Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne/Tydzień Artykułu o Karpatach i Sudetach


Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne/Tydzień Artykułu o Karpatach i Sudetach w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tydzień Artykułu o Karpatach i Sudetachedytuj kod

 • Uzasadnienie: Tydzień o największych górach Polski, ale także naszych bliższych i dalszych Sąsiadów (Czechy, Słowacja, Niemcy, Ukraina, Rumunia, Węgry). Interesujący wieloaspektowo - dla każdego coś miłego. MOs810 (dyskusja) 13:29, 9 gru 2019 (CET)
 • Zakres tematyczny: szczyty, przełęcze, doliny, pasma, skały, jeziora, stawy, rzeki, infrastruktura turystyczna (szlaki, schroniska), infrastruktura komunikacyjna (koleje, szosy, drogi), ludzie gór i z górami związani (biogramy: działacze, naukowcy i inni), dzieła literackie i naukowe o górach, folklor, zwyczaje, zjawiska górskie, flora i fauna, pomniki w górach i na nizinach (ludziom gór poświęcone), architektura sakralna (kapliczki, kościoły), kuchnia ludów górskich, wsie, osady i wiele innych.
 • Proponowana data akcji: dowolna.
 • Rezultaty głosowań:
  • Czerwiec 2020: 71,43% za, miejsce: 2/6, tydzień odbędzie się w dniach 3–9 czerwca 2020
 • Dyskusja:
  • @MOs810, zakres tematyczny tygodnia obejmuję klika państw w tym Polskę. Obawiam się, że jednak sporo uczestników skupi się głównie na Polsce, a przecież jest sporo do opisywania o obszarach Karpatów i Sudetów z pozostałych krajów. Może w ramach tego tygodnia przeprowadzić coś podobnego do Wyzwania z CEE Spring 2020? Czyli za napisanie przynajmniej jednego artykułu o każdym z krajów dostawaliby nagrodę (może być gwiazdka) przy czym Węgry, Serbia, Austria i Niemcy byłyby w jednej kategorii, bo te mają już skrawki Sudetów i Karpat. --Maattik (dyskusja) 13:42, 2 cze 2020 (CEST)
   • Cześć. Ja jestem raczej przeciwny podwójnym standardom, czy promowaniu za płeć, narodowość, kolor naskórka lub orientację seksualną. Im więcej o Polsce, tym lepiej. Z drugiej strony nie jestem przekonany że wszyscy skupia się wyłącznie na Polsce. Inne tygodnie narodowe pokazują że nawet o Jamajce można wykręcić mnóstwo haseł. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 14:03, 2 cze 2020 (CEST)
    • No i 5 na 15 o Polsce. Nie licząc katastrofalnego wyniku... :) MOs810 (dyskusja) 22:52, 11 cze 2020 (CEST)

Podsumowanieedytuj kod

Proszę o sprawdzenie podsumowania i zgłoszenie ewentualnych korekt. Four.mg (dyskusja) 19:44, 19 cze 2020 (CEST)

 1. a b c Zarówno nowe jak i poprawione
 2. Szablony, kategorie i zdjęcia + poprawione (m.in. weryfikacja treści przypisami, poprawa stylu na encyklopedyczny itp.)
 3. Zliczone są tylko artykuły pow. 2 kB
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne/Tydzień Artykułu o Karpatach i Sudetach" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy