Dyskusja wikipedysty:Wargo


Dyskusja wikipedysty:Wargo w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum 1

Spis treści

Floyd Collinsedytuj kod

Dzień dobry. Czy mógłby Pan przejrzeć i zatwierdzić mój artykuł o Floydzie Collisnsie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Floyd_Collins)? Dziękuję i pozdrawiam. Bundaren 28 stycznia 2020

Odp:Ucinanie linkówedytuj kod

Odp:Ucinanie linków dzięki. faktycznie mały błąd w wyrażeniu regularnym. poprawiłem. masti <dyskusja> 19:57, 26 sty 2018 (CET)

Pamięćedytuj kod

Dzięki za sprostowanie. Nie zauważyłem, że za wiele usunąłem. Wulfstan (dyskusja) 01:45, 3 lut 2018 (CET)

Odp:Do łączeniaedytuj kod

Odp:Do łączenia

Nigdy nie korzystałem z tej strony, do tej pory łączyłem ręcznie. Myślę że może się przydać i kiedyś wypróbuję czy to jest automat, czy półautomat. W tej chwili nie mogę więcej nic dodać. Sorki. Jckowal piszże 18:35, 15 lut 2018 (CET)

Mediatoredytuj kod

Cześć, obawiam się, że nie do końca jesteś. To znaczy: proszę, dopisz się do strony. Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 19:09, 24 lut 2018 (CET)

Odp:Osobiste powitanieedytuj kod

Odp:Osobiste powitanie

Hej @Wargo, dzięki za Twoje podziękowania - to dla mnie zaszczyt, i piszę to bez jakiegokolwiek sarkazmu czy ironii - ktoś z takim dorobkiem dziękuje, mnie - nowicjuszowi...

Wybacz że piszę z takim opóźnieniem; byłem w trakcie tłumaczenia pewnej, jak się okazało - szwedzkiej profesor, która dziś założyła konto, co i jak na WD; w międzyczasie 5 nowych komunikatów... Wikiprojekt Informatyka - tego mi było trzeba! :). Zabookmarkowałem i z pewnością się włączę tylko... zacząłem pisać nowy artykuł do PL Wikipedii, kilkanaście innych do rozbudowania czeka w moim Brudnopisie, w międzyczasie wpadłem do Wikidata - tam też, gdzie nie wejść, jest mnóstwo rzeczy do zrobienia; do Commons wpadłem tylko na chwilę - po parę obrazków i logotypów do tego co aktualnie robię w WD i... od półtora tygodnia tam utknąłem... :) --jasc (dyskusja) 00:15, 3 mar 2018 (CET)

Hejka @Wargo, jak się ciesze, że siedzisz także w Wikidata :). Mam tam mały problem i nie wiedziałem do kogo z tym iść: jak można tam klonować istniejące elementy pod nowymi nazwami - bez przeklepywania wszystkiego ręcznie? Sprawa dotyczy grupy Raspberry Pi (Q245); najchętniej zrobiłbym to sam - bez zawracania głowy innym.
Swoją drogą, od dłuższego czasu zastanawiam się, w kontekście subelementów (poszczególnych modeli Pi) - jakie dane przy nich umieścić; gdzie jest granica ilości/rodzaju danych które powinny być przy głównym elemencie (Raspberry Pi) - a co powinno być już wrzucone w dane tych subelementów (mam nadzieję, że nie zamieszałem tak, że nie wiadomo o co mi chodzi ;). No i ogólnie, gdybyś zechciał zerknąć na to Raspberry Pi (Q245) - czy wszystko tam jest poprawnie. Pozdrowionka, --jasc (dyskusja) 14:54, 15 mar 2018 (CET)

Wedytuj kod

jak będę edytował jak Specjalna:Wkład/46.134.14.9 albo jak Specjalna:Wkład/46.134.22.74 to mogę liczyć na lepsze traktowanie?

Na pewno lepiej niż wulgaryzmy czy praindogermanizacja --Wargo (dyskusja) 19:23, 27 mar 2018 (CEST) No to zaczynamy, skoro wszystko jest cacy. Na przykład uratowanie strony Pseudokibic. Nie podoba mi się to: Dyskusja_wikipedysty:82.177.40.11, https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia:Pro%C5%9Bby_do_administrator%C3%B3w&action=history Zamierzasz się poprawić? --Wargo (dyskusja) 21:55, 8 kwi 2018 (CEST) Oczywiście zamierzam, ale nadal napotykam problemy takie jak opisane tutaj https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia%3AProśby_do_administratorów&type=revision&diff=53166515&oldid=53165572

pytanie techniczneedytuj kod

Hej mam jeszcze jedno techniczne pytanie do Ciebie. Mianowicie dzisiaj (teraz już tego nie ma) w artykule bodajże Wikipedia pendżabska albo język pendżabski, nie pamiętam. Była informacje, że istnieją/są użyte w artykule szablony lub coś tam (coś tam = nie pamiętam też, ale nie jest to bardzo istotne), które oczekują na przejrzenie. Po kliknięciu w przycisk oczekują na przejrzenie, o dziwo wyskakiwała mi różnica między dwoma ostatnimi wersjami (po prostu edycjami artykułu). O co w tym wypadku chodziło. I ma jeszcze jedno pytanie: a da się linkować do obcojęzycznych stron, w taki sposób jak na tej samej Wikipedii (tutaj polskiej), np. Specjalna:Diff/53455240. Pozdrawiam. Dawid2009 /--->✉ 22:49, 18 maj 2018 (CEST)

Technikaliaedytuj kod

Technikalia

Dziękuję, z tym że nie umiem w SQL. :( Mathieu Mars (dyskusja) 21:20, 27 maj 2018 (CEST)

A jak z tego wygenerować tabelę, którą mógłbym wrzucić do brudnopisu? Mathieu Mars (dyskusja) 21:56, 27 maj 2018 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu:Nauki medyczneedytuj kod

Witam serdecznie!

Zapraszam Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie:Nauki medyczne, zajmującym się zagadnieniami medycznymi i weterynaryjnymi na polskiej Wikipedii.

Jeśli zdecydujesz się do nas dołączyć –​ dopisz się do listy!

Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 22:29, 12 cze 2018 (CEST)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Neonek12edytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Neonek12

Dzięki, również jestem szczęśliwy że czas pozwolił mi wrócić. Zobaczymy na jak długo ;) Pozdrowienia, Neonek12 (dyskusja) 21:46, 2 lip 2018 (CEST)

Ad:MediaWiki:Gadget-QuickDelete.jsedytuj kod

Ad:MediaWiki:Gadget-QuickDelete.js

Coś Ci się tu omsknęło z tymi funkcjami chyba... Znaczy jak już otoczyłeś całość funkcją, to dodawanie prefiksu nie było potrzebne. Jeśli używasz tego gadżetu, to możesz sprawdzić, czy z kolei ja coś nie namieszałem :-). Mogę nie znać jego wszystkich quirksów.

Nawiasem mówiąc wcześniej była możliwość wyłączenia automatycznego zapisu (ustawienie `nacommons_autosave = false;`). Nie wiem czy celowo zablokowałeś możliwość wyłączenia auto-zapisu.

Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 04:46, 23 sie 2018 (CEST).

witajkaedytuj kod

Hejka. Czy w związku ze zmianą mojego nicku mógłbym prosić o korektę podpisu w witajce? Z góry dzięki za pomoc, Mitrovitz (dyskusja) 15:06, 24 sie 2018 (CEST)

:)edytuj kod

Dzięki za uwagę. :) Pochodzę z Dolnego Śląska, który ma bardzo (a czasem dla standardowej polszczyzny wręcz hiperpoprawną) wymowę, co jak widać może rzutować na pisownię. :) Zatem postaram się być na kanale IRC (aczkolwiek przez bota Discordu, bo to dla mnie znacznie wygodniejsze) we wtorek. :) aegis maelstrom δ 11:42, 10 wrz 2018 (CEST)

Mail ws. JADEedytuj kod

Dostałeś może maila od pracowników WMF w sprawie JADE? Chętnie Ci go prześlę, jeśli nie dostałeś i przekieruję ich do Ciebie, jeśli chcesz. W skrócie: proszą o przeczytanie strony o JADE i opinię czy opis jest klarowny, ocenę czy JADE spodoba się patrolującym ozety na naszej wiki/naszych wiki, opinię nt. nietrafnych ocen ORES, opinię nt. innych tematów, które trzeba omówić. Tar Lócesilion (queta) 20:37, 4 paź 2018 (CEST)

@Tar Lócesilion, nie dostałem. Te opinie powinny chyba zostać wyrażone przez szerszą grupę niż jedną osobę. --Wargo (dyskusja) 21:38, 4 paź 2018 (CEST) No i są. Jako że robią tylko rozeznanie, pytają pojedynczych osób z różnych wiki. Tar Lócesilion (queta) 22:16, 4 paź 2018 (CEST)

Ad:MediaWiki:Gadget-Popups.jsedytuj kod

Ad:MediaWiki:Gadget-Popups.js

Cześć. Mógłbyś zmodyfikować ten gadżet tak by wyświetlał, tak jak przed Twoimi zmianami (z 25 listopada), liczbę edycji poszczególnych wikipedystów? Tak jak to jest choćby w en.wiki: moja podstrona, którą chwilowo, mam nadzieję, zaimportowałem. Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 03:36, 26 lis 2018 (CET)

@Pit rock Naprawione. Wargo (dyskusja) 00:17, 27 lis 2018 (CET)

gadżetyedytuj kod

Hej.

Jakoś tak wczoraj userzy zaczęli mi zgłaszać problemy z jednym z gadżetów na wikiźródłach: Gadget-sk.js (dodawał po wywołaniu stopkę i nagłówek do treści strony). Zauważyłem, że ten sam problem dotyczy też Gadget-searchbox.js (jego części aktywowanej przez lupę). Może problem jest jakoś związany z twoją ostatnią zmianą w Gadget-sel t.js na Wikipedii? Dla testu zaimportowałem jego starszą wersję i podpiąłem do naszego SK. Mógłbyś zerknąć? Ankry (dyskusja) 13:19, 25 sty 2019 (CET)

Odp:narzędzieedytuj kod

Odp:narzędzie

Widziałem informację w TechNewsach. Nie wiem czy to było właśnie to czy nie. Kliknąłem w link "na Commons", który dotychczas zawierał jakiś antyczny skrypt i nigdy nie widziałem żeby działał. Tym razem przeniosło mnie do OAuth i wszystko intuicyjnie działa i może być w przyszłości przydatne. ~CybularnyNapisz coś ✉ 22:26, 28 sty 2019 (CET)

Literówka, miało być OAuth. Szczerze nie wiem co to jest, ale wiem że wiele gadżetów na Commons wymaga zalogowania się tam, więc nieraz już miałem okazję korzystać z tego. ~CybularnyNapisz coś ✉ 23:01, 28 sty 2019 (CET)

Automatyczne generowanie przypisuedytuj kod

W edytorze wizualnym jest coś takiego jak automatyczne dodawanie przypisu. Wystarczy wpisać URL albo DOI albo ISBN, i generuje się pełny przypis. Przypomnij mi jak to narzędzie włączyć dla edytora kodu źródłowego. --WTM (dyskusja) 12:21, 29 sty 2019 (CET)

szablon:animanga infobox/drukedytuj kod

Piszę do ciebie w związku ze zmianami wprowadzonymi przez ciebie w szablonie animanga infobox/Druk. Po twoich poprawkach w kodzie zauważyłam, że szablon przestał wyświetlać wywołanie parametrów pierwszy raz oraz ostatni raz (wyświetla się tylko pusty parametr wydawana w przypadku uzupełnionych pól). Możesz to naprawić? Mogłabym cofnąć twoje zmiany całkowicie, ale ponieważ poprawek było więcej, wolałabym nie wylewać dziecka z kąpielą. Pozdrawiam Alvea (dyskusja) 13:25, 9 lut 2019 (CET)

Ad:MediaWiki:Gadget-Popups.jsedytuj kod

Ad:MediaWiki:Gadget-Popups.js

Cześć. Zauważyłem pewną nieścisłość w wyświetlanej w okienku pop-up dacie rejestracji wiki-konta ([liczba] edycji od:). W przypadku tym korzystający z tego gadżetu widzi, że zablokowany user Kwiecień dokonał z tego konta edycji już w 2005 r., a w okienku pop-up widzi jednocześnie, że zaczął on przygodę z Wikipedią polskojęzyczną dopiero w 2015 r. – to jest data unifikacji wiki-kont? Czy da się to naprawić czy ten bug związany jest z tym czy konto było zarejestrowane od razu miejscowo (np. pl.wiki) lub globalnie? Andrzej19 też założył konto przed 2006 r., a jego licznik wskazuje start w 2010 r. Oba te konta założono oczywiście jeszcze w czasach kont lokalnych – to jest ten problem? Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 00:30, 13 lut 2019 (CET)

Dodam jeszcze, że powyższe konta założone zostały przed 2006 r., a dla takich kont poprzednia wersja gadżetu w ogóle nie wyświetlała daty rejestracji, zatem ten zaktualizowany skrypt też nie przeskoczył tego drobiazgu. Lepiej zatem by pop-up w ogóle nie przedstawiał błędnej daty rejestracji, a pominął tę kwestię (tak jak to było w poprzedniej wersji gadżetu). --Pit rock (dyskusja) 00:40, 13 lut 2019 (CET) Aa, czy mógłbym Cię jeszcze prosić, przy okazji, o rozważenie przywrócenia wyświetlania okienka pop-up dla zaszczepionych na pl.wiki-stronach grafik? Przydaje się to choćby do szybkiego kopiowania samej nazwy pliku osadzonego – można szybko wkleić np. do infoboksu. --Pit rock (dyskusja) 01:22, 13 lut 2019 (CET) Więc jak, da się coś z tym gadżetem zdziałać na plus? --Pit rock (dyskusja) 05:33, 15 lut 2019 (CET)

@Pit rock Z datami to było tak: najpierw nie były zapisywane, potem były, potem wchodziło konto uniwersalne (dobrowolne, potem ostatecznie). Jedno i drugie powinno działać już dobrze. --Wargo (dyskusja) 01:36, 16 lut 2019 (CET)

Dzięki wielkie :-)) O to chodziło ;-) --Pit rock (dyskusja) 01:41, 17 lut 2019 (CET)

Wikipedia:Prośby o przejrzenie edycji/Nagłówekedytuj kod

Jak klikniesz w guzik "Dodaj Nowe zgłoszenie" to nie masz pustych pól tylko te teksty o nawiasach. Kiedyś pola były puste. Skrypt do naprawy. 83.30.12.157 (dyskusja) 11:22, 23 lut 2019 (CET)

To są instrukcje. --Wargo (dyskusja) 11:24, 23 lut 2019 (CET)

Należało je przerzucić z paska tekstowego do pola tekstowego. 46.134.19.200 (dyskusja) 17:05, 26 lut 2019 (CET)

Ad:Szablon:User stewardedytuj kod

Ad:Szablon:User steward

Cześć! Dokonałeś edycji, która nie ma sensu. W opisie zmian zaznaczasz, że stewardzi nie są częścią Fundacji, ale pozostawiłeś link do WMF. Stewardzi są formalnie na meta, ale służa guzikami na wszystkich projektach wikimedia. Nie bez kozery na enwiki strona Meta-wiki (u nas nieistniejąca) linkuje do Wikimedia Foundation. Pozdrawiam,:) ptjackyll (zostaw wiadomość) 02:10, 2 mar 2019 (CET)

Czyszczenie koduedytuj kod

Wiem wiem, Zakładaj Dobrą Wolę itp. :) Jednak w tym konkretnym przypadku pozwolę sobie pozostać przy swoim zdaniu, bo ostatecznie wyszło chyba jednak na moje :), pozdrawiam Cię, Thraen (dyskusja) 12:32, 6 mar 2019 (CET)

WP:POPEedytuj kod

pomogłem z wielu IP np Specjalna:Wkład/83.30.32.215 załatwić backlog WP:POPE. Dostanę admina na twojej wiki?

MediaWiki:Gadget-searchbox.jsedytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Robiłeś tam jakieś poprawki. Teraz okienko zliczające zmiany (zmień wszystkie) wyskakuje mi na górze, przesłania tekst i zmusza mnie do każdorazowego przewijania, aby dostać się do paska narzędzi. Liczbę zmian i tak widzę przed dodaniem opisu zmian, więc wyskakujący mi na bieżąco komunikat - ile tych zmian zrobiłem przed chwilą - bynajmniej nie jest niezbędny. Rozumiem, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłoby odhaczenie gadżetu, przyklejenie kodu sprzed zmian do własnej podstrony .js Ale jeśli nie jest konieczne, aby okienko wyskakiwało na górze, to byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś ponowne umiejscowił je na dole. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 19:51, 21 mar 2019 (CET)

P.S. Każde przewijanie jako wymuszony ruch rozprasza (trudniej się skupić na edytowaniu) i może przyczyniać się przez to do popełniania błędów. Sławek Borewicz, → odbiór 19:55, 21 mar 2019 (CET) Było pod polem edycji. Sławek Borewicz, → odbiór 20:10, 21 mar 2019 (CET)

Gdyby ci się udało to w miarę ogarnąć, to mam coś z innej bajki. it:MediaWiki:Gadget-LinkComplete.js / it:Aiuto:Accessori/Link Complete. Wpisuje się fragment linkowanego hasła w polu edycji i tabem zmienia kolejne hasła zaczynające się od wpisanych liter. Sprawdziłem na sucho i działa tam bardzo sprawnie (jako gadżet). Przy linkach do dłuższych nazw byłoby to przydatnym narzędziem - nie trzeba byłoby wpatrywać się w każdą literkę, by sprawdzić, czy się nie zrobiło błędu. Sławek Borewicz, → odbiór 20:28, 21 mar 2019 (CET)

PUA, PUA i po PUAedytuj kod

Gratuluję. A teraz jako admin bierz się za miotłę i rób dalej swoje! :) Pozdrawiam Torrosbak (dyskusja) 14:06, 22 mar 2019 (CET)

Drogi Administratorze vel Cieciu! ;)

Pamiętaj, że niektóre z Twoich zabawek mogą być niebezpieczne, a ich niewłaściwe użycie może zagrozić projektowi, który tak bardzo polubiłeś – Wikipedii.

Proszę przeczytaj uważnie poniższe metastrony (nawet jeśli już kiedyś to robiłeś, to może warto je sobie odświeżyć). Są to szczególnie istotne normy, których powinieneś przestrzegać w swojej pracy.

Pamiętaj – staraj się zachować spokój i zwróć uwagę, że czasem lepiej jest coś przedyskutować niż niepotrzebnie walczyć. Dlaczego? Bo siła Wikipedii leży w liczbie osób piszących artykuły (stąd główne zalecenie śmiałego edytowania stron), a wojna często niesie za sobą ofiary.

Zwróć też uwagę, że rewertowanie z podaniem powodu wcale nie musi być czasochłonne – wystarczy zainstalować sobie popupsa lub skorzystać z opcji "anuluj zmiany".

W razie problemów ze znalezieniem czegoś związanego z administracją zerknij na stronę Wikipedia:Administratorzy lub napisz na listę dyskusyjną administratorów (pamiętaj o regulaminie).

Dopisz się też na stronie Wikipedia:Administratorzy i dodaj do obserwowanych stronę Wikipedia:Prośby do administratorów. Życzę jak najmniej konieczności do edycji admińskich. :) Pozdrawiam i powodzenia w nowej roli, ptjackyll (zostaw wiadomość) 14:10, 22 mar 2019 (CET)

taki guzik, jakbyś musiał kogoś / coś nagle zgasić. Wojciech Pędzich Dyskusja 18:06, 22 mar 2019 (CET) Gratuluję. --Pablo000 (dyskusja) 20:29, 22 mar 2019 (CET)
 • Czołem adminie! Mam nadzieję że nie masz do mnie żalu za te extra pytania :) Dzięki za odpowiedzi, i za to, że podszedłeś do tego z przymróżeniem oka. Świadczy to o tym, że nie tylko masz zdrowy rozsądek, opanowanie, ale też umiesz zachować zdrowy dystans do rzeczywistości. Musiałem w ten sposób zareagować, ponieważ groziło, że będzie to najnudniejsze PUA w historii. Nie było w nim nic zaskakującego, żadnej krzywej wznoszącej, ani opadającej, równo, niczym horyzont na oceanie. Niestety nasz moderator zareagował ciut za nerwowo, co nawet mnie zaskoczyło, choć prawie na wszystko jestem przygotowany i niewiele może mnie już zdziwić. Chociaż z drugiej strony, Gdarin i ja jesteśmy przecież ekscentrykami, więc co pewien czas zdarzy się nam zrobić coś niekonwencjonalnego :) Powodzenia życzę. Jckowal piszże 23:51, 22 mar 2019 (CET)
  • Najlepszego na nowej drodze wikiżycia. tufor (dyskusja) 00:29, 23 mar 2019 (CET)
 • Gratulacje. Miłej pracy :) Emptywords (dyskusja) 14:00, 23 mar 2019 (CET)
 • --Salicyna (dyskusja) 19:54, 24 mar 2019 (CET)
 • Dokładam się do tych „kwiecistych” gratulacji :-) Powodzenia w niestrudzonym władaniu wiki-miotłą ;-) --Pit rock (dyskusja) 08:28, 25 mar 2019 (CET)

Podszywanieedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia:SDU/Tadeusz_Chróścielewski&diff=next&oldid=1841369

Ewenementedytuj kod

PIĘĆ LAT od wandalizmu do rewertu!

Prośby techniczne, może będziesz wiedział jak pomócedytuj kod

Hej

Mam do ciebie trzy prośby, może będziesz mógł mi jakoś pomóc. Wiem że jestes magikiem HTMLa, dlatego może będziesz mógł pomóc z problemami, które mam od dłuższego czasu. Jeżeli coś zajmie za dużo czasu, albo nie jest w obszarze twoich zainteresowań to spoko, rozumiem.

 1. Kwestia skryptu otwierającego: preferuję sytuację "skrypt otwiera linki do pierwszego wystąpienia hasła". Tutaj (przykład z tego linku) zaznaczyłem linki które normalnie klikam kółkiem myszy (otwórz w nowym tabie). Założenie jest że gdzieś na tej stronie będzie przycisk, za pomocą którego otworzy mi się ileś tabów za obecnym . Czy chciałbyś napisać coś takiego? Mocno by mi to ułatwiło życie, bo obecnie jest to jedyny niezautomatyzowany (więc podatny na pomyłki ludzkie) fragment mojego cyklu edytowania stron z "LintErrors".
 2. Wikipedysta:PMG/Okręt_za_dobrą_monetę#Artykuły_i_ich_główni_autorzy_hasła_w_porządku_alfabetycznym - jest sobie taka tabelka, ale jej wypełnianie nie jest proste (trzeba uważać na znaczniki mocno, czasem nie ma parzystych haseł). Napisałbyś może jakiś szablon, który by to ułatwiał? Nie musi koniecznie wyglądać 1:1 jak ta tabelka, ale mniej więcej tak. Stoi przede mną koniecznośc dodania do tej tabelki kilkudziesięciu nowych wpisów, więc by mi to ułatwiło życie.
 3. Wikipedysta:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) czasem zakłada strony dla nowych konkursów. Na nich musi dodawać nagłówki w rodzaju Wikipedia:WikiGap/nawigacja albo Wikipedia:(Nie)znane kobiety Wikipedii/Nawigacja. Jest to mocno podatne na błędy jakiejś literówki w kodzie. Umiałbyś napisać (po konsultacji z Natalią, co ona by dokładnie chciała w tych szablonach uzupełniać/zmieniac) taki szablon, który w dynamiczny sposób wyswietla? Np. co Natalia wypełni w parametrach tak wyświetla np. różną liczbę przycisków - szablon jest przygotowany zarówno na 4 jak i na 8 przycisków.

PMG (dyskusja) 16:33, 25 mar 2019 (CET)

@PMG 1. Moja propozycja modyfikacji aby uprościć wykonanie gadżetu i uprościć też Twoją pracę: "sztuczne" generowanie i wyświetlanie unikalnych nazw stron, z dodaniem proponowanego masowego otwieracza. Po otwarciu edycji, koło okna edycji lista wszystkich błędów tego artykułu, z przeskakiwaniem (coby nie otwierać wiele razy tej samej strony). 3. Widzę, że każdy szablon inaczej wygląda, więc trzeba znaleźć wspólne fragmenty. Jeżeli jest potrzebna taka pomoc, można się do mnie zgłaszać. --Wargo (dyskusja) 20:53, 25 mar 2019 (CET) 1. Przycisk "Otwórz edytowanie wszystkich unikalnych stron" działa. Wprawdzie jak nagle przeglądarka dostaje na klatę 100 tabów to chwilę to trwa, ale jest ok. Potestuję i będę ci pisał, jak by nie działało. 2. Dziękuję, jak będę miał trochę wolnego czasu to tam pododaję. 3. Postaram się dookreślić z Natalią co by chciała. PMG (dyskusja) 13:42, 28 mar 2019 (CET) @PMG A co sądzisz o mojej propozycji modyfikacji tego gadżetu? Aha, i nie musisz odkrywać aktywności na czas pisania do mnie. --Wargo (dyskusja) 13:47, 28 mar 2019 (CET) Jeszcze testuję. Daj mi kilka dni żeby zobaczyć co mam i do czego mogę dojść. Bo już dwa razy zmieniałem zdanie :) PMG (dyskusja) 16:01, 29 mar 2019 (CET)

prawidłowe edycjeedytuj kod

Jak będę taki jak Specjalna:Wkład/83.30.26.223 jestem od 2006 roku czy mogę mieć tu stałe konto bez powitalnego "🍌"? Byłbyś mi jako Pomoc:Przewodnicy. Należałoby powiadomić pozostałych adminów abym nie zarobił od nich kolejnego "🍌". 83.30.26.223 (dyskusja) 17:06, 26 mar 2019 (CET)

Staram się zrehabilitować, a mimo to powyższe IP rozjechał globalny autobus. Co radzisz? Jak wrócić i nie wpaść pod koła? 83.30.22.75 (dyskusja) 13:43, 28 mar 2019 (CET)

Nie wracać. A niektóre edycje pozostawiają dużo do życzenia. --Wargo (dyskusja) 13:47, 28 mar 2019 (CET) To chociaż admin na W-pedii w UGU. 83.30.22.75 (dyskusja) 13:51, 28 mar 2019 (CET)

prośbaedytuj kod

Czy moglbys przejrzeć: Okreg wyborczy?

Talk pages consultation - it is time to close the Phase 1!edytuj kod

Hello

You have volunteered to be a coordinator for the Talk pages consultation 2019. Thank you again!

Community summaries are due by Saturday, April 6, 2019. It is now time to close the conversations. We really thank everyone who has participated. Every opinion matters.

What is a community summary?

The goal of a community summary is to wrap up the discussions and provide a summary of what your participants said. That way, other communities can learn about your community's needs, concerns, and ideas. We have seen very different feedback on different wikis, and it is time to discover what everyone thinks!

Please include in that summary:

 • every perspective or idea your community had, and
 • how frequent each idea was; for example,
  • how many users shared a given opinion
  • whether an idea was more common among different types of contributors (newcomers, beginners, experienced editors...)

You can add as much detail as you want in that summary.

Please post it on the page for community summaries, using the most international English you have.

Can't the Wikimedia Foundation read all the feedback?

We are trying, but we really need your help. For most conversations, we have to use machine translation, which has limitations. This can help us find the most common needs or global ideas. Machine translation is useful, but it does not tell us how people are feeling or what makes your community unique.

Your community summary should be built from your community's perspective, experience and culture. You might also know of relevant discussions in other places, which we did not find (for example, perhaps someone left a note on your user talk page – it is okay to include that!). Your summary is extremely important to us.

What are the next steps?

Phase 2 will happen in April. We will analyze the individual feedback, your community summary, and some user testing. We hope to have a clear view of everyone's ideas and needs at the end of April.

Some ideas generated during phase 1 may be mutually exclusive. Some ideas might work better for some purposes or some kinds of users. During Phase 2, we'll all talk about which problems are more urgent, which projects are most closely aligned with the overall needs and goals of the movement, and which ideas we should focus on first.

Discussions about these ideas may be shaped and be moderated by the Wikimedia Foundation, guided by our decision criteria, listed on the project page.

How can I help now?

 • Please provide the summary. :)
 • While we study the feedback, we may ask you for more information.
 • We will need your help for Phase 2 as well, probably to translate or publicize some future materials we may have.


If you have any questions or need some help, please ask.

Thank you again for your help, Trizek (WMF) 20:12, 3 kwi 2019 (CEST)

Blokady częścioweedytuj kod

Jest błąd w komunikacie: Twoje konto lub adres IP zostało wyłączone z dokonywania zmian na tej stronie. Wciąż możesz edytować inne strony na wiki. Więcej szczegółów na temat blokady znajdziesz na swojej stroni wkładu - powinno być: stronie wkładu. Możesz to komuś zgłosić? Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 19:25, 5 kwi 2019 (CEST)

Poprawione, co tydzień sa aktualizacje. --Wargo (dyskusja) 21:32, 5 kwi 2019 (CEST)

Kedytuj kod

Kibole istnieje, ale ktoś nadgorliwy zabezpieczył Kibol, redyrekt do utworzenia na wzór Kibole.

Talk pages consultation: Phase 2 starts!edytuj kod

The Wikimedia Foundation is currently conducting a global consultation about communication. The goal is to bring Wikimedians and wiki-minded people together to improve tools for communication.

Phase 1 of the consultation is over, thank you very much for your help on setting up that first phase. We've published the Phase 1 report. The report summarizes what we've learned, proposes a direction for the project, and asks specific questions to explore in Phase 2.

Very briefly, the proposed direction is that wikitext talk pages should be improved, and not replaced. We propose building a new design on top of talk pages that changes the page's default appearance, and offers key tools like replying, indenting and signing posts. To keep consistency with existing tools, the new design will be a default experience that existing users can opt out of. We also propose building features that experienced contributors want, including the ability to watchlist a single discussion, and the ability to move, archive and search for threads. Building these features may require some loss of flexibility, or small-to-medium changes in wikitext conventions. The goal is to only make changes that directly enable functionality that users really want.

You can see more information and discussion about the proposed direction in the Phase 1 report, including the results of new user tests and some of the quotations from Phase 1 discussions that led to this proposal.

Now it's time to start Phase 2!

We have six questions to discuss in Phase 2, asking for reactions to the proposed direction, and pros and cons for specific changes that we could make.

Can you help by hosting a discussion at your wiki? Here's what to do:

 1. First, sign up your group here.
 2. Next, create a page (or a section on a Village pump, a dedicated page, or an e-mail thread – whatever is natural for your group) to collect information from other people in your group.
 3. Then start the conversation with the six questions listed in the Questions for Phase 2 section of the report.
 4. Inform your community about the Phase 2. We will display a banner on the wikis when some communities will have setup their local consultation places.
 5. When the conversation is concluded, please write a summary of the discussion on the Phase 2 community discussion summaries page, and report what you learned from your group. Please include links if the discussion is available to the public. Community summaries for Phase 2 are due by June 15, 2019

You can read more about the overall process on MediaWiki.org. If you have questions or ideas, you can leave feedback about the consultation process in the language you prefer.

Thank you! We're looking forward to talking with you.

Best, Trizek (WMF) 09:35, 18 maj 2019 (CEST)

Ciemna skórkaedytuj kod

Cześć. Nawiązując do tematu o ciemnej skórce Wikipedii w Kawiarence, jak mogłaby wyglądać taka opcja przełączania motywu w Preferencjach? Tak jak wybór skórki, czy byłoby to coś zupełnie innego? I jeszcze jedno, czy jako zwykły użytkownik (nie-administrator) mam możliwość zrobienia czegoś takiego?

Z góry dzięki za pomoc Msz2001 (dyskusja) 21:03, 20 maj 2019 (CEST)

PS. Wpadłem na pomysł, żeby napisać skrypt JS, który pokaże odpowiedni przycisk w menu po lewej stronie. Jeśli wpadłeś na coś lepszego, to chętnie poznam twoją propozycję

Msz2001 (dyskusja) 21:48, 20 maj 2019 (CEST)

Pomoc:Jak wstawić linkedytuj kod

Przypomniałem sobie, że jest jeszcze strona specjalna pod nazwą Specjalna:Niezmienny link. Czy można na powyższej zastąpić nią Specjalna:PermanentLink? A może podać obie wersje? Dla diff na razie nie ma polskiego odpowiednika. Nie wiem, czy coś by się dało wymyślić ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 10:16, 21 maj 2019 (CEST)

Tytuł pod urlem Specjalna:Diff to Różnice, więc może taki alias mógłby być? Hedger z Castleton (dyskusja) 10:21, 21 maj 2019 (CEST)

Blokadaedytuj kod

Bardzo przepraszam. To była moja pomyłka. Chciałem przyblokować [1] i niestety kliknęło mi się nie tam, gdzie należało. @Tokyotown8 już mój błąd naprawił, Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam. PawełMM (dyskusja) 14:35, 21 maj 2019 (CEST)

Talk pages consultation Phase 2 updateedytuj kod

The Phase 2 of the talk pages consultation has begun. Several communities have already signed-up. This email is sent to every Phase 1 coordinator to provide you some updates.

If you prefer not to participate to the phase 2 as a coordinator, no worries: you can ignore that message, and you will not receive any message from us for the phase 2. In the future, we will only send messages to people who've listed their names on the phase 2 page. You've been very helpful for the phase 1 and we still thank you for your help. Can you forward this message to other people who may help?

Create a group or have it ready

Some groups are ready, some other are still under construction and we still miss some languages or wikis. We invite you to sign-up your community page for the phase 2.

We have two tables: one for under construction pages, the other one for ready-to-go pages. Under construction pages should be listed: we can help you to built it if needed. Those pages have to list the questions we have and should provide a link to the Phase 1 report.

Pages that are ready to be used have to be moved to the "Confirmed participant groups" section to that we can add them to the banner.

Banner and advertizing

When a community page is ready, we will help you to have it known. We are going to display a banner with link to the consultation on your wiki. We need some help to translate that banner (it is very short). We will not display a banner without translation to your community.

Don't forget to add a link to the consultation to any page on your wiki where people can see the information. You can also invite other wikis in your language to participate to one global page (like for Russian language).

Don't forget to post the information about Phase 2 on social medias related to your wiki(s), and ping people who participated to the phase 1.

Phase 1 report

The Phase 1 report is ready and communities should be aware if it. Please invite people to read it!

If you have any question, please contact me !

Trizek (WMF) (talk) 10:35, 27 maj 2019 (CEST)

PdAedytuj kod

Cześć :) W komencie napisałem o swoich wątpliwościach. Oczywiście skoro edycja została wyciągnięta na PdA z odmętów historii, to decyzja słuszna :) Pzdr. Ented (dyskusja) 23:56, 5 cze 2019 (CEST)

Konwersja tabelki do wikikoduedytuj kod

Cześć, Wargo!

Dziękuję za sugestię by tabelkę wkleić do edytora wizualnego, okazała się trafna (zrobiłem jedną próbę). Ale jednak nie skorzystam z Twojej porady, bo jak słusznie zauważył Mariusz Swornóg, aby dodać te tabelki do artykułu nieskończoność musiałbym mieć źródło (publikację), potwierdzającą te informacje. Tymczasem ja to znam ze studiów i nie sądzę, by było to w jakiejś znanej mi publikacji. Więc rezygnuję.

Pozdrawiam

MusJabłkowy (dyskusja) 11:42, 17 cze 2019 (CEST)


Cześć!

Dziękuję za wskazówkę o OpenCalc. Widzę, że jest dobra. Ale nie mogę uźródłowić tego, co chciałbym dodać: ta wiedza pochodzi z ćwiczeń na studiach.

Pozdrawiam

MusJabłkowy (dyskusja) 20:35, 17 cze 2019 (CEST)

Cytuj stronę, templateData i aliasyedytuj kod

Cześć! W związku z błędem: phab:T225989 i wyjaśnieniami, które otrzymałem chciałbym, by TemplateData do {{Cytuj stronę}} i pokrewnych szablonów Cytuj na polskiej Wikipedii zawierało dodatkowo alias parametru, czyli zamiast obecnego: "tytuł": { "label": "Tytuł", "type": "string", "required": true, "description": "Tytuł źródła" }, było "tytuł": { "label": "Tytuł", "type": "string", "required": true, "description": "Tytuł źródła", "aliases": [ "title" ] }, (składnię zaczerpnąłem z en:Wikipedia:TemplateData/Tutorial). Dzięki temu parametr użyty w szablonie Cite web będzie przekazywany prawidłowo do polskiej wersji w razie tłumaczenia, gdyż w tej chwili są przepisywane jedynie parametry o zgodnych albo prawie zgodnych nazwach. Tytuł jest parametrem obowiązkowym w polskiej wersji i jego pusta wartość powoduje błąd edycji.

Czy "aliases" są już używane gdzie indziej? Czy widzisz jakieś zagrożenia? @Paweł Ziemian, @MatmaRex Bonvol zostaw wiadomość 13:30, 21 cze 2019 (CEST)

Internet Channeledytuj kod

Dokończyłem tłumaczenie, wszystko zrekompensowałem. Proszę o zatwierdzenie. 83.30.21.35 (dyskusja) 09:34, 26 cze 2019 (CEST)

kryteriaedytuj kod

Nie spełniali. Sławek Borewicz, → odbiór 23:58, 28 cze 2019 (CEST)

Chorągiew Śląska ZHPedytuj kod

Witam Nie za bardzo umiem zrobić przypis w okienku Może pomożesz 1. Pierwsza drużyna skautowa powstała w kwietniu 1911 w Dąbrowie Górniczej Przypis - J. Januszewska-Jurkiewicz, Harcerze Zagłębia Dąbrowskiego w walce o niepodległość w latach 1911-1918, (maszynopis) 2019, 2; 2. Na terenie Księstwa Cieszyńskiego we wrześniu 1911 E. Kopeć, Szkice z przeszłości Czechowic-Dziedzic, Katowice 1977, s. 68; Ankieta personalna Jana Polaka, zbiory prywatne Z. Kobieli, Czechowice - Dziedzice; 3. W grudniu 1913, powstała męską drużyna skautową w Szarleju i Piekarach M. Pionk, Harcerze w plebiscytach i w powstaniach śląskich., „Pokolenia” 1971, nr 4, s. 25

Ad:Szablon:Jaskinia infoboxedytuj kod

Ad:Szablon:Jaskinia infobox

Przywróć proszę ten parametr z wyświetlaniem, jeśli nazwa polska nie jest tożsama z oryginalną. Dzięki. Mathieu Mars (dyskusja) 18:34, 8 sie 2019 (CEST)

@Mathieu Mars, nie usuwałem parametrów, może chciałeś napisać do Selso. --Wargo (dyskusja) 20:15, 8 sie 2019 (CEST) Nie, poprosiłem Cię o przywrócenie parametru, ale w międzyczasie się doktoryzowałem i sam to zrobiłem. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 21:44, 8 sie 2019 (CEST)

Re Hoaksyedytuj kod

Cześć dziękuję za upewnienie mnie, że mam do czynienia z wandalem, facet jest nawiedzony, pisze o jakichś tajnych bractwach, stowarzyszeniach i że on niby pomaga, narazie nieźle mi bruździ miesza mi w linkach i przypisach do tego stopnia,że teraz robię prywatne kopie, żeby to ponaprawiać. Czy nie ma na takiego metody, bo potem wszystko od nowa muszę wprowadzać? Linki kierują do niewłaściwych stron, a przypisy do niewłaściwych źródeł, naprawianie to godziny roboty dla nowicjusza. Będę wdzięczny za radę. On kasuje także wpisy w moich dyskusjach. Pozdrawiam.

Jacek Szczęsny Kotela (dyskusja) 21:25, 9 sie 2019 (CEST)

WP:CWNJ Wikipedia NIE jest źródłem dla samej siebie, usunąłem nieregulaminowy przypis, zalinkowałem od razu do War (mitologia perska). Ja nie szkodzę, ja usuwam naruszenia zasad. 83.26.200.185 (dyskusja) 07:31, 10 sie 2019 (CEST)

Podwójne przekierowaniaedytuj kod

Cześć. Mógłbyś też w Wikipedii posprzątać? :) Openbk (dyskusja) 23:52, 14 sie 2019 (CEST)

@Openbk A które? Bo na stronie specjalnej były tylko dwa, reszta była załatwiona. --Wargo (dyskusja) 00:19, 15 sie 2019 (CEST) Właśnie te dwa, do których edycji czy usunięcia potrzeba uprawnień AI. Openbk (dyskusja) 00:24, 15 sie 2019 (CEST)

Talk pages consultation: final report publishededytuj kod

Hello

Over the past six months, a big consultation was hosted on various wikis about talk pages. You have helped us to host those conversations on your wiki, and we want to thank you about your help. Without your assistance, it would not have been possible to achieve it.

We are happy to inform you that the the Phase 2 report is now published. Like every community member, you are more than welcomed to write your thoughts about this report on the talk page, and watchlist the project page.

The publication is an important step: now we have a direction and the Editing team is going to work on the talk pages project. The next steps will be presented at Wikimania, on Saturday August 17, at 14:00 UTC. The session will be livrstreamed and recorded.

Thank you again for your help and assistance. The success of this consultation would not have been possible without you.

Danny Horn, Benoît Evellin, Sherry Snyder, Thomas Meadows and Peter Pelberg, 11:48, 16 sie 2019 (CEST)

re: archiwizowania newsletterówedytuj kod

To jest komplikowanie pracy bota, a dotyczy jedynie jednej strony. Moim zdaniem te newslettery powinny być publikowane w innym miejscu a nie w kawiarence. WP:TO pewnie nie jest najlepszym miejscem, ale może warto przygotować coś w rodzaju "Tablicy Ogłoszeń Technicznych" czy "Ogłoszenia MediaWiki", którą zainteresowani mogliby sobie obserwować, bot mógłby ją automatycznie archiwizować. WP/KT jest najbardziej obciążonym stolikiem kawiarenki (IMO tam jest ok 50% w Kawiarence), zaś te komunikaty nawet jak widnieją tam to i tak wielokrotnie są pomijane przez zadających pytania/zgłaszających problemy. Tak więc uważam, że rozbudowa bota o rozpoznawanie takich automatycznych ogłoszeń to jest rozwiązywanie problemu, który sami sobie zrobiliśmy i można go w prostszy sposób zlikwidować inaczej. ~malarz pl PISZ 22:54, 19 sie 2019 (CEST)

@Malarz pl Na Wikiźródłach mamy w w Skryptorium osobny stolik dla komunikatów technicznych, może można to w taki sam sposób rozwiązać też na Wikipedii w Kawiarence? Salicyna (dyskusja) 08:36, 20 sie 2019 (CEST)

Edytowanie Wikipediiedytuj kod

Jestem świeży, co tu wolno a co nie? 79.185.241.154 (dyskusja) 00:04, 29 wrz 2019 (CEST)

2 requestsedytuj kod

m:VisualEditor/Newsletter/2019/October needs to be translated. Can you please help me with that?

The newsletter contains a request from the mw:Editing team about the new mw:Talk pages project. They want examples of useful discussions. Could you please add an example to mw:Topic:V8d91yh8gcg404dj, or ask people to share an example? Thanks, Whatamidoing (WMF) (dyskusja) 20:40, 17 paź 2019 (CEST)

Przenoszenieedytuj kod

Wargo ... przeniósł stronę Dyskusja:Draft:Kamp Koral na Dyskusja wikiprojektu:Hastag gumbii/Kamp Koral Coś robisz z tym? Niedopracowany artykuł jako Wikiprojekt? To się nadaje tylko do jego osobistego brudnopisu przecież. Ciacho5 (dyskusja) 18:26, 27 paź 2019 (CET)

 • Przeniosłem znów do brudnopisu. Jak miałeś jakieś plany, to śmiało działaj. Ciacho5 (dyskusja) 18:48, 27 paź 2019 (CET)
  • Nie, chciałem przenieść tam, gdzie było wcześniej. Nie zauważyłem nazwy "wikiprojektu". --Wargo (dyskusja) 19:02, 27 paź 2019 (CET)

ajax'yedytuj kod

WItaj, wersja ze wszystkim w "done" lub "fail" nie poprawnie. Tam był problem ze zwracaniem wartości przez funkcję, która wywoływała ajax'a. Gdzie znajdę jakąś dokumentację, przykłady do mw.API i czytania TD? Tego też praktycznie nie znam, zawsze w skryptach bazuję na pracy innych w tej części. ~malarz pl PISZ 09:45, 27 lis 2019 (CET)

dyskografiaedytuj kod

Dzień dobry. @Wargo Będziemy wdzięczni za przywrócenie prawidłowej dyskografii w artykule o PKM o który Pan pytał. To jest wprowadzanie ludzi w błąd, bo piszą do nas w sprawie płyt które się nigdy oficjalnie nie ukazały i których nie ma. Jeśli ma Pan wątpliwości, prosimy o bezpośredni kontakt.

Szablon:Brazylijskie odznaczeniaedytuj kod

Hej

Poprawiłbyś może proszę Szablon:Brazylijskie odznaczenia? Bo ma niezamkniętego diva i mi bruździ w wynikach. A z tej listy to jest jedyne proste i szybkie do poprawienia. PMG (dyskusja) 17:02, 9 gru 2019 (CET)

Odp:9 grudniaedytuj kod

Odp:9 grudnia

Wyobraź sobie, że przyjechałem do Iławy, są też Piotr i PMG i zaczynają przy obiedzie dyskutować koło mnie w takim tonie, jak tutaj. Mam wstać i demonstracyjnie przenieść się do innego stolika? Wyjść nie dojadając obiadu pod jakimś pretekstem? Zostać i wysłuchiwać? Z tego wszystkiego najlepiej jest nie jechać do Iławy.

Gżdacz (dyskusja) 19:04, 11 gru 2019 (CET)

Polski Bank Przemysłowyedytuj kod

Mam pytanie, dlaczego usunąłeś z infobooxu nazwisko ostatniego prezesa banku argumentując, iż „obecnie nikt” nie zajmuje tej funkcji. Czy nie zauważyłeś, że bank został zlikwidowany w okresie międzywojennym ?! Pozdrawiam, --MZM (dyskusja) 22:42, 14 gru 2019 (CET)

Strona użytkownikaedytuj kod

Po prostu chcę odtworzyć tylko ostatnią wersję strony ćhodzi o to by nie nabijać licznikaLukasz2 (dyskusja) 15:14, 24 gru 2019 (CET)

Ad:MediaWiki:Gadget-sel t.jsedytuj kod

Ad:MediaWiki:Gadget-sel t.js

Cześć. Dzięki za pomoc przy mojej bibliotece. Ale w sumie nie rozumiem po co użyłeś `textSelection`? Tak patrzę, to nie widzę, żeby tam coś ciekawego było obsłużone. Coś nie działało w poprzedniej wersji? Pomijając kwestie VE oczywiście. Czy coś nie działało co zostało rozwiązane przez `textSelection`?

Pytam, bo chciałem dodać możliwość cofania zmian do `sel_t`, ale musiałbym prawdopodobnie wywalić `textSelection`.

Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 20:22, 31 gru 2019 (CET)

@Nux 1. textselecion to "wbudowana" wersja sel_t (w zasadzie można by to zastąpić) 2. kolorowanie składni, edytor wikikodu 2017 i być może inne nie działają na textarea 3. Zapewne to, co chcesz zrobić też da się zrobić bez uszkadzania moich zmian. --Wargo (dyskusja) 20:26, 31 gru 2019 (CET)

Odp:Ad:MediaWiki:Gadget-sel t.jsedytuj kod

Odp:Ad:MediaWiki:Gadget-sel t.js

Patrzyłem na textselecion i nie widzę tam nic ciekawego. To znaczy gdybym nie miał sel_t, to tak, ale skoro mamy... Łatwiej będzie to utrzymać bez robienia niepotrzebnych zależności. Wiked itp i tak trzeba obsłużyć osobno. Jeszcze pomyślę co z tym zrobić, ale `textselecion` raczej lepiej będzie używać w konkretnych rozszerzeniach, a nie wrzucać w `sel_t`.

BTW. Polecam ESLint (lub podobny linter). Unikniesz w przyszłości błędów z dodawaniem globalnych zmiennych. Może kiedyś w Mediawiki będzie to ogarnięte, ale póki co zostaje jakiś Visual Studio Code. --Nux (dyskusja) 02:39, 1 sty 2020 (CET)

fotograf koncertowy w klubie Studioedytuj kod

Tu chyba nie wystarczy licencja. W wielu przypadkach istnieją ograniczenia dotyczące wykonanych fotografii, a samo wykonywanie zdjęć to podpisywanie stosownych dokumentów, że nie będzie się w dowolny sposób z nich korzystać. Zależnie od wykonawcy. Aczkolwiek niektórzy czasami bez zgody wnoszą sprzęt na imprezy. Sławek Borewicz, → odbiór 23:28, 5 sty 2020 (CET)

Ad:Szablon:Userboxedytuj kod

Ad:Szablon:Userbox

Jak jest ten warunek skoro się pojawia słowo Kategoria na stronie szablonu? 😜 --Nux (dyskusja) 00:18, 22 sty 2020 (CET)

@Nux Teraz zrobiłem lepiej. --Wargo (dyskusja) 00:34, 22 sty 2020 (CET)

Wyjaśnienie pojęcia sesje noworodkoweedytuj kod

Chcielibyśmy stworzyć artykuł na temat sesji noworodkowych, co to jest, kiedy je robić, gdzie i dlaczego. Rozumiemy już że linkowanie do galerii zdjęć na stronie jest zabroniona bo ma znamiona reklamy. A co z linkami do artykułów na blogu ? Czy artykuł o sesjach noworodkowych będzie wartościową wiedza dla Wikipedii?

Lista elementów z Wikidanychedytuj kod

Cześć. Chciałem stworzyć listę brakujących wadi na tej stronie. Niestety nie umiem tego skonfigurować i nie zwraca wyników. W Wikidanych wadi to Q187971. Mógłbyś mi pomóc? Mathieu Mars (dyskusja) 08:58, 25 lut 2020 (CET)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2020-03/Nominacjeedytuj kod

Cześć :) Zachęcam do potwierdzenia kandydatury. Moja laudacja wyjaśnia wszystko ;) Pzdr. Ented (dyskusja) 02:09, 3 mar 2020 (CET)

Skryptedytuj kod

Hej

Dzięki wielkie. Jeden problem - jak wchodzę i mam jeden błąd (tutaj to nie mam jak do niego przeskoczyć. Nie jest to problem znaczący, natomiast ogólnie na razie skrypt jest interesujący. PMG (dyskusja) 09:58, 1 kwi 2020 (CEST)

(skrypt wskazuje że na twojej stronie dyskusji masz 6 problemów :P ) PMG (dyskusja) 09:59, 1 kwi 2020 (CEST)

szablonyedytuj kod

Zwracam się do ciebie jako do specjalisty: nie potrafię poprawić tych szablonów a wydaje mi się że one są na jedno kopyto. Ten sam błąd jest powielony do różnych szablonów. Potrafiłbyś to poprawić? Bo to ostatni zestaw, a te szablony są użyte w wielu hasłach. PMG (dyskusja) 11:38, 1 kwi 2020 (CEST)

Wikipedysta:Wargo/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 01:15, 2 kwi 2020 (CEST)

Odp:Gadżet wyszukiwarkaedytuj kod

Odp:Gadżet wyszukiwarka

Nie, nie używam dev (od jakiegoś czasu mi się rozjechał z gadżetem). Nie aktualizowałem go ostatnio. A czemu pytasz? Tak jak wspominałem ograniczenie jest na poziomie textarea. O ile wiem nie da się tego ominąć. To znaczy można, ale przez dosyć specyficzny hack i na razie nie ma w standardzie tego. Ktoś sobie wymyślił, że undo w textarea to jest jakieś zagrożenie bezpieczeństwa, co jak dla mniej jest absurdalne, ale co zrobić.

Zresztą zauważ, że jak zrobisz Tekst tłustą czcionką, to potem też CTRL+Z przestaje działać. To jest niestety problem przeglądarek, a nie moich selection tools (`sel_t`). --Nux (dyskusja) 00:20, 7 kwi 2020 (CEST)

Ad:MediaWiki:Gadget-searchbox.jsedytuj kod

Ad:MediaWiki:Gadget-searchbox.js

A właściwie to po co ta zmiana? Wydaje mi się mniej uniwersalna niż wstawienie textarea za textarea. Coś nie działało z innymi gadżetami? --Nux (dyskusja) 00:55, 7 kwi 2020 (CEST)

Logo na kulce

Hej, piszę bo nie wiadomo do kogo z tym iść od czasu ograniczenia edycji CSSów.

Czy mógłbyś na jakieś 30-60 min przywrócić logo na kulce? Nie mamy zrzutów ani na archive.org ani archive.is, ani dobrego zrzutu ekranu z logo - a już mamy słabiznę jeśli chodzi o dokumentowanie zmian na Wikipedii i jak się robi prezentację o historii wiki jest problem z slajdami. Dzięki, aegis maelstrom δ 11:33, 9 kwi 2020 (CEST)

pomorska specjalna strefa ekonomicznaedytuj kod

Zmiany zostały ponownie wprowadzone - czy mogę poprosić o akceptację. Dziękuję.


Dzień dobry, piszę w poniższej sprawie, niestety zmiany z 4 lutego nadal mają status "wersja nieprzejrzana", jest tam wiele zmian dot. funkcjonowania Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które nie zostały wprowadzone.

Dzień dobry, 4 lutego br. (14:55) wprowadziliśmy zmiany informacji o Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Niestety do dnia dzisiejszego nie zostały one wprowadzone i nadal mają status "wersja nieprzejrzana", mimo wysyłanych próśb do redaktorów. Jest to dla nas bardzo istotna sprawa, ponieważ nie tylko nie zgadza się skład Zarządu, który od roku jest inny ale przede wszystkim, w związku z nowelizacją ustawy o funkcjonowaniu Specjalnych Stref Ekonomicznych całkowicie zmieniły się zasady wsparcia inwestycji i Państwa informacje na stronie wprowadzają użytkownika w błąd. Jako pracownik Pomorskiej SSE uprzejmie proszę o akceptację zaproponowanych zmian. Z poważaniem 09:21, 15 kwi 2020 (CEST) PomorskaSSE

Załatwione, wszystko jest już przejrzane. --Wargo (dyskusja) 10:05, 15 kwi 2020 (CEST)

W najnowszej wersji są widoczne, gdyż zostały zaakceptowane wersje jeszcze nowsze niż wspomniana edycja. Nie trzeba podejmować dodatkowej akcji. --Wargo (dyskusja) 11:18, 15 kwi 2020 (CEST) Niestety została wprowadzona tylko ostatnia zmiana - Prezes Zarządu. Reszta informacji, które zostały wprowadzone w dniu 4 lutego nie zostały zaakceptowane i zmienione przez Państwa - chociażby początek:

"Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna – jedna z czternastu specjalnych stref ekonomicznych położonych na terenie Polski, mająca 35 podstref[1] w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubelskim." - co jest nieprawdą, zgodnie z nową ustawą Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje tereny woj. kujawsko-pomorskiego i wschodnią część pomorskiego (nie należy już do niej zachodniopomorskie, wielkopolskie czy lubelskie), nie posiada także 35 podstref. Żadna zmiana z 4 lutego nie jest wprowadzona - zdjęcia, linki, informacja o nowej ustawie z gov.pl.

To dlatego że ktoś wycofał edycję. Jest to jednak zablokowany użytkownik, a w edycji wycofującej nie podał powodu. Proponuję przywrócić jeszcze raz swoją wersję i poczekać na zatwierdzenie. Przypominam też o konieczności dodawania przypisów do każdej informacji. --Wargo (dyskusja) 12:37, 15 kwi 2020 (CEST)

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomicznaedytuj kod

Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy o wyjaśnienie: 1. dlaczego strona użytkownika PomorskaSSE została usunięta? powód "wygłupy"? PomorskaSSE reprezentuje instytucje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. z siedzibą w Sopocie i chciałaby mieć wpływ na aktualne dane dot. działalności Spółki. 2. wprowadzone przez nas w dniu dniu 4.02, następnie w dniu dzisiejszym tj. 15.04. godz. 14:10 zmiany mają status "wersja oczekująca na przejrzenie", jednocześnie po naszych aktualizacjach użytkownik o nazwie PomorskaSSL dokonał innych, błędnych zmian - pragnę nadmienić, że nie jest on w żaden sposób związany z naszą Spółką a wprowadzone przez niego zmiany wprowadzają użytkownika w błąd co wypływa negatywnie na Państwa stronę oraz wizerunek naszej Spółki. Uprzejmie prosimy o rozwiązanie zaistniałej sytuacji oraz zaakceptowanie wersji z godziny 14:10 z dnia dzisiejszego, która jest wersją poprawną. Jeżeli nasza Spółka nie może dokonywać zmian na Państwa stronie prosimy o nakierowanie nas, w jaki sposób moglibyśmy rozwiązać ten problem. Dodatkowo wnosimy prośbę o usunięcie użytkownika PomorskaSSL, który publikuje błędne dane. Z poważaniem Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. (PomorskaSSE).

1. ktoś inny (wspomniany w pytaniu drugim) utworzył złośliwie stronę użytkownika dla Waszego konta. Fałszywa strona została usunięta. Przy okazji zwracam uwagę, że nazwa użytkownika jest niezgodna z zasadami. 2. Błędne zmiany zostały wycofane, a użytkownik zablokowany. Zatwierdziłem zmiany, proponuję jednak uzupełnienie przypisów. --Wargo (dyskusja) 23:33, 15 kwi 2020 (CEST)


Bardzo dziękujemy za pomoc i szybkie rozwiązanie sprawy. Już złożyliśmy prośbę o zmianę nazwy użytkownika, nie wiedzieliśmy że jest niepoprawna. Dodatkowo oczywiście uzupełnimy przypisy o niezbędne linki. Pozdrawiamy serdecznie, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - Zespół Marketingu.

Złota Kulaedytuj kod

Mam nadzieje że pomogliśmy: (Oliwia,Katarzyna,Magda,Wiktor,Adam,Michał,Ola)

Można spokopiować, i wklejić do prezentacji.

Wszystko jest prawdą, Kartuzy to piękne miasto.

Odpowiedźedytuj kod

Po prostu zaczęłam się coraz rzadziej logować. Nie mogłam znaleźć artykułów w których mogłabym dokonać jakiejś edycji i uznałam, że to już nie ma sensu. Może czasami będę się logowała, aby zmienić coś w artykule o Arianie Grande.

GLAMorousedytuj kod

Znasz się na tym narzędziu? Zapuściłem na swój nick i pokazuje (według tego, co rozumiem), że te trochę ponad 700 plików, które zostały wykorzystane, ludzie oglądają po kilkanaście tysięcy razy dziennie. Zważywszy, że głównie to są ilustracje małych wiosek i specjalistycznych rzeczy z żeglugi, dziwne to trochę. Artykuły o meczetach z moimi zdjęciami też nie przekraczają na ar-Wiki 200 odwiedzin dziennie. Czy jednak ja nie rozumiem wykresu? Ciacho5 (dyskusja) 21:29, 30 kwi 2020 (CEST)

Zapytanie Quarryedytuj kod

Hej, chciałbym wygenerować listę użytkowników z uprawnieniami autoreview lub w ogóle bez uprawnień (NULL) którzy mają ponad 500 edycji i ostatnia ich edycja została zrobiona w przeciągu ostatnich 5 miesięcy. Chciałbym sprawdzić ile takich użytkowników jest którzy nie dostali uprawnień automatycznie od czerwca 2019 roku. Tutaj: quarry:query/1957 napisałem kod, ale mam z nim problem. Musiałem gdzieś popełnić błąd. Czy mógłbym Cie prosić abyś na to zerknął? --The Polish (query) 15:45, 7 maj 2020 (CEST)

@The Polish quarry:query/44704. Uprościłem też końcówkę, którą można uprościć jeszcze bardziej - "jest 'autoreview' ... OR IS NULL". Zauważ że wyświetlają się tylko użytkownicy z uprawnieniami autoreview. Nie wyświetla się np. User:JeffTomVoll: ponad 2000 edycji, bez żadnych uprawnień (ani editor ani autoreview). Dodałem jeszcze MAX(revactor_timestamp) aby wyświetlić datę i godzinę ostatniej edycji danego usera. --The Polish (query) 19:16, 7 maj 2020 (CEST) Poprawiłem --Wargo (dyskusja) 19:51, 7 maj 2020 (CEST) Wielkie dzięki. PS. Napisałem do User:Reedy w sprawie kwestii w kawiarence, czekam na odpowiedz. --The Polish (query) 20:24, 7 maj 2020 (CEST)

zadanie specjalneedytuj kod

Hej

Jest sobie {{Mecz piłki ręcznej}}. I powiedzmy sobie zaraz - to nie jest najlepszy szablon na świecie. Ale sporo haseł, w których jest ma problem ze znacznikiem small. Na przykład tu albo tu. I patrząc na te hasła, to nie widzę co mogłoby być po stronie hasła żle. Czy umiałbyś poprawić ten szablon? Albo powiedzieć co jest źle? Bo jest to obecnie najbardziej problematyczny szablon (jak przejrzysz ostatnie 10 stron na tej stronie to zobaczysz że jest to popularne. PMG (dyskusja) 19:40, 11 maj 2020 (CEST)

E-folklor integracjaedytuj kod

Hej, dziękuję bardzo za integrację hasła o potlaczu. Co do hasła e-folklor: w historii mam, że zintegrowałeś, ale hasło nadal jest tym nierozbudowanym (nie ma tych treści rozbudowanych w brudnopisie przez nową wikip.). Czy możesz wrócić do tej sprawy? Dziękuję! Klarqa (dyskusja) 09:34, 20 maj 2020 (CEST)

Szablon:Round4edytuj kod

Hej Umiałbyś naprawić {{Round4}}? Nie widze problemu w hasłach, a sporo tego jest tutaj. I nie ukrywam że wkurza mnie że nie umiem ich naprawić. PMG (dyskusja) 22:33, 2 cze 2020 (CEST)

Roxy (Klub Winx)edytuj kod

Witaj, widzę że jesteś aktywnym administratorem który akurat jest w tym momencie. Artykuł zalinkowany w tytule jest nieency, autor nagminnie usuwa zgłoszenie. Mógłbyś się tym zająć? Wielkie dzięki, Luki4812 (dyskusja) 00:32, 3 cze 2020 (CEST)

Dziwna sprawaedytuj kod

Cześć Człowieku, bardzo dzięki za naprawę hasła Talisa Soto. Po raz pierwszy takie nielogiczne zdarzenie na Wikipedii dostrzegłem. Elster (dyskusja) 18:42, 5 cze 2020 (CEST)

Odp:Ostatnie szkolenie?edytuj kod

Odp:Ostatnie szkolenie?

Tak, tak, ale ono nie w cyklu Wikiponiedziałków. Może jakoś zedytuję, żeby to było jasne, dzięki! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 13:37, 8 cze 2020 (CEST)

MediaWiki:Gadget-refToolbar2-core.jsedytuj kod

Hej

Strona, którą założyłeś (MediaWiki:Gadget-refToolbar2-core.js) wylądowała w Kategoria:Strony zawierające nieprawidłowe samozamykające się znaczniki HTML. PMG (dyskusja) 09:14, 9 cze 2020 (CEST)

T Załatwione --Wargo (dyskusja) 09:30, 9 cze 2020 (CEST)

"pending review"edytuj kod

Hi, I upgraded some modules and templates to latest versions but do not have full edit permission so the edits are "pending review": [2] This code is used in over 60 other wikis. -- GreenC (dyskusja) 22:35, 12 cze 2020 (CEST)

ReviewExedytuj kod

Szacunek za ReviewEx.

BTW, może Cię zainteresować, jeśli nie natknąłeś się na tę informację, że Fundacja chce zacząć używać Vue.js. Tutaj jest dokumentacja z argumentami, dlaczego. Przejście na Vue to plan kilkuletni. Pierwsze zastosowania pojawią się w tym roku. Jakby co, nie znam technicznych szczegółów tej sprawy i zbyt wiele nie pomogę. Na pewno więcej rozumiesz z tych tekstów, niż ja. Tar Lócesilion (dyskusja) 23:13, 14 cze 2020 (CEST)

Dzięki.edytuj kod

Dzięki za pomoc w odblokowaniu Mnie. --Metro edition (dyskusja) 10:27, 17 cze 2020 (CEST)Metro edition

Prośbaedytuj kod

Czy możesz zedytować mój podpis: Wikipedysta:Gdarin/podpis, aby wyglądał tak jak wygląda, ale żeby funkcjonariusze Fundacji Wikipedia mnie nie zbanowali za to, że naruszam jakieś nowe zasady dotyczące podpisów? Gdarin dyskusja 12:31, 19 cze 2020 (CEST)

@Gdarin, nie, nikt nie będzie za to banować. A Twój podpis akurat nie miał poważnych problemów, żeby coś mocno nie działało. --Wargo (dyskusja) 14:27, 19 cze 2020 (CEST) dziękuję uprzejmie za poprawki, odetchnąłem z ulgą po Twoich wyjaśnieniach Gdarin dyskusja 14:33, 19 cze 2020 (CEST)

WUKO - prawa autorskieedytuj kod

Chciałbym dodać swój artykuł, który usilnie przerzucasz do brudnopisu :) Mam zamiar wysłać zaświadczenie, że mam prawa do tego artykułu. Co należy zrobić, żebyś już teraz nie usuwał artykułu. Pozdrawiam :)

Odp:Modułyedytuj kod

Odp:Moduły

30 czerwca udało mi się potwierdzić adres mailowy. Problem można więc u mnie uznać za rozwiązany.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 21:35, 3 lip 2020 (CEST)

Ogłoszeniaedytuj kod

To działa, to działa! I jest super, bardzo dziękuję! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 19:15, 11 wrz 2020 (CEST)

Re: kategorie DNUedytuj kod

Właśnie dyskutuję o tym z Beno. ~malarz pl PISZ 10:37, 18 wrz 2020 (CEST)

Narzędzie WMPLedytuj kod

Dlaczego domyślnie włączone? tufor (dyskusja) 18:19, 1 paź 2020 (CEST)

Też proponowałbym to usunąć MediaWiki:Gadget-WMPL-share z defaultu. Trochę mi zajęło, zanim znalazłem opcję wyłączenia. Jeszcze ktoś pomyśli, że to jakieś złośliwe oprogramowanie. Przecież nie chcesz wywołać awantury. Sławek Borewicz, → odbiór 20:49, 1 paź 2020 (CEST)

Szablon liter greckich - możliwy błądedytuj kod

Proszę o sprawdzenie czy w szablonie liter greckich nie ma błędu. Błędnie u mnie wyświetla się litera "jot" w bocznej tabelce z literami greckimi. Główny artykuł: Jot_(litera) - niestety nie potrafię wyedytować tego. Nie wiem czy to nie jest błąd po stronie przeglądarki, ale chyba jednak nie.--Synthesium (dyskusja) 13:13, 6 lis 2020 (CET)

@Synthesium Wszystkie litery po prawej to pliki graficzne, więc powinny się wyświetlać. Link do pliku: File:Yot_uc_lc.svg Wargo (dyskusja7) 13:30, 6 lis 2020 (CET)

Proszę spojrzeć na sam dół tabelki (nie na górną część), chodzi mi o część wspólną dla całego szablonu liter greckich - na samym dole znajdują się litery używane w innych językach: jot oraz szo. I właśnie litera jot jest tam błędnie wyświetlona (u mnie wyświetlają się dwa kwadraty). Z tą literą nie powinno być problemu, bo przecież występuje w alfabecie łacińskim i można by ją wpisać wprost z klawiatury: "J j".--Synthesium (dyskusja) 22:30, 9 lis 2020 (CET)

@Synthesium a czy w pierwszym zdaniu w artykule też się źle wyświetla? I nie jest to to samo jot co "j". Wargo (dyskusja) 23:48, 9 lis 2020 (CET)

To wina przestarzalej czcionki. Windows 10 ma najnowsze czcionki. To samo najnowszy Mac OS. Stare czcionki zastępują zawsze brakujące znaki kwadratami.

Mam Windows 10. W całym artykule litera "jot" wyświetla się prawidłowo. Wgrałem czcionkę, którą ktoś mi zaproponował w wiadomości - niestety nadal widzę dwa kwadraty zamiast liter "jot". Skoro problem jest z literą "jot" a pozostałe są w porządku, to może jednak w szablonie jest błąd... --Synthesium (dyskusja) 15:16, 10 lis 2020 (CET)

MAC OS dziala dobrze. Podejrzewam deklaracje Times New Roman o zrodlo bledu.

Szablony ksiązekedytuj kod

Dla mnie to balast – bo obserwuję dużą ilość edycji tylko dla poprawy tego szablonu. Bo jakaś pierdułka w nim jest źle, bo ktoś chce w nim coś tam uzupełnić, albo zmieniono format szablonu. Jednym słowem, zamiast tworzyć wikipedię zabawa szablonami. Nie ma szablonu – nie ma jałowych edycji. Może lepiej robić coś bardziej twórczego? Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 09:53, 18 lis 2020 (CET)

 • robią to inni – racja, ale jest na wikipedii tyle roboty, że im nie zabraknie, a może jest bardziej potrzebna. Jak dotąd nie widzę, by szablony książek na coś się przydawały. Możw w przyszłości zmieni się sposób cytowania przypisów, ale wtedy i tak najłatwiej będzie je odtworzyć na bazie ISBN, a obecnie żmudnie poprawiane pójda do kosza Selso (dyskusja) 10:03, 18 lis 2020 (CET)

Odp:Poprawa tłumaczeniaedytuj kod

Odp:Poprawa tłumaczenia

Napisałem od nowa ten artykuł. Mam nadzieję, że autor się zniechęci, bo nie ma zielonego pojęcia o terminologii botanicznej... Kolejne dzieła lepiej kasować, żeby zachęcić może do zmiany tematyki. Kenraiz (dyskusja) 18:21, 18 lis 2020 (CET)

załatwione przez moje różne spokrewnione z tym samym zakresem numery IPedytuj kod

zamiast 18 i 20 jest całkowite 16-bit!!!

pl.wikipedia.org/w/index.php?oldid=61392237#Artykuły_zabezpieczone

Dyskusja wikipedysty:Natasza Mazuredytuj kod

ona nie wie na czym polega działanie na W-pedia, wytłumacz jej.

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wargo" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy