Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz


Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Achtung, achtungedytuj kod

Czy ktoś mógłby pomóc @Szoltysowi? Nie mamy jeszcze pustki na SG, ale na "pojutrze" już tak... Wiem, mógłbym sam, ale też u mnie z czasem niekolorowo :( Hedger z Castleton (dyskusja) 14:35, 5 kwi 2019 (CEST)

@Hedger z Castleton, spokojnie, nie potrzebuję pomocy. :) Ostatnimi czasy przygotowuję ekspozycje z mniejszym wyprzedzeniem (na 2–3 dni do przodu). Wynika to głównie z małej liczby zgłoszeń – czekam do ostatniej chwili, by żadne ze zgłoszeń się nie przeterminowało. Ewentualna pomoc oczywiście jest mile widziana, ale raczej w przeglądaniu nowych/rozbudowanych artykułów i ich zgłaszaniu, nie w tworzeniu ekspozycji. Szoltys [Re: ] 15:22, 5 kwi 2019 (CEST)

Sierotki w CWedytuj kod

Dzisiaj nie po raz pierwszy zauważyłem w ekspozycji hasło (Basil Zaharoff), do którego nie prowadził ani jeden link z przestrzeni głównej, mimo iż bez problemu dało się znaleźć 5 miejsc do jego wstawienia. Dlatego apeluję o dbałość także o linkujące w procesie sprawdzania i tworzenia ekspozycji, dzięki czemu pracowicie doszlifowane hasło będzie użyteczne zawsze, a nie tylko w dniu pobytu na SG. ~CybularnyNapisz coś ✉ 23:55, 26 sie 2019 (CEST)

Nowy wikiprojektedytuj kod

Czy można prosić o dodanie Wikiprojektu Kobiety do listy powiadomień czywieszowych (i poczekalniowych)? Tomasz Raburski (dyskusja) 11:10, 29 paź 2019 (CET)

Podziękowanieedytuj kod

Coraz częściej pojawiająca się krytyka wobec sprawowania przeze mnie funkcji opiekuna Czywiesza skłoniła mnie do głębokich refleksji. Krytyki jest coraz więcej (zarówno drogą tradycyjną, jak i mailową), co jest dość jednoznacznym sygnałem, że coś jest nie tak i czas na zmianę. Być może wpływ na to miał mój brak czasu, który nieco odciął mnie od Wikipedyjnej rzeczywistości i zawęził horyzonty. W związku z tym podjąłem decyzję, by zakończyć swoją przygodę z Czywieszem.

Bardzo dziękuję wszystkim za współpracę! 2,5 roku opieki nad Czywieszem to był trudny i odpowiedzialny, ale również przyjemny i satysfakcjonujący czas w moim życiu.

Przyszłemu opiekunowi życzę, aby praca w Czywieszu była dla niego równie satysfakcjonująca. :)

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:55, 9 lut 2020 (CET)

 • Och. Bardzo dziękuję za Twoje zaangażowanie w Czywieszu. Mamy generalnie problem z tym, że wszelka aktywność w Wikipedii wiąże się głównie z uwagami i pretensjami, co jest przecież męczące, zwłaszcza na dłuższą metę. Ponieważ sam miałem parę tygodni temu zastrzeżenie do jakiegoś drobnego błędu, a nie podziękowałem nijak za każdą z setek czy tysięcy edycji, z powodu których cieszyłem się tym, że od dawna czywiesz działa bardzo sprawnie - niniejszym składam wyrazy szczerej wdzięczności, bo podziwiałem Twoją aktywność dotąd milcząc. Kenraiz (dyskusja) 19:38, 9 lut 2020 (CET)
 • Dzięki @Szoltys. Wykonałeś naprawdę kawał dobrej roboty. Wiem, jak czasochłonne jest zajmowanie się czywieszem, ale wiem też, jak bardzo niewdzięczne. Krytyki sporo, podziękowań niewiele. I jeszcze jak czytam w różnych miejscach komentarze typu "jego rezygnacja jest niewytłumaczalna", to mnie krew zalewa. Jesteśmy tu tylko wolontariuszami i z niczego tłumaczyć się nie musimy. Torrosbak (dyskusja) 20:18, 9 lut 2020 (CET)
 • @Szoltys IMHO świetnie sobie radziłeś. Będzie mi Ciebie brakować w roli szefa zawsze gotowego mnie zastąpić jak gdzieś sobie jadę. Powodzenia we wszystkim tym co będziesz robił zamiast CzyWiesza! Gżdacz (dyskusja) 21:01, 9 lut 2020 (CET)
 • Hej, ale wszystko w porządku prawda?-- Tokyotown8 (dyskusja) 22:33, 9 lut 2020 (CET)
 • Jeszcze przemyśl ;) MOs810 (dyskusja) 08:04, 10 lut 2020 (CET)
 • Dziękuję za dobrą pracę! GiantBroccoli (dyskusja) 10:13, 10 lut 2020 (CET)
 • @Szoltys Lepszego opiekuna nie znajdziemy... Może jeszcze przemyślisz i zostaniesz? Najwyżej wystąp o Wikigrant na dobry płaszcz przeciwpomyjowy, by wydalane przez frustratów słowa spływały szybko w dół jak po kaczce... Ja Cię osobiście podziwiam za tę wspaniałą robotę! Zala (dyskusja) 10:56, 10 lut 2020 (CET)
 • @Szoltys Byłem przed laty przeciwnikiem przyznania Ci uprawnień (może nie pamiętasz, zaczęło się od kolorowych choinek w artykułach sportowych). Obserwowałem Twoją pracę w Czywieszu oraz in. miejscach i kilka razy pomyślałem, że myliłem się co do Ciebie – jesteś dobrym adminem i świetnym opiekunem Czy Wiesza, dzięki. Rozumiem Twoją decyzję. Mam może nierealną nadzieję, że za jakiś czas, kiedy odpoczniesz, znowu chwycisz za ster. Kelvin (dyskusja) 11:08, 10 lut 2020 (CET)
 • @Szoltys Bez tak - wielu - niezwykle zaangażowanych osób jak TY, ten projekt zakończyłby się zapewne po pierwszym, lub drugim roku. Bardzo dziękuję. Zwykły wikipedysta: Januszk57 (dyskusja) 22:35, 10 lut 2020 (CET)
 • Ojej, i do kogo ja się teraz będę zgłaszać z prośbą o poprawki w zabezpieczonych szablonach cw :( Heh, coś będzie trzeba zrobić, aby ułatwić robotę kolejnemu "zajawkowemu". @Szoltys i tak cię będę łapać na priva, jak z czymś sobie nie będę radzić :p Hedger z Castleton (dyskusja) 15:37, 11 lut 2020 (CET)
 • Dzięki Szoltys za pracę. Od razu chciałbym powiedzieć od siebie, że mogę od czasu do czasu pomagać przy tworzeniu TT (Trochę czasu już w tym siedzę, może moja pomoc by się na coś zdała) ale zaznaczam, iż nie zawsze będę oczywiście mógł i nie będę wtedy mógł być jedyną osobą do pomocy. Proszę uznać to za kandydaturę i odpowiedź od bardziej ode mnie doświadczonych, co o tym myślicie (bo sam wiem, że nie jestem w swojej pracy idealny i często popełniam błędy). Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź, Luki4812 (dyskusja) 23:14, 12 lut 2020 (CET) (pomyliłem projekt Czywiesz z projektem TT, przepraszam ;) Luki4812 (dyskusja) 00:14, 13 lut 2020 (CET)
 • Dzięki za Twoją pracę.. Niewiele jest osób, które systematycznie, dzień w dzień, dbają o kluczowe dla projektu miejsca. To bardzo obciążające i zasługuje na najwyższe uznanie. Tomasz Raburski (dyskusja) 01:18, 13 lut 2020 (CET)
 • @Szoltys Hej, Twoja rezygnacja spotkała się z moim chorobowym, a potem nie było okazji - również chciałbym gorąco podziękować za Twój wkład w Czywiesz i animację społeczności Wikipedii. To ważna rola i mam nadzieję, że będziesz z nami! aegis maelstrom δ 19:41, 10 maj 2020 (CEST)

dwie sprawyedytuj kod

Mądry? po szkodzie. Mam pytanie do nas wszystkich, a właściwie dwa:

 1. Czy można byłoby poprosić któregoś adminbota, aby zabezpieczał szablony cw na niskim poziomie? Kaskadowe zabezpieczenie idzie na razie tylko na poziomie admińskim.
 2. Czy można byłoby dodać jeden parametr do szablonu Wikiprojekt:Czy wiesz/weryfikacja, np. |problem lub |- lub cokolwiek wybierzemy, który "kolorowałby" szablon na czerwono/pomarańczowo? Chodzi o sytuacje, gdy już odpowiednia liczba osób sprawdziła artykuł, ale ktoś nagle znajduje problem i powinno się go przedyskutować. Osoba wstawiająca zajawkę miałaby ułatwienie - nie musiałaby n-ty raz sprawdzać, czy nie przybyły nowe uwagi, które powinny skutkować wstrzymaniem się przed wrzuceniem do ekspozycji. Tak są kolorowane np. szablony na Zgłoś błąd lub na Zadaniach dla botów. Hedger z Castleton (dyskusja) 15:49, 11 lut 2020 (CET)
 • @Hedger z Castleton, tak dla ścisłości – zabezpieczeń jak na razie nie ma (wszystkie zdjąłem), można edytować bez ograniczeń. ;) Szoltys [Re: ] 20:41, 11 lut 2020 (CET)

Czywiesze CEE Springedytuj kod

@Kenraiz, @Carabus, @GiantBroccoli et al - informację nt. CEE Springowych Czywieszy wrzuciłem na blog Stowarzyszenia i stronę polskiej Wikipedii na fb. Fajnie wyszło, już zebrały się dwa dni a będzie więcej. :) aegis maelstrom δ 19:41, 10 maj 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy