Dyskusja wikipedysty:Wyciorek


Dyskusja wikipedysty:Wyciorek w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodaj nowy wpis

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka linków:

W wolnej chwili zapoznaj się też z zasadą neutralnego punktu widzenia oraz najczęstszymi nieporozumieniami, które mogą się nam zdarzyć.

Chcesz się pobawić z Wiki bez strachu, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny - kliknij: Wikipedysta:Wyciorek/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj - zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie. Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony! Witamy w gronie redaktorów Wikipedii. Pozdrawiam, PSiczek, Pietras1988 DYSKUSJA 15:33, 11 gru 2005 (CET)

Rysunek Technicznyedytuj kod

Jestem zaskoczony, że zadałeś sobie tyle trudu, by w duskusji tego artykułu wymienić jego usterki, zamiast je po prostu go poprawić. To jest jak na Wiki działamy. --Jonasz 15:18, 15 gru 2005 (CET)

ekedytuj kod

Mam prośbę, jak wstawiasz 'ek' to pisz te dwie litery także w opisie zmian (poniżej pola edycji), bo ułatwia to na bieżąco znajdowanie tych stron na stronie ostatnich zmian. Beno @ 12:13, 31 gru 2005 (CET)

Leśnicaedytuj kod

Narobiłeś tam bałaganu. Przyjęliśmy bowiem zasadę, że jeśli jedna z miejscowości jest miastem, to jest ona artykułem głównym. Możesz to poprawić?

Dasz sobie radę? Chodzi o użycie odpowiedniego szablonu i nazwy strony ujednoznaczniającej. Beno @ 12:26, 31 gru 2005 (CET)

Gratulacje :-) Beno @ 13:48, 31 gru 2005 (CET)

Claro Que Siedytuj kod

Ok, dzięki za uwagi - zaraz to poprawię.

Albumy Yelloedytuj kod

Muszę w takim razie przerobić wszystkie opisy - bo każdy ma moje osobiste odczucia ;-)

Powitaniaedytuj kod

Witam, zauważyłem, że zacząłeś witać nowych wikipedystów (Dyskusja Wikipedysty:Jackt), Najlepiej do tego celi użyć szablonu {{subst:Witaj2|Twój_nick}} ze strony Wikipedia:Szablony/Dyskusja wikipedysty. Tak naprawdę przyjęło się, że witamy nowych wikipedystów dopiero kiedy dokonają już jakiejś edycji, a nie od razu po zarejestrowaniu - pozdrawiam Siedlaro ¿? 14:07, 5 sty 2006 (CET)

Sortowanie zalążkówedytuj kod

Zupełnie nie rozumiem zasad jakimi szanowny kolega sie kieruje w sortowaniu zalązków. Mam na mysli ten stub http://pl.wikipedia.org/wiki/Afryka%C5%84ski_pom%C3%B3r_%C5%9Bwi%C5%84 . Jeżeli już to powinien trafić do medycyny a nie do biologii. Druga sprawa dlaczego kolega zwija podroździały tego stuba. W efekcie z pezejrzystej informacji otryzmujemy zamazany obraz . Na dodatek używany jest zupełnie niepotrzebnie druk wytłuszczony . --The boss 21:55, 10 mar 2006 (CET) No i jeszcze jedno szanowny kolego aflatoksyna http://pl.wikipedia.org/wiki/Aflatoksyna jest toksyną produkowaną pezez grzyby czyli jest to mikrobiologia, ewentualnie toksykologia ewentualnie technologia żywności ale na 100% nie jest to chemia prosiłbym o troche odpowiedzialności w swoich poczynaniach. --The boss 22:00, 10 mar 2006 (CET)

  • Szanowny kolego weterynaria to też medycyna. Proszę zerknąć w kategorie. Medycyna i weterynaria są razem w kategorii nauki medyczne i stub medyczny jest jak najbardziej na miejscu.

co do układu strony w artykule to odznaczanie podrozdzialami pomaga oddzielic wiadomosci. Jak kolega zauważył stub jest w trakcie rozwoju i zwijanie podroździałów nie jest najlepszym pomysłem --The boss 22:29, 10 mar 2006 (CET)

Eudajmoniaedytuj kod

Jest problem, kolego. Otoz juz jest Eudaimonia. Moge przeniesc tam co Ty napisales, i Twoje Ty sam dasz do EK albo zrobimy redirect? Czy sam przeniesiesz? No jak sobie zyczysz. Pozdrawiam! Ziel 20:45, 12 mar 2006 (CET)

Cetnaredytuj kod

Nie ma wyrazu centar. http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6447 . kaszkawal 19:49, 16 mar 2006 (CET)

Literówka. Napisałeś "ceNTar" a nie "ceTNar", zresztą cetnar już jest. kaszkawal 19:56, 16 mar 2006 (CET)

Nie ma też wyrazu grodź. :-))) A w ogóle, to fajnie że do nas dołączyłeś, jednak lepiej by było, gdybyś pisał mniej, a porządniej, bo jednozdaniowe artykuły mógłby każdy z nas pisać po kilkadziesiąt dziennie. To, co tworzysz, jest tak skrótowe, że w konsekwencji mylące, a na pewno mało przydatne. Sporo w tych uproszczeniach jest też rzeczywistych błędów. Na początek proponowałbym np. stworzenie prawdziwego artykułu wachta. Pogoglaj, poczytaj ksiązki, to zobaczysz, że definicja jest bardzo kiepska, bo wachta to także część załogi, to także wachta która nie pracuje, wachty są też na statkach wojennych itd... Proponowałbym jeden artykuł dziennie, za to z sensem. Beno @ 00:17, 17 mar 2006 (CET)

Problem w tym, że pisząc PORZĄDNY zalążek, nawet taki na jedno zdanie, wypada się wysilić, by zrobić to dobrze, a efekt jest taki, że do stworzenia zalążku wyjdzie niewiele mniej pracy, niż do zrobienia pełnego artykułu. Jak chcesz kolejnych błędów w Twoich zalążkach, to proszzę bardzo - bramreja - skąd taka pewność, że to czwarta belka? Może być inna, bo to nie wynika z liczenia, tylko z konstrukcji masztu, formy ożaglowania i indywidualnego nazewnictwa na danym statku. Beno @ 12:32, 17 mar 2006 (CET)

Tworzenie typów zalążkówedytuj kod

Witaj, Wyciorek! Zauważyłam, że stworzyłeś nowy typ zalążka, którym jest {{Malarstwo stub}}. Bardzo dobrze, że chcesz stworzyć kategorię z zalążkami o temacie interesującym dla Ciebie. Jednakże, aby zapobiec niepotrzebnym przekierowaniom i cofaniom zmian, proszę, abyś przedyskutował każdy nowy typ zalążka, jaki chcesz stworzyć, na stronie Wikipedia:WikiProjekt Sortowanie stubów/Propozycje. Ten projekt ma na celu ułatwienie poruszania się po kategoriach zalążków, natomiast tworzenie typów zalążków bez uprzedniego umieszczenia ich na stronie Propozycji może w przyszłości powodować kompletny rozgardiasz. Dlaczego? Miesięcznie przez Propozycje nie przechodzi 6 typów zalążków. Niedużo, prawda? Ale: pomnóż 6 razy 12 i wyjdzie Ci ilość zalążków, które nie przechodzą weryfikacji w ciagu roku. 72 typy zalążków! Już dziesięć nowych kategorii potrafi zrobić bałagan, a co dopiero siedemdziesiąt dwie kategorie.

Twój zalążek zostanie umieszczony na stronie Wikipedia:WikiProjekt Sortowanie stubów/Odkryte zalążki, skąd sam bedziesz mógł go "uratować". Jeżeli w ciągu miesiąca umieścisz ten typ zalążka na stronie Propozycji, zalążek zostanie usunięty z listy odkrytych zalążków. Jednakże jeśli nie zrobisz tego, stworzony przez Ciebie zalążek zostanie usunięty, a artykuły oznaczone danym szablonem zalążka ({{Malarstwo stub}}) zostaną oznaczone naprawdopodobniej szablonem {{stub}}. Cancre 11:12, 28 mar 2006 (CEST).

To samo tyczy się {{fotografia stub}}, chyba ze przeszedł przez propozycje, a ja tego nie zauważyłam. Jeśli tak, to wykasuj go z listy "odkrytych" Cancre 20:09, 30 mar 2006 (CEST)

Morsztynedytuj kod

Chyba jednak warto, żeby link do moniki został. alx D 11:47, 2 kwi 2006 (CEST)

Jan Twardowskiedytuj kod

Jeśli chodzi o daty, to są poprawne (sprawdzałem). O które fragmenty tekstu chodzi?

Rzeczywiście się pomyliłem. Poprawiam.

230kedytuj kod

No, gratulacje, bo Twoje hasło Agorot jest hasłem numer 230.000 w Wikipedii. Szkoda tylko, że to jest artykuł o długości czterech wyrazów... ;-P tsca @ 16:53, 22 kwi 2006 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Wikipedia:Atlas Wikipedystów/Pyrlandia/2006-05-20

Pozdrawiam Radomil dyskusja 12:14, 5 maja 2006 (CEST)

Katastrofa samolotu PLL LOT w Moskwieedytuj kod

Ale zdecydowanie za mało, choćby kiedy to była, nawet rok nie jest podany ? Smat 14:13, 5 maja 2006 (CEST)

Jak masz więcej danych, to mogę odtworzyć. Smat 14:20, 5 maja 2006 (CEST)

Ale napisana w takim stylu, że pożal się boże Smat 14:27, 5 maja 2006 (CEST)

T.Gedytuj kod

Wiki, to encyklopedia, a nie ksiazka telefoniczna. Jak ktos chce znac numer tel. do oddzialu banku w TG, to niech siegnie do ksiazk. tel. Stad usunalem te zbedne informacje. Mozesz wyjasnic powod revertu tej edycji? Kotasik 18:22, 5 maja 2006 (CEST)

Formatowanieedytuj kod

Trzeba coś zrobić, żeby nie wyrzucało akapitu za każdym razem jak jest przypis :( Mathiasrex 23:47, 10 maja 2006 (CEST)

Legenda o Mistrzu Hiramieedytuj kod

Książka "Rozmowy o masonerii", z której zaczerpnięta została cytowana tu polska wersja "Legendy" nie podaje nazwiska Autora przytoczonej wersji. Utwór ten został opublikowany anonimowo. Pozdrawiam. Ciphin 12:46, 18 maja 2006 (CEST)

Wyspa Lautedytuj kod

Witaj, zauważyłem w wyspach Indonezji Twój stubik Poulo Laut - jestem przekonany, że chodziło Ci o wyspę Laut - jest już artykuł o niej, więc do Twojego wstawiłem ek - mam nadzieję, że się nie gniewasz :) pozdrawiam Ahn J 13:07, 18 maja 2006 (CEST)

domeny państw, drobneedytuj kod

przepraszam że odpowiadam dopiero po tygodniu,ale esperanto to język sztuczny,domeną Danii jest dk,a Grecji - gr. zobacz na http://en.wikipedia.org/wiki/Country_code_top-level_domain pozdrawiam |Gabal

PUAedytuj kod

Zgłosiłem twoją kandydaturę na PUA. Musisz jeszcze potwierdzić chęć kandydowania. Liczę, że wyrazisz zgodę. :) Pozdrawiam Xabi talk 11:24, 27 maja 2006 (CEST)

Martin Luther Kingedytuj kod

możesz przenieść sekcję "Przemówienie w Waszyngtonie" z Martin Luther King do wikiźrodeł? psuje cały art;) pzdr MesserWoland 20:03, 31 maja 2006 (CEST)

Kategorieedytuj kod

Nie twórz proszę kategorii dla małej ilości artykułów. A_Bach - ΣΦ 20:37, 2 cze 2006 (CEST)

Wikipedia:Kategorie oraz Wikipedia:Kategoryzacja. Gdybyśmy tak zaczynali wszystko - mielibyśmy ze 100 tyś. kategorii. A_Bach - ΣΦ 21:32, 2 cze 2006 (CEST)

Re : NREMedytuj kod

ale teraz Wikipedysta Wikipedysta:Montek zrobil przekierowanie. Marcimon 18:13, 3 cze 2006 (CEST)

Poprawa kategoriiedytuj kod

Uważaj z tymi poprawami, porządkiem artykułów w kategoriach. Kędzierzawy czy Romka to nie nazwiska. popszes 19:42, 5 cze 2006 (CEST)

kategoryzacjaedytuj kod

Uwazam, ze nie powinno sie kategoryzowac podwojnie (wyzej i nizej)- jak zrobiles zkategoryzujac mahdiego do islamu, bo [islam stub] jest juz kategoria w islamie.Pozdrawiam. Vuvar1 22:27, 5 cze 2006 (CEST)

Nie jestem do konca przekonany (choc moze masz racje). Poprosilem wiec Polimerka o zdanie.Pozdrawiam. Vuvar1 22:41, 5 cze 2006 (CEST)

Dziękiedytuj kod

za poprawki w stubach laureatów nagrody Turinga. Pozdrawiam Kuszi 19:46, 6 cze 2006 (CEST). Np tu: Kristen Nygaard. Kuszi 21:00, 6 cze 2006 (CEST).

Przegląd zagadnień z zakresu religiiedytuj kod

Dlaczego dodałeś do tego artykułu linki do zagadnień specyficznych dla jednej tylko religii? Np. meczet, albo bar micwa ? W tym haśle powinny się znaleźć tylko rzeczy charakterystyczne dla wielu religii (np. bóg, albo arcykapłan), a resztę pakujemy do glosariuszy. Markotek 23:11, 7 cze 2006 (CEST)

Dziękuję ;-) Markotek 17:56, 8 cze 2006 (CEST)

Borów (wieś w powiecie łowickim)edytuj kod

Cześć. Widzę, że Ty również zajmujesz się kategoryzacją. Proszę uważaj też na historię hasła. W tym wypadku to nie był nowy artykuł. IP-ek zniszczył stary i zastąpił go swoim tekstem. Pozdrawiam Jakub H. 21:17, 12 cze 2006 (CEST)

I jeszcze Breakdance. j.w. Jakub H. 21:21, 12 cze 2006 (CEST)

Szablony kalendarium filmowegoedytuj kod

Witaj. Szablony linkują do pierwotnych form z łącznikiem w środku. Oczywiście można to zmienić i jest to zadanie dla bota. Tomski 00:01, 18 cze 2006 (CEST)

usunięcie kategoriiedytuj kod

czemu w art. węzeł chłonny usunąłeś kategorię i do tego dałeś nic nie mówiący opis? Przecież węzły chłonne nie tylko u człowieka występują. str13 hm? 01:04, 22 cze 2006 (CEST)

Herb Smętowa Granicznegoedytuj kod

Herb skończyłem i wstawiłem do artykułu Gmina Smętowo Graniczne, jeśli masz jakieś uwagi to poprawię:-) -MariuszR 00:14, 23 cze 2006 (CEST)

  • Bez przekonania ale wysłałem e-mail do Urzędu Gminy Smętowo Graniczne z pytaniem o to która wersja jest prawidłowa. Może ktoś odpisze. -MariuszR 08:49, 23 cze 2006 (CEST)

Osseinaedytuj kod

Zerknij jeszcze na to, bo w tej formie to raczej ek. A Tobie może uda się coś z tym zrobić. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka dyskusja

  • Po prostu widziałam, że poprawiałeś poprzedni artykuł tego samego użytkownika, napisany w tym samym "stylu". Pomyślałam, że może jesteś większym fachowcem ode mnie, bo ja mogłabym wstawić jedynie szablony ;-) Pozdr! Ludmiła Pilecka dyskusja
  • Wprawiam się, wprawiam, ale kiedy wprawią się autorzy takich haseł? :-/ Gratuluję cierpliwości przy takiej dłubaninie. Ludmiła Pilecka dyskusja
  • No brawo, brawo :-) Przyznam, że ja też lubię taką dłubaninę, ale to hasło to akurat zupełnie nie moja dziedzina, chociaż piłkarzy też czasem poprawiam ;-) A tak nawiasem mówiąc, to czemu nie jesteś adminem? Nie chcesz, czy wrodzona skromność i obawa przed zgłoszeniem samego siebie? Ludmiła Pilecka dyskusja

Kategoryzacja raz jeszczeedytuj kod

Cześć. Zwracam się z tym do Ciebie już chyba drugi raz. Bardzo proszę, sprawdzaj historię hasła, któremu nadajesz kategorię. Utrwalasz wandalizmy. Zobacz co zostawiłeś

Pozdrawiam Jakub H. 19:44, 7 lip 2006 (CEST)

Film krótkometrażowyedytuj kod

Zajrzyj proszę do dyskusji o filmie krótkometrażowym. Avadoro 12:51, 10 lip 2006 (CEST)

Zintegrowałem i to chyba dosyć szczegółowo:) Ale mam kolejną wątpliwość, omówiona w dyskusji. Avadoro 19:34, 11 lip 2006 (CEST)

Szablon:Emocjeedytuj kod

Witam.

Ja a propos tego. To nie wstyd, to MediaWiki ;). To i tak jest wszystko parsowane, żeby nie wykorzystywać niedozwolonych tagów itd itp... Zobacz źródło strony obu wersji - są identyczne i wyglądają tak:

[...] <p><a href="index.php?haslo=Gniew_%28emocja%29" title="Gniew (emocja)">gniew</a><br /> <a href="index.php?haslo=L%C4%99k" title="Lęk">lęk</a><br /> <a href="index.php?haslo=Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87" title="Miłość">miłość</a><br /> [...] 

Osobiście czasem się zastanawiam, czy nie dodawać tego " /" na końcu w celach edukacyjnych, ale przeważnie się hamuję ze względów praktycznych.

Pozdrawiam, Nux zostaw notkę 20:26, 11 lip 2006 (CEST).

Kontrowrsjaedytuj kod

Przepraszam. Sądziłem że po wklajeniu tego tekstu jesteś już nieaktywnym użytkownikiem, pozatym moge się mylić, ale w mnie obrażanie idei Wikipedii jest kontrowersyjne. W każdym razie rzeczywiście może niepowinieniem się wtracać. Przepraszam. Logolego 17:16, 21 lip 2006 (CEST)

PUAedytuj kod

przy głosowaniu na Makarego napisałeś "Eeee, nie znam gościa". Nie nakłaniam do zmiany głosu, ale takie wyrażenie może być traktowane jako lekceważenie. W Wikipedii jest juz tak duzo osób, że raczej trudno byłoby, by każdy znał każdego. Może lepiej byłoby gdybyś napisał "Nie mam zaufania". Nie twierdze oczywiście, że makary sie obrazi :) ale inni wikipedyści mogą to niezbyt dobrze odbierać. Tak tylko do wikietykiety piję <marszczonko brwi>. Pozdrawiam Przykuta 16:15, 28 sie 2006 (CEST)

Czy to oznacza, że zgadzasz się by twój głos kasować na wszelkich stronach dyskusji, bo lejesz na Wikipedię, a sprawy, które sa głosowane w ogóle cię nie obchodzą? Przykuta 00:32, 4 wrz 2006 (CEST)

Strona użytkownikaedytuj kod

Reasumując - Wikipedia to największe gówno, jakie zostało powołane do życia w internecie...

Taaakie sformułowania na stronie użytkownika? Miło, miło... Coby nie było niedomówień dzisiaj wieczorem, jak to nie zniknie, to skasuję twoją stronę użytkownika, a tym sam dostaniesz 6 miesięcy bana.

Pozdrawiam --WarX <talk> 10:51, 24 lis 2006 (CET)

Źródłaedytuj kod

Zajrzyj proszę, s:Dyskusja Wikiskryby:Wyciorek, porądkujemy info o licencjach. Niki K dyskusja 13:16, 4 mar 2007 (CET)

Kategorieedytuj kod

Hej, jak piszesz sobie w brudnopisie, to nie wstawiaj kategorii tak jak powinna być docelowo, czyli: [[Kategoria:XXX]], ale [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|stub}}. Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu "wisi" w poważnej kategorii wikipedii. Po przeklejaniu artykułu do docelowego miejsca, należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Pozdrawiam - Beax 12:08, 1 lut 2008 (CET)

Kapa czy klapa?edytuj kod

Stworzyłeś artykuł Kapa (żeglarstwo). Ktoś potem poprawił jeszcze w treści tego stuba na klapa. Szczęście, że bez przenoszenia do innej nazwy strony. Przepraszam, ale wydaje mi się, że jednak wyszła z tego klapa bo można było skorzystać z gotowego artykułu zejściówka. Pozdrowienia ;) --MaciejKa (dyskusja) 17:18, 5 mar 2008 (CET)

Zrobię redirect'a czy uważasz, że to dobre rozwiązanie? --MaciejKa (dyskusja) 17:23, 5 mar 2008 (CET)

Ja się bardzo..edytuj kod

Ja się bardzo cieszę z żywota "WIKI" (Wikipedia)..

Lista_odcinków_serialu_animowanego_Pokémonedytuj kod

-- Bulwersator (dyskusja) 07:31, 23 mar 2011 (CET)

Lista_odcinków_serialu_animowanego_Pokémonedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 19:41, 6 kwi 2011 (CEST)

Abrachiaedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 00:42, 8 sty 2017 (CET)

Nabłoniakedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 18:35, 24 lip 2017 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wyciorek" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy