Dyskusja wikipedysty:Xlxl


Dyskusja wikipedysty:Xlxl w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj na Wikipedii. W nazwach artykułów nie używamy znaków ". Dlatego zmieniłem nazwę artykułu na Forrest Gump. Jeśli masz jakieś pytania to pytaj śmiało. Pozdrawiam Lzur 22:06, 8 gru 2004 (CET)

Witam, jeśli jakiś artykuł nadaje sie do usunięcia bez dyskusji, to możesz wpisać szablon {{ek}} do niego (skrót od Ekspresowe Kasowanko). Jak wpiszesz jeszcze to samo w polu "Opis zmian", to zostanie to szybko zauwazone przez kogos sledzacego ostatnie zmiany i usuniete. Polecam lekture Wikipedia:Administracja dla każdego :) Kotasik 23:27, 8 gru 2004 (CET)

Spis treści

EEedytuj kod

Można. Sama definicja była zła. Nie wszystkich zwolenników Unii mozna nawać euroentuzjastami. Można przedstawić historię pojęcia, można zdefiniwać które gupy można tak nazwać, można można. mzopw 23:23, 18 maj 2005 (CEST)

Proponuję nie rozmawiać z trollami. Kpjas Σ 18:30, 22 maj 2005 (CEST)

spotkanie w Katowicachedytuj kod

A więcej szczegółów tu. Jak coś, to się dopisz Przykuta 23:08, 29 sie 2005 (CEST)

:)edytuj kod

Nie ma sprawy :) miło mi powitać Wikipedystę zajmującego się hasłem zwiazanym z "moim" Gdańskiem. Powodzenia Sławek 19:39, 2 wrz 2005 (CEST)

Tadeusz Mazowieckiedytuj kod

Pozwoliłem sobie jednak usunąć powtórkę, która znajduje się na samym końcu, a przywrócić ten fragment, który usunąłeś. Argumentuję to tym, że:
1. Powinno to być widoczne i na początku życiorysu.
2. Podobnie jest w artykułach: Marcin Libicki i Bronisław Komorowski
Jeśli masz inną wizję, chętnie Cię wysłucham. pozdrawiam :) Wiktoryn 02:11, 25 wrz 2005 (CEST)

Wykluczenie to dość ważna dla mnie sprawa, zagłosuj: Wikipedia:Głosowania/Wykluczenie Kwietnia Kwiecień 18:34, 12 lis 2005 (CET)

OK:kropkiedytuj kod

Widocznie ktoś tak robił wcześniej - sam sobie tego nie wymyśliłem. Nie przywracam kropek:)... tylko rozdzielam - zamiast pauzy tworzę nowe zdanie Rozmów Kazik 14:04, 23 gru 2005 (CET)

Lista urzędnikówedytuj kod

Mam nadzieję, że przynajmniej o niektórych tego typu osobach można napisać coś ciekawego, ale sam fakt, że ktoś, gdzieś siedzi za biurkiem - sorry to za mało. Niech mają jakieś osiagnięcia, czy też w ogóle coś ciekawego w życiorysie. Inaczej postępować nie możemy, bo Wikipedia stała by się spisem mieszkańców w garniturach (albo i waciakach nawet :-))) ). Beno @ 22:36, 1 lut 2006 (CET)

Literaturaedytuj kod

Widzę, że interesujesz się literaturą. Może ciekawa będzie dla Ciebie informacja o portalu dotyczącym literatury. Jakbyś miał jakieś uwagi lub pytania go dotyczące - zapraszam. Również zapraszam do rozwijania portalu. alx D 22:25, 12 lut 2006 (CET)

Super, bardzo się cieszę. Też trochę dopisałem do tego Chrétiena. :-) alx D 22:16, 14 lut 2006 (CET)

Strona użytkownikaedytuj kod

Częstuj się ;) Pozdrawiam --Adalbertus 02:06, 14 lut 2006 (CET)

Młodzież Wszechpolskaedytuj kod

Witaj, w haśle nacjonalizm jest wszystko to, o czym napisano w programie ideowym Młodzieży Wszechpolskiej, łącznie z powołaniem się na Dmowskiego, plus oczywiście dodanie tego, co ze sobą niesie dla demokracji ta doktryna. Natomiast słowo naród przekierowuje w inny system pojęć, zgoła nie politycznych, który może wprowadzić w błąd. Bo to hasło naród nie wyklucza nikogo, bez względu na pochodzenie, poglądy polityczne - jak to ma miejsce w "narodzie amerykańskim". Ale już przejście w haśle naród w dalszej części opisu do nacjonalizmu uważam IMO za błędne, ponieważ powinno tam być dalej najwyżej o kwiatkach, króliczkach kicających po pięknych łączkach a nie tak zaraz o kolonialiźmie nękającym Afrykę. Sam zauważ,że hasło naród zaczyna się niewinnie a potem łup, z grubej rury - NACJONALIZM!

Sądzę więc, że uczciwiej jest wobec czytelnika Wikipedii w przypadku hasła "Młodzież Wszechpolska" od razu dać mu po oczach "nacjonalizmem" zamiast podpuszczać go na początek piękną idaą "narodu amerykańskiego" i łup... (jak napisałem wyżej :)

Nie wiem, kto uzna nam podobne argumenty...Zboralski 23:26, 24 lut 2006 (CET)

Baluchedytuj kod

Nadal nie wiem, czy ency. A czy on musi być koniecznie? Zwykle opisujemy osoby o dużym dorobku lub innych cechach charakterystycznych. A wielu z nich jeszcze nie opisaliśmy. Może więc zamiast opisywania osoby, która dopiero zaczyna coś znaczyć, lepiej wziąść się za uzupełnienie istotniejszych dziur na Wikipedii? A jeżeli w dodatku Tobie zależy na tej konkretnie osobie, to tym bardziej należy sobie odpuścić, bo mamy taką zasadę, że nie opisujemy rzeczy, do których mamy prywatny stosunek. Uzasadnienie jest proste - ciężko zachować obiektywizm. Tak więc sądzę, że w tym wypadku, brak możliwości obiektywizacji tematu wyraża się u Ciebie już w samym kombinowaniu, jakby tę osobę tu wcisnąć. A to zły prognostyk. Lepiej opisz inną, bardziej znaną osobę, której bardziej potrzebujemy. Beno @ 00:27, 6 maja 2006 (CEST)

No to olej ten temat. Ja mam w głowie i plikach ze 20 rozbabranych dużych tematów. Beno @ 01:37, 6 maja 2006 (CEST)

Paweł Lisiewicz - SDUedytuj kod

Pozdrowienia, Bansp 19:05, 16 paź 2006 (CEST)

Podpisedytuj kod

Witaj,

W ramach sprzątania przestrzeni szablon wszystkie podpisy Wikipedystów są przenoszone do ich przestrzeni. Twój podpis, tj. {{Xlxl-podpis}} został przeniesiony do Wikipedysta:Xlxl/podpis. Jeśli używasz szablonu podpisu poprzez ~~~~ w polu twój podpis w preferencjach wpisz {{subst:Wikipedysta:Xlxl/podpis}}. Więcej o podpisach - Wikipedia:Jak zmienić swój podpis Wikipedysty.

Pozdr. Yarl read.me 14:40, 13 lis 2006 (CET)

Tłumaczenie miesiącaedytuj kod

Witaj

Kiedyś zapisałeś/aś się do listy tłumaczy z j. angielskiego w projekcie Tłumaczenie miesiąca . Ponad dwa miesiące temu dokonano sporych zmian w konstrukcji samego projektu i teraz nie ma konieczności tłumaczenia tylko jednego tekstu. Każdy może pracować nad swoim oddzielnym hasłem, więc jeżeli nadal jesteś chętny/a do współpracy w tym zakątku polskiej Wikipedii to zapraszam. Wprowadzone zmiany powinny zaskoczyć cię pozytywnie.

PMG (dyskusja) 19:22, 12 sie 2007 (CEST)

PS. Zarchiwizowałem listę tłumaczy - jeżeli nadal chcesz aby twój nick tam występował to wystarczy że wpiszesz tam się jeszcze raz. To pozwoli odsiać osoby, które zrezygnowały z udziału w projekcie o zmienionej formule.

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 11:00, 10 kwi 2012 (CEST)

Homo sovieticusedytuj kod

John Belushi -- komentarz 20:17, 10 sty 2015 (CET)

Osada protomiejskaedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 10:01, 12 sty 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Xlxl" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy