Dyskusja wikipedysty:Zgodniezprawem


Dyskusja wikipedysty:Zgodniezprawem w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w Wikipedii, Zgodniezprawem!edytuj kod

Cieszymy się, że utworzyłeś(aś) konto użytkownika. Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj...

... jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie śmiało edytuj strony!
... gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, najlepiej zacznij od tej strony (w menu po lewej „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia). Aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w Wikipedii, odwiedzaj portal wikipedystów.
... jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: podlinkowany nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika. A jeśli czujesz, że możesz się przydać w konkretnej dziedzinie, zapisz się do któregoś z aktywnych wikiprojektów.

-- Adamt rzeknij słowo 10:27, 8 gru 2016 (CET)

Tomasz Cieślaedytuj kod

Dzięki za wiadomość niestety niewiele ona zmienia, po pierwsze do faktu zamieszczonego są dwa przypisy a drugi działa. Po drugie jeśli już zgodnie z prawem to po jakim okresie w polskim prawie wykroczenia i przestępstwa ulegają zatarciu? Mam tu uźródłowiony tekst, który notorycznie kasujesz motywując to faktem, że jedno ze źródeł nie działa, no sorry ale to żaden argument. Thraen (dyskusja) 15:37, 12 gru 2016 (CET)

Wojciech Cieślaedytuj kod

Ok, i to trzeba było od razu napisać w uwagach, w tym momencie nie mam pytań, Twoja edycja jest jak najbardziej zgodna. Mimo, że to encyklopedia i cała historia osoby powinna być ujęta w artykule to jest to na tyle nieistotny detal, że można go pominąć. Thraen (dyskusja) 15:57, 12 gru 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Zgodniezprawem" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy