Dyskusja wikipedysty:Wojtas250


Dyskusja wikipedysty:Wojtas250 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

 1. neutralnym punktem widzenia
 2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.Wojtas250/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!

Michał "Stalowy Kangur" Rosa  14:33, 25 kwi 2006 (CEST)

Dyskusjeedytuj kod

Cześć, nie kasuj zawartości stron dyskusji, jeśli mówią one o czymś ważnym. Paweł ze Szczecina 14:15, 27 kwi 2006 (CEST)

Miasta partnerskieedytuj kod

W infoboksach nie piszemy skad sa dane miasta partnerskie, tylko dajemy flagi (zajmuja mniej miejsca). Jesli mozeszpopraw prosze. Pozdrawiam... Vuvar1talk 17:45, 17 lip 2006 (CEST)

Alfons Długoszedytuj kod

Witaj kolego. Napisałeś artykuł o człowieku, który jak wynika ocalił Kopalnie Soli od zniszczenia i zapomnienia i chwała mu za to, lecz forma jest raczej słaba, zobacz może inne artykuły biograficzne i popraw swój na ich podobieństwo (zobacz tu Biografie malerzy lub Tadeusz Ajdukiewicz malarz ur. w Wieliczce. Pozdrawiam. Smat 12:43, 18 lip 2006 (CEST)

Wieliczkaedytuj kod

Witaj! Niestety nie posiadam żadnych zdjęć Wieliczki, nie mam też materiałów na ten temat. Poproś kogoś, kto tam mieszka :) VindicatoR ۞ 14:44, 19 lip 2006 (CEST)

Mam "Szyb Daniłowicza z zewnątrz" i "Szkoła i klasztor reformatów z zewnątrz" - pasuje? Merlin 07:51, 21 lip 2006 (CEST)

Herby i mapkiedytuj kod

Herbami, szczególnie, miast się nie zajmuję. W tej sprawie popytaj u WarX. Co do mapki to trochę za dużo czasu by zajęło, niestety pracuję i obecnie nie jestem w stanie tworzyć szybko i dużych grafik jak np. mapy. -PioM Dyskusja 20:14, 23 lip 2006 (CEST)


Stworzyłem z bratem mapki, o które prosiłeś (w wektorowym formacie SVG). Wszystko jest już na swoim miejscu w odpowiednich artykułach. Pozdrawiam, Paul167 (dyskusja) 12:01, 22 lut 2007 (CET).

zaproszenieedytuj kod

Zapraszam do ponownego skorzystania z prawa głosu w sprawie losu Pokemonów. Pozdrawiam. Cień napisz 15:37, 26 lip 2006 (CEST) Jesteś z Wolbromia?? ♫ DJ TheOoO ♫ dyskusja ☺

AnMedytuj kod

Zanim utworzysz głosowanie, przeczytaj proszę jak to się robi, bo już drugi raz muszę po tobie sprzatać. Przede wszystkim kiedy jest już jedno głosowanie to NIE twórz drugiego. Pozdrawiam, Gardomir riposta? 20:12, 17 sie 2006 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Beyond Good & Eviledytuj kod

Zauważ: AnM ma opisywać jak najrzetelniej dane zagadnienie. Jeżeli mi powiesz, że to, jak się napracowałem przy tym artykule szukając po zakamarkach Internetu odpowiednich informacji do niego, nie przyciąga Twojej uwagi, zrozumiem. Nie wmówisz mi jednak, że ten artykuł "nie wyróżnia się niczym ciekawym". Właśnie to, ze szukałem wszędzie informacji o nim i to, że znalazłem właściwie wszystko, co można na ten temat powiedzieć sprawia, że nie można tak go traktować. Zobacz też na inne artykuły o grach komputerowych. Czy wszystkie są tak opisane? Czy wszystkie mają informacje na temat ich światów? Czy wszystkie mają odpowiednio licencjonowane grafiki? Czy wszystkie mają informacje o przebiegu produkcji gry? Zrób dla mnie przysługę i weź to pod uwagę. Hołek ҉ 20:10, 28 gru 2006 (CET)

Ad:Lista państw świata według liczby ludnościedytuj kod

Hekhem.

Poniższa lista przedstawia państwa świata uszeregowane według liczby ludności. Tabelę opracowano na podstawie danych z 2005 roku z CIA

z artykułu

I podobny komentarz jest też przed samą tabelką. --Nux (dyskusja) 19:14, 8 sty 2007 (CET)

TestNPAedytuj kod

Wpisane przez Ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie edytuj Wikipedii z naruszeniem praw autorskich („NPA”) osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub masz zgodę na jej publikację w Wikipedii, to powiadom mnie na mojej stronie dyskusji i zastosuj procedurę opisaną tutaj. W przeciwnym razie możesz wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego twórczości (możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj). Skopiowane teksty można zamieścić w Wikipedii dopiero po uzyskaniu takiej zgody.

Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie cudzej twórczości, przeredaguj tekst własnymi słowami. Zobacz przy tym jak unikać podejrzeń o NPA. Dziękuję. Chodzi o przekopiowanie opisu Katmandu. Nie można pisać haseł metodą ctrl+c ctrl+v, jeśli teksty nie są na wolnej licencji. PawełS 06:48, 13 sty 2007 (CET)

Mimikaedytuj kod

Witam! Byłoby fajnie, gdybyś dodał coś na temat tego, co wg Ciebie brakuje. Wtedy łatwiej jest dopracować tekst do medalu. PozdrowieniaFlorianf POV 21:11, 17 sty 2007 (CET)

Edytowanieedytuj kod

Uzywaj proszę opcji pokaż podgląd, aby zobaczyć jak artykuł będzie wyglądał po zapisaniu. Dobrze jest wprowadzić od razu większe zmiany, a nie zapisywać artykuł co kilka minut. Dziękuję, Cancre 19:47, 20 sty 2007 (CET)

Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie 4 tyld (~~~~). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Cancre 19:50, 20 sty 2007 (CET)

Jan Jarnickiedytuj kod

Witam. W związku z uzupełnieniem przeze mnie hasła o Janie Jarnickim proszę uprzejmie o zmianę głosu i nieusuwanie ww. artykułu z Wikipedii. Z poważaniem, Jstrzelczyk 06:06, 25 sty 2007 (CET)

Wikipedia:WP:SS/Futbol amerykański stubedytuj kod

Cześć. Mam obecnie 73 zalążki i wciąż rośnie. Rozważ zmianę głosu przed końcem głosowania. Na razie. trakowski dyskusja 20:21, 25 sty 2007 (CET)

Historia Wieliczkiedytuj kod

Wpisane przez Ciebie treści zostały skopiowane ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją, na której udostępniana jest treść Wikipedii (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0). W związku z tym Twój wkład musieliśmy usunąć. Nie edytuj Wikipedii z naruszeniem praw autorskich („NPA”) osób trzecich, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub masz zgodę na jej publikację w Wikipedii, to powiadom mnie na mojej stronie dyskusji i zastosuj procedurę opisaną tutaj. W przeciwnym razie możesz wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego twórczości (możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj). Skopiowane teksty można zamieścić w Wikipedii dopiero po uzyskaniu takiej zgody.

Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie cudzej twórczości, przeredaguj tekst własnymi słowami. Zobacz przy tym jak unikać podejrzeń o NPA. Dziękuję. Cancre 14:16, 17 lut 2007 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Ilustracji na Medal/Leonberger głowa40tt.jpgedytuj kod

Nominuj te lepsze grafiki psów - ta strona ma właśnie służyć wyszukiwaniu najlepszych grafik i przedstawianiu ich do oceny. Ja wstawiam tam grafiki żeby był ruch, bo niewielu osobom chce się przeszukiwać zasoby naszych grafik na commons. Pozdrawiam Przykuta 11:21, 27 cze 2007 (CEST)

To też nominuj. A najlepiej do warsztatu wpierw. Przykuta 11:28, 27 cze 2007 (CEST)

Głosowania w sprawie medaluedytuj kod

Witaj. Czy zapoznałeś się z treścią tego artykułu przed głosowaniem? Przeczytaj proszę czwarty punkt regulaminu. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 11:41, 27 cze 2007 (CEST)

Gruzjaedytuj kod

Proszę, zwracaj uwagę na prawa autorskie, gdyż narażasz w ten sposób siebie i Wikipedię na kłopoty prawne. Wikipedia nie może zawierać tekstów ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Dlatego Twój wkład został oznaczony jako podejrzany o naruszenie praw autorskich.

Jeżeli posiadasz prawa autorskie do tej treści lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z naszą licencją, proszę, napisz o tym fakcie na stronie Wikipedia:Lista NPA. Aby tekst nie naruszał praw autorskich, należy wysłać do posiadacza tych praw prośbę o zezwolenie na wykorzystanie jego treści; możesz skorzystać z gotowych szablonów znajdujących się tutaj. Osoba, która posiada prawa autorskie i chce zezwolić na wykorzystanie treści, powinna zastosować procedurę opisaną tutaj. Jeśli nie chcesz pytać o zezwolenie na wykorzystanie treści, przeredaguj treść własnymi słowami. W przeciwnym razie administratorzy będą zmuszeni go usunąć. Dziękuję.

Wstawiłeś na stronę Gruzja treści skopiowane z innego serwisu. Zasady Wikipedii dotyczące praw autorskich są jasne i widoczne w czasie każdej edycji. Jeżeli nie udowodnisz, że masz zezwolenia autora strony z której pochodzą te informacje na ich użycie w Wikipedii to wprowadzone przez Ciebie zmiany zostaną cofnięte.Roo72 Dyskusja 16:39, 14 lip 2007 (CEST)

Na dole każdej strony w czasie każdej edycji napisane jest przecież wyraźnie - "wklejanie cudzych tekstów zabronione".roo72 Dyskusja 23:45, 17 lip 2007 (CEST)

Rosjaedytuj kod

Witaj,

W artykule Rosja w sekcji demografia podałeś liczbę ludności Rosji za rok 2008. Czy mógłbyś podać liczbę ludności za rok 2056 lub od razu za rok 3008? Zaoszczędziłbyś tym pracy wikipedystą przyszłych pokoleń :DDD.

A tak na poważnie, proszę zmień na dane z roku 2007, co prawda nie są one ścisłe, ale można je przynajmnej weryfikować na podstawie liczby zgonów i urodzeń w szpitalach. Dane z przyszłości na prawdę są nieencyklopedyczne. --Kujawianin (dyskusja) 12:23, 18 cze 2008 (CEST)

Wieliczkaedytuj kod

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Wieliczka nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Mowa o zmianie danych demograficznych dotyczących Wieliczki. Patrol110 dyskusja 11:31, 9 cze 2009 (CEST)

  • Witam-już 2. raz wszedłeś mi w edycję przy poprawie wikizacji artykułu.Jak mam pomóc w osiągnięciu statusu "dobry artykuł",jak mam ciągle konflikt edycji?Mając artykuł w obserwowanych wyświetla się status "w trakcie przeglądania".Ech...Pozdrawiam.--Tanja5 (dyskusja) 15:30, 2 sty 2010 (CET)
  • Nie ma sprawy-tylko poprawienie wikizacji zajmuje sporo czasu.Sporo pojęć jest już w Wikipedii ale występuje pod nieco inną nazwą i należy to sprawdzać (zwłaszcza błędy ortogr.,literowe. wieloznaczność wyrazu itp.Przy okazji:zaznacz też w: preferencje>>gadżety>>inne>>

-Kolorowanie na zielono linków wewnętrznych do przekierowań.
-Kolorowanie linków wewnętrznych do stron ujednoznaczniających (działa tylko podczas przeglądania stron; nie działa podczas edycji). Bardzo to przydatny gadżet podczas edycji.Prawidłowe podlinkowanie jest w kolorze niebieskim.Wydaje mi się,że jest już w miarę dobrze.Udało się.Ufff...Twoja kolej.Pozdrawiam.--Tanja5 (dyskusja) 17:33, 2 sty 2010 (CET)--Tanja5 (dyskusja) 17:39, 2 sty 2010 (CET)

Tym razem zobacz do sekcji Edukacja.Jak uważasz-mogą być przedszkola w 2.kolumnach?Nie lepiej to wygląda?Pozdrawiam.--Tanja5 (dyskusja) 21:26, 7 sty 2010 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 20:45, 2 sty 2010 (CET)

  • Gratuluję. :) --Tanja5 (dyskusja) 22:07, 2 sty 2010 (CET)
  • Witaj Wojtas-ku (sorry za zdrobnienie ;) ).Nie mnie dziękuj za redaktora.To zasługa Administratora:Beau.Ja również jestem "tylko" (dla mnie "aż" ) redaktorem i to od niedawna,bo od 24 paź 2009.A w Wieliczce byłam jako dziecko i mam bardzo miłe wspomnienia z kopalni,dlatego zainteresowałam się Twoim artykułem na medal.Pozdrawiam.--Tanja5 (dyskusja) 00:32, 4 sty 2010 (CET)
Jest jeszcze inaczej - to tylko Twoja zasługa! :-) Uprawnienia włączyły Ci się automatycznie po spełnieniu wszystkich warunków dot. czasu i liczby edycji. A informację o uprawnieniach przysłał Ci nie tyle Beau, co jego robot, Beau.bot. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 07:26, 4 sty 2010 (CET)

WP:PDAedytuj kod

Witaj Pozwoliłem sobie wykreślić głosy niemerytoryczne w sekcji przeciw, niezgodne z p. 5 regulaminu. Pozdrawiam. Stefaniak ---> śmiało pytaj 11:52, 24 sty 2010 (CET)

DA - pyt.edytuj kod

Co o tym sądzisz: Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Dąbrówka Mała? Pozdrawiam! Lahcimnitup 17:56, 26 sty 2010 (CET)

DAedytuj kod

Witaj! Czy mógłbyś ocenić ten artykuł pod kątem przyznania mu tytułu DA? - Jagged Alliance 2

Re: Prośba ws. dyskusji medalowejedytuj kod

Spojrzę w wolnej chwili. Ostatnio Rw23 mnie prosił o ocenę Gniezna na DA i trochę mi to zajęło. JDavid dyskusja 12:42, 9 sie 2010 (CEST)

Głosowaniaedytuj kod

Witaj! Z uwagi na Twoją znaczącą aktywność w głosowaniach nad wyróżnieniem różnych artykułów (ocena artykułu zdaje się zajmować Ci mniej niż 1 minutę), chciałem przypomnieć 4. punkt regulaminu: Od biorących udział w dyskusji wymaga się rzetelnego przeanalizowania całego artykułu. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 19:33, 12 sie 2010 (CEST)

głosowania - PDA, PAnMedytuj kod

Witaj. W przeciągu dziewięciu minut oddałeś głosy w 14 głosowaniach na PDA i PAnM. Czy zapoznałeś się z czwartym punktem regulaminu? Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 19:36, 12 sie 2010 (CEST)

Wieliczkaedytuj kod

Cześć. Mam kilka uwag dotyczących tego artykułu.

 • Nie linkujemy dat, lat, wieków.
 • W tekście jest sporo literówek. Proponuję używać przeglądarki, która wyłapuje błędy (np. Firefox), wtedy od razu je zauważysz.
 • Nie trzeba wielokrotnie linkować tych samych pojęć. Jeśli raz w danym rozdziale podlinkowałeś sól kamienną albo UNESCO, to potem pisz już bez linków.

A tak poza tym to Twój artykuł to kawał dobrej roboty. Na pewno napisanie go zajęło Ci dużo czasu. Gratuluję i pozdrawiam! :) Bladyniec (dyskusja) 13:36, 26 sie 2010 (CEST)

Kazachstan - demografiaedytuj kod

Witaj! Czy mógłbyś podać, skąd wziąłeś dane do tej edycji. Są one sprzeczne z danymi o ludności Kazachstanu podawanymi w oficjalnych statystykach, np. tu. Z góry dziękuję za odpowiedź. --Wiklol (dyskusja) 22:33, 31 lip 2011 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu Biologiaedytuj kod

Drogi Wikipedysto, w imieniu uczestników Projektu Biologia mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w nim. Jeśli jesteś chętny do pomocy, zapisz się proszę na liście uczestników oraz wstaw na swoją stronę szablon: {{user projekt biologia}}.

Każda pomoc mile widziana. Pozdrawiam,

Putoro

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wojtas250" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy