Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz


Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Nowy wikiprojektedytuj kod

Czy można prosić o dodanie Wikiprojektu Kobiety do listy powiadomień czywieszowych (i poczekalniowych)? Tomasz Raburski (dyskusja) 11:10, 29 paź 2019 (CET)

Podziękowanieedytuj kod

Coraz częściej pojawiająca się krytyka wobec sprawowania przeze mnie funkcji opiekuna Czywiesza skłoniła mnie do głębokich refleksji. Krytyki jest coraz więcej (zarówno drogą tradycyjną, jak i mailową), co jest dość jednoznacznym sygnałem, że coś jest nie tak i czas na zmianę. Być może wpływ na to miał mój brak czasu, który nieco odciął mnie od Wikipedyjnej rzeczywistości i zawęził horyzonty. W związku z tym podjąłem decyzję, by zakończyć swoją przygodę z Czywieszem.

Bardzo dziękuję wszystkim za współpracę! 2,5 roku opieki nad Czywieszem to był trudny i odpowiedzialny, ale również przyjemny i satysfakcjonujący czas w moim życiu.

Przyszłemu opiekunowi życzę, aby praca w Czywieszu była dla niego równie satysfakcjonująca. :)

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:55, 9 lut 2020 (CET)

 • Och. Bardzo dziękuję za Twoje zaangażowanie w Czywieszu. Mamy generalnie problem z tym, że wszelka aktywność w Wikipedii wiąże się głównie z uwagami i pretensjami, co jest przecież męczące, zwłaszcza na dłuższą metę. Ponieważ sam miałem parę tygodni temu zastrzeżenie do jakiegoś drobnego błędu, a nie podziękowałem nijak za każdą z setek czy tysięcy edycji, z powodu których cieszyłem się tym, że od dawna czywiesz działa bardzo sprawnie - niniejszym składam wyrazy szczerej wdzięczności, bo podziwiałem Twoją aktywność dotąd milcząc. Kenraiz (dyskusja) 19:38, 9 lut 2020 (CET)
 • Dzięki @Szoltys. Wykonałeś naprawdę kawał dobrej roboty. Wiem, jak czasochłonne jest zajmowanie się czywieszem, ale wiem też, jak bardzo niewdzięczne. Krytyki sporo, podziękowań niewiele. I jeszcze jak czytam w różnych miejscach komentarze typu "jego rezygnacja jest niewytłumaczalna", to mnie krew zalewa. Jesteśmy tu tylko wolontariuszami i z niczego tłumaczyć się nie musimy. Torrosbak (dyskusja) 20:18, 9 lut 2020 (CET)
 • @Szoltys IMHO świetnie sobie radziłeś. Będzie mi Ciebie brakować w roli szefa zawsze gotowego mnie zastąpić jak gdzieś sobie jadę. Powodzenia we wszystkim tym co będziesz robił zamiast CzyWiesza! Gżdacz (dyskusja) 21:01, 9 lut 2020 (CET)
 • Hej, ale wszystko w porządku prawda?-- Tokyotown8 (dyskusja) 22:33, 9 lut 2020 (CET)
 • Jeszcze przemyśl ;) MOs810 (dyskusja) 08:04, 10 lut 2020 (CET)
 • Dziękuję za dobrą pracę! GiantBroccoli (dyskusja) 10:13, 10 lut 2020 (CET)
 • @Szoltys Lepszego opiekuna nie znajdziemy... Może jeszcze przemyślisz i zostaniesz? Najwyżej wystąp o Wikigrant na dobry płaszcz przeciwpomyjowy, by wydalane przez frustratów słowa spływały szybko w dół jak po kaczce... Ja Cię osobiście podziwiam za tę wspaniałą robotę! Zala (dyskusja) 10:56, 10 lut 2020 (CET)
 • @Szoltys Byłem przed laty przeciwnikiem przyznania Ci uprawnień (może nie pamiętasz, zaczęło się od kolorowych choinek w artykułach sportowych). Obserwowałem Twoją pracę w Czywieszu oraz in. miejscach i kilka razy pomyślałem, że myliłem się co do Ciebie – jesteś dobrym adminem i świetnym opiekunem Czy Wiesza, dzięki. Rozumiem Twoją decyzję. Mam może nierealną nadzieję, że za jakiś czas, kiedy odpoczniesz, znowu chwycisz za ster. Kelvin (dyskusja) 11:08, 10 lut 2020 (CET)
 • @Szoltys Bez tak - wielu - niezwykle zaangażowanych osób jak TY, ten projekt zakończyłby się zapewne po pierwszym, lub drugim roku. Bardzo dziękuję. Zwykły wikipedysta: Januszk57 (dyskusja) 22:35, 10 lut 2020 (CET)
 • Ojej, i do kogo ja się teraz będę zgłaszać z prośbą o poprawki w zabezpieczonych szablonach cw :( Heh, coś będzie trzeba zrobić, aby ułatwić robotę kolejnemu "zajawkowemu". @Szoltys i tak cię będę łapać na priva, jak z czymś sobie nie będę radzić :p Hedger z Castleton (dyskusja) 15:37, 11 lut 2020 (CET)
 • Dzięki Szoltys za pracę. Od razu chciałbym powiedzieć od siebie, że mogę od czasu do czasu pomagać przy tworzeniu TT (Trochę czasu już w tym siedzę, może moja pomoc by się na coś zdała) ale zaznaczam, iż nie zawsze będę oczywiście mógł i nie będę wtedy mógł być jedyną osobą do pomocy. Proszę uznać to za kandydaturę i odpowiedź od bardziej ode mnie doświadczonych, co o tym myślicie (bo sam wiem, że nie jestem w swojej pracy idealny i często popełniam błędy). Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź, Luki4812 (dyskusja) 23:14, 12 lut 2020 (CET) (pomyliłem projekt Czywiesz z projektem TT, przepraszam ;) Luki4812 (dyskusja) 00:14, 13 lut 2020 (CET)
 • Dzięki za Twoją pracę.. Niewiele jest osób, które systematycznie, dzień w dzień, dbają o kluczowe dla projektu miejsca. To bardzo obciążające i zasługuje na najwyższe uznanie. Tomasz Raburski (dyskusja) 01:18, 13 lut 2020 (CET)
 • @Szoltys Hej, Twoja rezygnacja spotkała się z moim chorobowym, a potem nie było okazji - również chciałbym gorąco podziękować za Twój wkład w Czywiesz i animację społeczności Wikipedii. To ważna rola i mam nadzieję, że będziesz z nami! aegis maelstrom δ 19:41, 10 maj 2020 (CEST)

dwie sprawyedytuj kod

Mądry? po szkodzie. Mam pytanie do nas wszystkich, a właściwie dwa:

 1. Czy można byłoby poprosić któregoś adminbota, aby zabezpieczał szablony cw na niskim poziomie? Kaskadowe zabezpieczenie idzie na razie tylko na poziomie admińskim.
 2. Czy można byłoby dodać jeden parametr do szablonu Wikiprojekt:Czy wiesz/weryfikacja, np. |problem lub |- lub cokolwiek wybierzemy, który "kolorowałby" szablon na czerwono/pomarańczowo? Chodzi o sytuacje, gdy już odpowiednia liczba osób sprawdziła artykuł, ale ktoś nagle znajduje problem i powinno się go przedyskutować. Osoba wstawiająca zajawkę miałaby ułatwienie - nie musiałaby n-ty raz sprawdzać, czy nie przybyły nowe uwagi, które powinny skutkować wstrzymaniem się przed wrzuceniem do ekspozycji. Tak są kolorowane np. szablony na Zgłoś błąd lub na Zadaniach dla botów. Hedger z Castleton (dyskusja) 15:49, 11 lut 2020 (CET)
 • @Hedger z Castleton, tak dla ścisłości – zabezpieczeń jak na razie nie ma (wszystkie zdjąłem), można edytować bez ograniczeń. ;) Szoltys [Re: ] 20:41, 11 lut 2020 (CET)

Czywiesze CEE Springedytuj kod

@Kenraiz, @Carabus, @GiantBroccoli et al - informację nt. CEE Springowych Czywieszy wrzuciłem na blog Stowarzyszenia i stronę polskiej Wikipedii na fb. Fajnie wyszło, już zebrały się dwa dni a będzie więcej. :) aegis maelstrom δ 19:41, 10 maj 2020 (CEST)

Słownik dla czywieszowcówedytuj kod

Drodzy opiekunowie czywiesza i drodzy sprawdzający! Wikimedia Polska przymierza się do zakupu rocznego dostępu do Uniwersalnego Słownika Języka Polskiego dla chętnych osób edytujących. Słownik mógłby pomóc m.in. w ocenie poprawności haseł pod względem językowym - zawiera m.in. zasady poprawnego użycia opisywanych słów, wyjaśnienia związków frazeologicznych, wymowę itp. W przeszłości z takiego dostępu korzystała społeczność Wikisłownika, ale też osoby opiekujące się Czywieszem. Możemy zakupić od 5 do 10 stanowisk. Osoby chętne na taki dostęp, proszę o wpisywanie się tutaj lub u mnie na dyskusji lub na maila (natalia.szafran@wikimedia.pl). Dodam, że dostęp nie wiąże się z koniecznością raportowania użytku, czyli mówiąc prosto, nie oczekuję, że będziecie wypisywać co i kiedy sprawdziliście w słowniku. To ma być ułatwienie Waszej pracy, a nie dodatkowy obowiązek :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 13:48, 15 wrz 2020 (CEST)

Bardzo chętnie skorzystam że słownika kra77 Kra77 (dyskusja) 02:10, 9 lis 2020 (CET)

Zgłoszenie megaczywieszaedytuj kod

Chciałem się dowiedzieć, czy i w jaki sposób można zgłosić propozycję tematycznego czywiesza, ale niezwiązanego z konkretną akcją jak tygodnie tematyczne. Konkretnie chodzi o to, że w ramach współpracy GLAM Biblioteka Narodowa m.in. tworzymy lub znacząco rozwijamy hasła dotyczące najcenniejszych manuskryptów Biblioteki Narodowej. 2-3 hasła zostały już zgłoszone indywidualnie. Może jednak byłoby ciekawym pomysłem, by zrobić jeden tematyczny czywiesz z 5-6 manuskryptami z Narodowej? W tej chwili jest zrobionych 9 takich artykułów (spis), a kolejne będą w najbliższym czasie. Redaktor GLAM (dyskusja) 14:22, 26 lis 2020 (CET)

@Redaktor GLAM, śmiało zgłaszaj tutaj lub na mojej stronie dyskusji, a zajmę się resztą. :) Tematyczne ekspozycje są zawsze mile widziane, o ile uzbiera się co najmniej 5 zajawek, a przynajmniej jedna z nich ma zdjęcie/ilustrację (pierwsze pytanie w ekspozycji musi się w jakiś sposób odnosić do zdjęcia/ilustracji). Czy termin ekspozycji ma jakieś znaczenie? Gdyby miał, to wstępnie zarezerwuję go w "moim Czywieszowym harmonogramie". Szoltys [Re: ] 23:18, 26 lis 2020 (CET) @Szoltys Dziękuję za odpowiedź :) W tej chwili są już zgłoszone Sakramentarz tyniecki, Evangelistarium (Biblioteka Narodowa), Dzieła Józefa Flawiusza (manuskrypt Biblioteki Narodowej). Można byłoby z nich utworzyć wspólny czywiesz + dodać 2-3 kolejne, które utworzyłem w ostatnim czasie. Każdy z manuskryptów ma załadowane do Commons skany wysokiej rozdzielczości, więc z ilustracją nie ma problemu. Termin ekspozycji w tym przypadku nie ma znaczenia. Myślę, że ewentualnie będzie można zmodyfikować pytania do poszczególnych pozycji, bo to trochę inna sytuacja, gdy są w cyklu, niż gdy są wśród niepowiązanych tematycznie. Redaktor GLAM (dyskusja) 09:52, 27 lis 2020 (CET) Zgłosiłem więc jeszcze trzy artykuły: Geografia Ptolemeusza, Kodeks zamojski, Nowy Testament. Redaktor GLAM (dyskusja) 16:07, 27 lis 2020 (CET) @Redaktor GLAM, świetna robota! Ekspozycja tematyczna pojawi się na stronie głównej 12 grudnia, o ile do tego czasu nie zostaną zgłoszone żadne zastrzeżenia. :) Szoltys [Re: ] 04:57, 29 lis 2020 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy