Dyskusja wikipedysty:Wrocławskigej


Dyskusja wikipedysty:Wrocławskigej w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w Wikipedii, Wrocławskigej!edytuj kod

Cieszymy się, że utworzyłeś(aś) konto użytkownika. Mamy nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej. Na początek przedstawiamy kilka informacji o tym, jak włączyć się do tworzenia największej encyklopedii świata.

Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami:

Należy pamiętać, że odrębne artykuły tworzyć można dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności).

Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie śmiało edytuj strony!

W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści z pewnością odpowiedzą na każde pytanie dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, najlepiej zacznij od tej strony (w menu po lewej „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).

Kilka rad na koniec. Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: podlinkowany nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Aha, jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika. Powodzenia!

-- Tomasz Raburski (dyskusja) 13:00, 23 lip 2016 (CEST)

Kłamstwo (film 1993)edytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 19:28, 26 lip 2016 (CEST)

Źródła - listy filmówedytuj kod

Dzień dobry. Dziękuję za dotychczasowy wkład; artykuły są w porządku, jednak do każdej listy filmów musisz dodać źródła informacji, nawet jeśli tłumaczyłeś je z innej Wikipedii, w której źródeł nie było. W razie problemów – proszę pytać :) Soldier of Wasteland (dyskusja) 17:20, 31 lip 2016 (CEST)

Lista filmów o tematyce LGBT z 2001 rokuedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 19:18, 31 lip 2016 (CEST)

Odp:Wikipedysta:Wrocławskigej/Lista filmów o tematyce LGBT z 2001 rokuedytuj kod

Odp:Wikipedysta:Wrocławskigej/Lista filmów o tematyce LGBT z 2001 roku

Gotowe. --The Polish (query) 12:41, 1 sie 2016 (CEST)

Lista filmów o tematyce LGBT z 2001 rokuedytuj kod

Elfhelm (dyskusja) 12:44, 1 sie 2016 (CEST)

Czy wiesz – Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczekedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 18:32, 1 sie 2016 (CEST)

Przypisyedytuj kod

... zamieszczamy zazwyczaj przed znakiem interpunkcyjnym. Mpn (dyskusja) 17:17, 3 sie 2016 (CEST)

Re:Tłumaczenieedytuj kod

Żebym to ja wiedział... Wydaje mi się, że to małżeństwo osób odmiennej orientacji, ale trzeba by poszukać w literaturze, czy taki termin funkcjonuje. Może @Trzecimaja wie, ostatnio ingteresował się nazwami małżeństw? Mpn (dyskusja) 17:30, 5 sie 2016 (CEST)

Wszystko wyjaśniłem w związku z kwestią przestrzeni semantycznej na przestrzeni języków, oraz wytknąłem samą gafę poruszania tej kwestii w przypadku małżeństw osób tej samej płci i inne gafy, w dyskusjach na ten temat w dyskusji artykułu, pomijając moje własne małżeństwo, zawarte z osoba tej samej płci :) Cóż więcej dodać, zatem? Co masz na myśli, mówiąc 'osób odmiennej orientacji'? Homo czy heteroseksualnej? Biseksualnej może? Jaka jest twoja orientacja, Mpn? Jeśli jesteś heteroseksualny, to dla mnie jesteś odmiennej orientacnj (ja jestem homo). Doprecyzuj. Do doprawienia dodam też, że małżeństwo homoseksualne czy heteroseksualne to terminy bezsensowne, bo kwestią nie jest orientacja stron (geje i lesbijki zawierają dość często białe małżeństwa przez presję rodzinną - nie ma miłości, ale prawo pozwala... nie mówiąc o gejach/lesbijkach czy bi poślubiających hetero), lecz ich płeć. Mówmy zatem o małżeństwach osób tej samej płci i różnej płci--Trzecimaja (dyskusja) 04:13, 6 sie 2016 (CEST) Co do samego tytułu, to moim zdaniem najbardziej adekwatny i klarowny byłby tytuł 'Małżeństwo (lub małżeństwa) osób o różnej orientacji seksualnej'. Przepraszam za rant, Mpn, ale jest późno. Mimo to, mój rant wskazuje, jak bardzo nieklarowny i niezrozumiały intuicyjnie jest 'o odmiennej orientacji'. Człowiek się nasłuha latami, a potem zachowuje do końca życia, jak bity pies. Smutne. Efekty homofobii i przemocy psychicznej z nią związanej :( Taka smutna realizacja... Mam nadzieję, że ktoś mi za to zapłaci.--Trzecimaja (dyskusja) 04:20, 6 sie 2016 (CEST) Aaaawww... thanks. Też właśnie się zastanawiam. Małżeństwa brzmi moim zdaniem bardziej kolokwialnie, bardziej swojsko, a małżeństwo jakoś tak sztywnie i formalnie. Ale to First World Problem--Trzecimaja (dyskusja) 15:04, 8 sie 2016 (CEST)

Podziękowanie - PFLAGedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 22:29, 11 sie 2016 (CEST)

Podziękowanie - Moje przyjęcieedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 10:07, 16 sie 2016 (CEST)

Podziękowanie - Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczekedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 19:55, 21 sie 2016 (CEST)

Nagroda Teddyedytuj kod

Cześć, widzę, że edytujesz intensywnie hasła związane z filmami o tematyce LGBT. Może rzucisz w wolnej chwili okiem na hasło Nagroda Teddy? Wydaje się, że dawno się nim nie opiekowano. Pozdrawiam, Meo Hav (dyskusja) 12:36, 25 sie 2016 (CEST)

Kategoria:Motyw AIDS w filmieedytuj kod

Witaj. Widzę, że dodajesz powyższą kategorię w artykułach. Jednak stricte filmy te (przynajmniej niektóre) nie są o AIDS czy HIV, tylko poruszają takowy wątek. Co myślisz o tym, by tę kategorię przenieść pod jakąś inną nazwę, typu Kategoria:Filmy z wątkiem HIV/AIDS? Jeśli zgadzasz się ze mną, że zmiana jest potrzebna, dobrze by było zapytać w kawiarence społeczność, co o tym myśli. Pozdrawiam. Torrosbak (dyskusja) 17:16, 2 wrz 2016 (CEST)

Jeszcze jedna kwestia tej problemowej kategorii. Część filmów nie dotyczy AIDS, a wirusa HIV. A jak wiemy, nie są to pojęcia tożsame. Torrosbak (dyskusja) 17:26, 2 wrz 2016 (CEST)

Podziękowanie - Allen Schindleredytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 09:02, 10 wrz 2016 (CEST)

In a Heartbeatedytuj kod

Witaj. Czy zerknąłbyś tutaj: tutaj i ewentualnie się wypowiedział? Pozdrawiam.

Kategoria:Filmy o tematyce gejowskiejedytuj kod

Witam uczestnika Wikiprojektu:LGBT. Zachęcam do wzięcia czynnego udziału i wyrażeniu swojego zdania w dyskusji dot usunięcia „Kategoria:Filmy o Kategorii:Filmy o tematyce gejowskiej” z Wikipedii. Bu już za chwilę kategoria ta będzie stracona. Pozdrawiam --Amid (dyskusja) 18:20, 3 lis 2018 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wrocławskigej" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy