Dyskusja wikipedysty:Zsuetam/Archiwum 1


Dyskusja wikipedysty:Zsuetam/Archiwum 1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Zsuetam Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Weryfikowalność wprowadzanych edycji

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Edyta Górniak nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Patrol110 dyskusja 19:27, 23 gru 2008 (CET)

Prońko

zapoznaj się z WP:WER, WP:ZTL, WP:POV DX Dyskusja 14:25, 18 wrz 2010 (CEST)

skoro znasz to świadomie łamiesz zasady wikipedii, administracja już została powiadomiona, wypadałoby się też podpisywać jak już odpowiadasz, nowe tematy na końcu dyskusji DX Dyskusja 14:31, 18 wrz 2010 (CEST) w tym rzecz że wikipedia nie jest portalem, a rozmawiać z administracją możesz kiedy chcesz, póki będziesz łamał zasady nie spotkasz się z inną reakcją jak przy Prońko DX Dyskusja 14:41, 18 wrz 2010 (CEST) zapoznaj się z następującą treścią Wikipedia:Wersje przejrzane skoro masz wątpliwości, poza tym kłótnie póki co to ty prowadzisz ja podaje tylko zasady DX Dyskusja 14:50, 18 wrz 2010 (CEST) znane narusza zasady WP:OR, WP:NPOV i WP:ZTL. kto bowiem określa, co jest znane? na jakiej podstawie, jakiego kryterium, jak to później bezstronnie zweryfikować, zgodnie z WP:WER, skoro dla jednego znane może być coś zupełnie innego? co innego, gdyby zastosować np kryterium "na liście przebojów w pierwszej 10 były", albo podobne, sprawdzalne. co do innych piosenkarzy - prosiłbym o podanie linków do haseł, gdzie takie listy się znajdują, a niezwłocznie je usunę, jako łamiące nasze podstawowe zasady. maikking dyskusja 14:52, 18 wrz 2010 (CEST) dyskografia ma zawsze swój początek i koniec dlatego tutaj nie ma problemu, jak wspomniał kolega wyżej nie da się ocenić co jest znane a co nie, możesz przygotować np. spis utworów notowanych na Liście Przebojów Programu Trzeciego z podaniem źródła archiwum jest dostępne pod adresem lp3.pl, może to być również inna encyklopedyczna lista przebojów DX Dyskusja 15:13, 18 wrz 2010 (CEST) PS. przykład O.N.A.#Single DX Dyskusja 15:15, 18 wrz 2010 (CEST)

Redaktor

Na Wikipedysta:Zsuetam podajesz iż jesteś redaktorem - czy to prawda? Bulwersator (dyskusja) 11:37, 26 wrz 2010 (CEST)

Adam Matuszczyk

Pamiętaj aby po zmianie danych zmienić także datę ostatniej aktualizacji w infoboxie. W infoboxie widniało wciąż aktualizacja do 4 września i chciałem dodać mecz i bramkę z USA, co zrobiłeś już wcześniej.--Verwolff + 11:37, 10 paź 2010 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 19:30, 2 lis 2010 (CET)

en.wiki usurp request

Please confirm here that you have filed this request. Thanks, –xeno 14:46, 8 lis 2010 (CET)

 • Yes, I filed the request. At the moment I am trying to receive the unused account on English wikipedia in order to create myuniversal account. Zsuetam (dyskusja) 19:27, 8 lis 2010 (CET)
  • Zrobione You're all set. –xeno 16:00, 10 lis 2010 (CET)

ad ESC

Jeśli chodzi o, po prostu śmieszne tłumaczenie, "usunąłem go, Bailao.", to ja tego nie napisałem. Jeśli zaś chodzi o piosenkę Kënga Ime, to na stronie pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji (→ [1]) w rubryce "Albania" jest "Aurela Gaçe - Kënga Ime". Uznałem, że oficjalna strona ESC jest wiążącym źródłem informacji do hasła Konkurs..., ale może się myliłem. Proszę o wytłumaczenie mi tej różnicy: dlaczego na w/w stronie jest Kenga Ime, a w innych źródłach jest Feel the Fasion? Pozdrawiam Gabriel3 (dyskusja) 15:53, 19 lut 2011 (CET)

Odp:Konkurs Piosenki Eurowizji 2011

Witam Dobrze by było gdyby dyskusja odbywała się na stronie dyskusyjnej hasła. odpowiem oczywiście Tobie na Twoje argumenty.

Jako, że wszystkie edycje dokonane przez ostatnich kilkadziesiąt godzin są dość niezrozumiałe, powiedziałbym nawet że wandalistyczne

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1.

Uważałbym na określanie czyichś edycji za wandalizm dopóki nie zapoznałbym się z motywami. To powazne oskarżenie w Wikipedii.

Otóż faktycznie brak źródeł, jednak wszystko co było zawarte w artykule było poprawne i prawdziwe. Praktycznie 80-90% wszystkich edycji w tym artykule sam zatwierdzałem, sprawdzając je na bieżąco z wiarygodnymi stronami Konkursu typu eurovision.tv, esctoday.com etc. Źródła powinny być wstawione, jednak to nie powód aby wprowadzać tak rygorystyczne zmiany w artykule.

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1.

No właśnie zgodnie z zasadami Wikipedii jest to powód do takich zmian i wywalenia informacji nieuźródłowionych Takie mamy zasady i do weryfikalności dążymy.

Zarzucasz także błędne tłumaczenia piosenek, co jest także kompletnie niezrozumiałe. Co do tłumaczeń bywało różnie, ale te ostatnie były naprawdę poprawne, więc jestem ciekaw dlaczego uważasz że są one nieprawidłowe.

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1.

No cóż po pierwsze takie tłumaczenia Love In Rewind - Miłość od tyłu Taken By A Stranger - Podjęte przez nieznajomego sa mocno zastanawiające po drugie Wikipedia ma zasadę Wp:OR czyli nie tworzenie własnych tekstów i tłumaczeń Wszystko musi miec swoje źródło.

I skoro przeprowadziłeś je w materiale Konkurs Piosenki Eurowizji 2011, to powinieneś zmieniać także wszystkie pozostałe konkursy eurowizyjne, począwszy od 1. edycji z 1956, bo większość z nich była praktycznie identycznie redagowana.

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1.

Sprawdziłem wczesniej wszystkie edycje dokładnie wszystkie edycje od 1956 roku Artykuły do 2005 sa napisane zwięźle, powiedzmy nie ma się czego czepić prócz linkowania. Wiele z nich jest wręcz ubogie o źródłach nie wspomnę. Dopiero od 2006 roku Artykuły zaczynaja przybierać monstrualne rozmiary z wieloma tabelami i błędami w nich np liczby głosów w finale nie sa takie same jak w podsumowaniu. Tabele są dublowane Zbędne jest podawanie podsumowań skoro wczesniej podawane sa wyniki finału czytelnicy nie sa debilami i sobie sami odczytaja zwłaszcza ze tabele sa porządkujące. Tutaj [2] zapraszam do poprawy artykułów zgodnie z zasadami Wikipedii. Nikt nie chce zniszczyć czyjąś pracę ale musimy trzymac się pewnych reguł o których mówią inni dyskutanci. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 22:01, 18 maj 2011 (CEST)

Happiness (album)

Witam!

Czemu usunąłeś sekcje Zobacz też z artykułu a albumie Happiness ?--Hunaghe (dyskusja) 22:01, 22 lip 2011 (CEST)

Zakopower

w sekcji certyfikaty widnieje dopisek ZPAV, dodałeś certyfikaty które wytwórnia przyznała sama sobie nie zaznaczając tego w artykule, edytuj na przyszłość z większą rozwagą DX Dyskusja 18:24, 2 wrz 2011 (CEST)

Witaj w polskiej Wikipedii!

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

 1. neutralnym punktem widzenia
 2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się w projekcie zdarzają.

Chcesz się pobawić z Wiki bez obaw, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny – kliknij: Wikipedysta:Zsuetam/Archiwum 1/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi na trapiące Cię problemy lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub Wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam! Roo72 Dyskusja 11:51, 4 lip 2007 (CEST)

Anna Cyzon

WTM (dyskusja) 21:09, 2 gru 2010 (CET)

Marco Antonelli

Nie znalazłem żadnego dowodu, że jest on znany poza Polską.Xx236 (dyskusja) 15:24, 26 sty 2011 (CET)

Aktywność w projekcie Albumy muzyczne

Witaj. Jako, że zadeklarowałeś/aś chęć udziału w Wikiprojekcie albumy muzyczne to chciałbym poprosić Ci o wpisanie się na listę osób aktywnych w Wikiprojekcie albumy muzyczne. Pomoże mi to sprawdzić kto aktywnie działa w rozwój projektu. Na wpisanie się jest tydzień czasu. Pozdrawiam Tashi dyskusja 10:24, 13 mar 2011 (CET)

[3]

Takie przekierowanie jest bez sensu i nie poprawiłeś linkujących. Eurohunter (dyskusja) 10:20, 31 sie 2011 (CEST)

 • To świetnie! Teraz znajdą i grupę i singel. Eurohunter (dyskusja) 10:37, 31 sie 2011 (CEST)

Ad:Piekło_w_małym_niebie

Ad:Piekło_w_małym_niebie

Tydzień temu skończyła się dyskusja nad usunięciem, a Ty teraz wstawiasz eka. Jest to naruszenie regulaminu Poczekalni - nie wolno tego singla nawet na DNU zgłosić, a co dopiero do eka. A. Bronikowski zostaw wiadomość 01:10, 2 gru 2011 (CET)

Embarras

Bardzo proszę o podanie źródła informacji o wydanym w 1979 roku singlu "Embarras". Proszę również o informację przez kogo został wydany. Interesują mnie nagrania Ireny Santor, ale nie wiem nic na temat wydawnictwa o którym piszesz. Pozdrawiam. --Anari (dyskusja) 01:39, 18 mar 2012 (CET)

Embarras

Pozwolisz, że będę drążyć temat. Wydawnictwo o którym wspominasz to nie singiel tylko zapis nutowy utworu. Irena Santor nagrała "Embarras" w 1961 roku i jak dotąd, żadne znane mi źródła nie informują o wydaniu utworu na singlu w tym czasie. Z pozdrowieniami. --Anari (dyskusja) 14:33, 18 mar 2012 (CET)

Odp:Andrzej Piaseczny

Witaj. Dziękuję za miłe słowa. Raczej nie będę chyba Ci pomocny w tej sprawie. Co do zarzutu OR-u nie był on słuszny. Masz prawo dokonać edycji a w razie kontrowersji powinno poprosić Cię o przedstawienie źródła potwierdzające Twoją opinię wyrażoną tu w opisie edycji. Jeżeli masz źródło mówiące iż "Promowane piosenki ostatnich lat uznaje się za single, gdyż wydawane są techniką digital download" nie powinno być z tym problemu. Co do merytoryczności edycji nie moge się wypowiedzieć bo nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat i nie wiem czy utwory wydawane techniką digital download sa singlami. Najlepszym argumentem w Wikipedii przeciw innych opini jest przedstawienie źródeł popierających. Mam nadzieję że nie powinno to byc trudne. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 18:10, 25 mar 2012 (CEST)

Ostatnia płyta/Ostatnia płyta

Wątek założony przed: 21:04, 5 kwi 2012 (CET)

ponawiam, poczytaj sobie Zasada unikania podwójnych wyróżnień

Zasada unikania podwójnych wyróżnień

Wątek założony przed: 21:04, 5 kwi 2012 (CET)

poczytaj sobie Zasada unikania podwójnych wyróżnień

Sasha Strunin

Wątek założony przed: 21:04, 5 kwi 2012 (CET)

Hej, nie wiem dlaczego kasujesz moją edycję, która zresztą została pochwalona przez innych wikipedystów. skasowałem w niej przede wszystkim z singli utwór zapomnieć chcę, który nie został wydany jako singel a jeżeli mamy dopisywać do singli utwory które były notowane na pojedynczych notowaniach to czeba by było wpisywać całą listę utworów i to nie miało by sensu, nie wiem czy jesteś jej fanem, masz z nią jakiś bezpośredni kontakt, że to tak oficjalnie to wiesz, nie wiem, ja nie chcę się kłócić ale tak szczerze to ja właściwie napisałem cały ten artykuł mimo że nie jestem osobą która go utworzyła ale nie chcę żeby moją prace ktoś zmarnował, czy kasował bo poszerzałem go z myślą o dodaniu go do propozycji DA i wzorowałem się również na artykułach oznaczonych DA i nie sądze żeby to co poprawiłeś było złe. 21:11, 7 stycznia 2011

Wikiprojekt:Dyskografie

Witam serdecznie chciałbym cię zaprosić do uczestnictwa a wikiprojekcie dotyczących dyskografii. Wiem, że twoje doświadczenie bardzo się przyda, nieważne czy będziesz tworzył nowe dyskografie, czy je ulepszał lub tworzył tylko artykuły o siglach / albumach ;) Mihelpl (dyskusja) 14:22, 8 kwi 2012 (CEST)

Ważne... Edycja profilu Justyny Steczkowskiej

Wątek założony przed: 21:04, 8 kwi 2012 (CET)

Witam. Jestem współpracownikiem Justyny Steczkowskiej. Wszelkie zmiany, które dokonują są prawdziwe i na prośbę samej zainteresowanej - Justyny Steczkowskiej. Zmieniłem firmę/wydawce bo nie jest to Pomaton EMI, tylko prywatna forma. Po drugie wymieniłem zdjęcia, ponieważ Justyna nie zgadza się na tamte, które były poprzednio. Zostały zrobione i użyte bez jej wiedzy i zgody!.

Michał Murzynowski. (michalmurzynowski@justynasteczkowska.pl) - Można to potwierdzić u managerki Moniki Kordowicz (monika.kordowicz@justynasteczkowska.pl)

Czy jest jakaś opcja, żebyśmy mogli oficjalnie edytować kanał Justyny??? I żeby inni nie mieli do niego dostępu?

Basia

Witam serdecznie. Bardzo proszę o wyjaśnienie, na jakiej podstawie została przeprowadzona ta edycja, usuwająca najnowsze single wokalistki z ostatniej płyty oraz wszystkie notowania listy LP3, wskazujące na popularność notowanych singli w Polsce. Z poważaniem, Zsuetam (dyskusja) 11:20, 15 kwi 2012 (CEST)

Witam. Owe "najnowsze single wokalistki z ostatniej płyty" to w rzeczywistości nie single, a jedynie utwory wybrane przez didżejów Trójki do odtwarzania na antenie i promowania na ich liście. Notowania LP3 usunąłem z dwóch przyczyn. Nie jest to oficjalna lista sprzedaży singli, tak jak inne podana w tabelce, dlatego nie powinna stać obok reszty. Poza tym, to tylko odzwierciedlenie popularności piosenek na antenie Trójki, nie w całej Polsce. 1000MHz (dyskusja) 23:20, 15 kwi 2012 (CEST)

OK, w takim razie proszę o udowodnienie, iż na przykład utwory "Perfect Mother", "Clear Horizon" czy ostatni "If Not Now Then When" są faktycznie singlami (skoro przyjmujemy że "From Newport..." i "Wandering" nie są). I poprosiłbym najlepiej o jakieś źródła do tego. Bo na tę chwilę równie dobrze można twierdzić, że i te przeboje są tutaj przypadkowo (a wybrałem losowe trzy, być może takich tytułów jest w liście "singli" więcej). Zsuetam (dyskusja) 08:31, 16 kwi 2012 (CEST)

Tabelkę z singlami stworzyłem dla Wikipedii polskiej i angielskiej dwa lata temu i oparłem się o portale Discogs i Rate Your Music, a także o inne źródła dla pojedynczych przypadków. Dowód na to, że piosenka "If Not Now Then When" była singlem znajduje się tu. Poza tym, baza RYM została niedawno uaktualniona i wynika z niej, że "From Newport to London" także zostało singlem. 1000MHz (dyskusja) 12:24, 16 kwi 2012 (CEST)

Wpis w archiwum

Witaj. Dzięki za poinformowanie mnie o zgłoszeniu. Szkoda tylko, że zrobiłeś to na archiwalnej stronie dyskusji. Mogłem to przeoczyć. ;) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 07:39, 19 maj 2012 (CEST)

.l.

Wątek założony przed: 21:02, 22 maj 2012 (CET)

czemu moja edycja dot. Lany del Rey została całkowicie usunięta?

Life in a Beautiful Light

przestań z łaski swojej używać Yotube i sklepów jako źródło DX Dyskusja 16:17, 6 cze 2012 (CEST)

Pauline Kamusewu

Hmm... Zaproponowałbym zrobienie disambigu pod Pauline, ale nie robimy disambigów od imion. Może zostawić tak jak jest, a w haśle Pauline Kamusewu wstawić {{Przekierowanie}} z linkiem do Paulina (imię)? Bo moim zdaniem przekierowanie Pauline na Pauline (wokalistka) (tak jak chciałeś) nie rozwiązuje problemu. --Botev (dyskusja) 12:03, 10 cze 2012 (CEST)

OK, wstawiłem. --Botev (dyskusja) 14:32, 10 cze 2012 (CEST)

Body and Soul

Body and Soul jest utworem, który ma autorów. To wykonanie jest jednym z wielu.Xx236 (dyskusja) 15:33, 9 lip 2012 (CEST)

Węgierska lista przebojów

To świetnie! Może podać mi link? Tu jest oficjalna strona, akurat link do archiwum. Znam kilka innych archiwów. W notowaniach krajów są bardzo zagmatwane, więcej na ten temat napiszę za kilka dni, teraz niestety nie będę miał dostępu do internetu. Eurohunter (dyskusja) 12:17, 13 lip 2012 (CEST)

Mam Rumunię, Bułgarię i kilka ciekawych ale to mogą być jakieś airplay chodź jest, że to jest np. Top 20 itp. a na niektórych mogą się różnić pozycje a w innych ich nie być, dość dziwnie jest też w Szwecji, są dwie strony i notowania... ale to na spokojnie jak wrócę bo jest o czym pisać, myślę także o czym takim dla nas, to może zrobimy to? Eurohunter (dyskusja) 12:51, 13 lip 2012 (CEST)

Andrzej Piaseczny

wyjaśnij mi skąd informacja że owa piosenka jest singlem, z podanego przypisu nic takiego nie wynika, dwa to nie rozumiem i nie mogę wyjść ze zdumienia dlaczego wystarczy jedno słowo singiel/singel w byle jakim newsie i artykule, a ty radośnie wpisujesz to na Wikipedii co prawda biogram jakiegokolwiek piosenkarza trudno uznać za temat specjalistyczny, ale pod WP:Źródła wyraźnie stoi W szczególności nie należy tworzyć haseł specjalistycznych na podstawie doniesień mass mediów, publikacji hobbystycznych, blogów, forów internetowych itp., czy to jednak oznacza że należy czytelnikowi odmawiać profesjonalizmu ? DX Dyskusja 08:19, 12 lip 2012 (CEST) przykro mi ale, ale samo słowo singel znaczy tyle co nic, niezależnie od tego gdzie ono pada, zwłaszcza że od paru lat w Polsce praktycznie nie wydaje się singli, to że czyjś skrót myślowy jest dla ciebie jednoznaczny z wydawnictwem to jeszcze nie znaczy że nim jest, ponadto źródła to źródła, a nie odnośnik dla fana aby mógł odsłuchać piosenkę lub obejrzeć teledysk, na chwilę obecną uprawiasz czystej wody OR DX Dyskusja 12:11, 12 lip 2012 (CEST) nie jest istotne, jaką formę od przybiera, czy jest to tradycyjny singel, czy digital, czy promo, wideo, jakikolwiek inny, w tym rzecz że to jest istotne bo stanowi dowód że singel faktycznie się ukazał, j/w słowo singel samo w sobie nic nie znaczy, jeżeli na stronie padnie album został wydany, ale nigdzie nie można go kupić nie wiadomo w jakim formacie, to znaczy że taki album istnieje ?, jakaś dziwną logikę stosujesz, wypisujesz żywcem bzdury i upierasz się że masz rację, dodam że na stronie Piasecznego są wymienione single, a piosenki, które ty uznałeś za single już nie, o czym tu więcej dyskutować DX Dyskusja 12:40, 12 lip 2012 (CEST) nie wiedziałem że jesteś kolegą Piasecznego i wiesz że to on robi wpisy na fejsie, ponadto opierasz się na wyobrażeniu, interpretacji, a nie na faktach, a to jest OR, łamiesz zalecenia i działasz na szkodę Wikipedii dodam że ludzie którzy w Polsce wydają single, jakoś nie mają problemu z napisaniem gdzie singel można kupić i w jakim formacie został wydany, wyobraź sobie że single promocyjne są nawet okraszone podpisem "nie do sprzedaży", nie ma także problemu ze źródłami, tylko pan Piaseczny cierpi na dziwną przypadłość wydaje single których nikt na oczy nie wiedział, ale je wydał, bo w jednym newsie padło słowo singel DX Dyskusja 13:29, 12 lip 2012 (CEST) widzę że do ciebie kompletnie nie dociera to co napisałem, ponadto gdzie wydawca napisał iż wydaje promo singel nie do sprzedaży nic takiego nie napisałem, ile razy trzeba powtórzyć że singli w Polsce już się praktycznie nie wydaje, a nawet jeśli się wydaje to trzeba czegoś więcej niż jednego słowa w byle newsie przykład bezpłatnego singla z 1995 roku Liroya wydany przez BMG z czasów gdy jeszcze w Polsce wydawano je powszechnie, sądzisz że wtedy w gazetach wydawca reklamował się że wydaje singel bezpłatny czy go rozdawał w jakichś okolicznościach lub wysyłał do stacji radiowych ?, zresztą istotą nie jest to czy wydawca się zareklamował tylko to czy z materiału źródłowego wynika że taki singel został faktycznie wydany singel Tabasko na płycie winylowej z tego roku wydany przez Asfalt Records, nawet w pierwszym lepszy sklepie można go kupić, w takich okolicznościach można napisać że singel się ukazał singel cyfrowy Tabasko na iTunes, jak byk napisane że singel, na YT utwór i reklamówka singla z linkiem gdzie można go kupić, z czegoś takiego wynika że to singel poza tym skąd założenie że każda piosenka która emitowana jest w radiu została dostarczona jako płyta z jednym utworem to nie wiem, nie przyszło ci do głowy że wytwórnie wysyłają całe albumy w formie regularnej lub promo np. bez oprawy graficznej ?, skąd wiesz że nie wysyłają np. jednej płyty z plikami na której jest wiele utworów różnych wykonawców ?, jest dokładanie tak jak napisałem wcześniej opierasz się tylko na wyobrażeniu a nie na faktach, nie da się w żaden sposób zweryfikować że dana piosenka jest singlem, tylko dlatego że w newsie pojawia się słowo singel, cały czas zwracam uwagę że czyjś skrót myślowy traktujesz jako źródło, przypominam także że zgodnie z WP:Źródła należy unikać newsów jako źródła, a ty dalej upierasz się że singel faktycznie się ukazał, tylko że nie ma na to żadnych dowodów DX Dyskusja 18:19, 13 lip 2012 (CEST) skąd założenie że każda piosenka która emitowana jest w radiu została dostarczona jako płyta z jednym utworem rozwijając jeszcze, nawet jeśli tak było to potrzebne jest źródło, jakiś dowód, a nie twoje domysły DX Dyskusja 18:22, 13 lip 2012 (CEST)

Notowania

Witaj! Wróciłem ale teraz chciałbym się skupić nad czymś ogromnym a tym jest encyklopedyczność sportów motorowych ale tu nie wiem czy będzie dyskusja, a więc jak będziesz zajmę się wraz z tobą notowaniami, trzeba utworzyć podstronę wikiprojektu, tabelę, tak jak jest na en wiki ale trzeba się poważnie zastanowić nad tymi notowaniami. Najpierw możemy zacząć od naszej wiedzy i przy pomocy en wiki edytować a później uzupełnić. Mogę podać także linki. Eurohunter (dyskusja) 20:50, 19 lip 2012 (CEST)

Dobrze, zróbmy to, zaczynasz od tabeli czy jak to będzie? Eurohunter (dyskusja) 15:12, 20 lip 2012 (CEST) Nie wiem jaka jest twoja wiedza, może najpierw zrób tabelę i napisz do mnie jak skończysz, ja dodam więcej to czego nie dodałeś? Trzeba także ocenić czy strony są wiarygodne czy też nie. Mój angielski jest dość słaby dlatego chciałbym byś zaczął a ja dodam swoje i później będziemy poprawiać. W wielu krajach nie ma żadnych organizacji zajmującej się muzyką. Kilka krajów ma arty dla organizacji i dla głównych notowań i tu trzeba dodać linki do brakujących artykułów ale co zrobimy jak jest Canadian Singles Chart (a taka nazwa... myślę, że nie jest żadną nazwą prócz bełkotu z en wiki i tez trzeba coś z tym zrobić) i teraz czy zrobić zbiorowy art dla notowań czy dla konkretnego głównego/ważnego notowania czyli Top 20? I tu także nie wiadomo co zrobić, czy dać tylko Top 20 i coś w nawiasie, że to Kanada czy to nie wpłynie gdy inny kraj będzie miał Top 20 dla albumów i singli... Co o tym myślisz? Eurohunter (dyskusja) 15:25, 20 lip 2012 (CEST) Tak się zdarza dlatego zawsze gdy widzę konflikt edycji natychmiast cofam i jeszcze raz... Ale gorzej jest jak napiszę jakiś ładny artykuł albo będzie to jakaś bardzo skomplikowana tabela i wtedy pojawi się jakiś błąd i przeglądarka się wyłączy... To się jeszcze mi nie zdarzyło ale to całkiem możliwe... Co do notowań, to tam będziemy to robić? Jak tak zawsze robiłem. Zgadzam się z tym ale jeżeli mamy robić artykuły zbiorowe np. dla brytyjskich Top 100 Singles, Top Dance, Indie/Rock i te inne nie pamiętam teraz nazw to pod jaką nazwą to utworzyć? Notowania w Wielkiej Brytanii? Brytyjskie notowania? To obejmowało by wszystko radio i telewizje... albo tylko dla organizacji Notowania The Official UK Charts Company? Ale z drugiej strony niektóre są międzynarodowe, np. IFPI, Notowania IFPI w Czechach, Notowania IFPI w Słowacji. To dość trudne to może pomyślmy o tym na końcu a teraz obejdziemy się bez linków? Eurohunter (dyskusja) 16:59, 20 lip 2012 (CEST) Zauważyłem, że rozpocząłeś notowania, chyba lepszym rozwiązaniem było by podać nazwę organizacji i nazwę konkretnego rozwiązania. Chyba warto zrobić kilka takich tabel podzielić je na kontynenty. Teraz zauważyłem, że we Francji na Info Disc (o tej stronie nie wiedziałem) album Basshuntera Bass Generation jest na 41 miejscu a na Hung Medien go nie ma, z innych źródeł mam informacje, że album osiągnął 201 miejsce, ciekawe, o tym 41 miejscu dowiedziałem się po ponad trzech latach...-Eurohunter (dyskusja) 21:55, 20 lip 2012 (CEST)

odp

te wywody odnośnie prawidłowych danych mimo braku źródeł możesz sobie darować bo słyszałem je już ładnych parę lat temu, ale na szczęście czasy się zmieniły i to nie ty decydujesz o tym czy dodawać źródła czy nie, od tego są zalecenia gwoli ścisłości, moje stanowisko w sprawie twoich wpisów odnośnie singli już znasz, dodałeś w artykule Iza Lach źródła, brawo, mam nadzieje także że poczułeś ulgę najpierw anulując moją edycję a potem uzupełniając źródła DX Dyskusja 21:16, 10 sie 2012 (CEST)

Notowania

Witaj! Niestety teraz mam bardzo ograniczony dostęp do internetu a w weekend nie będzie mnie, dlatego przyjrzę się temu w poniedziałek. Póki co napiszę, brakuje notowań tureckiego Billboardu (oni nie mają archiwum z tego co widziałem). Organizacje prócz sprzedaży singli i albumów organizują inne notowania, np. airplay, nie wiem czy powinniśmy z nich korzystać, może warto tę kwestię skonsultować? Gdyby tak wyszło to tabela była być dość szeroka a myślę, de dobrze było by dodać obok także organizatorów i w notowaniach zamienić organizatorów na nazwy notowania, np. Albums Top 50, Singles Top 100 itd. Eurohunter (dyskusja) 09:24, 15 sie 2012 (CEST)

Dyskografie i listy na medal

Za niegasnący zapał w tworzeniu dyskografii na medal od La Noirceur.

Hej! Ostatnio jestem na wiki trochę w kratkę, więc nie zawsze wszystko ogarniam na czas. Co do zgłoszonych przez ciebie trzech dyskografii na medal (z których do dwóch, nieskromnie mówiąc miałam swój wkład :)) mamy jeszcze trochę czasu, mam nadzieję, że uda się dopracować je na czas. Martwi mnie tylko jedna rzecz, przyznam, że trochę już się zgubiłam w dyskusji pod tymi propozycjami. Niektóre propozycje Basshunterasw są słuszne, jednak kilka z nich budzi moje zdumienie, szczególnie, że nie jest on na wiki od wczoraj, a pewne kwestie (jak te nieszczęsne "featy") były już ustalone od dawna. Taką dyskusję powinno się przeprowadzić w szerszym gronie (np w wikiprojekcie), a nie pomiędzy dwoma wikipedystami. Widzę, że współpracujecie nad czymś, w porządku, ale proszę, nie słuchaj go bezkrytycznie w każdej kwestii. Osobiście taka forma zwyczajnie mi się nie podoba. Postaram się to wszystko przejrzeć, ogarnąć i rozplątać, by móc zagłosować zgodnie z tym jak mi sumienie nakazuje. Nie chcę głosować przeciw, zależy mi, by medalowych, pięknych dyskografii było jak najwięcej, nawet jeśli nie są one moje i ktoś robi mi konkurencję :) Na zakończenie wywodów - gwiazdeczka ode mnie, gratulacje i zachęta do dalszej pracy :) Pozdrawiam! La Noirceur (dyskusja) 20:56, 15 sie 2012 (CEST)

Re: Dyskografia Amy Winehouse

Hej! Faktycznie, wahałam się co w tej sprawie zrobić. Wybrałam bardziej bezpieczną opcję, by nie wyglądało to na faworyzowanie mojej działki i artykułów, w których sama głosuję. Nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu uważam dyskografię za świetną, zasługującą na medal. Proponuję byś zgłosił ją jeszcze raz za jakieś kilka dni, mam nadzieję, że wtedy uzbiera się dostateczna liczba głosujących. Pozdrawiam, La Noirceur (dyskusja) 13:44, 23 sie 2012 (CEST)

Video Games (EP)

SpiderMum (dyskusja) 22:12, 26 sie 2012 (CEST)

Odp:Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2012-09/Nominacje

Odp:Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2012-09/Nominacje

Dzięki, za nominację. Ale myślę, że szans za bardzo nie ma ;) Dla niektórych stałem się po prostu piątym kołem u wozu. Przemyślę jaką podjąć decyzję. Pozdrawiam, Mateuszek045 napisz 15:26, 1 wrz 2012 (CEST)

Re: Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2012-09/Nominacje

O rany, to mnie zaskoczyłeś :) Bardzo dziękuję za miłe słowa, niedługo podejmę decyzję. La Noirceur (dyskusja) 14:43, 2 wrz 2012 (CEST)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2012-09/Nominacje

Witaj! Dziękuję za zaufanie :) Dam sobie kilka dni na rozważenie czy podołam ewentualnym obowiązkom arbitra i dam znać – najpierw Tobie, a następnie na stronie nominacji. Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 12:56, 1 wrz 2012 (CEST)

Pomyślałem, pomyślałem i niestety nie dam rady. Niemniej jeszcze raz dzięki za zaufanie! Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 18:45, 3 wrz 2012 (CEST)

Łukasz Kowalski (muzyk)

? Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 20:34, 12 wrz 2012 (CEST)

Linki na temat Dzidki Muzolf

Wątek założony przed: 21:02, 15 wrz 2012 (CET)

Witam,

parę linków na temat Dzidki Muzolf:

http://kultura.lublin.eu/osoby,1,2183,Dzidka_Muzolf.html?locale=pl_PL http://www.bb365.info/swiat-slow-i-muzyki-dzidki-muzolf,newsy,muzyka,426, http://archiwum.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-52522.html http://kultura.lublin.eu/osoby,1,2183,3,Dzidka_Muzolf_Wiadomości.html?locale=pl_PL http://www.isak.pl/cytryna_pomarancza/skladanki/sklep_mp3_cd/ http://www.dworek.krakow.pl/dzidka-muzolf http://kultura.lublin.eu/wydarzenia,0,4281,Dzidka_Muzolf_z_zespołem.html?locale=pl_PL http://www.isak.pl/dzidka_muzolf/bilgoraj_2008_koncert_jubileuszowy/

pozdrawiam Robert Motyka

3/4

Witam, W Poczekalni 3 dni. Regulamin mówi o 24 godzinach. Płyta wydana, nie własnym sumptem, tak wynika z hasła. To standardowo wystarcza. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 17:33, 16 wrz 2012 (CEST)

 • OK. zgłaszaj, ostatnio strasznie dużo zgłaszasz. --Pablo000 (dyskusja) 18:03, 16 wrz 2012 (CEST)

Notowania

Świetnie! Niestety ostatnio piszę o czymś innym ale postaram się zrobić kilka rzeczy. Gdy coś będzie niepewne dodam w nawiasie ze znakiem zapytania i linkiem skąd to jest? Ale przed tym trzeba by chyba jeszcze zmodyfikować tabele, by można było objąć kraj, organizację oraz notowania jakie prowadzi, widzę to tak, pierwsza rubryka, kraj, organizacja i notowania (tu dodajemy albumy itd. w formie krótkiej listy i obok nazwy notowania półpauza i wyjaśnienie w stylu "sprzedaż albumów" itd.), a na koniec certyfikacja. Co o tym myślisz? Może uda mi się przedstawić to u Ciebie w brudnopisie jako, krótka wizualizacja? Eurohunter (dyskusja) 16:32, 17 wrz 2012 (CEST)

A więc zrobię coś małego by sprawdzić czy dobrze wygląda. Eurohunter (dyskusja) 16:45, 17 wrz 2012 (CEST) W twoim brudnopisie zrobiłem przykład dla Szwecji. Eurohunter (dyskusja) 17:07, 17 wrz 2012 (CEST) Nazwy w nawiasie proponuję zostawić do dyskusji, sami tego nie rozwiążemy. I teraz wszystkie notowania napisać w nowej utworzonej przez mnie tabeli? Mam się tym zająć? Przydała by się jeszcze rubryka dla podanie linków do wyników z innych stron, w w Szwecji mamy właśnie dwie strony. Eurohunter (dyskusja) 17:32, 17 wrz 2012 (CEST) Teraz edytujesz w tym brudnopisie? Chcesz dodawać treść merytoryczną? To może doprowadzić do konfliktu edycji, może zrobię zaproponowaną tabelę w moim brudnopisie? Eurohunter (dyskusja) 18:05, 17 wrz 2012 (CEST) OK. Ale teraz tworzę kilka artykułów z okazji, TAA. Najprawdopodobniej zacznę jutro. Eurohunter (dyskusja) 18:13, 17 wrz 2012 (CEST) Chyba nic innego się nie wymyśli, jest OK. Wstępnie można tak dodawać, myślę, że warto później dodać adres notowania dla wszystkich notowań, skąd notowanie jest tak jak w przypadku niektórych. Nie trzeba dodawać, że to notowanie zostało uznane za... wystarczy napisać "Zestawienie niewiarygodne, z wątpliwymi informacjami". Eurohunter (dyskusja) 14:17, 18 wrz 2012 (CEST)

Re: Dyskografia Ewy Demarczyk

Hej! Po pierwsze, dziękuję za gratulacje, mam nadzieję, że moja praca w KA wyjdzie na dobre całemu projektowi :) Jeśli chodzi o dyskografię to potem przyjrzę jej się bliżej, natomiast na pierwszy rzut oka widzę, że jeśli mówimy o wokalistce dawnej daty, to jako źródło przydałoby się znaleźć jakąś pozycję bibliograficzną. Na pewno znalazłaby się jakaś monografia na temat twórczości Ewy Demarczyk. La Noirceur (dyskusja) 19:42, 18 wrz 2012 (CEST)

Re: Dyskografia Lady Antebellum

Wątek założony przed: 21:02, 21 wrz 2012 (CET)

Witaj, rzeczywiście były duże braki, sama nie zaglądałam tam, bo już jakiś czas temu zmieniłam obszar działań na wiki. :) W każdym razie, uaktualniłam dyskografię i postaram się w miarę możliwości raz na jakiś czas zajrzeć na stronę i sprawdzać, czy są nowości w angielskim odpowiedniku. Pozdrawiam, Avangarde D. 18:37, 21 wrze 2012 (CEST)

Domyślam się, że jest dużo do poprawiania, podobnie zresztą jak w większości artykułów/list niestety... :( Ja od siebie deklaruję na chwilę obecną relatywnie systematyczną "kontrolę" dyskografii LA, Kanye, Jaya-Z, Pitbulla :-), Drake'a, Biebera i Knowles, no i może Ushera, jeśli to może w czymś pomóc. Pozdrawiam, Avangarde D. 00:11, 22 wrze 2012 (CEST)

Komuniści

No no pozostaje Ci wywiesić sierp i młot na userpage ;) Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 18:47, 24 wrz 2012 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2012:08:12:Common Dream

Zsuetam (dyskusja) 16:29, 27 wrz 2012 (CEST)

Komuna czy jak? - w kwestii usuniecia Agata Jaczun Management

Wątek założony przed: 21:03, 27 wrz 2012 (CET)

Fajnie widziec ze czyjes starania wyrzuca sie na smietnik od reki z jakiegos dziwnego widzi mi się. Z definicji i praktyki na wikipedii wlasna strone moze miec kazdy artysta, czy kazda firma, baa... byle "smiertelnik"... niewazne jak bardzo sa "rozpoznawalne". Widzialem mase bezmyslnie rozbudowanych stronek i mase zawierajacych koszmarne bledy, wrecz przeklamania, stylistyczny i gramatyczny belkot. Tak angielsko- jak i polskojezyczne. I jakos istnieja. Co bylo zlego z AJ Management? Ile zrodel i w jakiej postaci ma zawierac byle post skoro po zalinkowaniu do strony Wydawnictwa, do cenionej i opiniotworczej Aleji Komiksu, oraz do najwiekszego wywiadu z Autorem w internecie nazywa sie "slabym uzrodlowieniem"... to jakichs zrodel wy chcecie? Jakim cudem w takim razie przechodzi na wikipedii np masa wpisow z tematyki Historii, ktore golym okiem widac, ze zadnych zrodel chyba nie mialy?? Aha... slaba rozpoznawalnosc... w spoleczenstwie ktore nie czyta i nie rozumie komiksu a wlasciwie nie czyta praktycznie niczego, rzeczywiscie trudno by komiksy AJ byly "rozpoznawalne"... Jednak zwracam uwage, ze w swiatku komiksowym pojawienie sie tegoz wydawnictwa odbilo sie szerokim echem, informacje o jego publikacjach pojawiaja sie regularnie na najwiekszych polskich portalach komiksowych, same komiksy sprzedaja sie do tej pory bardzo dobrze jak na polskie warunki a samo wydawnictwo slynie w branzy z profesjonalnego marketingu i wysokiego poziomu edytorskiego... Dziwi to zwazywszy na to, gdy spojrzymy, ze na wikipedii istnieja np tak abstrakcyjne wpisy jak:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bartosz_Sztybor - czyli rzecz o facecie ktory NIC tak naprawde nie zrobil przez lata swoje "kariery", wszystko to mini-historyjki ktorymi nikt powazny sie nie chwali...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektyw_(komiks) - na pol-amatorska antologia o niesamowitym nakladzie... 200 zeszytow! No prosze... "Henryk Kaydan"

Aha... "3 tytuly", "3 serie" to nie "3 komiksy".... komiksow AJ Magagement wydalo do tej pory 9 - 6 Kaydanow, 2 Zmory, 1 Projekt X... Trzeba umiec czytac ze zrozumieniem...

Poczekalnia

Rozbawił mnie przykład absurdu w poczekalni związanego z załatwianiem Twojego zgłoszenia. Dałem na samym końcu jako przykład: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#WP:Poczekalnia. Pozdro, Krzysiu 08:25, 2 paź 2012 (CEST)

Re: Dyskografie

Hej, bardzo dobry pomysł z listą dyskografii do poprawy :) Moje dwie propozycje: a) może umieścić to w formie tabelki, by było bardziej widoczne? b) może poinformować o tej nowości innych uczestników projektu? Pozdrawiam, La Noirceur (dyskusja) 18:00, 8 paź 2012 (CEST)

Dzięki ale list do poprawy chyba jest naprawdę wiele, a jak ktoś będzie chciał coś poprawić lub rozwinąć to zrobi to sam i bez tej listy, czyż nie? Eurohunter (dyskusja) 15:02, 10 paź 2012 (CEST) Też także może być. Wracając jeszcze do notowań, to mam przenieść wszystkie listy ze starej tabeli do tej nowej? Zbieram siły na weekend, słabo ostatnio z moją edycją. Eurohunter (dyskusja) 19:54, 10 paź 2012 (CEST) OK. Eurohunter (dyskusja) 20:00, 10 paź 2012 (CEST)

‎Nichya

Dobre pytanie. Trudno mi się jednoznacznie określić, czy przyjąć prawidłowo transkrybowaną nazwę, czy też dopuścić nazwę w transkrypcji "angielskiej". Przy nazwiskach nie ma wątpliwości, że powinniśmy stosować polskojęzyczną - stąd Kłyczko, a nie Klichko (choć mamy pewne problemy z nazwiskami np. litewskich Rosjan). Tu de wiki też użyło niemieckojęzycznej transkrypcji. Więc może jednak tak jest dobrze, a sprawę załatwią rediry. Elfhelm (dyskusja) 23:36, 10 paź 2012 (CEST)

Wikipedia:Dzień Nowego Artykułu/Podaj cegłę

Witaj. Twoja kolej jednak pewnie nadejdzie, albowiem ja swoją cegłę przekazuję dalej. Mıodzıo3 • dyskusja 17:54, 15 paź 2012 (CEST)

W kontekście tego wpisu masz okazję wybrać sobie swoją upragniąną książkę i dobrać do niej drugą:) Farary (dyskusja) 10:30, 16 paź 2012 (CEST) Po wpisaniu się na listę daj znać Kenraizowi. Farary (dyskusja) 10:31, 16 paź 2012 (CEST) Nie ma sprawy, bo i tak będę miała możliwość wysłania książki w listopadzie (mam nadzieję, że czekanie Cię nie zniechęci). Farary (dyskusja) 14:41, 16 paź 2012 (CEST)

Damian Skoczyk

Ciacho5 (dyskusja) 03:55, 21 paź 2012 (CEST)

Czeluście

W czeluściach Wikipedii nic nie ginie, w historii wszystko jest dostępne. No pewnie prawie. Daj link do hasła. Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 15:25, 27 paź 2012 (CEST)

Wikipedia:Dzień Nowego Artykułu/Podaj cegłę

Cześć. Książka już czeka. Wejdź na moją stronę wikipedysty i poprzez link po lewej stronie wyślij mi maila ze swoim adresem. Farary (dyskusja) 12:13, 8 lis 2012 (CET)

DNA

Ta sprawa jest już załatwiona dawno temu. Wybór książki przekazałem następnemu użytkownikowi. Karol 1111 dyskusja 18:17, 10 lis 2012 (CET)

Nie przejmuj się, książki pójdą na następny miesiąc, nie proponowano wcześniej w nieskończoność, co zresztą widać z list poprzednich zwycięstw:) Farary (dyskusja) 20:03, 10 lis 2012 (CET) Uczestnicy czasem nie wiedzą, że biorą w tym udział:), a za pięć haseł stworzonych nieświadomie... Zresztą lista już nieważna raczej nieaktualna, jutro DNA. Farary (dyskusja) 22:27, 10 lis 2012 (CET) PS. Na wszelki wypadek zostawiłam Lancerowi WRC, gdzie ma się wpisać, a nuż... Twoja książka już wysłana:) Farary (dyskusja) 22:42, 10 lis 2012 (CET)

Tydzień z Muzyką

Hej, dzięki za miłe słowa i wpis na tablicy ogłoszeń. Pisanie artykułów o singlach/płytach nie jest zbyt trudne więc liczę na duże zainteresowanie ze strony wikipedystów. Pozostaje jeszcze jedna kwestia odkrycia powodu dlaczego Lispir wybrał właśnie tę datę. Cytując: jak słucham najlepszego albumu historii, to sport przestaje dla mnie istnieć. Każdy kto go słuchał na 100% się zakochał tym albumie(wicie o jakim mówię). Wiesz może o co chodzi? :) Sidevar (dyskusja) 18:05, 25 lis 2012 (CET)

Eurowizja

Bardzo dziękuję za wyróżnienie :) To dla mnie bardzo ważne, że komuś artykuły się podobają. Obiecuję wciąż prowadzić do doskonalenia ów artykułów. Pozdrawiam Serecki (dyskusja) 20:27, 21 gru 2012 (CET) ;-)

AP

już coś kiedyś pisałem ci na temat singli, ale widzę zaczynasz od nowa, jakoś dziwnym trafem wszystkie nowe single można kupić na itunes a tego jakoś nie, więc gdzie masz ten singel, jaki format ?, jedno słowo w newsie ci wystarczy żeby stwierdzić fakt ?, takie uźródławianie jest sprzeczne z WP:Źródła DX Dyskusja 15:11, 22 gru 2012 (CET)

nie, nie doszliśmy do konsensusu, wstawiłem ten szablon żeby pokazać że w sekcji zostały wpisane nieprawdziwe informacje, liczyłem na to że poprawiasz swoje edycje, ale się przeliczyłem DX Dyskusja 15:36, 22 gru 2012 (CET) przecież były wyraźny rozdział na notowane utwory i single, część sam zintegrowałeś, właśnie dlatego dyskutowaliśmy za pierwszym razem DX Dyskusja 15:43, 22 gru 2012 (CET) Lisowską wydaje EMI, tak jak zdaje się Madoksa, w poczekalni by zostało, różnica jest taka że ją w radiu mimo wszystko puszczają, odnośnie Piasecznego, mnie się nigdzie nie śpieszy, wolę czegoś nie wpisać niż opierać się na domysłach, zwłaszcza że wszyscy wiecznie powtarzają że w Polsce singli się nie wydaje DX Dyskusja 21:49, 23 gru 2012 (CET) PS. jednak Lisowska wydaje Universal, ale na jedno wychodzi w zasadzie DX Dyskusja 22:25, 23 gru 2012 (CET)

Zaproszenie do wikiprojektu

Loreen

Tak, to prawda bardzo interesuję się Loreen, jej karierą i z chęcią edytuję ten artykuł. Wszystkie ważne wydarzenia w karierze Loreen na pewno mi nie umknęły i umkną... staram się oprócz informacji z angielskiej Wikipedii dodawać też te znalezione przeze mnie samą, gdyż śledzę jej karierę od prawie roku bardzo dokładnie. Właściwie to co robiła po Eurowizji, to prawie wszystko sama znalazłam i opisałam w artykule. Miło mi, że zauważyłeś mój wkład w ten artykuł. Również pozdrawiam SuperPower (dyskusja) 17:31, 2 mar 2013 (CET)

Loreen

Witaj. Chyba mam pecha do tego artykulu bo albo moje edycje sa rewertowane albo argumenty do naprawy nie docieraja. Juz kiedys z Mateuszkiem xd 96 musialem to przerabiac w jego dyskusji zeby cokolwiek zmienic a chec wspolracy SuperPower jest podobna. Nie zdziwilbym sie gdyby okazalo sie, ze obydwa konta naleza do tej samej osoby. Tak czy inaczej na razie wstrzymalbym sie od zglaszania hasla jako PDA. W razie czego chetnie sluze pomoca ale juz poza PANDA. Serdecznie pozdrawiam. Markiel Odpisz 11:06, 7 mar 2013 (CET)

Dream on the Dancefloor

Witaj! Czy mógłbyś obejrzeć ten artykuł? Długo się wstrzymywałem z opisaniem tego singla, wytwórnia nie wydała go na CD... Dlatego też starałem się szukać czegoś innego, aż w końcu przypomniałem sobie, że Basshunter wykonywał utwór na żywo, tak też dodałem kilka występów, wiem, że źródła nie są najlepsze, i z tego powodu artykuł jest też dość ograniczony. Ograniczyłem użycie źródeł, które mają kontakt z samym wykonawcą oraz z nim współpracują, jednak dawniej jedna osoba z wikiprojektu nie chciała ich uznać... Co o tym myślisz, ency, coś poprawić? Eurohunter (dyskusja) 20:18, 8 mar 2013 (CET)

Dzięki! Dodałem. Eurohunter (dyskusja) 22:21, 8 mar 2013 (CET)

Sasha Strunin

Witam Cię serdecznie, jak możesz domyślić się po nagłówku piszę w sprawie hasła o polskiej piosenkarce Sashy Strunin. Mimo że można zauważyć że po mojej zmianie hasło się dość sporo zmniejszyło to pracowałem nad nim dość długo, zależało mi na tym aby zawierało ono najważniejsze, najbardziej istotne informacje, a nie pojedyncze występy, które są mało istotne itp., kilka razy startowałem z nim do DA, zawsze jednak coś poszło nie tak, nie chcę kolejnej "porażki" dlatego chcę być tego artykułu pewny w 100 000%. Moja prośba to czy mógłbyś przejrzeć moje zmiany i dać znać co o tym myślisz i czy przydałoby się coś jeszcze poprawić. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc :) 81.152.158.55 (dyskusja) 02:37, 10 mar 2013 (CET)

  • Hej, przede wszystkim dziękuję za ekspresową odpowiedź, a przechodząc do meritum sprawy niestety z powiększeniem hasła będzie większy problem ponieważ pisze tam wszystko co się zdarzyło i ze względu takiego że mogę nazwać siebie fanem takim który śledzi powiedzmy wszystko to wiem że niczego nie pominąłem i niestety w jej karierze solowej tak mało się wydarzyło. Nie uważam żeby występy na galach wybyły aż tak istotne dla jej kariery dlatego też wszystkie takie postanowiłem skasować, również nominacje do nagród których nie wygrała nie uważam w głównym haśle za zbędne więc po prostu zostały w tabeli bez odnotowania w biografii, tak naprawdę po odejściu z zespołu w 2009 wydała niezbyt sukcesywną płytę, dwa single które były tam jakimiś przebojami lata, w 2010 wyruszyła w malutką trasę koncertową no i ten rok generalnie upłynął w Pierwszej miłości i innych takich bardziej telewizyjnych sprawach typu programy rozrywkowe, nie wyszedł wtedy nawet żaden singel poza tym nagranym dla VIVY, w 2011 zakończyła współpracę z wytwórnią, zaczęła działać na własną rękę co również pisze. wydała singel, który ze względu na brak wsparcia wielkiej wytwórni przeszedł bez echa, więc nawet nie pisze o tym w haśle głównym bo ogólnie uważam że wymienianie w biografii wszystkich singli jest zbędne, a już zwłaszcza tych bez żadnych sukcesów, no chyba że się mylę. tak więc napisane jest tam wszystko i niestety nie sądzę żeby szybko się coś pojawiło, wiem że ciągle już od ponad roku pracuje nad drugim, autorskim już albumem jednak na efekty będzie trzeba jeszcze poczekać bo wydaje go bez wytwórni więc to też nie jest łatwe. Jeżeli chodzi o przypisy to nie bardzo się orientuję więc czy mógłbyś podesłać mi o który szablon konkretnie chodzi i mniej więcej wypełnić powiedzmy w jeden przypis z hasła tak żebym wiedział o co chodzi i jak zająć się innymi. Nie do końca zgodzę się z tym że każdy przypis powinien mieć język bo to trochę oczywiste że strony są polskie a jeżeli już tak nie jest to wtedy jest podany język, poza tym z tego co pamiętam już kiedyś było tak zrobione i wydaje mi się że ktoś kazał to pokasować właśnie z takiego powodu który ci podałem, data dostępu to data kiedy dodajemy przypis do artykułu? w takim razie jaką miałbym wpisać teraz? Co do "Zapomnieć chcę" też o tym myślałem ponieważ to notowanie jest jak najbardziej ency i nie należy do jakiś regionalnych które nie mają żadnego znaczenia, jednak w takim przypadku jak to zrobić dodać osobną tabele pt. "Inne notowane utwory" bo do singli raczej nie dodam bo singlem nie jest, co do tych utworów w sekcji "inne wydania" tzn. były wydane na Itunes ale nie były promowane wgl. ani teledysk ani nawet w radiach nie były, a w singlach są właśnie takie które były notowane i teledysk i wszystko i nawet jakiś sukces był, ale jako na singlu nie był wydane na Itunes czy coś natomiast są to single promocyjne jednak nie wiem czy powinienem tak zatytułować tą sekcję. Co do wszystkich dyskusji to jestem więcej niż pewien że są wszystkie zrobione.

Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz za pomoc :) 81.152.158.55 (dyskusja) 13:59, 10 mar 2013 (CET)

   • Przypisy poprawiłem, tylko czy mam pisać język jeżeli strona jest w kilku językach czy artykuł? bo np. w przypadku eurowizja.org artykuły tłumaczone są od września 2011 o ile w ogóle są, bo może tam pojawiają się inne artykuły ale w języku angielskim, ale nie koniecznie te same co po polsku, a poza tym wszystkie źródła w tym haśle pochodzące z tej strony są sprzed września 2011 więc chyba powinno zostać samo pl. poprawiłem również tabelę z nagrodami. czerwone linki z tego co pamiętam czytałem w jakieś innej dyskusji do DA DingirXul napisał że jak najbardziej powinny być a już tym bardziej w DA bo artykuł w każdej chwili może powstać także ja bym zostawił. PS. czy mógłbyś odnieść się do reszty tego co napisałem powyżej w mojej poprzedniej odp? Pozdrawiam dzięki za odpowiedź i pomoc :) 81.152.158.55 (dyskusja) 15:12, 10 mar 2013 (CET)
    • w tym przypadku znalazłem dwa źródła których strona jest w kilku językach jednak po kliknięciu w zmianę go pojawia się strona główna a nie przetłumaczony artykuł, natomiast w wyszukiwarce na np. en wersji już nie pojawia się ten artykuł także zostawiam samo pl. co do gal uważam za zbędna, były to m.in. Telekamery, Eska Music Awards czy VIVA Comet Awards za każdym razem jeden utwór, zbędne. nagrody też nie są jakoś mega ważne w branży, tzn. nie są to jakieś fryderyki, superjedynki czy wiktory natomiast te ważniejsze wpisałem na wstępie hasła. "inne notowane utwory" zrobiłem, przypisy też, czy mógłbyś teraz jeszcze raz rzucić okiem na poprawioną już całość i powiedzieć czy o to chodziło i jest OK, pytając na samym wstępie o całość artykułu miałem na myśli też pod względem językowym, poprawność języka, ortografia, interpunkcja itp. Jeżeli możesz, masz możliwość i czas to przejrzyj proszę. Pozdrawiam ;) 81.152.158.55 (dyskusja) 15:44, 10 mar 2013 (CET)
     • tak też wygląda OK, więc nie widzę problemu żeby tak zostało, co do teledysku to kompletnie nie, szukałem wszędzie, nie mogłem uzyskać tej informacji nawet od piosenkarki bo napisałem do niej na FB, chociaż to i tak nic by nie dało bo nie byłoby źródła, pisałem nawet do Sony Music, żadnego odzewu, także niestety tak musi zostać, bo poza brakiem źródła nawet nie wiem któż mógł to reżyserować, podejrzewam że jakaś firma typu Grupa 13 czy coś w tym stylu bo zazwyczaj z usług takich firm korzystają wytwórnie ale to są tylko przypuszczenia. Co do The Jet Set fajnie by było się tym zając i rozważę to, ale brak czasu krzyżuje wszystkie plany. 81.152.158.55 (dyskusja) 16:45, 10 mar 2013 (CET) Do Sashy dodałem jeszcze kilka drobnych zmian 81.152.158.55 (dyskusja) 16:51, 10 mar 2013 (CET)

Dzięki za udział

Wielkie dzięki za udział w akcji Eurowizyjny Tydzień Szwedzki! W ramach małej nagrody za wkład w akcję, chciałbym ci wręczyć:

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej akcji: Eurowizyjny Tydzień Irlandzki. Miloszk22 (dyskusja) 18:16, 11 mar 2013 (CET)

Single BS

Trochę tu posprzątałem (usunąłem hasła bez treści lub dublujące to co w hasłach o płytach lub rediry do haseł o płytach). Co zostaje jeszcze:

Tak czy inaczej coś tam sprzątnięte... Ale pewnie w innych kategoriach podobnie... Elfhelm (dyskusja) 19:17, 20 mar 2013 (CET)

Box set

Witaj! Widziałem, że w dyskografiach są umieszczane box sety wykonawców, co jeżeli jednak box set dotyczy kilu wykonawców? Jako całość stanowi on DVD z koncertu, czy powinienem go umieszczać w dyskografii? Eurohunter (dyskusja) 16:56, 23 mar 2013 (CET)

Z tego co widzę, to bardzo rzadkie wydanie, i pewnie nakład jest znikomy, jednak jest to pierwszy box set na którym znalazł się Basshunter. Jest to bardziej box set imprezy, box set z tej imprezy jest wydawany corocznie, więc mam wątpliwości, bo jego udział jest bardziej gościnny, a raczej jest to kompilacja różnych wykonawców. Eurohunter (dyskusja) 18:36, 23 mar 2013 (CET) Chodzi o Maspalomas Pride 2012, tylko tutaj można to znaleźć. Myślę, że dodanie tego jako kompilację było by błędem, kompilacji z piosenkami Basshuntera, wraz z innymi wykonawcami powstało setki, a to nie o to chodzi. To wygląda na kompilację występów wykonawców. Eurohunter (dyskusja) 19:51, 23 mar 2013 (CET) Dzięki! Pomyślę jeszcze o tym. Czy jego udział jest niewielki? Jeżeli spojrzeć na całość, to są tam inny wykonawcy, przy całości to, jego półgodzinny występ stanowi tylko jakiś procent przy całości, wkład różnych wykonawców składa się na całość, jednak gdy spojrzeć tylko z jego perspektywy, to jest to jego półgodziny live na box secie, co ważne. Myślę, że zrobię sekcję dla box setów, tam dodam tytuł itp. w uwagach dodam, że jest to box set wielu wykonawców z występu na żywo. Eurohunter (dyskusja) 20:20, 23 mar 2013 (CET)

Eurowizyjny Tydzień Irlandzki

Dziękuje za udział w akcji Eurowizyjny Tydzień Irlandzki! W ramach małej nagrody za wkład w akcję, chciałbym ci wręczyć:

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnych akcji! Miloszk22 (dyskusja) 19:08, 26 mar 2013 (CET)

Odp:Joanna Bicz

Odp:Joanna Bicz
 • Witaj. Opinie przeniosłem na właściwą stronę (DNU było zdublowane). Pozdrawiam. Ented (dyskusja) 18:59, 30 mar 2013 (CET)

Sens-is

Jasne. Nie ma problemu. Po Świętach wezmę się za to ;) Pozdrawiam i życzę jeszcze Wesołych Świąt, Adik (dyskusja) 06:16, 1 kwi 2013 (CEST)

Lista tytułów Games for Windows

Ostatnio sprawdzałem ten artykuł i również miałem wątpliwości. Formalne kryteria z wp:zasady tworzenia list ta lista spełnia: są dodatkowe informacje o poszczególnych wymienionych grach, jest również czytelna definicja. Sama inicjatywa Games for Windows nadal działa; nie wiem, czemu nie ma o niej artykułu na pl wiki. Problem może stanowić natomiast niekompletność listy oraz jej nieaktualność. Moim zdaniem na razie artykuł powinien polecieć do naprawy. Pozdrawiam, FJ_1 (dyskusja) 09:38, 1 kwi 2013 (CEST)

Czy wiesz – Władysław Arciszewski

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Hortensja (dyskusja) 10:57, 4 kwi 2013 (CEST)

Czy wiesz

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 06:29, 7 kwi 2013 (CEST)

Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy

Wątek założony przed: 21:03, 10 kwi 2013 (CET)

Dot. Sekcji Historia: Jestem współautorką tego tekstu zamieszczonego na stronie www.podmp-trzebnica.edu.pl. Ale tekst już zmodyfikowałam.

Jay Delano

Witam. Dlaczego usunąłeś sekcję Linki zewnętrzne? Pozdrawiam regan1973 (dyskusja) 09:42, 30 kwi 2013 (CEST)

Dyskografia Basshuntera

Witaj! Czy opis w innych utworach nie jest zbyt szczegółowy? Być może powinienem się ograniczyć tylko do roku i tytułu, tym bardziej, że jest jeszcze drugi utwór. A może potrzebna jest temu inna forma? Czy w sekcji z gościnnym udziałem powinien być album i półpauza, gdy żaden z singli nie został wydany na albumie studyjnym? Eurohunter (dyskusja) 17:22, 7 maj 2013 (CEST)

Nowa tabela. Eurohunter (dyskusja) 19:37, 7 maj 2013 (CEST) Dzięki! Eurohunter (dyskusja) 16:24, 8 maj 2013 (CEST)

Podziękowanie i zaproszenie

Dziękuje za udział w akcji Eurowizyjny Tydzień Holenderski! W ramach małej nagrody za wkład w akcję, chciałbym ci wręczyć:

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej akcji tym razem ogólnopolskiej pod nazwą: „Tydzień z Eurowizją”! Miloszk22 (dyskusja) 19:41, 9 maj 2013 (CEST)

Odp. Follow my heart

Szczerze? Nie mam pojęcia, tak wyszło. Zaraz zmienię, bo rzeczywiście większość tytułów pisałem wielkimi literami. Serecki (dyskusja) 15:20, 11 maj 2013 (CEST)

Podziękowanie

--Hortensja (dyskusja) 12:19, 13 maj 2013 (CEST)

Odp:Tydzień tematyczny

Rozwiązanie jest jedno: kasowac te twory. Ja juz kilkakrotnie zwracałem uwage i opiekunowi projektu i innym ale bez skutku. To samo tyczy się oceny tych artykułów na strona dyskusji. Wieczorem przyjrzę się bliżej tym artykułom Moze kilka należało by dać do DNU --Adamt rzeknij słowo 19:36, 14 maj 2013 (CEST)

 • Kilka artykułów wywaliłem i wstawiłem baner informacyjny dla uczestników tygodnia. Mam nadzieje że da to odpowiedni efekt. Co do oceny artykułów to pisałem wcześniej do Wikipedysta:Miloszk22 który sam wymyślił ten system [4], sam go przedyskutował i sam wstawia te oceny do artykułów [5] ach i sam się nagradza sercem za udział w tygodniach tematycznych :) Ocenianie artykułów w taki sposób może być szkodliwy i obniżać w oczach nowicjuszy ocenę całej Wikipedii, zwłaszcza gdy artykuł bez źródeł i z dwoma zdaniami ma ocenę "4" 5 punktowej skali ( a takich bylo kilka) --Adamt rzeknij słowo 08:53, 15 maj 2013 (CEST)

Odp:Konkurs Piosenki Eurowizji 2013

Odp:Konkurs Piosenki Eurowizji 2013

No nie wiem. Generalnie podajemy oryginalne zapisy (lub w transkrypcji) nazwisk czy też pseudonimów - w tabelce mamy Fərida Məmmədova, Złatę Ohnewycz, Alonę Łanskę, Nodiko Tatiszwili & Sopo Gelowani itp. Khan Tengri (dyskusja) 18:30, 18 maj 2013 (CEST)

 • En.wiki czy tr.wiki to nie są raczej autorytety, zobacz na przykład na de.wiki - tam piosenkarz jest zapisany w oryginalnej formie wraz z patronimikiem. No ale specjalnie upierać się przy swojej wersji nie będę. Khan Tengri (dyskusja) 18:55, 18 maj 2013 (CEST)

Odp. PdE 2008

Nawet nie wiesz, jakie to motywujące i miłe, że komuś się podoba wygląd tego artykułu:) Stwierdziłem, że ten temat (PdE) jest bardzo ważny dla polskiego ESC i trzeba zrobić z nim porządek. Dzisiaj zacznę pracę nad 2009 rokiem :) Co do tytułów: dzisiaj zmienię wielkość liter. Rozumiem, że we wszystkich angielskich każde słowo wielką literą? A kolorystyka: fakt, inspirowalem się angielską wiki. Jest to, imo, dość ciekawe dla czytelnika, kto był też najgorszy. Dlatego zostawiłbym te informację. No, chyba, że to się jakoś kłóci z zasadami, ale chyba nie? :-) Serecki (dyskusja) 10:46, 20 maj 2013 (CEST)

witam w żadnym razie nie jest to autopromocja - jest to encyklopedycznie zebranie wiadomości o autorze. do autopromocji służy strona własna - a nie notatka w Wikipedii.proszę o zaproponowanie ewentualnych poprawek a nie o usuwanie hasła.


witam poprawiam hasło - prosiłbym tylko o małe wskazówki na kim mógłbym sie wzorować - pozdrawiam

Sprzedaż w Wielkiej Brytanii

Witaj! Czy wiesz jak dotrzeć do wyników sprzedaży singli i albumów? Wiem, że są pewne roczne itp. podsumowania i artykuły na Music Week ale to za mało. Na Music Week jest, np że album sprzedał się w dniu debiutu w konkretnej liczbie egzemplarzy (co do sztuki!), ale co z następnymi trzema tygodniami. Czy gdzieś są dokładne wyniki wszystkich singli/albumów tydzień po tygodniu albo podumowania roczne sprzedaży wszystkich singli/albumów? Eurohunter (dyskusja) 15:55, 24 maj 2013 (CEST)

Dzięki. Eurohunter (dyskusja) 17:42, 24 maj 2013 (CEST)

Odp. Barbra Dex Award

Właśnie edytuję artykuł. Fakt, źródeł mało. Ale coś powoli wychodzi z tego :) Serecki (dyskusja) 12:51, 26 maj 2013 (CEST)

Zapraszam: LINK :) Serecki (dyskusja) 17:14, 26 maj 2013 (CEST) Faktycznie, zapomnialem o cudzyslowie :) Dzieki za mile slowa :) Serecki (dyskusja) 19:18, 26 maj 2013 (CEST)

Z Archiwum Polskiego Radia, Vol. 9

Witaj! Wygląda na to, że Nagrania radiowe z lat 1971 - 1975 jest podpisem pod tytułem i wykonawcą, tutaj podobne. Na tyle jest już jednak tylko Z Archiwum Polskiego Radia, więc wygląda na tytuł serii. Z Archiwum Polskiego Radia, Vol. 9 – tak bym to dodał. Warto zwrócić uwagę jak o tej kompilacji piszą media. Dzisiaj dodałem album Calling Time, w końcu po kilku latach czekania mogłem go ukończyć. Może zerkniesz? Eurohunter (dyskusja) 21:19, 29 maj 2013 (CEST)

Dzięki! Również zastanawiałem się nad jakimś podziałem, jednak nie mam pomysłu. Eurohunter (dyskusja) 21:26, 29 maj 2013 (CEST)

Tydzień Artykułu Luksemburskiego

Mimo skromnej ilości stworzonej razem w tym tygodniu haseł bardzo dziękuję za udział w akcji. Każdy mała edycja się liczy. Zapraszam do kolejnej :) Miloszk22 (dyskusja) 22:36, 3 cze 2013 (CEST)

Dawid Podsiadło

Hasło jest w Twoim brudnopisie.

Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 08:24, 9 cze 2013 (CEST)

Czy wiesz - Je ne sais quoi

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim, --Joanna Kośmider (dyskusja) 07:04, 10 cze 2013 (CEST)

Czy wiesz - Solange Berry

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim,--Joanna Kośmider (dyskusja) 06:48, 11 cze 2013 (CEST)

prosba o kontakt

Wątek założony przed: 21:03, 12 cze 2013 (CET)

Witam, Jestem wielka fanka Wojtka Łozowskiego i Afromental Na Wikipedi jest nie pelna informacja dot. zespolu Chialabym sie przyczynic do edycji tych informacji, ale sama nie umiem tego srobic Czy zechcialby pan mi pomoc?

Pozdrawiam,

a.stelmasiuk@gmail.com

Czy wiesz - Chips (grupa muzyczna)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim, --Joanna Kośmider (dyskusja) 07:47, 17 cze 2013 (CEST)

Wyniki sprzedaży

Witaj! Jaki jest Twój stosunek do "sprzedaży" w dyskografiach? Gdy znajdę już liczbę, dodaję ją, jeżeli jest to dystrybucja elektroniczna wyróżniam ją. Dodałem też wyniki za różne okresy czasu w tej i tej dyskografii. Z innej strony patrząc, często zdarza się tak, że nie wiemy jaka to sprzedaż (fizyczna lub elektroniczna), wtedy najlepiej było by chyba wrzucić do jednego worka? Co o tym myślisz? Kogo jeszcze mogę zapytać? Eurohunter (dyskusja) 09:08, 17 cze 2013 (CEST)

Dzięki! Eurohunter (dyskusja) 10:16, 17 cze 2013 (CEST) Jeszcze zapytam, czego oczekujesz po wstępie? Jakie informacje powinny się tam znaleźć? Eurohunter (dyskusja) 10:46, 17 cze 2013 (CEST)

„When You Leave (Numa Numa)”

Witaj! Mam problem z tym singlem. „When You Leave (Numa Numa)” to singel Aliny, jednak wersje zostały stworzone trzy wersje Radio Edit przez Basshuntera, Cahilla i Jasona Nevins. Singel ma różne raz na singlu są wszystkie trzy wersje Radio Edit, raz dwie a raz tylko jedna, lub został wydany singel tylko z wersją „When You Leave (Numa Numa)” (Basshunter Radio Edit) lub singel został wydany jako When You Leave (Numa Numa): Cahill & Rad Remix i na nim znajdowały się wersje tych dwóch wykonawców. Teledysk został nagrany do wersji Radio Edit Basshuntera i wydany jako Basshunter Remix. Wygląda tak jakby to był singel Aliny, ale ona tam tylko użyczała wokalu, a wersje radio zostały utworzone przez innych wykonawców. Nie wiem czy teraz uznać to jako featuring, bo nigdzie się tak nie pisze, a teledysk do wersji Basshuntera, i wydzielenie singla dla wersji pozostałych wykonawców, a także wydanie singla tylko z wersją Basshuntera sugeruje, że on jest tam obok Aliny głównym wykonawcą. Kiedyś dodałem Basshunter Radio Edit do featuringów, jednak teraz się zastanawiam, czy na pewno. Czy nie lepiej dodać tego do remiksów jako Basshunter Radio Edit i Basshunter Extended Mix. Jeżeli już jestem przy remiksach, a wczorajsze wydanie „Crash & Burn” dało mi trochę do zastanowienia to chciałbym zapytać jeszcze, czy powinienem umieścić w dyskografii jego remiksy jego własnych singli? O ile przy tym jest to jasne to przy „Vifta med händerna” bowiem jest trochę inaczej. Singel został wydany jako Basshunter vs. Patrik och Lillen (och – and), co sugeruje, że to wspólna praca i nie było by w tym nic dziwnego gdyby wersja Radio Edit nie została wydana jako Basshunter Remix... Wygląda to trochę tak jak, gdy singel jest wydany na iTunes jako EP... Ale nie dodam jako EP połowy singli wykonawcy bo gdzieś tam w dystrybucji elektronicznej wydał je jako EP. Eurohunter (dyskusja) 10:08, 21 cze 2013 (CEST)

Miałem dodać wiele danych, ale chyba już rozumiem. Wniosek jest taki, że Alina zaprosiła czterech wykonawców by wykonali własne wersje utworu, a także ich remiksy i inne. Wersja Basshuntera została wybrana do teledysku. Nie jest to featuring. Z Extended Mix to się pomyliłem bo jak wiadomo to wersja na bazie Radio. I teraz jak to siema do dyskografii. Dodać Extended Mix i Radio Edit od Bashuntera do sekcji "Pozostałe wydawnictwa" i przy nich dodać singel? Teledysk też gdzieś dodać, czy tylko w uwadze napisać, że do wersji ukazał się teledysk pod nazwą Bashunter Remix? Eurohunter (dyskusja) 12:47, 21 cze 2013 (CEST) Trochę mi to nie pasuje, w dyskografii Basshuntera jest już sekcja "Inne utwory", której dodałem "Sverige", który nie był wydany jako singel był notowany w Szwecji na liście singli, "I Can Walk on Water, I Can Fly" jest singlem promocyjnym (nigdzie nie widziałem jego płyty ani okładki, jednak znana jest jego data wydania i to, że to promo.), samodzielnym wydaniem, bo na albumach utwór został zmieniony, a tytuł skrócony. Reszta utworów to utwory wydane na innych wydawnictwach, dlatego wersje utworu niezbyt tam pasują. Eurohunter (dyskusja) 12:57, 21 cze 2013 (CEST)

Dyskografia Stromae’a

Co do szablonu, sam go zrobiłeś, a jest jeszcze rozwiązanie z {{lista}}, coś mi się tak kojarzy, ale nie pamiętam. „Silence” to raczej utwór instrumentalny, więc ciężko by gdzieś go wykonywał. Skoro ma taki hit jak „Alors on danse” to chętniej będzie go wykonywał, albo „Te quiero” i trochę innych utworów np. z albumu. Ale być może jest gdzieś jako intro. Bardzo ciężko znaleźć jakie piosenki wykonawca wykonuje na koncertach. Trudno by „Alors on danse” nie był w Polsce na Top w dyskotekach, albo „Te quiero”. I wart zwrócić uwagę, że to raczej jako dodatek, ale ku encyklopedyczności oczywiście się przyda. Przy tamtej dyskusji mówiłem chyba też o tym, że był notowany w Belgii również na Ultratip, i to też nie pomogło. Zajmę się wyszukiwaniem. Co do tego EP, to infobox, wstęp, szablon, lista utworów, może trochę o produkcji, ale to wszystko, wątpię by się nadawało. Mam wrażenie, że ten EP miał bardzo niski nakład. Dodam źródło do featuringu. Dzięki za pomoc! Eurohunter (dyskusja) 14:24, 19 cze 2013 (CEST)

Na ZPAV są trzy single, znalazłem też album, być może był na OLIS, sprawdzę to. Widzę, że na YouTube jest sporo występów, ale potrzebuję innych źródeł, wyszukuję. Jest między innymi występ na Stade de France. Eurohunter (dyskusja) 15:23, 19 cze 2013 (CEST) Napisałem Silence (singel Stromae’a). Eurohunter (dyskusja) 20:17, 21 cze 2013 (CEST)

PDA :)

Mathplanete – proszę :) --Pablo000 (dyskusja) 17:40, 21 cze 2013 (CEST)

Super, tak chyba będzie lepiej, zostaje historia bez procedury łączenia. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 21:21, 21 cze 2013 (CEST)

Czy wiesz - Powiedz (singel)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim, --Joanna Kośmider (dyskusja) 07:12, 22 cze 2013 (CEST)

Czy wiesz - Dyskografia grupy Test

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim,--Joanna Kośmider (dyskusja) 06:19, 24 cze 2013 (CEST)

Myślę, że mógłbym już zagłosować, jednak kilka spraw jest nadal otartych. Eurohunter (dyskusja) 22:05, 5 lip 2013 (CEST)

Czy wiesz - Who See

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim,--Joanna Kośmider (dyskusja) 07:53, 6 lip 2013 (CEST)

Odp. PdE 2009

Dzięki za informację. Fakt, jakoś nieprędko miałem w planach pisanie o innych eliminacjach. Teraz planuję się "wziąć" za Ukrainę, Gruzję i inne kraje dość.. "świeże" na Eurowizji. Jak już skończysz pisać artykuł, to daj znać :) Serecki (dyskusja) 12:30, 12 lip 2013 (CEST)

Świetnie napisane, zgłaszam do DA, bo skoro PdE 2008 ma wyróżnienie, to czemu ten artykuł ma nie mieć? :P Serecki (dyskusja) 12:47, 12 lip 2013 (CEST)

Dyskografie

Witaj! Zdarza się tak, że nieraz mamy różne wersje teledysków, np. pod remiks. Ostatnio się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że pomimo tego, że nieraz teledyski nakręcone przez różnych reżyserów nieznacznie różniące się, będące zupełnie innymi, powinny być w uwagach aniżeli osobno wymienione obok ich pierwotnych wersji, ponieważ to właśnie wersje, a teledysk do pierwotnego utworu został już ukazany. Jak uważasz? Wg mnie to dobry pomysł. Eurohunter (dyskusja) 20:43, 12 lip 2013 (CEST)

Dyskografia Basshuntera, Dyskografia Stromae’a, Italobrothers. Eurohunter (dyskusja) 20:56, 12 lip 2013 (CEST)

Odp:Grupa muzyczna vs. Zespół muzyczny

Odp:Grupa muzyczna vs. Zespół muzyczny
W zasadzie to niezbyt moja działka kompetencyjna, miałem tylko przy okazji tą kwestię "zespołów" w pamięci. W sumie jest to klasyczny przypadek kwestii do uregulowania i uporządkowania w ramach odpowiedniego wikiprojektu, ale że naklonowane jest w tym obszarze projektów bez liku, przy tym jeden bardziej martwy od drugiego, że nawet nie bardzo wiem gdzie się z tym zgłosić. A że nie wygląda na to by ktoś się porządkowaniem tego na szerszą skalę zajmował, pomyślałem że przynajmniej ten standard artykułu można by zaktualizować, by nie wprowadzał w błąd. --Alan ffm (dyskusja) 00:12, 14 lip 2013 (CEST)

Odp. Barbara Dex Award

Wiesz co, myślałem, ale jednak ma za mało treści chyba... Serecki (dyskusja) 17:21, 17 lip 2013 (CEST)

Maciej Czaczyk

Witam, wydaje mi się, a raczej jestem pewna, że Maciej Czaczyk nie miał singla „Sam już nie wiem”. Patrzałam w sieci i nie ma o tym żadnych informacji (nie został wydany oficjalnie ani w Muzodajni, ani iTunes), jest tylko na artykuł na Esce, ale to chyba jest pomyłka (sami chyba nie wiedzieli co pisali), bo tam pisze, że na YouTube "pojawiły się wszystkie jego single", co, by znaczyło, że wszystkie jego piosenki z płyty są singlami, bo wszystkie wstawił na swój kanał. Piosenka również nie była grana w żadnych radiach, nawet na RMF, na którym były grane wszystkie jego single, gdyż wygrał promocję na antenie radia RMF w "Must be the Music", co świadczy również, że na pewno ten singel był by tam grany, ale tak nie było. Jeśli masz jakiś wiarygodny link, że wydał tę piosenkę na singel to proszę dodaj go, bo inni też mogą mieć wątpliwości. Pozdrawiam : ) ⓢⓤⓟⓔⓡÞσωεя 20:00, 17 lip 2013 (CEST)

 • Ale na RMF powinni grać skoro wygrał w programie promocję na tej antenie :/ Dziwne... No, ale dobra załóżmy, że mnie przekonałeś, że chociaż w lokalnych radiach grali tę piosenkę. Co do iTunes jak nie jest wydany, albo na Muzodajni jakiś singel to także miałam już z tym problemy, że trudno udowodnić bez tego, bo i inni mnie się o to także "czepiali", więc chciałam być tutaj czujna, jeszcze, że to ja stworzyłam ten artykuł, więc by znowu coś było, ale ogólnie widzę, że mamy podobne zdanie na ten temat. Pozdrawiam : ) ⓢⓤⓟⓔⓡÞσωεя 21:01, 17 lip 2013 (CEST)

Czy wiesz - Baśka (singel)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim,--Joanna Kośmider (dyskusja) 06:37, 25 lip 2013 (CEST)

Sasha Strunin

Hej, czy moglbys zerknac na moje zmiany w tym hasle, poniewaz dosc sporo ich sie tam juz zebralo, a nikomu sie nie spieszy zeby to zatwierdzic lub nie. z gory dzieki. 2.31.126.185 (dyskusja) 02:24, 11 sie 2013 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Zsuetam/Archiwum 1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy