Dyskusja wikipedysty:Yarl/Archiwum 7


Dyskusja wikipedysty:Yarl/Archiwum 7 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Yarl Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Zlot z Katowic

Witam, wlasnie sie dowiedzialem o Zlot_Zimowy_2017/Uczestnicy#To_jest_miejsce_na_zapisy_uczestnik.C3.B3w. A ze jestem teoretycznie z Katowic, to zawsze milo poznac lokalnych Wikipedystow. Czy kolega rozeznal juz sytuacje transportowa? Jaki bilet kupic na pociag? (Ja od ponad 10 lat jestem za granica, wiec troche wypadlem z tematu jak sie u nas podrozuje :D). Moze da sie usiac w grupie, bedzie o czym pogadac :) Pozwole sobie spingowac dwie osoby ktore tez jada z K-c: Wikipedystka:EwkaC, Wikipedysta:Krzysiu. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 14:20, 15 gru 2016 (CET)

@Piotrus: Jak najbardziej, jest taka opcja :). Gdzieś w połowie stycznia przypomnę się kto jedzie, mogę wtedy kupić bilety dla wszystkich a potem się rozliczymy. Yarl 21:11, 15 gru 2016 (CET) A jakby kupić bilety na ten pociąg o 16.00 30-15 dni przed wyjazdem to będzie 3o% taniej :) EwkaC (dyskusja) 22:07, 16 gru 2016 (CET) Jeśli liczy się dla Was jak najtańsza podróż (oczywiście w granicach rozsądku, nie jazda na furmance :)), to piszę się. Grupą raźniej! Krzysiu 04:32, 18 gru 2016 (CET) Super, ja sie pisze na to oczywiscie - pingnij mnie to przeleje naleznosc za bilet (albo - moze sie spotkamy w K-cach po Nowym Roku przy jakims piwku/pizzy/cos takiego?) Ping Wikipedystka:EwkaC, Wikipedysta:Krzysiu :) --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 07:11, 18 gru 2016 (CET) @Piotrus, @EwkaC, @Krzysiu: będą urodziny w Katowicach 15 stycznia, dokładne informacje podamy niebawem. Zapraszam :). Y

arl 15:50, 18 gru 2016 (CET)

Dobrze by zaczac ustalac te dokladne organiacje? :) Co, gdzie, ilu nas bedzie? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 14:35, 8 sty 2017 (CET)

@Piotrus: strona już jest, zapraszam. Przy okazji pinguję @EwkaC, @Krzysiu, @Gower, @Karol007. Yarl 19:43, 8 sty 2017 (CET)

  • "Osoby z Katowic i okolic zapraszam na Dzień Wikipedii 2017" - zręczniej by było inaczej sformułować zaproszenie, tak by nie sugerować, że osoby spoza rejonu Katowic nie są mile widziane na spotkaniu. Chyba, że to ma być spotkanie w stylu RAŚu, czyli tylko Ślązacy do 8 pokolenia wstecz:) Piszę pro forma, bo dla mnie i tak za daleko. Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 10:32, 9 sty 2017 (CET)

Katowickie kamienice

Przecież te artykuły nie mają poprawnych źródeł! Pisze do autorów, pytam o opiekuna....cisza. Ciacho5 (dyskusja) 16:22, 15 sty 2017 (CET)

@Ciacho5: Cześć, odpiszę po warsztatach. Yarl 16:26, 15 sty 2017 (CET)

Wikiprojekt Wikidane

Zapraszam do wikiprojektu Wikidane. Wargo (dyskusja) 21:56, 20 sty 2017 (CET)

Urodziny

Wszystkiego najlepszego z okazji twoich urodzin, zdrowia, szczęścia w życiu osobistym, i tego wszystkiego co ty sobie sam życzysz. --J.Dygas (dyskusja) 10:03, 22 sty 2017 (CET)

bot (?)

Witaj,

na Commons pojawiła się większa partia zdjęć ze Zlotu Zimowego, ale nie wszyscy uploaderzy dodali tam szablon {{Personality rights}}.

Czy umiałbyś stworzyć bota, który seryjnie dodałby taki szablon do wszystkich tych w commons:category:Zlot Zimowy 2017, które takiego szablonu nie posiadają?

Julo (dyskusja) 21:58, 1 lut 2017 (CET)

PS Z tych czterystu iluś fotek kilka (chyba dziewięć takich jak File:2017 zlot zimowy 109.jpg, File:2017 zlot zimowy 137.jpg, File:2017 zlot zimowy 289.jpg, File:2017 zlot zimowy 290.jpg) takowego szablonu nie wymaga, bo nie ma na nich ludzi, ale łatwiej tych dziewięć cofnąć, niż "na piechotę" wpisywać szablon do czterystu...

@Julo: OK, powinno się dać, przysiądę do tego dzisiaj. Yarl 16:03, 2 lut 2017 (CET)

Odebranie flagi bota/Bot flag removal (pl.wiki)

Dyskusja

Nie wiem czy widziales Wikipedia:Kawiarenka/Ogólne#Jaka_zasada_usprawiedliwia_przenoszenie_artyku.C5.82.C3.B3w_do_brudnopisu.3F_Kto_dopu.C5.9Bci.C5.82_.27Przenie.C5.9B_do_brudnopisu.27_do_dzia.C5.82ania.3F. To vide Wikipedysta:Yarl/100wikistubdays i 'mojej afery stubowej'. Naprawde balbym sie teraz napisac cos tak krotkiego jak clickbait czy o tych palach. Choc napisalem testowo Willa „Ornak” i jeszcze nikt sie nie przyczepil... --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 01:52, 1 mar 2017 (CET)

@Piotrus Będzie dobrze ;). Yarl ✉️️  20:44, 1 mar 2017 (CET)

Wieści z Inicjatywy Zrównoważonego Rozwoju

Dziękujemy za wsparcie Inicjatywy Zrównoważonego Rozwoju!

Drogi Yarl! Jeszcze raz dziękujemy za Twoje wsparcie dla Inicjatywy Zróważonego Rozwoju, która ma na celu ograniczenie negatywnego wpływu ruchu Wikimedia na środowisko. Na przestrzeni ostatni dwóch lat ponad 200 wikimedian z całego świata podjęło wspólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju projektów Wikimedia.

Co słychać u nas nowego?

Kontaktujemy się z Tobą, ponieważ chcielibyśmy podzielić się wspaniałą wiadomością: Rada Powiernicza Fundacji Wikimedia przegłosowała uchwałę stanowiącą, iż Fundacja jest zaangażowana w poszukiwanie sposobów zredukowania wpływu jej działalności na środowisko. Dodatkowo udało nam się wybrać nową nazwę dla projektu i stworzyć fajne logo, które widoczne jest po prawej :-)

Co teraz?

Aktualnie współpracujemy z pracownikami Fundacji Wikimedia, aby uczynić zrównoważony rozwój kluczowym priorytetem w procesie wyboru nowej lokalizacji serwerów Wikimedia w Singapurze. Zaprezentowaliśmy też Fundacji stworzony przez nas harmonogram działania na rzecz odnawialnej energii, który pozwoliłby, aby wszystkie serwery Wikimedia wykorzystywały wyłącznie energię odnawialną do roku 2019.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

Abyśmy mogli dalej kontynuować nasz projekt, potrzebujemy Twojej pomocy − i istnieje szereg różnych sposóbów, aby to zrobić:

  • Poproś innych wikimedian o złożenie podpisu na stronie projektu − w ten sposób możemy wskazać Fundacji Wikimedia, że jest to kwestia, która jest naprawdę ważna dla naszej społeczności.
  • Porozmawiaj z innymi wikimedianami na temat znaczenia ograniczenia negatywnego wpływu ruchu Wikimedia na środowisko.
  • Pomóż nam ulepszyć i przetłumaczyć stronę projektu na Meta-Wiki.

Jeśli masz jakieś pytania, możesz skontaktować się z nami (w j. angielskim) na Meta-Wiki. Jeszcze raz dziękujemy za Twoje wsparcie! --Aubrey i Gnom (dyskusja) 18:14, 9 kwi 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:29, 10 maj 2017 (CEST)

Ad:Wikipedia:Brudnopis/Tytus

Ad:Wikipedia:Brudnopis/Tytus

Czy powyższe jest Ci jeszcze potrzebne? Torrosbak (dyskusja) 15:34, 19 maj 2017 (CEST)

@Torrosbak Nie, usunąłem. Yarl 💭  14:14, 20 maj 2017 (CEST)

Projekt instytucjonalny

Cześć. Widziałem, że brałeś aktywny udział w projekcie instytucjonalnym Wiki-Ekonomia i stąd piszę właśnie do Ciebie. Chciałbym rozeznać możliwości odnośnie rozpoczęcia zbliżonego projektu pod roboczą nazwą Wiki-Praca Socjalna, afiliowanego przez instytucję pomocy społecznej, w której jestem zatrudniony. Na razie jest to tylko luźne rozeznanie możliwości. Chciałbym po prostu dowiedzieć się jak wygląda procedura założenia takiego projektu, od czego powinienem zacząć i jakie są kolejne kroki. Czy mógłbyś mi coś zasugerować w tym zakresie? Z góry dziękuję za rychłe odpisanie :) Pzdr. MOs810 (dyskusja) 11:32, 26 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committee

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:44, 10 cze 2017 (CEST) 

Odp:Prośba do kogoś, kto jest jednocześnie adminem na Commons

Odp:Prośba do kogoś, kto jest jednocześnie adminem na Commons
  • Hej. Dzięki za błyskawiczną reakcję :) Pzdr. Ented (dyskusja) 22:58, 18 sie 2017 (CEST)

Prośba

Cześć :) Jeżeli znajdziesz chwilkę, to proszę o usunięcie tych grafik załadowanych na commons z naruszeniem PA (sprawdziłem nawet te "widoczkowe" - są ściągnięte z netu). W pl.Wiki edycje je dodające anulowałem oraz wpisałem się w dyskusję usera. Teraz należałoby posprzątać na WC. Z góry dzięki ;) Pzdr. Ented (dyskusja) 20:49, 20 sie 2017 (CEST)

@Ented: OK, część usunąłem, jutro dokończę. Przy okazji prośba do @Cynko: dodawaj szablon {{copyvio|url źródła}} zamiast zgłaszania plików do usunięcia, bo potem jest dużo roboty z zamykaniem zgłoszeń. Yarl 💭  21:57, 20 sie 2017 (CEST) Używałem tego szablonu do momentu reprymendy jednego z adminów Commons [1], według którego lepiej poddawać tego typu grafiki pod dyskusję. Uważam jednak, że ekspresowe kasowanie jest w tym przypadku bardziej na miejscu i powrócę do tej metody, jeśli ma to być ułatwienie, tylko żeby potem ktoś znowu nie miał do mnie pretensji :-). Pozdrawiam Cynko (dyskusja) 07:19, 21 sie 2017 (CEST)

Podziękowania

Bardzo serdecznie dziękujemy za Twoją pomoc przy organizacji międzynarodowej konferencji Wikimedia CEE Meeting 2017 w Warszawie! Jesteśmy pod wrażeniem Twojego zaangażowania, niezawodności i ciągłego myślenia o tym, jak można jeszcze pomóc delegatom. To była wielka przyjemność pracować z Tobą! Dziękujemy również za bardzo ciekawy wkład w program merytoryczny w postaci Twoich zajmujących wystapień. Zapraszamy też do dalszej aktywności w pracach Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

W imieniu komitetu organizacyjnego konferencji oraz Zarządu Stowarzyszenia Wikimedia Polska, Powerek38 (dyskusja) 13:22, 28 wrz 2017 (CEST)

Odp:Kolorowanie linków w związku WikiData

Odp:Kolorowanie linków w związku WikiData

To może podmień te kolory? Nie jestem za to pewien tej przerywanej linii, bo nie widzę jej przewagi nad ciągłą, a jest trochę mniej kontrastowa i przez to trudniejsza do zauważenia. Gżdacz (dyskusja) 20:51, 15 paź 2017 (CEST)

Narzędzie do masowego uploadu

Cześć. Chyba w roku 2016 podczas WikiKonferencji i ja, i Jacek Fink-Finowicki wierciliśmy Ci dziurę w brzuchu w sprawie narzędzia do masowego uploadu obrazków na serwisy działające w oparciu o oprogramowanie MediaWiki. Wspominałeś wtedy o tym, że tworzysz takie cosie, ale dostosowane tylko do pracy na Commons gdy my tymczasem potrzebowaliśmy narzędzia, które pozwoliłoby przesyłać pliki także na inne serwisy. Kierowany potrzebą napisałem proste narzędzie pod Pywikibota, które coś takiego robi. Można nim przesyłać pliki na dowolny serwis działający na oprogramowaniu MediaWiki. Jeśli zatem ktoś zwracałby się do Ciebie z pytaniem, czy coś takiego masz, to, ewentualnie, skieruj takiego ktosia do mnie. Nie jest to tak ładne, jak Twoje dzieła (nie ma interfejsu graficznego) i wymaga instalacji Pythona 3.x oraz Pywikibota, ale działa. Dodatkowo, prócz przesyłania plików, pozwala także na tworzenie strony pliku (tj. licencja, opis, czy co tam jeszcze trzeba). Listę plików oraz opisy zasysa z pliku tekstowego. 3maj się, dobrego wieczoru :) Pawel Niemczuk (dyskusja) 02:19, 7 lis 2017 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Yarl/Archiwum 7" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy