Dyskusja wikipedysty:Wawra


Dyskusja wikipedysty:Wawra w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy otrzyma on komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mógł Ci odpowiedzieć. Powiadomienie o wiadomości zostanie mu wysłane także wtedy, jeśli pisząc w innym miejscu niż jego strona dyskusji (np. na stronie dyskusji artykułu lub w Kawiarence), użyjesz szablonu {{re|nick}}, w miejscu "nick" wpisując jego nazwę użytkownika. Pozwala to na wygodne prowadzenie dyskusji w jednym miejscu. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- Teukros (dyskusja) 14:16, 10 wrz 2019 (CEST)

Katarzyna Klataedytuj kod

Witaj. W szablonie "Sportowiec infobox" dyscyplinę sportu trzeba było wypełnić z małej litery. Odznaczenia możesz skopiować z infoboxu od kogoś z innego hasła. Życzę dalej dużo zapału i energii do edycji na Wiki. Pozdrawiam, Mika58 (dyskusja) 14:08, 1 paź 2019 (CEST)

Grafiki w infoboksieedytuj kod

Hej. Dzięki za wstawienie infoboksów. Zauważ jednak, że w infoboksach zdjęcia inaczej się wstawia niż w tekście. Otóż trzeba wpisać tylko tytułzdjęcia.jpg, bez nawiasów, plik, thumb i całej reszty. Automat załatwia poprawne wyświetlanie. Tylko niektóre infoboksy wymagają nawiasów (ale nie pamiętam które, w każdym razie bardzo nieliczne) i tylko czasami się zdarza, że zdjęcie ma jakiś dziwny format (panorama), że trzeba podawać ile pikseli ma zajmować. Jak natrafisz na coś takiego, ze wstawiasz zdjęcie normalnie i nie wyświetla się prawidłowo, to najlepiej na pytaniach nowicjuszy pytaj, albo w kawiarence technicznej.

Jeżeli infobnoks wyświetla mapę, to z reguły trzeba podać kod mapy (inaczej wyświetla cały świat, co nie jest informacją) (jak tutaj). Konia zrzędę temu, kto ogarnia te kody (inne są dla Polski, według województw i gmin/powiatów, inne dla innych miejsc. Różnie, Panie, różniście). Najprościej jest znaleźć podobny artykuł z tej samej lokalizacji i skopiować. Powodzenia. Ciacho5 (dyskusja) 11:16, 3 paź 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wawra" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy