Dyskusja wikiprojektu:Szablony flag


Dyskusja wikiprojektu:Szablony flag w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Transwaledytuj kod

Zastanawiam się tez czy nie utworzyć szablonu dla:

~malarz pl PISZ 14:30, 20 paź 2016 (CEST)

Brak informacjiedytuj kod

Czemu tu nie ma żadnych informacji? Hubal2003 (dyskusja) 17:03, 27 gru 2016 (CET)

Burkina Fasoedytuj kod

Witam. Proszę o poprawienie linkowań do reprezentacji Burkiny Faso (a nie Burkina Faso), tak, by {{Reprezentacja|BFA|pn}} wyświetlało prawidłowy link. Niestety absolutny brak informacji na stronie Wikiprojektu uniemożliwia mi samodzielną edycję. Andrzei111 (dyskusja) 14:08, 24 maj 2017 (CEST)

{{Reprezentacja|BFA|pn}} =>  Burkina Faso ~malarz pl PISZ 14:24, 24 maj 2017 (CEST)

@Malarz pl – znaczy się ta edycja? Andrzei111 (dyskusja) 14:32, 24 maj 2017 (CEST)

tak. Trochę bardziej skomplikowane jest dla np. ZSRR, ale takich innych wariantów jest dosłownie kilka (poniżej 1%). ~malarz pl PISZ 17:17, 24 maj 2017 (CEST)

Bandera śródlądowaedytuj kod

Kto nie wie, temu powiem, że oficjalna bandera na polskich statkach śródlądowych wygląda jak flaga państwowa (nie jestem pewien proporcji), bez orła (który został dodany w czasach dwudziestolecia, żeby odróżniać polską banderę od flagi pilotowej). Mamy opisanych kilka statków, które taką banderą się posługują/posługiwały/powinny posługiwać, ale nie mogę znaleźć takiego wariantu do infoboksu. Jest czy go nie ma, a jeśli nie, to czy ktoś może dorzucić? (a jeśli jest, to gdzie/jak go wstawić)? Ciacho5 (dyskusja) 16:43, 18 lis 2017 (CET)

Wyświetlanie nazw wariantów hsitorycznychedytuj kod

Moim zdaniem mamy pewien problem niewielki techniczno-zwyczajowy, jeśli chodzi o wyświetlanie historycznych wariantów nazw krajów. I co prawda nie chodzi tu o {{państwo}} (choć niekiedy i owszem), ale na pewno problematyczne bywa to w sytuacji korzystania np. z {{reprezentacja}}. Bo jeśli wpiszemy sobie {{reprezentacja|POL|pn|wariant=2RP}} – w infoboksie przy jakimś piłkarzu z dwudziestolecia (żeby flaga się zgadzała), albo w artykule na temat meczu z MŚ w 1938 roku – to jako nazwę reprezentacji dostaniemy nie „Polska” a „II Rzeczpospolita”, choć oczywiście mechanizm szablonu spowoduje, że linkowanie będzie w porządku. A mecz nie był pomiędzy Brazylią a II Rzeczpospolitą (szczególnie że to nazwa ahistoryczna), tylko zwyczajnie między Polską a Brazylią. Zazwyczaj wyświetlana nazwa jest niezmienna niezależnie od linku (vide {{Państwo dane Hiszpania}}), niekiedy każdorazowo wariant wyświetla też inną nazwę. Nie ma to znaczenia, kiedy nie zmienia się flaga (bo nikt nie będzie używał {{Reprezentacja|Czechosłowacja|pn|wariant=1960}}), ale niekiedy owszem. To jest niejako kwestia ustalenia historycznej nazwy krótkiej danego państwa. Mam nadzieję, że wyrażam się dostatecznie jasno, bo sam już mam wątpliwości. Aʀvєꝺuι + 08:05, 16 lis 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikiprojektu:Szablony flag" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy