” do „Literatura bizantyńska epoki Komnenów i Angelosów (1081-1204)” z komentarzem, że półpauza wcale nie wygląda estetyczniej, a to osobiste odczucie, dla mnie np. wygląda lepiej, niemniej nie o to chodzi, chodzi o poprawność, dlatego też to półpauza powinna widnieć w tytule, nie łącznik. Pozdrawiam, Sewerin94 (dyskusja) 19:45, 12 mar 2015 (CET).

Oczywiście, ale każde z nich mówi również, że powinniśmy być konsekwentni w używaniu tych znaków, a skoro w tekstach używamy półpauz to i w tytułach również powinniśmy. Sewerin94 (dyskusja) 21:42, 12 mar 2015 (CET).

Re: "nie wiem co ma znaczyć berneńskim"

Ależ berneński to — pochodzący z Brna lub z Brnem związany! To strasznie ładne słowo ;^) Jest taka świetna książka Jerzego Stempowskiego, Ziemia berneńska, polecam na wolną chwilę (chociaż dotyczy akruat Berna, nie Brna ;^)). Miłego wieczoru! Amused (dyskusja) 00:51, 19 mar 2015 (CET)

Witold Aulich

Hi! Can you tell on what grounds did you dismiss my edits? Especially given the fact, that there were three sources including encyclopedia. Thanks 178.151.232.36 (dyskusja)

Invitation

Thank you for using VisualEditor and sharing your ideas with the developers.

Hello, WTM,

The Editing team is asking for your help with VisualEditor. I am contacting you because you posted to a feedback page for VisualEditor. Please tell them what they need to change to make VisualEditor work well for you. The team has a list of top-priority problems, but they also want to hear about small problems. These problems may make editing less fun, take too much of your time, or be as annoying as a paper cut. The Editing team wants to hear about and try to fix these small things, too. 

You can share your thoughts by clicking this link. You may respond to this quick, simple, anonymous survey in your own language. If you take the survey, then you agree your responses may be used in accordance with these terms. This survey is powered by Qualtrics and their use of your information is governed by their privacy policy.

More information (including a translateable list of the questions) is posted on wiki at mw:VisualEditor/Survey 2015. If you have questions, or prefer to respond on-wiki, then please leave a message on the survey's talk page.

Unsubscribe from this listSign up for VisualEditor's multilingual newsletter Translate the user guide

Thank you, Whatamidoing (WMF) (talk) 16:56, 26 mar 2015 (CET)

Odp: BnF w Kontrola autorytatywna

[21] T Załatwione Ja nie widuję przekierowań bo mam w preferencjach włączony gadżet. Paweł Ziemian (dyskusja) 16:57, 26 mar 2015 (CET)

Odp: Rocznice - jeszcze raz sprawa 'tegoż dnia'

Kiedyś zamiast drugiego „tegoż dnia” było „a także”. Lecz nie spodobało się to @PG. Potem Ty dorzuciłeś swoją zmianę. Pomyślę nad innym sklejaniem treści. Mamy czas do 2021. Myślę, że rozwiązanie zrobię wcześniej. Już mam pewien pomysł jak to zrobić. Dobrze, że jest przykład na którym można sprawdzać. Paweł Ziemian (dyskusja) 17:43, 27 mar 2015 (CET)

Moduł:Kalendarium/03-03 [22] Zrobione Paweł Ziemian (dyskusja) 13:43, 29 mar 2015 (CEST)

ad. Michael Graves

Cześć. Nie jestem przekonany do tak ścisłego dookreślenia. Widzę co najmniej dwa obszary (poza architekturą także sztuka). Bądź co bądź był bardzo istotnym twórcą przedmiotów codziennego użytku (czajnik itp.). Czy to się mieści w architekturze? — Paelius Ϡ 18:09, 27 mar 2015 (CET)

Zdarza się: [23], [24], [25]. Zwłaszcza trzecie (postmodernistyczny niebieski czajnik:). — Paelius Ϡ 18:40, 27 mar 2015 (CET)

Notre Dame d'Etel

Kategorie odnosiły się do dowódcy jednostki - kategorie odnoszące się głównie do jego czynów bojowych dokonanych na pokładzie okrętu.LukaszKatlewa (dyskusja) 10:30, 29 mar 2015 (CEST)

Zdobycie Belgradu (1521)

Dzien dobry. Could you please take a look follow articles — Zdobycie Belgradu (1521) and Upadek Belgradu (1521) ? Should they been marked for merge ? I see that in other wikipedias there are just one article per language section (ar, az, en, fr, hu, pt, tr, uk, sr, hr, de, bg), but I am not sure regarding Polish wikipedia... --Movses (dyskusja) 13:59, 30 mar 2015 (CEST)

Hello again. According to answers below I have moved some info from Upadek Belgradu (1521) into Zdobycie Belgradu (1521) and redirected Arche's version (diff_1, diff_2, diff_3). Please double check my edits, if any. --Movses (dyskusja) 21:07, 1 kwi 2015 (CEST)

Belgrad

Wywalić hasło Archego i po problemie. Jego "hasło" jest późniejsze. On tak lubił dublować tematy albo poszczególne fazy jednego konfliktu opisywać w odrębnych hasłach jako zupełnie różne starcia. Hoa binh (dyskusja) 14:42, 30 mar 2015 (CEST)

ad. Belgrad

Myślę, że spokojnie można spróbować zintegrować (zmieniając na redir ten Archego). — Paelius Ϡ 15:07, 30 mar 2015 (CEST)

Wybory prezydenckie

Tak, namieszane. Właśnie poprawiałem, ale widzę, że mnie ubiegłeś.Szczeciniarz (dyskusja) 16:51, 30 mar 2015 (CEST)

Upadek Belgradu

Oczywiście! Chodzi o to samo wydarzenie. Arche napisał bezwartościowego stuba, ale za to z lepszym tytułem. Na dobrą sprawę trzeba zintegrować, odrobinę poprawiając treść... Belissarius (dyskusja) 17:38, 30 mar 2015 (CEST)

Re:Oblężenie Belgradu

Witam. Bardzo słuszna uwaga. Można połączyć historię edycji, a ze zdublowanego hasła zrobić redir. Integrować nie ma za bardzo czego, bo Arche napisał raptem kilka ogólnych zdań. KoverasLupus (dyskusja) 22:43, 30 mar 2015 (CEST)

podziękowanie

Dziękuję, będę zwracać uwagę na pisownię. Zauważyłam swój błąd natychmiast, jak go popełniłam, ale nie wiedziałam jak go poprawić.--Mater314 (dyskusja) 18:05, 1 kwi 2015 (CEST)

Dyskutowanie o bzdurach

Witam, dziękuję za poradę - mam nadzieję, że jedyny link "dyskusja", jaki znalazłem przy Twojej uwadze, to ten właściwy. Problem, jaki chcę podnieść dotyczy bardzo częstego braku źródeł w Wikipedii. Hasło "Chorzów Stary" to typowe bajkopisarstwo - nie wiem dlaczego zostało dopuszczone do opublikowania. Zero przypisów, źródeł, same wyssane z palca treści. Dyskutować można z kimś, kto posiada jakąkolwiek wiedzę i potrafi myśleć. Obok wielu rzetelnych haseł w Wikipedii, istnieje chmara śmieciowych, o dziwo zwykle dotyczących tematyki regionalnej. Przy wspomnianym haśle "Chorzów Stary" (nawiasem mówiąc to forma nie nieurzędowa) przetoczyła się fala poprawek, dyskusji itp. Co z tego wynikło? Otóż ordynarny GNIOT, który tylko miesza czytelnikom w głowach. Hasło "Chorzów Batory" jest znacznie lepszy, ale brak w nim źródeł, więc również powinno być wycofane lub zgłoszone autorowi (autorom) do uzupełnienia źródeł (skoro coś wiedzą, to powinni też wiedzieć skąd to wiedzą). Wikipedia nadal przypomina jeden wielki śmietnik. Są tu prawdziwe perły intelektualne, które jednak pływają w morzu pomyj bezmóżdża. I jakoś mimo tabunów redaktorów, weryfikatorów i zatwierdzaczy, pomyje wciąż są produkowane chyba tylko ku uciesze gawiedzi. Czy o to chodzi WIKIPEDYSTOM? Pozdrawiam uppersilesian

ZB

Witam. Sam przytoczyłeś przykład Oxford Dictionaries, w którym jasno napisane jest (the Holocaust): „The mass murder of Jews under the German Nazi regime during the period 1941-5. More than 6 million European Jews, as well as members of other persecuted groups, were murdered at concentration camps such as Auschwitz”. Dalej – Cambridge Dictionaries: „the killing of millions of Jews and others by the Nazis before and during the Second World War”. Holocaust Encyclopedia: „During the era of the Holocaust, German authorities also targeted other groups because of their perceived "racial inferiority": Roma (Gypsies), the disabled, and some of the Slavic peoples (Poles, Russians, and others)”. Dalej – Encyclopedia Britannica: „Holocaust, Hebrew Shoʾah, Yiddish and Hebrew Ḥurban (“Destruction”), the systematic state-sponsored killing of six million Jewish men, women, and children and millions of others by Nazi Germany and its collaborators during World War II.”. Nawet wg Yad Vashem: „By the 1950s, the English term Holocaust came to be employed as the term for the murder of the Jews in Europe by the Nazis. Although the term is sometimes used with reference to the murder of other groups by the Nazis”. Dziękuję. Jeśli uznasz, że jest inaczej niż – notabene – we wspomnianych przez Ciebie źródłach, przeniosę wątek do Kawiarenki. Pozdrawiam --Pit rock (dyskusja) 01:55, 4 kwi 2015 (CEST)

Tars

Jak sam zauważyłeś, wykaz dopuszcza obie nazwy miasta, choć drugą z kwantyfikatorem. Gdyby nie dopuszczał nazwy historycznej, nie byłaby wymieniona. Nikt w polskiej literaturze nie pisze Tarsus, wszędzie jest Tars. Mogę ci podać setki cytatów z polskiej literatury naukowej. Tak jak nikt nie pisze London, tylko za starożytną nazwą Londinium. Przenosząc to hasło tworzymy kolejne dziwactwo w Wikipedii, zupełnie niepotrzebne. Skoro wykaz dopuszcza obie nazwy, użyjmy tej, która jest powszechnie przyjęta w nauce. Ale upierać się nie będę, bo to nie pierwsze i nie ostatnie dziwactwo w Wikipedii. Pełen szacunku Augurmm (dyskusja) 13:52, 6 kwi 2015 (CEST)

OK, argument z encyklopedii PWN jest przekonywujący. Chociaż, szczerze mówiąc, nie spotkałem się w żadnej pracy geograficznej z używaniem nazwy Tarsus, ale mało je czytam. Zapewne będzie trzeba zrobić dwa oddzielne hasła dla Tarsus i Tars - tak jak w przypadku Stambuł i Konstantynopol, co jest chyba dobrym przykładem. Jak będę miał chwilę, tak uczynię. Sorry, że w święto zawracam głowę, ale mój umysł zanurzony w starożytności się wzburzył. Ze świątecznymi pozdrowieniami Augurmm (dyskusja) 14:18, 6 kwi 2015 (CEST)

Odp: Cytuj

Parametru inni r nie wstawisz bo taki nie istnieje, jest tylko inni dla całej publikacji. Do bardziej wyuzdanych cytowań polecam wpisywanie całej treści „z palca” bez szablonu. Ponadto w {{cytuj}} istnieje jeszcze pole opis, w którym możesz umieścić dowolny tekst. Paweł Ziemian (dyskusja) 19:50, 7 kwi 2015 (CEST)

Tak przypuszczałem. Przesunąłem do autora rozdziału, ale nie wiem jak to zadziała z automatycznym {{odn}}. Nie pamiętam szczegółów algorytmu. Na szczęście dla COinS wystarcza pierwszy autor. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:25, 7 kwi 2015 (CEST)

Odp: Ilustracje audio w rocznicach

jakiś raczej krótki opis pliku dźwiękowego

Tu chyba (tylko dla audio) thumb będzie najbardziej kompaktowy, który przy okazji tworzy link do commons i pokazuje opis pliku. Teoretycznie jest już obecnie możliwe automatyczne rozpoznawanie typu pliku w skryptach Lua. Mogę to wykorzystać również do rozpoznawania wysokości obrazka, jednak w plikach audio rozmiar jest 0x0 więc przy różnych opisach wymiary będą różne i w dalszym ciągu trzeba będzie je podawać (te magiczne liczby na początku), chociaż może staną się zbędne dla zwykłych obrazków. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:42, 7 kwi 2015 (CEST)

 • To mam w brudnopisie:
Zostawiam do oceny. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:45, 7 kwi 2015 (CEST) Aktualizacja. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:02, 27 lip 2015 (CEST)

(3482) Lesnaya

Sprawdź ostatnią poprawkę w tym artykule. Jest jakaś pomyłka. Pozdrawiam.--Casfaber (dyskusja) 15:31, 8 kwi 2015 (CEST)

Przypis po kropce

Np. Pałac w Ołdrzychowicach Kłodzkich - co się dzieje? Beno @ 14:53, 14 kwi 2015 (CEST)

W innych edycjach nie zauważyłem, tylko w powyższym nastąpiła ingerencja we wnętrze skrótu "r.". Któryś z automatów? Beno @ 15:05, 14 kwi 2015 (CEST)

Niesparowane nawiasy

W tym arcie Amadeo zostawiłeś niesparowane nawiasy. To akurat łatwo naprawić. Beno @ 14:56, 14 kwi 2015 (CEST)

Janusz Siadlak

Witaj, dziękuję za informację, ale co ja mam wspólnego z tym artykułem? Pozdrawiam Biało-Zielony (dyskusja) 20:27, 14 kwi 2015 (CEST)

Tarsu sprawa

Wybacz, ale nie nie rozumiem skąd się wziął ten klasyczny dubel: Tars i Tarsus (miasto). Swe zastrzeżenia wyraziłem już wobec PG, który odniosł się do tego identycznie. Wnoszę zatem o skasowanie tej strony, by nie wpływała myląco na odbiorcę i nie stwarzała złego przykładu dla początkujących. Podobnie dublujących haseł można stworzyć sporo więcej, zaś kwalifikator historyczny podany jako uzasadnienie - to nonsens dla prostaczków. Poza tym zmiany tej dokonano tak niechlujnie (powtórzenie istniejącej treści z niedbałym wpisaniem, brak jakiegokolwiek źródła), że działa doprawdy żenująco. Pozdrawiam - Cyborian (dyskusja) 11:30, 15 kwi 2015 (CEST)

Obiady czwartkowe

W wolnej chwili "rzuć okiem" na ten artykuł. Pozdrawiam --Casfaber (dyskusja) 21:11, 18 kwi 2015 (CEST)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rybnik

Dla SOA#1. Istnieja dwie nieco odmienne strony: 1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Rybnik + przejscia na inne jezyki 2. http://de.wikipedia.org/wiki/Rybnik + przejscie na j.polski Str 1. Pod zdjeciem rynku, dalej herbu i tabelki danych, jest mapka: „Położenie na mapie województwa śląskiego“. Pod tytulem mapki jest opcja: „(przełącz na mapę Polski)“. Pokazuje sie mapa Polski z nieprawidlowo naniesiona pozycja Rybnika (w/g mojego szacunku jest tam Ostrawa) Str 2. W j. niemieckim nie posiada zdjecia rynku, a tylko mape Polski gdzie koleczko naniesione jest prawidlowo. Blad jest na stronie polskiej. Sprawdzalem tez kilka innych jezykow i wszedzie jest ok. M. Kluger

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rybnik

Prosze bardzo: wersja przeglądarki: Mozilla Firefox 37.0.1 system operacyjny: Windows 7 ultimate 64 bit rozdzielczość monitora: 1600 : 1024 I dziekuje za komplimenty M. Kluger

Odp:Visaxinum

Odp:Visaxinum

Dla mnie wszelkie suplementy diety niemal zawsze są nieencyklopedyczne:) Do Poczekalni, ale raczej trudno będzie wykazać encyklopedyczność Rybulo7 (dyskusja) 22:09, 19 kwi 2015 (CEST)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rybnik

Mozemy temat zamknac. Zmiany rozdzielczosci monitora nic u mnie nie zmienilo. Sprawdzalem u trzech znajomych i rezultat byl 2:1. Kolega ktory mial ten sam blad co ja, mial rowniez zainstalowany Add-on WOT 20131118. Po zawieszeniu go koleczko wrocilo na wlasciwe miejsce. Rozszerzenie to zdeformowalo u mnie położenie punktu w stosunku do mapki lokalizacyjnej. Ponowna aktywizacja WOT-a spowodowalo ponowne przesuniecie punktu lokalizacyjnego poza granice Polski. M. Kluger

Bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej

Witam. Fajnie że poprawiłeś stronę o Bazylice ale w jednym się z tobą nie zgodzę dlaczego usunąłeś z działu Duszpasterze wszystkich księży pracujących w tej parafii. W dziale tym pod wikariuszami były jeszcze siostry które pracują w tej parafii i co do nich to bym się z tobą zgodził i można by je było usunąć ale wikariuszy bym przywrócił, bo oni powinni być wypisani ci którzy obecnie pracują w parafii. Pod tabelką "Proboszczowie Parafii MB Anielskiej" wpisałbym jeszcze raz obecnego Proboszcza a pod nim pozostałych wikariuszy którzy obecnie pracują w parafii a reszta by została tak jak ty to pozmieniałeś co ty na to?--Lukas.dg (dyskusja) 23:19, 20 kwi 2015 (CEST)

Przecież nie byli podlinkowani i byli napisani normalną czcionką a tak chyba mogą być ja bym ich przywrócił--Lukas.dg (dyskusja) 23:36, 20 kwi 2015 (CEST)

Akurat stronę Bazyliki to ja aktualizuje przynajmniej sekcję duszpasterzy więc jeśli któryś odejdzie a na jego miejsce przyjdzie inny to ja to zmienię, wykreślę tego co odszedł a w jego miejsce wpisze tego co przyszedł--Lukas.dg (dyskusja) 23:53, 20 kwi 2015 (CEST)

Blokada IP

Witam, bardzo przepraszam za zmiany dokonane na stronie WTM z mojego adresu ip 176.241.241.184. Dokonał tego mój młodszy brat, którego w ostatniej chwili odciągnąłem od komputera.

KL

21 kwietnia

Ten duński premier to Hans Hedtoft. Tablet mi chyba nie skopiował nazwiska i wkleiło sie poprzednie. Kocurwaclaw (dyskusja) 15:48, 25 kwi 2015 (CEST)

Korczak

Witaj! Zauważyłem, że usunąłeś z początkowej części art. o Januszu Korczaku informację o orzeczeniu sądu ustalającym dniową datę jego śmierci z komentarzem liczą się fakty, a nie sądowe fikcje prawne. Sęk w tym, że stan prawny istniejący przed tym orzeczeniem sądu był fikcją prawną (ściślej - domniemaniem prawnym), bowiem oczywistym jest, że Korczak nie zmarł w 1946 jak by to wynikało z obowiązujących przepisów. Sąd w ramach prowadzonego postępowania ustalił najbardziej prawdopodobną datę śmierci i niespecjalnie widzę podstawy, aby to podważać. Rozumiem odruch obronny w stosunku do ustalania prawdy historycznej przez sądy, ale rozważ proszę przywrócenie poprzedniej treści początkowej części artykułu.

Pozdrawiam uprzejmie Mzungu (dyskusja) 02:18, 30 kwi 2015 (CEST)

ad Edward Gorzkowski

Fajnie, że oszczędzasz miejsce na serwerach, ale... moim celem nie było pokazanie, jak wyglądał prof. Edward Gorzkowski w czasie wojny, a tylko przypomnienie, w jakich warunkach pełnił służbę wojskową. Wielu Czytelników Wikipedii nawet nie wyobraża sobie tego, a tło historyczne jest bardzo ważne w każdym biogramie. Pozdrawiam--Joanna (dyskusja) 19:50, 2 maj 2015 (CEST)

Dzień dobry. Czy kiedyś znajdziesz chwilę czasu na odpowiedź? Chciałabym wiedzieć, czy powinnam przewidywać lawinę podobnych przykrości, związanych z arbitralnie wprowadzanymi zmianami w niemal wszystkich biogramach, które napisałam. Każdy z ich pisałam z chęcią utrwalenia pamięci o opisywane Osobie. W niemal każdym są ilustracje, które nie spełniają Twoich wymagań, a moim zdaniem są potrzebne. Traktuję je nie jak „ozdobniki” - zamierzałam niewerbalnie skierować uwagę/emocje Czytelnika na sprawy, które dla opisywanej Osoby były szczególnie ważne (co i w jakich warunkach robił/a, jakie sytuacje kształtowały Jej/Jego osobowość…). Twoja odpowiedź ma dla mnie duże znaczenie. Pozdrawiam--Joanna (dyskusja) 10:24, 3 maj 2015 (CEST) Dzisiejsze wyjaśnienie zmiany trochę odbiega, od poprzedniego: "fajnie że mamy ilustracje konnicy, ale nie przedstawiają Gorzkowskiego" :) Zdjęcia, których nie kwestionujesz, przywrócę. Miałam okazję wielokrotnie słuchać wspomnień Prof. Gorzkowskiego z tamtych złych czasów, więc wiem, jakie one pozostawiły piętno. Pozdrawiam i życzę sukcesów w walce o porządek w Wikipedii--Joanna (dyskusja) 11:09, 3 maj 2015 (CEST)

Odp: Potrzebna łatka?

A nawet trzy łaty w jednym szablonie. Można by nawet zapuścić bota, ale teraz nie mam czasu. Botowaniem mógłbym się zająć dopiero w ostatniej dekadzie maja. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:24, 4 maj 2015 (CEST)

Prośba o radę - kanały TV

Cześć!

11 maja nastąpią zmiany w kanałach z logo Canal+ i pociągnie to za sobą pewne zmiany w Wikipedii. Sprawa dotyczy kanału Canal+ Sport 2. Otóż zostanie on uruchomiony 11 maja jako nowy kanał i to taki, który powstaje od zera, czyli nie zastąpi innego już istniejącego. Canal+ Gol, nieistniejący obecnie kanał swego czasu nosił nazwę Canal+ Sport 2 i to właśnie na niego przekierowuje strona Canal+ Sport 2. Swego czasu jakiś użytkownik przenosił stonę Canal+ Gol na Canal+ Sport 2 z adnotacją, iż ten kanał "wróci" 11 maja...

I pytanie moje brzmi jak to traktować? Cofnąłem jego edycję, bo na logikę nowy Canal+ Sport 2 powstaje jako odrębny kanał a nie z przekształcenia Canal+ Family 2, który jest technicznie kontynuatorem Canal+ Gol ("pierwszego" Canal+ Sport 2), czyli prosi się wręcz o stworzenie nowej strony.

Pytanie kieruję do Ciebie, gdyż widziałem, iż zmieniałeś nazwę kanału TVN Meteo na TVN Meteo Active, co osobiście średnio mi się widzi, bo kanał nie tyle zmienił nazwę co po prostu został zastąpiony kanałem o nieco innym profilu, ale z podobną nazwą. Kłóci się to trochę z zasadami wypracowanymi dotychczasowymi praktykami, vide Jetix i Disney XD, Discovery World i Discovery Turbo Xtra, Polsat Biznes i Polsat News 2, itp., a jeszcze dodatkowo TVN Meteo (stara nazwa, stare logo) przetrwało jako serwis internetowy odrębny od TVN Meteo Active. Z drugiej strony można wytłumaczyć Twoją decyzję tym, że kanały TV nie są aż tak mocno istotnym tematem z punktu widzenia Wikipedii, więc tego się aż tak mocno nie czepiam. Za to zachęciło mnie to do konsultacji z Tobą.

Co sądzisz o tym Canale+?

Pozdrawiam, --Imprezes (dyskusja) 11:14, 7 maj 2015 (CEST)

Kategoria w artykule Wendy Padbury

Czy mogę się dowiedzieć dlaczego usunąłeś kategorie w artykule Wendy Padbury i po prostu wstawiłeś szablon że jej nie ma?? Jaka idea przyświecała ci przy wykonywaniu tej edycji?? karℓ 9 słucham 20:00, 8 maj 2015 (CEST)

Oj sory, musiałem nie spojrzeć. Powinno być w liczbie mnogiej "brytyjskie aktorki". Dzięki za upomnienie. karℓ 9 słucham 20:28, 8 maj 2015 (CEST)

"fałszywy przypis"?

Jestes drugim który chyba nie dopatrzył. Do wpisanej treści "Klub Ronina jest jednym z patronów medialnych nagrody "Złotej Ryby" corocznie wręczanej w Klubie przez Fundację Macieja Rybińskiego najlepszemu młodemu felietoniście" zastosowałem przypis [1]. W tym przypisie jest informacja że Klub Ronina jest jednym z patronów medialnych nagrody. Wszyscy patroni medialni zaznaczeni są na końcu przy pomocy logo na zaproszeniu. Jest tam również logo Klubu Ronina. Pisałem to w dyskusji do artykułu. Będę wdzięczny za przywrócenie usuniętego zdania. Pozdrawiam Micha.kkvs2k (dyskusja) 23:53, 9 maj 2015 (CEST)

 • Jest być może taki zwyczaj, że sponsorów/patronów (tu: złoty sponsor, sponsor, patronat honorowy i patronat medialny) przedstawia się w postaci logo a nie tekstem. Tym niemniej jest to źródło informacji o patronacie medialnym. Pozdrawiam Micha.kkvs2k (dyskusja) 00:41, 10 maj 2015 (CEST)
 • Przykładem może być informacja o patronacie medialnym gdansk.pl (http://www.gdansk.pl/redakcja_nowy,1777,14188.html): "www.gdansk.pl oczekuje: Zamieszczenia logo www.gdansk.pl z dopiskiem Patronat Medialny na programie, plakatach, ulotkach, zaproszeniach i innych materiałach promujących wydarzenie." Pozdrawiam Micha.kkvs2k (dyskusja) 11:21, 10 maj 2015 (CEST)
 1. wPolityce: Już dziś fundacja im. Macieja Rybińskiego po raz piąty przyzna nagrodę „Złotej Ryby”. Zapraszamy na galę!. [dostęp 2015.04.09].
 • Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Wyjaśniłem, podając źródło, jak pokazywani są patroni medialni. Proszę o odpowiedź, dlaczego nie przywróciłeś przypisu, który usunąłeś jako fałszywy. Czy mam to zrobić sam? Pozdrawiam Micha.kkvs2k (dyskusja) 23:19, 18 maj 2015 (CEST)
 • Dziękuję, wstawiłem tekst w haśle i wyjaśnienie w Dyskusji. Pozdrawiam Micha.kkvs2k (dyskusja) 19:53, 20 maj 2015 (CEST)

Podziękowanie - Maria Hulewiczowa

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:10, 11 maj 2015 (CEST)

Tydzień LGBT

Pozwolę sobie poinformować o zainicjowaniu Tygodnia Tematycznego dotyczącego LGBT. Zapraszam do dyskusji tutaj: Tydzień LGBT. Stanko (dyskusja) 22:58, 16 maj 2015 (CEST)

Ad:Górnośląski Związek Metropolitalny

Ad:Górnośląski Związek Metropolitalny

Cześć, odnośnie tej edycji pojawiło się zgłoszenie, WP:ZB#Górnośląski Związek Metropolitalny. Mógłbyś się wypowiedzieć? Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 11:04, 20 maj 2015 (CEST)

Germanizm

 • hailować od Heil! ([niech bedzie ci] cześć!)

hailowac jest derywatem od niemieckiego Heil!, ktore oznacza [niech bedzie ci] Cześć! Jest pozdrowieniem i nie jest nazwa wlasna


 • jo od Ja (tak) (w gwarach Warmii, Mazur, Kujaw i Pomorza)

jo nie jest nazwa wlasna, ani w niemieckim, ani w polskim, i jest bardzo rozpowszechnione na tych obszarach Polski


 • nazizm, nazista, nazistowski od Nazionalsozialismus (narodowy socjalizm), Nazionalsozialist (narodowy socjalizm), nazionalsozialistisch (narodowosocjalistyczny)

nazizm, nazista, nazistowski sa derywatami od Nazionalsozialismus, Nazionalsozialist, nazionalsozialistysz i nie sa ani w niemieckim, ani w polskim nazwami wlasnymi. Sa okresleniami jak kapitalista, socjalistyczny, demokracja, poganski, faszyzm, monarchia, parlamentarny


 • hitlerowski, hitlerowiec od Adolf Hitler

hitlerowski i hitlerowiec jest w niemieckim derytatem od slowa wlasnego Hitler, ale nawet w niemieckim nie jest nazwa wlasna, lecz przymiotnikiem okreslajacym system dyktatorski, czyli ustroj polityczny w Niemczech miedzy 1933-1945. Jest jako przymiotnik na tej samej plaszczyznie jak socjalistyczny, faszystowski, parlamentarny, plemienny


prysznic jest derywatem od slowa wlasnego, nazwiska, ale nie jest w polskim nazwa wlasna, uzywajac slowa prysznic nie wskazujemy na Vincentego Prießnitz, lecz wskazujemy na urzadzenie lazienkowego wystepujace w milionowej liczbie w Polsce


 • saksy (np. wyjechać na saksy) od Sachsen (Saksonia)

saksy jest derywatem od slowa Saksonia, ktore jest germanizmem, bo zostalo zaporzyczone od niemieckiej nazwy wlasnej Sachsen. Nazwy wlasne sa bardzo czesto zaporzyczeniami, i jezeli ich forma jest nie zmieniona lub identyczna, tez sa germanizmami, i logiczne jest zeby ich nie wymieniac w tym artykule, bo trzebaby wymienic wszystkie niemieckie nazwy geograficzne. Ale saksy nie jest nazwa wlasna, ma znaczenie sezonowa praca w Niemczech i jest germanizmem wytworzonym od innego germanizmu


 • dedeery od DDR (Deutsche Demokratische Republik) (NRD (Niemiecka Republika Demokratyczna))

Jedynie dedeery sa nazwa wlasna, ale nie w scislym tego slowa znaczeniu, jest derywatem od niemieckiej nazwy wlasnej DDR (Deutsche Demokratische Republik). W Polskim istnieje tylko jedna nazwa wlasna dla panstwa, ktore po niemiecku okresla sie jako DDR i to jest NRD (Niemiecka Republika Demokratyczna).


Prosze o przywrocenie tych slow i o dalsze nie niszczenie pracy innych, ktorzy znaja sie na pewnych rzeczach po prostu lepiej, np. ze zwzgledu na zawod Bartel1977 (dyskusja) 22:04, 21 maj 2015 (CEST)

Ilustracje do Rocznic

Zrobione. Blackfish (dyskusja) 21:53, 22 maj 2015 (CEST)

Re: grafiki

to było problemem. Nie wiem dlaczego IPkowi udało się dodać blokowany link a mój bot tego nie mógł wstawić takiego linku do zestawienia. ~malarz pl PISZ 16:53, 23 maj 2015 (CEST)

Śląsk

Oczywiście, ale faktem jest również, że Ślązakami nazywa się np. Dolnoślązaków (sam wiesz, że daleko większości z nich do Ślązaków...). Druga sprawa, to nazywanie Śląskiem - wyłącznie Dolnego Śląska i okolic Wrocławia. Często spotykam to w prognozie pogody. Na Śląsku pogodnie... W okolicy Katowic i Krakowa deszcz... Myślę, że ogólnie wymaga to gdzieś tam niżej przeredagowania i wyjaśnienia tych wszystkich niuansów. Błędnych określeń Śląska i Ślązaków (choć dzieci przesiedleńców na Dolnym Śląsku też już de facto Ślązakami są). Jesteś zza miedzy więc sam wiesz jak jest... Myślę, że się rozumiemy, po prostu te całe sprostowania (tak to nazwę) wymagają rozbudowania w każdą stronę i umieszczenia gdzieś w sekcji. --Swd (dyskusja) 17:09, 23 maj 2015 (CEST)

wp.pl

Sprawdziłem - PdA w Googlach wyskakuje (u mnie) na 3 pozycji. Sławek Borewicz, → odbiór 21:58, 28 maj 2015 (CEST)

Wybory parlamentarne w Polsce - tabela

Cześć. Mam pewną sprawę, otóż pomyślałem nad tym by w artykule o wyborach parlamentarnych w Polsce stworzyć tabelkę podobnej do tabeli w art o Wyborach prezydenckich w Polsce. Opisywać, nie będę opisywał. Tabela jest długo dlatego ustawiłem, że będzie zwinięta. Czy mógłbyś w stanie według swojej wiedzy i pomysłu dokonać korekty ??? TharonXX[pogadajmy] 09:43, 31 maj 2015 (CEST)

Stalin. Dwór czerwonego cara Autor: Simon Sebag Montefiore

pragnę zwrócić panu uwagę ze publikacja o której pan się opiera to nie jest praca naukowa lecz popularyzatorska łaskawie sprawdzi pan bo podane jest źródło Koniec Rasputina Autor: Feliks Jusupow

tytuł oryginału

 Конец Распутина 

wydawnictwo

 Ostoja 

ISBN

 83-86257-03-2 

liczba stron

 112 

słowa kluczowe

 rasputin, romanowowie, car, mikołaj II, feliks jusupow, zabójstwo, koniec, rosja 

kategoria

 biografia/autobiografia/pamiętnik 

język

 polski 

typ

 papier 

zwracam uwagę na stronę 29 Wspominając o kwestii jadłospisu i stołowania się Rasputina nie wspomina o żadnym dostarczani potraf kucharzu ani posiadania służby przez Rasputina ale pewnie wskazane przez pana źródło wie wiece nie było mordercą i prawie domownikiem Rasputina. Tylko czytało w nie potwierdzonych opowieściach i klechdach i legendach dlatego przez takich jak pan potem neguje się prawdziwość i rzetelność Wikipedia.Sadze że powinien pan uzupełnić wykształcenie.

Wyjaśnienie ws. artykułu Melanie Martinez

Piszę, żeby wyjaśnić moją zmianę na ww. stronie i aby twój rewert został cofnięty (o ile artykuł nie zostanie usunięty). Moja edycja została poparta tym, że forma "fotografka" brzmi jak feministyczna nowomowa i został na stronie sj.pl zakwalifikowana jako "dopuszczalna w grach". Stąd też poprawa na właściwszą formę "fotograf". Pozdrawiam, Palau (dyskusja) 23:16, 2 cze 2015 (CEST)

Gry to był tylko cytat z podanego źródła, nie oburzaj się aż tak. Zauważ jednak, że nawet w Wiktionary forma fotografka występuje tylko w języku czeskim. Natomiast wyraz fotograf jest tu użyty w zdaniu "Ona jest świetnym fotografem koncertów i wydarzeń sportowych." - a więc w odniesieniu do kobiety. Stąd wnoszę, że jest to feministyczna nowomowa i forma niepoprawna. Pozdrawiam, Palau (dyskusja) 23:30, 2 cze 2015 (CEST)

Re: Anton Bolinder

Witaj. Tilastopja to głównie serwis zamknięty (tzn. dostępny po wykupie abonamentu). Chyba coś zmienili w kodzie bo faktycznie nie można z linku wejść. Tak czy inaczej sprawdziłem (mam dostęp) i podana jest data śmierci 7 grudnia 2007. Pozdrawiam Kleszczu (dyskusja) 15:19, 4 cze 2015 (CEST)

Ad:Charles_Dickens

Ad:Charles_Dickens

Hej, Jesteś pewien? --Margoz Dyskusja 22:16, 5 cze 2015 (CEST)

Rocznice - 8 czerwca

Hej! W aktualnościach sporo rzeczy i nie bardzo jest co wywalić (najstarszy news jest jedynym niesportowym, a jakiś takowy powinien się ostać), więc przy niemałych rocznicach robi się dziura na SG (pod ilustracją na medal). Postuluję wywalenie Kożeduba, tudzież jakieś inne rozwiązanie, wedle uznania :) (datę zgonu Bolindera trzeba w drukowanych źródłach sprawdzić...). Pzdr! Nedops (dyskusja) 23:09, 7 cze 2015 (CEST)

Już w sumie Stanko wywalił 2 sportowe, więc problem chyba przestał być aktualny. Inna sprawa, że pewnie warto to jakoś systemowo rozwiązać... Dobrej nocy zatem :) Pzdr! Nedops (dyskusja) 23:29, 7 cze 2015 (CEST)

Juliusz Verne

Cześć. Ostatnio przeniosłeś Dickensa pod oryginalną pisownię, czy mógłbyś zatem zrobić to samo z Verne'em? Khan Tengri (dyskusja) 15:14, 9 cze 2015 (CEST)

Szablon:Ilustracja na medal/2015-06-09

Hej, czym jest to spowodowane? Czy zrobiłem coś źle? Nie mogę sobie przypomnieć. Ah, na Commons możesz do mnie pisać po polsku :D Niebawem dam Ci odpowiedz. Pozdrawiam. --The Polish (query) 20:30, 10 cze 2015 (CEST)

24h Le Mans

Witaj, wato by się zdecydować czy używamy półpauzy zawsze, czy tylko w określonych przypadkach. Panują różne opinie na ten temat. Eurohunter (dyskusja) 22:06, 10 cze 2015 (CEST)

Podziękowanie - Bax

Witaj, chciałem podziękować za posprzątanie bałaganu z baxami do którego się nieświadomie przyczyniłem. Spider55555 (dyskusja) 12:34, 13 cze 2015 (CEST)

Dyskusja wikipedysty:Rymfik

Napisałeś mu bardzo słusznie, ale nie całą prawdę. Z dyskusji artykułu też będą jego wpisy usuwane, bo, jak sam zaznaczył, to jego własne przemyślenia, nieopublikowane, czyli OR czystej wody. Ciacho5 (dyskusja) 23:01, 13 cze 2015 (CEST)

Antoni Rymasza

Dlaczego anulowałeś zamianę związaną z przebywaniem Antomiego Rymszy na Kołymie. Odniesienie do 5 Brygady Wileńskiej jest uzasadnione gdyż jest z nią kojarzony (był jednym z dowódców szwadronu). Jest to żołnierz wyklęty (niezłomny) i zasługuje na wpis mówiący o przebywaniu ponad 10 lat na Kołymie.

Agonisty vs agoniści

Jestem nieco zaskoczony, gdyż począwszy od książek kierowanych do studentów (nie mam przy sobie żeby sprawdzić, ale zapamiętałbym) nie zetknąłem się nigdy z l. mn. "antagonisty". Wszelkie polskojęzyczne książki do anatomii, fizjologii, farmakologii jakie miałem w rękach używają formy "agoniści". Nie tylko najnowsze książki, ale także ich starsze wydania. Że wymienię tylko farmakologię Kostowskiego (dowolne wydanie), Fizjologię Traczyka, Biochemię Harpera (dowolne polskie tłumaczenie), nawet ulotki leków ( http://www.urpl.gov.pl/article/rekomendacja-prac-dotyczacych-krotko-dzialajacych-beta-agonistow-w-poloznictwie - urząd rejestracji, zatwierdzający treść ulotek leków, używa formy agoniści). To wszystko łącznie z bieżącym użytkowaniem przez największe polskie autorytety w dziedzinie farmakologii i chemii medycznej (np. http://www.cent3.uw.edu.pl/static/show/id=36 )

Przyczynek do dyskusji: http://sjp.pwn.pl/slowniki/agonist%C3%B3w.html

Nie neguję racji językowych, ale w wypadku uznania formy "agonisty" za jedynie słuszną, trzeba by było zmienić ją w całej polskojęzycznej literaturze medycznej. Pozdrawiam

Odp:Dotyczy błędu technicznego wyszukania

Odp:Dotyczy błędu technicznego wyszukania

"W dniu dzisiejszym funkcjonalność wyszukiwania nie działa prawidłowo" - "W dniu dzisiejszym" jest pleonastycznym wyrażeniem urzędniczym, lepiej "dziś" (http://www.polskieradio.pl/9/305/Artykul/215311,Dzis-dzisiaj-dzisiejszy-w-dniu-dzisiejszym-na-dzien-dzisiejszy); funkcjonalność co cecha układów (coś może być bardziej albo mniej funkcjonalne wtedy wykazuje funkcjonalność) a nam dziś nie działa funkcja wyszukiwania. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 14:54, 15 cze 2015 (CEST)

po co pisać na wikipedii

w polskiej Wikipedii są białe plamy. Ktoś pisze nowe artykuły by owe plamy się pomniejszały, ale ktoś inny ważniejszy nie zważając na wiele, nie oglądając się za siebie, niszczy wkład drobnych wikipedystów. Wikipedia jest cieniem samej siebie sprzed 10 lat.

Drogi anonimie. Co sądzić o nowym artykule z opisem nowy oparty o biografie księcia Michała hiszpańską i rosyjską z wikipedii tych języków żródła są w bibliografiach do tych artykułów? Chyba można dać wiarę, że został napisany na podst. artykułu o księciu Michale w Wikipedii hiszpańskiej i artykułu o księciu Michale w Wikipedii rosyjskojęzycznej. Teraz zagadka: dlaczego w es-wiki nie mają osobnego artykułu o bitwie nad Protną, tylko tych kilka faktów jest do przeczytania w artykułu o księciu Michale? Dlaczego w ru-wiki nie mają osobnego artykułu o bitwie nad Protną, tylko tych kilka faktów jest do przeczytania w artykułu o księciu Michale? Moje pytanie: dlaczego chcesz, żeby u nas było inaczej niż mają koledzy z innych języków? Drugie moje pytanie: czy twoja praca była rzetelna? Czy widziałeś te źródła, miałeś je w ręku, czy też je skopiowałeś bibliografię z Wikipedii w innych językach? --WTM (dyskusja) 01:06, 16 cze 2015 (CEST)

agenturalna konspira i 911

Czy to z własnego pomysłu  ? Jeżli tak to może coś o motywach. 20:03, 16 cze 2015 (CEST)

Odp: Uta Kargel, Lucy Scherer

Odp:Uta Kargel, Lucy Scherer

Dziękuję za zwrócenie uwagi i poprawienie błędów. Pozdrawiam Przemek2547 (dyskusja) 10:56, 17 cze 2015 (CEST)

Ad:Charles_Darwin

Ad:Charles_Darwin

Czy ta zmiana była gdzieś dyskutowana? Jak widać strona była już kilka razy przenoszona. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:07, 21 cze 2015 (CEST)

Imielin

W odniesieniu do opisu przenosin strony - Warszawa nie przeniesiemy pod Warszawa (województwo mazowieckie), bo to dla nas Polaków główne znaczenie tego słowa i zgodnie z Wikipedia:Strona ujednoznaczniająca tak ma pozostać, ale przy Imielinie nie widzę problemu z miastem i gminą. Zauważ, że analogicznie jest przy powtórkach w Natolin - Natolin (Warszawa), Natolin (województwo łódzkie) czy Natolin (powiat węgrowski). Muri (dyskusja) 19:32, 22 cze 2015 (CEST)

A na jakiej podstawie ta "główność" jest określona? Równie dobrze warszawski Imielin mógłby być "główniejszy", bo ma większą liczbę mieszkańców. Muri (dyskusja) 19:43, 22 cze 2015 (CEST)

Razem jest to ładne kilkaset linków. To raczej zadanie dla bota aniżeli do ręcznego wykonania, ale ja niestety żadnego bota nie obsługuję. Muri (dyskusja) 13:28, 27 cze 2015 (CEST)

Joanna Lossow

Hej, czy mógłbyś w wolnej chwili rzucić okiem? Coś mi się nie do końca te moje "redakcyjne" podobają, chwilowo nic innego mi nie przychodzi do głowy. A chyba warto by wydzielić sekcję "kontrowersje"? Pozdrawiam Pleple2000 (dyskusja) 09:36, 24 cze 2015 (CEST)

/* POPE */ pomoc

Pomoglbys zglaszajacym prosze.--J.Dygas (dyskusja) 10:45, 27 cze 2015 (CEST)

Wolność panoramy

Ok, tylko zapytałem, aby nam coś nie umknęło. Nie jestem prawnikiem:) Pozdrawiam Biało-Zielony (dyskusja) 13:09, 28 cze 2015 (CEST)

Ursynów

Hm, to chyba do odkręcenia. Pomijając, że przenoszący nie zadbał (zapewne z niewiedzy) o linkujące [26] (sama dzielnica?). U. jako dzielnica W-wy chyba jest b. mocno dominujące... Elfhelm (dyskusja) 21:16, 29 cze 2015 (CEST)

Może jednak „Warszawska”?

Hej, też wycofałem wcześniej na mocy zasad ogólnych, ale teraz zastanowiło mnie to, i zerknąłem teraz do Wielkiego Słownika Ortograficznego PWN (wyd. III z 2011), i o dziwo – podają w nim „Bitwa Warszawska” z dużych liter (s. 58 i 71) jako wyjątek. Dałbyś radę ew. zerknąć do innych źródeł? Z góry wielkie dzięki. Boston9 (dyskusja) 22:13, 29 cze 2015 (CEST)

Nazewnictwo

Witaj. Zauważyłem, że ostatnio dokonałeś kilku przenosin, które moim skromnym zdaniem nie powinny mieć miejsca. Chodzi mi o np. to, to i to. Czy zechciałbyś przesłać mi link do dyskusji w której zadecydowano o tych zmianach? Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 15:02, 30 cze 2015 (CEST)

Nadal czekam na jakąkolwiek odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 20:42, 1 lip 2015 (CEST) Z tego co napisałeś rozumiem, że Twoja wizja Wikipedii jest jedyną słuszną i nie podlega dyskusji. Bardzo dziwne podejście jak na admina. Przykład Korwina-Mikke jest całkowicie nieuzasadniony z dwóch powodów. Po pierwsze on nie edytuje Wikipedii, a po drugie on spolszcza imiona osób współczesnych co jest oczywistym błędem, natomiast Ty przenosisz hasła o postaciach historycznych, a dla osób, które żyły lub rozpoczęły działalność przed XX wiekiem, w języku polskim robimy wyjątek. Będę wdzięczny za Twoją interpretację słowa wszystkich pod tym linkiem. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 12:51, 2 lip 2015 (CEST) Najmocniej przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale korzystam z uroków wakacji bez dostępu no komputera. Wracając do tematu to wydaje mi się, że dyskusję nad kontrowersyjnymi nazwami powinny być podjęte zanim wprowadza się zmiany, a nie po, szczególnie gdy Twoja wizją nie pokrywa się ze zdaniem językoznawców. Po drugie wydaje mi się, że edytując polską Wikipedię powinniśmy używać polskiego nazewnictwa jeżeli są na takie źródła. Co najmniej śmieszna wydaje wydaje się nazwa Charles Dickens gdy na okładkach książek jest Karol. Przykład Johanna Sebastiana Bacha jest również mało trafiony zważywszy na ilość biografii z Janem Sebastianem w tytule. Pozwolę sobie zacytować: Wiele nazw własnych zostało spolszczonych już dawno i ta pisownia, niezależnie od tego, czy jest zgodna z zasadami transkrypcji lub transliteracji, czy nie, musi zostać zaakceptowana przez wszystkich użytkowników języka polskiego. Wszystkich, a więc i Ciebie. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 14:24, 13 lip 2015 (CEST)

Kniaz en Dio - KANASUBIGI - "Княз у(от) Бога"

Wideo sum kako pishuwate po listu "Kruma", "Omortaga" i dale.

Kanas (Knyaz) - ne mamo "chanove":

http://www.protobulgarians.com/Statii%20ot%20drugi%20avtori/K%20Gerbov%20-%20KANAS%20-%20KNYAZ.pdf „Канасубиги” е „княз”, а не „хан ” или „кан”

Dobro! --212.5.158.208 (dyskusja) 17:04, 30 cze 2015 (CEST)

Nie śmiecę

Nie śmiecę. Logo na tej stronie widziałeś? Jest bardzo podobne do loga Wikipedii.

Baty po plecach ...

Charlie Baty 2007

... za niezmieniane statusów zgłoszeń na WP:ZB, mimo wielokrotnych upomnień. Doctore→∞ 00:39, 6 lip 2015 (CEST)

Hasło: Tomasz Lis

Z hasła o A. Michniku "Syn przedwojennych działaczy komunistycznych". Niby dlaczego nie można napisać, kim byli rodzice czołowego polskiego publicysty T. Lisa? Nie przypominam sobie, żeby TL zaprzeczył informacjom nt. swojej rodziny z "Resortowych Dzieci" i podał do sądu autorów. Pozdrawiam Verbis11 (dyskusja) 10:51, 6 lip 2015 (CEST)

Źródło: "Tomasz Lis, syn prominentnego działacza PZPR‑u" http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/417043,pochanke-lis-morozowski-kania-grzebie-w-zyciorysach-dziennikarzy.html Verbis11 (dyskusja) 10:53, 6 lip 2015 (CEST) Nie rozumiem. To dziennik.pl już dla panów adminów jest niewiarygodnym źródłem? A może niezależna.pl też?! http://niezalezna.pl/37505-resortowe-dzieci W takim razie proponuję pousuwać wszystkie (!) uźródłowienia z niezalezna.pl. Ojjj, będzie pracy... Verbis11 (dyskusja) 11:45, 6 lip 2015 (CEST)

Odp: Kamilla Baar

Możemy. PG (dyskusja) 14:41, 6 lip 2015 (CEST)

Odp: Szablon:data

Wyniki: Isaac Newton, Charles Lee (generał), George Washington, Thomas Paine, Ethan Allen. A nawiązując do zgłoszenia to przecież szablon zawiera ? odsyłający do artykułu na ten temat. Mogę dorobić kategorię techniczną do zgłaszania takich artykułów. Paweł Ziemian (dyskusja) 17:29, 6 lip 2015 (CEST)

Ad:Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule (Radca prawny)

Ad:Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule

Wybacz WTM. Zaglądając do powiadomień, odruchowo spojrzałem na podpis osoby i ostatnie zmiany, nie wgłębiając się we wcześniejsze edycje, co jak widać, było moim niedopatrzeniem.

Jeśli chodzi o ZB, czytając zasady i podglądając posunięcia innych redaktorów (zanim zacząłem edytować ZB), wywnioskowałem niestety błędnie, że jest to miejsce gdzie "proste i łatwe" edycje, które mogą wykonać nawet początkujący wikipedyści, powinny pozostać w ich gestii, a ZB zajmuje się przede wszystkim "przypadkami problematycznymi". Mea culpa. Przepraszam za całe to zamieszanie. --Kronopio (dyskusja) 01:23, 8 lip 2015 (CEST)

Cross-wiki vandalism

Thank you for reverting changes about Bulgarian rulers from anonymous and new users, who vandalize the articles. Best regards, --Лорд Бъмбъри (dyskusja) 16:07, 7 lip 2015 (CEST)

Baar

Czy Kamilla Baar zamierza zawodowo używać dwuczłonowego nazwiska? Jeśli nie to przeniesienie wydaje mi się pochopne. Zero (dyskusja) 17:45, 8 lip 2015 (CEST)

Juan Manuel Fangio

Witaj, nazwy czasopism zapisywane są w kursywie. Eurohunter (dyskusja) 21:08, 16 lip 2015 (CEST)

Nie wiedziałem, dzięki. Eurohunter (dyskusja) 21:40, 16 lip 2015 (CEST)

Jacek Snopkiewicz

A to dlaczego, jeśli wolno spytać? //Halibutt 15:11, 20 lip 2015 (CEST)

Kalendaria

Chcąc poprawić błąd zauważyłem, że w polu edycji stron typu Moduł:Kalendarium/ nie ma klasycznego przycisku "pokaż podgląd". Jest jedynie "pokaż podgląd" z miejscem na wpisanie tytułu strony. Jak można skontrolować efekt swoich zmian? Dziękuję, ~Cybularny Speak? 23:36, 20 lip 2015 (CEST)

Re: Warszawa Śródmieście

Witaj, dziękuję za tę uwagę, ale źródła mówią inaczej. Wielka Encyklopedia Powszechna PWN (Tom. XXVIII s. 572) wyraźnie stwierdza, że w Warszawie „(...) ” jest sześć dużych kolejowych dworców pasażerskich: (Warszaawa: Centr., Zach., Wsch., oraz Śródmieście, Gdańska i Wileńska)“. Podobnie źródła stricte już varasavianistyczne. Nie widzę merytorycznych powodów, dla którego mniejsza Warszawa Wileńska jest opisana jako dworzec kolejowy, a Warszawa Śródmieście – jako „przystanek“. Boston9 (dyskusja) 12:23, 21 lip 2015 (CEST)

Podziękowanie - Zamek73

Dziękuję za przyznane uprawnienia! Zamek73 (dyskusja) 15:59, 28 lip 2015 (CEST)

Nacjonalizm ukraiński

Добрый день! Увидел, что Вы владеете немного русским языком. Я, к сожалению, польский знаю плохо, а русский (как и украинский) - мой родной язык. Вы администратор, поэтому должны меня понять (я адинистратор украинского раздела). Я хотел до Вас донести, что надпись, сделанную анонимно, нельзя приписывать кому-то конкретно, даже группе людей, не имея на это веских доказательств. Это оригинальное исследование и просто клевета. Чтобы я дважды не повторял одно и тоже, прошу Вас почитать Dyskusja wikipedysty:PawełMM#Клевета. Я там немного раньше начал обсуждение. --Mr.Rosewater (dyskusja) 18:01, 28 lip 2015 (CEST)

P.S. «Lwów leży na Ukrainie, a zatem miejscowi wandale to Ukraińcy c.n.d.» - это Ваш вывод, а не факт, понимаете? Если я приеду в Польский город и напишу «Ukraińcy na śmierć!», потом сфотографирую и размещу здесь в качестве доказательства ненависти поляков к украинцам - это как, нормально? Можно размещать? Эта надпись более уместна в статье Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim чем Nacjonalizm ukraiński. --Mr.Rosewater (dyskusja) 18:17, 28 lip 2015 (CEST)

Nie jesteś autorem

Nie jesteś autorem artykułu Leszek Greń!! Wskaż mi choć jedno miejsce, którego jesteś autorem. Przestań się zachowywać jak dziecko w piaskownicy.

Ad:Margaryna

Ad:Margaryna

Cześć. Katalizatorem uwodornienia jest jednak metaliczny nikiel. Jedną z metod jego otrzymania w odpowiedniej formie jest rozkład mrówczanu in situ (Alfred Thomas, "Fats and Fatty Oils", s. 18, Ullmann's Encyclopedia of Industrial Chemistry, DOI: 10.1002/14356007.a10_173). Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 11:19, 31 lip 2015 (CEST)

Uzupełn.: termolizę mrówczanu w celu otrzymania kat. niklowego prowadzi się w 240 oC (op. cit., s. 37). :-) Michał Sobkowski dyskusja 11:21, 31 lip 2015 (CEST)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Therud

Zgadzam się, że niefajnie, ale ja tylko poprawiłem mały techniczny błąd (inna data była wyświetlana niż linkowna). Therud (dyskusja) 22:34, 3 sie 2015 (CEST)

MP

Już ma. Nieopatrznie podmieniłem en na pl z en wiki do rozpoczęcia edycji. Dzięki za czujność. Elfhelm (dyskusja) 18:46, 9 sie 2015 (CEST)

Amator sztuki

A wiedzialem ze beda klopoty w tym przypadku.Zobacz moj ostatni wklad z godziny.Moim zdaniem EK nie byl najlepszym rozwiazaniem takiej sytuacji.Tak wlasnie pozbywamy sie nowicjuszy.To nie najlepsza polityka wikipedii. Lepsze by bylo przesunac do brudnopisu.Sorki za moj komentarz w takiej formie,ale naprawde az rece opadaja.Pozdrawiam serdecznie z upalnego Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 10:53, 15 sie 2015 (CEST)

Anna Fendi

Hej, czy według Ciebie jest ona ency? Zastanawiam się czy nie zgłosić do DNU, tak jak zrobiłem z artykułem Patrizia Gucci. --The Polish (query) 23:10, 15 sie 2015 (CEST)

Odp:Borowiec

Odp:Borowiec

Przeredagowałem. Wikipedysta SalvatorPoland miał dobre intencje, tylko zrobił to trochę nieporadnie, kasując stare nazwę i nie wyjaśniając zmian. Publikacja „Polskie nazewnictwo ssaków świata” wzbudziła sporo kontrowersji co można sprawdzić na dyskusji wikiprojektu Zoologia. Pozdrawiam. Arturo24 (dyskusja) 12:59, 16 sie 2015 (CEST)

Transkrypcja z jęz. wschodniosłowiańskich

Proponuję zwrócić uwagę, jak wygląda to w drugą stronę, tj. znaleźć stronę w rosyjskiej czy ukraińskiej wiki o Polaku z nazwiskiem -ski i zastanowić się następnie nad logiką tego mechanizmu.

Aleksander Grin

Jeśli dajesz go do rocznic, to dopisz tematykę fantastyczną.

Smugi chemiczne

Też mam w obserowanych ;-) i zajrzałam na tę stronę. Udało Ci się znaleźć, kto ją prowadzi? Bo całkiem anonimowych raczej nie należałoby linkować, no i lepiej byłoby, gdyby była to jakaś instytucja naukowa, organizacja albo coś w ten deseń. Pozdr. Gytha (dyskusja) 11:56, 24 sie 2015 (CEST)

OK, jakoś mi umknęła pozycja w menu "o nas" ;-). Gytha (dyskusja) 12:13, 24 sie 2015 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:WTM/Archiwum 11" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy