Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne


Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Propozycja nowego TTedytuj kod

Trwa Tydzień Geografii Osadnictwa. Z wybranych artykułów:

 • Clarence Stein - brak jakiegokolwiek przypisu, w bibliografii źródła typu Stein's papers at Cornell, The Village Green Web site, co oznacza, że hasło przetłumaczone z enwiki a autor źródeł nie widział na oczy
 • Konstandinos Doksiadis - Doxiadis został uhonorowany w 1965 przez Industrial Designers Society of America nagrodą specjalną za godne uwagi wyniki, kreatywne i innowacyjne koncepcje oraz - ani słowa źródło nie wspomina o tym, co więcej: na enwiki to znadnie oznakowane szablonem citation needed. Co oznacza, że hasło przetłumaczone z enwiki a autor źródeł nie widział na oczy
 • Hunin - W wyniku ataku Palmachu w maju 1948 wielu mieszkańców uciekło do Libanu - a w życiu nie ma o tym mowy w źródle. Hasło przetłumaczone z enwiki a autor źródeł nie widział na oczy
 • Donald Appleyard - Jego książka z 1981 „ Żywe ulice”... Książka nosi tytuł Livable Streets - żywe ulice, co ? Twórczość własna.
 • Planowanie regionalne - przypins nr 1, który uźródławia definicję odsyła do źródła, którym jest słownik internetowy en-pl. Przypis nr 2 podobno jest źródłem dla informacji Planowanie regionalne jest dziedziną urbanistyki, wiąże praktyki użytkowania gruntów na szerszą skalę - kto wskaże taki ustęp w źródle? Przetłumaczone z enwiki a autor źródeł nie widział na oczy.

Itp itd. Kto to będzie poprawiał ? Proponuję teraz Tydzień Sprzątania Po Tygodniu Geografii Osadnictwa. IOIOI2 14:26, 28 kwi 2019 (CEST)

 • @IOIOI, IMHO bez skrępowań przenoś do brudnopisów. Od dłuższego czasu mamy taki problem z TT (i innymi akcjami), że nie dbamy o jakość, a tylko o to, by licznik haseł wskazywał jak najwięcej. Do sporej części statystyk nie liczą się nawet rozbudowy, a tylko nowe hasła, co wg mnie jest chore i niestety tylko potwierdza tę tezę. Szoltys [Re: ] 15:04, 28 kwi 2019 (CEST)
 • @Szoltys No właśnie problem wygląda bardziej na systemowy niż incydentalny. Nie chcę rozrzucać haseł po brudnopisach tylko dlatego, że ktoś umieścił jedno zdanie nieprawidłowe ani tym bardziej, z powodu podejrzeń, że źródeł nie widział na oczy (bo nie wszystkie takie przypadki jestem w stanie udowodnić). To forma wyścigu i nagród za ilość haseł jest chyba problemem. Nie można by nagradzać za ilość tekstu (w kB) ? IOIOI2 11:48, 30 kwi 2019 (CEST) @IOIOI, byłbym za tym, ale chyba utrudni to zliczanie punktów i podsumowywanie akcji. A co do przenoszenia – IMHO większym problemem jest błędne źródło, które nie potwierdza informacji, niż jego brak. Podstawa do przeniesienia zatem jak najbardziej jest. Szoltys [Re: ] 15:38, 30 kwi 2019 (CEST)
 • Informuję, że ja swoje błędy poprawiam już. A co do tych przypisów i tłumaczenia mam pytanie, bo niestety nie mam pewności. Jeżeli artykuł był tłumaczony z kilku wiki, to w dyskusji wstawia się jedynie tę wikię, z której przetłumaczono najwięcej, czy każda po kolei, z której cokolwiek wzięto? Ktoś mi to kiedyś mówił, ale niechybnie mi ta wiedza uleciała. Pozdrawiam Luki4812 (dyskusja) 17:38, 29 kwi 2019 (CEST)
 • @Luki4812 Jest szablon {{Przetłumaczony}}, w którym można zaznaczyć, że tylko część artykuł jest tłumaczeniem a nawet podać wersję oryginału, z której tłumaczono. Aby zachować należne prawa autorskie zgodnie z licencją Wikipedii wypadałoby podać wszystkie Wiki, z których tłumaczymy. IOIOI2 11:48, 30 kwi 2019 (CEST)
 • @IOIOI Dobra, poprawiłem te przypisy, a zaraz dodam pełną listę tłumaczeń na dyskusji. Myślę, ze za godzinkę będzie już wszystko jak trzeba i będziesz mógł zdjąć te trójkąciki. Luki4812
 • @Luki4812 Jakie trójkąciki, nie bardzo łapię ? IOIOI2 14:14, 7 maj 2019 (CEST)
 • @IOIOI Teraz to już w sumie nieaktualne po tak długim czasie. Chodziło mi o te trójkąty ostrzegawcze które wpisałeś na stronie TT przy artykułach zawierających błędy i przy niektórych one zniknęły, a przy niektórych nie. ( Trójkąt - Artykuły, w których dostrzeżono poważne błędy. Więcej: Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne#Propozycja nowego TT). Pozdr, Luki4812
 • @Luki4812 A to już nie była moja sprawka, ktoś inny takie powstawiał (lub jakiś automat) ale nie ja. IOIOI2 15:29, 7 maj 2019 (CEST)

Wybór TTedytuj kod

Hej ho. Chyba coś się gdzieś rozszczelniło. Jakiś czas temu został wybrany w głosowaniu Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Propozycje/Tydzień Budownictwa, który ma się zacząć już za tydzień, a teraz na stronie pojawiają się głosy sprzeciwu... Nie wiem, skąd i w jaki sposób głosujący tam dotarli, ale chyba lepiej byłoby (po przypieczętowaniu) dać informacje o wyborze także na stronie propozycji z linkiem do głosowania. Mam nadzieję, że TT o budownictwie się odbędzie :) Brak komentarzy ze strony organizatorów oznacza, że chyba nie macie tych stron w obserwowanych. No i dlatego się tu wpisałem ;) @Maattik, @Szoltys?? Hedger z Castleton (dyskusja) 20:03, 29 kwi 2019 (CEST)

@89.73.24.143, @Vexter12, @Qba0202, @Radekko98, @Lukasz2, @Loraine, @Hedger z Castleton Według regulaminu TT i zasad z głosowania propozycja tygodnia tematycznego zostaje zrealizowana, gdy pomyślnie przejdzie przez procedurę głosowania, która w tym przypadku się już zakończyła. Głosy za lub przeciw na podstronach nie mają absolutnie żadnego wpływu na organizację. Wszystkie tygodnie wpisane do kalendarza się odbędą. --Maattik (dyskusja) 19:27, 30 kwi 2019 (CEST) @Maattik, dziękuję za udzielenie informacji. Czy, aby ponownie ktoś nie głosował na samych stronach propozycji, można dodać wynik głosowania? Np. w przypadku Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Propozycje/Tydzień Artykułu Szwajcarskiego II ten sam szablonik co w ramce {{Głosowanie/wynik|za=9 |przeciw=2 |neutralne=0 |komentarz= }}? Z linkiem do strony głosowania. Gdy ktoś trafia na kalendarz, to nie widzi linku do głosowania. Można by go też dać pod słowem "przyszła" w kalendarzu. BTW brak w kalendarzu linków do propozycji na październik, które właśnie idą w głosowaniu ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 10:54, 6 maj 2019 (CEST) Dodałem informacje do stron propozycji. Link do głosowania w kalendarzu znajduje się pod nazwą miesiąca. --Maattik (dyskusja) 20:45, 6 maj 2019 (CEST)

Stały TTedytuj kod

Proponuję aby pierwszy tydzień listopada był na stałe tygodniem wojskowym upamiętniającym Belissariusa i Joymastera. --Lukasz2 (dyskusja) 22:39, 29 kwi 2019 (CEST)

 • @Lukasz2 Śmiało, zgłoś propozycję już w tym roku! --Maattik (dyskusja) 19:28, 30 kwi 2019 (CEST) @Lukasz2. Z całym szacunkiem, ale Beli nie życzyłby sobie, aby jego imieniem nazywać akcję TT w obecnym formacie (czyli śmieciowa jakość, byle naklepać jak najwięcej stubów). Tak naprawdę TT są przeciwieństwem tego, co robił Beli (wystarczy spojrzeć na listę AnM jego autorstwa – większość nadal jest wyróżniona, mimo upływu lat i wciąż zmieniających się standardów). Akcję ku czci zasłużonych wikipedystów jak najbardziej można zorganizować, ale raczej skłaniałbym się ku MWA. Szoltys [Re: ] 19:40, 30 kwi 2019 (CEST) Zgadzam się z przedmówcą. Andrzei111 (dyskusja) 21:08, 30 kwi 2019 (CEST) Zachwyca mnie to, że równolegle w WMPL myślimy o MWA na wrzesień (to już w zasadzie pewne) i myślimy o upamiętnieniu przy okazji Haslibutta i Belissariusa. Wiecie - statuetka Złotego Halibuta, medal Belissariusa, te sprawy. Akurat ta dwójka miała duże dokonania w zakresie jakościowych haseł, więc w naturalny sposób mogą być patronami takiego konkursu. I czytając teraz, że powyżej padła równoległa sugestia, upewniłam się, że to Bardzo Dobry Pomysł. I zachęcam do szykowania sobie pracy pod wyróżnienia :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 18:48, 8 maj 2019 (CEST)

Może rzeczywiście się pospieszyłem. --Lukasz2 (dyskusja) 23:13, 30 kwi 2019 (CEST)

Dyskusja w Kawiarence nt. uzgodnienia trybu weryfikacji zgłoszonych artykułów z tematyką danego TTedytuj kod

Zapraszam do dyskusji na temat sposobu weryfikowania, czy zgłoszony w ramach danego TT artykuł jest zgodny z jego tematyką: Wikipedia:Kawiarenka/Zasady#Tygodnie_Tematyczne_–_próba_uzgodnienia. Jacek555 11:36, 10 paź 2019 (CEST)

Nagrody TTedytuj kod

Hej! Mamy już za sobą trochę czasu z nowymi, "pieczątkowymi" nagrodami w TT. Na pewno musieliśmy się mocno nauczyć nowego systemu, zwłaszcza od strony wysyłania nagród (z punktu widzenia pracy biura to wyzwanie!). Ale to, czego naprawdę chciałabym się dowiedzieć, to czy Wy je lubicie? Czy Was motywują? Czy chcielibyście takiego samego systemu, czy może wolicie model oparty na rywalizacji? Czy gadżety to atrakcyjna rzecz i czy przy zmianie rodzaju gadżetów w 2020 chcielibyście ponownie o nie walczyć? Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:15, 3 gru 2019 (CET)

 • Nie zwracam uwagi na nagrody przy tworzeniu nowych artykułów podczas TT. Nowe nagrody czy zmiana sposobu ich rozdawania nie przyczyniają się znacząco lub nawet w ogóle do wzrostu liczby nowych i poprawianych artykułów podczas kolejnych tygodni. --Maattik (dyskusja) 14:32, 3 gru 2019 (CET)
 • @Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL), @Maattik A może pora zrezygnować już w ogóle z nagród materialnych w TT? Niech zostaną same pamiątkowe gwiazdki-odznaczenia, wklejane w dyskusji aktywnym uczestnikom, a dodatkowym podziękowaniem dla autorów jest ekspozycja CW na SG. Gdarin dyskusja 09:35, 14 gru 2019 (CET)
 • @Gdarin A może jednak nie rezygnować z takich nagród. Gwiazdki i CzyWiesz są naprawdę dobrymi motywatorami, ale miło jest dostać także pamiątkę w postaci materialnej. Fakt, że może lepszymi nagrodami zamiast np. t-shirtów byłyby np. książki, które można wykorzystywać przy edytowaniu. Niedawno zarząd WMPL chwalił się dużymi wpływami z 1% podatków. Kwota przeznaczana na Wikigranty też nie jest chyba cała wykorzystywana. Jesteśmy wolontariuszami, ale w projekt można też trochę zainwestować, czyż nie mam racji? Four.mg (dyskusja) 10:21, 14 gru 2019 (CET) Ja z nagród najbardziej lubię książki, choć i te gadżety są miłe;) Zala (dyskusja) 10:28, 14 gru 2019 (CET) O ile mi wiadomo nie otrzymuje się już książek (które by się rzeczywiście przydały jako źródła przy pisaniu kolejnych artów), tylko gadżety. Pieniądze w Stowarzyszeniu są i to duże, tylko brakuje pomysłów wysuwanych przez społeczność na ich rozsądne wykorzystanie, gdyby ktoś miał to dajcie znać Zarządowi. Gdarin dyskusja 10:41, 14 gru 2019 (CET) @Gdarin Jak najbardziej w konkursie otrzymuje się książki - za 11 pieczątek można je dostać i chciałabym, żeby było to możliwe też w przyszłym roku. WMPL ma zasoby finansowe i ma je zwłaszcza na pomysły, inicjatywy społeczności i na działania ją wspierające, ma też środki na konkursy, bo w ciągu ostatnich 2 lat przyniosły naprawdę dobre efekty, natomiast to nie jest tak, że nie ma ich na co wydawać. W każdym razie WMPL nie ma nic przeciwko przeznaczeniu budżetu na Tygodnie Tematyczne, ja mam pewien pomysł z tym związany (nadal zbieralibyśmy pieczątki, ale nagrodami byłyby paczki-niespodzianki lub źródła lub - uwaga - koszulka, ale dla innego wikipedysty/wikipedystki). Dzięki temu będzie ciekawiej, będzie można wygrać źródła, ale będzie też można zrobić prezent-niespodziankę komuś innemu. Chciałabym też włożyć więcej wysiłku w popularyzację Tygodni, chętnie przyjęłabym jakąś burzę mózgów w tym temacie. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 15:38, 14 gru 2019 (CET) No tak, za siódmą górą, za siódmą rzeką wyłania się rzeczywiście nagroda w postaci książki, ale o wiele prościej jest złożyć wniosek o wikigrant, do czego zresztą wszystkich zachęcam, bo to są niewątpliwie dobrze wydane pieniądze. Gdarin dyskusja 16:20, 14 gru 2019 (CET)

Nowi kreatorzy TT poszukiwani!edytuj kod

Chciałbym zakończyć swój udział w tworzeniu stron tygodni tematycznych, stron głosowań i w pozostałych działaniach w wikiprojekcie. Poszukuje osoby, a najlepiej osób, które przejęłyby moje dotychczasowe zadania w TT. --Maattik (dyskusja) 16:38, 29 gru 2019 (CET)

@Maattik rzuciłem się na to jak karp na łyżkę wody. Podmieniłem nagłówek Szablon:Tydzień tematyczny/nagłówek według twojego pomysłu, ale coś jest nie tak z ramami czasowymi. Nie wyświetla, że akcja jest w przygotowaniu, tylko błąd... Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień Państw Nieuznawanych III :/ Hedger z Castleton (dyskusja) 08:43, 1 sty 2020 (CET) Żeby kolejnym pokoleniom było łatwiej ;) wrzuciłem kilka linków na stronę Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Technikalia. Nowy typ nagłówka przy tworzeniu (z szablonu) nowego tt generuje przypominajki przed rozpoczęciem danego tt. Mam nadzieję, że będzie nieco łatwiej ogarnąć system. Ja się tu ciągle uczę i cały czas coś mnie zaskakuje (na plus rzecz jasna) :) Hedger z Castleton (dyskusja) 15:39, 29 sty 2020 (CET)
 • Z dyskusji: "Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz" - bo jestem gałgan i myślałem że tam jest rozmowa o TT, przepraszam ;)

"Dzięki Szoltys za pracę. Od razu chciałbym powiedzieć od siebie, że mogę od czasu do czasu pomagać przy tworzeniu TT (Trochę czasu już w tym siedzę, może moja pomoc by się na coś zdała) ale zaznaczam, iż nie zawsze będę oczywiście mógł i nie będę wtedy mógł być jedyną osobą do pomocy. Proszę uznać to za kandydaturę i odpowiedź od bardziej ode mnie doświadczonych, co o tym myślicie (bo sam wiem, że nie jestem w swojej pracy idealny i często popełniam błędy). Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź, Luki4812 (dyskusja) 23:14, 12 lut 2020 (CET)" Luki4812 (dyskusja) 00:13, 13 lut 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy