Dyskusja wikipedysty:Wyksztalcioch


Dyskusja wikipedysty:Wyksztalcioch w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w Wikipedii!edytuj kod

Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

A poza tym śmiało edytuj strony!

Xett Dyskusja 23:30, 30 kwi 2007 (CEST)

hasłoedytuj kod

Witaj, hasło aby utrzymać się w Wikipedii musi mieć istotną treść i minimalną długość. 5 słów to za mało. Proszę przeczytaj Wikipedia:Stub, znajdziesz tam więcej wskazówek. Polecam też Pomoc:Jak napisać doskonały artykuł oraz powyższe linki, które już masz na swojej stronie dyskusji. Z kolei hasła czysto słownikowe powinniśmy zamieszczać w Wikisłowniku. Tak czy owak, witam na Wikipedii i życzę wielu udanych edycji. Pozdrawiam, Eteru 20:10, 12 lip 2007 (CEST)

Hm?edytuj kod

Możesz rzucić nieco światła na następującą edycję? W wielu sytuacjach, jest to atak zdecydowanie efektywniejszy od brute-force, które jest główną alternatywą; na podstawie czego wysnuwasz swoje obserwacje? -- (lcamtuf)° 16:22, 13 lip 2007 (CEST)

 • Nie za bardzo rozumiem; posiadanie jednokierunkowego skrótu hasła oznacza tylko, że możemy czasem skorzystać z ataku rainbow tables (akurat w przypadku MD5, taka opcja w praktyce odpada). Niezależnie od dostępności skrótu, mamy tylko dwie inne możliwości, słownik i brute-force - i z tych dwóch metod, atak słownikowy jest z reguły efektywniejszy z dość prozaicznych przyczyn - skuteczniej przeszukuje przestrzeń haseł częściej zajmowaną przez hasła wybierane przez typowych użytkowników (mimo, że brute-force 10-znakowych haseł jest bardzo czasochłonny, wiele używanych przez ludzi haseł tej długości daje się szybko łamać przy pomocy dobrych metod słownikowych). -- (lcamtuf)° 18:41, 13 lip 2007 (CEST)
  • Ten artykuł traktuje o zgadywaniu haseł (tak go ktoś napisał - na mnie nie patrz), tam podane przez Ciebie ataki nie mają z reguły zastosowania (MITM to atak na protokoły komunikacyjne, znany tekst jawny to atak na niektóre kryptosystemy), do wyboru mamy rainbow tables (możliwe tylko czasem i gdy naruszona zostanie poufność skrótów), słownik, brute-force i ich rozmaite hybrydy. -- (lcamtuf)° 19:18, 13 lip 2007 (CEST)

toy commanderedytuj kod

Toy Commander - gra na sege dreamcast, steruje się zabawkami po domu.

CBAedytuj kod

Moglbys na stronie CBA dodac logo tej formacji? Az prosi sie zeby to zrobic, ja niestety nie mam praw :( --Rafee 14:48, 19 lip 2007 (CEST)

Dalsza dyskusja toczy sie oczywiscie tutaj -> [1] --Rafee 14:48, 19 lip 2007 (CEST) widze ze logo juz jest - super :) --Rafee 15:15, 24 sie 2007 (CEST)

strona użytkownikaedytuj kod

Witam. Czy możesz wyjaśnić co Cię skłoniło do tej edycji? Przecież to jest strona użytkownika! Na swojej stronie usera każdy może pisać co chce (granicą są wulgaryzmy, ataki osobiste itp.). Zakładam że była to pomyłka, ale na przyszłość uważniej przyglądaj się artykułowi do którego wstawiasz EKa. Bukaj Dyskusja 21:13, 20 lip 2007 (CEST)

Witanie nowych użytkownikówedytuj kod

Cześć. W sprawie witania nowych - za co dzięki Ci wielkie - podrzucę tylko dwie kwestie. przede wszystkim, mam nadzieję, że pamiętasz o tym, ze raczej nie witamy użytkowników bez wkładu (patrząc na Twoje "witajki" nie mam zastrzeżeń). Prosiłbym jednak, żebyś witał nie poprzez {{witaj}} (tylko linkuje do szablonu powitania), a raczej poprzez {{subst:witaj}} - kopiuje to treść szablonu na stronę dyskusji, chyba nikt nie lubi być bowiem witany szablonem ;) Pozdrawiam. Wojciech Pędzich Dyskusja 16:16, 21 lip 2007 (CEST)

Witam Ciebieedytuj kod

Cześć. Mam nadzieje, że gdy zacznę się rozkręcać na Wikipedii, wszyscy będą ze mnie zadowoleni, nie będzie żadnych zastrzeżeń do mnie. Pozdrawiam. Matrasz Dyskusja 17:30, 22 lip 2007 (CEST)

Rycheza Lotaryńskaedytuj kod

Wiesz, my jesteśmy osobliwie wyczuleni na punkcie Piastów, Arpadów, Scytów, Hunów etc. Coś nienajmocniejsze źródło podałeś. Picus viridis RSVP? 00:37, 25 lip 2007 (CEST)

Dziękuję...edytuj kod

za powitanie. Zajrzałem, pomyślałem, że coś poprawię. Co dalej, nie wiadomo. Pozdrawiam, Urzyfka 08:29, 25 lip 2007 (CEST)

pytanieedytuj kod

Witam. Czy jest możliwe, aby ktoś mógł edytować moją stronę użytkownika? --Adrian17 10:33, 25 lip 2007 (CEST)

:)edytuj kod

dzieki za przywitanie, pomoc juz studiuje, zobaczymy co z tego wyjdzie ;] --Wikijojek 16:57, 25 lip 2007 (CEST)

dziekiedytuj kod

mam nadzieje, ze sie na cos przydam.

Reedytuj kod

Płci jeszcze nie zmieniłem... (por.: Wikipedysta:Luca Wieża urozmaiceń) ;-) a tak na serio wiem, ale z drugiej strony spójrz proszę na moje rozmowę z Paterm Luca [conversacione] 16:29, 12 sie 2007 (CEST)

 • Kiedy ja zaczynałem nie było takiego szablony i pierwsza moja edycja nie wypadła najlepiej i oczywiście ktoś musiał ja poprawiać, sadzę, że gdybym na dzień dobry otrzymał taki szablon WITAJ byłoby mi znacznie łatwiej !Luca [conversacione] 16:37, 12 sie 2007 (CEST)
 • wiesz, dalej nie jestem przekonany co do zasadności z szablonem WITAJ2. A już Ci piszę dlaczego: wczoraj w nocy, jeden z początkujących wikipedystów, napisał dobry i dość długi artykuł biograficzny, z tym, że źle porobił linki. W jego wykonaniu wyglądało to tak: (nie pamiętam już treści ani nicka, stąd jako przykład fragm. mojego artu ale mogę poszukać):

"Jego powstanie uwarunkowane było budową linii kolejowych: Poznań Główny - Kluczbork (ukończona w 1875 r.) i Oleśnica - Krotoszyn - Gniezno (1876 r.). Z chwilą uruchomienia kolejnych dwóch linii: w 1888 r. do Leszna i w 1906 r. Czempiń - Śrem - Jarocin. Stacja stała się jedną z najważniejszych stacji węzłowych w zaborze pruskim. Jest ostatnim zachowanym wielkim pruskim dworcem węzłowym na terenie Wielkopolski."

Wydaje mi się, że gdyby szablon WITAJ2 dostał wcześniej uchroniło by go to przed tą syzyfową pracą, bo wcale bym się nie zdziwił, gdyby go to zniechęciło. Napisał tyle i w zasadzie wszystko miał do poprawy. Ale to tak, po nocnych przemyśleniach i rozważaniach. Pozdrawiam Luca [conversacione] 13:34, 13 sie 2007 (CEST)

Letnia GP w skokach narciarskichedytuj kod

 • O co Ci chodziło w tej edycji ? 217.76.116.89 18:43, 12 sie 2007 (CEST)
  • Wikipedysta Jaro C, założył nowy artykuł pod nazwą Letnia Grand Prix w skokach narciarskich 2007, a jest już artykuł Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2007. Letni(A) GP i Letni(E) GP - mi o to chodziło. Jest już taki artykuł, więc nie ma sensu zakładać nowego... 217.76.116.89 18:50, 12 sie 2007 (CEST)
   • Miałem kiedyś konto na wikipedii, ale jakoś się tak złożyło, że wole edytować z IP. Jest mi po prostu wygodniej. Nie wiem czemu, ale tak jest i mi to wcale nie przeszkadza, bo ludzie przecież są omylni... Hm ;-)

Adam Zawartkaedytuj kod

Adam Zawartka - był to człowiek niezwykły: działacz straży pożarnych, żołnierz Września, animator życia kulturyalnego. Rzadki to przypadek, aby ktoś przez okres 45 lat bez przerwy pełnił funkcję sołtysa we wsi, 65 lat członka i działacza straży pożarnych i wreszcie przez tyleż lat członka Stronnictwa Ludowego. Mimo różnych zakrętów historii, Adam Zawartka pozostał wierny swoim ideałom i takim pozostał do końca życia. Urodził się w maju 1914 roku, we wsi Sancygniów (woj. świętokrzyskie) Po ukończeniu szkoły podstawowej w Działoszycach, udał się pieszo do Jędrzejowa, aby tam kontynuować naukę w szkole średniej. Jednak nie został przyjęty, ponieważ zgodnie z obowiązującymi wówczas w tym powiecie przepisami, przyjmowano jedynie mieszkańców tamtego powiatu. Udał się do Pińczowa. Tu zdał egzamin, ale z braku miejsc nie został uczniem tej szkoły. A ponieważ był chłopcem zdolnym, bez szkoły średniej zatrudniony został do pracy w Urzędzie Gminnym w Sancygniowie. W 1931 roku wstąpił do straży pożarnej i w tym także roku do Związku Młodzieży Wiejskiej RP "Wici". W rok później za przykładem starszych kolegów, podpisał deklarację do Stronnictwa Ludowego; został sekretarzem koła. Odbył służbę wojskową, a z chwilą wybuchu II wojny światowej wcielono go do wojska. Walczył w obronie Modlina. Został ranny i leżał w szpitalu, Pod koniec października 1939 roku wrócił do rodzinnej wsi. Nie spoczął na laurach. Kiedy powstał ZWZ, wstąpił do tej organizacji, a następnie po powołaniu Batalionów Chłopskich, jak większość mieszkańców pińczowskich wsi, do tej chłopskiej organizacji. Był jednym z najbardziej aktywnych żołnierzy BCh. Uczestniczył w wielu akcjach bojowych, m. in. w rozbrajaniu posterunku niemieckiego w Sancygniowie i obranie Republiki Pińczowsko-Miechowskiej. Po wyzwoleniu wstąpił do PSL. Został członkiem władz wojewódzkich w Kielcach, a w 1949 roku członkiem ZSL, by ponownie od 1990 działać w PSL. Adam Zawartka był najbardziej dumny z tego, że nieprzerwanie mieszkańcy wsi wybierali go sołtysem (od 6 listopada 1945 roku do 22 grudnia 1990 roku.) Później był sołtysem honorowym. W Stronnictwie był przez wiele lat prezesem koła i członkiem władz gminnych w Działoszycach, w straży naczelnikiem i komendantem. Jego pasją był i pozostał do śmierci teatr. Od 1962 roku do 1981, prowadził zespół amatorski. Wyjeżdżał z nim na różne konkursy i przedstawienia, rozsławiając gminę Działoszyce. Założył i prowadził niezwykle ciekawą kronikę życia wsi. Jest to bardzo cenny dokument, ukazujący przeobrażenia w świadomości mieszkańców. Adam Zawartka był człowiekiem cenionym i powszechnie szanowanym w środowisku. Jego działalność została doceniona przez władze. Został uhonorowany licznymi odznaczeniami i dyplomami uznania. Posiada m. in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrną i Złotą Odznakę Związku OSP, Krzyż Partyzancki, Medal za Obronę 1939 roku, Krzyż Batalionów Chłopskich. Zamarł 10 sierpnia 2007roku, ok. godz.23

Ruch witania :)edytuj kod

Witaj! Widzę Twoją aktywność na tym polu i aż zapiera mi dech w piersiach :-] Witasz prawie wszystkich, którzy się do tego "nadają" (śladowy wkład na wiki ;). Jednak pragnę zwrócić Twoją uwagę na to, ażebyś przyglądał się każdemu nowemu wikipedyście (tzn. jego pierwszym edycjom) i udzielał mu/jej odpowiednich wskazówek na starcie :) Zajmie to kilka chwil więcej, a druga osoba poczuje się dowartościowana i będzie miała ochotę na pozostanie z nami. Pozdrawiam serdecznie :-) Patrol110 dyskusja 20:20, 19 sie 2007 (CEST)

Jak to co? Nie wiesz co w takim wypadku napisać :) Zaproś na IRCa :-] Patrol110 dyskusja 20:29, 19 sie 2007 (CEST) Ja też w tej sprawie. Nie nabijaj licznika witajkami do ludzi z dwoma edycjami (czy wręcz jedną!), bo to zbędne. Plati Panel dyskusyjny 13:54, 20 sie 2007 (CEST) Dostaniesz jeszcze ode mnie po głowie... Proszę, poświęć kilka minut przed wstawieniem witajki i przeanalizuj sensowność dokonanego wkładu. Przywitałeś tego pana - Dyskusja wikipedysty:Lomi, który napisał artykuł Edward Sawicki (początek: Edward Sawicki znany wśród użytkowników CB radia jako Koliber. Działa na terenie Poznania wspomagając CB-mobilów zagubionych w labiryncie ulic miasta i okolicy... - postać na pierwszy rzut oka już widać, że nieency). LeinaD dyskusja 22:01, 21 sie 2007 (CEST)

IRC cloak requestedytuj kod

I am Wyksztalcioch on freenode and I would like the cloak wikipedia/Wyksztalcioch. Thanks. --Wyksztalcioch 20:10, 28 sie 2007 (CEST)

jeśli nie mają wkładuedytuj kod

mam pewność, że nie powitam niechcący wandala. Pozdr. --Starscream 22:18, 29 sie 2007 (CEST)

Umiem patrzeć na świat innymi oczyma. To smutne, kiedy zalogujesz się i patrzysz, że jednego powitali, Ciebie nie. Nic się złego nie stanie. Poza tym, w szablonie który stosuje, jest wiele linków do rad dla początkujących. Więc obniżam prawdopodobieństwo nieumyślnego zepsucia, a siłą rzeczy zbędnych nieprzyjemności. Pozdr. --Starscream 10:30, 30 sie 2007 (CEST)

Witanie w dyskusji brudnopisu?edytuj kod

Hm, raczej chyba na stronie dyskusji użytkownika. Pelasia pewnie nie zauważy tego, a na pewno nie dostanie powiadomienia "Masz nowe wiadomości" :) Wojciech Pędzich Dyskusja 13:16, 1 wrz 2007 (CEST)

Powitaniaedytuj kod

Witam. Proszę, uważaj jak witasz użytkowników, bo ładujesz im powitania do brudnopisów! pozdrawiam Beau (dyskusja) 13:16, 1 wrz 2007 (CEST)

Re:Komitet Powitalnyedytuj kod

Nie wstawiam wszystkim automatycznie, jeśli mam jakieś zastrzeżenia lub porady to staram się je napisać pod witajką. Przykładem mogę podać dyskusję wikipedysty:Sajmon M., dyskusję wikipedysty:Marcinlecki, czy też dyskusję wikipedysty:Komar6699. Gdy ktoś wykonał edycję prawidłowo, to owszem wstawiam tylko witajkę, bo nie mam zastrzeżeń, ale w przeciwnym razie staram się udzielić porady. Pozdrawiam :) --Flack Dyskusja 14:18, 1 wrz 2007 (CEST)

Tu masz rację, powinienem był poradzić, co do jego edycji lub wstawić szablon, co zrobiłeś Ty. Wybacz, będę zwracać większą uwagę. Pozdrawiam. --Flack Dyskusja 15:44, 1 wrz 2007 (CEST)

Rew.edytuj kod

Witaj!

Czemu dokonałeś tego rewertu? Wydaje mi się, że usunięta treść była jak najbardziej poprawna. Pozdrawiam Triskaidekafil 20:10, 24 wrz 2007 (CEST) dyskusja

OK - tylko zrobiłeś to zostawiając jednocześnie odniesienia do 4 innych "USOSwebów". Jeżeli naprawdę uważasz, że jest to zbędny dodatek to konsekwentnie usuń resztę linków. Triskaidekafil 20:30, 24 wrz 2007 (CEST) Nic się nie stało :-) Po prostu zdziwiło mnie to, że usuwany jest jeden link, a pozostałe jak się dobrze miały tak się dobrze mają nadal. Ale już jest ładnie :-) Pozdrawiam Triskaidekafil 21:08, 24 wrz 2007 (CEST)

obrazki encyklopediiedytuj kod

Zdaje się, że tego szukałeś?

Julo 20:32, 2 paź 2007 (CEST)

Web 2.0edytuj kod

Możesz mi wyjaśnić przekaz tej edycji? NaszeLogo.pl było zapewne do skasowania, ale del.icio.us, Digg, Technorati itp mają przecież własne artykuły i są bardzo znane (pewnie bardziej niż Jamendo), w dodatku nie były to linki zewnętrzne. -- (lcamtuf)° 15:48, 10 paź 2007 (CEST)

 • No dobrze, ale po pierwsze, skasowałeś nie odnośniki zewnętrzne, tylko linki do innych, *encyklopedycznych* artykułów na Wikipedii (jeśli uważasz, że któryś z tych serwisów ency nie jest, należy go zgłosić na SDU). Po drugie, nie skasowałeś wszystkich, tylko niektóre, według niejasnego dla mnie klucza. -- (lcamtuf)° 20:23, 10 paź 2007 (CEST)

Przewodnicy w witaczu. :]edytuj kod

Hej,

zauważyłem, że wstawiłeś Pomoc:Przewodnicy do szablonu. Jesteś pewien, że ta bardzo duża strona, z czerwonym ostrzeżeniem na górze, nadaje się na drugi w kolejności link, jaki powinni przeczytać nowi użytkownicy? Osobiście mam tutaj poważne wątpliwości, choć sama idea jest słuszna.

W razie czego dziś będę na IRC. :)

Pozdrawiam,
aegis maelstrom δ 18:36, 2 lis 2007 (CET)

Pomyślę, przemyślę... Pozdrawiam! Paterm >Odpisz< 13:26, 3 lis 2007 (CET)

Maciej Klimaedytuj kod

Wykształcioch, tej!

Ja rozumiem DNA, ale co Ty, po całości już te wpisy zrzynasz? :P

Nie musisz pisać, że facet "posiada wykształcenie wyższe", skoro jest lekarzem. To chyba oczywiste. Ogólnie też forma jak z oficjalnych biografii w partyjnym sztambuchu czy sejmowym who is who. Ja rozumiem, że one są tak napisane - ale nie przenoś tego do Wikipedii, bardzo Cię proszę. :)

Pozdrawiam w pędzie,

aegis maelstrom δ 19:07, 12 gru 2007 (CET)

Re: Sutekedytuj kod

Hmmmm, imo jest ok. ABX - (O mnie dyskutuj) 19:30, 20 gru 2007 (CET)

 • Ja też nie widzę w tym nic niestosownego, w przeciwieństwie do wklejenia na mojej stronie dyskusji linku do "gołej baby". Powiem więcej: pokazałam swojej siedmioletniej wnuczce zdjęcie w Wikipedii, które uważasz za niestosowne i zapytałam co widzi. Odpowiedziała bez skrępowania - cycuś. I to jest zdrowe podejście do zagadnienia. Tego się młody Wikipedysto trzymaj i bierz przykład z tej mądrej dziewczynki. Pozdrawiam Łeba «+» 02:05, 21 gru 2007 (CET)

Przewodnicyedytuj kod

Matpila105? Ok. Możesz dopisać do przewodników. Pozdrawiam A_Bach - ΣΦ 09:25, 21 gru 2007 (CET)

Truebadur? To już będzie dla mnie za dużo. Nie mam za dużo czasu, a ten jak widzę pisał do tej pory w rajdzie Paryż - Dakar co nie jest w kręgu moich zainteresowań. PS. nie napisałem wcześniej bo nie miałem czasu :) Pozdrawiam A_Bach - ΣΦ 00:18, 2 sty 2008 (CET)

przewodnik dla Wikipedysta:Truebaduredytuj kod

Ok, postaram się pomóc - zaraz go poinformuję. pozdrawiam Piastu βy język giętki... 16:17, 2 sty 2008 (CET)

Odp:QuickEditedytuj kod

Odp:QuickEdit

Cóż, tego problemu się nie ominie. QuickEdit wymaga całej szerokości okna, a tutaj prawą stronę blokuje infobox, więc QE pojawia się pod nim. --LeafnodeD 08:01, 30 sty 2008 (CET)

wkład użytkownika - EK?edytuj kod

Witam, małe pytanko.

Na stronie zadania puste domy WikiFaktorii widzę, że można otrzymać punkty za wstawianie szablonu EK. Jednak zEKowana strona traci swoją historię, a z mojego "wkładu użytkownika" usuwane są wszystkie edycje na tej stronie. Mam rację? Czy jest możliwość sprawdzenia, jakie (usunięte) strony edytowałem? Adrian17 (dyskusja) 21:22, 21 lut 2008 (CET)

Aha, właśnie z pomocą QuickEditCounter-a dowiedziałem się, że spośród 130 edycji 27 (jak myślę, głównie szablony EK) zostało usuniętych - właśnie ich nie widzę w moim wkładzie. Adrian17 (dyskusja) 21:51, 21 lut 2008 (CET)

Dzięki. Tak naprawdę to pytanie nie miało żadnego związku z WikiFaktorią - pytałem z ciekawości. Adrian17 (dyskusja) 17:24, 23 lut 2008 (CET)

Dot. art. Rezerwat przyrody Wąwóz Myśliborskiedytuj kod

Witam. Wg. Centralnego rejestru obszarów chronionych obszar rezerwatu wynosi 9,72 ha. 04.03.2008 12:16 "MIT"

Prezentacjaedytuj kod

Fundacja stoi za serwerami. Więc niejako stoi za Wikipedią - w przenośni oczywiście. I tak było na wykładzie powiedziane dokładnie. A_Bach - ΣΦ 22:14, 15 kwi 2008 (CEST)

Przeszukiwanie w głąbedytuj kod

Możesz mi wytłumaczyć, dlaczego przywracasz kod C++, o którym wiesz, że jest błędny? Jak dla mnie to niczym nie różni się od wandalizmu. A wykrzaczy się nie tylko ze względu na brak main (co zrozumiałe tutaj), tylko dlatego że nie zainicjowano zmiennej uzyto. Nie bardzo zresztą da się to zrobić, bo trzeba by podać maksymalną dopuszczalną wielkość grafu, co dodatkowo upośledza ten kod. To jest ogólnie do przeróbki. Olaf @ 17:49, 16 kwi 2008 (CEST)

No dobrze, przepraszam za cięty język, ale byłem przekonany, że wiesz już o tym błędzie, skoro napisałem "algorytm się wykrzaczy - zapomnieliście utworzyć przez new zmienną uzyte", a tekst w odpowiedzi "Jak jesteś taki dobry, to napisz to bez zmiennych globalnych, a nie usuwasz" i revert wyglądał jak upieranie się przy błędnym kodzie. Program teraz poprawiłem, tak żeby używał klasy vector a nie tablic, co jest ładniejsze i uwalnia nas od konieczności pisania czegoś typu
bool *uzyte=new bool[graf.size()]; for (int n=0;n<graf.size();n++) uzyte[n]=0; DFS(...) delete uzyte; 
bo wszystko załatwia konstruktor i niejawny destruktor. Nie ma też żadnych zmiennych globalnych. Proszę tylko gorąco o przekompilowanie i sprawdzenie najpierw dowolnego kodu, który wprowadzasz na wikipedię, bo naprawdę takie błędy zwykle leżą potem latami, a ogólnie błędy merytoryczne w fachowych artykułach są plagą tej encyklopedii. Pozdrawiam, Olaf @ 22:13, 16 kwi 2008 (CEST)

userbox Wikiprojektu Gender Studiesedytuj kod

Jeżeli uczestniczysz w tym projekcie, pomyśl, czy nie wstawić na swoją stronę stworzonego przeze mnie właśnie szablonu {{user projekt gender}} co, przy okazji, doda Cię do odpowiedniej kategorii. Pundit | mówże 19:52, 8 maj 2008 (CEST)

Dzięki za zbablowanie userboxa, umknęło mi to. Projekty akademickie znam, z powodu pobytu na Berkeley nie mogę jednakże brać w nich w tej chwili udziału. W lingu nie linkuję do WikiSłownika, bo jest to projekt na razie w powijakach - ma znikomą liczbę haseł i jest praktycznie bardzo wątpliwe, by jakieś hasło było tam, gdy nie było go w lingu. pozdrowienia Pundit | mówże 00:04, 10 maj 2008 (CEST)

konferencjaedytuj kod

Niestety, nie mam wolnego miejsca, jadę z rodziną. Pozdrawiam Julo 20:12, 14 maj 2008 (CEST)

do lekturyedytuj kod

mógłbyś przeredagować Historia Międzyzdrojów? --JD dyskusja 12:47, 26 maj 2008 (CEST)

Wolne Podręcznikiedytuj kod

O, super! A czy mogę cię dopisać do naszej listy technicznej? Wtedy łatwiej się porozumieć, bo nie mamy jeszcze dobrego podziału zadań i warto się komunikować grupowo. To nie jest zbyt aktywna lista, nie powinna ci zalać skrzynki. =} -- kocio 22:54, 27 maj 2008 (CEST)

Wikipedysta:Wyksztalcioch/brudnopisedytuj kod

Witam. Podczas pisania artykułu w brudnopisie nie wstawiaj brudnopisu do kategorii, czyli zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu "wisi" w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać :-) Beau.bot (dyskusja) 08:27, 28 maj 2008 (CEST)

Problem z wieżąedytuj kod

Witam.

Tak więc mam mały problem z wieżą. Trochę z nią eksperymentuje (no dobra nie troche - spodobało mi się to :D ) Lecz nie mogę zrozumieć jak wprowadzać te szablony kiedy nie mam dostępnego "kodu dla babel". Dla przykładu jak mam wprowadzić kod {{user head}} w sekcji wieży aby była wyświetlana poprawnie? Eksperymentowałem sporo i nie udało mi się jeszcze załapać :)

Pozdrawiam i życze cierpliwości :D

Re: Witajkaedytuj kod

Obecnie chętnie wstawiam {{witaj5}}.Pozostałe znajdziesz w [+] Szablonach ostrzegawczych. Pozdr, serdelllSMS 10:56, 1 cze 2008 (CEST)

Punkty?edytuj kod

Witam.

Czym są te punkty na karcie ostatnie zmiany i jaki mam na nie wpływ?

Rafalsky (dyskusja) 14:55, 3 cze 2008 (CEST)

MediaWiki w obrazkachedytuj kod

Jasne - ja nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby objąć mój wkład w ten podręcznik licencją CC-BY 2.5 Polimerek (dyskusja) 21:39, 9 cze 2008 (CEST)

Wikipedysta:Wyksztalcioch/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:10, 10 cze 2008 (CEST)

Recording requestedytuj kod

Cześć, I would like to ask you, if you can record these words: wić, wyć, pisk, pysk, były, byli, znali, pili, piły, znałi, siwy, ćwiczenie, ciekawy, ziarno, nikt, dźwig, dziki, fiołek, biedny, dzwonek, dzban, dziwny, dżungla, dżdżysty, chodził, płakać, sałata, płomień, gęsty, gęś, granica, Hanna, hańba, Hegel, higiena, Anna, poranny, winny, oddać, miękki, bić. And maybe also a Polish alphabet in one file: a ą b c ć d e ę f g h i j k l ł m n ń o ó p r s ś t u w y z ź ż.--Juan de Vojníkov (dyskusja) 11:54, 23 cze 2008 (CEST)

Nagrania wymowyedytuj kod

Witaj Wyksztalcioch!
Cieszę się bardzo, że wstawiłeś nagrania wymowy na Commons, które zamówiłem już dłuższy czas temu w Wikisłowniku. Lecz zdaje mi się, że niektóre nagrania brzmią troche hiperpoprawnie, zwłaszcza flądra i miękki. Wymawiasz te słowo jak flɔ̃dra i mʲɛ̃ki, a nie jak "flondra" flɔndra i "mjeŋkki" mʲɛŋkci, co by było poprawną wymową według Wydawnictwa Naukowego PWN (Zobacz dla ą [2] i dla ę [3]). Bardzo Cię proszę, żebyś poprawił te nagranie, bo to one mają pokozać osobom uczących się języka polskiego wymowę poprawną, a nie hiperpoprawną. Jeżeli masz jakieś pytania dotyczących tej tematyki, chętnie Ci mogę pomóc. Możesz mnie znaleźć tu (polski Wikiłsownik) lub tu (niemiecki Wiktionary). Mam nadzieję, że będziesz dalej wstawiał nagrania! Pozdrowienia --Trevas (dyskusja) 11:31, 6 lip 2008 (CEST)
P.S. Nie jesteś jedyny, który nagrywa wymowę i popełnia ten błąd. W tej sytuacji każdy się stara wymówić to słowo jak najpoprawniej, a nie zauważy, że to brzmi sztucznie i nawet nie jest poprawne. Dalszym przykładem tego typu jest wędrować.

Oto lista haseł, które moim zdaniem są hiperpoprawne, jak i ich poprawna wymowa: commons:Image:Pl-tęcza.ogg: "tencza" (tɛnʧa) commons:Image:Pl-kręgowiec.ogg: "kreŋgowiec" (krɛŋˈɡɔvʲɛʦ) commons:Image:Pl-księga.ogg: "ksieŋɡa" (ˈkɕɛŋɡa) commons:Image:Pl-piętro.ogg: "pjentro" (ˈpʲɛntrɔ) commons:Image:Pl-pstrąg.ogg: "pstroŋk" (pstrɔŋk) commons:Image:Pl-miękki.ogg: "mjeŋkki" (mʲɛŋkci lub mʲɛŋkkʲi). Jeżeli masz ochotę, to mógłbyś także poprawić kolejne nagrania wstawione przez innych Wikipedystów: commons:Image:Pl-wewnętrzny.ogg: "wewnentszny" (vɛˈvnɛnnɨ) commons:Image:Pl-ręka.ogg: "reŋka" (rɛŋka) commons:Image:Pl-piękny.ogg: "pjeŋkny" (pʲɛŋknɨ) commons:Image:Pl-pieniądz.ogg: "pjeńonc" (pʲɛɲɔnʦ) commons:Image:Pl-między.ogg: "mjendzy" (mʲɛnʣɨ) commons:Image:pl-wędrować.ogg: "wendrować" (vɛnˈdrɔvaʨ). Dziękuję --Trevas (dyskusja) 15:03, 6 lip 2008 (CEST)

Dużo, dużo lepiej! Dziękuję! Co do "Jakby coś było potrzebne do nagrania to pisz.": potrzebne są nagrania każdego polskiego słowa! I nie tylko w mianowniku liczby pojedynczej czy bezokoliczniku, lecz na dłuższą metę także w każdej formie jak n.p. "jestem", "jesteś", "jest" itd. i "pan", "pana", "panowi" itd. Widzisz sam, że to bardzo, bardzo dużo roboty... A niestety tylko kilka osób zajmuje się wstawianiem nagrań wymowy. Tym bardziej cieszę się, że wstawiłeś wszystkie (!) moje zamówione nagrań! Pozdrawiam serdecznie --Trevas (dyskusja) 20:10, 6 lip 2008 (CEST)

Szablon:User wikinewslicenceedytuj kod

Witaj! Mam pytanie: czy do userboksa nie należałoby dodać kategorii, w sensie żeby automatycznie osoby mające go na stronie były w odpowiedniej kategorii? Pytam bo zauważyłem, że w takiej kategorii są tylko Ci którzy mają duży szablon. Vide: Kategoria:User_Zgoda_na_kopiowanie_do_Wikinews. Pozdrawiam :) Mat86 ^^ 16:22, 3 sie 2008 (CEST)

Robert Baden-Powelledytuj kod

 • nie rozumiem takiego merytorycznego poprawiania [4] teraz po usunięciu słowa SYN to zdanie w ogóle nie ma sensu logicznego ! Fajnie że dostawiłeś imię ojca ale czemu usunąłeś informację ze był duchownym ? Cofam zmianę i dopisuję imię ojca. Szumyk 10:53, 4 sie 2008 (CEST)

ZHP a Wikipediaedytuj kod

Witam serdecznie! Azymut z forum.zhp.pl i Azymut z Wikipedii to faktycznie ja. Z uwagi na wakacje "ograniczam sobie" dostęp do komputera, ale będę przyglądał się dyskusji na forum. Cieszę się, że podjąłeś ten wątek. Pozdrawiam! Czuwaj! Rafał --Azymut (dyskusja) 00:59, 8 sie 2008 (CEST)

Wikiportaledytuj kod

Widzę, że ty też zajmujesz się harcerstwem na wikipedii. Mam więc w zwiąśku z tym pytanier. Nie wiesz ktoś jescze opiekuje sie Wikiprojektem harcerstwo? --Dartanian (dyskusja) 14:19, 15 sie 2008 (CEST)

Szumyk koordynator mi nie odpisuje. Pisałem też do paru pozostałych osób wymienionych jako "Uczestnicy projektu" - również nie dają znaków życia. Bo sprawa jest taka, że chciałbym połączyć działalność Wikiprojektu:harcerstwo i Wikiportalu:harcerstwo. Może ty jakoś mi w tym pomożesz. --Dartanian (dyskusja) 20:05, 16 sie 2008 (CEST)

zeszytedytuj kod

Jeśli obawiasz się o NPA, to pragnę cię uspokoić, że tylko jedno źródło czasem cytuję bezpośrednio: bywa to encyklopedia Orgelbranda z 1895 roku (zobacz przykład: hasło świeca). Co było źródłem tej edycji o zeszycie nie pamiętam, tak samo zresztą, jak nie pamiętam pierwszej wersji hasła korba, albo kartki, albo kiełbasa ani większości innych. Nie ma jednak obawy, bzdur nie wypisuję ani pokemonów też. Innymi słowy: nie popadajmy w paranoję ani w śledzeniu naruszeń, ani w poszukiwaniu encyklopedycznych dowodów na każdy bzdet.

Julo 23:23, 8 wrz 2008 (CEST)

 • ps. A 50 lat to i tak by było za mało, o ile znam prawo autorskie. Julo 23:24, 8 wrz 2008 (CEST)
  • Nie, nie jest znikąd skopiowane. 4fun.tv łże, ale nie wiem, czy jest sens dawać im za to po łapach.
   W czasach Orgelbranda zeszyt nazywany był raczej kajetem, ale go w tej encyklopedii nie ma. Julo 23:39, 8 wrz 2008 (CEST)

re: Wikipstrykedytuj kod

wyśli mi wszystkie materiały spakowane w zipie na maila. --joystick [::ש::] 23:33, 1 paź 2008 (CEST)

Skóra pergaminowaedytuj kod

Dlaczego usunąłeś link, który dołączyłem?

Wojska zmechanizowaneedytuj kod

jak się nie znasz, to nie rewertuj dobrych edycji!

Wikiprojekt:Nowicjuszedytuj kod

Co do Twojego pytania to niestety 1. nie mam wystarczających umiejętności technicznych aby się tego podjąć. 2. "Opracowanie kilku sitenoticów kierujących do krótkich stron z informacjami dla nowicjuszy" to jest w zasadzie lepsza/bardziej rozbudowana wersja tego o co mi chodziło, więc nie ma potrzeby dublować wysiłku. 3. Inna wersja mojej propozycji, to coś pomiędzy logo i polem wyszukiwarki, ale nie jestem na 100% pewny czy ingerencja w logo to dobry pomysł i też nie mam narzędzi technicznych, aby cokolwiek w tej sprawie posunąć do przodu. Gratuluję zapału i życzę wytrwałości. duch Qblika seansik? 01:02, 14 paź 2008 (CEST)

Odp:Wikiprojekt:Nowicjuszedytuj kod

Odp:Wikiprojekt:Nowicjusz

Od strony technicznej jestem kompletnie zielony, ale w Wikiprojekcie chętnie wezmę udział, bo pracy jest dużo a ja zawsze mogę się do czegoś przydać. Karol007dyskusja 01:16, 14 paź 2008 (CEST)

Odp:Zakładki na dole stronyedytuj kod

Odp:Zakładki na dole strony

Jeśli to miało być widoczne w menu z lewej, tylko na samym dole, to rzeczywiście działa i nawet w IE nie powinno sprawiać problemów. No może jeden czy dwa drobiazgi do poprawy. Trochę bardziej skomplikowane byłoby, gdyby na dole też miało być widoczne jako zakładki, ale to kwestia głównie CSS-a.

Pozdrawiam, Nux (dyskusja) 18:28, 14 paź 2008 (CEST)

PS: Nie musiałeś tworzyć konta, jeśli chcesz coś crash-testować to raczej na Test Wiki, albo po prostu uruchom skrypt przez Firebuga.

Odp:Zakładki na dole stronyedytuj kod

Odp:Zakładki na dole strony

Nie mam aż tyle czasu, żeby się w to bawić. Mogę pomagać w sprawach technicznych - tak jak pisałem. --Nux (dyskusja) 19:45, 14 paź 2008 (CEST)

Odp:Zakładki na dole stronyedytuj kod

Odp:Zakładki na dole strony

Mogę spróbować, ale z IE nigdy nie ma niczego pewnego ;). Zresztą pewnie autor już próbował (którego tak nawiasem mówiąc trzeba dopisać w historii, albo w nagłówku skryptu).

Pozdrawiam, Nux (dyskusja) 22:04, 14 paź 2008 (CEST).

re:Wikiprojekt Nowicjuszedytuj kod

Jeśli chodzi o zmianę koloru, to kod CSS powinien wyglądać mniej więcej tak:

li#ca-edit a { background-color: #0c0 !important; color: yellow; } 

Ale nie mam uprawnienie do edycji tego na poziomie globalnym. Podobny problem jest z szablonem: stworzyć mogę, ale dodać przycisku który go wstawi, czy informacji nad polem edycyjnym już nie. Tak swoją drogą zamiast tworzyć nowy szablon Początkujący, można używać istniejącego Pomoc. pozdrawiam Wojciech Muła (dyskusja) 23:40, 14 paź 2008 (CEST)

Obrazić się?edytuj kod

Za coś dobrego?! :) Dzięki wielkie! belissarius (dyskusja) 00:54, 15 paź 2008 (CEST)

Grafiki przykładoweedytuj kod

Nie zapomnij proszę, wyekować tych zbędnych już później. Dzięki. Masur juhu? 00:29, 16 paź 2008 (CEST)

Gwiazdka =}edytuj kod

Wręczam ci tę małą gwiazdkę w uznaniu świetnego startu w aktywizowaniu i organizowaniu społeczności Wikipedii do działania (ot choćby głosowanie nad zwiększeniem widoczności zakładki "edytuj") - nie dość, że skutecznie, to jeszcze w najlepszym stylu, którego mi nieraz tu brakuje.

To tylko mała gwiazdka, bo uważam, że to dopiero początek twojej świetnej roboty i ciekawie będzie dopiero za jakiś czas, gdy się podsumuje efekty twojej pracy.

Serdecznie pozdrawiam i powodzenia! -- kocio 04:48, 5 lis 2008 (CET)

Odp:Dyskusja_Wikiprojektu:Nowicjusz/Zmiany_w_zakładkach#Podsumowanieedytuj kod

Odp:Dyskusja_Wikiprojektu:Nowicjusz/Zmiany_w_zakładkach#Podsumowanie

Tak będzie... Jak tylko wyjdzie mi pępkowe z głowy. :-). --Nux (dyskusja) 08:20, 7 lis 2008 (CET)

Ad:Wikiprojekt:Nowicjuszedytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Nowicjusz

Zdaje się, że mieliśmy podobny pomysł ;-). Wydaje mi się, że linki powinny być jednak na sekcją "Co chcemy zrobić?", żeby ktoś czytając od góry trafił na to i wiedział czego nie proponować, czy ogólniej co już było.

Co myślisz o podziale "Co chcemy zrobić?" na:

 • Propozycje wstępne - bez podjętej dyskusji
 • Propozycje w trakcie dyskusji - z jakimiś wstępnymi rozwiązaniami i w trakcie głosowań/sondaży/dyskusji zmierzających do konsensusu.
 • Propozycje oczekujące na wprowadzenie - decyzja o wprowadzeniu zapadła, ale trzeba odwalić brudną robotę ;).

Jeśli się zgadzasz, to wprowadź podział, cobyśmy się nie konfliktowali ;-).

Pozdrowienia, Nux (dyskusja) 12:12, 7 lis 2008 (CET).

Wikipstrykedytuj kod

Cześć! Nie wiem na ile mogę rzeczywiście pomóc, w końcu o około dwóch lat nie biorę zbyt czynnego udziału w życiu społeczności i mało co napisałem. Najczęściej też wcale nie mam na to czasu :( (jestem wrocławskim architektem na emigracji). Przede wszystkim sporo ważnych rzeczy faktycznie nie jest udokumentowanych. Dotyczy to zwłaszcza obiektów modernistycznych, które zwykłemu konsumentowi architektury wydają się niezbyt ciekawe, podczas gdy zazwyczaj swoją wartością historyczną i artystyczną przewyższają różne "spektakularne zabytki". Podobnie z zabytkami architektury przemysłowej.

W tej chwili taka oto krótka lista życzeń i zażaleń:

 • dom własny Ernsta Maya, adres znajdę
 • osiedle Ołtaszyn tegoż pana (ul. Strączkowa), w tym: domy skrajne od południa, błonie pośrodku ulicy
 • osiedle Złotniki tegoż pana, adres znajdę
 • dom własny Maksa Berga, jak wyżej
 • dom towarowy C&A przy ul. Oławskiej, obecnie jakieś kasyno gry czy coś w ten deseń
 • stacja transformatorowa przy ul. Kazimierza Pułaskiego, na południe od ul. Kościuszki, strona wschodnia (ceglany, chyba 5 pięter)
 • wiadukty estakady kolejowej (ul. Pułaskiego, Borowska, Komandorska etc.)
 • dalsze wiadukty: ul. Smolecka (o ile mnie pamięć nie myli), ul. Długa, Reymonta, Trzebnicka, Rychtalska etc.

Co gorsza, ciekawe jest, że nie mamy chyba jeszcze porządnych zdjęć Ratusza, a konkretniej jego detali, tj. Znaków Władzy (Hochheitszeichen), poszczególnych wykuszy, portali itp.

Przy okazji pytanie: co to są "Obiekty użyteczności historycznej"?

Pozdrawiam z miasta Ernsta Maya i Maksa Berga, Shaqspeare (dyskusja) 23:44, 16 lis 2008 (CET)

Na stronie tego konkursu, jako śródtytuł (?) niegotowej jeszcze listy. Ta lista była tak ad hoc i zupełnie bez priorytetów, może w przyszły wochenend popracuję nad tym. Shaqspeare (dyskusja) 23:51, 16 lis 2008 (CET) Wysłałbym do Wikipedysta:Bonio w kwestii Wrocławia i ew. Wikipedysta:Radomil w kwestii architektury. Wikipedysta:Julo jest rzecz jasna specjalistą od Wrocka w 50 smakach, ale moim zdaniem siłą rzeczy uczestnikiem tego konkursu. Shaqspeare (dyskusja) 23:57, 16 lis 2008 (CET) No teraz widzę i dokładnie czytam. OK, potem się jeszcze odezwę. Shaqspeare (dyskusja) 00:12, 17 lis 2008 (CET)

Wikipedysta:Wyksztalcioch/brudnopis2edytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:01, 18 lis 2008 (CET)

Światowa Organizacja Ruchu Skautowegoedytuj kod

Witaj. Proszę wstawiaj ostrożniej źródła, bo to co wstawiłeś wcale nie popierało tekstu w wiki. Pozdrawiam royas (dyskusja) 15:27, 19 lis 2008 (CET)

Encyklopedycznośćedytuj kod

A właśnie. Co dalej z encyklopedycznością jednostek harcerskich? Dyskusja chyba już ustała, kto się miał wypowiedzieć to się wypowiedział. Co dalej? royas (dyskusja) 15:36, 19 lis 2008 (CET)

SZablon POVedytuj kod

Nie widzę żadnych zmian [5] poza skasowaniem szablonu. Dlaczego ? PMG (dyskusja) 00:10, 20 lis 2008 (CET)

Następnym razem dodaj chociaż szablon dopracuj i napisz o co chodzi. Ja tego nie zauważyłem przy pobieżnym przejrzeniu. A tak zaraz widać i nie ma wątpliwości. PMG (dyskusja) 00:27, 20 lis 2008 (CET) Nie ma problemu. Większym problemem było usunięcie przez rewertowanie tego. Choć może, jak ja, nie zauważył. PMG (dyskusja) 00:32, 20 lis 2008 (CET)

FHPedytuj kod

Wskaż żródło (podstawę prawną) wg której już nie istnieje (została wyrejestrowana). Jesli nie to popraw ("odblokuj") hasło. Harclot (dyskusja) 17:28, 23 lis 2008 (CET)

zamówienia nagrań w Wikisłownikuedytuj kod

Witaj! Przepraszam, że dopiero teraz Tobie odpisuję na Twoję pytanie, ale miałem problemy z komputerem... Podałem 2 wymowy, bo obydwie są poprawne : ) Niestety nie wiem, jak by to najlepiej zaznaczyć przy odpowiednich plikach... Dublin1 i Dublin2? Ale zdaję mi się, że takie rozwiązanie nie byłoby praktyczne... Chciałem Ci podziękować, że spełniłeś wszstykie moje zamówienia : ) Pozdrawiam. --Trevas (dyskusja) 15:36, 27 lis 2008 (CET)

Konferencja klimatycznaedytuj kod

Hej! Za parę dni rozpocznie się w Poznaniu konferencja klimatyczna COP 14. Na pl.wiki oczywiście nie mamy o tym osobnego artykułu, tylko jedną sekcję tutaj. Może miałbyś ochotę napisać coś większego (jako osobny artykuł) na podstawie źródeł prasowych? Myślę, że wydarzenie będzie na tyle duże, że możnaby je później podlinkować na SG. Cieszyłbym się również z jakiegoś równoległego raportu w Wikinews na ten temat. Pozdrawiam :) awersowy rewers 17:22, 29 lis 2008 (CET)

Odp:Wikiprojekt:Nowicjusz/Filmy instruktażoweedytuj kod

Odp:Wikiprojekt:Nowicjusz/Filmy instruktażowe

Jasne, mogę nagrywać - w ten weekend rzeczywiście nie mam czasu w sobotę, ale w niedzielę jak najbardziej. Dam Ci znać na Jabberze o każdym nowym, nakręconym przeze mnie filmie. Problemem może być to, że mam ostatnio spore problemy z łączem i wysyłanie filmów może trwać wieczność - zobaczy się. Dodek D 18:27, 3 gru 2008 (CET)

Wikinewsedytuj kod

Chyba na razie nic z tego nie będzie. Może jakbym miał więcej czasu, ale póki co wolę skupić się na samej Wikipedii. Niemniej jednak dziękuję uprzejmie i pozdrawiam! TR (dyskusja) 20:58, 3 gru 2008 (CET)

Witajka dla redaktorówedytuj kod

Cześć. Piszę do ciebie, ponieważ jesteś na liście komitetu powitalnego. Zerknij na jego stronę dyskusji. Chcemy przygotować specjalną witajkę dla redaktorów :) Najlepiej dodaj stronę KP do obserwowanych. Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 09:39, 4 gru 2008 (CET)

NPA Harcerski system wychowawczyedytuj kod

Jak skończyła się ta sprawa? Jest jakaś zgoda ZHP i czy na ten dokładnie tekst, czy może na wszystkie uchwały i załączniki? Pozdrawiam royas (dyskusja) 20:42, 13 gru 2008 (CET) A wiesz może na jakiej podstawie tak jest? I czy dotyczy to też załączników do uchwał? royas (dyskusja) 11:39, 15 gru 2008 (CET)

Przewodnik (stopień harcerski)edytuj kod

Niestety, nie zgadzam się z Tobą. Powinniśmy oznaczać miejsca, które winny być uzupełnione (oczywiście szybko). Nie znam żadanego kompetentnego wikipedysty znającego tematykę ZHR, ale z pewnością artykuł informaujący o tym, że stopień pwd. zdobywa się wyłącznie w ZHP (a tak wynikało z Twojej redakcji tekstu), zakłamywałby nieco rzeczywistość. Pozdrawiam! --Azymut (dyskusja) 09:26, 17 gru 2008 (CET)

re: Sznur szeregowegoedytuj kod

Ale w uch. GK 153/2008 jest W okresie przejściowym do 30 czerwca 2010 roku dopuszcza się noszenie mundurów zgodnych z poprzednim regulaminem, a nie poprzednimi regulaminami. Sznury były określone w regulaminie odznak, oznak..., który stracił ważność i nigdzie nie jest napisane aby był jakiś okres przejściowy na oznaki. Okres przejściowy jest związany ze zmianą wzoru munduru, który był określony w regulaminie mundurów... i chodzi o to żeby ludzie zdążyli kupić (a 4Ż wyprodukować) te elementy, które się zmieniły, a nie sposób ich noszenia. Jeśli chodzi o "definicje" z wikikpedii to IMO wikipedia jest dobra, ale nie jest wiarygodna (poza nielicznymi wyjątkami). Generalnie jestem za szarymi sznurami (jako opcja - napisałem o tym na forum), ale trzymajmy się faktów, a nie tego co byśmy chcieli. Uważam, że należy zaznaczyć w haśle, że sznury dla szeregowych są niezgodne z regulaminem, gdyby tego nie było, sprawiałoby to wrażenie, że generalnie się nie nosi, ale niektóre środowiska noszą i jest to prawidłowe, a to nie jest prawdą. A tak ogólnie to się zastanawiam, czy szeregowy (harcerstwo) jest w ogóle encyklopedyczne. Artykuł jest bardziej o oznaczaniu tej funkcji(?), a to bardziej podpada pod sznur funkcyjny. Na temat są dwa zdania, z czego drugie jest mocno dyskusyjne, gdyż przy niektórych modelach prowadzenia drużyny szeregowych właściwie nie ma, bo większość ludzi posiada jakąś funkcję w zastępie. Może go zintegrujemy? Pozdrawiam royas (dyskusja) 04:23, 18 gru 2008 (CET)

Nie będę się przy tym integrowaniu upierał ale raczej nie widzę szans na sensowne rozwinięcie tego hasła. To jest torchę robienie sztuki dla sztuki, każdy normalny człowiek gdy mu się powie "szeregowy członek organizacji" będzie wiedział o co chodzi, a za naszym szeregowym nie kryje się nic więcej. Myślę, że jak trafi na to ktoś spoza harcerstwa, to albo wyląduje na sdu, albo na wikisłowniku. Nie wiem co z tym zdaniem, że stanowią trzon harcerstwa, mam co do tego duże wątpliwości, ale zostawiam, żeby nie wyglądało na subsubstuba. royas (dyskusja) 19:35, 18 gru 2008 (CET)

Wikimania'2010edytuj kod

Oczywiście, że wesprę. Jak tekst już jest, to dawaj, a jak jeszcze nie ma, to podeślij jak się urodzi :-)) . Serdecznie pzdr., Ency (replika?) 10:24, 19 gru 2008 (CET)

Tutaj jest przekład wywiadu z WPędzichem. Jeszcze obrazki trzeba załadować. Pzdr., Ency (replika?) 01:27, 3 sty 2009 (CET) Oczywiście że to zrobię, ale kiedyś trzeba spać :-)) . Pzdr., Ency (replika?) 10:13, 3 sty 2009 (CET) Zdjęcie załadowane. Publikację zrobi niejaki TarzanASG :-) - sam mnie znalazł i zaoferował się. Pzdr., Ency (replika?) 00:27, 10 sty 2009 (CET) Tarzan chyba zapomniał, więc wziąłem sprawy we własne ręce i tez sam pogrzebałem, i nawet walnąłem do głównych wiadomości, może się utrzyma :-)) . Pzdr., Ency (replika?) 01:21, 14 sty 2009 (CET)

Konkurs harcerskiedytuj kod

Przydałyby się jakieś szczegóły. Nie mam dzis juz czasu, zajrzalem tylko na chwile, jutro moze dokladniej to przemysle i dopisze cos ciekawszego. Ale pomysl jest oryginalny. Jak juz wspomnialem, jutro bardziej sie przyjrze i podyskutuje. Krzychu №25 (dyskusja) 19:51, 22 gru 2008 (CET)

Wybacz, wczoraj naprawdę byłem zagoniony, i z pośpiechu wydawało mi się, że w menu nie ma linków tylko tekst, ale mniejsza. Najpierw wypadałoby opracować jakiś konkretniejszy terminarz i zdobyć coś na nagrody. I najważniejsze: promocja. Robiłeś chyba coś takiego: chapter:Konkurs "Hufiec harcerski". Jak widać, od żadnych związków nic fajnego nie dostaniemy jeśli nie damy im konkretów, a namówienie do współpracy wielu jednostek terenowych to też ciężki orzech do zgryzienia. Trzeba też stworzyć gdzieś obok stronkę na szkice i dyskusje. Krzychu №25 (dyskusja) 14:44, 23 gru 2008 (CET) PS. A, i zauważyłem jeszcze coś - konkurs zaczyna się już w styczniu, a więc nie dysponujemy zbyt dużym zapasem czasu...

re:Wikipstrykedytuj kod

Nie ma problemu. Oczywiście mogę polecić co można sfotografować we Wrocławiu, np. przydałyby się fotki wnętrz kościołów poczynając od katedry, a zwłaszcza jej kaplic św. Elżbiety, Elektorskiej i Mariackiej. Potrzebne są także zdjęcia portalu zakrystii, nagrobka biskupa Jana Thurzona czy epitafium archidiakona Piotra Gebauera. Szczegółowy wykaz mogę bez problemu stworzyć. Czy mam dopisać się do podanej listy? Pozdrawiam--Bonio (dyskusja) 20:58, 22 gru 2008 (CET)

Fotki Wrocławiaedytuj kod

Coś tam o architekturze wiem, jednak nie dość znam Wrocław aby się w tak szczegółowych kwestiach wypowiadać. Jeśli idzie o Poznań gorąco się polecam :) Radomil dyskusja 10:36, 26 gru 2008 (CET)

organizacje pseudoharcerskieedytuj kod

Nie decydują o tym czytelnicy a fakty. Polecam - "Fundamentalne Zasady Ruchu Skautowego" albo jak wolisz - E.Grodecka "O metodzie ..." Harclot (dyskusja) 19:34, 27 gru 2008 (CET)

Widzę że nawet nie miałeś w ręce FZRS. Więc zapytam inaczej. Jak określisz/nazwiesz organizację podszywająca się pod organizację harcerską ? Harclot (dyskusja) 18:55, 28 gru 2008 (CET)

Przeczytałeś już FZRS ? No to po kolei. Nie musiałes szukać na stronie GK bo sa one też na Wiki Skauting#Zasady_ruchu_skautowego. A teraz napisz czym polegają róznice między PiPH (zgodnym z FZRS) z PiP CH Czerwone_Harcerstwo_Towarzystwa_Uniwersytetu_Robotniczego#Prawo_i_Przyrzeczenie. A następnie zastanów się czy te różnice mieszczą się w ramach FZRS. Harclot (dyskusja) 19:51, 28 gru 2008 (CET)

Dla ułatwienia. Wymień zasady Ruchu Skautowego. A potem porównaj je z różnicani w przyrzeczeniu oraz w pkt. 1 i 3 prawa. Podpowiem, to są różnice eliminujące. Harclot (dyskusja) 21:42, 28 gru 2008 (CET)

Proponuję przenieść dyskusję do Dyskusja:Czerwone Harcerstwo Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego royas (dyskusja) 00:47, 29 gru 2008 (CET)

Konkurs harcerskiedytuj kod

Helo! W regulaminie chyba rok się nie zgadza ;) Pozdrawiam noworocznie! Paterm >Odpisz< 21:07, 1 sty 2009 (CET)

Wikipediowy Konkurs Harcerskiedytuj kod

Witaj, tak z ciekawości, czy możliwość współorganizowania tego konkursu została zaproponowana Związkowi Harcerstwa Rzeczypospolitej? Bo jeśli tak, to spróbuję się dowiedzieć o tego przyczyny. Pozdrawiam! ToAr dyskusja 02:22, 2 sty 2009 (CET)

Powodem braku udziału ZHR w tym konkursie była konieczność przekazania pieniędzy na nagrody. Pozdrawiam! ToAr dyskusja 23:05, 10 sty 2009 (CET) To powiedz mi, czy w tej edycji konkursu ZHP musiało wnieść jakiś wkład pieniężny, jak wygląda finansowanie nagród? ToAr dyskusja 18:34, 12 sty 2009 (CET)

konkursedytuj kod

z kim z GK o tym rozmawiałeś ? Szumyk 13:00, 2 sty 2009 (CET)

Re: Usuwanie kategorii z brudnopisówedytuj kod

Zrobione. Beau (dyskusja) 16:03, 3 sty 2009 (CET)

Wikiźródła i Wikinewsedytuj kod

Ani Wikiźródła, ani Wikinews nie są materiałami źródłowymi dla Wikipedii, podobnie jak nie są nimi np. Wikimedia Commons czy Wikicytaty. Podobnie jak nieuźródłowiona jest informacja podana na podstawie Wikipedii w innym języku. W przypadku Wikiźródeł oczywiście źródłami mogą być dane dokumenty, a w przypadku Wikinews źródła na podstawie których te informacje zostały podane (jednak na Wikinews nie wszystkie informacje są uźródłowione). Należy pamietać, że Wikinews dopuszcza OR (np. własnym sumptem opisane sprawozdania z koncertów czy imprez sportowych), a to jest niedopuszczalne na Wikipedii. Aotearoa dyskusja 21:32, 3 sty 2009 (CET)

Po pierwsze proponuję przeczytać Wikipedia:Weryfikowalność, pod drugie, jeśli by takie Wikimedia Commons mogłoby być źródłem dla Wikipedii, a taką możliwość sugerujesz, to każda bzdura tam zamieszczona (a grafik będących czyimś OR jest tam cała masa, np. Plik:Jezyki i dialekty Europa Srodkowo Wsch..jpg) mogłaby posłużyć jako "wiarygodne" źródło do artykułu na Wikipedii. Biorąc pod uwagę, że obecnie Wikipedie i siostrzane projekty są ze sobą ściśle zintegrowane (choćby poprzez jeden uniwersalny login, jedną globalną koordynację poprzez Meta-Wiki) nie można twierdzić, że są od siebie niezależne, i mogą być dla siebie źródłem (wg Meta-Wiki np. plWiki i enWiki są dla siebie tak samo siostrzanymi projektami jak plWiki i plWikinews czy plWiki i Commons). Aotearoa dyskusja 22:09, 3 sty 2009 (CET) Rozpocząłem w Kawiarence dyskusję, która być może rozwiąże tę kontrowersję. Aotearoa dyskusja 09:49, 4 sty 2009 (CET)

Wikipedysta:Wyksztalcioch/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:01, 4 sty 2009 (CET)

Ad:Historia edycji „Szablon:Konkurs harcerski”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Szablon:Konkurs harcerski”

hejka, spoko szablon, tylko na tym ciemny tle jest nieczytelny. Proponuję dodanie dodatkowego, drugiego koloru, tak jak zrobiłeś to w szablonie harcerstwo. Pozdr, -- serdelll (dyskusja | edycje) 10:50, 9 sty 2009 (CET)

wszystko ładnie widać, pozdr, serdelll (dyskusja | edycje) 09:13, 10 sty 2009 (CET)

Odp:Opis zmianedytuj kod

Odp:Opis zmian

Hej. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Być może czasem faktycznie przeginam z długością opisu zmian. Niemniej, pole ma 200 znaków i czasem warto je w pełni wykorzystać, nawet w sytuacji, gdy zmieniona treść obejmuje zaledwie kilka znaków. Myślę, że to powinno być oczywiste dla każdego - może poza osobami, które patrolują OZ na zasadzie "wszystko jak leci". Wtedy faktycznie, długi opis może przeszkadzać. Właśnie przeczytałem, że do takich wikipedystów się zaliczasz - stąd Twoja reakcja jest dla mnie zrozumiała. Tylko, że to jest jeden z możliwych punktów widzenia. Są też inne.

Mianowicie, w przypadku śledzenia historii danego artykułu przez osobę kompetentną w danym temacie, długie opisy zmian mogą być wartościową informacją dotyczącą losów danego artykułu, a co więcej, pozwalają uniknąć konfliktów, wojen edycyjnych, etc. Zmiana, którą wprowadziłem do brydża jest tego znakomitym przykładem. Laikowi może się wydawać drobna, ale wielu brydżystów, nawet dobrych, potrafi uparcie twierdzić, że brydż sportowy nie zawiera elementów losowości. Wprowadzona przeze mnie zmiana może wydawać im się kontrowersyjna. Toteż, by należycie ją uzasadnić, mam do wyboru: albo dodanie przypisów, źródeł, itp w treści artykułu, albo dokładniejsze uzasadnienie zmiany w jej opisie. W dyskutowanym tu przypadku, dodawanie referencji źródeł nie miałoby jednak większego sensu, bo z punktu widzenia kogoś, kto zna wiele gier (a nie tylko brydża, poza którym nie widzi świata) zmiana dotyczy czegoś elementarnego.

Reasumując, gdy tworzę opis zmian, nie zastanawiam się, czy jest on krótki czy długi, tylko czy jest on potrzebny. W dyskusjach na SDU albo gdziekolwiek, mogę w ogóle nie opisywać zmiany, bo nie ma to sensu - i tak wiadomo, że celem zmiany jest po prostu dyskusja. Analogicznie, gdy poprawiam literówki, linki, gramatykę, styl - to choćbym nie wiem jak wiele różnic wprowadził, takie zmiany są oczywiste. Wprowadziłby je każdy, kto uważnie przejrzał artykuł, wie, jakie linki można dodać, zna składnię wiki i dobrze pisze po polsku. Wówczas wystarczy napisać cokolwiek lakonicznego. Jednak nie w przypadku zmian, które są czysto merytoryczne, i istotnie zmieniają treść artykułu (nie tylko rozszerzają, ale właśnie zmieniają, zastępując poprzednie, błędne informacje nowymi).

Tescobar/dyskusja 02:20, 14 sty 2009 (CET)

Gwiazdka 2edytuj kod

Tym razem już obiecana duża gwiazdka ode mnie, za całokształt aktywności w społeczności polskich Wikimediów, z wywiadami na czele, ale dalece nie tylko za to... Gratuluję i serdecznie dziękuję, no i proszę o dalej tak samo!

Pozdrawiam. -- kocio 13:50, 20 sty 2009 (CET)

um, co do {{wikimania/userbox}}...edytuj kod

Hej. Kiedy go przeniosłeś, mniejsza z tym, że niepotrzebnie i ze złym uzasadnieniem (że nie działa jako składowy w szablonie {{babel}}. To nie jest szablon od kompetencji językowych i nie ma na niego miejsca w babelce semantycznie), to osierociłeś go, bo nie przeniosłeś strony dokumentacji. W ogóle czuję, że nie przeczytałeś strony dokumentacji. Gdybyś to zrobił, zauważyłbyś przykład użycia właśnie we wieży -- linkiem, na stronie AndrzejazHelu. W linkujących, zauważyłbyś inne strony, np. Adamat. Może jednak sprawdź przed przenosinami, jak coś działa, a jak już przeniesiesz, przenieś, proszę, dokumentację tegoż. :) A szablon jest duży, bo chodzi nam o skuteczną promocję na tle innych userboksów we wieżach. Starałem się go zmieścić względem szerokości we wieżach bez rozpychania względem szerokości. Jeżeli gdzieś komuś nadal rozpycha, zmniejszymy rozmiar fontu aż uniknie się takiego rozpychania. Niestety trudno tu o systematykę, bo ludzie sobie ustawiają fonty przeróżnie, a i przeglądarki zmniejszają i powiększają czcionkę/grafiki idiosynkratycznie. Szablon z założenia miał być wysoki, wyższy niż otoczenie. To tak przez nachalny design. :) Ale babelką nie jest i nie miał nia być. :) Pozdrawiam ciepło, --Mareklug dyskusja 01:10, 27 sty 2009 (CET) P.s. aby pasował nawet do babelki, tak, jak go masz wstawionego u siebie, wystarczyło dorobić przekierowanie od nazwy. Po moich przenosinach z powrotem, Twoja babelka nadal działa, jak widzisz. :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Wiadomo%C5%9Bciedytuj kod

Jak można zmienić zdjęcie na stronie główne na zamiast premier Islandii była tam nasza drużyna szczypiorniaka. Pozdrawiam

Nie wiem gdzie odpowiedzieć, więc odpowiem tutaj. Wszystkie wnioski związane z {{Wiadomości}} należy zamieszczać w dyskusji. Ja nie jestem władny do takiej zmiany, poproś na stronie dyskusji. --Wyksztalcioch (Pytania? Sugestie?) 22:53, 1 lut 2009 (CET)

KPWedytuj kod

W sprawie KPW zapraszam na forum KPW: http://kragplaskiegowezla.harc.pl Harclot (dyskusja) 09:51, 2 lut 2009 (CET)

O prawach autorskichedytuj kod

Poszperałem dzisiaj trochę, i oto czego się dowiedziałem. Otóż problem polega na tym, że w doktrynie prawa autorskiego panuje spór co do tego, czy umowa (a powiedziałbym, że statut stowarzyszenia i pochodne regulaminy należą do zbliżonej kategorii) może być przedmiotem prawa autorskiego. Zacytuję może fragment komentarza w tym zakresie: W orzecznictwie odnoszącym się do ustawy o prawie autorskim z 1952 r. sformułowany został pogląd odmawiający ochronie również pismom procesowym (orz. SN z 7 czerwca 1968r., PiP 1969, z. 7,s. 170 i n.). Stanowisko to spotkało się w literaturze prawniczej ze słuszną naszym zdaniem krytyką. Podobnie należy uznać, że brak podstaw do wyłączenia autorskoprawnej ochrony dla konkretnych umów lub nawet ich wzorów. W przypadku jednak opublikowania wzorów pism procesowych lub umów trzeba przyjąć, że podmiot prawa autorskiego upoważnia nabywców egzemplarzy tych materiałów do ich praktycznego wykorzystania także w działalności zawodowej. Aczkolwiek, można mieć poważne wątpliwości, czy na gruncie obowiązującej ustawy regulaminy w ogóle objęte są ochroną. Zgodnie z art. 1 ustawy o prawie autorskim Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór). Czy regulamin uchwalony (a więc stworzony przez ciało kolegialne) na zjeździe może być utworem? Obawiam się, że niestety na to pytanie tylko sami możemy odpowiedzieć. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 19:53, 2 lut 2009 (CET)

Re: Kamienie na szaniecedytuj kod

Witaj! Jasne, że w tym drugim chodzi o podanie źródła skąd zaczerpnięto te słowa (zobacz nowe hasło Eteru prawo cytatu ;), a co do pierwszego - że książka jest oparta na autentycznych wydarzeniach. Pozdrawiam, awersowy rewers 17:06, 21 lut 2009 (CET)

 • Jasne, nie ma co mnie o to pytać - wstawiaj :). awersowy rewers 21:07, 21 lut 2009 (CET)

Wikipstrykedytuj kod

Witaj, przeczytałam Twoją informację w commons. Myślę, że mogłabym pomóc w ocenianiu zdjęć. Niestety nie mam zbyt dużo czasu więc mam prośbę o ew. zakres obowiązków jury. Wtedy dam znać dokładnie jaka jest moja decyzja. PozdrawiamLilly M 19:30, 24 lut 2009 (CET)

Hej,

fajny ten wywiad w radiu - dodałbym kolejny medal, ale się trochę obawiam żeby nie wyglądało na jakąś klikę, no i niby już dałem za całokształt. =} Ale tak czy inaczej fajną robotę odwalasz - dziękuję! -- kocio 23:54, 16 mar 2009 (CET)

Konkurs harcerski - edycja hasłaedytuj kod

Jeżeli dane hasło istnieje już w Wikipedii i to jest tez nasze hasło konkursowe to edytujemy je wpisując nasze (aktualne i wzbogacone) dane? Czyli możemy w takim razie korzystać z szablonu który już jest utworzony i wpisać treści przez nas opracowane?--10 PDW "GLAUCUS" (dyskusja) 22:55, 7 kwi 2009 (CEST)

Czy wykaz hufców, może być opisany w haśle które edytujemy, a nie jak to było dotychczas w nowym haśle tylko z odnośnikiem. Może sprostuje pytanie, jak było by najlepiej, bo liczba hufców to 18 ale z tendencja spadkową:/

Jeżeli chcemy dodać zdjęcie, musimy się zarejestrować na Wikimedia Commons?

Czy liczba uczestników konkursu to nadal 2 patrole? Jeżeli tak to czy konkurs nadal jest aktualny, bo niestety dochodzą nas słuchy że może zostać odwołany:(--10 PDW "GLAUCUS" (dyskusja) 19:49, 14 kwi 2009 (CEST)

No cóż, dla mnie i mojej drużyny (i drugiej drużyny z naszego hufca), ten konkurs wydaje się atrakcyjny, stawiając sobie wyzwania stajemy się lepszymi i mądrzejszymi (w tym wypadku o wiedzę na temat danego hasła oraz wiedzę na temat edycji wiki). Naszym zdaniem mało było promocji tj. na głównych stronach ZHP i uważam że to był główny powód takiej ilości patroli. Czy te dwa patrole mimo to zostaną nagrodzone za podjęcie się tego zadania i jak by nie patrzeć pracę włożoną w ten projekt?--10 PDW "GLAUCUS" (dyskusja) 21:57, 14 kwi 2009 (CEST) Z naszego patrolu tj. 10 PDW "Glaucus" jest 7 osób, z patrolu 12dsh http://pl.wikipedia.org/skins-1.5/common/images/button_sig.pngteż 7 osób. Mamy cichą nadzieje że nie zawiedziemy się na naszym kochanym Związku, bo niestety nagród za jeden z konkursów historycznych organizowany niedawno przez GK dotyczący Małkowskich druhna z naszej drużyny mimo iż była jedna z 10 zwycięzców nic nie otrzymała:/ --10 PDW "GLAUCUS" (dyskusja) 21:21, 15 kwi 2009 (CEST) Więc co do tych zdjęć to będę miała prośbe, czy mogłabym Ci przesłać 2 zdjęcia a Ty byś umieścił je na tym haśle które edytujemy, bo z tego co zrozumiałam trzeba się zarejestrować do wikipedia commons--10 PDW "GLAUCUS" (dyskusja) 20:28, 27 kwi 2009 (CEST)

Oj całkiem zapomniałam o tym adresie, proszę wysłać na adres Hufca:Komenda Hufca ZHP ul.Piłsudskiego 26; 24-100 Puławy z dopiskiem Konkurs Wikipedia 10 PDW "Glaucus" i 12 DSH im. Zawiszy Czarnego--10 PDW "GLAUCUS" (dyskusja) 22:08, 29 kwi 2009 (CEST)

Stefan Piotrowskiedytuj kod

Nie napisałbyś hasła o nazywającym się tak samo harcmistrzu? http://www.zhp.dabrowa.pl/viewpage.php?page_id=1 - tu jest trochę biografii. Ja bym zrobił trzeciego Piotrowskiego, weterynarza z Poznania. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 17:28, 7 maj 2009 (CEST)

11 majaedytuj kod

Witanie, nie witajkowanieedytuj kod

Cześć. Ten tekst wpisuję na Twoją stronę dyskusji, ponieważ jesteś aktywnym członkiem komitetu powitalnego :) Mój apel kieruję do Ciebie i pozostałych członków tegoż komitetu, ponieważ mimo wstawiania szablonów z choćby najbardziej wyselekcjonowanymi linkami, nowicjusz (może nie każdy) nadal będzie miał problemy z poruszaniem się po Wikipedii. Ja lub Ty możemy mu bardziej pomóc. Sprawdzając wkład użytkownika, możemy sprawdzić czy z czymś nie ma problemów, a nawet jeśli ich nie ma, to możemy wskazać na podstawie tego wkładu strony, które mogą mu się przydać - np. do wikiprojektów, stron z zaleceniami, standardami opisów haseł w danej dziedzinie itd. My szybciej je znajdziemy, on może nie znaleźć ich przez długie miesiące.

Poza tym pierwsze słowa, jeśli będą skierowane od człowieka do człowieka, a nie od witajki do loginu, będą lepiej odczytane, niż sztampowy tekst szablonu (który w treści nie do każdego musi pasować - ten tekst wpisuję na twoją stronę dyskusji oraz innych członków komitetu bez sprawdzania szczegółowo wkładu, ale my się już tak czy siak znamy, a na pewno znamy lepiej Wikipedię). Podobny tekst wstawiłem na stronę: Wikipedia:Komitet powitalny/członkowie, którą wyczyściłem z osób od miesięcy nieaktywnych w witaniu. Dodaj ją do obserwowanych. Jeżeli pojawi się ktoś nowy w komitecie, napisz mu o naszych praktykach witania.

Proponuję zamiast witania na szybko userów, których widzimy na OZ (nie licząc IPków), zaglądanie co jakiś czas, choćby i raz w miesiącu, na stronę Specjalna:Rejestr/newusers - jest dostępna z poziomu OZ (trzeci wiersz od góry, drugi link od prawej) i poświęcenie kilkunastu, czy kilkudziesięciu minut na przejrzenie wkładu nowicjuszy oraz przywitanie z odniesieniem się do ich wkładu. Jeżeli chodzi o IP, to tu trzeba jednak działać szybciej, bo IP zmienne jest :) Ale nie oznacza to, ze do wkładu nie możemy się odnieść: ta strona jest także dostępna z poziomu OZ, po wybraniu opcji "Ukryj zalogowanych". Tu do wykorzystania jest szablon {{anonim}}, który warto byłoby odświeżyć ;)

Co jeszcze?

 • Wpisując się z powitaniem, napisz użytkownikowi, że może się do ciebie zwrócić o pomoc - wpisując się na twojej stronie dyskusji. Jeśli to napiszesz własnymi słowami, efekt będzie lepszy, niż wówczas, gdy będziesz liczyć na to, że user to wyczyta z szablonu - tam niech to wisi jako przypomnienie :)
 • Możesz także dołączyć do wikiprojektu dotyczącego pomagania nowicjuszom. Jego reaktywacja jest możliwa.
 • Jeżeli działasz od co najmniej pół roku, rozważ czy nie dołączyć do przewodników (jeśli jeszcze cię tam nie ma).
 • Wikipedia:Prosimy nie gryźć nowicjuszy - to od czasu do czasu warto sobie przeczytać, może powiesić na stronie usera?
 • I jeszcze jedna sprawa - używaj tych szablów, w których kieruje się po pomoc użytkowników w takie miejsca (np. IRC, lista dyskusyjna), gdzie jesteś często obecny i możesz pomóc. Nie licz na to, że inni wikipedyści Cię wyręczą. Na IRC czasami są tak żywiołowe dyskusje, że pytania nowicjuszy są ignorowane.

Im więcej nowych zostanie w wiki, tym mniej roboty dla Ciebie i dla mnie :) Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 10:55, 19 maj 2009 (CEST)

Wikipstrykedytuj kod

Hej. Gratulacje z okazji zakonczenia konkursu. Niektore fotki sa swietne! Bardzo mi sie podoba - no i Wrocław! Wreszcie cos o nas, a nie ciagle Śląsk i inna Łódź czy Poznan :) Ale do rzeczy. Byles glownym organizatorem, koordynatorem etc. Rzecz sie odbyla zakonczyla - niestety nie bez bledow. Masz teraz ochote zajac sie sprzątaniem Commons po Wikikonkursie? Konkretnie chodzi o debilne nazwy plików, z których, o dziwo! o zgrozo!, wiele zostało nawet wyróżnionych. Nie wiem czy nie było nic o tym w regulaminie, czy konkursowicze się nie zastosowali, ale fakt pozostaje faktem. Ktoś dał przysłowiowej d***, a bałagan sam się nie posprząta. Z bardziej idiotycznych nazw wymienie tylko:

Zasadniczo na stronie zwyciezcow: [6] , na 20 zdjęć, jedynie 5 (sic!) ma poprawne nazwy. Identyfikujące zawartość, wystarczająco unikalne, przyjazne edytującym hasła (kod). Nie wiem, jak wygladaja pozostałe 422 zdjecia, ale jak proporcje sa podobne to katastrofa. De facto wzbogacono Commons zdjeciami, ktorych wykorzystanie jest znaczaco utrudnione. Pomijam fakt, ze niektore zdjecia nawet nie posiadaja dobrego opisu, co wraz z ich nic nie mowiaca nazwa, powoduje, ze nawet nie wiadomo co na nich jest. Nie wiem gdzie bylo szanowne jury, ale w innych konkursach, czy wikiekspedycjach etc. kladziony jest przeciez nacisk, zeby zdjecie bylo takze zaladowane poprawnie. I o to winni dbac organizatorzy (szczegolnie, ze kontrola w trakcie jest duzo latwiejsza niz po). Mam nadzieje, ze teraz ktos sie zmobilizuje, bo szkoda by bylo, zeby tak cenne zasoby lezaly w czelusciach Commons niewykorzystane, bo przeoczono cos tak prozaicznego jak zasady nazywania plikow. Masur juhu? 02:57, 2 lip 2009 (CEST)

 • sugestie: można nasłać RenameBota a pozniej PrzelinkBota (jak 1szy skonczy) - wtedy nie ma potrzeby przenosic, ladowac etc, no i prosciej z licencjami. Tylko do tego tzreba powypelniac szablony. Wypelnic szablon moze kazdy, ale "zakolejkowac" w bocie tylko admin (lub zaufany user) na Commons. Zatem, mozemy sie umowic, ze ty je powypelniasz, ja je zakolejkuje i pozniej pokasuje stare. Pamietaj, ze sprawa nie dotyczy tylko tych 15tu co wygraly, ale bardziej prawdopodobnie duzej ilosci konkursowych w ogole. Pozniej ci dam namiary na szablon i instrukcje. Pasuje? Masur juhu? 15:57, 2 lip 2009 (CEST)
 • na strony grafiki tzreba wrzucic: {{rename|new name.ext|POWÓD}}. Najlepiej jak to zrobisz za jednym posiedzeniem, reszta zajme sie ja. Jak juz bot pozamienia, podam ci nalezy zrobic zeby następnie przelinkował. Masur juhu? 20:24, 2 lip 2009 (CEST)

Książkiedytuj kod

Daj tytuły/autorów to powiem czy coś mnie interesuje :) Nemo5576 Dyskusja 15:24, 8 sie 2009 (CEST)

Byłbym zainteresowany

 1. Czołgi świata, Igor Witkowski, WIS, chyba 1992
 2. Rakieta wróg pancerza, Jerzy Grzegorzewski, MON, 1970
 3. Wrogowie pancerza, Jerzy Grzegorzewski, MON, 1962
 4. 100 lat okrętów podwodnych, Witold Supiński, MON, 1968
 5. Pociski lotnicze i przeciwpociski, T. Burakowski i A. Sala, MON, 1964
 6. Zwiad kosmiczny, Olgierd Wołczek, MON, 1967
 7. Broń termojądrowa, M. Nejman, K. Sadilenko, MON, 1959
 8. Zasady kierowania zdalnego pociskami rakietowymi, S. Paszkowski, MON, 1958
 9. Okręty podwodne, Z. Grabowski, MON, 1962
 10. Fala uderzeniowa wybuchu atomowego, J. Naumienko, J. Piotrowski, MON, 1957
 11. Rycerze pancerni XX wieku, Janusz Magnuski, MON, 1967
 12. Telewizja w wojsku, J.A. Szumichin, MON, 1959
 13. Obrona przeciwatomowa w marynarce wojennej USA, MON, 1959 (jedną z tych dwóch sztuk.)
 14. Postęp naukowo-techniczny, a przeobrażenia w sztuce wojennej, MON, 1975
 15. Broń strzelecka wojska polskiego 1918-39, Andrzej Konstankiewicz, MON, 1986
 16. Środki walki wojsk lądowych, Czesław Dęga, MON, 1986
 17. Polskie okręty podwodne 1926-1969, Czesław Rudzki, MON, 1985
 18. Zminiaturyzowane ładunki jądrowe, Kazimierz Szarski, MON, 1981
 19. Świat atomu, G. Zisman, MON, 1957
 20. Wozy pływające gąsienicowe i kołowe, M. G. Riedkin, MON, 1960
 21. O czołgach, Jerzy Faszyński, MON, 1952
 22. Sto wcieleń żyroskopu, Jan Lew, MON, 1963
 23. Rakiety. Broń XX wieku, T. Burakowski, A. Sala, MON, 1963
 24. Uwaga: Broń atomowa, F.O. Miksche, MON, 1958
 25. Cięcia prawdziwą szablą, Wojciech Zabłocki, Wydawnictwo Sport i Turystyka, 1989
 26. Broń pancerna w wojnie, J. Boucher, MON, 1958
 27. Myśliwska broń palna, Anatol Szyrkowiec, MON, 1988
 28. Wojskowe pojazdy terenowe, Mirosław Gorecki, MON, 1963
 29. Działania rażące wybuchu jądrowego, A. Iwanow, G. Rybkin, MON, 1962
 30. Broń CB, MON, 1971
 31. Polska broń pancerna 1939, Rajmund Szubański, MON, 1982
 32. Laserowa technika wojskowa, Wiesław F. Wyrębski, MON, 1982
 33. Walka ogniem, Franciszek Konupka, MON, 1962
 34. Broń przeciwpancerna piechoty, L. Chodkiewicz, MON, 1959

Daj znać ile kosztowałaby paczka, adres wyśle mailem. Resztę listy wstaw na dyskusję wikiprojektu militaria, może ktoś się skusi. A jak nie będzie chętnych to sprawdź czy w którejś z okolicznej bibliotek nie ma czegoś w rodzaju zabrzańskiego zielonego regału :) Nemo5576 Dyskusja 19:39, 8 sie 2009 (CEST)

Nie ma problemu. Wyślij dane do przelewu mailem. Nemo5576 Dyskusja 19:55, 10 sie 2009 (CEST) Przelew poszedł :) Wielkie dzięki za książki. Nemo5576 Dyskusja 11:16, 13 sie 2009 (CEST)

A ja poproszę Konflikty i zbrojenia morskie 1918-1939, Józef Wiesław Dyskant, Wydawnictwo Morskie, 1983 --PMG (dyskusja) 07:16, 9 sie 2009 (CEST)

Zapłaciłem ci wczoraj, powinno dojść. Coś jeszcze ci zostało ? PMG (dyskusja) 11:12, 2 wrz 2009 (CEST)

16 Poznańska Drużyna Harcerzy im. gen. Józefa Zachariasza Bema mussira Murada Paszy marszałka Węgier i Turcjiedytuj kod

To w ogóle prawda? Picus viridis Odpowiedz zoilowi 01:02, 29 sie 2009 (CEST)

Ogłaszam mobilizację Komitetu Powitalnego :)edytuj kod

Od pierwszego września możemy spodziewać się większej liczby edycji nowych userów (dzięki nagłośnieniu akcji kampanii wrześniowej w pl wiki). Proszę, jeśli tylko możesz, poświęć trochę więcej czasu na witanie nowozalogowanych - po przejrzeniu ich wkładu, jak i niezarejestrowanych (do użycia szablon {{anonim}}), których można spotkać na ozetach. Nie zapomnij dodać strony osoby witanej do obserwowanych. Dzięki temu będziesz mógł mu pomóc, gdy wpadnie w tarapaty, a najlepiej pomóż mu po zerknięciu we wkład. Oczywiście życzę ci, aby większość powitanych przez ciebie nowicjuszy jak najszybciej uzyskała status redaktora :) Powodzenia Przykuta (dyskusja) 08:38, 31 sie 2009 (CEST)

Re: privedytuj kod

Tutaj znajdziesz kontakt do "Dolnośląskiego Oddziału PZK", można do nich wpaść na spotkanie i pogadać. Sq7obj (dyskusja) 17:39, 1 wrz 2009 (CEST)

Encyklopedyczność jednostek org. harcerstwaedytuj kod

Witaj wpedzich polecił Ciebie jako eksperta od harcerstwa. Jaki stopień organizacyjny zastęp, drużyna, gromada, szczep, hufiec ... jest ency? Ja nie znalazłem zaleceń, ale może takowe są lub chociaż zostało coś ustalone w dyskusji? Pozdrawiam Paweł Zaręba --Pablo000 (dyskusja) 09:21, 7 wrz 2009 (CEST)

 • Chodzi w tej chwili o Szczep "Zielony Płomień". Hasło zostało utworzone dzisiaj. Jest bardzo zdawkowe i w zasadzie oprócz podstawowych informacji teleadresowej nie wnosi. --Pablo000 (dyskusja) 17:22, 7 wrz 2009 (CEST)
  • A jesteś w stanie to poprawić. Bo w takiej formie to troszkę wstyd. --Pablo000 (dyskusja) 17:35, 7 wrz 2009 (CEST)

Oświadczenie w sprawie Wikipedii WPedytuj kod

Witaj! Dzięki za złożenie podpisu pod oświadczeniem. Niestety już po uzyskaniu m. in. Twojego podpisu zgłosiłem na liście wiki-pl propozycję zmiany treści oświadczenia. Zmiana wydaje mi się ważna, dlatego proszę Cię o ponowne przeczytanie tekstu.  « Saper // @dyskusja »  11:53, 21 wrz 2009 (CEST)

Userboks wakacjeedytuj kod

Cześć. Pozwoliłam sobie przenieść Twój userboks pod adres Wikipedysta:Wyksztalcioch/userboksy/wakacje, teraz znajduje się on w Twojej przestrzeni nazw :). Arachne (dyskusja) 16:46, 25 paź 2009 (CET)

Kazimierz Leloedytuj kod

Witaj. Dziękuję za sprostowanie i pozdrawiam. Warschauer (dyskusja) 22:39, 21 lis 2009 (CET)

potrójna gęśedytuj kod

Cześć. Może byłbyś zainteresowany realizacją ciekawego zamówienia na nagranie wymowy - wikt:Wikisłownik:Zamówienia na nagrania wymowy na samym dole. Przydałoby się do aneksu opisującego wymowę i do hasła gęś. Pozdrawiam, 212.2.96.100 (dyskusja) 17:03, 17 gru 2009 (CET)

Aleksandros Grigoropulosedytuj kod

Idzie na WP:DNU do sekcji biografie. Wydzielenie imo wątpliwe, ale do decyzji społeczności. Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 23:55, 22 sty 2010 (CET)

Wikipedia:Oblicza wikipedystów/Brodaczeedytuj kod

W imieniu wikibrodaczy, po obejrzeniu Twojego wizerunku który pojawiał się niedawno w mediach w związku z wiadomymi wydarzeniami, proszę o umieszczenie aktualnego zdjęcia w tej galerii :)

Pozdrawiam, --<A.J.>--<?>-- 13:55, 4 lut 2010 (CET)

File:Pl-Była Jugosławiańska Republika Macedoni.oggedytuj kod

Nie powinno być przypadkiem [...] JugosłOwiańska [...]? IMO trzeba by to nagrać ponownie. Pozdrawiam, Jaroo28 (dyskusja) 18:32, 4 mar 2010 (CET)

Wikiprzewodnikedytuj kod

Witaj :) Piszę do ciebie, ponieważ znajdujesz się na liście wikiprzewodników. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest w tej chwili orientacyjna liczba aktywnych wikiprzewodników, gotowych nadal zajmować się podopiecznymi i brać pod opiekę kolejnych nowicjuszy. Dlatego chciałabym wiedzieć, czy nadal chcesz/możesz/masz czas pełnić tę funkcję? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :) Magalia (dyskusja) 23:23, 26 sie 2010 (CEST)

Tabelka dla witaczyedytuj kod

Cześć. Wpisuję ci się z prośbą o krótki opis w tabelce na stronie Wikipedia:Komitet powitalny/członkowie. Dopiero co ją wysmażyłem. Po prostu w polu pod nickiem wytnij komentarz i napisz jak ci idzie z witaniem. Ewentualnie w kolejnym polu - pod szablonem z twoim nickiem zamieść jakieś uwagi. Opis co i jak dałem na górze tabelki - przypisy. Polecam stronę Specjalna:Wkład/newbies (jest do niej link na OZ). Przykuta (dyskusja) 11:33, 30 wrz 2010 (CEST)

Encyklopedyczność jednostek harcerskichedytuj kod

Ponownie wraca kwestia encyklopedyczności jednostek. Kiedyś dałeś swoją propozycję kryteriów encyklopedyczności, ale wygląda na to, że trzeba wrócić do tematu i jakoś to skwitować. Dodałem swoją propozycję działań na Wikipedia:Poczekalnia/artykuły#Szczep_273_WDHiGZ_.22Mazowsze.22.2C_Szczep_234_WDHiZ_ZHP.2C_Szczep_69_WDHiZ_ZHP Pozdrawiam, --Smyrwa (dyskusja) 15:04, 17 paź 2010 (CEST)

Poradnik harcerskiedytuj kod

Mam prośbę: prowadzimy akcję sprzątania Wikibooks. W/w podręcznik nie ma okładki. Czy mógłbyś ją dodać? Karol Karolus Dąbrowski (zaprasza do dyskusji) 23:13, 28 mar 2011 (CEST)

Numery informacyjneedytuj kod

Delta 51 (dyskusja) 21:42, 27 sie 2011 (CEST)

Pomoc w edtowaniuu stony wikipdystyedytuj kod

Cześć :) Mam prośbę, mam duży problem z moją strona wikipedysty , nie mogę dojść gdzie robię błąd/błędy z góry dzięki za pomoc w poprawieniu tego :) Wikipedysta:Teflon94

Wikipedysta:Wyksztalcioch/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 08:26, 23 maj 2012 (CEST)

Wikipedysta:Wyksztalcioch/Wikipedia:Encyklopedyczność - harcerskie jednostki terenoweedytuj kod

Cześć! Jako że minęło już kilka lat od sporządzenia ww. propozycji, pozwoliłem sobie zdezaktywować znajdujący się na niej szablon {{Propozycja zalecenia edycyjnego}}. Jeżeli będziesz chciał do niej wrócić i przedstawić propozycję Społeczności pod dyskusję lub głosowanie, po prostu usuń "s". Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 15:28, 5 gru 2012 (CET)

Szablon:DualLicenseWithCC-BY-Dualedytuj kod

Masur juhu? 11:25, 5 cze 2013 (CEST)

Twoje uprawnienia administratora i biurokraty na pl.wikinewsedytuj kod

Cześć. Globalna społeczność ustaliła w 2013 politykę dotyczącą usuwania "zaawansowanych uprawnień" (administratora, biurokraty itp.) Zgodnie z tą zasadą stewardzi weryfikują aktywność na wiki, które nie mają własnych zasad dotyczących nieaktywności.

Spełniasz kryteria nieaktywności (brak edycji i akcji w czasie dłuższym niż dwa lata) na wiki przedstawionej wyżej. Skoro ta wiki nie ma własnych zasad dotyczących nieaktywności, stosujemy globalną politykę.

Jeżeli chcesz zachować swoje uprawnienia, powinieneś poinformować społeczność swojej wiki o tym, że stewardzi wysłali Ci tę informację o Twojej nieaktywności. Jeżeli społeczność prowadzi dyskusję na ten temat i chce, żebyś utrzymał uprawnienia, prosimy, skontaktuj się ze stewardami na ich tablicy i podlinkuj tam dyskusję lokalnej społeczności, gdzie wyrażono wolę utrzymania uprawnień.

Jeżeli chcesz zrezygnować z uprawnień, możesz odpisać tutaj albo zgłosić prośbę o usunięcie uprawnień na Meta.

Jeżeli nie będzie odpowiedzi po ok. miesiącu, stewardzi usuną Twoje uprawnienia administratora lub biurokraty. W przypadku wątpliwości ocenią odpowiedź i zwrócą się do lokalnej społeczności z prośbą o komentarze. Jeżeli masz pytania, skontaktuj się ze stewardami. Openbk (talk) 22:39, 2 lut 2015 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wyksztalcioch" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy