Dyskusja wikipedysty:Zaciekawiony


Dyskusja wikipedysty:Zaciekawiony w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskiej Wikipedii!

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

  • wstęp - krótki tekst, opisujący podstawy pracy w Wikipedii;
  • pomoc - główna strona pomocy;
  • FAQ - najczęściej zadawane pytania;
  • terminologia - objaśnienia specyficznych wyrażeń, na które możesz natrafić;
  • Portal wikipedystów - miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze linki do stron związanych z projektem.

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się w projekcie zdarzają.

Chcesz się pobawić z Wiki bez obaw, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny - kliknij: Wikipedysta:Zaciekawiony/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj - zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym Wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej [[Dyskusja_Wikipedysty:{{{1}}}|stronie dyskusji]]. Kliknij [{{fullurl:Dyskusja wikipedysty:{{{1}}}|action=edit&section=new}} tutaj] aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi na trapiące Cię problemy, lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony szablon:pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub Wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie redaktorów Wikipedii i pozdrawiam! Paweł ze Szczecina 20:47, 24 wrz 2006 (CEST)

Spis treści

Wybuch gazu w Nowej Hucieedytuj kod

--Xett Dyskusja 16:28, 5 mar 2007 (CET)

Kategoriaedytuj kod

WItaj. Nie tak to robisz - kategorię umieszcza się w artykułach, a nie tytuły artykułów w kategorii. Po prostu nadaj kategorię Kategoria:Polscy autorzy powieści kryminalnych odpowiednim artykułom. Pozdrawiam. Gytha 22:38, 19 maja 2007 (CEST). PS. I pamiętaj o sortowaniu w kategorii - wg nazwiska, zobacz, jak to zrobiłam w Joanna Chmielewska.

ee...edytuj kod

a jak to odkręcić?

Nic nie musisz odkręcać - już poprawiłam. Kategoria jest już zagnieżdżona tam, gdzie trzeba (tzn. stanowi podkategorię Kategoria:Polscy pisarze) - teraz tylko pododawaj ją w odpowiednich artykułach, pamiętając, by napisać wg wzoru [[:Kategoria X|Nazwisko, Imię]]. A na przyszłość - odpowiadaj w dyskusji osoby, która do Ciebie napisała. Dostanie ona wtedy takie pomarańczowe powiadomienie, jak Ty przed chwilą. Pozdrawiam. Gytha 22:50, 19 maja 2007 (CEST)

Zatrucie tlenkiem węgla w Żychlinieedytuj kod

Witaj. Twoja edycja treści w Wikipedii powiodła się. Była ona jednak w tym przypadku niezgodna z zasadami, jakie przyjęliśmy w projekcie, dlatego została anulowana. Jeżeli coś jest dla Ciebie problemem w edytowaniu, możesz zapytać mnie na mojej stronie dyskusji. (Proszę tylko, nie reaguj gwałtownie. Większość z nas na początku popełniała błędy). Możesz popróbować testowych wpisów w swoim brudnopisie lub na stronach testowych. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz także skorzystać ze stron pomocy, zajrzeć na najczęstsze pytania internautów lub skontaktować się z którymś z administratorów. Ponieważ początkowe edycje mogą być nieco stresujące, zamów sobie przewodnika po Wikipedii :) Cancre (dyskusja) 17:43, 10 lut 2008 (CET)

Zaproszenie do Wikiprojektu Bieżące wydarzenia | edytuj kod

Adik7swiony Pisz do mnie 23:20, 28 lut 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Zaciekawiony" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy